Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

NADÁCIA AGEL pomohla príspevkom z 2 % daní zakúpiť moderné prístroje pre AGEL Clinic

3.2.2023 / AGEL Clinic

Tak, ako je srdce v logu NADÁCIE AGEL symbolom starostlivosti o blížneho, tak sa podarilo NADÁCII v uplynulom roku pomôcť zaobstarať moderné prístroje pre bratislavskú AGEL Clinic. Výťažok z 2 % z dane v celkovej hodnote takmer 35 500 eur poslúžil na nákup a darovanie dvoch špeciálnych prístrojov pre očnú ambulanciu, vďaka čomu môžu pacienti absolvovať odborné vyšetrenia zraku. Obidve novinky už plne slúžia pacientom.

Celý článok


Psychologička o mesačnom pôste bez alkoholu: „Na Slovensku prevláda nastavenie, že sa nepatrí nepiť“

3.2.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Čísla hovoria za všetko. Až 400 000 ľudí na Slovensku je závislých od alkoholu. O tom, že cesta za triezvym životom nie je jednoduchá, no oplatí sa na ňu vykročiť, sme sa zhovárali s klinickou psychologičkou Nemocnice AGEL Košice-Šaca PhDr. Máriou Humeníkovou.

Celý článok


Štvrtý február ako Svetový deň boja proti rakovine

3.2.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Štvrtý február poznáme aj ako Svetový deň boja proti rakovine. Súčasnosť si vyžaduje, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti. Vďaka Únii pre medzinárodnú kontrolu rakoviny (UICC) si ho 4. februára pripomíname každý rok. Lekár z onkologickej ambulancie Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Valer Kováč, PhD., ozrejmuje možnú prevenciu tohto ochorenia, ktorými sú najmä zdravý životný štýl a včasná diagnostika.

Celý článok


Pacientov s rakovinou stále pribúda na Slovensku ročne až 35-tisíc

3.2.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno už vyše 4 roky funguje moderné onkologické stredisko. Vďaka výbornému technickému vybaveniu, skvelému manažmentu, vynikajúcim odborníkom a minimálnym čakacím lehotám, má onkologické centrum stabilné popredné miesto na onkologickej mape Slovenska.

Celý článok


Levočské laboratórium vykázalo v minulom roku vyše 925 000 výkonov

2.2.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Levočská nemocnica prevádzkuje laboratórium nielen vo svojich priestoroch, ale aj v kežmarskej nemocnici. Ich práca je nepostrádateľná a má pre pacientov aj zdravotníkov zásadný význam. Tím laborantov z Nemocnice AGEL Levoča a tím laborantov z pracoviska v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra vykonali v minulom roku dohromady 925 003 laboratórnych vyšetrení. Oproti roku 2021 počet výkonov vzrástol.

Celý článok


V levickej nemocnici klinická biochémia spracovala za rok 2022 takmer 312-tisíc vzoriek

2.2.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Hoci je oddelenie klinickej biochémie Nemocnice AGEL Levice skryté pred zrakmi pacientov aj návštevníkov nemocnice, jeho úloha je mimoriadne dôležitá. Na detailných rozboroch vzoriek totiž závisí promptné a najmä presné stanovenie diagnózy pacienta a aj nastavenie liečby.

Celý článok


Vakcinačné centrum bánovskej nemocnice zostáva v prevádzke

2.2.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Bánovce pokračuje vo svojej činnosti aj v roku 2023. Záujemcovia sa v ňom môžu dať zaočkovať proti koronavírusu raz za dva týždne.

Celý článok


Skalická nemocnica zavádza terapiu rázovou vlnou

1.2.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Novú bezbolestnú liečbu môžu pacienti absolvovať v ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica. Pomáha najmä pacientom s bolesťami a zápalmi, ale pomáha aj na zvýšenie tvorby kolagénu a zníženie pnutia. Novinku už vyskúšali prví pacienti.

Celý článok


Vlani darovalo v levickej nemocnici krv takmer 2100 darcov

1.2.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Každý deň existuje niekto kto bojuje o svoj život a potrebuje na záchranu krvnú transfúziu. Obete popálenín a nehôd, pacienti podstupujúci operáciu srdca alebo transplantáciu orgánov, pacienti liečení na leukémiu, rakovinu a krvné poruchy. Tí všetci potrebujú dostupnú krv a krvné doštičky.

Celý článok


Zvolenská poliklinika bude mať novú strechu, rekonštrukcia pomôže aj k zníženiu energetického zaťaženia budovy.

1.2.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen s novým rokom odštartovala prvú zo svojich plánovaných rekonštrukcií v roku 2023, ktoré by pacientom aj zamestnancom mali výrazne zvýšiť komfort. Prvou na rade je strecha Polikliniky, ktorá prejde kompletnou plánovanou rekonštrukciou. Stavebné a rekonštrukčné práce by mali minimálne zasiahnuť do chodu zdravotníckeho zariadenia.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca mení prevádzku v MOM

31.1.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prevádzka mobilného odberového miesta Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa od februára mení.

Celý článok


Levočské laboratórium vykázalo v minulom roku vyše 925 000 výkonov

31.1.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Levočská nemocnica prevádzkuje laboratórium nielen vo svojich priestoroch, ale aj v kežmarskej nemocnici. Ich práca je nepostrádateľná a má pre pacientov aj zdravotníkov zásadný význam. Tím laborantov z Nemocnice AGEL Levoča a tím laborantov z pracoviska v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra vykonali v minulom roku dohromady 925 003 laboratórnych vyšetrení. Oproti roku 2021 počet výkonov vzrástol.

Celý článok


Pediatrické oddelenie v komárňanskej nemocnici je vyzdobené krásnymi maľbami

31.1.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnicu AGEL Komárno minulý týždeň prekvapili talentovaní umelci dvoch inštitúcií mesta Komárna, Základnej umeleckej školy a Centra voľného času. Akciu zorganizoval pán Károly Less. Vďaka podnikateľom tak podporili úžasných a talentovaných umelcov, ktorí vyzdobili priestory detského oddelenia. Najväčšiu radosť počas pobytu detí v nemocnici je, keď sa im objaví na perách úsmev.

Celý článok


V krompašskej nemocnici sa otvára bufet

31.1.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEK Krompachy bude mať pre svojich pacientov a zamestnancov od 1. februára 2023 k dispozícii bufet v nových priestoroch. Bufet sa nachádza v zadnej časti pavilónu D a bude k dispozícii v pondelok až piatok od 7.00 hod. do 15.00 hod.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala od Nadácie Križovatka nové monitory dychu

30.1.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nadácia Križovatka opäť obdarovala Nemocnicu Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Novorodenecké oddelenie sa potešilo piatim novým monitorom dychu, ktoré osobne priniesla riaditeľka Nadácie Križovatka Táňa Tomasch v sprievode zástupcu sponzora zo spoločnosti Dr. Max. Nové zariadenia poslúžia novorodencom, vďaka ktorým sa predchádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat. To môže nastať v prvom roku života dieťaťa.

Celý článok


Ak máte na koži znamienka, prípadne iné kožné výrastky, ktoré vás trápia, dajte si ich bezpečne odstrániť. Levická nemocnica spúšťa novú službu pre pacientov

30.1.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Zdanlivo malé, nevinné znamienko, ktoré sa vám niečím nezdá, môže prerásť do závažnej diagnózy, kde hovoríme o zakrvácaní, bolestivosti aj závažnej onkologickej diagnóze. Aj takýto neželaný vývoj môže mať zhubné bujnenie obyčajného znamienka. Preto je mimoriadne dôležité svoje znamienka pravidelne kontrolovať u odborníka, ktorý rozhodne či a ktoré je potrebné včas chirurgicky odstrániť. Levická nemocnica bude mať od februára opätovne spustenú novú službu – na konzultáciu a prípadné odstránenie znamienka, či iného kožného/podkožného útvaru v rámci jednodňovej chirurgie.

Celý článok


Do vybavenia handlovskej nemocnice pribudol mobilný röntgen

30.1.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Vyšetrovanie imobilných pacientov, ktorých, vzhľadom na ich zdravotný stav, nie je možné previezť na klasické RTG pracovisko, bude v Nemocnici AGEL Handlová jednoduchšie. Postará sa o to prenosný röntgen, ktorý je novinkou vo výbave nemocnice.

Celý článok


Prvá pacientka po totálnej endoprotéze vo zvolenskej nemocnici: ,,Všetci sú milí, snažia sa nám vyjsť v ústrety“

30.1.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Na svoju operáciu – výmenu kĺbu za umelú náhradu čakala 65-ročná Katarína Kozáková z Malej Lehoty v okrese Žarnovica necelý mesiac. Bola úplne prvou pacientkou, ktorej v Nemocnici AGEL Zvolen realizovali totálnu endoprotézu. Nový druh operácií začali zvolenskí špecialisti realizovať od polovice januára so špičkovým tímom pod vedením MUDr. Michala Rybára.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom roka tretíkrát za sebou

27.1.2023 / AGEL SK

Excelentný úspech dosiahla spoločnosť AGEL. V prestížnej ankete Najzamestnávateľ v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť zvíťazila v silnej konkurencii tretíkrát po sebe. Anketu už 11. krát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a o víťazoch rozhodlo vyše 119-tisíc platných hlasov. Do 11. ročníka ankety bolo nominovaných 25 spoločností v každej kategórii. Spoločnosť AGEL zaznamenala za posledné roky obrovský vzostup, v ankete porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


Skalická nemocnica vychádza v ústrety rodičkám. Realizuje bonding aj pre mamičky po cisárskom reze

27.1.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Bezprostredný kontakt matky s dieťaťom hneď po pôrode je pre každú ženu nielen emocionálne prospešný a plne zaslúžený, ale má aj objektívne zdravotné benefity. V mnohých štúdiách bolo potvrdené, že kontakt „koža na kožu” - bonding, má fyziologický, poznávací a emocionálny prínos pre matku aj dieťa a ovplyvňuje ich následné správanie a vzťah po pôrode. Skalická nemocnica umožňuje pre mamičky bonding aj po cisárskom reze.

Celý článok


Do levickej nemocnice dostali čiapky pre onkologických pacientov

27.1.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Rakovina je onkologické ochorenie, s ktorým sa už asi každý človek stretol, či už osobne, alebo prostredníctvom rodiny či známych. Prvým kontaktným miestom pre liečbu tohto ochorenia je onkologická ambulancia, ktorej úlohou je pomôcť čo najrýchlejšie a najefektívnejšie nastaviť liečbu, a pomôcť tak k lepšej fyzickej a psychickej pohode pacientom. Tentokrát sa však podarilo rozveseliť onkologických pacientov trošku iným spôsobom, darom od neznámeho darcu v podobe čiapok.

Celý článok


Ochrana osobných údajov, nenahraditeľná súčasť nielen pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. 28. január je dňom ochrany osobných údajov

27.1.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti dbá nielen na kvalitu poskytovanej starostlivosti s erudovaným personálom, ale i na ochranu osobných údajov tak pacientov a klientov nemocnice, ako aj jej zamestnancov.

Celý článok


Svalovice sa netreba obávať: Prečo je pre telo prínosom?

27.1.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Do nového roka 2023 vstúpili viacerí z nás rôznymi predsavzatiami, medzi ktorými sa často nachádza aj záväzok začať športovať. K aktívnemu pohybu a najmä pri jeho začiatkoch, však patrí aj takzvaná svalovica. Čo sa vtedy deje s naším telom? Téme sa venuje medicínsky riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Mgr. Maroš Varga, MHA, ktorý je zároveň aj vedúcim lekárom Šport-Artro centra.

Celý článok


Vrchol druhej vlny chrípky sa očakáva už o pár dní. „Po pandémii sme na respiračné ochorenia vnímavejší,“ hovorí pneumologička bánovskej nemocnice

26.1.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Aktuálnu chrípkovú sezónu pokladajú odborníci za najťažšiu za posledných päť rokov. Ťažší priebeh chrípky spôsobil aj jej nižší výskyt v uplynulých rokoch, ktoré boli poznačené pandémiou COVID-19. Ako odborníci dokážu predpovedať, kedy chrípková sezóna prepukne? Je vhodné sa pri príznakoch testovať na covid? A môžu chrípku opäť dostať i tí, ktorí ju už prekonali v prvej vlne? Aj tieto otázky zodpovedala skúsená pneumologička Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Ľubica Schutová, MPH.

Celý článok


Vrchol chrípkovej epidémie je ešte len pred nami. Ako sa naň pripraviť?

26.1.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Viacerí odborníci varujú, že druhý vrchol chrípkovej epidémie ešte neprišiel. Celú situáciu pre pacientov komplikuje aj nedostatok liekov v lekárňach. O celej situácii a aj radách, ako čo robiť počas epidémie sme sa rozprávali s MUDr. Ladislavom Lužinským z ambulancie infektológie Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Detské oddelenie kežmarskej nemocnice dostalo nové vybavenie Vďačí zaň podujatiu Charity golf cup pod záštitou Petra Bondru

25.1.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, dostalo vďaka charitatívnemu projektu Charity golf cup nové vybavenie. Projekt pod záštitou Petra Bondru prispel v minulom roku na vybavenie detského oddelenia sumou takmer 5 000 eur. V súčasnosti sú všetky dary skompletizované a slúžia na poskytovanie zdravotnej starostlivosti malým pacientom na detskom oddelení.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má vďaka NADÁCII AGEL nové vybavenie v hodnote 600 eur

25.1.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy si vďaka NADÁCII AGEL zabezpečilo nové vybavenie v hodnote 600 eur. Vďaka finančnému príspevku bola zakúpená lampa k počítaču, vyhrievacia poduška pod novorodenca a ďalšie užitočné pomôcky k zlepšeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti a zútulneniu prostredia oddelenia.

Celý článok


AGEL Clinic pripravila pre pacientov komplimenty od svojich špecialistov

24.1.2023 / AGEL Clinic

Na Deň komplimentov pripravila bratislavská AGEL Clinic tematické trhacie komplimenty, ktoré umiestnila na dvere špecialistov z odborov ortopédia, neurológia, oftalmológia, vnútorné lekárstvo, dermatológia a chirurgia ruky. Spolu išlo o šesťdesiat rozmanitých vyznaní, ktoré korešpondovali s vyšetrovanou oblasťou.

Celý článok


Skalická nemocnica otvorila novú ambulanciu všeobecného lekára pre dospelých

24.1.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Od 23. januára 2023 pôsobí vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica nová všeobecná lekárka pre dospelých MUDr. Júlia Zahnašová. K dnešnému dňu má uzatvorené dodatky so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a poisťovňou Union. Momentálne čaká aj na podpis zmluvy so zdravotnou poisťovňou DÔVERA.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala darčeky na pediatrické oddelenie

24.1.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno popri vlastných investíciách, rekonštrukciách, otvorení nových ambulancií a cielenej výstavbe má aj skvelých prispievateľov, ktorí jej nezištne pomáhajú. Sú to sponzori, samospráva mesta, podnikatelia a obyvatelia Komárna. Vďaka nim pribudli na pediatrické oddelenie nové prístroje, skrine či odsávačky pre deti.

Celý článok


AGEL Clinic obohatil rádiológ s výnimočnou praxou

23.1.2023 / AGEL Clinic

Neustále zlepšovanie služieb je zásadou bratislavskej AGEL Clinic, ktorá rozšírila ponuku ambulancií už začiatkom roka. V polovici januára privítala vo svojich priestoroch významnú osobnosť slovenskej rádiológie h.doc. MUDr. Rudolfa Kadlečíka, CSc., ktorý bude každý pondelok zabezpečovať sonografické vyšetrenia a popis RTG snímok.

Celý článok


NADÁCIA AGEL pomohla príspevkom z 2% daní zakúpiť moderné prístroje pre levickú nemocnicu

23.1.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Tak, ako je srdce v logu NADÁCIE AGEL symbolom starostlivosti o blížneho, tak sa podarilo NADÁCII v uplynulom roku zrealizovať skvelú vec – pomôcť zaobstarať doplnkové prístroje pre Nemocnicu AGEL Levice. Výťažok z 2% z dane v celkovej hodnote 40 560 eur poslúžil na nákup a darovanie špeciálneho prístroja na ozónoterapiu a druhým je prístroj na liečbu rázovou vlnou. Obidve novinky už plne slúžia pacientom.

Celý článok


„Prioritou je spustenie prevádzky CT pracoviska, zamerať sa však chceme aj na vizuálnu a technickú stránku budovy,“ hovorí o plánoch na nasledujúci rok riaditeľka bánovskej nemocnice

23.1.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Doznievajúca pandémia koronavírusu, nedostatok zdravotníkov, ale aj neprestajná snaha rozširovať spektrum zdravotnej starostlivosti a skvalitňovať poskytované služby. O tom, s čím sa Nemocnica AGEL Bánovce musela v roku 2022 popasovať, čo sa podarilo zrealizovať a aké sú plány na najbližšie obdobie, porozprávala jej riaditeľka PhDr. MUDr. Mina Bobocká, MBA, MPH.

Celý článok


Nosové spreje a závislosť

23.1.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Dokážu nám pomôcť uvoľniť dýchanie, ale ani s nimi to netreba preháňať. Nosové spreje môžu byť aj návykové. Téme sa venuje farmaceut Lekárne AGEL Košice PharmDr. Dávid Ferko.

Celý článok


Kežmarská nemocnica vykonala v minulom roku takmer 1400 operácií Operovaní boli novorodenci aj 89-ročný senior

20.1.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, sa v roku 2022 vykonalo 1395 operácií. Až 60% všetkých zákrokov bolo gynekologických. Najvyššie percento chirurgických zákrokov tvorili artroskopické operácie kolenného kĺbu. Najkratšia operácia má trvanie do 10 minút. Najdlhšia môže trvať aj 4,5 hodiny. Najmladším pacientom operačných sál bol niekoľkodňový novorodenec, naopak, najstarším pacientom bol 89-ročný Ján.

Celý článok


Sestrička, ktorej pokora a úcta učí ľudí byť lepšími. Chcela byť vojačkou a už 44 rokov pomáha pacientom

20.1.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Pokora, nenahraditeľný úsmev na perách, láskavý pohľad a dievčenský rumenec v tvári sú známe stovkám jej pacientom. Aj teraz, keď by si mohla užívať voľno na dôchodku a venovať sa deťom a vnúčatám, si zvolila, že bude pomáhať pacientom Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Nenahraditeľná v dobe covidovej, keď sa ako sestra oddelenia dlhodobo chorých, reprofilizovaného na covid oddelenie, neúnavne starala o pacientov tohto oddelenia a zároveň vypomáhala tak vo vakcinačnom mieste ako aj pri testovaní osôb v mobilnom odberovom mieste. Je milujúcou manželkou, matkou a babičkou deviatych vnúčat. Spolu s nimi rada spoznáva historické a kultúrne pamiatky Slovenska. Prosím, zoznámte sa so zdravotnou sestrou Ankou Doskočovou.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala darcov krvi vo vynovených priestoroch

20.1.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno svojim dobrovoľným darcom krvi vynovila priestory darcovského úseku hematologicko-transfúziologického oddelenia. Priestor, kde každý deň chodia darcovia, boli už malé, a preto sa pristúpilo k ich rekonštrukcii.

Celý článok


Zvolenská nemocnica spustila operácie umelých náhrad kĺbov Výhodou je skúsený personál a krátke čakacie časy na hospitalizáciu

20.1.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Zvolenská nemocnica so začiatkom roku 2023 spustila mimoriadne žiadanú službu pre pacientov, ktorá výrazne skvalitní rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti. V tomto týždni začala operácie totálnych endoprotéz – teda umelých náhrad kĺbov. Pacientov, ktorí potrebujú tento operačný zákrok, aby sa im opätovne prinavrátila predošlá kvalita života stále pribúda, čakacie časy na operáciu sú v rámci Slovenska zväčša extrémne dlhé. Nemocnica má na tieto výkony aj skvelý tím odborníkov vrátane primára, ortopéd - traumatológ, ktorý sa po 9 rokoch pôsobenia v Nemecku vrátil späť do Zvolena.

Celý článok


Zrekonštruované oddelenie handlovskej nemocnice už naplno slúži pacientom

19.1.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Posledný mesiac roku 2022 sa v Nemocnici AGEL Handlová niesol aj v znamení stavebného ruchu. Rekonštruovalo sa oddelenie dlhodobo chorých II, ktorého činnosť musela byť z dôvodu prebiehajúcich prác pozastavená. V januári bola prevádzka opätovne spustená a dnes už naplno slúži pacientom.

Celý článok


Levočská nemocnica dočasne pozastavuje prevádzku vakcinačného centra a mobilného odberového miesta covid-19

19.1.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča od 2. februára 2023 dočasne pozastavuje prevádzku vakcinačného centra a mobilného odberového miesta covid-19. Pozastavenie činnosti týchto prevádzok by malo trvať najmenej do 1. júla 2023. Najbližšie testovacie miesta a vakcinačné centrá sú k dispozícii v susedných okresoch.

Celý článok


Komárňanská nemocnica otvorila diabetologickú ambulanciu

19.1.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má opäť ďalšiu novinku, v týchto dňoch otvorila novú ambulanciu. Ambulancia diabetológie sa nachádza v pavilóne internistických disciplín na prízemí. Nemocnica má podpísanú zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosťou v odbore diabetológia so zdravotnou poisťovňou UNION, so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a poisťovňou Dôvera je dohodnutý podpis zmluvy v tomto odbore v krátkom čase a následne bude poskytovať služby tejto ambulancie aj ich poistencom.

Celý článok


Riaditeľ levickej nemocnice: „V rámci možností sa opäť vraciame do bežného spôsobu života“

18.1.2023 / Nemocnica AGEL Levice

O pár týždňov ubehnú presne tri roky, od kedy na Slovensku identifikovali prvý prípad infekcie koronavírusom. Tri roky, kedy najvyťaženejšími pracovníkmi pri riešení pandémie boli jednoznačne zdravotníci. V roku 2022 však pandémia začala ustupovať a vytvoril sa priestor na obnovenie činností, ktoré boli v čase pandémie utlmené, na pokračovanie rozvoja a rekonštrukcie nemocnice. Riaditeľ Nemocnice AGEL Levice MUDr. Ján Belanský, MPH zhrnul rok 2022 ako rok vrátenia sa do bežného života.

Celý článok


Na detskom oddelení krompašskej nemocnice majú nový nábytok

18.1.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Denná miestnosť na detskom oddelení Nemocnice AGEL Krompachy má nové vybavenie. Z finančného príspevku a výťažku kultúrno-folklórneho podujatia „Ozveny rodnej zeme“ sa vďaka humanitnej spoločnosti „Humanita pre život“ v minulom roku vyzbieralo takmer 1500 eur. Tie poputovali na nové vybavenie detského oddelenia.

Celý článok


V laboratóriách Nemocnice AGEL Košice-Šaca vykonali v roku 2022 takmer milión vyšetrení

17.1.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Rok 2022 bol výzvou aj pre laboratóriá Nemocnice AGEL Košice-Šaca, ktoré zaznamenali nielen nárast vyšetrení, ale aj rozširovanie portfólia. Ako to vyzeralo v praxi, približuje primárka Oddelenia klinickej biochémie RNDr. Eva Janoková, ktorú za laboratórnu časť Hematologicko-transfúziologického oddelenia v nasledujúcom rozhovore dopĺňa jeho primárka MUDr. Annamária Bratková.

Celý článok


V roku 2022 pritieklo od darcov do levočskej nemocnice vyše 654 litrov krvi

17.1.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča víta na transfúziologickom oddelení v utorky a štvrtky darcov krvi. Rok 2022 priniesol o 91 800 ml krvi viac ako rok 2021, pod ktorý boli podpísané vlny koronavírusu. Celkový počet darcov krvi v roku 2022 bol 1567, z nich bolo vyradených len 7,2%. Do levočskej nemocnice tak v minulom roku pritieklo 654 300 ml krvi od 1454 darcov, z ktorých až 11% bolo prvodarcov. Mesiac november sa pýši najvyšším počtom darcov, naopak, pod najmenší počet darcov sa podpísalo dovolenkové obdobie.

Celý článok


Zvolenská nemocnica v roku 2022 ošetrila stotisíc pacientov. Riaditeľka Ľudmila Veselá: ,,Vo vypätých a krízových situáciách sa vždy ukáže, s kým máme do činenia.“

17.1.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Zvolenská nemocnica sa vydala neľahkou cestou rozsiahlych investícií, rekonštrukcií a modernizácií s cieľom byť prvou voľbou pre pacienta v regióne, kde je na výber viac zdravotníckych zariadení. Už niekoľko rokov na jej čele stojí žena, ktorá sa nevzdala ani v čase, keď nebolo kvôli covidu takmer s kým pracovať, ani v čase, keď pacienti s obyčajnou nádchou vyťažovali lekárov na urgente, alebo keď im doslova padala stará kotolňa na hlavu. Rok 2022 však hodnotí ako úspešný, bohatý na zmeny, novinky a nové projekty. A ambiciózne sú aj ciele nemocnice pre rok 2023. Aké sú, nám prezradila riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá, MBA.

Celý článok


Aký bol rok 2022 v nemocniciach spišského klastra? Covid, rekonštrukcie, nové ambulancie, ocenenia, úspechy, spolupráca a hlavne personálna stabilizácia po predchádzajúcich krízových obdobiach

16.1.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnice spišského klastra, Nemocnica AGEL Levoča a. s., Nemocnica AGEL Krompachy s. r. o. a Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, si v roku 2022 prešli okrem obdobia Covidu rôznymi zmenami, rekonštrukciami priestorov, úspechmi a hlavne obdobím personálnej stabilizácie. V zdravotníctve je potrebné permanentne venovať pozornosť dvom oblastiam. Jednak vylepšovaniu zdravotnej starostlivosti o pacientov, ako aj vytváraniu vhodných podmienok pre prácu zamestnancov a ich stabilizácia. Tieto tri nemocnice zamestnávajú viac ako 1200 zamestnancov a poskytujú zdravotnú starostlivosť na cca 600 lôžkach a v desiatkach ambulanciách. O tom, aký bol rok v týchto nemocniciach hovorí riaditeľ všetkých troch nemocníc spišského klastra, Ing. František Lešundák.

Celý článok


Ako sa vyhnúť zimnej depresii? Psychológ radí: Hlavne neobjavujme teplú vodu - naši predkovia vedeli, ako na to

16.1.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Niektorí psychológovia sú presvedčení, že najdepresívnejší deň roka pripadá na január. Nazývajú ho Blue monday (modrý pondelok) a dokonca má pridelený konkrétny deň. Každoročne pripadá na tretí januárový pondelok. Psychológa Nemocnice AGEL Košice-Šaca Mgr. Vlastimila Kolára sme požiadali o odporúčania, ako sa novoročnej depresii vyhnúť alebo ju aspoň zvládnuť čo najlepšie.

Celý článok


Aký bol rok 2022 v nemocniciach spišského klastra? Covid, rekonštrukcie, nové ambulancie, ocenenia, úspechy, spolupráca a hlavne personálna stabilizácia po predchádzajúcich krízových obdobiach

16.1.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnice spišského klastra, Nemocnica AGEL Levoča a. s., Nemocnica AGEL Krompachy s. r. o. a Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, si v roku 2022 prešli okrem obdobia Covidu rôznymi zmenami, rekonštrukciami priestorov, úspechmi a hlavne obdobím personálnej stabilizácie. V zdravotníctve je potrebné permanentne venovať pozornosť dvom oblastiam. Jednak vylepšovaniu zdravotnej starostlivosti o pacientov, ako aj vytváraniu vhodných podmienok pre prácu zamestnancov a ich stabilizácia. Tieto tri nemocnice zamestnávajú viac ako 1200 zamestnancov a poskytujú zdravotnú starostlivosť na cca 600 lôžkach a v desiatkach ambulanciách. O tom, aký bol rok v týchto nemocniciach hovorí riaditeľ všetkých troch nemocníc spišského klastra, Ing. František Lešundák.

Celý článok


Aký bol rok 2022 v nemocniciach spišského klastra? Covid, rekonštrukcie, nové ambulancie, ocenenia, úspechy, spolupráca a hlavne personálna stabilizácia po predchádzajúcich krízových obdobiach

16.1.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnice spišského klastra, Nemocnica AGEL Levoča a. s., Nemocnica AGEL Krompachy s. r. o. a Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, si v roku 2022 prešli okrem obdobia Covidu rôznymi zmenami, rekonštrukciami priestorov, úspechmi a hlavne obdobím personálnej stabilizácie. V zdravotníctve je potrebné permanentne venovať pozornosť dvom oblastiam. Jednak vylepšovaniu zdravotnej starostlivosti o pacientov, ako aj vytváraniu vhodných podmienok pre prácu zamestnancov a ich stabilizácia. Tieto tri nemocnice zamestnávajú viac ako 1200 zamestnancov a poskytujú zdravotnú starostlivosť na cca 600 lôžkach a v desiatkach ambulanciách. O tom, aký bol rok v týchto nemocniciach hovorí riaditeľ všetkých troch nemocníc spišského klastra, Ing. František Lešundák.

Celý článok


Modrý pondelok – najdepresívnejší deň v roku. Ako ho prežiť s optimizmom?

16.1.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Január okrem rôznych plánov, predsavzatí, cieľov a ambícií každý rok prináša aj jeden deň, ktorý je označovaný ako najdepresívnejší deň v roku. Dostal názov aj modrý pondelok a bol vypočítaný matematicky. Či je to skutočne tak depresívny deň, prečo o ňom hovoríme, čo je depresia, ako sa dá liečiť a čo všetko každý z nás môže urobiť, aby sme depresii nedali šancu vysvetľuje v rozhovore Mgr. Silvia Mamoňová Lorencovičová, klinická psychologička Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Hypermobilní ľudia majú častejšie ploché nohy

13.1.2023 / AGEL Clinic

Bolesti kĺbov, šliach či natrhnuté väzy môžu mať príčinu v poruche kolagénu. Pomôcť môže pravidelný a správny pohyb.

Celý článok


V skalickej pôrodnici sa v roku 2022 narodilo viac chlapcov ako dievčat

13.1.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica v uplynulom roku pomohla na svet 716 bábätkám. Tak ako v roku 2021, aj v roku 2022 sa narodilo viac chlapcov ako dievčatiek.

Celý článok


„Jedným z najdôležitejších faktorov úspechu každého zdravotníckeho zariadenia sú jeho ľudské zdroje,“ hovorí riaditeľka handlovskej nemocnice

13.1.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Doznievajúca pandémia koronavírusu, nedostatok zdravotníkov, ale aj neprestajná snaha rozširovať spektrum zdravotnej starostlivosti a skvalitňovať poskytované služby. O tom, s čím sa Nemocnica AGEL Handlová musela v roku 2022 popasovať, čo sa podarilo zrealizovať a aké sú plány na najbližšie obdobie, porozprávala jej riaditeľka Ing. Marta Eckhardtová, MPH.

Celý článok


V levickej pôrodnici sa v roku 2022 narodilo presne 1100 bábätiek

12.1.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Levice sa za rok 2022 môže pochváliť vynikajúcimi číslami. Na svet tu prišlo presne 1100 bábätiek, a dokonca jedenásťkrát to boli dvojičky. Nemocnica má rozvoj pôrodnice, zvyšovanie kvality poskytovaných služieb a predovšetkým individuálny prístup s rešpektovaním požiadaviek mamičiek ako tri základné piliere, ktoré rozhodujú o výbere miesta, kde mamičky privedú na svet svoje bábätká.

Celý článok


Novootvorená pľúcna ambulancia bánovskej nemocnice prijíma nových pacientov

12.1.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce rozšírila spektrum poskytovanej starostlivosti otvorením novej pneumologicko-ftizeologickej ambulancie. O pacientov sa v nej bude starať skúsená lekárka MUDr. Ľubica Schutová, MPH.

Celý článok


Farmaceuti AGEL lekární sa zhodujú: Rok 2022 bol poznamenaný nárazovými nákupmi liekov a následne aj ich nedostupnosťou

12.1.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Uplynulý rok 2022 ovplyvnil nielen fungovanie zdravotníckych zariadení, ale aj lekární, ktoré sa museli popasovať hneď s viacerými zmenami. Tie boli zapríčinené sezónnosťou, nárazovým dopytom a dokonca aj vojnou na Ukrajine. Ktoré lieky sa predávali najčastejšie a čo robiť v prípade ich nedostupnosti? Na otázky odpovedá farmaceut košickej AGEL lekárne PharmDr. Dávid Ferko, ktorého záverom doplnila zodpovedná farmaceutka Mgr. Lucia Adzimová Vargová z AGEL lekárne v Poliklinike VA U. S. Steel.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má nové pracovisko magnetickej rezonancie

12.1.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Novinka, na ktorú netrpezlivo čakali pacienti v širokom okolí sa stala realitou. Nemocnica AGEL Komárno dnes vďaka zásadnej investícii z vlastných zdrojov slávnostne otvorila úplne nové pracovisko magnetickej rezonancie. Najmodernejší spôsob diagnostiky v regióne roky chýbal, od dnes je minulosťou dochádzanie do Nových Zámkov či Dunajskej Stredy. Vyšetrenie magnetickou rezonanciou absolvujú prví pacienti v Komárne už budúci týždeň.

Celý článok


Ján Kelemen vystavuje nové diela v bratislavskej klinike

11.1.2023 / AGEL Clinic

Grafiky uznávaného výtvarníka si majú možnosť vychutnať pacientky a pacienti v AGEL Clinic. Do priestoru ich inštaloval samotný umelec, čím nahradil svoje maľby, ktoré kultivovali čakárne niekoľko desiatok mesiacov.

Celý článok


Bánovská nemocnica vybuduje nové CT pracovisko

11.1.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Vedenie Nemocnice AGEL Bánovce začalo v uplynulom roku s prípravným procesom, ktorého cieľom je zriadenie nového CT pracoviska. Počítačová tomografia je vyšetrovacia metóda, ktorá využíva röntgenové žiarenie na detailné zobrazenie jednotlivých vrstiev orgánov a častí tela, vďaka čomu je možné ich detailne posúdiť.

Celý článok


Zvolenská nemocnica vlani zaznamenala 1121 pôrodov, päťkrát sa narodili dvojičky

11.1.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Zvolenská pôrodnica má za sebou úspešný rok 2022 a hoci zaznamenala mierny pokles počtu pôrodov, v mnohých aspektoch sa úroveň a kvalita poskytovaných služieb zvýšila. Práve individuálny prístup, moderné pôrodnícke postupy, empatia, bonding a napríklad aj možnosť VIP stravy pre rodičky sú argumenty, ktoré najviac zavážia pri výbere pôrodnice u mamičiek zo širokého okolia.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici sa narodilo v roku 2022 viac chlapcov

10.1.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno je miestom, kde v uplynulom roku prišlo na svet 816 bábätiek. Po roku 2021, keď prevažovali novonarodené dievčatka, v minulom roku ,,zvíťazilo silnejšie pohlavie“ a prišlo na svet viac chlapcov. Komárňanskú nemocnicu si budúce mamičky pochvaľujú najmä pre citlivý prístup, moderné metódy a rešpektovanie prianí rodičiek.

Celý článok


Krompašská nemocnica eviduje za minulý rok 820 pôrodov. Rozdiel medzi najľahším a najťažším bábätkom bol takmer 4 kilogramy

10.1.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy sa v roku 2022 pri 820 pôrodoch narodilo 827 bábätiek. Tak, ako v roku 2021, aj v roku 2022 bolo narodených viac chlapcov ako dievčat. Rozdiel medzi najľahším a najťažším novorodencom bol 3900 gramov. Medzi najmladšou a najstaršou rodičkou bol 30-ročný vekový rozdiel. Napriek prevádzkovej prestávke v mesiaci február bol počet narodených detí vyšší ako v roku 2021.

Celý článok


Krompašská nemocnica má novú rampu a časť oplotenia

9.1.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEK Krompachy investovala do časti oplotenia a novej rampy. Rekonštrukcia oplotenia v tejto časti bola nevyhnutá najmä kvôli bezpečnosti okoloidúcich pacientov a zamestnancov nemocnice. Nová rampa má viditeľné LED osvetlenie a fotobunku evidujúcu prítomnosť vozidla. Celková investícia týchto zariadení bola približne 16 500 eur.

Celý článok


Kotolňa vo zvolenskej nemocnici už neohrozuje okolie. Čiastočne ju zbúrali a ostávajúce časti vystužili a zastabilizovali

9.1.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nevyužívaná budova kotolne v areáli Nemocnice AGEL Zvolen už nie je hrozbou pre okolie. Vďaka spolupráci Banskobystrického samosprávneho kraja a nemocnice sa ju podarilo zastabilizovať. Pre pacientov to znamená, že je už sprístupnená aj cesta k Poliklinike a na detské oddelenie, ako aj chodník v bezprostrednej blízkosti. Práce sú nateraz ukončené a mimoriadny režim bol zrušený. Skvelou správou je, že celý proces čiastočnej sanácie sa zrealizoval podľa plánov a bez akýchkoľvek mimoriadností.

Celý článok


Kežmarská nemocnica eviduje za minulý rok 880 pôrodov. Tretí rok po sebe sa narodilo viac chlapcov ako dievčat

5.1.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL sa v roku 2022 pri 880 pôrodoch narodilo 890 bábätiek. Už tretí rok po sebe bolo narodených viac chlapcov ako dievčat. Takmer 50% percent detí sa narodilo vo váhovej kategórii 3000 – 3999 gramov, čo predstavuje najvyšší počet. Minuloročné štatistiky evidujú 30% slobodných mamičiek. Medzi najmladšou a najstaršou rodičkou bol 29-ročný vekový rozdiel.

Celý článok


V pôrodnici Nemocnice AGEL Košice-Šaca mamičky vlani priviedli na svet viac ako 1800 bábätiek

5.1.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Gynekologicko-pôrodnícka klinika Nemocnice AGEL Košice-Šaca patrí k vyhľadávaným pôrodniciam. Dôveru v jej služby prejavujú nielen mamičky z východoslovenského regiónu, ale celého Slovenska. V roku 2021 sa v šačianskej pôrodnici narodil rekordný počet bábätiek. Koľko detí tu priviedli zdravotníci na svet v roku 2022?

Celý článok


Levočskí zdravotníci vybojovali na benefičnom turnaji prvé miesto. Svojim pacientom tak pomáhajú aj mimo zdravotníckeho zariadenia

5.1.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Obdobie vianočných sviatkov sa nieslo v duchu pomoci a spolupatričnosti. Zdravotníci Nemocnice AGEL Levoča sa v závere roka zúčastnili vianočného benefičného florbalového turnaja s posolstvom „Naša pomoc vyhráva“. Tím levočskej nemocnice v turnaji vybojoval prvé miesto a spolu s finančným výťažkom zo zbierky tak pomohol detským pacientom. Táto finančná pomoc bola venovaná deťom so zdravotným znevýhodnením, aby mohli absolvovať rehabilitačný pobyt v regeneračno-terapeuticko-vzdelávacom centre v Prešove.

Celý článok


Prvé bábätká roka 2023 vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica

4.1.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Aj v našej nemocnici sme privítali prvé bábätká narodené v roku 2023.

Celý článok


Prvým bábätkom narodeným v novom roku bola v kežmarskej nemocnici malá Kvetka

4.1.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, sa ako prvé dieťatko v roku 2023 narodila malá Kvetka. Dievčatko prišlo na svet 1. januára, a to len hodinu a pol po polnoci. Vedenie nemocnice si pre ňu a jej mamičku pripravilo pozornosť v podobe darčekového balíčka s rôznymi užitočnými drobnosťami. „Blahoželáme mamičke k narodeniu dieťatka. Kvetka je prvým bábätkom narodeným v našej nemocnici v roku 2023. Narodila sa v skorých ranných hodinách, a to 1. januára o 1.30 hod. Pri narodení mala miery 2750 gramov a 52 centimetrov,“ informuje vedúca sestra novorodeneckého oddelenia, Mgr. Alžbeta Pokrivčáková. „Dieťatko prišlo na svet sekciou, obe sú s mamičkou v poriadku a koncom týždňa budú prepustené domov,“ dodáva vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, Mgr. Katarína Živčáková.

Celý článok


Riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca: ,,Keby som mal ten dosah, všetkými dostupnými prostriedkami by som motivoval mladých ľudí, aby mali chuť a ochotu pridať sa do rodiny zdravotníkov“

4.1.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Slovenské zdravotníctvo prechádza historickými zmenami. Ako ich vníma generálny riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA, čo považuje za svoj najväčší úspech a s akými očakávaniami vstupuje do nového roka? Prečítajte si rozhovor s profesionálom, pre ktorého je dôležité, aby popri náročných povinnostiach vrcholového manažéra zostal v kontakte s pacientmi ako anestéziológ.

Celý článok


Prvým bábätkom narodeným v novom roku bola v krompašskej nemocnici malá Melissa

4.1.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy sa ako prvé dieťatko v roku 2023 narodila malá Melissa. Dievčatko prišlo na svet 1. januára o 8.05 hod. Vedenie nemocnice si pre ňu a jej mamičku pripravilo pozornosť v podobe darčekového balíčka s rôznymi užitočnými drobnosťami. „Melissa je prvým dieťatkom narodeným v našej nemocnici v roku 2023. Narodila sa 1. januára o 8.05 hod. Na tento svet prišla s mierami 3200 gramov a 51 centimetrov,“ informuje vedúca sestra novorodeneckého oddelenia, Mgr. Klaudia Tatarková. „Prvé dieťatko narodené v naše nemocnici v tomto roku prišlo na svet sekciou, obe sú s mamičkou v poriadku a koncom týždňa budú prepustené domov. Želáme im mnoho zdravia a krásnych spoločných okamihov,“ dodáva vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, Bc. Klára Sedláčková.

Celý článok


AGEL Clinic má za sebou rekordný rok

3.1.2023 / AGEL Clinic

Ukončenie pandémie COVID - 19 sa prejavilo na počte vyšetrení aj operácií v bratislavskej AGEL Clinic. Ide o historicky najvyššie čísla.

Celý článok


Silvester na urgentnom príjme v Leviciach priniesol aj kuriozitu

3.1.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Aj v posledný deň v roku sú zdravotníci urgentného príjmu Nemocnice AGEL Levice vždy pripravení pomôcť pacientom a doslova očakávať neočakávané. Urgentný príjem je v prevádzke 24 hodín denne 365 dní v roku. Tohtoročný Silvester priniesol aj kuriozitu v podobe pána, ktorý prišiel požiadať o pomoc so zaseknutou rukou aj s nožom v mlynčeku.

Celý článok


Aj v Nemocnici AGEL Levice sa narodilo novoročné bábätko

2.1.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Jednou z najradostnejších udalostí v živote je nepochybne príchod novorodeného dieťaťa na svet. Deti, ktoré sa dnes narodia, vstupujú do iného sveta, ako pred rokom a Nový rok taktiež prináša príležitosť na prehodnotenie.

Celý článok


Prvé slovenské bábätko sa narodilo vo zvolenskej nemocnici

1.1.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Prvé bábätko na Slovensku a zároveň prvé narodené dieťatko v Nemocnici AGEL Zvolen v roku 2023 prišlo na svet 1. januára o 0.15 hod. Je to dievčatko Soňa, ktorá sa narodila s mierami 2960 gramov a 51 cm.

Celý článok


Sviatky na vlastné oči: Na Vianoce a Silvestra si dávajte pozor na zrak

30.12.2022 / AGEL Clinic

Záver roka patrí oddychu a stretnutiam, no pokojné vianočné a silvestrovské oslavy predstavujú aj zvýšené riziko úrazu očí. Ide o mechanické poranenia o vetvičky stromčeka, vianočné dekorácie, alebo zranenia spôsobené nesprávnou manipuláciou so zábavnou pyrotechnikou. Akútne ťažkosti zo svojej bohatej praxe pozná oftalmologička MUDr. Slavomíra Hercová z bratislavskej AGEL Clinic.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala na Štedrý deň už 800. bábätko

28.12.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno si tento rok do štatistík pôrodnosti pripísala v poradí už 800 bábätko v tomto roku. Navyše si jubilejný novorodenec vybral na svoj príchod na svet jedinečný dátum, presne 24. december. Bol teda tým najkrajším darčekom pod vianočným stromčekom. Komárňanská pôrodnica má u mamičiek stále zvučnejšie meno a popularitu. Je to vďaka citlivému prístupu personálu a rešpektovaniu prianí rodičiek s následnou odbornou starostlivosťou o novonarodené bábätká.

Celý článok


Sviatočné obdobie so sebou môže prinášať aj úzkosť a depresiu

27.12.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Vianočné sviatky a nový rok sú jedny z najkrajších, najobľúbenejších, ale aj najrušnejších období roka. Od Vianoc až po nový rok sú sviatky časom hojnosti, stretnutí s priateľmi a rodinou, časom oslavovania a vďačnosti. Avšak zaneprázdnenosť a stres pred a počas sviatkov ovplyvňujú aj duševné zdravie spôsobmi, o ktorých sa málokedy uvažuje aj v kontexte možných následkov.

Celý článok


Šikovné žienky podarovali novorodeneckému oddeleniu krompašskej nemocnice vianočný darček

27.12.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy obdarovali šikovné žienky, ktoré spojili svoje háčkovacie zručnosti. Na oddelenie priniesli množstvo háčkovaných chobotničiek, papučiek a čiapočiek, ktoré budú určené pre potreby novonarodených bábätiek. Iniciátorkou projektu je Jana Šlacká, ktorá chcela efektívne využiť zvyšky priadze a vlny. Háčkované chobotničky majú pre bábätká pozitívne účinky.

Celý článok


Zvolenská nemocnica rozširuje svoje služby. Otvorila psychiatrickú ambulanciu

27.12.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen tento rok, napriek pandémii koronavírusu, prišla s viacerými novinkami, ktoré výrazným spôsobom zvyšujú kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a rozširujú škálu služieb pre pacientov. Od novembra k nim pribudla ďalšia – psychiatrická ambulancia.

Celý článok


Nadácia AGEL pripravila pre pacientov oddelenia dlhodobo chorých balíček pohody

23.12.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nadácia AGEL si opäť pripravila užitočnú pozornosť pre pacientov oddelenia dlhodobo chorých. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, tak vo vianočnom období obdaruje pacientov milou pozornosťou s užitočnými drobnosťami. Pacienti sa z balíčkov pohody tešia a zamestnanci oddelenia tak prijímajú pozitívne ohlasy.

Celý článok


Levická nemocnica ďakuje svojim zdravotníkom

23.12.2022 / Nemocnica AGEL Levice

V Nemocnici AGEL Levice sa deň pred Vianocami konalo odovzdávanie darov personálu spojené s poďakovaním za ich celoročnú prácu a úsilie.

Celý článok


Radosť a dojatie v tvárach pacientov je najkrajším poďakovaním

23.12.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Zdravotný stav pacientov nie vždy dovoľuje, aby najkrajšie sviatky roka strávili doma, v kruhu svojej rodiny či priateľov. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce nezabúda ani na nich a snaží, aby sa cítili čo najpríjemnejšie. Aj tento rok má pre hospitalizovaných pacientov pripravený malý darček.

Celý článok


Ako bude vyzerať sviatočné menu v Zlatomoravskej nemocnici? Tradičné aj regionálne špeciality nahradia racionálnu stravu

22.12.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Zdravotný stav niekedy nedovoľuje, aby pacienti strávili tie najkrajšie sviatky roka doma, v kruhu svojej rodiny. V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce sa však napriek tomu snažia, aby sa cítili čo najlepšie. Aj preto býva štedrá večera naozaj tradičná.

Celý článok


„Na psychiku seniorov počas vianočných sviatkov vplýva aj strata životného partnera,“ hovorí primárka oddelenia dlhodobo chorých

22.12.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Vianoce sú časom, keď nikto nemá byť sám. Platí to aj o senioroch, pre ktorých môžu byť ťažké sviatky ťažké zvlášť v prípade, že prišli o životného partnera. Téme sa venovala primárka oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


Príhovor riaditeľky nemocnice

22.12.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Vážení kolegovia, spolupracovníci, pacienti a priaznivci našej nemocnice,

Celý článok


Na stravu počas Vianoc by si mali dávať pozor predovšetkým seniori, diabetici a pacienti s poruchami tráviacej sústavy

22.12.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Vianoce. Oddych, krásna atmosféra v kruhu rodiny, veľa jedla. Čomu sa vyhnúť, aby sme si počas sviatkov nepokazili trávenie a ako si pomôcť, ak to s jedlom preženieme, prezradila lekárka z oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Miriama Šatalová.

Celý článok


Levočskí chirurgovia prvýkrát použili novú operačnú metódu. Na vyplnenie kostného defektu im poslúžilo bioaktívne sklo

22.12.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Chirurgovia Nemocnice AGEL Levoča prvýkrát použili počas traumatologickej operácie bioaktívne sklo na vyplnenie kostného defektu. Je to alternatívou spongioplastiky – náhrady odobratej z inej časti kosti. Pre operatérov je operácia technicky aj časovo náročnejšia, no pre pacienta znamená možnosť skoršej rehabilitácie a elimináciu bolestivosti. Operácia si vyžiadala prítomnosť dvoch lekárov, primára MUDr. Ľubomíra Strelku, PhD., MPH a MUDr. Michala Sedláka. Odborné odpovede na otázky poskytol traumatológ MUDr. Michal Sedlák.

Celý článok


Lekárka radí, ako prežiť Vianoce a Silvester v zdraví a v pohode

22.12.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno sa chystajú taktiež na vianočné sviatky, počas ktorých sa stávajú úrazy najmä v domácnostiach. Na čo si dať počas zimných sviatkov pozor a čoho sa vyvarovať radí MUDr. Filkóová Gabriela, vedúca lekárka urgentného príjmu Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Spoločnosť AGEL rozširuje svoje portfólio v Bratislave o AGEL Chronicare

21.12.2022 / AGEL Clinic

V decembri prevzala spoločnosť AGEL do vlastníctva zdravotnícke zariadenie Chronicare, ktoré je zamerané na dlhodobú ventilačnú a intenzívnu starostlivosť u chronicky chorých pacientov a mení sa na AGEL Chronicare. Novú akvizíciu získala od skupiny Grafobal Group.

Celý článok


Vianočné tradície a recepty zamestnancov levickej nemocnice

21.12.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Vianoce sú na celom svete najkrajšími sviatkami v roku. Je to čas, kedy sa rodiny a priatelia stretávajú a delia sa o vzájomnú blízkosť, radosť, obdarovávajú sa navzájom. K týmto sviatkom neodmysliteľne patria aj spoločné chvíle pri príprave rôznych vianočných dobrôt a najmä pri pečení.

Celý článok


Koronavírus ho pripravil o zdravie, on si ho však vybojoval späť

21.12.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Rok 2021 ho takmer pripravil o to najcennejšie, rok 2022 mu ukázal, že je silnejší, než si kedy dokázal predstaviť. Reč je o sanitárovi Nemocnice AGEL Bánovce Petrovi Hricovi, ktorého koronavírus pripravil o zdravie. On sa však nevzdal a vybojoval si ho späť.

Celý článok


Režim v Nemocnici AGEL Košice-Šaca počas vianočných sviatkov

21.12.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Počas vianočných sviatkov bude Nemocnica AGEL Košice-Šaca fungovať v obmedzenom režime. Vybrané kliniky, oddelenia a ambulancie budú zatvorené. Obmedzený režim zdravotníckeho zariadenia sa nevzťahuje na urgentný príjem.

Celý článok


Farmaceuti komárňanskej nemocnice dokážu pripraviť niektoré nedostatkové lieky

20.12.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V posledných týždňoch sa stupňujú problémy s dostupnosťou niektorých liekov. Tento nedostatok pretrváva aj napriek snahe situáciu riešiť zo strany výrobcov, distribútorov a štátnych autorít. Problémom sú aj niektoré, v minulosti bežné voľnopredajné lieky. Výbornou správou pre pacientov je, že farmaceuti komárňanskej nemocnice dokážu niektoré momentálne nedostatkové lieky pripraviť vo forme individuálne pripravovaných liekov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvára novú ambulanciu klinickej psychológie

20.12.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Strach, úzkosti, smútok, problémy s dieťaťom či ťažkosti v partnerskom živote. Nie každý vie náročné životné obdobia spracovať sám. Vyhľadať odbornú pomoc nie je hanba a v niektorých prípadoch je to doslova žiadúce. V čase rastúcich psychických problémov u detí, mládeže a aj dospelých otvára Nemocnica AGEL Zvolen novú ambulanciu psychológa s klinickou psychologičkou Mgr. Silviou Mamoňovou Lorencovičovou. Ordinovať začne už 2. januára 2023

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK, Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL a Slovenská technická univerzita v Bratislave podpísali Rámcovú zmluvu o partnerstve a vzájomnej spolupráci

19.12.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Spoločnosť AGEL SK a.s., Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n. o. a Slovenská technická univerzita v Bratislave uzatvorili rámcovú zmluvu, v ktorej sa dohodli na spoločnom postupe pri zabezpečení spolupráce v oblasti vedeckovýskumnej, vzdelávacej, podnikateľskej a prepojenia teórie a praxe. Cieľom je zvýšenie kvality vzdelávacieho procesu a vedeckovýskumnej činnosti a uplatňovanie najmodernejších poznatkov vedy a vzdelávania v podmienkach slovenského zdravotníctva.

Celý článok


Vianočný režim v zlatomoravskej nemocnici ovplyvní chod oddelení aj ambulancií

19.12.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce už o pár dní, tak ako každý rok o tomto čase, prechádza do vianočného režimu. Ten sa týka tak ambulancií, ako aj oddelení. Vianočný režim začína už 23. decembra a potrvá postupne až do 9. januára 2023.

Celý článok


Vianočný režim v handlovskej nemocnici sa týka najmä ambulancií

19.12.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová už o pár dní, tak ako každý rok o tomto čase, prechádza do vianočného režimu. Ten sa týka najmä ambulancií, väčšina lôžkových oddelení zostáva v prevádzke aj počas sviatkov. Vianočný režim začne postupne od 21. decembra a potrvá až do januára 2023.

Celý článok


Vianočný režim v bánovskej nemocnici obmedzí prevádzku oddelení

19.12.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce, tak ako každý rok o tomto čase, prechádza do vianočného režimu 23. decembra. Počas sviatkov budú uzatvorené lôžkové oddelenia s výnimkou interného oddelenia. Nemocnica opätovne nabehne na štandardný režim od prvého januárového týždňa.

Celý článok


Skalická nemocnica zavádza od pondelka vianočný režim. Do Nového roka bude zatvorená aj neurológia

16.12.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica tak, ako každý rok, zavádza od pondelka, 19. decembra tzv. vianočný režim. Viaceré ambulancie a oddelenia budú buď úplne zatvorené, alebo budú pracovať v obmedzenom režime. V nemocnici zostanú hospitalizovaní len pacienti, ktorým zdravotný stav nedovoľuje prepustenie do domácej liečby. Urgentná starostlivosť bude pre pacientov zabezpečená s výnimkou urgentného príjmu v časti neurológia. V obmedzenom režime bude fungovať aj klientske centrum v nemocnici.

Celý článok


Dobrovoľní darcovia krvi otvorili svoje srdcia Vianočnej kvapke krvi

16.12.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Pracovisko hematológie a transfúziológie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce včerajším dňom, 15. decembra 2022, symbolicky Vianočnou kvapkou krvi zavŕšilo odbery dobrovoľných darcov krvi v tomto roku.

Celý článok


V areáli zvolenskej nemocnice začali búrať starú kotolňu

16.12.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Začala sa plánovaná sanácia poškodenej časti budovy bývalej kotolne v Nemocnici AGEL Zvolen. Staticky narušenú prístavbu je potrebné zbúrať predovšetkým z dôvodu bezpečnosti. Za pár dní by po zásahu ťažkej techniky mala byť riziková časť budovy odstránená a prechod pre pacientov opätovne sprístupnený. Nemocnica prosí pacientov a návštevníkov nemocnice o pochopenie kvôli dočasným obmedzeniam.

Celý článok


Skalická nemocnica si v ankete INEKO o najlepšiu nemocnicu výrazne polepšila

15.12.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica výrazne postúpila v kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Podľa každoročného rebríčka hodnotenia INEKO v ankete o najlepšiu nemocnicu roka si oproti vlaňajšku výrazne polepšila a v kategórii všeobecné nemocnice sa dostala z 19. na 13. miesto s celkovým počtom bodov 55.

Celý článok


Vianočný režim Nemocnice AGEL Levice

15.12.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Počas vianočných sviatkov, tak ako každý rok, bude levická nemocnica fungovať v obmedzenom režime, ale starostlivosť o pacientov na jednotlivých oddeleniach bude plne zabezpečená. Obmedzený vianočný režim sa týka takmer všetkých ambulancií a niektorých oddelení, nevzťahuje sa však na urgentný príjem.

Celý článok


Levická nemocnica si v ankete Nemocnica roka 2022 polepšila až o 7 priečok

15.12.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Mimovládna nezisková organizácia INEKO, ako každý rok, tak aj tento, hodnotila zdravotnícke zariadenia. Nemocnica AGEL Levice si podľa jej prieskumu v ankete Nemocnica roka 2022 od minulého ročníka polepšila o 7 priečok. Kategórie a vybrané ukazovatele boli kvalita poskytovania zdravotnej starostlivosti, skúsenosť, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca po štvrtýkrát s titulom Nemocnica roka

15.12.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca opätovne dosiahla obrovský úspech. Podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) sa stala Nemocnicou roka 2022 v kategórii všeobecných nemocníc. Potvrdila tým titul, ktorý získala aj v predchádzajúcich troch rokoch.

Celý článok


Levočská nemocnica opätovne postúpila v hodnotení inštitútu INEKO, tentokrát o dve priečky a už je 8. na Slovensku

15.12.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča podľa hodnotenia inštitútu INEKO postúpila v roku 2022 o dve priečky v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom. Zo všetkých všeobecných nemocníc hodnotených v ankete Nemocnica roka 2022 sa umiestnila na 8. mieste, pričom len v roku 2019 bola nemocnica v hodnotení na 20. mieste. V priebehu náročného obdobia pre zdravotníctvo tak celkovo postúpila až o dvanásť priečok.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno piata v ankete Nemocnica roka 2022

15.12.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno sa v ankete INEKO o najlepšiu nemocnicu za rok 2022 v kategórii všeobecných nemocníc skončila na 5. mieste. Jej postup bol za posledné štyri roky vynikajúci. Zo 14. miesta v roku 2019 na 7. miesto za rok 2020 a za rok 2021 to bol posun až na bronzovú priečku.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zaznamenala výrazný postup v ankete INEKO

15.12.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen výrazne postúpila v kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Podľa každoročného rebríčka hodnotenia INEKO v ankete o najlepšiu nemocnicu roka si oproti vlaňajšku výrazne polepšila a v kategórii všeobecné nemocnice sa dostala z 29. na 22. miesto. Skokanom roka je aj v počte pripísaných bodov, ktorých je plus 4,4.

Celý článok


Rady prvej pomoci: Pre rybiu kosť v krku netreba robiť paniku, pomôcť môže sústo chleba

13.12.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Najkrajšie sviatky roka Vianoce, Silvester aj Nový rok nezadržateľne klopú na dvere. Mať ich nielen pokojné, ale najmä bezpečné, je túžbou snáď každého. Viete, čo robiť pri zapichnutej kosti v krku, aká je prvá pomoc pri dusení sa s jedlom alebo ako podať prvú pomoc pri popáleninách? Nielen na tieto otázky zodpovie lekár anestéziológ a intenzivista MUDr. Milan Rebek, ktorý je zároveň vedúcim lekárom oddelenia laboratórnej medicíny v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Levickí zdravotníci sa prvýkrát po troch rokoch stretli na výročnom stretnutí spojenom s vianočným večierkom

12.12.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Sviatočné obdobie je cítiť vo vzduchu každým dňom viac, inak tomu nie je ani v levickej nemocnici. V piatok 9. decembra 2022 sa konal seminár pri príležitosti konca roka spojený s vianočným večierkom pre zamestnancov. Ten sa podarilo zorganizovať po trojročnej nútenej prestávke.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca ocenila Osobnosti roka 2022

12.12.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Na slávnostnom podujatí Nemocnice AGEL Košice-Šaca s názvom Osobnosti roka 2022 sa v Dome umenia v Košiciach dňa 9. 12. 2022 rozdávali ocenenia v štyroch kategóriách: lekár, zdravotnícky pracovník, nezdravotnícky pracovník a v neposlednom rade aj špeciálne ocenenie za Mimoriadny čin roka.

Celý článok


Takmer 14 litrov darovanej krvi a 35 úžasných dobrovoľných darcov. To je bilancia z odberov Mikulášskej kvapky krvi v Zlatých Moravciach

9.12.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nezištná pomoc neznámym pacientom je snáď ten najušľachtilejší čin človeka človeku. Aj počas Mikulášskej kvapky krvi bolo na odberovom mieste pracoviska hematológie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce rušno. Zúčastnili sa jej prvodarcovia, ale aj pravidelní darcovia. Najvzácnejšiu tekutinu však prišli darovať i zamestnanci aj rodinní príbuzní zamestnancov zlatomoravskej nemocnice.

Celý článok


Mikulášska kvapka krvi sa konala aj v levočskej nemocnici

9.12.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča zorganizovalo Mikulášsku kvapku krvi. Počas nej pritieklo do nemocnice od darcov celkom 7650 ml najvzácnejšej tekutiny. Darcovia môžu prísť darovať krv na transfúziologické oddelenie levočskej nemocnice každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


V zime hrozí nedostatok vitamínu D, stravu treba v tomto období upraviť. Aj vo zvolenskej nemocnici je rozdiel v príprave jedál v zime a v lete

8.12.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Zima, mínusové teploty, málo slniečka, krátke dni a dlhé noci, veľa zamračených, dažďových či snehových dní. A do toho nutnosť sa teplo obliekať, striedanie tepla a zimy viackrát denne. To všetko vplýva na stav nášho organizmu počas zimných mesiacov. Práve preto je veľmi dôležité upraviť v zimnom období stravu, aby sme všetky potrebné látky organizmu dodali v strave, prípadne v doplnkoch výživy. Aké sú zásady správnej výživy v zime prezradila nutričná terapeutka Nemocnice AGEL Zvolen Ľubomíra Fraňová.

Celý článok


AGEL sa stal členom prestížnej zahraničnej obchodnej komory AmCham

7.12.2022 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL sa ako najúspešnejší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe stal v novembri 2022 novým členom AmCham Slovakia. Ide o prestížnu, najaktívnejšiu zahraničnú obchodnú komoru a obchodnú komunitu na Slovensku.

Celý článok


Asociácia na ochranu práv pacientov ocenila aj sestru kežmarskej nemocnice

7.12.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Asociácia na ochranu práv pacientov ocenila aj lekárov a sestry nemocníc AGEL. Medzi nimi bola aj sestra kežmarskej nemocnice, PhDr. Júlia Pitoňáková, ktorá pracuje na internom oddelení a jednotke intenzívnej starostlivosti. Ocenenie v kategórii „Moja sestra“ má pre ňu veľkú morálnu hodnotu a motiváciu v pôsobení v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Návrat do bežného života po pandémií nemusí byť jednoduchý. Dôležité je nehanbiť sa vyhľadať odbornú pomoc

7.12.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Po vyše dvoch rokoch sa život po pandémii koronavírusu vrátil do normálu tak u bežných ľudí ako aj v zdravotníckych zariadeniach. Covid-19 sa stal bežnou súčasťou nášho života. Pre mnohých bola pandémia obdobím obáv, stresu, izolácie a pre niektorých jednotlivcov ešte horšie – traumou a trápením, najmä ak prekonali Covid-19 alebo v dôsledku toho niekoho stratili.

Celý článok


Handlovskú nemocnicu navštívil Mikuláš

7.12.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Hovorí sa, že úsmev lieči a práve psychická pohoda často vplýva aj na fyzické zdravie pacientov. Hospitalizácia v predvianočnom období a odlúčenie od rodiny môže byť veľmi náročné, preto sa vedenie handlovskej nemocnice rozhodlo pacientom na lôžkových oddeleniach a klientom Senior centra Svätej Kataríny pripraviť prekvapenie práve na sviatok svätého Mikuláša.

Celý článok


Štedrá Mikulášska kvapka krvi: Darcovia zabezpečili pre pacientov takmer 35 litrov krvi

7.12.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice AGEL Košice Šaca v spolupráci s Univerzitným vedeckým parkom TECHNICOM včera na univerzitnej pôde zorganizovalo mikulášsky mobilný odber krvi. Vďaka vysokému počtu účastníkov sa zdravotníkom podarilo získať takmer 35 litrov život zachraňujúcej tekutiny.

Celý článok


Mikuláš navštívil dvakrát aj deti v Nemocnici AGEL Levice

6.12.2022 / Nemocnica AGEL Levice

6. december je výnimočným dňom pre najmladších pacientov v levickej nemocnici. Dnes v doobedňajších hodinách deti navštívil Mikuláš s čertom a neprišli s prázdnymi rukami. Detičky dostali krásne darčeky spolu s prianím skorého uzdravenia. Mikuláš však do nemocnice zavítal aj o deň skôr, prišiel aj 5. decembra a na pomoc si zavolal aj anjela, čerta a Grincha.

Celý článok


Mikuláš v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce rozdával radosť aj darčeky

6.12.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Ani tentokrát Mikuláš so svojimi vernými pomocníkmi, anjelikom a čertom nezabudol na svoju tradičnú návštevu a zavítal aj do Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, aby rozdal úsmev, dobrú náladu a maškrty. Tento rok bol jeho skvelý tím posilnený o rozprávkovo krásnu pani Santa Clausovú.

Celý článok


Bánovskú nemocnicu navštívil Mikuláš s heligónkou

6.12.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Hovorí sa, že úsmev lieči a práve psychická pohoda často vplýva aj na fyzické zdravie pacientov. Hospitalizáciu v predvianočnom období a odlúčenie od rodiny zvládajú ťažko nielen seniori, preto sa vedenie bánovskej nemocnice rozhodlo pacientom na lôžkových oddeleniach pripraviť prekvapenie práve na sviatok svätého Mikuláša.

Celý článok


Odborníci na chirurgiu nohy prezentovali najnovšie poznatky v Skalici

5.12.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Sekcia nohy a členka, najnovšie poznatky z oblasti ortopédie boli ústrednou témou a predmetom odborného sympózia, ktoré zorganizovala Fakultná nemocnica AGEL Skalica. Vyše 50 odborníkov z celého Slovenska aj zo zahraničia riešila túto dynamicky sa rozvíjajúcu oblasť ortopédie v rámci Foot and Ankle days v Skalici.

Celý článok


„Rehabilitácia je dôležitá súčasť života dcéry,“ hovorí matka šikovnej stredoškoláčky Lucky

5.12.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Život so zdravotným znevýhodnením nie je vôbec ľahký. Človek sa musí vedieť vyrovnať najmä s osudom a následne sa vedieť plnohodnotne začleniť do života zdravých. Pri príležitosti uplynulého medzinárodného dňa zdravotne postihnutých nám životný príbeh starostlivosti o vozíčkara vyrozprávala mamička, ktorá kvôli rehabilitácii dcéry dlhodobo navštevuje oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Čo obnáša starostlivosť o dcéru so zdravotným postihnutím? Akú školu navštevuje cieľavedomá Lucka? Dozviete sa z rozprávania pani Daniely.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala mikulášsky darček.Do nemocnice priviezli novú magnetickú rezonanciu

5.12.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Komárno sa dočkalo. Po mnohých novinkách v Nemocnici AGEL Komárno za posledné mesiace (otvorenie nového urgentu, nová nemocničná lekáreň, nový onkostacionár, moderné lôžka, nové prístrojové vybavenie, nové oddelenia) sa dočkala ďalšej, a to doslova obrovskej. Ako ,,mikulášsky darček“ priviezli dnes do nemocnice úplne nový prístroj magnetickej rezonancie. Po jeho inštalácii do vynovených priestorov bude nasledovať skúšobná prevádzka, aby MRI mohlo začať v budúcom roku plne slúžiť pacientom.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dnes sprístupnila vynovený vchod do Polikliniky

5.12.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen pripravila pekný mikulášsky darček pre svojich pacientov. Presne dnes bol opätovne sprístupnený hlavný vstup do budovy Polikliniky, ktorého rekonštrukcia sa realizovala od júla tohto roku. Práce sa podarilo dokončiť presne podľa odsúhlaseného harmonogramu výstavby.

Celý článok


Neurologická ambulancia krompašskej nemocnice sa nachádza v zrekonštruovaných priestoroch

2.12.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Neurologická ambulancia Nemocnice AGEL Krompachy je v prevádzke už viac ako rok. Za toto obdobie v nej bolo viac ako 1000 návštev pacientov. Ordinačné hodiny pre pacientov sú dvakrát do týždňa a v súčasnosti sa nachádza v zrekonštruovaných priestoroch s moderným vybavením. Ambulancia bola spustená za účelom zlepšovania poskytovanej zdravotnej starostlivosti a rozširovania možností špecializovaných vyšetrení.

Celý článok


Prvý bariatrický pacient Nemocnice AGEL Košice-Šaca: Kedysi som zjedol 4 rezne, dnes mi stačí jeden, žalúdok ma už nepustí

1.12.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Keď mu ručička na váhe ukázala 160 kilogramov, myslel si, že je to jeho strop, ale nebolo to tak. Tá sa napokon zastavila až na čísle 192. Reč je o Marianovi Manasilovi (56), ktorý v roku 2018 podstúpil bariatrickú operáciu v Nemocnici AGEL Košice-Šaca. V tom čase sa 52-ročný kamionista obával, že jeho hmotnosť mu viac neumožní pracovať a cítil, že bez pomoci lekárov by pred sebou nemal dlhý život. Práve preto sa rozhodol pre zákrok. Ako sa mu darí dnes?

Celý článok


Skalická nemocnica je nútená obmedziť činnosť neurologického oddelenia Prioritou ostáva zachovanie fungovania tohto oddelenia pre pacientov

30.11.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica je nútená od 01. decembra 2022 pristúpiť k výraznému obmedzeniu činnosti neurologického oddelenia, neurologickej ambulancie a ústavnej pohotovostnej služby – urgentného príjmu v časti neurológie. Dôvodom na uvedený krok je výrazná redukcia personálu, keďže viacero zdravotníkov sa rozhodlo zmeniť svoje pôsobisko. Preto nemocnica, napriek enormnej snahe, vzhľadom na celkový nedostatok zdravotníkov na Slovensku nedokáže tento výpadok okamžite nahradiť a splniť tak požiadavky personálneho zabezpečenia doterajšieho chodu uvedených pracovísk.

Celý článok


„Respiračné infekty sa neoplatí podceňovať, len chrípka na Slovensku ročne zabije 800 ľudí,“ upozorňuje pneumológ

30.11.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Horúčka, nádcha, slabosť či kašeľ. Všetkým známe príznaky respiračných ochorení, ktoré sú obzvlášť v jesennom a zimnom období našimi vernými spoločníkmi. Niekedy nás na niekoľko dní zložia do postele, inokedy nad nimi mávneme rukou a pokračujeme vo svojich povinnostiach. Prečo sa respiračné ochorenia neoplatí podceňovať a ako sa ich zbaviť bez zbytočných komplikácií, vysvetlil pneumológ Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Daniel Paulovič, PhD.

Celý článok


Sedem statočných: Chlapi, nebojme sa, vyšetrenie prostaty nebolí

29.11.2022 / AGEL Clinic

V rámci kampane Movember podstúpili odber krvi zameraný na stanovenie zdravia prostaty ozajstní športoví majstri v seniorskom veku. Mnohí z nich stále súťažia vo veteránskych kategóriách a majú tituly majstrov Slovenska, Československa, Európy aj sveta.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice originálne skrášlila priestory rádiológie. Zdobí ho výstava detských kresieb

29.11.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice zorganizovala výstavu detských kresieb. Obrázky kreslili deti zo Spojenej školy internátnej v Leviciach a tieto milé umelecké výtvory skrášľujú priestory rádiológie a urgentného príjmu v nemocnici.

Celý článok


Návštevy pacientov hospitalizovaných v handlovskej nemocnici opätovne povolili

29.11.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová v súvislosti so zlepšenou epidemiologickou situáciou opätovne povolila návštevy hospitalizovaných pacientov. Toto rozhodnutie sa týka aj klientov Senior centra Sv. Kataríny.

Celý článok


Najväčšieho vzdelávacieho podujatia Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa zúčastnilo 240 zdravotníkov

28.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

V piatok 25. novembra 2022 sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca uskutočnil XV. ročník vzdelávacieho podujatia Šačiansky deň ošetrovateľstva. Celodenného odborného programu, pripraveného v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice III, sa zúčastnilo 240 sestier z košických nemocníc.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa tešia už 800. pôrodu v tomto roku. V magický dátum 22. 11. 2022 sa narodilo päť bábätiek

28.11.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa 25. novembra 2022 o 14.35 hod. narodilo dieťatko osemstého pôrodu. Malý Šimon prišiel na svet s mierami 3400 gramov a 53 centimetrov. Pár dní pred ním sa v neopakovateľný dátum, 22. 11. 2022, narodilo päť bábätiek. Aké dostali mená?

Celý článok


Burzy práce v Poprade sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

28.11.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Na burze práce v Poprade s názvom „Práca v regióne pre každého“, ktorú organizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad + pracovisko Levoča sa v zdravotníckom bloku predstavili aj nemocnice spišského klastra. Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnica AGEL Krompachy v zastúpení personálneho oddelenia uchádzačom predstavili voľné pracovné pozície. O ktoré ide?

Celý článok


Najväčšieho vzdelávacieho podujatia Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa zúčastnilo 240 zdravotníkov

28.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V piatok 25. novembra 2022 sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca uskutočnil XV. ročník vzdelávacieho podujatia Šačiansky deň ošetrovateľstva. Celodenného odborného programu, pripraveného v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice III, sa zúčastnilo 240 sestier z košických nemocníc.

Celý článok


Burzy práce v Poprade sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

28.11.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Na burze práce v Poprade s názvom „Práca v regióne pre každého“, ktorú organizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad + pracovisko Levoča sa v zdravotníckom bloku predstavili aj nemocnice spišského klastra. Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnica AGEL Krompachy v zastúpení personálneho oddelenia uchádzačom predstavili voľné pracovné pozície. O ktoré ide?

Celý článok


Burzy práce v Poprade sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

28.11.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Na burze práce v Poprade s názvom „Práca v regióne pre každého“, ktorú organizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad + pracovisko Levoča sa v zdravotníckom bloku predstavili aj nemocnice spišského klastra. Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnica AGEL Krompachy v zastúpení personálneho oddelenia uchádzačom predstavili voľné pracovné pozície. O ktoré ide?

Celý článok


Elektronizácia údajov prináša pacientom v Skalici väčšiu bezpečnosť nielen v chirurgickej liečbe

25.11.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Poskytovanie zdravotnej starostlivosti je nielen o kvalite diagnostiky a liečby. Viac ako v iných oblastiach sa v zdravotníctve vyžaduje aj veľmi precízne a systematické nakladanie s údajmi, a to nielen o zdravotnom stave pacientov do zdravotnej dokumentácie, ale aj o všetkých výkonoch, postupoch, osobách a používaných nástrojoch. Nový softvér na spracovávanie údajov DoctIS sa testuje v skalickej nemocnici pilotne pre ortopedické oddelenie. Informačný systém umožňuje rýchlejšie evidovať a archivovať údaje o zdravotníckych nástrojoch a vykonávaných činnostiach v operatíve aj pri ambulantnej liečbe.

Celý článok


Nádherný symbol adventu, adventný veniec, ticho naznačuje príchod Vianoc

25.11.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

S peknou myšlienkou potešiť našich pacientov a spestriť zamestnancom predvianočné chvíle strávené v práci, prišiel kolektív Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Živým adventným vencom započal novú tradíciu v zlatomoravskej nemocnici.

Celý článok


Malému bojovníkovi pomôžu cvičenia v špeciálnom obleku

25.11.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Svalový tonus, teda svalové napätie, je dôležité pre pohyb detí aj dospelých. Pri zníženom svalovom napätí, známom tiež pod pojmom hypotónia, dieťa zaostáva vo vývoji a kľúčové je včasné zahájenie adekvátnej terapie. Práve s financovaním takejto terapie sa rozhodla NADÁCIA AGEL pomôcť takmer dvojročnému Adamkovi z Bánoviec nad Bebravou, ktorého štart do života nebol celkom ideálny.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala žiakov Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy

25.11.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno v mesiaci november privítala žiakov 4. ročníka Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy s vyučovacím jazykom maďarským a slovenským.

Celý článok


AGEL na vysokoškolskej pôde ako atraktívny zamestnávateľ: Sme presvedčení, že mladej generácii chýba pocit reálnej vízie stabilného zamestnávateľa

24.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Dňa stáží, ktorý organizovalo Univerzitné poradenské centrum Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach, sa zúčastnila aj Skupina AGEL. Ako dvojnásobný víťaz prestížnej ankety Najzamestnávateľ na podujatí prezentovala budúcim lekárom atraktívne možnosti pracovných stáží v sieti svojich zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Na stav seboroickej dermatitídy výrazne vplýva aj stres

24.11.2022 / AGEL Clinic

S mazovými žľazami sa už rodíme. Ich základnou funkciou je tvorba špecifického tukového obsahu, ktorý sa spolupodieľa na vytváraní ochranného plášťa povrchu kože. Pokiaľ však dochádza k ich chronicky zvýšenej činnosti, porucha sa prejaví nadmernou tvorbou mazu. Tento príznak sa vyskytuje primárne pri akné, alebo ako sprievodný jav pri zápale kože – seboroickej dermatitíde.

Celý článok


Levická nemocnica privítala svoje tisíce narodené bábätko v tomto roku

24.11.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Pôrodnica Nemocnice AGEL Levice sa teší veľkému záujmu mamičiek, ktoré sa rozhodli priviesť na svet svoje bábätká práve tu. V stredu 23. novembra 2022 sa do tohtoročných štatistík zapísalo už tisíce narodené bábätko. Malý Šimonko sa prihlásil na svet v krásnom čase 15:15 hod. Jubilejný prírastok, narodený v tejto nemocnici v tomto roku a aj jeho maminka sú v poriadku a zdraví.

Celý článok


Rakovina prostaty postihuje až 60 % mužov nad 65 rokov, zásadným krokom v boji s ochorením je prevencia

24.11.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

November je každoročne mesiacom boja proti rakovine prostaty. Počet pacientov trpiacich týmto ochorením sa každoročne zvyšuje a pritom stačí tak málo – absolvovať preventívnu prehliadku u urológa. Rakovina prostaty totiž začína nenápadne, no až v 90 % prípadov je liečiteľná, ak je odhalená včas. O tom, ako sa ochorenia prostaty prejavujú, aj ako prebieha samotná preventívna prehliadka, porozprávala urologička Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Viola Filipovičová.

Celý článok


AGEL na vysokoškolskej pôde ako atraktívny zamestnávateľ: Sme presvedčení, že mladej generácii chýba pocit reálnej vízie stabilného zamestnávateľa

24.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Dňa stáží, ktorý organizovalo Univerzitné poradenské centrum Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach, sa zúčastnila aj Skupina AGEL. Ako dvojnásobný víťaz prestížnej ankety Najzamestnávateľ na podujatí prezentovala budúcim lekárom atraktívne možnosti pracovných stáží v sieti svojich zdravotníckych zariadení.

Celý článok


V Dome ošetrovateľskej starostlivosti zvolenskej nemocnice pacienti rehabilitujú na dennej báze

24.11.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Dom ošetrovateľskej starostlivosti - novootvorené zariadenie Nemocnice AGEL Zvolen poskytuje ošetrovateľskú starostlivosť a rehabilitáciu pre pacienta na lôžku po pobyte v nemocnici, alebo ako prevenciu pre podporu a uchovanie zdravia, predchádzanie možným komplikáciám, pre zmiernenie bolesti alebo iných prejavov ochorení. Súčasťou poskytovaných služieb je aj rehabilitácia, ktorú klientom DOS poskytuje kvalifikovaný personál fyziatricko-rehabilitačného oddelenia. Pacienti, ktorí vyžadujú nepretržitú zdravotnú starostlivosť tak majú možnosť cvičiť a rozvíjať mobilitu, sebestačnosť, silu a aj kondíciu.

Celý článok


Kežmarčania sa zúčastnili predčasnej mikulášskej kvapky krvi

23.11.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča opäť spustilo mobilnú odberovú jednotku. Od septembra sú vítaní darcovia krvi na Ulici Dr. Fischera č. 7 v Kežmarku v budove pohotovosti a mobilnej odberovej jednotky. Predčasnej mikulášskej kvapky krvi sa zúčastnili nielen Kežmarčania, ale aj darcovia z okolitých miest a obcí.

Celý článok


Levická nemocnica vychádza v ústrety rodičkám. Zaviedla bonding aj pre mamičky po cisárskom reze

23.11.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Bezprostredný kontakt mamičky a jej novonarodeného bábätka je asi najviac, čo môže žena zažiť. Tie rodičky, ktoré však podstúpili cisársky rez, bezprostredný kontakt so svojim dieťatkom mohli absolvovať až neskôr. Levická nemocnica však v súlade s modernými medicínskymi postupmi zaviedla novinku. Bonding, čiže priloženie dieťatka na hruď mamičky, umožňuje aj rodičkám, ktoré podstúpili cisársky rez.

Celý článok


Zvolenská pôrodnica privítala tisíce bábätko v tomto roku

23.11.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen sa môže pochváliť už tisícim bábätkom, ktoré sa v tamojšej pôrodnici narodilo v tomto roku. Šestnásteho novembra prišiel na svet malý Oliverko Pažický. Aj v tomto roku dominujú medzi bábätkami dievčatá. Zvolenská pôrodnica je medzi budúcimi mamičkami čoraz vyhľadávanejšia, je to aj vďaka viacerým extra službám – ako je VIP strava či rehabilitácie pre ženy po cisárskom reze a gynekologických operáciách.

Celý článok


Krompašská nemocnica dostala nové monitory dychu pre novorodencov

22.11.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nadácia Križovatka obdarovala novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy monitormi dychu pre bábätká. Päť nových monitorov poslúži na monitorovanie dychu novorodenca. Vďaka nim sa predchádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku ich života. Oddelenie ponúka mamičkám monitory aj na prenájom. Ako monitor dychu funguje?

Celý článok


Komárňanská nemocnica obnovuje pacientske postele

21.11.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno aj v roku 2022 zvyšuje komfort pre svojich pacientov viacerými novinkami, Jednou z aktivít, ktorá výrazne prispieva k zlepšeniu úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti je postupná obnova pacientskych postelí za elektricky polohovateľné. Celkový počet obnovených postelí v mesiaci november je už 56.

Celý článok


Lekáreň AGEL Kežmarok bude otvorená už od pondelka

18.11.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, otvára v priestoroch Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) verejnú lekáreň s názvom Lekáreň AGEL Kežmarok. Otvorená bude od pondelka 21. novembra 2022. Otváracie hodiny budú od pondelka do piatka v čase 7:45 – 15:45 hod. V lekárni nájdu pacienti široký sortiment liekov na predpis aj liečivá voľnopredajného sortimentu.

Celý článok


Až 85 % prípadov chronickej obštrukčnej choroby pľúc spôsobilo fajčenie. „Záchranou sa nestali ani moderné elektronické cigarety,“ hovorí pneumológ handlovskej nemocnice

16.11.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Chronická obštrukčná choroba pľúc je liečiteľná, ale nevyliečiteľná choroba postihujúca priedušky a pľúca. Viac než 85 % pacientov, ktorí trpia týmto vážnym ochorením, sú fajčiari alebo bývalí fajčiari. Pri príležitosti Svetového dňa CHOCHP, ktorým je 16. november, porozprával o priebehu a rizikách tejto diagnózy pneumológ Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Jozef Kubík.

Celý článok


Chronickou obštrukčnou chorobou pľúc trpia najčastejšie fajčiari a ľudia pracujúci v prašnom prostredí

16.11.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Tretia novembrová streda je dňom, kedy si pripomíname chronickú obštrukčnú chorobu pľúc. U nás ňou trpí viac ako 100-tisíc pacientov. Na tento deň nadväzuje Svetový deň bez fajčenia, ktorý pripadá na 20. novembra. Ročne vo svete na následky fajčenia zomiera predčasne asi 6 miliónov fajčiarov. O tom, aké problémy vznikajú pri chronickej obštrukčnej chorobe, ale aj aké dopady má fajčenie, hovorí pneumológ MUDr. Daniel Paulovič, PhD. z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Študenti košického gymnázia darovali krv: Vďaka prvodarcom sa podarilo získať viac ako 9 litrov krvi

16.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca zrealizovalo mobilný odber krvi na košickom gymnáziu. Od dobrovoľných darcov získali takmer 9,5 litra krvi.

Celý článok


„Empatia a radosť sú na mieste, keď všetko dobré skončí.“ Hovorí zdravotná sestra zo zvolenskej nemocnice

16.11.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Vďaka svojej mame vyrastala v nemocničnom prostredí. Prirodzene si tak svoju kariéru aj vybrala. Katarína Šefčíková, sestra na neonatologickom oddelení Nemocnice AGEL Zvolen, už 40 rokov ochotne pomáha pacientkam aj ich detičkám. Svoju prácu povýšila na poslanie a vďaka ochote a profesionalite získala aj ocenenie Biele srdce. Pred odchodom na zaslúžený dôchodok v rozhovore zaspomínala na svoje začiatky a čitateľom priniesla aj dobré rady do budúcnosti.

Celý článok


Nový odporúčaný postup v prípade patologického tehotenstva výrazne zlepší starostlivosť o tehotné ženy na Slovensku

15.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca doc. MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA sa môže pochváliť ďalším významným úspechom. Uznávaný odborník, ktorý za sedemnásť rokov pomohol priviesť na svet viac než 4000 detí, je hlavným autorom odporúčaného postupu s názvom Hypertenzné ochorenia v tehotnosti, ktorý bol úspešne prijatý Komisiou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky pre štandardné diagnostické postupy a štandardné terapeutické postupy.

Celý článok


Mladá kvapka krvi prilákala na odber študentov a ich pedagógov

15.11.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Darovanie krvi v každom veku je humanitný čin a pomáha zachraňovať životy po vážnych úrazoch, ťažkých operáciách a pôrodoch aj v iných situáciách. Darca odchádza s dobrým pocitom z darovania, lebo jediným odberom pomôže dvom až trom ľuďom, ale nie len to. Obnovuje si aj krvotvorbu a znižuje tlak krvi. Odbery dobrovoľných darcov krvi v Skalici sú v poslednom mesiaci mimoriadne tým, že sa do nich zapojili vo väčšej miere študenti a pedagógovia maturitných ročníkov stredných škôl.

Celý článok


Nový odporúčaný postup v prípade patologického tehotenstva výrazne zlepší starostlivosť o tehotné ženy na Slovensku

15.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca doc. MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA sa môže pochváliť ďalším významným úspechom. Uznávaný odborník, ktorý za sedemnásť rokov pomohol priviesť na svet viac než 4000 detí, je hlavným autorom odporúčaného postupu s názvom Hypertenzné ochorenia v tehotnosti, ktorý bol úspešne prijatý Komisiou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky pre štandardné diagnostické postupy a štandardné terapeutické postupy.

Celý článok


Novootvorená ortopedická ambulancia levočskej nemocnice ošetrila prvých pacientov

15.11.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča privítala 10. novembra v novootvorenej ortopedickej ambulancii prvých pacientov. V ambulancii ordinujú odborníci z Nemocnice AGEL Košice-Šaca, MUDr. Tomáš Ševčík, MPH a MUDr. Ján Perduk. Nemocnica aj vďaka nim zvyšuje kvalitu a rozširuje spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov okolitého regiónu. Ambulancia ordinuje každý štvrtok (okrem sviatkov) od 7.00 hod. do 15.00 hod. a od začiatku eviduje veľký záujem verejnosti.

Celý článok


Diabetická retinopatia sa môže týkať už škôlkarov

14.11.2022 / AGEL Clinic

Cukrovka je chronické metabolické ochorenie, ktoré môže ovplyvniť zrak prechodne, ale aj trvalo. Rozsah následkov primárnej diagnózy na oko pritom záleží od toho, ako dlho choroba trvá a či je hladina krvného cukru, teda glykémie, dobre kompenzovaná. Ťažkosti majú už aj deti.

Celý článok


Hrozba cukrovky? Rada odborníkov: „Ak sa rozhodneme žiť zdravo a nájdeme v sebe silu zmeniť zabehnuté nezdravé spôsoby života, je vysoká pravdepodobnosť, že zostaneme zdraví.“

14.11.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Štrnásty november je dňom, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Medzinárodná diabetická federácia vyhlásila za Svetový deň diabetu. Má za cieľ zvýšiť povedomie o všetkých typoch cukrovky a podporiť programy prevencie cukrovky 2. typu. Rozhovor s lekárom Vitalii Stilnykom z ambulancie diabetológie, porúch látkovej premeny a výživy a lekárkou MUDr. Máriou Prieložnou, MPH z oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Zlaté Moravce prináša odpovede na najčastejšie otázky vrátane odporúčaní, ako predchádzať cukrovke.

Celý článok


Cukrovku netreba podceňovať, vyskytuje sa v každom veku

14.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Chronické ochorenie diabetes mellitus, ktoré sa prejavuje zvýšením hladiny cukru v krvi, tzv. hyperglykémiou, je považované za epidémiu tretieho tisícročia a svedčia o tom aj čísla. Za uplynulý rok 2021 Diabetologická ambulancia Nemocnice AGEL Košice-Šaca zaznamenala celkovo viac než 18 300 návštev pacientov. V rozhovore vypracovanom pri príležitosti dnešného Svetového dňa diabetu (14. november) MUDr. Kamila Babjaková upozorňuje, že cukrovka sa nevyhýba ani deťom.

Celý článok


Cukrovkou trpí v súčasnosti približne 10 % populácie. Príznaky ochorenia môžu byť veľmi mierne alebo žiadne

14.11.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Lekár diabetologickej ambulancie Nemocnice AGEL Krompachy, MUDr. Juraj Gmitrov, PhD., približuje ochorenie, ktoré v súčasnosti postihuje 10 % populácie. Cukrovka, teda diabetes mellitus, je spôsobená poruchou vylučovania inzulínu, pôsobenia inzulínu alebo oboch porúch súčasne. S cieľom zvýšiť povedomie o tejto chorobe a o prevencii je 14. november vyhlásený za Svetový deň diabetu.

Celý článok


Počet diabetikov sa zvyšuje v každom veku

14.11.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Cukrovka. Diabetes mellitus. Diagnóza, ktorá postihuje ľudí v každom veku, dokonca aj deti. Počet diabetikov každým rokom narastá a hoci medicína v tomto smere urobila obrovské pokroky v podobe moderných technológií, čo sa týka kontroly aktuálneho stavu a správneho nastavenia liečby, cukrovka je výraznou komplikáciou v živote každého pacienta. Diabetologička Nemocnice AGEL Zvolen MUDr. Gabriela Hulinová zodpovedala najdôležitejšie otázky k tejto téme.

Celý článok


Obrazy kvetov pomôžu pacientom odbúrať stres pred vyšetrením

11.11.2022 / AGEL Clinic

Terapeutické účinky výtvarného umenia v zdravotníckych zariadeniach na psychickú pohodu i samotný proces liečby sú nesporné. Obrazy s priateľskými motívmi vytvárajú atmosféru bezpečia a podporujú redukciu stresu.

Celý článok


„Veľký význam v odhalení cukrovky majú preventívne prehliadky u všeobecného lekára,“ hovorí diabetologička handlovskej nemocnice

11.11.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nebolí, ale zabíja. Reč je o diagnóze diabetes mellitus, známej ako cukrovka, ktorou na Slovensku trpí každý štrnásty obyvateľ. Až 25 % pacientov trpiacich cukrovkou pritom o svojom ochorení ani netuší. S cieľom zvýšiť povedomie o tomto ochorení si každoročne pripomíname Svetový deň diabetu, ktorým je 14. november.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala pre svojich najmenších pacientov monitory dychu

11.11.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno dostala krásny darček pre najmenších. Na oddelení neonatológie slúžia novo narodeným bábätkám nové monitory dychu, ktoré nemocnica dostala od Nadácie Križovatka. Tie pomôžu zachraňovať životy bábätiek proti syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktorý je strašiakom mnohých rodičov, ale aj zdravotníkov v nemocniciach.

Celý článok


Dnes zachraňujú životy, zajtra hrdo príjmu zelené stužky dospelosti

10.11.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Dnes bolo na pracovisku hematológie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce rušno, krv tiekla doslova prúdom. Dobrovoľného darovania krvi sa zúčastnili najmä mladí prvodarcovia – študenti stredných škôl, ktorých doplnili aj pravidelní darcovia krvi. A nebolo ich vôbec málo.

Celý článok


Bánovská nemocnica uviedla do prevádzky zrekonštruované priestory aj nové výťahy

10.11.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

V uplynulých mesiacoch vládol v Nemocnici AGEL Bánovce čulý stavebný ruch. Vo februári sa začala rekonštrukcia hlavného vchodu a vestibulu nemocnice, koncom leta sa pridala aj výmena starých výťahov. Zrekonštruované priestory sú už dokončené a plne slúžia pacientom.

Celý článok


Zvolenská nemocnica ponúka nadštandardnú službu pacientom. Vyšetrenie MR rýchlo a až do večera

9.11.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Mať jedno z najžiadanejších vyšetrení rýchlo a v čase, ktorý vyhovuje pacientovi. To bola hlavná myšlienka pri rozhodnutí vedenia Nemocnice AGEL Zvolen vyjsť v ústrety pacientom s úplnou novinkou v rámci vyšetrení magnetickou rezonanciou. Od 15. novembra majú indikovaní pacienti možnosť objednať sa na MR vyšetrenie dvakrát do týždňa až do 19. hodiny večer.

Celý článok


Naši odborníci boli súčasťou konferencie SlovakiaTech Forum – Expo 2022

8.11.2022 / AGEL Clinic

V dňoch 20. – 21. septembra sa v Košiciach uskutočnil štvrtý ročník medzinárodnej odbornej konferencie a inovačno-technologického veľtrhu firiem SlovakiaTech Forum – Expo 2022. Jeho cieľom bolo stretnutie slovenských a zahraničných odborníkov v oblasti inovácií, priemyslu a priemyselných technológií, energetiky, dopravy a logistiky, v oblasti životného prostredia a vzdelávania, ako aj prezentácie vedeckého a inovačného potenciálu slovenských technologických firiem. Na podujatí priblížilo svoju činnosť a rozvíjané aktivity ako jeden z hlavných partnerov podujatia aj CVTI SR, ktoré zároveň vytvorilo priestor aj pre prezentáciu najnovších poznatkov a inovatívnych riešení 5 slovenských univerzít.

Celý článok


Digitálny röntgen šetrí čas a prispieva k spoľahlivej diagnostike pohybového aparátu

8.11.2022 / AGEL Clinic

Zobrazovacie vyšetrenia sú nevyhnutné pri diagnostike mnohých ochorení pohybového aparátu, ale aj úrazov. Na rádiologické pracovisko v bratislavskej AGEL Clinic prichádzajú denne pacienti so žiadankou z ambulancie akútnych stavov, chirurgie ruky, ortopédie, reumatológie, chirurgie, fyziatrie, dermatovenerológie či neurológie. Každý mesiac tu vyšetria v priemere 150 ľudí, pričom väčšinu tvoria dospelí.

Celý článok


Preventívna prehliadka u urológa zvyšuje šance na úplne vyliečenie karcinómu prostaty

8.11.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Každý rok je na Slovensku diagnostikovaných viac ako 2.000 nových prípadov rakoviny prostaty, pričom toto číslo každým rokom stúpa. Zároveň každý rok zomrie na toto ochorenie viac ako 500 mužov. Význam preventívnych prehliadok pre včasný záchyt a priaznivú prognózu liečby karcinómu prostaty zdôrazňujú aj urológovia vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica.

Celý článok


Rádiologické oddelenie kežmarskej nemocnice vykonalo v tomto roku takmer 23 000 vyšetrení

8.11.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, nesie meno slávneho priekopníka v odbore rádiológie a symbolicky si pripomína Svetový deň rádiológie. Pracovníci tohto oddelenia spravili v tomto roku takmer 23 000 vyšetrení. Na oddelení sa stretávajú aj s rôznymi neobvyklými zraneniami. Výskyt ťažkostí, s ktorými pacienti navštevujú toto oddelenie často súvisí s ročným obdobím. Ako?

Celý článok


Október bol pre mamografické pracovisko levočskej nemocnice rekordným mesiacom

8.11.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča počas októbra aktívne podporovala myšlienku „ružového októbra“, ktorý poznáme aj ako mesiac povedomia o rakovine prsníka. Na mamografickom pracovisku bolo v minulom mesiaci zaznamenané rekordné množstvo vykonaných vyšetrení od začiatku prevádzky v zrekonštruovaných priestoroch. Levočská nemocnica si vynikajúcou štatistikou pripomína Svetový deň rádiológie, odboru, ktorého súčasťou je aj mamografické pracovisko.

Celý článok


AGEL posilňuje v Bratislave, do portfólia získal rádiologické pracovisko AGEL Rádiológia

7.11.2022 / AGEL Clinic

Spoločnosť AGEL získala významnú akvizíciu v Bratislave. CT a MR pracovisko v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda UNB v Petržalke kúpila od spoločnosti Radiológia koncom septembra. Mení sa aj názov pracoviska na AGEL Rádiológia.

Celý článok


Zlatomoravská nemocnica otvorila jednodňovú zdravotnú starostlivosť pre gynekologické pacientky

7.11.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnice AGEL Zlaté Moravce dnes prijala historicky prvé pacientky jednodňovej zdravotnej starostlivosti v odbore gynekológia a pôrodníctvo. Operatívu, bez obmedzenia počtu výkonov, zlatomoravská nemocnica vykonáva každý pondelok.

Celý článok


Oddelenie rádiodiagnostiky krompašskej nemocnice vyšetrilo v tomto roku takmer 20 000 pacientov

7.11.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy si ôsmeho novembra pripomína Svetový deň rádiológie. Oddelenie rádiodiagnostiky je neoddeliteľnou súčasťou nemocnice pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Je rozdelené na tri pracoviská, a to CT, USG a RTG, na ktorých bolo v tomto roku doposiaľ ošetrených už 19 851 pacientov. Zdravotníci sa na pracovisku stretávajú aj s rôznymi kurióznymi prípadmi. Jedným z nich bola aj zaseknutá batéria v pažeráku 12-ročného dieťaťa.

Celý článok


Kosti sa lámu aj pri behu, problémom je najmä klzký povrch

4.11.2022 / AGEL Clinic

Beh je komplexný šport, a aby prinášal benefity, je dôležité tak zahriate pred samotnou pohybovou aktivitou, správna technika behu a následný strečing. Mnoho bežcov však môže podceniť svoje schopnosti najmä pri jednotlivých povrchoch. Problematickými obdobiami sú najmä jeseň a zima, keďže práve vtedy dochádza vo zvýšenej miere k pádom v exteriéri a úrazovým zlomeninám športovcov.

Celý článok


Nový kardiológ skalickej nemocnice ordinuje tri dni v týždni

4.11.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Ambulantná starostlivosť o pacientov s ochoreniami srdca v regióne Skalice a okolia sa od novembra posilnila. Nový kardiológ vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica vyšetruje pacientov od novembra v režime tri dni v týždni. Pacienti sa môžu na vyšetrenie objednávať cez rezervačný systém nemocnice ako doteraz.

Celý článok


Handlovská nemocnica rozšírila možnosti terapie bolesti - plynové injekcie pomáhajú pri reumatických aj neurologických ochoreniach

4.11.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Handlovská nemocnica s cieľom neustáleho zlepšovania poskytovanej starostlivosti opäť rozšírila možnosti terapie bolesti pohybového aparátu. Pacientov oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie po novom odborníci liečia aj plynovými injekciami.

Celý článok


Návštevy pacientov hospitalizovaných v bánovskej nemocnici opätovne povolili

4.11.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce od 4. novembra 2022 po dvojtýždňovom zákaze opätovne povolila návštevy pacientov. Toto rozhodnutie súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou.

Celý článok


Levočská nemocnica otvára ortopedickú ambulanciu špičkovej úrovne

4.11.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča zvyšuje kvalitu svojich služieb a rozširuje spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti. V spolupráci so špičkovými odborníkmi z Nemocnice AGEL Košice-Šaca otvára ortopedickú ambulanciu. Ambulancia bude ordinovať každý štvrtok od 7.00 hod. do 15.00 hod. a nachádzať sa bude v nových priestoroch, vpravo od recepcie a chirurgickej ambulancie. Prvým ambulantným dňom ortopedickej ambulancie bude 10. november 2022.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK a Technická univerzita v Košiciach podpísali dodatok k Rámcovej zmluve o vzájomnej spolupráci

3.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

V záujme zvýšenia kvality vzdelávacieho procesu a vedeckovýskumnej činnosti s cieľom uplatňovania najmodernejších poznatkov vedy a vzdelávania sa spoločnosť AGEL SK a.s. a Technická univerzita v Košiciach, Strojnícka fakulta (SjF TUKE) dohodli na spoločnom postupe pri zabezpečení spolupráce v oblasti vedeckovýskumnej, vzdelávacej, podnikateľskej a prepojenia teórie a praxe. Zmluvu uzatvorili v auguste 2021 a dnešným dňom do procesu vstupuje aj Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n. o.

Celý článok


Opäť vás rozbolel žlčník? Operácia už nemusí byť strašiakom

3.11.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Bolesť v pravom boku, tráviace ťažkosti a nevoľnosť. Také sú najčastejšie príznaky problémov so žlčníkom, ktoré v mnohých prípadoch končia až nutnosťou tento orgán odstrániť. V dnešnej dobe však už ani operačný zákrok nemusí byť strašiakom. Bohaté skúsenosti s ním majú aj odborníci z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Kežmarská nemocnica úspešne obhájila certifikát kvality

2.11.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, bol počas októbra realizovaný periodický externý audit certifikačnou spoločnosťou Det Norske Veritas. Recertifikačný audit prebehol úspešne a nemocnica obhájila certifikát kvality pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti podľa požiadaviek normy ISO 9001:2015. Kežmarská nemocnica je držiteľom tohto certifikátu od roku 2007 a každoročne ho úspešne obhajuje. V kategórii nezhody nebol počas 15-tich rokov zaznamenaný ani jeden zápis.

Celý článok


Nezištný dar pre nemocnicu v Komárne pomôže s úsporou vody

2.11.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má obrovské šťastie aj na nezištnú pomoc ľudí, vďaka ktorým môže poskytovať ešte lepšie služby, zabezpečiť kvalitnejšiu prevádzku. Obrovskou nezištnou pomocou, ktorou tentokrát prekvapila rodina Keresztesová darom pre nemocnicu sú užitočné darčeky súvisiace s vodou. Vedenie nemocnice vyjadrilo štedrým darcom veľké poďakovanie.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica naplno rozbieha jednodňovú zdravotnú starostlivosť odbore gynekológia

31.10.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Od 1. novembra 2022 Nemocnice AGEL Zlaté Moravce ponúka výkony jednodňovej zdravotnej starostlivosti aj v odbore gynekológia a pôrodníctvo. A aké sú najväčšie výhody? Krátky pobyt v zdravotníckom zariadení, rýchly návrat do domáceho prostredia a psychická pohoda pacientov sú najväčším benefitom zákrokov jednodňovej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Handlovská nemocnica bola tiež ružová, čas investovaný do samovyšetrenia prsníka môže zachrániť život

31.10.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Október je na celom svete mesiacom povedomia o rakovine prsníka. Ružové odznaky ako symbol boja proti tomuto zákernému ochoreniu mali aj zamestnankyne. Nemocnice AGEL Handlová. Chceli tak nielen podporiť ženy, ktoré s rakovinou prsníka zápasia, ale aj upozorniť na dôležitosť prevencie, a to nielen počas práve sa končiaceho Pink októbra.

Celý článok


Levočská nemocnica podporuje študentskú kvapku krvi

31.10.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča víta študentských darcov krvi. Počas špeciálneho odberového dňa sa uskutočnila študentská kvapka krvi, do ktorej sa so svojou pedagogičkou zapojili študentky maturitného ročníka Strednej odbornej školy pedagogickej v Levoči. Darcovstvo krvi je ušľachtilá činnosť, ktorá spája všetkých tých, ktorí sú ochotní a môžu pomôcť. Študenti, spojte sily a pridajte sa k svojim spolužiakom a ostatným darcom krvi.

Celý článok


Liečba psoriázy je beh na dlhú trať, no neustále napreduje

28.10.2022 / AGEL Clinic

Psoriáza je autoimunitná choroba, ktorá sa prejavuje chronickým zápalom kože. Hoci je pôvod diagnózy nejasný, významnú úlohu zohráva dedičnosť. Proces jej vzniku je však dobre popísaný. Imunitný systém neprimerane urýchľuje obnovu kožných buniek, ktorých cyklus u bežného človeka trvá 28 dní. Avšak u ľudí trpiacich psoriázou sa kožné bunky reprodukujú po troch až šiestich dní, čo vedie k zhrubnutiu kože a jej nadmernému olupovaniu. Ložiská sú červené, ohraničené a tvoria sa na nich biele či striebristé šupiny. Keďže koža je extrémne suchá, dôležité je jej ošetrovanie.

Celý článok


Jednodňovú chirurgiu preferujú skalickí gynekológovia vždy, keď je to možné

28.10.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Ročne je na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Fakultnej nemocnice AGEL Skalica vykonaných približne 550 až 600 výkonov jednodňovej chirurgie, plus laparoskopické operácie, ktoré poisťovňa k jednodňovej starostlivosti priraďuje. Výhodou mini-invazívnych zákrokov jednodňovej gynekologickej starostlivosti je okrem krátkeho zotrvania v nemocnici rýchla rekonvalescencia po zákroku, s čím súvisí aj rýchlejšie zaradenie ženy do pracovného procesu.

Celý článok


Nemocnicu AGEL Komárno navštívila štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Mgr. Lenka Dunajová Družkovská

28.10.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnicu AGEL Komárno poctil svojou návštevou významný predstaviteľ ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Mgr. Lenka Dunajová Družkovská, štátna tajomníčka MZ SR, ktorá prijala pozvanie a navštívila niekoľko pracovísk komárňanskej nemocnice.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala od Nadácie Križovatka nové monitory dychu

25.10.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nadácia Križovatka obdarovala novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, piatimi novými monitormi dychu. Nové zariadenia poslúžia bábätkám na novorodeneckom oddelení. Vďaka monitorom dychu sa predchádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku života dieťatka. Nemocnica ponúka aj možnosť ich zapožičania.

Celý článok


Bánovská nemocnica je ružová - kampaňou Pink október upozorňuje na rakovinu prsníka

25.10.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Október je na celom svete mesiacom povedomia o rakovine prsníka. Do kampane Pink október sa zapojila aj Nemocnica AGEL Bánovce. Takýmto spôsobom chcú jej pracovníčky nielen vyjadriť podporu ženám, ktoré so zákerným ochorením bojujú, ale aj upozorniť na dôležitosť prevencie. Jednou z jej foriem je sonografické vyšetrenie prsníkov, ktoré v rámci bánovskej nemocnice ročne absolvuje približne 1200 žien.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno gastroenterológovia upozorňujú pacientov na dôležitosť preventívnych vyšetrení

25.10.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Rakovina hrubého čreva je medzi trojicou najčastejších onkologických diagnóz. Presnú príčinu, ktorá ochorenie vyvoláva nepoznáme, preto hovoríme o rizikových faktoroch, ktoré zvyšujú riziko vzniku rakoviny hrubého čreva. Aké sú, kedy a prečo je dôležité ísť na preventívne prehliadky, objasnil vedúci lekár gastroenterologickej ambulancie Nemocnice AGEL Komárno MUDr. Csaba Podlupszki.

Celý článok


Mamografické pracovisko levočskej nemocnice je zahalené do ružovej farby. Prispeli k tomu aj malí výtvarníci zo Základnej umeleckej školy v Levoči

24.10.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča počas celého mesiaca aktívne podporuje myšlienku „ružového októbra“, ktorý je pre verejnosť známy ako mesiac povedomia o rakovine prsníka. K vizuálnej realizácii sa pripojili aj detskí výtvarníci zo Základnej umeleckej školy v Levoči pod vedením výtvarníčky PaedDr. Kataríny Drahomireckej. Ich umelecké diela k téme „ružový október“ zdobia priestory celého rádiodiagnostického oddelenia.

Celý článok


Popôrodné zmeny na tele rodičkám v Skalici pomáha odstraňovať fyzioterapeut

21.10.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Tehotenstvo ako aj samotný  pôrod zanechávajú na ženskom tele výrazné zmeny. Správnou edukáciou fyzioterapeutom čo najskôr po pôrode a cieleným dýchaním a cvičením je možné oslabené svaly po pôrode dostať do pôvodného stavu. Prvoradý je dobrý psychický stav mamičky a správne návyky pri zvládaní každodenných činností. Najideálnejšie je začať aktívne s cvičením v spolupráci s fyzioterapeutom čo najskôr po šestonedelí.

Celý článok


Osteoporóze sa dá predchádzať, ale aj zlepšiť jej stav

20.10.2022 / AGEL Clinic

Rednutie kostí prichádza spolu s vekom, ale postihuje aj mladšie ročníky. Na úbytok kostnej hmoty má výrazný vplyv dedičnosť, ale aj celková životospráva. Osteoporóza je označovaná ako zlodej kostí, a hoci ide o metaforické pomenovanie, nie je celkom výstižné. Vnútri zdravej kosti sa prirodzene nachádzajú drobné póry, ktoré ochorenie zväčšuje. Ako medzery rastú, postupom času prichádza kosť o pevnosť a hustotu. Zároveň je na povrchu slabšia, tenšia a celkovo je krehkejšia. Kostná hmota postupne ubúda po 35. roku života.

Celý článok


Problémy s pamäťou, nedokončené vety a zmätenosť? Na vine môže byť starecká demencia

19.10.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Starecká demencia, ktorú možno poznáte aj ako chorobu starých ľudí, je vážne degeneratívne ochorenie mozgu postihujúce seniorov po 65. roku života. O skúsenosti s touto diagnózou sa podelila primárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


Levočská nemocnica očkuje vakcínou proti variantu Omicron

19.10.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje v súčasnosti vakcinačné centrum dvakrát do mesiaca. Od 19. októbra ponúka levočská nemocnica záujemcom možnosť očkovania vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA. 4-5, zameranou proti variantu Omicron ochorenia covid-19. Vakcinačné centrum sa nachádza na druhom poschodí chirurgického pavilónu.

Celý článok


Krompašania darovali najvzácnejšiu tekutinu. Levočská nemocnica opäť sprevádzkovala mobilnú odberovú jednotku

19.10.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Levoča opäť spustila do prevádzky mobilnú odberovú jednotku na odber krvi. V priestoroch Nemocnice AGEL Krompachy sa po dlhšej prestávke realizoval 17. októbra 2022 odber krvi. Odberné miesto sa nachádza v priestoroch vakcinačného centra. Krompašania darovali celkom 11,2 litrov krvi. Ďalší odber najvzácnejšej tekutiny je plánový 14. novembra 2022.

Celý článok


Pri 600. pôrode v Skalici sa narodil chlapček Teo

18.10.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica privítala vďaka vynikajúcej odbornej starostlivosti a rešpektujúcemu prístupu personálu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v tomto roku už viac ako 600 detí. Na príjemné prostredie a ústretový personál si rodičky ľahko privykajú a pôrodnicu s obľubou vyhľadávajú.

Celý článok


Kežmarská nemocnica očkuje vakcínou proti variantu Omicron

18.10.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, prevádzkuje v súčasnosti vakcinačné centrum dvakrát do mesiaca. Od 19. 10. 2022 ponúka záujemcom možnosť očkovania vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA. 4-5, zameranou proti variantu Omicron. Vakcinačné centrum sa nachádza v priestoroch polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27.

Celý článok


Na pôde bánovskej nemocnice sa vzdelávali sestry z celého okresu

17.10.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce bola po viac ako dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou opäť hostiteľom celookresného odborného seminára sestier, ktorý sa uskutočnil v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Bánovciach nad Bebravou.

Celý článok


Levočská nemocnica aktívne podporuje ružový október. Mamografia je zlatý štandard včasnej diagnostiky nádorových ochorení prsníka

17.10.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča má v prevádzke aj mamografické pracovisko v zrekonštruovaných priestoroch s modernou špičkovou technikou. Primárka rádiodiagnostického oddelenia, MUDr. Elena Loumová, je špecialistkou mamografického pracoviska, ktoré je pre ňu srdcovou záležitosťou. V rozhovore poskytuje dôležité informácie, prečo je mamografia dôležitá a kedy je potrebné vyšetrenie podstúpiť. Oddelenie počas celého mesiaca aktívne podporuje myšlienku ružového októbra, ktorý vnímame aj ako mesiac povedomia o rakovine prsníka.

Celý článok


V bánovskej nemocnici platí zákaz návštev

14.10.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

V Nemocnici AGEL Bánovce začína od 14. októbra 2022 platiť zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Rozhodnutie vyplynulo zo zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie a snahy zabrániť ďalšiemu šíreniu ochorenia.

Celý článok


Levočská nemocnica prevádzkuje dva druhy lekární

14.10.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča má v prevádzke Nemocničnú lekáreň s právom výdaja verejnosti. Mgr. Lucia Gondová, MPH, vedúca lekárne levočskej nemocnice, vysvetľuje organizačnú štruktúru a pracovnú náplň farmaceutov jednotlivých oddelení. Farmaceuti levočskej nemocnice zabezpečujú lieky a zdravotný materiál pre verejnosť aj pre všetky tri nemocnice spišského klastra.

Celý článok


V handlovskej nemocnici si uctili seniorov

13.10.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Od roku 1990 je október vyhlásený Organizáciou spojených národov za mesiac úcty k starším. Pri tejto príležitosti sa vedenie Nemocnice AGEL Handlová rozhodlo pre seniorov pripraviť príjemné posedenie.

Celý článok


Artroskopie ramena a kolena tvoria viac ako 40 percent jednodňovej zdravotnej starostlivosti skalickej ortopédie

12.10.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Jednodňová chirurgia je plánovaná, poisťovňou pacienta vopred odsúhlasená chirurgická liečba, pričom výkony jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS) sa realizujú ambulantne a pobyt pacienta v nemocnici nepresahuje 24 hodín. Rozsah výkonov jednodňovej zdravotnej starostlivosti je daný zmluvnými podmienkami poisťovní. Ortopedické oddelenie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica realizuje 40 výkonov jednodňovej chirurgie, pričom pacient čaká na zákrok 2 až 3 týždne od ortopedického vyšetrenia v Skalici.

Celý článok


89-ročný pacient kežmarskej nemocnice má pre mladých jasný odkaz

12.10.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnicu Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, navštevujú pacienti každého veku s rôznymi životnými skúsenosťami. Nedávnym pacientom chirurgickej ambulancie bol aj 89-ročný Ján. Absolvoval operáciu odstránenia nádoru/tumoru v tvárovej časti na Oddelení jednodňovej starostlivosti, ktorá si vyžadovala stehy v tvárovej oblasti. S personálom sa podelil o životné skúsenosti a pre mladú generáciu má jasný odkaz: „Šírte dobro, nie zlo.“

Celý článok


Vďaka „Humanite pre život“ získa detské oddelenie krompašskej nemocnice takmer 1500 eur

11.10.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Druhú októbrovú nedeľu sa v Kultúrnom dome mesta Krompachy konal koncert „Ozveny rodnej zeme“. Výťažok z kultúrno-folklórneho podujatia poputuje detskému oddeleniu Nemocnice AGEL Krompachy. Organizátormi podujatia je humanitná spoločnosť „Humanita pre život“ Spišské Vlachy a Košické folklórne štúdio. Výťažok jubilejného 30. ročníka tohto podujatia bol takmer 1500 eur. Účinkujúcimi v programe boli folklórne súbory s Krompách, Margecian, Kojšova, Očovej a Košíc.

Celý článok


Mamografia – najúspešnejšia prevencia proti rakovine prsníka

10.10.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Ružová farba, ružový mesiac október. Každoročne nám pripomína jednu z najčastejších ochorení na rakovinu na Slovensku. Je to mesiac, kedy sa jednotlivci i organizácie snažia zvyšovať povedomie o rakovine prsníka. Tak, ako pri každej chorobe, je dôležitá včasná diagnostika. Ružový október preto ženám pripomína, že by nemali zabúdať na preventívne mamografické vyšetrenie, ktoré dokáže ochorenie odhaliť včas tak, aby ho bolo možné úspešne liečiť.

Celý článok


Desiaty október poznáme aj ako Svetový deň duševného zdravia

10.10.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje od marca tohto roku ambulanciu klinickej psychológie. Tím psychologičiek levočskej nemocnice si symbolicky pripomína Svetový deň duševného zdravia, opisujú, s čím sa v praxi najčastejšie stretávajú. Psychologičky Mgr. Monika Hasajová, Mgr. Zuzana Bizubová, Mgr. Elena Tokárová, Mgr. Terézia Gumuláková, Mgr. Michaela Ľubocká a Mgr. Jana Troppová približujú prácu psychológa.

Celý článok


Jednodňová chirurgia je výhodným riešením urologických diagnóz aj u detí

7.10.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pri výkonoch jednodňovej zdravotnej starostlivosti pobyt v zdravotníckom zariadení nepresahuje 24 hodín, s čím súvisí aj menej stresu z hospitalizácie, menšie riziko prenosu nemocničných nákaz a menší zásah do pracovného procesu pacienta. Jednodňová chirurgia sa vyžíva najmä pri operačných výkonoch a zákrokoch v lokálnej anestézii a pri niektorých menej závažných operačných zákrokoch v celkovej anestézii. Na Urologickom oddelení Fakultnej nemocnice AGEL Skalica vykonajú mesačne približne 50 takýchto zákrokov.

Celý článok


V septembri sa v kežmarskej nemocnici narodilo najviac bábätiek

6.10.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa počas septembra narodilo najviac bábätiek v tomto roku. Z celkového počtu 97 novorodencov bolo 60,8 % narodených chlapcov a 39,2 % dievčat. Pri troch pôrodoch sa narodili dvojičky. Mená novorodencov mali tradičný i netradičný charakter.

Celý článok


Až 70 % pacientov neurologickej ambulancie trpí ochoreniami chrbtice

6.10.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

S funkčnými a degeneratívnymi ochoreniami chrbtice sa neurológovia stretávajú veľmi často. Inak tomu nie je ani v neurologickej ambulancii Nemocnice AGEL Handlová, kde až 70 % pacientov trpí jednou z foriem ochorení chrbtice.

Celý článok


Bánovská nemocnica rozšírila ordinačné hodiny vakcinačného centra

3.10.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

V mesiaci október budú zdravotníci v Nemocnici AGEL Bánovce z dôvodu zvýšeného záujmu o vakcináciu proti ochoreniu COVID-19 očkovať každý utorok. Od septembra je záujemcom k dispozícii aj adaptovaná vakcína Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant omicron.

Celý článok


Neurologické oddelenie levočskej nemocnice získalo diamantové ocenenie

30.9.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča opäť získalo pod vedením primára MUDr. Ladislava Gurčíka, PhD. najvyššie diamantové ocenenie ESO ANGELS AWARDS 2021. Toto ocenenie je udeľované za vysokokvalitnú liečbu a manažment pacientov v cievnou mozgovou príhodou.

Celý článok


Jediným spôsobom, ako sa zbaviť pruhu, je chirurgický zásah

29.9.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Príznaky prietrže, ktorú poznáme aj pod pomenovaním pruh, sa môžu objaviť postupne, ale aj náhle a vzniknutý stav môže spôsobovať rôzne stupne ťažkostí alebo bolesti. Väčšinou sú prietrže bezpríznakové a pacient si všimne iba vyklenutie pri námahe, kašli alebo tlaku pri stolici, už vtedy je ale dobré navštíviť lekára. Miniinvazívna  laparoskopická  technika  operácií prietrží je považovaná za zlatý štandard modernej chirurgie vo svete a ako taká je preferovaná aj u skalických chirurgov. Lekárka Chirurgického oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica Marianna Buletsa  v rozhovore objasňuje výhody laparoskopickej liečby pruhu v skalickej nemocnici

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých kežmarskej nemocnice má profesionálny rehabilitačný tím

29.9.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má k dispozícii tím rehabilitačných pracovníkov pod vedením atestovanej lekárky fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie MUDr. Jany Galkovej. Oddelenie má aj masérsku a rehabilitačnú miestnosť s potrebným materiálno-technickým vybavením. Okrem poskytovania rehabilitácie v týchto miestnostiach je starostlivosť poskytovaná aj pri lôžku pacienta. Zdravotníci sa tešia z pokrokov, ktoré pacienti vďaka rehabilitácii preukazujú.

Celý článok


Handlovská nemocnica spúšťa očkovanie vakcínou zameranou na variant Omicron

27.9.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

V súvislosti s narastajúcim počtom prípadov ochorenia COVID-19 opäť stúpa záujem o očkovanie. Nemocnica AGEL Handlová bude od stredy 28. septembra očkovať aj upravenou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant Omicron.

Celý článok


Kedy pomôže fekálna transplantácia mikrobiómu?

26.9.2022 / AGELLAB SK

Poznatky z medicíny idú dopredu veľmi rýchlo. Rôzne lekárske postupy, ktoré boli pred niekoľkými desaťročiami tabu, sa v posledných rokoch osvedčili, prešli rozsiahlymi klinickými skúškami a aplikujú sa aj v zdravotníckych zariadeniach AGEL SK. Dôkazom je aj metóda transplantácie stolice, ktorú pripravujú laboratóriá AGELLAB získané od zdravých darcov od apríla minulého roka. Pomocou modernej techniky a prístrojového vybavenia dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu, za viac ako rok ich vyrobili viac ako 250 a priamo v sieti nemocníc AGEL SK pomohli viac ako 50 pacientom. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má nový USG prístroj

22.9.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy zvyšuje kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti. Novinkou je USG prístroj na novorodeneckom oddelení. Moderná technika v hodnote vyše 27 000 € slúži na prvotné vyšetrenie a diagnostiku novorodencov. Súčasťou prístroja je lineárna sonda, konvexná sonda, vozík a termotlačiareň.

Celý článok


Pociťujete príznaky respiračného ochorenia? Zodpovedné je zostať doma

21.9.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

S jeseňou sa okrem krásnej farebnej prírody neodmysliteľne spája aj nárast počtu respiračných ochorení. Aké respiračné ochorenia sa v tomto ročnom období vyskytujú najčastejšie, ako sa proti nim brániť, aj pre koho sú obzvlášť nebezpečné, v rozhovore vysvetľuje pneumológ Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Jozef Kubík.

Celý článok


Prvá pomoc holými rukami je vždy rovnaká a dokáže zachrániť život

16.9.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Viete, čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? V septembri si pripomíname Svetový deň prvej pomoci. Námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú činnosť Nemocnice AGEL Krompachy, PhDr. Lenka Gajdošová, PhD., približuje základy poskytovania prvej pomoci. Záchranca musí vedieť zhodnotiť situáciu a dbať aj o vlastnú bezpečnosť.

Celý článok


„Liečba sepsy je náš každodenný chlebíček,“ vraví primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny krompašskej nemocnice

13.9.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Dnešok, 13. september, poznáme aj ako Svetový deň sepsy. Primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Krompachy, MUDr. Adriana Dzugasová, v rozhovore približuje zásadné príznaky a prevenciu voči tomuto ochoreniu. Na oddelení sa s týmto život ohrozujúcim ochorením zdravotníci stretávajú pomerne často. Sepsa postretne až 10 % všetkých kriticky chorých hospitalizovaných pacientov. Kto patrí k ohrozeným a ako sa dá ochoreniu predísť?

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má nové postieľky a nábytok

12.9.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy dostalo od NADÁCIE AGEL nové mobilné postieľky pre novonarodené bábätká. Ide o dve postieľky s kolieskami, ktoré sú praktické kvôli dobrej manipulácii. Personálu tak zjednodušia prácu.

Celý článok


Laboratóriá AGELLAB pripravili bezbolestný a preventívny test pre kardiovaskulárny systém

8.9.2022 / AGELLAB SK

Staráte sa dostatočne o zdravie svojho srdca? Čo vám môže povedať hladina cholesterolu a iných látok v krvi o zdraví vášho srdca? Laboratóriá AGELLAB ponúkajú komplexný balíček vyšetrenia s názvom KARDIO balík. V rámci tohtoročného Svetového dňa srdca, ktorý je 29. septembra, je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi a odpoveď na otázku, ako som na tom so zdravím srdca, dostanete do 2 - 3 pracovných dní.

Celý článok


Pacientom handlovskej nemocnice pomáha pri bolestiach chrbtice trakčný stroj

8.9.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Sedavý spôsob života, stres, nedostatok pohybu či nesprávne držanie tela. Všetky tieto okolnosti sa skôr či neskôr odzrkadlia aj na stave našej chrbtice. Odborníci na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Handlová denne liečia pacientov s bolesťami chrbtice pomocou trakčného lehátka. Ako táto terapia prebieha, nám pri príležitosti Svetového dňa fyzioterapie porozprávala primárka oddelenia MUDr. Mariana Strúčková.

Celý článok


Antibiotická rezistencia je hrozbou pre dnešné i budúce generácie

5.9.2022 / AGELLAB SK

Laboratóriá AGELLAB patriace do Skupiny AGEL SK sa aktívne podieľajú na programe Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorý je zameraný na sledovanie rezistencie antibiotík a na jej znižovanie. Oddelenie klinickej mikrobiológie disponuje Antibiotickým pracoviskom, kde pravidelne sledujú vývoj rezistencie jednotlivých bakteriálnych kmeňov. Tieto údaje sa porovnávajú s údajmi Európskeho centra na prevenciu a kontrolu infekcií (ECDC).

Celý článok


„Dlhodobé priemyselné zameranie regiónu a baníctvo sa podpísalo aj pod vznik respiračných ochorení,“ hovorí pneumológ handlovskej nemocnice

18.8.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Novootvorená pneumologicko-ftizeologická ambulancia Nemocnice AGEL Handlová má vo svojej evidencii už takmer stovku pacientov všetkých vekových kategórií. MUDr. Jozef Kubík, skúsený odborník upozorňuje, že z pohľadu respiračných ochorení je región okolo Handlovej typický priemyselným zameraním. Baníctvo a s ním súvisiace diagnózy sa podpísali pod celkový stav obyvateľstva.

Celý článok


Cukrovka je tichý zabijak, ktorý nebolí

11.8.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Cukrovka je závažné metabolické ochorenie, ktorého príznaky sa u rôznych typov ochorenia môžu líšiť. Kým pri cukrovke 1. typu sú lekári zvyknutí na dramatický priebeh a pacienti často končia na jednotkách intenzívnej starostlivosti, cukrovka 2. typu je nazývaná tichý zabijak, pretože príznaky môžu úplne chýbať a odhalí sa až pri preventívnej prehliadke. Pri akých prejavoch zbystriť pozornosť a ako prebieha vyšetrenie u diabetológa, nám prezradila diabetologička Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Viera Kubíková.

Celý článok


Počas siedmich mesiacov sa v krompašskej nemocnici narodilo 449 bábätiek

10.8.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy prišlo na svet v priebehu siedmich mesiacov 449 bábätiek. Len o malý kúsok vedie počet narodených dievčat. Napriek mesačnej prestávke vo februári, počas ktorej sa gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké oddelenie sťahovali, privítali na svet 227 dievčat a 222 chlapcov. Aké nezvyčajné mená novorodenci dostali?

Celý článok


Spoznajte svoje alergie. Laboratóriá AGELLAB Vám vyšetria 160 alergénových zdrojov len z jednej vzorky

8.7.2022 / AGELLAB SK

Prejavujú sa u vás príznaky podobné alergiám? Trpíte niektorou z nich? Na čo ste alergický a do akej miery? Laboratória AGELLAB ponúkajú komplexný balíček vyšetrenia alergií. V rámci tohtoročného Svetového dňa alergií, ktorý je 8. júla, je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi a odpoveď na otázku, ako som na tom s 160 alergénmi, dostanete do 5 pracovných dní.

Celý článok


Test na drogy, čo je potrebné o ňom vedieť?

28.6.2022 / AGELLAB SK

Väčšina z nás ho nikdy nebude potrebovať, je však v mnohých situáciách mimoriadne dôležitý. Reč je o teste na drogy. Aký je to test, kedy a ako sa robí a čo nám povie výsledok objasnila riaditeľka laboratórií AGELLAB Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


Pokrok v liečbe defektov tvrdých tkanív a kože

9.6.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Vedecký tím z Ústavu materiálového výskumu SAV v Košiciach, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v spolupráci so Vzdelávacím, vedeckým a výskumným inštitútom AGEL n.o. a Nemocnicou AGEL Košice-Šaca a.s. po takmer 15-ročnej experimentálnej štúdii venujúcej sa problematike regeneračnej medicíny prichádzajú s významným riešením v terapii tvrdých tkanív a kože.

Celý článok


Súkromné siete nemocníc ProCare a Svet zdravia a AGEL sa dohodli na predaji piatich zdravotníckych zariadení v Banskobystrickom kraji

8.6.2022 / AGEL SK

Sieť ProCare a Svet zdravia sa dohodla so zdravotníckou sieťou AGEL na predaji piatich pracovísk banskobystrického regiónu. Konkrétne sa to týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Celá transakcia podlieha ešte súhlasu Protimonopolného úradu SR. Definitívne prevzatie sa predpokladá do konca roka 2022. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať.

Celý článok


Závažné ochorenie pankreasu môže odhaliť nové vyšetrenie. Stačí malá vzorka a laboratórny test určí hladinu pankreatickej elastázy

19.5.2022 / AGELLAB SK

Laboratórne vyšetrenia vďaka klinicko-biochemickým testom z odobratých vzoriek od pacienta vedia dať zhruba 60 – 70 % informácií o celkovom stave pacienta. Ich význam rastie s modernými poznatkami medicíny a neustále sa zavádzajú nové, stále citlivejšie a špecifickejšie testy, ktoré sa podieľajú na stanovení diagnóz a prognóz ochorení. Ich nezastupiteľná úloha nie je len pri stanovení diagnózy, ale tie pri určovaní a sledovaní liečby. Jedným z novozavedených vyšetrení v laboratóriách AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen je stanovenie hladiny pankreatickej elastázy, ktorá detekuje možné ochorenie pankreasu. Vyšetrenie sa robí zo vzorky stolice.

Celý článok


Čo sa deje v laboratóriách s krvou pred transfúziou?

13.5.2022 / AGELLAB SK

Obete úrazov či nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na rôzne diagnózy, všetci potrebujú najvzácnejšiu tekutinu, ktorou je krv. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL nie je výnimkou, že dobrovoľníci darujú celkovo aj niekoľko litrov krvi počas jedného odberu. Nás však zaujímalo, čo sa s darovanou tekutinou deje následne v laboratóriách AGELLAB v Komárne a v Košiciach-Šaci.

Celý článok


AGEL Clinic Bratislava posilnil nový ortopéd

7.3.2022 / AGEL SK

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nie je ani AGEL Clinic Bratislava, ktorá aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii neustále zlepšuje a rozširuje svoje služby. Jednou z noviniek je príchod nového ortopéda MUDr. Pavla Žiga, PhD., ktorý tu zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti zo zahraničia.

Celý článok


Pre zdravie ženy je najdôležitejším prvým krokom prevencia. Laboratóriá AGELLAB pripravili akciu k MDŽ

1.3.2022 / AGELLAB SK

Najdôležitejším krokom, ktorý každá žena môže urobiť pre svoje zdravie, je absolvovať preventívne vyšetrenie. Laboratóriá AGELLAB ponúkajú špeciálny balíček, ktorý zodpovie základné otázky, ako na tom ženské zdravie po tridsiatke je. V rámci tohtoročného Medzinárodného dňa žien je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi, vzorka moču a stolice a odpoveď na otázku, ako je na tom moje zdravie, dostane testovaná do 3 pracovných dní.

Celý článok


Možnosť objednať sa navyšetrenia AGELLAB SK

17.12.2021 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL pripravila pre klientov/samoplatcov ponuku balíčkov vyšetrení určených na zistenie zdravotného stavu pre všetkých, ktorí majú záujem spoznať svoj zdravotný stav čo najpresnejšie.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021 / AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021 / AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021 / AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


V Olomouci sa po ročnej prestávke koná prestížne SYMPÓZIUM AGEL. Hlavnou zdravotníckou témou bude biologická liečba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roku nútenej prestávky sa v dňoch 22. – 23. septembra 2021 uskutoční jedna z najvýznamnejších zdravotníckych konferencií – SYMPÓZIUM AGEL 2021. Jeho štrnásty ročník sa bude konať v kongresovom hoteli NH Collection Olomouc Congress. Prestížna akcia je v aktuálnej situácii veľkou výzvou tak pre organizátorov, ako aj odborníkov z oblasti zdravotníctva. Napriek sťaženým podmienkam je potvrdených vyše 600 účastníkov vrátane významných zahraničných odborníkov z Izraela. Osobitosťou SYMPÓZIA je, že ako jedno z mála podujatí vystupuje vďaka svojej dlhoročnej filozofii ako spoločná akcia Česka a Slovenska. Rovnako, ako pôsobí súkromná zdravotnícka sieť AGEL tak v Čechách ako i na Slovensku.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


SFZ ocenil prácu zdravotníkov v prvej línii nezvyčajným darčekom. Zdravotníci siete AGEL navštívia kvalifikačné zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie

2.9.2021 / AGEL SK

Vyše roka zdravotníci nasadení v prvej línii nemali ani pomyslenie na oddych, dovolenku, alebo svoje súkromné aktivity. Na prvom mieste bolo zdravie pacientov a boj s koronavírusom v dvoch mimoriadne náročných vlnách pandémie. Zamestnanci siete AGEL počas uplynulého obdobia spolupracovali so Slovenským futbalovým zväzom, podieľali sa na pravidelných testovaniach hráčov futbalových klubov a ich funkcionárov, ako aj všetkých reprezentačných tímov od mužskej až po mládežnícke. S cieľom, aby sa aj šport mohol vrátiť aspoň z časti do režimu spred obdobia pandémie. SFZ teraz prišiel s milým nápadom, ako vyjadriť lekárom, sestrám i ostatným zdravotníckym pracovníkom poďakovanie a venoval im voľné vstupenky na zápasy kvalifikácie slovenskej reprezentácie s Chorvátskom a s Cyprom.

Celý článok


V nemocniciach AGEL sa môžu otestovať na koronavírus celé rodiny AGEL pripravil špeciálnu akciu, pri ktorej rodiny s deťmi za testy ušetria

5.8.2021 / AGELLAB SK

Chystáte sa na dovolenku, alebo sa vraciate z dovolenky aj s deťmi, a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Zdravotnícka skupina AGEL ponúka novinku, možnosť dať sa otestovať v nemocniciach AGEL pre celé rodiny formou zvýhodneného rodinného balíka PCR testov zo slín, alebo PCR testom, realizovaným výterom z nosohltana a hltana.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy pre samoplatcov za zvýhodnené letné ceny

7.7.2021 / AGELLAB SK

Cestujete, alebo chcete ísť na podujatie a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Keďže štát prešiel od 1. júla z antigénového testovania na presnejšie PCR testovanie, zdravotnícka sieť AGEL pripravila letnú akciu a šetrný PCR test zo slín alebo PCR test výterom z nosohltana a hltana ponúka za zvýhodnené ceny.

Celý článok


Spoločnosť AGEL mení testovaciu stratégiu na ochorenie COVID-19. Centrálne laboratóriá AGELLAB sa zamerajú hlavne na metódy PCR a LAMP

8.6.2021 / AGELLAB SK

Aktuálna, stále sa zlepšujúca epidemiologická situácia ochorenia COVID-19, prináša so sebou potrebu zmeny testovacej stratégie. Pri nízkom výskyte ochorenia a nízkych hodnotách vírusovej nálože klesá citlivosť antigénových testov. Spoločnosť AGEL sa preto od júna zamerala na presnejšie diagnostické metódy zistenia prítomnosti koronavírusu, ktorých princípom je detekcia genetického materiálu - RNA vírusu. Ide hlavne o metódy PCR a LAMP.

Celý článok


V skalickej pôrodnici zavinujú bábätká moderne, ale v duchu skúsenosti starých mám a tradícií

5.5.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica ponúka maminkám moderné zavinovacie perinky. Získala ich darom od bývalej sociálnej pracovníčky nemocnice pani Mgr. Veroniky Buc, PhD. Zavinutie v perinke navodzuje u dieťatka pocit bezpečia a pomáha mu lepšie sa adaptovať na prostredie mimo maternice. Perinky slúžia najmä na upokojenie dieťatka.

Celý článok


V nemocniciach AGEL zistia, či sa vám po očkovaní proti COVID-19 vytvorili v tele ochranné protilátky

30.4.2021 / AGEL SK

Ste očkovaní a chcete vedieť, či sa vám v tele vytvorili protilátky po vakcinácii? Pomôžeme Vám. Desať nemocníc zdravotníckej siete AGEL ponúka vyšetrenie z krvi, ktoré identifikuje, či v tele máte neutralizačné protilátky IgG S1/S2 . Stačí prísť, nechať si odobrať krv a do dvoch dní máte výsledok

Celý článok


Pre skalickú pôrodnicu je pandémia obrovskou výzvou a skúškou. Všetky bábätká covid pozitívnych rodičiek sa narodili zdravé

28.4.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou, člen skupiny AGEL, má najťažšie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Okrem bežných covidových pacientov museli zdravotníci v Skalici riešiť aj osobitnú skupinu pacientov s koronavírusom – budúce mamičky a rodičky. Špecifický prístup, špecifická situácia, keď sa radosť z očakávania bábätka spája s obavou, či to zvládne matka a ako sa jej diagnóza podpíše na dieťatku bola obrovskou výzvou aj pre skúsených zdravotníkov z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Čo všetko táto epocha priniesla opísal v rozhovore primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia skalickej nemocnice MUDr. Peter Budinský.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

13.4.2021 / AGELLAB SK

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021 / AGELLAB SK

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Spoločnosť AGEL vo svojich vakcinačných centrách zaočkovala už vyše 65 000 ľudí proti koronavírusu

30.3.2021 / AGEL SK

Sieť nemocníc AGEL sa významným spôsobom podieľa na očkovaní verejnosti na Slovensku. Osem vakcinačných centier zriadených po celom Slovensku v Nemocniciach AGEL v Komárne, Leviciach, Skalici, Zvolene, Levoči, Košiciach-Šaci, Bánovciach a v Zlatých Moravciach od začiatku testovania vďaka svojim vyškoleným zdravotníkom a farmaceutom zaočkovala spolu už vyše 65 000 ľudí. Vo Zvolene a v Nitre spoločnosť AGEL výrazne pomohla aj pri spustení a činnosti tamojších veľkokapacitných očkovacích centier.

Celý článok


Koniec nepríjemnému testovaniu. Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy zo slín a antigénové testy výterom z prednej časti nosa

4.3.2021 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL prichádza na Slovensku hneď s dvomi novinkami v testovaní ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa si záujemcovia môžu overiť, či sú pozitívni na SARS CoV-2 antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a RT-PCR testom zo slín. Obidva testy znamenajú koniec nepríjemnému testovaniu z nosohltana, sú oveľa príjemnejšie najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade pozitívneho výsledku PCR zo slín je informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu.

Celý článok


Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

1.3.2021 / AGEL SK

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, je pod kontrolou. Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s koronavírusom. Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

Celý článok


Posádky skalickej záchrannej zdravotnej služby zasahovali vlani viac ako 3 tisíc krát

18.2.2021 / AGEL SK

Prednemocničnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť zabezpečujú vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou Skalica dve posádky záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rýchla lekárska pomoc (RLP) má stanovisko v Skalici a Rýchla záchranná pomoc v Brodskom. Ambulancie ZZS FNsP Skalica ročne poskytnú pomoc v tiesni vo viac ako 3 tisíc prípadoch. Za vynikajúce výsledky vo sfére poskytovania zdravotnej starostlivosti získal kolektív skalických záchranárov v roku 2019 Cenu mesta Skalica.

Celý článok


Pracovať v AGEL-i sa oplatí

17.2.2021 / AGEL SK

V kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť sieť zdravotníckych zariadení AGEL zvíťazila v prestížnej ankete portálu Profesia.sk s názvom Najzamestnávateľ 2020. O tom, že pracovať v AGEL-i sa jednoznačne oplatí, vás určite presvedčia nasledujúce riadky.

Celý článok


Spoločnosť AGEL spúšťa testovanie expresnými PCR testami. Výsledok testovaný dostane do troch hodín po odbere vzorky

16.2.2021 / AGELLAB SK

Spoločnosť AGEL SK prináša možnosť mať výsledok PCR testu na prítomnosť koronavírusu covid-19 v expresnom čase. Testovaná osoba dostane výsledok už do troch hodín od odberu vzorky z nosohltana a hrdla. Záujemcovia o expresne rýchly a spoľahlivý PCR test sa môžu dať otestovať v mobilnom odberovom mieste v AGEL Clinic v Bratislave už od stredy, 17.februára 2021. Všetci záujemcovia sa musia prihlásiť prostredníctvom webového rezervačného systému na portáli www.agelclinic.sk alebo www.agellab.sk. Cena PCR express testu je 149 EUR.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL rozšírujú testovanie na prítomnosť protilátok proti koronavíru

1.2.2021 / AGEL SK

Zdravotnícke zariadenia siete AGEL SK rozširujú portfólio sérologických vyšetrení na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2, na ktoré je možné veľmi jednoducho sa objednať prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť

29.1.2021 / AGEL SK

Zdravotnícka sieť AGEL zvíťazila v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť. Anketu už deviatykrát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a hlasovalo v nej vyše 100-tisíc ľudí. Do deviateho ročníka bolo nominovaných 237 spoločností. Víťazi boli vyhlásení v desiatich kategóriách. Spoločnosť AGEL zaznamenala od vlaňajška, kedy sa umiestnila v prvej desiatke, obrovský vzostup a porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


Laboratória zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie 94 tisíc PCR vzoriek na koronavírus. Riaditeľka laboratórií AGEL: „Pandémia je veľkou skúškou aj pre klinické laboratóriá“

26.1.2021 / AGELLAB SK

Laboratóriá Nemocnice AGEL Zvolen, v roku 2020 počas 9 mesiacov urobili celkovo 94 000 testov. Počas tohto obdobia úplne zmenili charakter svojej práce. Bolo potrebné nasadiť všetky svoje sily, prostriedky a zdokonaliť systém aj logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. A to všetko veľmi rýchlo, za pochodu, počas paralelnej prevádzky. Pandémia a situácia v súvislosti s testovaním ochorenia COVID-19 preverila schopnosti, flexibilitu, krízové nasadenie a aj fyzickú a psychickú odolnosť ľudí v prvej diagnostickej línii. ,,Pandémia bola a je veľkou komplexnou skúškou pre väčšinu zdravotníckych pracovníkov a laboratóriá nie sú výnimkou,“ povedala okrem iného v rozhovore riaditeľka laboratórií siete AGEL Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


NADÁCIA AGEL vstupuje do nového roku s novým logom

5.1.2021 / NADÁCIA AGEL

Srdce ako symbol starostlivosti o blížneho – to je hlavná myšlienka nového loga, ktoré sa stáva od nového roku 2021 symbolom NADÁCIE AGEL. Finálnu podobu vybrala komisia Správnej rady NADÁCIE v októbri 2020 zo 45 návrhov, ktoré jej zaslali zamestnanci Skupiny AGEL.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 35 EUR (základný panel) alebo 48 EUR (rozšírený panel) po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky. Odber sa robí aj deťom od 10 rokov.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL