Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

Kežmarčania darovali krv. Levočská nemocnica opäť spustila mobilnú odberovú jednotku

26.9.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica AGEL Levoča opäť spustila mobilnú odberovú jednotku. V spolupráci s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku sa po dlhšej prestávke realizoval 26. 9. 2022 odber krvi. Odberné miesto je na Ulici Dr. Fischera č. 7 v budove pohotovosti a mobilnej odberovej jednotky. Kežmarčania darovali celkom 4050 ml krvi. Ďalší odber je plánový o mesiac, a to 24. októbra 2022.

Celý článok


Prvý ročník charitatívneho behu NADÁCIE AGEL Skalická osmička absolvovalo 130 bežcov

25.9.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Skvelá atmosféra, stovky zvedavých tvárí malých aj veľkých, plejáda pestrofarebnej bežeckej výstroje, vynikajúce športové výkony a hlavne ochota nezištne pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Toto všetko charakterizovalo premiérový ročník Skalickej osmičky, ktorá vďaka NADÁCII AGEL začala písať svoju novú históriu v Skalici.

Celý článok


Zrekonštruovaná časť interného oddelenia levočskej nemocnice je v prevádzke

23.9.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča neustále vylepšuje podmienky pre pacientov a zamestnancov. Druhá fáza rekonštrukcie jej interného oddelenia je dokončená. Rozsah rekonštrukcie pozostával zo stavebných prác, rekonštrukcie podlahy, stien, stropov, montáže vzduchotechniky a ďalších potrebných zariadení. Kompletne zrekonštruovaná je aj jednotka intenzívnej starostlivosti. Investícia v oboch fázach tak rádovo predstavovala stá tisíce eur.

Celý článok


Pri zvolenskej nemocnici uzatvorili miestnu komunikácie a chodník. Dôvodom je havarijný stav starej, nevyužívanej kotolne

23.9.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Od dnešného dňa je pri Nemocnici AGEL Zvolen uzatvorená časť komunikácie a chodníka vedúcej k Poliklinike. Dôvodom je náhly havarijný stav budovy starej, nevyužívanej kotolne. Nemocnica v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom prijala okamžité opatrenia. Pacienti musia dočasne na vstup do Polikliniky a na detské oddelenia využívať hlavný vchod v areáli nemocnice.

Celý článok


Skalická nemocnica zavádza pre vybrané ambulancie elektronické objednanie liekov

22.9.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Skalická nemocnica vychádza v ústrety pacientom troch ambulancií a zjednoduší spôsob, ako získať lekársky predpis na dlhodobo užívané lieky. Lekári vybraných ambulancií Fakultnej nemocnice AGEL Skalica môžu od pondelka, 26. septembra 2022 predpisovať chronické lieky elektronicky. Ide o takzvané e-recepty na lieky pre dlhodobo liečených pacientov. Systém elektronického objednávania chronických liekov môžu využívať pacienti skalickej nemocnice ambulancie vnútorného lekárstva, neurologickej a ortopedickej ambulancie. Podmienkou objednania chronického lieku cez e-recept je, že pacient bol minimálne jedenkrát vyšetrený na danej ambulancii a na základe vyšetrenia u špecialistu skalickej nemocnice mu bol požadovaný liek aj predpísaný.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca spustila edukáciu mamičiek pripravujúcich sa na pôrod

22.9.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Budúce rodičky majú v Nemocnici AGEL Košice-Šaca možnosť absolvovať psychofyzickú prípravu na pôrod. Prvé stretnutie s mamičkami v očakávaní sa na gynekologicko-pôrodníckej klinike uskutočnilo tento týždeň. Predpôrodná edukácia pozostáva z troch stretnutí, v rámci ktorých sa dozvedia všetky dôležité informácie o období tehotenstva a narodení bábätka.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má nový USG prístroj

22.9.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy zvyšuje kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti. Novinkou je USG prístroj na novorodeneckom oddelení. Moderná technika v hodnote vyše 27 000 € slúži na prvotné vyšetrenie a diagnostiku novorodencov. Súčasťou prístroja je lineárna sonda, konvexná sonda, vozík a termotlačiareň.

Celý článok


V neurologických ambulanciách sa s Alzheimerovou chorobou stretávajú často, trpí ňou až 60 tisíc Slovákov

21.9.2022 / AGEL Clinic

Alzheimerova choroba začína nenápadne a pomaly. Potichu sa vkráda do života a neodchádza, naopak, rozvíja sa. Práve 21. september je vyhlásený za Svetový deň Alzheimerovej choroby, ktorý poukazuje na potrebu pochopenia a podpory ľudí s týmto ochorením. V AGEL Clinic sa týmto pacientom venuje neurologička MUDr. Ronnie Šandorová Traubnerová, ktorá nám o tom povedala viac.

Celý článok


Pociťujete príznaky respiračného ochorenia? Zodpovedné je zostať doma

21.9.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

S jeseňou sa okrem krásnej farebnej prírody neodmysliteľne spája aj nárast počtu respiračných ochorení. Aké respiračné ochorenia sa v tomto ročnom období vyskytujú najčastejšie, ako sa proti nim brániť, aj pre koho sú obzvlášť nebezpečné, v rozhovore vysvetľuje pneumológ Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Jozef Kubík.

Celý článok


S láskou pristupuje k pacientom aj k folklóru. Vedúca sestra zvolenskej nemocnice chcela pôvodne študovať konzervatórium

21.9.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Dlhoročná kolegyňa a vedúca sestra Neurologického oddelenia Nemocnice AGEL vo Zvolene Marta Hríbiková je verná svojmu pôsobisku už 36 rokov. Jej hlavným krédom je poskytnúť pacientovi takú ošetrovateľskú starostlivosť, ktorá vedie k jeho skorému uzdraveniu a návratu medzi svojich blízkych. Vidieť najbližšieho v každom pacientovi učí svojich kolegov aj študentov. Či si lásku k svojmu povolaniu pestuje aj vďaka vášni pre folklór a spev sa dočítate v rozhovore.

Celý článok


Zanedbaná rozcvička zvyšuje riziko zranenia – aj u detí

20.9.2022 / AGEL Clinic

Dnes má väčšina ľudí sedavý spôsob života a kým začnú cvičiť, je dôležité pripraviť telo na pohyb. Rozcvička zahreje svaly, zlepší ich flexibilitu a koordináciu tak, aby dokázali zvládnuť záťaž. A ako bonus pomáha odbúravať stres a napätie.

Celý článok


Dopĺňanie vitamínu D počas jesene a zimy: Potrava zabezpečí len 10 percent potrebného množstva

20.9.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Horúcim letným dňom už odzvonilo a o slovo sa začína hlásiť sychravé počasie. Keďže slnko je dôležitým zdrojom vitamínu D, na mieste je otázka, ako si ho dopĺňať v jesennom a zimnom období? Téme sa venuje farmaceut AGEL lekárne PharmDr. Dávid Ferko.

Celý článok


Študenti stredných zdravotníckych škôl majú od septembra 2022 v sieti AGEL nárok na poskytnutie štipendia vo výške 100,- Eur

19.9.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Nový štipendijný program predstavilo vedenie ľudských zdrojov a ošetrovateľstva Fakultnej nemocnice AGEL Skalica na priateľskom stretnutí študentom tretieho a štvrtého ročníka Strednej zdravotníckej školy v Skalici. O zaradenie do štipendijného programu môžu žiadať študenti už tento rok.

Celý článok


Bánovská nemocnica spúšťa očkovanie vakcínou zameranou na variant Omicron

19.9.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

V súvislosti s narastajúcim počtom prípadov ochorenia COVID-19 opäť stúpa záujem o očkovanie. Nemocnica AGEL Bánovce bude od piatku 23. septembra očkovať aj upravenou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant Omicron.

Celý článok


Rekonštrukcia vstupu do Polikliniky vo zvolenskej nemocnici pokračuje podľa plánu

19.9.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen pokračuje v rekonštrukcii vstupu do Polikliniky. Momentálne sa vykonávajú hydroizolačné práce na vytvorenom podklade, ktorý je vyspádovaný so zámerom na vytvorenie odtoku celej sanovanej plochy. Práce sú realizované za plnej prevádzky. Výsledkom bude významné zvýšenie komfortu, modernejšie priestory s praktickejším využitím.

Celý článok


Každá sekunda je rozhodujúca. V septembri si pripomíname Svetový deň prvej pomoci

16.9.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Viete podať prvú pomoc? V živote sa môže každý z nás ocitnúť v situácii, kedy ju bude potrebovať alebo ju bude musieť poskytnúť. Záchranca by mal pred podaním prvej pomoci vedieť zhodnotiť situáciu, pri ktorej musí dbať aj o vlastnú bezpečnosť. Námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Renáta Bičanovská, poskytuje v krátkom rozhovore odborné rady, ktoré by sme si mali osvojiť ako základy prvej pomoci.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa narodilo 600. bábätko

16.9.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno v sobotu 10. septembra 2022 privítala na svet šesťsté bábätko, narodené na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v roku 2022. Je to vďaka citlivému prístupu personálu a rešpektovaniu prianí rodičiek s následnou odbornou starostlivosťou o novonarodené bábätká. Hoci narodené detičky neposudzuje nemocnica z pohľadu čísiel, každé jedno zdravé dieťatko je pre lekárov veľkým zadosťučinením.

Celý článok


Prvá pomoc holými rukami je vždy rovnaká a dokáže zachrániť život

16.9.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Viete, čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? V septembri si pripomíname Svetový deň prvej pomoci. Námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú činnosť Nemocnice AGEL Krompachy, PhDr. Lenka Gajdošová, PhD., približuje základy poskytovania prvej pomoci. Záchranca musí vedieť zhodnotiť situáciu a dbať aj o vlastnú bezpečnosť.

Celý článok


Jeseň je najvhodnejšie obdobie na kontrolu znamienok

14.9.2022 / AGEL Clinic

Preventívna prehliadka u kožného lekára po letnej sezóne zachraňuje ľudské životy. Zhruba 90 % pacientov s melanómom, ktorý vzniká zo zmeneného znamienka, je diagnostikovaných ešte v čase bez výskytu metastáz. Vyšetrenie je rýchle a bezbolestné, pričom ho stačí absolvovať raz ročne. Ideálnym obdobím sú práve jesenné mesiace.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno už tretíkrát tento rok umožnila darovanie krvi v sobotu

14.9.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má vďaka nezištnej pomoci dobrovoľným darcom krvi, ktorí prišli v sobotu mimoriadne darovať krv zásoby pre tých pacientov, ktorí majú pred sebou náročné operácie, alebo ktorí utrpeli vážne úrazy. Hematologicko-transfúziologické oddelenie zorganizovalo sobotné darovanie už po tretíkrát v tomto roku. Tieto odbery sú organizované pre darcov krvi, ktorí pracujú mimo mesto a nevedia prísť darovať krv v pracovných dňoch, alebo pre tých, ktorým tento deň viacej vyhovuje pre ich každodenné pracovné povinnosti.

Celý článok


Chirurg Momir Vereš našiel na Slovensku rodinu i pracovné poslanie

14.9.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pochádza zo Srbska a hoci nie je z lekárskej rodiny, svoje pôsobenie našiel na Chirurgickom oddelení v Nemocnici AGEL vo Zvolene. Nerád sedí pri počítači a radšej pracuje manuálne. Preto rozhodnutie padlo na povolanie úrazového chirurga, ktorý je podľa neho akčnejší. Už 10 rokov MUDr. Momir Vereš pomáha nielen pacientom, ale aj zvolenským hokejistom.

Celý článok


Neliečená sepsa môže vyústiť až do septického šoku. Zlyháva krvný obeh a všetky životne dôležité orgány.

13.9.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Hoci si náš imunitný systém zvyčajne vie poradiť v boji proti akýmkoľvek baktériám, vírusom či hubám, aby zabránil vzniku infekcií, stáva sa, že niekedy prehnane reaguje na infekciu poškodením telesných tkanív a orgánov. Sepsa, čiže otrava krvi, je život ohrozujúca reakcia na infekciu. Pri príležitosti svetového dňa sepsy, 13. septembra, prinášame rozhovor s primárkou MUDr. Jarmilou Dekrétovou z oddelenia anestézie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Nepodceňovanie zdravotného stavu, dezinfekcia rán a umývanie rúk - ako sa chrániť pred sepsou

13.9.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Sepsa, známa aj ako otrava krvi, je život ohrozujúca reakcia na infekciu. Každoročne 13. septembra na toto vážne ochorenie odborníci upozorňujú v rámci Svetového dňa sepsy. Ako sa sepse vyvarovať a prečo sú na ňu niektorí ľudia náchylnejší, vysvetlila v rozhovore primárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká.

Celý článok


Svetový deň sepsy: Otrava krvi postihuje až 30 miliónov ľudí ročne, prečo jej výskyt narastá?

13.9.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Sepsa je najčastejšou príčinou smrti po nezvládnutej infekcii. Pri otrave krvi hovoríme o život ohrozujúcom zlyhávaní orgánov, ktoré je spôsobené neprimeranou odpoveďou hostiteľa na infekciu. Ako vzniká, kto je najviac ohrozený a ako sa dá sepse predchádzať? Téme sa venuje primár Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Michal Blanár.

Celý článok


„Liečba sepsy je náš každodenný chlebíček,“ vraví primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny krompašskej nemocnice

13.9.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Dnešok, 13. september, poznáme aj ako Svetový deň sepsy. Primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Krompachy, MUDr. Adriana Dzugasová, v rozhovore približuje zásadné príznaky a prevenciu voči tomuto ochoreniu. Na oddelení sa s týmto život ohrozujúcim ochorením zdravotníci stretávajú pomerne často. Sepsa postretne až 10 % všetkých kriticky chorých hospitalizovaných pacientov. Kto patrí k ohrozeným a ako sa dá ochoreniu predísť?

Celý článok


Kežmarskí zdravotníci sa zúčastnili XXI. Slovenského geriatrického kongresu

12.9.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vo Vysokých Tatrách sa 5. – 9. septembra konal XXI. Slovenský geriatrický kongres s medzinárodnou účasťou. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra bola spoluorganizátorom a jej zamestnanci mali na konferencii aj aktívnu účasť. Na konferencii odznelo viac ako 30 odborných prednášok.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca a Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice podpísali memorandum o spolupráci

12.9.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca a Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice sa dohodli na spolupráci. Riaditelia oboch zdravotníckych zariadení dnes podpísali Memorandum o partnerstve a vzájomnej spolupráci na pôde UNLP na Rastislavovej ulici v Košiciach.

Celý článok


Nový urgentný príjem v Komárne má za sebou mesiac prevádzky.

12.9.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nový urgentný príjem v Komárne má za sebou mesiac prevádzky. Zdravotníci poskytli zdravotnú starostlivosť vyše 6200 pacientom

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má nové postieľky a nábytok

12.9.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy dostalo od NADÁCIE AGEL nové mobilné postieľky pre novonarodené bábätká. Ide o dve postieľky s kolieskami, ktoré sú praktické kvôli dobrej manipulácii. Personálu tak zjednodušia prácu.

Celý článok


AGEL Clinic už poskytuje aj služby chirurga pre poúrazové stavy

9.9.2022 / AGEL Clinic

Špecializovaná AGEL Clinic v Bratislave, ktorá sa primárne zameriava na liečbu pohybového ústrojenstva, rozšírila svoje služby. Pre pacientov je v pracovných dňoch k dispozícii aj chirurg, takže sem pacienti môžu prísť po úrazoch alebo s ochoreniami pohybového aparátu. Novou posilou AGEL Clinic je MUDr. Manuchekhr Burkhanov.

Celý článok


Prvá pomoc v rukách informovanej verejnosti zachraňuje životy

9.9.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

10. septembra si pripomíname Svetový deň prvej pomoci. Každý človek sa môže ocitnúť v situácii, kedy je odkázaný na pomoc druhého a správne poskytnutá prvá pomoc ešte pred príchodom záchranára môže človeku v život ohrozujúcej situácii zachrániť život. Ako správne postupovať pri záchrane života vo vybraných situáciách, priblížil v rozhovore primár Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny a lekár Záchrannej zdravotnej služby vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica MUDr. Rastislav Sabanoš.

Celý článok


Laboratóriá AGELLAB pripravili bezbolestný a preventívny test pre kardiovaskulárny systém

8.9.2022 / AGELLAB SK

Staráte sa dostatočne o zdravie svojho srdca? Čo vám môže povedať hladina cholesterolu a iných látok v krvi o zdraví vášho srdca? Laboratóriá AGELLAB ponúkajú komplexný balíček vyšetrenia s názvom KARDIO balík. V rámci tohtoročného Svetového dňa srdca, ktorý je 29. septembra, je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi a odpoveď na otázku, ako som na tom so zdravím srdca, dostanete do 2 - 3 pracovných dní.

Celý článok


Pacientom handlovskej nemocnice pomáha pri bolestiach chrbtice trakčný stroj

8.9.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Sedavý spôsob života, stres, nedostatok pohybu či nesprávne držanie tela. Všetky tieto okolnosti sa skôr či neskôr odzrkadlia aj na stave našej chrbtice. Odborníci na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Handlová denne liečia pacientov s bolesťami chrbtice pomocou trakčného lehátka. Ako táto terapia prebieha, nám pri príležitosti Svetového dňa fyzioterapie porozprávala primárka oddelenia MUDr. Mariana Strúčková.

Celý článok


"Malými zmenami dokážeme predísť veľkým problémom,“ hovorí vedúca fyzioterapeutka bánovskej nemocnice

8.9.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Fyzioterapia by mala byť známa každému, kto sa zaujíma o svoje zdravie. Ako jeden z mála odborov medicíny sa totiž naplno venuje nielen pacientom s problémami, ale aj celkom zdravým jedincom. Pri príležitosti Svetového dňa fyzioterapie túto oblasť priblížila vedúca fyzioterapeutka Nemocnice AGEL Bánovce Bc. Libuša Klamárová.

Celý článok


Odbor, ktorý pacientov vracia do bežného života. Ôsmy september je svetovým dňom fyzioterapie

8.9.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Dnešok, 8. september, patrí fyzioterapii. Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Levoča je v prevádzke už od 7. 2. 1972. Pod dlhým názvom sa ukrýva množstvo príjemných liečebných procesov, ktoré mnohí z nás poznajú. Čím sa primárne zaoberá rehabilitačné oddelenie a prečo je vnímané ako zážitkový odbor?

Celý článok


Zvolenská nemocnica poskytuje rehabilitáciu aj pre pacientov s Parkinsonovou chorobou. Pripravuje rehabilitáciu detí do jedného roka

7.9.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Každý z nás ich aspoň raz v živote potrebuje. Či už preventívne, alebo ako odborníkov, ktorí rozumejú nášmu telu a vedia, čo je preň dobré, aby mu prinavrátili požadovanú pohyblivosť, zlepšili zdravotný stav či ideálne človeka dostali do zdravej kondície. Reč je o fyzioterapeutoch Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen. Práve dnes je deň, keď si ich význam pripomíname v rámci Svetového dňa fyziatrie.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici si budúce mamičky môžu vybrať nadštandardnú izbu aj nadštandardnú stravu

6.9.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Kvalitné služby vo zvolenskej nemocnici sa rozšírili o ďalšiu škálu nadštandardov. Mamičky, ktoré prichádzajú na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie si môžu v prípade záujmu vybrať naštandardnú izbu, ale aj nadštandardnú stravu.

Celý článok


Antibiotická rezistencia je hrozbou pre dnešné i budúce generácie

5.9.2022 / AGELLAB SK

Laboratóriá AGELLAB patriace do Skupiny AGEL SK sa aktívne podieľajú na programe Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorý je zameraný na sledovanie rezistencie antibiotík a na jej znižovanie. Oddelenie klinickej mikrobiológie disponuje Antibiotickým pracoviskom, kde pravidelne sledujú vývoj rezistencie jednotlivých bakteriálnych kmeňov. Tieto údaje sa porovnávajú s údajmi Európskeho centra na prevenciu a kontrolu infekcií (ECDC).

Celý článok


Komárňanská nemocnica už 20 rokov operuje hernie laparoskopicky

5.9.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Komárňanská nemocnica už 20 rokov operuje hernie laparoskopicky. Výhodou sú malé čakacie časy a rýchla rekonvalescencia

Celý článok


Ako mentálne a emocionálne pripraviť svoje dieťa na návrat do školy?

2.9.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Okrem základného zoznamu školských pomôcok je dôležité, aby rodičia mentálne a emocionálne pripravili deti na návrat do školy. Príprava detí na šťastný a úspešný školský rok môže byť vzrušujúcim, ale aj stresujúcim obdobím pre rodičov aj pre deti, pretože očakávajú prvé zazvonenie školského zvončeka, čo je v ich živote novinkou. Niekoľko typov, ako svoje dieťa naladiť na začínajúci školský rok, prezradila klinická psychologička Nemocnice AGEL Levice Mgr. Slávka Pecárová.

Celý článok


Mykóza ako neželaný „suvenír“? Gynekologička radí, ako sa jej zbaviť

2.9.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hoci sú prázdniny na konci, na kúpanie ešte stále nie je neskoro. Niektorí si preto užívajú posledné letné dni v bazéne, na dovolenke alebo sa ochladzujú v prírodnom jazere. Na čo si však treba dávať pozor? Čo je dôležité urobiť po kúpaní a ako sa popasovať s vaginálnou mykózou? Na otázky odpovedá lekárka Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Zuzana Ballová.

Celý článok


Pacienti zlatomoraveckej nemocnice dostali nové prenosné signalizačné zariadenia

31.8.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce prišla s úplnou novinkou pre pacientov. Presne od dnešného dňa zavádza nové typy signalizačných náramkov pre pacientov. Do momentálne najlepšieho bezdrôtového signalizačného systému medzi zdravotnou sestrou a pacientom nemocnica investovala takmer 3 tisíc eur a k dispozícii má 35 týchto náramkov.

Celý článok


Levočská nemocnica sa stará o 15 covid pozitívnych pacientov

31.8.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa aktuálne stará o 15 covid pozitívnych pacientov, jeden z nich potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Vakcinačné centrum je otvorené každú párnu stredu v mesiaci. V nemocnici naďalej platí zákaz návštev platný od 15. júla. 2022. Pozitivita PCR testov vykonaných v mobilnom odberovom mieste za uplynulý týždeň predstavovala 20 %.

Celý článok


Nutričná terapeutka radí, aké sú hlavné zásady stravovania predškolákov

31.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

S blížiacim sa školským rokom rodičia riešia, aké je optimálne stravovanie ich detí a to už od malých predškolákov. Zásady správneho stravovania sa tvoria už v rannom veku a čím skôr si deti na takýto zdravotný životný štýl zvyknú, tým ľahšie sa im budú dodržiavať aj v dospelosti. Nutričná terapeutka Nemocnice AGEL Zvolen Ľubomíra Fraňová objasňuje, čo je v stravovaní malých detí najdôležitejšie.

Celý článok


Tetánia vie život veľmi znepríjemniť, niekedy môže pôsobiť ako infarkt

26.8.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Tetánia je syndróm charakterizovaný stavom zvýšenej dráždivosti centrálneho a periférneho nervového systému, ktorý vzniká zmenami koncentrácie minerálov v medzibunkovej tekutine. Ochorenie nie je životu nebezpečné, ale vie ho pacientovi poriadne znepríjemniť. Má mimoriadne široký klinický obraz s mnohými príznakmi. Prečo je dôležité vedieť chorobu správne diagnostikovať. Čo ju spôsobuje a ako sa prejavuje objasňuje odborníčka Nemocnice AGEL Levice MUDr. Zuzana Dean.

Celý článok


Vedúca sestra zvolenskej nemocnice súťažila so svojim tímom vo varení pirohov pre celiatikov

26.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Volá sa Zuzana Bukovcová a pracuje v Nemocnici AGEL Zvolen ako vedúca sestra na internom oddelení. Okrem jej náročnej práce má aj zaujímavé hobby. Zúčastnila sa olympiády vo varení pirohov. A aby to bolo ešte zaujímavejšie, ako členka tímu celiatikov. S kolegami z tímu tak spojili príjemné s užitočným – chutne navarili zdravé pirohy, spropagovali a ukázali, ako sa dá žiť aj s celiakiou a ešte aj pomohli ťažko chorým onkologickým pacientom.

Celý článok


Rehabilitáciou pomáhajú v skalickej nemocnici odstraňovať komplikácie z imobility aj u kriticky chorých pacientov

25.8.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Kritický zdravotný stav pacienta si vyžaduje sledovanie základných vitálnych funkcií organizmu (krvný obeh a dýchanie) a pre personál oddelení intenzívnej medicíny značí komplexnú starostlivosť, ktorú okrem lekárov zabezpečujú sestry, rehabilitační pracovníci a sanitári na oddeleniach intenzívnej starostlivosti. Pri dlhodobom pobyte pacienta na oddelení intenzívnej medicíny alebo jednotky intenzívnej starostlivosti si zachovanie zdravotného stavu vyžaduje aj dôslednú rehabilitáciu. PhDr. Elena Klásková, ktorá je vedúcou sestrou na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica v rozhovore priblížila svoje skúsenosti s rehabilitáciou v ošetrovateľskej starostlivosti.

Celý článok


Takmer 13 litrov darovanej krvi a 30 úžasných dobrovoľných darcov. To je bilancia z dnešného dobrovoľného darovania krvi v Zlatých Moravciach

25.8.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nezištne pomohli neznámym pacientom. Dnes bolo na pracovisku hematológie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce rušno. Dobrovoľného darovania krvi za zúčastnili prvodarcovia, ale aj pravidelní darcovia krvi, ktorých nebolo vôbec málo. Najvzácnejšiu tekutinu prišli darovať i zamestnanci zlatomoraveckej nemocnice.

Celý článok


Bábätká a horúčavy: Základné odporúčania primárky novorodeneckého oddelenia

25.8.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Horúčavy pomerne ťažko zvládajú nielen dospelí, ale aj deti a čím sú menšie, tým sú pre ne vysoké denné teploty náročnejšie. Aj preto je dôležité vedieť, ako sa o novorodencov a dojčatá počas teplých letných mesiacov postarať. Téme sa venuje primárka Novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Slávka Virágová, PhD.

Celý článok


Chodenie naboso má mnoho benefitov, nie je však vhodné pre každého

24.8.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Jedni si ho nevedia vynachváliť, iní ho považujú za kontroverzné. Reč je o chodení naboso, ktoré je populárne najmä počas letných mesiacov. O jeho prínosoch pre zdravie, ale aj možných rizikách porozprávala vedúca fyzioterapeutka bánovskej nemocnice Libuša Klamárová.

Celý článok


Od sna byť zverolekárom prešiel k realite – chirurgii

24.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

V rodine nemali žiadneho lekára, napriek tomu si vybral poslanie pomáhať a vyštudoval medicínu. Viac menej náhodou sa dostal do Nemocnice AGEL Zvolen a toto svoje rozhodnutie neľutuje. Za svoje napredovanie vďačí starším kolegom, ktorí sa mu vždy trpezlivo venovali. Hoci je chirurgia náročná práca, MUDr. Adam Györi, chirurg vo zvolenskej nemocnici, by ju nemenil.

Celý článok


Viete, čo je syndróm polycystických vaječníkov? Je to jedna z najčastejších príčin ženskej neplodnosti

23.8.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Syndróm polycystických vaječníkov (PCOS) je častý zdravotný problém, ktorý postihuje 5 až 10% žien v plodnom veku, najčastejšie od 15 do 44 rokov. Je to stav, ktorý ovplyvňuje hormóny. Spôsobuje nepravidelnú menštruáciu, nadmerný rast vlasov, akné a neplodnosť. Ženy s PCOS môžu byť vystavené vyššiemu riziku určitých zdravotných stavov ako je cukrovka, vysoký krvný tlak a metabolické problémy.

Celý článok


Trombózy sú v letnom období častejšie ako v zime, ostražitosť treba zvýšiť najmä pred cestou lietadlom

22.8.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Trombóza alebo krvná zrazenina v cieve. Diagnóza, ktorá môže byť vážnou hrozbou pre život človeka bez ohľadu na vek a pohlavie. MUDr. Miriama Šatalová, lekárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce v rozhovore upozorňuje, ako trombóza vzniká, aké sú rizikové faktory a ako jej hrozbu minimalizovať.

Celý článok


Dôležité informácie o herniách: Operácia, rekonvalescencia a výskyt

22.8.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hernia, čiže prietrž alebo pruh, znamená defekt v brušnej stene, cez ktorý sa navonok tlačí obsah dutiny brušnej. Podľa čoho sa rozdeľujú a aké operačné možnosti sú k dispozícii popisuje chirurg Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Radoslav Krajničák, PhD.

Celý článok


Levočská nemocnica získala dve ocenenia mesta Levoča

22.8.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča má dvoch ocenených kolegov. V rámci ostatného, slávnostného zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta sa udeľovali aj Ceny mesta Levoča. Nemocnica sa tak môže pochváliť hneď dvomi oceneniami, ktorú získal kolektív interného oddelenia tiež primár tranfúziologického oddelenia MUDr. Rastislav Osif.

Celý článok


Syndróm karpálneho tunela postihuje trikrát viac ženy

19.8.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Syndróm karpálneho tunela. Nepríjemná diagnóza ruky, ktorá strpčuje život najmä dospelým. Ženy majú trikrát vyššiu pravdepodobnosť vzniku syndrómu karpálneho tunela ako muži. Ľudia s cukrovkou alebo inými metabolickými poruchami, ktoré priamo ovplyvňujú nervy tela a robia ich náchylnejšími na kompresiu, sú tiež vystavení vysokému riziku. Aké sú symptómy, liečba a či sa tejto diagnóze dá predchádzať objasnil primár Ortopedického oddelenia Nemocnice AGEL Levice MUDr. Pavol Kalina, MBA.

Celý článok


Nemocničná lekáreň v Komárne za rok pripravila 7000 chemoterapií pre onkologických pacientov

19.8.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Už rok v Nemocnici AGEL Komárno farmaceuti za prísnych podmienok čo sa týka legislatívy aj bezpečnosti realizujú centralizovanú prípravu cytostatík. Za tento čas na Oddelení prípravy cytostatík Nemocničnej lekárne bola pripravená cytostatická liečba pre vyše 3400 pacientov, a to aj hospitalizovaných aj ambulantných.

Celý článok


Zvolenská nemocnica v spolupráci s komárňanskými zdravotníkmi zorganizovala už druhý odber krvi

19.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci so zdravotníkmi Nemocnice AGEL Komárno už druhýkrát v tomto roku zorganizovala odber krvi priamo v priestoroch zvolenskej nemocnice. Najvzácnejšej tekutiny nikdy nie je dostatok, naopak, v letných mesiacoch sa organizujú aj takéto akcie, aby sa ľuďom pripomenulo, aká je krv dôležitá na záchranu života, alebo zlepšenie jeho kvality u pacientov pri ťažkých operáciách. Darcovia krvi nesklamali ani tentokrát. Prišli v hojnom počte a do zásob pribudlo celkovo 8 litrov krvi.

Celý článok


Prejavujte trpezlivosť svojim deťom a učte ich chrániť svoj život a zdravie

18.8.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

V Chirurgickej ambulancii Urgentného príjmu skalickej nemocnice počas leta týždenne ošetrujú 10 až 20 detí s úrazom. Najčastejšie ide o úrazy horných, dolných končatín a hlavy. Mnohým by sa dalo predísť väčšou opatrnosťou pri skákaní na trampolíne, pri jazde na kolobežke, bicykli a dôslednejším dohliadaním rodičov na svoje deti. Najčastejšou príčinou hospitalizácií detí počas leta boli úrazy hlavy, s odsledovaním detských pacientov na 24 hodín. Žiadne na urgentnom príjme ošetrené poranenie počas leta nemalo pre dieťa fatálne následky.

Celý článok


„Dlhodobé priemyselné zameranie regiónu a baníctvo sa podpísalo aj pod vznik respiračných ochorení,“ hovorí pneumológ handlovskej nemocnice

18.8.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Novootvorená pneumologicko-ftizeologická ambulancia Nemocnice AGEL Handlová má vo svojej evidencii už takmer stovku pacientov všetkých vekových kategórií. MUDr. Jozef Kubík, skúsený odborník upozorňuje, že z pohľadu respiračných ochorení je región okolo Handlovej typický priemyselným zameraním. Baníctvo a s ním súvisiace diagnózy sa podpísali pod celkový stav obyvateľstva.

Celý článok


Pediatrička vystríha: ,,Príčinou prehriatia dieťaťa môže byť aj kočík uzavretý plienkou“

18.8.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Aktuálne extrémne horúčavy môžu byť nebezpečné hlavne pre bábätká a deti. Možnosť výletov, dovoleniek, času stráveného pri vode s celou rodinou sú skvelou príležitosťou pre relax a oddych, jedným z najväčších rizík však predstavuje slnko. Práve preto musia najmä rodičia dávať veľký pozor na deti a ich zdravie. Skúsenosti s hrozbami horúčav u detí prezradila doktorka Oxana Loshak lekárka všeobecnej ambulancie pre deti a dorast Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Lesný kúpeľ v chránenej oblasti otestovali aj zamestnanci levočskej a kežmarskej nemocnice

17.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Národná prírodná rezervácia Morské oko privítala koncom minulého týždňa aj zdravotníkov z Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Ozdravná relaxačná terapia, tzv. „Lesný kúpeľ“, je podporená Nadáciou VSE a určená pre zdravotníckych zamestnancov z celého Slovenska. Karpatské bukové pralesy poskytujú pokoj, spomalenie, relax a žiadny signál.

Celý článok


Lesný kúpeľ v chránenej oblasti otestovali aj zamestnanci levočskej a kežmarskej nemocnice

17.8.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Národná prírodná rezervácia Morské oko privítala koncom minulého týždňa aj zdravotníkov z Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Ozdravná relaxačná terapia, tzv. „Lesný kúpeľ“, je podporená Nadáciou VSE a určená pre zdravotníckych zamestnancov z celého Slovenska. Karpatské bukové pralesy poskytujú pokoj, spomalenie, relax a žiadny signál.

Celý článok


Aj zvolenská nemocnica má svoju manažérku kvality

17.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Vyštudovala Fakultu chemickej a potravinárskej technológie na STU v Bratislave so zameraním na medicínsku chémiu a organickú chémiu. Stará sa o to, aby v Nemocnici AGEL Zvolen bolo všetko ohľadne poskytovania zdravotnej starostlivosti v poriadku, hľadá slabé stránky, upozorňuje na možné zlepšenia. Zoznámte sa s manažérkou kvality Ing. Janou Bartošovou.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa 8. augusta narodili dvojičky Straší braček prišiel na svet prirodzene, mladší sekciou

16.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa 8. 8. 2022 narodili dvojvaječné dvojičky. Ján a Adam prišli na svet 25 minút po sebe a každý iným spôsobom. Starší Ján sa narodil spontánne a prirodzeným spôsobom o 14.35 hod. Mladší Adam prišiel na svet cisárskym rezom o 15.00 hod. S ojedinelým prípadom sa mnohí v praxi ani nestretli.

Celý článok


Levická nemocnica eviduje len piatich covidových pacientov

16.8.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice aktuálne eviduje ústup pandémie, počas leta mali len málo pacientov, u ktorých by dôvodom hospitalizácie bol práve koronavírus. K dnešnému dňu ich evidujú piatich, pričom všetci sú umiestnení na reprofilizovaných lôžkach gynekologicko-pôrodníckeho, pediatrického oddelenia a oddelenia vnútorného lekárstva. Napriek uvedenému v nemocnici stále platí obmedzenie návštev. Na vývoj pandémie bude mať vplyv začiatok školského roka a tiež nové mutácie variantu omikron, ktoré však, našťastie, nemajú zväčša život ohrozujúci priebeh.

Celý článok


Chcete jesť zdravo, no šaláty vám nechutia? Nutričná terapeutka Nemocnice AGEL Košice-Šaca radí, ako sa stravovať v lete

16.8.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Strava je dôležitým aspektom vplývajúcim na zdravie. Nie nadarmo sa hovorí, že jedlo môže byť liekom, ale tiež jedom. Na zloženie jedálnička má vplyv aj ročné obdobie. Aktuálne počasie si žiada odľahčenie a úpravu stravy. Ktoré potraviny je vhodné konzumovať, akým jedlám je lepšie sa vyhnúť a čím je pre organizmus prospešný pôst? Na otázky odpovedá nutričná terapeutka Nemocnice AGEL Košice-Šaca Jana Parnicová.

Celý článok


Pitný režim je veľmi dôležitý, okrem hydratácie prináša pre organizmus aj iné benefity

11.8.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Letné obdobie je síce ideálny čas na to obliecť sa do svojich krásnych, letných šiat a stráviť čas pri vode a vonku, no zároveň je aj obdobím potu, vyrážok a celkového vyčerpania v dôsledku spaľujúceho slnečného tepla. Ak sa v tomto ročnom období dostatočne nestaráme o svoje telo, spomalí sa niekoľko procesov v tele ako je trávenie, ochladzovanie a viacero ďalších. To má za následok množstvo ochorení, z ktorých niekoľkým sa dá úplne vyhnúť, ak sa včas postaráme o naše potreby hydratácie a zabezpečenia živín.

Celý článok


Cukrovka je tichý zabijak, ktorý nebolí

11.8.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Cukrovka je závažné metabolické ochorenie, ktorého príznaky sa u rôznych typov ochorenia môžu líšiť. Kým pri cukrovke 1. typu sú lekári zvyknutí na dramatický priebeh a pacienti často končia na jednotkách intenzívnej starostlivosti, cukrovka 2. typu je nazývaná tichý zabijak, pretože príznaky môžu úplne chýbať a odhalí sa až pri preventívnej prehliadke. Pri akých prejavoch zbystriť pozornosť a ako prebieha vyšetrenie u diabetológa, nám prezradila diabetologička Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Viera Kubíková.

Celý článok


Michalovskí extraligoví hokejisti testovali svoju výkonnosť v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

11.8.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Začiatkom týždňa absolvovali hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce v Nemocnici AGEL Košice-Šaca zdravotnú prehliadku a diagnostické vyšetrenia. Zdravie a výkonnosť profesionálnych športovcov testovali pred začiatkom extraligovej sezóny lekári z ambulancie športového lekárstva.

Celý článok


„Chirurgia spája medicínu s manuálnou prácou, a preto ma tento odbor zaujal najviac“

11.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Sekundárny lekár Chirurgického oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen si svoje povolanie lekára zvolil ako jediný z rodiny. Odvtedy ubehlo už 6 rokov, jeho povolanie mu prinieslo nespočetné množstvo prípadov, operácií, ľudských osudov. Prečo si MUDr. Tomáš Jančok vybral práve chirurgiu prezradil v rozhovore.

Celý článok


Histamínová intolerancia je výsledkom nerovnováhy produkcie a rozkladu histamínu

10.8.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Histamínová intolerancia je výsledkom nerovnováhy nahromadeného histamínu a schopnosti histamínu degradovať. Histamín je látka zodpovedná za niekoľko hlavných funkcií. Prenáša správy do mozgu, spúšťa uvoľňovanie žalúdočnej kyseliny na podporu trávenia, uvoľňuje po poranení alebo alergickej reakcií ako súčasť imunitnej odpovede. Príliš vysoká hladina histamínu môže ovplyvniť telesné funkcie.

Celý článok


Počas siedmich mesiacov sa v krompašskej nemocnici narodilo 449 bábätiek

10.8.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy prišlo na svet v priebehu siedmich mesiacov 449 bábätiek. Len o malý kúsok vedie počet narodených dievčat. Napriek mesačnej prestávke vo februári, počas ktorej sa gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké oddelenie sťahovali, privítali na svet 227 dievčat a 222 chlapcov. Aké nezvyčajné mená novorodenci dostali?

Celý článok


Ochrana očí počas leta: Pozor na dlhodobé vystavenie UV žiareniu

9.8.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Počas horúcich letných dní je dôležité myslieť nielen na ochranu kože, ale aj očí. Tie sú totiž rovnako náchylné na poškodenie UV žiarením. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta? Téme sa venuje očná lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Jaroslava Zlacká.

Celý článok


Skalická lekárka považuje gynekológiu a pôrodníctvo za najkrajšie povolanie

8.8.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

MUDr. Katarína Várhegyiová je od nového roka posilou gynekologicko-pôrodníckeho tímu skalickej nemocnice. Gynekológiu a pôrodníctvo považuje za najkrajšie povolanie a zatiaľ sa nedostala do situácie, kedy by svoje rozhodnutie profesijne sa venovať starostlivosti o zdravie žien a rodičiek ľutovala. V skalickej nemocnici má za sebou viac ako 50 pôrodov.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodilo 500. bábätko v tomto roku

8.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, prišlo na svet 500. bábätko v tomto roku. V prvom augustovou týždni, počas ktorého si nemocnice pripomínajú Svetový týždeň dojčenia, sa narodila malá Grétka s mierami 2600 g a 46 cm. Vedenie nemocnice mamičke darovalo darčekový kôš s užitočnými predmetmi.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno dnes oficiálne otvorili pre verejnosť priestory urgentného príjmu

8.8.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno cez víkend oficiálne otvorila pre verejnosť priestory nového, moderného a plne vybaveného urgentného príjmu. Ten spĺňa kritériá 3 tisícročia tak po stránke kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, zodpovedajúcej techniky, erudovaného a skúseného personálu, ako aj najmodernejších medicínskych postupov, stanovených pre urgentný príjem. V tejto súvislosti nemocnice zrealizovala aj viaceré organizačné zmeny. Prví pacienti si nové priestory, postupy a vybavovanie chvália.

Celý článok


Chirurg zvolenskej nemocnice Lukáš Mesiarik: „Drž sa pri zemi, aby si dlho nepadal a aby pád tak nebolel“

8.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Každý deň prichádza do práce a z veľkej časti nevie, čo ho presne čaká. Aké prípady, aké diagnózy bude musieť riešiť, rozhodovať a operovať. Napriek tomu ho jeho práca veľmi baví, už od strednej školy mal cieľ byť lekárom, ktorý si každý deň plní. Spolu s kolegami je tu pre pacientov bez rozdielu veku, pohlavia, bez ohľadu na diagnózu. Chirurg Lukáš Mesiarik z Nemocnice AGEL Zvolen má pokoru pred životom aj svojim povolaním.

Celý článok


Laboratórium levočskej nemocnice diagnostikuje aj zvieracie vzorky

5.8.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Tím laborantov z Nemocnice AGEL Levoča sa stretáva aj s diagnostikou zvieracích vzoriek. Najčastejšou analýzou prechádzajú vzorky biologického materiálu psov a mačiek, no diagnostikovaná bola už aj konská vzorka. S požiadavkou na diagnostiku týchto vzoriek prichádzajú ako samoplatcovia majitelia zvieracích maznáčikov. Niektorí záujemcovia vďaka diagnostike zisťujú hormonálny profil feniek.

Celý článok


Vedúca sestra zvolenského urgentu je vášnivá rybárka. Bola členkou prvého ženského kaprárskeho pretekárskeho tímu

5.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pracuje na pozícií vedúcej sestry na urgentnom príjme Nemocnice AGEL Zvolen. Každý deň pomáha zachraňovať životy, vrátiť zraneným či chorým zdravie. Ročne sú to tisícky osudov, príbehov, náhod aj zákonitostí. Takto náročná práca sa dá vykonávať len vďaka tomu, že jej práca sa jej stala poslaním, vďaka láske, obrovskému nasadeniu, trpezlivosti a pochopeniu. Mgr. Katarína Liptáková má však na ženu nevšedný koníček, ktorý je kompenzáciou jej extrémne náročnej práce. Je totiž vášnivou rybárkou.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici si pripomenuli Svetový týždeň dojčenia

4.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, si pripomenulo Svetový týždeň dojčenia. Rodičkám na oddelení pripravili krátku prezentáciu a prednášku o výhodách, technikách a polohách pri dojčení dieťatka. Dojčenie má pre novonarodené dieťa a matku množstvo výhod. Čo medzi nich patrí?

Celý článok


Vykĺbenie ramenného kĺbu predstavuje 80% všetkých vykĺbení

4.8.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Vykĺbenie - luxácia ramenného kĺbu je najčastejšie vykĺbenie, predstavuje cca 80% všetkých vykĺbení. Vzniká pádom na natiahnutú hornú končatinu alebo pádom na rameno. O luxácii ramenného kĺbu prezradil viac primár Oddelenia úrazovej chirurgie Nemocnice AGEL Levice MUDr. Adrián Horváth.

Celý článok


Prečo je voda pre naše telo tak dôležitá?

4.8.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Voda = základ ľudského organizmu. Bežnou chybou je, že mnohí ľudia vyčkávajú až do momentu pocitu smädu, ktorý je už často varovným príznakom dehydratácie. Téme sa venuje prednostka Internej kliniky Lekárskej fakulty UPJŠ Košice a Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Natália Vaňová, EMBA.

Celý článok


Detské oddelenie kežmarskej nemocnice dostane vďaka Charity golf cupu pod záštitou Petra Bondru nové vybavenie

3.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, bude mať vďaka charitatívnemu projektu Charity golf cup nové vybavenie. Projekt pod záštitou Petra Bondu prispeje na vybavenie detského oddelenia sumou 4992,36€. Peter Bondra odovzdal v Hoteli International zástupcom kežmarskej nemocnice symbolický šek.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno kladú dôraz na to, aby mamičky po pôrode dojčili, čo je najprirodzenejší spôsob výživy bábätka.

3.8.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Komárňanská nemocnica pomáha mamičkám pri dojčení. V rámci Svetového týždňa dojčenia majú možnosť sa mamičky poučiť o dojčení

Celý článok


Liečba biodermálnymi niťami spája modernú medicínu s alternatívnou akupunktúrou, doplnkovú terapiu aplikujú pacientom aj v handlovskej nemocnici

2.8.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Liečba bolesti pohybového aparátu biodermálnymi niťami je spojením modernej medicíny a alternatívnej akupunktúry. Táto doplnková forma terapie je už dostupná aj pre pacientov Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Tetovanie a piercing - aké zdravotné riziká môžu spôsobiť?

2.8.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Tetovanie - obdivované i zatracované. Zatiaľ čo pred dvoma desiatkami rokov bolo raritou, dnes je bežnou záležitosťou populárnou naprieč všetkými spoločenskými vrstvami i vekovými kategóriami. Nápisy a symboly na koži už nie sú len výsadou rebelov. Ich nositeľmi sú bežní muži a ženy od študentov po vrcholových manažérov, ktorí si nechávajú zvečniť mená detí, dátumy svadby a motivačné citáty. Ľudia svoje telá zdobia už od nepamäti. Kedysi ako súčasť kmeňových rituálov a symbol príslušnosti k určitej sociálnej skupine. Dnes sú tetovanie a piercing hlavne spôsobom vyjadrenia individuality. S oboma spomínanými praktikami skrášľovania sa však spájajú určité zdravotné riziká. Pozreli sme sa na nich s primárkou Estetique centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Katarínou Drotárovou.

Celý článok


Skalická pôrodnica bola pre rodičku Michaelu jednoznačnou voľbou

1.8.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Kým pred dvoma rokmi si mamička Michaela od nás odnášala chlapčeka, v júli tohto roka porodila vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica dievčatko. V oboch prípadoch sa realizoval u rodičky bezprostredne po pôrode bonding a úspešný pokus o samoprisatie za prítomnosti otecka. Rodička odchádzala z pôrodnice aj po druhýkrát ako dojčiaca maminka.

Celý článok


Originálne fotky novorodencov v krojoch – snúbi sa v nich bábätko, tradícia, krása a realita

1.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen má ako súčasť vnútornej výzdoby stien originálne portréty krojovaných bábätiek. Autorkou fotografií je Mgr. Monika Klučiarová, DiS., ktorá prišla a realizuje tento originálny nápad. Pod jej rukami sa snúbi realita, tradícia s krásou novorodencov. Čo všetko táto práca obnáša prezradila v rozhovore.

Celý článok


Na oddelení JZS chirurgia kežmarskej nemocnice vykonali v prvom polroku 2022 viac ako 300 operácií

29.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, vykonalo v prvom polroku 2022 viac ako 300 operačných zákrokov. K najčastejším zákrokom vykonávaným na centrálnych operačných sálach patria chirurgické, ortopedické a otorinolaryngologické operácie. Časť výkonov v rámci JZS vykonávajú aj gynekológovia v rámci svojej špecializácie. V máji tohto roku sa začal vykonávať aj menej častý typ operačného zákroku. O aký miniinvazívny výkon ide?

Celý článok


Syndróm suchého oka

29.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Syndróm suchého oka. Stále častejšie sa vyskytujúci zdravotný problém s rôznym stupňom závažnosti. Suché oko sa vyskytuje, keď oči produkujú príliš málo sĺz alebo sa slzy odparujú príliš rýchlo. Tento stav môže postihnúť jedno alebo obe oči. Medzi možné príznaky patrí bolesť očí alebo nepríjemný pocit, rozmazané videnie a zvýšená citlivosť na svetlo. Bohaté skúsenosti s touto diagnózou majú aj levickí špecialisti. Lekárka Oftalmologickej ambulancie Nemocnice AGEL Levice Halina Turjanica vysvetľuje príznaky, príčiny, ako aj liečbu syndrómu suchého oka.

Celý článok


Svetový deň hepatitídy: Ako sa chrániť pred „žltačkou“, liečba a prevencia

28.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Svetový deň hepatitídy, ktorý si každoročne pripomíname 28. júla, vznikol na podnet Svetovej aliancie pre hepatitídu (WHA) v roku 2008. Jeho cieľom je zvýšenie povedomia o „žltačke“, zápalového ochorenia pečene. Aké typy hepatitídy rozlišujeme? Ako sa pred ňou chrániť? Téme sa venuje lekárka z Hepatologickej ambulancie Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Táňa Hudáková.

Celý článok


Načo si majú dať deti pozor

27.7.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Letné prázdniny sú pre väčšinu detí najočakávanejším obdobím v roku. Prinášajú deťom obvykle väčšiu voľnosť a viac aktivít na slniečku a pri vode. Okrem táborov, dovoleniek a množstva pohybových aktivít predstavujú letné prázdniny aj viac zdravotných rizík. Aké ťažkosti privádzajú rodičov a ich deti do ambulancie pediatra v nemocnici a ako si s nimi spoľahlivo poradiť, prezradila v rozhovore primárka Pediatrického oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Erika Vávriková po prvých prázdninových týždňoch.

Celý článok


Dojčenie je stále akýmsi druhom tabu. Žijeme modernú dobu, ale v prípade dojčenia sa to stále nezdá

27.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Dojčenie, najľahší, najbezpečnejší a najprirodzenejší spôsob výživy bábätka po narodení. Pre ženu, matku by to mala byť prvá voľba. Napriek dobe, ktorá výrazne pokročila v technológiách, pluralite názorov, niektorí ľudia sa stále pozerajú na ženy, ktoré dojčia svoje dieťa prekvapivo a trápne, pretože je to niečo „nové“. Je zarážajúce, že v 21. storočí, v modernej dobe sa berie dojčenie ako akýsi druh tabu, niečo divné a neprirodzené, v dôsledku čoho matky stále nemajú komfortné zóny na dojčenie svojho dieťaťa.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno si pripomínajú Svetový deň hepatitídy

27.7.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno si pripomínajú Svetový deň hepatitídy 28. júla, si v Nemocnici AGEL Komárno pripomínajú Svetový deň hepatitídy (World Hepatitis Day), ktorý bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) v roku 2010 a odvtedy si ho pripomíname každoročne. Tento dátum nie je náhodný, pretože práve v tento deň sa v roku 1925 narodil americký lekár Baruch Blumberg, ktorý odhalil vírus hepatítídy B a podieľal sa aj na vývoji vakcíny proti tejto chorobe. Ochorenie, ktoré je laickej verejnosti skôr známe ako žltačka, nám priblížila lekárka infektologickej ambulancie komárňanskej nemocnice MUDr. Helena Kuchtová.

Celý článok


Psychofarmaká ovplyvňujú zložité mechanizmy v ľudskom tele, pomôcť môžu aj pacientom trpiacim chronickými bolesťami

26.7.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Problematika chronickej bolesti ako takej a liečby chronických bolestí je veľmi zložitá a často ju nie je možné zjednodušene vysvetliť. Liečba chronických bolestí závisí od typu bolesti a v neposlednej miere aj od individuálnej charakteristiky osobnosti konkrétneho pacienta. Pri každom predpísaní lieku lekár veľmi precízne zvažuje prínosy, ale aj prípadné komplikácie, ktoré môže liečba priniesť. O liečbe psychofarmakami hovorí MUDr. Miroslav Pastucha, MPH, algeziológ Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


„Pri operáciách detí je individuálny prístup veľmi dôležitý,“ hovorí vedúca sestra bánovskej JZS

25.7.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Operácia malého pacienta. Extrémna záťaž pre rodičov a príbuzných, stresujúca záležitosť pre dieťa. Pre lekárov však bežná prax, každodenná realita s dôslednou prípravou, náročnejšou na citlivý prístup k malému pacientovi a aj k zrozumiteľnému vysvetľovaniu odborných vecí. S tým všetkým majú skúsenosti na jednodňovej chirurgii Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Včely, osy, sršne, hady... Ako správne poskytnúť prvú pomoc po uštipnutí?

25.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Poštípanie hmyzom v letnom období je pomerne častou komplikáciou pobytu v prírode či na záhrade. I keď nie stále sa to dá, je vhodné všimnúť si, o aký hmyz mohlo ísť. Téme sa venuje primárka Urgentného príjmu Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Katarína Hricová.

Celý článok


Primár detského oddelenia levočskej nemocnice hovorí o vzniku porúch zdravia u detí a mladistvých v letnom období. S akými ochoreniami u detí sa stretávame v lete a kedy máme byť obozretní?

22.7.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Primár detského oddelenia Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Martin Tkáč približuje riziká porúch zdravia u detí rôznych vekových kategóriách. V najnižších vekových kategóriách sa u detí stretávame najčastejšie s hnačkovými ochoreniami spôsobenými prevažne vírusmi. Samostatnou kapitolou týkajúcou sa prevažne detí v dorastovom veku sú možné komplikácie s užívaním alkoholu. V poslednom období boli v nemocnici hospitalizované tri adolescentné dievčatá intoxikované alkoholom. Vedeli ste, že deti majú zúžené zorné pole?

Celý článok


V Komárňanskej nemocnici začali realizovať špeciálnu liečbu neurologických bolestí chrbtice

22.7.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V komárňanskej nemocnici začali realizovať špeciálnu liečbu neurologických bolestí chrbtice Novú, bezpečnú a účinnú metódu liečby dlhotrvajúcich bolestí najmä z driekovej oblasti chrbtice, ktoré majú neurologický pôvod, začali realizovať v Nemocnici AGEL Komárno. Pacienti tak majú možnosť vybrať si zo širokej škály metód liečby problémov s driekovou časťou chrbtice. Prví pacienti boli takto liečení od záveru júna a postupne pribúdajú ďalší.

Celý článok


Levická nemocnica spúšťa do skúšobnej prevádzky pracovisko jednodňovej zdravotnej starostlivosti

21.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

V Nemocnici AGEL Levice nezaháľajú a opäť otvárajú nové priestory. Tentokrát ide o multiodborové pracovisko jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Skúšobná prevádzka začína v operačných odboroch ortopédia a úrazová chirurgia. Je predpoklad, že postupom času sa bude pracovisko rozširovať o ďalšie odbory.

Celý článok


Klimatizácia či ventilátor? Návod, ako sa správne ochladzovať

21.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Napriek tomu, že klimatizácia aj ventilátor môžu byť dobrými „pomocníkmi“, ako sa v horúcich dňoch ochladzovať, ani s nimi to netreba preháňať. V niektorých prípadoch nám môžu dokonca aj uškodiť. Na pozore by sa mali mať najmä astmatici či alergici. Téme sa venuje všeobecný lekár Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Lukáš Olšavský.

Celý článok


V skalickej pôrodnici privítali v prvom polroku 2022 medzi 367 detičkami dva páry dvojičiek a Kráľa Richarda

20.7.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Každoročne pomôžu zdravotníci Fakultnej nemocnice AGEL Skalica na svet viac ako siedmym stovkám detí nielen z Trnavského kraja. Pôrody v Skalici sa realizujú od ukončeného 35. týždňa tehotenstva. Veľká väčšina pôrodov je vedená na prianie rodičiek prirodzene bez medikamentóznej podpory. Príjemné rodinné prostredie, citlivý prístup a podpora bondingu sa stali pre personál pôrodnice rutinou. Narodilo sa viac chlapcov a najviac pôrodov sa uskutočnilo v marci.

Celý článok


Ako vplývajú slnečné dni na našu psychiku? Kedy je potrebné vyhľadať psychológa?

20.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Chladné a pochmúrne zimné mesiace vystriedali takmer bez prechodného obdobia extrémne horúčavy, sucho a teplo trvá celé dni. Letné dni sú oveľa dlhšie a teplota je vyššia, niekde dosahuje rekordné hodnoty. Je síce ideálny čas ísť von a užiť si všetko, čo letné mesiace ponúkajú, treba aj tu byť opatrní, všetko treba robiť s mierou. Prečo je dôležité byť v pohode, mať psychickú rovnováhu a ako ju počas leta dosiahnuť objasňuje klinická psychologička Nemocnice AGEL Levice Mgr. Barbara Budinská.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie krompašskej nemocnice má nové detské postieľky

20.7.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy má nové detské postieľky. Priestranné postieľky s prebaľovacím pultom sú umiestnené v nadštandardných izbách. Mamičky tak môžu prvé okamihy so svojimi ratolesťami pohodlne tráviť v ich bezprostrednej blízkosti.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodili ďalšie dvojičky

19.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa 15. 7. 2022 opäť narodili dvojičky. Adrián a Tobias prišli na svet v skorých ranných hodinách, tri minúty po sebe. V priebehu prvého polroka 2022 zaznamenala nemocnica 433 pôrodov, z ktorých opäť prevládajú narodení chlapci.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce rekonštruuje hlavný vchod

19.7.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce začala s rekonštrukciou hlavného vchodu do budovy nemocnice. Z dôvodu rozsiahlych prác je v súčasnosti vstup do budovy uzatvorený, pacienti môžu využívať náhradný bočný vchod. Cieľom rekonštrukcie je vybudovať moderné priestory a poskytnúť pacientom vyšší komfort.

Celý článok


Pokožka si pamätá, koľko UV žiarenia dostala počas celého života. Aké zásady dodržiavať, aby bol pobyt na slnku bezpečný?

19.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Optimálne slnečné žiarenie pôsobí na organizmus priaznivo a spolu s tvorbou vitamínu D prináša viacero zdravotných benefitov. Nadmerné vystavovanie sa slnku však môže byť nebezpečné. Dovolenková sezóna je v plnom prúde a k moru či bazénom vyrážajú nielen tí, ktorí si leto bez bronzovej pokožky nedokážu predstaviť, ale aj takí, ktorí musia byť pri pobyte na slnku opatrní. Na čo pri slnení nezabúdať a ako sa opaľovať bezpečne, radí primárka Estetique centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Katarína Drotárová.

Celý článok


Urologického vyšetrenia v Skalici sa netreba obávať

18.7.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pacienti s urologickými ťažkosťami sú v skalickej nemocnici vyšetrovaní v jednej z dvoch urologických ambulancií. Nástrojmi na získanie dôvery urologických pacientov sú ústretovosť lekára k pacientovi a empatický prístup. Primár Urologického oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica a vedúci lekár pre odbor urológia v spoločnosti AGEL MUDr. Ľubomír Uherčík, PhD. sa v rozhovore snaží rozptýliť obavy pacientov z urologického vyšetrenia s cieľom predchádzať ochoreniam močovo-pohlavného traktu

Celý článok


Interné oddelenie kežmarskej nemocnice sa pasuje s covid pozitívnymi pacientmi a výpadkom personálu

18.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zdravotníci Interného oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu starajú o 9 covid pozitívnych pacientov a pasujú sa aj s výpadkom personálu. Štyria zamestnanci oddelenia sú pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19 a sú v domácej karanténe. Interné oddelenie sa tak dočasne stalo oddelením len pre covid pozitívnych pacientov.

Celý článok


Unikátna terapia v bánovskej nemocnici pomáha pacientom s bolesťami kĺbov

18.7.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Unikátna terapia s názvom TriJALUX je výnimočná tým, že pacientov lieči bez použitia ihly a jej cieľom je liečba artropatií v kompletnom rozsahu. Už niekoľko mesiacov pomáha pacientom v Nemocnici AGEL Bánovce zbaviť sa bolesti.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa tento rok narodili prvé dvojičky - dievčatká

18.7.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno sa tento rok narodili prvé dvojičky - dievčatká Nemocnica AGEL Komárno v stredu, 13. júla 2022, privítala prvé dvojčatá narodené v tomto roku na tamojšom gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Mamičke Viktórii Zacharovej Lovászovej z Hurbanova sa narodili krásne dievčatká Eliška a Terezka.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová platí zákaz návštev

15.7.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

V Nemocnici AGEL Handlová začína dnešným dňom, t.j. od 15. júla 2022 platiť zákaz návštev na lôžkových oddeleniach. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Bánovce platí zákaz návštev

15.7.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

V Nemocnici AGEL Bánovce začína platiť dnešným dňom, t. j. od 15. júla 2022, zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


Študentky o praxi v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: „Videli a vyskúšali sme si mnoho činností, ku ktorým sme sa v iných nemocniciach nedostali“

15.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Letné mesiace sú obdobím, kedy študenti zdravotníckych odborov získavajú praktické zručnosti pre svoje budúce povolanie. Personál niektorých kliník a oddelení Nemocnice AGEL Košice-Šaca preto aktuálne dopĺňajú študenti absolvujúci povinnú študentskú prax. Skúsení lekári a sestry budúcim kolegom odovzdávajú cenné rady a pomáhajú získať častokrát prvé praktické zručnosti.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra bude platiť zákaz návštev

14.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, a Nemocnici AGEL Krompachy začne platiť od 15. júla 2022 zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Levice mesačne realizujú 60 výmen kĺbov. Špecialisti sú pripravení pre pacientov svoje kapacity rozšíriť

14.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Výmena bedrového kĺbu, nový kolenný kĺb, trvalé riešenie obrovských a dlhotrvajúcich bolestí. V súčasnosti jedna z najdiskutovanejších oblastí v medicíne. Vo väčšine zdravotníckych zariadení sa vďaka pandemickému obdobiu operácie stopli, a tak dnes nie sú výnimočné čakacie lehoty aj vyše roka. Nemocnica AGEL Levice ako jedna z mála realizuje náhrady kolenných a bedrových kĺbov aj počas leta s prijateľnými čakacími lehotami a, naopak, počet operácií ešte rozširujú, aby vyhoveli čo najväčšiemu počtu pacientov s chronickými bolesťami.

Celý článok


Krv - nenahraditeľná, nedostatková, vzácna. „Ďakujeme, že nám pomáhate dopĺňať jej zásoby.“

14.7.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Aj počas dovolenkového obdobia, v mesiaci júl, navštívili dobrovoľní darcovia krvi Nemocnicu AGEL Zlaté Moravce, aby spoločnými silami nezištne pomohli nemocnici ďalšou zásobou krvi.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra bude platiť zákaz návštev

14.7.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, a Nemocnici AGEL Krompachy začne platiť od 15. júla 2022 zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra bude platiť zákaz návštev

14.7.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, a Nemocnici AGEL Krompachy začne platiť od 15. júla 2022 zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


V lete si treba dávať pozor na hojenie pooperačných rán

13.7.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Letné obdobie väčšina z nás využíva na dovolenky, oddych, výlety. V zdravotníckych zariadeniach sa operačné plány realizujú aj počas leta, operácie aj podmienky však majú svoje špecifiká. Čím je letné obdobie špecifické v rámci Jednodňovej zdravotnej starostlivosti objasnila vedúca sestra JZS Nemocnice AGEL Bánovce Andrea Kusá.

Celý článok


Recepcia v nových priestoroch levočskej nemocnice je prihlásená v prestížnej súťaži architektonických diel

13.7.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Recepcia v nových priestoroch Nemocnice AGEL Levoča je prihlásená v prestížnej súťaži oceňovania architektonických diel CE ZA AR 2022. Autorkou projektu je autorizovaná architektka Ing. arch. Mgr. Art. Stanislava Slaninová Hollóvá. Cieľom projektu bolo vytvoriť moderný, čistý a svieži priestor recepcie. Koncept štruktúry je hra trojuholníkových dielcov vo všetkých smeroch, výškach a hrúbkach. V rozhovore autorka uvádza základné postupy pri vytváraní architektonických diel a čo bolo pre ňu pri vytváraní diela výnimočné.

Celý článok


Zvolenská nemocnica začína s rekonštrukciou vchodu do Polikliniky. Všetkých pacientov aj návštevníkov prosí o pochopenie, trpezlivosť a opatrnosť

13.7.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen začína 13. júla 2022 plánovanú rekonštrukciu vstupných priestorov budovy Polikliniky a priestoru suterénu. Práce sa budú realizovať za plnej prevádzky do konca novembra 2022, ale budú rozdelené do dvoch fáz s rôznym stupňom obmedzenia pre pacientov, verejnosť či obchodných partnerov. Výsledkom týchto prác bude významné zvýšenie komfortu, modernejšie priestory s praktickejším využitím.

Celý článok


Zdravotníci z kežmarskej nemocnice ošetrili počas víkendového festivalu EĽRO 58 ľudí

12.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL sa aktívne zúčastnili XXX. ročníka festivalu Európske ľudové remeslo organizovaného mestom Kežmarok. Počas troch dní konania festivalu ošetrili 58 ľudí, ktorým bola poskytnutá základná zdravotná starostlivosť. K dvom pacientom bola pre poruchu vedomia privolaná RZP. Zoskupenie zdravotníkov dopĺňala aj levočská nemocnica, vďaka ktorej sa opäť prejavila dôležitosť spolupráce medzi nemocnicami spišského klastra.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová otvorila pneumologickú ambulanciu

12.7.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Hoci viaceré nemocnice počas leta dočasne obmedzujú činnosť niektorých svojich ambulancií, v Nemocnici AGEL Handlová je to naopak. Od začiatku júla opätovne spustila prevádzku pneumologickej ambulancie.

Celý článok


Primár Dalibor Panuška, ktorého rukami prešlo na operačnej sále 18 000 ľudí: „S pacientmi v hlave často zaspávam, aj sa budím“

12.7.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Vnímame ich každodenne ako samozrejmú súčasť nemocnice. Rozvážni, ale rozhodní, v okamihu pripravení konať, schopní niesť zodpovednosť za zdravie pacienta a neraz aj za ich život. Zvažujúci všetky pre a proti v sekundách, využívajúc doterajšie poznatky a skúsenosti. Takí sú lekári v najvyťaženejších oddeleniach nemocníc. MUDr. Dalibor Panuška, primár Chirurgického oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen sa stal lekárom a splnil tak prianie svojho otca. Nikdy svoje rozhodnutie neľutoval.

Celý článok


Skalická nemocnica zakázala návštevy hospitalizovaných pacientov

11.7.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica od dnešného dňa, (pondelok, 11. júl 2022) zakázala návštevy hospitalizovaných pacientov. Rozhodnutie je reakciou vedenia nemocnice na aktuálnu pandemickú situáciu v regióne. Vo výnimočných prípadoch je možné návštevy povoliť.

Celý článok


Anémiou trpí až 30% populácie na svete

11.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Červené krvinky sú krvinky v tvare disku, ktoré prenášajú kyslík do orgánov a tkanív tela. Anémia nastáva, keď je počet zdravých červených krviniek v tele príliš nízky. Trpí ňou až 30% celosvetovej populácie. Ženy a ľudia s chronickými ochoreniami, ako je rakovina, majú vyššie riziko vzniku anémie. Viac o tomto ochorení prezradila lekárka Ambulancie vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Levice Nikoletta Ryazanová.

Celý článok


Detské oddelenie krompašskej nemocnice navštívili klauni

11.7.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy sa potešila netradičnej návšteve. Po dlhšom čase na Detské oddelenie krompašskej nemocnice opäť zavítali Clownodoctros z organizácie Červený nos. Priniesli so sebou zábavu, smiech a dobrou náladou navodili príjemnú atmosféru nielen malým pacientom, ale aj personálu oddelenia.

Celý článok


Spoznajte svoje alergie. Laboratóriá AGELLAB Vám vyšetria 160 alergénových zdrojov len z jednej vzorky

8.7.2022 / AGELLAB SK

Prejavujú sa u vás príznaky podobné alergiám? Trpíte niektorou z nich? Na čo ste alergický a do akej miery? Laboratória AGELLAB ponúkajú komplexný balíček vyšetrenia alergií. V rámci tohtoročného Svetového dňa alergií, ktorý je 8. júla, je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi a odpoveď na otázku, ako som na tom s 160 alergénmi, dostanete do 5 pracovných dní.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Levice zakázali návštevy

8.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

V Nemocnici AGEL Levice od dnes, 8. júla 2022, platí zákaz návštev. Zdravotnícke zariadenie k tomuto opatreniu pristúpilo na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 v regióne.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica zakázala návštevy hospitalizovaných pacientov

8.7.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zakázala návštevy hospitalizovaných pacientov. Zariadenie k tomuto opatreniu pristúpilo na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s COVID-19 v danej oblasti.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno obmedzili návštevy

8.7.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno obmedzili návštevy Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa, (piatok, 8. júl 2022), obmedzila návštevy hospitalizovaných pacientov. Zdravotnícke zariadenie k tomuto opatreniu pristúpilo na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s COVID-19 v danej oblasti. Návštevy sú možné len vo výnimočných prípadoch.

Celý článok


Skalická nemocnica riešila počas horúčav stavy prehriatia

7.7.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

V období horúčav, keď je organizmus vystavený vysokým teplotám a nedostatku tekutín, v horšom prípade aj zvýšenej fyzickej záťaži, dochádza často k prehrievaniu organizmu. Telo na zvýšenú telesnú teplotu reaguje najprv potením. Dlhotrvajúca dehydratácia vedie veľmi často k zdravotným ťažkostiam, ktoré riešenie si vyžaduje zásah lekára. Uplynulých 10 dní, kedy Slovákov trápili mimoriadne vysoké teploty, ošetrili na Urgentnom príjme Fakultnej nemocnice AGEL Skalica desiatky pacientov po kolapsovom stave alebo s kolapsom v dôsledku prehriatia organizmu. Vedúci lekár Urgentného príjmu skalickej nemocnice chirurg MUDr. Ivan Slovianyn zhodnotil obdobie horúčav z hľadiska ošetrení na urgentnom príjme a poskytol účinné rady, ako predchádzať stavom prehriatia.

Celý článok


Extrémne horúčavy si každoročne vyberajú svoju daň. Na urgentnom príjme v Leviciach za desať dní ošetrili 57 pacientov kvôli teplu

7.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Vysoké, až extrémne teploty sú viac než nepríjemné. Mohli by sa ukázať aj ako smrteľné. Keď sú ľudské telá vstavené extrémnym teplotám, stávajú sa náchylnejšími na vyčerpanie, úpal a dehydratáciu. Existujú aj dlhodobé následky, ktoré môžu viesť k ochoreniu. Konkrétne skúsenosti za posledné extrémne horúce dni majú aj v Nemocnici AGEL Levice.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica revitalizovala vstup do pavilónu chirurgických disciplín

7.7.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zabezpečuje komfort svojim pacientom, čím neustále zvyšuje kvalitu zdravotnej starostlivosti a bezpečnosť pacienta. V ostatnom období revitalizovala hlavný vstup do pavilónu chirurgických disciplín, ktorá poteší nielen pacientov, ale aj zdravotníkov nemocnice.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca zakázali návštevy

7.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca bude od zajtra, t. j. piatka 8. júla 2022, platiť zákaz návštev. Zdravotnícke zariadenie k tomuto opatreniu pristúpilo na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s COVID-19.

Celý článok


Sociálna práca má zmysel vtedy, ak je včasná, účinná a adresná

7.7.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Niektorí pacienti sú pri prepúšťaní z nemocnice v stave, ktorý im neumožňuje, aby sa dokázali aj v domácom prostredí postarať sami o seba. Ak neponúkne pomocnú ruku rodina alebo iní blízki pacienta, nepriaznivú situáciu klienta nemocnice rieši sociálny pracovník. Mgr. Daniela Merčáková je sociálnou pracovníčkou v Nemocnici AGEL Zvolen a rieši nepriaznivú sociálnu situáciu v rodine hospitalizovaného pacienta. V rozhovore zhodnotila základné aspekty práce sociálneho pracovníka.

Celý článok


Kedy by sme deti nemali dávať do táborov a čo robiť, aby boli zdravé aj v lete

6.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Pediatra z detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, MUDr. Jozefa Serafína, sme sa spýtali na základné princípy zdravotnej prevencie detí počas letného obdobia. Vďaka jednoduchým pravidlám sa vaše ratolesti môžu vyhnúť zdravotným nepríjemnostiam. Netreba zabudnúť ani na to, že nie je úplne v poriadku, ak rodičia prídu za obvodným lekárom s tým, že potrebujú „iba podpísať papier do tábora“.

Celý článok


Tourettov syndróm - vzácne genetické ochorenie. Sprevádzajú ho motorické a vokálne tiky

6.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Tourettov syndróm je „vzácne“ genetické ochorenie a postihuje približne 1% populácie. Trpia ním prevažne muži. Vyznačuje sa neurologickou a psychiatrickou symptomatológiou. Na toto ochorenie neexistuje žiadny liek, ale sú liečby, ktoré pomáhajú zvládnuť niektoré symptómy. Neurologička levickej nemocnice prezradila o tomto ochorení bližšie informácie.

Celý článok


Vakcinačné centrum levočskej nemocnice mení prevádzkové časy

6.7.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča počas nadchádzajúceho mesiaca mení prevádzkové časy Vakcinačného centra. Rozhodnutie súvisí najmä s výrazným poklesom záujmu verejnosti o vakcináciu proti koronavírusu.

Celý článok


Cvičenie po prekonaní ochorenia COVID-19: Po koľkých dňoch je vhodné vrátiť sa k fyzickým aktivitám?

4.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Plavková sezóna je v plnom prúde a mnohí sa ešte narýchlo snažia zbaviť nadbytočných kilogramov. Diétami, ale aj cvičením. Tí, ktorí prekonali COVID-19, sa častokrát pýtajú, kedy je vhodné vrátiť sa po vyzdravení k obľúbeným tréningom? Ako postupovať, keď sa po chorobe nevieme dostať do pôvodnej formy? Na otázky odpovedá všeobecný lekár Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Lukáš Olšavský.

Celý článok


Sociálny pracovník musí by komunikatívny, empatický, citlivý a zodpovedný

1.7.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Niektorí pacienti sú pri prepúšťaní z nemocnice v stave, ktorý im neumožňuje, aby sa dokázali aj v domácom prostredí postarať sami o seba. Ak neponúkne pomocnú ruku rodina alebo iní blízki pacienta, nepriaznivú situáciu klienta nemocnice rieši sociálny pracovník. Bc. Alena Stehlíková je sociálnou pracovníčkou vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica a rieši nepriaznivú sociálnu situáciu v rodine hospitalizovaného pacienta. V rozhovore zhodnotila základné aspekty práce sociálneho pracovníka.

Celý článok


Úrazy detí môžu byť veľmi nebezpečné, najmä pády netreba podceňovať

1.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nehody u detí sú závažným zdravotným problémom a sú hlavnou príčinou vážnych zranení, invalidity a dokonca aj úmrtí, a to najmä v období letných prázdnin. Väčšine z týchto úrazov a ich následkom sa však dá predísť. Osoby mladšie ako 5 rokov sú obzvlášť vystavené riziku zranenia pri domácich nehodách, pričom rôzne pády predstavujú väčšinu nehôd.

Celý článok


Na Urgentnom príjme Nemocnice AGEL Košice-Šaca ošetrili za dva mesiace viac ako 4 200 pacientov

1.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Urgentný príjem Nemocnice AGEL Košice-Šaca je v prevádzke dva mesiace. Zdravotnú starostlivosť v ňom za ten čas poskytli už viac ako 4 200 dospelým pacientom, ktorí sú triedení podľa závažnosti zdravotného stavu. Od neho sa odvíja doba čakania na vyšetrenie. Ako to prebieha v praxi, kto je ošetrený bezodkladne a kto si na vyšetrenie musí počkať?

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno potrebujú krv aj počas leta

1.7.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno potrebujú krv aj počas leta Darcov je vtedy menej, úrazov naopak pribúda Letné dovolenkové mesiace sú každoročne ťažkou skúškou pre nemocnice z pohľadu krvných prípravkov. Kvôli dovolenkám a cestovaniu je darcov krv menej, operácií, úrazov a príjmov pacientov však menej nie je, skôr naopak. Hematologicko-transfúzne oddelenia (HTO) majú čo robiť, aby pokryli potrebu najvzácnejšej tekutiny. Rovnako je to aj v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


Skalická nemocnica kvôli vážnej personálnej situácii musí urobiť organizačné zmeny

30.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica, podobne ako drvivá väčšina zdravotníckych zariadení na Slovensku, aktuálne bojuje s nedostatkom kvalifikovaného personálu. Napriek dlhodobej enormnej snahe vedenia nemocnice je práve závažná personálna situácia dôvodom, prečo nemocnica musí pristúpiť od 1. júla k zmene fungovania otorinolaryngológie.

Celý článok


Zdravotníci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce si aj tento rok prevzali ocenenie z rúk primátora

29.6.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V obradnej sále Mestského strediska kultúry a športu v Zlatých Moravciach sa včera uskutočnilo slávnostne oceňovanie vybraných zdravotníckych pracovníkov, ktorí si z rúk primátora Zlatých Moraviec prevzali cenu. Ide o najvýznamnejšie uznanie zdravotníkov regiónu, ktorí svojou prácou prispievajú k rozvoju zdravotníctva a sociálnych služieb za rok 2021.

Celý článok


Bezbolestná svetloliečba pacientom pomáha s bolesťou aj zápalmi

29.6.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Laseroterapia patrí medzi najefektívnejšiu a najmodernejšiu formu svetloliečby. Je neinvazívna a bezbolestná. Laser je prístroj, ktorý vyžaruje súvislé koherentné, monochromatické elektromagnetické vlnenie. Vďaka vysokej koherentnosti a monochromatickosti je možné v laserovom lúči sústrediť veľkú energiu, tým sa energia odovzdáva bunkám, aby sa obnovila ich funkcia. Liečbu laserom môžu využívať aj pacienti v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Stravovanie v lete treba prispôsobiť horúčavám. Pozor si treba dávať na alkohol, sladené nápoje aj zmrzlinu

29.6.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Hneď s nástupom leta sme zaznamenali extrémne horúčavy. Tie samy o sebe sú veľkou záťažou pre organizmus. Preto je veľmi dôležité prispôsobiť letnému obdobiu aj stravu. Stravovanie v letných mesiacoch by malo byť ľahké, plné zeleniny a sezónneho ovocia, s obmedzených prísunom alkoholu a sladených nápojov. Pozor si však treba dávať aj na najväčšie letné lákadlo, a to je zmrzlina. Skryté riziko salmonelózy so sebou prináša aj táto letná maškrta. O tom, čo a, ako jesť v lete, aby sme boli sýti a zároveň sa cítili pohodlne, sme sa porozprávali s nutričnou terapeutkou Nemocnice AGEL Zvolen Ľubomírou Fraňovou.

Celý článok


Test na drogy, čo je potrebné o ňom vedieť?

28.6.2022 / AGELLAB SK

Väčšina z nás ho nikdy nebude potrebovať, je však v mnohých situáciách mimoriadne dôležitý. Reč je o teste na drogy. Aký je to test, kedy a ako sa robí a čo nám povie výsledok objasnila riaditeľka laboratórií AGELLAB Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


Endometrióza

27.6.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Endometrióza. Zložité slovo, ktoré väčšine z nás nič nehovorí. Pre ženy, ktoré plánujú otehotnieť je však dôležité vedieť, že ide o závažné ochorenie, ktoré v mnohých prípadoch znemožňuje mať deti. Je to ochorenie, pri ktorom tkanivo podobné výstelke maternice rastie mimo maternice, čo spôsobuje bolesť a aj neplodnosť. Endometrióza postihuje zhruba 190 miliónov žien a dievčat celosvetovej populácie v reprodukčnom veku. Základné informácie o endometrióze vysvetlil námestník pre zdravotnú starostlivosť a primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Levice MUDr. Gabriel Mančík, MBA.

Celý článok


Test na drogy, čo je potrebné o ňom vedieť?

27.6.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Väčšina z nás ho nikdy nebude potrebovať, je však v mnohých situáciách mimoriadne dôležitý. Reč je o teste na drogy. Aký je to test, kedy a ako sa robí a čo nám povie výsledok objasnila riaditeľka laboratórií AGELLAB Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


Skalická pôrodnica sa snaží vychádzať rodičkám v ústrety

24.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pôrod je veľkou zmenou v živote každej budúcej mamičky a celej jej rodiny. Je mimoriadne dôležité, aby bola každá rodička pred pôrodom poučená, a aby vedela, čo ju čaká. Psychika budúcej mamičky je pri pôrode veľmi dôležitým, ak nie najdôležitejším faktorom, ovplyvňujúcim priebeh pôrodu, preto je potrebné, aby budúca mamička vedela, že celý tím zdravotníkov je pripravený jej v prípade komplikácií počas pôrodu pomôcť, ale aj vyjsť v ústrety. V Skalickej pôrodnici sa snažia vyhovieť požiadavkám rodičiek a rešpektovať ich, pokiaľ neohrozujú rodičku alebo novorodenca. Každý výkon v súvislosti s pôrodom je vykonávaný so súhlasom rodičky. Na pôrodnej sále sa snažíme o zachovanie maximálne pokojného prostredia a ochranu intimity rodiny. Bezprostredne po pôrode personál kladie dôraz na podporu včasného kontaktu medzi matkou, otcom a dieťaťom.

Celý článok


,, Výchova detí v súčasnosti prináša mnohé úskalia. Jedným z nich je aj ľahký prístup k drogám,“ hovorí primárka zlatomoraveckej nemocnice

24.6.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Medzinárodný deň boja proti zneužívaniu drog a ilegálnemu obchodovaniu s nimi, vyhlásený Organizáciou spojených národov, si pripomenieme už túto nedeľu, 26. júna. Prevencia, výchova a záujem o deti zo strany blízkej rodiny je v boji proti zneužívaniu drog a pri výchove „mladej a zdravej generácie“ nesmierne dôležitá.

Celý článok


Nedostatok krvi pomáhajú znižovať dobrovoľníci v zlatomoraveckej nemocnici

23.6.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pripravila ďalší zo svojich odberov krvi. Aj dnes prišli dobrovoľní darcovia nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu, aby ňou pomohli iným, ťažko chorým pacientom, pre ktorých je život bez transfúzie nezlučiteľný so životom.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno otvorili nový urgentný príjem 3. tisícročia

23.6.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno otvorili nový urgentný príjem 3. tisícročia Nemocnica AGEL Komárno dnes slávnostne otvorila nový urgentný príjem. Výnimočný projekt z pohľadu architektonického aj technologického v celkovej hodnote takmer 11,2 miliónov € spĺňa najprísnejšie kritéria európskej úrovne v poskytovaní urgentnej medicíny. Nemocnica na tento projekt získala z eurofondov 9,2 miliónov €, z toho 10% sa na spolufinancovaní projektu podieľala samotná nemocnica. Cieľom projektu bolo zásadným spôsobom zvýšiť úroveň a kvalitu poskytovanej urgentnej zdravotnej starostlivosti pre vyše 110 tisíc obyvateľov spádovej oblasti komárňanskej nemocnice, rozšíriť rozsah poskytovaných služieb verejnosti a najmä robiť medicínu tretieho tisícročia. Celá stavba sa realizovala za plného chodu nemocnice pri čiastočných obmedzeniach pre pacientov aj návštevníkov.

Celý článok


Kežmarská nemocnica mení od júla prevádzku vakcinačného centra

21.6.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, zmení od 1. 7. 2022 prevádzkové hodiny vakcinačného centra. Počas prázdninového režimu bude k dispozícii len každú druhú stredu od 7.00 hod. do 11.00 hod. V júli to bude streda 6. 7. 2022 a 20. 7. 2022. Dôvodom je veľmi nízky, no pretrvávajúci záujem o očkovanie.

Celý článok


Rodičky v skalickej nemocnici sú vyšetrované na novom ultrazvukovom prístroji

20.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Kvalitná prístrojová diagnostika je dôležitou súčasťou vybavenia modernej gynekologickej ambulancie. Novým mobilným ultrazvukovým prístrojom disponuje Gynekologická ambulancia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica od júna. USG prístroj s troma sondami zakúpila nemocnica z vlastných prostriedkov.

Celý článok


„Prehriatie je pre seniorov nebezpečné rovnako ako infarkt,“ upozorňuje geriatrička z handlovskej nemocnice

20.6.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Leto a vysoké teploty nás všetkých vyháňajú z vyhriatych domov a kancelárii von. Väčšinu času tak trávime v bazéne, pri mori alebo na výletoch. Okrem ochrany SPF a správneho oblečenia je dôležitý aj pitný režim a pokrývka hlavy. Len tak sa dokážeme vyhnúť rôznym problémom, vrátane tých zdravotných. Aktuálne extrémne horúčavy okrem pôžitku z leta, tepla a oddychu hrozia aj nebezpečenstvom úpalu. Špeciálne u staršej generácie a seniorov je prehriatie organizmu mimoriadne nebezpečné. Bližšie informácie k tejto téme poskytla primárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


Dehydratácia spôsobená gastroenteritídou ohrozuje najmä deti a seniorov

20.6.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Gastroenteritída je infekcia tráviaceho systému, ktorú spôsobujú parazity, vírusy, baktérie alebo ich toxíny. Bakteriálna gastroenteritída je zvyčajne výsledkom konzumácie jedla alebo vody, ktoré sa kontaminovali baktériami alebo ich toxínmi. Môže spôsobiť celý rad príznakov vrátane hnačky, kŕčov v bruchu, nevoľnosti a zvracania. Hoci si mnohí z nás povedia, veď to za pár dní prejde, táto diagnóza môže byť nebezpečná najmä u detí a seniorov, a to najmä z dôvodu ťažkej dehydratácie organizmu. Prečo je dôležité tieto príznaky nepodceňovať, prezradila lekárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Miriam Šatalová.

Celý článok


„Niekedy sme si pripadali ako čarodejnice.“ Kvetka pracuje v krompašskom laboratóriu 40 rokov, má zaujímavé koníčky a aktívny život

16.6.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Kvetoslava Ďorková, rodáčka z Krompách, pracuje v Nemocnici AGEL Krompachy. Veselá a energická laborantka začala v laboratóriu krompašskej nemocnice pracovať hneď po strednej škole a pracovisko nevymenila celých 40 rokov. O zmene by uvažovala jedine v tom prípade, keby mohla byť na potulkách prírodou.

Celý článok


Fakultná nemocnica AGEL Skalica modernizuje priestory pre darovanie krvi

14.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Krv, ktorá zachraňuje životy pacientov v nemocniciach, začína svoju cestu u darcov. Darovanie krvi je stále aktuálne, a kým nebude možné životodarnú tekutinu vyrobiť, dôvod pre dobrovoľné darcovstvo nezanikne. U darcov vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica dlhodobo pretrváva záujem o bezodplatné darcovstvo krvi. Vďaka nesebeckému prístupu darcov sa podarilo od začiatku roku 2022 odobrať v skalickej nemocnici pri 993 odberoch až 447 litrov krvi. Po dobu posledného mesiaca prebieha modernizácia odberovej miestnosti na Transfuziologickom oddelení nemocnice a darovanie krvi sa realizuje aj v týchto dňoch a počas nasledujúcich týždňov v provizórnych podmienkach.

Celý článok


Darovaním krvi bije srdce a žije nádej pre iných

14.6.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Dobrovoľní darcovia, nenahraditeľný a neviditeľný článok v poskytovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti, oslavujú dnes, 14. júna, Svetový deň darcov krvi. V tento výnimočný deň Nemocnica AGEL Zlaté vyjadruje vďaku všetkým dobrovoľným darcom, ktorí svojou krvou nezištne podávajú pomocnú ruku pacientom bez nároku na odmenu či uznanie a zostávajú zahalení rúškom tajomstva

Celý článok


Darovanie krvi môžeme nazvať aj peelingom kostnej drene

14.6.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Darcovstvo krvi je ušľachtilá činnosť, ktorá spája všetkých tých, ktorí sú ochotní a môžu pomôcť. Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje transfúziologické oddelenie a možnosť darovania krvi majú darcovia každý utorok a štvrtok. V blízkej budúcnosti nemocnica plánuje aj obnovu mobilnej odberovej jednotky s odbermi v Kežmarku a Krompachoch. Málokto vie, že darcovstvo má zo zdravotného hľadiska benefity aj pre samotného darcu. Aké?

Celý článok


Na internom oddelení levočskej nemocnice prebieha druhá fáza rekonštrukčných prác

13.6.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Prvá časť rekonštrukcie interného oddelenia Nemocnica AGEL Levoča sa spustila do prevádzky začiatkom tohto roka. Práce opäť prebiehajú v druhej fáze rekonštrukcie priestorov jednotky intenzívnej starostlivosti. Rozsah rekonštrukcie bude pozostávať zo stavebných prác, rekonštrukcie podlahy, stien, stropov, montáže vzduchotechniky a ďalších potrebných zariadení. K rekonštrukcii lôžkovej časti za 150 000 € sa tak pripočíta ďalšia investícia v hodnote 213 000 €.

Celý článok


Víta Ponomarova pracovala na Ukrajine na pôrodnej sále 11 rokov

10.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Víta Ponomarova je Ukrajinka pochádzajúca z miesta Mykolajiv, odkiaľ utiekla v prvý deň ukrajinsko-ruského konfliktu k svojim rodičom na Ukrajine. V krajine svojho pôvodu je pôrodnou asistentkou. Od konca marca je posilou Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica. So svojou prácou aj s novými slovenskými kolegami v nemocnici sa zžila viac ako dobre. Dôsledne pracuje na odstránení jazykovej bariéry a poctivo sa pripravuje na odborné skúšky. Ako uviedla Víta Ponomarova, jej noví kolegovia sú veľmi šikovní a vo všetkom sú jej nápomocní. Po zrovnoprávnení vzdelania môže už odborné činnosti vykonávať pod dohľadom personálu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, ale plnohodnotným členom pôrodníckeho tímu bude až po odbornej skúške, ktorú absolvuje v slovenskom jazyku.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa v tomto roku narodilo najviac bábätiek v máji

10.6.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa v tomto roku narodilo už 361 bábätiek. Najúspešnejším mesiacom bol zatiaľ máj, v ktorom prišlo na svet 86 detičiek, z ktorých v počte ťahá za dlhší koniec 47 chlapcov. Mamičky dali svojim ratolestiam netradičné mená, ako Mia, Rania, Tanya či Ozan, no niektoré zvolili tradičnejšie mená ako Anna, Jozef, Michal a Adam.

Celý článok


Pokrok v liečbe defektov tvrdých tkanív a kože

9.6.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Vedecký tím z Ústavu materiálového výskumu SAV v Košiciach, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v spolupráci so Vzdelávacím, vedeckým a výskumným inštitútom AGEL n.o. a Nemocnicou AGEL Košice-Šaca a.s. po takmer 15-ročnej experimentálnej štúdii venujúcej sa problematike regeneračnej medicíny prichádzajú s významným riešením v terapii tvrdých tkanív a kože.

Celý článok


Skalická nemocnica maximálne zvýšila kapacitu endoprotetických operácií

9.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Aj pacientom Fakultnej nemocnice AGEL Skalica boli pre pandémiu COVID-19 odložené termíny zákrokov, ktoré im mali zlepšiť kvalitu života. Pozastavená operatíva mala zásadný dopad aj na čakacie lehoty na endoprotetické výkony. Keďže diagnóz, ktoré si vyžadujú operačný zákrok neubúda, práve naopak, čakacie lehoty po dobu pozastavenia ortopedickej operatívy narástli. Situácia sa začala meniť k lepšiemu v apríli po uvoľnení operatívy a teraz už sú operácie naplno rozbehnuté.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica má vďaka ochotným darcov ďalších osem litrov krvi pre pacientov, ktorí ju budú potrebovať

9.6.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce dnes zorganizovala ďalší pravidelný odber krvi. Tak, ako aj iné doterajšie odbery, aj tento nemocnica hodnotí veľmi pozitívne. Dvadsaťdva dobrovoľných darcov, ktorí prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu, nemocnici pomohlo viac ako 8 litrami krvi. Darovanou krvou tak pomôžu neznámym pacientom pri operáciách, nutných transfúziách, ale aj pri akútnej záchrane života.

Celý článok


Súkromné siete nemocníc ProCare a Svet zdravia a AGEL sa dohodli na predaji piatich zdravotníckych zariadení v Banskobystrickom kraji

8.6.2022 / AGEL SK

Sieť ProCare a Svet zdravia sa dohodla so zdravotníckou sieťou AGEL na predaji piatich pracovísk banskobystrického regiónu. Konkrétne sa to týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Celá transakcia podlieha ešte súhlasu Protimonopolného úradu SR. Definitívne prevzatie sa predpokladá do konca roka 2022. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať.

Celý článok


Levočskí zdravotníci sú aj skvelí športovci Tím z levočskej nemocnice vybojoval vo florbalovom turnaji 3. miesto

3.6.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Kolektív športovcov-zdravotníkov z Nemocnice AGEL Levoča získal na florbalovom turnaji zdravotníkov v Košiciach bronzovú medailu. Úspešní tím zložený prevažne zo športovo založených zdravotníkov si po štyroch zápasoch odniesli krásny výsledok a niekoľko ocenení. Športovci z tímu levočskej nemocnice neboli ocenení po prvýkrát a darilo sa im aj na predošlých turnajoch.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala pre bábätká ďalšie háčkované chobotničky

3.6.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Komárňanská nemocnica dostala pre bábätká ďalšie háčkované chobotničky Počas Medzinárodného dňa detí sa v komárňanskej nemocnici nezabudlo ani na tých najmenších. Na novorodenecké oddelenie v Nemocnici AGEL Komárno pribudli milé darčeky pre novorodencov, od dobrovoľníkov dostali opäť háčkované chobotničky a rybičky, ktoré robia bábätkám v prvých dňoch ich života a ich mamičkám milú spoločnosť.

Celý článok


„Po kúpaní v bazéne, jazere či termálnej vode zhoďte mokré plavky a dôkladne sa osprchujte,“ radí urologička

2.6.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Po uvoľnení opatrení po skončení pandémie covid-19 sa opätovne rozbehli a obnovili svoju činnosť wellnesy, plavecké výcviky pre deti, kúpele, rôzne termálne strediská. Čo z pohľadu urológa je z pohľadu návštevníkov takýchto verejných vôd dôležité? Môžu sa vo vode prenášať baktérie spôsobujúce urologické zápaly a ako sa pred nimi chrániť?

Celý článok


Mladý muž zostal po páde zostal v bdelej kóme, Nadácia AGEL prispela Bánovčanovi Mirkovi na jeho terapie

1.6.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Mal len 27 rokov, keď sa jeho život z minúty na minútu obrátil naruby. Reč je o Bánovčanovi Miroslavovi Jamrichovi, ktorý si pri páde udrel hlavu tak nešťastne, že prišiel o 70 % lebky a zostal v bdelej kóme. Smutný príbeh dojal aj vedenie Nadácie AGEL, ktorá na jeho rehabilitácie prispela sumou 1500 eur.

Celý článok


V Starej Lesnej sa stretli zdravotníci z celého Slovenska Kežmarská nemocnica zorganizovala XXIV. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra

30.5.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Kežmarské lekárske dni majú dlhoročnú tradíciu. V kongresovom centre hotela Academia sa 27. – 28. mája uskutočnil už 24. ročník konferencie pre zdravotníkov. Organizátorom bola Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, ktorý privítal množstvo zdravotníkov z celého Slovenka aj okolitých krajín. Cieľom podujatia je najmä nepretržité vzdelávanie zdravotníkov a výmena skúseností z praxe.

Celý článok


Zlatomoraveckej nemocnici pomáhajú dobrovoľní darcovia krvi pravidelne, dvakrát mesačne

27.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce včera pripravila ďalší zo svojich odberov krvi. Dobrovoľní darcovia prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, ktorým ich krv pomôže pri operáciách či záchrane života.

Celý článok


Handlovská nemocnica si vyslúžila ocenenie mesta

26.5.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Výnimočné osobnosti a kolektívy, ktoré v uplynulých dvoch rokoch preukázali snahu, silu a odhodlanie v ťažkých časoch, sa radnica mesta Handlová rozhodla oceniť. Odmenu mesta z rúk primátorky prevzala v mene Nemocnice AGEL Handlová jej riaditeľka Ing. Marta Eckhardtová, MPH

Celý článok


Bánovská nemocnica už zrealizovala 580 operácií jednodňovej chirurgie, najčastejšie sa vykonávajú artroskopické operácie

26.5.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Po skončení poslednej vlny pandémie koronavírusu zdravotnícke zariadenia mohutne rozbehli plánované operácie. V Nemocnici AGEL Bánovce sú to predovšetkým zákroky jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Pacienti, ktorí dlhé mesiace čakali na svoj zákrok, ktorý im má zlepšiť kvalitu života sa snažia dostať na operáciu čo najskôr a nemocnica robí všetko preto, aby im maximálne vyšla v ústrety.

Celý článok


Interné oddelenie krompašskej nemocnice je presťahované

24.5.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Interné oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy malo v posledných týždňoch náročnú úlohu. Počas plnej prevádzky sa realizovalo jeho sťahovanie. Zrekonštruované priestory pavilónu, ktorý sa nachádza oproti administratívnej budove, bude pacientom poskytovať vyšší komfort. Sťahovanie sa dotklo aj internej ambulancie, ktorá sa nachádza na prízemí pavilónu E. Bývalé priestory však neostanú prázdne a nemocnica plánuje zriadenie nového oddelenia.

Celý článok


V AGEL Clinic pracujú ako sestry dve sesternice Andrea Hollá: „Dlho som kliniku brala ako svoje dieťa“

23.5.2022 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava sa môže pýšiť personálom, ktorý v ambulanciách či na oddelení vyvoláva svojou dobrou náladou u pacientov úsmev na tvári. Niektorých našich zdravotníkov dokonca viaže nielen pracovný kolektív, ale aj rodinné putá. Andrea Hollá a Ľubica Žaludná sú sesternice a kolegyne, Andrea dokonca stála pri samotnom zrode AGEL Clinic.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce si z rúk prezidentky SR odniesla sestra Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

23.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Magický deň, piatok 13., sa zapíše do sŕdc a mysle 28 sestrám a pôrodným asistentkám Slovenska. Najväčším splneným snom každého zdravotníka je uznanie, tak zo strany pacientov a rodinných príslušníkov, ako aj zo strany odborníkov sektora zdravotníctva. Z rúk prezidentky Slovenskej republiky si prestížne ocenenie Biele srdce v kategórii Sestra a pôrodná asistentka – manažérka 13. mája 2022 prevzala Mgr. Beáta Králiková, sestra Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

Celý článok


Ploché nohy: kedy je čas navštíviť odborníka?

23.5.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

S termínom ploché nohy sa stretol takmer každý z nás, málokto však vie, že nejde o maličkosť, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Neriešenie tohto zdravotného problému môže časom spôsobovať veľké bolesti. Kedy je vhodný čas na liečbu odborníkom a existuje vôbec prevencia? To sa sme sa spýtali Mgr. Kataríny Klátikovej, vedúcej fyzioterapeutky Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Kolektív detského oddelenia levočskej nemocnice obdaroval chlapčeka z Ukrajiny

23.5.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Kolektív detského oddelenia Nemocnice AGEL Levoča má veľké srdce. Po tom, čo bol prijatý na hospitalizáciu malý Vadim, sa kolektív detského oddelenia rozhodol pacienta obdarovať praktickými vecami. Prišiel bez náhradného oblečenia a základných potrieb. Kolektív levočských zdravotníkov tak srdečne pomáha nielen z profesionálneho, ale aj ľudského hľadiska.

Celý článok


Sestra z komárňanskej nemocnice dostala ocenenie Biele srdce

23.5.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno, na oddelení klinickej a radiačnej onkológie, pracuje sestra Beáta Csöbönyeiová, ktorá bola Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek ocenená na 15. ročníku prestížneho podujatia Biele srdce. Podujatie bolo tento rok ešte o niečo výnimočnejšie, pretože si pripomíname 20. výročie vzniku Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok


V Kežmarku volili regionálnu prezidentku Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek

20.5.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Na pôde Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa volila regionálna prezidentka a zástupkyne Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek kežmarského okresu. Súčasťou valného zhromaždenia bola aj úvodná prednáška o správnej hygiene rúk personálnu zdravotníckeho zariadenia. Novozvolená regionálna prezidentka Bc. Soňa Valenčíková, má jasné vízie.

Celý článok


Významné ocenenie Nitrianskeho samosprávneho kraja udelené Nemocnici AGEL Zlaté Moravce

20.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Včera, 19. mája 2022, si vedenie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce z rúk predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja prevzalo významné ocenenie „Zdravotník roka“. Predstavitelia vyššieho územného celku ním poďakovali všetkým zamestnancom, ktorí sa počas pandémie koronavírusu podieľali tak na zmierňovaní dopadov pandémie koronavírusu COVID-19, ako aj na chode nemocnice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce vyjadrila poďakovanie a úctu Bielym srdcom

20.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v spolupráci s Nemocnicou AGEL Zlaté Moravce zorganizovala slávnostný seminár spojený s prestížnym ocenením „Biele srdce". Medzi ocenenými boli aj tri sestry zo zlatomoraveckej nemocnice, ktoré sú jej i pacientom verné desiatky rokov.

Celý článok


Závažné ochorenie pankreasu môže odhaliť nové vyšetrenie. Stačí malá vzorka a laboratórny test určí hladinu pankreatickej elastázy

19.5.2022 / AGELLAB SK

Laboratórne vyšetrenia vďaka klinicko-biochemickým testom z odobratých vzoriek od pacienta vedia dať zhruba 60 – 70 % informácií o celkovom stave pacienta. Ich význam rastie s modernými poznatkami medicíny a neustále sa zavádzajú nové, stále citlivejšie a špecifickejšie testy, ktoré sa podieľajú na stanovení diagnóz a prognóz ochorení. Ich nezastupiteľná úloha nie je len pri stanovení diagnózy, ale tie pri určovaní a sledovaní liečby. Jedným z novozavedených vyšetrení v laboratóriách AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen je stanovenie hladiny pankreatickej elastázy, ktorá detekuje možné ochorenie pankreasu. Vyšetrenie sa robí zo vzorky stolice.

Celý článok


Medicínsky fyzik levočskej nemocnice prednášal na University of Cambridge Na prestížnej anglickej univerzite sa tak objavili aj snímky z levočskej nemocnice

18.5.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Medicínsky fyzik Nemocnice AGEL Levoča, RNDr. Marek Chmelík, PhD., sa ako pozvaný prednášajúci zúčastnil workshopu na prestížnej anglickej Univerzite v Cambridge. Témou jeho prednášky bolo MR zobrazovanie a spektroskopia pečene. Jeho pozvanie na Metabolic MRI Workshop v UK bolo podporené aj jeho predchádzajúcou vedeckou publikačnou činnosťou z Viedne. Snímky z levočskej nemocnice sa tak objavili na pôde jednej z najlepších univerzít na svete. RNDr. Marek Chmelík, PhD. v súčasnosti pôsobí aj na Prešovskej univerzite v Prešove.

Celý článok


Vysoký krvný tlak trápi dospelých aj deti. Každý dospelý by mal poznať svoje hodnoty krvného tlaku

17.5.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Artériová hypertenzia alebo vysoký tlak krvi je civilizačným ochorením a najčastejším kardiovaskulárnym ochorením vôbec. Je jedným z najčastejšie diagnostikovaných ochorení na Slovensku. Patrí spolu s obezitou, zvýšenou hladinou lipidov (tukov) v krvi, fajčením, cukrovkou k z najzávažnejším rizikovým faktorom pre ďalšie kardiovaskulárne ochorenia, predovšetkým ischemickú chorobu srdca, srdcové arytmie, obzvlášť fibriláciu predsiení, srdcové zlyhávanie a cievne mozgové príhody. Každý dospelý pacient by mal poznať svoje hodnoty krvného tlaku, 17. máj ako svetový deň hypertenzie je čas zmerať si svoj tlak krvi, chrániť si tak svoje cievy a tým všetky orgány vrátane srdca.

Celý článok


Justína a Oľga pracujú v krompašskej nemocnici ako sestry niekoľko desaťročí. Ako si spomínajú na svoje začiatky?

17.5.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Ani v Nemocnici AGEL Krompachy nechýbajú sestry, ktoré sú verné svojmu povolaniu úctyhodnú dobu. Justína pracuje v pneumologickej ambulancii od roku 1976. K tomuto povolaniu ju však v študentských časoch priviedla náhoda. Naopak, Oľga si svojím povolaním splnila detský sen. Ako si spomínajú na svoje začiatky či najťažšie chvíle?

Celý článok


Čo sa deje v laboratóriách s krvou pred transfúziou?

13.5.2022 / AGELLAB SK

Obete úrazov či nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na rôzne diagnózy, všetci potrebujú najvzácnejšiu tekutinu, ktorou je krv. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL nie je výnimkou, že dobrovoľníci darujú celkovo aj niekoľko litrov krvi počas jedného odberu. Nás však zaujímalo, čo sa s darovanou tekutinou deje následne v laboratóriách AGELLAB v Komárne a v Košiciach-Šaci.

Celý článok


S láskou a pokorou sa takmer polstoročie stará o pacientov zlatomoraveckej nemocnice

13.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Poznajú ju stovky pacientov a ona zostáva skromná a ku každému pristupuje s úctou, ochotou a pochopením. Aj teraz, keď by si mohla užívať voľno na dôchodku, zvolila si, že naďalej bude pomáhať pacientom Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Myšlienka, že pomohla druhému ju hreje pri srdci. Od malého dievčatka sa riadi heslom, že človek poctivou prácou ďalej zájde. Rada si prečíta dobrú knihu, venuje sa ručným prácam a záhradke, je milujúcou manželkou, matkou a babičkou. Prosím, zoznámte sa so zdravotnou sestrou Martou Čulíkovou.

Celý článok


„Jéééj, moja sestrička,“ spomína si na náhodné stretnutie s pacientmi Magdaléna, ktorá pracuje v levočskej nemocnici 52 rokov

12.5.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Magdaléna Jarabová je najdlhšie pôsobiacou sestrou, ktorá v Nemocnici AGEL Levoča pracuje od roku 1970. Je matkou troch detí, teší sa z vnúčat a na dôchodok sa ešte nechystá. Chýbali by jej ľudia a pracovný kolektív chirurgického oddelenia. Má rada prírodu, turistiku a vo voľnom čase rada navštevuje nové miesta. Kolegovia ju hodnotia ako človeka s ľudským prístupom a neodmysliteľnou súčasťou ich ošetrovateľského tímu.

Celý článok


Hemofilici dnes dokážu vďaka pokroku medicíny žiť plnohodnotne, dôležitá je však rýchla diagnostika a liečba

11.5.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Zákerná choroba, ktorá je nebezpečná tým, že je nenápadná. Reč je o hemofílii, ktorá sa prejavuje iba u mužskej populácie a je možné ju liečiť, vyliečiť sa však nedá. S týmto ochorením majú skúsenosti aj v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


„Pri sedavom spôsobe života netrpí len naša chrbtica a kostrové svaly, ale aj vnútorné orgány,“ hovorí o dôležitosti pohybu MUDr. Štefanková

10.5.2022 / AGEL Clinic

Pohyb. Nášmu telu je prirodzený, avšak mnohými zanedbávaný. Práve dnešný deň, 10. máj, je známy ako Svetový deň Pohybom ku zdraviu a jeho cieľom je poukázať na sedavý spôsob života a na potrebu pohybovej aktivity. S doktorkou z AGEL Clinic MUDr. Ingrid Štefankovou, ktorá ordinuje v Ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, sme sa porozprávali o pohybe ako takom, o tom, koľko by sa mali hýbať manuálne pracujúci ľudia, koľko naopak pracujúci v kanceláriách a ako to s pohybom majú Slováci.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová otvorila diabetologickú ambulanciu

10.5.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová od mája rozšírila spektrum poskytovanej starostlivosti. Novootvorená diabetologická ambulancia MUDr. Viery Šuličovej bude ordinovať päť dní v týždni a pokryje tak potreby regiónu v starostlivosti o dospelých diabetikov. Touto novinkou vyšla nemocnica v ústrety pacientom, ktorí už dlhší čas adresovali nemocnici dopyt na vznik uvedenej odbornej ambulancie.

Celý článok


Kežmarskí chirurgovia robia nový typ operácií Prvýkrát operovali pupočný pruh laparoskopicky

5.5.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, vykonalo pod vedením primára MUDr. Martina Novotného, MPH menej častý typ operačného zákroku. Laparoskopicky operovali pupočný pruh (umbilikálna hernia). Ide o stredne ťažkú operáciu, ktorá sa v blízkom okolí vykonáva len zriedkavo.

Celý článok


Levočská nemocnica prijíma absolventov lekárskych fakúlt

4.5.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa teší záujmu z radov absolventov lekárskych fakúlt. Najneskôr od septembra nastúpi 7 mladých lekárov na interné a psychiatrické oddelenie. Nemocnica naďalej rokuje s ďalšími absolventmi a veľmi rada ich privíta aj na OAIM, rádiodiagnostickom a chirurgickom oddelení. V prípade záujmu môžu nemocnicu absolventi kontaktovať prostredníctvom personálneho oddelenia.

Celý článok


Melanóm je v onkologickej ambulancii čoraz častejšia diagnóza, zmeny na koži je dôležité nepodceňovať

4.5.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Máj je známy tým, že tento mesiac je celosvetovo venovaný prevencii rakoviny kože. V rámci neho vyhlásila dokonca Americká dermatologická akadémia (American Academy of Dermatology) prvý pondelok v mesiaci za Melanómový pondelok (Melanoma Monday), tento rok pripadol na 2. máj. Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s MUDr. Oľgou Rosinskou z ambulancie klinickej onkológie Nemocnice AGEL Komárno, ktorá nám prezradila, čo to melanóm je, ako je možné ho spoznať či ako sa lieči.

Celý článok


Rizikové skupiny by koncom leta nemali zabudnúť na preočkovanie, upozorňuje lekárka z bánovskej nemocnice

3.5.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Hoci téma vakcinácie proti koronavírusu dnes už nie je na programe dňa, vírus Sars-CoV-2 naďalej zostáva súčasťou každodennej reality. Očkovanie tak v ďalších mesiacoch bude skôr otázkou pre vybrané rizikové skupiny ľudí. Nemocnica AGEL Bánovce ponúka stále možnosť vakcinácie, očkuje sa vakcínami od spoločnosti Pfizer/Biontech a Novavax.

Celý článok


„Ísť z kancelárie priamo na intenzívne slnko pri mori môže byť pre našu kožu veľmi nebezpečné,“ hovorí dermatologička z AGEL Clinic

2.5.2022 / AGEL Clinic

Máj je známy tým, že tento mesiac je celosvetovo venovaný prevencii rakoviny kože. V rámci neho vyhlásila Americká dermatologická akadémia (American Academy of Dermatology) prvý pondelok v mesiaci za Melanómový pondelok (Melanoma Monday). Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s dermatologičkou z AGEL Clinic MUDr. Ľudmilou Žigovou, ktorá nám prezradila, čo to melanóm je, ako je možné ho spoznať či ako sa lieči.

Celý článok


„Alergie môžu potrápiť aj seniorov, ktorí nimi predtým netrpeli,“ hovorí lekárka handlovskej nemocnice

29.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Alergia nás môže postretnúť naozaj v každom veku. Nie je výnimkou, že sa alergická reakcia objaví aj u starších ľudí, ktorí zrazu začali trpieť sennou nádchou, alergiou na potraviny či na lieky, ktoré im predtým nespôsobovali problémy. Ani samotná liečba alergie u seniorov nie je jednoduchá a treba pri nej brať ohľad na ich ostatné diagnózy. Aká je realita, skúsenosti s diagnostikou a liečbou alergií u seniorov sme zisťovali u priamárky Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostkovej.

Celý článok


NADÁCIA AGEL pomáha dvojročnému Vilkovi, aby mohol žiť ako jeho zdraví rovesníci

29.4.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Dvojročný Vilko to už od narodenia nemal ľahké. Narodil sa v 37. týždni, nemal ešte ani dva dni a už bojoval o život. K detskej mozgovej obrne sa pridružili aj iné diagnózy a v nádeji, že Vilko bude žiť plnohodnotne ako iné detičky v jeho veku, oslovila jeho rodina NADÁCIU AGEL, ktorá mu prispela na liečbu 1 500 eurami.

Celý článok


Vedúce sestry levočskej a kežmarskej nemocnice úzko spolupracujú

28.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V priestoroch Nemocnice AGEL Levoča sa uskutočnilo stretnutie vedúcich sestier hosťujúcej nemocnice a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Hlavným dôvodom spoločného stretnutia bolo vzájomné zoznámenie sa a odovzdávanie skúseností z jednotlivých pracovísk za účelom efektívneho využívania synergických efektov týchto zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Spektrum zákrokov handlovská nemocnica rozšírila o laparoskopickú operáciu prietrže

28.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Jednodňová zdravotná starostlivosť v Nemocnici AGEL Handlová fungovala bez obmedzení aj počas najťažších mesiacov pandémie. V priebehu minulého roka dokonca rozšírili poskytované výkony o laparoskopickú herniotómiu, teda o operácie prietrží.

Celý článok


Vedúce sestry levočskej a kežmarskej nemocnice úzko spolupracujú

28.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

V priestoroch Nemocnice AGEL Levoča sa uskutočnilo stretnutie vedúcich sestier hosťujúcej nemocnice a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Hlavným dôvodom spoločného stretnutia bolo vzájomné zoznámenie sa a odovzdávanie skúseností z jednotlivých pracovísk za účelom efektívneho využívania synergických efektov týchto zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má vynovenú centrálnu sterilizáciu

27.4.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno, ktorá stále modernizuje a renovuje, prešli najnovšie obnovou priestory Oddelenia centrálnej sterilizácie. Tie sú síce pred zrakmi pacientov skryté, ale pre chod nemocnice o to dôležitejšie. Obnovu financovala nemocnica z eurofondov v celkovej hodnote 320 000 €. Oddelenie centrálnej sterilizácie svoje služby v oblasti sterilizácie ponúka aj viacerých ďalším zariadeniam.

Celý článok


Kežmarskí lekári riešili kuriózny prípad. V uchu chlapčeka našli baterku

26.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Lekári Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, sa stretávajú s kurióznymi prípadmi. V uchu deväťročného chlapčeka napríklad objavili cudzie teleso – okrúhlu alkalickú baterku. V prevencii voči takýmto prípadom by mali byť u malých detí obozretní najmä rodičia. Prípady cudzích telies v detskom organizme nie sú ojedinelé a niektoré z nich môžu viesť až k operačnému zákroku. Ako dopadol prípad baterky v uchu? Na čo by si mali rodičia dávať pozor a aké symptómy sa môžu v takých prípadoch u detí vyskytovať? Na otázky odpovedá lekár Detského oddelenia kežmarskej nemocnice MUDr. Jozef Serafín.

Celý článok


Handlovská nemocnica povolila návštevy pacientov

25.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová od 25. apríla 2022 povolila návštevy pacientov. Toto rozhodnutie, ktoré s malými prestávkami platilo takmer dva roky, súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou a novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva. Povolenie návštev sa týka aj klientov Senior centra Sv. Kataríny.

Celý článok


Bánovská nemocnica povolila návštevy pacientov

25.4.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce od 22. apríla 2022 povolila návštevy pacientov. Toto rozhodnutie, ktoré s malými prestávkami platilo takmer dva roky, súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou a novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva.

Celý článok


Levočská nemocnica povoľuje návštevy

25.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča povoľuje návštevy lôžkových oddelení. Rozhodnutie je platné od pondelka 25. apríla 2022. Návštevníci nesmú mať príznaky ochorenia COVID-19, v zdravotníckom zariadení musia mať prekryté dýchacie cesty a maximálna doba trvania návštevy pacienta dvomi osobami súčasne je 30 minút. Povolenie návštev sa nevzťahuje na psychiatrické oddelenie a oddelenie COVID-19.

Celý článok


Krompašskú nemocnicu navštívili študentky Prešovskej univerzity v Prešove

22.4.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Študentky pôrodnej asistencie navštívili Nemocnicu AGEL Krompachy. Budúce pôrodné asistentky a študentky Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity prišli navštíviť priestory potenciálneho pracovného pôsobenia. Krompašská nemocnica ponúka študentkám brigádnickú prax a absolventky odboru pôrodnej asistencie víta s otvorenou náručou.

Celý článok


NADÁCIA AGEL pomáha Milade z Handlovej žiť plnohodnotne aj napriek skleróze multiplex

20.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Štyridsaťdeväťročnej Milade Piroškovej z Handlovej sa takmer pred dvadsiatimi rokmi zmenil život na nepoznanie. V roku 2003, iba po 10 mesiacoch od narodenia dcérky, jej určili diagnózu roztrúsená skleróza multiplex. Na odporúčanie lekárov vyskúšala rôzne druhy liečby, jedna pomohla viac, iná menej, žiadna sa však nezaobišla bez nepríjemných a výrazných vedľajších účinkov. V súčasnosti jej pomáha kyslíková terapia a rehabilitácie v Nemocnici AGEL Handlová. Práve v tejto nemocnici pracovala neuveriteľných 46 rokov aj mamička pani Milady, ktorá ako pôrodná asistentka priviedla na svet tisícky Handlovčanov. Pomocnú ruku jej podala aj NADÁCIA AGEL.

Celý článok


Slnečný kúpeľ a vhodná strava pomáhajú doplniť vitamín D. Predávkovanie slnením však nehrozí

19.4.2022 / AGEL Clinic

Prečo je vitamín D tak dôležitý, aké sú jeho prirodzené zdroje a kedy by sme ho mali začať dopĺňať? MUDr. Terézia Pázmanová, internistka z AGEL Clinic, nám v rozhovore vysvetľuje, vďaka čomu je pre nás tento vitamín taký dôležitý a odpovedá na najčastejšie otázky.

Celý článok


Veľká noc v Senior centre svätej Kataríny v znamení zvykov a tradícií

13.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Seniori, ktorých trvalým domovom sa stalo Senior centrum svätej Kataríny v Nemocnici AGEL Handlová sa nedajú na Veľkú noc zahanbiť. Každoročne si pred sviatkami jari zaspomínajú na svoje tradície, ktoré dodržiavali, pripravia výzdobu a dobroty. Fyzicky zdatnejší zástupcovia silnejšieho pohlavia dodržujú tradíciu a nežnejšej časti Senior centra pripravia aspoň symbolickú šibačku.

Celý článok


Fyzioterapia pacientom trpiacim Parkinsonovou pomáha zostávať nezávislými, zvyšuje rovnováhu a silu

11.4.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Parkinsonova choroba je pomenovaná po anglickom lekárovi Jamesovi Parkinsonovi, ktorý ako prvý publikoval podrobný popis choroby v roku 1817. Ide o degeneratívnu poruchu centrálneho nervového systému, ktorá postihuje najmä motorický systém. Poukázanie na toto závažné ochorenie je cieľom dnešného Svetového dňa Parkinsonovej choroby, ktorý každoročne pripadá práve na 11. apríl. Na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Bánovce sa venujú aj pacientom trpiacim touto chorobou, ktorí si vyžadujú špeciálnu terapiu.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra sa počas Veľkej noci nebude testovať

11.4.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy počas veľkonočných sviatkov nebudú mať v prevádzke mobilné odberové miesta. V dňoch 15. – 18. apríla tak nebude možnosť PCR a antigénového testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesta covid-19 budú fungovať v štandardnej prevádzke od utorka 19. apríla.

Celý článok


Rádiodiagnostické oddelenie handlovskej nemocnice má novú vedúcu lekárku

5.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová má novú lekársku posilu. Od marca je novou vedúcou lekárkou Rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Zuzana Šošková. Tá nahradila MUDr. Richarda Zachara, ktorý po siedmich rokoch svoje pôsobenie v nemocnici ukončil. Zdravotnícke zariadenie práve v oblasti diagnostiky plánuje pritiahnuť viac pacientov a vyjsť im v ústrety najmä tým, že nemusia cestovať ďaleko.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra už zamestnávajú 15 Ukrajincov

5.4.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocniciach spišského klastra, teda v Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici AGEL Krompachy a Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL je už zamestnaných 15 ukrajinských zdravotníkov, z toho 13 lekárov a 2 sestry. Stali sa novou posilou viacerých oddelení. V levočskej nemocnici majú zastúpenie na detskom, neurologickom a internom oddelení a na oddelení balneológie a liečebnej rehabilitácie. V krompašskej a kežmarskej nemocnici sú zamestnaní na gynekologicko-pôrodníckych oddeleniach. Cieľom do budúcna je však nielen kvantita, ale predovšetkým kvalita, odbornosť a zodpovedajúca komunikácia s pacientmi.

Celý článok


Zamestnanci krompašskej nemocnice sa už postupne vracajú do práce Pozitivita PCR testovania však predstavuje viac ako 64%

29.3.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy sa na troch oddeleniach stará o 18 covid pozitívnych pacientov. Z toho dve pacientky sú na gynekologicko-pôrodníckom oddelení a jeden pacient na UPV. Pozitivita PCR testovania sa aj naďalej udržiava na vysokej úrovni, a to viac ako 64%. Nemocnica eviduje pre pozitivitu výpadok už len 7 zamestnancov. Záujem o očkovanie naďalej klesá.

Celý článok


Malé uzlíky v dlani a na prstoch väčšinou nebolia, liečiť ich je ale dôležité

16.3.2022 / AGEL Clinic

Dupuytrenova kontraktúra je chronické ochorenie ruky charakterizované tvorbou uzlov a pruhov v dlani a na prstoch. Toto ochorenie náš život najprv neovplyvňuje, avšak v prípade, že sa nelieči, môže spôsobiť zdravotné problémy. Aké sú ďalšie príznaky, liečba či kedy je potrebné pristúpiť k operácii, sme sa opýtali MUDr. Tomáša Hegera, PhD., MPH, MHA z Centra chirurgie ruky AGEL Clinic Bratislava.

Celý článok


Antigénové testy za 5 eur sa rušia aj v krompašskej nemocnici

15.3.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy ruší od 12. marca 2022 na základe mobilizačného príkazu MZ SR možnosť antigénového testovania v mobilnom odberovom mieste covid-19 za poplatok 5 eur. Antigénové testovanie je zrušené aj počas víkendov. Možnosť objednania sa na antigénové testovanie však nemocnica ponúka prostredníctvom webu www.agellab.sk.

Celý článok


AGEL Clinic Bratislava posilnil nový ortopéd

7.3.2022 / AGEL SK

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nie je ani AGEL Clinic Bratislava, ktorá aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii neustále zlepšuje a rozširuje svoje služby. Jednou z noviniek je príchod nového ortopéda MUDr. Pavla Žiga, PhD., ktorý tu zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti zo zahraničia.

Celý článok


AGEL Clinic Bratislava posilnil nový ortopéd

7.3.2022 / AGEL Clinic

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nie je ani AGEL Clinic Bratislava, ktorá aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii neustále zlepšuje a rozširuje svoje služby. Jednou z noviniek je príchod nového ortopéda MUDr. Pavla Žiga, PhD., ktorý tu zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti zo zahraničia.

Celý článok


Krompašská nemocnica otvorila nové Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Pre budúce mamičky je pripravených 38 lôžok vrátane 11 nadštandardných

4.3.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy dnes slávnostne otvorila úplne nové Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie. Budúcim mamičkám prináša vynovené priestory s najmodernejším vybavením a medicínskou technikou. Projekt bol spolufinancovaný z eurofondov. Nové oddelenie od marca prijalo aj prvé rodičky a narodili sa tu už aj prvé bábätká.

Celý článok


Pre zdravie ženy je najdôležitejším prvým krokom prevencia. Laboratóriá AGELLAB pripravili akciu k MDŽ

1.3.2022 / AGELLAB SK

Najdôležitejším krokom, ktorý každá žena môže urobiť pre svoje zdravie, je absolvovať preventívne vyšetrenie. Laboratóriá AGELLAB ponúkajú špeciálny balíček, ktorý zodpovie základné otázky, ako na tom ženské zdravie po tridsiatke je. V rámci tohtoročného Medzinárodného dňa žien je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi, vzorka moču a stolice a odpoveď na otázku, ako je na tom moje zdravie, dostane testovaná do 3 pracovných dní.

Celý článok


Kežmarská a krompašská nemocnica evidujú rapídny pokles záujmu o očkovanie

21.2.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Boj s výpadkom personálu výrazne pretrváva aj v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnici AGEL Krompachy. Obe nemocnice evidujú neustály pokles záujmu o očkovanie. Vo vakcinačných centrách oboch nemocníc sa minulý týždeň podalo len 8 dávok vakcín prvej dávky. Pozitivita PCR testov v mobilných odberových miestach je rôzna. V Kežmarku evidujú pokles o 0,57%. Naopak, Krompachy hlásia zvýšenie pozitivita PCR testov až o 13,4%.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra bojujú s výpadkom personálu

16.2.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy bojujú s výpadkom pracovných síl. Kežmarská nemocnica pristúpila k personálnemu zlúčeniu oddelení. Pozitivita PCR testov vo všetkých mobilných odberových miestach počas minulého týždňa stúpla. Pohybuje sa v rozmedzí od 49,5% – 55,8%. Záujem o očkovanie klesá. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 355 záujemcom, čo je o 129 menej ako prvý februárový týždeň.

Celý článok


„S rakovinou kože sa stretávame často, môže za to životný štýl pacientov,“ hovorí dermatologička z AGEL Clinic

4.2.2022 / AGEL Clinic

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodná kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes, 4. februára. Dermatovenerologička z AGEL Clinic MUDr. Ľudmila Žigová nám opísala nielen príznaky tohto zákerného ochorenia, ktoré by sme na koži nemali ignorovať, ale aj možnosti prevencie a spôsoby diagnostiky.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic Bratislava: „Minulý rok sme fungovali bez obmedzení, za čo patrí vďaka nášmu personálu“

11.1.2022 / AGEL Clinic

V súvislosti s pandémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu. Výnimkou nebola v minulom roku ani AGEL Clinic Bratislava. Stáť v tejto dobe na čele zdravotníckeho zariadenia predstavuje obrovskú zodpovednosť a zároveň výzvu. Zaujímalo nás, ako riaditeľ vníma posledných 12 mesiacov a čo kliniku v tomto roku čaká.

Celý článok


Možnosť objednať sa navyšetrenia AGELLAB SK

17.12.2021 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL pripravila pre klientov/samoplatcov ponuku balíčkov vyšetrení určených na zistenie zdravotného stavu pre všetkých, ktorí majú záujem spoznať svoj zdravotný stav čo najpresnejšie.

Celý článok


Na vzniku psoriázy sa podieľa nielen genetika, ale aj stres a životný štýl

29.10.2021 / AGEL Clinic

Psoriáza je kožné autoimunitné ochorenie, ktoré dokáže veľmi znepríjemniť život či už psychicky, alebo fyzickými prejavmi. Pri príležitosti Svetového dňa psoriázy, ktorý pripadá práve na 29. októbra, sme sa porozprávali s dermatologičkou z AGEL Clinic Bratislava o tom, ako sa táto choroba lieči, komu hrozí, aké sú jej prejavy a kedy je potrebné vyhľadať odborníka.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021 / AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021 / AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021 / AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


V Olomouci sa po ročnej prestávke koná prestížne SYMPÓZIUM AGEL. Hlavnou zdravotníckou témou bude biologická liečba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roku nútenej prestávky sa v dňoch 22. – 23. septembra 2021 uskutoční jedna z najvýznamnejších zdravotníckych konferencií – SYMPÓZIUM AGEL 2021. Jeho štrnásty ročník sa bude konať v kongresovom hoteli NH Collection Olomouc Congress. Prestížna akcia je v aktuálnej situácii veľkou výzvou tak pre organizátorov, ako aj odborníkov z oblasti zdravotníctva. Napriek sťaženým podmienkam je potvrdených vyše 600 účastníkov vrátane významných zahraničných odborníkov z Izraela. Osobitosťou SYMPÓZIA je, že ako jedno z mála podujatí vystupuje vďaka svojej dlhoročnej filozofii ako spoločná akcia Česka a Slovenska. Rovnako, ako pôsobí súkromná zdravotnícka sieť AGEL tak v Čechách ako i na Slovensku.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


„Dermatológia je akčný odbor, kombinuje prácu s pacientami a s technikou“ hovorí lekárka z AGEL Clinic

3.9.2021 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava majú klienti možnosť navštíviť aj dermatologickú ambulanciu pod vedením MUDr. Denisy Dostálovej. Tá je skúsenou odborníčkou, preto nás zaujímalo, prečo si vybrala práve tento medicínsky odbor, čo je pre ňu výzvou a aké sú jej rady v starostlivosti o pokožku.

Celý článok


SFZ ocenil prácu zdravotníkov v prvej línii nezvyčajným darčekom. Zdravotníci siete AGEL navštívia kvalifikačné zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie

2.9.2021 / AGEL SK

Vyše roka zdravotníci nasadení v prvej línii nemali ani pomyslenie na oddych, dovolenku, alebo svoje súkromné aktivity. Na prvom mieste bolo zdravie pacientov a boj s koronavírusom v dvoch mimoriadne náročných vlnách pandémie. Zamestnanci siete AGEL počas uplynulého obdobia spolupracovali so Slovenským futbalovým zväzom, podieľali sa na pravidelných testovaniach hráčov futbalových klubov a ich funkcionárov, ako aj všetkých reprezentačných tímov od mužskej až po mládežnícke. S cieľom, aby sa aj šport mohol vrátiť aspoň z časti do režimu spred obdobia pandémie. SFZ teraz prišiel s milým nápadom, ako vyjadriť lekárom, sestrám i ostatným zdravotníckym pracovníkom poďakovanie a venoval im voľné vstupenky na zápasy kvalifikácie slovenskej reprezentácie s Chorvátskom a s Cyprom.

Celý článok


AGEL Clinic otvára v septembri novú ambulanciu, ktorá pomôže pacientom s chirurgickými ťažkosťami

23.8.2021 / AGEL Clinic

Od 3. septembra sa v priestoroch AGEL Clinic Bratislava spustí nová ambulancia. Navštíviť ju môžu pacienti s akýmikoľvek chirurgickými problémami a zaujímavosťou je, že v nej bude ordinovať jej riaditeľ.

Celý článok


V nemocniciach AGEL sa môžu otestovať na koronavírus celé rodiny AGEL pripravil špeciálnu akciu, pri ktorej rodiny s deťmi za testy ušetria

5.8.2021 / AGELLAB SK

Chystáte sa na dovolenku, alebo sa vraciate z dovolenky aj s deťmi, a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Zdravotnícka skupina AGEL ponúka novinku, možnosť dať sa otestovať v nemocniciach AGEL pre celé rodiny formou zvýhodneného rodinného balíka PCR testov zo slín, alebo PCR testom, realizovaným výterom z nosohltana a hltana.

Celý článok


Infúzna liečba pomáha pri rôznych druhoch bolestí, ale aj pri budovaní imunitného systému

30.7.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava ponúka v modernom prostredí infúzneho stacionára klientom možnosť infúznej liečby, ktorá je veľkým prínosom pre liečbu bolestí, ale aj prevenciu napríklad pred chrípkou.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy pre samoplatcov za zvýhodnené letné ceny

7.7.2021 / AGELLAB SK

Cestujete, alebo chcete ísť na podujatie a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Keďže štát prešiel od 1. júla z antigénového testovania na presnejšie PCR testovanie, zdravotnícka sieť AGEL pripravila letnú akciu a šetrný PCR test zo slín alebo PCR test výterom z nosohltana a hltana ponúka za zvýhodnené ceny.

Celý článok


„Rehabilitácia pomôže pacientom aj bez užívania liekov a zlepšuje kvalitu života,“ hovorí lekárka z AGEL Clinic

29.6.2021 / AGEL Clinic

Pacienti, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, či už je to dôsledok nesprávneho životného štýlu alebo operácií či úrazov, nájdu pomoc v AGEL Clinic v Ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Ordinujúca doktorka MUDr. Ingrid Štefanková sa zameriava na širokú škálu diagnóz a nás zaujímalo, ako vyšetrenie prebieha a čo sa po diagnostike pacienta deje ďalej.

Celý článok


Spoločnosť AGEL mení testovaciu stratégiu na ochorenie COVID-19. Centrálne laboratóriá AGELLAB sa zamerajú hlavne na metódy PCR a LAMP

8.6.2021 / AGELLAB SK

Aktuálna, stále sa zlepšujúca epidemiologická situácia ochorenia COVID-19, prináša so sebou potrebu zmeny testovacej stratégie. Pri nízkom výskyte ochorenia a nízkych hodnotách vírusovej nálože klesá citlivosť antigénových testov. Spoločnosť AGEL sa preto od júna zamerala na presnejšie diagnostické metódy zistenia prítomnosti koronavírusu, ktorých princípom je detekcia genetického materiálu - RNA vírusu. Ide hlavne o metódy PCR a LAMP.

Celý článok


„Naša práca má zmysel“, zhodujú sa fyzioterapeuti z AGEL Clinic. Liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi

13.5.2021 / AGEL Clinic

Po príchode na rehabilitáciu do AGEL Clinic sa neubránite úsmevu. Privíta vás veselý tím šiestich mladých fyzioterapeutov, ktorí robia každý deň všetko pre to, aby sa ich pacientom uľavilo. K dispozícii sú nielen individuálne liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi, ale aj rôzne druhy elektroliečby.

Celý článok


Medzinárodný deň sestier - bez nich by zdravotníctvo nebolo

12.5.2021 / AGEL Clinic

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí dnešný deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V AGEL Clinic Bratislava pracuje 15 sestier, aj vďaka nim klinika od začiatku pandémie fungovala takmer bez obmedzení a svoju obrovskú úlohu zohráva aj pri testovaní na koronavírus.

Celý článok


V skalickej pôrodnici zavinujú bábätká moderne, ale v duchu skúsenosti starých mám a tradícií

5.5.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica ponúka maminkám moderné zavinovacie perinky. Získala ich darom od bývalej sociálnej pracovníčky nemocnice pani Mgr. Veroniky Buc, PhD. Zavinutie v perinke navodzuje u dieťatka pocit bezpečia a pomáha mu lepšie sa adaptovať na prostredie mimo maternice. Perinky slúžia najmä na upokojenie dieťatka.

Celý článok


V nemocniciach AGEL zistia, či sa vám po očkovaní proti COVID-19 vytvorili v tele ochranné protilátky

30.4.2021 / AGEL SK

Ste očkovaní a chcete vedieť, či sa vám v tele vytvorili protilátky po vakcinácii? Pomôžeme Vám. Desať nemocníc zdravotníckej siete AGEL ponúka vyšetrenie z krvi, ktoré identifikuje, či v tele máte neutralizačné protilátky IgG S1/S2 . Stačí prísť, nechať si odobrať krv a do dvoch dní máte výsledok

Celý článok


Pre skalickú pôrodnicu je pandémia obrovskou výzvou a skúškou. Všetky bábätká covid pozitívnych rodičiek sa narodili zdravé

28.4.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou, člen skupiny AGEL, má najťažšie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Okrem bežných covidových pacientov museli zdravotníci v Skalici riešiť aj osobitnú skupinu pacientov s koronavírusom – budúce mamičky a rodičky. Špecifický prístup, špecifická situácia, keď sa radosť z očakávania bábätka spája s obavou, či to zvládne matka a ako sa jej diagnóza podpíše na dieťatku bola obrovskou výzvou aj pre skúsených zdravotníkov z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Čo všetko táto epocha priniesla opísal v rozhovore primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia skalickej nemocnice MUDr. Peter Budinský.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

13.4.2021 / AGELLAB SK

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021 / AGELLAB SK

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Spoločnosť AGEL vo svojich vakcinačných centrách zaočkovala už vyše 65 000 ľudí proti koronavírusu

30.3.2021 / AGEL SK

Sieť nemocníc AGEL sa významným spôsobom podieľa na očkovaní verejnosti na Slovensku. Osem vakcinačných centier zriadených po celom Slovensku v Nemocniciach AGEL v Komárne, Leviciach, Skalici, Zvolene, Levoči, Košiciach-Šaci, Bánovciach a v Zlatých Moravciach od začiatku testovania vďaka svojim vyškoleným zdravotníkom a farmaceutom zaočkovala spolu už vyše 65 000 ľudí. Vo Zvolene a v Nitre spoločnosť AGEL výrazne pomohla aj pri spustení a činnosti tamojších veľkokapacitných očkovacích centier.

Celý článok


Koniec nepríjemnému testovaniu. Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy zo slín a antigénové testy výterom z prednej časti nosa

4.3.2021 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL prichádza na Slovensku hneď s dvomi novinkami v testovaní ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa si záujemcovia môžu overiť, či sú pozitívni na SARS CoV-2 antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a RT-PCR testom zo slín. Obidva testy znamenajú koniec nepríjemnému testovaniu z nosohltana, sú oveľa príjemnejšie najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade pozitívneho výsledku PCR zo slín je informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu.

Celý článok


Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

1.3.2021 / AGEL SK

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, je pod kontrolou. Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s koronavírusom. Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

Celý článok


Posádky skalickej záchrannej zdravotnej služby zasahovali vlani viac ako 3 tisíc krát

18.2.2021 / AGEL SK

Prednemocničnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť zabezpečujú vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou Skalica dve posádky záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rýchla lekárska pomoc (RLP) má stanovisko v Skalici a Rýchla záchranná pomoc v Brodskom. Ambulancie ZZS FNsP Skalica ročne poskytnú pomoc v tiesni vo viac ako 3 tisíc prípadoch. Za vynikajúce výsledky vo sfére poskytovania zdravotnej starostlivosti získal kolektív skalických záchranárov v roku 2019 Cenu mesta Skalica.

Celý článok


Pracovať v AGEL-i sa oplatí

17.2.2021 / AGEL SK

V kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť sieť zdravotníckych zariadení AGEL zvíťazila v prestížnej ankete portálu Profesia.sk s názvom Najzamestnávateľ 2020. O tom, že pracovať v AGEL-i sa jednoznačne oplatí, vás určite presvedčia nasledujúce riadky.

Celý článok


Spoločnosť AGEL spúšťa testovanie expresnými PCR testami. Výsledok testovaný dostane do troch hodín po odbere vzorky

16.2.2021 / AGELLAB SK

Spoločnosť AGEL SK prináša možnosť mať výsledok PCR testu na prítomnosť koronavírusu covid-19 v expresnom čase. Testovaná osoba dostane výsledok už do troch hodín od odberu vzorky z nosohltana a hrdla. Záujemcovia o expresne rýchly a spoľahlivý PCR test sa môžu dať otestovať v mobilnom odberovom mieste v AGEL Clinic v Bratislave už od stredy, 17.februára 2021. Všetci záujemcovia sa musia prihlásiť prostredníctvom webového rezervačného systému na portáli www.agelclinic.sk alebo www.agellab.sk. Cena PCR express testu je 149 EUR.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL rozšírujú testovanie na prítomnosť protilátok proti koronavíru

1.2.2021 / AGEL SK

Zdravotnícke zariadenia siete AGEL SK rozširujú portfólio sérologických vyšetrení na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2, na ktoré je možné veľmi jednoducho sa objednať prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť

29.1.2021 / AGEL SK

Zdravotnícka sieť AGEL zvíťazila v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť. Anketu už deviatykrát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a hlasovalo v nej vyše 100-tisíc ľudí. Do deviateho ročníka bolo nominovaných 237 spoločností. Víťazi boli vyhlásení v desiatich kategóriách. Spoločnosť AGEL zaznamenala od vlaňajška, kedy sa umiestnila v prvej desiatke, obrovský vzostup a porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


Laboratória zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie 94 tisíc PCR vzoriek na koronavírus. Riaditeľka laboratórií AGEL: „Pandémia je veľkou skúškou aj pre klinické laboratóriá“

26.1.2021 / AGELLAB SK

Laboratóriá Nemocnice AGEL Zvolen, v roku 2020 počas 9 mesiacov urobili celkovo 94 000 testov. Počas tohto obdobia úplne zmenili charakter svojej práce. Bolo potrebné nasadiť všetky svoje sily, prostriedky a zdokonaliť systém aj logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. A to všetko veľmi rýchlo, za pochodu, počas paralelnej prevádzky. Pandémia a situácia v súvislosti s testovaním ochorenia COVID-19 preverila schopnosti, flexibilitu, krízové nasadenie a aj fyzickú a psychickú odolnosť ľudí v prvej diagnostickej línii. ,,Pandémia bola a je veľkou komplexnou skúškou pre väčšinu zdravotníckych pracovníkov a laboratóriá nie sú výnimkou,“ povedala okrem iného v rozhovore riaditeľka laboratórií siete AGEL Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


NADÁCIA AGEL vstupuje do nového roku s novým logom

5.1.2021 / NADÁCIA AGEL

Srdce ako symbol starostlivosti o blížneho – to je hlavná myšlienka nového loga, ktoré sa stáva od nového roku 2021 symbolom NADÁCIE AGEL. Finálnu podobu vybrala komisia Správnej rady NADÁCIE v októbri 2020 zo 45 návrhov, ktoré jej zaslali zamestnanci Skupiny AGEL.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


NADÁCIA AGEL prišla s projektom „Chráňme zdravie nás všetkých“ a svoju činnosť prispôsobila aktuálnej situácii poznačenej celosvetovou pandémiou

29.7.2020 / NADÁCIA AGEL

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých zaťažkávajúcou skúškou. NADÁCIA AGEL bola tiež vzhľadom na šíriacu sa epidémiu koronavírusu nútená zmeniť plány na rok 2020 a pozastaviť pripravované projekty. Namiesto toho však vymysleli nové projekty a pomáhali aj naďalej tam, kde ich potrebovali.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 35 EUR (základný panel) alebo 48 EUR (rozšírený panel) po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky. Odber sa robí aj deťom od 10 rokov.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL