Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

Dnes je Medzinárodný deň uvedomenia si stresu. Ako stres vnímajú a riešia v Nemocnici AGEL Handlová? Stres. Podľa všeobecnej klasifikácie nešpecifická obranná reakcia organizmu, ktorá je

16.4.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Stres. Podľa všeobecnej klasifikácie nešpecifická obranná reakcia organizmu, ktorá je objektívne zistiteľná podľa chemických a fyziologických prejavov tela. Podľa každodennej reality menšie či väčšie situácie, ktoré dokážu poriadne zatriasť našim životom. Tie menšie stresy berieme ako samozrejmosť, tie väčšie nám dávajú poriadne zabrať a výrazne ovplyvňujú náš život. Aby sme sa so stresom dokázali vysporiadať, alebo ten závažný prekonať, prvou podmienkou je si ho objektívne uvedomiť. Práve dnešný deň, 16. apríl je Medzinárodným dňom uvedomenia si stresu. Ako stres vnímajú a riešia zdravotníci aj pacienti v Nemocnici AGEL Handlová?

Celý článok


Svetový deň hlasu: Najdôležitejšie informácie o chorobách, prevencii a v akom prípade je životne nevyhnutné vyhľadať lekára?

16.4.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Od roku 2003 si každoročne pripomíname Svetový deň hlasu, ktorý pripadá na 16. apríla. Cieľom tejto iniciatívy je zvýšiť informovanosť verejnosti či poukázať na prevenciu. Aké najčastejšie ochorenia hlasu a hlasiviek poznáme, môže ich ovplyvniť aj koronavírus, treba sa báť, keď si počas dňa opakovane odkašliavame? Na otázky odpovedá MUDr. Valéria Doláková, lekárka Otorinolaryngologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Cesta najvzácnejšej tekutiny od darcu po príjemcu. Viete, čo všetko sa deje s vašou krvou po darovaní?

16.4.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Pravidelní darcovia krvi vedia, čo ich čaká na transfuziologickom oddelení Nemocnice AGEL Levoča a ako prebieha proces darovania krvi. Noví darcovia sa to naučia už pri prvom odbere. Čo sa však deje s krvou potom? Aká je cesta krvi po darovaní? Prevedieme vás celým procesom a ukážeme vám, kde putuje vaša krv po jej darovaní na transfuziologickom oddelení.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala takmer 150 žiakov a učiteľov základnej školy v Krupine šetrnými testami PCR zo slín

16.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Minulotýždňová výborná skúsenosť s testovaním školákov a škôlkárov vo Zvolene šetrnými testami zo slín mala dnes pokračovanie v neďalekej Krupine. Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s mestom Krupina tu dnes otestovala takmer 150 detí a učiteľov prvého stupňa a žiakov 8. a 9. ročníka Základnej školy Jozefa Cígera Hronského, ktorí majú nastúpiť do školy od pondelka, 19. apríla. Samotné testovanie koordinovalo laboratórium AGELLAB, na testovanie boli použité PCR testy zo slín českej spoločnosti DIANA Biotechnologies.

Celý článok


Levické mamičky sa môžu tešiť z nových pôrodných postelí

15.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Levice patrí dlhodobo k vyhľadávanému miestu, kam chodia budúce mamičky zo širokého okolia priviesť na svet svoje bábätká. Toto oddelenie neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o svojich pacientov a má ďalšiu potešujúcu správu. Na rodičky čakajú na oddelení nové pôrodné postele.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca spúšťa liečbu pacientov s postcovidovým syndrómom

15.4.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Rok od vypuknutia epidémie koronavírusu na Slovensku upriamujeme pozornosť na zdravotné následky ochorenia spôsobeného vírusom Sars-CoV-2. Pacientov, ktorí prekonali COVID-19 trápia rôzne zdravotné komplikácie. Nemocnica AGEL Košice-Šaca preto spúšťa liečbu pacientov s postcovidovým syndrómom. Zmierniť dopad ochorenia a prinavrátiť zdravie pacientom po prekonaní koronavírusu pomôže rehabilitačný program. S primárkou Kliniky liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Máriou Katuščákovou sme sa rozprávali o tom, ako bude rehabilitácia týchto pacientov vyzerať v praxi.

Celý článok


Na mamografické vyšetrenie sa v komárňanskej nemocnici pacientky dostanú bez dlhého čakania

15.4.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Mamografia predstavuje dôležité vyšetrenie v prevencii rakoviny prsníka, ktoré by sa malo vykonávať u žien nad 40 rokov v dvojročných intervaloch. V Nemocnici AGEL Komárno je k dispozícii zrekonštruované mamografické pracovisko s digitálnym prístrojom a pacientky na vyšetrenie čakajú nanajvýš pár dní.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

13.4.2021 / AGELLAB SK

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici je stabilizovaná

13.4.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy pandemickú situáciu zvláda, počet pacientov už niekoľko týždňov rapídne nerastie. Priaznivé sú čísla v počte covid pozitívnych zdravotníkov, ktoré sa pohybujú v jednotkách. Je to zrejme už výsledok očkovania. Na povolenie navštíviť svojich príbuzných v nemocnici si však ešte musíme počkať.

Celý článok


Kežmarská nemocnica počas marca zvládla pomoc kolegom z Popradu Zaznamenali tu vyše 30% nárast pôrodov

12.4.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, mala počas mesiaca marec zvýšený počet rodičiek aj pôrodov. Bolo to spôsobené rekonštrukciou pôrodnice v Poprade, ktorej rodičky boli presmerované práve do kežmarskej nemocnice. Nárast pôrodov bol počas mesiace marec približne o 31%. Nemocnica však vďaka nasadeniu svojich zdravotníkov, ako aj vďaka spolupráci s popradskými kolegami všetko zvládla.

Celý článok


Pandemická situácia v levickej nemocnici sa zlepšuje najmä u závažných prípadov koronavírusu

12.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice nemá po dlhom čase niekoľkých mesiacov v tejto chvíli žiadneho pacienta s koronavírusom, ktorého stav si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Aj tento fakt, spolu s tým, že neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca dokazuje zlepšenie pandemickej situácie v nemocnici.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Počty zaočkovaných a informácie k termínom druhého očkovania

12.4.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Situácia v súvislosti s epidémiou koronavírusu je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca aktuálne stabilizovaná. Za mesiac od spustenia vakcinačného centra podstúpilo očkovanie 4430 záujemcov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica hlási zlepšenie pandemickej situácie

12.4.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Na túto informáciu sme čakali niekoľko týždňov. Nemocnica AGEL Komárno hlási potešujúce správy o celkovom výraznom zlepšení pandemickej situácie. Poklesol počet pacientov s koronavírusom, nízke je aj číslo zdravotníkov s covidom. Objavil sa však nový fenomén, pribúda pacientov, ktorí sa vyliečili z covidu, ale ktorí majú závažné postcovidové komplikácie. Nemocnica má okrem starostlivosti o svojich pacientov naďalej ako jednu zo svojich priorít vakcináciu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica po týždňoch nasadenia všetkých síl a prostriedkov hlási zlepšenie pandemickej situácie

12.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pozitívny vývoj pandémie koronavírusu sa odrazil aj v reálnej situácii Nemocnice AGEL Zvolen. Za uplynulý týždeň tu poklesol počet covid pozitívnych pacientov i zamestnancov. Prioritou nemocnice zostáva vakcinácia, týždenne nemocnica zaočkuje vyše 2100 záujemcov či už priamo vo vakcinačnom centre v nemocnici alebo vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu vo Zvolene.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce už zaočkovala vyše 5600 záujemcov Celková pandemická situácia sa v nemocnici zlepšuje

9.4.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce aktívne očkuje vo svojom vakcinačnom centre záujemcov o podanie vakcíny proti koronavírusu. Od marca už celkovo podala vyše 5600 vakcín, nemocnica očkuje vakcínou PfizerBiontech.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021 / AGELLAB SK

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Gastroenterologická ambulancia v levickej nemocnici za polroka pomohla viac ako 400 pacientom

8.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice od vlaňajšieho 1. októbra prevádzkuje na 2. poschodí v budove polikliniky gastroenterologickú ambulanciu, ktorá sa zaoberá širokou škálou diagnóz dospelých. Pacienti sú s touto ambulanciou veľmi spokojní, pretože sa im dostane odborná pomoc a oceňujú aj to, že na potrebné vyšetrenia sa dostanú rýchlo.

Celý článok


Elektrikár venoval bánovskej nemocnici chrániče uší na respirátory

8.4.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Originálny nápad, nezvyčajné prevedenie a nezištný dar. Týmito slovami je možné vystihnúť super nápad mladého muža z Bánoviec. Pre potreby zdravotníkov aj verejnosti vyrába praktické plastové chrániče, ktoré zabraňujú tlaku na uši pri použití respirátorov. Nemocnica AGEL Bánovce si drobnú pomôcku pochvaľuje.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Pozitívny vývoj pandemickej situácie v levickej nemocnici Veľkonočné sviatky spomalili

7.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice môže po Veľkonočných sviatkoch skonštatovať, že pozitívny vývoj pandemickej situácie sa nateraz zabrzdil. Hoci celkovo počet pozitívnych pacientov len mierne narástol a nemocnica nemá žiadneho zamestnanca s koronavírusom, intenzivististické lôžka sú stále plné. To si vyžaduje stále enormné nasadenie zdravotníkov. Súčasná zatiaľ neumožňuje otvoriť nemocnicu aj pre príbuzných pacientov, takže návštevy zostávajú zakázané.

Celý článok


Svetový deň zdravia: Aké preventívne prehliadky odporúča Nemocnica AGEL Košice-Šaca s ohľadom na vek a pohlavie?

7.4.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V roku 1950 bol Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) vyhlásený Svetový deň zdravia, ktorý pripadá na 7. apríla. Inak tomu nie je ani teraz, pričom téma tohtoročnej kampane je „Budovanie spravodlivejšieho a zdravšieho sveta“. Práve dnes si pripomíname, že zdravie máme len jedno a treba si ho chrániť. Ako? Najlepšie prevenciou.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

7.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Spisovateľ sa Nemocnici AGEL Zlaté Moravce za očkovanie poďakoval originálnym darčekom

6.4.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce a jej vakcinačné miesto zaznamenali v posledných týždňoch mnoho poďakovaní od spokojných ľudí, ktorí v nemocnici absolvovali očkovanie proti koronavírusu. V rodinnej atmosfére menšieho miesta si pochvaľujú najmä ochotu, ústretovosť, bezproblémovosť a skvelú organizáciu. Každé poďakovanie zdravotníkov v neľahkej dobe poteší a povzbudí, jedno z nich však bolo originálne. Spisovateľ a historik Miroslav Pius venoval nemocnici a jej zdravotníkom z vďačnosti svoju knihu „Z detstva neujdeš.“

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Počty zaočkovaných a výskyt britskej mutácie

6.4.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Situáciu v Nemocnici AGEL Košice-Šaca aj naďalej ovplyvňuje pandémia koronavírusu a hospitalizovaní COVID-19 pozitívni pacienti.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa pandemická situácia zlepšuje

6.4.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno zaznamenala počas uplynulých dní mierne zlepšenie celkovej pandemickej situácie. Poklesol tak počet covidových pacientov, ako aj ubudlo zamestnancov, ktorí boli na PN z dôvodu pozitivity na koronavírus. Nemocnica už vo svojom vakcinačnom centre a pri výpomoci vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Nitre zaočkovala spolu vyše 32 000 ľudí.

Celý článok


Zvolenská nemocnica masívne očkuje, aby sa podarilo zlepšiť pandemickú situáciu v regióne

6.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v porovnaní s inými zdravotníckymi zariadeniami stále zápasí s vysokým počtom covid pozitívnych pacientov. Pozitívnou informáciou je, že Veľkonočné sviatky neznamenali veľký príjem nových pacientov, naopak, ich počet síce mierne, ale predsa len klesol. Prioritou nemocnice je vakcinácia, celkovo už aj spolu s výkonmi vo zvolenskom veľkokapacitnom očkovacom centre zaočkovali vyše 11 000 záujemcov.

Celý článok


Levická nemocnica a jej režim počas Veľkonočných sviatkov

1.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice bude počas nadchádzajúcich sviatkov fungovať v štandardnom režime ako počas voľných dní. Všetci pacienti, ktorým to zdravotný stav dovoľuje, budú prepustení do domáceho liečenia. V obmedzenom režime bude fungovať mobilné odberové miesto ako aj vakcinačné centrum v nemocnici.

Celý článok


Prevádzka Nemocnice AGEL Košice-Šaca počas veľkonočných sviatkov

1.4.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca bude počas veľkonočných sviatkov fungovať v plnom režime. Aká bude prevádzka mobilného odberového miesta a očkovacieho centra?

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno a jej režim počas Veľkonočných sviatkov

1.4.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

V komárňanskej nemocnici sa počas nastávajúcich Veľkonočných sviatkov nijak zásadne nezmení režim fungovania a prevádzky nemocnice. Bude rovnaký ako počas voľných dní. Pacienti, ktorým to zdravotný stav po dôkladnom zhodnotení lekárov dovolí, budú prepustení do domáceho liečenia. Mobilné odberové miesto bude otvorené aj na Veľký piatok a na Veľkonočný pondelok.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie kežmarskej nemocnice má tri nové inkubátory, na ďalších oddeleniach pribudli nové USG prístroje

31.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL má na novorodeneckom oddelení tri nové inkubátory pre bábätká. Na príjmovej gynekologicko-pôrodníckej ambulancii a na internom oddelení zase pribudol nový USG prístroj pre dospelých a na detskej gastroenterologickej ambulancii je v prevádzke nový USG prístroj pre deti, ktorý slúži aj pre potreby detskej neurologickej ambulancie a detského oddelenia.

Celý článok


Ako bude fungovať Nemocnica AGEL Zlaté Moravce počas Veľkonočných sviatkov?

31.3.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa s blížiacimi Veľkonočnými sviatkami pripravuje na fungovanie v štandardnom režime ako v dňoch pracovného voľna. Pacientov, ktorým to dovoľuje zdravotný stav, prepustia do domáceho liečenie a tí môžu sviatky stráviť so svojimi príbuznými. Pracovný čas v mobilnom odberom mieste bude skrátený a vakcinačné centrum bude štyri dni zatvorené.

Celý článok


Mobilné odberové miesto v handlovskej nemocnici bude testovať aj počas Veľkonočných sviatkov

31.3.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová zabezpečila pre verejnosť bezplatné antigénové testovanie aj počas Veľkej noci s výnimkou Veľkonočnej nedele. Zdravotníci sa starajú, ako vždy počas sviatkov, o štandardné fungovanie nemocnice, všetci pacienti, ktorým to zdravotný stav dovolí, budú prepustení do domáceho liečenia.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce počas Veľkej noci zabezpečí štandardný režim fungovania ako počas voľných dní

31.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Veľkonočné sviatky v Nemocnici AGEL Bánovce budú v štandardnom režime, nemocnica zabezpečí zdravotnú starostlivosť pre všetkých hospitalizovaných pacientov, ktorých zdravotný stav neumožňuje prepustenie do domáceho liečenia. Mobilné odberové bude otvorené aj počas sviatkov, vakcinačné centrum bude pracovať v obmedzenom režime.

Celý článok


Nemocnica AGEL Krompachy bude počas Veľkej noci fungovať v štandardnom režime

31.3.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy bude počas Veľkonočných sviatkov fungovať v štandardnom režime ako v dňoch pracovného voľna. Pacientov, ktorým to dovoľuje zdravotný stav, prepustia do domáceho liečenia a tí môžu sviatky stráviť so svojimi príbuznými. Pracovný čas v mobilnom odberovom mieste bude skrátený.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen bude nasledujúce dni v štandardnej prevádzke

31.3.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nasledujúce dni, ktoré súvisia s veľkonočnými sviatkami, budú pre prevádzku zvolenskej nemocnice bez zmeny. Chod nemocnice nebude obmedzený, počas dvoch sviatočných dní sa pozastaví len očkovanie vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre v budove Doprastavu vo Zvolene.

Celý článok


Spoločnosť AGEL vo svojich vakcinačných centrách zaočkovala už vyše 65 000 ľudí proti koronavírusu

30.3.2021 / AGEL SK

Sieť nemocníc AGEL sa významným spôsobom podieľa na očkovaní verejnosti na Slovensku. Osem vakcinačných centier zriadených po celom Slovensku v Nemocniciach AGEL v Komárne, Leviciach, Skalici, Zvolene, Levoči, Košiciach-Šaci, Bánovciach a v Zlatých Moravciach od začiatku testovania vďaka svojim vyškoleným zdravotníkom a farmaceutom zaočkovala spolu už vyše 65 000 ľudí. Vo Zvolene a v Nitre spoločnosť AGEL výrazne pomohla aj pri spustení a činnosti tamojších veľkokapacitných očkovacích centier.

Celý článok


Pôrody v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Testovanie rodičiek a pandemické opatrenia

30.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Ako hrozba koronavírusu ovplyvnila pôrody a aké opatrenia prijalo zdravotnícke zariadenie? Odpovede poskytol MUDr. Daniel Kelij, lekár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno obhájila prestížnu plaketu ANGELS AWARDS za liečbu cievnych mozgových príhod

30.3.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnici AGEL Komárno sa v uplynulých dňoch podarilo zopakovať obrovský úspech z minulého roka a obhájiť diamantovú plaketu ANGELS AWARDS . Cenu udeľuje European Stroke Organization za prístup v liečbe cievnych mozgových príhod (CMP). Najväčšiu zásluhu na ocenení má celý tím Neurologického oddelenia komárňanskej nemocnice pod vedením primárky MUDr. Evy Hanáčkovej, ktorý je roky mimoriadne úspešný v liečbe CMP

Celý článok


Levická nemocnica opäť zaznamenala zlepšenie pandemickej situácie

29.3.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice už druhý týždeň po sebe zaznamenala zlepšenie vo vývoji pandemickej situácie. Opäť poklesol počet pacientov s kroronavírusom a nemocnica má opäť nulu v počte covid pozitívnych zamestnancov. Nemocnica má výborné výsledky vo vakcinácii, prekročila už číslo 25 000 zaočkovaných registrovaných záujemcov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce zaznamenala pokles pacientov s koronavírusom

29.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce si po týždňoch extrémneho nasadenia môže aspoň z časti vydýchnuť. Za uplynulé dni totiž zaznamenala pokles pacientov s koronavírusom, pozitívne sú aj čísla zdravotníkov s covid-19. Všetci dúfajú, že situácia sa bude už len zlepšovať. V nemocnici však stále platia prísne protiepidemické opatrenia a zákaz návštev.

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Počty pozitívnych a pokyny k očkovaniu

29.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca nateraz stabilizovaná. Spustilo sa očkovanie záujemcov nad 60 rokov.

Celý článok


Vývoj pandémie v levočskej nemocnici kulminuje, nemocnica sa stará o 33 pacientov s koronavírusom

29.3.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča robí všetko preto, aby situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu zvládla. Oproti iným zariadeniam tu zatiaľ nezaznamenali pokles pacientov, ale chod nemocnice majú zdravotníci pod kontrolou. Vzhľadom na situáciu v regióne nemocnica vypomáha aj okolitým zdravotníckym zariadeniam. V nemocnici naďalej platia prísne protiepidemiologické opatrenia, zákaz návštev a nemocnica poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť.

Celý článok


Zvolenská nemocnica stále v plnom nasadení v boji s koronavírusom. Zdravotníci sa starajú o takmer 70 pacientov s covid-19

29.3.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Hoci vo viacerých zdravotníckych zariadeniach na Slovensku zaznamenali výrazné zlepšenie vývoja pandemickej situácie, Nemocnica AGEL Zvolen je stále v plnom nasadení. Zdravotníci poskytujú starostlivosť takmer 70 pacientom s koronavírusom a nemocnici stále chýba vyše 50 kolegov, aj keď už len minimum z nich z dôvodu koronavírusu. To je už zrejme pozitívny dôsledok očkovania zamestnancov.

Celý článok


Sociálna pracovníčka handlovského senior centra: „Je to pre mňa poslanie“

26.3.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

V apríli bude presne rok, odkedy pôsobí Mgr. Andrea Turčanová na pozícii sociálnej pracovníčky Nemocnice AGEL Handlová ako aj Senior centra Sv. Kataríny. Celý rok pracuje v podmienkach, ktoré výrazne ovplyvnila pandémia koronavírusu, stará sa o pacientov, klientov seniorcentra, aby vyriešila tie bežné aj neuveriteľné problémy. Poviete si: „Nevďačné povolanie.“ Mgr. Turčanová má však presne opačný názor, túto prácu miluje a považuje ju za poslanie.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce rozdala pacientom seniorom balíčky pomoci

26.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Aktuálna pandemická situácia veľmi negatívne postihla najmä seniorov. Okrem hrozby koronavírusu sú „uväznení“ doma, bez možnosti osobného kontaktu s rodinou, priateľmi, podľa ich aktuálneho zdravotné stavu nemajú mnohí ani možnosť si zabezpečiť všetko potrebné. O to horšie, ak sa ocitnú v nemocnici v súvislosti s dlhodobejšími diagnózami. S cieľom pomôcť hospitalizovaným seniorom v sieti zdravotníckych zariadení AGEL prišla NADÁCIA AGEL s originálnym projektom určeným práve pre týchto pacientov. Pripravila 1000 kusov tzv. „Balíčkov pohody“. Je v nich všetko, čo pacient, senior bude potrebovať a nemusí sa trápiť tým, kde a ako si veci zoženie. Balíčky pohody urobili radosť aj pacientom seniorom v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Otvorene o epilepsii – neurologickom ochorení mozgu, ktoré je aj v dnešnej dobe spájané s mnohými predsudkami

26.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

S diagnózou epilepsia vo svete aktuálne žije viac ako 65 miliónov ľudí. Na Slovensku sa na ochorenie lieči asi 60 tisíc pacientov. O živote s touto chorobou, jej diagnostike a liečbe sme sa pri príležitosti Svetového dňa epilepsie (26. marec) zhovárali s primárkou neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Evou Rozprávkovou, ktorá poskytla informácie aj o tom, ako sa zachovať v prípade, že sme svedkom epileptického záchvatu človeka a poradila, ako poskytnúť prvú pomoc.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno už zaočkovala vyše 11 500 záujemcov

26.3.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Hoci pandemická situácia na Slovensku zaznamenala mierne zlepšenie, v Nemocnici AGEL Komárno majú zdravotníci stále plné ruky práce s vyše štyrmi desiatkami pacientov s koronavíruson a plné intenzivistické lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou. Skvelé je nízke číslo covid pozitívnych zamestnancov. Nemocnica má ako svoju prioritu aj vakcináciu, od januára, kedy sa stala vakcinačným centrom, už zaočkovala vyše 11 500 ľudí a od soboty poskytuje súčinnosť aj pri očkovaní vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre v Nitre.

Celý článok


Farmaceutky AGEL lekární o boji s pandémiou: „Sme zásobení a pripravení na všetky možnosti“

25.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Koronavírusu čelí celý svet už viac než rok a výrazne zasiahol do všetkých sfér. Zmena sa prejavila aj v správaní zákazníkov AGEL lekární, ktorí čoraz častejšie začali siahať po výživových doplnkoch, čo farmaceutky považujú za pozitívny trend. Ktoré vitamíny sa predávajú najviac a o čo sa v lekárňach snažia?

Celý článok


Operačné sály kežmarskej nemocnice majú nové vybavenie

24.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa neustále snaží zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti aj modernizáciou svojho prístrojového vybavenia. Poslednou novinkou je moderné technické a prístrojové zabezpečenie operačných sál. Tie majú nové operačné stoly s novým osvetlením s operačnými LED lampami. Pribudol aj laparoskopický prístroj, ktorý disponuje modernými funkciami a využíva sa nové laparoskopické inštrumentárium.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zaznamenala výrazné zlepšenie pandemickej situácie

24.3.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zaznamenala v uplynulých dňoch zlepšenie vývoja pandemickej situácie. Počet pacientov s koronavírusom klesol a aj v regióne je cítiť pokles počtu nových prípadov. Zlepšila sa aj situácia s covid pozitívnymi zdravotníkmi, je to zrejme už pozitívny efekt očkovania.

Celý článok


Handlovská nemocnica ponúka odbornú prax pre budúcich medikov a sestry

24.3.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová má vytvorené všetky podmienky, aby si ju študenti medicíny či budúce sestry a zdravotní asistenti mohli vybrať ako miesto, kde budú vykonávať svoju povinnú odbornú prax. Výhodou menšej regionálnej nemocnice je individuálny prístup, možnosť vidieť a pod dohľadom skúsených odborníkov sa podieľať na konkrétnych medicínskych úkonoch. Výhodou je tiež ochota a ústretovosť skúsených lekárov.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca a informácie k očkovaniu náhradníkov

23.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Situácia v súvislosti s epidémiou koronavírusu je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca aktuálne stabilizovaná. Lekári z očkovacieho centra podali vakcínu 1726 registrovaným uchádzačom o očkovanie. Veľký záujem je o zaradenie do zoznamu náhradníkov, nemocnica čakateľom odporúča využiť registráciu v „Čakárni“ portálu korona.gov.sk.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno vyzýva darcov krvi na pomoc. Chýbajú hlavne krvné skupiny 0 a A

23.3.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno avizuje nedostatok zásob krvi všetkých krvných skupín. Vyzýva preto všetkých darcov, ktorí môžu, aby prišli darovať najvzácnejšiu tekutinu. Aj napriek pandémii koronavírusu je darovanie krvi možné pri splnení prísnych protiepidemických opatrení. V nemocnici sú vďační za každého darcu, ktorý sa rozhodne pomôcť. Komárňanská nemocnica pre zlepšenie stavu zásob krvi zorganizovala Valentínsku kvapku krvi, ale aj mimoriadny marcový sobotný odber.

Celý článok


Pozitívna správa – pandemická situácia v levickej nemocnici sa výrazne zlepšila

22.3.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Pozitívny trend vo vývoji aktuálnej pandemickej situácie na Slovensku potvrdzuje aj Nemocnica AGEL Levice. Výrazne tam poklesol počet pozitívnych pacientov s koronavírusom, aj keď intenzivistické lôžka s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu sú stále plne vyťažené. Nemocnica prekročila hranicu 20 000 zaočkovaných z radov verejnosti, intenzívnejšie sa rozbieha aj operatíva.

Celý článok


Svetový deň Downovho syndrómu: Výskyt ochorenia na Slovensku, akým vyšetrením sa dá odhaliť?

22.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vďaka včasnej liečbe môžu deti s Downovým syndrómom žiť dlhšie. Čo je jeho príčinou a ako vyzerá život týchto usmievavých detí? Na otázky odpovedá primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca ďakuje košickým hokejistom za finančný dar

22.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hokejový klub HC Košice venuje Nemocnici AGEL Košice-Šaca časť finančného výťažku z aukcie dresov, v ktorých Oceliari odohrali zápas na podporu zdravotníkov. Nemocnica darované prostriedky použije na dofinancovanie nákupu vybavenia pre ambulantnú liečbu pacientov po prekonaní koronavírusu.

Celý článok


Covid oddelenia v levočskej nemocnici dostali veterníky napečené od študentov

22.3.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Na Interné oddelenie a Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Levoča, dostali zdravotníci sladkú posilu. Ako symbolické poďakovanie za ich prácu im bolo venovaných sto zákuskov - veterníkov. Napiekli ich pre nich mladí cukrári, študenti končiaceho ročníka Strednej odbornej školy služieb Majstra Pavla v Levoči.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici sa mierne zlepšila

22.3.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy patrí medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré za posledné dni eviduje mierne zlepšenie vo vývoji pandemickej situácie. Zdravotníci už rok bojujú s koronavírusom, obetavo poskytujú starostlivosť tak pacientom s koronavírusom, ale aj s inými diagnózami. Všetci veria, že pozitívny trend ustupovania covidu bude pokračovať.

Celý článok


Zvolenská nemocnica v druhej vlne pandémie hospitalizovala takmer 700 pacientov s koronavírusom

22.3.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Zvolen je naďalej vážna, aj keď je potešujúcou správou, že zaznamenala mierny pokles najmä nových hospitalizovaných pacientov. V nemocnici veria, že vývoj pandémie koronavírusu bude už len lepší. Nemocnica má k dispozícii aj čísla za druhú vlnu pandémie, kedy poskytli starostlivosť takmer 700 pacientom v koronavírusom.

Celý článok


Kežmarská nemocnica výrazne postúpila v ankete spokojnosti pacientov zdravotnej poisťovne Dôvera

19.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenala výrazný úspech v ankete o najlepšiu nemocnicu, ktorú organizuje zdravotná poisťovňa Dôvera. Jej poistenci hodnotili spokojnosť s poskytovanými službami nemocníc z pohľadu pacienta. V kategórii všeobecných nemocníc sa kežmarská nemocnica umiestnila na 8. mieste spomedzi 44. Po minuloročnej 26. pozícii je to posun nahor o 18. miest.

Celý článok


Levická nemocnica má vynovené oddelenie klinickej biochémie Denne spracúvajú cca 500 vzoriek

19.3.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Hoci je Oddelenie klinickej biochémie Nemocnice AGEL Levice skryté pred zrakmi pacientov aj návštevníkov nemocnice, jeho úloha je o to dôležitejšia. Na detailných rozboroch vzoriek totiž závisí promptné a najmä presné stanovenie diagnózy pacienta a aj nastavenie liečby. To je aj hlavný dôvod, prečo sa levická nemocnica rozhodla oddelenie zmodernizovať a to tak po stránke svojho technického vybavenia, ako aj celkového prostredia, v ktorom biochemici pracujú.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce má nové komunikačné prístroje na oddelení dlhodobo chorých

19.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Rýchla a efektívna komunikácie, ľahká obslužnosť pre každého pacienta. To sú základné predpoklady na to, aby pacientom, ktorí sú dlhodobo so závažnými diagnózami hospitalizovaní v Nemocnici AGEL Bánovce, mohli čo najskôr privolať službukonajúceho zdravotníka, ak sa ich zdravotný stav nečakane zhorší, alebo majú iný závažný problém. Hoci nemocnica má v tomto smere vybudované všetky potrebné komunikátory, posledné dni sa tak pacienti, ako aj zdravotníci tešia novinke. Na oddelení dlhodobo chorých pribudli nové komunikačné prístroje, ktoré nemocnici venovala Nadácia Gabor.

Celý článok


Prvé reakcie na očkovacie centrum Nemocnice AGEL Košice-Šaca

19.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Košice-Šaca je v prevádzke už týždeň. Jeho denná kapacita je 200 očkovancov. Od uplynulého štvrtka teda vakcináciu absolvovalo viac ako tisíc záujemcov. Aké mali s prístupom na Poliklinike VA U. S. Steel skúsenosti?

Celý článok


Známy hádzanár Dominik Krok hovorí o skúsenostiach s Nemocnicou AGEL Košice-Šaca

19.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nepríjemné úrazy sa nevyhýbajú ani športovcom. Svoje o tom vie aj Dominik Krok, ľavá spojka hádzanárskeho tímu Tatran Prešov, ktorý sa ocitol v rukách lekárov a fyzioterapeutov Nemocnice AGEL Košice-Šaca po tom, ako mu na tréningu nečakane „prasklo“ v ramene a spustil sa kolotoč problémov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica výrazne postúpila v spokojnosti pacientov zdravotnej poisťovne Dôvera

19.3.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno, napriek už mesiace trvajúcej vážnej pandemickej situácii, obstála v ankete spokojnosti pacientov zdravotnej poisťovne Dôvera o najlepšiu nemocnicu za rok 2020. Rok, ktorý v celom zdravotníctve bol úplne neštandardný a veľmi problematický. O to viac teší, že sa nemocnici podarilo po minuloročnom 27. mieste poskočiť o 9 priečok vyššie na konečnú 16. pozíciu spomedzi 44 zdravotníckych zariadení v kategórii všeobecných nemocníc.

Celý článok


Levická nemocnica zaznamenala výrazný skok dopredu v ankete poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera

18.3.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Dôvera o najlepšiu nemocnicu. Anketa zisťuje spokojnosť pacientov s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. V kategórii všeobecných nemocníc levická nemocnica skončila za rok 2020 na 10. mieste, čo je oproti vlaňajšiemu 31. miestu zlepšenie o neuveriteľných 21 miest.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno z dôvodu pandémie ponechala len jeden vstup do nemocnice

18.3.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Z dôvodu aktuálnej pandemickej situácie a snahy dôsledne dbať na dodržiavanie protiepidemických opatrení všetkých občanov, ktorí prichádzajú do Nemocnice AGEL Komárno či už na testovanie alebo očkovanie, vedenie nemocnice prijalo nové organizačné opatrenia. Od pondelka, 22. marca 2021 bude možné dostať sa do nemocnice len cez hlavný vchod na ulici Mederčskej. Nemocnica prosí všetkých, aby v záujme vlastnej bezpečnosti a ochrany pred koronavírusom dodržiavali všetky stanovené pravidlá v prevencii proti koronavírusu.

Celý článok


Krompašská nemocnica si polepšila v hodnotení nemocníc poistencami zdravotnej poisťovne Dôvera

18.3.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy zaznamenala úspech v podobe skvelého 6. miesta spomedzi 44 všeobecných nemocníc v ankete zdravotnej poisťovne Dôvera. Dotazovaní boli jej poistenci, ktorí hodnotili spokojnosť s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v tej ktorej nemocnici z pohľadu pacienta. Oproti vlaňajšku si nemocnica polepšila o tri miesta.

Celý článok


Seniori na oddelení dlhodobo chorých v kežmarskej nemocnici dostávajú balíčky pohody od NADÁCIE AGEL

17.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

NADÁCIA AGEL si tentokrát pripravila užitočnú pozornosť pre seniorov na oddelenia dlhodobo chorých. Balíčky pohody prišli aj do Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, a tešia sa obľube u starších pacientov. Balíček obsahuje rôzne drobnosti, ktoré sú nielen pre potešenie, ale najmä pre úžitok.

Celý článok


„Slováci majú problém s alkoholom, máme alarmujúce čísla,“ zhodujú sa levické psychologičky

17.3.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Podľa európskeho štatistického úradu vypije priemerný Slovák 12 litrov čistého alkoholu ročne. V celosvetovom priemere v pití alkoholu sa nachádzame na 9. mieste a alarmujúcim číslom je tiež to, že máme až 400 000 ľudí závislých od alkoholu, každý rok pribudne zhruba ďalších 6 000. O tom, ako pôsobí pravidelný príjem alkoholu na naše telo, čo sa udeje, keď ho na istý čas úplne vylúčime a kedy bežný človek zistí, že má s alkoholom problém, sme sa porozprávali s psychologičkami z Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Pandemická situácia v handlovskej nemocnici je stále vážna, ale pod kontrolou

17.3.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Zdravotníci v handlovskej nemocnici sa starajú o takmer 40 pacientov s koronavírusom, čomu sa prispôsobil aj chod nemocnice. Očkovanie, ktoré už absolvovala väčšina zamestnancov, ktorí oň prejavili záujem, pomohlo v tom, že výrazne nepribúda počet infikovaných z radov zdravotníkov. Títo sa naplno môžu venovať poskytovaniu zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Výstavba moderného urgentného príjmu napreduje napriek pandémii

17.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je ovplyvnená pandémiou a počtom hospitalizovaných COVID-19 pozitívnych pacientov. Rušno je však aj pred hlavnou budovou, pred ktorou už pár mesiacov prebieha výstavba urgentného príjmu. Ako bude vyzerať a v čom bude výnimočný?

Celý článok


V levočskej nemocnici sa od minulého týždňa očkuje už aj verejnosť

16.3.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V novovzniknutom vakcinačnom centre v Nemocnici AGEL Levoča sa od milého týždňa očkuje proti koronavírusu už aj verejnosť. Počas troch dní nemocnica zaočkovala vyše 460 ľudí a v očkovaní verejnosti bude pokračovať celý tento týždeň. Naďalej platí, že na očkovanie sa prihlasujú záujemcovia prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Levická nemocnica za minulý týždeň zaočkovala vyše 3300 záujemcov

15.3.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice naďalej pandemickú situáciu zvláda, hoci zdravotníci sa stále starajú o takmer 50 pacientov s koronavírusom, počet pozitívnych v regióne zatiaľ neklesá. Intenzívne sa pokračuje v očkovaní proti COVID-19, za minulý týždeň očkovanie absolvovalo vyše 3300 registrovaných záujemcov.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca a informácie o očkovacom centre

15.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Aktuálna situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca momentálne stabilizovaná. Od štvrtka 11. marca 2021 patrí zdravotnícke zariadenie k oficiálnym očkovacím centrám.

Celý článok


Lekáreň AGEL Levoča ponúka široký sortiment výživových doplnkov s obsahom vitamínov

15.3.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Lekáreň AGEL Levoča ponúka široký výber liečiv, zdravotníckych pomôcok a výživových doplnkov s obsahom vitamínov a minerálov. Dopĺňanie týchto látok je dôležité a mnohí to pociťujú najmä v tomto období. Pre správnu funkciu ľudského tela sú minerály a vitamíny nesmierne dôležité. To, čo neprijmeme v dostatočnom množstve v strave, môžeme jednoducho doplniť pomocou voľne dostupných vitamínov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno úspešne zvláda liečenie mladších pacientov s koronavírusom

15.3.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Stále vyše 40 pacientov v starostlivosti komárňanských zdravotníkov, pokles pozitívnych zamestnancov a intenzívne očkovanie aj testovanie. To je charakteristika aktuálnej pandemickej situácie v Nemocnici AGEL Komárno. Pretrváva aj trend, že do nemocnice sú prijímaní stále častejšie mladší pacienti s ťažkým priebehom koronavírusu, ich liečba je však úspešná, čo všetkých teší.

Celý článok


Krompašská nemocnica má pandemickú situáciu pod kontrolou

15.3.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy je stále v plnom nasadení čo sa týka aktuálnej pandemickej situácie. Zaťažkávajúcou skúškou sú pre nemocnicu najmä víkendy, kedy je privezených viac pacientov s covidom ako cez bežné dni v týždni. Pandémia v regióne zatiaľ nepoľavuje, nemocnica má kapacity pre covidových pacientov takmer naplnené.

Celý článok


„Za túto príležitosť som veľmi vďačná, práca v mobilnom odberovom mieste je pre mňa veľkým prínosom,“ hovorí medička Zuzka, ktorá pomáha v AGEL Clinic

12.3.2021 / AGEL Clinic

Pandémia koronavírusu, ktorá už rok sužuje Slovensko, priniesla okrem iného aj možnosť pre študentov medicíny a zdravotníkov naučiť sa priamo v teréne nové veci, na ktoré ich štúdium nepripraví. Medička Zuzka Fandlová sa rozhodla pomôcť našim zdravotníkom a jej pôsobiskom sa na istý čas stalo mobilné odberové miesto v bratislavskej AGEL Clinic.

Celý článok


Kežmarská pôrodnica je pripravená pomôcť po uzavretí popradskej pôrodnice

12.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je pripravená pomáhať s rodičkami, ktoré budú presmerované z popradskej nemocnice. Uzatvorenie popradskej pôrodnice si vyžiadala zásadná rekonštrukcia. Kežmarská nemocnica vyjde kolegom z Popradu v ústrety a poskytne budúcim mamičkám zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa aktuálny stav ohľadom pandemickej situácie výrazne nemení

12.3.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča je momentálne 21 covid pozitívnych pacientov na internom oddelení a na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny sú 3 pacienti napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Počet pozitívnych zamestnancov a zamestnancov v karanténe sa v období posledných týždňov pohybuje približne v rovnakých číslach. Nemocnica má vývoj pandémie pod kontrolou.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno rozdala pacientom - seniorom balíčky pomoci

12.3.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Aktuálna pandemická situácia veľmi negatívne postihla najmä seniorov. Okrem hrozby koronavírusu sú ,,uväznení“ doma, bez možnosti osobného kontaktu s rodinou, priateľmi, podľa ich aktuálneho zdravotné stavu nemajú mnohí ani možnosť si zabezpečiť všetko potrebné. O to horšie, ak sa ocitnú v nemocnici v súvislosti s dlhodobejšími diagnózami. S cieľom pomôcť hospitalizovaným seniorom v sieti zdravotníckych zariadení AGEL prišla NADÁCIA AGEL s originálnym projektom určeným práve pre týchto pacientov. Pripravila 1000 kusov tzv. ,,Balíčkov pohody“. Je v nich všetko, čo pacient, senior bude potrebovať a nemusí sa trápiť tým, kde a ako si veci zoženie. Prvé balíčky pohody dostali v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa stala vakcinačným miestom

11.3.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa stala oficiálnym vakcinačným miestom. Pre veľký záujem verejnosti o očkovanie proti koronavírusu a plne obsadené kapacity v okolitých centrách v regióne, Nemocnica AGEL Zlaté Moravce promptne zareagovala a od dnešného dňa realizuje očkovanie verejnosti proti koronavírusu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca sa stala vakcinačným centrom

11.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca sa od dnes stala oficiálnym vakcinačným centrom. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky národnej vakcinačnej stratégie, môžu od dnes, t.j. od 11. marca 2021 absolvovať očkovanie aj na Poliklinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Bánovská nemocnica obnovila činnosť oddelenia dlhodobo chorých

10.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce od 8. marca 2021 obnovila poskytovanie zdravotnej starostlivosti na Oddelení dlhodobo chorých. To bolo z dôvodu vysokého počtu covid pozitívnych zamestnancov a nedostatku zdravotníkov, ktorí by sa o pacientov mohli starať, dočasne zatvorené od 1. februára. Od včera teda oddelenie funguje v plnom režime a už prijíma pacientov, ktorí si vyžadujú dlhodobú následnú zdravotnú starostlivosť. Ide o necovidových pacientov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno dokáže sama pripravovať nedostupný liek účinný aj proti koronavírusu

10.3.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocničná lekáreň Nemocnice AGEL Komárno vďaka svojim farmaceutom dokáže nahradiť liek na koronavírus, ktorý je nedostupný v celej Európe vlastnou prípravou. Tamojší farmaceuti pripravujú kapsule s obsahom dexametazónu nielen pre hospitalizovaných, ale aj pre ambulantných pacientov. Kapsule pripravujú podľa individuálneho rozpisu na lekársky predpis.

Celý článok


Aj zvolenská nemocnica má skúsenosti s utajenými pôrodmi Keď sa narodí bábätko XY

10.3.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pandémia koronavírusu nás sprevádza už vyše roka. V pozadí covidu však ide život ďalej a ľudia prežívajú svoje menšie či väčšie radosti a starosti. Jedným z tých najkrajších momentov je určite narodenie dieťaťa. Kým pre niekoho je to ten najväčší impulz do ďalšieho života, sú aj mamičky, pre ktoré narodenie bábätka vzhľadom na ich situáciu znamená traumu, sklamanie a hlavne obavy, ako si s malým človiečikom poradiť. Aj v Nemocnici AGEL Zvolen sa občas rodia deti z utajených pôrodov, ktoré prvé dni svojho života poznajú len láskavú náruč sestier na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, keďže biologická matka sa ich vzdala.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila novú ambulanciu vnútorného lekárstva

9.3.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice sa napriek pandémii koronavírusu snaží realizovať svoje rozvojové projekty a investície, zamerané na skvalitnenie služieb pre verejnosť. Poslednou novinkou, ktorú sa poradilo spustiť v uplynulých dňoch, je otvorenie novej ambulancie vnútorného lekárstva. Podľa prieskumov ide v regióne o mimoriadne žiadanú službu.

Celý článok


Pandemická situácia v kežmarskej nemocnici je priaznivá

8.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, má aktuálnu pandemickú situáciu v porovnaní s inými zdravotníckymi zariadeniami priaznivú. Počet pacientov aj zamestnancov s koronavírusom nedosahuje vysoké čísla. Od minulého týždňa nemocnica zaviedla nové dva druhy testov na koronavírus pre samoplatcov šetrné antigénové testy výterom z prednej časti nosa a PCR testy zo slín.

Celý článok


Počet pacientov s koronavírusom v levickej nemocnici opäť stúpol. Nemocnica má situáciu pod kontrolou

8.3.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice po výraznom zlepšení stavu počas uplynulého týždňa v posledných hodinách opäť zaznamenala zvýšenie počtu hospitalizovaných pacientov. Čísla covidových hospitalizácii našťastie nedosahujú hraničné hodnoty, ktoré by mohli ohroziť normálny chod nemocnice. Počet zamestnancov s koronavírusom našťastie nestúpa, je to vďaka masívnemu zaočkovaniu. Nemocnica tiež ponúka nové, šetrnejšie antigénové aj PCR testy pre samoplatcov.

Celý článok


Handlovská nemocnica pandemickú situáciu zvláda, hoci počet covidových pacientov neklesá

8.3.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová vďaka organizačným opatreniam a nasadeniu všetkých síl a prostriedkov má aktuálnu pandemickú situáciu pod kontrolou. Počet covid pozitívnych pacientov v regióne neklesá, v nemocnici sa starajú o vyše 30 pacientov. Dobrou správou je nízky počet zamestnancov s koronavírusom, čo je už výsledok očkovania.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce má vývoj pandémie koronavírusu pod kontrolou aj keď pacientov s koronavírusom je stále veľa

8.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce má vývoj pandémie koronavírusu pod kontrolou, aj keď v regióne stále narastá počet pozitívnych pacientov. Nemocnica má už niekoľko týždňov svoje kapacity naplnené takmer na maximum, vďaka viacerým organizačným opatreniam situáciu zvláda. Zlepšil sa stav zamestnancov, viacerí nosní lekári a sestry sa už vrátili z karantény, veľkým prínosom je aj zaočkovanie zamestnancov.

Celý článok


Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca zostáva stabilizovaná

8.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Počet zamestnancov s potvrdeným ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca klesá, situácia v zdravotníckom zariadení je stabilizovaná. Prinášame aktuálne čísla z pondelka, 8. marca.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno má stále plné kapacity pacientov, ktorí vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu

8.3.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Aktuálnu pandemickú situáciu v Nemocnici AGEL Komárno charakterizuje zlepšenie stavu zamestnancov, čo je najmä vďaka vakcinácií. Situácia je stále vážna s najťažšími pacientmi, už niekoľko týždňov má nemocnica kapacity lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou a neinvazívnou ventiláciou stále plné. Nemocnica tiež rozbehla časť plánovaných operácií, pretože sa zhoršuje aj zdravotný stav necovidových pacientov, ktorí na svoje operácie stále čakajú. Od minulého týždňa Nemocnica AGEL Komárno poskytuje aj možnosť dať sa otestovať šetrnými antigénovými testami z prednej časti nosa a PCR testami zo slín, čo vyvolalo značný záujem verejnosti.

Celý článok


Pandémia je tu s nami už rok. Na ktorý deň levickí zdravotníci nikdy nezabudnú?

5.3.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok a zdravotníci si siahli na dno svojich ľudských síl. Presne 6. marca 2020 sa potvrdil prvý prípad koronavírusu na Slovensku. Počas prvých mesiacov nikto ani len nepredpokladal, že po roku budú prípady nakazených koronavírusom stúpať a už vôbec nie, že denne budú po celom Slovensku umierať desiatky ľudí. Lekárov a sestry zasiahla táto situácia profesijne, ale aj osobne a my sme sa pýtali personálu v Nemocnici AGEL Levice, na ktorý deň počas pandémie nikdy nezabudnú.

Celý článok


Pandémia je tu s nami už rok. Na ktorý deň bánovská lekárka nikdy nezabudne?

5.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok a zdravotníci si siahli na dno svojich ľudských síl. Presne 6. marca 2020 bol na Slovensku zaznamenaný prvý prípad koronavírusu. Počas prvých mesiacov nikto ani len nepredpokladal, že po roku budú prípady nakazených koronavírusom stúpať a už vôbec nie, že denne budú po celom Slovensku umierať desiatky ľudí. Lekárov a sestry zasiahla táto situácia profesijne, ale aj osobne a my sme sa pýtali doktorky z Nemocnice AGEL Bánovce, na ktorý deň počas pandémie nikdy nezabudne.

Celý článok


Deň pandémie, na ktorý lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca nikdy nezabudne

5.3.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Presne pred rokom, 6. marca 2020 bol na Slovensku potvrdený prvý prípad koronavírusu. Pandémia COVID-19 zmenila naše životy od základov. Svoje o tom vie aj MUDr. Adriána Maceášiková, všeobecná lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca, ktorá dnes vôbec nemusela byť tam, kde je. Opatrenia v súvislosti so šíriacim sa ochorením COVID-19 dramaticky ovplyvnili jej nástup do práce.

Celý článok


Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok. Na ktorý deň sestra Nemocnice AGEL Komárno nikdy nezabudne?

5.3.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok a zdravotníci si siahli na dno svojich ľudských síl. Presne 6. marca 2020 bol na Slovensku zaznamenaný prvý prípad koronavírusu. Počas prvých mesiacov nikto ani len nepredpokladal, že po roku budú prípady nakazených koronavírusom stúpať a už vôbec nie, že denne budú po celom Slovensku umierať desiatky ľudí. Lekárov a sestry zasiahla táto situácia profesijne, ale aj osobne a my sme sa pýtali vedúcej sestry v Nemocnici AGEL Komárno, na ktorý deň počas pandémie nikdy nezabudne.

Celý článok


Koniec nepríjemnému testovaniu. Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy zo slín a antigénové testy výterom z prednej časti nosa

4.3.2021 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL prichádza na Slovensku hneď s dvomi novinkami v testovaní ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa si záujemcovia môžu overiť, či sú pozitívni na SARS CoV-2 antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a RT-PCR testom zo slín. Obidva testy znamenajú koniec nepríjemnému testovaniu z nosohltana, sú oveľa príjemnejšie najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade pozitívneho výsledku PCR zo slín je informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu.

Celý článok


Mamičky v kežmarskej nemocnici dostávajú knižočku spomienok

4.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vďaka spolupráci s poisťovňou UNION dostávajú mamičky v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, milé knižočky, do ktorých si budú môcť zapisovať prvé kroky a spomienky svojich bábätiek. Ku knižočke dostanú aj certifikát, na ktorom sú napísané úplne prvé údaje ich bábätka s mierami.

Celý článok


Smutné prvé výročie pandémie na Slovensku. Na ktorý deň pandémie primárka v Handlovej nikdy nezabudne?

4.3.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok, od kedy sa 6.marca 2020 objavil prvý prípad na Slovensku a počas ktorého si najmä zdravotníci siahli na dno svojich ľudských síl. Počas prvých mesiacov nikto ani len nepredpokladal, že po roku budú prípady nakazených koronavírusom stúpať a už vôbec nie, že denne budú po celom Slovensku umierať desiatky ľudí. Lekárov a sestry zasiahla táto situácia profesijne, ale aj osobne, ako nám prezradila primárka handlovskej nemocnice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce má nový anestéziologický prístroj

4.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce v rámci modernizácie svojho prístrojového vybavenia zabezpečila úplne nový anestéziologický prístroj. Moderný prístroj za vyše 22 000 EUR zadovážila nemocnica z vlastných zdrojov a patrí medzi špičkové stroje na trhu.

Celý článok


Na bezplatné antigénové testovanie v Nemocnici AGEL Krompachy sa dá objednať na presný čas

2.3.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy od polovice februára prevádzkuje bezplatné mobilné odberové miesto na základe zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva SR. Novinkou je, že od 1. marca majú záujemcovia o testovanie možnosť sa objednať na presný čas, čo odstráni prípadné dlhšie čakacie doby.

Celý článok


Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

1.3.2021 / AGEL SK

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, je pod kontrolou. Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s koronavírusom. Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa testuje od pondelka do nedele

1.3.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča je možnosť antigénového testovania už počas celého týždňa, vrátane víkendu. Časový harmonogram bezplatného antigénového testovania, ktoré možno absolvovať je od pondelka do nedele, v čase od 08:00 do 16:00. Registrácia je možná prostredníctvom webu wwwkorona.gov.sk. Taktiež je v nemocnici možnosť zistenia prítomnosti protilátok proti ochoreniu COVID-19.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno vážna pandemická situácia pretrváva

1.3.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Vážna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Komárno naďalej pretrváva. Prioritou nemocnice je zabezpečiť zdravotnú starostlivosť 52 pacientom s koronavírusom a vysporiadať sa s výpadkom takmer dvadsiatky svojich zamestnancov. Rovnako dôležití sú však aj ostatní necovidoví pacienti, ktorí potrebujú urgentnú starostlivosť či onkologickí pacienti v onkocentre. Nemocnica aj naďalej vykonáva aj očkovanie či už priamo v nemocnici, alebo prostredníctvom svojich vakcinačných tímov.

Celý článok


Situácia vo zvolenskej nemocnici je naďalej vážna

1.3.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen stále rieši veľmi vážnu pandemickú situáciu, poskytuje zdravotnú starostlivosť takmer 80 pacientom s koronavírusom a musí sa vysporiadať s výpadkom takmer 70 zdravotníkov. Naďalej je zatvorené detské oddelenie, nemocnica vykonáva len akútnu zdravotnú starostlivosť a pomáhajú aj vojaci Ozbrojených síl SR.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa dá otestovať už aj sobotu

26.2.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je možnosť antigénového testovania už až počas soboty. Taktiež sa mení aj časový harmonogram bezplatného antigénového testovania, ktoré bude možné od pondelka do soboty od 08:00 do 16:00 hod. Registrácia je možná prostredníctvom webu www.korona.gov.sk.

Celý článok


Levická nemocnica už zaočkovala 10 000 ľudí proti koronavírusu

26.2.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice intenzívne pokračuje od 7. januára 2021, kedy sa stala oficiálnym vakcinačným centrom, v očkovaní zdravotníkov a vybraných skupín obyvateľov. Tímy zdravotníkov k dnešnému dňu v regióne zaočkovali už 10 000 záujemcov, ktorí sa rozhodli bojovať proti koronavírusu tým, že sa dajú zaočkovať. Jediným problémom je momentálny celoslovenský nedostatok vakcín.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce potrebuje trikrát viac kyslíka ako v lete pre pacientov s koronavírusom

26.2.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Aktuálna pandemická situácia si vyžiadala aj úplne inú logistiku a objednávanie zásob kyslíka pre nemocnice. Výrazne stúpla jeho každodenná spotreba, a to najmä pre pacientov s koronavírusom. Rovnaký trend zaznamenala aj Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, ktorej spotreba kyslíka stúpla oproti letu 2020 viac ako trojnásobne. Vedenie nemocnice robí všetko preto, aby zásoby kyslíka pre pacientov boli dostatočné a jeho dodávka bezproblémová.

Celý článok


V AGEL Clinic operujú kŕčové žily najmodernejšou metódou

25.2.2021 / AGEL Clinic

Kŕčové žily, ktoré sa nazývajú aj varixy, nie sú len estetickým problémom, ale môžu viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Práve toto ochorenie je častou príčinou návštevy AGEL Clinic, kde je možné operačne najmodernejšou metódou kŕčové žily odstrániť.

Celý článok


Nadácia Križovatka darovala kežmarskej nemocnici monitory dychu pre novorodencov

24.2.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nadácia Križovatka už po druhýkrát obdarovala novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, monitormi dychu pre bábätká. Sedem nových monitorov poslúži na novorodeneckom oddelení a budú mať na starosti monitorovanie dychu dieťatka. Vďaka nim sa prechádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku ich života. Lepšou alternatívou je zapožičanie prístroja a nie jeho zakúpenie. Prečo?

Celý článok


Levická nemocnica má nominantku na Slovenku roka v kategórii Zdravotníctvo

24.2.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Je akčná, rozhodná, zväčša vysmiata s neuveriteľnou energiou a už trinásty rok je neoddeliteľnou súčasťou diania v Nemocnici AGEL Levice. Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Helena Dudášová bola nominovaná v prestížnej ankete na titul Slovenka roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Už táto nominácia je skvelým ocenením nielen jej samotnej, ale celej levickej nemocnice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce má nominantku na Slovenku roka v kategórii Zdravotníctvo

24.2.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce sa môže pochváliť, že v jej radoch pracuje Erika Mišiaková, námestníčka pre ošetrovateľstvo, ktorá je nominovaná v prestížnej ankete na Slovensku roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Skúsená zdravotníčka, vždy milá, usmievavá, ochotná pomôcť a poradiť, ale v krízových situáciách aj rozhodnúť a prijať zodpovednosť, patrí k nemocnici už 15 rokov. Nominácia na Slovensku roka je ocenením jej práce, ktoré je zároveň jej poslaním, ale aj skvelým menom pre nemocnicu.

Celý článok


V levočskej nemocnici prebiehalo druhé kolo očkovania zamestnancov proti ochoreniu COVID-19. Očkovali sa zamestnanci aj z iných nemocníc.

24.2.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Štyri dni, tri tímy a 732 zaočkovaných. Nemocnica AGEL Levoča počas minulého týždňa očkovala svojich zamestnancov a kolegov z iných nemocníc. V novozriadenom očkovacom centre sa očkovali zamestnanci levočskej, kežmarskej aj krompašskej nemocnice. Jednotlivé nemocnice vytvorili očkovacie tímy, ktoré sa podieľali na očkovaní druhou očkovacou dávkou svojich kolegýň a kolegov.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno rozširujú činnosť mobilného odberového miesta aj na sobotu

24.2.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno detailne mapuje situáciu s vývojom pandemickej situácie. Vzhľadom na skúsenosti s testovaním a predovšetkým vzhľadom na záujem širokej verejnosti sa rozhodla rozšíriť prevádzkové hodiny v mobilnom odberovom mieste na bezplatné antigénové testovania.

Celý článok


Tri bábätká z levickej nemocnice budú mať v mene magický dátum 22.02.2021

23.2.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Levice zažilo včera malý pôrodný boom. Počas magického dátumu 22.02.2021 sa tam narodili hneď tri bábätká, ktoré maminky priviedli na svet. Sudičky im dopriali, že všetky bábätká sú zdravé a majú sa k svetu a všetko aj s maminkami zvládli aj napriek tejto ťažkej dobe.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa v magický dátum 22.02.2021 narodili 4 deti

23.2.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

V magický dátum dostali ten najkrajší darček. Až štyri detičky sa narodili včera v Nemocnici AGEL Komárno. V rodnom liste budú mať napísaný magický dátum, 22.02.2021. Dvaja chlapci a dve dievčatká príchod na svet aj so svojimi maminkami zvládli, všetci sú zdraví a šťastní.

Celý článok


Aktuálny stav pandemickej situácie v Nemocnici AGEL Krompachy

23.2.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má za sebou prvý týždeň prevádzky bezplatného antigénového testovania v mobilnom odberovom mieste. Celkovo otestovali vyše 400 záujemcov. Pandemická situácia je v nemocnici pod kontrolou, aj keď v posledných dňoch znovu stúpol počet pacientov s koronavírusom v regióne.

Celý článok


Levická nemocnica tento týždeň zaočkuje 800 učiteľov

22.2.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice zaznamenala mierne zlepšenie vo vývoji pandémie koronavírusu aj čo sa týka počtu pacientov, aj zamestnancov, ktorým bolo potvrdené ochorenie COVID-19. Tento týždeň začne vo vakcinačnom centre očkovať učiteľov, celkovo by ich malo byť 800.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa testuje už aj v sobotu

22.2.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča je možnosť antigénového testovania už aj počas soboty. Taktiež sa mení aj časový harmonogram bezplatného antigénového testovania, ktoré bude možné od pondelka do soboty od 08:00 do 16:00. Registrácia je možná prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno zaočkovali počas víkendu aj 450 učiteľov. V posledných dňoch v nemocnici znamenali viacero prípadov ťažkého priebehu covid ochorenia u mladších ročníkov

22.2.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno napriek extrémnemu vyťaženiu všetkých zamestnancov, vďaka operatívnym organizačným opatreniam vedenia, ako aj vďaka nasadeniu všetkých dostupných prostriedkov zatiaľ pandémiu koronavírusu zvláda. Chod nemocnice je zameraný na zvládnutie tak pacientov s koronavírusom, ako aj na poskytnutie urgentnej starostlivosti necovidovým pacientom. V posledných dňoch v nemocnici zaznamenali veľmi ťažký priebeh koronavírusu aj u mladších ročníkov pacientov. Počas víkendu nemocnica zaočkovala 450 učiteľov vakcínou AstraZeneca.

Celý článok


Zvolenská nemocnica cez víkend prijala 24 covidových pacientov. Pomôcť nemocnici prišli aj vojaci Ozbrojených síl SR

22.2.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen musí riešiť krízovú pandemickú situáciu. Vzhľadom na vysoký počet covid pacientov a veľký výpadok svojich zamestnancov, muselo vedenie nemocnice pristúpiť k viacerým organizačným opatreniam. Od piatku je uzatvorené detské oddelenie, od dnes podali pomocnú ruku nemocnici vojaci z Ozbrojených síl SR a nemocnica rozšírila testovanie v mobilnom odberovom mieste na šesť dní v týždni.

Celý článok


Levická nemocnica pokračuje aj naďalej v očkovaní rizikových skupín obyvateľstva

19.2.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice v rámci svojej činnosti vakcinačného centra pokračuje v očkovaní vybraných skupín obyvateľstva a zamestnancov. Za uplynulé dni mal očkovací tím ďalší výjazd, tentokrát bolo cieľom Stredisko Evanjelickej diakonie v Hontianskych Moravciach. Celkovo tam zaočkovali 46 ľudí, kam patrili klienti aj personál.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce za minulý rok realizovala na röntgenológii takmer 10 000 vyšetrení pacientov

19.2.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Bez ohľadu na aktuálnu pandemickú situáciu patrí medzi najvyťaženejšie oddelenia Nemocnice AGEL Zlaté Moravce röntgenológia. Potreba akútnych vyšetrení za pomoci najmodernejšieho prístroja je vo dne i v noci a lekári si diagnostiku bez neho dnes už nevedia ani predstaviť. RTG vyšetrenie je štandardná, základná a najrozšírenejšia neinvazívna diagnostická metóda.

Celý článok


Posádky skalickej záchrannej zdravotnej služby zasahovali vlani viac ako 3 tisíc krát

18.2.2021 / AGEL SK

Prednemocničnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť zabezpečujú vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou Skalica dve posádky záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rýchla lekárska pomoc (RLP) má stanovisko v Skalici a Rýchla záchranná pomoc v Brodskom. Ambulancie ZZS FNsP Skalica ročne poskytnú pomoc v tiesni vo viac ako 3 tisíc prípadoch. Za vynikajúce výsledky vo sfére poskytovania zdravotnej starostlivosti získal kolektív skalických záchranárov v roku 2019 Cenu mesta Skalica.

Celý článok


Sú pomocou a duchovnou podporou. Pomáhajú na covid oddelení, ale zdravotníci nie sú

18.2.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Sú celkom nenápadní a pod ochranným oblečením aj takmer na nerozoznanie od ostatných zdravotníkov. Ich anonymita však končí tam, kde je potrebné vidieť tvár a poznať celé meno. Inšpirovaní svojím zakladateľom, sv. Františkom z Assisi, prinášajú so sebou pokoj a dobro. Traja kapucíni z Hriňovej - Raticovho vrchu dobrovoľne pomáhajú na covidovom oddelení vo zvolenskej nemocnici. Pomáhajú s ťažko chorými pacientmi a ich duchovná podpora je všadeprítomná a nevtieravá. A, ako sa ukazuje, aj veľmi potrebná.

Celý článok


Pracovať v AGEL-i sa oplatí

17.2.2021 / AGEL SK

V kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť sieť zdravotníckych zariadení AGEL zvíťazila v prestížnej ankete portálu Profesia.sk s názvom Najzamestnávateľ 2020. O tom, že pracovať v AGEL-i sa jednoznačne oplatí, vás určite presvedčia nasledujúce riadky.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala šesť nových prístrojov umelej pľúcnej ventilácie

17.2.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, obstarala päť nových prístrojov umelej pľúcnej ventilácie pre dospelých a jeden prístroj umelej pľúcnej ventilácie pre novorodenca. Prístroje vo všeobecnosti pomáhajú nielen covid pozitívnym pacientom, ale aj operovaným pacientom, ktorí sú v celkovej anestézii. Tieto prístroje sú spolufinancované nenávratným finančným príspevkom zo štrukturálnych a investičných fondov (eurofondov) prostredníctvom projektu s názvom: ,,Modernizácia nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku“ cez Integrovaný regionálny operačný program 2014-2020.

Celý článok


Aktuálna pandemická situácia si vo zvolenskej nemocnici vyžiadala obmedzenie činnosti detského oddelenia

17.2.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen stále rieši veľmi ťažkú pandemickú situáciu, kedy musí zabezpečiť zdravotnú starostlivosť 90 pacientom s koronavírusom a zároveň sa vysporiadať s výpadkom vyše 70 svojich kolegov. Vedenie nemocnice teda rozhodlo o dočasnom obmedzení činnosti detského oddelenia od piatku, 19. februára. Urgentná starostlivosť a detské ambulancie budú naďalej v prevádzke. V prípade, že dieťa bude vyžadovať hospitalizáciu, bude prevezené do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Celý článok


Spoločnosť AGEL spúšťa testovanie expresnými PCR testami. Výsledok testovaný dostane do troch hodín po odbere vzorky

16.2.2021 / AGELLAB SK

Spoločnosť AGEL SK prináša možnosť mať výsledok PCR testu na prítomnosť koronavírusu covid-19 v expresnom čase. Testovaná osoba dostane výsledok už do troch hodín od odberu vzorky z nosohltana a hrdla. Záujemcovia o expresne rýchly a spoľahlivý PCR test sa môžu dať otestovať v mobilnom odberovom mieste v AGEL Clinic v Bratislave už od stredy, 17.februára 2021. Všetci záujemcovia sa musia prihlásiť prostredníctvom webového rezervačného systému na portáli www.agelclinic.sk alebo www.agellab.sk. Cena PCR express testu je 149 EUR.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce rozšírila prevádzku mobilného odberového miesta

16.2.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce kvôli veľkému záujmu verejnosti rozšírila prevádzkové hodiny mobilného odberového miesta. Vedenie nemocnice vyšlo v ústrety záujemcom o testovanie a mobilné odberové miesto bude v prevádzke v pracovných dňoch a v sobotu v osem hodín.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce rozšírila prevádzku mobilného odberového miesta

16.2.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce kvôli veľkému záujmu verejnosti rozšírila prevádzkové hodiny mobilného odberového miesta. Vedenie nemocnice vyšlo v ústrety záujemcom o testovanie a mobilné odberové miesto bude v prevádzke v pracovných dňoch a v sobotu po dobu osem hodín.

Celý článok


V levickej nemocnici pomáhajú zvládať pandemickú situáciu prví medici

15.2.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Potešujúcou správou pre Nemocnicu AGEL Levice je nielen ďalší pokles počtu zamestnancov s koronavírusom, ale aj pomoc piatich medikov, ktorí v rámci praxe prišli do nemocnice pomáhať. Hoci počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom celý týždeň neklesal pod 50, nemocnica vďaka organizačným zmenám, nasadeniu všetkých svojich síl a prostriedkov pandemickú situáciu zvláda.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce naďalej obmedzuje činnosť oddelenia dlhodobo chorých

15.2.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce naďalej bojuje s vážnym nedostatkom svojich zamestnancov, ktorých vyše tri desiatky sú aktuálne mimo výkonu svojej práce. To je hlavný dôvod, prečo sa musí aj naďalej obmedziť prevádzka oddelenia dlhodobo chorých. Vedenie nemocnice sa zo všetkých síl snaží udržať chod nemocnice a poskytnúť zdravotnú starostlivosť tak covidovým, ako aj necovidovým pacientom.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno má naplnenú kapacitu covid lôžok

15.2.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Situácia s výskytom koronavírusu covid-19 v okrese Komárno je stále vážna. Nemocnica AGEL Komárno hlási plnú kapacitu čo sa týka obsadenosti na covidových lôžkach. Vďaka obetavosti zdravotníkov zatiaľ pandemickú situáciu zvládajú. Novinkou je, že aj v komárňanskej nemocnici zaznamenali prípady výskytu koronavírusu u detských pacientov.

Celý článok


Keď sa láska v nemocnici podarí

15.2.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

V nedeľu sme si pripomenuli sviatok zaľúbených, a o tých nie je núdza ani v Nemocnici AGEL Komárno. Láska kvitne predsa v každom veku a v akomkoľvek prostredí, dokonca aj v tom nemocničnom. Porozprávali sme sa s dvomi manželskými pármi, ktoré sa práve v komárňanskej nemocnici zoznámili.

Celý článok


Aktuálny stav pandemickej situácie v Nemocnici AGEL Krompachy

15.2.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy zatiaľ pandemickú situáciu zvláda. Vďaka opatreniam, ktoré nemocnica prijala sa darí zvládnuť starostlivosť o covid pozitívnych aj necovidových pacientov. Nemocnica získala od Ministerstva zdravotníctva SR súhlas na vytvorenie mobilného odberového miesta na bezplatné antigénové testovanie.

Celý článok


Zdravotná sestra z kežmarskej nemocnice na deň zaľúbených oslavuje narodeniny. Deň predtým sa bude starať aj o pacientov, ktorí sú pozitívni na covid-19. Aké sú jej skúsenosti?

12.2.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zdravotná sestra z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, Bc. Adriana Budzáková, oslavuje narodeniny na deň zaľúbených a spomína si na zážitok spred dvoch rokov. Tohtoročné narodeniny budú mať inú atmosféru, keďže ju počas víkendu čaká služba na oddelení, na ktorom ošetruje aj covid pozitívnych pacientov. V dobrom kolektíve si pomáhajú dobrou náladou a daň z vysokej teploty pod ochranným oblekom platia spálenými kalóriami. Čo odkazuje tým, ktorí ešte stále spochybňujú ochorenie covid-19?

Celý článok


Pandemická situácia vo zvolenskej nemocnici je kritická. Zdravotníci sa starajú o takmer stovku pacientov s koronavírusom

12.2.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen sa ocitla na hranici svojich možností, čo sa týka pandemickej situácie. Za posledné dni zaznamenali výrazné zvýšenie počtu covid pozitívnych pacientov, a to musia riešiť aj výpadok svojich zamestnancov. Nemocnica zmobilizovala všetky sily a prostriedky, aby sa chod nemocnice podarilo udržať, vedenie nemocnice prijalo viacero organizačných opatrení. Všetkých pacientov, ktorí do nemocnice prichádzajú či už covid pozitívnych alebo negatívnych prosí o trpezlivosť, disciplínu a pochopenie.

Celý článok


Handlovská nemocnica pomohla pri celoplošnom skríningu vo viac ako 20 obciach

11.2.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Už takmer rok sú v neustálom nasadení, proti epidémii bojujú priamo v prvej línii. Keď ich Okresný úrad Prievidza požiadal o pomoc, vedenie, ani personál Nemocnice AGEL Handlová s.r.o. neváhali a pri celoplošnom skríningu priložili ruku k dielu. Aj vďaka ich pomoci a nasadeniu sa podarilo v priezvidzskom okrese otvoriť odberové miesta v 22 obciach a v 2 mestách.

Celý článok


Krompašská nemocnica má pre pacientov nové polohovateľné lôžka

11.2.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy aj v tejto neľahkej dobe pokračuje v plánovaných investíciách, ktoré prinášajú zvýšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov. Poslednou novinkou, ktorú sa podarilo v týchto dňoch zrealizovať, sú nové elektrické polohovateľné lôžka, určené pre pacientov na covid oddelení.

Celý článok


Bol som pozitívny na ochorenie COVID-19. Bol som očkovaný proti ochoreniu COVID-19. Kedy môžem opäť darovať krv?

10.2.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Mnohí z vás sa už určite stretli s ochorením covid-19 vo svojom blízkom či širšom okolí. Medzi vami a vašimi známymi sa určite nachádzajú aj darcovia krvi, ktorí si nie sú celkom istí, kedy môžu darovať krv v prípade, že boli v minulosti pozitívni na ochorenie covid-19, alebo sa zúčastnili vakcinácie proti tomuto ochoreniu. Kedy je to darcom v týchto prípadoch umožnené a kedy môžu prísť darovať krv do Nemocnice AGEL Levoča, objasňujú lekári transfuziologického oddelenia.

Celý článok


Kežmarská nemocnica pandemickú situáciu zvláda, vývoj je zatiaľ priaznivý

9.2.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, má aktuálnu pandemickú situáciu pod kontrolou. Počet pacientov aj zamestnancov s koronavírusom nedosahuje vysoké čísla. Nemocnica však naďalej poskytuje len urgentnú zdravotnú starostlivosť, platia tam prísne protiepidemiologické opatrenia a zákaz návštev.

Celý článok


Levočská nemocnica má vývoj pandemickej situácie pod kontrolou

9.2.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča zatiaľ zvláda chod nemocnice a vývoj pandemickej situácie má pod kontrolou. Počet covid pozitívnych pacientov aj zamestnancov sa aktuálne pohybuje do 20, čo je v porovnaní s inými nemocnicami relatívne priaznivý vývoj. V nemocnici naďalej platia prísne protiepidemiologické opatrenia a zákaz návštev a nemocnica poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť.

Celý článok


Handlovská nemocnica má pandemickú situáciu pod kontrolou

8.2.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová zatiaľ aktuálnu pandemickú situáciu zvláda. Hoci poskytuje zdravotnú starostlivosť takmer trom desiatkam pacientom s koronavírusom, potešujúce je nízke číslo zamestnancov s ochorením covid-19. Nemocnica poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť a pre verejnosť spustila aj vyšetrenie na prítomnosť protilátok proti koronavírusu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zatiaľ pandemickú situáciu zvláda

8.2.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen zatiaľ pandemickú situáciu zvláda a vedeniu nemocnice sa darí udržať chod nemocnice i napriek vysokému počtu hospitalizovaných pacientov s koronavírusom covid-19 a výpadku zamestnancov. Nemocnica vďaka organizačným opatreniam opäť zvýšila počet reprofilizovaných lôžok. Zdravotnícke zariadenie je aj oficiálnym vakcinačným centrom, zaočkovali už väčšinu zamestnancov, ktorí o očkovanie prejavili záujem.

Celý článok


Ako posilniť detskú imunitu a čo robiť s deťmi doma? Radí detský lekár z kežmarskej nemocnice

5.2.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Detský lekár, MUDr. Jozef Serafín z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, radí, akým spôsobom možno posilniť detskú imunitu. Okrem vitamínov a pestrej stravy je to aj často podceňovaný dostatočný spánok, pocit bezpečia, či láska a pozornosť od rodičov. Po konzultácii s pediatrom je možné aj otužovanie či saunovanie detí od 3 rokov.

Celý článok


V handlovskej nemocnici a Senior centre Sv. Kataríny pokračuje očkovanie zamestnancov proti koronavírusu

5.2.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová zaočkovala už takmer polovicu svojich zamestnancov proti koronavírusu COVID-19. Celkovo o očkovanie prejavilo záujem 69 zamestnancov, vrátane zamestnancov Senior centra Svätej Kataríny. K dnešnému dňu majú zaočkovaných 43 zamestnancov prvou dávkou vakcíny a u časti z nich bola podaná už aj druhá dávka.

Celý článok


Štvrtý február poznáme aj ako svetový deň proti rakovine

4.2.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodná kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes. Lekár z onkologickej ambulancie Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Valer Kováč, PhD., ozrejmuje možnosti prevencie tohto ochorenia. Rôzne typy onkologického ochorenia sú rovnomerne rozšírené po celom svete. V súčasnosti pribúdajú aj prípady výskytu tohto ochorenia u pacientov mladších ročníkov. Prevenciou ochorenia je zdravý životný štýl a včasná diagnostika.

Celý článok


Unikátna operácia v 15. týždni tehotenstva. Úspechom je zdravá mamička a donosené, zdravé dieťatko

4.2.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen sa v ostatných dňoch môže pochváliť mimoriadne úspešným operačným zákrokom. Primárovi Gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia MUDr. Petrovi Molitorisovi a jeho kolegyni MUDr. Kristíne Bihariovej sa podaril doslova husársky kúsok. Skúsený pôrodník sa totiž ešte v auguste minulého roka podujal na operáciu pacientky s nádorom v dutine brušnej napriek tomu, že bola v 15. týždni tehotenstva. Výsledkom tejto profesionálne vykonanej operácie a nesporným úspechom samotných operatérov a zvolenskej nemocnice je donosené, nedávno narodené zdravé dievčatko.

Celý článok


Najťažšie na neurológii je dopátrať sa k správnej diagnóze

3.2.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, ako jedna z mála v tejto problematickej dobe funguje takmer bez obmedzení a darí sa jej eliminovať aj ochorenie na koronavírus medzi zamestnancami. Naopak, v rámci zvyšovania kvality poskytovanej starostlivosti sa jej podarilo získať do svojho tímu novú posilu. Je ňou MUDr. Jana Borovská, skúsená odborníčka s vyhľadávanou špecializáciou v neurológii, ktorej sa venuje už štrnásty rok.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pandemickú situáciu zatiaľ zvláda

2.2.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce má situáciu s vývojom pandémie koronavírusu pod kontrolou. Napriek ťažkej pandemickej situácii v celom regióne nemocnica dokáže zabezpečiť starostlivosť o covidových, ale aj necovidových pacientov. Priebežne sa dokončuje očkovanie zamestnancov, ktorí o vakcináciu prejavili záujem a nemocnica chystá aj rozšírenie služieb mobilného odberového miesta.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL rozšírujú testovanie na prítomnosť protilátok proti koronavíru

1.2.2021 / AGEL SK

Zdravotnícke zariadenia siete AGEL SK rozširujú portfólio sérologických vyšetrení na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2, na ktoré je možné veľmi jednoducho sa objednať prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk.

Celý článok


Bánovská nemocnica kvôli koronavírusu obmedzí na 15 dní činnosť oddelenia dlhodobo chorých

1.2.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce stále bojuje s vysokým počtom svojich zamestnancov, ktorí sú v dôsledku pozitivity na koronavírus či karantény v súčasnosti mimo výkonu svojej práce. Situácia sa v posledných dňoch natoľko skomplikovala, že sa vedenie nemocnice rozhodlo na 15 dní obmedziť činnosť oddelenia dlhodobo chorých.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen sa stala vakcinačným centrom

1.2.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen sa na základe súhlasu Ministerstva zdravotníctva SR stala oficiálnym vakcinačným centrom, v ktorom je možné sa dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Záujemcovia o očkovanie sa musia vopred zaregistrovať na webovom portáli www.korona.gov.sk.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť

29.1.2021 / AGEL SK

Zdravotnícka sieť AGEL zvíťazila v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť. Anketu už deviatykrát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a hlasovalo v nej vyše 100-tisíc ľudí. Do deviateho ročníka bolo nominovaných 237 spoločností. Víťazi boli vyhlásení v desiatich kategóriách. Spoločnosť AGEL zaznamenala od vlaňajška, kedy sa umiestnila v prvej desiatke, obrovský vzostup a porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


Krompašská nemocnica prevzala 18 covid pozitívnych pacientov z Košíc. Výrazne tak pomáha s riešením covid pandémie v regióne

28.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy výrazne pomáha s riešením aktuálnej pandemickej situácie v regióne a predovšetkým s veľkým počtom covid pozitívnych pacientov v okolitých nemocniciach. V rámci kooperácie nemocníc Košického samosprávneho kraja v súvislosti s opatreniami proti ochoreniu COVID-19 prevzala už 18 takýchto pacientov s ochorením COVID-19 a tým pomohla zvládnuť nápor prijímaných pacientov v Košiciach.

Celý článok


Pri každom kroku počuť šušťanie kombinézy. Zdravotná sestra z levočského covid oddelenia sa podelila o svoje skúsenosti. Svoju prácu vníma ako poslanie.

27.1.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Zdravotná sestra, Mgr. Daniela Podvojská pracuje na internom oddelení Nemocnice AGEL Levoča, ktoré je v súčasnosti oddelenie prijímajúce covid pozitívnych pacientov. Často majú prvú prestávku po štrnástej hodine, pracujú bez jedla, pitia a používania toalety. Jej povolanie je pre ňu napriek súčasnej situácii inšpiratívne a vníma ho ako poslanie. V súčasnosti si robí aj špecializáciu v odbore ošetrovateľskej starostlivosti pre dospelých. Pre jej osobnú stratu sa rozhodla obetavo pomáhať druhým. Podelila sa aj o najkrajšie a najťažšie zážitky. Aké to sú?

Celý článok


Laboratória zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie 94 tisíc PCR vzoriek na koronavírus. Riaditeľka laboratórií AGEL: „Pandémia je veľkou skúškou aj pre klinické laboratóriá“

26.1.2021 / AGELLAB SK

Laboratóriá Nemocnice AGEL Zvolen, v roku 2020 počas 9 mesiacov urobili celkovo 94 000 testov. Počas tohto obdobia úplne zmenili charakter svojej práce. Bolo potrebné nasadiť všetky svoje sily, prostriedky a zdokonaliť systém aj logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. A to všetko veľmi rýchlo, za pochodu, počas paralelnej prevádzky. Pandémia a situácia v súvislosti s testovaním ochorenia COVID-19 preverila schopnosti, flexibilitu, krízové nasadenie a aj fyzickú a psychickú odolnosť ľudí v prvej diagnostickej línii. ,,Pandémia bola a je veľkou komplexnou skúškou pre väčšinu zdravotníckych pracovníkov a laboratóriá nie sú výnimkou,“ povedala okrem iného v rozhovore riaditeľka laboratórií siete AGEL Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


Ročne vyšetria v infektologickej ambulancii viac ako 4000 pacientov. Nezriedka odhalia aj následky neodborného tetovania či pírsingu

26.1.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

MUDr. Ladislav Lužinský pôsobí ako infektológ v Nemocnici AGEL Zvolen tri roky. Za jeho viac ako 40 ročnú prax má však skúseností a zážitkov na rozdávanie. Úsmev na tvári a dobrá nálada ho sprevádza na každom kroku, aj preto je pacientom nielen lekárom, ale aj zdrojom pozitívnej energie. Prvú atestáciu má z detského lekárstva, no srdcovkou sa mu stala infektológia. Medicínsky odbor, ktorý je v očiach laickej verejnosti postrachom.

Celý článok


AGEL Clinic získala certifikát kvality ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45001

25.1.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, získala certifikát kvality ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45001. Získanie certifikátov si vyžadovalo intenzívnu prípravu počas celého roka. Certifikát kvality, ktorý bol udelený spoločnosťou SGS Slovakia s.r.o., je platný do 19. januára 2024 a zostáva v platnosti v prípade úspešných dohľadových auditov.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica získala 1. miesto v rebríčku Index transparentnosti 2020

25.1.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa neustále snaží zlepšovať poskytovanú zdravotnú starostlivosť a zvyšovať kvalitu svojich služieb, čoho dôkazom je aj umiestnenie v rebríčku Transparency International. Zostavili vyhodnotenie Indexu transparentnosti za rok 2020 a zlatomoravecká nemocnica sa v ňom v kategórii súkromných nemocníc umiestnila na prvom mieste.

Celý článok


Bánovská nemocnica sa stala vakcinačným centrom

25.1.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce sa na základe súhlasu Ministerstva zdravotníctva SR stala oficiálnym vakcinačným centrom, kde je možné sa dať zaočkovať proti koronavírusu covid-19. Záujemcovia o očkovanie sa musia vopred zaregistrovať na webovom portáli korona.gov.sk.

Celý článok


Handlovské senior centrum má za sebou náročný rok, v tom novom čakajú klientov novink

21.1.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice AGEL Handlová, sa aj napriek pandemickej situácii, ktorá minulý rok na Slovensko prišla, snažia vyčarovať klientom úsmev na tvári. Personál robí všetko pre to, aby babičky a dedkovia čo najmenej nepríjemné zmeny pociťovali.

Celý článok


Bánovská nemocnica už zaočkovala prvých 300 záujemcov o očkovanie

20.1.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce sa zaradila medzi tie, ktoré už zrealizovali očkovanie svojich zamestnancov, ktorí o vakcináciu proti koronavírusu prejavili záujem. Od piatku sa dalo zaočkovať takmer 160 zamestnancov nemocnice, následne boli zaočkovaní aj ďalší pracovníci kritickej infraštruktúry. Všetkých 300 vakcín nemocnica plne využila.

Celý článok


Do levočskej nemocnice pritieklo v roku 2020 od darcov 663,5 litrov krvi

20.1.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča získala v minulom roku vďaka svojim darcom celkovo 663,5 litrov krvi. Darcov krvi však bolo menej ako v roku 2019 a príčina sa pripisuje pandemickej situácii, ktorá obmedzila možnosti mobilných odberov a zhromažďovania. V súčasnosti je pre darcov možnosť telefonického objednania už aj v stredu od 07:00 hod.

Celý článok


Kežmarská nemocnica očkuje svojich zamestnancov

19.1.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, už očkuje svojich zamestnancov vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Prvým zaočkovaným bol primár Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Serhiy Rak. Pred očkovaním je potrebné dodržiavať všeobecne platné pravidlá a test na COVID-19 nie je potrebný.

Celý článok


Viac ako 70 darcov a 33 litrov krvi, taká je bilancia darovania krvi v zlatomoraveckej nemocnici za minulý rok

19.1.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce a jej oddelenie Hematológie síce fungujú momentálne ako krvný sklad, ale v roku 2020 v rámci spolupráce s Nemocnicou AGEL Komárno umožnila dobrovoľníkom štyrikrát darovať krv priamo v nemocnici

Celý článok


Kežmarská nemocnica prechádza na objednávkový systém antigénového testovania

15.1.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, sa menia podmienky bezplatného antigénového testovania. Od 18.januára 2021 bude potrebné objednať sa na test vopred, a to elektronickou formou prostredníctvom webu korona.gov.sk. Bezplatné antigénové testovanie, ako aj zmena v systéme objednávania, vznikla na základe zmluvy o spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR.

Celý článok


V handlovskej nemocnici vykonávajú tisícky testov na koronavírus za mesiac

15.1.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

V Nemocnici AGEL Handlová prebieha testovanie na koronavírus v plnom prúde už niekoľko mesiacov. Testuje sa nielen PCR metódou, ale aj antigénovými testami. V decembri zdravotníci uskutočnili celkovo takmer 5500 sterov. Novinkou je objednávkový systém, ktorý umožňuje pacientom objednať sa na presný čas.

Celý článok


Levočská nemocnica prechádza na objednávkový systém antigénového testovania

15.1.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča sa menia podmienky bezplatného antigénového testovania. Od 18.januára 2021 bude potrebné objednanie sa na test vopred elektronickou formou prostredníctvom webu korona.gov.sk. Dôsledkom toho by malo byť urýchlenie procesu testovania bez zdĺhavejšieho čakania.

Celý článok


Levočská nemocnica začala s očkovaním svojich zamestnancov

15.1.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča začala s očkovaním svojich zamestnancov vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Prvou zaočkovanou bola Mgr. Mária Baluchová, zdravotná sestra z interného covid oddelenia. Nasledovali aj zdravotné sestry z OAIM covid oddelenia a ďalší zamestnanci nemocnice. Pred očkovaním je potrebné dodržiavať všeobecne platné pravidlá a test na COVID-19 nie je potrebný.

Celý článok


Kežmarská nemocnica sa stala subjektom hospodárskej mobilizácie

14.1.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n.o., člen skupiny AGEL, sa na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky stala k 31. decembru 2020 subjektom hospodárskej mobilizácie. Na základe tejto zmluvy bolo potrebné realizovať zmeny, ktoré súvisia s pandemickou situáciou na Slovensku a budú platné po dobu trvania núdzového stavu. Čo to znamená v praxi?

Celý článok


Krompašská nemocnica začala s očkovaním svojich zamestnancov

14.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy dnes začala s očkovaním svojich zamestnancov proti koronavírusu Covid-19. Prvým zaočkovaným zamestnancom bol primár chirurgického oddelenia MUDr. Rudolf Pustay, ďalšími zaočkovanými sú lekári, sestry, zdravotnícky personál, ktorí sa starajú o pacientov s koronavírusom.

Celý článok


V bánovskej nemocnici urobili v decembri takmer 6400 testov na koronavírus

13.1.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

V Nemocnici AGEL Bánovce prebieha testovanie na koronavírus v plnom prúde už niekoľko mesiacov. Testuje sa nielen PCR metódou, ale aj antigénovými testami. V decembri zdravotníci uskutočnili celkovo takmer 6400 sterov.

Celý článok


Kežmarská nemocnica zatiaľ pandemickú situácia zvláda

11.1.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, zatiaľ aktuálnu pandemickú situáciu zvláda. Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR však poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť, plánované operačné zákroky sa nateraz nerealizujú. Vedenia nemocnice aj naďalej robí všetko preto, aby sa chod nemocnice podarilo udržať.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce včera začala s očkovaním svojich zdravotníkov proti koronavírusu covid-19. Prvými zaočkovanými boli zdravotníci v prvej línii, ostatní zdravotníci, ako aj nezdravotnícki pracovníci , ktorí prichádzajú do kontaktu s COVID pacientami . Celkovo absolvovalo očkovanie 25 zamestnancov nemocnice

8.1.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce včera začala s očkovaním svojich zdravotníkov proti koronavírusu covid-19. Prvými zaočkovanými boli zdravotníci v prvej línii, ostatní zdravotníci, ako aj nezdravotnícki pracovníci , ktorí prichádzajú do kontaktu s COVID pacientami . Celkovo absolvovalo očkovanie 25 zamestnancov nemocnice.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici môže byť aj počas pandémie koronavírusu otec pri pôrode

8.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy je stále viac obľúbeným miestom, ktoré si budúce rodičky vyberajú ako miesto, kde privedú na svet svoje bábätká. Činnosť Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia nie je nijakým spôsobom obmedzená ani počas pandémie koronavírusu, aj tu však platia prísne protiepidemiologické opatrenia. Tamojšia pôrodnica ako jedna z mála na Slovensku poskytuje možnosť oteckom, či iným sprevádzajúcim osobám po splnení vopred určených podmienok, byť pri pôrode.

Celý článok


Hneď na druhý deň po obnovení gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sa v kežmarskej nemocnici narodilo prvé bábätko

7.1.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nový rok so sebou prináša nové začiatky. Tak sa stalo aj mamičke Ivane v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, ktorá 5. januára v skorých ranných hodinách priviedla na svet prvú Kežmarčanku, svoju dcérku Soňu.

Celý článok


Neurologická ambulancia v handlovskej nemocnici mesačne vyšetrí viac ako 500 pacientov

7.1.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Bolesti chrbtice sú najčastejším dôvodom, prečo pacienti navštívia Neurologickú ambulanciu v Nemocnici AGEL Handlová. O tom, ako prebieha neurologické vyšetrenie, aby bola diagnostika správna a ako to je s migrénami či príčinami neurologických ochorení, sme sa porozprávali s neurologičkou MUDr. Jarmilou Hmirákovou.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici sa za minulý rok narodilo takmer 630 bábätiek

7.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Počas uplynulého roka sa tam narodilo 626 bábätiek.

Celý článok


NADÁCIA AGEL vstupuje do nového roku s novým logom

5.1.2021 / NADÁCIA AGEL

Srdce ako symbol starostlivosti o blížneho – to je hlavná myšlienka nového loga, ktoré sa stáva od nového roku 2021 symbolom NADÁCIE AGEL. Finálnu podobu vybrala komisia Správnej rady NADÁCIE v októbri 2020 zo 45 návrhov, ktoré jej zaslali zamestnanci Skupiny AGEL.

Celý článok


V handlovskej nemocnici bol ako všade v zdravotníctve rok 2020 úplne iný . „Našou devízou je jednodňová chirurgia a liečba varixov“

5.1.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Už len niekoľko hodín zostáva do príchodu nového roka. Bol to rok úplne iný, veľmi ťažký a náročný, špeciálne pre sektor zdravotníctva. Nezáleží či ide o malú či veľkú nemocnicu, každá sa musela vyrovnať s dosiaľ nepoznanou realitou, promptne zmeniť a prispôsobiť svoj chod novým podmienkam a najdôležitejšie bolo zabrániť šíreniu koronavírusu medzi zamestnancov aj pacientov. V rozhovore nám to potvrdila MUDr. Lucia Radvanská – námestníčka pre LPS v Nemocnici AGEL Handlová

Celý článok


Krompašská nemocnica výrazne pomáha s riešením aktuálnej pandemickej situácie v regióne

5.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy výrazne pomáha v rámci aktuálnej pandemickej situácie v regióne. Od 29. decembra 2020 navýšila kapacitu covidového oddelenia na 27 lôžok, ktorého súčasťou je aj oddelenie OAIM. To je celou svojou kapacitou 4 lôžok s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu vyhradené pre pacientov s ochorením COVID. Nemocnica naďalej poskytuje akútnu zdravotnú starostlivosť pre ostatných pacientov, hospitalizuje akútne stavy na internom, chirurgickom aj detskom oddelení, oddelenie gynekologicko-pôrodnícke tiež poskytuje svoje služby priebežne s výnimkou plánovaných operácií.

Celý článok


Kežmarská nemocnica obnovila činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

4.1.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok od dnešného dňa, po 15 dňovej prestávke, plne obnovila chod gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Jeho činnosť bola dočasne obmedzená v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou. Vedenia nemocnice aj naďalej robí všetko preto, aby sa chod nemocnice podarilo udržať. Na základe príkazu ministra zdravotníctva nemocnica reprofilizovala ďalšie lôžka pre covid pozitívnych pacientov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce reprofilizovala ďalšie lôžka pre covidových pacientov

4.1.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

-Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zvládla ťažkú pandemickú situáciu počas vianočných sviatkov. Vedeniu nemocnice sa podarilo vďaka viacerým organizačným opatreniam udržať chod nemocnice. Keďže situácia v regióne sa neustále zhoršuje, na základe príkazu ministra zdravotníctva nemocnica vyčlenila ďalšie lôžka pre pacientov s koronavírusom.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová zmobilizovali všetky sily a prostriedky na zvládnutie pandemickej situácie

4.1.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová zvládla uplynulé vianočné sviatky s maximálnym nasadením všetkých síl a prostriedkov. Nemocnica sa v zmysle príkazu MZ SR stala Subjektom hospodárskej mobilizácie a musela reprofilizovať oddelenie dlhodobo chorých na COVID oddelenie.

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Bánovce. Na základe príkazu ministra nemocnica poskytuje len neodkladnú starostlivosť

4.1.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnici AGEL Bánovce sa podarilo zvládnuť sviatočné dni, aj keď situácia s vývojom pandémie koronavírusu v regióne nie je dobrá. Nemocnica je na základe príkazu ministra zdravotníctva na zozname 43 zdravotníckych zariadení, ktoré môžu poskytovať do konca januára len akútnu zdravotnú starostlivosť.

Celý článok


Zdravotníci musia byť aj ,,ochrankári“ a riešiť rôzne vypäté situácie.

29.12.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Hoci ich prvoradou úlohou je pacienta vyšetriť, resp. ošetriť, stanoviť diagnózu a liečiť, lekári a zdravotnícky personál sa počas roka stretávajú s rôznymi vypätými situáciami. V minulosti bol lekár pojem, bola mu prejavovaná úcta a rešpekt. Dnes sú na dennom poriadku situácie, kde sú zdravotníci vystavení slovným a neraz aj fyzickým útokom či už z radov pacientov, alebo ich príbuzných. Uvedené skúsenosti nám potvrdili aj v Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Medička, ktorá pomáhala v prvej línii v nemocnici v Handlovej: „Som rada za každú skúsenosť, ktorú môžem pred nástupom do praxe získať“

28.12.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Koronavírus jej dal na výber. Buď sedieť doma, alebo sa aktívne zapojiť do prvej línie a zistiť, čo je krízová medicína na vlastnej koži. Kristína Rečková, 22-ročná medička z Handlovej, ktorá študuje na Lekárskej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci neváhala ani chvíľu. Vrátila sa domov a rozhodla sa pomáhať v mobilnom odberovom mieste (MOM) Nemocnice AGEL Handlová. Čo jej táto skúsenosť priniesla a ako sa pozerá na takúto medicínsku prax nám prezradila v rozhovore.

Celý článok


Kedy sa lekár stane lekárom a čo má spoločné akútna medicína a šach?

28.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Faktorov, ktoré vplývajú na osudy pacientov je neskutočne veľké množstvo a liečba je len jedna časť. Primár súčasného covid Oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny a námestník pre zdravotnú starostlivosť Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Martin Hlubek sa podelil o svoje skúsenosti. Aké pozitíva možno vidieť v súčasnej situácii, prečo mu očaroval jeho odbor a čo má akútna medicína spoločné so šachom? Na to, aby sa lekár stal lekárom musí prejsť isté obdobie. A zďaleka to nie je pár týždňov ani mesiacov. Vo voľnom čase má nielen koníčky ale dokonca kone. Na svojom dvojkolesovom tátošovi jazdí po celej Európe.

Celý článok


Zdravotníci na Oddelení dlhodobo chorých spríjemňujú pacientom vianočné obdobie

23.12.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Na Oddelenie dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Handlová zavítali Vianoce. Vďaka sanitárom a sestrám sa podarilo pacientom, ktorí tieto sviatky strávia v nemocnici, vyčarovať úsmev na tvári. Spoločné priestory sú krásne vyzdobené, čím pripomínajú pacientom domov.

Celý článok


Vianoce oslávia aj v handlovskom seniorcentre

22.12.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice AGEL Handlová, aj napriek ťažkej situácii budú oslavovať Vianoce. Opatrovateľky pripravili klientom vianočnú výzdobu, čaká ich štedrovečerná večera a množstvo darčekov pod stromčekom.

Celý článok


Dôvodom zimných úrazov môže byť nielen nepriaznivé počasie, ale aj znížená ostražitosť

22.12.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Počas zimných mesiacov nie je výnimkou, že sa napríklad pošmykneme na klzkom povrchu chodníka či na snehu. Na Jednodňovej zdravotnej starostlivosti v Nemocnici AGEL Bánovce však našťastie ani v tomto čase nepozorujú zvýšený výskyt úrazov. Ako sa im vyvarovať alebo aké úrazy sú počas vianočných sviatkov či Silvestra najčastejšie, sme sa spýtali primára v chirurgických odboroch MUDr. Michala Juráka.

Celý článok


Za rok činnosti je poradňa chronických rán a stómií v Nemocnici AGEL Zlaté stále viac vyhľadávanou pacientmi

21.12.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Rok činnosti a veľký záujem zo strany pacientov aj rodinných príslušníkov. To je bilancia ročnej prevádzky poradne chronických rán a stómií v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Zriadenie poradne bolo reakciou vedenia nemocnice na dopyt verejnosti po tejto službe a prispelo k skvalitneniu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Počet pozitívnych zamestnancov levočskej nemocnice v súčasnosti klesá. Prinášame prehľad testovania počas vianočných sviatkov

21.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva od konca októbra 2020 považuje za červenú covid nemocnicu. Ku dňu 21.12. 2020 eviduje o 22 menej pozitívnych zamestnancov ako bolo dňa 2.12. 2020. Za uplynulý týždeň sa na mobilnom odbernom mieste covid-19 vykonalo dokopy viac ako 1200 PCR a antigénových testov. Niektoré dni počas vianočných sviatkov nebude možnosť testovania na odbernom mieste covid-19.

Celý článok


Levočská nemocnica si v ankete Nemocnica roka 2020 polepšila až o päť priečok

17.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Mimovládna nezisková organizácia INEKO hodnotila zdravotnícke zariadenia už po šiestykrát. Nemocnica AGEL Levoča si podľa jej prieskumu v ankete Nemocnica roka 2020 od minulého roka polepšila o päť priečok. Kategórie a vybrané ukazovatele boli kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosť, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť.

Celý článok


Vianočná kvapka krvi vedenia a zamestnancov levočskej nemocnice

16.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Počas predvianočnej stredy zorganizovalo Transfuziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča vianočnú kvapku krvi, na ktorej sa za tradičných epidemiologických opatrení zúčastnilo vedenie aj zamestnanci nemocnice. Darcovia krvi sú pre nemocnice dôležití a ich krv nesmierne vzácna.

Celý článok


Na stravu si dajme pozor aj na Vianoce

14.12.2020 / AGEL Clinic

Počas vianočných sviatkov sa nejednému z nás stane, že to preženieme s jedlom. Rôzne ťažké a mastné jedlá, ktoré ponúka štedrovečerný stôl a ich kombinácia s alkoholom sú pre naše telo veľkou záťažou, a s tým môžu byť spojené rôzne zdravotné komplikácie. Čo všetko môže prejedanie sa spôsobiť a ako sa tomu môžeme vyhnúť, sme sa opýtali internistky MUDr. Terézie Pázmanovej zo špecializovanej nemocnice AGEL Clinic Bratislava.

Celý článok


„Pre pacientov sme síce častokrát neviditeľní, ale zároveň nepostrádateľní,“ hovorí anestéziologička z AGEL Clinic

10.12.2020 / AGEL Clinic

Sú poslední, ktorých pred operačným zákrokom v celkovej anestézii vidíme a často aj prvými, ktorí sú s nami, keď sa po zákroku zobúdzame. Práca anestéziológa skrýva pred zrakmi pacientov množstvo zákutí, ktoré si my, ako laici, neuvedomujeme. Čo všetko je v ich náplni, ale napríklad aj aké chyby ľudia najčastejšie pred anestéziou robia, sme sa spýtali anestéziologičky MUDr. Kataríny Kneppovej, ktorá pracuje v bratislavskej špecializovanej nemocnici AGEL Clinic.

Celý článok


Novootvorená diabetologická ambulancia v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce zaznamenala u pacientov obrovský ohlas

9.12.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Ambulancia diabetológie, porúch látkovej premeny a výživy funguje v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce len tri mesiace a už zaznamenala obrovský ohlas a záujem zo strany pacientov. Za pár týždňov ich bolo takmer 500, a to zatiaľ ambulancia funguje len tri dni v týždni. Hlavne pacienti s cukrovkou majú po rokoch špecialistu aj v zlatomoraveckej nemocnici.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aktuálnu pandemickú situáciu zvláda

4.12.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, vzhľadom na súčasnú II. vlnu pandémie koronavírusu hneď od začiatku promptne zareagovala a prijala viaceré organizačné opatrenia. Vďaka nim sa darí chod nemocnice udržať a čo je potešiteľné, v posledných dňoch nemocnica zaznamenala výrazné zlepšenie aktuálneho stavu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zrekonštruovala Jednotku intenzívnej starostlivosti

3.12.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce dokončila rekonštrukciu jednotky intenzívnej starostlivosti oddelenia vnútorného lekárstva. Jej výsledkom sú moderné priestory, nové technologické vybavenie a nový komfort tak pre pacientov, ako aj pre personál, ktorý sa o pacientov stará. Rekonštrukciu v hodnote 10 tisíc EUR financovala samotná nemocnica z vlastných zdrojov.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomáha pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

2.12.2020 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava, špecializovanej nemocnici v Bratislave, majú k dispozícii už takmer polroka na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie terapiu rázovou vlnou. Pacientom pomáha pri širokej škále ochorení a k dispozícii im je rýchlo, čakacia doba je maximálne týždeň.

Celý článok


Na Oddelení dlhodobo chorých v handlovskej nemocnici ročne odliečia viac ako 700 pacientov

1.12.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Súčasťou Nemocnice AGEL Handlová je aj Oddelenie dlhodobo chorých, ktoré už niekoľko rokov vedie primárka MUDr. Miriam Kvostková. Práca na tomto oddelení je síce náročná a zahŕňa liečbu komplikovaných prípadov, ale prezradila nám, že jej súčasťou sú aj milé príhody.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch má nový digitálny röntgen

1.12.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nový moderný digitálny röntgenový systém pribudol do Nemocnice AGEL Krompachy, momentálne je v skúšobnej prevádzke. Táto novinka je prínosom nielen pre pacientov, ale aj pre zdravotnícky personál nemocnice.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici je možné sa dať bezplatne otestovať

25.11.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zriadila od 16. novembra 2020 mobilné odberové miesto na bezplatné testovanie širokej verejnosti. Už prvé dni jeho prevádzky ukázali záujem verejnosti o testovanie. Nemocnica aj naďalej poskytuje aj možnosť testovania PCR testami tak pre pacientov s covid pasom, ako aj samoplatcov.

Celý článok


Počas epidémie sa práca stala oveľa náročnejšou

11.11.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Epidémia šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 prišla tento rok nečakane a nikto z nás dovtedy podobnú situáciu nepoznal. Zdravotníci museli okamžite zareagovať, prijať nové opatrenia a systém ich práce sa takmer zo dňa na deň zmenil. Sú v prvej línii a kedykoľvek môžu prísť do styku s nakazeným pacientom, ktorý vírus môže nevedome šíriť. Aj zamestnanci Nemocnice AGEL Krompachy si zvýšené riziko nákazy uvedomujú denne.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Krompachy otestovali počas víkendu 448 ľudí

10.11.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy s.r.o. sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za tieto dni celkovo odobrali zdravotníci 448 vzoriek. Nemocnica AGEL Krompachy testovala pacientov, zamestnancov a ich rodinných príslušníkov antigénovými testami.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Krompachy otestovali počas víkendu 448 ľudí

10.11.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy s.r.o. sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za tieto dni celkovo odobrali zdravotníci 448 vzoriek. Nemocnica AGEL Krompachy testovala pacientov, zamestnancov a ich rodinných príslušníkov antigénovými testami.

Celý článok


V AGEL Clinic otestovali počas víkendu 283 ľudí

9.11.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 280 testovaným. AGEL Clinic testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR, otestovali tiež zamestnancov kliniky antigénovými testami.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce otestovali počas víkendu 200 ľudí

9.11.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo zdravotníci odobrali vzorky viac ako 200 testovaným. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR a tiež zamestnancov a pacientov antigénovými testami.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


"Pacienti sú pod vplyvom situácie zodpovednejší," hovorí vedúca fyzioterapeutka z bratislavskej AGEL Clinic

5.11.2020 / AGEL Clinic

Epidémia šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 prišla tento rok nečakane a nikto z nás dovtedy podobnú situáciu nepoznal. Zdravotníci museli okamžite zareagovať, prijať nové opatrenia a systém ich práce sa takmer zo dňa na deň zmenil. Sú v privej línii a kedykoľvek môžu prísť do styku s nakazeným pacientom, ktorý vírus môže nevedome šíriť. Aj napriek tomu, že špecializovaná nemocnica AGEL Clinic Bratislava funguje aj dnes v nezmenenom režime a klientom vychádza v každom smere v ústrety, zamestnanci kliniky si zvýšené riziká uvedomujú denne.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


V AGEL Clinic otestovali počas víkendu 2526 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov.

2.11.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 2500 testovaným. AGEL Clinic testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR a v sobotu podvečer zamestnancov a rodinných príslušníkov kliniky antigénovými testami.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici otestovali počas víkendu 441 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 441 testovaným, z nich 7 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich najbližších rodinných príbuzných. Ďalších 50 zdravotníkov podali pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v zlatomoraveckom regióne

Celý článok


V krompašskej nemocnici otestovali počas víkendu 433 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 433 testovaným, z nich 7 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných. Ďalších 50 zdravotníkov podalo pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v meste a okolitých obciach.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Krompašská nemocnica vynovila svoje interné oddelenie

20.10.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy majú pre pacientov novinku. Po týždňovej prestávke sa dnes, 20. októbra, otvorilo interné lôžkové oddelenie, ktoré prešlo zmenami a ďalšie z nich sa chystajú.

Celý článok


Na chrbticu myslime denne a bolesti nepodceňujme

16.10.2020 / AGEL Clinic

Bolesťami chrbtice trpí množstvo z nás a pacientov s touto diagnózou pribúda. Dnešný deň, 16. október, je vyhlásený za Svetový deň chrbtice a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o týchto zdravotných problémoch. Na kľúčovú os nášho tela by sme však mali myslieť po celý rok.

Celý článok


Neurológia je ako detektívna práca

2.10.2020 / AGEL Clinic

Svoje 15 ročné skúsenosti v odbore neurológia sa rozhodla zúročiť od začiatku septembra ako nová posila AGEL Clinic Bratislava. MUDr. Ronnie Šandorová Traubnerová má medicínu v krvi a vo svojej ambulancii sa zaoberá širokou škálou diagnóz.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


Alzheimer sa dá zachytiť včas, dôležité je spozorovať prvé príznaky

21.9.2020 / AGEL Clinic

Alzheimerova choroba začína nenápadne a pomaly. Potichu sa vkráda do života a neodchádza, naopak, rozvíja sa. Práve 21. september je vyhlásený za Svetový deň Alzheimerovej choroby, ktorý poukazuje na potrebu pochopenia a podpory ľudí, ktorí touto chorobou trpia.

Celý článok


Testovanie na COVID-19 je v AGEL Clinic možné každý deň

18.9.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, realizuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Dni, kedy je možné sa na klinike otestovať, sa rozšírili na celý týždeň, pre klientov sú na to vyhradené ranné hodiny. Cena testu je 65 EUR.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov je otestovaná

19.8.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, špecializovaná nemocnica so zameraním na športovú medicínu, v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja otestovali hráčov slovenskej reprezentácie do 17 rokov. Testovaní boli aj členovia realizačného tímu, celkovo bolo otestovaných 32 ľudí. Všetky výsledky sú negatívne.

Celý článok


Množstvo vrstiev, vysoké horúčavy, nemožnosť sa napiť, aj taká je práca zdravotníka pri testovaní na koronavírus

18.8.2020 / AGEL Clinic

Šíriaci sa koronavírus COVID-19 preveruje v mnohom sily zdravotníkov. Hrdinovia v prvej línii, lekári aj sestry, ktorí denne pacientov testujú, to majú najmä v letných horúčavách mimoriadne náročné. Vzhľadom na to, aby boli pred možnou nákazou pri testovaní chránení, musia mať niekoľko hodín okrem zdravotníckej uniformy oblečených aj sedem druhov ochranných pracovných prostriedkov. Podľa ich slov ide o fyzicky, ale aj psychicky vyčerpávajúce momenty.

Celý článok


Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov má negatívne výsledky

4.8.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, špecializovaná nemocnica so zameraním na športovú medicínu, v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja, otestovali v pondelok všetkých hráčov slovenskej reprezentácie do 18 rokov. Testovaní boli aj členovia realizačného tímu, celkovo bolo otestovaných 38 ľudí. Všetky výsledky sú negatívne.

Celý článok


NADÁCIA AGEL prišla s projektom „Chráňme zdravie nás všetkých“ a svoju činnosť prispôsobila aktuálnej situácii poznačenej celosvetovou pandémiou

29.7.2020 / NADÁCIA AGEL

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých zaťažkávajúcou skúškou. NADÁCIA AGEL bola tiež vzhľadom na šíriacu sa epidémiu koronavírusu nútená zmeniť plány na rok 2020 a pozastaviť pripravované projekty. Namiesto toho však vymysleli nové projekty a pomáhali aj naďalej tam, kde ich potrebovali.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Potvrdilo sa, že naši zamestnanci sú profesionáli za každých okolností

16.7.2020 / AGEL Clinic

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod špecializovanej AGEL Clinic v Bratislave, a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, MUDr. Otom Lobodášom, MPH.

Celý článok


Ambulancia vnútorného lekárstva rozšírila vyšetrenia o ultrasonografiu brucha

18.6.2020 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú v Ambulancii vnútorného lekárstva novinku. Pacientom je k dispozícii aj ultrasonografické vyšetrenie, ktoré je bezpečné a najmä bezbolestné a má v medicíne široké spektrum využitia.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 35 EUR (základný panel) alebo 48 EUR (rozšírený panel) po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky. Odber sa robí aj deťom od 10 rokov.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


Zbierka NADÁCIE AGEL ukážkou pomoci a spolupatričnosti

22.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL už po tretíkrát organizuje v Nemocnici Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, charitatívnu vianočnú zbierku šatstva a hračiek pre ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej sociálnej situácii. Zbierka trvá celý november a okrem zamestnancov nemocnice sa do nej môžu zapojiť aj obyvatelia Kežmarku a okolia. Už prvé dni zbierky ukázali veľkú spolupatričnosť a ochotu pomôcť dospelým aj deťom, o čom svedčia plné vrecia vyzbieraných vecí. Tie poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


Vianočná zbierka šatstva v kežmarskej nemocnici

11.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL v spolupráci s kežmarskou nemocnicou aj tento rok organizuje charitatívnu zbierku šatstva. Vianočná zbierka šatstva sa koná počas celého novembra a prioritne sa do nej zapájajú zdravotnícki pracovníci a ich rodiny, no v tomto období už i verejnosť avizuje svoj záujem prispieť do dobročinnej akcie. Vyzbierané veci poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


NADÁCIA AGEL začala zbierať chobotničky

28.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Drobná maličkosť môže byť niekedy veľkou pomocou, ako napríklad háčkovaná chobotnička, ktorá pomáha predovšetkým predčasne narodeným deťom. Kedže chceme, aby túto roztomilú a hlavne užitočnú hračku malo čo najviacej detí, rozhodli sme sa ich zbierať a distribuovať do nemocníc, do detských postieľok a každému, kto o ňu prejaví záujem.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Rehabilitácie zvyšujú šance na lepšiu mobilitu

23.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Daniela trpí od narodenia detskou mozgovou obrnou. Po mnohých operáciách sa rozhodla vyskúšať rehabilitačný pobyt v špecializovanom centre Svetielko, vďaka ktorému vidí na svojej chôdzy prvé pokroky. Nakoľko liečba je finančne nákladná, NADÁCIA AGEL sa rozhodla financovať rehabilitačné terapie ako oxygenoterapiu, neurostimulačnú masáž a špeciálnu metódu TheraSuit.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Tadeáš, Vilko a Riško na štartovej čiare Healthy run Košice

5.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Bežci z Košíc a okolia mali možnosť urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre deti, ktoré potrebujú pomoc. Účasťou na nesúťažnom charitatívnom behu Healthy run Košice a zaplatením štartovného totiž prispeli trom hendikepovaným deťom, konkrétne Tadeášovi Wagnerovi, Richardovi a Viliamovi Holendovcom. Tento ročník rodinného charitatívneho behu odštartoval v sobotu 5. októbra o 10:00 hod. v areáli Nad Jazerom v Košiciach.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


NADÁCIA AGEL na Dni otvorených dverí Rádia Regina Západ

7.9.2019 / NADÁCIA AGEL

V sobotu 7. septembra otvorilo svoje brány verejnosti Rádio Regina Západ. Súčasťou bohatého programu bola Rozhlasová kvapka krvi, ktorú zabezpečila Nemocnica Komárno so svojím odberovým tímom. NADÁCIA AGEL spolu s ligovými hráčmi AS Trenčín podporila túto zmysluplnú akciu, pretože si všetci uvedomujeme dôležitosť tejto vzácnej tekutiny a nikdy nevieme, kedy môžeme zachrániť ľudský život.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Rehabilitácie pomáhajú Janke zlepšovať pohyb a motoriku

2.7.2019 / NADÁCIA AGEL

Čoraz častejšie vidieť poruchy pohybového aparátu u detí školského a často aj predškolského veku. Fyzioterapia detí s hendikepom sa zameriava vytvorenie správnych pohybových návykov, dôležité je sa venovať aj fyzioterapii detí s nesprávnym držaním tela, plochými nohami, deformitami hrudníka, stavmi po úrazoch a operáciách.

Celý článok


NADÁCIA AGEL sa stala partnerom nesúťažného behu na nábreží Dunaja v Bratislave

24.6.2019 / NADÁCIA AGEL

Charitatívny beh sa konal 22. júna v popoludňajších hodinách priamo na nábreží Dunaja v blízkosti najväčšieho nákupného centra v Bratislave. Zúčastnilo sa ho 118 bežcov, vďaka ktorým sa nám podarilo vyzbierať celkovo 558 eur. Bezplatné diagnostické merania zastrešili počas celej akcie zdravotníci z AGEL Clinic. S prevenciou a zdravotníckou osvetou sa verejnosť zoznámila počas niekoľkohodinového sprievodného programu.

Celý článok


Zdolávanie bežeckej trate sa ponesie v znamení charity

15.6.2019 / NADÁCIA AGEL

V sobotu 22. júna o 15:00 hod. sa uskutoční nesúťažný beh, ktorý odštartuje na nábreží Dunaja. Okrem bezplatných diagnostických meraní, ktoré zabezpečia zdravotníci z AGEL Clinic počas celej akcie, nebude chýbať ani sprievodný program. Navrhnutá trať má 10 km, keďže však ide o nesúťažný beh, tak sa dá jej dĺžka upraviť podľa schopností a individuálnych preferencií.

Celý článok


NADÁCIA AGEL sa i tento rok stala partnerom HELPfestu

8.6.2019 / NADÁCIA AGEL

Každoročne sa NADÁCIA AGEL pridáva k myšlienke začleňovanie hendikepovaných ľudí do spoločenského diania. Je to jedna z príležitostí, kde sa možno priamo stretnúť s bezbariérovými, športovými a kultúrnymi aktivitami určených pre návštevníkov rôzneho veku. Cieľom HelpFestu, ktorý sa konal na Devíne v sobotu 8.júna, je priblížiť život vozíčkara bežným ľuďom a naopak, pomôcť hendikepovaným so zaradením do verejného života.

Celý článok


Druhý ročník športových hier pre hendikepované deti v znamení dobrej nálady

25.5.2019 / NADÁCIA AGEL

Vo Valčianskej doline sa v sobotu 25. mája uskutočnil druhý ročník športových hier zameraných na hendikepované deti. Cieľom športového dňa bolo ponúknuť príležitosť zábavne stráviť čas a nadviazať nové vzťahy a kamarátstva. Detských športovcov mal primäť k tomu, že sa sami budú chcieť zdokonaľovať po stránke fyziologickej, motorickej, koordinačnej a emocionálnej.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


Tadeáš trpí svalovou dystrofiou, ale jeho obrázky žnú jeden úspech za druhým

27.3.2019 / NADÁCIA AGEL

Tadeáš sa narodil so svalovou dystrofiou, ktorá ho pripútala na invalidný vozík. Každodennú radosť mu robia farebné perá. Kreatívne diela tohto šikovného ôsmaka môžu milovníci umenia vidieť od 1. marca do 1. mája 2019 v galérii Imobilio v Karlovej Vsi.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre média

Mgr. Martina Pavliková
Tlačový hovorca
tel: +421 911 169 377
e-mail: hovorca@agelsk.sk