Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

Huntingtonova choroba - vzácne genetické ochorenie mení život pacientovi aj jeho okoliu

29.5.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Huntingtonova choroba. Ochorenie vzácne, dlho nepoznané, stále raritné a nezvyčajné, ale významným spôsobom meniace život a jeho kvalitu postihnutého človeka a zasahujúce aj jeho bezprostredné okolie. Práve Huntingtonovej chorobe bola venovaná celoslovenská konferencia, ktorá sa uskutočnila vo Zvolene. Zúčastnili sa jej renomovaní odborníci zo Slovenka, Čiech a Nemecka, ale aj samotní pacienti a ich blízki, aby si vymenili najnovšie poznatky o tejto chorobe.

Celý článok


Vysoké Tatry privítali stovky zdravotníkov z celého Slovenska

29.5.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL v spolupráci so Vzdelávacím, vedeckým a výskumným inštitútom AGEL zorganizovala celoslovenskú odbornú konferenciu s medzinárodnou účasťou XXV. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra, ktoré sa uskutočnili v dňoch 26. – 27. mája 2023 v Kongresovom centre Hotela ACADEMIA, Stará Lesná, Vysoké Tatry. Konferencia sa konala pod záštitou predsedu predstavenstva AGEL SK Ing. Michala Pišoju, MPH, LL.M. za účasti stovky zdravotníkov.

Celý článok


Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno opäť získalo najvyššie možné ocenenie .V liečbe náhlych cievnych mozgových príhod sú lepší ako celosvetový priemer

29.5.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno opäť triumfovalo. Aj za rok 2022 získalo najvyššie ocenenie, a to Diamantový status ANGELS AWARD. Cenu udeľuje European Stroke Organisation za prístup k liečbe cievnych mozgových príhod (CMP). Najväčšiu zásluhu na ocenení má celý tím neurologického oddelenia vrátane jednotky intenzívnej starostlivosti nemocnice, ktorý je roky mimoriadne úspešný v liečbe CMP.

Celý článok


Ocenenie Zdravotník roka získala námestníčka levickej nemocnice

25.5.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Už každoročne Nitriansky samosprávny kraj udeľuje ocenenie Zdravotník roka. Tento rok si ocenenie odniesla aj námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť PhDr. Helena Dudášová MHA, MPH z Nemocnice AGEL Levice. Okrem toho získali ďakovné diplomy aj traja ďalší zamestnanci levickej nemocnice a to: námestník pre zdravotnú starostlivosť a primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Gabriel Mančík, MBA, primár oddelenia úrazovej chirurgie MUDr. Adrián Horváth, a vedúca sestra fyziatrie balneológie a liečebnej rehabilitácie Bc. Monika Bližňáková.

Celý článok


Bánovská nemocnica spustila skúšobnú prevádzku CT pracoviska

25.5.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Novozriadené CT pracovisko Nemocnice AGEL Bánovce spustilo skúšobnú prevádzku. Jeho slávnostné otvorenie vedenie nemocnice naplánovalo na približne polovicu júna. Nemocnica tak výrazným spôsobom postúpi v kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


11. Skalický deň sestier. Ocenená sestra Ružena Škodová: ,,Pre mňa je pacient všetko“

24.5.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier vedenie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica usporiadalo odborný seminár spojený s oceňovaním Skalická sestra roka 2023. V historickej budove Domu kultúry v Skalici sa tento rok zišlo viac ako 200 sestier, pôrodných asistentiek, fyzioterapeutov, medicínsko-technických pracovníkov, záchranárov, ale aj lekárov.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier: Najvyššie ocenenie si prevzali aj dve sestry zo Šace

23.5.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj dve sestry, zamestnankyne Nemocnice AGEL Košice-Šaca a Kardiocentra AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Vedeli ste, že krv môžete darovať aj sám sebe? Túto možnosť využíva stále viac pacientov

23.5.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen pravidelne organizuje darovanie krvi pre záujemcov zo Zvolena a okolia, pričom sa teší stále väčšej podpore. Májová kvapka krvi prilákala 21 záujemcov, z ktorých 16 mohlo darovať krv. Zdravotníci tak počas darovacej akcie odobrali viac ako 7 litrov krvi. Okrem pravidelných darcov a odhodlaných prvodarcov prišlo aj niekoľko záujemcov, ktorí chceli krv darovať konkrétnej osobe. Ako sa takýto odber realizuje a aké sú ďalšie alternatívy darcovstva, sme sa spýtali Bc. Adriany Pelčovej, manažéra výjazdových tímov AGEL Merea, ktorý organizuje darovanie krvi pod záštitou oddelenia hematológie a transfuziológie Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Odvážny piatak zo Šace zachránil život mame a ešte nenarodenému bračekovi

23.5.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Jedenásťročný Matej zo Šace na osudný aprílový deň tak ľahko nezabudne. Bola sobota ráno, keď v kúpeľni našiel bezvládne ležať na zemi svoju mamu. Gabriela Stolárová (39) bola v ôsmom mesiaci tehotenstva a na to, čo sa stalo, si vôbec nepamätá.

Celý článok


Zamestnanci levočskej, krompašskej a kežmarskej nemocnice majú veľké srdcia. V máji spravili Vianoce tým, ktorí to potrebujú

23.5.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Zamestnanci Nemocnice AGEL Levoča, Nemocnice AGEL Krompachy a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, majú veľké srdcia a obrovskú dávku empatie. Zapojili sa do zbierky potravín a hygienických potrieb pre Dom Charitas Sv. Jozefa Spišská Nová Ves, zariadenie pre týrané matky a deti v núdzi. Spoločnými silami vyzbierali desiatky kilogramov užitočných vecí, ktoré ľuďom v zariadení pomôžu. Iniciatívu projektu zastrešila NADÁCIA AGEL.

Celý článok


Urológia v skalickej nemocnici oslavuje 30 rokov. Ročne ošetria okolo 20-tisíc pacientov

22.5.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Bolo to presne 16. mája 1993, kedy v skalickej nemocnici začalo fungovať samostatné urologické oddelenie. Dovtedy boli urologickí pacienti hospitalizovaní na chirurgickom a kožnom oddelení nemocnice. Už od svojho začiatku poskytovalo kompletnú urologickú starostlivosť o pacientov z celého Záhoria. V súčasnosti sa tamojšia urológia stará o pacientov zo štyroch okresov. Oddelenie zabezpečuje preventívnu, diagnostickú a liečebnú starostlivosť o pacientov s ochoreniami močového systému u mužov, žien, detí a s chorobami pohlavného systému u mužov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca oddnes povoľuje návštevy

22.5.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

S účinnosťou od 22. 05. 2023 sú so súhlasom generálneho riaditeľa Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavla Rusnáka, MBA v šačianskom zdravotníckom zariadení opätovne povolené návštevy.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier: najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra bánovskej nemocnice

22.5.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj vedúca sestra jednodňovej zdravotnej starostlivosti a zástupkyňa námestníčky pre ošetrovateľstvo Nemocnice AGEL Bánovce, PhDr. Andrea Kusá.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier Najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra zvolenskej nemocnice

22.5.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj vedúca sestra neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen, PhDr. Marta Hríbiková.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier. Najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra kežmarskej nemocnice

22.5.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj Mária Danielčáková, sociálna sestra oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier. Najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra levočskej nemocnice

22.5.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj Katarína Baranová, sestra oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Levoča.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce si odniesla aj sestra Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

22.5.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Najväčším splneným snom každého zdravotníka je uznanie, tak zo strany pacientov a rodinných príslušníkov, ako aj zo strany odborníkov sektora zdravotníctva. Z rúk prezidentky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek si 19. mája prestížne ocenenie Biele srdce v kategórii Sestra a pôrodná asistentka v praxi prevzala Eva Pacalajová z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Viete, čo sa deje s vašou odobratou krvou pri darovaní krvi?

19.5.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Darovaním krvi to všetko len začína. Krvné prípravky v plastových vakoch si vieme všetci predstaviť. Čo sú však transfúzne lieky, ako sa pripravujú, kedy a pre koho, čo všetko tomu predchádza, objasňuje primárka hematologicko-transfúziologického oddelenia Nemocnice AGEL Komárno MUDr. Enikő Radi.

Celý článok


Pôrodná asistentka Anna pracuje v kežmarskej nemocnici už takmer 40 rokov. Najsilnejším zážitkom bol pre ňu pôrod vlastnej vnučky

19.5.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Anna Bieliková pracuje ako pôrodná asistentka v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, už takmer 40 rokov. Kežmarok jej prirástol k srdcu a bola pri pôrode obrovského množstva detí, no najsilnejším zážitkom počas jej praxe bol pôrod vlastnej vnučky. Čo by odkázala budúcim matkám a budúcim kolegyniam?

Celý článok


Pôrodné asistentky sú neodmysliteľnou zložkou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. ,,Naša práca je veľmi náročná, no zároveň krásna“

18.5.2023 / Nemocnica AGEL Levice

V dnešnej rýchlo meniacej sa dobe, kde sa kladie dôraz na individuálnu a kvalitnú zdravotnú starostlivosť o pacientov, sa pôrodné asistentky stávajú neoceniteľnými členmi tímu poskytujúcich zdravotnú starostlivosť pre tehotné ženy a novorodencov. Ich úloha a prínos je jedinečný, pričom ich odbornosť a záväzok majú pozitívny vplyv na zdravie a pohodu matiek a detí.

Celý článok


Sestra interného oddelenia levočskej nemocnice pomáha pacientom 34 rokov a vychovala sedem detí

18.5.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Sestra internej ambulancie Nemocnice AGEL Levoča, Mgr. Mária Baluchová začala pracovať na internom oddelení po ukončení štúdia v roku 1989. Pomáhať ľuďom je jej životným poslaním, ktoré odovzdáva aj svojim deťom. Je obetavá, srdečná, chápavá a ochotná akokoľvek pomôcť nielen svojej rodine a blízkym, ale aj svojim pacientom kedykoľvek to potrebujú. Svoju prácu by nemenila. Je viac než obdivuhodné, že popri svojej práci vychovala aj sedem detí.

Celý článok


Tichý zabijak - hypertenzia: jeden z najvýznamnejších zdravotných problémov v dnešnej spoločnosti

17.5.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Hypertenzia, známa aj ako vysoký krvný tlak, sa stala jednou z najvýznamnejších zdravotných problémov, ktorým čelí dnešná spoločnosť. Tento stav ovplyvňuje milióny ľudí na celom svete a predstavuje vážne riziko pre zdravie a kvalitu života postihnutých pacientov. S cieľom zvýšiť povedomie o tejto chorobe a podporiť prevenciu a riadenie hypertenzie sa pri príležitosti Svetového dňa hypertenzie téme venuje primár oddelenia vnútorného lekárstva Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Miroslav Červeň.

Celý článok


Členovia operačných tímov Nemocnice AGEL Košice-Šaca prijali pozvanie na raňajky s primárom

17.5.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Zamestnanci Operačného centra začínali stredajšiu službu naozaj netradične – na spoločných raňajkách, na ktoré ich pozval primár, generálny riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA.

Celý článok


Hypertenziou môžu trpieť aj deti

17.5.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Hypertenzia, inak nazývaná aj vysoký krvný tlak, je stav charakterizovaný vysokým krvným tlakom v cievach. Zvyčajne postihuje dospelých ľudí, ale môže sa vyskytnúť aj u detí. Hypertenzia u detí je pomerne vzácna, ale jej výskyt je čoraz častejší.

Celý článok


Svetový deň hypertenzie: Preventívna akcia v bánovskej nemocnici odhalila desiatky pacientov s vysokým krvným tlakom

17.5.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Artériová hypertenzia alebo vysoký tlak krvi je civilizačným ochorením a najčastejším kardiovaskulárnym ochorením vôbec. Je jedným z najčastejšie diagnostikovaných ochorení na Slovensku. Pri príležitosti Svetového dňa hypertenzie, ktorý si každoročne pripomíname 17. mája, zorganizovala Nemocnica AGEL Bánovce preventívnu akciu zameranú na včasné odhalenie hypertenzie.

Celý článok


Hypertenzia - najčastejšie kardiovaskulárne ochorenie. Správne meraný krvný tlak pomáha predĺžiť život

16.5.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Cieľom Svetového dňa hypertenzie, ktorý pripadá na 17. mája, je priblížiť verejnosti jej význam, závažných zdravotných komplikácií a poskytnúť informácie o tom, ako vysokému krvnému tlaku predchádzať, rozpoznať a liečiť ho. Hypertenzia môže v prípade nedostatočnej liečby viesť k mnohým komplikáciám, vo výnimočných prípadoch až k smrti pacienta.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca vzdala hold svojim sestrám a pôrodným asistentkám. Ocenenie Biele srdce na regionálnej úrovni získali štyri z nich

15.5.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Medzinárodný deň sestier (12. 5.) oslávili zamestnanci Nemocnice AGEL Košice-Šaca slávnostným popoludním v Dome umenia v Košiciach. Krásnym spoločenským podujatím si uctili nenahraditeľnú a náročnú prácu sestier a pôrodných asistentiek. Ocenenie Biele srdce na regionálnej úrovni si prevzali štyri sestry.

Celý článok


V krompašskej nemocnici zrealizovali pôrod s asistenciou matky počas sekcie

15.5.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy bol zrealizovaný pôrod sekciou (cisárskym rezom), v ktorom zohrávala dôležitú úlohu asistencia matky. Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie krompašskej nemocnice pod vedením primárky MUDr. Svetlany Lukáčovej, MPH, realizuje pôrody podľa predstáv a požiadaviek rodičiek. V prípade pani Slávky išlo o plánovanú sekciu, na konci ktorej si z bruška dieťatko vybrala sama. Pani Slávka, trojnásobná mamička z Košíc, sa o zážitku zo svojho tretieho pôrodu podelila v rozhovore.

Celý článok


Vedúca sestra levického urgentu pracuje v zdravotníctva 41 rokov. ,,Sú to najlepšie roky môjho života“

12.5.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Nie je to len ich práca, je to aj ich zmysel života a poslanie. Pre povolanie zdravotnej sestry sa zvyčajne ženy rozhodujú, pretože majú záujem o pomoc druhým ľuďom a chcú pracovať v zdravotníckom sektore. Sestry majú nezastupiteľnú úlohu v starostlivosti o pacientov, pomáhajú im zlepšiť zdravotný stav i kvalitu života. Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier nám svoj príbeh porozprávala vedúca sestra urgentného príjmu Nemocnice AGEL Levice Mgr. Magdaléna Leváková, ktorá pracuje v zdravotníctve 41 rokov.

Celý článok


Bielym srdcom vyjadrila Nemocnica AGEL Zlaté Moravce úctu svojim sestrám

12.5.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek zorganizovala odborný seminár spojený s prestížnym ocenením „Biele srdce 2023". Medzi ocenenými boli aj tri sestry zo zlatomoravskej nemocnice, ktoré sú jej i pacientom verné štyri desiatky rokov.

Celý článok


V krompašskej nemocnici pracujú celý profesijný život a ich práca je pre ne poslaním

12.5.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Sestry Nemocnice AGEL Krompachy Mgr. Monika Nehrerová a Terézia Šusterová majú okrem sesterského povolania spoločné aj to, že od začiatku výkonu svojho povolania pôsobia v krompašskej nemocnici. Terézii prirástla chirurgia k srdcu a Monike sa otvoril svet na chirurgických operačných sálach. Terézia pracuje na chirurgickom oddelení už viac ako 40 rokov a Monika napriek zdravotným komplikáciám ostala pôsobiť v zdravotníctve, dnes už ako vedúca sestra novootvoreného oddelenia dlhodobo chorých krompašskej nemocnice.

Celý článok


Sestry sa zdokonaľovali vo svojej náročnej profesii

12.5.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce bola 11. mája miestom konania Okresného odborného seminára sestier. Zúčastnilo sa ho takmer 150 sestier a pri jeho príprave spolupracovala bánovská nemocnica s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Bánovciach nad Bebravou.

Celý článok


Výbava handlovskej nemocnice sa rozšírila o prenosné defibrilátory

12.5.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Prenosný defibrilátor je skvelou pomôckou nielen pre záchranárov, ale aj pre lekárov a zdravotníkov v menších nemocniciach. V prípade náhleho zastavenia krvného obehu pacienta vďaka nemu dokážu zdravotníci poskytovať kardiopulmonálnu resuscitáciu oveľa efektívnejšie. Dva nové prenosné defibrilátory pribudli aj do výbavy Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dokončila opravu strechy polikliniky

11.5.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v týchto dňoch dokončila rekonštrukciu strechy Polikliniky. Aktuálne sa realizuje preberacie konanie. Celková investícia takmer 370 tisíc eur bola prvým predpokladom, aby mohli rekonštrukčné práce v budove pokračovať.

Celý článok


Nedostatok krvi v zlatomoravskej nemocnici pomáhajú dopĺňať dobrovoľníci aj jej zdravotníci

11.5.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pripravila ďalší zo svojich pravidelných odberov krvi. Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, ktorý pripadá na 12. mája, pozvala na dnešný odber všetkých zdravotníkov, najmä sestry, a to pod názvom „Sesterská kvapka krvi“. Dobrovoľní darcovia prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu, aby ňou pomohli iným, ťažko chorým pacientom, pre ktorých je život bez transfúzie nezlučiteľný so životom.

Celý článok


Pohyb je pre zdravie tela aj mysle životne dôležitý

10.5.2023 / Nemocnica AGEL Levice

10. mája si pripomíname Svetový deň pohybom ku zdraviu. Tento deň slúži ako pripomenutie dôležitosti fyzickej aktivity pre náš zdravotný životný štýl. V súčasnej dobe, kedy sa väčšina ľudí v dôsledku práce a iných povinností pohybuje len minimálne, je dôležité dať do povedomia, aký vplyv má fyzická aktivita pre telo a myseľ.

Celý článok


Sestričkou túžila byť od detstva, a tak už 41 rokov pomáha pacientom

10.5.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V zlatomoraveckej nemocnici pracuje od septembra 1992, kedy nastúpila na pozíciu sestra chirurgického oddelenia, na ktorom pracovala takmer tri dekády rokov. Je perfekcionistkou s krasopisne vedenou ošetrovateľskou dokumentáciou, ktorej sladké, domáce maškrty pozná celá nemocnica. Strach ju neohromil ani v dobe covidovej, kedy sa ako sestra oddelenia dlhodobo chorých, reprofilizovaného na covid oddelenie, neúnavne starala prevažne o covid pozitívnych pacientov. Je vášnivou hubárkou, milujúcou matkou a babičkou. Energiu do ďalšej práce čerpá i z návštev koncertov svetoznámych rokových kapiel. Zoznámte sa, prosím, so sestrou Vierou Kolemusovou.

Celý článok


„Dobrá zdravotná sestra má mať súcit s človekom. Bez ohľadu na to, či je chorý alebo nie je.“ Mgr. Ildikó Somogyiová, vedúca sestra zariadenia Chronicare.

10.5.2023 / AGEL Clinic

Začínala ako sestra na internom oddelení. 20 rokov pracovala ako sestra na anestéziologicko-resuscitačnom oddelení. Teraz, vrchná sestra špecializovaného zdravotníckeho zariadenia Chronicare v Bratislave, dohliada na chronicky chorých pacientov, ktorí potrebujú dlhodobú ventilačnú a intenzívnu starostlivosť. Ildikó Somogyiová hovorí, že o každého pacienta s poruchou vedomia je možné sa postarať dôstojne, ľudsky a na vysokej úrovni.

Celý článok


Hasiči z Harichoviec sú dvojnásobní záchrancovia

9.5.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia Nemocnice AGEL Levoča zavítala do hasičskej zbrojnice obce Harichovce. Harichovskí hasiči spolu darovali 6750 ml krvi. Traja odvážlivci darovali krv po prvýkrát. Táto iniciatíva odhaľuje ochotu a zodpovednosť hasičov pre pomoc a podporu našej spoločnosti. Blíži sa letné obdobie, ktoré je z hľadiska počtu darcov najslabšie, no krvi nie je nikdy dosť a chýba aj počas leta. V levočskej nemocnici sú odbery každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


Novinky zo zvolenskej pôrodnice – pri pôrodoch využívajú šatkovanie, špeciálnu fitloptu i suché teplo

9.5.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Zvolen neustále napreduje, o čom svedčia nielen kurzy pre lekárov, sestry a pôrodné asistentky, ale aj aplikácia nových postupov priamo na oddelení. V súčasnosti už môžu rodičky plne využívať šatkovanie, fitloptu v tvare arašidu či vankúšiky s obilím, ktoré vyžarujú tzv. suché teplo.

Celý článok


Baníci z nešťastia v Novákoch prehovorili o najhorších chvíľach svojho života: „Bol to šok, nevládali sme dýchať, všade bol prach a tma“

9.5.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Na 26. apríl 2023 zranení baníci ani ich rodiny už nikdy nezabudnú. Práve v tento deň došlo v Bani Nováky pravdepodobne k zapáleniu a vyhoreniu banského plynu – metánu. Deväť ľudí utrpelo na mieste popáleniny alebo sa nadýchalo splodín horenia. Dvoch zo štyroch ťažko zranených baníkov previezli záchranárske vrtuľníky v kritickom stave aj do Nemocnice AGEL Košice-Šaca, kde boli hospitalizovaní na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie. Po pár dňoch sa ich stav, našťastie, zastabilizoval a dokázali o tragédii prehovoriť.

Celý článok


Riaditeľka bánovskej nemocnice: „Bez darcov krvi by sme sa my, lekári, nezaobišli“

5.5.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Skvelá nálada a jeden z najväčších prejavov ľudskosti. Tak by sa dala pár slovami opísať Májová kvapka krvi, ktorú v Bánovciach nad Bebravou zorganizovala Nemocnica AGEL Bánovce v spolupráci s Miestnym spolkom Slovenského červeného kríža a výjazdovým tímom AGEL Merea. Zúčastnilo sa jej 42 dobrovoľných darcov.

Celý článok


Svetový deň hygieny rúk: Viete, ktoré zlozvyky znižujú účinnosť ich umývania?

5.5.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prostredníctvom Svetového dňa hygieny rúk (5. 5.) si pravidelne pripomíname význam hygieny rúk v prevencii infekcií. Infekcie spojené s poskytovaním zdravotnej starostlivosti komplikujú každý rok uzdravenie stovkám miliónov pacientov na celom svete. Hygiena rúk je základným a efektívnym opatrením za predpokladu, že je vykonávaná správne. Zdá sa, že ide o veľmi jednoduchú činnosť, ale nedostatky v dodržiavaní správnych postupov v hygiene rúk u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti sú celosvetovým problémom. Bezpečná starostlivosť je nielen znakom úcty k pacientom, ale aj základným právom pacienta. Význam hygieny rúk je potrebné pripomínať nielen zdravotníkom, ale tiež širokej laickej verejnosti. S hygieničkou Nemocnice AGEL Košice-Šaca MVDr. Ľubomírou Bodnárovou sme sa preto na hygienu rúk zamerali detailne. V nasledujúcich riadkoch podrobne vysvetľuje, kedy a ako často je potrebné umývať si ruky, ktorý spôsob hygieny je správny a akých zlozvykov sa pri umývaní rúk dopúšťame najčastejšie.

Celý článok


Skalická nemocnica bude mať novú magnetickú rezonanciu

5.5.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica výrazným spôsobom skvalitní zdravotnú starostlivosť pacientom v regióne. V súčasnosti začala s prácami na výmene prístroja magnetickej rezonancie. Starý prístroj sa demontuje a na jeho miesto bude inštalovaný modernejší MAGNETOM Sola prístroj. Cieľom celého projektu je obnova materiálno-technického vybavenia skalickej nemocnice.

Celý článok


Priestory levickej nemocnice zdobia umelecká diela

5.5.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocničné priestory dokážu byť často veľmi frustrujúce. Pre deti môžu pôsobiť holé steny ešte o niečo horšie. V levickej nemocnici v spolupráci so Spojenou školou internátnou pomohli spríjemniť prostredie ambulancie pediatrickej kardiológie. Deti sa už nemusia báť bielych nemocničných stien.

Celý článok


Infektológ: ,,Je dôležité, aby sme mali čisté ruky v pravý čas“

5.5.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Je to taká samozrejmosť, a predsa mnohí z nás vôbec nevedia, ako a kedy si umývať ruky, a prečo je vlastne hygiena rúk taká dôležitá. Práve dnešný Svetový deň čistých rúk si stanovil cieľ dostať túto tému celosvetovo do povedomia, informovať a poučiť. Najdôležitejšie informácie k tejto téme nám poskytol MUDr. Ladislav Lužinský z infektologickej ambulancie Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Zvolenskí škôlkari oslávili Svetový deň čistých rúk interaktívnou výučbou s Minkom Špinkom

5.5.2023 / AGELLAB SK

5. máj je známy aj ako Svetový deň čistých rúk, kedy odborníci apelujú na dôležitosť správnej hygieny. Práve z rúk sa totiž do tela dostáva mnoho baktérií, vírusov, ale i parazitov, ktoré dokážu vyviesť organizmus z rovnováhy. Odborníci z laboratórií AGELLAB sa počas tohto dňa vybrali do Materskej školy Ďatelinka vo Zvolene, aby interaktívnou formou za pomoci bábky Minka Špinka učili deti už od útleho veku správnej hygiene rúk.

Celý článok


5. máj - Svetový deň čistých rúk

4.5.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Zámerom tohto svetového dňa je celosvetovo spropagovať hygienu rúk. Zachovať globálnu propagáciu, viditeľnosť a udržateľnosť v oblasti hygieny rúk nielen v každodennom živote bežných ľudí, ale aj pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Svetová zdravotnícka organizácia od roku 2009 každoročne vyhlasuje k Svetovému dňu hygieny rúk kampaň „SAVE LIVES – Clean Your Hands“ - „Zachraňuj životy – umy si ruky“. O dôležitosti čistoty rúk hovorí epidemiologička Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Katarína Naďová PhD., MPH.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca má nového primára Novorodeneckého oddelenia

4.5.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca má nového primára Novorodeneckého oddelenia. MUDr. Ján Kapec už od strednej školy vedel, že sa túži stať lekárom. Nad iným povolaním, ktoré sa stalo zároveň aj jeho poslaním, ani nerozmýšľal. Vo funkcii primára novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca je od 1. mája 2023. Ako vnímal svoj prvý deň v novej pozícii?

Celý článok


Zdravotnú starostlivosť potrebujú aj domáci miláčikovia. V Lekárni AGEL Levoča sú dostupné aj veterinárne liečivá

3.5.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje verejnú Lekáreň AGEL Levoča, v ktorej ponúkajú okrem širokého sortimentu pre zdravie ľudí aj veterinárne prípravky. Zdravotná starostlivosť sa týka aj chlpatých rodinných príslušníkov. V tomto období sa vo vyššej miere začínajú vyskytovať parazity, ktoré im môžu spôsobiť zdravotné komplikácie. Aké druhy parazitov poznáme a akou formou proti nim môžeme bojovať?

Celý článok


Kežmarská nemocnica dočasne pozastavuje prevádzku mobilného odberového miesta Covid-19

3.5.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, od 1. mája 2023 na základe rozhodnutia RÚVZ dočasne pozastavuje prevádzku mobilného odberového miesta Covid-19. Pozastavenie prevádzky z rozhodnutia RÚVZ by malo trvať najmenej do 31. októbra 2023. Nemocnica však naďalej ponúka platenú formu antigénového a PCR testovania na pôvodnom mieste.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca vyhradila nové parkovacie miesta pre pacientov a návštevníkov zdravotníckeho zariadenia

3.5.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca vyhradila nové parkovacie miesta pre pacientov a návštevníkov zdravotníckeho zariadenia. K reorganizácii parkovacieho systému došlo v snahe zabezpečiť väčší počet parkovacích miest a zlepšiť kvalitu poskytovaných služieb v šačianskej nemocnici.

Celý článok


U takmer 40 % ľudí sa neobjavia typické príznaky ochorení, ktoré prenášajú kliešte

3.5.2023 / AGELLAB SK

Kliešťa obyčajného čoraz častejšie nájdeme aj na miestach, kde by ste ho ešte pred pár rokmi hľadali márne. Jeho výskyt je navyše na území Slovenska mimoriadne vysoký, čo zvyšuje nielen počet prípadov prisatia kliešťa, ale aj prípadov prenosu vážnych ochorení. Laboratóriá AGELLAB preto prichádzajú s novými balíčkami vyšetrení, ktoré si komplexne posvietia na kliešte a s nimi spojené ochorenia.

Celý článok


Na seminári ,,Multidisciplinárna spolupráca v klinickej praxi“ lekári a farmaceuti predstavili nové možnosti liečby

2.5.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno každý štvrťrok organizuje aj pre lekárov a farmaceutov pracujúcich v nemocnici ako aj v ambulantnom sektore špecializované semináre. V spolupráci so Slovenskou lekárnickou komorou sa uskutočnil v tomto roku prvý lekársky seminár pod názvom „Multidisciplinárna spolupráca v klinickej praxi“.

Celý článok


Pacientka handlovskej nemocnice spieva v skupine zdravotne znevýhodnených: „Prináša mi radosť, keď robím radosť iným,“ hovorí Mária Hrehušová

2.5.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

O rok oslávi okrúhlu osemdesiatku, od detstva sa pasuje s vážnymi diagnózami a tiež zrakovým znevýhodnením, no napriek tomu miluje spev a rada ním teší iných. Reč je o pani Márii Hrehušovej, ktorá je takmer 30 rokov členkou speváckej skupiny Rozlet, účinkujúcej pri Prvej základnej organizácii slovenského zväzu zdravotne postihnutých v Prievidzi.

Celý článok


Kežmarský medicínsky velikán má svoju galériu

2.5.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Aj fotografia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, je súčasťou galérie, ktorá vznikla na počesť Dr. Vojtecha Alexandra. Nachádza sa v priestoroch SOŠ Garbiarska 1 v Kežmarku. Stálu fotogalériu zo života kežmarského medicínskeho velikána pripravil Spolok lekárov Dr. Vojtecha Alexandra pri príležitosti životného jubilea dlhoročného predsedu spolku.

Celý článok


Ak v človeku viac svetla a lepšie počasie vyvoláva pocit „tmy“, môže ísť o jarnú depresiu

2.5.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Jarná depresia je sezónna afektívna porucha, ktorá sa prejavuje u niektorých ľudí počas jarnej sezóny. Táto porucha môže byť spôsobená zmenou svetelných podmienok, ktoré ovplyvňujú biologický rytmus tela. Ako bojovať s jarnou depresiou prezradila klinická psychologička levickej nemocnice Mgr. Barbarou Budinskou.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pozastavuje činnosť mobilného odberového miesta a vakcinačného miesta

29.4.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pozastavuje činnosť mobilného odberového miesta (MOM) a činnosť vakcinácie proti ochoreniu COVID-19. Dôvodom je minimálny záujem zo strany obyvateľov o tieto služby. Mobilné odberové miesto, ktoré pôvodne vzniklo za účelom masívneho testovania verejnosti aj vakcinačné miesto tak stratilo svoje opodstatnenie a od 1. mája 2023 dočasne prerušuje svoju činnosť. MOM bude verejnosti svoje služby poskytovať komerčne.

Celý článok


Choroby z povolania: Viete, ktoré patria k najrozšírenejším?

28.4.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Zámerom Svetového dňa bezpečnosti a zdravia pri práci, pripadajúceho na 28. apríl, je prispieť k zlepšeniu pracovných podmienok a zvýšeniu bezpečnosti a ochrany zdravia pracovníkov. Pri tejto príležitosti sme sa rozprávali s MUDr. Lindou Baldovskou z oddelenia pracovného lekárstva a klinickej toxikológie Nemocnice AGEL Košice-Šaca, ktorá uviedla aký je vývojový trend chorôb z povolania a čo je z hľadiska prevencie poškodenia zdravia pri práci najdôležitejšie.

Celý článok


Ušľachtilé srdcia dobrovoľných darcov bez nároku na honorár Nemocnici AGEL Zlaté Moravce zabezpečujú zásoby krvi

28.4.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Plánované odbery krvi v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce prilákali od začiatku roka viac ako 130 dobrovoľných darcov. Pravidelne organizované darovanie v krvi v zlatomoravskej nemocnici prinieslo obľubu najmä u stabilných darcov. Od začiatku tohto roka dodnes jej venovali takmer 70 000 mililitrov krvi.

Celý článok


Krompašská nemocnica má dva nové pľúcne ventilátory

28.4.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Krompachy má vďaka finančným prostriedkom z eurofondov dva nové pľúcne ventilátory v hodnote 42 000 EUR. Pľúcny ventilátor je zdravotnícky prístroj, ktorý sa používa na podporu dýchania u pacientov, ktorí majú ťažkosti s dýchaním, alebo ktorí nie sú schopní dýchať samostatne.

Celý článok


Lekárske preventívne prehliadky chránia zamestnanca aj zamestnávateľa

28.4.2023 / AGEL Clinic

Pracovisko je miesto, na ktorom trávime podstatnú časť dňa aj svojho života. Pracovná zdravotná služba pomáha zabezpečiť, aby ani po dlhých rokoch v práci neprišlo k poškodeniu zdravia zamestnancov, a to bez ohľadu na naše pracovné zaradenie u konkrétneho zamestnávateľa.

Celý článok


Chirurgické oddelenie levickej nemocnice má krátke čakacie časy na operácie

27.4.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Chirurgická ambulancia sa zaoberá chirurgickou starostlivosťou, čo znamená, že poskytuje ošetrenie, vyšetrenie a konzultácie pacientov pre rôzne chirurgické problémy a stavy, ktoré sa nedajú riešiť neoperačne. V chirurgickej ambulancii Nemocnice AGEL Levice je dlhé čakanie pred ambulanciou minulosťou. Chirurgická ambulancia má krátke čakacie časy na zaradenie pacientov na operácie v Nemocnici AGEL Levice, čo je pre pacientov výrazne komfortnejšie.

Celý článok


„Len polohovanie pacienta ako prevencia vzniku dekubitov často nepostačuje,“ hovorí vrchná sestra oddelenia dlhodobo chorých

26.4.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Medicína je plná inovácií. O tom sa presvedčili aj zdravotníci z oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce, ktorí sa v uplynulých dňoch vzdelávali v oblasti nových možností prevencie a liečby dekubitov.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Zvolen získalo ocenenie. Špecialisti odhalili raritné nádory u matky aj dcéry

26.4.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Lekári zvolenskej nemocnice získali v uplynulých dňoch významné ocenenie. Na kongrese Kazuistiky v gynekológii a pôrodníctve predstavili raritné prípady ochorení, s ktorými sa stretli. V tomto prípade išlo o dva prípady, ktoré boli zaznamenané u žien, dokonca matky a dcéry.

Celý článok


Krv môžu darovať aj fajčiari, je však potrebné vzdať sa na pár dní cigariet

25.4.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Aprílová kvapka krvi v Nemocnici AGEL Zvolen opäť prilákala množstvo darcov. Z celkového počtu 27 záujemcov bolo k darovaniu pripustených 21 z nich. Išlo o skúsených dlhoročných darcov i odvážnych prvodarcov, ktorí sa rozhodli svojou kvapkou prispieť do mora dobrých skutkov.

Celý článok


Motorkári opäť darovali najvzácnejšiu tekutinu

25.4.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Motorkári z levočského klubu Nordic Eagles prišli opäť darovať krv do Nemocnice AGEL Levoča. Transfúziologické oddelenie privítalo motorkárov z klubu, ich priateľov a iných darcov. Do levočskej nemocnice tak pritieklo 5 850 ml krvi. Darovanie krvi je dobrovoľný a bezplatný proces, ktorý môže zachrániť mnoho životov.

Celý článok


Nemocnice AGEL Zlaté Moravce najčastejšie operuje kolená a ramená Ortopedické operácie sa realizujú s využitm najmodernejšej techniky

25.4.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Ortopedické operácie sú jedným z najčastejších zákrokov aj v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Vykonávajú sa hlavne na zlepšenie funkcie a hybnosti kĺbov, odstránenie bolesti, stabilizáciu zlomených kostí alebo liečbu degeneratívnych ochorení ako napríklad osteoartrózy. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce tieto druhy operačných zákrokov vykonáva za pomoci najnovšej zdravotnej techniky a s erudovaným tímom odborníkov.

Celý článok


Handlovská nemocnica začala s budovaním moderného lôžkového rehabilitačného oddelenia

24.4.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

V Nemocnici AGEL Handlová v uplynulých dňoch začali stavebné práce, ktorých cieľom je vybudovanie moderného lôžkového oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Má nielen odľahčiť chirurgické a ortopedické lôžka nemocníc v regióne, ale aj zvýšiť komfort a rozšíriť možnosti liečby, ktoré handlovská nemocnica pacientom poskytuje.

Celý článok


Kežmarskí chirurgovia vykonávajú širokú škálu operačných zákrokov

21.4.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, vykonáva širokú škálu operácií. V minulom roku prvýkrát vykonalo pod vedením primára MUDr. Martina Novotného, MPH menej častý typ operačného zákroku. Laparoskopicky operovali pupočný pruh (umbilikálna hernia). Ide o stredne ťažkú operáciu, ktorá sa v blízkom okolí vykonáva len zriedkavo.

Celý článok


Vedúca sestra Zuzana Krasnecová po 40. rokoch na „ARO“: ,,Už si ani neviem predstaviť, že by som robila niečo iné“

21.4.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) pracuje dohromady už štyri desaťročia. Napriek tomu, že Mgr. Zuzana Krasnecová sa v práci denne stretáva s ťažkými prípadmi, aj vďaka nej panuje na pracovisku príjemná atmosféra. Zodpovedná a obetavá zamestnankyňa Nemocnice AGEL Košice-Šaca je tak príkladom pre mnohých. Vedúca sestra, ktorej nechýba ľudskosť a empatia, sa pritom vôbec neplánovala zamestnať v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Bánovská nemocnica prevzala CT prístroj, spustenie nového pracoviska sa očakáva začiatkom júna

20.4.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce je opäť o krok bližšie k spusteniu prevádzky nového CT pracoviska. V stredu 19. apríla vedenie nemocnice prevzalo od dodávateľa špičkový CT prístroj INCISIVE. Slávnostné otvorenie moderného pracoviska je predpokladané na začiatok júna.

Celý článok


V areáli Nemocnice AGEL Zlaté Moravce rozkvitnú levandule aj letničky

20.4.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zorganizovala pre jej zamestnancov netradičný teambuilding. Pri príležitosti Svetového dňa Zeme, ktorý oslávime 22. apríla, sa v zlatomoravskej nemocnici zmobilizovali kolektívy zamestnancov všetkých oddelení pri skrášľovaní a údržbe lesoparku, trávnatých plôch a areálu nemocnice.

Celý článok


Mobilná kvapka krvi v obci Hronský Beňadik vzbudila u obyvateľov veľký záujem

20.4.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Mobilné odbery krvi sú veľmi obľúbené, pretože umožňujú obyvateľom miest, menších miest a obcí prístup k darovaniu krvi bez toho, aby museli cestovať do väčších miest, prípadne do priľahlých zdravotníckych zariadení. Je skvelé počuť, že obec Hronský Beňadik v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno budú spoločne počas roka 2023 pozývať na pravidelnú mobilnú kvapku krvi.

Celý článok


Deň zdravia vo zvolenskej nemocnici nabádal k prevencii

20.4.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Keďže Deň zdravia, ktorý sa celosvetovo oslavuje 7. apríla, pripadol na voľný deň počas veľkonočných sviatkov, Nemocnica AGEL Zvolen zorganizovala vlastný Deň zdravia v náhradnom termíne. Počas 18. apríla tak mali všetci záujemcovia vo vestibule polikliniky možnosť nechať si zdarma zmerať krvný tlak, saturáciu a glykémiu, teda hladinu cukru v krvi.

Celý článok


AGEL Rádiológia spúšťa ozónovú terapiu

20.4.2023 / AGEL Clinic

Jednou z moderných terapeutických metód liečby chrbtice, ktorá vyžaruje do dolných končatín, je ozónová terapia. Využíva počítačovú tomografiu na navigáciu ihly do postihnutej oblasti s postihnutým nervom. Na rádiologickom pracovisku AGEL Rádiológia ju zavádzajú ako novinku, ktorá doplní už etablovanú periradikulárnu terapiu.

Celý článok


Levická nemocnica dočasne zatvorila očkovacie centrum

19.4.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice v dôsledku nedostatku záujemcov o očkovanie dočasne zatvára očkovacie centrum. Od začiatku pandémie bolo v levickej nemocnici, ktoré mala jedno z najvyťaženejších očkovacích centier podaných až 140 000 dávok vakcíny proti koronavírusu.

Celý článok


Na gynekologicko-pôrodníckej klinike v Šaci operujú aj veľmi veľké myomatózne zmenené maternice: Najväčšia mala 8 kilogramov

19.4.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Myómy maternice sú nezhubné nádory svalovej vrstvy maternice a sú považované za najčastejšie ochorenie v oblasti malej panvy u žien. Zvýšený výskyt myómov je u žien po 30. roku života, pričom u žien starších ako 50 rokov sa vyskytujú až u 70 %. Téme sa bližšie venuje prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca doc. MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA, ktorý operačne odstraňoval až 8-kilogramovú maternicu.

Celý článok


Gynekologická ambulancia levočskej nemocnice prijíma nové pacientky

19.4.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Gynekologická ambulancia Nemocnice AGEL Levoča prijíma nové pacientky. Po novom bude ambulancia ordinovať aj v stredu, čím bude pacientkam dostupná až štyri dni v týždni. Ambulancia disponuje USG pracoviskom a v súčasnosti eviduje približne 800 pacientiek. Objednanie na vyšetrenie nie je nutné vopred.

Celý článok


Pracovisko cievnej chirurgie Nemocnice AGEL Handlová v Banskej Štiavnici za rok ošetrilo 2400 pacientov

18.4.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Uplynul rok, odkedy Nemocnica AGEL Handlová otvorila detašované pracovisko – ambulanciu cievnej chirurgie v Banskej Štiavnici. Aby pacienti z tohto regiónu nemuseli za svojim lekárom cestovať, raz týždenne chodí on za nimi. Ako sa táto stratégia osvedčila, sme sa informovali priamo u cievneho chirurga MUDr. Vladimíra Výrostka.

Celý článok


Zvolenská nemocnica spustila ďalšiu etapu búracích prác v areáli nemocnice Minulosťou sa stane niekdajší interný pavilón

18.4.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen začala s ďalšou etapou búracích prác, kde likviduje staré, nevyužívané budovy, aby získala priestor na nový projekt z Plánu obnovy. Tentokrát je cieľom činnosti špeciálnych strojov bývalý interný pavilón.

Celý článok


Levická nemocnica obnovila činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti

18.4.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Po dvoch rokoch nútenej covidovej prestávky Nemocnica AGEL Levice obnovila činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti. Aktuálne má kapacitu 10 lôžok, ale ambíciu toto číslo zvyšovať. Je to posledná zložka, ktorá znamená definitívny návrat nemocnice do bežného režimu spred pandémie koronavírusu.

Celý článok


Vysoký krvný tlak je potrebné liečiť

18.4.2023 / AGEL Clinic

Hypertenzia, známa aj ako vysoký krvný tlak, je ochorenie, ktoré postihuje približne miliardu ľudí na celom svete. Napriek tomu, že ide o bežnú diagnózu, jej príznaky si pacienti často neuvedomujú a nechápu nebezpečenstvo, ktoré predstavuje. Pritom sa dá podchytiť v skorom štádiu.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých krompašskej nemocnice má 20 nových polohovateľných lôžok

17.4.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Krompachy má 20 nových polohovateľných lôžok a 20 prenosných stolíkov. Personálu uľahčujú manipuláciu a pacientom prinášajú väčší komfort. Zlepšovanie možností poskytovania zdravotnej starostlivosti je pre nemocnicu dôležitým faktorom.

Celý článok


Hemofília, ochorenie dané do vienka výlučne mužom

17.4.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Je nenápadná, no môže byť zákerná. Hemofília - genetické ochorenie krvi, ktoré sa prejavuje výlučne u mužov. Aj v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce majú s pacientmi s touto chorobou bohaté skúsenosti.

Celý článok


Liečba kŕčových žíl rádiofrekvenčnou abláciou je stále populárnejšia

17.4.2023 / AGEL Clinic

Kŕčové žily sú v súčasnosti bežným ochorením, ktoré postihuje najmä ľudí so sedavým zamestnaním. Varixy predstavujú estetický problém, no môžu byť aj bolestivé a nepríjemné. Po vyčerpaní možností konzervatívnej liečby prichádza na rad chirurgické riešenie, pričom stúpa záujem o miniinvazívne procedúry, ku ktorým patrí aj rádiofrekvenčná ablácia.

Celý článok


Ako si chrániť hlas? Krik a šepot sú dve polohy, ktoré ho najviac poškodzujú

14.4.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Od roku 2003 si 16. apríla každoročne pripomíname Svetový deň hlasu. Cieľom tejto iniciatívy je zvýšiť informovanosť verejnosti či poukázať na prevenciu. Aké najčastejšie ochorenia hlasu a hlasiviek poznáme, mohol ich ovplyvniť aj koronavírus, treba sa báť, keď si počas dňa opakovane odkašliavame? Na otázky odpovedá MUDr. Valéria Doláková, lekárka otorinolaryngologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Zdravotníci kežmarskej nemocnice absolvujú študijný program neodkladnej podpory životných funkcií

14.4.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Permanentné vzdelávanie je pre oblasť zdravotníctva nevyhnutnou súčasťou. Všetci zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, postupne absolvujú 8-hodinový študijný program pre zdravotnícky personál, ktorý sa bude týkať neodkladnej podpory životných funkcií. Pozostáva z teoretickej a praktickej časti, kedy si môžu svoje zručnosti a vedomosti precvičiť aj na tréningových figurínach.

Celý článok


Komárňanská nemocnica rozširuje svoje služby v oblasti traumatologicko-ortopedických operácií

14.4.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nečakané úrazy, náhle bolestivé zranenia s potrebou urgentnej operácie. Presne pre tento druh pacientov rozširuje svoje služby Nemocnica AGEL Komárno. Od apríla jej odborné rady posilnil traumatológ-ortopéd s dlhoročnými skúsenosťami MUDr. Štefan Kóňa.

Celý článok


Viete rozlíšiť personál v nemocnici? Zdravotníkov rozpoznáte podľa farby uniformy

14.4.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Zorientovať sa v množstve zdravotníckeho personálu môže byť pre pacienta niekedy náročné. Aby boli jednotlivé pracovné pozície rozpoznateľné, sú uniformy zdravotníkov Nemocnice AGEL Košice-Šaca farebne rozlíšené.

Celý článok


Novorodencom skalickej nemocnice pomáhajú darované háčkované chobotničky

13.4.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Háčkované chobotničky sa stávajú čoraz obľúbenejším darčekom pre novorodencov. Ide o ručne vyrobené hračky, ktoré sú nielen mäkké a príjemné na dotyk, ale aj bezpečné pre najmenších. Ich hlavnou výhodou je, že pripomínajú pupočníkovú šnúru a novorodencom pomáhajú zvládať nové prostredie. Majú množstvo tenkých a mäkkých chňapiek, ktoré sú pre deti ľahko uchopiteľné a pomáhajú pri rozvoji ich motoriky. Pre novorodencov Fakultnej nemocnice AGEL ich háčkuje pani Eva Fedorová (74), ktorá už darovala 2 605 chobotničiek.

Celý článok


Počas veľkonočných sviatkov ošetrili na Urgentnom príjme Nemocnice AGEL Košice-Šaca 241 pacientov

12.4.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Keďže v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je poskytovaná nepretržitá zdravotná starostlivosť, zamestnanci urgentného príjmu boli v službe aj počas uplynulých voľných dní, kedy mali plné ruky práce.

Celý článok


Zvolenská nemocnica opätovne otvorila hlavný vchod

12.4.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Po úspešnom ukončení I. etapy búracích prác Nemocnica AGEL Zvolen sprístupnila pacientom a návštevníkom hlavný vchod do areálu nemocnice. Ten uzavrela 13. marca, kedy búracie práce začali a súvisia s výstavbou nového pavilónu z prostriedkov Plánu obnovy.

Celý článok


Teplé počasie prebúdza kliešte a zvyšuje riziko prenosu kliešťovej encefalitídy – viete, ako ju rozpoznať a ako sa chrániť?

12.4.2023 / AGELLAB SK

Príjemné jarné počasie doplnené plusovými teplotami láka ľudí do prírody. Len málo z nich si pritom uvedomuje, že to isté teplo prebúdza i kliešte. Ich výskyt je na území Slovenska už niekoľko rokov mimoriadne vysoký, odborníci preto vyzývajú k opatrnosti a pripomínajú aj možnosť očkovania proti kliešťovej encefalitíde.

Celý článok


Postihuje 15-tisíc Slovákov, stále však presne nevieme, čo ju spôsobuje – 11. apríl patrí Svetovému dňu Parkinsonovej choroby

11.4.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie trpí touto chorobou viac ako 10 miliónov ľudí na celom svete a odhaduje sa, že v nasledujúcich rokoch sa ich počet bude neustále zvyšovať. Na Slovensku žije približne 15-tisíc Slovákov s diagnostikovanou Parkinsonovou chorobu. Postihuje typicky pacientov po 60. roku života, jej výskyt sa zvyšuje so stúpajúcim vekom. Zriedka sa môže vyskytnúť pred štyridsiatkou, pričom zasahuje rovnako mužov i ženy.

Celý článok


Zamestnanci komárňanskej nemocnici darovali hračky deťom z Centra pre deti a rodiny v Komárne

11.4.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Život ťažko zdravotne postihnutých detí nenechal chladných ani zamestnancov Nemocnice AGEL Komárno. V marci sa preto zapojili do jarnej charitatívnej zbierky, pod záštitou NADÁCIE AGEL. Výsledkom ľudí ochotných pomôcť je množstvo hračiek, ktoré sa rozhodli darovať ľuďom v núdzi.

Celý článok


Parkinsonova choroba môže vyústiť do demencie

11.4.2023 / AGEL Clinic

Parkinsonova choroba je neurodegeneratívne ochorenie, ktoré postihuje nervový systém a spôsobuje postupné zhoršovanie pohybu a koordinácie tela. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie trpí touto chorobou viac ako 10 miliónov ľudí na celom svete a odhaduje sa, že v nasledujúcich rokoch sa ich počet bude neustále zvyšovať.

Celý článok


Svetový deň zdravia v Nemocnici AGEL Komárno: Pacienti a klienti absolvovali bezplatné vyšetrenia na urgentnom príjme

6.4.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Každý rok si 7. apríla pripomíname Svetový deň zdravia, ktorý sa zameriava na zvýšenie informovanosti o zdraví a zdravom životnom štýle. Do kampane s témou „Zdravie pre všetkých“ sa zapojila aj Nemocnica AGEL Komárno.

Celý článok


Svetový deň zdravia

6.4.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Svetový deň zdravia je významnou udalosťou v živote každého jednotlivca a zohráva dôležitú úlohu v dnešnej spoločnosti. Pre pacientov a personál v nemocniciach, pre mladších a starších je to dôležitý deň pretože kladie dôraz na ochranu zdravia a starostlivosť o seba a ostatných.

Celý článok


Veľká noc zavítala aj do Nemocnice AGEL Zvolen – aké zvyky dodržiavajú sestry na oddeleniach?

6.4.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Veľká noc je najväčší kresťanský sviatok roka, spája sa však aj s príchodom jari a neodmysliteľne k nej patria i tradičné dobroty. Aj keď oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen fungujú v nepretržitom režime, veľkonočné tradície ich neobchádzajú. Sestry z oddelení nám prezradili, ako trávia sviatky jari v práci, a ako doma.

Celý článok


V Zlatomoravskej nemocnici okrem zdravotníkov pomáha aj štvornohá liečiteľka. Vďaka profesionálnej pomoci sučky Vivy pacienti prichádzajú na iné myšlienky

6.4.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Na oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Zlaté Moravce po prvýkrát zavítal štvornohý liečiteľ. Zlatá retríverka Viva bude návštevy v zlatomoravskej nemocnici absolvovať pravidelne. Primárnym cieľom je dostať pacientov do psychosociálnej pohody, ktorá prispieva k liečbe a zlepšeniu ich zdravotného stavu. Pozitívne emočné vibrácie môžu priaznivo ovplyvniť všetky ostatné biologické systémy u pacientov.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa malí pacienti zapojili do veľkonočnej kreatívnej činnosti

6.4.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Na detskom oddelení Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, už vládne veľkonočná a jarná atmosféra. Pod vedením pedagogičky a zdravotníčky Mgr. Márie Veselovskej detskí pacienti spojili svoju kreativitu a šikovnosť. Pri podobných aktivitách sa detskí pacienti rozptýlia, čím sa znižuje ich stres z nemocničného prostredia.

Celý článok


Geriatrické syndrómy: „Syndróm hypomobility u seniorov vzniká aj ako následok strachu z pádu,“ hovorí primárka oddelenia dlhodobo chorých

6.4.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Seniorský vek má svoje špecifiká, ktoré sú aj jedným z predmetov medicínskeho odboru geriatria. Kým niektoré stavy a diagnózy sa vyskytujú rovnako v dospelej, ako aj v seniorskej populácii, iné ochorenia a symptómy sú špecifické práve pre starnúci organizmus pacienta. V takom prípade hovoríme o geriatrických syndrómoch. Problematike sa venujeme raz mesačne v rámci pravidelného seriálu s riaditeľkou Nemocnice AGEL Bánovce a primárkou oddelenia dlhodobo chorých PhDr. MUDr. Minou Bobockou, MBA, MPH. Tentoraz bude reč o syndróme hypomobility.

Celý článok


Veľkonočného odberu krvi sa zúčastnili obdivuhodní darcovia

5.4.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Veľkonočný odber krvi, ktorý sa na hematologicko-transfúziologickom oddelení Nemocnice AGEL Košice-Šaca uskutočnil 5. apríla 2023, podporili aj pravidelní darcovia, ktorí majú za sebou už desiatky odberov. Niektorí z nich dokonca prekročili hranicu magickej stovky.

Celý článok


Pacienti oddelenia dlhodobo chorých krompašskej nemocnice sa liečia aj ergoterapiou

5.4.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Krompachy pripravuje pre svojich pacientov nevšedný program. Ergoterapia pomáha pacientom s rôznymi zdravotnými problémami. V dopoludňajších hodinách sa niektorí pacienti v spoločenskej miestnosti venujú pestrým aktivitám. Jednou z posledných bolo maľovanie veľkonočných vajíčok.

Celý článok


Ingrediencie mieša v práci aj doma. Laborantka Lucka je aj vynikajúcou pekárkou

5.4.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje laboratórium aj v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. V tomto laboratóriu pracuje aj laborantka Lucia Belúchová, ktorá sa vo voľnom čase venuje pečeniu. Torty a koláčiky rôznych chutí z domácej výroby vznikli najmä pre jej deti a nie veľmi chutnú spomienku z detstva. Vníma to ako vynikajúci relax, nápaditú kombináciu chutí a umelecké realizovanie sa. Umeleckého ducha mala už počas študentských čias, kedy sa zúčastnila výtvarnej súťaže v Japonsku a získala druhé miesto.

Celý článok


Skalická nemocnica prerušila činnosť mobilného odberového miesta

4.4.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica pozastavila činnosť mobilného odberového miesta. Dôvodom je minimálny záujem o službu testovania na prítomnosť ochorenia COVID-19. Mobilné odberové miesto (MOM), ktoré pôvodne vzniklo za účelom masívneho testovania verejnosti, tak stratilo svoje opodstatnenie a od 1. apríla 2023 prerušilo svoju činnosť. Pozastavenie činnosti prevádzky by malo trvať najmenej do 1. októbra 2023.

Celý článok


Aj zamestnanci levickej nemocnice zachovávajú tradičné veľkonočné recepty

4.4.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Okrem náboženského významu má Veľká noc aj kultúrny, historický a prírodný význam. Kultúrne a historicky sa Veľká noc stala sviatkom, ktorý má svoje korene v oslavách jari a prebúdzajúcej sa prírody. Aké recepty počas veľkonočných sviatkov preferujú zdravotníci Nemocnice AGEL Levice?

Celý článok


Psychologickú terapiu môžete od apríla v Nemocnici AGEL Zvolen absolvovať aj on-line

4.4.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Náročné obdobie v práci, problémy v rodine, ale aj zásah choroby do života občas dostanú ľudí do situácií, kedy si nevedia pomôcť sami. Už dávno nie je hanbou vyhľadať pomoc psychológa, ktorý pomôže ustáť a často i prekonať náročné životné obdobie. Ambulancia klinickej psychológie Nemocnice AGEL Zvolen najnovšie prichádza aj s možnosťou on-line terapie.

Celý článok


Zvolenská nemocnica ukončila prvú etapu búracích prác

4.4.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Bez akýchkoľvek komplikácií či nepredvídaných problémov úspešne ukončili v Nemocnici AGEL Zvolen I. etapu búracích prác. Tie súvisia s likvidáciou starých, nepotrebných a dlho nevyužívaných budov v jej areáli. Hlavný vstup do budovy nemocnice, tak ako ho pacienti a návštevníci roky poznali je už minulosťou. V nemocnici začína ďalšia fáza zmien.

Celý článok


Svetový deň epilepsie: Prvá pomoc pri epileptickom záchvate má zabezpečiť, aby sa pacient nezranil

4.4.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Celosvetovo žije s epilepsiou viac, ako 50 miliónov ľudí, pričom na Slovensku evidujeme približne 68 000 ľudí s aktívnou formou tohto ochorenia. Až 8 000 prípadov predstavujú deti, epilepsia však postihuje všetky vekové kategórie a jej výskyt sa nelíši ani na základe pohlavia.

Celý článok


Kraslice od sanitárky zo zlatomoravskej nemocnice sú malými umeleckými dielami. Robia radosť až za hranicami Slovenska

4.4.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Maľované kraslice sú neodmysliteľnou súčasťou osláv Veľkej noci. Jednou z techník, ktorá premení obyčajné vajíčko na malé umelecké dielo, je zdobenie slamou, madeira alebo voskovanie. Práve tejto činnosti sa viac ako 30 rokov venuje sanitárka oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Zlaté Moravce Drahoslava Páleníková. S ktorou technikou najradšej pracuje a aké kraslice sú pre ňu najkrajšie sa dočítate v rozhovore s ňou

Celý článok


Pacientky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia majú k dispozícii desiatový vozíček

4.4.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy vylepšuje svojim pacientkam služby. Ďalšou novinkou oddelenia je desiatový vozíček, ktorý je k dispozícii pre pacientky každý deň v čase 10.00 hod. až 10.30 hod. Obsahom vozíka sú jogurty, ovocie, cereálie, croissanty či iné pochúťky.

Celý článok


Komárňanská nemocnica vyhrala anketu poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne o najlepšiu nemocnicu

4.4.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Vynikajúci úspech sa podaril Nemocnici AGEL Komárno. V tohtoročnej ankete, kde hlasovalo vyše 6300 poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, zvíťazila v kategórii všeobecných nemocníc.

Celý článok


Detské oddelenie levočskej nemocnice navštívili klauni

3.4.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa potešila návšteve netradičných lekárov. Clownodoctros z organizácie Červený nos liečia pacientov nevšedným spôsobom. Na detské oddelenie so sebou prinášajú, radosť, smiech, hudbu a dobrú náladu. Svojou návštevou potešili nielen malých pacientov a rodičov, ale aj aj personál na detskom oddelení.

Celý článok


Zdravotnícka sieť AGEL novým vlastníkom spoločnosti MEREA. AGEL sa stal najväčším poskytovateľom dopravnej zdravotnej služby na Slovensku

3.4.2023 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL významným spôsobom posilňuje svoje pôsobenie na Slovensku v oblasti poskytovania zdravotníckych služieb. Do jej portfólia už patrí aj spoločnosť MEREA a.s., ktorá už funguje pod novým názvom AGEL Merea. Zlúčením oboch spoločností sa AGEL stal najväčším poskytovateľom a jednotkou v segmente dopravnej zdravotnej služby na Slovensku.

Celý článok


Zvolenská nemocnica spúšťa poslednú fázu obnovy gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Hospitalizácií budúcich mamičiek sa to nijako nedotkne

31.3.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen začína od apríla s poslednou fázou rekonštrukcie svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Po vynovenej lôžkovej časti a zrekonštruovanom zázemí oddelenia prichádza na rad samotný pôrodný trakt. Ten prejde kompletnou zmenou. Budúce mamičky dočasne budú privádzať na svet svoje bábätká v náhradných, ale pekných a plne prispôsobených dočasných priestoroch pôrodnice. Celá rekonštrukcia by mala byť ukončená do konca roku 2023. Hospitalizácií ani počtu lôžok či poskytovanej zdravotnej starostlivosti sa dočasné zmeny nijakým spôsobom nedotknú.

Celý článok


Zamestnanci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce a ich ušľachtilý čin prostredníctvom potravín

31.3.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Zamestnanci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, ktorá patrí medzi najmenšie nemocnice na Slovensku v rámci siete AGEL, majú svoje srdcia doslova „na dlani“. Hoci má táto nemocnica len približne 150 zamestnancov, tí sa vo veci pomoci ľuďom v núdzi vedia zomknúť a promptne zareagovať. Počas jarnej charitatívnej zbierky pre humanitné účely vyzbierali takmer 140 kg potravín

Celý článok


Skalická nemocnica povoľuje návštevy na oddeleniach

31.3.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica na základe zlepšenej epidemiologickej situácie od 1. apríla 2023 povoľuje návštevy pacientov na lôžkových oddeleniach. Návštevníci však nesmú mať príznaky ochorenia COVID-19 a musia naďalej dodržiavať opatrenia.

Celý článok


Obriezka nie je len kultúrnou a náboženskou záležitosťou. Poznáte jej výhody?

31.3.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

V minulosti bola považovaná za náboženskú záležitosť, v súčasnosti však rastie na popularite po celom svete. Reč je o mužskej obriezke alebo chirurgickom odstránení predkožky. Aké sú jej výhody a kedy je indikovaná aj zo zdravotného hľadiska, prezradila urologička Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Viola Filipovičová.

Celý článok


Do výbavy bánovskej nemocnice pribudol nový parný sterilizátor

30.3.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Je rýchly, výkonný, precízny a stará sa o sterilizáciu prístrojov a materiálov na operačných sálach Nemocnice AGEL Bánovce. Novy parný sterilizátor Unisteri HP nemocnica zakúpila vďaka eurofondovému projektu.

Celý článok


Kardiologické prehliadky u detí sú veľmi dôležité, netreba ich podceňovať

30.3.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Preventívne prehliadky u pediatrického kardiológa sú veľmi dôležité, pretože srdcové ochorenia môžu postihnúť aj deti a môžu mať významný vplyv na ich zdravie a kvalitu života. Detský kardiológ je špecialista, ktorý sa zaoberá diagnostikou a liečbou srdcových ochorení u detí a mladistvých.

Celý článok


Ako môže prevencia u všeobecného lekára odhaliť civilizačné ochorenia?

30.3.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Medzi civilizačné ochorenia zaraďujeme kardiovaskulárne ochorenia, arteriálnu hypertenziu - vysoký krvný tlak, diabetes mellitus - cukrovku, obezitu, nádorové ochorenia, psychické poruchy a respiračné poruchy. Tieto ochorenia sú veľmi časté a zapríčiňujú zvýšenú morbiditu - chorobnosť a mortalitu - smrtnosť v našej populácii. Veľa z týchto ochorení má pomalú progresiu, pacienta nebolia a častokrát o nich ani nevie. Na to je tu všeobecný lekár, aby mu vysvetlil a sprevádzal ho počas jeho života s cieľom predchádzať vzniku chorôb.

Celý článok


Operácie pruhu už aj v bratislavskej AGEL Clinic: Dostanete promptný termín a po zákroku ste rýchlo doma

29.3.2023 / AGEL Clinic

Bratislavská špecializovaná AGEL Clinic od apríla rozbieha ďalšiu službu pre pacientov. Vďaka novým posilám na chirurgii tu bude možné v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti absolvovať operácie rôznych druhov hernií – teda pruhov alebo prietrží, ďalej odstránenie znamienok či rôznych kožných deformít.

Celý článok


Vedúca farmaceutka komárňanskej nemocnice sa zúčastnila Kongresu Európskej asociácie nemocničných lekárnikov v portugalskom Lisabone

28.3.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno mala zastúpenie na prestížnom 27. kongrese Európskej asociácie nemocničných lekárnikov, ktorý sa konal v portugalskom Lisabone. Medzi tri tisíc účastníkmi z celého sveta mali svoj príspevok v podobe posteru aj farmaceuti z Komárna a osobne sa ho zúčastnila vedúca farmaceutka komárňanskej nemocnice PharmDr. Hajnalka Komjáthy PhD.

Celý článok


Horšie počujete, pociťujete tlak či zaľahnutie ucha sprevádzané pískaním alebo šumením? Pozor na infarkt ucha

28.3.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Počuli ste už o tom, že aj ucho môže dostať infarkt? Čo je jeho príčinou, aké faktory naň vplývajú a kedy by mal pacient spozornieť a vyhľadať pomoc odborníka? Téme sa venuje lekárka otorinolaryngologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Daniela Špilárová.

Celý článok


Očkovanie tuberkulózu skrotilo, úplne však nevymizla

24.3.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Obávaná diagnóza menom tuberkulóza ešte pred 100 rokmi vyvolávala strach. Dnes sa vďaka prevencii a očkovaniu vyskytne len sporadicky. Vedeli ste, že aj keď postihuje hlavne pľúca, ublížiť môže ktorémukoľvek orgánu v tele?

Celý článok


Neprítomný pohľad, pachové vnemy, tŕpnutie či zášklby tváre, agresivita. To všetko môžu byť prejavy epilepsie. Ako sa s ňou žije?

24.3.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Epilepsia je neurologické ochorenie mozgu, ktoré nie je možné vyliečiť, iba zmierniť. Snahou lekárov je znížiť počet epileptických záchvatov a zabezpečiť pacientom čo najlepšiu kvalitu života. O diagnostike, priebehu liečby a živote pacientov s týmto ochorením sme sa pri príležitosti Svetového dňa epilepsie (26. marec) zhovárali s primárkou Neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Evou Rozprávkovou, ktorá okrem iného radí, čo robiť pri epileptickom záchvate a ako poskytnúť prvú pomoc.

Celý článok


Primár neurologického oddelenia levočskej nemocnice: „V súčasnosti zostáva vysoké percento epileptických záchvatov bez objasnenej príčiny. Nejde o psychiatrické ochorenie, hoci niektoré typy epileptických záchvatov takéto ochorenie imitujú“

24.3.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Primár neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Ladislav Gurčík, PhD., približuje okolnosti vzniku, liečby a prejavov epilepsie. Kvalifikovaný a vyhľadávaný odborník s dlhoročnou praxou detailne opisuje príznaky a okolnosti ochorenia. Neurologické oddelenie levočskej nemocnice eviduje približne 200 pacientov s týmto ochorením. Príčinou epileptického záchvatu nemusí byť samotné ochorenie a jednorazovo sa môže prejaviť napríklad aj u osôb intoxikovaných alkoholom. Ako by sme mali reagovať, v prípade, že sa staneme svedkami epileptického záchvatu?

Celý článok


Pozor na alergie, môžu ovplyvniť aj pľúca

24.3.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Pľúca sú dôležitým orgánom dýchacieho systému a sú zodpovedné za príjem kyslíka z okolitého prostredia a výmenu oxidu uhličitého. Alergia je imunitná reakcia organizmu na látky, ktoré by inak boli neškodné. Ak sa človek s alergiou dostane do kontaktu s alergénom, môže to spôsobiť zápal pľúc alebo astmu.

Celý článok


Komárňanská nemocnica ruší oddnes zákaz návštev

24.3.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno po dlhých týždňoch platnosti dnes ruší zákaz návštev pacientov na oddeleniach. Od 24. marca 2023 je možné navštíviť v nemocnici príbuzného, a to za dodržania stanovených podmienok.

Celý článok


Pneumológ handlovskej nemocnice liečil pacientov s tuberkulózou: „Aby sme zabránili šíreniu ochorenia, museli sme spolupracovať aj s políciou“

24.3.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Mladšie ročníky sa s týmto ochorením nikdy nestretli, stále však nie je zabudnuté. Reč je o tuberkulóze, ktorá vo svete zabije až vyše milióna ľudí ročne. O tom, aká je v súčasnosti situácia na Slovensku, ako sa tuberkulóza diagnostikuje, aj o prípadoch z praxe porozprával pneumológ Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Jozef Kubík.

Celý článok


Jarnou kvapkou krvi mali Zlatomoravčania opäť príležitosť vykonať ušľachtilý čin

23.3.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Jarná kvapka krvi v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce prilákala množstvo darcov Zlatých Moraviec a priľahlých obcí zlatomoravského regiónu. Tradíciu darcovstva krvi nemocnica zaviedla v marci pred tromi rokmi. Za ten čas si darcovia pravidelné darovanie krvi v zlatomoravskej nemocnici veľmi obľúbili. Aj dnes prostredníctvom Jarnej kvapky krvi darovali viac ako 8 litrov krvi.

Celý článok


V skalickej nemocnici majú rodičky možnosť využiť bylinné náparky či balóniky na vyvolanie pôrodu

23.3.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Okrem kvalifikovaných pracovníkov a snahe o vytvorenie čo najpríjemnejšieho prostredia prináša pôrodnica Fakultnej nemocnice AGEL Skalica svojim pacientkam - budúcim mamičkám nové prístupy, ktoré pomáhajú tesne pred pôrodom, skracujú trvanie pôrodu, znižujú intenzitu pôrodných bolestí a zvyšujú šancu na úspešný vaginálny pôrod. Medzi novšie zavedené metódy patrí možnosť využitia vaginálnej náparky a mechanická dilatácia (roztiahnutie) pôrodných ciest - krčka maternice katétrom, ľudovo nazývaným „balónikom“.

Celý článok


Zdravotníci z Nemocnice AGEL Zvolen priebežne absolvujú kurz neodkladnej podpory životných funkcií

23.3.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Každý zdravotnícky zamestnanec by mal raz za dva roky absolvovať kurz neodkladnej podpory životných funkcií zameraný na poskytnutie neodkladnej resuscitácie. Nemocnica AGEL Zvolen organizuje kurzy v priebežných intervaloch už od februára, pričom jednotlivé kurzy prispôsobuje odbornosti školených pracovníkov.

Celý článok


Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení krompašskej nemocnice sú rodičkám k dispozícii masérky

23.3.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy má pre rodičky novinku. V uplynulých týždňoch bola prijatá posila tímu, ktorá na požiadanie rodičiek zabezpečuje masáže. Masérsku službu môžu využiť pacientky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v čase od 7.00 hod. do 15.00 hod. Ohlasy sú pozitívne a budúce i čerstvé matky túto novinku vítajú.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala žiakov Strednej zdravotníckej školy z Nových Zámkov. Snahou je osloviť mladú generáciu pre prácu v nemocnici

22.3.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno sa snaží systematicky oslovovať svoje budúce zdravotnícke posily. Cestou, ktorá sa najviac osvedčila, je spolupráca so školami v regióne. V marci privítala žiakov 4. ročníka Strednej zdravotníckej školy z Nových Zámkov s vyučovacím jazykom maďarským a slovenským. Budúci zdravotníci sa živo zaujímali o dianie v nemocnici a mnohých táto návšteva veľmi oslovila.

Celý článok


Horúčka u detí: „U niektorých detí je viditeľná triaška tela a koncové časti končatín môžu byť paradoxne aj studené,“ hovorí pediater kežmarskej nemocnice.

22.3.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Lekár detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, MUDr. Jozef Serafín v rozhovore podrobne opisuje príznaky horúčky u malých pacientov. Hovorí o tom, že u detí je najčastejšou príčinou horúčky infekcia alebo zápal. Spomína aj kategóriu bábätiek, ktoré sú v prvom roku života špecifickou kategóriou v spojitosti s horúčkou a zvýšenou teplotou. Aký je rozdiel medzi zvýšenou teplotou a horúčkou? Ako spoznať, že niečo nie je v poriadku? Kedy navštíviť lekára?

Celý článok


Lekárka z Ameriky hodnotí stáž v Nemocnici AGEL Košice-Šaca najvyššou možnou známkou: Kvalita medicíny, ktorú som tu videla, na mňa zapôsobila. Operácie sú na vysokej úrovni.

22.3.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Primár Kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Roman Totkovič, FEBOT je uznávaným odborníkom v oblasti chirurgie nohy a členka. Pre jeho unikátne operácie ho vyhľadávajú nielen pacienti, ale tiež lekári, ktorí sa od skúseného ortopéda učia. V uplynulých dňoch absolvovala stáž pod jeho vedením doktorka Edee Renier zo Spojených štátov amerických. Ako hodnotí svoju skúsenosť a v čom vidí rozdiel medzi pracoviskami na Slovensku a v USA sa dočítate v rozhovore.

Celý článok


Voda, nenahraditeľná pre zdravý život a vývoj človeka

22.3.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V rozprávkach sa hovorí, že voda oživuje. Napiť sa čistej, čerstvej vody je pre ľudské telo to najprirodzenejšie a najzdravšie. Všeobecne platí, že ak človek chce byť zdravým, výkonným, s dobrou náladou, musí vypiť dostatok čistej vody. Viete, ktorý orgán je od vody najviac závislý? Ako dlho vydrží ľudské telo bez vody, či sa dá voda plnohodnotne nahradiť inou tekutinou? Pri príležitosti dnešného Svetového dňa vody sme nielen tieto otázky položili erudovanej lekárke oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, MUDr. Márii Prieložnej, MPH.

Celý článok


O kvalitnom spánku nemusíte iba snívať

21.3.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pokiaľ máte problém so spánkom dlhodobo, neignorujte ho a obráťte sa na odborníka. Nespavosť - insomnia je problém s kvalitatívnym alebo kvantitatívnym aspektom spánku. Definuje sa ako problém so zaspávaním, prerušovaný spánok alebo skoré ranné budenie s neschopnosťou znovu zaspať. Zdravý spánok je nevyhnutný pre udržanie fyzického a duševného zdravia. Dostatok kvalitného spánku môže pomôcť znížiť riziko zdravotných problémov ako sú srdcovo-cievne ochorenia, obezita a depresia. Pri príležitosti Svetového dňa zdravého spánku, ktorý pripadá na 21. marca 2023 sme sa o spánku porozprávali s MUDr. Júliou Zahnašovou, všeobecnou lekárkou pre dospelých z Fakultnej nemocnice AGEL Skalica.

Celý článok


Levická nemocnica realizuje dvojjazyčné označenie

21.3.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Je známe, že návšteva nemocnice môže byť pri potrebe neodkladnej zdravotnej starostlivosti naozaj hektická a v takých prípadoch je dôležitá dobrá orientácia v nemocnici. Problém nastáva pri väčších nemocniciach s viacerými pavilónmi a takou je aj tá levická. Veľký problém orientovať sa v navigačných tabuliach majú najmä starší ľudia, pre ktorých je materinský maďarský jazyk. Nemocnica AGEL Levice sa preto rozhodla vyjsť pacientom v ústrety a má už zrealizované niektoré dvojjazyčné označenia.

Celý článok


Nespavosť postihuje asi štyridsať percent dospelých ľudí a vekom jej percento narastá

21.3.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Rozmýšľali ste nad tým, čo je vlastne spánok? Ide o fyziologický, normálny a útlmový proces mozgu, ktorý je dôležitý nielen pre zotavenie tela, ale aj nervovej sústavy. Nedostatok spánku narúša činnosť mozgu, čo sa odzrkadlí v zhoršenom fungovaní všetkých ostatných orgánov. Téme sa pri príležitosti Medzinárodného dňa zdravého spánku (21. 3. 2023) venuje primárka Neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Eva Rozprávková.

Celý článok


Na nedostatočný pitný režim upozornia moč, koža a jazyk

21.3.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Väčšina ľudí v seniorskom veku podceňuje dôležitosť pitného režimu a trpí dehydratáciou. Pri príležitosti Svetového dňa vody na túto skutočnosť upozornila riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce a primárka oddelenia dlhodobo chorých PhDr. MUDr. Mina Bobocká, MBA, MPH.

Celý článok


Predoperačné vyšetrenie môže odhaliť aj ochorenie srdca a iné vážnejšie ochorenia

20.3.2023 / AGEL Clinic

Dospelý človek, ktorý ide na plánovaný operačný zákrok, trebárs aj operáciu očí, potrebuje mať urobené predoperačné vyšetrenie. Keďže každý zdravotný výkon s potrebou celkovej alebo lokálnej anestézie predstavuje pre ľudský organizmus určité riziko, štandard v predoperačných vyšetreniach je daný odborným usmernením ministerstva zdravotníctva.

Celý článok


Na seminári ,,Život s covidom“ zdravotníci hodnotili covidové obdobie

17.3.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno každý štvrťrok organizuje pre sestry pracujúce v nemocnici, ako aj v ambulantnom sektore špecializované semináre. V spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek a Regionálnou komorou medicínsko-technických pracovníkov sa uskutočnil a najnovší seminár pod názvom ,,Život s covid-19“.

Celý článok


Na pôde kežmarskej nemocnice sa konal regionálny sesterský seminár

17.3.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa konal regionálny sesterský seminár. Vzdelanie je pre profesiu zdravotníka neoddeliteľnou súčasťou. Odborné podujatie bolo organizované pod záštitou Vzdelávacieho, vedeckého a výskumného inštitútu AGEL n.o., Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Regionálnej komory Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek so sídlom v Kežmarku. Súčasťou podujatia bolo aj Valné zhromaždenie RK SaPA v Kežmarku.

Celý článok


Ulcerózna kolitída postihuje približne 0,3 až 1% populácie v rozvojových krajinách

16.3.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Ulcerózna kolitída je chronické zápalové ochorenie hrubého čreva, ktoré postihuje sliznicu a submukózu hrubého čreva. Charakteristickým endoskopickým znakom sú začervenanie a fragilita sliznice, v ťažších prípadoch až ulcerácie (vredy) sliznice hrubého čreva. Zápal typicky postihuje najmä konečník, ale môže sa šíriť po celom hrubom čreve.

Celý článok


Zhruba 25 % pacientov pred operáciou umelých kĺbov nepodstúpi správne predoperačné vyšetrenia

16.3.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Na ortopedickom oddelení Fakultnej nemocnice AGEL Skalica sa každoročne vykoná 250 operácií totálnych endoprotéz (TEP), teda umelých náhrad veľkých končatinových kĺbov. Najčastejšie je to bedrový, kolenný a ramenný kĺb a zriedkavo aj členkový. Všetky zákroky si vyžadujú rozsiahlu prípravu a dokumentáciu. Stáva sa však, že pacient aj napriek opakovaným konzultáciám nesprávne urobí prípravu, čo zapríčiňuje zrušenie plánovanej operácie. A to predstavuje problém ako pre pacientov, tak aj pre lekárov.

Celý článok


Zdravotníci krompašskej nemocnice absolvujú študijný program neodkladnej podpory životných funkcií

16.3.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Permanentné vzdelávanie je pre oblasť zdravotníctva nevyhnutnou súčasťou. Všetci zdravotníci z Nemocnice AGEL Krompachy postupne absolvujú 8-hodinový študijný program pre zdravotnícky personál, ktorý sa bude týkať neodkladnej podpory životných funkcií. Pozostáva z teoretickej a praktickej časti, kedy si môžu svoje zručnosti a vedomosti precvičiť aj na tréningových figurínach.

Celý článok


Trénovať mozgové funkcie je potrebné aj v seniorskom veku

16.3.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Aj mozog má svoj týždeň. Brain Awareness Week je celosvetová kampaň, ktorá sa koná už od roku 1996 a formou rôznych aktivít šíri osvetu o tomto dôležitom orgáne. Do tohtoročného Týždňa mozgu sa zapojilo aj Senior centrum Sv. Kataríny pri Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Darcovia krvi v Komárne – darcovia krvi pomáhajú príbuzným, známym, podeliť sa o najvzácnejšiu tekutinu je pre nich samozrejmosťou

15.3.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Darovanie krvi je veľmi záslužná činnosť, ktorá môže zachrániť životy. Krv je dôležitá pre mnoho liečebných postupov vrátane operácií, liečby rakoviny, transplantácií orgánov, úrazov a mnohých ďalších. Darovanie krvi môže pomôcť ľuďom, ktorí trpia závažnými chorobami alebo utrpeli vážne zranenia. Presne týmito zásadami sa riadili dobrovoľní darcovia krvi, ktorí v uplynulú sobotu prišli pomôcť do Nemocnice AGEL Komárno svojim takmer pollitrom najvzácnejšej tekutiny.

Celý článok


Podtlaková terapia znižuje bolesť a urýchľuje hojenie

15.3.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Podtlaková terapia je terapeutická technika, ktorá sa používa na liečbu rôznych poranení. Táto terapia spočíva v aplikácií podtlaku na určitú časť tela, tým stimuluje krvný obeh a zvyšuje prietok kyslíka a živín do postihnutého tkaniva.

Celý článok


Budovanie CT pracoviska v bánovskej nemocnici prebieha podľa plánu

15.3.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Vedenie Nemocnice AGEL Bánovce začalo v uplynulom roku s prípravným procesom, ktorého cieľom je zriadenie nového CT pracoviska. Práce na jeho budovaní pokračujú podľa plánu, otvorené by malo byť v priebehu druhého polroka 2023.

Celý článok


Levočská nemocnica privítala návštevu z ministerstva zdravotníctva

14.3.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča privítala 13. marca 2023 trojčlennú návštevu z Ministerstva zdravotníctva SR, a to zástupcov z Inštitútu zdravotných analýz, analytického a poradného útvaru. Hlavným cieľom stretnutia s vedením nemocníc spišského klastra a medicínskeho vedenia AGEL SK bolo rokovanie ohľadom optimalizácie siete nemocníc a riešenie žiadaných doplnkových programov druhej úrovne.

Celý článok


Črevné parazity sú rozšírenejšie, ako si myslíte

14.3.2023 / AGELLAB SK

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že ľudské telo je domovom pre množstvo mikroorganizmov. Výnimkou nie sú ani parazity – až 90 % ľudí sa aspoň raz za život stretne s nejakou formou parazita. Tie črevné sú obzvlášť nebezpečné, pretože oberajú hostiteľa o dôležité živiny a je im jedno, aký je váš vek či pohlavie.

Celý článok


Zdravý človek nepotrebuje jesť päťkrát denne

14.3.2023 / AGEL Clinic

Ľudia na Slovensku konzumujú množstvo sacharidov, veľa mastného a vyprážaného jedla, pričom s tým začínajú už deti v materskej škole. Na raňajky jedia často chlieb s nátierkou a takmer ku každému jedlu dostávajú sirupovú vodu alebo mliečne nápoje. Výsledkom je populácia s kardiovaskulárnymi a civilizačnými chorobami.

Celý článok


Kežmarská nemocnica má 17 nových polohovateľných lôžok

13.3.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, má na niektorých oddeleniach nové polohovateľné lôžka. Personálu uľahčujú manipuláciu s pacientom a pre pacientov sú omnoho pohodlnejšie. Zlepšovanie možností poskytovania zdravotnej starostlivosti je pre nemocnicu dôležitým faktorom.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie krompašskej nemocnice už rok úspešne pôsobí v novom pavilóne. Rodičky sú mimoriadne spokojné

10.3.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy pred rokom slávnostne otvorila plne zrekonštruovaný pavilón gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Mamičkám z blízkeho aj širokého okolia oddelenie ponúka nadštandardný komfort, najmodernejšie medicínske technické vybavenie a kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Mamičky majú možnosť výberu pôrodníka aj pôrodnej asistentky.

Celý článok


„Minimalizovať riziká vzniku geriatrických syndrómov je takmer nemožné,“ hovorí primárka oddelenia dlhodobo chorých

10.3.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Seniorský vek má svoje špecifiká, ktoré sú aj jedným z predmetov medicínskeho odboru geriatria. Kým niektoré stavy a diagnózy sa vyskytujú rovnako v dospelej, ako aj v seniorskej populácii, iné ochorenia a symptómy sú špecifické práve pre starnúci organizmus pacienta. V takom prípade hovoríme o geriatrických syndrómoch. Problematike sa budeme venovať raz mesačne v rámci pravidelného seriálu s riaditeľkou Nemocnice AGEL Bánovce a primárkou oddelenia dlhodobo chorých PhDr. MUDr. Minou Bobockou, MBA, MPH.

Celý článok


Komárňanskí zdravotníci sa školia v neodkladnej podpore životných funkcií

9.3.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Záchrana ľudského života. Zdravotníci v Nemocnici AGEL Komárno zachraňujú ľudské životy každý deň. Aj oni však musia absolvovať školenia s najmodernejšími poznatkami, s preskúšaním sa a overením svojich konkrétnych znalostí a zručností. A to bez rozdielu, na akom oddelení v nemocnici pracujú.

Celý článok


Kežmarská nemocnica získala od poistencov DÔVERY výborné hodnotenie

9.3.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa v rebríčku hodnotenia poistencov zdravotnej poisťovne DÔVERA umiestnila na popredných priečkach. Prieskumu sa zúčastnilo viac ako 6900 pacientov a hodnotili odbornosť lekárov, kvalitu ubytovania či prístup personálu. V kategórii Všeobecné nemocnice získala kežmarská nemocnica 2. miesto. V kategórii Zdravotná starostlivosť a spokojnosť s lekármi a so sestrami obsadila 3. miesto.

Celý článok


V levickej nemocnici prekvapili milou pozornosťou vyše 500 žien

8.3.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Medzinárodný deň žien je dňom, ktorý patrí iba ženám. Už viac ako 100 rokov kladie dôraz na problémy, ktoré ovplyvňujú ženy na celom svete. Počiatky tohto dňa boli v roku 1908, keď 15 000 žien pochodovalo mestom New York a požadovalo kratší pracovný čas, lepší plat a volebné právo.

Celý článok


Gerbery dnes spestrili deň ženám v zlatomoravskej nemocnici

8.3.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Pri príležitosti dnešného Medzinárodného dňa žien dostali zástupkyne nežnejšieho pohlavia Nemocnice AGEL Zlaté Moravce pestrofarebné kvety. Zmyslom tejto tradície je vyjadriť úctu všetkým ženám, nielen v zdravotníckej profesii, ale predovšetkým ich životnému poslaniu. Z celkového počtu zamestnancov obsadzujú ženy v zlatomoravskej nemocnici takmer 82 percent

Celý článok


AGELLAB oslavuje mesiac venovaný ženám špecializovaným balíčkom vyšetrení

8.3.2023 / AGELLAB SK

Mesiac marec je v laboratóriách AGELLAB venovaný ženám a ich zdraviu. Špecializovaný balíček vyšetrení Zdravie ženy za zníženú cenu ponúka ženám odpoveď na otázku, či je ich celkové zdravie v dobrej kondícii. Vyšetrenie môžete aj podarovať.

Celý článok


Spoločnosť AGEL žiadala v Pláne obnovy financie pre tri nemocnice

7.3.2023 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL sa uchádza v rámci výzvy na financovanie veľkých investičných projektov na podporu výstavby a rekonštrukcie nemocníc o finančné prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti pre tri nemocnice v celkovej hodnote 118,142 milióna EUR s DPH vrátane spolufinancovania. V rámci projektov sa v Nemocnici AGEL Zvolen, vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica a v Nemocnici AGEL Levice výrazne zvýši kvalita a dostupnosť modernej zdravotnej starostlivosti, ako aj počet lôžok pre pacientov v danom regióne. Výber projektov sa realizoval na základe jasne definovaného výberového konania podľa stanovených podmienok Ministerstvom zdravotníctva SR. Žiadatelia museli splniť všetky podmienky stanovené vládou SR, ktorá na svojom zasadnutí v septembri 2022 schválila metodiku prioritizácie projektov tejto výzvy. Dané projekty výrazne navýšia a zveľadia majetok vo vlastníctve príslušných krajov. Z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti je pre krajské a regionálne nemocnice alokovaných 212 miliónov EUR. ,,Z pohľadu spoločnosti AGEL ide o strategické, rozvojové projekty do majetku príslušných krajov, ktoré svojim objemom, rozsahom a kvalitou znamenajú významný posun v rozvoji moderného zdravotníctva na Slovensku, čo má šancu pocítiť predovšetkým samotný pacient a zdravotnícky personál v danom regióne,“ vysvetlil Ing. Michal Pišoja, MPH, LL.M., predseda predstavenstva AGEL a. s.

Celý článok


Levočská nemocnica eviduje rekordný mesiac v počte darcov krvi

7.3.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča vo februári 2023 privítala najvyšší počet darcov krvi za posledné roky. Za druhý mesiac eviduje takmer 269 darcov krvi, z toho 164 mužov a 105 žien, ktorí darovali celkovo 121 050 ml najvzácnejšej tekutiny. Darcovstvo krvi je ušľachtilá činnosť, ktorá spája všetkých tých, ktorí sú ochotní a môžu pomôcť.

Celý článok


Krompašská nemocnica otvorila nové oddelenie

7.3.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy od konca minulého roka prevádzkuje nové oddelenie dlhodobo chorých. Oddelenie sa stalo súčasťou nemocnice a poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom blízkeho aj širšieho okolia. Kompletne zrekonštruované oddelenie má kapacitu 20 lôžok v prevažne dvojposteľových izbách s novým vybavením.

Celý článok


Návštevy pacientov handlovskej nemocnice sú opäť povolené

6.3.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová od 6. marca 2023 opätovne povolila návštevy hospitalizovaných pacientov. Vedenie nemocnice apeluje na dôležitosť dodržiavania protiepidemiologických opatrení.

Celý článok


Svetový deň sluchu a počutia: „“Milovník strelných zbraní je vystavený vyššiemu riziku straty sluchu ako záhradník,“ hovorí lekárka bánovskej nemocnice

3.3.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Tretí marec je známy aj ako Svetový deň sluchu a počutia. Sluch je mimoriadne dôležitý zmysel, o ktorý seniori prichádzajú častejšie ako ľudia v produktívnom veku. Ako problémy so sluchom odhaliť už v počiatočných štádiách? Ako vznikajú? A sú vôbec liečiteľné? Aj tieto otázky zodpovedala MUDr. Miriama Šatalová, lekárka z Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Vedenie kežmarskej nemocnice sa stretlo s lekármi kežmarského okresu

2.3.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vedenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, zorganizovalo stretnutie s lekármi kežmarského okresu, ktoré bolo spojené s odbornými prednáškami. Celoživotné vzdelávanie v medicínskom obore je nesmierne dôležité. Cieľom stretnutia bolo aj prehĺbenie spolupráce zdravotníckych subjektov a oboznámenie okolitých lekárov o pripravovaných projektoch nemocnice. Na stretnutí boli prítomní aj zástupcovia Spolku lekárov Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku.

Celý článok


AGEL Clinic ruší od marca svoje mobilné odberové miesto

1.3.2023 / AGEL Clinic

Koniec pandémie síce ešte nebol oficiálne vyhlásený, ale prax ukazuje, že o službu testovania na prítomnosť ochorenia COVID-19 je minimálny záujem. Mobilné odberové miesta (MOM), ktoré pôvodne vznikli za účelom masívneho testovania verejnosti, tak stratili svoje opodstatnenie.

Celý článok


„Pitím alkoholu si seniori vedome skracujú život aj o niekoľko rokov,“ hovorí primárka oddelenia dlhodobo chorých

1.3.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Závislosť od alkoholu. Ako sme na tom s alkoholom, mala preveriť iniciatíva Suchý február. Alkoholizmus sa však netýka len mladých ľudí a ľudí v produktívnom veku, ale aj seniorov. O alkoholizme u staršej generácie porozprávala primárka oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa konal regionálny sesterský seminár

1.3.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnica AGEL Levoča sa začiatkom týždňa konal regionálny sesterský seminár. Odborné podujatie bolo organizované pod záštitou Vzdelávacieho, vedeckého a výskumného inštitútu AGEL n.o., Nemocnice AGEL Levoča a Regionálnej komory Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek so sídlom v Levoči. Hlavnou témou odborného seminára boli špecifiká práce zdravotníckeho pracovníka v pediatrii a neurológii.

Celý článok


Ženské zdravie je podmienené hormonálnymi zmenami

27.2.2023 / AGEL Clinic

Fakt, že muži a ženy sú rozdielni, je témou nielen pre psychológov a humoristov, ale aj pre lekárov. Keďže ženy prežijú väčšinu svojho života s pravidelným menštruačným cyklom, prechádzajú každý mesiac hormonálnymi zmenami. Samostatnou témou je aj tehotenstvo. O vplyve týchto zmien na telo, hojenie rán i na kvalitu života hovorí Neli Gheorghieva, všeobecná lekárka pre dospelých z Preventívneho centra AGEL Clinic v Bratislave.

Celý článok


Skalická nemocnica vynovila urologické oddelenie

27.2.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica sa postupne snaží skvalitňovať služby, ktoré poskytuje pacientom na svojich oddeleniach. Najnovšie prešlo rekonštrukciou zázemie pre pacientov aj personál na urologickom oddelení. Investícia, ktorá sa pred Vianocami začala realizovať z vlastných zdrojov je dnes už dokončená a na prvý pohľad znamená výrazný posun. V priebehu tohto mesiaca prišlo aj k výmene všetkých lôžok na oddelení.

Celý článok


Rozšírenie ordinačných hodín v ambulancii cievnej chirurgie

27.2.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Veľký záujem pacientov a ústretovosť Nemocnice AGEL Komárno vyhovieť ich požiadavkám. To sú hlavné dôvody, prečo sa v komárňanskej nemocnici zmenili ordinačné hodiny v ambulancii cievnej chirurgie. Obaja lekári rozšírili svoje časy, keď sú pacientom k dispozícii a pribudla aj novinka – meranie ABI indexu.

Celý článok


„Rehabilitácie po zimných úrazoch môžu trvať aj roky,“ hovorí vedúca fyzioterapeutka bánovskej nemocnice

24.2.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Zimná príroda vždy láka ľudí nielen na prechádzky, ale aj k zimným športom. Stačí však malá chvíľa nepozornosti a nepríjemný úraz je na svete. S rehabilitáciou po zraneniach spôsobených úrazmi majú v zimnom období bohaté skúsenosti aj zdravotníci z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Levočská nemocnica organizuje odborné semináre pre lekárov

24.2.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča organizuje pre lekárov odborné vzdelávacie semináre. Permanentné vzdelávanie je v oblasti medicíny nesmierne dôležité. V spolupráci s vedením nemocnice si jednotlivé oddelenia pripravujú odborné prednášky. Vo februári sa konal prvý odborný seminár, ktorého sa zúčastnili lekári nielen z levočskej nemocnice, ale aj levočského okresu.

Celý článok


Štyri komárňanské bábätká budú mať v rodnom liste magický dátum 23. 2. 2023

24.2.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno bolo vo štvrtok počas magického dátumu 23. 2. 2023 rušno. Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení až štyri mamičky porodili svoje vytúžené detičky. Tak, ako majú v rodnom liste uvedený magický dátum, bude snáď zaujímavý celý ich život.

Celý článok


Drvivá väčšina alkoholikov sa vysokého veku nedožíva. „Churchillov syndróm“ je výnimkou

22.2.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, si spoločne s primárom Oddelenia dlhodobo chorých, MUDr. Petrom Bártom, symbolicky pripomína „suchý február“. Je to iniciatíva, ktorá motivuje počas uvedeného mesiaca limitovať, alebo úplne obmedziť konzumáciu alkoholu. Dlhodobým užívaním alkoholu je postihnutý celý organizmus i celková sociálna situácia človeka. V geriatrii alkoholizmus nie je najväčším zdravotným problémom, no v žiadnom veku rozhodne neprispieva k zlepšeniu zdravotného stravu pacienta. Čo je to „Churchillov syndróm“?

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová platí zákaz návštev

22.2.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

V Nemocnici AGEL Handlová začína dnešným dňom, t.j. od 22. februára 2023 platiť zákaz návštev na lôžkových oddeleniach. Potreba dočasného zákazu návštev vyplynula zo zhoršenej epidemiologickej situácie.

Celý článok


Krompašská nemocnica pozastavuje prevádzku vakcinačného centra

22.2.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy od 1. marca 2023 pozastavuje prevádzku vakcinačného centra. Pozastavenie činnosti prevádzky bude trvať do odvolania. V prípade zmeny epidemiologickej situácie bude rozhodnutie bezodkladne prehodnotené.

Celý článok


Deň bez obilia – pre vás jeden deň, pre ľudí so zvýšenou vnímavosťou na lepok celý život

21.2.2023 / AGELLAB SK

21. február je v mnohých krajinách označovaný ako Deň bez obilia. Počas tohto dňa by sme sa mali vzdať jedál, ktoré obsahujú obilie, aby sme vyjadrili spolupatričnosť ľuďom, ktorí sú dennodenne nútení vylúčiť túto potravinu zo svojho jedálnička. Len na Slovensku trpí celiakiou 1 z 250 ľudí, pričom celiakia nie je jedinou formou neznášanlivosti lepku.

Celý článok


Po cievnej mozgovej príhode môžu niektorí pacienti trpieť centrálnou chronickou bolesťou

21.2.2023 / AGEL Clinic

Chronická bolesť je celosvetovo na jednom z popredných priečok ochorení, ktoré vedú k invalidite, výrazne znižujú kvalitu života a negatívne ovplyvňujú duševné zdravie. V liečbe bolestivých stavov sa zvyčajne uplatňuje multidisciplinárny prístup. Málokto však vie, že chronická bolesť môže vzniknúť aj u pacientok a pacientov po náhlej cievnej mozgovej príhode, pokiaľ zasiahne jedno konkrétne centrum mozgu.

Celý článok


Gastroenterologická ambulancia krompašskej nemocnice má nový prístroj

21.2.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má v gastroenterologickej ambulancii novinku. Nová gastroskopická veža personálu zjednodušuje a zefektívňuje prácu. Pacientom tak moderné zariadenie s vyspelejšími technickými parametrami prináša vďaka personálu lepšie poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Ambulancia ordinuje počas celého týždňa. V štvrtky a pondelky je dostupná len pre akútne stavy.

Celý článok


„Alkohol je najlepšie rozpúšťadlo. Rozpustí vzťahy, pracovné príležitosti, telesné a psychické schopnosti...,“ hovorí psychiater levočskej nemocnice

20.2.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Suchý február. Iniciatíva a osvetová kampaň, ktorá vyzýva verejnosť k celomesačnej abstinencii. Vplyv alkoholu na človeka a spoločnosť ako takú je neprehliadnuteľný. Vo všeobecnosti alkoholu štatisticky podľahnú viac muži ako ženy, hoci trend z 90. rokov nemíňa ani nárast užívania alkoholu u žien. Kultúrno-spoločenské normy na Slovensku sú voči alkoholu pomerne benevolentné. Mohla by byť na mieste legislatívna úprava so zvýšením hranice veku, od ktorého by mohol byť alkohol predávaný? Dá sa alkoholizmus vôbec vyliečiť? Kedy sa stáva alkohol pre človeka a ľudskú myseľ nebezpečným? Na otázky odpovedá lekár psychiatrického oddelenia Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Anton Ľubocký.

Celý článok


„Za najväčšiu výhodu našej metódy pacienti považujú, že z nemocnice odkráčajú po vlastných,“ hovorí skúsený cievny chirurg o varixoch

17.2.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Kŕčové žily – varixy nie sú len estetickým problémom. Môžu totiž viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Práve kŕčové žily sú častou príčinou návštevy cievnej chirurgie v Nemocnici AGEL Handlová, kde na ich operáciu a liečbu využívajú najmodernejšiu metódu – vnútornú laserovú liečbu.

Celý článok


Krv darovaná s láskou od takmer 40 darcov

17.2.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno ako aj v ostatných nemocniciach skupiny AGEL sa zrealizovalo darovanie krvi s krásnym motívom „ Krv darovaná s láskou.“ Na hematologicko-transfúziologické oddelenie prišlo 38 darcov, medzi nimi aj zamestnanci, súrodenci či zamilované páry, rodinní príslušníci. Zdravotníci pripravili pre darcov prekvapenia. Vynovené priestory darcovského úseku hematologicko – transfúziologického oddelenia boli vyzdobené pre darcov srdiečkami na spríjemnenie tohto krásneho sviatku Valentína.

Celý článok


V skalickej pôrodnici sa narodilo až päť valentínskych bábätiek

16.2.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Každý pozná 14. február ako deň sv. Valentína - sviatok lásky. O čo je však tento deň pre rodičov šťastnejší, ak spolu privítajú svoje milované dieťatko. Päť takýchto uzlíčkov lásky sa na Valentína narodilo v pôrodnici Fakultnej nemocnice AGEL Skalica.

Celý článok


Šikovné žienky podarovali novorodeneckému oddeleniu kežmarskej nemocnice valentínske chobotničky

16.2.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, obdarovali šikovné žienky, ktoré spája vášeň k háčkovaniu. Na oddelenie priniesli množstvo háčkovaných chobotničiek, papučiek a čiapočiek, ktoré budú určené pre potreby novonarodených bábätiek. Iniciátorkou projektu je Jana Šlacká, ktorá chcela efektívne využiť zvyšky priadze a vlny. Koncom minulého roka obdarovala aj novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice. Háčkované chobotničky majú pre bábätká pozitívne účinky.

Celý článok


Osýpky na Slovensku: Na protilátky sa môžete otestovať aj na vlastnú päsť

15.2.2023 / AGELLAB SK

Osýpky patria medzi vysoko nákazlivé vírusové ochorenia, ktoré postihujú najmä deti do veku 5 rokov. Nakaziť sa však môžu i dospelí s nízkou hladinou protilátok, ktorí prišli s infikovanými do kontaktu. Nedávne dva nové prípady výskytu osýpok preto zanechávajú otázku: Máte dosť protilátok proti osýpkam?

Celý článok


Valentín v skalickej nemocnici priniesol takmer 12 litrov krvi darovanej s láskou

15.2.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica prišlo na sviatok sv. Valentína darovať krv spolu 30 darcov. Z darovania boli vyradení štyria darcovia a tak sa odbermi získalo 11,7 litrov. Z toho svoju lásku aj k darovaniu prišli osláviť aj dva páry. Tento výnimočný deň bol oslavou aj pre darkyňu z radov zamestnancov, ktorá absolvovala už 30. odber a získala tak Zlatú plaketu.

Celý článok


Čo zahŕňa perioperačná starostlivosť o pacienta? „Kroky na kontrolu, uchovanie a zveľadenie zdravia, v súvislosti s operáciou“

15.2.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Perioperačná starostlivosť, zjednodušene starostlivosť, ktorá sa delí na tri obdobia. Tesne pred operáciou, starostlivosť prebiehajúca počas výkonu a bezprostredne po ňom. Dnes 15. februára je dňom venovaným práve tejto „špeciálnej“ ošetrovateľskej starostlivosti.

Celý článok


Levočská knižnica darovala detskému oddeleniu knižné poklady

15.2.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča dostala od knižnice Jána Henkela v Levoči knižné poklady. Štrnásty február nie je len dňom zamilovaných, ale aj Medzinárodným dňom darovania kníh. Pri tejto príležitosti sa môžu malí pacienti na oddelení tešiť na rôzne nové rozprávkové príbehy, ktoré im spestria hospitalizáciu na detskom oddelení.

Celý článok


Študentky a pedagogičky Školy umeleckého priemyslu Kežmarok vyzdobili novorodenecké oddelenie kežmarskej nemocnice

14.2.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, hýri novými farbami. Pedagogičky a študentky zo Školy umeleckého priemyslu Kežmarok sa podobu niekoľkých týždňov venovali skrášleniu novorodeneckého oddelenia detskými motívmi. Zútulnili tak prostredie pre novonarodené detičky, ale aj pre personál a mamičky, ktoré prichádzajú s prostredím do kontaktu.

Celý článok


Valentínska kvapka v Bánovciach doplnila zásoby životodarnej tekutiny o 28 litrov

14.2.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Láska má mnoho podôb a jednou z tých najkrajších je nezištná pomoc. Podať pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú, sa v rámci Valentínskej kvapky krvi v Bánovciach nad Bebravou rozhodlo až 65 dobrovoľných darcov krvi.

Celý článok


Krv darovaná s láskou V levočskej nemocnici sa valentínskeho darovania krvi zúčastnilo 26 darcov

14.2.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča dnes privítala valentínskych darcov krvi. Krv darovaná s láskou pritiekla na transfúziologické oddelenie od 26 darcov. Každý si odniesol drobnú pozornosť vo forme srdiečkovej kľúčenky. Darcovstvo krvi je ušľachtilá činnosť, ktorá spája všetkých tých, ktorí sú ochotní a môžu pomôcť.

Celý článok


Potravinové intolerancie komplikujú život každému druhému Slovákovi

13.2.2023 / AGELLAB SK

Tráviace ťažkosti, nevoľnosť, kožné problémy či únava bez zjavného dôvodu – aj to môžu byť prejavy skrytej potravinovej intolerancie. Toto civilizačné ochorenie postihuje až 50 % Slovákov a aj keď priamo neohrozuje život, vie do značnej miery ovplyvniť jeho kvalitu.

Celý článok


Veľtrhu príležitostí v zdravotníctve na UPJŠ v Košiciach sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

13.2.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Na „Veľtrhu príležitostí v zdravotníctve,“ ktorú organizovala LF UPJŠ v Košiciach v spolupráci do SMMK a UNIPOC sa zúčastnili aj zástupcovia nemocníc spišského klastra a Nemocnice AGEL Košice-Šaca. Študentom lekárskej fakulty boli odprezentované možnosti uplatnenia sa v jednotlivých zdravotníckych zariadeniach. Nemocnice vítajú záujem mladých lekárov a pred nástupom ponúkajú štipendijný program či zmluvu do pracovného pomeru už v máji.

Celý článok


Veľtrhu príležitostí v zdravotníctve na UPJŠ v Košiciach sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

13.2.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Na „Veľtrhu príležitostí v zdravotníctve,“ ktorú organizovala LF UPJŠ v Košiciach v spolupráci do SMMK a UNIPOC sa zúčastnili aj zástupcovia nemocníc spišského klastra a Nemocnice AGEL Košice-Šaca. Študentom lekárskej fakulty boli odprezentované možnosti uplatnenia sa v jednotlivých zdravotníckych zariadeniach. Nemocnice vítajú záujem mladých lekárov a pred nástupom ponúkajú štipendijný program či zmluvu do pracovného pomeru už v máji.

Celý článok


Veľtrhu príležitostí v zdravotníctve na UPJŠ v Košiciach sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

13.2.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Na „Veľtrhu príležitostí v zdravotníctve,“ ktorú organizovala LF UPJŠ v Košiciach v spolupráci do SMMK a UNIPOC sa zúčastnili aj zástupcovia nemocníc spišského klastra a Nemocnice AGEL Košice-Šaca. Študentom lekárskej fakulty boli odprezentované možnosti uplatnenia sa v jednotlivých zdravotníckych zariadeniach. Nemocnice vítajú záujem mladých lekárov a pred nástupom ponúkajú štipendijný program či zmluvu do pracovného pomeru už v máji.

Celý článok


Ste stále smädní? Oplatí sa pátrať po príčine

10.2.2023 / AGEL Clinic

Smäd sa zvyčajne dostaví v horúcom počasí, pikantnom jedle alebo pohybovej aktivite. Pokiaľ sa však hlási často a bez zjavnej príčiny, je dôležité spozornieť. Môže ísť o príznak ochorenia.

Celý článok


„Buďme k chorým tolerantní, raz tiež môžeme byť odkázaní na pomoc iných,“ hovorí pri príležitosti Svetového dňa nevyliečiteľne chorých primárka ODCH

10.2.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Svetový deň nevyliečiteľne chorých si pripomíname každoročne 11. februára. Jeho cieľom je upozorňovať verejnosť na potrebu vytvárania vhodných podmienok pre chorých, aby dokázali napriek svojej diagnóze prežiť plnohodnotný život a aj smrti čeliť v dôstojných podmienkach.

Celý článok


Vydržíte mesiac bez alkoholu? Suchý február preverí, ako ste na tom so zdravím

10.2.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Svetová zdravotnícka organizácia považuje alkoholizmus za jeden z najzávažnejších zdravotných a sociálnych problémov. Alkohol je na Slovensku stále drogou číslo jedna, pokiaľ ide o rozšírenosť a výskyt jeho užívania. Odhaduje sa 4. najvyššia spotreba alkoholu v rámci EU s vypitými 14,6 l čistého liehu na jedného dospelého obyvateľa. Na druhej strane je alkohol najviac tolerovanou drogou v našej krajine. Štatistické údaje ukazujú, že 5-10 % mužov a 2 % dospelých žien je závislých od alkoholu.

Celý článok


Interné oddelenie na týždeň vymenila za mrazivé pracovisko

10.2.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Vedúca sestra interného oddelenia Nemocnice AGEL Krompachy sa ako zdravotnícky dozor zúčastnila päťdňového lyžiarskeho výcviku v Tatranskej Lomnici. Študenti a pedagógovia Strednej odbornej školy technickej v Prešove riešili len drobné zdravotné problémy. Aká je najlepšia prevencia voči úrazom na svahu?

Celý článok


Manželia, partneri, študenti aj jednotlivci darovali zlatomoravskej nemocnici krv „s láskou“

9.2.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

S blížiacim sa sviatkom svätého Valentína zorganizovala dnes 9. februára 2023 Nemocnica AGEL Zlaté Moravce odber dobrovoľných darcov krvi symbolicky so sloganom „Krv darovaná s láskou“. Manželia, partneri, priatelia, jednotlivci, ale aj študenti spolu darovali viac ako 11 litrov krvi.

Celý článok


Skalická nemocnica zmodernizovala pavilón laboratórií. Výsledky vzoriek bude mať lekár aj pacient rýchlejšie

8.2.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica sa kvalitou výrazne posunula v oblasti laboratórnych vyšetrení. Po rekonštrukcii sa mikrobiológia sťahuje do vynoveného pavilónu laboratórií /Pavilón R/ a zefektívňuje aj mikrobiologické činnosti. Výsledný efekt pre pacienta aj lekára je jednoznačný - rozbory vzoriek a ich výsledky budú rýchlejšie.

Celý článok


Bez adekvátneho stravovania liečba diabetikov zlyháva: „Dôvodov na zlé výsledky si pacienti nájdu vždy príliš veľa,“ hovorí diabetologička handlovskej nemocnice

8.2.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Cukrovka alebo diabetes mellitus je chronické metabolické ochorenie, ktoré môže v prípade nedodržiavania nastavenej liečby viesť k vážnym komplikáciám. S porušovaním režimu a stravovacími prehreškami sa však diabetológovia nestretávajú len po sviatočnom období, ale celoročne. Ako dokáže lekár odhaliť nedodržiavanie diéty? A čo si tým pacienti môžu spôsobiť? Aj tieto otázky v rozhovore zodpovedala diabetologička Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Viera Kubíková.

Celý článok


Kampaň Suchý február otestuje, či zvládnete mesiac abstinovať: „Bezpečná úroveň konzumácie alkoholu neexistuje,“ hovorí internistka bánovskej nemocnice

7.2.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Mesiac bez kvapky alkoholu. Pre niekoho samozrejmosť, pre iného niečo celkom nepredstaviteľné. Ak chcete zistiť, do ktorej skupiny patríte, môžete sa zapojiť do iniciatívy Suchý február. O vplyve alkoholu na ľudský organizmus, ale aj o tom, aké je dôležité upozorňovať na problematiku alkoholizmu, porozprávala lekárka interného oddelenia Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Soňa Lobotková.

Celý článok


NADÁCIA AGEL pomohla príspevkom z 2 % daní zakúpiť moderné prístroje pre AGEL Clinic

3.2.2023 / AGEL Clinic

Tak, ako je srdce v logu NADÁCIE AGEL symbolom starostlivosti o blížneho, tak sa podarilo NADÁCII v uplynulom roku pomôcť zaobstarať moderné prístroje pre bratislavskú AGEL Clinic. Výťažok z 2 % z dane v celkovej hodnote takmer 35 500 eur poslúžil na nákup a darovanie dvoch špeciálnych prístrojov pre očnú ambulanciu, vďaka čomu môžu pacienti absolvovať odborné vyšetrenia zraku. Obidve novinky už plne slúžia pacientom.

Celý článok


Štvrtý február ako Svetový deň boja proti rakovine

3.2.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Štvrtý február poznáme aj ako Svetový deň boja proti rakovine. Súčasnosť si vyžaduje, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti. Vďaka Únii pre medzinárodnú kontrolu rakoviny (UICC) si ho 4. februára pripomíname každý rok. Lekár z onkologickej ambulancie Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Valer Kováč, PhD., ozrejmuje možnú prevenciu tohto ochorenia, ktorými sú najmä zdravý životný štýl a včasná diagnostika.

Celý článok


Vakcinačné centrum bánovskej nemocnice zostáva v prevádzke

2.2.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Bánovce pokračuje vo svojej činnosti aj v roku 2023. Záujemcovia sa v ňom môžu dať zaočkovať proti koronavírusu raz za dva týždne.

Celý článok


Skalická nemocnica zavádza terapiu rázovou vlnou

1.2.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Novú bezbolestnú liečbu môžu pacienti absolvovať v ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica. Pomáha najmä pacientom s bolesťami a zápalmi, ale pomáha aj na zvýšenie tvorby kolagénu a zníženie pnutia. Novinku už vyskúšali prví pacienti.

Celý článok


Levočské laboratórium vykázalo v minulom roku vyše 925 000 výkonov

31.1.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Levočská nemocnica prevádzkuje laboratórium nielen vo svojich priestoroch, ale aj v kežmarskej nemocnici. Ich práca je nepostrádateľná a má pre pacientov aj zdravotníkov zásadný význam. Tím laborantov z Nemocnice AGEL Levoča a tím laborantov z pracoviska v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra vykonali v minulom roku dohromady 925 003 laboratórnych vyšetrení. Oproti roku 2021 počet výkonov vzrástol.

Celý článok


V krompašskej nemocnici sa otvára bufet

31.1.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEK Krompachy bude mať pre svojich pacientov a zamestnancov od 1. februára 2023 k dispozícii bufet v nových priestoroch. Bufet sa nachádza v zadnej časti pavilónu D a bude k dispozícii v pondelok až piatok od 7.00 hod. do 15.00 hod.

Celý článok


Do vybavenia handlovskej nemocnice pribudol mobilný röntgen

30.1.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Vyšetrovanie imobilných pacientov, ktorých, vzhľadom na ich zdravotný stav, nie je možné previezť na klasické RTG pracovisko, bude v Nemocnici AGEL Handlová jednoduchšie. Postará sa o to prenosný röntgen, ktorý je novinkou vo výbave nemocnice.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom roka tretíkrát za sebou

27.1.2023 / AGEL SK

Excelentný úspech dosiahla spoločnosť AGEL. V prestížnej ankete Najzamestnávateľ v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť zvíťazila v silnej konkurencii tretíkrát po sebe. Anketu už 11. krát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a o víťazoch rozhodlo vyše 119-tisíc platných hlasov. Do 11. ročníka ankety bolo nominovaných 25 spoločností v každej kategórii. Spoločnosť AGEL zaznamenala za posledné roky obrovský vzostup, v ankete porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


Skalická nemocnica vychádza v ústrety rodičkám. Realizuje bonding aj pre mamičky po cisárskom reze

27.1.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Bezprostredný kontakt matky s dieťaťom hneď po pôrode je pre každú ženu nielen emocionálne prospešný a plne zaslúžený, ale má aj objektívne zdravotné benefity. V mnohých štúdiách bolo potvrdené, že kontakt „koža na kožu” - bonding, má fyziologický, poznávací a emocionálny prínos pre matku aj dieťa a ovplyvňuje ich následné správanie a vzťah po pôrode. Skalická nemocnica umožňuje pre mamičky bonding aj po cisárskom reze.

Celý článok


Vrchol druhej vlny chrípky sa očakáva už o pár dní. „Po pandémii sme na respiračné ochorenia vnímavejší,“ hovorí pneumologička bánovskej nemocnice

26.1.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Aktuálnu chrípkovú sezónu pokladajú odborníci za najťažšiu za posledných päť rokov. Ťažší priebeh chrípky spôsobil aj jej nižší výskyt v uplynulých rokoch, ktoré boli poznačené pandémiou COVID-19. Ako odborníci dokážu predpovedať, kedy chrípková sezóna prepukne? Je vhodné sa pri príznakoch testovať na covid? A môžu chrípku opäť dostať i tí, ktorí ju už prekonali v prvej vlne? Aj tieto otázky zodpovedala skúsená pneumologička Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Ľubica Schutová, MPH.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má vďaka NADÁCII AGEL nové vybavenie v hodnote 600 eur

25.1.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy si vďaka NADÁCII AGEL zabezpečilo nové vybavenie v hodnote 600 eur. Vďaka finančnému príspevku bola zakúpená lampa k počítaču, vyhrievacia poduška pod novorodenca a ďalšie užitočné pomôcky k zlepšeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti a zútulneniu prostredia oddelenia.

Celý článok


AGEL Clinic pripravila pre pacientov komplimenty od svojich špecialistov

24.1.2023 / AGEL Clinic

Na Deň komplimentov pripravila bratislavská AGEL Clinic tematické trhacie komplimenty, ktoré umiestnila na dvere špecialistov z odborov ortopédia, neurológia, oftalmológia, vnútorné lekárstvo, dermatológia a chirurgia ruky. Spolu išlo o šesťdesiat rozmanitých vyznaní, ktoré korešpondovali s vyšetrovanou oblasťou.

Celý článok


AGEL Clinic obohatil rádiológ s výnimočnou praxou

23.1.2023 / AGEL Clinic

Neustále zlepšovanie služieb je zásadou bratislavskej AGEL Clinic, ktorá rozšírila ponuku ambulancií už začiatkom roka. V polovici januára privítala vo svojich priestoroch významnú osobnosť slovenskej rádiológie h.doc. MUDr. Rudolfa Kadlečíka, CSc., ktorý bude každý pondelok zabezpečovať sonografické vyšetrenia a popis RTG snímok.

Celý článok


„Prioritou je spustenie prevádzky CT pracoviska, zamerať sa však chceme aj na vizuálnu a technickú stránku budovy,“ hovorí o plánoch na nasledujúci rok riaditeľka bánovskej nemocnice

23.1.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Doznievajúca pandémia koronavírusu, nedostatok zdravotníkov, ale aj neprestajná snaha rozširovať spektrum zdravotnej starostlivosti a skvalitňovať poskytované služby. O tom, s čím sa Nemocnica AGEL Bánovce musela v roku 2022 popasovať, čo sa podarilo zrealizovať a aké sú plány na najbližšie obdobie, porozprávala jej riaditeľka PhDr. MUDr. Mina Bobocká, MBA, MPH.

Celý článok


Zrekonštruované oddelenie handlovskej nemocnice už naplno slúži pacientom

19.1.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Posledný mesiac roku 2022 sa v Nemocnici AGEL Handlová niesol aj v znamení stavebného ruchu. Rekonštruovalo sa oddelenie dlhodobo chorých II, ktorého činnosť musela byť z dôvodu prebiehajúcich prác pozastavená. V januári bola prevádzka opätovne spustená a dnes už naplno slúži pacientom.

Celý článok


Levočská nemocnica dočasne pozastavuje prevádzku vakcinačného centra a mobilného odberového miesta covid-19

19.1.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča od 2. februára 2023 dočasne pozastavuje prevádzku vakcinačného centra a mobilného odberového miesta covid-19. Pozastavenie činnosti týchto prevádzok by malo trvať najmenej do 1. júla 2023. Najbližšie testovacie miesta a vakcinačné centrá sú k dispozícii v susedných okresoch.

Celý článok


Na detskom oddelení krompašskej nemocnice majú nový nábytok

18.1.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Denná miestnosť na detskom oddelení Nemocnice AGEL Krompachy má nové vybavenie. Z finančného príspevku a výťažku kultúrno-folklórneho podujatia „Ozveny rodnej zeme“ sa vďaka humanitnej spoločnosti „Humanita pre život“ v minulom roku vyzbieralo takmer 1500 eur. Tie poputovali na nové vybavenie detského oddelenia.

Celý článok


Aký bol rok 2022 v nemocniciach spišského klastra? Covid, rekonštrukcie, nové ambulancie, ocenenia, úspechy, spolupráca a hlavne personálna stabilizácia po predchádzajúcich krízových obdobiach

16.1.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnice spišského klastra, Nemocnica AGEL Levoča a. s., Nemocnica AGEL Krompachy s. r. o. a Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, si v roku 2022 prešli okrem obdobia Covidu rôznymi zmenami, rekonštrukciami priestorov, úspechmi a hlavne obdobím personálnej stabilizácie. V zdravotníctve je potrebné permanentne venovať pozornosť dvom oblastiam. Jednak vylepšovaniu zdravotnej starostlivosti o pacientov, ako aj vytváraniu vhodných podmienok pre prácu zamestnancov a ich stabilizácia. Tieto tri nemocnice zamestnávajú viac ako 1200 zamestnancov a poskytujú zdravotnú starostlivosť na cca 600 lôžkach a v desiatkach ambulanciách. O tom, aký bol rok v týchto nemocniciach hovorí riaditeľ všetkých troch nemocníc spišského klastra, Ing. František Lešundák.

Celý článok


Hypermobilní ľudia majú častejšie ploché nohy

13.1.2023 / AGEL Clinic

Bolesti kĺbov, šliach či natrhnuté väzy môžu mať príčinu v poruche kolagénu. Pomôcť môže pravidelný a správny pohyb.

Celý článok


„Jedným z najdôležitejších faktorov úspechu každého zdravotníckeho zariadenia sú jeho ľudské zdroje,“ hovorí riaditeľka handlovskej nemocnice

13.1.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Doznievajúca pandémia koronavírusu, nedostatok zdravotníkov, ale aj neprestajná snaha rozširovať spektrum zdravotnej starostlivosti a skvalitňovať poskytované služby. O tom, s čím sa Nemocnica AGEL Handlová musela v roku 2022 popasovať, čo sa podarilo zrealizovať a aké sú plány na najbližšie obdobie, porozprávala jej riaditeľka Ing. Marta Eckhardtová, MPH.

Celý článok


Novootvorená pľúcna ambulancia bánovskej nemocnice prijíma nových pacientov

12.1.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce rozšírila spektrum poskytovanej starostlivosti otvorením novej pneumologicko-ftizeologickej ambulancie. O pacientov sa v nej bude starať skúsená lekárka MUDr. Ľubica Schutová, MPH.

Celý článok


Ján Kelemen vystavuje nové diela v bratislavskej klinike

11.1.2023 / AGEL Clinic

Grafiky uznávaného výtvarníka si majú možnosť vychutnať pacientky a pacienti v AGEL Clinic. Do priestoru ich inštaloval samotný umelec, čím nahradil svoje maľby, ktoré kultivovali čakárne niekoľko desiatok mesiacov.

Celý článok


AGEL Clinic má za sebou rekordný rok

3.1.2023 / AGEL Clinic

Ukončenie pandémie COVID - 19 sa prejavilo na počte vyšetrení aj operácií v bratislavskej AGEL Clinic. Ide o historicky najvyššie čísla.

Celý článok


Sviatky na vlastné oči: Na Vianoce a Silvestra si dávajte pozor na zrak

30.12.2022 / AGEL Clinic

Záver roka patrí oddychu a stretnutiam, no pokojné vianočné a silvestrovské oslavy predstavujú aj zvýšené riziko úrazu očí. Ide o mechanické poranenia o vetvičky stromčeka, vianočné dekorácie, alebo zranenia spôsobené nesprávnou manipuláciou so zábavnou pyrotechnikou. Akútne ťažkosti zo svojej bohatej praxe pozná oftalmologička MUDr. Slavomíra Hercová z bratislavskej AGEL Clinic.

Celý článok


„Na psychiku seniorov počas vianočných sviatkov vplýva aj strata životného partnera,“ hovorí primárka oddelenia dlhodobo chorých

22.12.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Vianoce sú časom, keď nikto nemá byť sám. Platí to aj o senioroch, pre ktorých môžu byť ťažké sviatky ťažké zvlášť v prípade, že prišli o životného partnera. Téme sa venovala primárka oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK, Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL a Slovenská technická univerzita v Bratislave podpísali Rámcovú zmluvu o partnerstve a vzájomnej spolupráci

19.12.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Spoločnosť AGEL SK a.s., Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n. o. a Slovenská technická univerzita v Bratislave uzatvorili rámcovú zmluvu, v ktorej sa dohodli na spoločnom postupe pri zabezpečení spolupráce v oblasti vedeckovýskumnej, vzdelávacej, podnikateľskej a prepojenia teórie a praxe. Cieľom je zvýšenie kvality vzdelávacieho procesu a vedeckovýskumnej činnosti a uplatňovanie najmodernejších poznatkov vedy a vzdelávania v podmienkach slovenského zdravotníctva.

Celý článok


Vianočný režim v handlovskej nemocnici sa týka najmä ambulancií

19.12.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová už o pár dní, tak ako každý rok o tomto čase, prechádza do vianočného režimu. Ten sa týka najmä ambulancií, väčšina lôžkových oddelení zostáva v prevádzke aj počas sviatkov. Vianočný režim začne postupne od 21. decembra a potrvá až do januára 2023.

Celý článok


AGEL sa stal členom prestížnej zahraničnej obchodnej komory AmCham

7.12.2022 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL sa ako najúspešnejší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe stal v novembri 2022 novým členom AmCham Slovakia. Ide o prestížnu, najaktívnejšiu zahraničnú obchodnú komoru a obchodnú komunitu na Slovensku.

Celý článok


Handlovskú nemocnicu navštívil Mikuláš

7.12.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Hovorí sa, že úsmev lieči a práve psychická pohoda často vplýva aj na fyzické zdravie pacientov. Hospitalizácia v predvianočnom období a odlúčenie od rodiny môže byť veľmi náročné, preto sa vedenie handlovskej nemocnice rozhodlo pacientom na lôžkových oddeleniach a klientom Senior centra Svätej Kataríny pripraviť prekvapenie práve na sviatok svätého Mikuláša.

Celý článok


Návštevy pacientov hospitalizovaných v handlovskej nemocnici opätovne povolili

29.11.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová v súvislosti so zlepšenou epidemiologickou situáciou opätovne povolila návštevy hospitalizovaných pacientov. Toto rozhodnutie sa týka aj klientov Senior centra Sv. Kataríny.

Celý článok


Najväčšieho vzdelávacieho podujatia Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa zúčastnilo 240 zdravotníkov

28.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

V piatok 25. novembra 2022 sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca uskutočnil XV. ročník vzdelávacieho podujatia Šačiansky deň ošetrovateľstva. Celodenného odborného programu, pripraveného v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice III, sa zúčastnilo 240 sestier z košických nemocníc.

Celý článok


AGEL na vysokoškolskej pôde ako atraktívny zamestnávateľ: Sme presvedčení, že mladej generácii chýba pocit reálnej vízie stabilného zamestnávateľa

24.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Dňa stáží, ktorý organizovalo Univerzitné poradenské centrum Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach, sa zúčastnila aj Skupina AGEL. Ako dvojnásobný víťaz prestížnej ankety Najzamestnávateľ na podujatí prezentovala budúcim lekárom atraktívne možnosti pracovných stáží v sieti svojich zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Nový odporúčaný postup v prípade patologického tehotenstva výrazne zlepší starostlivosť o tehotné ženy na Slovensku

15.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca doc. MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA sa môže pochváliť ďalším významným úspechom. Uznávaný odborník, ktorý za sedemnásť rokov pomohol priviesť na svet viac než 4000 detí, je hlavným autorom odporúčaného postupu s názvom Hypertenzné ochorenia v tehotnosti, ktorý bol úspešne prijatý Komisiou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky pre štandardné diagnostické postupy a štandardné terapeutické postupy.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK a Technická univerzita v Košiciach podpísali dodatok k Rámcovej zmluve o vzájomnej spolupráci

3.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

V záujme zvýšenia kvality vzdelávacieho procesu a vedeckovýskumnej činnosti s cieľom uplatňovania najmodernejších poznatkov vedy a vzdelávania sa spoločnosť AGEL SK a.s. a Technická univerzita v Košiciach, Strojnícka fakulta (SjF TUKE) dohodli na spoločnom postupe pri zabezpečení spolupráce v oblasti vedeckovýskumnej, vzdelávacej, podnikateľskej a prepojenia teórie a praxe. Zmluvu uzatvorili v auguste 2021 a dnešným dňom do procesu vstupuje aj Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n. o.

Celý článok


Kedy pomôže fekálna transplantácia mikrobiómu?

26.9.2022 / AGELLAB SK

Poznatky z medicíny idú dopredu veľmi rýchlo. Rôzne lekárske postupy, ktoré boli pred niekoľkými desaťročiami tabu, sa v posledných rokoch osvedčili, prešli rozsiahlymi klinickými skúškami a aplikujú sa aj v zdravotníckych zariadeniach AGEL SK. Dôkazom je aj metóda transplantácie stolice, ktorú pripravujú laboratóriá AGELLAB získané od zdravých darcov od apríla minulého roka. Pomocou modernej techniky a prístrojového vybavenia dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu, za viac ako rok ich vyrobili viac ako 250 a priamo v sieti nemocníc AGEL SK pomohli viac ako 50 pacientom. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Laboratóriá AGELLAB pripravili bezbolestný a preventívny test pre kardiovaskulárny systém

8.9.2022 / AGELLAB SK

Staráte sa dostatočne o zdravie svojho srdca? Čo vám môže povedať hladina cholesterolu a iných látok v krvi o zdraví vášho srdca? Laboratóriá AGELLAB ponúkajú komplexný balíček vyšetrenia s názvom KARDIO balík. V rámci tohtoročného Svetového dňa srdca, ktorý je 29. septembra, je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi a odpoveď na otázku, ako som na tom so zdravím srdca, dostanete do 2 - 3 pracovných dní.

Celý článok


Antibiotická rezistencia je hrozbou pre dnešné i budúce generácie

5.9.2022 / AGELLAB SK

Laboratóriá AGELLAB patriace do Skupiny AGEL SK sa aktívne podieľajú na programe Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorý je zameraný na sledovanie rezistencie antibiotík a na jej znižovanie. Oddelenie klinickej mikrobiológie disponuje Antibiotickým pracoviskom, kde pravidelne sledujú vývoj rezistencie jednotlivých bakteriálnych kmeňov. Tieto údaje sa porovnávajú s údajmi Európskeho centra na prevenciu a kontrolu infekcií (ECDC).

Celý článok


Spoznajte svoje alergie. Laboratóriá AGELLAB Vám vyšetria 160 alergénových zdrojov len z jednej vzorky

8.7.2022 / AGELLAB SK

Prejavujú sa u vás príznaky podobné alergiám? Trpíte niektorou z nich? Na čo ste alergický a do akej miery? Laboratória AGELLAB ponúkajú komplexný balíček vyšetrenia alergií. V rámci tohtoročného Svetového dňa alergií, ktorý je 8. júla, je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi a odpoveď na otázku, ako som na tom s 160 alergénmi, dostanete do 5 pracovných dní.

Celý článok


Test na drogy, čo je potrebné o ňom vedieť?

28.6.2022 / AGELLAB SK

Väčšina z nás ho nikdy nebude potrebovať, je však v mnohých situáciách mimoriadne dôležitý. Reč je o teste na drogy. Aký je to test, kedy a ako sa robí a čo nám povie výsledok objasnila riaditeľka laboratórií AGELLAB Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


Pokrok v liečbe defektov tvrdých tkanív a kože

9.6.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Vedecký tím z Ústavu materiálového výskumu SAV v Košiciach, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v spolupráci so Vzdelávacím, vedeckým a výskumným inštitútom AGEL n.o. a Nemocnicou AGEL Košice-Šaca a.s. po takmer 15-ročnej experimentálnej štúdii venujúcej sa problematike regeneračnej medicíny prichádzajú s významným riešením v terapii tvrdých tkanív a kože.

Celý článok


Súkromné siete nemocníc ProCare a Svet zdravia a AGEL sa dohodli na predaji piatich zdravotníckych zariadení v Banskobystrickom kraji

8.6.2022 / AGEL SK

Sieť ProCare a Svet zdravia sa dohodla so zdravotníckou sieťou AGEL na predaji piatich pracovísk banskobystrického regiónu. Konkrétne sa to týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Celá transakcia podlieha ešte súhlasu Protimonopolného úradu SR. Definitívne prevzatie sa predpokladá do konca roka 2022. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať.

Celý článok


Závažné ochorenie pankreasu môže odhaliť nové vyšetrenie. Stačí malá vzorka a laboratórny test určí hladinu pankreatickej elastázy

19.5.2022 / AGELLAB SK

Laboratórne vyšetrenia vďaka klinicko-biochemickým testom z odobratých vzoriek od pacienta vedia dať zhruba 60 – 70 % informácií o celkovom stave pacienta. Ich význam rastie s modernými poznatkami medicíny a neustále sa zavádzajú nové, stále citlivejšie a špecifickejšie testy, ktoré sa podieľajú na stanovení diagnóz a prognóz ochorení. Ich nezastupiteľná úloha nie je len pri stanovení diagnózy, ale tie pri určovaní a sledovaní liečby. Jedným z novozavedených vyšetrení v laboratóriách AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen je stanovenie hladiny pankreatickej elastázy, ktorá detekuje možné ochorenie pankreasu. Vyšetrenie sa robí zo vzorky stolice.

Celý článok


Čo sa deje v laboratóriách s krvou pred transfúziou?

13.5.2022 / AGELLAB SK

Obete úrazov či nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na rôzne diagnózy, všetci potrebujú najvzácnejšiu tekutinu, ktorou je krv. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL nie je výnimkou, že dobrovoľníci darujú celkovo aj niekoľko litrov krvi počas jedného odberu. Nás však zaujímalo, čo sa s darovanou tekutinou deje následne v laboratóriách AGELLAB v Komárne a v Košiciach-Šaci.

Celý článok


AGEL Clinic Bratislava posilnil nový ortopéd

7.3.2022 / AGEL SK

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nie je ani AGEL Clinic Bratislava, ktorá aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii neustále zlepšuje a rozširuje svoje služby. Jednou z noviniek je príchod nového ortopéda MUDr. Pavla Žiga, PhD., ktorý tu zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti zo zahraničia.

Celý článok


Pre zdravie ženy je najdôležitejším prvým krokom prevencia. Laboratóriá AGELLAB pripravili akciu k MDŽ

1.3.2022 / AGELLAB SK

Najdôležitejším krokom, ktorý každá žena môže urobiť pre svoje zdravie, je absolvovať preventívne vyšetrenie. Laboratóriá AGELLAB ponúkajú špeciálny balíček, ktorý zodpovie základné otázky, ako na tom ženské zdravie po tridsiatke je. V rámci tohtoročného Medzinárodného dňa žien je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi, vzorka moču a stolice a odpoveď na otázku, ako je na tom moje zdravie, dostane testovaná do 3 pracovných dní.

Celý článok


Možnosť objednať sa navyšetrenia AGELLAB SK

17.12.2021 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL pripravila pre klientov/samoplatcov ponuku balíčkov vyšetrení určených na zistenie zdravotného stavu pre všetkých, ktorí majú záujem spoznať svoj zdravotný stav čo najpresnejšie.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021 / AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021 / AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021 / AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


V Olomouci sa po ročnej prestávke koná prestížne SYMPÓZIUM AGEL. Hlavnou zdravotníckou témou bude biologická liečba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roku nútenej prestávky sa v dňoch 22. – 23. septembra 2021 uskutoční jedna z najvýznamnejších zdravotníckych konferencií – SYMPÓZIUM AGEL 2021. Jeho štrnásty ročník sa bude konať v kongresovom hoteli NH Collection Olomouc Congress. Prestížna akcia je v aktuálnej situácii veľkou výzvou tak pre organizátorov, ako aj odborníkov z oblasti zdravotníctva. Napriek sťaženým podmienkam je potvrdených vyše 600 účastníkov vrátane významných zahraničných odborníkov z Izraela. Osobitosťou SYMPÓZIA je, že ako jedno z mála podujatí vystupuje vďaka svojej dlhoročnej filozofii ako spoločná akcia Česka a Slovenska. Rovnako, ako pôsobí súkromná zdravotnícka sieť AGEL tak v Čechách ako i na Slovensku.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


SFZ ocenil prácu zdravotníkov v prvej línii nezvyčajným darčekom. Zdravotníci siete AGEL navštívia kvalifikačné zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie

2.9.2021 / AGEL SK

Vyše roka zdravotníci nasadení v prvej línii nemali ani pomyslenie na oddych, dovolenku, alebo svoje súkromné aktivity. Na prvom mieste bolo zdravie pacientov a boj s koronavírusom v dvoch mimoriadne náročných vlnách pandémie. Zamestnanci siete AGEL počas uplynulého obdobia spolupracovali so Slovenským futbalovým zväzom, podieľali sa na pravidelných testovaniach hráčov futbalových klubov a ich funkcionárov, ako aj všetkých reprezentačných tímov od mužskej až po mládežnícke. S cieľom, aby sa aj šport mohol vrátiť aspoň z časti do režimu spred obdobia pandémie. SFZ teraz prišiel s milým nápadom, ako vyjadriť lekárom, sestrám i ostatným zdravotníckym pracovníkom poďakovanie a venoval im voľné vstupenky na zápasy kvalifikácie slovenskej reprezentácie s Chorvátskom a s Cyprom.

Celý článok


V skalickej pôrodnici zavinujú bábätká moderne, ale v duchu skúsenosti starých mám a tradícií

5.5.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica ponúka maminkám moderné zavinovacie perinky. Získala ich darom od bývalej sociálnej pracovníčky nemocnice pani Mgr. Veroniky Buc, PhD. Zavinutie v perinke navodzuje u dieťatka pocit bezpečia a pomáha mu lepšie sa adaptovať na prostredie mimo maternice. Perinky slúžia najmä na upokojenie dieťatka.

Celý článok


V nemocniciach AGEL zistia, či sa vám po očkovaní proti COVID-19 vytvorili v tele ochranné protilátky

30.4.2021 / AGEL SK

Ste očkovaní a chcete vedieť, či sa vám v tele vytvorili protilátky po vakcinácii? Pomôžeme Vám. Desať nemocníc zdravotníckej siete AGEL ponúka vyšetrenie z krvi, ktoré identifikuje, či v tele máte neutralizačné protilátky IgG S1/S2 . Stačí prísť, nechať si odobrať krv a do dvoch dní máte výsledok

Celý článok


Pre skalickú pôrodnicu je pandémia obrovskou výzvou a skúškou. Všetky bábätká covid pozitívnych rodičiek sa narodili zdravé

28.4.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou, člen skupiny AGEL, má najťažšie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Okrem bežných covidových pacientov museli zdravotníci v Skalici riešiť aj osobitnú skupinu pacientov s koronavírusom – budúce mamičky a rodičky. Špecifický prístup, špecifická situácia, keď sa radosť z očakávania bábätka spája s obavou, či to zvládne matka a ako sa jej diagnóza podpíše na dieťatku bola obrovskou výzvou aj pre skúsených zdravotníkov z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Čo všetko táto epocha priniesla opísal v rozhovore primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia skalickej nemocnice MUDr. Peter Budinský.

Celý článok


Spoločnosť AGEL vo svojich vakcinačných centrách zaočkovala už vyše 65 000 ľudí proti koronavírusu

30.3.2021 / AGEL SK

Sieť nemocníc AGEL sa významným spôsobom podieľa na očkovaní verejnosti na Slovensku. Osem vakcinačných centier zriadených po celom Slovensku v Nemocniciach AGEL v Komárne, Leviciach, Skalici, Zvolene, Levoči, Košiciach-Šaci, Bánovciach a v Zlatých Moravciach od začiatku testovania vďaka svojim vyškoleným zdravotníkom a farmaceutom zaočkovala spolu už vyše 65 000 ľudí. Vo Zvolene a v Nitre spoločnosť AGEL výrazne pomohla aj pri spustení a činnosti tamojších veľkokapacitných očkovacích centier.

Celý článok


Koniec nepríjemnému testovaniu. Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy zo slín a antigénové testy výterom z prednej časti nosa

4.3.2021 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL prichádza na Slovensku hneď s dvomi novinkami v testovaní ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa si záujemcovia môžu overiť, či sú pozitívni na SARS CoV-2 antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a RT-PCR testom zo slín. Obidva testy znamenajú koniec nepríjemnému testovaniu z nosohltana, sú oveľa príjemnejšie najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade pozitívneho výsledku PCR zo slín je informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu.

Celý článok


Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

1.3.2021 / AGEL SK

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, je pod kontrolou. Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s koronavírusom. Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

Celý článok


Posádky skalickej záchrannej zdravotnej služby zasahovali vlani viac ako 3 tisíc krát

18.2.2021 / AGEL SK

Prednemocničnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť zabezpečujú vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou Skalica dve posádky záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rýchla lekárska pomoc (RLP) má stanovisko v Skalici a Rýchla záchranná pomoc v Brodskom. Ambulancie ZZS FNsP Skalica ročne poskytnú pomoc v tiesni vo viac ako 3 tisíc prípadoch. Za vynikajúce výsledky vo sfére poskytovania zdravotnej starostlivosti získal kolektív skalických záchranárov v roku 2019 Cenu mesta Skalica.

Celý článok


Pracovať v AGEL-i sa oplatí

17.2.2021 / AGEL SK

V kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť sieť zdravotníckych zariadení AGEL zvíťazila v prestížnej ankete portálu Profesia.sk s názvom Najzamestnávateľ 2020. O tom, že pracovať v AGEL-i sa jednoznačne oplatí, vás určite presvedčia nasledujúce riadky.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL rozšírujú testovanie na prítomnosť protilátok proti koronavíru

1.2.2021 / AGEL SK

Zdravotnícke zariadenia siete AGEL SK rozširujú portfólio sérologických vyšetrení na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2, na ktoré je možné veľmi jednoducho sa objednať prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť

29.1.2021 / AGEL SK

Zdravotnícka sieť AGEL zvíťazila v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť. Anketu už deviatykrát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a hlasovalo v nej vyše 100-tisíc ľudí. Do deviateho ročníka bolo nominovaných 237 spoločností. Víťazi boli vyhlásení v desiatich kategóriách. Spoločnosť AGEL zaznamenala od vlaňajška, kedy sa umiestnila v prvej desiatke, obrovský vzostup a porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 35 EUR (základný panel) alebo 48 EUR (rozšírený panel) po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky. Odber sa robí aj deťom od 10 rokov.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL