Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

Covid situácia v skalickej nemocnici sa zlepšuje pozvoľna

17.1.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Mierne zlepšenie stavu covid hospitalizácií eviduje Fakultná nemocnica AGEL Skalica aj v týždni od 17. januára, kedy je evidentný aj pokles PCR pozitivity u testovaných osôb. Nemocnica pokračuje v očkovaní aj testovaní verejnosti.

Celý článok


Riaditeľka bánovskej nemocnice: „Silným okamih je pre mňa každý, keď sa nám podarí zlepšiť kvalitu života pacienta hoci len o malý kúsok“

17.1.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Vedie regionálnu nemocnicu, zároveň pôsobí ako primárka Oddelenia dlhodobo chorých. Je zvyknutá riešiť veci od skorého rána do neskorého večera, ak treba aj v noci, či je piatok alebo sviatok. Uplynulý rok však bol obrovskou záťažou aj pre ňu, tak profesionálne, ako aj ľudsky, emocionálne. Aj toto je súčasťou života, ale ak by si mohla vybrať, pre seba aj svojich kolegov by si priala len dve veci – zdravie a nech sa môžu vrátiť k normálnej medicíne a životu. Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká úprimne zhodnotila rok 2021.

Celý článok


Na Oddelení klinickej biochémie Nemocnice AGEL Košice-Šaca vykonali v roku 2021 viac ako 900-tisíc vyšetrení

17.1.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Laboratórna diagnostička z Oddelenia klinickej biochémie Nemocnice AGEL Košice-Šaca RNDr. Eva Janoková uznáva, že rok 2021 bol pre laboratóriá jedným z najnáročnejších. Museli sa popasovať nielen s opakovane sa meniacou skladbou vyšetrení, zaradením nových parametrov do portfólia, ale aj neutíchajúcim náporom vzoriek na analýzu.

Celý článok


,,Človek si zvykne na všetko“ Výpoveď zdravotnej sestry o skúsenostiach z oddelenia covid-19

17.1.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Zdravotníci na internom oddelení Nemocnice AGEL Levoča sa doposiaľ starali o covid pozitívnych pacientov počas všetkých troch vĺn pandémie koronavírusu. Často čelili náporu preplneného oddelenia pacientov, ktorým bolo potrebné pomôcť, každým dňom bojovať o ich životy. Na dlhé hodiny v ochrannom odeve si už mnohí zvykli. Pod každým ochranným oblekom a maskou sa však ukrýva samostatný príbeh. Príbeh človeka, zdravotníka. Napriek tomu, že v uniforme vyzerajú rovnako, sú jedineční a každý svoj príbeh prežíva inak. Magdaléna pracuje na internom oddelení od roku 2010. Na ochranný odev si už zvykla.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce bude odbery krvi organizovať dvakrát mesačne. Prvá dvadsiatka darcov už v roku 2022 najvzácnejšiu tekutinu darovala

14.1.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Je jedno, či je piatok, alebo sviatok, krv je v nemocniciach potrebná každý deň, 24 hodín denne. Bez ohľadu na krvnú skupinu, bez ohľadu na to, či sa o najvzácnejšiu tekutinu podelil mladý či seniorský darca. Ubehla ešte ani nie polovica prvého mesiaca nového roka a zlatomoravská nemocnica už má za sebou prvý hromadný odber krvi v roku 2022. Obrovská vďaka patrí takmer dvadsiatke darcov, pre ktorých je darovanie krvi poslaním.

Celý článok


V skalickej nemocničnej lekárni počas pandémie stúpol výdaj vitamínov, antibiotík a imunopreparátov

14.1.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocničná lekáreň síce nie je v priamom kontakte s pacientom, ale počas celej jeho hospitalizácie mu poskytuje všetky potrebné lieky. Personálne kapacity Fakultnej nemocnici AGEL Skalica počas minulého roka opakovane kolísali z dôvodu pandemických PN, OČR, karantén a dlhodobých PN u zamestnancov. Nielen pre nedostatok personálu bol rok 2021 v nemocničnej lekárni veľmi náročný. Pandemická situácia a s ňou súvisiace hospitalizácie covid pacientov mali za následok zvýšenú spotrebu liekov v nemocnici.

Celý článok


Vo Zvolene dnes začali s očkovaním detí vo veku 5 – 11 rokov

14.1.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Vo Vakcinačnom centre v budove Doprastavu vo Zvolene sa dnes spustilo očkovanie detí vekovej kategórie 5 - 11 rokov proti koronavírusu. Prvých 120 registrovaných detí dostalo možnosť, aby sa v sprievode zákonných zástupcov prišli dať dnes zaočkovať. Vo vakcinačnom centre vládla prijemná atmosféra, deti potešili aj klauni z o. z. Červený nos Clowndoctors.

Celý článok


Kto sa ukrýva pod maskami? Zdravotníci kežmarskej nemocnice prehovorili o svojich skúsenostiach z covid oddelení

13.1.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, sa podelili o svoje dojmy a skúsenosti z oddelení, na ktorých sa stretávajú s pacientmi pozitívnymi na ochorenie covid-19. Pod každým ochranným oblekom sa ukrýva príbeh. Príbeh človeka, zdravotníka. Napriek tomu, že v uniforme vyzerajú rovnako, sú jedineční a každý svoj príbeh prežíva iným spôsobom. Pocit úzkosti a bezradnosti pri držaní človeka, ktorý sa nemôže nadýchnuť, neprajú nikomu. Ochranný odev je v súčasnosti ich druhá uniforma, ktorú si obliekajú po príchode do práce. Je ťažké a veľmi náročné zotrvať v ňom dlhšiu dobu, ale starostlivosť o pacientov patrí medzi ich priority.

Celý článok


V hyperbarickej komore Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa najčastejšie liečia ORL pacienti s náhlou stratou sluchu alebo tinnitom

13.1.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

História hyperbarickej oxygenoterapie v Nemocnici AGEL Košice-Šaca siaha až 19 rokov dozadu. Za ten čas bolo v zdravotníckom zariadení liečených až 6829 pacientov pri 46 116 expozíciách. Na akom princípe funguje HBO, aký má vplyv na ľudské telo a komu za ňu vďačíme? Jej vznik, prínos a štatistiky približuje lekár MUDr. Ján Orság.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala pre bábätká háčkované chobotničky

13.1.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Na novorodenecké oddelenie v Nemocnici AGEL Komárno pribudli milé darčeky pre novorodencov. Od dobrovoľníkov opäť dostali háčkované chobotničky, ktoré robia bábätkám v prvých dňoch ich života a ich mamičkám milú spoločnosť.

Celý článok


Kežmarská nemocnica priviedla v roku 2021 na svet 855 bábätiek Druhý rok po sebe sa narodilo viac chlapcov ako dievčat

12.1.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, prišli na svet počas roka 2021 stovky bábätiek. Pri 851 pôrodoch sa už druhý rok po sebe narodilo viac chlapcov ako dievčat. Medzi rodičkami nemocnica eviduje aj mladistvé matky, dve z nich mali pod 15 rokov. Pôrody covid pozitívnych rodičiek neobišiel ani kežmarskú nemocnicu. Počas roka 2021 ich bolo 12.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa narodilo v roku 2021 viacej dievčat ako chlapcov

12.1.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno zaznamenala vlani stúpajúcu tendenciu počtu pôrodov. V roku 2021 prišlo na svet 899 novorodencov. Zaujímavosťou je, že bolo viac dievčat ako chlapcov a niektoré bábätká dostali raritné mená.

Celý článok


Počet laboratórnych vyšetrení sa v krompašskej nemocnici vlani výrazne zvýšil. Môže za to pandémia koronavírusu

12.1.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má za sebou ťažký pandemický rok, a to v každom smere. Nielen zdravotníci v prvej línii, ktorí poskytovali zdravotnú starostlivosť pacientom s covid-19 pracovali s plným nasadením a zo všetkých síl bojovali o ich životy, ale obrovský nápor mali aj laboranti, ktorí nie sú na očiach verejnosti, ale intenzívne pracovali pri rozbore rôznych vzoriek a testov.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic Bratislava: „Minulý rok sme fungovali bez obmedzení, za čo patrí vďaka nášmu personálu“

11.1.2022 / AGEL Clinic

V súvislosti s pandémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu. Výnimkou nebola v minulom roku ani AGEL Clinic Bratislava. Stáť v tejto dobe na čele zdravotníckeho zariadenia predstavuje obrovskú zodpovednosť a zároveň výzvu. Zaujímalo nás, ako riaditeľ vníma posledných 12 mesiacov a čo kliniku v tomto roku čaká.

Celý článok


V levickej nemocnici sa narodilo za rok 2021 viac ako 1000 detí. Nemocnica zaznamenala rekordný počet pôrodov

11.1.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Jednou z najdôležitejších a najradnostnejších udalostí v živote je nepochybne príchod novorodeného dieťatka na svet. Levická pôrodnica zažila v roku 2021 rekordný rok, kedy sa zvýšil výrazne tak počet pôrodov, ako aj narodených bábätiek. Tento trend pretrváva už niekoľko rokov, nijako ho neovplyvnila ani pandémia koronavírusu. Mamičky sem prichádzajú hlavne kvôli profesionálnej starostlivosti a empatickému prístupu zdravotníkov.

Celý článok


Riaditeľka handlovskej nemocnice: „Keď sa spätne pozerám na rok 2021 mám úsmev na tvári, ale aj zimomriavky na chrbte“

11.1.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Rok 2021 si každý riaditeľ nemocnice asi navždy zapamätá. Nie preto, že by si to sám vybral, ale preto, že tak ťažký, neštandardný rok ešte nezažili. Druhý rok covidovej pandémie priniesol nezvyčajné prípady, obrovské nasadenie zdravotníkov, tlak na riešenie dosiaľ nezažitých situácií a hlavne obrovskú snahu o záchranu životov pacientov, ktorá sa veľakrát skončila neúspechom. Do toho rôzne krízové situácie, nové príkazy a nariadenia, ale aj nové skúsenosti s ochorením covid-19 a hlavne absolútne neštandardné správanie pacientov – v dobrom i v tom negatívnom slova zmysle. Ako uplynulý rok hodnotí riaditeľka Nemocnica AGEL Handlová Ing. Marta Eckhardtová, MPH, nám prezradila v rozhovore.

Celý článok


Priaznivá epidemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca pretrváva

11.1.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Trend klesajúceho počtu hospitalizovaných pacientov s diagnózou COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej pokračuje. Predpokladá sa, že ide o prechodné zlepšenie situácie pred očakávaným nárastom prípadov súvisiacich s mutáciou Omikron. Všetky zavedené epidemické opatrenia preto zostávajú v platnosti.

Celý článok


Kežmarská nemocnica sa stará o 12 pozitívnych pacientov Pre záujemcov o očkovanie pridáva v januári deň navyše

10.1.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu stará o 12 covid pozitívnych pacientov, z ktorých 2 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 1 podporu high flow. V priebehu týždňa ide o pokles o 1 pacienta. Nemocnica eviduje aj mierny výpadok personálu. Vo vakcinačnom centre sa za minulý týždeň podalo 516 vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Celý článok


Levická nemocnica zaznamenala zlepšenie pandemickej situácie

10.1.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice za uplynulé dni nového roka zaznamenala zlepšenie vývoja III. vlny pandémie koronavírusu. Už druhý týždeň po sebe je počet hospitalizovaných pacientov v porovnaní so začiatkom decembra najnižší.

Celý článok


Na Hematologicko-transfuziologickom oddelení Nemocnice AGEL Košice-Šaca prevažuje darcovstvo skupiny A Rh pozitív

10.1.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Situácia v zdravotníckych zariadeniach je vážna, a preto záleží na každej kvapke krvi. Nemocnica AGEL Košice-Šaca počas uplynulého roka vyzývala záujemcov, bez ohľadu na krvnú skupinu, aby prišli na Transfuziologické oddelenie na Poliklinike VA U. S. Steel darovať najvzácnejšiu tekutinu. Vďaka reakcii ochotných darcov sa situáciu so zásobami podarilo stabilizovať.

Celý článok


Levočská nemocnica sa stará o 2 covid pozitívnych pacientov Účinnosť monoklonálnych protilátok v liečbe pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19 presahuje 90%

10.1.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa aktuálne stará o 2 covid pozitívnych pacientov. Účinnosť monoklonálnych protilátok v liečbe pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19 presahuje 90%. Počas minulého týždňa sa vo vakcinačnom centre podalo 464 dávok vakcín Pfizer/BioNTech. Najväčší záujem bol o tretiu dávku vakcíny, ktorá sa podala 343 záujemcom. Možnosť očkovania vo vakcinačnom centre bude aj v piatok, 14. januára.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici sa pandemická situácia veľmi pozvoľna zlepšuje

10.1.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen zatiaľ nezaznamenala výraznejšie zlepšenie pandemickej situácie, ako je tomu v iných nemocniciach, aj keď počet hospitalizovaných pacientov s covidom predsa len klesol. Nemocnica sústredila pozornosť na očkovanie, počet rozšírených dní vakcinácie zostáva zachovaný a od piatku nemocnica začne aj s očkovaním detí vo veku 5 – 11 rokov.

Celý článok


V skalickej nemocnici sa v roku 2021 narodilo takmer 800 detí. Skalickí zdravotníci zvládli aj mimoriadne ťažké prípady

7.1.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Rok 2021 bol čo do pôrodnosti pre Fakultnú nemocnicu AGEL Skalica jedným z najúspešnejších. Pri 782 pôrodoch sa narodilo 788 detí. Od roku 2013 ide o najvyšší počet pôrodov v skalickej pôrodnici. Rekonštruované priestory pôrodných sál s moderným prístrojovým vybavením a nové lekárske posily v tíme gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sú prísľubom, že aj nadchádzajúci rok bude v oblasti pôrodnej starostlivosti, ale aj diagnostiky a liečby ženských ochorení nemenej úspešný. Svedčí o tom aj narastajúci podiel rodičiek so vzdialenejších oblastí Slovenska, ktoré vyhľadali skalickú pôrodnicu na základe získaných referencií.

Celý článok


Imunologička a pediatrička radí: „Očkovanie detí má dva zásadné aspekty – ochranu dieťaťa a kolektívnu imunitu“

7.1.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Očkovanie detí je od júna 2021 realitou aj na Slovensku. V prvej fáze sa realizovalo očkovanie detí vo veku 12 – 18 rokov, aktuálne je spustená registrácia na očkovanie najmladšej vekovej kategórie od 5 rokov. Ako však prebiehalo očkovanie detí, aké sú skúsenosti zdravotníkov, aký má priebeh po očkovaní u detí a prečo je vhodné dať deti očkovať i mnohé ďalšie otázky zodpovedala MUDr. Petra Siváková, pediatrička pracujúca v oblasti imunoalergológie zaradená v príprave na špecializáciu imunoalergológa, ktorá štyri mesiace, od septembra do decembra spolupracovala s Nemocnicou AGEL Bánovce pri očkovaní detí.

Celý článok


Riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca: Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života

7.1.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu. Stáť v tejto dobe na čele zdravotníckeho zariadenia predstavuje obrovskú zodpovednosť a zároveň výzvu, ktorú riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA prijal v marci minulého roka. V rozhovore sme sa ho opýtali, ako vníma prvých osem mesiacov svojho pôsobenia a bilancuje rok 2021.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici je stabilizovaná

7.1.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má pandemickú situáciu pod kontrolou a stabilizovanú. Pozitívne je, že pacientov mierne ubudlo, na prílišný optimizmus však nie je zatiaľ dôvod, všetci čakajú, čo prinesie nová mutácia koronavírusu Omikron. Naďalej zostáva najspoľahlivejším spôsobom boja proti covid-19 očkovanie, nemocnica stále poskytuje možnosť vakcinácie a v prevádzke je aj mobilné odberové miesto kvôli testovaniu.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa pandemická situácia zlepšila Hospitalizovaných je 13 pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19

5.1.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, zaznamenala na začiatku roku 2022 celkové zlepšenie pandemickej situácie a pokles počtu hospitalizovaných pacientov. Na priveľký optimizmus je zatiaľ priskoro, pretože sa očakáva, ako sa v regióne aj nemocnici prejaví nástup ochorenia v súvislosti s novou mutáciou Omikron. Nemocnica však naďalej poskytuje možnosť dať sa proti koronavírusu zaočkovať.

Celý článok


Historicky rekordná pôrodnosť v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

5.1.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Rok 2021 sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca končil krásnym rekordom. Počas uplynulých dvanástich mesiacov sa na Gynekologicko-pôrodníckej klinike narodilo viac než 2000 bábätiek. Celkovo zdravotníci odviedli 2005 pôrodov, pričom na svet sa vypýtalo až 22 dvojičiek. Medzi mamičkami sa nachádzali aj COVID-19 pozitívne. Našťastie, situáciu sa poradilo vždy zvládnuť.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici sa za minulý rok narodilo 771 bábätiek. Napriek pandémii nemocnica zaznamenala nárast pôrodov

5.1.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Mimoriadne úspešný rok zaznamenala pôrodnica v Nemocnici AGEL Krompachy. V roku 2021 sa na tunajšom gynekologicko-pôrodníckom oddelení prihlásilo na svet 771 bábätiek, z toho 12 krát sa narodili dvojičky. Oproti roku 2020 bol zaznamenaný nárast pôrodov, keďže v roku 2020 to bolo 626 bábätiek.

Celý článok


V Levickej nemocnici je pandemická situácia stabilizovaná

4.1.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice stále bojuje s treťou vlnou pandémie, počet ľudí s koronavírusom však postupne klesá a odzrkadľuje sa to aj v počtoch hospitalizovaných pacientov. Nemocnica naďalej poskytuje možnosť vakcinácie, ale aj testovania proti koronavírusu. Zdravotníci bez problémov zvládli aj silvestrovskú noc aj keď mali veľa práce s akútnymi prípadmi mimo covidu.

Celý článok


Pandemická situácia sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej zlepšuje

4.1.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca už niekoľko dní po sebe klesá počet hospitalizovaných COVID-19 pozitívnych pacientov. Napriek tomu sa zavedené opatrenia, s ohľadom na mutáciu Omikron, neuvoľňujú. V zdravotníckom zariadení aj naďalej platí zákaz návštev a každý pacient musí mať pri vstupe riadne prekryté horné cesty dýchacie (nos a ústa) použitím respirátora FFP2.

Celý článok


Komárňanskí zdravotníci aj v roku 2022 zabezpečujú očkovanie proti koronavírusu v štyroch centrách. Za minulý rok podali takmer 232 000 vakcín

4.1.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má očkovanie proti koronavírusu ako jednu zo svojich priorít stanovenú aj pre rok 2022. Od 7. januára 2021, kedy nemocnica otvorila svoje očkovacie centrum, podali celkovo takmer 232 000 dávok vakcín proti koronavírusu v štyroch vakcinačných centrách. Okrem Komárna očkujú ešte vo Veľkokapacitných centrách v Nitre, Šali a Štúrove. Očkovanie považujú zdravotníci za jedinú efektívnu metódu v boji s koronavírusom, posilňujúca tretia dávka vakcíny dokáže zabrániť aj nákaze novou mutáciou Omikron, ktorej nástup sa očakáva v najbližších týždňoch.

Celý článok


Pokles hospitalizácii počas sviatkov v skalickej nemocnici bol len prechodný. Nemocnica pokračuje v očkovaní aj neregistrovaných osôb

3.1.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Zlepšenie epidemiologickej situácie v nemocnici počas vianočných sviatkov sa ukázalo ako prechodné. Posledné dni roka 2021 boli vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica poznačené opätovným naplnením lôžok pre covid pacientov. V povianočnom týždni bolo počas štyroch dní podaných 138 prvých a druhých dávok a 463 tretích dávok vakcíny proti koronavírusovému ochoreniu. Pozitivita na nový koronavírus sa pohybuje v priemere okolo 30 %, pozitivita na mutáciu Omikron doposiaľ v skalickej nemocnici nebola preukázaná.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa situácia rapídne zlepšila. Po Novom roku sa stará o 4 covid pozitívnych pacientov

3.1.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Pandemická situácia sa v Nemocnici AGEL Levoča za posledné dni výrazne zlepšila. Aktuálne sa zdravotníci starajú o 4 covid pozitívnych pacientov, čo je o 22 menej ako koncom novembra 2021. Počas dvoch posledných decembrových týždňov sa vo vakcinačnom centre podalo 1062 dávok vakcín Pfizer/BioNTech. Najväčší záujem bol o tretiu dávku vakcíny, ktorú dostalo 756 záujemcov.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici na Silvestra ošetrili 110 pacientov. Pandemická situácia je stále vážna, koronavírus ustupuje veľmi pomaly

3.1.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Chod Nemocnice AGEL Zvolen je aj v prvých dňoch roku 2022 poznačený veľkým množstvom hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Situácia sa oproti času spred Vianoc výrazne nezmenila. Naďalej medzi covidovými hospitalizáciami prevládajú pacienti bez očkovania proti koronavírusu. Na Silvestra mali zdravotníci vo zvolenskej nemocnici plné ruky práce, na urgentný príjem prišlo 110 pacientov.

Celý článok


Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa mierne zlepšila

30.12.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vianočné sviatky v Nemocnici AGEL Košice-Šaca už druhý rok po sebe poznačila pandémia koronavírusu. Zdravotníci však najkrajšie sviatky v roku zvládli, či už sa to týka pacientov s covidom, alebo urgentných stavov. Dokonca v uplynulých dňoch vývoj pandémie zaznamenal mierne zlepšenie. Na prílišný optimizmus je však priskoro, všetci očakávajú, aký bude priebeh v nasledujúcich dňoch a týždňoch v súvislosti s mutáciou Omikron.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici sa postupne zlepšuje Nový rok strávi v nemocnici približne 70 pacientov

29.12.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy zvládla tohtoročné neštandardné vianočné dni bez problémov, aj keď sa musela vysporiadať už druhý rok po sebe s pandémiou koronavírusu. Pozitívne je, že počet pacientov s koronavírusom postupne klesá, aj keď je otázne, aký bude ďalší vývoj kvôli mutácii omikron. Počas Vianoc sa v nemocnici narodilo 12 bábätiek. Silvester a Nový rok strávi v nemocnici približne sedem desiatok pacientov.

Celý článok


Náhle cievne mozgové príhody sa nevyhýbajú ľuďom ani počas sviatkov. Najdôležitejšia je včasná odborná lekárska pomoc

28.12.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Náhla cievna mozgová príhoda (NCMP) patrí k tretej najčastejšej príčine úmrtí na Slovensku. Až polovica z prežívajúcich pacientov zostáva s väčším či menším postihom invalidných. Ide o stav, pri ktorom je náhle narušený krvný obeh v mozgu. Celosvetovo asi 17 miliónov ľudí ročne postihne mozgová príhoda. Hoci počas sviatkov nikto nemyslí na hrozbu infarktu či mŕtvice, každoročne nemocnice riešia desiatky týchto prípadov bez ohľadu na to, či je sviatok alebo všedný deň. Podobné skúsenosti majú aj v Nemocnici AGEL Levice. Pri náhlej cievnej mozgovej príhode je najdôležitejšie čo najrýchlejšie privolať záchranárov a dostať sa do nemocnice.

Celý článok


Stačilo pár rokov a z aktívneho človeka plného života sa stal pacient s obezitou: „Človek sa začne sám sebe hnusiť a prepadá sa do toho ešte viac,“ opisuje svoju skúsenosť bariatrický pacient

27.12.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Morbídna obezita výrazným spôsobom ovplyvňuje kvalitu a dĺžku života. Za najúčinnejšiu zbraň v boji s ňou je v súčasnosti považovaná chirurgická liečba. O strastiach s nadváhou a čerstvých skúsenostiach po odstránení časti žalúdka hovorí pacient Erik. Možnosti bariatrických operačných výkonov a ich benefity predstavuje prednosta Chirurgickej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Andrej Vrzgula, PhD.

Celý článok


Štedrý deň bol v Nemocnici AGEL Komárno pokojný. Najvyťaženejšie boli počas sviatkov pracoviská Urgentného interného a chirurgického príjmu

27.12.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má za sebou prvú časť sviatkov. Vianočné dni boli tento rok celkom pokojné, aj keď stále v znamení pandémie a starostlivosti aj o hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Počas 1. a 2. sviatku vianočného boli najvyťaženejšie najmä Urgentný príjem interný a chirurgický. Zdravotníci všetko zvládli vrátane organizácie chodu nemocnice a rozpisu služieb. Pre príbuzných hospitalizovaných pacientov sú tieto dni o to náročnejšie, že svojich blízkych nemôžu prísť v nemocnici kvôli zákazu návštev pozrieť. Rolu dôverníkov a tých najbližších teda prebrali práve zdravotníci.

Celý článok


Pacienti s koronavírusom vo zvolenskej nemocnici ubúdajú veľmi pomaly

27.12.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen má za sebou prvú časť najkrajších sviatkov v roku. Prívlastok najkrajšie však v nemocnici tento rok určite ide ruka v ruke aj s označením najťažšie. Nemocnica prepustila do domáceho ošetrenia všetkých pacientov, ktorým to zdravotný stav dovolil, napriek tomu mali zdravotníci plné ruky práce a boli v permanentnom nasadení pre vyše 60 pacientov s koronavírusom a ďalších 105 necovidových pacientov. Keďže návštevy v nemocnici sú naďalej kvôli pandémii zakázané, lekári a sestry v službách pacientom tento rok nahrádzali láskavým slovom, pohladením a pochopením s malými drobnosťami aj príbuzných.

Celý článok


Nový levický urgentný príjem od včera slúži pacientom. Za prvý deň riešili v nových priestoroch 26 prípadov

23.12.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nový moderný urgentný príjem, ktorý v polovici novembra v Nemocnici AGEL Levice slávnostne otvorili, odvčera slúži pacientom. Podarilo sa zvládnuť sťahovanie, inštaláciu moderného vybavenia, všetky legislatívne náležitosti, aby už počas vianočných sviatkov boli priestory s najmodernejším vybavením k dispozícii pacientom, ktorí potrebujú urgentnú medicínsku starostlivosť. Obrovskou zmenou sú tieto priestory, realizované v zmysle najmodernejších medicínskych postupov aj pre zdravotníkov. Stavba prináša do regiónu so spádom vyše 160 000 ľudí výrazné skvalitnenie poskytovanej urgentnej starostlivosti, moderné medicínske vybavenie, ľahkú a rýchlu orientáciu a úroveň hodnú tretieho tisícročia.

Celý článok


Tradičné jedlá, obľúbené zvyky a vzácne chvíle s rodinou: Čas adventu z pohľadu zdravotníkov Nemocnice AGEL Košice-Šaca

23.12.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vianoce – najkrajší čas roka, kedy sa aj dospelí na chvíľu stávajú deťmi. Čarovná atmosféra a srdcia naplnené pokojom a láskou. Ako sviatočný čas prežívajú tí, ktorí sa starajú o naše zdravie a mnoho príležitostí na odpočinok si počas roka neužijú? Svoje vianočné rituály, tradície a obľúbené spomienky z detstva nám prezradili osobnosti z Nemocnice AGEL Košice-Šaca: riaditeľ spoločnosti MUDr. Pavol Rusnák, MBA, námestníčka pre ošetrovateľstvo Mgr. Mária Vinterová, dipl. s. a primárka Kliniky liečebnej rehabilitácie MUDr. Mária Katuščáková.

Celý článok


Základné a materské školy obdarovali zdravotníkov komárňanskej nemocnice. Učitelia venovali chutné dobroty na COVID oddelenia

23.12.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno zažíva popri epidémii koronavírusu aj krásne chvíle plné ľudskosti, spolupatričnosti a vďačnosti. Práve v tomto vianočnom čase nemocnica dostala od základných a materských škôl v regióne krásny darček na Vianoce vo forme domácich koláčikov, ktoré upiekli pani učiteľky. Koláčiky boli venované zdravotníkom na COVID oddeleniach.

Celý článok


Krompašská nemocnica zmodernizovala prístrojové vybavenie očnej ambulancie

23.12.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má aj takto pred Vianocami v rámci zvyšovania kvality poskytovaných zdravotníckych služieb pre pacientov očnej ambulancie novinku. Aby vybavenie oddelenia bolo modernejšie a komplexnejšie, zakúpila nový počítačový perimeter a bezkontaktný tonometer.

Celý článok


Kežmarská nemocnica bude testovať aj počas vianočných sviatkov

22.12.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, sa prispôsobuje potrebám verejnosti. Upravila časový harmonogram antigénového testovania, ktoré bude možné aj počas vianočných sviatkov, a to 25. a 26. decembra od 7.00 do 11.00 hod. Mobilné odberové miesto bude zatvorené 24. decembra a 1. januára 2022. Medzi sviatkami sa bude očkovať v štandardnom režime, a to v utorok a stredu.

Celý článok


Ako trávi Vianoce riaditeľka handlovskej nemocnice? „Chcela by som, aby láska a pokoj zavítali do našich životov“

22.12.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnicu AGEL Handlová vedie už vyše roka skúsená manažérka Ing. Marta Eckhardtová MPH, ktorá má za sebou pôsobenie v zdravotníckom zariadení v Zlatých Moravciach, v Nitre na Zobore, Leviciach a v Topoľčanoch. Aj keď nemocnica neoddychuje ani jediný deň v roku a jej šéfka musí byť na telefóne 24 hodín denne, Vianoce sú ten čas, kedy sa aj ona stáva predovšetkým manželkou a mamou, ktorá pripravuje rodinnú atmosféru a všetky dobroty, aby rodina spolu zasadla k štedrovečernému stola a aspoň na chvíľu zabudla na svoju prácu. Tá je však pre ňu, ako sama hovorí, poslaním a celoživotnou prirodzenou súčasťou.

Celý článok


Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce prezradila, ako trávi Vianoce MUDr. Bobocká: „Nikdy nepoužívam slová – volajte, len keď bude horieť“

22.12.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká okrem toho, že má na starosti chod celej nemocnice, organizačné zabezpečenie a zvládnutie vianočného režimu a už druhý rok aj pandémie, je tiež ženou, ktorá sa doma snaží vytvoriť kúzlo rodinnej atmosféry počas Vianoc. Prezradila nám, kde a ako ich trávi, čo je pre ňu najväčšou srdcovkou a aké zvyky dodržuje.

Celý článok


Futbaloví reprezentanti U19 absolvovali v Nemocnici AGEL Košice-Šaca dôležité vyšetrenia

22.12.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Futbalová reprezentácia U19 má výnimočné postavenie. Už o pár mesiacov zabojuje o prvenstvo na Majstrovstvách Európy, ktoré sa uskutočnia na Slovensku. Športovci preto nenechávajú nič na náhodu a už teraz sa zodpovedne pripravujú. Práve v týchto dňoch absolvujú preventívne prehliadky v Nemocnici AGEL Košice-Šaca, ktorá im zabezpečuje kompletnú zdravotnú starostlivosť.

Celý článok


Levočská nemocnica bude testovať aj počas vianočných sviatkov

22.12.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa prispôsobuje potrebám verejnosti, a preto upravila časový harmonogram antigénového testovania. Počas vianočných sviatkov, 25. a 26. decembra, bude testovať antigénovými testami od 7.00 do 11.00 hod. Mobilné odberové miesto bude zatvorené 24. decembra a 1. januára 2022. Medzi sviatkami sa bude očkovať v štandardnom režime, a to v stredu a štvrtok.

Celý článok


Aj zdravotníci čoraz častejšie zažívajú syndróm vyhorenia. Zázračným „liekom“ môže byť jednoduché „ďakujem“

21.12.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Syndróm vyhorenia je medzi zdravotníckym personálom v nemocniciach už desaťročia podceňovaným problémom. Ale aktuálna, takmer dva roky trvajúca pandémia a s ňou spojená kríza verejného zdravia katapultovala zdravotníckych pracovníkov do návalu chaosu, aký naše generácie ešte nevideli. Na jednej strane bojujú zo všetkých síl, neraz aj na úkor vlastného zdravia a súkromného života o zdravie a životy ľudí s ťažkým priebehom koronavírusu, na druhej strane sú vystavení nevídanému tlaku, zaznávaniu a neraz aj slovným či fyzickým útokom. Niet sa čo čudovať, že aj zdravotníci čoraz častejšie potrebujú odbornú pomoc so syndrómom vyhorenia.

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je naďalej vážna

21.12.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Situácia s vývojom epidémie koronavírusu je naďalej vážna. Nemocnica AGEL Košice-Šaca od 25. novembra poskytuje iba neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Vykonávané sú len urgentné zákroky a zákroky, ktoré nevyžadujú hospitalizáciu.

Celý článok


Komárňanská nemocnica prechádza na vianočný režim. Urgentná medicína a covidové oddelenie majú zabezpečenú nepretržitú starostlivosť

21.12.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno tak, ako po iné roky na Vianoce, zavádza tzv. vianočný režim. Znamená to, že všetci pacienti, ktorým to zdravotný stav dovoľuje, budú na sviatky prepustení do domáceho liečenia. Urgentná medicína a starostlivosť o covidových pacientov bude zabezpečená v nepretržitom režime, vykonávať sa budú aj urgentné operačné zákroky. Nemocnica upravila časy prevádzky mobilného odberového miesta a vakcinačného centra. Pandemická situácia sa postupne mierne zlepšuje, zdravotníci však s napätím očakávajú, aké dopady bude mať nový variant koronavírusu omicron.

Celý článok


Lôžkové kapacity skalickej nemocnice vyčlenené k liečbe covid pacientov sú na 95% zaplnené

20.12.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Epidemiologická situácia vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica je naďalej kritická. PCR pozitivita na ochorenie spôsobené vírusom SARS-Cov-2 neklesá pod 40 %. Lôžka pre pacientov s novým koronavírusom sú na 95% zaplnené. Plánované výkony a hospitalizácie sú zastavené a v nemocnici naďalej platí aj zákaz návštev. Vakcinačné centrum a odberové jednotky na covid testovanie pracujú v upravenom režime.

Celý článok


Počas Vianoc nás môžu potrápiť tráviace ťažkosti

20.12.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Blížiace sa vianočné sviatky okrem oddychu a času stráveného s rodinou prinášajú aj riziko zdravotných komplikácií v podobe množstva jedál, ktoré konzumujeme a často nevhodne kombinujeme a sú pre naše telo enormnou záťažou. Skúsenosti s nepríjemnými dôsledkami vianočného prejedania majú aj v Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Zvolenská nemocnica sa stará o 70 pacientov s koronavírusom. Ambulancie prechádzajú na vianočný režim

20.12.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Hoci v mnohých zdravotníckych zariadeniach počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom klesá, Nemocnica AGEL Zvolen tento trend zatiaľ nepocítila. Zdravotníci sa s vypätím všetkých síl starajú o 70 covidových pacientov, všetci však veria, že nastávajúce dni prinesú uvoľnenie situácie aj sem. Nemocnica pred sviatkami ako každý rok obmedzuje aj ambulantnú starostlivosť, kde je zavedený sviatočný režim. Napriek sviatkom aj naďalej platí prísny zákaz návštev na oddeleniach a v tomto smere žiada nemocnica príbuzných o pochopenie. Všetci necovidoví pacienti, ktorým to zdravotný stav umožní, budú na sviatky prepustení do domáceho liečenia.

Celý článok


Možnosť objednať sa navyšetrenia AGELLAB SK

17.12.2021 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL pripravila pre klientov/samoplatcov ponuku balíčkov vyšetrení určených na zistenie zdravotného stavu pre všetkých, ktorí majú záujem spoznať svoj zdravotný stav čo najpresnejšie.

Celý článok


Zvýšená úrazovosť každoročne prichádza počas zimy. Odborníci radia, na čo si dávať pozor

17.12.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Aj najchladnejšie mesiace v roku predstavujú svoj vlastný súbor potencionálnych zranení a úrazov, ktoré sa nevyhýbajú žiadnej vekovej kategórii. Zľadovatené cesty či chodníky, husté sneženie alebo nesprávne oblečenie, toto všetko v kombinácii s nepozornosťou môže spôsobiť úrazy. Svoje skúsenosti s úrazmi majú aj zdravotníci v Nemocnici AGEL Levice.

Celý článok


Jedným z najvzácnejších darov aj pred Vianocami je krv. V zlatomoraveckej nemocnici sa vďaka darcom rozšírili zásoby krvi o 16 litrov

17.12.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pravidelne v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno organizuje odbery krvi od dobrovoľných darcov. Sú medzi nimi tak prvodarcovia, ako aj mnohonásobní darcovia, ktorí tento ušľachtilý skutok považujú za samozrejmú súčasť svojho života. Včera nemocnica zorganizovala posledný plánovaný odber v tomto roku a zdravotníci zostali príjemne prekvapení z obrovského ohlasu v radoch darcov. Prišlo ich na odber najvzácnejšej tekutiny až 35.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca po tretíkrát s titulom Nemocnica roka

16.12.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca dosiahla skvelý úspech. Podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) sa stala Nemocnicou roka 2021 v kategórii všeobecných nemocníc. Potvrdila tým svoj vlaňajší úspech a obhájila titul, ktorý získala aj v predchádzajúcich dvoch rokoch.

Celý článok


Levočská nemocnica patrí podľa hodnotenia inštitútu INEKO medzi skokanov roka

16.12.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča patrí podľa inštitútu INEKO medzi skokanov roka a so ziskom 5,6 bodov si polepšila najviac zo všetkých všeobecných hodnotených nemocníc v ankete Nemocnica roka 2021. Mimovládna nezisková organizácia INEKO hodnotila zdravotnícke zariadenia už po siedmykrát. Z 15. miesta nemocnica postúpila v rebríčku na 10. miesto. Oproti roku 2019 je polepšenie až o 10 priečok. Kategórie a vybrané ukazovatele boli kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačné skúsenosti lekárov, náročnosť diagnóz pacientov, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno tretia v ankete Nemocnica roka 2021 Riaditeľ nemocnice: Je „to zásluha všetkých našich zamestnancov“

16.12.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno dosiahla obrovský úspech v ankete INEKO o najlepšiu nemocnicu za rok 2021 v kategórii všeobecných nemocníc skončila na 3. mieste. Podarilo sa jej, ako historicky prvej nemocnici zo západu krajiny, prebojovať na stupeň víťazov. Jej postup bol za posledné tri roky raketový. Zo 14. miesta v roku 2019 na 7. miesto za rok 2020 a za rok 2021 je to posun až na bronzovú priečku. Výrazné bodové hodnotenie dosiahla v operačných skúsenostiach, náročnosti diagnóz, hospodárení a transparentnosti.

Celý článok


Otváracie hodiny Vakcinačného centra a Mobilného odberného miesta Nemocnice AGEL Košice-Šaca počas sviatkov

15.12.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vedenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca informuje verejnosť o upravených otváracích hodinách Vakcinačného centra na Poliklinike VA U. S. Steel a Mobilného odberného miesta počas nastávajúcich sviatkov.

Celý článok


Krompašská nemocnica má nové dovybavenie CT pracoviska

15.12.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má v rámci zvyšovania kvality svojich zdravotníckych služieb pre pacientov novinku. V uplynulé dni tam bolo dovybavené CT pracovisko doplnkovým zariadením. Jeho výsledkom bude CT obraz s detailným vyobrazením s možnosťou úpravy snímok, čo umožní presnejšiu diagnostiku.

Celý článok


Počet pacientov s koronavírusom vo zvolenskej nemocnici mierne klesol. Zdravotníkom pomáhajú vojaci, kňazi aj dobrovoľníci

15.12.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Zvolen sa aspoň čo sa týka počtu hospitalizovaných pacientov mierne zlepšila, naďalej je však veľmi vážna. Napriek predvianočnému času sú zdravotníci v permanentnom nasadení všetkých síl a prostriedkov a bojujú o zdravie a životy prevažne nezaočkovaných covid pozitívnych pacientov. Naďalej v nemocnici platí prísny zákaz návštev a vykonávaná je len urgentná ústavná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


V skalickej nemocnici pomáhajú zlepšiť starostlivosť o dlhodobo chorých a bezvládnych v domácom prostredí

14.12.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica sa zapojila do celoslovenského projektu na zlepšenie pripravenosti rodín na zabezpečenie starostlivosti o vážne a dlhodobo chorých. V rámci 7.ročníka verejno-prospešnej aktivity nemocnica získala 50 senior boxov, ktoré dostávajú dlhodobo ťažko chorí, bezvládni a na starostlivosť iných odkázaní pacienti pri prepúšťaní z nemocnice. Garantom a iniciátorom celého projektu je Ošetrovateľské centrum a Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom v Humennom, ktorý zastrešuje projekt aj organizačne. Práva vďaka nim môže skalická nemocnica podporiť zlepšenie kvality ošetrovateľskej starostlivosti v domácom prostredí.

Celý článok


Mobilná očkovacia jednotka kežmarskej nemocnice bola opäť v teréne V piatich obciach zaočkovali takmer 450 ľudí

14.12.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Mobilná očkovacia jednotka Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, bola uplynulý víkend opäť v plnom nasadení v teréne. Výjazdový tím očkoval do neskorých večerných hodín v piatich obciach kežmarského okresu. Počas únavných 14 hodín s piatimi presunmi zaočkovali až 444 osôb. Vo vakcinačnom centre sa minulý týždeň podalo 750 vakcín proti ochoreniu COVID-19. S výjazdovým tímom sa tak zdravotníkom podarilo minulý týždeň podať celkovo 1194 dávok vakcín.

Celý článok


Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je naďalej vážna

14.12.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca, ako subjekt hospodárskej mobilizácie počas mimoriadnej situácie, môže od 25. novembra poskytovať už len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. V nemocnici aj naďalej platí zákaz návštev a každý pacient musí mať pri vstupe riadne prekryté horné cesty dýchacie (nos a ústa) použitím respirátora FFP2.

Celý článok


Levočská nemocnica sa stará o 22 covid pozitívnych pacientov. Minulý týždeň podala 540 dávok vakcín

14.12.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa aktuálne stará o 22 pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19. Dvaja pacienti potrebujú nazálne aplikovanú ventilačnú podporu s vysokým prietokom plynov, tzv. high flow. Jeden pacient z hospitalizovaných je nekompletne zaočkovaný, a to prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu covid-19, ostatní hospitalizovaní pacienti sú nezaočkovaní. Počas minulého týždňa sa vo vakcinačnom centre podalo 540 dávok vakcín Pfizer/BioNTech.

Celý článok


Nemocnica rozširuje vakcinačné kapacity a vyzýva verejnosť na očkovanie aj bez registrácie

13.12.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Epidemiologická situácia vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica je naďalej mimoriadne vážna. Pozitivita PCR testov neklesá pod 40 % hranicu. Len 7% podiel prvočkovaných osôb na celkovej vakcinácii počas minulého týždňa preukazuje stále veľmi nízky záujem o očkovanie v skupine neočkovaných. Nemocnica reflektuje na výzvu Ministerstva zdravotníctva SR ohľadom zintenzívnenia očkovania a vyzýva verejnosť, aby sa v týždni mobility dalo zaočkovať čo najviac osôb prvou dávkou. Cieľom je zlepšiť podmienky liečby chorých na covid-19 v nemocnici a čo najskôr uvoľniť kapacity lôžok a zdravotníckeho personálu pre tzv. bielu necovidovú medicínu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica pomôže bojnickej nemocnici pri výpadku onkológa. Týždeň tu bude ordinovať zvolenská lekárka

13.12.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Hoci všetky nemocnice aktuálne zápasia s pandémiou a s tým súvisiacimi organizačnými zmenami, nasadením zdravotníkov, rozpismi služieb, dokážu medzi sebou aj nezištne spolupracovať v prospech pacienta. Nemocnica AGEL Zvolen tak vyšla v ústrety Nemocnici s poliklinikou Bojnice a operatívne pomôže tamojším onkologickým pacientom. Na týždeň tam príde vypomáhať onkologička zo Zvolena MUDr. Petronela Lalíková.

Celý článok


Skalická nemocnica ponúka expresné PCR vyšetrenie SARS-CoV-2 pozitivity Výsledok PCR testu je známy do 3 hodín

10.12.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Vďaka novému prístroju Fakultná nemocnica AGEL Skalica dokáže rýchlejšie testovať na prítomnosť koronavírusu. Výrazne urýchlená je PCR diagnostika infekcie vyvolanej SARS-CoV-2 vírusom vďaka novému analyzátoru CONVERGYS POC RT-PCR SYSTEM, ktorý umožňuje v časovom okne do 3 hodín zrealizovať vyšetrenie výteru z nosohltana, vyhodnotiť ho na prítomnosť SARS-CoV-2 a doručiť testovanému výsledky. Prístroj je primárne určený na zisťovanie pozitivity u akútnych stavov, ale zrýchlenú PCR diagnostiku teraz môžu využiť aj klienti bez odporúčania lekára - samoplatcovia. Rýchlosť, vysoká presnosť a bezpečnosť, to sú hlavné atribúty nových PCR analyzátorov.

Celý článok


Levická nemocnica potrebuje kvôli pandémii koronavírusu veľké množstvo medicinálneho kyslíka. Jeho spotreba sa zvýšila o 300%

10.12.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice stále bojuje proti ochoreniu COVID-19, čo má výrazný vplyv aj na spotrebu kyslíka. Všetky reprofilizované lôžka pre covidových pacientov sú totiž napojené na prívod medicinálneho kyslíka, nemocnica dbá o jeho pravidelné a objemovo dostatočné dodávky. V rámci III. vlny pandémie sa spotreba kyslíka zvýšila o 300%.

Celý článok


Najviac postcovidových pacientov potrebovalo rehabilitácie koncom jari a v lete, po zime handlovskí zdravotníci opäť očakávajú ich nárast

9.12.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Pandémia koronavírusu priniesla nový, predtým nepoznaný fenomén – postcovidový syndróm. Pacienti, ktorí sa z covidu vyliečili, najmä tí s ťažším priebehom, pociťujú ešte dlhé týždne ťažkosti rôzneho druhu, celkovú slabosť, malú výkonnosť, problémy s dýchaním a pod. Nemocnica AGEL Handlová a jej Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie má po takmer dvoch rokoch covidu už s uvedenou diagnózou bohaté skúsenosti. Ako vysvetľuje vedúca fyzioterapeutka Mgr. Katarína Klátiková najdôležitejšie je postcovidový syndróm nepodceňovať a obrátiť sa na odborníkov.

Celý článok


„Nezaočkovaní odmietajú umelú pľúcnu ventiláciu, keď už nevládzu, prosia nás, aby sme ich napojili,“ hovorí primár OAIM MUDr. Michal Blanár

9.12.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Svojich kolegov úprimne obdivuje a antivaxerov pozýva, aby aspoň na jeden deň prišli do nemocnice polohovať COVID-19 pozitívnych pacientov, ktorí sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Primár Oddelenia anestézie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Michal Blanár v otvorenom rozhovore približuje, ako vyzerá starostlivosť o pacienta na OAIM a čo mu dodáva silu aj naďalej bojovať proti pandémii?

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala od Nadácie Križovatka monitory dychu. Prístroj dokáže zachrániť život bábätkám

9.12.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nadácia Križovatka venovala pre pacientky Nemocnice AGEL Komárno 10 nových monitorov dychu. Monitory dychu pomôžu v boji proti syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktorý je dnes strašiakom mnohých rodičov, ale aj zdravotníkov priamo v nemocnici.

Celý článok


Levická nemocnica odštartovala spoluprácu s projektom Integrácia pre všetky deti

8.12.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Napriek ťažkej covidovej dobe sa Nemocnica AGEL Levice nevzdáva a snaží sa aj novými projektmi naštartovať lepšie obdobie. Poslednou takouto aktivitou, ktorá tentokrát nemá nič spoločné s pandémiou, je projekt Integrácia svieti pre všetky deti, ktorý zavítal aj do Nemocnice AGEL Levice s darmi.

Celý článok


V levočskej nemocnici pomáhajú v boji s covidom aj dobrovoľní hasiči

8.12.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnici AGEL Levoča opakovane podal pomocnú ruku Dobrovoľný hasičský zbor mesta Levoča (DHZM). Aj takto nemocnica spoločnými silami s dobrovoľnými hasičmi a mestom Levoča bojuje s ochorením covid-19 a snaží sa pre pacientov a zamestnancov vytvoriť čo najbezpečnejšie prostredie. Akcia bola zrealizovaná počas poslednej novembrovej soboty a trvala celé popoludnie.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa starajú o tridsať pacientov s ochorením COVID-19, kritická situácia vo vývoji pandémie koronavírusu pretrváva

7.12.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Kritická situácia s vývojom pandémie koronavírusu pokračuje. Nemocnica AGEL Košice-Šaca poskytuje iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Mimoriadny režim sa týka lôžkovej časti ústavného zariadenia. Pacientom je poskytovaná ambulantná starostlivosť a výkony týkajúce sa jednodňovej starostlivosti.

Celý článok


Krompašská nemocnica má novú kyslíkovú stanicu. Inštalovali ju v rekordnom čase a zásobovať kyslíkom bude najmä pacientov s covidom

7.12.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Pandémia koronavírusu v rámci zdravotníckych zariadení priniesla nový fenomén. Väčšina zdravotníckych zariadení kvôli výrazne vyššej spotrebe kyslíka renovovala a rozširovala svoje kyslíkové kapacity a rozvody kyslíka. Nemocnica AGEL Krompachy sa môže pochváliť, že zásobovanie kyslíkovými bombami už o pár dní prevezme nová moderná kyslíková stanica.

Celý článok


Epidemiologická situácia v regióne začína byť neúnosná. Nezaočkovaní pacienti na umelej pľúcnej ventilácii pribúdajú

6.12.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Epidemiologická situácia vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica začína byť neúnosná. Pozitivita PCR testov prekročila v minulom týždni 40 percentnú hranicu. Za víkend bolo hospitalizovaných 12 pacientov s novým koronavírusom. Stav v nemocnici sa naďalej zhoršuje v neprospech každého ďalšieho covid pacienta, ktorý bude prijatý na nemocničné lôžko. Nemocnica vyzýva verejnosť, aby každý jednotlivec starostlivo zvažoval svoje správanie sa s ohľadom na svoje okolie a blízkych. Každé neprekrytie dýchacích ciest, každé neumytie rúk, každé zotrvanie v priestore, kde sa hromadí väčší počet ľudí, každá bez lekára liečená covid infekcia, to všetko zhoršuje epidemiologickú situáciu v regióne a následné možnosti liečby chorých na covid-19. Jediný účinný spôsob boja s pandémiou vidí nemocnica v intenzívnom očkovaní verejnosti.

Celý článok


Výjazdový tím kežmarskej nemocnice zaočkoval počas víkendu v obci Výborná a Matiašovce 366 ľudí

6.12.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, vyslala počas víkendu tím mobilnej očkovacej jednotky. Počas soboty sa im podarilo zaočkovať 366 ľudí v obciach Výborná a Matiašovce. Aktuálne sa nemocnica stará o 32 covid pozitívnych pacientov, z ktorých 4 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 1 podporu high flow. Vo vakcinačnom centre sa minulý týždeň podalo 522 vakcín proti ochoreniu COVID-19. S výjazdovým tímom sa tak zdravotníkom podarilo minulý týždeň podať celkom 888 dávok vakcín.

Celý článok


Levická nemocnica má stále plné kapacity pacientov s koronavírusom. Testy v okrese ukázali mierny pokles pozitivity za uplynulý týždeň

6.12.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice už niekoľko týždňov zvádza boj s III. vlnou pandémie koronavírusu, zdravotníci fungujú do úplného vyčerpania nielen na covidových oddeleniach, ale aj vo vakcinačnom a testovacom centre. Hoci kapacity sú stále vyťažené pre covidových pacientov na maximum, pozitívnou správou je nízky výpadok zamestnancov levickej nemocnice vďaka očkovaniu a tiež mierne klesajúci trend vo výskyte nových prípadov covidu v regióne.

Celý článok


Počet pacientov s covidom vo zvolenskej nemocnici neklesá. Zdravotníci robia čo môžu, stav hlavne nezaočkovaných pacientov sa prudko zhoršuje

6.12.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Zdravotníci Nemocnice AGEL Zvolen si ani po ďalšom týždni vývoja pandémie, i napriek lockdownu, nemôžu ani na chvíľu vydýchnuť. Pacientov s covidom najmä z radov nezaočkovaných pribúda, a čo je veľmi smutné, aj veľmi ťažkých stavov, ktoré končia úmrtím. Nemocnica nasadila všetky sily a prostriedky na zvládnutie tohto boja, urobila mnohé organizačné zmeny na zabezpečenie chodu nemocnice, situácia sa však nezlepšuje.

Celý článok


Nestor československej medicíny, profesor Novotný: „Pokora a skromnosť by mala špeciálne platiť v medicíne“

3.12.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Každý pracovný deň vstane, oblečie si oblek a neodmysliteľný motýlik a smeruje pár desiatok metrov do svojej ordinácie. Aj po neuveriteľných vyše 60 rokoch praxe medicínu miluje, pomôcť pacientom najlepšie ako vie je pre neho samozrejmosťou. Medicínou žije celý svoj život a v nemocničnom areáli skutočne aj býva. Pracuje na pozícii lekára oddelenia vnútorného lekárstva, kde pôsobí aj ako mentor a konzultant. Medicína bola u neho vždy na prvom mieste a považuje ju za nepretržitú službu pre ľudí. Od ostatných lekárov skalickej nemocnice ho odlišuje aj svojský spôsob vyšetrovania pacientov a láskavý galantný prístup v duchu starej školy ku všetkým. Pán profesor MUDr. Jozef Novotný, Ph.D. (Med.), HonDSc z Fakultnej nemocnice AGEL Skalica naplnil a každým dňom stále napĺňa do bodky Hippokratovu prísahu. A nezištne pre každého pacienta pridáva osobitý humor, svojský prístup a neoceniteľnú životnú múdrosť.

Celý článok


Celiakia má niekoľko klinických foriem, stále však nie je celkom jasné, čo ju spôsobuje

3.12.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Celiakia. Diagnóza, ktorá pre mnohých znamená veľkú neznámu, pre pacientov, ktorých sa bytostne týka, je súčasťou života, s ktorou je potrebné sa naučiť žiť. V dnešnej dobe sú v porovnaní s minulosťou intolerancie všeobecne známe a postihujú čoraz viac ľudí. Predpokladá sa že celiakia postihuje 0,5 až 1 percento populácie. Na Slovensku je to približne 1 z 250 obyvateľov. Aj v Nemocnici AGEL Levice majú s liečbou a sledovaním celiatikov bohaté skúsenosti.

Celý článok


Skalická nemocnica sa môže pochváliť novým pľúcnym ventilátorom. Na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny pomáha pri záchrane najkritickejších pacientov

2.12.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Adekvátna prístrojová podpora dýchania je nevyhnutnou súčasťou komplexnej lekárskej starostlivosti vo Fakultnej nemocnice AGEL Skalica. Požiadavka na stále kvalitnejšie vybavenie oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti (OAIM) kopíruje súčasný stav a vývoj ochorení pacientov nemocnice. Nový pľúcny ventilátor, ktorým skalická nemocnica disponuje, umožňuje zvládať ťažké stavy zlyhávania pľúc a plní potreby ventilácie aj u najkritickejších pacientov.

Celý článok


Pred ochoreniami prostaty môže pomôcť ako prevencia aj zelený čaj alebo dokonca sója. Základom sú však pravidelné zdravotné prehliadky

2.12.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Práve uplynulý mesiac november, zvaný aj MOVEMBER, bol venovaný prevencii onkologických ochorení prostaty a semenníkov. Hoci kampaň už skončila, je dôležité, aby muži, najmä po 50. roku života aj počas nasledujúcich mesiacov prevenciu týchto ochorení nepodceňovali. O ochoreniach prostaty, ako rozoznať príznaky, že niečo nie je v poriadku, sme sa porozprávali s urologičkou Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Violou Filipovičovou.

Celý článok


Rekonštrukcia prsníka po chirurgickej liečbe: Špecialisti z Nemocnice AGEL Košice-Šaca prinavracajú sebavedomie ženám z celého Slovenska

2.12.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca je jediným pracoviskom na východnom Slovensku poskytujúcim komplexné služby v rámci diagnostiky, operačnej liečby a rekonštrukčných výkonov v súvislosti s nádorovými ochoreniami prsníkov. Navštevujú ho preto pacientky z celého Slovenska. O možnostiach liečby karcinómu prsníka a rekonštrukčných operáciách po jeho chirurgickej liečbe hovoria vedúci lekár z Mamárneho centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Ladislav Saksun, PhD. a prednosta Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie MUDr. Peter Lengyel, PhD.

Celý článok


Spotreba kyslíka v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce vzrástla za mesiac o 85%

1.12.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Aktuálna pandemická situácia je veľmi vážna aj v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Pacientov s koronavírusom v regióne pribúda, rovnako ťažkých prípadov, ktoré končia v nemocnici v starostlivosti zdravotníkov. Drvivá väčšina týchto pacientov je nezaočkovaných proti koronavírusu. O vážnosti situácie hovorí aj fakt, že medzimesačne vzrástla spotreba kyslíka v nemocnici o 85%. Vedenie nemocnice robí všetko preto, aby zásoby kyslíka pre pacientov boli dostatočné a jeho dodávka bezproblémová.

Celý článok


Laboratórium levočskej nemocnice má nový prístroj na rýchlu PCR diagnostiku COVID-19

1.12.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Laboratórium Nemocnice AGEL Levoča má k dispozícii moderný prístroj na rýchlu klinickú diagnostiku COVID-19 prostredníctvom PCR technológie. Plne automatizovaný analyzátor cobas LIAT je prispôsobený na rýchlu PCR detekciu. Laboranti levočskej nemocnice sa zúčastnili školenia a oboznámili sa s funkciami nového zariadenia.

Celý článok


Nemocnica v Skalici je rozdelená na červenú a zelenú zónu. Pandemická situácia je naďalej kritická

30.11.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Krízový štáb Fakultnej nemocnice AGEL Skalica prijal ďalšie opatrenia na zvýšenie bezpečnosti pacienta. S cieľom ochrániť zdravie návštevníka a pacienta počas pobytu v nemocnici pristúpila nemocnica k tzv. zónovaniu. U pacienta s predpokladanou alebo potvrdenou pozitivitou na ochorenie covid-19 je smerovanie odlišné ako u nesuspektného alebo negatívneho. Pacient s covid-19 alebo suspektný na infekciu SARS-CoV-2 je smerovaný do červenej zóny, ktorá má samostatný vchod od garáží urgentného príjmu nemocnice. Z dôvodu mimoriadnej vyťaženosti mobilnej odberovej jednotky pri patológii nemocnica pripravuje obnovenie antigénových odberov v budove hniezda záchrany (stará vrátnica).

Celý článok


Kežmarská nemocnica sa o 30 pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19. Medzi nimi je aj čerstvá mamička s novorodencom

30.11.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, naďalej bojuje proti pandémii koronavírusu a za záchranu životov a zdravia svojich pacientov. Zdravotníci sa aktuálne starajú o 30 covid pozitívnych pacientov, z ktorých 4 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 1 podporu high flow. Vo vakcinačnom centre sa minulý týždeň podalo 570 vakcín proti ochoreniu COVID-19. Vstup do priestorov nemocnice je v každom prípade povolený len v režime OTP.

Celý článok


Levická nemocnica bojuje s koronavírusom, počty hospitalizovaných stúpajú

30.11.2021 / Nemocnica AGEL Levice

V Nemocnici AGEL Levice zdravotníci stále so všetkých síl bojujú s ochorením COVID- 19. Novinkou, ktorú nemocnica pripravila pre záujemcov o vakcínu proti koronavírusu, je očkovanie v sobotu 4. decembra 2021 vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson.

Celý článok


Žiaden z medicínskych odborov sa bez rádiológie nezaobíde

30.11.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Práca rádiológov je pred očami pacientov viac-menej skrytá a málokto z nás vie, čo všetko sa v jej náplni skrýva. Ich úloha v zdravotníctve je však nezastupiteľná. Ako rádiodiagnostika fungovala v minulosti a ako je to dnes, čo všetko práca rádiológa obnáša a aké sú aktuálne novinky v tomto odvetví, nám porozprával primár Rádiodiagnostického oddelenia Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Richard Zachar.

Celý článok


Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je naďalej kritická

30.11.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Na základe príkazu ministra zdravotníctva SR a v súlade s nariadením vlády Slovenskej republiky poskytuje Nemocnica AGEL Košice-Šaca od uplynulého týždňa už len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Mimoriadny režim sa týka lôžkovej časti ústavného zariadenia. Ambulantná starostlivosť a výkony týkajúce sa jednodňovej starostlivosti sú naďalej pacientom poskytované bez obmedzení.

Celý článok


Levočská nemocnica sa stará o 26 covid pozitívnych pacientov. Minulý týždeň podala vakcínu 140 záujemcom o prvú dávku

30.11.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča a jej zdravotníci robia všetko pre úspešné zvládnutie boja s pandémiou koronavírusu. Aktuálne sa starajú o 26 pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19. Jeden pacient potrebuje nazálne aplikovanú ventilačnú podporu s vysokým prietokom plynov, tzv. high flow. Očkovaní sú len dvaja hospitalizovaní pacienti. Počas minulého týždňa sa vo vakcinačnom centre podalo 709 dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Celý článok


Muži, hrozí Vám rakovina prostaty? Čo môžete urobiť v rámci prevencie? Primár urológie v Skalici: „Mesačne zachytíme 2 až 5 nových prípadov“

29.11.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Karcinóm prostaty je v prvej trojke najčastejších onkologických diagnóz u mužov. Vyvíja sa nepozorovane, zväčša dlhšie časové obdobie. Nebolí až do chvíle, keď je stav už veľmi vážny. Tento druh rakoviny je však možné úspešne liečiť, a to tým viac, čím skôr sa karcinóm prostaty odhalí. Čo všetko je v prevencii dôležité a aký je v tejto oblasti vývoj objasnil primár Urologického oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica a vedúci lekár v odbore urológia AGEL SK a.s. MUDr. Ľubomír Uherčík, PhD.

Celý článok


Jesenné urologické problémy nemieme podceňovať. Výnimkou nie sú ani u detí

29.11.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Náhle ochladenie, sychravé počasie alebo nevhodné oblečenie. Toto všetko môže spôsobiť rôzne zdravotné komplikácie, ktoré často vyústia do zápalu močových ciest a močového mechúra. Koho najčastejšie postihujú, kedy navštíviť lekára a aké problémy môžu nastať, sme sa spýtali MUDr. Violy Filipovičovej, urologičky z Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Magnetickej rezonancie sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca nemusia obávať ani klaustrofobici

29.11.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vyšetrenie magnetickou rezonanciou je jednou z rádiologických modalít, ktorá svojou výnimočnosťou významnou mierou prispieva k stanoveniu správnej diagnózy a vo viacerých prípadoch je nenahraditeľná inými zobrazovacími metódami, najmä možnosťou detailného zobrazenia anatomických štruktúr a ich zmien, a to bez radiačnej záťaže. O výhodách magnetickej rezonancie a špecifických skupinách vyšetrovaných pacientov informuje primárka Kliniky rádiológie Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Tatiana Špakovská, PhD., MPH.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno úspešná v Študentskej kvapke krvi. Za mesiac prišlo takmer 300 darcov najvzácnejšej tekutiny

29.11.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno bola, napriek pandémii, úspešná v kampani Študentská kvapka krvi, ktorú zorganizovala v spolupráci so Slovenským červeným krížom. Za uplynulý mesiac prišlo takmer tristo dobrovoľných darcov darovať krv a najpotešujúcim faktom je, že vyše stovka z nich boli študenti stredných škôl z Komárna, Hurbanova a z Univerzity Selyeho v Komárne.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má takmer 80 pacientov s koronavírusom. Zdravotníci zo všetkých síl bojujú o životy chorých

29.11.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen a jej zdravotníci každým dňom posúvajú hranicu, čo všetko ešte dokážu zvládnuť počas pandémie koronavírusu. K dnešnému dňu sa starajú o takmer 80 covid pozitívnych pacientov vrátane dvoch maloletých detí. Väčšina z nich nie je zaočkovaných proti koronavírusu. Šťastím je, že vďaka vysokej preočkovanosti zamestnancov nemá nemocnica kritický výpadok personálu. Stále platí úplné zastavenie plánovanej bielej medicíny, kde sa vyžaduje hospitalizácia.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice poskytuje len urgentnú medicínu. Výnimkou je onkologická, biologická, dialyzačná liečba a jednodňová chirurgia.

26.11.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice od 25. novembra poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku. Znamená to úplné pozastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny. Výnimkou sú pacienti, ktorí dostávajú onkologickú, biologickú liečbu a chodia na dialýzu. Zachovaná ostáva aj operačná jednodňová ambulantná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Bánovská nemocnica poskytuje len urgentnú medicínu

26.11.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce od 25. novembra 2021 poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku. Znamená to úplné zastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny. Povolená zostáva následná ambulantná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno poskytuje len urgentnú medicínu. Výnimkou je onkologická, biologická, dialyzačná liečba a jednodňová chirurgia.

26.11.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno od 25. novembra poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku Znamená to úplné pozastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny. Výnimkou sú pacienti, ktorí dostávajú onkologickú, biologickú liečbu a chodia na dialýzu. Zachovaná ostáva aj jednodňová zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skalická nemocnica od dnešného dňa poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Výnimku tvorí onkologická, biologická liečba a dialýza

25.11.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica od dnešného dňa poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku. Znamená to úplné zastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny. Pre onkologických pacientov, biologickú liečbu a pacientov, ktorí navštevujú dialýzu sa nič nemení.

Celý článok


Kežmarská nemocnica bude poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť

25.11.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., na základe príkazu Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky mení rozsah vykonávania opatrení hospodárskej mobilizácie. V lôžkovej časti bude poskytovať výlučne neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Výnimku tvoria onkologickí pacienti a pacienti, ktorým sa poskytuje dialyzačná alebo biologická liečba.

Celý článok


Levická nemocnica bojuje s koronavírusom, počty hospitalizovaných stúpajú

25.11.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice bojuje s treťou vlnou pandémie, počet ľudí s koronavírusom stúpa a odzrkadľuje sa to aj v počtoch hospitalizovaných pacientov. Drvivá väčšina pacientov s ťažkým priebehom je nezaočkovaná, nemocnica naďalej poskytuje možnosť vakcinácie, ale aj testovania. A ako jedna z vybraných nemocníc umožňuje aj liečbu monoklonálnymi látkami pre pacientov v začiatočnom štádiu covidu.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach obmedzuje plánované operácia. Zostáva len urgentná medicína a liečba covidových pacientov

25.11.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce od dnešného dňa poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku. Znamená to úplné zastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny.

Celý článok


Ambulantnú a následnú zdravotnú starostlivosť bude Nemocnica AGEL. Handlová poskytovať aj počas mimoriadneho režimu

25.11.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová dostala príkaz Ministra zdravotníctva SR o obmedzení plánovanej zdravotnej starostlivosti, ktorý znamená úplné zastavenie plánovanej „bielej“ medicíny. Následnú a ambulantnú zdravotnú starostlivosť však môže naďalej poskytovať v plnom rozsahu.

Celý článok


Levočská nemocnica bude na základe príkazu Ministerstva zdravotníctva SR poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť

25.11.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča a. s. dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky príkaz, na základe ktorého sa mení rozsah poskytovaných vykonávania opatrení hospodárskej mobilizácie. V lôžkovej časti bude poskytovať výlučne neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Výnimku tvoria onkologickí pacienti a pacienti, ktorým sa poskytuje biologická liečba.

Celý článok


Krompašská nemocnica obmedzuje plánované operácie Zostáva len urgentná medicína a liečba covidových pacientov

25.11.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy od dnešného dňa poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku. Znamená to úplné zastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny.

Celý článok


Zvolenská nemocnica prechádza len na urgentnú medicínu

25.11.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen od dnešného dňa poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku vrátane spádovej oblasti zvolenskej nemocnice. Znamená to úplné zastavenie plánovanej „bielej“ medicíny.

Celý článok


Pandemická situácia sa komplikuje aj v kežmarskej nemocnici. Stará sa o 25 pacientov pozitívnych na ochorenie COVID - 19

23.11.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, sa stará o 25 covid pozitívnych pacientov, z ktorých 4 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 1 podporu high flow. Vo vakcinačnom centre sa najmä vďaka piatkovému výnimočnému dňu pre neregistrovaných podarilo podať 563 vakcín proti ochoreniu COVID - 19.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa pandemická situácia zhoršuje

23.11.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča a. s. sa situácia ohľadom pandémie ochorenia COVID-19 zhoršuje. Nemocnica sa aktuálne stará o 26 pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19. Vzhľadom na výpadok niektorých zdravotníkov sa situácii prispôsobujú jednotlivé oddelenia individuálne. Okrem interného oddelenia sú tak covid pozitívni pacienti aj na neurologickom a psychiatrickom oddelení. Počas minulého týždňa sa vo vakcinačnom centre podalo 422 dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno má pandemickú situáciu pod kontrolou. Vďaka vysokej zaočkovanosti nie je problém s výpadkom personálu

23.11.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má situáciu s vývojom III. vlny pandémie pod kontrolou. Vďaka vysokej zaočkovanosti zdravotníkov nemusí riešiť obrovský výpadok personálu, horšia je však situácia vo vývoji koronavírusu u nezaočkovaných. Množia sa prípady veľmi ťažkého priebehu covidu, na umelej pľúcnej ventilácii končia všetko nezaočkovaní ľudia. Hoci nemocnica poskytla súčinnosť pri očkovaní a spolu s tromi očkovacími centrami v kraji zaočkovala už takmer 200 000 ľudí, najnovší vývoj ukazuje, že neočkovaní môžu byť bezprostredne ohrození na živote, najmä tí s inými sprievodnými diagnózami, obézni a diabetici.

Celý článok


Chorobnosť na covid v okrese Skalica rastie. Situácia v skalickej nemocnici je naďalej mimoriadne vážna

22.11.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica je aj naďalej mimoriadne vážna, len počas piatka a víkendu bolo prijatých na hospitalizáciu 9 pacientov. Na lôžkových oddeleniach nemocnice aktuálne poskytujú zdravotnú starostlivosť 19 pacientom s koronavírusovým ochorením, traja z nich sú napojení na UPV a všetci traja sú neočkovaní. Pretrváva zákaz návštev pacientov na lôžkových oddeleniach, do budov nemocnice sa vstupuje výhradne s FFP2 respirátorom. Povolená je prítomnosť sprevádzajúcej osoby rodičky pri pôrode aj návštevy kňazov za účelom podania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim.

Celý článok


Pandémia covidu je aj spúšťačom chorobného strachu a úzkosti. Levickú ambulanciu psychológie navštevuje 80% takýchto pacientov

22.11.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Pandémia koronavírusu aktivovala ako prvú emóciu po jej vypuknutí emóciu strachu. Osobitného a dosiaľ pre väčšinu z nás nepoznaného strachu. Strachu z neznámej choroby, z nakazenia, zo smrti, z bezmocnosti, z izolácie. Strach patrí medzi najsilnejšie emócie je jednou z najhorších emócií. Má veľmi silný vplyv na našu myseľ a telo. Strach práve v súvislosti s emóciami okolo pandémie riešia aj v Psychologickej ambulancii Nemocnice AGEL Levice a vôbec nejde o výnimočný psychologický problém.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má vývoj pandémie pod kontrolou. Zdravotníci robia, čo je v ich silách

22.11.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen si nevydýchla ani po ďalšom týždni vývoja pandémie koronavírusu. Veľký počet covidových pacientov stále leží aj v nemocnici vo Zvolene aj vo vysunutom pracovisku v Krupine. Väčšina z hospitalizovaných pacientov je neočkovaná, na umelej pľúcnej ventilácii sú všetci neočkovaní. Vďaka obrovskému úsiliu všetkých zdravotníkov zatiaľ chod nemocnice nie je ohrozený.

Celý článok


Darcovia krvi pomáhajú zachraňovať životy aj počas pandémie. Nemocnica v Zlatých Moravciach má nové prístroje na odbery krvi

19.11.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce intenzívne spolupracuje s darcami krvi aj počas pandémie koronavírusu. Včerajší odber bol úspešný a na odberové miesto prišli takmer tri desiatky dobrovoľníkov, pre ktorých pomoc pri záchrane života nie je len frázou. Nemocnica si každého jedného darca nesmierne váži. V priebehu novembra tak zlatomoravskí zdravotníci získali 13 litrov najvzácnejšej tekutiny.

Celý článok


Problém s alkoholom má takmer tretina pacientov psychologickej ambulancie

18.11.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Pandémia koronavírusu a s ňou súvisiaca izolácia môže spôsobiť mnohé zdravotné, psychologické a sociologické problémy. Jedným z javov, ktoré odborníci v poslednej dobe pozorujú, je zvýšená konzumácia alkoholu, ktorá môže prerásť do závislosti. Ako sa tomu vyhnúť a kedy je správny čas navštíviť odborníka, sme sa spýtali psychologičky z Nemocnice AGEL Levice Mgr. Slávky Pecárovej.

Celý článok


V skalickej nemocnici narastá záujem o očkovanie prvou dávkou

17.11.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Epidemiologická situácia v súvislosti s koronavírusovým ochorením je vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica naďalej veľmi vážna. Nemocnica na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR výrazne obmedzila plánované výkony a hospitalizácie. Minulotýždňové režimové opatrenia vo vakcinačnom centre majú pozitívny dopad na plynulý priebeh očkovania. Nemocnica v uplynulých dňoch zaznamenala zvýšený záujem o vakcináciu prvou dávkou, aj keď naďalej prevažuje očkovanie treťou dávkou vakcíny proti covid-19.

Celý článok


Vo vakcinačnom centre levočskej nemocnice sa v piatok podalo rekordných 330 dávok

16.11.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča a. s. bol piatok 12. novembra výnimočne vyhradený deň pre neregistrovaných záujemcov o očkovanie, ktorých sa dostavilo celkom 330. Celkovo sa počas minulého týždňa podalo 774 dávok vakcín. V stredu sa očkovať nebude a pre sviatok bude tento týždeň očkovanie fungovať v upravenom režime. Tým, ktorí sa chystajú na prvú dávku vakcíny a tí, ktorí dostali SMS správu s PIN kódom na tretiu dávku vakcíny, je odporúčaná registrácia prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Vakcinačné centrum kežmarskej nemocnice bude tento piatok očkovať neregistrovaných záujemcov

15.11.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vakcinačné centrum Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, bude v piatok, 19. 11. 2021 očkovať neregistrovaných záujemcov. Výnimočný deň bude sprístupnený kvôli zvýšenému záujmu o vakcináciu proti ochoreniu covid-19. Vakcinačné centrum sa nachádza v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27 a jeho prevádzka je od 7.00 hod. do 15.30 hod. Posledný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 15.00 hod.

Celý článok


Levická nemocnica bojuje s koronavírusom, počty hospitalizovaných stúpajú. Nemocnica podáva aj monoklonálne protilátky

15.11.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice bojuje s treťou vlnou pandémie, počet ľudí s koronavírusom stúpa a odzrkadľuje sa to aj v počtoch hospitalizovaných pacientov. Drvivá väčšina pacientov s ťažkým priebehom je nezaočkovaná, nemocnica naďalej poskytuje možnosť vakcinácie, ale aj testovania. A ako jedna z vybraných nemocníc umožňuje aj liečbu monoklonálnymi látkami pre pacientov v začiatočnom štádiu covidu.

Celý článok


Výskyt cukrovky dlhodobo stúpa, môže za to zlý životný štýl

15.11.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Cukrovka, teda diabetes mellitus, je ochorenie rozmanitého pôvodu, pre ktoré je príznačné dlhodobé zvýšenie glukózy v krvi s poruchou látkovej premeny cukrov, tukov a bielkovín. Je spôsobená poruchou vylučovania inzulínu, pôsobenia inzulínu alebo oboch porúch súčasne. S cieľom zvýšiť povedomie o tejto chorobe a o prevencii bol 14. november vyhlásený za Svetový deň diabetu.

Celý článok


Úcta pacienta k zdravotníkovi môže vytvoriť komunikačnú bariéru Ako správne komunikovať so seniormi?

15.11.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Láskavý a ohľaduplný prístup zdravotníkov k pacientom je pre úspešnú liečbu mimoriadne dôležitý. Uvedomuje si to aj personál z Nemocnice AGEL Handlová, preto jednou z tém ich vzdelávania je aj komunikácia s geriatrickým pacientom.

Celý článok


Na jeseň sa u seniorov zvyšuje riziko chrípky

15.11.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Jesenné mesiace sú obdobím, kedy sa náhla zmena počasia môže prejaviť na našom zdraví. Rizikovými môžu byť najmä seniori, u ktorých sa zvyšuje pravdepodobnosť nakazenia respiračnými infekciami ako chrípka alebo bakteriálny zápal pľúc. Pre starších ľudí môžu byť tieto ochorenia nebezpečné.

Celý článok


Počet covidových pacientov vo Zvolene znovu stúpol. Nemocnica podáva aj monoklonálne látky, o ich použití musí rozhodnúť lekár

15.11.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen stále čelí veľkému náporu covidových pacientov. Za uplynulý týždeň sa ich počet navýšil. Nemocnica pre pacientov s koronavírusom zriadila tzv. červený urgent a pacientov s ľahším priebehom lieči aj monoklonálnymi látkami. O ich použití však musí rozhodnúť lekár, nemôžu si ich žiadať sami a tiež musia dodržať presnú postupnosť krokov.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila pre pacientov nový urgentný príjem Jeho výstavbu sa podarilo dokončiť napriek pandémii koronavírusu len s miernym zdržaním

12.11.2021 / Nemocnica AGEL Levice

V Nemocnici AGEL Levice dnes dopoludnia slávnostne otvorili úplne nový, moderný urgentný príjem. Jeho výstavbu výrazne nespomalila ani pandémia koronavírusu, stavbu sa podarilo dokončiť s minimálnym zdržaním dva mesiace. Nový urgentný príjem prináša do regiónu so spádom vyše 160 000 ľudí výrazné skvalitnenie poskytovanej urgentnej starostlivosti, moderné medicínske vybavenie, ľahkú a rýchlu orientáciu a úroveň hodnú tretieho tisícročia. Tú by mali pocítiť v prvom rade pacienti, ale aj personál levickej nemocnice.

Celý článok


V levickej nemocnici sa 11.11. narodilo jedenásť bábätiek

12.11.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Po tisícom bábätku, ktoré sa v Nemocnici AGEL Levice narodilo v pondelok, mali na pôrodnici hektický deň aj vo štvrtok, 11.11. 2021. V tento deň totiž na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení prišlo na svet presne 11. bábätiek. Levická pôrodnica tento rok napriek pandémii zažíva boom detičiek.

Celý článok


Cukrovka je pandémiou 21. storočia, trpí ňou asi 10% populácie

12.11.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Cukrovka, teda diabetes mellitus, je ochorenie rozmanitého pôvodu, pre ktoré je príznačné dlhodobé zvýšenie glukózy v krvi s poruchou látkovej premeny cukrov, tukov a bielkovín. Je spôsobená poruchou vylučovania inzulínu, pôsobenia inzulínu alebo oboch porúch súčasne. S cieľom zvýšiť povedomie o tejto chorobe a o prevencii je 14. november vyhlásený za Svetový deň diabetu.

Celý článok


Krompašská nemocnica sa stará o 12 covidových pacientov

10.11.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy zatiaľ pandemickú situáciu zvláda, počet hospitalizovaných covid pozitívnych pacientov je k dnešnému dňu 12 . Nemocnica je v 3. fáze reprofilizácie v zmysle pokynov ministerstva zdravotníctva, pokračuje v očkovaní záujemcov a to už aj treťou dávkou vakcíny a aj v testovaní antigénovými či RT-PCR testami.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má v tomto roku už 1000. novorodenca

10.11.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen privítala tento rok už 1000. bábätko. Je ním vytúžené dievčatko Júlia, ktoré prišlo na svet v pondelok a spolu s maminkou všetko bez problémov zvládli. V tomto roku však prevláda silnejšie pohlavie, na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení sa narodilo o 19 chlapcov viac.

Celý článok


V levickej nemocnici sa v tomto roku narodilo už 1000. bábätko

9.11.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Pandémia koronavírusu pôrody negatívne neovplyvnila. Aspoň tak hovoria tohtoročné štatistiky na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice. V pondelok sa tu narodilo už 1000. bábätko v tomto roku. Je ním chlapček Daniel s ukážkovými mierami 3470 gramov a 51cm.

Celý článok


Bánovská nemocnica očkuje dva dni v týždni Pre veľký nápor však zdravotníci odporúčajú sa vopred zaregistrovať

9.11.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce má ako jedna z mála nemocníc v priebiehajúcej III. vlne pandémie priaznivú pandemickú situáciu. K dnešnému dňu neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca a má len troch suspektných pacientov. Vzhľadom na zvýšený záujem ľudí o očkovanie nemocnica upravila režim vakcinácie proti koronavírusu.

Celý článok


Levočská nemocnica očkuje aj neregistrovaných záujemcov. V piatok bude pre nich vyhradený celý deň

9.11.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča a. s. sa prispôsobuje situácii vzhľadom na zvýšený záujem o očkovanie. Podľa nového časové harmonogramu bude očkovať aj neregistrovaných záujemcov, a to v stredu a štvrtok od 12.30 hod. do 14.00 hod. a v piatok od 08.00 hod. do 14.00 hod. Tým, ktorí sa chystajú na prvú dávku vakcíny a tí, ktorí dostali SMS správu s PIN kódom na tretiu dávku vakcíny, je odporúčaná registrácia prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno má k dispozícii monoklonálne protilátky na liečbu koronavírusu. Predpísať ich musí lekár a sú určené len rizikovým pacientom v začiatočnom štádiu ochorenia.

9.11.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno patrí medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré ministerstvo zdravotníctva vybralo, že dostanú a môžu pacientov s koronavírusom liečiť monoklonálnymi protilátkami. Dôležité je, že túto liečbu musí stanoviť praktický (obvodný) lekár a určené sú pre pacientov v začiatočnom štádiu ochorenia, ktorí majú vysoké riziko, že koronavírus u nich prejde do závažného stavu.

Celý článok


Pandemická situácia v skalickej nemocnici sa zhoršuje. Nemocnica rozširuje očkovanie proti koronavírusu na štyri dni v týždni

8.11.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica za uplynulé dni zaznamenala zhoršenie pandemickej situácie a najmä nárast počtu pacientov s koronavírusom s najťažším priebehom ochorenia. Pozitívny je zatiaľ vývoj ohľadne zamestnancov, medzi ktorými sa vďaka vysokej zaočkovanosti koronavírus vyskytuje len výnimočne. Nemocnica upravila od tohto týždňa očkovanie, rozšírila vakcináciu na štyri dni a budú sa očkovať len registrovaní záujemcovia.

Celý článok


Dnes si pripomíname Svetový deň rádiológie Priekopníkom odboru na Slovensku bol MUDr. Vojtech Alexander

8.11.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, je úzko spätá s priekopníkom a zakladateľom nového vedného odboru rádiológie na Slovensku, MUDr. Vojtechom Alexandrom. V súčasnosti nemocnica pracuje s najmodernejšími prístrojmi tohto odboru. Moderné a zrekonštruované priestory sa môžu pochváliť špičkovým RTG a CT prístrojom.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach má nové prístroje na diagnostiku

8.11.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v posledných dňoch dostala do svojej výbavy nové diagnostické prístroje, ktoré výrazným spôsobom prispejú k skvalitneniu poskytovaných zdravotníckych služieb. Nemocnica má nový pojazdný RTG prístroj a celotelový sonograf. Prístroje zakúpila nemocnica v rámci projektu spolufinancovaného z fondov EÚ pod názvom: „Posilnenie materiálno-technických kapacít Nemocnice AGEL Zlaté Moravce v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19“ v celkovej hodnote 200 tisíc EUR a využili ich už prví pacienti.

Celý článok


Pripomíname si Svetový deň rádiológie. Levočská nemocnica vykonáva unikátny zákrok

8.11.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Každý rok si 8. novembra pripomíname Svetový deň rádiológie. Tento rok ide o okrúhly, desiaty ročník, ktorý je špeciálne venovaný intervenčnej rádiológii a jej nezastupiteľnej úlohe v diagnostike, ako aj liečbe pacientov. Rádiodiagnostické oddelenie Nemocnica AGEL Levoča už niekoľko mesiacov pracuje v nových priestoroch s moderným technickým vybavením. Prínosom pre oddelenie sú špičkové prístroje, ktoré zvyšujú kvalitu diagnostiky. Patrí medzi nich sonograf, digitálny rtg prístroj, digitálny mamograf s tomosyntézou a CT prístroj. Na CT pracovisku sa vykonávajú aj menšie intervenčné výkony, ako sú punkcie, biopsie a drenáže, ktoré sú v blízkom okolí unikátnym zákrokom.

Celý článok


Vďaka rozvoju technológií sa posúva vpred mimoriadne rýchlo aj rádiológia

8.11.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Práca rádiológov je pred očami pacientov viac-menej skrytá a málokto z nás vie, čo všetko sa v jej náplni skrýva. Ich úloha v zdravotníctve je však nezastupiteľná, na čo poukazuje aj Medzinárodný deň rádiológie, ktorý si pripomíname 8. novembra. Ako rádiodiagnostika fungovala v minulosti a ako je to dnes, čo všetko práca rádiológa obnáša a aké sú aktuálne novinky v tomto odvetví, nám porozprával vedúci rádiologický technik z Nemocnice AGEL Komárno Bc. Róbert Both.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno má vďaka zaočkovanosti málo pacientov na covid oddeleniach

8.11.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno je ako v jednej z mála nemocníc aktuálne pozitívnejšia pandemická situácia v porovnaní s ostatnými zdravotníckymi zariadeniami. Nemocnica má minimum covid pozitívnych zamestnancov, čo je dôsledok vyše 80% zaočkovanosti v nemocnici. Počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom je pod kontrolou, dokonca nemocnica vypomáha aj ostatným zdravotníckym zariadením. V Komárne je tiež obrovský záujem o očkovanie, za minulý týždeň zaočkovali takmer 1500 ľudí len vo vakcinačnom centre v Komárne.

Celý článok


Zvolenská nemocnica rieši výrazný nárast pacientov s koronavírusom

8.11.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pandemická situácia Nemocnice AGEL Zvolen sa za uplynulý týždeň zhoršila, hospitalizovaných s koronavírusom je takmer 60 pacientov. To si vyžiadalo viaceré organizačné zmeny v nemocnici a najmä presun personálu. Nemocnica má situáciu pod kontrolou, ak však bude negatívny vývoj pokračovať, bude nútená urobiť ďalšie reštrikčné opatrenia. Nateraz nie je obmedzená ani plánovaná operatíva, stále platí prísny zákaz návštev.

Celý článok


Krompašská nemocnica otvorila neurologickú ambulanciu

5.11.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy v rámci zvyšovania kvality svojich služieb pre pacientov rozširuje od novembra ponuku špecializovanej ambulantnej starostlivosti o úplne novú neurologickú ambulanciu.

Celý článok


Výživové poradenstvo v skalickej nemocnici je určené aj verejnosti. Odborníci na výživu pripravujú až 27 druhov diét

4.11.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Je všeobecne známe, že správne nestavenie stravovacích návykov jednotlivca je neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu a každodenného života. Napriek tomu závratnou rýchlosťou v dnešnej dobe pribúdajú pacienti s tráviacimi ťažkosťami, potravinovými intoleranciami, diabetes, DNA a obezitou. Dôležitosť stravy si často uvedomíme až nastanú prvé zdravotné problémy. Vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalici podobne ako aj v iných zdravotníckych zariadeniach je strava považovaná za súčasť liečby, preto je počas hospitalizácie výživa prispôsobená individuálnym potrebám každého jedného pacienta. Za nastavenie správnej výživy v nemocnici zodpovedá nutričný terapeut. Jeho služby ale prekračujú hranice liečebného pobytu, služby nutričnej poradne v skalickej nemocnici sú dostupné aj širokej verejnosti.

Celý článok


Na jeseň pozor na depresiu, ohrození sú hlavne starí a chorí ľudia

4.11.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Jesenné obdobie sa, hlavne v súvislosti so seniormi, osamelými a chorými ľuďmi spája aj vo zvýšenej miere s pocitmi osamelosti, smútku až depresie. Tieto stavy sú z časti pochopiteľné, ale v prípade závažnejších a dlhotrvajúcich prejavov je nutné vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Ako sa s depresiou snažia vysporiadať v Nemocnici AGEL Handlová a predovšetkým na oddelení dlhodobo chorých nám ozrejmila primárka MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


Kežmarská nemocnica sa stará o 6 covid pozitívnych pacientov. Vo vakcinačnom centre sa už očkuje 3. dávkou vakcíny

3.11.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, sa stará o 6 covid pozitívnych pacientov, z ktorých 2 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie. Vo vakcinačnom centre sa už očkuje 3. dávkou vakcíny od spoločnosti Pfizer/BioNTech a možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 je aj bez registrácie, a to v utorok a stredu. Prevádzka vakcinačného centra je od 7.00 hod. do 15.30 hod. Posledný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 15.00 hod.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má pre svojich pacientov novú magnetickú rezonanciu. Vyšetrenie hradia všetky zdravotné poisťovne

3.11.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen od novembra zásadným spôsobom skvalitnila služby pre svojich pacientov. Od tohto mesiaca totiž disponuje úplne novou magnetickou rezonanciou, ktorá bude slúžiť tak prichádzajúcim pacientom, ako aj všetkým hospitalizovaným, ktorí budú túto diagnostiku potrebovať. Nemocnica má toto vyšetrenie zazmluvnené so všetkými zdravotnými poisťovňami.

Celý článok


Epidemiologická situácia sa nezlepšuje, skalická nemocnica prešla do 3.fázy reprofilizácie

2.11.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Závažnosť epidemiologickej situácie v okrese Skalica nepoľavuje, práve naopak, situácia sa zhoršuje. Aj v týždni od 1. novembra je Skalica na úrovni 2. stupňa ohrozenia, nachádza sa v bordovej farbe podľa covid automatu. Fakultná nemocnica AGEL Skalica k dnešnému dňu eviduje v porovnaní s predchádzajúcim týždňom 25-percentný nárast covid pozitívnych hospitalizovaných pacientov. Na pokyn štátneho tajomníka ministerstva zdravotníctva SR prešla skalická nemocnica do 3.fázy reprofilizácie a počet lôžok s napojením na UPV v tejto súvislosti vzrástol o dve.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach má dva nové sterilizátory

2.11.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce má vo svojej výbave dva úplne nové sterilizátory. Tieto nové zariadenia sa podarilo získať vďaka spolufinancovaniu z eurofondov. Slúžiť budú v operačných sálach nemocnice.

Celý článok


Mobilné odberové miesto covid-19 levočskej nemocnice sa sťahuje Nemocnica už očkuje 3. dávkou vakcíny

2.11.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Mobilné odberové miesto Nemocnice AGEL Levoča bude od 3. novembra presťahované. Po novom sa nachádza vo dvoch unimobunkových kontajneroch pri zadnom vchode do areálu nemocnice. Nemocnica vo svojom vakcinačnom centre poskytuje možnosť očkovania 3. dávkou vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Pfizer/BioNTech. V nemocnici je k dnešnému dňu hospitalizovaných 22 covid pozitívnych pacientov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno začala s prípravou III. fázy reprofilizácie Pandemická situácia v nemocnici je pod kontrolou

2.11.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

V znamení hospitalizácie v drvivej väčšine prevažne neočkovaných pacientov s koronavírusom sa nesie aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Komárno. Vzhľadom na nárast počtu ochorení v regióne, nemocnica už začala s prípravami na III. fázu reprofilizácie. Pozitívnou informáciou je minimálny počet nakazených zamestnancov. Komárňanská nemocnica za minulý týždeň zaočkovala vyše 1600 záujemcov jednak v nemocnici, ale aj vo Veľkokapacitnom očkovacom centre v Nitre.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má 35 pacientov s koronavírusom. Veľká väčšina nemá očkovanie proti covidu

2.11.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen za uplynulý týždeň zaznamenala zvýšenie počtu hospitalizovaných pacientov s diagnózou COVID-19, situáciu má však pod kontrolou. Okres Zvolen je aktuálne podľa covid automatu bordový, nemocnica začala s III. fázou reprofilizácie. Zatiaľ fungujú bez obmedzenia aj plánované operácie, ak sa však situácia bude zhoršovať, môže to mať dopad na tzv. necovidovú medicínu.

Celý článok


Na vzniku psoriázy sa podieľa nielen genetika, ale aj stres a životný štýl

29.10.2021 / AGEL Clinic

Psoriáza je kožné autoimunitné ochorenie, ktoré dokáže veľmi znepríjemniť život či už psychicky, alebo fyzickými prejavmi. Pri príležitosti Svetového dňa psoriázy, ktorý pripadá práve na 29. októbra, sme sa porozprávali s dermatologičkou z AGEL Clinic Bratislava o tom, ako sa táto choroba lieči, komu hrozí, aké sú jej prejavy a kedy je potrebné vyhľadať odborníka.

Celý článok


Skalická nemocnica otvorí novú proktologickú ambulanciu Bude sa venovať proktochirurgickej liečbe hemoroidov

29.10.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Ochorenia konečníka a ich liečba je predmetom záujmu lekára – proktológa. Proktologická ambulancia sa otvára vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica v stredu 10. novembra a bude zameraná na chirurgickú liečbu ochorení konečníka. Riešeniu intímnych problémov typu hemoroidy, análne svrbenie, análne trhliny a rektálne polypy predchádza vždy konzultácia v proktologickej ambulancii, na ktorú sa treba objednať.

Celý článok


Psoriáza častejšie postihuje ženy, avšak ťažší priebeh majú práve muži

29.10.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Jedným z najčastejších kožných ochorení, ktoré privedú pacienta k dermatológovi, je psoriáza. Od roku 2004 je 29. október Svetovým dňom psoriázy, preto sme sa pýtali na vznik, priebeh a liečbu tohto nepríjemného ochorenia.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno začala cvičiť s detičkami Vojtovu reflexnú metódu

28.10.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno v rámci snahy rozširovať škálu svojich služieb začala s využívaním Vojtovej reflexnej terapie. Ide o špecifické rehabilitačné neurofyziologické cvičenie určené pre bábätká, ktoré sú predčasne narodené, alebo je u nich podozrenie na oneskorený vývoj.

Celý článok


Zvolenská nemocnica poskytuje pacientkám na gynekologicko-pôrodníckom oddelení možnosť objednať si VIP stravu

27.10.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen pripravila pre svoje pacientky extra novinku. Mamičky a budúce mamičky, hospitalizované na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení majú možnosť tzv. VIP stravy. Podmienkou však je, aby pacientka nemala nariadenú žiadnu diétu.

Celý článok


Levočská nemocnica je podľa covid automatu v čiernom okrese, priebeh tretej vlny pandémie má pod kontrolou

26.10.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča je prvýkrát v tretej vlne pandémie súčasťou čierneho okresu. Podľa covid automatu sa v rámci protipandemických opatrení nachádza od 25. októbra 2021 v najvyššom stupni ostražitosti. Nemocnica však má priebeh tretej vlny pandémie pod kontrolou. Okrem niektorých výnimiek platí aj naďalej zákaz návštev a nemocnica tiež pokračuje v očkovaní proti koronavírusu.

Celý článok


Krompašská nemocnica má pandemickú situáciu pod kontrolou

26.10.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy zatiaľ pandemickú situáciu zvláda, počet hospitalizovaných pacientov neprekročil hranicu desať. Nemocnica je v 3. fáze reprofilizácie v zmysle pokynov ministerstva zdravotníctva, pokračuje v očkovaní záujemcov, a to už aj treťou dávkou vakcíny a aj v testovaní antigénovými či RT-PCR testami.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má vývoj III. vlny pandémie pod kontrolou

25.10.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen tiež eviduje celkové zhoršenie pandemickej situácie v regióne, ale priebeh pandémie má nemocnica pod kontrolou. Zdravotnícke zariadenie je v druhej fáze reprofilizácie covidových lôžok, plánovaná operatíva zatiaľ obmedzená nie je. Od novembra budú v nemocnici pomáhať aj vojaci Ozbrojených síl SR.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach už očkuje treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu

22.10.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa dnešným dňom zaradila medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré pokračujú v očkovaní proti koronavírusu treťou dávkou vakcíny. Prioritu v zmysle nariadení Ministerstva zdravotníctva SR majú imunokompromitovaní pacienti.

Celý článok


Interné oddelenie levočskej nemocnice získalo Genersichovú cenu

22.10.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Interné oddelenie Nemocnice AGEL Levoča získalo Genersichovú cenu. Maďarský Nadačný fond Dr. Antala Genersicha ju každoročne udeľuje vybraným lekárom a študentom medicíny. V spolupráci s vedením mesta Levoča sa tentokrát rozhodli oceniť Interné oddelenie levočskej nemocnice a k poďakovaniu kolegom a pridalo aj vedenie levočskej nemocnice.

Celý článok


Pacienti na COVID oddelení sa opäť budú môcť spojiť s rodinami. Nemocnica AGEL Zvolen im umožní videohovory

22.10.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen napriek zákazu návštev, ktorý súvisí s preventívnymi opatreniami proti koronavírusu, umožní svojim pacientom, hospitalizovaným na covidovom oddelení kontakt s príbuznými. Nebude to však fyzická návšteva, na rozhovor s rodinnými príslušníkmi sa využije moderná technika. Nemocnica totiž pacientom v prípade záujmu sprostredkuje aj videohovory cez tablet. Obidve strany sa uvidia, budú sa môcť počuť a láskavým slovom povzbudiť, aj keď na osobné objatie si budú musieť počkať.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici zasadili lipu vďačnosti pre zdravotníkov

21.10.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V areáli Nemocnice AGEL Zlaté Moravce pribudla originálna lipa vďačnosti pre zdravotníkov. Unikátny projekt vznikol z podnetu prezidentky Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek Zlaté Moravce a okrem nemocnice sa na ňom podieľali aj Štátne lesy Topoľčianky, ktoré poskytli sadenicu lipy malolistej.

Celý článok


Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v handlovskej nemocnici má novú primárku Na oddelení pribudlo nové vybavenie pre pacientov

21.10.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Handlová majú novinku. Personál privítal novú primárku MUDr. Marianu Strúčkovú, ktorá vystriedala po mnohých rokoch primára MUDr. Júliusa Kádera, ktorý odišiel do dôchodku. Ako on hodnotí svoje pôsobenie na oddelení a aké výzvy čakajú novú vedúcu posilu?

Celý článok


Sedenie v škole má veľký vplyv na zdravý vývin chrbtice a pohybovú sústavu. Pre deti je nesmierne dôležité, ako v lavici sedia

21.10.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

V školskej lavici strávia deti hodiny a hodiny. Pre ich vývoj pohybového aparátu je zásadné, ako sedia, ako často v určitej polohe sedia. Čo im je príjemné ani zďaleka nemusí byť správne pre ich vývin. Aký vplyv má na chrbticu a pohybovú sústavu a jej vývin sedenie v škole, aké je správne sedenie a čo sú v tejto oblasti najnovšie poznatky, vysvetlila Libuša Klamárová, vedúca fyzioterapeutka Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Zvolenská nemocnica už operuje v nových priestoroch operačného traktu

20.10.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen už operuje v novom a po novom. Po dokončení a slávnostnom odovzdaní nového urgentného príjmu, OAIM a operačných sál sú pacienti zvolenskej nemocnice operovaní už v nových operačných sálach, vybavených najmodernejšou technikou. Prvá operácia sa uskutočnila v polovici októbra, prvým operovaným bol 81-ročný senior.

Celý článok


Komárňanská nemocnica už zvládla všetky odložené operácie Plánované operácie sa realizujú priebežne a nemocnica má ešte voľné kapacity

19.10.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno počas prvej a druhej vlny pandémie, rovnako ako ostatné zdravotnícke zariadenia, nemohla realizovať plánované operácie. Súviselo to jednak s protipandemickými opatreniami, ale predovšetkým s nasadením všetkých zdravotníkov pri liečbe hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Po uvoľnení opatrení nemocnica rozbehla plánovanú operatívu medzi prvými a dnes hlási, že sa počas niekoľkých mesiacov podarilo všetky odložené operácie dobehnúť. A dokonca sú pripravení svoju operatívu navýšiť.

Celý článok


Krompašská nemocnica začala s 3. dávkou očkovania proti COVID-19

19.10.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy sa zaradila medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré v zmysle pokynov Ministerstva zdravotníctva SR začala s očkovaním treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Prvými zaočkovanými sú zdravotníci krompašskej nemocnice. Očkovať pre záujemcov z radov verejnosti sa bude dva dni v týždni, indikovaní imunokompromitovaní pacienti budú mať vyhradenú na očkovanie stredu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa očkuje treťou dávkou a vykonáva aj expresné PCR testovanie

18.10.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa začala s očkovaním treťou dávkou proti koronavírusu COVID-19. Prvými zaočkovanými sa stali zdravotníci komárňanskej nemocnice. Následne nemocnica bude očkovať aj verejnosť na základe vopred stanovaných pravidiel NCZI a Ministerstva zdravotníctva SR.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici pomáhajú štvornohí liečitelia. Vďaka profesionálnej pomoci psíkov sa pacienti tešia aplikovanej zooantropológii

15.10.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL prvýkrát privítalo štvornohých liečiteľov. Rotvajler Argo (8,5 roka) a kríženec plemena principessa italiana Nina(11 rokov) budú pacientov oddelenia navštevovať pravidelne. Primárnym cieľom ich návštev je dostať pacientov do psychosociálnej pohody, ktorá prispieva k liečbe a zlepšeniu ich zdravotného stavu. Pozitívne emočné vibrácie môžu priaznivo ovplyvniť všetky ostatné biologické systémy.

Celý článok


Sestra z Komárna už 50. rokov pomáha pacientom v nemocnici Helena Greisingerová: „Moja práca je pre mňa láskou a mojou záľubou“

15.10.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Jej povolanie jej vybral osud už ako malému dievčatku, keď bola pacientkou v nemocnici. Pomáhať pacientom v nemocnici sa jej páči aj po 50 rokoch praxe, je to jej poslaním aj celoživotnou láskou. Poznajú ju tisíce pacientov a ona ku každému z nich pristupuje s ochotou, pokorou a pochopením. Aj keď by si mohla užívať voľno na dôchodku, zvolila si, že v nemocnici bude pomáhať aj naďalej. Zoznámte sa, sestra Helena Greisingerová z Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých sa za dva roky prevádzky stalo nosným oddelením zlatomoravskej nemocnice. Hospitalizovali tu takmer 540 pacientov

14.10.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Takmer 540 hospitalizovaných pacientov, viac ako 7000 lôžkodní, spokojnosť pacientov, že nemusia chodiť ďaleko od svojho bydliska a že sa zdravotníci o nich adekvátne postarajú. Po dvoch rokoch od spustenia činnosti Oddelenia dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce pacienti jednoznačne uvádzajú, že je pre región obrovským prínosom. A toto rozhodnutie výrazne zdvihlo aj úroveň a kvalitu zlatomoraveckej nemocnice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Krompachy bude vykonávať PCR testy na ochorenie COVID-19

13.10.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy opätovne začne realizovať pre záujemcov testovanie RT-PCR testami. Vyjde tak v ústrety záujemcom, ktorí potrebujú testy zo zdravotných dôvodov, pri plánovaných hospitalizáciách, pre cesty do zahraničia.

Celý článok


12. október je Svetovým dňom artritídy Záludná choroba napáda pohybový aparát, jej príčinu zatiaľ nepoznáme

12.10.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Dvanásty októbrový deň označila Svetová zdravotnícka organizácia za Svetový deň artritídy. Primárka oddelenia Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Ingrid Dzurňáková, MBA, vysvetľuje prejavy artritídy. Samotné ochorenie má mnoho prejavov, nepoznáme jeho príčiny, avšak dôsledky pre pacientov sú zásadné a výrazne ovplyvňujú kvalitu ich života. V posledných mesiacoch sa objavujú nové dôkazy o prítomnosti SARS-CoV-2 RNA v synoviálnej tekutine a rozvoji artritídy pri tomto ochorení COVID-19. Zvýšenie povedomia o artritíde, výmena najmodernejších poznatkov, ale aj povzbudenie a pochopenie pre pacientov je cieľom tohto svetového dňa.

Celý článok


Vo vakcinačnom centre kežmarskej nemocnice sa očkuje 2 dni v týždni. Možnosť očkovania je aj bez registrácie

11.10.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vo vakcinačnom centre Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, je možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 bez registrácie počas dvoch pracovných dní, a to v utorok a stredu. Nachádza v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27. Prevádzka vakcinačného centra je od 7.00 hod. do 15.30 hod. Posledný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 15.00 hod.

Celý článok


Vakcinačné centrum levočskej nemocnice bude v prevádzke 2 dni v týždni

11.10.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Levoča bude v prevádzke dva dni v týždni. Možnosť očkovania je v stredu a štvrtok od 08.00 hod. do 12.00 hod. a od 12.30 hod. do 14.00 hod. Stredajšie popoludnie je vyhradené pre vakcináciu detí od 12 do 17 rokov. Posledný neregistrovaný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 13.30 hod. Naďalej platí aj možnosť prihlásenia sa na očkovanie prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa mení časový harmonogram testovania na ochorenie covid-19

8.10.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča sa mení časový harmonogram testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesto covid-19 sa novým časovým harmonogramom muselo prispôsobiť druhu vykonávaných testov. Antigénové testovanie na odberovom mieste COVID-19 je možné počas pracovných dní aj bez registrácie od 07.00 hod. do 08.00 hod., a potom až od 10.45 hod. do 14.45 hod. Počas víkendov ostáva časový harmonogram bez zmeny. Manipulačný poplatok za antigénové testovanie je 5 eur.

Celý článok


Pacienti v krompašskej nemocnici dostali nové postele

7.10.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy neustále zvyšuje komfort pre svojich hospitalizovaných pacientov, čím zabezpečuje neustále zlepšovanie kvality zdravotnej starostlivosti. Ostatnou novinkou je aj zakúpenie nových postelí, ktoré pribudnú na štyri oddelenia nemocnice a to aj vrátane špeciálnych bariatrických pre pacientov s nadváhou.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce získala certifikáty integrovaného systému riadenia kvality a environmentálneho manažérstva

6.10.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce získala certifikát integrovaného systému riadenia kvality a environmentálneho manažérstva v zmysle noriem ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015. Získanie certifikátov si vyžadovalo intenzívnu prípravu počas celého roka a to aj napriek ťažkým pandemickým podmienkam. Certifikáty, ktoré boli udelené spoločnosťou SGS Slovakia s.r.o., sú platné do roku 2024 v prípade úspešných dohľadových auditov.

Celý článok


Pandemická situácia v bánovskej nemocnici je priaznivá

5.10.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce má zatiaľ priaznivú pandemickú situáciu, neeviduje žiadnych covid pozitívnych zamestnancov ani pacientov. Je pripravená v zmysle reprofilizovaných lôžok, ako aj s dostatočnými zásobami ochranných osobných pomôcok. Nemocnica od začiatku vakcinácie proti koronavírusu podala takmer 23 000 dávok vakcíny.

Celý článok


Mobilné odberové miesto covid-19 kežmarskej nemocnice je presťahované. Od 4. októbra sídli na ulici Dr. Daniela Fischera č. 7

1.10.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Mobilné odberové miesto covid-19, ktoré prevádzkuje Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, je presťahované. Od pondelka 4. októbra 2021 bude sídliť na ulici Dr. Daniela Fischera č. 7, v budove pohotovosti. Presťahovanie má zaručiť lepšie priestorové podmienky pre personál a záujemcov o testovanie. Taktiež sa predpokladá redukcia motorových vozidiel v areáli nemocnice.

Celý článok


V handlovskej nemocnici sa otvára urologická ambulancia

1.10.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová neustále zvyšuje kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a svojim pacientom rozširuje služby. Jednou z aktuálnych noviniek je otvorenie urologickej ambulancie, ktorá začne svoju činnosť od 4. októbra pod vedením MUDr. Violy Filipovičovej.

Celý článok


Handlovská nemocnica zakázala návštevy pacientov. Je to preventívny krok kvôli pandemickej situácii

30.9.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová reaguje na aktuálnu pandemickú situáciu a rozhodla o zákaze návštev pacientov. Zákaz sa vzťahuje aj na Senior centrum sv. Kataríny. Zdravotnícke zariadenie zatiaľ nemá žiadnych pacientov s koronavírusom, nemocnica je však pripravená čo sa týka reprofilizácie lôžok, personálu aj ochranných osobných pomôcok.

Celý článok


Dobrovoľníci darovali v zlatomoraveckej nemocnici viac ako 13 litrov krvi

29.9.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce mala v posledných mesiacoch nedostatok krvi, preto sa dnes, 29. septembra, uskutočnilo v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno ďalšie darovanie najvzácnejšej tekutiny. Aj napriek zhoršujúcej sa pandemickej situácii, pri dodržaní prísnych opatrení, sa podarilo od darcov získať vyše 13 litrov krvi.

Celý článok


Dva dni, 100 lekárov, 300 sestier a 58 prednášok. Vysoké Tatry privítali zdravotníkov z celého Slovenska

28.9.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, zorganizovala celoslovenskú odbornú konferenciu s medzinárodnou účasťou XXIII. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra. Uskutočnili sa v dňoch 24. – 25. septembra 2021 v Kongresovom centre Hotela Academia, Stará Lesná, Vysoké Tatry. Už tradične boli venované pamiatke slávneho kežmarského rodáka a priekopníka röntgenológie Dr. Vojtechovi Alexandrovi.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce má nové polohovateľné lôžka. Spĺňajú prísne európske normy a sú prínosom pre pacienta aj personál

28.9.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce má pre svojich pacientov desať nových lôžok. Ide o najmodernejšie polohovateľné postele s antidekubitnými matracmi, ktoré budú slúžiť pacientom na oddelení dlhodobo chorých. Celková investícia do nového zariadenia predstavuje takmer 16 tisíc EUR a nemocnica lôžka zaplatila z vlastných zdrojov.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021 / AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021 / AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


V Starej Lesnej odštartovali XXIII. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra

24.9.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Po minuloročnej prestávke sa dnes podarilo slávnostne otvoriť XXIII. ročník Kežmarských lekárskych dní Dr. Vojtecha Alexandra. Konajú sa od 24. do 25. septembra pod záštitou primátora mesta Kežmarok PhDr. Mgr. Jána Ferenčáka, MBA. Hlavným organizátorom je Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL. Konferencia sa tradične koná v tatranskom prostredí Hotela Academia v obci Stará Lesná.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021 / AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


„Online výučba a mobilné telefóny zhoršujú detský zrak,“ hovorí očná lekárka

23.9.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Používanie mobilných telefónov, tabletov či počítačov u detí sa počas pandémie ešte zvýšilo. Žiaci mali často výučbu online formou, a to má za následok ich postupné zhoršovanie zraku. Detskému zraku sa venujú aj v Oftalmologickej ambulancii Nemocnice AGEL Krompachy.

Celý článok


Kežmarská nemocnica má nový parný sterilizátor. Akému oddeleniu slúži?

22.9.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, neustále vylepšuje svoje materiálno-technické vybavenie. Jednou z najnovších inovácií sa môžu pochváliť aj centrálne operačné sály. Nové parné sterilizátory získané vďaka príspevku z eurofondov majú výkonnejšie komory a počas jedného cyklu dokážu sterilizovať väčšie množstvo materiálu.

Celý článok


V Olomouci sa po ročnej prestávke koná prestížne SYMPÓZIUM AGEL. Hlavnou zdravotníckou témou bude biologická liečba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roku nútenej prestávky sa v dňoch 22. – 23. septembra 2021 uskutoční jedna z najvýznamnejších zdravotníckych konferencií – SYMPÓZIUM AGEL 2021. Jeho štrnásty ročník sa bude konať v kongresovom hoteli NH Collection Olomouc Congress. Prestížna akcia je v aktuálnej situácii veľkou výzvou tak pre organizátorov, ako aj odborníkov z oblasti zdravotníctva. Napriek sťaženým podmienkam je potvrdených vyše 600 účastníkov vrátane významných zahraničných odborníkov z Izraela. Osobitosťou SYMPÓZIA je, že ako jedno z mála podujatí vystupuje vďaka svojej dlhoročnej filozofii ako spoločná akcia Česka a Slovenska. Rovnako, ako pôsobí súkromná zdravotnícka sieť AGEL tak v Čechách ako i na Slovensku.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce oddnes zakázala návštevy pacientov

21.9.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce oddnes zakázala návštevy pacientov na lôžkových oddeleniach. Rozhodnutie vedenia súvisí s aktuálnou situáciou v Nitrianskom kraji, kde nielenže pribúdajú pacienti pozitívne testovaní na koronavírus, ale predovšetkým sa výrazne zvýšil počet akútnych respiračných ochorení, hlavne chrípky.

Celý článok


V ambulanciách krompašskej nemocnice sa budú príznakoví pacienti ošetrovať v neskorších ordinačných hodinách

21.9.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky usmernenie ohľadom ošetrovania ambulantných pacientov. Režim prevádzky ambulancií sa zmení v súlade s epidemiologickými opatreniami. Hlavným cieľom je zabrániť, aby sa v rovnakom čase stretávali pacienti s príznakmi s pacientmi bez klinických príznakov ochorenia COVID-19.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová je pripravená na nápor pacientov v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Jesenné obdobie je na tieto operácie najvhodnejším obdobím

20.9.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová je pripravená po stránke technickej aj personálnej realizovať naplno plánované operácie v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Vzhľadom na spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti je práve jeseň najvhodnejším obdobím. Pacienti, ktorí vyžadujú operačné zákroky v oblasti chirurgie, gynekológie a urológie oceňujú najmä krátky pobyt v nemocnici, šetrné a odborné prevedenie týchto zákrokov a krátky čas rekonvalescencie. Lekári zdôrazňujú, že je dôležité operácie neodkladať, ale nájsť si čas na ich absolvovanie. Dnešná technika, lekárska zručnosť, odbornosť a skúsenosti umožňujú menšie operácie absolvovať rýchlo, s elimináciou bolestivosti a času, vyžadujúceho PN.

Celý článok


Lekári varujú – huby sú veľká pochúťka, ale môžu spôsobiť smrteľnú otravu. Slovensko má unikátny protokol pri liečbe otravy smrteľne jedovatou muchotrávkou zelenou

20.9.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Huby. Výborná pochúťka, spojená s pobytom v prírode, spestrenie stravy, ale aj veľké nebezpečenstvo a ohrozenie života. Takéto dve tváre môžu mať huby v našom živote. Z pohľadu lekárov je najdôležitejšie, aby sme každú zozbieranú hubu dobre poznali, alebo ich kupovali len z overených zdrojov, bezpečne ich skladovali a správne ich upravili. V Nemocnici AGEL Bánovce každoročne riešia prípady otravy hubami. Najhoršou a najnebezpečnejšou pre človeka je otrava smrteľne jedovatou muchotrávkou zelenou.

Celý článok


V ambulanciách kežmarskej nemocnice sa budú príznakoví pacienti ošetrovať v neskorších ordinačných hodinách, rozhodnutie vyplýva z usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR

17.9.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky usmernenie ohľadom ošetrovania ambulantných pacientov. Režim prevádzky ambulancií sa zmení v súlade s epidemiologickými opatreniami. Hlavným zámerom je zabrániť miešanie pacientov s príznakmi a pacientov bez klinických príznakov ochorenia covid-19.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce vytvorila nové lôžka pre pacientov, ktorí vyžadujú intenzívnu rehabilitáciu

17.9.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Moravce od septembra prevádzkuje desať lôžok pre pacientov, ktorých zdravotný stav si vyžaduje hospitalizáciu a intenzívnu fyziatricko-rehabilitačnú starostlivosť. Zdravotná poisťovňa UNION ako prvá vyšla v ústrety a promptne tak reagovala na dopyt pacientov v regióne. S ďalšími dvomi poisťovňami nemocnica rokuje.

Celý článok


S príchodom jesene sú deti choré častejšie, odborník radí, ako sa tomu vyvarovať

16.9.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Jeseň je ročným obdobím, kedy nie sú výnimkou chladné rána a teplé dni. Zmena počasia môže vyvolať v organizme rôzne zdravotné problémy, veľmi často ide práve v týchto mesiacoch o prechladnutie.

Celý článok


Vďaka NADÁCII AGEL majú na krompašskom detskom oddelení dva nové prístroje

13.9.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Detské oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy dostalo od NADÁCIE AGEL dva nové prístroje, ktoré rozšíria možnosti kvalitnejšej diagnostiky a liečby najmenších pacientov a zároveň zvýšia štandard oddelenia. Detské oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy poskytuje zdravotnú starostlivosť detským pacientom zo spádovej oblasti 55 tisíc obyvateľov, každoročne hospitalizuje okolo tisíc detských pacientov.

Celý článok


Jedenásty september je Svetovým dňom prvej pomoci. Akákoľvek pomoc je lepšia ako žiadna

10.9.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Viete čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? Primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Jarmila Dekrétová z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce nám zásady prvej pomoci zhrnula.

Celý článok


Aké sú tie správne tašky a prezuvky pre školákov?

8.9.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Začiatok školského roka je aj dilemou pre rodičov školákov ako zabezpečiť pre deti školskú tašku a prezuvky tak, aby sa deťom páčili, ale predovšetkým, aby boli vyhovujúce aj z pohľadu zdravotného a správneho vývoja detského tela. Skĺbiť obe kritériá vôbec nie je jednoduché, o čom svedčia aj mnohé zdravotné problémy detí.

Celý článok


Za rok činnosti diabetologickej ambulancie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce ošetrili takmer 820 pacientov

6.9.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Prvý rok činnosti má za sebou ambulancia diabetológie, látkovej premeny a výživy Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, ktorá začala pre pacientov fungovať od 1. septembra 2020. Tri dni v týždni špecialisti poskytujú starostlivosť pacientom zo širokej spádovej oblasti. Ako hovoria výsledky po roku prevádzky, ambulancia je značne vyťažená a pacienti jej existenciu veľmi uvítali.

Celý článok


Bánovská nemocnica vyžaduje testy pred operáciami pacientov aj pri návštevách

6.9.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce na základe usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 24. augusta prijala nové opatrenia pre hospitalizovaných aj ambulantných pacientov a tiež pre návštevy pacientov. Nové nariadenie platí od dnešného dňa.

Celý článok


„Dermatológia je akčný odbor, kombinuje prácu s pacientami a s technikou“ hovorí lekárka z AGEL Clinic

3.9.2021 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava majú klienti možnosť navštíviť aj dermatologickú ambulanciu pod vedením MUDr. Denisy Dostálovej. Tá je skúsenou odborníčkou, preto nás zaujímalo, prečo si vybrala práve tento medicínsky odbor, čo je pre ňu výzvou a aké sú jej rady v starostlivosti o pokožku.

Celý článok


SFZ ocenil prácu zdravotníkov v prvej línii nezvyčajným darčekom. Zdravotníci siete AGEL navštívia kvalifikačné zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie

2.9.2021 / AGEL SK

Vyše roka zdravotníci nasadení v prvej línii nemali ani pomyslenie na oddych, dovolenku, alebo svoje súkromné aktivity. Na prvom mieste bolo zdravie pacientov a boj s koronavírusom v dvoch mimoriadne náročných vlnách pandémie. Zamestnanci siete AGEL počas uplynulého obdobia spolupracovali so Slovenským futbalovým zväzom, podieľali sa na pravidelných testovaniach hráčov futbalových klubov a ich funkcionárov, ako aj všetkých reprezentačných tímov od mužskej až po mládežnícke. S cieľom, aby sa aj šport mohol vrátiť aspoň z časti do režimu spred obdobia pandémie. SFZ teraz prišiel s milým nápadom, ako vyjadriť lekárom, sestrám i ostatným zdravotníckym pracovníkom poďakovanie a venoval im voľné vstupenky na zápasy kvalifikácie slovenskej reprezentácie s Chorvátskom a s Cyprom.

Celý článok


Bánovská nemocnica začína od septembra očkovať aj deti od 12 rokov

31.8.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce začína od 2. septembra 2021 v rámci svojho vakcinačného centra očkovať aj deti od 12 rokov. Vzhľadom na aktuálny záujem verejnosti o vakcináciu proti koronavírusu, nemocnica upravila očkovacie dni a časy.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce spolupracuje so samosprávami Na tretiu vlnu pandémie je pripravená

30.8.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Ako je Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pripravená na fungovanie počas núdzového stavu a spoluprácu so všetkými zložkami? Odpovede na tieto otázky riešilo na spoločnom stretnutí vedenie nemocnice, primátor mesta, zástupcovia odborných útvarov Zlatých Moraviec a okolitých obcí, ktoré zorganizoval Okresný úrad Zlaté Moravce. Nemocnica nechce nechať nič na náhodu a snaží sa zodpovedne pripraviť na všetky možné scenáre prípadnej tretej vlny pandémie.

Celý článok


Bánovská nemocnica má Slovenku roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Erika Mišiaková celý svoj život zasvätila pomoci seniorom

30.8.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nevídaný úspech dosiahla Nemocnica AGEL Bánovce počas víkendu. Práve v tejto nemocnici pracuje víťazka prestížnej ankety Slovenka roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Mgr. Erika Mišiaková, námestníčka pre ošetrovateľstvo zvíťazila počas víkendu v silnej konkurencii, jej práca je zároveň jej poslaním a zmyslom života. V bánovskej nemocnici pomáha pacientom, hlavne seniorom, už 15 rokov a je pravou rukou riaditeľky nemocnice. Svoju nezastupiteľnú úlohu mala počas oboch vĺn pandémie koronavírusu, kde nasadená v prvej línii pomáhala s testovaním a starostlivosťou o pacientov s COVID-19. Spoločnosť AGEL sa môže pochváliť, že mala v ankete hneď dve nominované finalistky.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici sa mení prevádzkový čas mobilného odberového miesta

25.8.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce od pondelka 16. augusta testuje verejnosť aj antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR, avšak od soboty 28. augusta sa mení prevádzkový čas MOM počas víkendov a sviatkov. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je zlatomoravecká nemocnica jednou zo sedem desiatok tých zdravotníckych zariadení, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

Celý článok


Mnohých pacientov trápi koronavírus aj niekoľko mesiacov po jeho prekonaní

25.8.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pacienti, ktorí prekonali koronavírus, ale tým sa ich zdravotné problémy neskončili, avšak naopak začali, nájdu pomoc aj na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Bánovce. Tím odborníkov pomáha počas nieľkomesačnej rehabilitácie vyriešiť všetky vzniknuté potiaže.

Celý článok


AGEL Clinic otvára v septembri novú ambulanciu, ktorá pomôže pacientom s chirurgickými ťažkosťami

23.8.2021 / AGEL Clinic

Od 3. septembra sa v priestoroch AGEL Clinic Bratislava spustí nová ambulancia. Navštíviť ju môžu pacienti s akýmikoľvek chirurgickými problémami a zaujímavosťou je, že v nej bude ordinovať jej riaditeľ.

Celý článok


Pre zdravie seniorov je správne stravovanie veľmi dôležité. Dôchodcov trápi podvýživa alebo obezita, nedostatok vitamínov a málo tekutín

20.8.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pre pokojný život seniorov je mimoriadne dôležité správne a zdravé, vyvážené stravovanie. Práve zlé stravovacie návyky, podvýživa, nedostatok vitamínov a na druhej strane obezita sú nielen fyzickým problémom pri každodenných činnostiach, ale tiež spúšťačom či podporovateľom rôznych diagnóz. Seniori, najmä tí osamelí, zvyknú stravovanie podceňovať, resp. „šetriť“ na vlastný úkor. Odborníčka z Nemocnice AGEL Bánovce vysvetľuje, prečo je správne stravovanie seniorov absolútny základ.

Celý článok


Kritický nedostatok krvi pomohli dobrovoľníci v zlatomoraveckej nemocnici znížiť, darovali jej viac ako 7 litrov

19.8.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce apelovala na darcov, že aj v tomto období pacienti potrebujú vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Preto sa včera, 18. augusta, uskutočnilo v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno ďalšie darovanie krvi, ktoré bolo taktiež mimoriadne úspešné.

Celý článok


Bánovská nemocnica znovu ponúka možnosť antigénových testov na koronavírus za poplatok 5 EUR

18.8.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce sa od dnešného dňa zaradila medzi sedem desiatok zdravotníckych zariadení, ktoré v rámci Slovenska znovu ponúkajú možnosť dať sa otestovať na koronavírus. V zmysle príkazu ministerstva zdravotníctva sa testy realizujú sedem dní v týždni, osem hodín denne a stoja 5 eur, čo je ministerstvom zdravotníctva stanovený manipulačný poplatok.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová robí antigénové testovanie proti covidu za poplatok 5 EUR

17.8.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová od dnes spustila pre verejnosť možnosť dať sa otestovať antigénovými testami. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva bude mobilné odberové miesto priamo v nemocnici fungovať 7 dní v týždni, 8 hodín denne. Poplatok za antigénový test ministerstvo stanovilo na 5 EUR.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová pripravuje otvorenie urologickej ambulancie

12.8.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Vyjsť v ústrety pacientom, zvýšiť dostupnosť a rozsah poskytovaných služieb zdravotnej starostlivosti a jej kvalitu. To bol hlavný cieľ pri rozhodnutí Nemocnice AGEL Handlová s.r.o. otvoriť novú urologickú ambulanciu. S prípravami sa už začalo, prvých pacientov by mohli na urológii privítať v októbri.

Celý článok


Dom ošetrovateľskej starostlivosti v Handlovej má za sebou prvý mesiac činnosti. Jeho najstaršia klientka má sto rokov

6.8.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Uplynul prvý mesiac, čo sa Nemocnica AGEL Handlová na základe početných žiadostí verejnosti rozhodla otvoriť Dom ošetrovateľskej starostlivosti. A okamžite sa stretol so záujmom klientov a ich príbuzných. Prvé týždne prevádzky potvrdili opodstatnenosť tohto rozhodnutia a aj perspektívu zariadenia do budúcnosti.

Celý článok


V nemocniciach AGEL sa môžu otestovať na koronavírus celé rodiny AGEL pripravil špeciálnu akciu, pri ktorej rodiny s deťmi za testy ušetria

5.8.2021 / AGELLAB SK

Chystáte sa na dovolenku, alebo sa vraciate z dovolenky aj s deťmi, a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Zdravotnícka skupina AGEL ponúka novinku, možnosť dať sa otestovať v nemocniciach AGEL pre celé rodiny formou zvýhodneného rodinného balíka PCR testov zo slín, alebo PCR testom, realizovaným výterom z nosohltana a hltana.

Celý článok


Infúzna liečba pomáha pri rôznych druhoch bolestí, ale aj pri budovaní imunitného systému

30.7.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava ponúka v modernom prostredí infúzneho stacionára klientom možnosť infúznej liečby, ktorá je veľkým prínosom pre liečbu bolestí, ale aj prevenciu napríklad pred chrípkou.

Celý článok


Prvý polrok handlovskej nemocnice sa niesol v znamení koronakrízy, nové projekty to však nezastavilo

29.7.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Prvý polrok 2021 bol obdobím, ktoré bolo pre vedenie aj zdravotníkov v Nemocnici AGEL Handlová mimoriadne náročné. Získané skúsenosti z minulého roka využili aj počas druhej vlny pandémie, prvoradou stále zostala záchrana životov covidových pacientov a tiež udržanie chodu nemocnice. Prvých šesť mesiacov ale prinieslo aj pozitívne novinky.

Celý článok


Vďaka kolegom z bánovskej nemocnici a NADÁCII AGEL pôjde ošetrovateľ Peter na rehabilitačný pobyt

27.7.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pandemická situácia bola náročná pre každého z nás. Zdravotníci z prvej línie denne čelili koronavírusu a Peter, ošetrovateľ z Oddelenia dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Bánovce, patril medzi nich. Začiatkom februára sa týmto vírusom nakazil a zmenil mu život na nepoznanie. Dodnes sa vyrovnáva so zdravotnými problémami, ktoré mu koronavírus spôsobil, avšak vďaka jeho kolegom a NADÁCII AGEL pôjde na rehabilitačný pobyt, ktorý mu pomôže tieto následky prekonať.

Celý článok


Prvý polrok 2021 bol v bánovskej nemocnici náročný, vďaka spolupatričnosti zdravotníkov ale úspešne zvládnutý

26.7.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Prvý polrok 2021 bol obdobím, ktoré bolo pre vedenie aj zdravotníkov v Nemocnici AGEL Bánovce mimoriadne náročné. Kvôli pandémii sa prvoradým stal boj proti koronavírusu, záchrana životov covidových pacientov a tiež udržanie chodu nemocnice kvôli veľkému výpadku zdravotníkov či už kvôli koronavírusu alebo iným dôvodom.

Celý článok


Vakcinačné centrum v Nemocnici AGEL Bánovce podalo už 20 000 dávok proti koronavírusu. Zaočkovať sa môžu už aj neregistrovaní záujemcovia

23.7.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce zaočkovala prvých záujemcov už 15. januára vakcínou Corminanty od spoločnosti Pfizer/Biontech. Prvými zaočkovanými boli zdravotníci nemocnice a okresu. Odvtedy vo vakcinačnom centre podali už viac ako 20 000 dávok vakcín. Od tohto týždňa je možné aj v tomto vakcinačnom centre sa zaočkovať proti koronavírusu aj bez registrácie.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce zrekonštruovala sociálne zariadenia

16.7.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce zrealizovala v priebehu apríla až júna rozsiahlu rekonštrukciu sociálnych zariadení na prízemí nemocnice. Vyšla tak v ústrety pacientom a návštevníkom nemocnice a predovšetkým priblížila tieto základné služby na modernú úroveň. Samozrejmosťou sú aj pravidelné upratovacie služby vynovených priestorov a ich údržba.

Celý článok


Senior centrum Nemocnice AGEL Handlová má voľné miesta. Jeho výhodou je bezprostredná prítomnosť nemocnice

14.7.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Senior centrum Svätej Kataríny v Nemocnici AGEL Handlová je, podobne ako iné zariadenia tohto druhu, zvyčajne plne obsadené. Jeho obrovskou výhodou je kombinácia pobytového centra s možnosťou okamžitej zdravotnej starostlivosti v prípade akejkoľvek náhlej zmeny zdravotného stavu klienta. Aktuálne má Senior centrum niekoľko voľných miest.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy pre samoplatcov za zvýhodnené letné ceny

7.7.2021 / AGELLAB SK

Cestujete, alebo chcete ísť na podujatie a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Keďže štát prešiel od 1. júla z antigénového testovania na presnejšie PCR testovanie, zdravotnícka sieť AGEL pripravila letnú akciu a šetrný PCR test zo slín alebo PCR test výterom z nosohltana a hltana ponúka za zvýhodnené ceny.

Celý článok


„Rehabilitácia pomôže pacientom aj bez užívania liekov a zlepšuje kvalitu života,“ hovorí lekárka z AGEL Clinic

29.6.2021 / AGEL Clinic

Pacienti, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, či už je to dôsledok nesprávneho životného štýlu alebo operácií či úrazov, nájdu pomoc v AGEL Clinic v Ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Ordinujúca doktorka MUDr. Ingrid Štefanková sa zameriava na širokú škálu diagnóz a nás zaujímalo, ako vyšetrenie prebieha a čo sa po diagnostike pacienta deje ďalej.

Celý článok


Spoločnosť AGEL mení testovaciu stratégiu na ochorenie COVID-19. Centrálne laboratóriá AGELLAB sa zamerajú hlavne na metódy PCR a LAMP

8.6.2021 / AGELLAB SK

Aktuálna, stále sa zlepšujúca epidemiologická situácia ochorenia COVID-19, prináša so sebou potrebu zmeny testovacej stratégie. Pri nízkom výskyte ochorenia a nízkych hodnotách vírusovej nálože klesá citlivosť antigénových testov. Spoločnosť AGEL sa preto od júna zamerala na presnejšie diagnostické metódy zistenia prítomnosti koronavírusu, ktorých princípom je detekcia genetického materiálu - RNA vírusu. Ide hlavne o metódy PCR a LAMP.

Celý článok


„Naša práca má zmysel“, zhodujú sa fyzioterapeuti z AGEL Clinic. Liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi

13.5.2021 / AGEL Clinic

Po príchode na rehabilitáciu do AGEL Clinic sa neubránite úsmevu. Privíta vás veselý tím šiestich mladých fyzioterapeutov, ktorí robia každý deň všetko pre to, aby sa ich pacientom uľavilo. K dispozícii sú nielen individuálne liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi, ale aj rôzne druhy elektroliečby.

Celý článok


Medzinárodný deň sestier - bez nich by zdravotníctvo nebolo

12.5.2021 / AGEL Clinic

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí dnešný deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V AGEL Clinic Bratislava pracuje 15 sestier, aj vďaka nim klinika od začiatku pandémie fungovala takmer bez obmedzení a svoju obrovskú úlohu zohráva aj pri testovaní na koronavírus.

Celý článok


Artroskopická operácia môže zdravotné problémy vyriešiť už do polhodiny

6.5.2021 / AGEL Clinic

Bolestivé stavy po úrazoch kolena či ramena trápi mnoho ľudí a nezriedka aj dlhý čas. Odborníci v AGEL Clinic, špecializovanej nemocnici v Bratislave, vedia tieto problémy vyriešiť zákrokom, ktorý trvá nanajvýš pol hodiny. Reč je o artroskopických operáciách, ktoré sa realizujú v rámci jednodňovej chirurgie.

Celý článok


V skalickej pôrodnici zavinujú bábätká moderne, ale v duchu skúsenosti starých mám a tradícií

5.5.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica ponúka maminkám moderné zavinovacie perinky. Získala ich darom od bývalej sociálnej pracovníčky nemocnice pani Mgr. Veroniky Buc, PhD. Zavinutie v perinke navodzuje u dieťatka pocit bezpečia a pomáha mu lepšie sa adaptovať na prostredie mimo maternice. Perinky slúžia najmä na upokojenie dieťatka.

Celý článok


V nemocniciach AGEL zistia, či sa vám po očkovaní proti COVID-19 vytvorili v tele ochranné protilátky

30.4.2021 / AGEL SK

Ste očkovaní a chcete vedieť, či sa vám v tele vytvorili protilátky po vakcinácii? Pomôžeme Vám. Desať nemocníc zdravotníckej siete AGEL ponúka vyšetrenie z krvi, ktoré identifikuje, či v tele máte neutralizačné protilátky IgG S1/S2 . Stačí prísť, nechať si odobrať krv a do dvoch dní máte výsledok

Celý článok


Pre skalickú pôrodnicu je pandémia obrovskou výzvou a skúškou. Všetky bábätká covid pozitívnych rodičiek sa narodili zdravé

28.4.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou, člen skupiny AGEL, má najťažšie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Okrem bežných covidových pacientov museli zdravotníci v Skalici riešiť aj osobitnú skupinu pacientov s koronavírusom – budúce mamičky a rodičky. Špecifický prístup, špecifická situácia, keď sa radosť z očakávania bábätka spája s obavou, či to zvládne matka a ako sa jej diagnóza podpíše na dieťatku bola obrovskou výzvou aj pre skúsených zdravotníkov z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Čo všetko táto epocha priniesla opísal v rozhovore primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia skalickej nemocnice MUDr. Peter Budinský.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

13.4.2021 / AGELLAB SK

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021 / AGELLAB SK

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Spoločnosť AGEL vo svojich vakcinačných centrách zaočkovala už vyše 65 000 ľudí proti koronavírusu

30.3.2021 / AGEL SK

Sieť nemocníc AGEL sa významným spôsobom podieľa na očkovaní verejnosti na Slovensku. Osem vakcinačných centier zriadených po celom Slovensku v Nemocniciach AGEL v Komárne, Leviciach, Skalici, Zvolene, Levoči, Košiciach-Šaci, Bánovciach a v Zlatých Moravciach od začiatku testovania vďaka svojim vyškoleným zdravotníkom a farmaceutom zaočkovala spolu už vyše 65 000 ľudí. Vo Zvolene a v Nitre spoločnosť AGEL výrazne pomohla aj pri spustení a činnosti tamojších veľkokapacitných očkovacích centier.

Celý článok


„Za túto príležitosť som veľmi vďačná, práca v mobilnom odberovom mieste je pre mňa veľkým prínosom,“ hovorí medička Zuzka, ktorá pomáha v AGEL Clinic

12.3.2021 / AGEL Clinic

Pandémia koronavírusu, ktorá už rok sužuje Slovensko, priniesla okrem iného aj možnosť pre študentov medicíny a zdravotníkov naučiť sa priamo v teréne nové veci, na ktoré ich štúdium nepripraví. Medička Zuzka Fandlová sa rozhodla pomôcť našim zdravotníkom a jej pôsobiskom sa na istý čas stalo mobilné odberové miesto v bratislavskej AGEL Clinic.

Celý článok


Koniec nepríjemnému testovaniu. Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy zo slín a antigénové testy výterom z prednej časti nosa

4.3.2021 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL prichádza na Slovensku hneď s dvomi novinkami v testovaní ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa si záujemcovia môžu overiť, či sú pozitívni na SARS CoV-2 antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a RT-PCR testom zo slín. Obidva testy znamenajú koniec nepríjemnému testovaniu z nosohltana, sú oveľa príjemnejšie najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade pozitívneho výsledku PCR zo slín je informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu.

Celý článok


Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

1.3.2021 / AGEL SK

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, je pod kontrolou. Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s koronavírusom. Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

Celý článok


V AGEL Clinic operujú kŕčové žily najmodernejšou metódou

25.2.2021 / AGEL Clinic

Kŕčové žily, ktoré sa nazývajú aj varixy, nie sú len estetickým problémom, ale môžu viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Práve toto ochorenie je častou príčinou návštevy AGEL Clinic, kde je možné operačne najmodernejšou metódou kŕčové žily odstrániť.

Celý článok


Posádky skalickej záchrannej zdravotnej služby zasahovali vlani viac ako 3 tisíc krát

18.2.2021 / AGEL SK

Prednemocničnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť zabezpečujú vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou Skalica dve posádky záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rýchla lekárska pomoc (RLP) má stanovisko v Skalici a Rýchla záchranná pomoc v Brodskom. Ambulancie ZZS FNsP Skalica ročne poskytnú pomoc v tiesni vo viac ako 3 tisíc prípadoch. Za vynikajúce výsledky vo sfére poskytovania zdravotnej starostlivosti získal kolektív skalických záchranárov v roku 2019 Cenu mesta Skalica.

Celý článok


Pracovať v AGEL-i sa oplatí

17.2.2021 / AGEL SK

V kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť sieť zdravotníckych zariadení AGEL zvíťazila v prestížnej ankete portálu Profesia.sk s názvom Najzamestnávateľ 2020. O tom, že pracovať v AGEL-i sa jednoznačne oplatí, vás určite presvedčia nasledujúce riadky.

Celý článok


Spoločnosť AGEL spúšťa testovanie expresnými PCR testami. Výsledok testovaný dostane do troch hodín po odbere vzorky

16.2.2021 / AGELLAB SK

Spoločnosť AGEL SK prináša možnosť mať výsledok PCR testu na prítomnosť koronavírusu covid-19 v expresnom čase. Testovaná osoba dostane výsledok už do troch hodín od odberu vzorky z nosohltana a hrdla. Záujemcovia o expresne rýchly a spoľahlivý PCR test sa môžu dať otestovať v mobilnom odberovom mieste v AGEL Clinic v Bratislave už od stredy, 17.februára 2021. Všetci záujemcovia sa musia prihlásiť prostredníctvom webového rezervačného systému na portáli www.agelclinic.sk alebo www.agellab.sk. Cena PCR express testu je 149 EUR.

Celý článok


Najťažšie na neurológii je dopátrať sa k správnej diagnóze

3.2.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, ako jedna z mála v tejto problematickej dobe funguje takmer bez obmedzení a darí sa jej eliminovať aj ochorenie na koronavírus medzi zamestnancami. Naopak, v rámci zvyšovania kvality poskytovanej starostlivosti sa jej podarilo získať do svojho tímu novú posilu. Je ňou MUDr. Jana Borovská, skúsená odborníčka s vyhľadávanou špecializáciou v neurológii, ktorej sa venuje už štrnásty rok.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL rozšírujú testovanie na prítomnosť protilátok proti koronavíru

1.2.2021 / AGEL SK

Zdravotnícke zariadenia siete AGEL SK rozširujú portfólio sérologických vyšetrení na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2, na ktoré je možné veľmi jednoducho sa objednať prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť

29.1.2021 / AGEL SK

Zdravotnícka sieť AGEL zvíťazila v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť. Anketu už deviatykrát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a hlasovalo v nej vyše 100-tisíc ľudí. Do deviateho ročníka bolo nominovaných 237 spoločností. Víťazi boli vyhlásení v desiatich kategóriách. Spoločnosť AGEL zaznamenala od vlaňajška, kedy sa umiestnila v prvej desiatke, obrovský vzostup a porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


Laboratória zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie 94 tisíc PCR vzoriek na koronavírus. Riaditeľka laboratórií AGEL: „Pandémia je veľkou skúškou aj pre klinické laboratóriá“

26.1.2021 / AGELLAB SK

Laboratóriá Nemocnice AGEL Zvolen, v roku 2020 počas 9 mesiacov urobili celkovo 94 000 testov. Počas tohto obdobia úplne zmenili charakter svojej práce. Bolo potrebné nasadiť všetky svoje sily, prostriedky a zdokonaliť systém aj logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. A to všetko veľmi rýchlo, za pochodu, počas paralelnej prevádzky. Pandémia a situácia v súvislosti s testovaním ochorenia COVID-19 preverila schopnosti, flexibilitu, krízové nasadenie a aj fyzickú a psychickú odolnosť ľudí v prvej diagnostickej línii. ,,Pandémia bola a je veľkou komplexnou skúškou pre väčšinu zdravotníckych pracovníkov a laboratóriá nie sú výnimkou,“ povedala okrem iného v rozhovore riaditeľka laboratórií siete AGEL Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


AGEL Clinic získala certifikát kvality ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45001

25.1.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, získala certifikát kvality ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45001. Získanie certifikátov si vyžadovalo intenzívnu prípravu počas celého roka. Certifikát kvality, ktorý bol udelený spoločnosťou SGS Slovakia s.r.o., je platný do 19. januára 2024 a zostáva v platnosti v prípade úspešných dohľadových auditov.

Celý článok


NADÁCIA AGEL vstupuje do nového roku s novým logom

5.1.2021 / NADÁCIA AGEL

Srdce ako symbol starostlivosti o blížneho – to je hlavná myšlienka nového loga, ktoré sa stáva od nového roku 2021 symbolom NADÁCIE AGEL. Finálnu podobu vybrala komisia Správnej rady NADÁCIE v októbri 2020 zo 45 návrhov, ktoré jej zaslali zamestnanci Skupiny AGEL.

Celý článok


Na stravu si dajme pozor aj na Vianoce

14.12.2020 / AGEL Clinic

Počas vianočných sviatkov sa nejednému z nás stane, že to preženieme s jedlom. Rôzne ťažké a mastné jedlá, ktoré ponúka štedrovečerný stôl a ich kombinácia s alkoholom sú pre naše telo veľkou záťažou, a s tým môžu byť spojené rôzne zdravotné komplikácie. Čo všetko môže prejedanie sa spôsobiť a ako sa tomu môžeme vyhnúť, sme sa opýtali internistky MUDr. Terézie Pázmanovej zo špecializovanej nemocnice AGEL Clinic Bratislava.

Celý článok


„Pre pacientov sme síce častokrát neviditeľní, ale zároveň nepostrádateľní,“ hovorí anestéziologička z AGEL Clinic

10.12.2020 / AGEL Clinic

Sú poslední, ktorých pred operačným zákrokom v celkovej anestézii vidíme a často aj prvými, ktorí sú s nami, keď sa po zákroku zobúdzame. Práca anestéziológa skrýva pred zrakmi pacientov množstvo zákutí, ktoré si my, ako laici, neuvedomujeme. Čo všetko je v ich náplni, ale napríklad aj aké chyby ľudia najčastejšie pred anestéziou robia, sme sa spýtali anestéziologičky MUDr. Kataríny Kneppovej, ktorá pracuje v bratislavskej špecializovanej nemocnici AGEL Clinic.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomáha pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

2.12.2020 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava, špecializovanej nemocnici v Bratislave, majú k dispozícii už takmer polroka na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie terapiu rázovou vlnou. Pacientom pomáha pri širokej škále ochorení a k dispozícii im je rýchlo, čakacia doba je maximálne týždeň.

Celý článok


V AGEL Clinic otestovali počas víkendu 283 ľudí

9.11.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 280 testovaným. AGEL Clinic testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR, otestovali tiež zamestnancov kliniky antigénovými testami.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


"Pacienti sú pod vplyvom situácie zodpovednejší," hovorí vedúca fyzioterapeutka z bratislavskej AGEL Clinic

5.11.2020 / AGEL Clinic

Epidémia šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 prišla tento rok nečakane a nikto z nás dovtedy podobnú situáciu nepoznal. Zdravotníci museli okamžite zareagovať, prijať nové opatrenia a systém ich práce sa takmer zo dňa na deň zmenil. Sú v privej línii a kedykoľvek môžu prísť do styku s nakazeným pacientom, ktorý vírus môže nevedome šíriť. Aj napriek tomu, že špecializovaná nemocnica AGEL Clinic Bratislava funguje aj dnes v nezmenenom režime a klientom vychádza v každom smere v ústrety, zamestnanci kliniky si zvýšené riziká uvedomujú denne.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


V AGEL Clinic otestovali počas víkendu 2526 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov.

2.11.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 2500 testovaným. AGEL Clinic testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR a v sobotu podvečer zamestnancov a rodinných príslušníkov kliniky antigénovými testami.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Na chrbticu myslime denne a bolesti nepodceňujme

16.10.2020 / AGEL Clinic

Bolesťami chrbtice trpí množstvo z nás a pacientov s touto diagnózou pribúda. Dnešný deň, 16. október, je vyhlásený za Svetový deň chrbtice a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o týchto zdravotných problémoch. Na kľúčovú os nášho tela by sme však mali myslieť po celý rok.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


NADÁCIA AGEL prišla s projektom „Chráňme zdravie nás všetkých“ a svoju činnosť prispôsobila aktuálnej situácii poznačenej celosvetovou pandémiou

29.7.2020 / NADÁCIA AGEL

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých zaťažkávajúcou skúškou. NADÁCIA AGEL bola tiež vzhľadom na šíriacu sa epidémiu koronavírusu nútená zmeniť plány na rok 2020 a pozastaviť pripravované projekty. Namiesto toho však vymysleli nové projekty a pomáhali aj naďalej tam, kde ich potrebovali.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 35 EUR (základný panel) alebo 48 EUR (rozšírený panel) po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky. Odber sa robí aj deťom od 10 rokov.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


Zbierka NADÁCIE AGEL ukážkou pomoci a spolupatričnosti

22.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL už po tretíkrát organizuje v Nemocnici Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, charitatívnu vianočnú zbierku šatstva a hračiek pre ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej sociálnej situácii. Zbierka trvá celý november a okrem zamestnancov nemocnice sa do nej môžu zapojiť aj obyvatelia Kežmarku a okolia. Už prvé dni zbierky ukázali veľkú spolupatričnosť a ochotu pomôcť dospelým aj deťom, o čom svedčia plné vrecia vyzbieraných vecí. Tie poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


Vianočná zbierka šatstva v kežmarskej nemocnici

11.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL v spolupráci s kežmarskou nemocnicou aj tento rok organizuje charitatívnu zbierku šatstva. Vianočná zbierka šatstva sa koná počas celého novembra a prioritne sa do nej zapájajú zdravotnícki pracovníci a ich rodiny, no v tomto období už i verejnosť avizuje svoj záujem prispieť do dobročinnej akcie. Vyzbierané veci poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


NADÁCIA AGEL začala zbierať chobotničky

28.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Drobná maličkosť môže byť niekedy veľkou pomocou, ako napríklad háčkovaná chobotnička, ktorá pomáha predovšetkým predčasne narodeným deťom. Kedže chceme, aby túto roztomilú a hlavne užitočnú hračku malo čo najviacej detí, rozhodli sme sa ich zbierať a distribuovať do nemocníc, do detských postieľok a každému, kto o ňu prejaví záujem.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Rehabilitácie zvyšujú šance na lepšiu mobilitu

23.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Daniela trpí od narodenia detskou mozgovou obrnou. Po mnohých operáciách sa rozhodla vyskúšať rehabilitačný pobyt v špecializovanom centre Svetielko, vďaka ktorému vidí na svojej chôdzy prvé pokroky. Nakoľko liečba je finančne nákladná, NADÁCIA AGEL sa rozhodla financovať rehabilitačné terapie ako oxygenoterapiu, neurostimulačnú masáž a špeciálnu metódu TheraSuit.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Tadeáš, Vilko a Riško na štartovej čiare Healthy run Košice

5.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Bežci z Košíc a okolia mali možnosť urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre deti, ktoré potrebujú pomoc. Účasťou na nesúťažnom charitatívnom behu Healthy run Košice a zaplatením štartovného totiž prispeli trom hendikepovaným deťom, konkrétne Tadeášovi Wagnerovi, Richardovi a Viliamovi Holendovcom. Tento ročník rodinného charitatívneho behu odštartoval v sobotu 5. októbra o 10:00 hod. v areáli Nad Jazerom v Košiciach.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


NADÁCIA AGEL na Dni otvorených dverí Rádia Regina Západ

7.9.2019 / NADÁCIA AGEL

V sobotu 7. septembra otvorilo svoje brány verejnosti Rádio Regina Západ. Súčasťou bohatého programu bola Rozhlasová kvapka krvi, ktorú zabezpečila Nemocnica Komárno so svojím odberovým tímom. NADÁCIA AGEL spolu s ligovými hráčmi AS Trenčín podporila túto zmysluplnú akciu, pretože si všetci uvedomujeme dôležitosť tejto vzácnej tekutiny a nikdy nevieme, kedy môžeme zachrániť ľudský život.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Rehabilitácie pomáhajú Janke zlepšovať pohyb a motoriku

2.7.2019 / NADÁCIA AGEL

Čoraz častejšie vidieť poruchy pohybového aparátu u detí školského a často aj predškolského veku. Fyzioterapia detí s hendikepom sa zameriava vytvorenie správnych pohybových návykov, dôležité je sa venovať aj fyzioterapii detí s nesprávnym držaním tela, plochými nohami, deformitami hrudníka, stavmi po úrazoch a operáciách.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL