Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

NADÁCIA AGEL darovala bánovskej rehabilitácii nový prístroj

25.9.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Intuitívny, priestorovo nenáročný, jednoduchý na ovládanie a využiteľný pri rôznorodých bolestiach pohybového aparátu. Taký je nový prístroj na dištančnú elektroliečbu, ktorý dostala bánovská nemocnica do daru od NADÁCIE AGEL.

Celý článok


Zamestnanci kežmarskej nemocnice sa aj tento rok zúčastnili Lesného kúpeľa

25.9.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku sa aj tento rok zúčastnili ozdravnej relaxačnej terapie „Lesný kúpeľ“. Konala sa v Národnej rezervácii Morské oko. Karpatské bukové pralesy sľúbia pokoj, spomalenie, relax a žiadny signál. Účastníci relaxačnej terapie sa môžu tešiť na nevšedné liečivé prechádzky lesom, dychové cvičenia a relaxačné techniky.

Celý článok


9. stredoeurópsky popáleninový kongres privítal viac než sto zdravotníkov, ktorí odprezentovali najaktuálnejšie výsledky v oblasti popálenín

22.9.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Aktuálny 9. stredoeurópsky popáleninový kongres (21. – 22. 2023, Double Tree by Hilton Košice), ktorý sa konal pri príležitosti 52. výročia založenia Centra popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici AGEL Košice-Šaca, opäť združil významných odborníkov z okolitých krajín a zámoria.

Celý článok


Vedenie oddelení nemocníc spišského klastra sa stretlo na veľkej gremiálnej porade

22.9.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča sa streli všetci vedúci pracovníci oddelení levočskej, krompašskej a kežmarskej nemocnice. Účelom stretnutia bola účasť na školení pod vedením riaditeľa Spojenej akreditačnej komisie. Spojená akreditační komisia vznikla v roku 1998 a jej poslaním je trvalé zvyšovanie kvality a bezpečia zdravotnej starostlivosti, akreditácia zdravotníckych zariadení, poradenské činnosti a publikačné aktivity.

Celý článok


Po roku sa na skalické námestie vracia SKALICKÁ OSMIČKA

22.9.2023 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL tento rok pripravila už druhý ročník charitatívneho behu SKALICKÁ OSMIČKA. Štartovné bude v plnej výške venované Filipkovi Veselému zo Skalice a deťom z Centra pre deti a rodiny Skalica. Zapojiť sa do osem kilometrového behu a pomôcť môžete aj vy, a to už 8. októbra o 10.00 hod.

Celý článok


Poruchy sluchu - ako ich liečiť a ako im predísť?

21.9.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Sluch je jedným z piatich zmyslov človeka a je mimoriadne dôležité sa oň starať počas celého života. S bolesťami ucha, ale aj s poruchami sluchu sa počas celého roka stretávajú aj odborníci v rámci otorinolaryngologickej (ORL) ambulancie Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Alzheimerova choroba – nepredvídateľný ničiteľ mozgových buniek

20.9.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Začína zmätenosťou a prerastá do úplnej straty logického myslenia. Reč je o Alzheimerovej chorobe, ktorá má svoj svetový deň práve 21. septembra. O tomto vážnom degeneratívnom ochorení mozgu porozprávala primárka oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


Pokoj hôr a vôňa kapustnice. Aj takú podobu môže mať odborné podujatie pre zdravotníkov

19.9.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Zlaté Moravce v rámci sústavného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov zorganizovala odborný seminár tak pre sestry a pôrodné asistentky, ako aj zdravotníkov z iných stavovských organizácií, pre fyzioterapeutov, technikov, laborantov aj sanitárov. Konal sa v netradičnom mieste, v lone krásnej prírody Obyckých hôr.

Celý článok


V levickej nemocnici zapožičiavajú pacientom invalidné vozíky. Pacienti taktiež môžu využiť dopravnú zdravotnú službu

18.9.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Invalidné vozíky majú v nemocniciach po celom svete dôležitú úlohu pri zabezpečovaní pohodlia a dostupnosti pre pacientov so zdravotnými obmedzeniami. Vo svojom úsilí uľahčiť pohyb a zlepšiť pohodlie pacientov v rôznych situáciách, nemocnice často ponúkajú možnosť zapožičania invalidných vozíkov. Inak tomu nie je ani v levickej nemocnici.

Celý článok


Lôžková rehabilitácia handlovskej nemocnice je pripravená privítať prvých pacientov

14.9.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

V apríli tohto roku začala handlovská nemocnica budovať nové lôžkové oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Rehabilitačná ošetrovacia jednotka, ktorá má odľahčiť chirurgické a ortopedické lôžka nemocníc v regióne, privíta prvých pacientov už v druhej polovici septembra.

Celý článok


Kežmarská nemocnica otvorila ambulanciu cievnej chirurgie

14.9.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, otvorila začiatkom septembra novú ambulanciu. Ide o ambulanciu cievnej chirurgie, ktorá sa nachádza v priestoroch Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti. Ordinačné hodiny ambulancie pre pacientov sú pondelok, utorok, štvrtok a piatok v časoch 8:00 – 12:00 a 12:30 – 14:00.

Celý článok


Krompašania darovali krv po prázdninovej prestávke

13.9.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia z Nemocnice AGEL Levoča opäť zavítala do Nemocnice AGEL Krompachy. Po dvojmesačnej prestávke, ktorá bola počas letných prázdnin, darovali Krompašania 4500 ml krvi. Najbližší odber krvi bude realizovaný 9. októbra 2023 v čase 8:00 – 10:30 v pavilóne C, v priestoroch nemocničnej kaplnky.

Celý článok


Svetový deň sepsy: Venózne vstupy, katétre, ale aj dekubity môžu byť vstupnou bránou pre infekciu

13.9.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Sepsa, známa aj ako otrava krvi, je život ohrozujúca reakcia na infekciu. Každoročne 13. septembra na toto vážne ochorenie odborníci upozorňujú v rámci Svetového dňa sepsy. Ako sa sepse vyvarovať a prečo sú na ňu niektorí ľudia náchylnejší? To objasnila primárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce PhDr. MUDr. Mina Bobocká, MBA, MPH.

Celý článok


Sepsa môže vzniknúť aj po ľahkej infekcii. Kto je najviac ohrozený?

12.9.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Sepsa (otrava krvi) je najčastejšia príčina smrti po nezvládnutej infekcii, zvyčajne bakteriálnej. Imunitný systém si zvyčajne vie poradiť v boji proti akýmkoľvek baktériám, vírusom alebo hubám, aby zabránil vzniku infekcií, no stáva sa, že niekedy prehnane reaguje poškodením telesných tkanív a orgánov. Pri príležitosti svetového dňa sepsy, 13. septembra, prinášame rozhovor s primárkou MUDr. Jarmilou Dekrétovou z oddelenia anestézie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


„Akákoľvek pomoc je lepšia ako žiadna,“ apeluje smerom k verejnosti skúsená primárka

8.9.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Ako sa zachovať pri popáleninách, šoku či infarkte? Správne poskytnutá prvá pomoc v prvých minútach po udalosti, môže zachrániť, alebo výrazne zlepšiť kvalitu života pacientovi. Primárka oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Jarmila Dekrétová z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce objasňuje potrebu základov prvej pomoci.

Celý článok


Medzinárodné sympózium Kardiocentra AGEL Košice-Šaca spojilo odborníkov zo Slovenska a zahraničia

7.9.2023 / Kardiocentrum AGEL

Kardiocentrum AGEL Košice-Šaca zorganizovalo medzinárodné sympózium. Odborného podujatia sa 6. septembra 2023 zúčastnilo viac ako 100 pozvaných hostí vrátane špičkových domácich a zahraničných odborníkov z oblasti kardiovaskulárnej medicíny. Súčasťou odborného programu bola aj prezentácia operácie srdca z robotickej operačnej sály.

Celý článok


„Denne dnes ošetríme takmer dvojnásobok pacientov ako v minulosti,“ hovorí PhDr. Sučková

7.9.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Ôsmy september si pripomíname Svetový deň fyziatrie. Táto oblasť medicíny sa v poslednej dekáde dostala výrazne do popredia. Fyzioterapeuti a odborníci na rehabilitáciu zdôrazňujú aký obrovský pokrok môže dosiahnuť pacient pri systematickom cvičení pod správnym vedením odborníka, aj v ťažkom stave. Bohatú históriu a skvelé výsledky má aj oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Najvhodnejším obdobím na zákroky jednodňovej chirurgie je jeseň

6.9.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová je pripravená po technickej aj personálnej stránke realizovať naplno plánované operácie v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Vzhľadom na spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti je práve nadchádzajúca jeseň najvhodnejším obdobím. Pacienti, ktorí vyžadujú operačné zákroky v oblasti chirurgie, gynekológie a urológie oceňujú najmä krátky pobyt v nemocnici, šetrné a odborné prevedenie týchto zákrokov a krátky čas rekonvalescencie. Lekári zdôrazňujú, že je dôležité operácie neodkladať, ale nájsť si čas na ich absolvovanie. Dnešná technika, lekárska zručnosť, odbornosť a skúsenosti umožňujú menšie operácie absolvovať rýchlo, s elimináciou bolestivosti a času vyžadujúceho PN.

Celý článok


Hobby premenili na pravidelnú pomoc – šikovné žienky vyrábajú háčkované chobotničky pre novorodencov

5.9.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Na neonatologickom oddelení Nemocnice AGEL Zvolen pribudla nová várka háčkovaných chobotničiek, ponožiek a čiapočiek určených pre potreby novonarodených bábätiek. Jana Šlacká, ktorá je iniciátorkou projektu, už dlhšie zásobuje pôrodnice v rámci siete AGEL týmito milými, no zároveň veľmi užitočnými pomôckami.

Celý článok


Ambulancia klinickej logopédie kežmarskej nemocnice je presťahovaná

5.9.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Ambulancia klinickej logopédie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL je presťahovaná. Od 4. 9. 2023 sa nachádza na I. poschodí Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti na Huncovskej 40, ktorého hlavný vstup je z cesty od domova dôchodcov. Ambulancia sa venuje celej populácii, prevažne ju navštevujú detskí pacienti, pretože dospelí sú často časovo vyťažení a ostýchajú sa logopéda navštíviť.

Celý článok


Hlavnou zásadou pri hubárčení je zbierať len hríby, ktoré dobre poznáme

4.9.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Hríby sú výbornou pochúťkou a záľuba v hubárčení má pozitívny vplyv na ľudský organizmus aj z hľadiska pobytu v prírode. Z pohľadu lekárov je však veľmi dôležité, aby sme každý zozbieraný hríb dobre poznali, alebo ich kupovali len z overených zdrojov, bezpečne ich skladovali a správne upravili. Aj lekári v Nemocnici AGEL Bánovce každoročne riešia prípady otravy hubami. Najhoršou a najnebezpečnejšou pre človeka je otrava smrteľne jedovatou muchotrávkou zelenou.

Celý článok


Bonding po cisárskom reze poskytuje lepší pôrodný zážitok

4.9.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Bonding po cisárskom reze má veľký význam, pretože ide o prvý fyzický kontakt a vzájomnú interakciu medzi matkou a novorodencom. Tento okamih môže mať dlhodobý vplyv na vzťah medzi matkou a dieťaťom, ako aj na psychické a emocionálne blaho oboch strán. V levickej nemocnici môžu mať mamičky pri sekcii aj jednu sprevádzajúcu osobu. Je to už takmer rok, čo v levickej nemocnici zaviedli aj bonding po cisárskom reze.

Celý článok


Odpad z liekov: problém pre ekológiu aj verejné financie

28.8.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Lekáreň AGEL Levoča prijíma lieky a liečivá po exspiračnej dobe kvôli správnemu triedeniu nebezpečného odpadu. Na Slovensku medziročne narastá množstvo odpadu z liekov o desiatky ton. Vedúca lekárne Mgr. Lucia Gondová, MPH približuje zásady správania pri likvidácii nespotrebovaných liekov. Spolupráca občanov je pri recyklácii a likvidácii kľúčová. Ako môžeme prispieť k správnemu triedeniu a čo k likvidácii do lekárne vôbec nepatrí?

Celý článok


9. Stredoeurópsky popáleninový kongres poctia svojimi prednáškami uznávaní odborníci zo Slovenska i zahraničia

28.8.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Ako sa vyjadrila MUDr. Soňa Babjáková, lekárka z Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca a členka organizačného výboru 9. Stredoeurópskeho popáleninového kongresu, odborného podujatia sa zúčastní viacero významných osobností súčasnej popáleninovej medicíny.

Celý článok


9. Stredoeurópsky popáleninový kongres poctia svojimi prednáškami uznávaní odborníci zo Slovenska i zahraničia

28.8.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Ako sa vyjadrila MUDr. Soňa Babjáková, lekárka z Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca a členka organizačného výboru 9. Stredoeurópskeho popáleninového kongresu, odborného podujatia sa zúčastní viacero významných osobností súčasnej popáleninovej medicíny.

Celý článok


Komárňanská nemocnica predstavila svoj Rozvojový plán. Pacientov čakajú viaceré pozitívne zmeny

25.8.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Strategický rozvoj Nemocnice AGEL Komárno je už dlhšie podporovaný investíciami nielen z vlastných zdrojov, ale aj prostredníctvom eurofondov. Za posledných päť rokov do budovania nemocnica investovala viac ako 22 mil. eur. V minulom roku to bol napríklad nový urgentný príjem v hodnote 11 mil. eur, ktoré nemocnica vybudovala aj vďaka eurofondom. V roku 2023 predstavovala najväčšiu investíciu suma 1,5 milióna eur na vybudovanie špičkového MRi pracoviska. V priaznivo nastavených investíciách nemocnica plánuje pokračovať aj v týchto dňoch predstavila ďalšie zmeny, ktoré zlepšia komfort a zdravotnú starostlivosť pacientom.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má k dispozícii nový diagnostický prístroj

25.8.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nový prístroj Bilirubínometer dokáže v priebehu niekoľkých sekúnd diagnostikovať novorodeneckú žltačku. Jeho výhodou nie je len rýchlosť výsledku, ale aj neinvazívny postup diagnostiky pri vyšetrovaní novorodencov.

Celý článok


Dom ošetrovateľskej starostlivosti v handlovskej nemocnici slúži pacientom už dva roky

25.8.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Uplynuli dva roky, čo sa Nemocnica AGEL Handlová rozhodla otvoriť Dom ošetrovateľskej starostlivosti ako chýbajúci medzičlánok následnej starostlivosti. Opodstatnenosť tohto rozhodnutia a perspektíva zariadenia do budúcnosti sa aj s dvojročným odstupom potvrdila.

Celý článok


Ani páľava či dovolenkové obdobie neodradilo darcov vykonať ušľachtilý čin

24.8.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Leto, slnečné počasie a dovolenkové obdobie mnohí trávia pri mori, kúpaliskách a oddychom, no dobrovoľní darcovia krvi zo Zlatých Moraviec a priľahlých obcí zlatomoravského regiónu si opäť našli čas a Nemocnici AGEL Zlaté Moravce darovali takmer 11 litrov krvi.

Celý článok


„Úrazy na trampolíne vedia vždy prekvapiť nielen svojou rozmanitosťou, ale aj závažnosťou,“ hovorí úrazový chirurg bánovskej nemocnice

24.8.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Dva mesiace prázdnin sa chýlia ku koncu. Pre žiakov znamenali kopu voľného času, zážitkov a šantenia, pre lekárov v chirurgických ambulanciách sa však niesli aj v znamení zvýšeného počtu úrazov, najmä tých u detí. Výnimkou nebola ani úrazová ambulancia bánovskej nemocnice.

Celý článok


Prvá roboticky asistovaná operácia srdca na Slovensku. Liečbu skráti z mesiacov na týždne

24.8.2023 / AGEL SK

Prof. MUDr. František Sabol, PhD., MPH, MBA: Kardiochirurg musí mať pokoru. Robotických operačných prístrojov je na Slovensku niekoľko. V kardiochirurgii sa prístroj da Vinci využíva iba v Kardiocentre AGEL v košickej Šaci. Telemanipulátor odstráni mikroskopický tras rúk chirurga, úkony sú preto presnejšie ako pri klasickej operácii srdca. (Text zdroj: Korzár Košice)

Celý článok


Chirurgia levočskej nemocnice je presťahovaná

23.8.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča presťahovala chirurgické oddelenie. Zrekonštruovaný Pavilón chirurgických odborov disponuje siedmimi nadštandardnými izbami s vlastným sociálnym zariadením, štandardnými izbami a operačnými sálami, nachádza sa v bývalom pavilóne urologického oddelenia. V priestoroch urgentného príjmu je poskytovaná chirurgická, traumatologická a ortopedická ambulantná starostlivosť. Ústavná pohotovostná služba (ÚPS) je prevádzkovaná v Pavilóne chirurgických odborov.

Celý článok


Námestníčka levickej nemocnice oslávila svoje jubileum. Pri tejto príležitosti sa podelila o svoju cestu naprieč zdravotníctvom

22.8.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice AGEL Levice PhDr. Helena Kopsa Dudášová, MPH, MHA oslávila svoje jubileum. Pri tejto príležitosti porozprávala o svojich dlhoročných skúsenostiach a o svojej celoživotnej ceste v zdravotníctve.

Celý článok


V levickej nemocnici budú môcť rodičky využiť epidurálnu analgéziu za zníženú cenu

18.8.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Epidurálna analgézia (PEDA) je typ liečby bolesti, pri ktorom sa lokálne anestetikum alebo analgetikum podáva do epidurálneho priestoru, čo je priestor oko miechy a miechových nervovo v bedrovej alebo hrudnej oblasti chrbtice. Tento postup sa používa na úľavu od rôznych typov bolestí, medzi ktoré patria aj pôrodné bolesti. Za účelom lepšej dostupnosti pre pacientky levická nemocnica od 1. septembra zvýhodní cenu za podanie PEDA.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici pomáha štvornohý liečiteľ

16.8.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno neustále zlepšuje podmienky pre pacientov a prináša i netradičnejšie novinky, akou je aj animoterapia. Oddelenie dlhodobo chorých v rámci canisterapie prvýkrát privítalo štvornohého liečiteľa. Blue je 10 mesačný psík plemena zlatý retriever, ktorý po svojom dedkovi Roverovi zdedil svoju prítulnosť, veľkú empatiu a lásku k ľuďom.

Celý článok


Cesta do pôrodnice. Čo by si mala pribaliť budúca mamička?

16.8.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Každá budúca mamička chce prežiť svoje prvé chvíle s bábätkom v zdraví, pohodlí a bez zbytočných komplikácií tak, aby si z nemocnice odniesla tie najkrajšie spomienky. Jednou z vecí, ktorá jednoznačne pomôže celému procesu je správna príprava na pôrod, ale aj samotné zbalenie všetkých dôležitých vecí. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL si pre budúce rodičky pripravila prehľadný zoznam potrebných vecí, na ktoré by si nemali zabudnúť.

Celý článok


Hlasné chrápanie s tichými pauzami môže značiť vážny problém: screening spánkového apnoe môžu pacienti absolvovať aj v bánovskej nemocnici

15.8.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Zdravý spánok je nevyhnutnou súčasťou života. Dôležitá je nielen jeho dĺžka, ale aj kvalita. Tú môžu narušiť rôzne poruchy, ktoré potom ovplyvňujú fungovanie aj počas dňa, energiu, vitalitu a celkový zdravotný stav. Medzi časté poruchy spánku patrí spánkové apnoe. Pacientom ho vďaka novému prístroju dokážu diagnostikovať aj v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Spoločnosť AGEL, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach a Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL podpísali Rámcovú zmluvu o vzájomnej spolupráci

15.8.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Cieľom spolupráce subjektov je aplikácia poznatkov vedy a výskumu v rámci riešenia aktuálnych a koncepčných úloh, skvalitňovanie realizácie odborných aktivít a riešenie úloh vyplývajúcich z potrieb zmluvných strán. Slávnostný podpis zmluvy sa uskutočnil 14. augusta 2023 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Fyzioterapeutka radí: aké kritériá by mali spĺňať prezuvky a školská taška?

14.8.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Začiatok školského roka je už za dverami a mnohí rodičia v tomto období riešia dilemu, podľa akých kritérií vybrať deťom tú správnu školskú tašku a prezuvky. Hoci malí školáci si potrpia skôr na to, ako školské pomôcky vyzerajú, dôležité je aj to, aby boli vyhovujúce zo zdravotného hľadiska. Skĺbiť obe kritériá vôbec nie je jednoduché, o čom svedčia aj mnohé zdravotné problémy detí.

Celý článok


V levickej nemocnici je laktačné poradenstvo mimoriadne obľúbené

11.8.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Pôrod je jedným z najvýznamnejších okamihov v živote ženy. Po narodení dieťaťa sa žena zhosťuje role matky. Jedným zo základných inštinktívnych procesov, ktoré matka a dieťa spolu prežívajú je dojčenie. Mamičkám v levickej nemocnici je k dispozícii aj laktačná poradkyňa MAMILA o.z., MUDr. Romana Udvardy, ktorá vysvetľuje, ako prebieha laktačné poradenstvo a ako správne dojčiť.

Celý článok


Ako sa vyvarovať prechladnutiu v nestálom letnom počasí

11.8.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Vyhnúť sa prechladnutiu počas nestáleho počasia môže byť výzvou, pretože teploty a poveternostné podmienky sa môžu rýchlo meniť, najmä ak príde chladnejší a vlhký vzduch, napríklad po daždi. Nie je to však nemožné. Prechladnutie je bežná respiračná infekcia, ktorá môže zahŕňať bolesť hrdla, začervenanie nosa, kašeľ, upchatie nosa, hlieny a celkovú únavu.

Celý článok


Komárňanská nemocnica oslávila rok fungovania urgentného príjmu

10.8.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno pre rokom prvýkrát pre verejnosť oficiálne otvorila priestory moderného a plne vybaveného urgentného príjmu tretieho tisícročia. Jeho veľkým prínosom pre pacientov aj personál je prepojenie s interným a chirurgickým pavilónom tak, aby bola pacientovi v čo najrýchlejšom čase poskytnutá kvalitná zdravotná starostlivosť na jednom mieste.

Celý článok


Krompašská nemocnica eviduje zvýšený počet „letných“ zranení

10.8.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Zdravotníci z Nemocnice AGEL Krompachy sa počas prázdnin stretávajú so zvýšeným počtom úrazov, ktoré súvisia s letnými aktivitami. U detí sú to najčastejšie zranenia spôsobené pádmi z bicykla, trampolíny či kolobežky. Dospelí prichádzajú so zraneniami a úrazmi zo spoločenských akcií. Chirurgická ambulancia eviduje aj menej časté zranenia.

Celý článok


V levočskej nemocnici je možné darovať krv počas celého leta

10.8.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča neoddychuje ani počas dovolenkového obdobia. Darcovia krvi môžu prísť do levočskej nemocnice aj počas leta, ktoré je z hľadiska počtu darcov najslabším obdobím v roku. Nemocnice však krv potrebujú celoročne a darovanie krvi má benefity aj pre samotného darcu. V levočskej nemocnici je možné darovať krv každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


Módna prehliadka priniesla detskému oddeleniu kežmarskej nemocnice až 4300 eur

9.8.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vďaka finančným prostriedkom, ktoré podujatie prinieslo bude môcť detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, zakúpiť potrebné vybavenie. Benefičnú akciu zorganizovali CVČ Kežmarok, SOŠ Biela voda a Spring. To všetko v duchu príjemného posedenia a prezentácie módnej práce žiakov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica trpí akútnym nedostatkom krvi. Zároveň prichádza s novinkou pre darcov

8.8.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Letné mesiace sú z hľadiska darovania krvi v slovenských nemocniciach náročné. Kvôli dovolenkám darcov ubúda, naopak, úrazov pribúda. V kritickom letnom období Nemocnica AGEL Komárno povzbudzuje na darovanie krvi aj novinkou – online rezervačným systémom.

Celý článok


Jej vzťah k povolaniu sestry posilnil aj boj o vlastné zdravie: „V práci sa cítim užitočná a užívam si každý deň,“ hovorí sestra handlovskej nemocnice

8.8.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

K práci zdravotnej sestry ju doviedla skúsenosť s opatrovaním chorej príbuznej. Vtedy ešte netušila, že jej vzťah k tomuto povolaniu posilní aj boj o vlastné zdravie. Lucia Lakatošová pracuje v Nemocnici AGEL Handlová 24 rokov, v súčasnosti je sestrou na diabetologickej ambulancii, kde je nielen pravou rukou diabetologičky MUDr. Viery Kubíkovej, ale aj strážnym anjelom pacientov.

Celý článok


CT pracovisko bánovskej nemocnice začalo s poskytovaním ozónoterapie

7.8.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Vďaka zriadeniu nového CT pracoviska sa v Nemocnici AGEL Bánovce rozšírilo aj spektrum poskytovaných služieb. Pod kontrolou počítačovej tomografie začali skúsení odborníci aplikovať ozónoterapiu, ktorá je obľúbenou liečebnou metódou bolestivých stavov chrbtice.

Celý článok


Primárka urgentného príjmu radí: Ako správne poskytnúť prvú pomoc po poštípaní hmyzom? A čo v prípade, ak vás uhryzol had?

4.8.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Poštípanie hmyzom v letnom období je pomerne častou komplikáciou pobytu v prírode či na záhrade. I keď nie stále sa to dá, je vhodné všimnúť si, o aký hmyz mohlo ísť. Téme sa venuje primárka urgentného príjmu Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Katarína Hricová.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici pripravila laktačná poradkyňa prednášku o dojčení

4.8.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno mamičkám pri dojčení pomáha s poradenstvom počas celého roka. V rámci Svetového týždňa dojčenia však mali možnosť dozvedieť sa o tejto téme viac. Materské mlieko je svojím zložením unikátne a je prispôsobené potrebám dieťaťa od narodenia, ako aj počas jeho vývoja. V prvom roku života dieťaťa predstavuje tú najlepšiu výživu, chráni ho pred ochoreniami, podporuje imunitný systém dieťaťa. Materské mlieko má dokonale zastúpené všetky živiny potrebné pre zdravý rast a vývoj bábätka.

Celý článok


Svetový týždeň dojčenia: V kežmarskej nemocnici si pre pacientky pripravili užitočnú prezentáciu

4.8.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Svetový týždeň dojčenia je významná celosvetová iniciatíva zameraná na podporu dojčenia a osvetu o jeho výhodách pre zdravie matiek a detí. Novorodenecké a gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, pri tejto príležitosti usporiadalo pre rodičky prednášku o výhodách, technikách a polohách pri dojčení dieťatka.

Celý článok


„Po kúpaní vo verejných vodách sa dôkladne osprchujte a mokré plavky vymeňte za suché,“ radí urologička handlovskej nemocnice

3.8.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Horúce letné dni sú neodmysliteľne spojené s kúpaním. Kým niekto dáva prednosť bazénu v pohodlí domova, iní si radi zájdu na kúpalisko, do wellnesu či schladiť sa k jazeru. Neraz si však odtiaľ odnesú aj nechcený suvenír v podobe urologických či gynekologických ťažkostí.

Celý článok


Skalická nemocnica privítala nové posily na rádiológii

3.8.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pracoviská siete AGEL ponúkaju nielen kvalitnú zdravotnú starostlivosť, ale aj stabilné pracovné prostredie a profesionálny tím pre absolventov. Dôkazom toho je aj rádiodiagnostické pracovisko Fakultnej nemocnice AGEL Skalica, ktoré v nedávnej dobe posilnili dvaja noví rádiodiagnostici. Tí zavítali do Skalice až z Rimavskej Soboty a Vranova nad Topľou.

Celý článok


Svetový týždeň dojčenia: Krompašská nemocnica odštartovala individuálne poradenstvo pre rodičky

2.8.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Prvý augustový týždeň patrí dojčeniu. Svetový týždeň dojčenia je významná celosvetová iniciatíva zameraná na podporu dojčenia a osvetu o jeho výhodách pre zdravie matiek a detí. Tohtoročné podujatie zdôrazňuje dôležitosť podpory dojčenia pre zdravý vývoj a dlhodobú pohodu detí a ich matiek. Nemocnica AGEL Krompachy počas výnimočného týždňa odštartovala individuálne poradenstvo.

Celý článok


Pôrodná asistentka zo Zvolena: Mamičky chcú byť pripravené, no záujem o prípravu na pôrod prejavujú aj otcovia

2.8.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Zvolenská pôrodnica dlhodobo potvrdzuje nielen svoju dôležitosť v regióne, ale aj neustále sa zvyšujúcu úroveň poskytovaných služieb. Lekári, sestry a pôrodné asistentky sa pravidelne zúčastňujú vzdelávacích kurzov a školení, aby rodiacim ženám dokázali poskytnúť čo najlepšiu podporu počas príchodu ich bábätka. Nemocnica AGEL Zvolen organizuje aj kurzy psychofyzickej prípravy na pôrod pre tehotné ženy a ich partnerov. Na to, ako tieto kurzy prebiehajú, odpovedá organizátorka kurzov a pôrodná asistentka Bc. Svetlana Suchá.

Celý článok


V levickej nemocnici budú mať mamičky možnosť epidurálnej analgézie

1.8.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Epidurálna analgézia (PEDA) je významným bodom v oblasti pôrodníctva, ktorá poskytuje úľavu od bolesti a zvyšuje tak komfort ženy počas pôrodu. Je to jedna z najbezpečnejších a najúčinnejších foriem liečby bolesti pri pôrode. Táto metóda získava čoraz väčšiu popularitu, a preto je dôležité, aby verejnosť bola o nej dostatočne informovaná.

Celý článok


Všetko, čo je dôležité vedieť o dojčení

1.8.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prečo je dojčenie pre dieťa tak dôležité a čo ovplyvňuje nástup laktácie? Pri príležitosti prebiehajúceho Svetového týždňa dojčenia, odpovedá na najčastejšie otázky vedúca sestra novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca PhDr. Ľubomíra Karoľová.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce otvára novú ambulanciu všeobecného lekára pre dospelých

31.7.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Od utorka 1. augusta Nemocnica AGEL Zlaté Moravce rozširuje odbornosť poskytovaním zdravotnej starostlivosti v novej, špecializovanej ambulancii v odbore všeobecného lekárstva. Uspokojí tak dopyt tohto druhu činností pre poistencov všetkých troch zdravotných poisťovní.

Celý článok


Zápal pľúc postihuje ľudí bez ohľadu na vek

31.7.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Pneumónia - laicky povedané zápal pľúc, je zápalové ochorenie pľúcneho tkaniva. Môže byť spôsobená baktériami, vírusmi, hubami alebo inými mikroorganizmami. Pneumónia môže byť rôzneho rozsahu a tiež stupeň závažnosti môže byť rôzny. Niekedy sú prítomné len mierne príznaky, inokedy sa vyskytnú aj vážne komplikácie. Závažnejší priebeh má pneumónia väčšinou u pacientov s oslabeným imunitným systémom a u polymorbídnych pacientov.

Celý článok


Dovolenka je veľmi dôležitým spôsobom, ako zregenerovať telo aj myseľ

31.7.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Dovolenka je pre zdravotníkov, rovnako ako pre akúkoľvek inú profesijnú skupinu, veľmi dôležitá. Zdravotníci majú zvlášť náročné povolanie, ktoré si vyžaduje značnú odbornosť, angažovanosť, emocionálnu záťaž a fyzickú námahu. Preto je dôležité, aby mali pravidelné obdobia oddychu a dovolenky z viacerých dôvodov. Potvrdzuje to aj odborníčka z Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Kežmarská nemocnica eviduje zvýšený počet zranení v súvislosti s letnými aktivitami

31.7.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL sa v súčasnom prázdninovom období stretávajú so zvýšeným počtom „letných“ úrazov. Dôsledky pádov z kolobežky sa stávajú bežnou súčasťou ošetrovania chirurgickej ambulantnej starostlivosti. Úrazy, ktoré sa často vyskytujú počas letných mesiacov, zahŕňajú rôzne pády pri športových aktivitách.

Celý článok


Chirurgia levočskej nemocnice sa bude sťahovať

28.7.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča pripravuje sťahovanie chirurgického oddelenia. Od 4. augusta 2023 do 13. augusta 2023 bude v levočskej nemocnici pozastavený príjem hospitalizovaných pacientov a hospitalizácie budú presunuté do partnerských nemocníc. Sťahuje sa aj traumatologická ambulancia do priestorov budovy urgentného príjmu, napriek tomu však nedôjde k žiadnemu obmedzeniu a výpadku ambulantnej starostlivosti. Po odsúhlasení RÚVZ bude v blízkej dobe spustená do prevádzky aj operačná sála na urgentnom príjme.

Celý článok


Čo si má do pôrodnice pribaliť budúca mamička?

28.7.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Budúce mamičky sa istotne chcú dobre pripraviť na svoju dlho očakávanú chvíľu. K tomu určite patrí aj výbava, ktorú by si mali so sebou priniesť, aby mali ony aj bábätko všetko, čo budú potrebovať. Nemocnica AGEL Krompachy si pre budúce rodičky pripravila zoznam potrebných vecí, ktoré by si mali pribaliť do pôrodnice.

Celý článok


Počet úrazov počas letných prázdnin stúpa: Primárka urgentného príjmu radí, ako v konkrétnych situáciách poskytnúť prvú pomoc

27.7.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V letných mesiacoch sme aktívnejší – viac cestujeme, športujeme a lákajú nás rôzne dobrodružstvá. Aj to je dôvod, prečo lekári počas prázdnin zaznamenávajú zvýšený počet úrazov. Z dôvodu vysokých teplôt nie sú výnimkou ani kolapsy. Na to, ako to v týchto dňoch vyzerá na urgentnom príjme a čo robiť v prípade, že sa prázdninová aktivita skončí zranením, sme sa pozreli s lekármi z Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Mimoriadny odber krvi v žiarskej nemocnici

27.7.2023 / Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom

Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom v spolupráci s Mobilnou odberovou jednotkou partnerskej Nemocnice AGEL Komárno a tímom AGEL Merea zorganizovala pre svojich darcov mimoriadny odber krvi.

Celý článok


Vitamín D – viete, že ani počas leta ho nemusíte mať dostatok?

27.7.2023 / AGELLAB SK

Vitamín D je známy aj ako slnečný vitamín, ktorý získal popularitu najmä v období pandémie COVID-19. Jeho prítomnosť v organizme je nevyhnutná pre zdravé a pevné kosti, delenie buniek a správne fungovanie imunitného systému. Ľudský organizmus si ho vie vyprodukovať sám, má to však jednu podmienku – dopad slnečných lúčov na kožu.

Celý článok


Chodenie naboso má mnoho benefitov, neodporúča sa však každému

26.7.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Jedni si ho nevedia vynachváliť, iní ho považujú za kontroverzné, nebezpečné či dokonca nevkusné. Reč je o chodení naboso, ktoré sa teší obľube najmä počas letných mesiacov. O jeho prínosoch pre zdravie, ale aj možných rizikách, porozprávala vedúca fyzioterapeutka bánovskej nemocnice Libuša Klamárová.

Celý článok


Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny levočskej nemocnice má k dispozícii prístroj na kontinuálnu hemodialýzu (CVVHD)

20.7.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča má na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny k dispozícii prístroj pre CVVHD. Je určený pre kriticky chorých pacientov a slúži k náhrade funkcie obličiek u pacientov, ktorí nemôžu podstúpiť klasickú hemodialýzu pre závažnosť svojho stavu. Prístrojom CVVHD sa podarilo rozšíriť spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti pacientom v kritickom stave na OAIM. Aká pomoc pre pacienta je dialýza?

Celý článok


Anna Tóthová už 43 rokov pracuje s popálenými pacientmi: „Všetkým hovorím: nech radšej dieťa chvíľu plače doma v postieľke, kým rodičia vypijú kávu, ako v bolestiach po obarení na popáleninovej klinike.“

20.7.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Každý, kto pozná Mgr. Annu Tóthovú vie, že ide o naozaj vzácnu ženu, ktorá celý svoj profesijný život zasvätila práci na jednom z najťažších oddelení. Vedúca sestra Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa denne stretáva s naozaj ťažkými životnými príbehmi a vážne popálenými pacientmi, medzi ktorými sú častokrát aj deti. Ako si po 43. rokoch spomína na svoje začiatky, najkrajšie a najťažšie dni v práci a aké úprimné slová adresovala svojim kolegyniam?

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa narodilo tento rok už 400. bábätko

19.7.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v Nemocnici AGEL Komárno privítali na svet už 400. bábätko v roku 2023. Malý Bruno sa narodil mamička Kristíne z Hurbanova, obaja sú zdraví a spokojní.

Celý článok


Študenti medicíny praxujú v levickej nemocnici na oddelení vnútorného lekárstva

19.7.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice sa snaží cielene vychovávať nové generácie zdravotníkov. Do levickej nemocnice prichádzajú pravidelne na prax študenti medicíny, ktorí naberajú vedomosti od odborníkov. Hlavnú výučbu, usmernenie a cenné rady im počas dvoch týždňov poskytoval primár oddelenia vnútorného lekárstva Maksym Saienko, MPH.

Celý článok


Žiarska nemocnica organizuje mimoriadny odber krvi

19.7.2023 / Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom

Žiarska nemocnica, po novom už s názvom Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom, organizuje pre svojich darcov mimoriadny letný odber krvi. Leto je obdobím, kedy je vzhľadom na dovolenky darcov najvzácnejšej tekutiny menej, ale potreba krvi neklesá, práve naopak. Zdravotníci vítajú každého jedného darcu aj prvodarcov.

Celý článok


Nový krajský odborník pre všeobecné lekárstvo: ,,Chceme zvýšiť počty všeobecných praktických lekárov v kraji“

19.7.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prednosta Kliniky všeobecného lekárstva Nemocnice AGEL Košice-Šaca prof. MUDr. PhDr. Peter Kalanin, PhD. bol koncom marca vymenovaný do funkcie krajského odborníka pre všeobecné lekárstvo v Košickom samosprávnom kraji. Aké budú jeho prvé kroky v novej pozícii a čo považuje v odbore všeobecného lekárstva za najdôležitejšie?

Celý článok


V letných mesiacoch sa treba o seba starať o čosi viac. Dôsledkom nechránenia sa môže byť aj hospitalizácia

18.7.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Posledné týždne, vzhľadom na extrémne horúce letne počasie, na urgentný príjem Nemocnice AGEL Levice prichádzajú pacienti v stave závažnej dehydratácie a úpalu - väznejšie prípady neraz končia na lôžkovom oddelení vnútorného lekárstva a JIS-ke. O problematike a prevencii viac prezradil primár oddelenia vnútorného lekárstva Maksym Saienko, MPH.

Celý článok


Práce na budovaní moderného lôžkového rehabilitačného oddelenia v handlovskej nemocnici sa blížia do finále

18.7.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

V Nemocnici AGEL Handlová v apríli tohto roku začali stavebné práce, ktorých cieľom je vybudovanie moderného lôžkového oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Oddelenie má odľahčiť chirurgické a ortopedické lôžka nemocníc v regióne, zvýšiť komfort a rozšíriť možnosti liečby, ktoré handlovská nemocnica pacientom poskytuje. Spustenie prevádzky lôžkovej rehabilitácie vedenie nemocnice plánuje už na jeseň.

Celý článok


V skalickej nemocnici sa počas prvého polroka 2023 narodilo viac ako 300 detí

18.7.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pôrodnica Fakultnej nemocnice AGEL Skalica sa aj tento rok teší obľúbenosti rodičiek nielen zo Skalice a okolia, ale aj napríklad z Bratislavy a dokonca aj z Čiech. Popularita sa odrazila aj na počte doteraz narodených bábätiek tohto roka, ktorých bolo 327.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa za prvý polrok narodilo takmer 800 bábätiek

17.7.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Gynekologicko-pôrodnícka klinika Nemocnice AGEL Košice-Šaca patrí k najvyhľadávanejším pôrodniciam na východe Slovenska. Za prvých šesť mesiacov v nej mamičky priviedli na svet bezmála osemsto bábätiek.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých krompašskej nemocnice zorganizovalo pre seniorov olympiádu

17.7.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Oddelenie dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Krompachy pravidelne pripravuje pre svojich pacientov originálny program. Ergoterapia je účinnou metódou pomáhajúcou pacientom s rôznymi zdravotnými problémami. V dopoludňajších hodinách sa v spoločenskej miestnosti stretli dva tímy a zahrali sa na olympiádu. Personál podobnými aktivitami seniorom vytvára príjemné a socializačné prostredie, ktoré pozitívne vplývajú na zdravotný stav pacientov.

Celý článok


So správnym stravovaním môže byť leto ešte krajšie

14.7.2023 / Nemocnica AGEL Levice

S letnými mesiacmi a stúpajúcimi teplotami je dôležité venovať pozornosť aj stravovaniu. Správne stravovanie v lete prináša mnoho výhod a znižuje riziká spojené s nevhodným stravovaním. Zdravá strava je kľúčová pre udržanie optimálneho zdravia a výkonu v lete. O tom, ako sa stravovať viac prezradila diétna poradkyňa levickej nemocnice.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícka klinika získala ženské panvové trenažéry na nácvik lekárskych zručností, vyšetrenia a šitia

14.7.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vďaka grantu z Nadácie Tatrabanka, o ktorý požiadal Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n.o., sa zlepší výučbový proces študentov všeobecného lekárstva v Nemocnici AGEL Košice-Šaca, ktorej Gynekologicko-pôrodnícka klinika je výučbovým pracoviskom Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, Lekárskej fakulty v Košiciach. Prostredníctvom projektu Inovácia predmetu gynekológie a pôrodníctva sa zabezpečí progres pregraduálnej a postgraduálnej výučby a zatraktívnenie priebehu praktických cvičení simuláciou na moderných zdravotníckych modeloch pre výučbu a nácvik lekárskych zručností.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícka klinika získala ženské panvové trenažéry na nácvik lekárskych zručností, vyšetrenia a šitia

14.7.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Vďaka grantu z Nadácie Tatrabanka, o ktorý požiadal Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n.o., sa zlepší výučbový proces študentov všeobecného lekárstva v Nemocnici AGEL Košice-Šaca, ktorej Gynekologicko-pôrodnícka klinika je výučbovým pracoviskom Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, Lekárskej fakulty v Košiciach. Prostredníctvom projektu Inovácia predmetu gynekológie a pôrodníctva sa zabezpečí progres pregraduálnej a postgraduálnej výučby a zatraktívnenie priebehu praktických cvičení simuláciou na moderných zdravotníckych modeloch pre výučbu a nácvik lekárskych zručností.

Celý článok


Čas liečby novorodeneckej žltačky v krompašskej nemocnici klesol o 50%

13.7.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

S novorodeneckou žltačkou sa stretávajú aj zdravotníci v Nemocnici AGEL Krompachy. Je to bežné ochorenie bábätiek, ktoré nie je závažné a skríningom sa dá jednoducho diagnostikovať. Doba liečenia novorodeneckej žltačky sa vďaka novému prístrojovému vybaveniu znížila o polovicu. Nové prístrojové príslušenstvo a lampa zabezpečuje bábätkám so žltačkou modernú zdravotnú starostlivosť. Novorodeneckú žltačku spôsobuje vysoká koncentrácia bilirubínu v krvi. Čo to je?

Celý článok


Muzikoterapia rozhýbala telo aj dušu pacientov v Zlatých Moravciach

13.7.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Pacientov hospitalizovaných na oddelení vnútorného lekárstva, oddelení dlhodobo chorých a lôžkovom rehabilitačnom oddelení Nemocnice AGEL Zlaté Moravce navštívili muzikoterapeutky. Cieľom projektu financovaného NADÁCIOU AGEL bola predovšetkým pomoc pri liečbe pacientov, keďže hudba navodzuje stav psychického uvoľnenia a pohody.

Celý článok


Náhrady umelých kĺbov sú v komárňanskej nemocnici dostupné už aj pre poistencov zdravotnej poisťovne UNION Na operáciu sa aktuálne čaká len jeden mesiac

12.7.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Skvelá správa pre poistencov zdravotnej poisťovne UNION. Nemocnici AGEL Komárno sa podarilo vyrokovať zmluvu o úhrade operácií umelých náhrad kĺbov, a tak tieto náročné ale mimoriadne žiadané operácie sú od 1. júla 2023 dostupné pre všetkých pacientov tejto poisťovne. Pacienti ZP UNION dokonca majú v Nemocnici AGEL Komárno v súčasnej dobe čakacie časy len jeden mesiac, čo je výrazne kratšia doba, ako v iných zdravotníckych zariadeniach.

Celý článok


Pacientom handlovského oddelenia dlhodobo chorých už slúžia nové postele

12.7.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Komfort pacientov hospitalizovaných v Nemocnici AGEL Handlová zvýšia nové postele a nočné stolíky. Tie v uplynulých dňoch na oddelení dlhodobo chorých nahradili staršie lôžka. Nemocnica postele zakúpila vďaka eurofondovému projektu.

Celý článok


„Seniori horúčavy často podceňujú,“ hovorí lekárka oddelenia dlhodobo chorých bánovskej nemocnice

12.7.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Horúčavy, ktoré v uplynulých dňoch potrápili Slovensko, sú veľkou záťažou pre ľudský organizmus. Jednou z najviac ohrozených skupín sú počas letného obdobia práve seniori. Často u nich absentuje pocit smädu, prípadne podcenia silné slnko, čo vedie ku kolapsovým stavom. Téme sa venovala lekárka z oddelenia dlhodobo chorých MUDr. Miriama Šatalová.

Celý článok


Zdravotníci z kežmarskej nemocnice ošetrili počas víkendového festivalu EĽRO 32 ľudí

12.7.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa opäť aktívne zúčastnili festivalu Európske ľudové remeslo organizovaného mestom Kežmarok. Počas troch dní konania festivalu ošetrili 32 ľudí, ktorým bola poskytnutá základná zdravotná starostlivosť. V porovnaní s počtom ošetrených v roku 2022 klesol ich počet o 26. Najčastejšou príčinou ošetrenia bola nevoľnosť a zvýšený krvný tlak.

Celý článok


Plastika odstávajúcich ušníc: Ako prebieha zákrok a pooperačná starostlivosť?

11.7.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca poskytujú aj rôzne typy estetických a korekčných chirurgických výkonov, ktoré sa realizujú za účelom zlepšenia vzhľadu tváre či krku. Jedným z takýchto zákrokov je aj takzvaná otoplastika. Operácia odstávajúcich ušníc sa vykonáva u detí od predškolského veku a taktiež aj u dospelých. Ako sa pri nej postupuje? Téme sa venuje ORL lekárka MUDr. Ľubomíra Švecová.

Celý článok


Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení levickej nemocnice privítali na svet už 500. bábätko

10.7.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice 8. júla 2023 privítali päťsté bábätko v tomto roku. Je ním malý Samuel s mierami 3780 gramov a 50 centimetrov. Chlapček i mamička sú zdraví a šťastní.

Celý článok


Mobilná odberová jednotka levočskej nemocnice navštívila Lendak

7.7.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia z Nemocnice AGEL Levoča zavítala do Lendaku. Lendačania a Lendačanky darovali 15 750 ml krvi a až 37% percent z nich bolo prvodarcov. K odberom zavítali aj zvedaví škôlkari, ktorým zdravotníci s pedagogičkami vysvetlili základy darovania krvi. Letné mesiace sú z hľadiska počtu darcov najslabšie. V Levoči je možnosť darovania krvi každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


Polrok vo zvolenskej pôrodnici: U chlapcov i dievčat prevládajú známe domáce mená

7.7.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Aj napriek tomu, že pôrodnica Nemocnice AGEL Zvolen podlieha od konca marca komplexnej rekonštrukcii a pôrody prebiehajú v dočasnej pôrodnej sále, počas prvých šiestich mesiacov tohto roka sa narodilo vo Zvolene viac ako 500 detí. Počet dievčat a chlapcov bol vyvážený a obľube sa tešili najmä klasické mená.

Celý článok


Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny levickej nemocnice poskytuje špičkovú starostlivosť pacientom vo vážnom zdravotnom stave

6.7.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny je kľúčovým pilierom moderného zdravotníctva. Zohráva nenahraditeľnú úlohu v poskytovaní kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre pacientov vo vážnom zdravotnom stave. V skratke sa nazýva OAIM a je dôležité nie len pri poskytovaní anestézie pred operáciami, ale aj pri zabezpečovaní intenzívnej starostlivosti počas a po chirurgických zákrokoch, ako aj pri liečbe kriticky chorých pacientov.

Celý článok


Algeziológ handlovskej nemocnice bol vyznamenaný ocenením Slovenskej lekárskej spoločnosti

6.7.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Patrí k lekárom, pre ktorých je práca poslaním. Reč je o MUDr. Miroslavovi Pastuchovi, MPH, algeziológovi Nemocnice AGEL Handlová, ktorého prínos v oblasti liečby chronickej bolesti ocenila Slovenská lekárska spoločnosť vzácnym vyznamenaním.

Celý článok


Bánovská nemocnica vďaka eurofondovému projektu získala nové postele

4.7.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Komfort pacientov hospitalizovaných v Nemocnici AGEL Bánovce zvýšia nové postele a nočné stolíky. Tie v uplynulých dňoch pribudli na všetky lôžkové oddelenia. Nemocnica ich zakúpila vďaka eurofondovému projektu.

Celý článok


Komárňanskú nemocnicu navštívilo vedenie Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského

4.7.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnicu AGEL Komárno poctil svojou návštevou významný hosť, profesor PharmDr. Ján Klimas, PhD., MPH., dekan Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave však nemocnicu nenavštívil prvýkrát. Prednášal na I. a II. Komárňanskej onkologickej konferencii, a taktiež sa zúčastnil na slávnostnom otvorení Nemocničnej lekárne v roku 2021, ktorá je jedna z prvých komplexne vybavených nemocničných lekární na Slovensku.

Celý článok


Komárňanskú nemocnicu navštívilo vedenie Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského

4.7.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Nemocnicu AGEL Komárno poctil svojou návštevou významný hosť, profesor PharmDr. Ján Klimas, PhD., MPH. Dekan Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave však nemocnicu nenavštívil prvýkrát. Prednášal na I. a II. Komárňanskej onkologickej konferencii, a taktiež sa zúčastnil na slávnostnom otvorení Nemocničnej lekárne v roku 2021, ktorá je jedna z prvých komplexne vybavených nemocničných lekární na Slovensku.

Celý článok


Alergie, kliešte aj parazity – Slováci si z dovoleniek vozia nechcené suveníry

4.7.2023 / AGELLAB SK

Dovolenka je čas bezstarostného relaxu, počas ktorého sa len málokto zamýšľa nad tým, že aj toto pohodové obdobie môže mať neblahý vplyv na naše zdravie. Aj počas dovolenky však prídete do kontaktu s nástrahami, ktoré môžu oslabiť imunitu či vykoľajiť celý chod organizmu. Ako sa vyhnúť nechcenému suveníru z dovolenkového obdobia?

Celý článok


„Prvý moment s dieťatkom bol očarujúci...“ Čerstvý otec Peter sa podelil o svoje dojmy z krompašskej pôrodnice

3.7.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Peter opisuje skúsenosť z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Krompachy. Čerstvý otec hovorí o pozitívnej skúsenosti, príjemných priestoroch a výbornej starostlivosti o rodičku a dieťatko. „Už pri vstupe ma privítala milá pani upratovačka, čo ma veľmi potešilo. Každou ďalšou návštevou som sa len presvedčil o správnom výbere pôrodníckeho zariadenia. Prostredie vždy čisté a personál pozitívne naladený,“ opisuje Peter Cibulka, otec malej Dorotky, ktorá sa narodila v krompašskej nemocnici. Je prítomnosť partnera v pôrodnici potrebná? Aký má na to názor?

Celý článok


Päť zdravotníckych zariadení na strednom Slovensku je už súčasťou Skupiny AGEL

3.7.2023 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL sa od prvého júla definitívne stala oficiálnym vlastníkom troch nemocníc a dvoch polikliník v Banskobystrickom kraji. Konkrétne sa to týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Transakcia medzi sieťou ProCare a Svet zdravia a zdravotníckou sieťou AGEL sa začala realizovať ešte vlani v júni, koncom apríla tohto roku ju odsúhlasil Protimonopolný úrad SR. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať. Ide o historicky jednu z najväčších transakcií v zdravotníctve a spoločnosť AGEL tak výrazným spôsobom posilnila svoje postavenie a aktivity na Slovensku.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca opätovne obhájila najvyšší status ocenenia ESO ANGELS AWARDS

30.6.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca získalo tretíkrát po sebe DIAMANTOVÝ STATUS ESO ANGELS AWARDS udeľovaný za úroveň starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou. Ocenenie prevzala na medzinárodnom kongrese IX. European Stroke Organisation Conference v Mníchove lekárka neurologického oddelenia MUDr. Ivana Trusinová. O závažnom dopade ochorenia na človeka, spôsobe liečby a dôležitosti jej rýchleho aplikovania podrobne informuje primárka neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Eva Rozprávková.

Celý článok


Kedy by sme deti nemali dávať do táborov a čo robiť, aby boli zdravé aj v lete

30.6.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Ovocné šťavy sú výbornou alternatívou komerčných sladených nápojov. Pediater z detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, MUDr. Jozef Serafín hovorí o základných princípoch zdravotnej prevencie detí počas letného obdobia. Vďaka jednoduchým pravidlám sa vaše ratolesti môžu vyhnúť zdravotným nepríjemnostiam. Netreba zabudnúť ani na to, že nie je úplne v poriadku ak rodičia prídu za obvodným lekárom s tým, že potrebujú „iba podpísať papier do tábora“.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca opätovne obhájila najvyšší status ocenenia ESO ANGELS AWARDS

30.6.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca získalo tretíkrát po sebe DIAMANTOVÝ STATUS ESO ANGELS AWARDS udeľovaný za úroveň starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou. Ocenenie prevzala na medzinárodnom kongrese IX. European Stroke Organisation Conference v Mníchove lekárka neurologického oddelenia MUDr. Ivana Trusinová. O závažnom dopade ochorenia na človeka, spôsobe liečby a dôležitosti jej rýchleho aplikovania podrobne informuje primárka neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Eva Rozprávková.

Celý článok


Infekcia kliešťovej encefalitídy môže častejšie prebehnúť bezpríznakovo, tvrdí infektológ

30.6.2023 / AGELLAB SK

Slovensko v posledných rokoch zažíva mimoriadne vysoký výskyt kliešťa obyčajného, ktorého epicentrá výskytu sa zväčšujú nielen plošne, ale aj smerom do vyšších nadmorských výšok. Aktuálna situácia na Horehroní navyše dokazuje, že je potrebné zachovať zvýšenú opatrnosť aj pri konzumácii nepasterizovaných výrobkov z ovčieho a kravského mlieka.

Celý článok


Novinka v diagnostike v komárňanskej nemocnici Realizuje vyšetrenie prsníkov magnetickou rezonanciou

29.6.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

V januári otvorili pracovisko magnetickej rezonancie a od júna poskytujú aj možnosť vyšetrenia prsníkov touto metódou. Nemocnica AGEL Komárno v rámci svojich rozvojových projektov a zvyšovania kvality zdravotnej starostlivosti prichádza s ďalšou novinkou pre pacientov. V indikovaných prípadoch sa na najmodernejšej magnetickej rezonancii dajú vyšetriť prsníky, mimoriadne detailne a presne so zameraním sa na tie najmenšie nálezy.

Celý článok


Skalická nemocnica otvára jednodňovú chirurgiu v odbore otorinolaryngológia

29.6.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Výborná správa pre všetkých pacientov. Fakultná nemocnica AGEL Skalica otvára jednodňovú chirurgiu v odbore otorinolaryngológia. Uvedené pracoviská v regióne chýbajú, čo sa odráža na dlhých čakacích časoch a ich maximálnom vyťažení. Skalická nemocnica teda od júla otvára túto možnosť. Jednodňová chirurgia má nesporný prínos pre pacienta, pretože v krátkom čase rieši zdravotný problém pacienta s minimálnym narušením jeho každodenného života. O čo presne ide hovorí MUDr. Martina Judáková. Výkony budú hradené zdravotnými poisťovňami, operáciu musí každému pacientovi indikovať lekár.

Celý článok


Bánovská nemocnica rozširuje poskytované služby: ponúka kinesiotaping pre verejnosť

29.6.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Kineziotaping alebo tejpovanie je jednoduchá a finančne nenáročná metóda, ktorú terapeuti využívajú pri problémoch s pohybovým aparátom, ale poslúžiť môže aj ako prevencia zranení pri športe. Po novom ju využívajú už aj lekári na rehabilitačnom oddelení Nemocnice AGEL Bánovce, pričom túto službu ponúkajú aj širokej verejnosti.

Celý článok


Preventívna akcia v handlovskej nemocnici odhalila neliečených pacientov s pľúcnymi ochoreniami

28.6.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Jednoduché vyšetrenie, ktoré dokáže odhaliť celý rad zdravotných problémov. Reč je o spirometrii, pomocou ktorej vie lekár zistiť funkčnosť a stav dýchacích orgánov pacienta. Absolvovať toto efektívne vyšetrenie mali možnosť pri príležitosti Svetového dňa spirometrie aj obyvatelia hornonitrianskeho regiónu v rámci pneumologickej ambulancie Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Roztrhnutie Achillovej šľachy nemusí postihnúť len športovcov

28.6.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Roztrhnutie Achillovej šľachy je závažné poranenie, pri ktorom dochádza k úplnému alebo čiastočnému prerušeniu Achillovej šľachy. Šľacha sa nachádza na zadnej strane lýtka. Toto poranenie sa najčastejšie vyskytuje pri športe, najmä pri skokoch, behu a rýchlych zmenách smeru pohybu. Bohaté skúsenosti s touto diagnózou majú aj odborníci v Nemocnici AGEL Levice. Do ambulancie úrazovej chirurgie a na oddelenie úrazovej chirurgie prichádza až 15% pacientov práve s podozrením na roztrhnutie achillovej šľachy.

Celý článok


Školáci sa učili zásady prvej pomoci

27.6.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Zdravotníčka z Nemocnice AGEL Krompachy Mgr. Miriama Nemčíková sa zúčastnila špeciálneho vyučujúceho dňa. Školákom prvého stupňa základnej školy vysvetľovala základné princípy prvej pomoci. Okrem zdravotníčky mali deti zo Základnej školy s materskou školou, Maurerova 14 program aj s inými záchrannými zložkami. Čo všetko sa naučili o prvej pomoci?

Celý článok


Fajčenie nie je len osobným zdravotným problémom jednotlivca, ale aj verejným zdravotným rizikom

27.6.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Fajčenie je jedným z najrozšírenejších zlozvykov, jedným z najväčších verejných problémov s vážnymi dôsledkami pre fajčiarov samotných, ale aj pre okolitú populáciu. Je dôležité zvýšiť povedomie o škodlivosti fajčenia, rizikách, ktoré so sebou prináša a dostupnej liečbe pre tých, ktorí sa rozhodnú s touto závislosťou skoncovať. Odborníci z Nemocnice AGEL Levice sa s komplikáciami u pacientov, ktoré súvisia s fajčením, stretávajú dennodenne.

Celý článok


Na problémy s dychom si nezvykajte: Dajú sa riešiť spirometriou.

27.6.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Spirometria - jednoduchý, neinvazívny diagnostický a často používaný test v lekárskej praxi na zhodnotenie funkčnosti a kapacity pľúc a porúch s dýchaním. Slúži na posúdenie a monitorovanie pľúcnych chorôb, akou je astma, chronická bronchitída, emfyzém a iné obštrukčné ochorenia pľúc. Ide o bezbolestné vyšetrenie, ktoré Nemocnica AGEL Zlaté Moravce vykonáva dospelým osobám po dovŕšení 18. roku. Pri príležitosti Svetového dňa spirometrie, 27. jún, upriamuje pozornosť práve na tento druh vyšetrenia.

Celý článok


Lekári Nemocnice AGEL Košice-Šaca členmi zdravotníckeho tímu národného mužstva na futbalových Majstrovstvách sveta

26.6.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Súčasťou realizačného tímu na futbalových Majstrovstvách sveta v Argentíne boli aj lekári Nemocnice AGEL Košice-Šaca, ortopéd MUDr. Ronald Polomský z Kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny a fyziater MUDr. Róbert Filep z kliniky liečebnej rehabilitácie. Akú zdravotnú starostlivosť hráčom počas šampionátu poskytovali?

Celý článok


V levočskej nemocnici ukončili tohtoročnú prax žiaci Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta

26.6.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča každoročne poskytuje prax žiakom Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta v Levoči. Na mesiac bolo pre nich študijným domovom najmä chirurgické a neurologické oddelenie. Získavanie praktických skúseností je pre budúcich zdravotníkov nevyhnutnou súčasťou štúdia. Stredná zdravotnícka škola Štefana Kluberta tento rok eviduje zvýšený záujem o štúdium a najvyšší počet žiakov v celej svojej histórii.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK, Košický klaster nového priemyslu a Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL podpísali Rámcovú zmluvu o vzájomnej spolupráci

23.6.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Cieľom tejto spolupráce je zlepšenie kvality vzdelávania a výskumu, s dôrazom na najnovšie vedecké poznatky. Zmluvné strany sa dohodli na spoločnom postupe pri prepojení teórie a praxe vo vedeckovýskumnej a vzdelávacej oblasti. Slávnostné podpísanie zmluvy sa uskutočnilo 23. júna 2023 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Seniori sú v letnom období zraniteľní. Na čo by si mali dávať pozor?

23.6.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V horúcich letných mesiacoch je dôležité venovať osobitnú starostlivosť zdraviu seniorov. Primár oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku MUDr. Peter Bárta, má pre túto zraniteľnú skupinu obyvateľstva niekoľko odporúčaní. Najdôležitejšie je dodržiavanie dostatočné pitného režimu a vyhýbanie sa priamemu slnečnému žiareniu. Ako môžeme zistiť, že nie sme dehydrovaní?

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK, Košický klaster nového priemyslu a Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL podpísali Rámcovú zmluvu o vzájomnej spolupráci

23.6.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Cieľom tejto spolupráce je zlepšenie kvality vzdelávania a výskumu, s dôrazom na najnovšie vedecké poznatky. Zmluvné strany sa dohodli na spoločnom postupe pri prepojení teórie a praxe vo vedeckovýskumnej a vzdelávacej oblasti. Slávnostné podpísanie zmluvy sa uskutočnilo 23. júna 2023 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Mnohonásobní darcovia krvi motivovali študentov k darcovstvu

22.6.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Minulotýždňový Deň darcov krvi využila aj Knižnica Jána Henkela v Levoči, ktorá pozvala na stretnutie mnohonásobných darcov krvi s mladými gymnazistami. Komorné stretnutie sa konalo na transfúziologickom oddelení Nemocnice AGEL Levoča. Svojimi skúsenosťami prispeli zamestnanci oddelenia aj mnohonásobní darcovia krvi. Cieľom stretnutia bolo priblížiť študentom dôležitosť darovania krvi a motivovať ich k darcovstvu.

Celý článok


Krompašania darovali takmer 10 litrov krvi

22.6.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia z Nemocnice AGEL Levoča opäť zavítala do Nemocnice AGEL Krompachy. Krompašania darovali takmer 10 litrov krvi a medzi nimi bolo aj 6 prvodarcov. V lete mobilná odberová jednotka pozastavuje svoju činnosť, no od septembra budú odbery opäť realizované.

Celý článok


Rekonštrukčné operácie po onkochirurgii: Aké sú možnosti záchrany prsníka a čo všetko je potrebné vedieť pred zákrokom?

22.6.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prsia sú dôležitým aspektom v sebaobraze ženy. Do života mnohých však zasahuje zákerné onkologické ochorenie alebo jeho reálna hrozba a jeho dôsledkom býva aj život zachraňujúci onkologický výkon. Dnešná medicína však aj v tejto oblasti neuveriteľne napreduje. Ako sa v rozhovore vyjadrila MUDr. Petra Eliášová Dutková, lekárka z Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca, rekonštrukcia prsníkov po onkologickom výkone uľahčuje ženám nielen rekonvalescenciu, ale v neposlednom rade im pomáha zvládnuť aj samotnú onkologickú diagnózu.

Celý článok


Levickí lekárnici vlani vydali skoro 127 000 balení liekov. Lekárne sú jedným z kľúčových pilierov zdravotníckeho systému.

21.6.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Dôležitým a neoddeliteľným prvkom zdravotníckeho systému je aj lekáreň. V súčasnej dobe, keď ochorení všetkého druhu pribúda, viacerých liekov je nedostatok, význam lekární a zásobovania liekmi ešte stúpa. Lekáreň AGEL Levice len za vlaňajšok vydala takmer 127 000 balení liekov a do lekárne prišlo až skoro 90 000 pacientov.

Celý článok


Rehabilitačné oddelenie bánovskej nemocnice vedie nová primárka

21.6.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Bánovce má novú posilu. Doterajšieho primára MUDr. Ivana Töroka, ktorý sa o pacientov bude naďalej starať v rámci rehabilitačnej ambulancie, na pozícii vystriedala MUDr. Oksana Kosztroba.

Celý článok


Pri operáciách v handlovskej nemocnici pomôžu nové svetlá

20.6.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová sa snaží neustále zlepšovať poskytované služby. V uplynulých dňoch preto zakúpila nové svetlá na operačné sály, ktoré majú nielen lepšiu svietivosť, ale zároveň šetria energie.

Celý článok


Skalická nemocnica získala dve nové sanitky

19.6.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica dnes uviedla do prevádzky dve nové vozidlá záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Využívať ich bude približne 35 zdravotníkov z dvoch stredísk ZZS skalickej nemocnice. Zakúpené boli vďaka Európskemu fondu regionálneho rozvoja. Sú vybavené špičkovou technikou, ktorá personálu výrazne pomôže k záchrane ľudského života.

Celý článok


Novinka v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Mamičkám pri pôrode poskytuje úľavu a uvoľnenie vaginálna náparka

19.6.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Gynekologicko-pôrodnícka klinika Nemocnice AGEL Košice-Šaca ponúka ženám novú procedúru – bylinnú vaginálnu náparku. Pre mamičky pri pôrode prináša hneď niekoľko priaznivých účinkov.

Celý článok


Darcovia krvi sa opäť podelili o svoje zdravie: V rámci hutníckej kvapky krvi darovali takmer 30 litrov život zachraňujúcej tekutiny

16.6.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hematologicko-transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca navštívili aj dnes dobrovoľní darcovia krvi. V rámci podujatia Hutnícka kvapka krvi, organizovaného spoločnosťou U. S. Steel Košice darovali takmer 30 litrov vzácnej tekutiny.

Celý článok


Súrodenecké duo zo Skalice je inšpiráciou pre darcov krvi. Spolu darovali krv a krvné doštičky neuveriteľných 155-krát

16.6.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Darovanie krvi je jednou z najvzácnejších a najšľachetnejších foriem dobrovoľnej pomoci, ktorú je možné poskytnúť. Vedúca sestra onkologického oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica PhDr. Jana Valachovičová a jej brat Marián Valachovič sú živým a obdivuhodným príkladom nezištnej pomoci iným. A nielen tým, že Janka pracuje s ľuďmi trpiacimi zákernou chorobou, ale aj ich prístupom k darovaniu krvi. Spolu už darovali krv a krvné doštičky neuveriteľných 155-krát. Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi majú aj odkaz pre všetkých ďalších.

Celý článok


Mesto Zlaté Moravce ocenilo prácu zdravotníkov Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

16.6.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V obradnej sále Mestského strediska kultúry a športu v Zlatých Moravciach sa včera uskutočnilo slávnostne oceňovanie vybraných zdravotníckych pracovníkov, ktorí si z rúk primátora Zlatých Moraviec prevzali cenu a poďakovanie za prácu. Ide o najvýznamnejšie uznanie zo strany radnice zdravotníkom, ktorí svojou prácou prispeli k rozvoju zdravotníctva a sociálnych služieb v roku 2022.

Celý článok


Krompašská nemocnica pokračuje vo vzdelávaní lekárov. Intenzita pôrodných bolestí závisí od celkového nastavenia rodičky

16.6.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy opätovne organizuje lokálne odborné semináre pre lekárov. Permanentné vzdelávanie je v oblasti medicíny nesmierne dôležité. S príchodom neočakávanej pandémie koronavírusu sa vzdelávacia činnosť krompašskej nemocnice na istý čas zastavila. Dnes už je vzdelávanie opäť obnovené. Druhý odborný seminár sa konal pod záštitou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

Celý článok


Svetový deň darcov krvi si v Komárne pripomenuli odberom krvi

15.6.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno 14. júna 2023 v rámci Svetového dňa darcov krvi symbolicky zorganizovali odber krvi. Darovať krv prišlo 25 darcov, medzi nimi boli aj prvodarcovia, pre ktorých bolo darovanie najvzácnejšej tekutiny premiérove. Medzi darcami krvi v nemocnici privítali aj manželské páry. Na oddelení panovala veselá nálada.

Celý článok


Senior centrum Sv. Kataríny rozširuje svoje služby: počas letných mesiacov umožní krátkodobé umiestnenie seniorov

15.6.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Senior centrum Svätej Kataríny, ktoré funguje pri handlovskej nemocnici, rozširuje poskytované služby. Počas letných mesiacov chce rodinným príslušníkom uľahčiť starostlivosť o seniorov. Od júna do septembra ponúka aj krátkodobú starostlivosť o seniorov, ktorú možno využiť napríklad počas dovoleniek.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca súčasťou Svetového kongresu futbalovej medicíny

14.6.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prednosta Kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny Nemocnice AGEL Košice-Šaca, Lekárskej fakulty UPJŠ Košice, MUDr. Peter Polan, PhD., MPH zastupoval šačiansku nemocnicu na Svetovom kongrese futbalovej medicíny v Londýne. Súčasťou kongresu bolo zasadnutie zástupcov FIFA Medical Centre of Excellence.

Celý článok


Do skalickej nemocnice priviezli nový prístroj magnetickej rezonancie

14.6.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Nový prístroj magnetickej rezonancie je už v priestoroch rádiológie vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica a je tak o krok bližšie k jeho spusteniu. Pacientom by malo začať slúžiť na začiatku augusta. Nemocnica vďaka tejto novinke výrazným spôsobom skvalitní poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Deň darcov krvi si pripomenula aj levočská nemocnica

14.6.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Dnes oslavujeme Svetový deň darcov krvi, dôležitý deň, ktorý si pripomíname každý rok, aby sme ocenili a povzbudili ľudí, ktorí sa dobrovoľne rozhodli darovať krv. Nemocnica AGEL Levoča pri tejto príležitosti obdarovala darcov krvi sladkou odmenou. Blíži sa dovolenkové obdobie, ktoré je z hľadiska počtu darcov najslabším obdobím. Transfúziologické oddelenie levočskej nemocnice darcov rado privíta aj naďalej každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


Prosbu levickej nemocnice vypočulo až 71 darcov krvi

13.6.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Darovanie krvi je čin, ktorý má neoceniteľný vplyv na zachraňovanie životov. Darcovia sú si toho vedomí, dôkazom je aj počet, v ktorom prišli darovať krv do Nemocnice AGEL Levice po nedávnej výzve. Súčasťou dnešného darovania bol aj prieskum o tom, čo si myslia o darovaní krvi.

Celý článok


Bánovská nemocnica dnes slávnostne otvorila nové pracovisko CT: Najmodernejší prístroj prispeje k rýchlejšej a presnejšej diagnostike

13.6.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pacienti aj zdravotníci sa dočkali. Mesto Bánovce nad Bebravou má vďaka najnovšiemu CT prístroju väčšiu dostupnosť a kvalitu zdravotnej starostlivosti. Jedno z najmodernejších a najpokrokovejších CT dnes slávnostne odovzdali do prevádzky za účasti vedenia spoločnosti AGEL aj primátora mesta. CT má kapacitu 17 - 20 vyšetrení denne. Zakúpenie prístroja v celkovej hodnote 503 tisíc EUR financovala spoločnosť AGEL.

Celý článok


Pôrody v levickej nemocnici - komfort, pohodlie a empatický prístup k budúcim mamičkám. Primár gynekológie: ,,Rovnako dôležitý ako pôrod je aj popôrodná fáza“

12.6.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Pôrod je jedinečným a dôležitým okamihom v živote každej jednej ženy a jej rodiny. Je to proces, ktorý si vyžaduje osobitnú pozornosť a odbornú starostlivosť. Viac o pôrode samotnom, ako aj o popôrodnej fáze prezradil námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť a primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Levice MUDr. Gabriel Mančík, MBA.

Celý článok


Sestra inštrumentárka: „Na operačnej sále nie je priestor na rivalitu. Začínajúcim kolegom sa snažíme čo najviac odovzdať a prácu ich naučiť dobre, pretože potrebujeme spolupracovať“

9.6.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Pred očami verejnosti sú ukryté a poďakovania od pacientov sa im dostane len málokedy. Ich práca je pritom nesmierne dôležitá a vyžaduje špecifické zručnosti. Na operačnej sále sú dôležitým členom tímu. Zabezpečujú prípravu operácie a asistujú pri chirurgických zákrokoch. O špecifickej práci, ktorá vyžaduje vysoké nároky ako po stránke profesionálnej, tak aj psychickej, fyzickej a emocionálnej, sme sa zhovárali s vedúcou sestrou Operačného centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca Mgr. Petrou Gašparovou a sestrou inštrumentárkou Máriou Groszmannovou.

Celý článok


Levická nemocnica bojuje s nedostatkom krvi Pomôžte a príďte darovať krv

9.6.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Najvzácnejšia tekutina – ľudská krv. Nedá sa zatiaľ ničím nahradiť, jej nedostatok má zásadný vplyv na zdravotný systém a je dôležitá pri záchrane života pacientov. Tí, ktorí podstupujú zložité operácie, bojujú o život s ťažkými ochoreniami alebo utrpeli vážne zranenia, potrebujú pravidelný prístup ku kompatibilnej krvi a krvným produktom. V levickej nemocnici aktuálne zápasia s nedostatkom všetkých krvných skupín a prosia darcov a všetkých, ktorým táto nezištná humánna činnosť nie je cudzia, aby prišli darovať krv.

Celý článok


V nadštandardnej pôrodnej sále krompašskej nemocnice je k dispozícii ďalšia novinka

9.6.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy má pre rodičky k dispozícii ďalšiu novinku. Je ňou vaňa, ktorá sa nachádza v priestoroch nadštandardnej pôrodnej sály. Miestnosť je vybavená vlastným sociálnym zariadením a mnohými užitočnými pomôckami pre pohodlie rodičiek. Inovatívna súčasť poskytuje nové možnosti rodičkám z blízkeho okolia aj vzdialenejších miest.

Celý článok


„Pacienti počas muzikoterapie na chvíľu zabudli na bolesť,“ hovorí s úsmevom riaditeľka bánovskej nemocnice

8.6.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pacientov hospitalizovaných na oddelení dlhodobo chorých a lôžkovom rehabilitačnom oddelení Nemocnice AGEL Bánovce navštívili muzikoterapeutky. Cieľom projektu financovaného NADÁCIOU AGEL bola predovšetkým pomoc pri liečbe pacientov, keďže hudba navodzuje stav psychického uvoľnenia a pohody.

Celý článok


Otec a syn v jednej nemocnici? „Aj keď priamo neprichádzame do kontaktu, je to veľmi dobrý pocit,“ hovorí otec.

8.6.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Voľbu stať sa lekárom nikdy neoľutovali, práve naopak, u oboch bola jasná od mladosti. Hoci otec svoje rozhodnutie až do podania prihlášky tajil, synovi od ranného detstva obaja rodičia v štúdiu medicíny pomáhali a podporovali ho. Po ťažkom dni sa najradšej odreagujú v prírode, behom. Otec, MUDr. Šimon Kónya starší, pracuje v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce ako ortopéd a syn, MUDr. Šimon Kónya mladší, ako traumatológ. Aká bola motivácia stať sa zdravotníkom, ako trávia voľný čas a či občas majú „ponorku“ nám rozpovedali v rozhovore.

Celý článok


Liečba popálenín a jaziev detských pacientov: Čím je zdroj popálenia tepelne agresívnejší, tým je pravdepodobnejšie, že dieťa sa nevyhne operačnej liečbe

8.6.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Podľa slov MUDr. Sone Babjákovej, deti, väčšinou 1 až 3-ročné, tvoria približne 25 % všetkých pacientov Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca. Lekárka tento stav odôvodňuje tým, že práve vtedy sú vo veku, kedy začínajú chodiť a sú možno ťažšie ustrážiteľné. Zároveň už dosiahnu na kuchynský pult alebo stôl, na ktorých rodičia nechtiac nechajú položené nádoby s horúcimi tekutinami, a nešťastie je na svete.

Celý článok


Lekáreň levočskej nemocnice má už 30 rokov

7.6.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje aj nemocničnú lekáreň, ktorá nedávno oslávila už 30 rokov. Prvou vedúcou lekárne bola RNDr. Odette Petrociová, s ktorou sa rozprávala súčasná vedúca farmaceutka lekárne Mgr. Lucia Gondová, MPH. Spoločne odhaľujú historické začiatky a súčasnosť lekárne, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou prevádzky zdravotníckeho zariadenia. Je pravdou, že v minulosti bol jej osud otázny?

Celý článok


Úľava od bolestivého vredu predkolenia pacientka pocítila až po návšteve Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

6.6.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Bezsenné noci, opuch a veľké bolesti, pre ktoré pacient nie je schopný výkonu bežných činností všedného dňa. Aj také sú príznaky chronického vredu predkolenia ľudovo nazývaného „Bercovho vredu“, ktorými trpela i pani Helena Turzová. Aj napriek tomu, že navštívila viacero zdravotných zariadení a lekárov úľavu od bolestí a adekvátne riešenie jej zdravotného stavu jej poskytli až erudovaní zdravotníci v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Pľúcna ambulancia bánovskej nemocnice sa sťahuje do moderných priestorov, nové prístroje výrazne zlepšia možnosti diagnostiky

5.6.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pľúcna ambulancia Nemocnice AGEL Bánovce bude od 12. júna 2023 sídliť v nových priestoroch. Jej pracovisko sa bude nachádzať vedľa novozriadeného CT pracoviska. Okrem moderných priestorov pacientom ponúkne aj rozšírenie spektra vyšetrení, a to vďaka novému prístrojovému vybaveniu.

Celý článok


Vedenie nemocníc spišského klastra upevňuje spoluprácu a posilňuje zdravotnú starostlivosť

5.6.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Vedenie Nemocnice AGEL Levoča, Nemocnice AGEL Krompachy a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, usporiadalo dôležité stretnutie s vedúcimi pracovníkmi internistických oddelení jednotlivých nemocníc. Cieľom tohto stretnutia bolo dosiahnuť dohodu o spolupráci medzi jednotlivými zariadeniami, ktorá podporí zefektívnenie zdravotnej starostlivosti pacientov interného oddelenia a oddelenia dlhodobo chorých.

Celý článok


Práca sociálnej pracovníčky píše nezabudnuteľné príbehy

2.6.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Nie všetci pacienti prepustení z nemocnice nájdu doma zázemie, kde sa o seba môžu postarať sami alebo s pomocou blízkych. Niekedy je pacient odkázaný sám na seba, alebo mu rodina nedokáže poskytnúť adekvátnu starostlivosť. V takýchto prípadoch nastupuje sociálny pracovník, ktorý má za úlohu riešiť nepriaznivú sociálnu situáciu pacienta. Vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica je to Bc. Alena Stehlíková.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zriadila novú ambulanciu pre pľúcne choroby

1.6.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Od dnes, 1. júna, Nemocnica AGEL Zlaté Moravce rozširuje odbornosť poskytovaním zdravotnej starostlivosti v novej, špecializovanej ambulancii v odbore pneumológia a ftizeológia. Uspokojí dopyt po tomto druhu špecializovaných činností zatiaľ pre poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovni.

Celý článok


Nové zdvíhacie zariadenia v handlovskej nemocnici zjednodušia manipuláciu s pacientom

1.6.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Do výbavy Nemocnice AGEL Handlová pribudli vďaka eurofondovému projektu dve zdvíhacie zariadenia. Zdravotníkom zjednodušia manipuláciu s imobilnými pacientmi a ich polohovanie, ktoré je nevyhnutné pre prevenciu dekubitov.

Celý článok


Neonatologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno dostalo chobotničky

31.5.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má krásnu tradíciu. Mladé ženy Zsófia a Noémi prinášajú už od roku 2017 na novorodenecké oddelenie háčkované chobotničky, odvtedy v tejto milej tradícii pokračujú. Pôvodným zámerom bola túžba pomôcť nielen predčasne narodeným bábätkám, aby mali milého spoločníka, ale potešiť aj všetky ostatné bábätká a aj ich mamičky.

Celý článok


Pacientom so sklerózou multiplex dokážu na Klinike liečebnej rehabilitácie v Šaci skvalitniť život

30.5.2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Sclerosis multiplex, čiže roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Ide o zápalovo-degeneratívne ochorenie, ktoré napáda centrálny nervový systém a jeho vývoj je často nepredvídateľný. A keďže práve dnes si pripomíname Svetový deň sklerózy multiplex, ktorý má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť, prinášame vám príbeh pacienta Jozefa, ktorý bol s touto diagnózou hospitalizovaný na Klinike liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Levočská nemocnica otvára bufet

30.5.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča otvára od 30. mája 2023 bufet pre svojich pacientov, zamestnancov a ich príbuzných. Nachádza sa v priestoroch bývalého bufetu, v budove jedálne a kuchyne, vedľa psychiatrického oddelenia. Otvorený bude pondelok až piatok od 7.00 hod. do 15.00 hod. a pre zákazníkov bude k dispozícii široký sortiment produktov.

Celý článok


Huntingtonova choroba - vzácne genetické ochorenie mení život pacientovi aj jeho okoliu

29.5.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Huntingtonova choroba. Ochorenie vzácne, dlho nepoznané, stále raritné a nezvyčajné, ale významným spôsobom meniace život a jeho kvalitu postihnutého človeka a zasahujúce aj jeho bezprostredné okolie. Práve Huntingtonovej chorobe bola venovaná celoslovenská konferencia, ktorá sa uskutočnila vo Zvolene. Zúčastnili sa jej renomovaní odborníci zo Slovenka, Čiech a Nemecka, ale aj samotní pacienti a ich blízki, aby si vymenili najnovšie poznatky o tejto chorobe.

Celý článok


Vysoké Tatry privítali stovky zdravotníkov z celého Slovenska

29.5.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL v spolupráci so Vzdelávacím, vedeckým a výskumným inštitútom AGEL zorganizovala celoslovenskú odbornú konferenciu s medzinárodnou účasťou XXV. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra, ktoré sa uskutočnili v dňoch 26. – 27. mája 2023 v Kongresovom centre Hotela ACADEMIA, Stará Lesná, Vysoké Tatry. Konferencia sa konala pod záštitou predsedu predstavenstva AGEL SK Ing. Michala Pišoju, MPH, LL.M. za účasti stovky zdravotníkov.

Celý článok


Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno opäť získalo najvyššie možné ocenenie .V liečbe náhlych cievnych mozgových príhod sú lepší ako celosvetový priemer

29.5.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno opäť triumfovalo. Aj za rok 2022 získalo najvyššie ocenenie, a to Diamantový status ANGELS AWARD. Cenu udeľuje European Stroke Organisation za prístup k liečbe cievnych mozgových príhod (CMP). Najväčšiu zásluhu na ocenení má celý tím neurologického oddelenia vrátane jednotky intenzívnej starostlivosti nemocnice, ktorý je roky mimoriadne úspešný v liečbe CMP.

Celý článok


V zamestnaní operačná sestra, vo voľnom čase herec: „Nepoznám lepší pocit, než vidieť spokojného pacienta a spokojného diváka“

26.5.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

V zamestnaní sa stará o svojich pacientov na operačnej sále, kde pracuje ako operačná sestra, vo voľnom čase ho zasa môžete vidieť strašiť na bojnickom zámku či usmievať sa z divadelných dosiek. Reč je o Bc. Jozefovi Ruckschlossovi z Nemocnice AGEL Handlová, ktorý svoj profesijný aj súkromný život zasvätil ľudom.

Celý článok


Bánovská nemocnica spustila skúšobnú prevádzku CT pracoviska

25.5.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Novozriadené CT pracovisko Nemocnice AGEL Bánovce spustilo skúšobnú prevádzku. Jeho slávnostné otvorenie vedenie nemocnice naplánovalo na približne polovicu júna. Nemocnica tak výrazným spôsobom postúpi v kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


11. Skalický deň sestier. Ocenená sestra Ružena Škodová: ,,Pre mňa je pacient všetko“

24.5.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier vedenie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica usporiadalo odborný seminár spojený s oceňovaním Skalická sestra roka 2023. V historickej budove Domu kultúry v Skalici sa tento rok zišlo viac ako 200 sestier, pôrodných asistentiek, fyzioterapeutov, medicínsko-technických pracovníkov, záchranárov, ale aj lekárov.

Celý článok


Vedeli ste, že krv môžete darovať aj sám sebe? Túto možnosť využíva stále viac pacientov

23.5.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen pravidelne organizuje darovanie krvi pre záujemcov zo Zvolena a okolia, pričom sa teší stále väčšej podpore. Májová kvapka krvi prilákala 21 záujemcov, z ktorých 16 mohlo darovať krv. Zdravotníci tak počas darovacej akcie odobrali viac ako 7 litrov krvi. Okrem pravidelných darcov a odhodlaných prvodarcov prišlo aj niekoľko záujemcov, ktorí chceli krv darovať konkrétnej osobe. Ako sa takýto odber realizuje a aké sú ďalšie alternatívy darcovstva, sme sa spýtali Bc. Adriany Pelčovej, manažéra výjazdových tímov AGEL Merea, ktorý organizuje darovanie krvi pod záštitou oddelenia hematológie a transfuziológie Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Zamestnanci levočskej, krompašskej a kežmarskej nemocnice majú veľké srdcia. V máji spravili Vianoce tým, ktorí to potrebujú

23.5.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Zamestnanci Nemocnice AGEL Levoča, Nemocnice AGEL Krompachy a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, majú veľké srdcia a obrovskú dávku empatie. Zapojili sa do zbierky potravín a hygienických potrieb pre Dom Charitas Sv. Jozefa Spišská Nová Ves, zariadenie pre týrané matky a deti v núdzi. Spoločnými silami vyzbierali desiatky kilogramov užitočných vecí, ktoré ľuďom v zariadení pomôžu. Iniciatívu projektu zastrešila NADÁCIA AGEL.

Celý článok


Urológia v skalickej nemocnici oslavuje 30 rokov. Ročne ošetria okolo 20-tisíc pacientov

22.5.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Bolo to presne 16. mája 1993, kedy v skalickej nemocnici začalo fungovať samostatné urologické oddelenie. Dovtedy boli urologickí pacienti hospitalizovaní na chirurgickom a kožnom oddelení nemocnice. Už od svojho začiatku poskytovalo kompletnú urologickú starostlivosť o pacientov z celého Záhoria. V súčasnosti sa tamojšia urológia stará o pacientov zo štyroch okresov. Oddelenie zabezpečuje preventívnu, diagnostickú a liečebnú starostlivosť o pacientov s ochoreniami močového systému u mužov, žien, detí a s chorobami pohlavného systému u mužov.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier: najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra bánovskej nemocnice

22.5.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj vedúca sestra jednodňovej zdravotnej starostlivosti a zástupkyňa námestníčky pre ošetrovateľstvo Nemocnice AGEL Bánovce, PhDr. Andrea Kusá.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier Najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra zvolenskej nemocnice

22.5.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj vedúca sestra neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen, PhDr. Marta Hríbiková.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier. Najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra kežmarskej nemocnice

22.5.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj Mária Danielčáková, sociálna sestra oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier. Najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra levočskej nemocnice

22.5.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj Katarína Baranová, sestra oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Levoča.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce si odniesla aj sestra Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

22.5.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Najväčším splneným snom každého zdravotníka je uznanie, tak zo strany pacientov a rodinných príslušníkov, ako aj zo strany odborníkov sektora zdravotníctva. Z rúk prezidentky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek si 19. mája prestížne ocenenie Biele srdce v kategórii Sestra a pôrodná asistentka v praxi prevzala Eva Pacalajová z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Sedem sestier AGELu získal najvyššie rezortné ocenenie. Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

22.5.2023 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL.

Celý článok


Viete, čo sa deje s vašou odobratou krvou pri darovaní krvi?

19.5.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Darovaním krvi to všetko len začína. Krvné prípravky v plastových vakoch si vieme všetci predstaviť. Čo sú však transfúzne lieky, ako sa pripravujú, kedy a pre koho, čo všetko tomu predchádza, objasňuje primárka hematologicko-transfúziologického oddelenia Nemocnice AGEL Komárno MUDr. Enikő Radi.

Celý článok


Pôrodná asistentka Anna pracuje v kežmarskej nemocnici už takmer 40 rokov. Najsilnejším zážitkom bol pre ňu pôrod vlastnej vnučky

19.5.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Anna Bieliková pracuje ako pôrodná asistentka v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, už takmer 40 rokov. Kežmarok jej prirástol k srdcu a bola pri pôrode obrovského množstva detí, no najsilnejším zážitkom počas jej praxe bol pôrod vlastnej vnučky. Čo by odkázala budúcim matkám a budúcim kolegyniam?

Celý článok


Sestra interného oddelenia levočskej nemocnice pomáha pacientom 34 rokov a vychovala sedem detí

18.5.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Sestra internej ambulancie Nemocnice AGEL Levoča, Mgr. Mária Baluchová začala pracovať na internom oddelení po ukončení štúdia v roku 1989. Pomáhať ľuďom je jej životným poslaním, ktoré odovzdáva aj svojim deťom. Je obetavá, srdečná, chápavá a ochotná akokoľvek pomôcť nielen svojej rodine a blízkym, ale aj svojim pacientom kedykoľvek to potrebujú. Svoju prácu by nemenila. Je viac než obdivuhodné, že popri svojej práci vychovala aj sedem detí.

Celý článok


Tichý zabijak - hypertenzia: jeden z najvýznamnejších zdravotných problémov v dnešnej spoločnosti

17.5.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Hypertenzia, známa aj ako vysoký krvný tlak, sa stala jednou z najvýznamnejších zdravotných problémov, ktorým čelí dnešná spoločnosť. Tento stav ovplyvňuje milióny ľudí na celom svete a predstavuje vážne riziko pre zdravie a kvalitu života postihnutých pacientov. S cieľom zvýšiť povedomie o tejto chorobe a podporiť prevenciu a riadenie hypertenzie sa pri príležitosti Svetového dňa hypertenzie téme venuje primár oddelenia vnútorného lekárstva Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Miroslav Červeň.

Celý článok


Svetový deň hypertenzie: Preventívna akcia v bánovskej nemocnici odhalila desiatky pacientov s vysokým krvným tlakom

17.5.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Artériová hypertenzia alebo vysoký tlak krvi je civilizačným ochorením a najčastejším kardiovaskulárnym ochorením vôbec. Je jedným z najčastejšie diagnostikovaných ochorení na Slovensku. Pri príležitosti Svetového dňa hypertenzie, ktorý si každoročne pripomíname 17. mája, zorganizovala Nemocnica AGEL Bánovce preventívnu akciu zameranú na včasné odhalenie hypertenzie.

Celý článok


Hypertenzia - najčastejšie kardiovaskulárne ochorenie. Správne meraný krvný tlak pomáha predĺžiť život

16.5.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Cieľom Svetového dňa hypertenzie, ktorý pripadá na 17. mája, je priblížiť verejnosti jej význam, závažných zdravotných komplikácií a poskytnúť informácie o tom, ako vysokému krvnému tlaku predchádzať, rozpoznať a liečiť ho. Hypertenzia môže v prípade nedostatočnej liečby viesť k mnohým komplikáciám, vo výnimočných prípadoch až k smrti pacienta.

Celý článok


V krompašskej nemocnici zrealizovali pôrod s asistenciou matky počas sekcie

15.5.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy bol zrealizovaný pôrod sekciou (cisárskym rezom), v ktorom zohrávala dôležitú úlohu asistencia matky. Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie krompašskej nemocnice pod vedením primárky MUDr. Svetlany Lukáčovej, MPH, realizuje pôrody podľa predstáv a požiadaviek rodičiek. V prípade pani Slávky išlo o plánovanú sekciu, na konci ktorej si z bruška dieťatko vybrala sama. Pani Slávka, trojnásobná mamička z Košíc, sa o zážitku zo svojho tretieho pôrodu podelila v rozhovore.

Celý článok


Bielym srdcom vyjadrila Nemocnica AGEL Zlaté Moravce úctu svojim sestrám

12.5.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek zorganizovala odborný seminár spojený s prestížnym ocenením „Biele srdce 2023". Medzi ocenenými boli aj tri sestry zo zlatomoravskej nemocnice, ktoré sú jej i pacientom verné štyri desiatky rokov.

Celý článok


V krompašskej nemocnici pracujú celý profesijný život a ich práca je pre ne poslaním

12.5.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Sestry Nemocnice AGEL Krompachy Mgr. Monika Nehrerová a Terézia Šusterová majú okrem sesterského povolania spoločné aj to, že od začiatku výkonu svojho povolania pôsobia v krompašskej nemocnici. Terézii prirástla chirurgia k srdcu a Monike sa otvoril svet na chirurgických operačných sálach. Terézia pracuje na chirurgickom oddelení už viac ako 40 rokov a Monika napriek zdravotným komplikáciám ostala pôsobiť v zdravotníctve, dnes už ako vedúca sestra novootvoreného oddelenia dlhodobo chorých krompašskej nemocnice.

Celý článok


Sestry sa zdokonaľovali vo svojej náročnej profesii

12.5.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce bola 11. mája miestom konania Okresného odborného seminára sestier. Zúčastnilo sa ho takmer 150 sestier a pri jeho príprave spolupracovala bánovská nemocnica s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Bánovciach nad Bebravou.

Celý článok


Výbava handlovskej nemocnice sa rozšírila o prenosné defibrilátory

12.5.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Prenosný defibrilátor je skvelou pomôckou nielen pre záchranárov, ale aj pre lekárov a zdravotníkov v menších nemocniciach. V prípade náhleho zastavenia krvného obehu pacienta vďaka nemu dokážu zdravotníci poskytovať kardiopulmonálnu resuscitáciu oveľa efektívnejšie. Dva nové prenosné defibrilátory pribudli aj do výbavy Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Nedostatok krvi v zlatomoravskej nemocnici pomáhajú dopĺňať dobrovoľníci aj jej zdravotníci

11.5.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pripravila ďalší zo svojich pravidelných odberov krvi. Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, ktorý pripadá na 12. mája, pozvala na dnešný odber všetkých zdravotníkov, najmä sestry, a to pod názvom „Sesterská kvapka krvi“. Dobrovoľní darcovia prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu, aby ňou pomohli iným, ťažko chorým pacientom, pre ktorých je život bez transfúzie nezlučiteľný so životom.

Celý článok


Sestričkou túžila byť od detstva, a tak už 41 rokov pomáha pacientom

10.5.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V zlatomoraveckej nemocnici pracuje od septembra 1992, kedy nastúpila na pozíciu sestra chirurgického oddelenia, na ktorom pracovala takmer tri dekády rokov. Je perfekcionistkou s krasopisne vedenou ošetrovateľskou dokumentáciou, ktorej sladké, domáce maškrty pozná celá nemocnica. Strach ju neohromil ani v dobe covidovej, kedy sa ako sestra oddelenia dlhodobo chorých, reprofilizovaného na covid oddelenie, neúnavne starala prevažne o covid pozitívnych pacientov. Je vášnivou hubárkou, milujúcou matkou a babičkou. Energiu do ďalšej práce čerpá i z návštev koncertov svetoznámych rokových kapiel. Zoznámte sa, prosím, so sestrou Vierou Kolemusovou.

Celý článok


„Dobrá zdravotná sestra má mať súcit s človekom. Bez ohľadu na to, či je chorý alebo nie je.“ Mgr. Ildikó Somogyiová, vedúca sestra zariadenia Chronicare.

10.5.2023 / AGEL Clinic

Začínala ako sestra na internom oddelení. 20 rokov pracovala ako sestra na anestéziologicko-resuscitačnom oddelení. Teraz, vrchná sestra špecializovaného zdravotníckeho zariadenia Chronicare v Bratislave, dohliada na chronicky chorých pacientov, ktorí potrebujú dlhodobú ventilačnú a intenzívnu starostlivosť. Ildikó Somogyiová hovorí, že o každého pacienta s poruchou vedomia je možné sa postarať dôstojne, ľudsky a na vysokej úrovni.

Celý článok


Hasiči z Harichoviec sú dvojnásobní záchrancovia

9.5.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia Nemocnice AGEL Levoča zavítala do hasičskej zbrojnice obce Harichovce. Harichovskí hasiči spolu darovali 6750 ml krvi. Traja odvážlivci darovali krv po prvýkrát. Táto iniciatíva odhaľuje ochotu a zodpovednosť hasičov pre pomoc a podporu našej spoločnosti. Blíži sa letné obdobie, ktoré je z hľadiska počtu darcov najslabšie, no krvi nie je nikdy dosť a chýba aj počas leta. V levočskej nemocnici sú odbery každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


Riaditeľka bánovskej nemocnice: „Bez darcov krvi by sme sa my, lekári, nezaobišli“

5.5.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Skvelá nálada a jeden z najväčších prejavov ľudskosti. Tak by sa dala pár slovami opísať Májová kvapka krvi, ktorú v Bánovciach nad Bebravou zorganizovala Nemocnica AGEL Bánovce v spolupráci s Miestnym spolkom Slovenského červeného kríža a výjazdovým tímom AGEL Merea. Zúčastnilo sa jej 42 dobrovoľných darcov.

Celý článok


Skalická nemocnica bude mať novú magnetickú rezonanciu

5.5.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica výrazným spôsobom skvalitní zdravotnú starostlivosť pacientom v regióne. V súčasnosti začala s prácami na výmene prístroja magnetickej rezonancie. Starý prístroj sa demontuje a na jeho miesto bude inštalovaný modernejší MAGNETOM Sola prístroj. Cieľom celého projektu je obnova materiálno-technického vybavenia skalickej nemocnice.

Celý článok


Zvolenskí škôlkari oslávili Svetový deň čistých rúk interaktívnou výučbou s Minkom Špinkom

5.5.2023 / AGELLAB SK

5. máj je známy aj ako Svetový deň čistých rúk, kedy odborníci apelujú na dôležitosť správnej hygieny. Práve z rúk sa totiž do tela dostáva mnoho baktérií, vírusov, ale i parazitov, ktoré dokážu vyviesť organizmus z rovnováhy. Odborníci z laboratórií AGELLAB sa počas tohto dňa vybrali do Materskej školy Ďatelinka vo Zvolene, aby interaktívnou formou za pomoci bábky Minka Špinka učili deti už od útleho veku správnej hygiene rúk.

Celý článok


5. máj - Svetový deň čistých rúk

4.5.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Zámerom tohto svetového dňa je celosvetovo spropagovať hygienu rúk. Zachovať globálnu propagáciu, viditeľnosť a udržateľnosť v oblasti hygieny rúk nielen v každodennom živote bežných ľudí, ale aj pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Svetová zdravotnícka organizácia od roku 2009 každoročne vyhlasuje k Svetovému dňu hygieny rúk kampaň „SAVE LIVES – Clean Your Hands“ - „Zachraňuj životy – umy si ruky“. O dôležitosti čistoty rúk hovorí epidemiologička Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Katarína Naďová PhD., MPH.

Celý článok


Zdravotnú starostlivosť potrebujú aj domáci miláčikovia. V Lekárni AGEL Levoča sú dostupné aj veterinárne liečivá

3.5.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje verejnú Lekáreň AGEL Levoča, v ktorej ponúkajú okrem širokého sortimentu pre zdravie ľudí aj veterinárne prípravky. Zdravotná starostlivosť sa týka aj chlpatých rodinných príslušníkov. V tomto období sa vo vyššej miere začínajú vyskytovať parazity, ktoré im môžu spôsobiť zdravotné komplikácie. Aké druhy parazitov poznáme a akou formou proti nim môžeme bojovať?

Celý článok


Kežmarská nemocnica dočasne pozastavuje prevádzku mobilného odberového miesta Covid-19

3.5.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, od 1. mája 2023 na základe rozhodnutia RÚVZ dočasne pozastavuje prevádzku mobilného odberového miesta Covid-19. Pozastavenie prevádzky z rozhodnutia RÚVZ by malo trvať najmenej do 31. októbra 2023. Nemocnica však naďalej ponúka platenú formu antigénového a PCR testovania na pôvodnom mieste.

Celý článok


U takmer 40 % ľudí sa neobjavia typické príznaky ochorení, ktoré prenášajú kliešte

3.5.2023 / AGELLAB SK

Kliešťa obyčajného čoraz častejšie nájdeme aj na miestach, kde by ste ho ešte pred pár rokmi hľadali márne. Jeho výskyt je navyše na území Slovenska mimoriadne vysoký, čo zvyšuje nielen počet prípadov prisatia kliešťa, ale aj prípadov prenosu vážnych ochorení. Laboratóriá AGELLAB preto prichádzajú s novými balíčkami vyšetrení, ktoré si komplexne posvietia na kliešte a s nimi spojené ochorenia.

Celý článok


Na seminári ,,Multidisciplinárna spolupráca v klinickej praxi“ lekári a farmaceuti predstavili nové možnosti liečby

2.5.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno každý štvrťrok organizuje aj pre lekárov a farmaceutov pracujúcich v nemocnici ako aj v ambulantnom sektore špecializované semináre. V spolupráci so Slovenskou lekárnickou komorou sa uskutočnil v tomto roku prvý lekársky seminár pod názvom „Multidisciplinárna spolupráca v klinickej praxi“.

Celý článok


Pacientka handlovskej nemocnice spieva v skupine zdravotne znevýhodnených: „Prináša mi radosť, keď robím radosť iným,“ hovorí Mária Hrehušová

2.5.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

O rok oslávi okrúhlu osemdesiatku, od detstva sa pasuje s vážnymi diagnózami a tiež zrakovým znevýhodnením, no napriek tomu miluje spev a rada ním teší iných. Reč je o pani Márii Hrehušovej, ktorá je takmer 30 rokov členkou speváckej skupiny Rozlet, účinkujúcej pri Prvej základnej organizácii slovenského zväzu zdravotne postihnutých v Prievidzi.

Celý článok


Kežmarský medicínsky velikán má svoju galériu

2.5.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Aj fotografia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, je súčasťou galérie, ktorá vznikla na počesť Dr. Vojtecha Alexandra. Nachádza sa v priestoroch SOŠ Garbiarska 1 v Kežmarku. Stálu fotogalériu zo života kežmarského medicínskeho velikána pripravil Spolok lekárov Dr. Vojtecha Alexandra pri príležitosti životného jubilea dlhoročného predsedu spolku.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pozastavuje činnosť mobilného odberového miesta a vakcinačného miesta

29.4.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pozastavuje činnosť mobilného odberového miesta (MOM) a činnosť vakcinácie proti ochoreniu COVID-19. Dôvodom je minimálny záujem zo strany obyvateľov o tieto služby. Mobilné odberové miesto, ktoré pôvodne vzniklo za účelom masívneho testovania verejnosti aj vakcinačné miesto tak stratilo svoje opodstatnenie a od 1. mája 2023 dočasne prerušuje svoju činnosť. MOM bude verejnosti svoje služby poskytovať komerčne.

Celý článok


Ušľachtilé srdcia dobrovoľných darcov bez nároku na honorár Nemocnici AGEL Zlaté Moravce zabezpečujú zásoby krvi

28.4.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Plánované odbery krvi v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce prilákali od začiatku roka viac ako 130 dobrovoľných darcov. Pravidelne organizované darovanie v krvi v zlatomoravskej nemocnici prinieslo obľubu najmä u stabilných darcov. Od začiatku tohto roka dodnes jej venovali takmer 70 000 mililitrov krvi.

Celý článok


Krompašská nemocnica má dva nové pľúcne ventilátory

28.4.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Krompachy má vďaka finančným prostriedkom z eurofondov dva nové pľúcne ventilátory v hodnote 42 000 EUR. Pľúcny ventilátor je zdravotnícky prístroj, ktorý sa používa na podporu dýchania u pacientov, ktorí majú ťažkosti s dýchaním, alebo ktorí nie sú schopní dýchať samostatne.

Celý článok


Lekárske preventívne prehliadky chránia zamestnanca aj zamestnávateľa

28.4.2023 / AGEL Clinic

Pracovisko je miesto, na ktorom trávime podstatnú časť dňa aj svojho života. Pracovná zdravotná služba pomáha zabezpečiť, aby ani po dlhých rokoch v práci neprišlo k poškodeniu zdravia zamestnancov, a to bez ohľadu na naše pracovné zaradenie u konkrétneho zamestnávateľa.

Celý článok


„Len polohovanie pacienta ako prevencia vzniku dekubitov často nepostačuje,“ hovorí vrchná sestra oddelenia dlhodobo chorých

26.4.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Medicína je plná inovácií. O tom sa presvedčili aj zdravotníci z oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce, ktorí sa v uplynulých dňoch vzdelávali v oblasti nových možností prevencie a liečby dekubitov.

Celý článok


Motorkári opäť darovali najvzácnejšiu tekutinu

25.4.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Motorkári z levočského klubu Nordic Eagles prišli opäť darovať krv do Nemocnice AGEL Levoča. Transfúziologické oddelenie privítalo motorkárov z klubu, ich priateľov a iných darcov. Do levočskej nemocnice tak pritieklo 5 850 ml krvi. Darovanie krvi je dobrovoľný a bezplatný proces, ktorý môže zachrániť mnoho životov.

Celý článok


Handlovská nemocnica začala s budovaním moderného lôžkového rehabilitačného oddelenia

24.4.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

V Nemocnici AGEL Handlová v uplynulých dňoch začali stavebné práce, ktorých cieľom je vybudovanie moderného lôžkového oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Má nielen odľahčiť chirurgické a ortopedické lôžka nemocníc v regióne, ale aj zvýšiť komfort a rozšíriť možnosti liečby, ktoré handlovská nemocnica pacientom poskytuje.

Celý článok


Kežmarskí chirurgovia vykonávajú širokú škálu operačných zákrokov

21.4.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, vykonáva širokú škálu operácií. V minulom roku prvýkrát vykonalo pod vedením primára MUDr. Martina Novotného, MPH menej častý typ operačného zákroku. Laparoskopicky operovali pupočný pruh (umbilikálna hernia). Ide o stredne ťažkú operáciu, ktorá sa v blízkom okolí vykonáva len zriedkavo.

Celý článok


Mobilná kvapka krvi v obci Hronský Beňadik vzbudila u obyvateľov veľký záujem

20.4.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Mobilné odbery krvi sú veľmi obľúbené, pretože umožňujú obyvateľom miest, menších miest a obcí prístup k darovaniu krvi bez toho, aby museli cestovať do väčších miest, prípadne do priľahlých zdravotníckych zariadení. Je skvelé počuť, že obec Hronský Beňadik v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno budú spoločne počas roka 2023 pozývať na pravidelnú mobilnú kvapku krvi.

Celý článok


AGEL Rádiológia spúšťa ozónovú terapiu

20.4.2023 / AGEL Clinic

Jednou z moderných terapeutických metód liečby chrbtice, ktorá vyžaruje do dolných končatín, je ozónová terapia. Využíva počítačovú tomografiu na navigáciu ihly do postihnutej oblasti s postihnutým nervom. Na rádiologickom pracovisku AGEL Rádiológia ju zavádzajú ako novinku, ktorá doplní už etablovanú periradikulárnu terapiu. Objednávanie je možné na tel. čísle + 421 911 490 100 alebo prostredníctvom emailu info@rdl.agel.sk.

Celý článok


Gynekologická ambulancia levočskej nemocnice prijíma nové pacientky

19.4.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Gynekologická ambulancia Nemocnice AGEL Levoča prijíma nové pacientky. Po novom bude ambulancia ordinovať aj v stredu, čím bude pacientkam dostupná až štyri dni v týždni. Ambulancia disponuje USG pracoviskom a v súčasnosti eviduje približne 800 pacientiek. Objednanie na vyšetrenie nie je nutné vopred.

Celý článok


Pracovisko cievnej chirurgie Nemocnice AGEL Handlová v Banskej Štiavnici za rok ošetrilo 2400 pacientov

18.4.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Uplynul rok, odkedy Nemocnica AGEL Handlová otvorila detašované pracovisko – ambulanciu cievnej chirurgie v Banskej Štiavnici. Aby pacienti z tohto regiónu nemuseli za svojim lekárom cestovať, raz týždenne chodí on za nimi. Ako sa táto stratégia osvedčila, sme sa informovali priamo u cievneho chirurga MUDr. Vladimíra Výrostka.

Celý článok


Vysoký krvný tlak je potrebné liečiť

18.4.2023 / AGEL Clinic

Hypertenzia, známa aj ako vysoký krvný tlak, je ochorenie, ktoré postihuje približne miliardu ľudí na celom svete. Napriek tomu, že ide o bežnú diagnózu, jej príznaky si pacienti často neuvedomujú a nechápu nebezpečenstvo, ktoré predstavuje. Pritom sa dá podchytiť v skorom štádiu.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých krompašskej nemocnice má 20 nových polohovateľných lôžok

17.4.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Krompachy má 20 nových polohovateľných lôžok a 20 prenosných stolíkov. Personálu uľahčujú manipuláciu a pacientom prinášajú väčší komfort. Zlepšovanie možností poskytovania zdravotnej starostlivosti je pre nemocnicu dôležitým faktorom.

Celý článok


Liečba kŕčových žíl rádiofrekvenčnou abláciou je stále populárnejšia

17.4.2023 / AGEL Clinic

Kŕčové žily sú v súčasnosti bežným ochorením, ktoré postihuje najmä ľudí so sedavým zamestnaním. Varixy predstavujú estetický problém, no môžu byť aj bolestivé a nepríjemné. Po vyčerpaní možností konzervatívnej liečby prichádza na rad chirurgické riešenie, pričom stúpa záujem o miniinvazívne procedúry, ku ktorým patrí aj rádiofrekvenčná ablácia.

Celý článok


Zdravotníci kežmarskej nemocnice absolvujú študijný program neodkladnej podpory životných funkcií

14.4.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Permanentné vzdelávanie je pre oblasť zdravotníctva nevyhnutnou súčasťou. Všetci zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, postupne absolvujú 8-hodinový študijný program pre zdravotnícky personál, ktorý sa bude týkať neodkladnej podpory životných funkcií. Pozostáva z teoretickej a praktickej časti, kedy si môžu svoje zručnosti a vedomosti precvičiť aj na tréningových figurínach.

Celý článok


Komárňanská nemocnica rozširuje svoje služby v oblasti traumatologicko-ortopedických operácií

14.4.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nečakané úrazy, náhle bolestivé zranenia s potrebou urgentnej operácie. Presne pre tento druh pacientov rozširuje svoje služby Nemocnica AGEL Komárno. Od apríla jej odborné rady posilnil traumatológ-ortopéd s dlhoročnými skúsenosťami MUDr. Štefan Kóňa.

Celý článok


Novorodencom skalickej nemocnice pomáhajú darované háčkované chobotničky

13.4.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Háčkované chobotničky sa stávajú čoraz obľúbenejším darčekom pre novorodencov. Ide o ručne vyrobené hračky, ktoré sú nielen mäkké a príjemné na dotyk, ale aj bezpečné pre najmenších. Ich hlavnou výhodou je, že pripomínajú pupočníkovú šnúru a novorodencom pomáhajú zvládať nové prostredie. Majú množstvo tenkých a mäkkých chňapiek, ktoré sú pre deti ľahko uchopiteľné a pomáhajú pri rozvoji ich motoriky. Pre novorodencov Fakultnej nemocnice AGEL ich háčkuje pani Eva Fedorová (74), ktorá už darovala 2 605 chobotničiek.

Celý článok


Teplé počasie prebúdza kliešte a zvyšuje riziko prenosu kliešťovej encefalitídy – viete, ako ju rozpoznať a ako sa chrániť?

12.4.2023 / AGELLAB SK

Príjemné jarné počasie doplnené plusovými teplotami láka ľudí do prírody. Len málo z nich si pritom uvedomuje, že to isté teplo prebúdza i kliešte. Ich výskyt je na území Slovenska už niekoľko rokov mimoriadne vysoký, odborníci preto vyzývajú k opatrnosti a pripomínajú aj možnosť očkovania proti kliešťovej encefalitíde.

Celý článok


Zamestnanci komárňanskej nemocnici darovali hračky deťom z Centra pre deti a rodiny v Komárne

11.4.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Život ťažko zdravotne postihnutých detí nenechal chladných ani zamestnancov Nemocnice AGEL Komárno. V marci sa preto zapojili do jarnej charitatívnej zbierky, pod záštitou NADÁCIE AGEL. Výsledkom ľudí ochotných pomôcť je množstvo hračiek, ktoré sa rozhodli darovať ľuďom v núdzi.

Celý článok


Parkinsonova choroba môže vyústiť do demencie

11.4.2023 / AGEL Clinic

Parkinsonova choroba je neurodegeneratívne ochorenie, ktoré postihuje nervový systém a spôsobuje postupné zhoršovanie pohybu a koordinácie tela. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie trpí touto chorobou viac ako 10 miliónov ľudí na celom svete a odhaduje sa, že v nasledujúcich rokoch sa ich počet bude neustále zvyšovať.

Celý článok


Svetový deň zdravia v Nemocnici AGEL Komárno: Pacienti a klienti absolvovali bezplatné vyšetrenia na urgentnom príjme

6.4.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Každý rok si 7. apríla pripomíname Svetový deň zdravia, ktorý sa zameriava na zvýšenie informovanosti o zdraví a zdravom životnom štýle. Do kampane s témou „Zdravie pre všetkých“ sa zapojila aj Nemocnica AGEL Komárno.

Celý článok


Pacienti oddelenia dlhodobo chorých krompašskej nemocnice sa liečia aj ergoterapiou

5.4.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Krompachy pripravuje pre svojich pacientov nevšedný program. Ergoterapia pomáha pacientom s rôznymi zdravotnými problémami. V dopoludňajších hodinách sa niektorí pacienti v spoločenskej miestnosti venujú pestrým aktivitám. Jednou z posledných bolo maľovanie veľkonočných vajíčok.

Celý článok


Skalická nemocnica prerušila činnosť mobilného odberového miesta

4.4.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica pozastavila činnosť mobilného odberového miesta. Dôvodom je minimálny záujem o službu testovania na prítomnosť ochorenia COVID-19. Mobilné odberové miesto (MOM), ktoré pôvodne vzniklo za účelom masívneho testovania verejnosti, tak stratilo svoje opodstatnenie a od 1. apríla 2023 prerušilo svoju činnosť. Pozastavenie činnosti prevádzky by malo trvať najmenej do 1. októbra 2023.

Celý článok


Zdravotnícka sieť AGEL novým vlastníkom spoločnosti MEREA. AGEL sa stal najväčším poskytovateľom dopravnej zdravotnej služby na Slovensku

3.4.2023 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL významným spôsobom posilňuje svoje pôsobenie na Slovensku v oblasti poskytovania zdravotníckych služieb. Do jej portfólia už patrí aj spoločnosť MEREA a.s., ktorá už funguje pod novým názvom AGEL Merea. Zlúčením oboch spoločností sa AGEL stal najväčším poskytovateľom a jednotkou v segmente dopravnej zdravotnej služby na Slovensku.

Celý článok


Skalická nemocnica povoľuje návštevy na oddeleniach

31.3.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica na základe zlepšenej epidemiologickej situácie od 1. apríla 2023 povoľuje návštevy pacientov na lôžkových oddeleniach. Návštevníci však nesmú mať príznaky ochorenia COVID-19 a musia naďalej dodržiavať opatrenia.

Celý článok


Obriezka nie je len kultúrnou a náboženskou záležitosťou. Poznáte jej výhody?

31.3.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

V minulosti bola považovaná za náboženskú záležitosť, v súčasnosti však rastie na popularite po celom svete. Reč je o mužskej obriezke alebo chirurgickom odstránení predkožky. Aké sú jej výhody a kedy je indikovaná aj zo zdravotného hľadiska, prezradila urologička Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Viola Filipovičová.

Celý článok


Ako môže prevencia u všeobecného lekára odhaliť civilizačné ochorenia?

30.3.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Medzi civilizačné ochorenia zaraďujeme kardiovaskulárne ochorenia, arteriálnu hypertenziu - vysoký krvný tlak, diabetes mellitus - cukrovku, obezitu, nádorové ochorenia, psychické poruchy a respiračné poruchy. Tieto ochorenia sú veľmi časté a zapríčiňujú zvýšenú morbiditu - chorobnosť a mortalitu - smrtnosť v našej populácii. Veľa z týchto ochorení má pomalú progresiu, pacienta nebolia a častokrát o nich ani nevie. Na to je tu všeobecný lekár, aby mu vysvetlil a sprevádzal ho počas jeho života s cieľom predchádzať vzniku chorôb.

Celý článok


Operácie pruhu už aj v bratislavskej AGEL Clinic: Dostanete promptný termín a po zákroku ste rýchlo doma

29.3.2023 / AGEL Clinic

Bratislavská špecializovaná AGEL Clinic od apríla rozbieha ďalšiu službu pre pacientov. Vďaka novým posilám na chirurgii tu bude možné v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti absolvovať operácie rôznych druhov hernií – teda pruhov alebo prietrží, ďalej odstránenie znamienok či rôznych kožných deformít.

Celý článok


V skalickej nemocnici majú rodičky možnosť využiť bylinné náparky či balóniky na vyvolanie pôrodu

23.3.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Okrem kvalifikovaných pracovníkov a snahe o vytvorenie čo najpríjemnejšieho prostredia prináša pôrodnica Fakultnej nemocnice AGEL Skalica svojim pacientkam - budúcim mamičkám nové prístupy, ktoré pomáhajú tesne pred pôrodom, skracujú trvanie pôrodu, znižujú intenzitu pôrodných bolestí a zvyšujú šancu na úspešný vaginálny pôrod. Medzi novšie zavedené metódy patrí možnosť využitia vaginálnej náparky a mechanická dilatácia (roztiahnutie) pôrodných ciest - krčka maternice katétrom, ľudovo nazývaným „balónikom“.

Celý článok


O kvalitnom spánku nemusíte iba snívať

21.3.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pokiaľ máte problém so spánkom dlhodobo, neignorujte ho a obráťte sa na odborníka. Nespavosť - insomnia je problém s kvalitatívnym alebo kvantitatívnym aspektom spánku. Definuje sa ako problém so zaspávaním, prerušovaný spánok alebo skoré ranné budenie s neschopnosťou znovu zaspať. Zdravý spánok je nevyhnutný pre udržanie fyzického a duševného zdravia. Dostatok kvalitného spánku môže pomôcť znížiť riziko zdravotných problémov ako sú srdcovo-cievne ochorenia, obezita a depresia. Pri príležitosti Svetového dňa zdravého spánku, ktorý pripadá na 21. marca 2023 sme sa o spánku porozprávali s MUDr. Júliou Zahnašovou, všeobecnou lekárkou pre dospelých z Fakultnej nemocnice AGEL Skalica.

Celý článok


Predoperačné vyšetrenie môže odhaliť aj ochorenie srdca a iné vážnejšie ochorenia

20.3.2023 / AGEL Clinic

Dospelý človek, ktorý ide na plánovaný operačný zákrok, trebárs aj operáciu očí, potrebuje mať urobené predoperačné vyšetrenie. Keďže každý zdravotný výkon s potrebou celkovej alebo lokálnej anestézie predstavuje pre ľudský organizmus určité riziko, štandard v predoperačných vyšetreniach je daný odborným usmernením ministerstva zdravotníctva.

Celý článok


Zhruba 25 % pacientov pred operáciou umelých kĺbov nepodstúpi správne predoperačné vyšetrenia

16.3.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Na ortopedickom oddelení Fakultnej nemocnice AGEL Skalica sa každoročne vykoná 250 operácií totálnych endoprotéz (TEP), teda umelých náhrad veľkých končatinových kĺbov. Najčastejšie je to bedrový, kolenný a ramenný kĺb a zriedkavo aj členkový. Všetky zákroky si vyžadujú rozsiahlu prípravu a dokumentáciu. Stáva sa však, že pacient aj napriek opakovaným konzultáciám nesprávne urobí prípravu, čo zapríčiňuje zrušenie plánovanej operácie. A to predstavuje problém ako pre pacientov, tak aj pre lekárov.

Celý článok


Črevné parazity sú rozšírenejšie, ako si myslíte

14.3.2023 / AGELLAB SK

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že ľudské telo je domovom pre množstvo mikroorganizmov. Výnimkou nie sú ani parazity – až 90 % ľudí sa aspoň raz za život stretne s nejakou formou parazita. Tie črevné sú obzvlášť nebezpečné, pretože oberajú hostiteľa o dôležité živiny a je im jedno, aký je váš vek či pohlavie.

Celý článok


Zdravý človek nepotrebuje jesť päťkrát denne

14.3.2023 / AGEL Clinic

Ľudia na Slovensku konzumujú množstvo sacharidov, veľa mastného a vyprážaného jedla, pričom s tým začínajú už deti v materskej škole. Na raňajky jedia často chlieb s nátierkou a takmer ku každému jedlu dostávajú sirupovú vodu alebo mliečne nápoje. Výsledkom je populácia s kardiovaskulárnymi a civilizačnými chorobami.

Celý článok


AGELLAB oslavuje mesiac venovaný ženám špecializovaným balíčkom vyšetrení

8.3.2023 / AGELLAB SK

Mesiac marec je v laboratóriách AGELLAB venovaný ženám a ich zdraviu. Špecializovaný balíček vyšetrení Zdravie ženy za zníženú cenu ponúka ženám odpoveď na otázku, či je ich celkové zdravie v dobrej kondícii. Vyšetrenie môžete aj podarovať.

Celý článok


Spoločnosť AGEL žiadala v Pláne obnovy financie pre tri nemocnice

7.3.2023 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL sa uchádza v rámci výzvy na financovanie veľkých investičných projektov na podporu výstavby a rekonštrukcie nemocníc o finančné prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti pre tri nemocnice v celkovej hodnote 118,142 milióna EUR s DPH vrátane spolufinancovania. V rámci projektov sa v Nemocnici AGEL Zvolen, vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica a v Nemocnici AGEL Levice výrazne zvýši kvalita a dostupnosť modernej zdravotnej starostlivosti, ako aj počet lôžok pre pacientov v danom regióne. Výber projektov sa realizoval na základe jasne definovaného výberového konania podľa stanovených podmienok Ministerstvom zdravotníctva SR. Žiadatelia museli splniť všetky podmienky stanovené vládou SR, ktorá na svojom zasadnutí v septembri 2022 schválila metodiku prioritizácie projektov tejto výzvy. Dané projekty výrazne navýšia a zveľadia majetok vo vlastníctve príslušných krajov. Z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti je pre krajské a regionálne nemocnice alokovaných 212 miliónov EUR. ,,Z pohľadu spoločnosti AGEL ide o strategické, rozvojové projekty do majetku príslušných krajov, ktoré svojim objemom, rozsahom a kvalitou znamenajú významný posun v rozvoji moderného zdravotníctva na Slovensku, čo má šancu pocítiť predovšetkým samotný pacient a zdravotnícky personál v danom regióne,“ vysvetlil Ing. Michal Pišoja, MPH, LL.M., predseda predstavenstva AGEL a. s.

Celý článok


AGEL Clinic ruší od marca svoje mobilné odberové miesto

1.3.2023 / AGEL Clinic

Koniec pandémie síce ešte nebol oficiálne vyhlásený, ale prax ukazuje, že o službu testovania na prítomnosť ochorenia COVID-19 je minimálny záujem. Mobilné odberové miesta (MOM), ktoré pôvodne vznikli za účelom masívneho testovania verejnosti, tak stratili svoje opodstatnenie.

Celý článok


Ženské zdravie je podmienené hormonálnymi zmenami

27.2.2023 / AGEL Clinic

Fakt, že muži a ženy sú rozdielni, je témou nielen pre psychológov a humoristov, ale aj pre lekárov. Keďže ženy prežijú väčšinu svojho života s pravidelným menštruačným cyklom, prechádzajú každý mesiac hormonálnymi zmenami. Samostatnou témou je aj tehotenstvo. O vplyve týchto zmien na telo, hojenie rán i na kvalitu života hovorí Neli Gheorghieva, všeobecná lekárka pre dospelých z Preventívneho centra AGEL Clinic v Bratislave.

Celý článok


Deň bez obilia – pre vás jeden deň, pre ľudí so zvýšenou vnímavosťou na lepok celý život

21.2.2023 / AGELLAB SK

21. február je v mnohých krajinách označovaný ako Deň bez obilia. Počas tohto dňa by sme sa mali vzdať jedál, ktoré obsahujú obilie, aby sme vyjadrili spolupatričnosť ľuďom, ktorí sú dennodenne nútení vylúčiť túto potravinu zo svojho jedálnička. Len na Slovensku trpí celiakiou 1 z 250 ľudí, pričom celiakia nie je jedinou formou neznášanlivosti lepku.

Celý článok


Po cievnej mozgovej príhode môžu niektorí pacienti trpieť centrálnou chronickou bolesťou

21.2.2023 / AGEL Clinic

Chronická bolesť je celosvetovo na jednom z popredných priečok ochorení, ktoré vedú k invalidite, výrazne znižujú kvalitu života a negatívne ovplyvňujú duševné zdravie. V liečbe bolestivých stavov sa zvyčajne uplatňuje multidisciplinárny prístup. Málokto však vie, že chronická bolesť môže vzniknúť aj u pacientok a pacientov po náhlej cievnej mozgovej príhode, pokiaľ zasiahne jedno konkrétne centrum mozgu.

Celý článok


Osýpky na Slovensku: Na protilátky sa môžete otestovať aj na vlastnú päsť

15.2.2023 / AGELLAB SK

Osýpky patria medzi vysoko nákazlivé vírusové ochorenia, ktoré postihujú najmä deti do veku 5 rokov. Nakaziť sa však môžu i dospelí s nízkou hladinou protilátok, ktorí prišli s infikovanými do kontaktu. Nedávne dva nové prípady výskytu osýpok preto zanechávajú otázku: Máte dosť protilátok proti osýpkam?

Celý článok


Potravinové intolerancie komplikujú život každému druhému Slovákovi

13.2.2023 / AGELLAB SK

Tráviace ťažkosti, nevoľnosť, kožné problémy či únava bez zjavného dôvodu – aj to môžu byť prejavy skrytej potravinovej intolerancie. Toto civilizačné ochorenie postihuje až 50 % Slovákov a aj keď priamo neohrozuje život, vie do značnej miery ovplyvniť jeho kvalitu.

Celý článok


Ste stále smädní? Oplatí sa pátrať po príčine

10.2.2023 / AGEL Clinic

Smäd sa zvyčajne dostaví v horúcom počasí, pikantnom jedle alebo pohybovej aktivite. Pokiaľ sa však hlási často a bez zjavnej príčiny, je dôležité spozornieť. Môže ísť o príznak ochorenia.

Celý článok


NADÁCIA AGEL pomohla príspevkom z 2 % daní zakúpiť moderné prístroje pre AGEL Clinic

3.2.2023 / AGEL Clinic

Tak, ako je srdce v logu NADÁCIE AGEL symbolom starostlivosti o blížneho, tak sa podarilo NADÁCII v uplynulom roku pomôcť zaobstarať moderné prístroje pre bratislavskú AGEL Clinic. Výťažok z 2 % z dane v celkovej hodnote takmer 35 500 eur poslúžil na nákup a darovanie dvoch špeciálnych prístrojov pre očnú ambulanciu, vďaka čomu môžu pacienti absolvovať odborné vyšetrenia zraku. Obidve novinky už plne slúžia pacientom.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom roka tretíkrát za sebou

27.1.2023 / AGEL SK

Excelentný úspech dosiahla spoločnosť AGEL. V prestížnej ankete Najzamestnávateľ v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť zvíťazila v silnej konkurencii tretíkrát po sebe. Anketu už 11. krát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a o víťazoch rozhodlo vyše 119-tisíc platných hlasov. Do 11. ročníka ankety bolo nominovaných 25 spoločností v každej kategórii. Spoločnosť AGEL zaznamenala za posledné roky obrovský vzostup, v ankete porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


AGEL Clinic pripravila pre pacientov komplimenty od svojich špecialistov

24.1.2023 / AGEL Clinic

Na Deň komplimentov pripravila bratislavská AGEL Clinic tematické trhacie komplimenty, ktoré umiestnila na dvere špecialistov z odborov ortopédia, neurológia, oftalmológia, vnútorné lekárstvo, dermatológia a chirurgia ruky. Spolu išlo o šesťdesiat rozmanitých vyznaní, ktoré korešpondovali s vyšetrovanou oblasťou.

Celý článok


AGEL Clinic obohatil rádiológ s výnimočnou praxou

23.1.2023 / AGEL Clinic

Neustále zlepšovanie služieb je zásadou bratislavskej AGEL Clinic, ktorá rozšírila ponuku ambulancií už začiatkom roka. V polovici januára privítala vo svojich priestoroch významnú osobnosť slovenskej rádiológie h.doc. MUDr. Rudolfa Kadlečíka, CSc., ktorý bude každý pondelok zabezpečovať sonografické vyšetrenia a popis RTG snímok.

Celý článok


Hypermobilní ľudia majú častejšie ploché nohy

13.1.2023 / AGEL Clinic

Bolesti kĺbov, šliach či natrhnuté väzy môžu mať príčinu v poruche kolagénu. Pomôcť môže pravidelný a správny pohyb.

Celý článok


Ján Kelemen vystavuje nové diela v bratislavskej klinike

11.1.2023 / AGEL Clinic

Grafiky uznávaného výtvarníka si majú možnosť vychutnať pacientky a pacienti v AGEL Clinic. Do priestoru ich inštaloval samotný umelec, čím nahradil svoje maľby, ktoré kultivovali čakárne niekoľko desiatok mesiacov.

Celý článok


AGEL Clinic má za sebou rekordný rok

3.1.2023 / AGEL Clinic

Ukončenie pandémie COVID - 19 sa prejavilo na počte vyšetrení aj operácií v bratislavskej AGEL Clinic. Ide o historicky najvyššie čísla.

Celý článok


Sviatky na vlastné oči: Na Vianoce a Silvestra si dávajte pozor na zrak

30.12.2022 / AGEL Clinic

Záver roka patrí oddychu a stretnutiam, no pokojné vianočné a silvestrovské oslavy predstavujú aj zvýšené riziko úrazu očí. Ide o mechanické poranenia o vetvičky stromčeka, vianočné dekorácie, alebo zranenia spôsobené nesprávnou manipuláciou so zábavnou pyrotechnikou. Akútne ťažkosti zo svojej bohatej praxe pozná oftalmologička MUDr. Slavomíra Hercová z bratislavskej AGEL Clinic.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK, Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL a Slovenská technická univerzita v Bratislave podpísali Rámcovú zmluvu o partnerstve a vzájomnej spolupráci

19.12.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Spoločnosť AGEL SK a.s., Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n. o. a Slovenská technická univerzita v Bratislave uzatvorili rámcovú zmluvu, v ktorej sa dohodli na spoločnom postupe pri zabezpečení spolupráce v oblasti vedeckovýskumnej, vzdelávacej, podnikateľskej a prepojenia teórie a praxe. Cieľom je zvýšenie kvality vzdelávacieho procesu a vedeckovýskumnej činnosti a uplatňovanie najmodernejších poznatkov vedy a vzdelávania v podmienkach slovenského zdravotníctva.

Celý článok


AGEL sa stal členom prestížnej zahraničnej obchodnej komory AmCham

7.12.2022 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL sa ako najúspešnejší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe stal v novembri 2022 novým členom AmCham Slovakia. Ide o prestížnu, najaktívnejšiu zahraničnú obchodnú komoru a obchodnú komunitu na Slovensku.

Celý článok


Najväčšieho vzdelávacieho podujatia Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa zúčastnilo 240 zdravotníkov

28.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

V piatok 25. novembra 2022 sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca uskutočnil XV. ročník vzdelávacieho podujatia Šačiansky deň ošetrovateľstva. Celodenného odborného programu, pripraveného v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice III, sa zúčastnilo 240 sestier z košických nemocníc.

Celý článok


AGEL na vysokoškolskej pôde ako atraktívny zamestnávateľ: Sme presvedčení, že mladej generácii chýba pocit reálnej vízie stabilného zamestnávateľa

24.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Dňa stáží, ktorý organizovalo Univerzitné poradenské centrum Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach, sa zúčastnila aj Skupina AGEL. Ako dvojnásobný víťaz prestížnej ankety Najzamestnávateľ na podujatí prezentovala budúcim lekárom atraktívne možnosti pracovných stáží v sieti svojich zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Nový odporúčaný postup v prípade patologického tehotenstva výrazne zlepší starostlivosť o tehotné ženy na Slovensku

15.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca doc. MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA sa môže pochváliť ďalším významným úspechom. Uznávaný odborník, ktorý za sedemnásť rokov pomohol priviesť na svet viac než 4000 detí, je hlavným autorom odporúčaného postupu s názvom Hypertenzné ochorenia v tehotnosti, ktorý bol úspešne prijatý Komisiou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky pre štandardné diagnostické postupy a štandardné terapeutické postupy.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK a Technická univerzita v Košiciach podpísali dodatok k Rámcovej zmluve o vzájomnej spolupráci

3.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

V záujme zvýšenia kvality vzdelávacieho procesu a vedeckovýskumnej činnosti s cieľom uplatňovania najmodernejších poznatkov vedy a vzdelávania sa spoločnosť AGEL SK a.s. a Technická univerzita v Košiciach, Strojnícka fakulta (SjF TUKE) dohodli na spoločnom postupe pri zabezpečení spolupráce v oblasti vedeckovýskumnej, vzdelávacej, podnikateľskej a prepojenia teórie a praxe. Zmluvu uzatvorili v auguste 2021 a dnešným dňom do procesu vstupuje aj Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n. o.

Celý článok


Kedy pomôže fekálna transplantácia mikrobiómu?

26.9.2022 / AGELLAB SK

Poznatky z medicíny idú dopredu veľmi rýchlo. Rôzne lekárske postupy, ktoré boli pred niekoľkými desaťročiami tabu, sa v posledných rokoch osvedčili, prešli rozsiahlymi klinickými skúškami a aplikujú sa aj v zdravotníckych zariadeniach AGEL SK. Dôkazom je aj metóda transplantácie stolice, ktorú pripravujú laboratóriá AGELLAB získané od zdravých darcov od apríla minulého roka. Pomocou modernej techniky a prístrojového vybavenia dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu, za viac ako rok ich vyrobili viac ako 250 a priamo v sieti nemocníc AGEL SK pomohli viac ako 50 pacientom. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Laboratóriá AGELLAB pripravili bezbolestný a preventívny test pre kardiovaskulárny systém

8.9.2022 / AGELLAB SK

Staráte sa dostatočne o zdravie svojho srdca? Čo vám môže povedať hladina cholesterolu a iných látok v krvi o zdraví vášho srdca? Laboratóriá AGELLAB ponúkajú komplexný balíček vyšetrenia s názvom KARDIO balík. V rámci tohtoročného Svetového dňa srdca, ktorý je 29. septembra, je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi a odpoveď na otázku, ako som na tom so zdravím srdca, dostanete do 2 - 3 pracovných dní.

Celý článok


Antibiotická rezistencia je hrozbou pre dnešné i budúce generácie

5.9.2022 / AGELLAB SK

Laboratóriá AGELLAB patriace do Skupiny AGEL SK sa aktívne podieľajú na programe Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorý je zameraný na sledovanie rezistencie antibiotík a na jej znižovanie. Oddelenie klinickej mikrobiológie disponuje Antibiotickým pracoviskom, kde pravidelne sledujú vývoj rezistencie jednotlivých bakteriálnych kmeňov. Tieto údaje sa porovnávajú s údajmi Európskeho centra na prevenciu a kontrolu infekcií (ECDC).

Celý článok


Spoznajte svoje alergie. Laboratóriá AGELLAB Vám vyšetria 160 alergénových zdrojov len z jednej vzorky

8.7.2022 / AGELLAB SK

Prejavujú sa u vás príznaky podobné alergiám? Trpíte niektorou z nich? Na čo ste alergický a do akej miery? Laboratória AGELLAB ponúkajú komplexný balíček vyšetrenia alergií. V rámci tohtoročného Svetového dňa alergií, ktorý je 8. júla, je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi a odpoveď na otázku, ako som na tom s 160 alergénmi, dostanete do 5 pracovných dní.

Celý článok


Test na drogy, čo je potrebné o ňom vedieť?

28.6.2022 / AGELLAB SK

Väčšina z nás ho nikdy nebude potrebovať, je však v mnohých situáciách mimoriadne dôležitý. Reč je o teste na drogy. Aký je to test, kedy a ako sa robí a čo nám povie výsledok objasnila riaditeľka laboratórií AGELLAB Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


Pokrok v liečbe defektov tvrdých tkanív a kože

9.6.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Vedecký tím z Ústavu materiálového výskumu SAV v Košiciach, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v spolupráci so Vzdelávacím, vedeckým a výskumným inštitútom AGEL n.o. a Nemocnicou AGEL Košice-Šaca a.s. po takmer 15-ročnej experimentálnej štúdii venujúcej sa problematike regeneračnej medicíny prichádzajú s významným riešením v terapii tvrdých tkanív a kože.

Celý článok


Súkromné siete nemocníc ProCare a Svet zdravia a AGEL sa dohodli na predaji piatich zdravotníckych zariadení v Banskobystrickom kraji

8.6.2022 / AGEL SK

Sieť ProCare a Svet zdravia sa dohodla so zdravotníckou sieťou AGEL na predaji piatich pracovísk banskobystrického regiónu. Konkrétne sa to týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Celá transakcia podlieha ešte súhlasu Protimonopolného úradu SR. Definitívne prevzatie sa predpokladá do konca roka 2022. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať.

Celý článok


AGEL Clinic Bratislava posilnil nový ortopéd

7.3.2022 / AGEL SK

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nie je ani AGEL Clinic Bratislava, ktorá aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii neustále zlepšuje a rozširuje svoje služby. Jednou z noviniek je príchod nového ortopéda MUDr. Pavla Žiga, PhD., ktorý tu zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti zo zahraničia.

Celý článok


Možnosť objednať sa navyšetrenia AGELLAB SK

17.12.2021 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL pripravila pre klientov/samoplatcov ponuku balíčkov vyšetrení určených na zistenie zdravotného stavu pre všetkých, ktorí majú záujem spoznať svoj zdravotný stav čo najpresnejšie.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021 / AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021 / AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021 / AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


V Olomouci sa po ročnej prestávke koná prestížne SYMPÓZIUM AGEL. Hlavnou zdravotníckou témou bude biologická liečba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roku nútenej prestávky sa v dňoch 22. – 23. septembra 2021 uskutoční jedna z najvýznamnejších zdravotníckych konferencií – SYMPÓZIUM AGEL 2021. Jeho štrnásty ročník sa bude konať v kongresovom hoteli NH Collection Olomouc Congress. Prestížna akcia je v aktuálnej situácii veľkou výzvou tak pre organizátorov, ako aj odborníkov z oblasti zdravotníctva. Napriek sťaženým podmienkam je potvrdených vyše 600 účastníkov vrátane významných zahraničných odborníkov z Izraela. Osobitosťou SYMPÓZIA je, že ako jedno z mála podujatí vystupuje vďaka svojej dlhoročnej filozofii ako spoločná akcia Česka a Slovenska. Rovnako, ako pôsobí súkromná zdravotnícka sieť AGEL tak v Čechách ako i na Slovensku.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


SFZ ocenil prácu zdravotníkov v prvej línii nezvyčajným darčekom. Zdravotníci siete AGEL navštívia kvalifikačné zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie

2.9.2021 / AGEL SK

Vyše roka zdravotníci nasadení v prvej línii nemali ani pomyslenie na oddych, dovolenku, alebo svoje súkromné aktivity. Na prvom mieste bolo zdravie pacientov a boj s koronavírusom v dvoch mimoriadne náročných vlnách pandémie. Zamestnanci siete AGEL počas uplynulého obdobia spolupracovali so Slovenským futbalovým zväzom, podieľali sa na pravidelných testovaniach hráčov futbalových klubov a ich funkcionárov, ako aj všetkých reprezentačných tímov od mužskej až po mládežnícke. S cieľom, aby sa aj šport mohol vrátiť aspoň z časti do režimu spred obdobia pandémie. SFZ teraz prišiel s milým nápadom, ako vyjadriť lekárom, sestrám i ostatným zdravotníckym pracovníkom poďakovanie a venoval im voľné vstupenky na zápasy kvalifikácie slovenskej reprezentácie s Chorvátskom a s Cyprom.

Celý článok


V skalickej pôrodnici zavinujú bábätká moderne, ale v duchu skúsenosti starých mám a tradícií

5.5.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica ponúka maminkám moderné zavinovacie perinky. Získala ich darom od bývalej sociálnej pracovníčky nemocnice pani Mgr. Veroniky Buc, PhD. Zavinutie v perinke navodzuje u dieťatka pocit bezpečia a pomáha mu lepšie sa adaptovať na prostredie mimo maternice. Perinky slúžia najmä na upokojenie dieťatka.

Celý článok


V nemocniciach AGEL zistia, či sa vám po očkovaní proti COVID-19 vytvorili v tele ochranné protilátky

30.4.2021 / AGEL SK

Ste očkovaní a chcete vedieť, či sa vám v tele vytvorili protilátky po vakcinácii? Pomôžeme Vám. Desať nemocníc zdravotníckej siete AGEL ponúka vyšetrenie z krvi, ktoré identifikuje, či v tele máte neutralizačné protilátky IgG S1/S2 . Stačí prísť, nechať si odobrať krv a do dvoch dní máte výsledok

Celý článok


Pre skalickú pôrodnicu je pandémia obrovskou výzvou a skúškou. Všetky bábätká covid pozitívnych rodičiek sa narodili zdravé

28.4.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou, člen skupiny AGEL, má najťažšie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Okrem bežných covidových pacientov museli zdravotníci v Skalici riešiť aj osobitnú skupinu pacientov s koronavírusom – budúce mamičky a rodičky. Špecifický prístup, špecifická situácia, keď sa radosť z očakávania bábätka spája s obavou, či to zvládne matka a ako sa jej diagnóza podpíše na dieťatku bola obrovskou výzvou aj pre skúsených zdravotníkov z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Čo všetko táto epocha priniesla opísal v rozhovore primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia skalickej nemocnice MUDr. Peter Budinský.

Celý článok


Spoločnosť AGEL vo svojich vakcinačných centrách zaočkovala už vyše 65 000 ľudí proti koronavírusu

30.3.2021 / AGEL SK

Sieť nemocníc AGEL sa významným spôsobom podieľa na očkovaní verejnosti na Slovensku. Osem vakcinačných centier zriadených po celom Slovensku v Nemocniciach AGEL v Komárne, Leviciach, Skalici, Zvolene, Levoči, Košiciach-Šaci, Bánovciach a v Zlatých Moravciach od začiatku testovania vďaka svojim vyškoleným zdravotníkom a farmaceutom zaočkovala spolu už vyše 65 000 ľudí. Vo Zvolene a v Nitre spoločnosť AGEL výrazne pomohla aj pri spustení a činnosti tamojších veľkokapacitných očkovacích centier.

Celý článok


Koniec nepríjemnému testovaniu. Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy zo slín a antigénové testy výterom z prednej časti nosa

4.3.2021 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL prichádza na Slovensku hneď s dvomi novinkami v testovaní ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa si záujemcovia môžu overiť, či sú pozitívni na SARS CoV-2 antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a RT-PCR testom zo slín. Obidva testy znamenajú koniec nepríjemnému testovaniu z nosohltana, sú oveľa príjemnejšie najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade pozitívneho výsledku PCR zo slín je informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu.

Celý článok


Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

1.3.2021 / AGEL SK

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, je pod kontrolou. Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s koronavírusom. Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

Celý článok


Posádky skalickej záchrannej zdravotnej služby zasahovali vlani viac ako 3 tisíc krát

18.2.2021 / AGEL SK

Prednemocničnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť zabezpečujú vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou Skalica dve posádky záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rýchla lekárska pomoc (RLP) má stanovisko v Skalici a Rýchla záchranná pomoc v Brodskom. Ambulancie ZZS FNsP Skalica ročne poskytnú pomoc v tiesni vo viac ako 3 tisíc prípadoch. Za vynikajúce výsledky vo sfére poskytovania zdravotnej starostlivosti získal kolektív skalických záchranárov v roku 2019 Cenu mesta Skalica.

Celý článok


Pracovať v AGEL-i sa oplatí

17.2.2021 / AGEL SK

V kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť sieť zdravotníckych zariadení AGEL zvíťazila v prestížnej ankete portálu Profesia.sk s názvom Najzamestnávateľ 2020. O tom, že pracovať v AGEL-i sa jednoznačne oplatí, vás určite presvedčia nasledujúce riadky.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL rozšírujú testovanie na prítomnosť protilátok proti koronavíru

1.2.2021 / AGEL SK

Zdravotnícke zariadenia siete AGEL SK rozširujú portfólio sérologických vyšetrení na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2, na ktoré je možné veľmi jednoducho sa objednať prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť

29.1.2021 / AGEL SK

Zdravotnícka sieť AGEL zvíťazila v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť. Anketu už deviatykrát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a hlasovalo v nej vyše 100-tisíc ľudí. Do deviateho ročníka bolo nominovaných 237 spoločností. Víťazi boli vyhlásení v desiatich kategóriách. Spoločnosť AGEL zaznamenala od vlaňajška, kedy sa umiestnila v prvej desiatke, obrovský vzostup a porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 35 EUR (základný panel) alebo 48 EUR (rozšírený panel) po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky. Odber sa robí aj deťom od 10 rokov.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre médiá

E-mail: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL