Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

Pitný režim je veľmi dôležitý, okrem hydratácie prináša pre organizmus aj iné benefity

11.8.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Letné obdobie je síce ideálny čas na to obliecť sa do svojich krásnych, letných šiat a stráviť čas pri vode a vonku, no zároveň je aj obdobím potu, vyrážok a celkového vyčerpania v dôsledku spaľujúceho slnečného tepla. Ak sa v tomto ročnom období dostatočne nestaráme o svoje telo, spomalí sa niekoľko procesov v tele ako je trávenie, ochladzovanie a viacero ďalších. To má za následok množstvo ochorení, z ktorých niekoľkým sa dá úplne vyhnúť, ak sa včas postaráme o naše potreby hydratácie a zabezpečenia živín.

Celý článok


Michalovskí extraligoví hokejisti testovali svoju výkonnosť v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

11.8.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Začiatkom týždňa absolvovali hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce v Nemocnici AGEL Košice-Šaca zdravotnú prehliadku a diagnostické vyšetrenia. Zdravie a výkonnosť profesionálnych športovcov testovali pred začiatkom extraligovej sezóny lekári z ambulancie športového lekárstva.

Celý článok


„Chirurgia spája medicínu s manuálnou prácou, a preto ma tento odbor zaujal najviac“

11.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Sekundárny lekár Chirurgického oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen si svoje povolanie lekára zvolil ako jediný z rodiny. Odvtedy ubehlo už 6 rokov, jeho povolanie mu prinieslo nespočetné množstvo prípadov, operácií, ľudských osudov. Prečo si MUDr. Tomáš Jančok vybral práve chirurgiu prezradil v rozhovore.

Celý článok


Histamínová intolerancia je výsledkom nerovnováhy produkcie a rozkladu histamínu

10.8.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Histamínová intolerancia je výsledkom nerovnováhy nahromadeného histamínu a schopnosti histamínu degradovať. Histamín je látka zodpovedná za niekoľko hlavných funkcií. Prenáša správy do mozgu, spúšťa uvoľňovanie žalúdočnej kyseliny na podporu trávenia, uvoľňuje po poranení alebo alergickej reakcií ako súčasť imunitnej odpovede. Príliš vysoká hladina histamínu môže ovplyvniť telesné funkcie.

Celý článok


Počas siedmich mesiacov sa v krompašskej nemocnici narodilo 449 bábätiek

10.8.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy prišlo na svet v priebehu siedmich mesiacov 449 bábätiek. Len o malý kúsok vedie počet narodených dievčat. Napriek mesačnej prestávke vo februári, počas ktorej sa gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké oddelenie sťahovali, privítali na svet 227 dievčat a 222 chlapcov. Aké nezvyčajné mená novorodenci dostali?

Celý článok


Ochrana očí počas leta: Pozor na dlhodobé vystavenie UV žiareniu

9.8.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Počas horúcich letných dní je dôležité myslieť nielen na ochranu kože, ale aj očí. Tie sú totiž rovnako náchylné na poškodenie UV žiarením. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta? Téme sa venuje očná lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Jaroslava Zlacká.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodilo 500. bábätko v tomto roku

8.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, prišlo na svet 500. bábätko v tomto roku. V prvom augustovou týždni, počas ktorého si nemocnice pripomínajú Svetový týždeň dojčenia, sa narodila malá Grétka s mierami 2600 g a 46 cm. Vedenie nemocnice mamičke darovalo darčekový kôš s užitočnými predmetmi.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno dnes oficiálne otvorili pre verejnosť priestory urgentného príjmu

8.8.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno cez víkend oficiálne otvorila pre verejnosť priestory nového, moderného a plne vybaveného urgentného príjmu. Ten spĺňa kritériá 3 tisícročia tak po stránke kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, zodpovedajúcej techniky, erudovaného a skúseného personálu, ako aj najmodernejších medicínskych postupov, stanovených pre urgentný príjem. V tejto súvislosti nemocnice zrealizovala aj viaceré organizačné zmeny. Prví pacienti si nové priestory, postupy a vybavovanie chvália.

Celý článok


Chirurg zvolenskej nemocnice Lukáš Mesiarik: „Drž sa pri zemi, aby si dlho nepadal a aby pád tak nebolel“

8.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Každý deň prichádza do práce a z veľkej časti nevie, čo ho presne čaká. Aké prípady, aké diagnózy bude musieť riešiť, rozhodovať a operovať. Napriek tomu ho jeho práca veľmi baví, už od strednej školy mal cieľ byť lekárom, ktorý si každý deň plní. Spolu s kolegami je tu pre pacientov bez rozdielu veku, pohlavia, bez ohľadu na diagnózu. Chirurg Lukáš Mesiarik z Nemocnice AGEL Zvolen má pokoru pred životom aj svojim povolaním.

Celý článok


Laboratórium levočskej nemocnice diagnostikuje aj zvieracie vzorky

5.8.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Tím laborantov z Nemocnice AGEL Levoča sa stretáva aj s diagnostikou zvieracích vzoriek. Najčastejšou analýzou prechádzajú vzorky biologického materiálu psov a mačiek, no diagnostikovaná bola už aj konská vzorka. S požiadavkou na diagnostiku týchto vzoriek prichádzajú ako samoplatcovia majitelia zvieracích maznáčikov. Niektorí záujemcovia vďaka diagnostike zisťujú hormonálny profil feniek.

Celý článok


Vedúca sestra zvolenského urgentu je vášnivá rybárka. Bola členkou prvého ženského kaprárskeho pretekárskeho tímu

5.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pracuje na pozícií vedúcej sestry na urgentnom príjme Nemocnice AGEL Zvolen. Každý deň pomáha zachraňovať životy, vrátiť zraneným či chorým zdravie. Ročne sú to tisícky osudov, príbehov, náhod aj zákonitostí. Takto náročná práca sa dá vykonávať len vďaka tomu, že jej práca sa jej stala poslaním, vďaka láske, obrovskému nasadeniu, trpezlivosti a pochopeniu. Mgr. Katarína Liptáková má však na ženu nevšedný koníček, ktorý je kompenzáciou jej extrémne náročnej práce. Je totiž vášnivou rybárkou.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici si pripomenuli Svetový týždeň dojčenia

4.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, si pripomenulo Svetový týždeň dojčenia. Rodičkám na oddelení pripravili krátku prezentáciu a prednášku o výhodách, technikách a polohách pri dojčení dieťatka. Dojčenie má pre novonarodené dieťa a matku množstvo výhod. Čo medzi nich patrí?

Celý článok


Vykĺbenie ramenného kĺbu predstavuje 80% všetkých vykĺbení

4.8.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Vykĺbenie - luxácia ramenného kĺbu je najčastejšie vykĺbenie, predstavuje cca 80% všetkých vykĺbení. Vzniká pádom na natiahnutú hornú končatinu alebo pádom na rameno. O luxácii ramenného kĺbu prezradil viac primár Oddelenia úrazovej chirurgie Nemocnice AGEL Levice MUDr. Adrián Horváth.

Celý článok


Prečo je voda pre naše telo tak dôležitá?

4.8.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Voda = základ ľudského organizmu. Bežnou chybou je, že mnohí ľudia vyčkávajú až do momentu pocitu smädu, ktorý je už často varovným príznakom dehydratácie. Téme sa venuje prednostka Internej kliniky Lekárskej fakulty UPJŠ Košice a Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Natália Vaňová, EMBA.

Celý článok


Detské oddelenie kežmarskej nemocnice dostane vďaka Charity golf cupu pod záštitou Petra Bondru nové vybavenie

3.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, bude mať vďaka charitatívnemu projektu Charity golf cup nové vybavenie. Projekt pod záštitou Petra Bondu prispeje na vybavenie detského oddelenia sumou 4992,36€. Peter Bondra odovzdal v Hoteli International zástupcom kežmarskej nemocnice symbolický šek.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno kladú dôraz na to, aby mamičky po pôrode dojčili, čo je najprirodzenejší spôsob výživy bábätka.

3.8.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Komárňanská nemocnica pomáha mamičkám pri dojčení. V rámci Svetového týždňa dojčenia majú možnosť sa mamičky poučiť o dojčení

Celý článok


Liečba biodermálnymi niťami spája modernú medicínu s alternatívnou akupunktúrou, doplnkovú terapiu aplikujú pacientom aj v handlovskej nemocnici

2.8.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Liečba bolesti pohybového aparátu biodermálnymi niťami je spojením modernej medicíny a alternatívnej akupunktúry. Táto doplnková forma terapie je už dostupná aj pre pacientov Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Tetovanie a piercing - aké zdravotné riziká môžu spôsobiť?

2.8.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Tetovanie - obdivované i zatracované. Zatiaľ čo pred dvoma desiatkami rokov bolo raritou, dnes je bežnou záležitosťou populárnou naprieč všetkými spoločenskými vrstvami i vekovými kategóriami. Nápisy a symboly na koži už nie sú len výsadou rebelov. Ich nositeľmi sú bežní muži a ženy od študentov po vrcholových manažérov, ktorí si nechávajú zvečniť mená detí, dátumy svadby a motivačné citáty. Ľudia svoje telá zdobia už od nepamäti. Kedysi ako súčasť kmeňových rituálov a symbol príslušnosti k určitej sociálnej skupine. Dnes sú tetovanie a piercing hlavne spôsobom vyjadrenia individuality. S oboma spomínanými praktikami skrášľovania sa však spájajú určité zdravotné riziká. Pozreli sme sa na nich s primárkou Estetique centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Katarínou Drotárovou.

Celý článok


Originálne fotky novorodencov v krojoch – snúbi sa v nich bábätko, tradícia, krása a realita

1.8.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen má ako súčasť vnútornej výzdoby stien originálne portréty krojovaných bábätiek. Autorkou fotografií je Mgr. Monika Kľučiarová, DIS, ktorá prišla a realizuje tento originálny nápad. Pod jej rukami sa snúbi realita, tradícia s krásou novorodencov. Čo všetko táto práca obnáša prezradila v rozhovore.

Celý článok


Na oddelení JZS chirurgia kežmarskej nemocnice vykonali v prvom polroku 2022 viac ako 300 operácií

29.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, vykonalo v prvom polroku 2022 viac ako 300 operačných zákrokov. K najčastejším zákrokom vykonávaným na centrálnych operačných sálach patria chirurgické, ortopedické a otorinolaryngologické operácie. Časť výkonov v rámci JZS vykonávajú aj gynekológovia v rámci svojej špecializácie. V máji tohto roku sa začal vykonávať aj menej častý typ operačného zákroku. O aký miniinvazívny výkon ide?

Celý článok


Syndróm suchého oka

29.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Syndróm suchého oka. Stále častejšie sa vyskytujúci zdravotný problém s rôznym stupňom závažnosti. Suché oko sa vyskytuje, keď oči produkujú príliš málo sĺz alebo sa slzy odparujú príliš rýchlo. Tento stav môže postihnúť jedno alebo obe oči. Medzi možné príznaky patrí bolesť očí alebo nepríjemný pocit, rozmazané videnie a zvýšená citlivosť na svetlo. Bohaté skúsenosti s touto diagnózou majú aj levickí špecialisti. Lekárka Oftalmologickej ambulancie Nemocnice AGEL Levice Halina Turjanica vysvetľuje príznaky, príčiny, ako aj liečbu syndrómu suchého oka.

Celý článok


Svetový deň hepatitídy: Ako sa chrániť pred „žltačkou“, liečba a prevencia

28.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Svetový deň hepatitídy, ktorý si každoročne pripomíname 28. júla, vznikol na podnet Svetovej aliancie pre hepatitídu (WHA) v roku 2008. Jeho cieľom je zvýšenie povedomia o „žltačke“, zápalového ochorenia pečene. Aké typy hepatitídy rozlišujeme? Ako sa pred ňou chrániť? Téme sa venuje lekárka z Hepatologickej ambulancie Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Táňa Hudáková.

Celý článok


Načo si majú dať deti pozor

27.7.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Letné prázdniny sú pre väčšinu detí najočakávanejším obdobím v roku. Prinášajú deťom obvykle väčšiu voľnosť a viac aktivít na slniečku a pri vode. Okrem táborov, dovoleniek a množstva pohybových aktivít predstavujú letné prázdniny aj viac zdravotných rizík. Aké ťažkosti privádzajú rodičov a ich deti do ambulancie pediatra v nemocnici a ako si s nimi spoľahlivo poradiť, prezradila v rozhovore primárka Pediatrického oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Erika Vávriková po prvých prázdninových týždňoch.

Celý článok


Dojčenie je stále akýmsi druhom tabu. Žijeme modernú dobu, ale v prípade dojčenia sa to stále nezdá

27.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Dojčenie, najľahší, najbezpečnejší a najprirodzenejší spôsob výživy bábätka po narodení. Pre ženu, matku by to mala byť prvá voľba. Napriek dobe, ktorá výrazne pokročila v technológiách, pluralite názorov, niektorí ľudia sa stále pozerajú na ženy, ktoré dojčia svoje dieťa prekvapivo a trápne, pretože je to niečo „nové“. Je zarážajúce, že v 21. storočí, v modernej dobe sa berie dojčenie ako akýsi druh tabu, niečo divné a neprirodzené, v dôsledku čoho matky stále nemajú komfortné zóny na dojčenie svojho dieťaťa.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno si pripomínajú Svetový deň hepatitídy

27.7.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno si pripomínajú Svetový deň hepatitídy 28. júla, si v Nemocnici AGEL Komárno pripomínajú Svetový deň hepatitídy (World Hepatitis Day), ktorý bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) v roku 2010 a odvtedy si ho pripomíname každoročne. Tento dátum nie je náhodný, pretože práve v tento deň sa v roku 1925 narodil americký lekár Baruch Blumberg, ktorý odhalil vírus hepatítídy B a podieľal sa aj na vývoji vakcíny proti tejto chorobe. Ochorenie, ktoré je laickej verejnosti skôr známe ako žltačka, nám priblížila lekárka infektologickej ambulancie komárňanskej nemocnice MUDr. Helena Kuchtová.

Celý článok


Psychofarmaká ovplyvňujú zložité mechanizmy v ľudskom tele, pomôcť môžu aj pacientom trpiacim chronickými bolesťami

26.7.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Problematika chronickej bolesti ako takej a liečby chronických bolestí je veľmi zložitá a často ju nie je možné zjednodušene vysvetliť. Liečba chronických bolestí závisí od typu bolesti a v neposlednej miere aj od individuálnej charakteristiky osobnosti konkrétneho pacienta. Pri každom predpísaní lieku lekár veľmi precízne zvažuje prínosy, ale aj prípadné komplikácie, ktoré môže liečba priniesť. O liečbe psychofarmakami hovorí MUDr. Miroslav Pastucha, MPH, algeziológ Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


„Pri operáciách detí je individuálny prístup veľmi dôležitý,“ hovorí vedúca sestra bánovskej JZS

25.7.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Operácia malého pacienta. Extrémna záťaž pre rodičov a príbuzných, stresujúca záležitosť pre dieťa. Pre lekárov však bežná prax, každodenná realita s dôslednou prípravou, náročnejšou na citlivý prístup k malému pacientovi a aj k zrozumiteľnému vysvetľovaniu odborných vecí. S tým všetkým majú skúsenosti na jednodňovej chirurgii Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Včely, osy, sršne, hady... Ako správne poskytnúť prvú pomoc po uštipnutí?

25.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Poštípanie hmyzom v letnom období je pomerne častou komplikáciou pobytu v prírode či na záhrade. I keď nie stále sa to dá, je vhodné všimnúť si, o aký hmyz mohlo ísť. Téme sa venuje primárka Urgentného príjmu Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Katarína Hricová.

Celý článok


Primár detského oddelenia levočskej nemocnice hovorí o vzniku porúch zdravia u detí a mladistvých v letnom období. S akými ochoreniami u detí sa stretávame v lete a kedy máme byť obozretní?

22.7.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Primár detského oddelenia Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Martin Tkáč približuje riziká porúch zdravia u detí rôznych vekových kategóriách. V najnižších vekových kategóriách sa u detí stretávame najčastejšie s hnačkovými ochoreniami spôsobenými prevažne vírusmi. Samostatnou kapitolou týkajúcou sa prevažne detí v dorastovom veku sú možné komplikácie s užívaním alkoholu. V poslednom období boli v nemocnici hospitalizované tri adolescentné dievčatá intoxikované alkoholom. Vedeli ste, že deti majú zúžené zorné pole?

Celý článok


V Komárňanskej nemocnici začali realizovať špeciálnu liečbu neurologických bolestí chrbtice

22.7.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V komárňanskej nemocnici začali realizovať špeciálnu liečbu neurologických bolestí chrbtice Novú, bezpečnú a účinnú metódu liečby dlhotrvajúcich bolestí najmä z driekovej oblasti chrbtice, ktoré majú neurologický pôvod, začali realizovať v Nemocnici AGEL Komárno. Pacienti tak majú možnosť vybrať si zo širokej škály metód liečby problémov s driekovou časťou chrbtice. Prví pacienti boli takto liečení od záveru júna a postupne pribúdajú ďalší.

Celý článok


Levická nemocnica spúšťa do skúšobnej prevádzky pracovisko jednodňovej zdravotnej starostlivosti

21.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

V Nemocnici AGEL Levice nezaháľajú a opäť otvárajú nové priestory. Tentokrát ide o multiodborové pracovisko jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Skúšobná prevádzka začína v operačných odboroch ortopédia a úrazová chirurgia. Je predpoklad, že postupom času sa bude pracovisko rozširovať o ďalšie odbory.

Celý článok


Klimatizácia či ventilátor? Návod, ako sa správne ochladzovať

21.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Napriek tomu, že klimatizácia aj ventilátor môžu byť dobrými „pomocníkmi“, ako sa v horúcich dňoch ochladzovať, ani s nimi to netreba preháňať. V niektorých prípadoch nám môžu dokonca aj uškodiť. Na pozore by sa mali mať najmä astmatici či alergici. Téme sa venuje všeobecný lekár Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Lukáš Olšavský.

Celý článok


V skalickej pôrodnici privítali v prvom polroku 2022 medzi 367 detičkami dva páry dvojičiek a Kráľa Richarda

20.7.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Každoročne pomôžu zdravotníci Fakultnej nemocnice AGEL Skalica na svet viac ako siedmym stovkám detí nielen z Trnavského kraja. Pôrody v Skalici sa realizujú od ukončeného 35. týždňa tehotenstva. Veľká väčšina pôrodov je vedená na prianie rodičiek prirodzene bez medikamentóznej podpory. Príjemné rodinné prostredie, citlivý prístup a podpora bondingu sa stali pre personál pôrodnice rutinou. Narodilo sa viac chlapcov a najviac pôrodov sa uskutočnilo v marci.

Celý článok


Ako vplývajú slnečné dni na našu psychiku? Kedy je potrebné vyhľadať psychológa?

20.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Chladné a pochmúrne zimné mesiace vystriedali takmer bez prechodného obdobia extrémne horúčavy, sucho a teplo trvá celé dni. Letné dni sú oveľa dlhšie a teplota je vyššia, niekde dosahuje rekordné hodnoty. Je síce ideálny čas ísť von a užiť si všetko, čo letné mesiace ponúkajú, treba aj tu byť opatrní, všetko treba robiť s mierou. Prečo je dôležité byť v pohode, mať psychickú rovnováhu a ako ju počas leta dosiahnuť objasňuje klinická psychologička Nemocnice AGEL Levice Mgr. Barbara Budinská.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie krompašskej nemocnice má nové detské postieľky

20.7.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy má nové detské postieľky. Priestranné postieľky s prebaľovacím pultom sú umiestnené v nadštandardných izbách. Mamičky tak môžu prvé okamihy so svojimi ratolesťami pohodlne tráviť v ich bezprostrednej blízkosti.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodili ďalšie dvojičky

19.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa 15. 7. 2022 opäť narodili dvojičky. Adrián a Tobias prišli na svet v skorých ranných hodinách, tri minúty po sebe. V priebehu prvého polroka 2022 zaznamenala nemocnica 433 pôrodov, z ktorých opäť prevládajú narodení chlapci.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce rekonštruuje hlavný vchod

19.7.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce začala s rekonštrukciou hlavného vchodu do budovy nemocnice. Z dôvodu rozsiahlych prác je v súčasnosti vstup do budovy uzatvorený, pacienti môžu využívať náhradný bočný vchod. Cieľom rekonštrukcie je vybudovať moderné priestory a poskytnúť pacientom vyšší komfort.

Celý článok


Pokožka si pamätá, koľko UV žiarenia dostala počas celého života. Aké zásady dodržiavať, aby bol pobyt na slnku bezpečný?

19.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Optimálne slnečné žiarenie pôsobí na organizmus priaznivo a spolu s tvorbou vitamínu D prináša viacero zdravotných benefitov. Nadmerné vystavovanie sa slnku však môže byť nebezpečné. Dovolenková sezóna je v plnom prúde a k moru či bazénom vyrážajú nielen tí, ktorí si leto bez bronzovej pokožky nedokážu predstaviť, ale aj takí, ktorí musia byť pri pobyte na slnku opatrní. Na čo pri slnení nezabúdať a ako sa opaľovať bezpečne, radí primárka Estetique centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Katarína Drotárová.

Celý článok


Urologického vyšetrenia v Skalici sa netreba obávať

18.7.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pacienti s urologickými ťažkosťami sú v skalickej nemocnici vyšetrovaní v jednej z dvoch urologických ambulancií. Nástrojmi na získanie dôvery urologických pacientov sú ústretovosť lekára k pacientovi a empatický prístup. Primár Urologického oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica a vedúci lekár pre odbor urológia v spoločnosti AGEL MUDr. Ľubomír Uherčík, PhD. sa v rozhovore snaží rozptýliť obavy pacientov z urologického vyšetrenia s cieľom predchádzať ochoreniam močovo-pohlavného traktu

Celý článok


Interné oddelenie kežmarskej nemocnice sa pasuje s covid pozitívnymi pacientmi a výpadkom personálu

18.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zdravotníci Interného oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu starajú o 9 covid pozitívnych pacientov a pasujú sa aj s výpadkom personálu. Štyria zamestnanci oddelenia sú pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19 a sú v domácej karanténe. Interné oddelenie sa tak dočasne stalo oddelením len pre covid pozitívnych pacientov.

Celý článok


Unikátna terapia v bánovskej nemocnici pomáha pacientom s bolesťami kĺbov

18.7.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Unikátna terapia s názvom TriJALUX je výnimočná tým, že pacientov lieči bez použitia ihly a jej cieľom je liečba artropatií v kompletnom rozsahu. Už niekoľko mesiacov pomáha pacientom v Nemocnici AGEL Bánovce zbaviť sa bolesti.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa tento rok narodili prvé dvojičky - dievčatká

18.7.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno sa tento rok narodili prvé dvojičky - dievčatká Nemocnica AGEL Komárno v stredu, 13. júla 2022, privítala prvé dvojčatá narodené v tomto roku na tamojšom gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Mamičke Viktórii Zacharovej Lovászovej z Hurbanova sa narodili krásne dievčatká Eliška a Terezka.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová platí zákaz návštev

15.7.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

V Nemocnici AGEL Handlová začína dnešným dňom, t.j. od 15. júla 2022 platiť zákaz návštev na lôžkových oddeleniach. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Bánovce platí zákaz návštev

15.7.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

V Nemocnici AGEL Bánovce začína platiť dnešným dňom, t. j. od 15. júla 2022, zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


Študentky o praxi v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: „Videli a vyskúšali sme si mnoho činností, ku ktorým sme sa v iných nemocniciach nedostali“

15.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Letné mesiace sú obdobím, kedy študenti zdravotníckych odborov získavajú praktické zručnosti pre svoje budúce povolanie. Personál niektorých kliník a oddelení Nemocnice AGEL Košice-Šaca preto aktuálne dopĺňajú študenti absolvujúci povinnú študentskú prax. Skúsení lekári a sestry budúcim kolegom odovzdávajú cenné rady a pomáhajú získať častokrát prvé praktické zručnosti.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra bude platiť zákaz návštev

14.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, a Nemocnici AGEL Krompachy začne platiť od 15. júla 2022 zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Levice mesačne realizujú 60 výmen kĺbov. Špecialisti sú pripravení pre pacientov svoje kapacity rozšíriť

14.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Výmena bedrového kĺbu, nový kolenný kĺb, trvalé riešenie obrovských a dlhotrvajúcich bolestí. V súčasnosti jedna z najdiskutovanejších oblastí v medicíne. Vo väčšine zdravotníckych zariadení sa vďaka pandemickému obdobiu operácie stopli, a tak dnes nie sú výnimočné čakacie lehoty aj vyše roka. Nemocnica AGEL Levice ako jedna z mála realizuje náhrady kolenných a bedrových kĺbov aj počas leta s prijateľnými čakacími lehotami a, naopak, počet operácií ešte rozširujú, aby vyhoveli čo najväčšiemu počtu pacientov s chronickými bolesťami.

Celý článok


Krv - nenahraditeľná, nedostatková, vzácna. „Ďakujeme, že nám pomáhate dopĺňať jej zásoby.“

14.7.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Aj počas dovolenkového obdobia, v mesiaci júl, navštívili dobrovoľní darcovia krvi Nemocnicu AGEL Zlaté Moravce, aby spoločnými silami nezištne pomohli nemocnici ďalšou zásobou krvi.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra bude platiť zákaz návštev

14.7.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, a Nemocnici AGEL Krompachy začne platiť od 15. júla 2022 zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra bude platiť zákaz návštev

14.7.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, a Nemocnici AGEL Krompachy začne platiť od 15. júla 2022 zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


V lete si treba dávať pozor na hojenie pooperačných rán

13.7.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Letné obdobie väčšina z nás využíva na dovolenky, oddych, výlety. V zdravotníckych zariadeniach sa operačné plány realizujú aj počas leta, operácie aj podmienky však majú svoje špecifiká. Čím je letné obdobie špecifické v rámci Jednodňovej zdravotnej starostlivosti objasnila vedúca sestra JZS Nemocnice AGEL Bánovce Andrea Kusá.

Celý článok


Recepcia v nových priestoroch levočskej nemocnice je prihlásená v prestížnej súťaži architektonických diel

13.7.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Recepcia v nových priestoroch Nemocnice AGEL Levoča je prihlásená v prestížnej súťaži oceňovania architektonických diel CE ZA AR 2022. Autorkou projektu je autorizovaná architektka Ing. arch. Mgr. Art. Stanislava Slaninová Hollóvá. Cieľom projektu bolo vytvoriť moderný, čistý a svieži priestor recepcie. Koncept štruktúry je hra trojuholníkových dielcov vo všetkých smeroch, výškach a hrúbkach. V rozhovore autorka uvádza základné postupy pri vytváraní architektonických diel a čo bolo pre ňu pri vytváraní diela výnimočné.

Celý článok


Zvolenská nemocnica začína s rekonštrukciou vchodu do Polikliniky. Všetkých pacientov aj návštevníkov prosí o pochopenie, trpezlivosť a opatrnosť

13.7.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen začína 13. júla 2022 plánovanú rekonštrukciu vstupných priestorov budovy Polikliniky a priestoru suterénu. Práce sa budú realizovať za plnej prevádzky do konca novembra 2022, ale budú rozdelené do dvoch fáz s rôznym stupňom obmedzenia pre pacientov, verejnosť či obchodných partnerov. Výsledkom týchto prác bude významné zvýšenie komfortu, modernejšie priestory s praktickejším využitím.

Celý článok


Zdravotníci z kežmarskej nemocnice ošetrili počas víkendového festivalu EĽRO 58 ľudí

12.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL sa aktívne zúčastnili XXX. ročníka festivalu Európske ľudové remeslo organizovaného mestom Kežmarok. Počas troch dní konania festivalu ošetrili 58 ľudí, ktorým bola poskytnutá základná zdravotná starostlivosť. K dvom pacientom bola pre poruchu vedomia privolaná RZP. Zoskupenie zdravotníkov dopĺňala aj levočská nemocnica, vďaka ktorej sa opäť prejavila dôležitosť spolupráce medzi nemocnicami spišského klastra.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová otvorila pneumologickú ambulanciu

12.7.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Hoci viaceré nemocnice počas leta dočasne obmedzujú činnosť niektorých svojich ambulancií, v Nemocnici AGEL Handlová je to naopak. Od začiatku júla opätovne spustila prevádzku pneumologickej ambulancie.

Celý článok


Primár Dalibor Panuška, ktorého rukami prešlo na operačnej sále 18 000 ľudí: „S pacientmi v hlave často zaspávam, aj sa budím“

12.7.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Vnímame ich každodenne ako samozrejmú súčasť nemocnice. Rozvážni, ale rozhodní, v okamihu pripravení konať, schopní niesť zodpovednosť za zdravie pacienta a neraz aj za ich život. Zvažujúci všetky pre a proti v sekundách, využívajúc doterajšie poznatky a skúsenosti. Takí sú lekári v najvyťaženejších oddeleniach nemocníc. MUDr. Dalibor Panuška, primár Chirurgického oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen sa stal lekárom a splnil tak prianie svojho otca. Nikdy svoje rozhodnutie neľutoval.

Celý článok


Skalická nemocnica zakázala návštevy hospitalizovaných pacientov

11.7.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica od dnešného dňa, (pondelok, 11. júl 2022) zakázala návštevy hospitalizovaných pacientov. Rozhodnutie je reakciou vedenia nemocnice na aktuálnu pandemickú situáciu v regióne. Vo výnimočných prípadoch je možné návštevy povoliť.

Celý článok


Anémiou trpí až 30% populácie na svete

11.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Červené krvinky sú krvinky v tvare disku, ktoré prenášajú kyslík do orgánov a tkanív tela. Anémia nastáva, keď je počet zdravých červených krviniek v tele príliš nízky. Trpí ňou až 30% celosvetovej populácie. Ženy a ľudia s chronickými ochoreniami, ako je rakovina, majú vyššie riziko vzniku anémie. Viac o tomto ochorení prezradila lekárka Ambulancie vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Levice Nikoletta Ryazanová.

Celý článok


Detské oddelenie krompašskej nemocnice navštívili klauni

11.7.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy sa potešila netradičnej návšteve. Po dlhšom čase na Detské oddelenie krompašskej nemocnice opäť zavítali Clownodoctros z organizácie Červený nos. Priniesli so sebou zábavu, smiech a dobrou náladou navodili príjemnú atmosféru nielen malým pacientom, ale aj personálu oddelenia.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Levice zakázali návštevy

8.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

V Nemocnici AGEL Levice od dnes, 8. júla 2022, platí zákaz návštev. Zdravotnícke zariadenie k tomuto opatreniu pristúpilo na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 v regióne.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica zakázala návštevy hospitalizovaných pacientov

8.7.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zakázala návštevy hospitalizovaných pacientov. Zariadenie k tomuto opatreniu pristúpilo na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s COVID-19 v danej oblasti.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno obmedzili návštevy

8.7.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno obmedzili návštevy Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa, (piatok, 8. júl 2022), obmedzila návštevy hospitalizovaných pacientov. Zdravotnícke zariadenie k tomuto opatreniu pristúpilo na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s COVID-19 v danej oblasti. Návštevy sú možné len vo výnimočných prípadoch.

Celý článok


Skalická nemocnica riešila počas horúčav stavy prehriatia

7.7.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

V období horúčav, keď je organizmus vystavený vysokým teplotám a nedostatku tekutín, v horšom prípade aj zvýšenej fyzickej záťaži, dochádza často k prehrievaniu organizmu. Telo na zvýšenú telesnú teplotu reaguje najprv potením. Dlhotrvajúca dehydratácia vedie veľmi často k zdravotným ťažkostiam, ktoré riešenie si vyžaduje zásah lekára. Uplynulých 10 dní, kedy Slovákov trápili mimoriadne vysoké teploty, ošetrili na Urgentnom príjme Fakultnej nemocnice AGEL Skalica desiatky pacientov po kolapsovom stave alebo s kolapsom v dôsledku prehriatia organizmu. Vedúci lekár Urgentného príjmu skalickej nemocnice chirurg MUDr. Ivan Slovianyn zhodnotil obdobie horúčav z hľadiska ošetrení na urgentnom príjme a poskytol účinné rady, ako predchádzať stavom prehriatia.

Celý článok


Extrémne horúčavy si každoročne vyberajú svoju daň. Na urgentnom príjme v Leviciach za desať dní ošetrili 57 pacientov kvôli teplu

7.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Vysoké, až extrémne teploty sú viac než nepríjemné. Mohli by sa ukázať aj ako smrteľné. Keď sú ľudské telá vstavené extrémnym teplotám, stávajú sa náchylnejšími na vyčerpanie, úpal a dehydratáciu. Existujú aj dlhodobé následky, ktoré môžu viesť k ochoreniu. Konkrétne skúsenosti za posledné extrémne horúce dni majú aj v Nemocnici AGEL Levice.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica revitalizovala vstup do pavilónu chirurgických disciplín

7.7.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zabezpečuje komfort svojim pacientom, čím neustále zvyšuje kvalitu zdravotnej starostlivosti a bezpečnosť pacienta. V ostatnom období revitalizovala hlavný vstup do pavilónu chirurgických disciplín, ktorá poteší nielen pacientov, ale aj zdravotníkov nemocnice.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca zakázali návštevy

7.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca bude od zajtra, t. j. piatka 8. júla 2022, platiť zákaz návštev. Zdravotnícke zariadenie k tomuto opatreniu pristúpilo na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s COVID-19.

Celý článok


Sociálna práca má zmysel vtedy, ak je včasná, účinná a adresná

7.7.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Niektorí pacienti sú pri prepúšťaní z nemocnice v stave, ktorý im neumožňuje, aby sa dokázali aj v domácom prostredí postarať sami o seba. Ak neponúkne pomocnú ruku rodina alebo iní blízki pacienta, nepriaznivú situáciu klienta nemocnice rieši sociálny pracovník. Mgr. Daniela Merčáková je sociálnou pracovníčkou v Nemocnici AGEL Zvolen a rieši nepriaznivú sociálnu situáciu v rodine hospitalizovaného pacienta. V rozhovore zhodnotila základné aspekty práce sociálneho pracovníka.

Celý článok


Kedy by sme deti nemali dávať do táborov a čo robiť, aby boli zdravé aj v lete

6.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Pediatra z detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, MUDr. Jozefa Serafína, sme sa spýtali na základné princípy zdravotnej prevencie detí počas letného obdobia. Vďaka jednoduchým pravidlám sa vaše ratolesti môžu vyhnúť zdravotným nepríjemnostiam. Netreba zabudnúť ani na to, že nie je úplne v poriadku, ak rodičia prídu za obvodným lekárom s tým, že potrebujú „iba podpísať papier do tábora“.

Celý článok


Tourettov syndróm - vzácne genetické ochorenie. Sprevádzajú ho motorické a vokálne tiky

6.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Tourettov syndróm je „vzácne“ genetické ochorenie a postihuje približne 1% populácie. Trpia ním prevažne muži. Vyznačuje sa neurologickou a psychiatrickou symptomatológiou. Na toto ochorenie neexistuje žiadny liek, ale sú liečby, ktoré pomáhajú zvládnuť niektoré symptómy. Neurologička levickej nemocnice prezradila o tomto ochorení bližšie informácie.

Celý článok


Vakcinačné centrum levočskej nemocnice mení prevádzkové časy

6.7.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča počas nadchádzajúceho mesiaca mení prevádzkové časy Vakcinačného centra. Rozhodnutie súvisí najmä s výrazným poklesom záujmu verejnosti o vakcináciu proti koronavírusu.

Celý článok


Cvičenie po prekonaní ochorenia COVID-19: Po koľkých dňoch je vhodné vrátiť sa k fyzickým aktivitám?

4.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Plavková sezóna je v plnom prúde a mnohí sa ešte narýchlo snažia zbaviť nadbytočných kilogramov. Diétami, ale aj cvičením. Tí, ktorí prekonali COVID-19, sa častokrát pýtajú, kedy je vhodné vrátiť sa po vyzdravení k obľúbeným tréningom? Ako postupovať, keď sa po chorobe nevieme dostať do pôvodnej formy? Na otázky odpovedá všeobecný lekár Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Lukáš Olšavský.

Celý článok


Sociálny pracovník musí by komunikatívny, empatický, citlivý a zodpovedný

1.7.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Niektorí pacienti sú pri prepúšťaní z nemocnice v stave, ktorý im neumožňuje, aby sa dokázali aj v domácom prostredí postarať sami o seba. Ak neponúkne pomocnú ruku rodina alebo iní blízki pacienta, nepriaznivú situáciu klienta nemocnice rieši sociálny pracovník. Bc. Alena Stehlíková je sociálnou pracovníčkou vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica a rieši nepriaznivú sociálnu situáciu v rodine hospitalizovaného pacienta. V rozhovore zhodnotila základné aspekty práce sociálneho pracovníka.

Celý článok


Úrazy detí môžu byť veľmi nebezpečné, najmä pády netreba podceňovať

1.7.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nehody u detí sú závažným zdravotným problémom a sú hlavnou príčinou vážnych zranení, invalidity a dokonca aj úmrtí, a to najmä v období letných prázdnin. Väčšine z týchto úrazov a ich následkom sa však dá predísť. Osoby mladšie ako 5 rokov sú obzvlášť vystavené riziku zranenia pri domácich nehodách, pričom rôzne pády predstavujú väčšinu nehôd.

Celý článok


Na Urgentnom príjme Nemocnice AGEL Košice-Šaca ošetrili za dva mesiace viac ako 4 200 pacientov

1.7.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Urgentný príjem Nemocnice AGEL Košice-Šaca je v prevádzke dva mesiace. Zdravotnú starostlivosť v ňom za ten čas poskytli už viac ako 4 200 dospelým pacientom, ktorí sú triedení podľa závažnosti zdravotného stavu. Od neho sa odvíja doba čakania na vyšetrenie. Ako to prebieha v praxi, kto je ošetrený bezodkladne a kto si na vyšetrenie musí počkať?

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno potrebujú krv aj počas leta

1.7.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno potrebujú krv aj počas leta Darcov je vtedy menej, úrazov naopak pribúda Letné dovolenkové mesiace sú každoročne ťažkou skúškou pre nemocnice z pohľadu krvných prípravkov. Kvôli dovolenkám a cestovaniu je darcov krv menej, operácií, úrazov a príjmov pacientov však menej nie je, skôr naopak. Hematologicko-transfúzne oddelenia (HTO) majú čo robiť, aby pokryli potrebu najvzácnejšej tekutiny. Rovnako je to aj v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


Skalická nemocnica kvôli vážnej personálnej situácii musí urobiť organizačné zmeny

30.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica, podobne ako drvivá väčšina zdravotníckych zariadení na Slovensku, aktuálne bojuje s nedostatkom kvalifikovaného personálu. Napriek dlhodobej enormnej snahe vedenia nemocnice je práve závažná personálna situácia dôvodom, prečo nemocnica musí pristúpiť od 1. júla k zmene fungovania otorinolaryngológie.

Celý článok


Zdravotníci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce si aj tento rok prevzali ocenenie z rúk primátora

29.6.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V obradnej sále Mestského strediska kultúry a športu v Zlatých Moravciach sa včera uskutočnilo slávnostne oceňovanie vybraných zdravotníckych pracovníkov, ktorí si z rúk primátora Zlatých Moraviec prevzali cenu. Ide o najvýznamnejšie uznanie zdravotníkov regiónu, ktorí svojou prácou prispievajú k rozvoju zdravotníctva a sociálnych služieb za rok 2021.

Celý článok


Bezbolestná svetloliečba pacientom pomáha s bolesťou aj zápalmi

29.6.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Laseroterapia patrí medzi najefektívnejšiu a najmodernejšiu formu svetloliečby. Je neinvazívna a bezbolestná. Laser je prístroj, ktorý vyžaruje súvislé koherentné, monochromatické elektromagnetické vlnenie. Vďaka vysokej koherentnosti a monochromatickosti je možné v laserovom lúči sústrediť veľkú energiu, tým sa energia odovzdáva bunkám, aby sa obnovila ich funkcia. Liečbu laserom môžu využívať aj pacienti v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Stravovanie v lete treba prispôsobiť horúčavám. Pozor si treba dávať na alkohol, sladené nápoje aj zmrzlinu

29.6.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Hneď s nástupom leta sme zaznamenali extrémne horúčavy. Tie samy o sebe sú veľkou záťažou pre organizmus. Preto je veľmi dôležité prispôsobiť letnému obdobiu aj stravu. Stravovanie v letných mesiacoch by malo byť ľahké, plné zeleniny a sezónneho ovocia, s obmedzených prísunom alkoholu a sladených nápojov. Pozor si však treba dávať aj na najväčšie letné lákadlo, a to je zmrzlina. Skryté riziko salmonelózy so sebou prináša aj táto letná maškrta. O tom, čo a, ako jesť v lete, aby sme boli sýti a zároveň sa cítili pohodlne, sme sa porozprávali s nutričnou terapeutkou Nemocnice AGEL Zvolen Ľubomírou Fraňovou.

Celý článok


Zápach z úst - nepríjemný spoločník, ktorý môže signalizovať vážny problém

28.6.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Halitóza, odborné pomenovanie zapáchajúceho dychu, dokáže poriadne znepríjemniť život. Najčastejšie ho spôsobuje nesprávna ústna hygiena či pokazené zuby, niekedy však môže signalizovať aj vážny zdravotný problém.

Celý článok


Endometrióza

27.6.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Endometrióza. Zložité slovo, ktoré väčšine z nás nič nehovorí. Pre ženy, ktoré plánujú otehotnieť je však dôležité vedieť, že ide o závažné ochorenie, ktoré v mnohých prípadoch znemožňuje mať deti. Je to ochorenie, pri ktorom tkanivo podobné výstelke maternice rastie mimo maternice, čo spôsobuje bolesť a aj neplodnosť. Endometrióza postihuje zhruba 190 miliónov žien a dievčat celosvetovej populácie v reprodukčnom veku. Základné informácie o endometrióze vysvetlil námestník pre zdravotnú starostlivosť a primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Levice MUDr. Gabriel Mančík, MBA.

Celý článok


Test na drogy, čo je potrebné o ňom vedieť?

27.6.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Väčšina z nás ho nikdy nebude potrebovať, je však v mnohých situáciách mimoriadne dôležitý. Reč je o teste na drogy. Aký je to test, kedy a ako sa robí a čo nám povie výsledok objasnila riaditeľka laboratórií AGELLAB Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


Skalická pôrodnica sa snaží vychádzať rodičkám v ústrety

24.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pôrod je veľkou zmenou v živote každej budúcej mamičky a celej jej rodiny. Je mimoriadne dôležité, aby bola každá rodička pred pôrodom poučená, a aby vedela, čo ju čaká. Psychika budúcej mamičky je pri pôrode veľmi dôležitým, ak nie najdôležitejším faktorom, ovplyvňujúcim priebeh pôrodu, preto je potrebné, aby budúca mamička vedela, že celý tím zdravotníkov je pripravený jej v prípade komplikácií počas pôrodu pomôcť, ale aj vyjsť v ústrety. V Skalickej pôrodnici sa snažia vyhovieť požiadavkám rodičiek a rešpektovať ich, pokiaľ neohrozujú rodičku alebo novorodenca. Každý výkon v súvislosti s pôrodom je vykonávaný so súhlasom rodičky. Na pôrodnej sále sa snažíme o zachovanie maximálne pokojného prostredia a ochranu intimity rodiny. Bezprostredne po pôrode personál kladie dôraz na podporu včasného kontaktu medzi matkou, otcom a dieťaťom.

Celý článok


Alergie očí sú častým problémom a postihnú všetky vekové kategórie

24.6.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Očné alergie, tiež nazývané „alergická konjuktivitída“, sú bežným očným ochorením. Alergie očí sú častým problémom a postihujú všetky vekové kategórie. Do Oftalmologickej ambulancie Nemocnice AGEL Levice chodí 5% pacientov, ktorý trpia očnými alergiami.

Celý článok


,, Výchova detí v súčasnosti prináša mnohé úskalia. Jedným z nich je aj ľahký prístup k drogám,“ hovorí primárka zlatomoraveckej nemocnice

24.6.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Medzinárodný deň boja proti zneužívaniu drog a ilegálnemu obchodovaniu s nimi, vyhlásený Organizáciou spojených národov, si pripomenieme už túto nedeľu, 26. júna. Prevencia, výchova a záujem o deti zo strany blízkej rodiny je v boji proti zneužívaniu drog a pri výchove „mladej a zdravej generácie“ nesmierne dôležitá.

Celý článok


Nedostatok krvi pomáhajú znižovať dobrovoľníci v zlatomoraveckej nemocnici

23.6.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pripravila ďalší zo svojich odberov krvi. Aj dnes prišli dobrovoľní darcovia nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu, aby ňou pomohli iným, ťažko chorým pacientom, pre ktorých je život bez transfúzie nezlučiteľný so životom.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno otvorili nový urgentný príjem 3. tisícročia

23.6.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno otvorili nový urgentný príjem 3. tisícročia Nemocnica AGEL Komárno dnes slávnostne otvorila nový urgentný príjem. Výnimočný projekt z pohľadu architektonického aj technologického v celkovej hodnote takmer 11,2 miliónov € spĺňa najprísnejšie kritéria európskej úrovne v poskytovaní urgentnej medicíny. Nemocnica na tento projekt získala z eurofondov 9,2 miliónov €, z toho 10% sa na spolufinancovaní projektu podieľala samotná nemocnica. Cieľom projektu bolo zásadným spôsobom zvýšiť úroveň a kvalitu poskytovanej urgentnej zdravotnej starostlivosti pre vyše 110 tisíc obyvateľov spádovej oblasti komárňanskej nemocnice, rozšíriť rozsah poskytovaných služieb verejnosti a najmä robiť medicínu tretieho tisícročia. Celá stavba sa realizovala za plného chodu nemocnice pri čiastočných obmedzeniach pre pacientov aj návštevníkov.

Celý článok


Vedúca sestra Jana Šušková: ,,Sterilizácia nepozná kompromis“

22.6.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Sterilizácia všetkých zdravotníckych nástrojov a pomôcok je dôležitou súčasťou každodenného fungovania nemocníc. Zdravotníci aj pacienti to berú ako absolútnu samozrejmosť. Hoci tých, ktorí sa o to v rámci Oddelenia centrálnej sterilizácie Nemocnice AGEL Levice starajú, aby všetko potrebné bolo sterilizované nevidieť, ich úloha v rámci bezpečnosti a zdravia pacienta je nezastupiteľná. Osobitnú dôležitosť má sterilizácia pri operačných zákrokov. Aký je to objem, hovorí jediné číslo. Od začiatku roka bolo v levickej nemocnici realizovaných vyše 2500 chirurgických zákrokov.

Celý článok


Hlavný lekár reprezentácie U19 Polan: „Majstrovstvá Európy sú pre nás vyvrcholením viac ako dvojročnej práce“

22.6.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Reprezentácia U19 sa na aktuálne prebiehajúce (18. 6. - 1. 7. 2022) Majstrovská Európy vo futbale do 19 rokov pripravovala zodpovedne aj po zdravotnej stránke. Preventívne prehliadky absolvovali hráči ešte koncom uplynulého roka v Nemocnici AGEL Košice-Šaca, ktorá im zabezpečuje kompletnú zdravotnú starostlivosť. A hlavný lekár reprezentácie, prednosta Kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny MUDr. Peter Polan, PhD., MPH, nechýba po ich boku ani v týchto dňoch, kedy zverenci trénera Alberta Rusnáka st. predvádzajú na domácom trávniku bojovnosť a odhodlanie.

Celý článok


Kežmarská nemocnica mení od júla prevádzku vakcinačného centra

21.6.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, zmení od 1. 7. 2022 prevádzkové hodiny vakcinačného centra. Počas prázdninového režimu bude k dispozícii len každú druhú stredu od 7.00 hod. do 11.00 hod. V júli to bude streda 6. 7. 2022 a 20. 7. 2022. Dôvodom je veľmi nízky, no pretrvávajúci záujem o očkovanie.

Celý článok


Sedem rizikových aktivít počas letných prázdnin

21.6.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Letné prázdniny pomaly „klopú“ na dvere a mnohí sa už nevedia dočkať, čo všetko počas voľných slnečných dní stihnú. V tejto súvislosti je dôležité upriamiť pozornosť na niektoré aktivity, pri ktorých netreba zabúdať na bezpečnosť a prevenciu. Téme sa venuje traumatológ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Jozef Kubašovský.

Celý článok


Dvojrozhovor otec a syn Húskovci Otec o reprezentačnom brankárovi Adamovi: „Adam bol v určitých veciach vždy svojský“

21.6.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Mgr. Rochus Húska, otec reprezentačného brankára Adama Húsku pracuje v Nemocnici AGEL Zvolen ako samostatný odborný referent útvaru krízového riadenia. Pri nedávnom úniku čpavku vo Zvolene bol jedným z členov krízového štábu, ktorý pomáhal riešiť študentov, ktorí mali po úniku problémy. Nám sa podarilo vyspovedať oboch, otca aj syna.

Celý článok


Rodičky v skalickej nemocnici sú vyšetrované na novom ultrazvukovom prístroji

20.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Kvalitná prístrojová diagnostika je dôležitou súčasťou vybavenia modernej gynekologickej ambulancie. Novým mobilným ultrazvukovým prístrojom disponuje Gynekologická ambulancia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica od júna. USG prístroj s troma sondami zakúpila nemocnica z vlastných prostriedkov.

Celý článok


„Prehriatie je pre seniorov nebezpečné rovnako ako infarkt,“ upozorňuje geriatrička z handlovskej nemocnice

20.6.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Leto a vysoké teploty nás všetkých vyháňajú z vyhriatych domov a kancelárii von. Väčšinu času tak trávime v bazéne, pri mori alebo na výletoch. Okrem ochrany SPF a správneho oblečenia je dôležitý aj pitný režim a pokrývka hlavy. Len tak sa dokážeme vyhnúť rôznym problémom, vrátane tých zdravotných. Aktuálne extrémne horúčavy okrem pôžitku z leta, tepla a oddychu hrozia aj nebezpečenstvom úpalu. Špeciálne u staršej generácie a seniorov je prehriatie organizmu mimoriadne nebezpečné. Bližšie informácie k tejto téme poskytla primárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


Dehydratácia spôsobená gastroenteritídou ohrozuje najmä deti a seniorov

20.6.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Gastroenteritída je infekcia tráviaceho systému, ktorú spôsobujú parazity, vírusy, baktérie alebo ich toxíny. Bakteriálna gastroenteritída je zvyčajne výsledkom konzumácie jedla alebo vody, ktoré sa kontaminovali baktériami alebo ich toxínmi. Môže spôsobiť celý rad príznakov vrátane hnačky, kŕčov v bruchu, nevoľnosti a zvracania. Hoci si mnohí z nás povedia, veď to za pár dní prejde, táto diagnóza môže byť nebezpečná najmä u detí a seniorov, a to najmä z dôvodu ťažkej dehydratácie organizmu. Prečo je dôležité tieto príznaky nepodceňovať, prezradila lekárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Miriam Šatalová.

Celý článok


Dobrovoľní darcovia krvi opäť nesklamali: Vďaka ich nezištnej pomoci sa podarilo získať takmer 70 litrov najvzácnejšej tekutiny

17.6.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hematologicko-transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca tento týždeň navštívilo 162 dobrovoľníkov ochotných darovať najvzácnejšiu tekutinu. Vďaka pravidelným darcom a prvodarcom sa podarilo získať takmer 70 litrov život zachraňujúcej krvi.

Celý článok


Zdravotnícky asistent Martin „Najťažšia na našej práci je, že niektorý z pacientov bude môj známy alebo príbuzný“

17.6.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nikdy nevie, čo ho v práci čaká, aké prípady sa vyskytnú, koľko ich bude a akých závažných. Svoju prácu vníma síce ako samozrejmosť, ale tou samozrejmosťou je každodenná pomoc pri záchrane životov. Zdravotnícky asistent Martin Zeman pracuje v Nemocnici AGEL Zvolen len niečo vyše polroka, do zdravotníctva sa však vrátil po šesťročnej prestávke. Ako sám priznáva, najťažšie na tejto práci je, ak je pacientom niekto príbuzný, alebo známy.

Celý článok


Reprezentant v skejtbordingu Richard Tury po operácii v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: „Niet lepšej nemocnice, tu hľadajú riešenia“

16.6.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Uplynulá sezóna slovenského reprezentanta v skejtbordingu patrila medzi jeho najlepšie. Po úspechu na Tampa AM 2021 však Richard Tury (29) začal v operovanom lakti pociťovať bolesti. Ako sa vyjadril, obmedzovalo ho to hlavne pri jazdení, a tak vyhľadal pomoc odborníkov. Kontrola ukázala, že skrutky už nedržali v lakti tak, ako by mali, a preto museli ísť von. Operácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa podarila a dnes sa môže plne sústrediť na kvalifikáciu na olympiádu.

Celý článok


„Niekedy sme si pripadali ako čarodejnice.“ Kvetka pracuje v krompašskom laboratóriu 40 rokov, má zaujímavé koníčky a aktívny život

16.6.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Kvetoslava Ďorková, rodáčka z Krompách, pracuje v Nemocnici AGEL Krompachy. Veselá a energická laborantka začala v laboratóriu krompašskej nemocnice pracovať hneď po strednej škole a pracovisko nevymenila celých 40 rokov. O zmene by uvažovala jedine v tom prípade, keby mohla byť na potulkách prírodou.

Celý článok


Fakultná nemocnica AGEL Skalica modernizuje priestory pre darovanie krvi

14.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Krv, ktorá zachraňuje životy pacientov v nemocniciach, začína svoju cestu u darcov. Darovanie krvi je stále aktuálne, a kým nebude možné životodarnú tekutinu vyrobiť, dôvod pre dobrovoľné darcovstvo nezanikne. U darcov vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica dlhodobo pretrváva záujem o bezodplatné darcovstvo krvi. Vďaka nesebeckému prístupu darcov sa podarilo od začiatku roku 2022 odobrať v skalickej nemocnici pri 993 odberoch až 447 litrov krvi. Po dobu posledného mesiaca prebieha modernizácia odberovej miestnosti na Transfuziologickom oddelení nemocnice a darovanie krvi sa realizuje aj v týchto dňoch a počas nasledujúcich týždňov v provizórnych podmienkach.

Celý článok


Svetový deň darcov krvi. Pri jednom odbere možno z krvi odobrať až štyri typy transfúznych produktov

14.6.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Svetový deň darcov krvi sa koná každoročne 14. júna a tento deň bol stanovený na zvýšenie celosvetového povedomia o potrebe krvi a krvných produktov na transfúziu, na zdôraznenie zásadného prínosu dobrovoľných, neplatených darcov krvi pre systému zdravotníctva.

Celý článok


Darovaním krvi bije srdce a žije nádej pre iných

14.6.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Dobrovoľní darcovia, nenahraditeľný a neviditeľný článok v poskytovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti, oslavujú dnes, 14. júna, Svetový deň darcov krvi. V tento výnimočný deň Nemocnica AGEL Zlaté vyjadruje vďaku všetkým dobrovoľným darcom, ktorí svojou krvou nezištne podávajú pomocnú ruku pacientom bez nároku na odmenu či uznanie a zostávajú zahalení rúškom tajomstva

Celý článok


Na každej kvapke záleží: Darovanie krvi prináša pozitíva aj pre darcu

14.6.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Pri príležitosti osláv dnešného Svetového dňa darcov krvi (14. jún) vyzýva Nemocnica AGEL Košice-Šaca všetkých, ktorí sú ochotní podeliť sa o najvzácnejšiu tekutinu, aby, bez ohľadu na krvnú skupinu, prišli na Transfúziologické oddelenie, Poliklinika VA U. S. Steel, darovať krv. 

Celý článok


Darovanie krvi môžeme nazvať aj peelingom kostnej drene

14.6.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Darcovstvo krvi je ušľachtilá činnosť, ktorá spája všetkých tých, ktorí sú ochotní a môžu pomôcť. Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje transfúziologické oddelenie a možnosť darovania krvi majú darcovia každý utorok a štvrtok. V blízkej budúcnosti nemocnica plánuje aj obnovu mobilnej odberovej jednotky s odbermi v Kežmarku a Krompachoch. Málokto vie, že darcovstvo má zo zdravotného hľadiska benefity aj pre samotného darcu. Aké?

Celý článok


Levická nemocnica má za sebou úspešný druhý ročník Športového dňa

13.6.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Neexistuje nič lepšie ako dobrá hra, ktorá dokáže spojiť celý zdravotnícky personál nemocnice. Športový deň je skvelou príležitosťou na odreagovanie sa od každodennej namáhavej a mimoriadne zodpovednej práce, na vytvorenie kamarátstva, zlepšenie vzťahov, zlepšenie si fyzickej kondície a psychohygienu. Levickí zdravotníci si vyskúšali svoje telesné zdatnosti počas II. ročníka Športového dňa.

Celý článok


Na internom oddelení levočskej nemocnice prebieha druhá fáza rekonštrukčných prác

13.6.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Prvá časť rekonštrukcie interného oddelenia Nemocnica AGEL Levoča sa spustila do prevádzky začiatkom tohto roka. Práce opäť prebiehajú v druhej fáze rekonštrukcie priestorov jednotky intenzívnej starostlivosti. Rozsah rekonštrukcie bude pozostávať zo stavebných prác, rekonštrukcie podlahy, stien, stropov, montáže vzduchotechniky a ďalších potrebných zariadení. K rekonštrukcii lôžkovej časti za 150 000 € sa tak pripočíta ďalšia investícia v hodnote 213 000 €.

Celý článok


Víta Ponomarova pracovala na Ukrajine na pôrodnej sále 11 rokov

10.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Víta Ponomarova je Ukrajinka pochádzajúca z miesta Mykolajiv, odkiaľ utiekla v prvý deň ukrajinsko-ruského konfliktu k svojim rodičom na Ukrajine. V krajine svojho pôvodu je pôrodnou asistentkou. Od konca marca je posilou Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica. So svojou prácou aj s novými slovenskými kolegami v nemocnici sa zžila viac ako dobre. Dôsledne pracuje na odstránení jazykovej bariéry a poctivo sa pripravuje na odborné skúšky. Ako uviedla Víta Ponomarova, jej noví kolegovia sú veľmi šikovní a vo všetkom sú jej nápomocní. Po zrovnoprávnení vzdelania môže už odborné činnosti vykonávať pod dohľadom personálu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, ale plnohodnotným členom pôrodníckeho tímu bude až po odbornej skúške, ktorú absolvuje v slovenskom jazyku.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa v tomto roku narodilo najviac bábätiek v máji

10.6.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa v tomto roku narodilo už 361 bábätiek. Najúspešnejším mesiacom bol zatiaľ máj, v ktorom prišlo na svet 86 detičiek, z ktorých v počte ťahá za dlhší koniec 47 chlapcov. Mamičky dali svojim ratolestiam netradičné mená, ako Mia, Rania, Tanya či Ozan, no niektoré zvolili tradičnejšie mená ako Anna, Jozef, Michal a Adam.

Celý článok


Pokrok v liečbe defektov tvrdých tkanív a kože

9.6.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Vedecký tím z Ústavu materiálového výskumu SAV v Košiciach, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v spolupráci so Vzdelávacím, vedeckým a výskumným inštitútom AGEL n.o. a Nemocnicou AGEL Košice-Šaca a.s. po takmer 15-ročnej experimentálnej štúdii venujúcej sa problematike regeneračnej medicíny prichádzajú s významným riešením v terapii tvrdých tkanív a kože.

Celý článok


Skalická nemocnica maximálne zvýšila kapacitu endoprotetických operácií

9.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Aj pacientom Fakultnej nemocnice AGEL Skalica boli pre pandémiu COVID-19 odložené termíny zákrokov, ktoré im mali zlepšiť kvalitu života. Pozastavená operatíva mala zásadný dopad aj na čakacie lehoty na endoprotetické výkony. Keďže diagnóz, ktoré si vyžadujú operačný zákrok neubúda, práve naopak, čakacie lehoty po dobu pozastavenia ortopedickej operatívy narástli. Situácia sa začala meniť k lepšiemu v apríli po uvoľnení operatívy a teraz už sú operácie naplno rozbehnuté.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica má vďaka ochotným darcov ďalších osem litrov krvi pre pacientov, ktorí ju budú potrebovať

9.6.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce dnes zorganizovala ďalší pravidelný odber krvi. Tak, ako aj iné doterajšie odbery, aj tento nemocnica hodnotí veľmi pozitívne. Dvadsaťdva dobrovoľných darcov, ktorí prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu, nemocnici pomohlo viac ako 8 litrami krvi. Darovanou krvou tak pomôžu neznámym pacientom pri operáciách, nutných transfúziách, ale aj pri akútnej záchrane života.

Celý článok


Keď sa šťastie násobí: Mamička z dvojičiek porodila v Nemocnici AGEL Košice-Šaca dvojičky

9.6.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Miriama Vincová vždy túžila po dvojičkách. Sama je z dvojčiat a svoj sen o dvoch uzlíčkoch v perinke si splnila pred pár dňami v Nemocnici AGEL Košice-Šaca, kde koncom mája priviedla na svet vytúžených synov. Romanko a Damiánko sú siedmymi dvojičkami narodenými v šačianskej pôrodnici od začiatku tohto roka. K pravdepodobnosti viacplodového tehotenstva a jeho možným rizikám sa vyjadruje lekár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Juraj Gimera.

Celý článok


Súkromné siete nemocníc ProCare a Svet zdravia a AGEL sa dohodli na predaji piatich zdravotníckych zariadení v Banskobystrickom kraji

8.6.2022 / AGEL SK

Sieť ProCare a Svet zdravia sa dohodla so zdravotníckou sieťou AGEL na predaji piatich pracovísk banskobystrického regiónu. Konkrétne sa to týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Celá transakcia podlieha ešte súhlasu Protimonopolného úradu SR. Definitívne prevzatie sa predpokladá do konca roka 2022. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať.

Celý článok


Pokrok v liečbe defektov tvrdých tkanív a kože

8.6.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vedecký tím z Ústavu materiálového výskumu SAV v Košiciach, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v spolupráci so Vzdelávacím, vedeckým a výskumným inštitútom AGEL n.o. a Nemocnicou AGEL Košice-Šaca a.s. po takmer 15-ročnej experimentálnej štúdii venujúcej sa problematike regeneračnej medicíny prichádzajú s významným riešením v terapii tvrdých tkanív a kože.

Celý článok


Zábava mladistvých môže skončiť aj otravou alkoholom V levickej nemocnici tento rok hospitalizovali už 7 mladistvých

7.6.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Uvoľnenejší režim v škole a blížiace sa letné prázdniny sú obdobím, kedy školáci trávia viac času s rovesníkmi, avšak ich zábava sa môže skončiť aj v nemocnici. Neraz popíjajú alkoholické nápoje, ktoré sú pre ich organizmus mimoriadne nebezpečné a môžu si tak spôsobiť otravu alkoholom. Svoje o tom vedia aj na Pediatricko-neonatologickom oddelení Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Zvolenskú nemocnicu stráži súkromná bezpečnostná služba. Stará sa o bezpečnosť majetku, zamestnancov aj pacientov

7.6.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Každodenný chod Nemocnice AGEL Zvolen sa po dvoch pandemických rokoch vrátil do normálu. Do zdravotníckeho zariadenia chodí veľké množstvo pacientov, návštevníkov, a preto je dôležité, aby nemocnica bola bezpečným miestom pre každého, kto do nej prichádza. Nemocnica v posledných mesiacoch do rozvoja a kvality služieb investovala milióny eur, preto je dôležité, aby technológie, vybavenie aj zariadenie, boli chránené. Už niekoľko týždňov sa stará o bezpečnosť v nemocnici súkromná bezpečnostná služba. Ako už prvé skúsenosti ukazujú, ich pôsobenie prispelo k tomu, že prípadné incidenty sa znížili na minimum.

Celý článok


Levočskí zdravotníci sú aj skvelí športovci Tím z levočskej nemocnice vybojoval vo florbalovom turnaji 3. miesto

3.6.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Kolektív športovcov-zdravotníkov z Nemocnice AGEL Levoča získal na florbalovom turnaji zdravotníkov v Košiciach bronzovú medailu. Úspešní tím zložený prevažne zo športovo založených zdravotníkov si po štyroch zápasoch odniesli krásny výsledok a niekoľko ocenení. Športovci z tímu levočskej nemocnice neboli ocenení po prvýkrát a darilo sa im aj na predošlých turnajoch.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala pre bábätká ďalšie háčkované chobotničky

3.6.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Komárňanská nemocnica dostala pre bábätká ďalšie háčkované chobotničky Počas Medzinárodného dňa detí sa v komárňanskej nemocnici nezabudlo ani na tých najmenších. Na novorodenecké oddelenie v Nemocnici AGEL Komárno pribudli milé darčeky pre novorodencov, od dobrovoľníkov dostali opäť háčkované chobotničky a rybičky, ktoré robia bábätkám v prvých dňoch ich života a ich mamičkám milú spoločnosť.

Celý článok


Zvolenská nemocnica od mája poskytuje poradenstvo laktačnej poradkyne. Mgr. Sanitrová: „Pre správne dojčenie sú kľúčové prvé hodiny po pôrode“

3.6.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen má pre mamičky ďalšiu novinku. Na základe mnohých žiadostí nemocnica zazmluvnila a od mája poskytuje služby laktačnej poradkyne. Práca Mgr. Jany Sanitrovej spočíva hlavne v praktickej pomoci matkám s technikou dojčenia, vysvetlenie správnych polôh dojčenia, prisatie bábätka, čo je kľúčové pre tvorbu mlieka a dostatočné pitie bábätka na prsníku. Cieľom je podpora mamičiek v dojčení a poskytnutie všetkých informácií, ktoré ich budú zaujímať. Mgr. Sanitrová zodpovedala aj ďalšie otázky.

Celý článok


Skalická nemocnica má od júna nového riaditeľa

2.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica má od 1. júna nového riaditeľa. Je ním Ing. Marián Juruš, ktorý na tejto pozícii vystriedal doterajšieho riaditeľa MUDr. Jakuba Rybára. Ten ostáva v skalickej nemocnici vo funkcii štatutára a bude sa plne venovať vedeniu AGEL Clinic Bratislava a tiež novým akvizíciám skupiny AGEL.

Celý článok


„Po kúpaní v bazéne, jazere či termálnej vode zhoďte mokré plavky a dôkladne sa osprchujte,“ radí urologička

2.6.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Po uvoľnení opatrení po skončení pandémie covid-19 sa opätovne rozbehli a obnovili svoju činnosť wellnesy, plavecké výcviky pre deti, kúpele, rôzne termálne strediská. Čo z pohľadu urológa je z pohľadu návštevníkov takýchto verejných vôd dôležité? Môžu sa vo vode prenášať baktérie spôsobujúce urologické zápaly a ako sa pred nimi chrániť?

Celý článok


Ambulantná kardiologická starostlivosť je v skalickej nemocnici dočasne pozastavená

1.6.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica dočasne neposkytuje ambulantnú starostlivosť v odbore kardiológia. Zmena v procese poskytovania kardiologickej starostlivosti je v platnosti od 1. júna, dôvodom je rozhodnutie doterajšieho kardiológa venovať sa súkromnej praxi, jeho doterajší pacienti samozrejme môžu lekára navštevovať v jeho novom pôsobisku. Nemocnica intenzívne pracuje na zazmluvnení nového kardiológa. Pacientov, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní sa uvedené obmedzenie žiadnym spôsobom nedotkne.

Celý článok


Mladý muž zostal po páde zostal v bdelej kóme, Nadácia AGEL prispela Bánovčanovi Mirkovi na jeho terapie

1.6.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Mal len 27 rokov, keď sa jeho život z minúty na minútu obrátil naruby. Reč je o Bánovčanovi Miroslavovi Jamrichovi, ktorý si pri páde udrel hlavu tak nešťastne, že prišiel o 70 % lebky a zostal v bdelej kóme. Smutný príbeh dojal aj vedenie Nadácie AGEL, ktorá na jeho rehabilitácie prispela sumou 1500 eur.

Celý článok


Svetový deň bez tabaku - najlepšou prevenciou je nezačať fajčiť

31.5.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Viac ako 6 miliónov ľudí zomiera na celom svete v dôsledku používania produktov vyrobených zo suchých listov. Je tiež hlavnou príčinou predčasných úmrtí vo svete, ktorým sa dá predísť. Tou látkou je tabak. 31. mája 2022 je Svetový deň bez tabaku a cieľom tohto dňa je zvýšiť povedomie o škodlivosti tabaku a zdravotných rizikách spojených s užívaním tabaku.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvára nové oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Pacienti, ktorí potrebujú jednoduchý zákrok, budú prepustení do 24 hodín

31.5.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen po skončení pandémie naplno rozbieha svoje nové aktivity. Po minuloročnom otvorení nových operačných sál teraz nadväzuje ďalšia novinka. Nemocnica od júna otvára nové Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti, ktoré bude zamerané na jednoduchšie operačné výkony, kde pacient pri predpokladanom bezproblémovom priebehu bude po 24 hodinách prepustený domov. Nemocnica je pripravená na nápor pacientov aj výkonov, ktoré boli mesiace odkladané kvôli pandémii.

Celý článok


V Starej Lesnej sa stretli zdravotníci z celého Slovenska Kežmarská nemocnica zorganizovala XXIV. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra

30.5.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Kežmarské lekárske dni majú dlhoročnú tradíciu. V kongresovom centre hotela Academia sa 27. – 28. mája uskutočnil už 24. ročník konferencie pre zdravotníkov. Organizátorom bola Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, ktorý privítal množstvo zdravotníkov z celého Slovenka aj okolitých krajín. Cieľom podujatia je najmä nepretržité vzdelávanie zdravotníkov a výmena skúseností z praxe.

Celý článok


Zlatomoraveckej nemocnici pomáhajú dobrovoľní darcovia krvi pravidelne, dvakrát mesačne

27.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce včera pripravila ďalší zo svojich odberov krvi. Dobrovoľní darcovia prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, ktorým ich krv pomôže pri operáciách či záchrane života.

Celý článok


Zdravotníci si odovzdávali skúsenosti na 10. ročníku sesterskej konferencie v Skalici

26.5.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica po dvoch pandemických rokoch usporiadala na konci mája odborné podujatie Skalický deň sestier. Viac ako dve stovky účastníkov z radov sestier, pôrodných asistentiek, medicínsko-technických pracovníkov, fyzioterapeutov, záchranárov ale aj lekárov sa zišlo v skalickom kultúrnom dome za účelom vzdelávania. Účastníkov nielen z regiónu Záhoria privítala aj zástupkyňa primátorky mesta Skalica Mgr. Veronika Buc, PhD. a riaditeľ nemocnice MUDr. Jakub Rybár.

Celý článok


Handlovská nemocnica si vyslúžila ocenenie mesta

26.5.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Výnimočné osobnosti a kolektívy, ktoré v uplynulých dvoch rokoch preukázali snahu, silu a odhodlanie v ťažkých časoch, sa radnica mesta Handlová rozhodla oceniť. Odmenu mesta z rúk primátorky prevzala v mene Nemocnice AGEL Handlová jej riaditeľka Ing. Marta Eckhardtová, MPH

Celý článok


Bánovská nemocnica už zrealizovala 580 operácií jednodňovej chirurgie, najčastejšie sa vykonávajú artroskopické operácie

26.5.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Po skončení poslednej vlny pandémie koronavírusu zdravotnícke zariadenia mohutne rozbehli plánované operácie. V Nemocnici AGEL Bánovce sú to predovšetkým zákroky jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Pacienti, ktorí dlhé mesiace čakali na svoj zákrok, ktorý im má zlepšiť kvalitu života sa snažia dostať na operáciu čo najskôr a nemocnica robí všetko preto, aby im maximálne vyšla v ústrety.

Celý článok


Zvolenská nemocnica rozšírila svoje fyzioterapeutické služby

26.5.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen po skončení pandémie koronavírusu sústreďuje svoju pozornosť na rozvoj všetkých oblastí a aktivít, ktoré boli dlhé mesiace neplánovane v útlme. Veľký záujem a rozvoj aktuálne zaznamenáva Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie. Od apríla poskytuje aj novinku – manuálnu lymfodrenáž, ktorú vykonáva diplomovaná fyzioterapeutka Pavlína Polcová.

Celý článok


Počet pacientov so sklerózou multiplex stúpa

25.5.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. Každoročne je posledná májová streda, tento rok teda 25. máj, Svetovým dňom sklerózy multiplex, ktorý má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť. O tomto ochorení sme sa porozprávali s MUDr. Ivanou Cilingovou z Neurologického oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica.

Celý článok


Päť sestier zvolenskej nemocnice dostalo ocenenie Biele srdce

25.5.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Najväčším splneným snom každého zdravotníka je uznanie tak zo strany pacientov a rodinných príslušníkov, ako aj zo strany odborníkov sektora zdravotníctva. Poďakovanie vo forme ocenenia Biele srdce, ktoré odovzdávala Regionálna komora slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, dostalo päť sestier z Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Interné oddelenie krompašskej nemocnice je presťahované

24.5.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Interné oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy malo v posledných týždňoch náročnú úlohu. Počas plnej prevádzky sa realizovalo jeho sťahovanie. Zrekonštruované priestory pavilónu, ktorý sa nachádza oproti administratívnej budove, bude pacientom poskytovať vyšší komfort. Sťahovanie sa dotklo aj internej ambulancie, ktorá sa nachádza na prízemí pavilónu E. Bývalé priestory však neostanú prázdne a nemocnica plánuje zriadenie nového oddelenia.

Celý článok


V AGEL Clinic pracujú ako sestry dve sesternice Andrea Hollá: „Dlho som kliniku brala ako svoje dieťa“

23.5.2022 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava sa môže pýšiť personálom, ktorý v ambulanciách či na oddelení vyvoláva svojou dobrou náladou u pacientov úsmev na tvári. Niektorých našich zdravotníkov dokonca viaže nielen pracovný kolektív, ale aj rodinné putá. Andrea Hollá a Ľubica Žaludná sú sesternice a kolegyne, Andrea dokonca stála pri samotnom zrode AGEL Clinic.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce si z rúk prezidentky SR odniesla sestra Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

23.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Magický deň, piatok 13., sa zapíše do sŕdc a mysle 28 sestrám a pôrodným asistentkám Slovenska. Najväčším splneným snom každého zdravotníka je uznanie, tak zo strany pacientov a rodinných príslušníkov, ako aj zo strany odborníkov sektora zdravotníctva. Z rúk prezidentky Slovenskej republiky si prestížne ocenenie Biele srdce v kategórii Sestra a pôrodná asistentka – manažérka 13. mája 2022 prevzala Mgr. Beáta Králiková, sestra Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

Celý článok


Ploché nohy: kedy je čas navštíviť odborníka?

23.5.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

S termínom ploché nohy sa stretol takmer každý z nás, málokto však vie, že nejde o maličkosť, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Neriešenie tohto zdravotného problému môže časom spôsobovať veľké bolesti. Kedy je vhodný čas na liečbu odborníkom a existuje vôbec prevencia? To sa sme sa spýtali Mgr. Kataríny Klátikovej, vedúcej fyzioterapeutky Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Kolektív detského oddelenia levočskej nemocnice obdaroval chlapčeka z Ukrajiny

23.5.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Kolektív detského oddelenia Nemocnice AGEL Levoča má veľké srdce. Po tom, čo bol prijatý na hospitalizáciu malý Vadim, sa kolektív detského oddelenia rozhodol pacienta obdarovať praktickými vecami. Prišiel bez náhradného oblečenia a základných potrieb. Kolektív levočských zdravotníkov tak srdečne pomáha nielen z profesionálneho, ale aj ľudského hľadiska.

Celý článok


Sestra z komárňanskej nemocnice dostala ocenenie Biele srdce

23.5.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno, na oddelení klinickej a radiačnej onkológie, pracuje sestra Beáta Csöbönyeiová, ktorá bola Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek ocenená na 15. ročníku prestížneho podujatia Biele srdce. Podujatie bolo tento rok ešte o niečo výnimočnejšie, pretože si pripomíname 20. výročie vzniku Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok


V Kežmarku volili regionálnu prezidentku Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek

20.5.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Na pôde Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa volila regionálna prezidentka a zástupkyne Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek kežmarského okresu. Súčasťou valného zhromaždenia bola aj úvodná prednáška o správnej hygiene rúk personálnu zdravotníckeho zariadenia. Novozvolená regionálna prezidentka Bc. Soňa Valenčíková, má jasné vízie.

Celý článok


Významné ocenenie Nitrianskeho samosprávneho kraja udelené Nemocnici AGEL Zlaté Moravce

20.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Včera, 19. mája 2022, si vedenie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce z rúk predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja prevzalo významné ocenenie „Zdravotník roka“. Predstavitelia vyššieho územného celku ním poďakovali všetkým zamestnancom, ktorí sa počas pandémie koronavírusu podieľali tak na zmierňovaní dopadov pandémie koronavírusu COVID-19, ako aj na chode nemocnice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce vyjadrila poďakovanie a úctu Bielym srdcom

20.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v spolupráci s Nemocnicou AGEL Zlaté Moravce zorganizovala slávnostný seminár spojený s prestížnym ocenením „Biele srdce". Medzi ocenenými boli aj tri sestry zo zlatomoraveckej nemocnice, ktoré sú jej i pacientom verné desiatky rokov.

Celý článok


Závažné ochorenie pankreasu môže odhaliť nové vyšetrenie. Stačí malá vzorka a laboratórny test určí hladinu pankreatickej elastázy

19.5.2022 / AGELLAB SK

Laboratórne vyšetrenia vďaka klinicko-biochemickým testom z odobratých vzoriek od pacienta vedia dať zhruba 60 – 70 % informácií o celkovom stave pacienta. Ich význam rastie s modernými poznatkami medicíny a neustále sa zavádzajú nové, stále citlivejšie a špecifickejšie testy, ktoré sa podieľajú na stanovení diagnóz a prognóz ochorení. Ich nezastupiteľná úloha nie je len pri stanovení diagnózy, ale tie pri určovaní a sledovaní liečby. Jedným z novozavedených vyšetrení v laboratóriách AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen je stanovenie hladiny pankreatickej elastázy, ktorá detekuje možné ochorenie pankreasu. Vyšetrenie sa robí zo vzorky stolice.

Celý článok


Klinická psychologička vo zvolenskej nemocnici pomáha ľudskej duši dospelých aj detí

19.5.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Súčasťou Centra pre liečbu Parkinsonizmu a extrapyramídových porúch v Nemocnici AGEL Zvolen je aj ambulancia klinickej psychológie. Vznikla najmä z dôvodu vytvorenia multidisciplinárneho prístupu k neurologickým pacientom s extrapyramídovými poruchami. Jej činnosť zabezpečuje klinická psychologička Mgr. Zuzana Brežná.

Celý článok


Skalická nemocnica získala medzinárodné ocenenie ANGELS AWARDS za výsledky v liečbe pacientov s cievnou mozgovou príhodou

18.5.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Primárne cerebrovaskulárne centrum Fakultnej nemocnice AGEL Skalica získava opakovane medzinárodné ocenenia za kvalitu poskytovania liečby pri cievnej mozgovej príhode (CMP). Získané ocenenia sú vyústením intenzívnej medziodborovej spolupráce vysoko angažovaného tímu odborníkov. Kolektív neurologického oddelenia v spolupráci s rádiologickým oddelením obhájil tento štatút kvality aj v roku 2021 a získali najvyššie, diamantové ocenenie.

Celý článok


Medicínsky fyzik levočskej nemocnice prednášal na University of Cambridge Na prestížnej anglickej univerzite sa tak objavili aj snímky z levočskej nemocnice

18.5.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Medicínsky fyzik Nemocnice AGEL Levoča, RNDr. Marek Chmelík, PhD., sa ako pozvaný prednášajúci zúčastnil workshopu na prestížnej anglickej Univerzite v Cambridge. Témou jeho prednášky bolo MR zobrazovanie a spektroskopia pečene. Jeho pozvanie na Metabolic MRI Workshop v UK bolo podporené aj jeho predchádzajúcou vedeckou publikačnou činnosťou z Viedne. Snímky z levočskej nemocnice sa tak objavili na pôde jednej z najlepších univerzít na svete. RNDr. Marek Chmelík, PhD. v súčasnosti pôsobí aj na Prešovskej univerzite v Prešove.

Celý článok


Vysoký krvný tlak trápi dospelých aj deti. Každý dospelý by mal poznať svoje hodnoty krvného tlaku

17.5.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Artériová hypertenzia alebo vysoký tlak krvi je civilizačným ochorením a najčastejším kardiovaskulárnym ochorením vôbec. Je jedným z najčastejšie diagnostikovaných ochorení na Slovensku. Patrí spolu s obezitou, zvýšenou hladinou lipidov (tukov) v krvi, fajčením, cukrovkou k z najzávažnejším rizikovým faktorom pre ďalšie kardiovaskulárne ochorenia, predovšetkým ischemickú chorobu srdca, srdcové arytmie, obzvlášť fibriláciu predsiení, srdcové zlyhávanie a cievne mozgové príhody. Každý dospelý pacient by mal poznať svoje hodnoty krvného tlaku, 17. máj ako svetový deň hypertenzie je čas zmerať si svoj tlak krvi, chrániť si tak svoje cievy a tým všetky orgány vrátane srdca.

Celý článok


Justína a Oľga pracujú v krompašskej nemocnici ako sestry niekoľko desaťročí. Ako si spomínajú na svoje začiatky?

17.5.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Ani v Nemocnici AGEL Krompachy nechýbajú sestry, ktoré sú verné svojmu povolaniu úctyhodnú dobu. Justína pracuje v pneumologickej ambulancii od roku 1976. K tomuto povolaniu ju však v študentských časoch priviedla náhoda. Naopak, Oľga si svojím povolaním splnila detský sen. Ako si spomínajú na svoje začiatky či najťažšie chvíle?

Celý článok


„Dojčiace mamičky by sa mali vyhnúť diétam,“ hovorí odborníčka zo zvolenskej nemocnice

17.5.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nielen tehotenstvom sa strava budúcej mamičky mení, na rôzne zmeny sa musí pripraviť aj po príchode bábätka na svet. Strava pre dojčiace ženy má svoje špecifiká a obmedzenia, na podrobnosti sme sa spýtali nutričnej terapeutky Nemocnice AGEL Zvolen Ľubomíry Fraňovej.

Celý článok


Čo sa deje v laboratóriách s krvou pred transfúziou?

13.5.2022 / AGELLAB SK

Obete úrazov či nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na rôzne diagnózy, všetci potrebujú najvzácnejšiu tekutinu, ktorou je krv. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL nie je výnimkou, že dobrovoľníci darujú celkovo aj niekoľko litrov krvi počas jedného odberu. Nás však zaujímalo, čo sa s darovanou tekutinou deje následne v laboratóriách AGELLAB v Komárne a v Košiciach-Šaci.

Celý článok


S láskou a pokorou sa takmer polstoročie stará o pacientov zlatomoraveckej nemocnice

13.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Poznajú ju stovky pacientov a ona zostáva skromná a ku každému pristupuje s úctou, ochotou a pochopením. Aj teraz, keď by si mohla užívať voľno na dôchodku, zvolila si, že naďalej bude pomáhať pacientom Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Myšlienka, že pomohla druhému ju hreje pri srdci. Od malého dievčatka sa riadi heslom, že človek poctivou prácou ďalej zájde. Rada si prečíta dobrú knihu, venuje sa ručným prácam a záhradke, je milujúcou manželkou, matkou a babičkou. Prosím, zoznámte sa so zdravotnou sestrou Martou Čulíkovou.

Celý článok


Dialógy v onkourológii

12.5.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Odborná vzdelávacia aktivita pod názvom Dialógy v onkourológii so zameraním na karcinóm prostaty sa po prvýkrát uskutočnila v Skalici. Odborným garantom podujatia bol primár Urologického oddelenia vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica a vedúci lekár spoločnosti AGEL pre odbor urológia MUDr. Ľubomír Uherčík, PhD.

Celý článok


Viac ako 13 litrov darovanej krvi. To je bilancia z dnešného darovania krvi

12.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Dnes, na sviatok Medzinárodného dňa sestier, pripravila Nemocnica AGEL Zlaté Moravce ďalší zo svojich odberov krvi. Medzi dobrovoľnými darcami, ktorí prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, boli aj zdravotníci zlatomoraveckej nemocnice. Oslava tohto výnimočného dňa tak nemohla skončiť šľachetnejším gestom.

Celý článok


„Jéééj, moja sestrička,“ spomína si na náhodné stretnutie s pacientmi Magdaléna, ktorá pracuje v levočskej nemocnici 52 rokov

12.5.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Magdaléna Jarabová je najdlhšie pôsobiacou sestrou, ktorá v Nemocnici AGEL Levoča pracuje od roku 1970. Je matkou troch detí, teší sa z vnúčat a na dôchodok sa ešte nechystá. Chýbali by jej ľudia a pracovný kolektív chirurgického oddelenia. Má rada prírodu, turistiku a vo voľnom čase rada navštevuje nové miesta. Kolegovia ju hodnotia ako človeka s ľudským prístupom a neodmysliteľnou súčasťou ich ošetrovateľského tímu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica využíva na internej JIS nové prístrojové vybavenie

12.5.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen sa snaží modernizovať svoje prístrojové vybavenie. Na internom oddelení využívajú nový prístroj Prismaflex, určený pre kriticky chorých pacientov, ktorí vyžadujú dialýzu. Nemocnica má aj vyškolený personál, dve sestry, ktoré sa s novinkou naučili pracovať už na jar vďaka wordshopu na Morave a následne boli zaučené všetky kolegyne na OAIM a JIS. Prístroj uľahčuje a skvalitňuje starostlivosť o hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Hemofilici dnes dokážu vďaka pokroku medicíny žiť plnohodnotne, dôležitá je však rýchla diagnostika a liečba

11.5.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Zákerná choroba, ktorá je nebezpečná tým, že je nenápadná. Reč je o hemofílii, ktorá sa prejavuje iba u mužskej populácie a je možné ju liečiť, vyliečiť sa však nedá. S týmto ochorením majú skúsenosti aj v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


„Pri sedavom spôsobe života netrpí len naša chrbtica a kostrové svaly, ale aj vnútorné orgány,“ hovorí o dôležitosti pohybu MUDr. Štefanková

10.5.2022 / AGEL Clinic

Pohyb. Nášmu telu je prirodzený, avšak mnohými zanedbávaný. Práve dnešný deň, 10. máj, je známy ako Svetový deň Pohybom ku zdraviu a jeho cieľom je poukázať na sedavý spôsob života a na potrebu pohybovej aktivity. S doktorkou z AGEL Clinic MUDr. Ingrid Štefankovou, ktorá ordinuje v Ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, sme sa porozprávali o pohybe ako takom, o tom, koľko by sa mali hýbať manuálne pracujúci ľudia, koľko naopak pracujúci v kanceláriách a ako to s pohybom majú Slováci.

Celý článok


Sedavý spôsob života, nedostatočná pohybová aktivita - trend 3. milénia

10.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Desiaty máj je dňom, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila za Svetový deň Pohybom ku zdraviu. Poukazuje na súčasný sedavý spôsob života a nedostatočnú pohybovú aktivitu ako rizikový faktor mnohých chronických neprenosných ochorení. Rozhovor s lekárkou MUDr. Danou Polákovou z oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce vám zodpovie na otázky a najmä poradí mať zdravší chrbát, srdce a psychiku.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová otvorila diabetologickú ambulanciu

10.5.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová od mája rozšírila spektrum poskytovanej starostlivosti. Novootvorená diabetologická ambulancia MUDr. Viery Šuličovej bude ordinovať päť dní v týždni a pokryje tak potreby regiónu v starostlivosti o dospelých diabetikov. Touto novinkou vyšla nemocnica v ústrety pacientom, ktorí už dlhší čas adresovali nemocnici dopyt na vznik uvedenej odbornej ambulancie.

Celý článok


Zvolenská nemocnica vytvorila pre akútnych pacientov nadštandardné oddelenie

10.5.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zvyšovania kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti vytvorila pre pacientov tzv. nadštandardné oddelenie. Má kapacitu 20 lôžok a je určené pre pacientov interného a neurologického oddelenia. Samozrejmosťou je nadštandardné vybavenie, bezbariérovosť a erudovaný personál s dlhoročnou praxou. Za pobyt na tomto oddelení si pacient pripláca od 10 € do 20 € za deň.

Celý článok


Členov Slovenského červeného kríža nájdeme nenápadne skrytých kdekoľvek, aj v našich nemocniciach

9.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Počas včerajšieho dňa, 8. mája, sme si pripomenuli Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca. S hrdými dobrovoľnými členmi Slovenského červeného kríža sme sa stretli aj v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Sú skromne ukrytí v bielych zdravotníckych rovnošatách, ale aj v iných pracovných odevoch.

Celý článok


Hotelové služby nemocnice vyhľadávajú klienti najmä v letných mesiacoch

6.5.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica poskytuje okrem služieb a výkonov hradených z verejného zdravotného poistenia aj služby hotelového typu. Takouto službou na vlastnú žiadosť klienta je aj hosťovský pobyt. Krátkodobá opatera na lôžkovom oddelení nemocnice je určená pre klientov, ktorí sú odkázaní na starostlivosť iných - obvykle svojej rodiny, ale ich blízki sa o nich z rôznych dôvodov nemôžu na určitý čas postarať. Personál lôžkových oddelení prevezme na dobu hosťovského pobytu túto starostlivosť o klienta na seba. Podmienky poskytovania sú dané zmluvne a služba je spoplatnená podľa platného cenníka výkonov a služieb na vlastnú žiadosť.

Celý článok


Kežmarskí chirurgovia robia nový typ operácií Prvýkrát operovali pupočný pruh laparoskopicky

5.5.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, vykonalo pod vedením primára MUDr. Martina Novotného, MPH menej častý typ operačného zákroku. Laparoskopicky operovali pupočný pruh (umbilikálna hernia). Ide o stredne ťažkú operáciu, ktorá sa v blízkom okolí vykonáva len zriedkavo.

Celý článok


Návštevy pacientov lôžkových oddelení skalická nemocnica už povoľuje

4.5.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica sa obnovujú návštevy na lôžkových oddeleniach nemocnice. Hospitalizovaných pacientov je možné navštevovať denne v čase platných návštevných hodín oddelení za dodržania stanovených podmienok. Testovanie na ochorenie COVID-19 u hospitalizovaných a ambulantných pacientov nemocnice je v plnej kompetencii ošetrujúceho lekára špecialistu.

Celý článok


Levočská nemocnica prijíma absolventov lekárskych fakúlt

4.5.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa teší záujmu z radov absolventov lekárskych fakúlt. Najneskôr od septembra nastúpi 7 mladých lekárov na interné a psychiatrické oddelenie. Nemocnica naďalej rokuje s ďalšími absolventmi a veľmi rada ich privíta aj na OAIM, rádiodiagnostickom a chirurgickom oddelení. V prípade záujmu môžu nemocnicu absolventi kontaktovať prostredníctvom personálneho oddelenia.

Celý článok


Melanóm je v onkologickej ambulancii čoraz častejšia diagnóza, zmeny na koži je dôležité nepodceňovať

4.5.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Máj je známy tým, že tento mesiac je celosvetovo venovaný prevencii rakoviny kože. V rámci neho vyhlásila dokonca Americká dermatologická akadémia (American Academy of Dermatology) prvý pondelok v mesiaci za Melanómový pondelok (Melanoma Monday), tento rok pripadol na 2. máj. Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s MUDr. Oľgou Rosinskou z ambulancie klinickej onkológie Nemocnice AGEL Komárno, ktorá nám prezradila, čo to melanóm je, ako je možné ho spoznať či ako sa lieči.

Celý článok


Rizikové skupiny by koncom leta nemali zabudnúť na preočkovanie, upozorňuje lekárka z bánovskej nemocnice

3.5.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Hoci téma vakcinácie proti koronavírusu dnes už nie je na programe dňa, vírus Sars-CoV-2 naďalej zostáva súčasťou každodennej reality. Očkovanie tak v ďalších mesiacoch bude skôr otázkou pre vybrané rizikové skupiny ľudí. Nemocnica AGEL Bánovce ponúka stále možnosť vakcinácie, očkuje sa vakcínami od spoločnosti Pfizer/Biontech a Novavax.

Celý článok


„Ísť z kancelárie priamo na intenzívne slnko pri mori môže byť pre našu kožu veľmi nebezpečné,“ hovorí dermatologička z AGEL Clinic

2.5.2022 / AGEL Clinic

Máj je známy tým, že tento mesiac je celosvetovo venovaný prevencii rakoviny kože. V rámci neho vyhlásila Americká dermatologická akadémia (American Academy of Dermatology) prvý pondelok v mesiaci za Melanómový pondelok (Melanoma Monday). Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s dermatologičkou z AGEL Clinic MUDr. Ľudmilou Žigovou, ktorá nám prezradila, čo to melanóm je, ako je možné ho spoznať či ako sa lieči.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce už zrušila covidové oddelenie

2.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Výrazné zlepšenie pandemickej situácie a enormný pokles hospitalizácií COVID-19 pozitívnych pacientov. To je fakt, ktorý sa pozitívne dotýka zamestnancov, pacientov aj klientov Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Ruší sa totiž úplne COVID oddelenie, vstup k poskytovateľom zdravotnej starostlivosti nebude pre pacientov a návštevníkov podmienený očkovaním ani testovaním.

Celý článok


„Alergie môžu potrápiť aj seniorov, ktorí nimi predtým netrpeli,“ hovorí lekárka handlovskej nemocnice

29.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Alergia nás môže postretnúť naozaj v každom veku. Nie je výnimkou, že sa alergická reakcia objaví aj u starších ľudí, ktorí zrazu začali trpieť sennou nádchou, alergiou na potraviny či na lieky, ktoré im predtým nespôsobovali problémy. Ani samotná liečba alergie u seniorov nie je jednoduchá a treba pri nej brať ohľad na ich ostatné diagnózy. Aká je realita, skúsenosti s diagnostikou a liečbou alergií u seniorov sme zisťovali u priamárky Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostkovej.

Celý článok


NADÁCIA AGEL pomáha dvojročnému Vilkovi, aby mohol žiť ako jeho zdraví rovesníci

29.4.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Dvojročný Vilko to už od narodenia nemal ľahké. Narodil sa v 37. týždni, nemal ešte ani dva dni a už bojoval o život. K detskej mozgovej obrne sa pridružili aj iné diagnózy a v nádeji, že Vilko bude žiť plnohodnotne ako iné detičky v jeho veku, oslovila jeho rodina NADÁCIU AGEL, ktorá mu prispela na liečbu 1 500 eurami.

Celý článok


Vedúce sestry levočskej a kežmarskej nemocnice úzko spolupracujú

28.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V priestoroch Nemocnice AGEL Levoča sa uskutočnilo stretnutie vedúcich sestier hosťujúcej nemocnice a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Hlavným dôvodom spoločného stretnutia bolo vzájomné zoznámenie sa a odovzdávanie skúseností z jednotlivých pracovísk za účelom efektívneho využívania synergických efektov týchto zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Spektrum zákrokov handlovská nemocnica rozšírila o laparoskopickú operáciu prietrže

28.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Jednodňová zdravotná starostlivosť v Nemocnici AGEL Handlová fungovala bez obmedzení aj počas najťažších mesiacov pandémie. V priebehu minulého roka dokonca rozšírili poskytované výkony o laparoskopickú herniotómiu, teda o operácie prietrží.

Celý článok


Vedúce sestry levočskej a kežmarskej nemocnice úzko spolupracujú

28.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

V priestoroch Nemocnice AGEL Levoča sa uskutočnilo stretnutie vedúcich sestier hosťujúcej nemocnice a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Hlavným dôvodom spoločného stretnutia bolo vzájomné zoznámenie sa a odovzdávanie skúseností z jednotlivých pracovísk za účelom efektívneho využívania synergických efektov týchto zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Výrazné zlepšenie stavu a prechod do prvej fázy reprofilizácie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce

27.4.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce prešla do prvej fázy reprofilizácie covid lôžok pre výrazné zníženie počtu pacientov chorých na ochorenie COVID-19. Znamená to, že sa nemocnica vracia k bežnému režimu a väčšina lôžok bude opätovne k dispozícii pre bežných pacientov. K tomuto kroku pristúpila na základe príkazu ministra zdravotníctva.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má vynovenú centrálnu sterilizáciu

27.4.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno, ktorá stále modernizuje a renovuje, prešli najnovšie obnovou priestory Oddelenia centrálnej sterilizácie. Tie sú síce pred zrakmi pacientov skryté, ale pre chod nemocnice o to dôležitejšie. Obnovu financovala nemocnica z eurofondov v celkovej hodnote 320 000 €. Oddelenie centrálnej sterilizácie svoje služby v oblasti sterilizácie ponúka aj viacerých ďalším zariadeniam.

Celý článok


Kežmarskí lekári riešili kuriózny prípad. V uchu chlapčeka našli baterku

26.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Lekári Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, sa stretávajú s kurióznymi prípadmi. V uchu deväťročného chlapčeka napríklad objavili cudzie teleso – okrúhlu alkalickú baterku. V prevencii voči takýmto prípadom by mali byť u malých detí obozretní najmä rodičia. Prípady cudzích telies v detskom organizme nie sú ojedinelé a niektoré z nich môžu viesť až k operačnému zákroku. Ako dopadol prípad baterky v uchu? Na čo by si mali rodičia dávať pozor a aké symptómy sa môžu v takých prípadoch u detí vyskytovať? Na otázky odpovedá lekár Detského oddelenia kežmarskej nemocnice MUDr. Jozef Serafín.

Celý článok


Kežmarská nemocnica povolila návštevy

25.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, už povoľuje návštevy pacientov lôžkových oddelení. Rozhodnutie je platné od pondelka 25. apríla 2022. Návštevníci nesmú mať príznaky ochorenia COVID-19, v zdravotníckom zariadení musia mať prekryté dýchacie cesty a maximálna doba trvania návštevy pacienta dvomi osobami súčasne je 30 minút. Povolenie návštev sa nevzťahuje na oddelenie COVID-19 a oddelenia s karanténnym režimom.

Celý článok


Handlovská nemocnica povolila návštevy pacientov

25.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová od 25. apríla 2022 povolila návštevy pacientov. Toto rozhodnutie, ktoré s malými prestávkami platilo takmer dva roky, súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou a novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva. Povolenie návštev sa týka aj klientov Senior centra Sv. Kataríny.

Celý článok


Bánovská nemocnica povolila návštevy pacientov

25.4.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce od 22. apríla 2022 povolila návštevy pacientov. Toto rozhodnutie, ktoré s malými prestávkami platilo takmer dva roky, súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou a novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva.

Celý článok


Levočská nemocnica povoľuje návštevy

25.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča povoľuje návštevy lôžkových oddelení. Rozhodnutie je platné od pondelka 25. apríla 2022. Návštevníci nesmú mať príznaky ochorenia COVID-19, v zdravotníckom zariadení musia mať prekryté dýchacie cesty a maximálna doba trvania návštevy pacienta dvomi osobami súčasne je 30 minút. Povolenie návštev sa nevzťahuje na psychiatrické oddelenie a oddelenie COVID-19.

Celý článok


Komárňanská nemocnica od dnes povolila návštevy pacientov

22.4.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Pandémia ustúpila, Nemocnica AGEL Komárno urobila viaceré organizačné opatrenia. Najzásadnejšou informáciou je, že oddnes sú povolené návštevy pacientov v nemocnici. Výnimkou je, samozrejme, covidové oddelenie. Nemocnica realizovala organizačné zmeny, ktorých cieľom je návrat do normálneho režimu, aký bol pred vypuknutím pandémie. Naplno bežia aj plánované operácie.

Celý článok


Krompašskú nemocnicu navštívili študentky Prešovskej univerzity v Prešove

22.4.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Študentky pôrodnej asistencie navštívili Nemocnicu AGEL Krompachy. Budúce pôrodné asistentky a študentky Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity prišli navštíviť priestory potenciálneho pracovného pôsobenia. Krompašská nemocnica ponúka študentkám brigádnickú prax a absolventky odboru pôrodnej asistencie víta s otvorenou náručou.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala nové monitory dychu pre novorodencov

21.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nadácia Križovatka obdarovala Novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, monitormi dychu pre bábätká. Päť nových monitorov poslúži na monitorovanie dychu dieťatka na novorodeneckom oddelení. Vďaka nim sa prechádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku ich života. Ako taký monitor dychu vlastne funguje?

Celý článok


Nedostatkom vitamínu D trpí až 60 % populácie Prečo je „slnečný vitamín“ dôležitý?

21.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Vedúca farmaceutka lekárne Nemocnice AGEL Levoča, Mgr. Lucia Gondová, približuje dôležitosť vitamínu D. Jeho nedostatok v organizme sa pripisuje vzniku viacerých ochorení, ako je napríklad osteoporóza, poruchy imunity či nádorové ochorenia. Ako dopĺňať vitamín D? Môžeme sa ním predávkovať?

Celý článok


NADÁCIA AGEL pomáha Milade z Handlovej žiť plnohodnotne aj napriek skleróze multiplex

20.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Štyridsaťdeväťročnej Milade Piroškovej z Handlovej sa takmer pred dvadsiatimi rokmi zmenil život na nepoznanie. V roku 2003, iba po 10 mesiacoch od narodenia dcérky, jej určili diagnózu roztrúsená skleróza multiplex. Na odporúčanie lekárov vyskúšala rôzne druhy liečby, jedna pomohla viac, iná menej, žiadna sa však nezaobišla bez nepríjemných a výrazných vedľajších účinkov. V súčasnosti jej pomáha kyslíková terapia a rehabilitácie v Nemocnici AGEL Handlová. Práve v tejto nemocnici pracovala neuveriteľných 46 rokov aj mamička pani Milady, ktorá ako pôrodná asistentka priviedla na svet tisícky Handlovčanov. Pomocnú ruku jej podala aj NADÁCIA AGEL.

Celý článok


Slnečný kúpeľ a vhodná strava pomáhajú doplniť vitamín D. Predávkovanie slnením však nehrozí

19.4.2022 / AGEL Clinic

Prečo je vitamín D tak dôležitý, aké sú jeho prirodzené zdroje a kedy by sme ho mali začať dopĺňať? MUDr. Terézia Pázmanová, internistka z AGEL Clinic, nám v rozhovore vysvetľuje, vďaka čomu je pre nás tento vitamín taký dôležitý a odpovedá na najčastejšie otázky.

Celý článok


Motorkári darovali krv v levočskej nemocnici

14.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Motorkári z levočského klubu Nordic Eagles prišli dnes do Nemocnice AGEL Levoča darovať krv. Transfúziologické oddelenie privítalo hojnú účasť darcov rôznych motorkárskych klubov a priateľov aj z iných miest. Prišlo 34 aktívnych darcov, z ktorých nakoniec darovalo krv 31. Do levočskej nemocnice tak pritieklo 15 500 ml krvi. Cieľom podujatia je poukázať na dôležitosť darovania krvi najmä v tomto období, keď pre motorkárov začína sezóna.

Celý článok


Veľká noc v Senior centre svätej Kataríny v znamení zvykov a tradícií

13.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Seniori, ktorých trvalým domovom sa stalo Senior centrum svätej Kataríny v Nemocnici AGEL Handlová sa nedajú na Veľkú noc zahanbiť. Každoročne si pred sviatkami jari zaspomínajú na svoje tradície, ktoré dodržiavali, pripravia výzdobu a dobroty. Fyzicky zdatnejší zástupcovia silnejšieho pohlavia dodržujú tradíciu a nežnejšej časti Senior centra pripravia aspoň symbolickú šibačku.

Celý článok


Komárňanská nemocnica – ako bude fungovať počas Veľkej noci?

13.4.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno sa na nastávajúce veľkonočné sviatky pripravila, fungovať bude v režime, aby bola kompletne a nepretržite zabezpečená zdravotná starostlivosť pre pacientov, ktorým zdravotný stav nedovoľuje prepustiť ich domov, samozrejmosťou je aj urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici vytvárali malí pacienti veľkonočné vajíčka

12.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Na detskom oddelení Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, už vládne veľkonočná atmosféra. Pod vedením pedagogičky a zdravotníčky Mgr. Márie Veselovskej, vyfarbovali hospitalizovaní pacienti veľkonočné vajíčka. Pri kreatívnych činnostiach sa detskí pacienti rozptýlia, čím sa znižuje ich stres z nemocničného prostredia. Zapojili sa aj niektoré mamičky a podobné aktivity vítajú.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra sa počas Veľkej noci nebude testovať

11.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy počas veľkonočných sviatkov nebudú mať v prevádzke mobilné odberové miesta. V dňoch 15. – 18. apríla tak nebude možnosť PCR a antigénového testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesta covid-19 budú fungovať v štandardnej prevádzke od utorka 19. apríla.

Celý článok


Fyzioterapia pacientom trpiacim Parkinsonovou pomáha zostávať nezávislými, zvyšuje rovnováhu a silu

11.4.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Parkinsonova choroba je pomenovaná po anglickom lekárovi Jamesovi Parkinsonovi, ktorý ako prvý publikoval podrobný popis choroby v roku 1817. Ide o degeneratívnu poruchu centrálneho nervového systému, ktorá postihuje najmä motorický systém. Poukázanie na toto závažné ochorenie je cieľom dnešného Svetového dňa Parkinsonovej choroby, ktorý každoročne pripadá práve na 11. apríl. Na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Bánovce sa venujú aj pacientom trpiacim touto chorobou, ktorí si vyžadujú špeciálnu terapiu.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra sa počas Veľkej noci nebude testovať

11.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy počas veľkonočných sviatkov nebudú mať v prevádzke mobilné odberové miesta. V dňoch 15. – 18. apríla tak nebude možnosť PCR a antigénového testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesta covid-19 budú fungovať v štandardnej prevádzke od utorka 19. apríla.

Celý článok


Komárňanská nemocnica si pripísala ďalší skvelý úspech Opäť získala Diamantový ANGELS AWARD za liečbu cievnych mozgových príhod

11.4.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno opäť triumfovalo. Aj za rok 2021 získalo najvyššie ocenenie Diamantový status ANGELS AWARD. Cena sa udeľuje za vysokokvalitnú liečbu a manažment pacientov s cievnou mozgovou príhodou. Nemocnica dokonca vlani realizovala najvyšší počet zákrokov na záchranu pacientov s mozgovým infarktom.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra sa počas Veľkej noci nebude testovať

11.4.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy počas veľkonočných sviatkov nebudú mať v prevádzke mobilné odberové miesta. V dňoch 15. – 18. apríla tak nebude možnosť PCR a antigénového testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesta covid-19 budú fungovať v štandardnej prevádzke od utorka 19. apríla.

Celý článok


Primár Neurologického oddelenia levočskej nemocnice: „Príčina epilepsie je multifaktoriálna. Predpokladá sa významný genetický podiel, ale aj v súčasnosti zostáva vysoké percento epileptických záchvatov bez objasnenej príčiny“

6.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Primár Neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Ladislav Gurčík, PhD., približuje okolnosti vzniku, liečby a prejavov epilepsie. Kvalifikovaný odborník s dlhoročnou praxou detailne opisuje príznaky a okolnosti ochorenia. Levočské neurologické oddelenie eviduje približne 200 pacientov s týmto ochorením. Epilepsia sa vyskytuje predovšetkým vo vekových skupinách detí a seniorov. Príčinou epileptického záchvatu nemusí byť samotné ochorenie epilepsia a jednorazovo sa môže prejaviť napríklad aj u osôb intoxikovaných alkoholom. Niektoré príznaky epilepsie imitujú psychiatrické ochorenia. Je však medzi nimi nejaký súvis? Ako by sme mali reagovať, v prípade, že sa staneme svedkami epileptického záchvatu?

Celý článok


Rádiodiagnostické oddelenie handlovskej nemocnice má novú vedúcu lekárku

5.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová má novú lekársku posilu. Od marca je novou vedúcou lekárkou Rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Zuzana Šošková. Tá nahradila MUDr. Richarda Zachara, ktorý po siedmich rokoch svoje pôsobenie v nemocnici ukončil. Zdravotnícke zariadenie práve v oblasti diagnostiky plánuje pritiahnuť viac pacientov a vyjsť im v ústrety najmä tým, že nemusia cestovať ďaleko.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra už zamestnávajú 15 Ukrajincov

5.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocniciach spišského klastra, teda v Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici AGEL Krompachy a Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL je už zamestnaných 15 ukrajinských zdravotníkov, z toho 13 lekárov a 2 sestry. Stali sa novou posilou viacerých oddelení. V levočskej nemocnici majú zastúpenie na detskom, neurologickom a internom oddelení a na oddelení balneológie a liečebnej rehabilitácie. V krompašskej a kežmarskej nemocnici sú zamestnaní na gynekologicko-pôrodníckych oddeleniach. Cieľom do budúcna je však nielen kvantita, ale predovšetkým kvalita, odbornosť a zodpovedajúca komunikácia s pacientmi.

Celý článok


Levočská a kežmarská nemocnica očkuje vakcínou Nuvaxovid

5.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je možnosť očkovania vakcínou Nuvaxovid. Vakcína je určená pre dospelých záujemcov. Vakcinačné centrá oboch nemocníc sú v prevádzke len v stredu.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra už zamestnávajú 15 Ukrajincov

5.4.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocniciach spišského klastra, teda v Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici AGEL Krompachy a Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL je už zamestnaných 15 ukrajinských zdravotníkov, z toho 13 lekárov a 2 sestry. Stali sa novou posilou viacerých oddelení. V levočskej nemocnici majú zastúpenie na detskom, neurologickom a internom oddelení a na oddelení balneológie a liečebnej rehabilitácie. V krompašskej a kežmarskej nemocnici sú zamestnaní na gynekologicko-pôrodníckych oddeleniach. Cieľom do budúcna je však nielen kvantita, ale predovšetkým kvalita, odbornosť a zodpovedajúca komunikácia s pacientmi.

Celý článok


Handlovská nemocnica spustila očkovanie proti Covid-19

1.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová sa na základe súhlasu Ministerstva zdravotníctva SR stala oficiálnym vakcinačným centrom, kde je možné sa dať zaočkovať proti koronavírusu covid-19. Záujemcovia o očkovanie sa môžu vopred zaregistrovať na webovom portáli korona.gov.sk, očkuje sa však aj bez predošlej registrácie.

Celý článok


Komárňanská nemocnica rozšírila spektrum svojich služieb na fyziatrii

1.4.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Ambulancia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Komárno patrí medzi najvyťaženejšie, pacientov v poslednom období stále pribúda. Preto sa zdravotníci snažia prichádzať s novinkami a ponúkať pacientom rozšírenie poskytovaných služieb. Od apríla ambulancia ponúka aj liečbu prístrojovou lymfodrenážou.

Celý článok


V Senior centre svätej Kataríny si klienti cvičia nielen telo, ale aj mozog

30.3.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Senior centrum svätej Kataríny v Nemocnici AGEL Handlová je špecializovaným zariadením pre seniorov, kombináciou pobytového centra s možnosťou okamžitej zdravotnej starostlivosti v prípade akejkoľvek náhlej zmeny zdravotného stavu klienta. Zriadené bolo v roku 2014 a okrem iného dbá na to, aby si jeho klienti v rámci každodenného programu a rehabilitácie udržiavali v dobrej kondícii telo aj mozog.

Celý článok


Zamestnanci krompašskej nemocnice sa už postupne vracajú do práce Pozitivita PCR testovania však predstavuje viac ako 64%

29.3.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy sa na troch oddeleniach stará o 18 covid pozitívnych pacientov. Z toho dve pacientky sú na gynekologicko-pôrodníckom oddelení a jeden pacient na UPV. Pozitivita PCR testovania sa aj naďalej udržiava na vysokej úrovni, a to viac ako 64%. Nemocnica eviduje pre pozitivitu výpadok už len 7 zamestnancov. Záujem o očkovanie naďalej klesá.

Celý článok


Komárňanská nemocnica otvorila poradňu pre stomikov

25.3.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Informujú, poradia, pomôžu a ochotne vysvetlia. Nemocnica AGEL Komárno pripravila pre svojich pacientov a klientov ďalšiu novinku. Dnes premiérovo spustila činnosť poradne pre stomikov. Prevádzka poradne bude dvakrát do mesiaca osobne alebo aj prostredníctvom telefonickej konzultácie. Je Pandémia koronavírusu v regióne Komárna stále ovplyvňuje aj chod Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


„Problémy so spánkom nie sú prirodzenou súčasťou starnutia“, hovorí lekárka z bánovskej nemocnice

23.3.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Poruchy spánku sú u seniorov pomerne bežné, mnohí spia menej, ako potrebujú. Môže to byť spôsobené liekmi či zdravotnými ťažkosťami. Hoci sa spánkový režim s pribúdajúcim vekom mení, narušený spánok a pocit únavy po prebudení nie je prirodzenou súčasťou starnutia. Odborníčka z Nemocnice AGEL Bánovce prezradila aj ďalšie zaujímavosti o spánku aj recept, ako správne zaspávať.

Celý článok


Handlovská nemocnica otvorila pracovisko cievnej chirurgie v Banskej Štiavnici

17.3.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová v rámci služieb pre svojich pacientov z okolia Banskej Štiavnice pripravila novinku. Aby nemuseli cestovať za svojim odborným lekárom až do Handlovej, ,,príde“ lekár za nimi. Nemocnica totiž zriadila ambulanciu cievnej chirurgie priamo v meste.

Celý článok


Malé uzlíky v dlani a na prstoch väčšinou nebolia, liečiť ich je ale dôležité

16.3.2022 / AGEL Clinic

Dupuytrenova kontraktúra je chronické ochorenie ruky charakterizované tvorbou uzlov a pruhov v dlani a na prstoch. Toto ochorenie náš život najprv neovplyvňuje, avšak v prípade, že sa nelieči, môže spôsobiť zdravotné problémy. Aké sú ďalšie príznaky, liečba či kedy je potrebné pristúpiť k operácii, sme sa opýtali MUDr. Tomáša Hegera, PhD., MPH, MHA z Centra chirurgie ruky AGEL Clinic Bratislava.

Celý článok


Bánovská nemocnica spúšťa očkovanie vakcínou Nuvaxovid

16.3.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce dnešným dňom začína s očkovaním vakcínou Nuvaxovid od spoločnosti Novavax. Je určená pre tých, ktorí sa doteraz dostupnými vakcínami nemohli dať zaočkovať z medicínskych dôvodov, alebo majú výhrady voči m RNA vakcínam.

Celý článok


Antigénové testy za 5 eur sa rušia aj v krompašskej nemocnici

15.3.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy ruší od 12. marca 2022 na základe mobilizačného príkazu MZ SR možnosť antigénového testovania v mobilnom odberovom mieste covid-19 za poplatok 5 eur. Antigénové testovanie je zrušené aj počas víkendov. Možnosť objednania sa na antigénové testovanie však nemocnica ponúka prostredníctvom webu www.agellab.sk.

Celý článok


Handlovská nemocnica má stále pacientov s koronavírusom, pandémia zatiaľ neskončila

14.3.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová stále zápasí s pandémiou koronavírusu, stará sa o vyše desiatku pacientov s covid-19. Na základe príkazu ministra zdravotníctva mobilné odberové miesto nemocnice ukončilo v piatok, 11. marca antigénové testovanie za 5 eur. Nemocnica však vychádza záujemcom o testovanie v ústrety, a tak PCR testy ako aj antigénové testovanie bude realizované pre samoplatcov. Zároveň nemocnica zabezpečuje aj PCR testovanie pre RUVZ.

Celý článok


AGEL Clinic Bratislava posilnil nový ortopéd

7.3.2022 / AGEL SK

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nie je ani AGEL Clinic Bratislava, ktorá aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii neustále zlepšuje a rozširuje svoje služby. Jednou z noviniek je príchod nového ortopéda MUDr. Pavla Žiga, PhD., ktorý tu zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti zo zahraničia.

Celý článok


AGEL Clinic Bratislava posilnil nový ortopéd

7.3.2022 / AGEL Clinic

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nie je ani AGEL Clinic Bratislava, ktorá aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii neustále zlepšuje a rozširuje svoje služby. Jednou z noviniek je príchod nového ortopéda MUDr. Pavla Žiga, PhD., ktorý tu zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti zo zahraničia.

Celý článok


Krompašská nemocnica otvorila nové Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Pre budúce mamičky je pripravených 38 lôžok vrátane 11 nadštandardných

4.3.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy dnes slávnostne otvorila úplne nové Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie. Budúcim mamičkám prináša vynovené priestory s najmodernejším vybavením a medicínskou technikou. Projekt bol spolufinancovaný z eurofondov. Nové oddelenie od marca prijalo aj prvé rodičky a narodili sa tu už aj prvé bábätká.

Celý článok


Prečo seniori strácajú často sluch? Dnes je Svetový deň sluchu a počutia.

3.3.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Dnešný deň, 3. marec, je známy aj ako Svetový deň sluchu a počutia. Sluch je mimoriadne dôležitý zmysel, o ktorý seniori prichádzajú častejšie ako ľudia v produktívnom veku. Ako to odhaliť, prečo je to tak a či je to liečiteľné, sme sa spýtali MUDr. Miriamy Šatalovej, lekárky z Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Pre zdravie ženy je najdôležitejším prvým krokom prevencia. Laboratóriá AGELLAB pripravili akciu k MDŽ

1.3.2022 / AGELLAB SK

Najdôležitejším krokom, ktorý každá žena môže urobiť pre svoje zdravie, je absolvovať preventívne vyšetrenie. Laboratóriá AGELLAB ponúkajú špeciálny balíček, ktorý zodpovie základné otázky, ako na tom ženské zdravie po tridsiatke je. V rámci tohtoročného Medzinárodného dňa žien je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi, vzorka moču a stolice a odpoveď na otázku, ako je na tom moje zdravie, dostane testovaná do 3 pracovných dní.

Celý článok


Bánovská nemocnica vlani podala takmer 30 tisíc dávok vakcíny. Aktuálne eviduje výrazný pokles záujmu o očkovanie

24.2.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce v uplynulom roku vo svojom vakcinačnom centre podala takmer 30 tisíc dávok vakcíny proti koronavírusu. Väčšiu časť záujemcov o očkovanie tvorili ženy, záujem o očkovanie prechádzal rôznymi vlnami. Aktuálne aj v tejto nemocnici pocítili výrazný pokles záujmu o očkovanie.

Celý článok


Kežmarská a krompašská nemocnica evidujú rapídny pokles záujmu o očkovanie

21.2.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Boj s výpadkom personálu výrazne pretrváva aj v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnici AGEL Krompachy. Obe nemocnice evidujú neustály pokles záujmu o očkovanie. Vo vakcinačných centrách oboch nemocníc sa minulý týždeň podalo len 8 dávok vakcín prvej dávky. Pozitivita PCR testov v mobilných odberových miestach je rôzna. V Kežmarku evidujú pokles o 0,57%. Naopak, Krompachy hlásia zvýšenie pozitivita PCR testov až o 13,4%.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra bojujú s výpadkom personálu

16.2.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy bojujú s výpadkom pracovných síl. Kežmarská nemocnica pristúpila k personálnemu zlúčeniu oddelení. Pozitivita PCR testov vo všetkých mobilných odberových miestach počas minulého týždňa stúpla. Pohybuje sa v rozmedzí od 49,5% – 55,8%. Záujem o očkovanie klesá. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 355 záujemcom, čo je o 129 menej ako prvý februárový týždeň.

Celý článok


Novinka v bánovskej nemocnici pomôže pri bolestiach kĺbov, väzov či svalov

11.2.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce opäť rozšírila poskytované služby, aby svojim pacientom zvýšila komfort a poskytla nové možnosti liečby. Novinkou je momentálne unikátna terapia pre kĺby, svaly a väzivá.

Celý článok


Počet pacientov a zamestnancov s ochorením Covid-19 rastie vo všetkých nemocniciach spišského klastra

7.2.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy sa dohromady starajú o 33 covid pozitívnych pacientov. Evidentný je aj výpadok z radov zamestnancov, ktorých je v domácej izolácii z dôvodu pozitivity a karantény celkovo 74. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 484 záujemcom. Pozitivita PCR testov vykonaných v mobilných odberových miestach sa pohybuje v rozmedzí 43 – 46%. Aktuálny časový harmonogram vakcinačných centier je zverejnený na webových stránkach jednotlivých nemocníc.

Celý článok


„S rakovinou kože sa stretávame často, môže za to životný štýl pacientov,“ hovorí dermatologička z AGEL Clinic

4.2.2022 / AGEL Clinic

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodná kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes, 4. februára. Dermatovenerologička z AGEL Clinic MUDr. Ľudmila Žigová nám opísala nielen príznaky tohto zákerného ochorenia, ktoré by sme na koži nemali ignorovať, ale aj možnosti prevencie a spôsoby diagnostiky.

Celý článok


Prevádzka Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia krompašskej nemocnice bude vo februári 2022 prerušená Bude sa sťahovať do nových, moderných priestorov

25.1.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy bude mať vo februári 2022 prevádzkovo-technickú prestávku. Od 4. februára 2022 bude prevádzka GPO do konca mesiaca prerušená. Dôvodom je sťahovanie oddelenia do nových, kompletne zrekonštruovaných priestorov. Posledný príjem pacientky na hospitalizáciu bude v doterajších priestoroch 31. januára 2022.

Celý článok


Počet laboratórnych vyšetrení sa v krompašskej nemocnici vlani výrazne zvýšil. Môže za to pandémia koronavírusu

12.1.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má za sebou ťažký pandemický rok, a to v každom smere. Nielen zdravotníci v prvej línii, ktorí poskytovali zdravotnú starostlivosť pacientom s covid-19 pracovali s plným nasadením a zo všetkých síl bojovali o ich životy, ale obrovský nápor mali aj laboranti, ktorí nie sú na očiach verejnosti, ale intenzívne pracovali pri rozbore rôznych vzoriek a testov.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic Bratislava: „Minulý rok sme fungovali bez obmedzení, za čo patrí vďaka nášmu personálu“

11.1.2022 / AGEL Clinic

V súvislosti s pandémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu. Výnimkou nebola v minulom roku ani AGEL Clinic Bratislava. Stáť v tejto dobe na čele zdravotníckeho zariadenia predstavuje obrovskú zodpovednosť a zároveň výzvu. Zaujímalo nás, ako riaditeľ vníma posledných 12 mesiacov a čo kliniku v tomto roku čaká.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici je stabilizovaná

7.1.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má pandemickú situáciu pod kontrolou a stabilizovanú. Pozitívne je, že pacientov mierne ubudlo, na prílišný optimizmus však nie je zatiaľ dôvod, všetci čakajú, čo prinesie nová mutácia koronavírusu Omikron. Naďalej zostáva najspoľahlivejším spôsobom boja proti covid-19 očkovanie, nemocnica stále poskytuje možnosť vakcinácie a v prevádzke je aj mobilné odberové miesto kvôli testovaniu.

Celý článok


Možnosť objednať sa navyšetrenia AGELLAB SK

17.12.2021 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL pripravila pre klientov/samoplatcov ponuku balíčkov vyšetrení určených na zistenie zdravotného stavu pre všetkých, ktorí majú záujem spoznať svoj zdravotný stav čo najpresnejšie.

Celý článok


Na vzniku psoriázy sa podieľa nielen genetika, ale aj stres a životný štýl

29.10.2021 / AGEL Clinic

Psoriáza je kožné autoimunitné ochorenie, ktoré dokáže veľmi znepríjemniť život či už psychicky, alebo fyzickými prejavmi. Pri príležitosti Svetového dňa psoriázy, ktorý pripadá práve na 29. októbra, sme sa porozprávali s dermatologičkou z AGEL Clinic Bratislava o tom, ako sa táto choroba lieči, komu hrozí, aké sú jej prejavy a kedy je potrebné vyhľadať odborníka.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021 / AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021 / AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021 / AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


V Olomouci sa po ročnej prestávke koná prestížne SYMPÓZIUM AGEL. Hlavnou zdravotníckou témou bude biologická liečba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roku nútenej prestávky sa v dňoch 22. – 23. septembra 2021 uskutoční jedna z najvýznamnejších zdravotníckych konferencií – SYMPÓZIUM AGEL 2021. Jeho štrnásty ročník sa bude konať v kongresovom hoteli NH Collection Olomouc Congress. Prestížna akcia je v aktuálnej situácii veľkou výzvou tak pre organizátorov, ako aj odborníkov z oblasti zdravotníctva. Napriek sťaženým podmienkam je potvrdených vyše 600 účastníkov vrátane významných zahraničných odborníkov z Izraela. Osobitosťou SYMPÓZIA je, že ako jedno z mála podujatí vystupuje vďaka svojej dlhoročnej filozofii ako spoločná akcia Česka a Slovenska. Rovnako, ako pôsobí súkromná zdravotnícka sieť AGEL tak v Čechách ako i na Slovensku.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


„Dermatológia je akčný odbor, kombinuje prácu s pacientami a s technikou“ hovorí lekárka z AGEL Clinic

3.9.2021 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava majú klienti možnosť navštíviť aj dermatologickú ambulanciu pod vedením MUDr. Denisy Dostálovej. Tá je skúsenou odborníčkou, preto nás zaujímalo, prečo si vybrala práve tento medicínsky odbor, čo je pre ňu výzvou a aké sú jej rady v starostlivosti o pokožku.

Celý článok


SFZ ocenil prácu zdravotníkov v prvej línii nezvyčajným darčekom. Zdravotníci siete AGEL navštívia kvalifikačné zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie

2.9.2021 / AGEL SK

Vyše roka zdravotníci nasadení v prvej línii nemali ani pomyslenie na oddych, dovolenku, alebo svoje súkromné aktivity. Na prvom mieste bolo zdravie pacientov a boj s koronavírusom v dvoch mimoriadne náročných vlnách pandémie. Zamestnanci siete AGEL počas uplynulého obdobia spolupracovali so Slovenským futbalovým zväzom, podieľali sa na pravidelných testovaniach hráčov futbalových klubov a ich funkcionárov, ako aj všetkých reprezentačných tímov od mužskej až po mládežnícke. S cieľom, aby sa aj šport mohol vrátiť aspoň z časti do režimu spred obdobia pandémie. SFZ teraz prišiel s milým nápadom, ako vyjadriť lekárom, sestrám i ostatným zdravotníckym pracovníkom poďakovanie a venoval im voľné vstupenky na zápasy kvalifikácie slovenskej reprezentácie s Chorvátskom a s Cyprom.

Celý článok


AGEL Clinic otvára v septembri novú ambulanciu, ktorá pomôže pacientom s chirurgickými ťažkosťami

23.8.2021 / AGEL Clinic

Od 3. septembra sa v priestoroch AGEL Clinic Bratislava spustí nová ambulancia. Navštíviť ju môžu pacienti s akýmikoľvek chirurgickými problémami a zaujímavosťou je, že v nej bude ordinovať jej riaditeľ.

Celý článok


V nemocniciach AGEL sa môžu otestovať na koronavírus celé rodiny AGEL pripravil špeciálnu akciu, pri ktorej rodiny s deťmi za testy ušetria

5.8.2021 / AGELLAB SK

Chystáte sa na dovolenku, alebo sa vraciate z dovolenky aj s deťmi, a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Zdravotnícka skupina AGEL ponúka novinku, možnosť dať sa otestovať v nemocniciach AGEL pre celé rodiny formou zvýhodneného rodinného balíka PCR testov zo slín, alebo PCR testom, realizovaným výterom z nosohltana a hltana.

Celý článok


Infúzna liečba pomáha pri rôznych druhoch bolestí, ale aj pri budovaní imunitného systému

30.7.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava ponúka v modernom prostredí infúzneho stacionára klientom možnosť infúznej liečby, ktorá je veľkým prínosom pre liečbu bolestí, ale aj prevenciu napríklad pred chrípkou.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy pre samoplatcov za zvýhodnené letné ceny

7.7.2021 / AGELLAB SK

Cestujete, alebo chcete ísť na podujatie a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Keďže štát prešiel od 1. júla z antigénového testovania na presnejšie PCR testovanie, zdravotnícka sieť AGEL pripravila letnú akciu a šetrný PCR test zo slín alebo PCR test výterom z nosohltana a hltana ponúka za zvýhodnené ceny.

Celý článok


„Rehabilitácia pomôže pacientom aj bez užívania liekov a zlepšuje kvalitu života,“ hovorí lekárka z AGEL Clinic

29.6.2021 / AGEL Clinic

Pacienti, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, či už je to dôsledok nesprávneho životného štýlu alebo operácií či úrazov, nájdu pomoc v AGEL Clinic v Ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Ordinujúca doktorka MUDr. Ingrid Štefanková sa zameriava na širokú škálu diagnóz a nás zaujímalo, ako vyšetrenie prebieha a čo sa po diagnostike pacienta deje ďalej.

Celý článok


Spoločnosť AGEL mení testovaciu stratégiu na ochorenie COVID-19. Centrálne laboratóriá AGELLAB sa zamerajú hlavne na metódy PCR a LAMP

8.6.2021 / AGELLAB SK

Aktuálna, stále sa zlepšujúca epidemiologická situácia ochorenia COVID-19, prináša so sebou potrebu zmeny testovacej stratégie. Pri nízkom výskyte ochorenia a nízkych hodnotách vírusovej nálože klesá citlivosť antigénových testov. Spoločnosť AGEL sa preto od júna zamerala na presnejšie diagnostické metódy zistenia prítomnosti koronavírusu, ktorých princípom je detekcia genetického materiálu - RNA vírusu. Ide hlavne o metódy PCR a LAMP.

Celý článok


„Naša práca má zmysel“, zhodujú sa fyzioterapeuti z AGEL Clinic. Liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi

13.5.2021 / AGEL Clinic

Po príchode na rehabilitáciu do AGEL Clinic sa neubránite úsmevu. Privíta vás veselý tím šiestich mladých fyzioterapeutov, ktorí robia každý deň všetko pre to, aby sa ich pacientom uľavilo. K dispozícii sú nielen individuálne liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi, ale aj rôzne druhy elektroliečby.

Celý článok


Medzinárodný deň sestier - bez nich by zdravotníctvo nebolo

12.5.2021 / AGEL Clinic

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí dnešný deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V AGEL Clinic Bratislava pracuje 15 sestier, aj vďaka nim klinika od začiatku pandémie fungovala takmer bez obmedzení a svoju obrovskú úlohu zohráva aj pri testovaní na koronavírus.

Celý článok


Artroskopická operácia môže zdravotné problémy vyriešiť už do polhodiny

6.5.2021 / AGEL Clinic

Bolestivé stavy po úrazoch kolena či ramena trápi mnoho ľudí a nezriedka aj dlhý čas. Odborníci v AGEL Clinic, špecializovanej nemocnici v Bratislave, vedia tieto problémy vyriešiť zákrokom, ktorý trvá nanajvýš pol hodiny. Reč je o artroskopických operáciách, ktoré sa realizujú v rámci jednodňovej chirurgie.

Celý článok


V skalickej pôrodnici zavinujú bábätká moderne, ale v duchu skúsenosti starých mám a tradícií

5.5.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica ponúka maminkám moderné zavinovacie perinky. Získala ich darom od bývalej sociálnej pracovníčky nemocnice pani Mgr. Veroniky Buc, PhD. Zavinutie v perinke navodzuje u dieťatka pocit bezpečia a pomáha mu lepšie sa adaptovať na prostredie mimo maternice. Perinky slúžia najmä na upokojenie dieťatka.

Celý článok


V nemocniciach AGEL zistia, či sa vám po očkovaní proti COVID-19 vytvorili v tele ochranné protilátky

30.4.2021 / AGEL SK

Ste očkovaní a chcete vedieť, či sa vám v tele vytvorili protilátky po vakcinácii? Pomôžeme Vám. Desať nemocníc zdravotníckej siete AGEL ponúka vyšetrenie z krvi, ktoré identifikuje, či v tele máte neutralizačné protilátky IgG S1/S2 . Stačí prísť, nechať si odobrať krv a do dvoch dní máte výsledok

Celý článok


Pre skalickú pôrodnicu je pandémia obrovskou výzvou a skúškou. Všetky bábätká covid pozitívnych rodičiek sa narodili zdravé

28.4.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou, člen skupiny AGEL, má najťažšie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Okrem bežných covidových pacientov museli zdravotníci v Skalici riešiť aj osobitnú skupinu pacientov s koronavírusom – budúce mamičky a rodičky. Špecifický prístup, špecifická situácia, keď sa radosť z očakávania bábätka spája s obavou, či to zvládne matka a ako sa jej diagnóza podpíše na dieťatku bola obrovskou výzvou aj pre skúsených zdravotníkov z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Čo všetko táto epocha priniesla opísal v rozhovore primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia skalickej nemocnice MUDr. Peter Budinský.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

13.4.2021 / AGELLAB SK

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021 / AGELLAB SK

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Spoločnosť AGEL vo svojich vakcinačných centrách zaočkovala už vyše 65 000 ľudí proti koronavírusu

30.3.2021 / AGEL SK

Sieť nemocníc AGEL sa významným spôsobom podieľa na očkovaní verejnosti na Slovensku. Osem vakcinačných centier zriadených po celom Slovensku v Nemocniciach AGEL v Komárne, Leviciach, Skalici, Zvolene, Levoči, Košiciach-Šaci, Bánovciach a v Zlatých Moravciach od začiatku testovania vďaka svojim vyškoleným zdravotníkom a farmaceutom zaočkovala spolu už vyše 65 000 ľudí. Vo Zvolene a v Nitre spoločnosť AGEL výrazne pomohla aj pri spustení a činnosti tamojších veľkokapacitných očkovacích centier.

Celý článok


„Za túto príležitosť som veľmi vďačná, práca v mobilnom odberovom mieste je pre mňa veľkým prínosom,“ hovorí medička Zuzka, ktorá pomáha v AGEL Clinic

12.3.2021 / AGEL Clinic

Pandémia koronavírusu, ktorá už rok sužuje Slovensko, priniesla okrem iného aj možnosť pre študentov medicíny a zdravotníkov naučiť sa priamo v teréne nové veci, na ktoré ich štúdium nepripraví. Medička Zuzka Fandlová sa rozhodla pomôcť našim zdravotníkom a jej pôsobiskom sa na istý čas stalo mobilné odberové miesto v bratislavskej AGEL Clinic.

Celý článok


Koniec nepríjemnému testovaniu. Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy zo slín a antigénové testy výterom z prednej časti nosa

4.3.2021 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL prichádza na Slovensku hneď s dvomi novinkami v testovaní ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa si záujemcovia môžu overiť, či sú pozitívni na SARS CoV-2 antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a RT-PCR testom zo slín. Obidva testy znamenajú koniec nepríjemnému testovaniu z nosohltana, sú oveľa príjemnejšie najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade pozitívneho výsledku PCR zo slín je informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu.

Celý článok


Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

1.3.2021 / AGEL SK

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, je pod kontrolou. Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s koronavírusom. Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

Celý článok


V AGEL Clinic operujú kŕčové žily najmodernejšou metódou

25.2.2021 / AGEL Clinic

Kŕčové žily, ktoré sa nazývajú aj varixy, nie sú len estetickým problémom, ale môžu viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Práve toto ochorenie je častou príčinou návštevy AGEL Clinic, kde je možné operačne najmodernejšou metódou kŕčové žily odstrániť.

Celý článok


Posádky skalickej záchrannej zdravotnej služby zasahovali vlani viac ako 3 tisíc krát

18.2.2021 / AGEL SK

Prednemocničnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť zabezpečujú vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou Skalica dve posádky záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rýchla lekárska pomoc (RLP) má stanovisko v Skalici a Rýchla záchranná pomoc v Brodskom. Ambulancie ZZS FNsP Skalica ročne poskytnú pomoc v tiesni vo viac ako 3 tisíc prípadoch. Za vynikajúce výsledky vo sfére poskytovania zdravotnej starostlivosti získal kolektív skalických záchranárov v roku 2019 Cenu mesta Skalica.

Celý článok


Pracovať v AGEL-i sa oplatí

17.2.2021 / AGEL SK

V kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť sieť zdravotníckych zariadení AGEL zvíťazila v prestížnej ankete portálu Profesia.sk s názvom Najzamestnávateľ 2020. O tom, že pracovať v AGEL-i sa jednoznačne oplatí, vás určite presvedčia nasledujúce riadky.

Celý článok


Spoločnosť AGEL spúšťa testovanie expresnými PCR testami. Výsledok testovaný dostane do troch hodín po odbere vzorky

16.2.2021 / AGELLAB SK

Spoločnosť AGEL SK prináša možnosť mať výsledok PCR testu na prítomnosť koronavírusu covid-19 v expresnom čase. Testovaná osoba dostane výsledok už do troch hodín od odberu vzorky z nosohltana a hrdla. Záujemcovia o expresne rýchly a spoľahlivý PCR test sa môžu dať otestovať v mobilnom odberovom mieste v AGEL Clinic v Bratislave už od stredy, 17.februára 2021. Všetci záujemcovia sa musia prihlásiť prostredníctvom webového rezervačného systému na portáli www.agelclinic.sk alebo www.agellab.sk. Cena PCR express testu je 149 EUR.

Celý článok


Najťažšie na neurológii je dopátrať sa k správnej diagnóze

3.2.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, ako jedna z mála v tejto problematickej dobe funguje takmer bez obmedzení a darí sa jej eliminovať aj ochorenie na koronavírus medzi zamestnancami. Naopak, v rámci zvyšovania kvality poskytovanej starostlivosti sa jej podarilo získať do svojho tímu novú posilu. Je ňou MUDr. Jana Borovská, skúsená odborníčka s vyhľadávanou špecializáciou v neurológii, ktorej sa venuje už štrnásty rok.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL rozšírujú testovanie na prítomnosť protilátok proti koronavíru

1.2.2021 / AGEL SK

Zdravotnícke zariadenia siete AGEL SK rozširujú portfólio sérologických vyšetrení na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2, na ktoré je možné veľmi jednoducho sa objednať prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť

29.1.2021 / AGEL SK

Zdravotnícka sieť AGEL zvíťazila v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť. Anketu už deviatykrát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a hlasovalo v nej vyše 100-tisíc ľudí. Do deviateho ročníka bolo nominovaných 237 spoločností. Víťazi boli vyhlásení v desiatich kategóriách. Spoločnosť AGEL zaznamenala od vlaňajška, kedy sa umiestnila v prvej desiatke, obrovský vzostup a porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


Laboratória zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie 94 tisíc PCR vzoriek na koronavírus. Riaditeľka laboratórií AGEL: „Pandémia je veľkou skúškou aj pre klinické laboratóriá“

26.1.2021 / AGELLAB SK

Laboratóriá Nemocnice AGEL Zvolen, v roku 2020 počas 9 mesiacov urobili celkovo 94 000 testov. Počas tohto obdobia úplne zmenili charakter svojej práce. Bolo potrebné nasadiť všetky svoje sily, prostriedky a zdokonaliť systém aj logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. A to všetko veľmi rýchlo, za pochodu, počas paralelnej prevádzky. Pandémia a situácia v súvislosti s testovaním ochorenia COVID-19 preverila schopnosti, flexibilitu, krízové nasadenie a aj fyzickú a psychickú odolnosť ľudí v prvej diagnostickej línii. ,,Pandémia bola a je veľkou komplexnou skúškou pre väčšinu zdravotníckych pracovníkov a laboratóriá nie sú výnimkou,“ povedala okrem iného v rozhovore riaditeľka laboratórií siete AGEL Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


NADÁCIA AGEL vstupuje do nového roku s novým logom

5.1.2021 / NADÁCIA AGEL

Srdce ako symbol starostlivosti o blížneho – to je hlavná myšlienka nového loga, ktoré sa stáva od nového roku 2021 symbolom NADÁCIE AGEL. Finálnu podobu vybrala komisia Správnej rady NADÁCIE v októbri 2020 zo 45 návrhov, ktoré jej zaslali zamestnanci Skupiny AGEL.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


NADÁCIA AGEL prišla s projektom „Chráňme zdravie nás všetkých“ a svoju činnosť prispôsobila aktuálnej situácii poznačenej celosvetovou pandémiou

29.7.2020 / NADÁCIA AGEL

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých zaťažkávajúcou skúškou. NADÁCIA AGEL bola tiež vzhľadom na šíriacu sa epidémiu koronavírusu nútená zmeniť plány na rok 2020 a pozastaviť pripravované projekty. Namiesto toho však vymysleli nové projekty a pomáhali aj naďalej tam, kde ich potrebovali.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 35 EUR (základný panel) alebo 48 EUR (rozšírený panel) po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky. Odber sa robí aj deťom od 10 rokov.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL