Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

Bánovská nemocnica už zaočkovala prvých 300 záujemcov o očkovanie

20.1.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce sa zaradila medzi tie, ktoré už zrealizovali očkovanie svojich zamestnancov, ktorí o vakcináciu proti koronavírusu prejavili záujem. Od piatku sa dalo zaočkovať takmer 160 zamestnancov nemocnice, následne boli zaočkovaní aj ďalší pracovníci kritickej infraštruktúry. Všetkých 300 vakcín nemocnica plne využila.

Celý článok


Do levočskej nemocnice pritieklo v roku 2020 od darcov 663,5 litrov krvi

20.1.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča získala v minulom roku vďaka svojim darcom celkovo 663,5 litrov krvi. Darcov krvi však bolo menej ako v roku 2019 a príčina sa pripisuje pandemickej situácii, ktorá obmedzila možnosti mobilných odberov a zhromažďovania. V súčasnosti je pre darcov možnosť telefonického objednania už aj v stredu od 07:00 hod.

Celý článok


Kežmarská nemocnica očkuje svojich zamestnancov

19.1.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, už očkuje svojich zamestnancov vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Prvým zaočkovaným bol primár Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Serhiy Rak. Pred očkovaním je potrebné dodržiavať všeobecne platné pravidlá a test na COVID-19 nie je potrebný.

Celý článok


Levickým pacientom darovalo v minulom roku krv takmer 2100 dobrovoľníkov

19.1.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Krv je v zdravotníctve mimoriadne dôležitou a najmä nenahraditeľnou tekutinou. Uplynulý rok bol síce poznačený pandémiou, našťastie v Nemocnici AGEL Levice nezaznamenali pokles darcov. Aj napriek sprísneným podmienkam sa našlo 2089 dobrovoľníkov, ktorí prišli do nemocnice a o túto vzácnu tekutinu sa podelili.

Celý článok


Viac ako 70 darcov a 33 litrov krvi, taká je bilancia darovania krvi v zlatomoraveckej nemocnici za minulý rok

19.1.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce a jej oddelenie Hematológie síce fungujú momentálne ako krvný sklad, ale v roku 2020 v rámci spolupráce s Nemocnicou AGEL Komárno umožnila dobrovoľníkom štyrikrát darovať krv priamo v nemocnici

Celý článok


Očkovanie zamestnancov v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

19.1.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

O pacientov sa starajú s obdivuhodným nasadením aj v náročnej pandemickej situácii. Keďže však nemôžu zabúdať ani na svoje zdravie, zamestnanci Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa rozhodli pre vakcináciu. Všetci, ktorí o ňu požiadali, už prvú očkovaciu dávku prijali.

Celý článok


Viac ako 1600 darcov krvi pomohlo v minulom roku komárňanskej nemocnici

19.1.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Krv patrí v zdravotníctve medzi nenahraditeľné tekutiny a výnimkou nie je ani Nemocnica AGEL Komárno. V minulom roku zasiahla Slovensko pandémia koronavírusu, počet darcov to však našťastie neovplyvnilo. V nemocnici je momentálne, vzhľadom na zvýšenú potrebu krvi pre pacientov, možné darovať krv až štyrikrát do týždňa.

Celý článok


Pandemická situácia v Leviciach sa zhoršila, nemocnica robí všetko preto, aby udržala chod a starostlivosť o covidových pacientov

18.1.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice zažíva v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou jednu z najťažších skúšok vo svojej histórii. Vzhľadom na veľký počet zamestnancov, u ktorých sa potvrdil koronavírus, musela nemocnica akútne riešiť situáciu v starostlivosti o covid-pozitívnych pacientov. Počas hektického víkendu zmobilizovala všetky sily a prostriedky a vďaka spolupráci s Okresným úradom Levice a mestom Levice sa zatiaľ situáciu podarilo zvládnuť. Do nemocnice prišli pomôcť lekári z okolia a nemocnica uvíta, ak by pomocnú ruku a aktívnu účasť s riešením výpomoci podali aj ďalší lekári a sestry, hoci aj na pár dní.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca pandemickú situáciu zvláda

18.1.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vedenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca prijalo viaceré organizačné opatrenia, aby čo najkvalitnejšie zvládlo zdravotnú starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19 a takisto aj o pacientov s inými diagnózami.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen povolila prítomnosť otca pri pôrode. Podmienkou je negatívny PCR alebo antigénový test na COVID-19

18.1.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen kvôli zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii 3. decembra zakázala prítomnosť otca, či inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode. Vedenie nemocnice však k tejto téme pristupuje veľmi citlivo a zodpovedne, preto sa po prehodnotení aktuálnej situácie rozhodlo, že od 18. januára 2021 bude môcť byť prítomná pri pôrode bábätka aj ďalšia osoba okrem zdravotníkov.

Celý článok


Kežmarská nemocnica prechádza na objednávkový systém antigénového testovania

15.1.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, sa menia podmienky bezplatného antigénového testovania. Od 18.januára 2021 bude potrebné objednať sa na test vopred, a to elektronickou formou prostredníctvom webu korona.gov.sk. Bezplatné antigénové testovanie, ako aj zmena v systéme objednávania, vznikla na základe zmluvy o spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR.

Celý článok


Levická nemocnica je jedným z vakcinačných centier. Zaočkovali už zdravotníkov.

15.1.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice sa stala oficiálnym vakcinačným centrom na očkovanie proti koronavírusu Covid-19. Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR od 7. januára 2021 môže realizovať aj očkovanie verejnosti v zmysle usmernenia a podľa poradia stanovených skupín.

Celý článok


V handlovskej nemocnici vykonávajú tisícky testov na koronavírus za mesiac

15.1.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

V Nemocnici AGEL Handlová prebieha testovanie na koronavírus v plnom prúde už niekoľko mesiacov. Testuje sa nielen PCR metódou, ale aj antigénovými testami. V decembri zdravotníci uskutočnili celkovo takmer 5500 sterov. Novinkou je objednávkový systém, ktorý umožňuje pacientom objednať sa na presný čas.

Celý článok


Levočská nemocnica prechádza na objednávkový systém antigénového testovania

15.1.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča sa menia podmienky bezplatného antigénového testovania. Od 18.januára 2021 bude potrebné objednanie sa na test vopred elektronickou formou prostredníctvom webu korona.gov.sk. Dôsledkom toho by malo byť urýchlenie procesu testovania bez zdĺhavejšieho čakania.

Celý článok


Levočská nemocnica začala s očkovaním svojich zamestnancov

15.1.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča začala s očkovaním svojich zamestnancov vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Prvou zaočkovanou bola Mgr. Mária Baluchová, zdravotná sestra z interného covid oddelenia. Nasledovali aj zdravotné sestry z OAIM covid oddelenia a ďalší zamestnanci nemocnice. Pred očkovaním je potrebné dodržiavať všeobecne platné pravidlá a test na COVID-19 nie je potrebný.

Celý článok


Výstavba moderného urgentného príjmu napreduje napriek pandémii

15.1.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nový, moderný urgentný príjem Nemocnice AGEL Zvolen za vyše 7 miliónov EUR by mal byť v prevádzke už v lete tohto roku. A to aj napriek tomu, že pandémia koronavírusu zastavila práce na celé dva mesiace. Nemocnica AGEL Zvolen sa tak opäť posunie vpred, aby poskytovala stále kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť svojim pacientom.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen sa stala vakcinačným centrom

15.1.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen sa stala oficiálnym vakcinačným centrom na očkovanie proti koronavírusu Covid-19. Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR tak môže realizovať aj očkovanie verejnosti v zmysle usmernenia a podľa poradia stanovených skupín.

Celý článok


Kežmarská nemocnica sa stala subjektom hospodárskej mobilizácie

14.1.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n.o., člen skupiny AGEL, sa na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky stala k 31. decembru 2020 subjektom hospodárskej mobilizácie. Na základe tejto zmluvy bolo potrebné realizovať zmeny, ktoré súvisia s pandemickou situáciou na Slovensku a budú platné po dobu trvania núdzového stavu. Čo to znamená v praxi?

Celý článok


Komárňanská nemocnica zaočkovala zamestnancov domovov sociálnych služieb v regióne

14.1.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno pokračuje podľa pokynov Ministerstva zdravotníctva SR v očkovaní vybraných skupín. V uplynulých dňoch sa podarilo zrealizovať vakcináciu zamestnancov seniorských centier v regióne. Nemocnica, ktorá je zapísaná v zozname vakcinačných centier pokračuje v očkovaní záujemcov zaregistrovaných na portáli korona.gov.sk.

Celý článok


Krompašská nemocnica začala s očkovaním svojich zamestnancov

14.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy dnes začala s očkovaním svojich zamestnancov proti koronavírusu Covid-19. Prvým zaočkovaným zamestnancom bol primár chirurgického oddelenia MUDr. Rudolf Pustay, ďalšími zaočkovanými sú lekári, sestry, zdravotnícky personál, ktorí sa starajú o pacientov s koronavírusom.

Celý článok


Výstavbu nového urgentného príjmu v levickej nemocnici nezastavila ani pandémia

13.1.2021 / Nemocnica AGEL Levice

V Nemocnici AGEL Levice pokračujú práce na úplne novom urgentnom príjme, ktorého výstavba sa začala v novembri v roku 2019. Jedna časť je už úplne dokončená, a to pracovisko centrálnej sterilizácie. Nové pracovisko urgentného príjmu by malo byť hotové už v máji tohto roka

Celý článok


V bánovskej nemocnici urobili v decembri takmer 6400 testov na koronavírus

13.1.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

V Nemocnici AGEL Bánovce prebieha testovanie na koronavírus v plnom prúde už niekoľko mesiacov. Testuje sa nielen PCR metódou, ale aj antigénovými testami. V decembri zdravotníci uskutočnili celkovo takmer 6400 sterov.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici pokračuje očkovanie proti koronavírusu

13.1.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno od 7. januára zaočkovala vyše 500 zdravotníckych pracovníkov proti koronavírusu ovid-19. Ide predovšetkým o zamestnancov nemocnice a ďalšie skupiny zdravotníkov v zmysle pokynov Ministerstva zdravotníctva SR. Nemocnica má na zajtra objednaných ďalších 120 záujemcov o očkovanie z portálu korona.gov.sk a na ďalšie dni eviduje ešte voľné kapacity, keďže je jedným z vakcinačných centier.

Celý článok


Lekár z levickej nemocnice opisuje, ako prekonal koronavírus: „Je to zatiaľ jedno z najťažších ochorení, ktoré som mal“

12.1.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Zdravotníci, ktorí sú v prvej línii od začiatku epidémie koronavírusu COVID-19, sú dennodenne priamo týmto vírusom ohrozovaní. Aj napriek tomu, že v práci dodržiavajú všetky nariadenia a opatrenia, mnoho z nich sa tomuto ochoreniu nevyhlo. MUDr. Peter Macho, námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť v Nemocnici AGEL Levice, sa dokonca koronavírusu v práci vyhol, avšak pravdepodobne sa infikoval doma.

Celý článok


Príhovor riaditeľa Nemocnice AGEL Košice-Šaca a najvýraznejšie momenty roka 2020

12.1.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prelom rokov je obdobím, kedy aspoň na chvíľu spomalíme a ponoríme sa do seba. Premýšľame o tom, čo nám uplynulý rok dal, čo si vzal a aké emócie v nás zanechali udalosti, ktoré priniesol. O výnimočnosti roku 2020 niet pochýb. Nielen slovenské zdravotníctvo zažíva veľký nápor a pravdepodobne najťažšiu skúšku vo svojej histórii. Ako uplynulý rok hodnotí a s čím vstupuje do roku 2021, na to sme sa opýtali riaditeľa Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Jána Slávika, MBA.

Celý článok


V prevádzke je 24 hodín denne a je nevyhnutnou súčasťou nemocnice Centrálna sterilizácia Nemocnice AGEL Zvolen

12.1.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pred zrakmi pacientov aj návštevníkov nemocnice je skrytá, avšak mimoriadne dôležitá. Centrálna sterilizácia Nemocnice AGEL Zvolen. Vedeli ste, že stroj určený na steriliáciu zdravotníckych pomôcok po každom spustení a dokončení svojho programu podlieha prísnej kontrole, či sterilizáciu vykonal správne? Že meno zdravotníka, ktorý obsluhoval sterilizačný stroj je na každom operačnom sete ako meno zodpovednej osoby za steriliáciu? A to všetko s jediným cieľom, aby sterilizácia bola stopercentne zabezpečená.

Celý článok


Kežmarská nemocnica zatiaľ pandemickú situácia zvláda

11.1.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, zatiaľ aktuálnu pandemickú situáciu zvláda. Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR však poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť, plánované operačné zákroky sa nateraz nerealizujú. Vedenia nemocnice aj naďalej robí všetko preto, aby sa chod nemocnice podarilo udržať.

Celý článok


Reprofilizácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

11.1.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Keďže Nemocnica AGEL Košice-Šaca bola zaradená medzi subjekty hospodárskej mobilizácie, aj v tomto zdravotníckom zariadení sa realizovala potrebná reprofilizácia lôžok pre covid pozitívnych pacientov.

Celý článok


V levickej pôrodnici sa v uplynulom roku narodilo viac ako 1000 bábätiek

8.1.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Levice je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Dôkazom toho je, že aj napriek šíriacej sa epidémii, sa tu minulý rok narodilo 1077 detičiek.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce včera začala s očkovaním svojich zdravotníkov proti koronavírusu covid-19. Prvými zaočkovanými boli zdravotníci v prvej línii, ostatní zdravotníci, ako aj nezdravotnícki pracovníci , ktorí prichádzajú do kontaktu s COVID pacientami . Celkovo absolvovalo očkovanie 25 zamestnancov nemocnice

8.1.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce včera začala s očkovaním svojich zdravotníkov proti koronavírusu covid-19. Prvými zaočkovanými boli zdravotníci v prvej línii, ostatní zdravotníci, ako aj nezdravotnícki pracovníci , ktorí prichádzajú do kontaktu s COVID pacientami . Celkovo absolvovalo očkovanie 25 zamestnancov nemocnice.

Celý článok


V komárňanskej pôrodnici sa počas minulého roka narodilo viac ako 900 bábätiek

8.1.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Komárno je neustále vyhľadávaným miestom, kam prichádzajú rodiť budúce mamičky zo širokého okolia, dokonca v mnohých prípadoch aj zo vzdialených miest. Počas roka 2020 sa tu narodilo 915 bábätiek.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici môže byť aj počas pandémie koronavírusu otec pri pôrode

8.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy je stále viac obľúbeným miestom, ktoré si budúce rodičky vyberajú ako miesto, kde privedú na svet svoje bábätká. Činnosť Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia nie je nijakým spôsobom obmedzená ani počas pandémie koronavírusu, aj tu však platia prísne protiepidemiologické opatrenia. Tamojšia pôrodnica ako jedna z mála na Slovensku poskytuje možnosť oteckom, či iným sprevádzajúcim osobám po splnení vopred určených podmienok, byť pri pôrode.

Celý článok


Hneď na druhý deň po obnovení gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sa v kežmarskej nemocnici narodilo prvé bábätko

7.1.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nový rok so sebou prináša nové začiatky. Tak sa stalo aj mamičke Ivane v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, ktorá 5. januára v skorých ranných hodinách priviedla na svet prvú Kežmarčanku, svoju dcérku Soňu.

Celý článok


V levickej nemocnici začali s očkovaním proti koronavírusu COVID-19

7.1.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice od dnešného dňa začala s očkovaním proti koronavírusu COVID-19. Za dva dni absolvuje očkovanie takmer 500 zamestnancov nemocnice. Následne bude nemocnica poskytovať možnosť dať sa zaočkovať aj širokej verejnosti, keďže sa stala jedným z 25 vakcinačných centier na Slovensku

Celý článok


Neurologická ambulancia v handlovskej nemocnici mesačne vyšetrí viac ako 500 pacientov

7.1.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Bolesti chrbtice sú najčastejším dôvodom, prečo pacienti navštívia Neurologickú ambulanciu v Nemocnici AGEL Handlová. O tom, ako prebieha neurologické vyšetrenie, aby bola diagnostika správna a ako to je s migrénami či príčinami neurologických ochorení, sme sa porozprávali s neurologičkou MUDr. Jarmilou Hmirákovou.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa v roku 2020 narodilo viac dievčat: O koľko „vyhrávajú“ nad chlapcami?

7.1.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca patrí medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré budúce mamičky s obľubou vyhľadávajú. A svedčia o tom aj čísla za uplynulých dvanásť mesiacov.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici začali s očkovaním proti koronavírusu COVID-19

7.1.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa začala s očkovaním proti koronavírusu COVID-19. Prvými zaočkovanými boli traja primári tamojšej nemocnice, za dva dni absolvuje očkovanie takmer 500 zamestnancov nemocnice. Následne bude nemocnica poskytovať možnosť dať sa zaočkovať aj širokej verejnosti, keďže sa stala jedným z 25 vakcinačných centier na Slovensku.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici sa za minulý rok narodilo takmer 630 bábätiek

7.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Počas uplynulého roka sa tam narodilo 626 bábätiek.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen sa v minulom roku narodilo takmer 1230 detí

7.1.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Minulý rok bol v pôrodnosti napriek pretrvávajúcej pandémii takmer rovnaký ako ten predošlý. Narodili sa stovky detí, a to aj vďaka skvelému tímu ľudí na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení zvolenskej nemocnice. Výnimkou neboli ani pôrody covid pozitívnych matiek za prísnych hygienických opatrení.

Celý článok


NADÁCIA AGEL vstupuje do nového roku s novým logom

5.1.2021 / NADÁCIA AGEL

Srdce ako symbol starostlivosti o blížneho – to je hlavná myšlienka nového loga, ktoré sa stáva od nového roku 2021 symbolom NADÁCIE AGEL. Finálnu podobu vybrala komisia Správnej rady NADÁCIE v októbri 2020 zo 45 návrhov, ktoré jej zaslali zamestnanci Skupiny AGEL.

Celý článok


V handlovskej nemocnici bol ako všade v zdravotníctve rok 2020 úplne iný . „Našou devízou je jednodňová chirurgia a liečba varixov“

5.1.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Už len niekoľko hodín zostáva do príchodu nového roka. Bol to rok úplne iný, veľmi ťažký a náročný, špeciálne pre sektor zdravotníctva. Nezáleží či ide o malú či veľkú nemocnicu, každá sa musela vyrovnať s dosiaľ nepoznanou realitou, promptne zmeniť a prispôsobiť svoj chod novým podmienkam a najdôležitejšie bolo zabrániť šíreniu koronavírusu medzi zamestnancov aj pacientov. V rozhovore nám to potvrdila MUDr. Lucia Radvanská – námestníčka pre LPS v Nemocnici AGEL Handlová

Celý článok


Majster sveta vo vodnom lyžovaní Miroslav Hríbik chodí za svojím lekárom nerád, ale ak musí, tak jedine do Nemocnice AGEL Košice-Šaca

5.1.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Košičan Miroslav Hríbik, majster sveta vo vodnom lyžovaní a wakeboardingu sa do Nemocnice AGEL Košice-Šaca pravidelne vracia a na svojho lekára nedá dopustiť. Túto zimu sa pripravuje pravdepodobne na svoju poslednú športovú sezónu. Pred sviatkami stihol absolvovať operáciu menisku a porozprávať sa s nami o svojich skúsenostiach s lekármi.

Celý článok


Krompašská nemocnica výrazne pomáha s riešením aktuálnej pandemickej situácie v regióne

5.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy výrazne pomáha v rámci aktuálnej pandemickej situácie v regióne. Od 29. decembra 2020 navýšila kapacitu covidového oddelenia na 27 lôžok, ktorého súčasťou je aj oddelenie OAIM. To je celou svojou kapacitou 4 lôžok s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu vyhradené pre pacientov s ochorením COVID. Nemocnica naďalej poskytuje akútnu zdravotnú starostlivosť pre ostatných pacientov, hospitalizuje akútne stavy na internom, chirurgickom aj detskom oddelení, oddelenie gynekologicko-pôrodnícke tiež poskytuje svoje služby priebežne s výnimkou plánovaných operácií.

Celý článok


Kežmarská nemocnica obnovila činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

4.1.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok od dnešného dňa, po 15 dňovej prestávke, plne obnovila chod gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Jeho činnosť bola dočasne obmedzená v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou. Vedenia nemocnice aj naďalej robí všetko preto, aby sa chod nemocnice podarilo udržať. Na základe príkazu ministra zdravotníctva nemocnica reprofilizovala ďalšie lôžka pre covid pozitívnych pacientov.

Celý článok


Levická nemocnica na základe príkazu ministra zdravotníctva poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť

4.1.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice zvládla vianočné sviatky a vedeniu nemocnice sa podarilo udržať chod nemocnice napriek zhoršujúcej sa situácii s pandémiou koronavírusu v regióne. Nemocnica rozšírila reprofilizované lôžka na celkovo 39 pre pacientov s koronavírusom, aktívne pristupuje k zvládnutiu kritickej situácie v Nitrianskom samosprávnom kraji. Na základe príkazu ministra zdravotníctva nemocnica môže do konca januára vykonávať len akútnu zdravotnú starostlivosť.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce reprofilizovala ďalšie lôžka pre covidových pacientov

4.1.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

-Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zvládla ťažkú pandemickú situáciu počas vianočných sviatkov. Vedeniu nemocnice sa podarilo vďaka viacerým organizačným opatreniam udržať chod nemocnice. Keďže situácia v regióne sa neustále zhoršuje, na základe príkazu ministra zdravotníctva nemocnica vyčlenila ďalšie lôžka pre pacientov s koronavírusom.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová zmobilizovali všetky sily a prostriedky na zvládnutie pandemickej situácie

4.1.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová zvládla uplynulé vianočné sviatky s maximálnym nasadením všetkých síl a prostriedkov. Nemocnica sa v zmysle príkazu MZ SR stala Subjektom hospodárskej mobilizácie a musela reprofilizovať oddelenie dlhodobo chorých na COVID oddelenie.

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Bánovce. Na základe príkazu ministra nemocnica poskytuje len neodkladnú starostlivosť

4.1.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnici AGEL Bánovce sa podarilo zvládnuť sviatočné dni, aj keď situácia s vývojom pandémie koronavírusu v regióne nie je dobrá. Nemocnica je na základe príkazu ministra zdravotníctva na zozname 43 zdravotníckych zariadení, ktoré môžu poskytovať do konca januára len akútnu zdravotnú starostlivosť.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno vyčlenili ďalšie lôžka pre covidových pacientov. Nemocnica sa pripravuje na očkovanie zamestnancov

4.1.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnici AGEL Komárno sa podarilo zvládnuť ťažké obdobie vianočných sviatkov v súvislosti so zhoršujúcou sa pandemickou situáciou. Keďže pacientov s koronavírusom v regióne pribúda, nemocnica na základe príkazu ministra reprofilizovala celkovo 30% lôžok s možnosťou pripojenia na kyslík pre pozitívnych pacientov. Nemocnica je v zozname ministerstva zdravotníctva vyčlenená ako jedno z 25 očkovacích centier a pripravuje sa na očkovanie najprv svojich zamestnancov, a to už v najbližších dňoch.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen zmobilizovala všetky svoje sily a prostriedky, aby chod nemocnice udržala

4.1.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen zvládla udržať chod nemocnice aj počas náročného obdobia vianočných sviatkov. Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu muselo prijať vedenie nemocnice viaceré organizačné opatrenia. Naďalej je možné sa dať v mobilnom odberovom mieste otestovať bezplatným antigénovým testom, nemocnica realizuje aj PCR testy objednaným pacientom.

Celý článok


Lekár z Nemocnice AGEL Košice-Šaca spomína na svoju najťažšiu silvestrovskú službu

30.12.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hoci každý túži po tom, aby najkrajšie sviatky roka strávil v kruhu svojej rodiny, niekedy si nešťastná udalosť vyžiada svoju daň a na Silvestra sa v nemocniciach objavia pacienti, ktorí potrebujú urgentnú zdravotnú starostlivosť. Oslavy Nového roka tak so sebou prinášajú nielen radosť, ale v prípade hazardu a nepozornosti aj poranenia, ktoré sú neraz vážne. Naozaj sú najkritickejším obdobím roka práve silvestrovské oslavy?

Celý článok


Zdravotníci musia byť aj ,,ochrankári“ a riešiť rôzne vypäté situácie.

29.12.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Hoci ich prvoradou úlohou je pacienta vyšetriť, resp. ošetriť, stanoviť diagnózu a liečiť, lekári a zdravotnícky personál sa počas roka stretávajú s rôznymi vypätými situáciami. V minulosti bol lekár pojem, bola mu prejavovaná úcta a rešpekt. Dnes sú na dennom poriadku situácie, kde sú zdravotníci vystavení slovným a neraz aj fyzickým útokom či už z radov pacientov, alebo ich príbuzných. Uvedené skúsenosti nám potvrdili aj v Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Farmaceutky AGEL lekární o skúsenostiach z roku 2020: „Nič podobné sme nezažili“

29.12.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Pandémia koronavírusu zasiahla mnohé odvetvia a nevyhla sa ani lekárňam. O tom, čo všetko so sebou priniesol rok 2020 a aké zmeny zaznamenali, sme sa rozprávali so zodpovednými farmaceutkami PharmDr. Katarínou Sklenárovou a Mgr. Luciou Vargovou, ktoré sa vôbec netajili tým, že uplynulých 12 mesiacov bolo naozaj neštandardných. Prečo?

Celý článok


Radosť prichádza aj v čase pandémie. „Život nezastavíš, on si nájde cestu sám,“ hovorí primár Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia zvolenskej nemocnice

29.12.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

„Deti prichádzali na svet aj počas hospodárskych a politických kríz, vojen a živelných katastrof. Tie posledné dve nás zatiaľ obišli. Pandémia, žiaľ nie,“ hovorí primár Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen, MUDr. Peter Molitoris.

Celý článok


Najemotívnejší moment v práci zažila tesne pred Vianocami. Aké pozitívne a negatívne skúsenosti priniesla pandémia?

28.12.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť, primárka oddelenia Jednodňovej zdravotnej starostlivosti a chirurgického oddelenia, MUDr. Lýdia Wikarská vraví, že v kežmarskej nemocnici pracujú ľudia, ktorí majú svoju prácu radi. V prvej vlne zažili nácvik toho, čo ich čakalo v druhej. V práci trávi veľa času a chýba jej spoločenský život a bližší kontakt s rodinou. Chodieva na futbalové zápasy a ošetruje športovcov. V detstve si pre seba na okamih vybrala netradičné povolanie, aké to bolo?

Celý článok


V levickej nemocnici urobili za jedenásť mesiacov takmer 800 tisíc biochemických vyšetrení

28.12.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Oddelenie klinickej biochémie (OKB) Nemocnice AGEL Levice je síce skryté pred zrakmi verejnosti a pacientov, jeho význam je však obrovský, a pandémia koronavírusu jeho význam ešte znásobila. Za 11 mesiacov roku 2020 OKB vyšetrilo takmer 48-tisíc vzoriek pacientov, čo predstavuje viac ako 774-tisíc biochemických vyšetrení. Oddelenie sa počas roku zapojilo do diagnostiky ochorenia COVID-19 - zabezpečuje odberový materiál pre PCR diagnostiku a vyšetrenia antigénovými testami pre nemocnicu Levice, zaviedlo kvantitatívne vyšetrenie protilátok anti-SARS-CoV-2 IgG/IgM. Pre pacientov s ochorením COVID-19 hospitalizovaných v nemocnici zabezpečuje laboratórium všetku potrebnú biochemickú diagnostiku.

Celý článok


Medička, ktorá pomáhala v prvej línii v nemocnici v Handlovej: „Som rada za každú skúsenosť, ktorú môžem pred nástupom do praxe získať“

28.12.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Koronavírus jej dal na výber. Buď sedieť doma, alebo sa aktívne zapojiť do prvej línie a zistiť, čo je krízová medicína na vlastnej koži. Kristína Rečková, 22-ročná medička z Handlovej, ktorá študuje na Lekárskej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci neváhala ani chvíľu. Vrátila sa domov a rozhodla sa pomáhať v mobilnom odberovom mieste (MOM) Nemocnice AGEL Handlová. Čo jej táto skúsenosť priniesla a ako sa pozerá na takúto medicínsku prax nám prezradila v rozhovore.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca má novú magnetickú rezonanciu. Najväčšia logistická operácia nemocnice za posledné desaťročia

28.12.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Ťažká technika, dva kamióny a personál v pohotovosti. Presne tak to vyzeralo počas utorka 8. decembra 2020, kedy sa v areáli Nemocnice AGEL Košice-Šaca realizovala výnimočná „operácia“. Úloha bola náročná, ale jasná – presunúť 8 tonovú magnetickú rezonanciu do priestorov Šport-artro centra. Kompetentní nenechali nič na náhodu a ešte predtým, ako sa začalo s náročným prevozom, statik skontroloval samotný nadjazd, ktorý musel udržať až 23 ton. Nový prístroj začne slúžiť pacientom už od januára 2021.

Celý článok


Kedy sa lekár stane lekárom a čo má spoločné akútna medicína a šach?

28.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Faktorov, ktoré vplývajú na osudy pacientov je neskutočne veľké množstvo a liečba je len jedna časť. Primár súčasného covid Oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny a námestník pre zdravotnú starostlivosť Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Martin Hlubek sa podelil o svoje skúsenosti. Aké pozitíva možno vidieť v súčasnej situácii, prečo mu očaroval jeho odbor a čo má akútna medicína spoločné so šachom? Na to, aby sa lekár stal lekárom musí prejsť isté obdobie. A zďaleka to nie je pár týždňov ani mesiacov. Vo voľnom čase má nielen koníčky ale dokonca kone. Na svojom dvojkolesovom tátošovi jazdí po celej Európe.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno pripravili Vianoce pre malých pacientov, zvládli aj covid pôrody a úrazy

28.12.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Napriek tomu, že strávili najkrajšie sviatky roka v nemocnici a navzdory pandémii koronavírusu, v nemocnici robili všetko preto, aby Vianoce, sviatočná atmosféra a aj darčeky pod stromčekom nechýbali. Nemocnica AGEL Komárno pripravila pre svojich malých pacientov milé prekvapenia, príjemnú atmosféru vytvorili zdravotníci aj ostatným hospitalizovaným pacientom, ktorým zdravotný stav nedovoliť dostať sa na sviatky z nemocnice domov

Celý článok


Zdravotníci na Oddelení dlhodobo chorých spríjemňujú pacientom vianočné obdobie

23.12.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Na Oddelenie dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Handlová zavítali Vianoce. Vďaka sanitárom a sestrám sa podarilo pacientom, ktorí tieto sviatky strávia v nemocnici, vyčarovať úsmev na tvári. Spoločné priestory sú krásne vyzdobené, čím pripomínajú pacientom domov.

Celý článok


Počet pozitívnych zamestnancov kežmarskej nemocnice v súčasnosti klesá. Prinášame prehľad testovania počas vianočných sviatkov

22.12.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL dňu 21.12. 2020 eviduje o 5 menej pozitívnych zamestnancov ako bolo v posledný novembrový deň. Za uplynulý týždeň sa na mobilnom odbernom mieste covid-19 vykonalo dokopy takmer 1500 PCR a antigénových testov. Niektoré dni počas vianočných sviatkov nebude možnosť testovania na odbernom mieste covid-19.

Celý článok


Vianoce oslávia aj v handlovskom seniorcentre

22.12.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice AGEL Handlová, aj napriek ťažkej situácii budú oslavovať Vianoce. Opatrovateľky pripravili klientom vianočnú výzdobu, čaká ich štedrovečerná večera a množstvo darčekov pod stromčekom.

Celý článok


Dôvodom zimných úrazov môže byť nielen nepriaznivé počasie, ale aj znížená ostražitosť

22.12.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Počas zimných mesiacov nie je výnimkou, že sa napríklad pošmykneme na klzkom povrchu chodníka či na snehu. Na Jednodňovej zdravotnej starostlivosti v Nemocnici AGEL Bánovce však našťastie ani v tomto čase nepozorujú zvýšený výskyt úrazov. Ako sa im vyvarovať alebo aké úrazy sú počas vianočných sviatkov či Silvestra najčastejšie, sme sa spýtali primára v chirurgických odboroch MUDr. Michala Juráka.

Celý článok


Na čom si pochutia pacienti 24. decembra v Nemocnici AGEL Košice-Šaca?

22.12.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Niekedy zdravotný stav nedovoľuje, aby pacienti Nemocnice AGEL Košice-Šaca strávili tie najkrajšie sviatky roka doma, v kruhu svojej rodiny. Personál sa im ale snaží navodiť vianočnú atmosféru aspoň výzdobou či chutnou štedrou večerou. Čo si nájdu na tanieri?

Celý článok


Za rok činnosti je poradňa chronických rán a stómií v Nemocnici AGEL Zlaté stále viac vyhľadávanou pacientmi

21.12.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Rok činnosti a veľký záujem zo strany pacientov aj rodinných príslušníkov. To je bilancia ročnej prevádzky poradne chronických rán a stómií v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Zriadenie poradne bolo reakciou vedenia nemocnice na dopyt verejnosti po tejto službe a prispelo k skvalitneniu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Počet pozitívnych zamestnancov levočskej nemocnice v súčasnosti klesá. Prinášame prehľad testovania počas vianočných sviatkov

21.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva od konca októbra 2020 považuje za červenú covid nemocnicu. Ku dňu 21.12. 2020 eviduje o 22 menej pozitívnych zamestnancov ako bolo dňa 2.12. 2020. Za uplynulý týždeň sa na mobilnom odbernom mieste covid-19 vykonalo dokopy viac ako 1200 PCR a antigénových testov. Niektoré dni počas vianočných sviatkov nebude možnosť testovania na odbernom mieste covid-19.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno rozbieha unikátnu spoluprácu s Kajak a kanoe klubom Komárno

21.12.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno a športový klub Kajak a kanoe klub Komárno pripravili jedinečný projekt vzájomnej spolupráce pri zabezpečení prevencie a zdravotnej starostlivosti o mladých športovcov a detí. Jeho základom budú pravidelné špecializované zdravotné prehliadky, ktoré budú súčasťou v príprave a rozvoji, ako aj pri výchove mladých športových nádejí. Spolupráca sa naplno rozbehne od nového roku

Celý článok


Pacienti na COVID oddelení sa budú môcť spojiť s rodinami. Nemocnica AGEL Zvolen im umožní videohovor

21.12.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen je partnerom a zároveň aj podporovateľom svojich pacientov a ich rodinných príslušníkov. Pacienti, ktorí ležia na COVID oddelení už nebudú musieť byť celkom izolovaní od svojich najbližších. Objať ich síce nebudú môcť, ale zvolenská nemocnica im umožní videohovor. Obidve strany sa uvidia, budú sa môcť počuť a láskavým slovom povzbudiť.

Celý článok


„Vysoké opätky dávajú nohe gráciu, ale trvalé nosenie si vyberá svoju daň,“ hovorí bánovský ortopéd

18.12.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce prevádzkuje Jednodňovú zdravotnú starostlivosť od roku 2010 a pre pacientov poskytuje zdravotnú starostlivosť na 19 lôžkach. Zdravotnícky tím sa tam zaoberá širokým spektrom zákrokov, či už v lokálnej alebo celkovej anestézii, ktoré realizujú tými najmodernejšími metódami. Najviac operácií sa uskutočňuje v odbore ortopédia.

Celý článok


Mobilné odberové miesto zvolenskej nemocnice bude pracovať najbližšie dni obmedzene

18.12.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Mobilné odberové miesto (MOM), ktoré zriadila Nemocnica AGEL Zvolen na bezplatné antigénové testovanie verejnosti, bude počas vianočných sviatkov pracovať v obmedzených časoch.

Celý článok


„Ľudí so zhoršeným sluchom je veľmi veľa, vyšetrenia neodkladajte“, hovorí ušno-nosovo-krčný lekár z levickej nemocnice

17.12.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Otorinolaryngologická, ktorá je známa aj ako ušno-nosovo-krčná ambulancia v Nemocnici AGEL Levice, ošetruje dospelých, ale aj detských pacientov. Zaoberajú sa rôznymi diagnózami, jednou z nich je aj strata sluchu. O nej sme sa bližšie porozprávali s MUDr. Róbertom Hӧrӧmpӧlim, ktorý v ambulancii denne ordinuje.

Celý článok


Levočská nemocnica si v ankete Nemocnica roka 2020 polepšila až o päť priečok

17.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Mimovládna nezisková organizácia INEKO hodnotila zdravotnícke zariadenia už po šiestykrát. Nemocnica AGEL Levoča si podľa jej prieskumu v ankete Nemocnica roka 2020 od minulého roka polepšila o päť priečok. Kategórie a vybrané ukazovatele boli kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosť, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť.

Celý článok


Je práca na COVID oddelení nebezpečná? Obavy sú na mieste, ale prevláda pocit zodpovednosti a spolupatričnosti

17.12.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Na aktuálnu pandémiu koronavírusu nikto nebol pripravený, nepočítalo sa s ňou ani pred mnohými desiatkami rokov pri budovaní viacerých nemocníc. Čelíme tlaku, ktorý nás vytrhol z komfortu a postavil pred úlohy, ktoré si nikto nevedel predtým naštudovať, pripraviť sa na ne. Zápasíme s neviditeľným nepriateľom a aj zdravotníci na covidovom oddelení v Nemocnici AGEL Zvolen spolu s vedením nemocnice robia všetko preto, aby tieto zložité časy nepocítili tí najzraniteľnejší. Pacienti s ochorením COVID-19.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca obhájila titul Nemocnica roka

16.12.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca, ktorá bola odovzdaná do užívania presne 15. decembra 1970, v týchto dňoch oslavuje nielen 50. výročie svojho vzniku, ale zároveň aj svoj ďalší obrovský úspech. Nemocnica sa podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) stala Nemocnicou roka 2020 v kategórii všeobecných nemocníc, čím obhájila titul z minulého roka.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca oslavuje 50. výročie svojho vzniku

16.12.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vedenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca a jej zamestnanci si v týchto dňoch pripomínajú históriu vzniku tohto zdravotníckeho zariadenia, ktoré si za 50 rokov svojej existencie vybudovalo dobré meno medzi pacientmi i zdravotníkmi a prestížnu pozíciu v sieti slovenských nemocníc.

Celý článok


Vianočná kvapka krvi vedenia a zamestnancov levočskej nemocnice

16.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Počas predvianočnej stredy zorganizovalo Transfuziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča vianočnú kvapku krvi, na ktorej sa za tradičných epidemiologických opatrení zúčastnilo vedenie aj zamestnanci nemocnice. Darcovia krvi sú pre nemocnice dôležití a ich krv nesmierne vzácna.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno si výrazne polepšila ankete Najlepšia nemocnica. Za rok 2020 skončila na 7. mieste

16.12.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno dosiahla významný úspech v ankete INEKO o najlepšiu nemocnicu. Po minuloročnom 14. mieste sa v tomto roku dostala v hodnotení Nemocnica roka 2020 o sedem priečok vyššie, a to na celkové 7. miesto. Výrazné zlepšenie dosiahla v celkovom bodovom ohodnotení a tiež v štyroch zo šiestich základných kritérií ktorými boli: indikátor kvality, skúsenosť, náročnocť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť. Pandémia koronavírusu toho hodnotenie neovplyvnila, ako základ sa brali výsledky za roky 2016 až 2019.

Celý článok


Komárňanská potrebuje krv aj počas vianočných sviatkov

16.12.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno potrebuje aj počas decembra vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, každý jeden z nich je pre nemocnicu dôležitý. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a odbery sa uskutočnia aj medzi sviatkami.

Celý článok


Na stravu si dajme pozor aj na Vianoce

14.12.2020 / AGEL Clinic

Počas vianočných sviatkov sa nejednému z nás stane, že to preženieme s jedlom. Rôzne ťažké a mastné jedlá, ktoré ponúka štedrovečerný stôl a ich kombinácia s alkoholom sú pre naše telo veľkou záťažou, a s tým môžu byť spojené rôzne zdravotné komplikácie. Čo všetko môže prejedanie sa spôsobiť a ako sa tomu môžeme vyhnúť, sme sa opýtali internistky MUDr. Terézie Pázmanovej zo špecializovanej nemocnice AGEL Clinic Bratislava.

Celý článok


V levickej nemocnici urobili za minulý týždeň vyše 1600 testov. Ako bude nemocnica fungovať počas sviatkov?

14.12.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnici AGEL Levice po predchádzajúcich náročných týždňoch eviduje výrazne lepšie čísla covid pozitívnych zamestnancov aj pacientov. Veľkému záujmu sa teší aj mobilné odberové miesto, kde za minulý týždeň otestovali vyše 1600 záujemcov. Nemocnica sa už pripravuje na tzv. vianočný režim, kedy bude v dobe sviatkov, ako každý rok, realizovaná len akútna zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno za minulý týždeň urobila vyše dvetisíc testov Aký bude vianočný režim v nemocnici?

14.12.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno sa po mimoriadne namáhavých týždňoch v súvislosti s pandémiou koronavírusu postupne vracia do štandardnému režimu. Výrazne sa znížil počet zamestnancov aj pacientov, ktorým bol diagnostikovaný koronavírus covid-19. Obrovskému záujmu sa tešia aj dve mobilné odberové miesta. Len za minulý týždeň bolo otestovaných viac ako 2000 záujemcov. Nemocnica sa v týchto dňoch pripravuje aj na každoročný tzv. vianočný režim.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen zmenila mobilné odberové miesto. Za minulý týždeň otestovali takmer 1800 záujemcov

14.12.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen od dnešného dňa zmenila miesto, kde je možné vykonať testovanie na bezplatné antigénové testovanie. Po novom sa toto mobilné odberové miesto nachádza v priestoroch klubu dôchodcov v blízkosti nemocnice na ulici Ferjenčíka. Nemocnica eviduje zo strany verejnosti veľký záujem o testovanie. Len za minulý týždeň otestovali takmer 1800 záujemcov. Nemocnica sa v týchto dňoch pripravuje aj na každoročné fungovanie v tzv. vianočnom režime.

Celý článok


Kežmarská nemocnica na 15 dní obmedzí činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

11.12.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok robí všetko preto, aby aktuálna pandemická situácia mala čo najmenší dopad na chod nemocnice a zdravotná starostlivosť zostala zachovaná tak pre covidových, ako aj pre ostatných pacientov. Vzhľadom na aktuálny vývoj pandemickej situácie, s cieľom zabrániť masívnemu šíreniu epidémie u pacientov, ako aj zamestnancov nemocnice, nemocnica na 15 dní obmedzí činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Budúce mamičky si budú môcť v tomto čase vybrať buď pôrodnicu v Poprade, Starej Ľubovni alebo v Spišskej Novej Vsi. Všetky pacientky, ktoré majú termín pôrodu po 4. januári 2021 môžu počítať s tým, že svoje bábätko privedú na svet opätovne v kežmarskej nemocnici.

Celý článok


V levickej nemocnici pribudol prístroj na dialýzu

11.12.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice ešte donedávna musela svojich pacientov na dialýzu voziť mimo areál nemocnice, to je už však minulosťou. V rámci neustáleho skvalitňovania služieb a zdravotnej starostlivosti sa levická nemocnica môže pochváliť ďalšou novinkou – dialýzou priamo v priestoroch nemocnice.

Celý článok


Riaditeľka bánoveckej nemocnice má originálne záľuby

11.12.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nikto by to do nej nepovedal. Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká trávi väčšinu dní od skorého rána až do neskorého večera v nemocnici, na jednotlivých oddeleniach, rieši aktuálnu koronakrízu. Zároveň je aj primárkou oddelenia dlhodobo chorých. Ako jedna z mála v nemocnici sa zatiaľ koronavírusu ubránila. Nám sa podarilo zistiť, že po príchode domov je úplne inou ženou – z manažérky a lekárky sa stáva zručná remeselníčka a milovníčka zvierat. Podarilo sa nám ju presvedčiť, aby nám niečo z týchto svojich tajomstiev prezradila.

Celý článok


„Pre pacientov sme síce častokrát neviditeľní, ale zároveň nepostrádateľní,“ hovorí anestéziologička z AGEL Clinic

10.12.2020 / AGEL Clinic

Sú poslední, ktorých pred operačným zákrokom v celkovej anestézii vidíme a často aj prvými, ktorí sú s nami, keď sa po zákroku zobúdzame. Práca anestéziológa skrýva pred zrakmi pacientov množstvo zákutí, ktoré si my, ako laici, neuvedomujeme. Čo všetko je v ich náplni, ale napríklad aj aké chyby ľudia najčastejšie pred anestéziou robia, sme sa spýtali anestéziologičky MUDr. Kataríny Kneppovej, ktorá pracuje v bratislavskej špecializovanej nemocnici AGEL Clinic.

Celý článok


Na detskom oddelení v levočskej nemocnici už vládne vianočná atmosféra

10.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Personál na detskom oddelení si tradične každý rok už v období Mikuláša skrášľuje svoje priestory vianočnou výzdobou. Tohtoročný Mikuláš bol však iný ako po minulé roky, pretože sa ho nezúčastnili študenti zo Strednej odbornej pedagogickej školy v Levoči a ani zo Strednej zdravotníckej školy v Levoči, ktorí mali každoročne pre nás pripravený krásny program. Ani to nás však neodradilo a našich pacientov sme symbolicky obdarovali sladkým mikulášskym balíčkom my.

Celý článok


Levočská nemocnica získala certifikát kvality ISO 9001 a ISO 14 001

10.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča získala certifikát kvality ISO 9001 a ISO 14 001. Získanie certifikátu si vyžadovalo intenzívnu prípravu počas celého roka. Certifikát kvality, ktorý bol udelený spoločnosťou SGS Slovakia s.r.o., je platný do 4. novembra 2023, kedy bude nemocnicu čakať obhajoba tohto certifikátu.

Celý článok


Na urgentnom príjme to vrie udalosťami, ale aj emóciami. O bizarné situácie na tomto oddelení nie je núdza

10.12.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Ako samotní lekári hovoria, zážitkov, a hlavne tých k neuvereniu, je na „urgente“ skutočne neúrekom. Faktom však zostáva, že na urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Zvolen musia ošetriť od tých najmenších až po geriatrických pacientov zo štyroch okolitých okresov. MUDr. Peter Púpava zažíval počas mnohých služieb aj neobvyklé situácie. Vyšetrenie glykémie u „unaveného“ psa neskoro v noci patrilo tiež k tým bizarnejším.

Celý článok


Novootvorená diabetologická ambulancia v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce zaznamenala u pacientov obrovský ohlas

9.12.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Ambulancia diabetológie, porúch látkovej premeny a výživy funguje v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce len tri mesiace a už zaznamenala obrovský ohlas a záujem zo strany pacientov. Za pár týždňov ich bolo takmer 500, a to zatiaľ ambulancia funguje len tri dni v týždni. Hlavne pacienti s cukrovkou majú po rokoch špecialistu aj v zlatomoraveckej nemocnici.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodili malí Mikuláškovia. Jeden z nich je 900. bábätkom v tomto roku.

8.12.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Mikuláš niektorým mamičkám nepriniesol len sladké dobroty, ale aj radosť z narodenia bábätka. Počas mikulášskeho víkendu sa v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, narodili dve bábätká. Malý Denisko, ktorý sa narodil v sobotu 5.decembra, je zároveň 900. bábätkom, ktoré sa tento rok narodilo v našej nemocnici.

Celý článok


V levickej nemocnici je opäť k dispozícii vyšetrenie magnetickou rezonanciou

8.12.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice, ktorá mnohými novinkami neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o pacientov, má ďalšiu potešujúcu správu. Opäť je otvorené pracovisko magnetickej rezonancie, k dispozícii je pre pacientov v zrekonštruovaných priestoroch a po výmene samotného prístroja.

Celý článok


Levočská nemocnica pozmenila časový harmonogram testovania na COVID-19

8.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča je aktuálne možné sa dať otestovať na koronavírus tak najspoľahlivejšími PCR testami, ako aj bezplatnými antigénovými testami. Vzhľadom na veľký záujem verejnosti o testovanie sa nemocnica rozhodla vyjsť občanom v ústrety a pozmeniť časový harmonogram testovania na COVID-19.

Celý článok


„Prípady treba riešiť s chladnou hlavou a rozumom,“ hovorí sestra z urgentného príjmu Nemocnice AGEL Komárno

7.12.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Práca na urgentnom príjme je každý deň iná. Iní pacienti, iné diagnózy a zdravotníci pri nástupe do zmeny nikdy nevedia, čo im najbližšia služba prinesie. Inak to nie je ani v Nemocnici AGEL Komárno. Na zážitky, ale aj na fungovanie urgentu v tomto období, sme sa spýtali priamo sestry Lívie Matusekovej.

Celý článok


Práca na Urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Levice je pre zdravotníkov mimoriadne náročná. Nadávky a vyhrážky sú na dennom poriadku

4.12.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Práca na Urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Levice je pre zdravotníkov mimoriadne náročná. Denne prichádzajú do styku nielen s ochoreniami, ktoré treba okamžite správne diagnostikovať a liečiť, ale aj s nepríjemným správaním pacientov, či dokonca agresiou. O dramatické zážitky tiež nemajú núdzu.

Celý článok


V levickej nemocnici urgentne operovali covid pozitívnu pacientku

4.12.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Život prináša aj takéto nečakané situácie. Chirurgovia Nemocnice AGEL Levice boli v piatok pred obedom postavení pred nečakanú realitu. Urgentne museli operovať ženu, ktorá bola pozitívna na koronavírus. Zlomenina členka totiž nezniesla odklad. Operácia sa realizovala v tzv. červenej covid zóne za prísnych protiepidemiologických opatrení. Pacientka je po operácii v poriadku a nemocnica ukázala plnú pripravenosť na takéto situácie.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aktuálnu pandemickú situáciu zvláda

4.12.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, vzhľadom na súčasnú II. vlnu pandémie koronavírusu hneď od začiatku promptne zareagovala a prijala viaceré organizačné opatrenia. Vďaka nim sa darí chod nemocnice udržať a čo je potešiteľné, v posledných dňoch nemocnica zaznamenala výrazné zlepšenie aktuálneho stavu.

Celý článok


Posledné testovanie pred Vianocami: Aké sú výsledky a aký režim bude v Nemocnici AGEL Košice-Šaca platiť počas sviatkov?

4.12.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Ku koronavírusu je potrebné pristupovať zodpovedne, a preto aj tento štvrtok a piatok patril v Nemocnici AGEL Košice-Šaca antigénovému testovaniu zameranému na zamestnancov. Ako to dopadlo?

Celý článok


Rádiologička vo zvolenskej nemocnici: „Na snímkach sme už videli aj žiletky v žalúdku“

4.12.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Rádiológia. Odbor, bez ktorého si dnes už žiadna nemocnica nevie predstaviť svoje fungovanie v tomto roku oslávila 125. rokov, čo tento medicínsky odbor vznikol. Využíva aplikáciu fyziky a moderných technológii. Na rádiologických oddeleniach pracujú spoločne lekári špecialisti, rádiologickí technici a fyzici. Cieľom je pre lekárov priniesť rýchle, kvalitné a presné zobrazenie časti tela, ktorá spôsobuje pacientovi ťažkosti. Rádiológovia sú jedny z najžiadanejších odborníkov v každom zdravotníckom zariadení a tých kvalitných, si nemocnice dobre strážia. Ide o veľmi perspektívne, ale aj veľmi technicky a odborne náročné povolanie. Priblížiť rádiológiu sa nám pokúsila primárka rádiodiagnostického oddelenia z Nemocnice AGEL Zvolen, MUDr. Valentína Rusenková.

Celý článok


Levická nemocnica privítala už svoje tisíce narodené bábätko v tomto roku

3.12.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Pôrodnica Nemocnice AGEL Levice sa teší veľkému záujmu mamičiek, ktoré sa rozhodli priviesť na svet svoje bábätká práve tu. V stredu, 2. decembra 2020 sa do tohtoročných štatistík zapísalo už tisíce narodené bábätko. Malá Terezka sa prihlásila na svet krátko pred 9. hodinou ráno. Jubilejný prírastok, narodený v tejto nemocnici v tomto roku, a aj jeho maminka sú v poriadku a zdraví.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zrekonštruovala Jednotku intenzívnej starostlivosti

3.12.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce dokončila rekonštrukciu jednotky intenzívnej starostlivosti oddelenia vnútorného lekárstva. Jej výsledkom sú moderné priestory, nové technologické vybavenie a nový komfort tak pre pacientov, ako aj pre personál, ktorý sa o pacientov stará. Rekonštrukciu v hodnote 10 tisíc EUR financovala samotná nemocnica z vlastných zdrojov.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomáha pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

2.12.2020 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava, špecializovanej nemocnici v Bratislave, majú k dispozícii už takmer polroka na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie terapiu rázovou vlnou. Pacientom pomáha pri širokej škále ochorení a k dispozícii im je rýchlo, čakacia doba je maximálne týždeň.

Celý článok


V levickej nemocnici porodila covid pozitívna mamička

2.12.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Šťastná mamička, zdravé bábätko a mimoriadne nasadenie zdravotníkov na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice. V utorok popoludní, 1.decembra 2020 porodila v levickej nemocnici 19-ročná mladá žena, ktorá bola covid pozitívna. Nemocnica bola na takýto pôrod pripravená, simulovaný pôrod covid pozitívnej pacientky si vyskúšali už v auguste.

Celý článok


Levočská nemocnica robí všetko preto, aby zvládla pandemickú situáciu

2.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Vedenie Nemocnici AGEL Levoča robí všetko preto, aby zvládla aktuálnu pandemickú situáciu s čo najmenším dopadom na chod nemocnice. Tá je od záveru októbra na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR červenou covid nemocnicou. V nemocnici funguje aj mobilné odberové miesto, ktoré sa stretlo s veľkým záujmom verejnosti. Len za minulý týždeň tu otestovali takmer 700 záujemcov.

Celý článok


Strážia naše zdravotné tajomstvá. Dokumentačné sestry sú súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen od jej začiatku

2.12.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Je ich šesť a majú pod palcom všetky zdravotné dokumentácie hospitalizovaných pacientov. Nič im nesmie ujsť, všetko musia poctivo skontrolovať, zosumarizovať, zoradiť a archivovať tak, aby aj po mnohých rokoch bola dokumentácia k dispozícii k nahliadnutiu.

Celý článok


Na Oddelení dlhodobo chorých v handlovskej nemocnici ročne odliečia viac ako 700 pacientov

1.12.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Súčasťou Nemocnice AGEL Handlová je aj Oddelenie dlhodobo chorých, ktoré už niekoľko rokov vedie primárka MUDr. Miriam Kvostková. Práca na tomto oddelení je síce náročná a zahŕňa liečbu komplikovaných prípadov, ale prezradila nám, že jej súčasťou sú aj milé príhody.

Celý článok


Nový urgentný príjem v levočskej nemocnici nadobúda reálnu podobu

1.12.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Ani druhá vlna pandémie koronavírusu nezastavila pokračovanie výstavby nového urgentného príjmu v Nemocnici AGEL Levoča. Hoci prvá vlna pandémie práce z časti spomalila, dnes je možné vidieť, ako stavba pokročila a nadobudla už reálne kontúry.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch má nový digitálny röntgen

1.12.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nový moderný digitálny röntgenový systém pribudol do Nemocnice AGEL Krompachy, momentálne je v skúšobnej prevádzke. Táto novinka je prínosom nielen pre pacientov, ale aj pre zdravotnícky personál nemocnice.

Celý článok


Kežmarská nemocnica za uplynulý týždeň otestovala takmer 1500 ľudí

30.11.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok robí všetko preto, aby aktuálna pandemická situácia mala čo najmenší dopad na chod nemocnice a zdravotná starostlivosť zostala zachovaná nielen pre covid pozitívnych pacientov. V tejto súvislosti boli prijaté aj viaceré organizačné zmeny. Veľký záujem prejavila verejnosť aj o testovanie či už najspoľahlivejším PCR testom, alebo bezplatným antigénovým testovaním. Za uplynulý týždeň to bolo takmer 1500 otestovaných.

Celý článok


V levickej nemocnici otestovali za minulý týždeň takmer 1000 ľudí

30.11.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnici AGEL Levice sa darí zvládať pandémiu koronavírusu. Vďaka zásadným organizačným opatreniam vedenia sa po celý čas darí zachovať chod nemocnice nielen pre akútnych a covid pozitívnych pacientov, ale pomaly sa rozbieha aj plánovaná operatíva. Nemocnica zaznamenala aj značný záujem verejnosti o testovanie.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová zatiaľ pandemickú situáciu zvládajú

30.11.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová zatiaľ aktuálnu pandemickú situáciu zvláda. Počas veľmi ťažkého minulého týždňa vedenie nemocnice prijalo viaceré opatrenia, aby chod nemocnice zostal napriek viacerým pozitívne testovaným zamestnancom zachovaný. Nemocnica má reprofilizované lôžka pre pacientov s koronavírusom, ktorých počet musela minulý týždeň výrazne navýšiť a aktuálne podľa potreby rozširuje hodiny na mobilnom odberovom mieste.

Celý článok


V bánoveckej nemocnici rozšíria odberové časy na testovanie PCR testom

30.11.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnici AGEL Bánovce sa zatiaľ darí zvládať ťažké obdobie pandémie koronavírusu. Hoci v nemocnici zaznamenali značný počet covid pozitívnych zamestnancov aj pacientov, vďaka organizačným opatreniam, ktoré prijalo vedenie, sa darí po celý čas chod nemocnice zachovať. Zdá sa, že najťažšie obdobie má nemocnica za sebou, aj keď koniec pandémie je zatiaľ veľmi ťažko predpokladať.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Komárno je pod kontrolou

30.11.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno postupne dostáva pandémiu koronavírusu pod kontrolu. Aj keď ani zďaleka ešte nie je pandémia na výraznom ústupe, najťažšie obdobie, ako sa zdá, má nemocnica za sebou. Ukazuje sa, že preventívne prijaté viaceré organizačné opatrenia vedenia zabezpečili spoľahlivý chod nemocnice. Tá je naďalej k dispozícii nielen akútnym a covid pozitívnym pacientom, ale znovu sa rozbehla aj plánovaná operatíva. Umožnili to posledné, výrazne lepšie čísla.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen robí všetko pre zvládnutie pandemickej situácie

30.11.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen sa snaží robiť všetko preto, aby aj v čase pandémie koronavírusu zostal jej chod zachovaný a čo najmenej musela obmedziť chod jednotlivých oddelení. Vzhľadom na vyšší počet covid pozitívnych pacientov, nemocnica pre nich vyčlenila ďalšie lôžka. Naďalej funguje mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie, ako aj na PCR testy a v nemocnici platí zákaz návštev.

Celý článok


Tridsaťtri rokov pracuje v bánovskej nemocnici, aj vďaka nej je na sekretariáte vždy príjemná atmosféra

27.11.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pamätá si ešte na časy, keď v Bánovciach nad Bebravou nebola samostatná nemocnica, ale iba poliklinika. Keď v roku 1987 nastúpila, určite jej ani nenapadlo, že aj o 33 rokov bude pracovať na tom istom mieste. Sekretárka riaditeľky Eva Margolienová si zaspomínala, aká bola jej práca v minulosti a opisuje fungovanie priamo ,,zvnútra“ nemocnice.

Celý článok


Tri kroky ku krásnemu úsmevu alebo ako na správnu starostlivosť o zuby

27.11.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Krúžiť či prechádzať po zuboch zhora nadol? Ktorá zubná pasta a aká kefka? Fungujú domáce recepty na bielenie zubov? Pýtali sme sa MDDr. Borisa Verbu, primára I. Dentálnej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca, ktorý okrem odpovedí na spomínané otázky vymenoval najčastejšie chyby, ktorých sa pri starostlivosti o zuby dopúšťame a vysvetlil, ako ich kvalitu ovplyvňuje nevhodné stravovanie.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Levice sa zlepšuje

26.11.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice po veľmi ťažkých uplynulých týždňoch zaznamenala zlepšenie svojej aktuálnej pandemickej situácie. Znížil sa počet pozitívnych pacientov aj zamestnancov, aj keď stále zostáva obmedzená plánovaná operatíva a platí zákaz návštev pacientov.

Celý článok


Handlovská algeziologická ambulancia pomáha pacientom zbaviť sa bolesti modernými metódami

26.11.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

V prípade, že máte neutíšiteľné bolesti, s ktorými si neviete rady a vyčerpali ste takmer všetky možnosti liečby, je čas na návštevu algeziologickej ambulancie. V Nemocnici AGEL Handlová je takáto ambulancia pre pacientov k dispozícii dvakrát týždenne, a to v pondelok a v stredu.

Celý článok


Lekár z Nemocnice AGEL Bánovce opisuje, ako prekonal koronavírus „Strata chuti prišla z minúty na minútu, akoby mi niekto prerezal chuťovú dráhu“

26.11.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Je mladý, vždy dobre naladený úspešný lekár, pre ktorého je jeho povolanie poslaním. Počas prvej i druhej vlny pandémie bol nasadený v prvej línii boja proti COVID-19. Znalý všetkých bezpečnostných nariadení dôsledne používal osobné ochranné pomôcky. Covid vnímal ako novú súčasť života, vedel, ako a čím sa chrániť, ale zároveň žiť svoj normálny život tak v práci, ako i doma. Po mesiacoch pomoci pacientom sa však aj sám musel s ochorením popasovať. O svojich skúsenostiach s koronavírusom na vlastnej koži nám porozprával MUDr. Stanislav Lányi, lekár interného oddelenia Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Odpovedáme na najčastejšiu otázku: Môže byť otecko pri pôrode

26.11.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Keďže pandémia koronavírusu ovplyvnila aj samotné pôrody, často sa na Nemocnicu AGEL Košice-Šaca obraciate s otázkou, prostredníctvom ktorej zisťujete, či pri pôrode môže byť aj otecko. Preto sme sa tejto téme rozhodli venovať podrobnejšie.

Celý článok


Pandémia nezastavila pôrody v kežmarskej nemocnici. Narodilo sa tu už takmer 900 bábätiek. Čo si má do pôrodnice pribaliť budúca mamička?

25.11.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Narodenie bábätka je jedna z najočakávanejších udalostí v každej rodine. Všetky mamičky sa chcú na túto chvíľu dobre pripraviť. K tomu určite patrí aj výbava, ktorú by si mali so sebou priniesť do nemocnice, aby mali ony aj bábätko k dispozícii všetko, čo budú potrebovať. Napriek pandémii koronavírusu pôrody v nemocniciach pokračujú aj keď s menšími obmedzeniami. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku na pomoc mamičkám pripravila základné informácie o tom, čo si do pôrodnice priniesť a aké platia obmedzenia.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici je možné sa dať bezplatne otestovať

25.11.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zriadila od 16. novembra 2020 mobilné odberové miesto na bezplatné testovanie širokej verejnosti. Už prvé dni jeho prevádzky ukázali záujem verejnosti o testovanie. Nemocnica aj naďalej poskytuje aj možnosť testovania PCR testami tak pre pacientov s covid pasom, ako aj samoplatcov.

Celý článok


Umelá pľúcna ventilácia dáva pacientom možnosť zvládnuť kritické obdobie ochorenia COVID-19 a šancu vrátiť sa do bežného života

25.11.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

V čase šíriacej sa epidémie sa často skloňuje termín umelá pľúcna ventilácia. Čo si však pod tým môžeme ako laici predstaviť? Kedy lekári k tejto podpore pľúc pristupujú a akú starostlivosť si takýto pacient vyžaduje, sme sa spýtali primára Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Komárno MUDr. Andreja Rosinského.

Celý článok


Z Nemocnice AGEL Zvolen mesačne odvezú až 11 ton bielizne

25.11.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Zaujíma vás, kde končí znečistená nemocničná bielizeň a ako ju perú? Nemocnica AGEL Zvolen spotrebuje mesačne približne 11 ton bielizne zo všetkých oddelení a ambulancií. Zdravotnícka bielizeň potom končí v práčovni, kde sa perie pri najvyšších teplotách a v pracích prostriedkoch namiešaných podľa špeciálnych receptúr.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici dokončili zateplenie budovy

24.11.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok je na tohtoročnú zimu pripravená lepšie ako po iné roky. V týchto dňoch sa totiž dokončilo zateplenie budovy, ktoré by sa malo pozitívne odraziť tak na nákladoch, vynaložených na zabezpečenie tepla, ako aj celkového pocitu pre pacientov i zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová má novú riaditeľku. Top cieľom na najbližšie obdobie je rekonštrukcia oddelenia dlhodobo chorých

24.11.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová má od 23. októbra 2020 nové vedenie. Riaditeľkou sa stala skúsená manažérka Ing. Marta Eckhardtová, MPH. Nemocnicu prevzala v čase vrcholnej II. fázy pandémie koronavírusu, kedy rovnako ako ostatné zdravotnícke zariadenia riešia predovšetkým zabezpečenie zdravotnej starostlivosti, covid pozitívnych pacientov, ale aj zamestnancov. Aké sú jej priority do najbližšieho obdobia, ako sa darí nemocnici bojovať s následkami pandémie nám Ing. Eckhardtová prezradila v rozhovore.

Celý článok


Čo sa deje s odpadom po plošnom testovaní v Nemocnici AGEL Košice-Šaca a aké sú výsledky?

23.11.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Zdravotníci, ktorí vykonávajú odbery počas testovania antigénovými testami, sú zahalení od hlavy až po päty v osobných ochranných pracovných pomôckach. Takýmto spôsobom sa chránia, aby v prípade kontaktu s pozitívnou osobou neochoreli aj oni sami. Čo sa však deje so samotným odpadom, ktorý sa vyprodukuje? Napríklad aj počas dnešného plošného testovania v Nemocnici AGEL Košice-Šaca?

Celý článok


V Ambulancii pre deti a dorast v levočskej nemocnici je okrem širokého spektra vyšetrení možnosť nastreľovania náušníc

23.11.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Ambulancia pre deti a dorast Nemocnice AGEL Levoča je v prevádzke už dva roky. V novembri 2018 prijala svojich prvých pacientov a v apríli 2019 už ordinovala v nových priestoroch. Výhodou ambulancie pod vedením MUDr. Eleny Dzurňákovej je, že sa nachádza v areáli nemocnice. Je hneď vedľa Všeobecnej ambulancie pre dospelých a prijíma aj nových pacientov.

Celý článok


Na ortopédii v bánovskej nemocnici ročne vyšetria 5000 pacientov

20.11.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Bolesti kolien, ramenných a bedrových kĺbov a bolesti chrbtice. To sú najčastejšie diagnózy, ktorými sa zaoberá ortopedická ambulancia v Nemocnici AGEL Bánovce. Ročne túto ambulanciu navštívi až päť tisícok pacientov, a to v každom veku.

Celý článok


Lekár z Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca: Za 50 rokov pomohol 26 000 pacientom

20.11.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vynikajúci a obdivuhodný odborník MUDr. Ján Babík, CSc., ktorý stál pri zrode vývoja liečby popálenín na Slovensku, doslova žije pre svoju prácu. Na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici AGEL Košice-Šaca pracuje úctyhodných 50 rokov. Ako si spomína na svoje profesijné začiatky, ktoré dni sú pre neho tie najkrajšie či najhoršie a aké „zázraky“ sa mu s kolegami podarili?

Celý článok


V komárňanskej nemocnici je veľký záujem o antigénové testovanie

20.11.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno zriadila od 16.11.2020 novembra mobilné odberové miesto na bezplatné testovanie širokej verejnosti. Už prvé dni jeho prevádzky ukázali veľký záujem o testovanie. Nemocnica aj naďalej poskytuje aj možnosť testovania PCR testami tak pre pacientov s covid pasom, ako aj samoplatcov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen pracuje v rovnakom režime ako pred pandémiou. Operácie sa nerušia a sprevádzajúca osoba môže byť stále za prísnych hygienických opatrení pri pôrode

20.11.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Hoci sa nielen Slovensko, ale aj celý svet už mesiace trápi s novým vírusom COVID-19 a v rámci bezpečnosti boli zavádzané aj obmedzujúce opatrenia, v Nemocnici AGEL Zvolen majú pacienti aj naďalej oporu. Lekárska starostlivosť nie je obmedzovaná a je stále plne poskytovaná.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici je veľký záujem o antigénové testovanie

19.11.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok od 16. novembra zriadila mobilné odberové miesto na bezplatné testovanie širokej verejnosti. Už prvé dni jeho prevádzky ukázali veľký záujem o testovanie. Nemocnica aj naďalej poskytuje aj možnosť testovania PCR testami tak pre pacientov s covid pasom, ako aj samoplatcov.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová je možné sa dať bezplatne otestovať

19.11.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová umožnila od stredy 18. októbra verejnosti bezplatné antigénové testovanie. Mobilné odberové miesto sa nachádza na vrátnici Nemocnice AGEL Handlová a v prevádzke je každý pracovný deň.

Celý článok


Onkocentrum v Komárne oslavuje druhé výročie svojej činnosti Za dva roky odliečili vyše 1800 pacientov

19.11.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Onkologické centrum v Komárne oslavuje 19. novembra 2020 presne dva roky od začiatku svojej činnosti. Dnes má svoje stabilné popredné miesto na onkologickej mape Slovenska. Dôležitou súčasťou siete moderných onkologických stredísk sa onkocentrum stalo vďaka výbornému technickému vybaveniu, vynikajúcim odborníkom, skvelému manažmentu onkocentra, relevantným dvojročným výsledkom a minimálnym čakacím lehotám. Jeho činnosť neochromila ani pandémia koronavírusu, aj keď sprísnenie epidemiologických opatrení je aj tu samozrejmosťou. Základné fakty o dvoch rokoch prevádzky onkocentra, ako aj aktuálnu situáciu nám zhrnul primár Oddelenia klinickej a radiačnej onkológie MUDr. Pavel Demeter, MBA.

Celý článok


Epidémia sa klientom handlovského senior centra vyhýba, testujú ich pravidelne

18.11.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice AGEL Handlová, klienti aj personál pociťujú náročnú situáciu, ktorá s príchodom epidémie nového koronavírusu nastala. Opatrovateľky sa však snažia, aby seniorom nič nechýbalo a o ich zdravie, fyzické či psychické, sa prvotriedne starajú.

Celý článok


Lekár z urgentného príjmu: ,,Ako ma ovplyvnila epidémia koronavírusu“

18.11.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prísne epidemické opatrenia, obavy pacientov i personálu a v podvedomí neustále prítomná myšlienka na možnosť nákazy. To všetko so sebou priniesla pandémia koronavírusu, ktorá nás v prvej vlne vystrašila, a s ktorou sme sa postupne naučili žiť. O tom, ako ovplyvňuje každodenný život zdravotníkov sme sa rozprávali s vedúcim lekárom Urgentného príjmu Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Jurajom Mikom.

Celý článok


Levočská nemocnica realizuje bezplatné antigénové testovanie

18.11.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča je od 18. novembra možné bezplatné antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 pre širokú verejnosť. Tento krok umožnila vzájomná zmluva uzatvorená s Ministerstvom zdravotníctva SR.

Celý článok


Epidemiologická situácia v Nemocnici AGEL Komárno sa zlepšuje Viaceré oddelenia opäť fungujú v štandardnom režime

18.11.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno bola v uplynulých dňoch vystavená kritickej situácii v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Vzhľadom na vyšší počet COVID pozitívnych zamestnancov ako aj pacientov nemocnica prijala viaceré organizačné opatrenia. Pozitívnou správou je, že aktuálna situácia sa postupne zlepšuje, viaceré oddelenia obnovili svoju činnosť, znižujú sa aj počty zamestnancov s koronavírusom.

Celý článok


Dnešná (ne)sloboda z pohľadu lekárov Nemocnice AGEL Košice-Šaca

16.11.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

K 17. novembru už neodmysliteľne patrí aj fakt, že práve v tento moment si pripomíname Deň boja za slobodu a demokraciu. Pri tejto príležitosti sme oslovili lekárov Nemocnice AGEL Košice-Šaca a spýtali sa ich, ako z pohľadu zdravotníkov vnímajú dnešnú slobodu i neslobodu a opatrenia v súvislosti s koronavírusom.

Celý článok


Už aj v lekárni levočskej nemocnice môžu študenti získať prax

16.11.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Od marca 2020 sa nemocničná lekáreň s právom výdaja verejnosti Nemocnice AGEL Levoča stala výučbovou lekárňou. A čo to v skutočnosti znamená? Ide o možnosť lekárne poskytovať študentom vysokých škôl kvalifikovanú prax. Na prax sa môžu prihlásiť študenti z farmaceutických fakúlt vysokých škôl, ktorí musia absolvovať prax vo výučbovej lekárni. Lekáreň má tri oddelenia, čo je z hľadiska naberania nových skúseností veľkou výhodou a príležitosťou

Celý článok


Svetový deň diabetu: Ako môžete nástup ochorenia znížiť alebo oddialiť?

14.11.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Epidémia tretieho tisícročia. Aj tak by sa dala nazvať cukrovka, ktorá patrí k chronickým ochoreniam. Ako sa prejavuje, čo má na diabetes vplyv a či sa ho môžeme úplne zbaviť, k tomu sa v nasledujúcom rozhovore pri príležitosti dnešného Svetového dňa diabetu vyjadrila MUDr. Kamila Babjaková, lekárka z Diabetologickej ambulancie Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala od spoločnosti SHELL dávku energie

13.11.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, prijali dávku energie a občerstvenia od spoločnosti SHELL Slovakia s.r.o. V tomto náročnom období potrebujeme najmä trpezlivosť, odhodlanie a profesionalitu všetkých zdravotníckych pracovníkov. Milým gestom ich prácu oceňuje aj spoločnosť SHELL, ktorá im na povzbudenie a zaslala príval energie v podobe nápojov a občerstvenia z ich vlastného sortimentu.

Celý článok


Na levickej neurológii zrekonštruovali izby

13.11.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice pracuje na zvýšení úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti aj počas pandémie koronavírusu. Rovnako dôležití, ako pacienti s koronavírusom, sú totiž aj ostatní pacienti z iných oddelení. Posledným príkladom rekonštrukcie, ktorá prispeje k väčšiemu komfortu pacientov, je zmena na budúcom Oddelení ortopédie. Pacientov na týchto izbách čaká moderné vybavenie.

Celý článok


Levočská nemocnica dostala od spoločnosti SHELL dávku energie

12.11.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča prijali dávku energie a občerstvenia od spoločnosti SHELL Slovakia s.r.o. V tomto náročnom období potrebujeme najmä trpezlivosť, odhodlanie a profesionalitu všetkých zdravotníckych pracovníkov. Milým gestom ich prácu oceňuje aj spoločnosť SHELL, ktorá im na povzbudenie zaslala príval energie v podobe nápojov a občerstvenia z ich vlastného sortimentu.

Celý článok


Počas prvej vlny sa viac báli pacienti ako my, teraz je to naopak

11.11.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Epidémia šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 prišla tento rok nečakane a nikto z nás dovtedy podobnú situáciu nepoznal. Zdravotníci museli okamžite zareagovať, prijať nové opatrenia a systém ich práce sa takmer zo dňa na deň zmenil. Sú v privej línii a kedykoľvek môžu prísť do styku s nakazeným pacientom, ktorý vírus môže nevedome šíriť. Aj zamestnanci Nemocnice AGEL Handlová si zvýšené riziko nákazy uvedomujú denne.

Celý článok


Počas epidémie sa práca stala oveľa náročnejšou

11.11.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Epidémia šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 prišla tento rok nečakane a nikto z nás dovtedy podobnú situáciu nepoznal. Zdravotníci museli okamžite zareagovať, prijať nové opatrenia a systém ich práce sa takmer zo dňa na deň zmenil. Sú v prvej línii a kedykoľvek môžu prísť do styku s nakazeným pacientom, ktorý vírus môže nevedome šíriť. Aj zamestnanci Nemocnice AGEL Krompachy si zvýšené riziko nákazy uvedomujú denne.

Celý článok


V handlovskom Senior centre liečia klientov oxygénoterapiou

10.11.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice AGEL Handlová, majú pre svojich klientov novinku. Seniorom poskytujú liečbu kyslíkom a tí si ju veľmi pochvaľujú.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Krompachy otestovali počas víkendu 448 ľudí

10.11.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy s.r.o. sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za tieto dni celkovo odobrali zdravotníci 448 vzoriek. Nemocnica AGEL Krompachy testovala pacientov, zamestnancov a ich rodinných príslušníkov antigénovými testami.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Krompachy otestovali počas víkendu 448 ľudí

10.11.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy s.r.o. sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za tieto dni celkovo odobrali zdravotníci 448 vzoriek. Nemocnica AGEL Krompachy testovala pacientov, zamestnancov a ich rodinných príslušníkov antigénovými testami.

Celý článok


V AGEL Clinic otestovali počas víkendu 283 ľudí

9.11.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 280 testovaným. AGEL Clinic testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR, otestovali tiež zamestnancov kliniky antigénovými testami.

Celý článok


Počas druhého víkendového testovania otestovali v kežmarskej nemocnici 900 ľudí

9.11.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra, člen skupiny AGEL n.o., sa aj počas druhého víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. V priebehu piatka a soboty odobrali zdravotníci vzorky 900 testovaným, z nich 9 bolo pozitívnych. Nemocnica testovala všetkých pacientov, svojich zamestnancov a ich príbuzných.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce otestovali počas víkendu 200 ľudí

9.11.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo zdravotníci odobrali vzorky viac ako 200 testovaným. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR a tiež zamestnancov a pacientov antigénovými testami.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová v piatok otestovali takmer 500 ľudí

9.11.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová sa v piatok opäť zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za deň celkovo odobrali zdravotníci vzorky 490 testovaným zamestnancom, ich rodinným príslušníkom a hospitalizovaným pacientom.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Bánovce v piatok otestovali 620 ľudí

9.11.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce sa v piatok opäť zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za deň celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 610 testovaným zamestnancom, ich rodinným príslušníkom a ležiacim pacientom. Nemocnica testovala aj samoplatcov metódou PCR.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen otestovali počas 2. testovacieho víkendu 1314 ľudí

9.11.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci druhého celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19 v piatok a sobotu (6. – 7.11.2020), otestovala spolu 1314 ľudí. Medzi nimi svojich zamestnancov, pacientov, ich rodinných príslušníkov, ale aj náhodných záujemcov. Z otestovaných bolo 31 pozitívnych.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen rodila matka pozitívna na COVID-19

9.11.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Zaťažkávacou skúškou si prešiel v ostatných dňoch zdravotnícky personál Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen. Pri prijímaní do nemocnice 23-ročnej rodičky a následnom antigénovom testovaní totiž vyšla z testu ako COVID pozitívna.

Celý článok


Rádiológia je najinovatívnejšou oblasťou v medicíne

6.11.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Práca rádiológov je pred očami pacientov viac-menej skrytá a málokto z nás vie, čo všetko sa v jej náplni skrýva. Ich úloha v zdravotníctve je však nezastupiteľná, na čo poukazuje aj Medzinárodný deň rádiológie, ktorý si pripomíname 8. novembra. Ako rádiodiagnostika fungovala v minulosti a ako je to dnes, čo všetko práca rádiológa obnáša a aké sú aktuálne novinky v tomto odvetví, nám porozprávala primárka Rádiodiagnostického oddelenia Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Daniela Skaláková.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno zmobilizovala všetky svoje sily a prostriedky. Napriek množstvu pozitívnych zamestnancov je zdravotná starostlivosť zabezpečená

6.11.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno prechádza aktuálne náročnou zaťažkávacou skúškou, akú za posledné roky nezažila. Pandémia koronavírusu výrazne zasiahla do jej činnosti, vzhľadom na vyšší počet covid pozitívnych zamestnancov vedenie prijalo viacero zásadných rozhodnutí aj reorganizačných opatrení. Potešujúcou správou pre pacientov tak covid pozitívnych, ako aj všetkých ostatných v regióne je, že nemocnica funguje, poskytuje zdravotnú starostlivosť, v prevádzke sú aj ambulancie a riadne beží aj činnosť lineárneho urýchľovača pre onkologických pacientov, ktorí majú plánované ožarovanie.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


"Pacienti sú pod vplyvom situácie zodpovednejší," hovorí vedúca fyzioterapeutka z bratislavskej AGEL Clinic

5.11.2020 / AGEL Clinic

Epidémia šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 prišla tento rok nečakane a nikto z nás dovtedy podobnú situáciu nepoznal. Zdravotníci museli okamžite zareagovať, prijať nové opatrenia a systém ich práce sa takmer zo dňa na deň zmenil. Sú v privej línii a kedykoľvek môžu prísť do styku s nakazeným pacientom, ktorý vírus môže nevedome šíriť. Aj napriek tomu, že špecializovaná nemocnica AGEL Clinic Bratislava funguje aj dnes v nezmenenom režime a klientom vychádza v každom smere v ústrety, zamestnanci kliniky si zvýšené riziká uvedomujú denne.

Celý článok


Levočská nemocnica oslavuje 120. narodeniny

4.11.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Od prvého slávnostného otvorenia Nemocnice AGEL Levoča ubehlo už úctyhodných 120 rokov. Nemocnica bola otvorená presne 14. októbra v roku 1900. V priebehu týchto rokov prešla obrovským vývojom a viacerými zmenami. Poskytuje regionálnu ústavnú a ambulantnú zdravotnú starostlivosť, pričom vybrané oddelenia nemocnice majú aj nadregionálny charakter, čo dokazujú aj medzinárodné ocenenia.

Celý článok


V práci sestrou ošetrujúcou seniorov, vo voľnom čase fitnes trénerka a závodná bežkyňa

3.11.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Práca zdravotnej sestry je mimoriadne náročná, zvlášť v dnešných dňoch. Dennodenná starostlivosť o pacientov si vyžaduje pracovitosť, trpezlivosť, precíznosť, ale aj ľudskosť a pochopenie, keďže pacienti sú rôzni. K tomu dnešná aktuálna pandémia. Kde majú brať zdravotnícki pracovníci silu a motiváciu do ďalšej práce? Výborný recept ako si vyčistiť hlavu, zabudnúť na pacientov i nemocnicu je recept zdravotnej sestry Ivana Cangárovej z Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová. Vo voľnom čase je trénerkou fitnes a bežkyňou.

Celý článok


V bánovskej nemocnici operujú kŕčové žily najmodernejšími metódami

3.11.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Kŕčové žily, ktoré sa nazývajú aj varixy, nie sú len estetickým problémom, ale môžu viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Práve toto ochorenie je častou príčinou návštevy Oddelenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti v Nemocnici AGEL Bánovce, kde na ich operáciu a liečbu využívajú najmodernejšie metódy.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


V AGEL Clinic otestovali počas víkendu 2526 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov.

2.11.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 2500 testovaným. AGEL Clinic testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR a v sobotu podvečer zamestnancov a rodinných príslušníkov kliniky antigénovými testami.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici otestovali počas víkendu 882 ľudí

2.11.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL sa už od piatku zapojila do víkendového celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za tri dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 882 testovaným, z nich 14 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici otestovali počas víkendu 441 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 441 testovaným, z nich 7 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich najbližších rodinných príbuzných. Ďalších 50 zdravotníkov podali pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v zlatomoraveckom regióne

Celý článok


V handlovskej nemocnici otestovali počas víkendu 509 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale aj ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 509 testovaným vrátane PCR testov, z nich 7 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných, ale aj klientov Senior centra.

Celý článok


V bánovskej nemocnici otestovali počas víkendu 562 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale aj ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 562 testovaným, z nich 12 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných. Ďalších 20 zdravotníkov podalo pomocnú ruku ako členovia odberových tímov mimo nemocnice.

Celý článok


V levočskej nemocnici otestovali počas víkendu 1675 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale predovšetkým ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 1675 testovaným, z nich 20 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici otestovali počas víkendu 1900 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za jeden deň celkovo odobrali zdravotníci vzorky 1900 testovaným, z nich 44 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných. Ďalších 26 zdravotníkov podali pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v meste.

Celý článok


V krompašskej nemocnici otestovali počas víkendu 433 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 433 testovaným, z nich 7 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných. Ďalších 50 zdravotníkov podalo pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v meste a okolitých obciach.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen otestovali počas víkendu 1670 ľudí. Zdravotníci vydali zo seba maximum napriek únave a vypätiu

2.11.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19 v piatok a sobotu (30. – 31.10.2020), otestovala tiež svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 1670 testovaným, z nich bolo 13 pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Potešujúcou správou je, že medzi pozitívnymi nebol žiadny zamestnanec nemocnice.

Celý článok


Jednodňová zdravotná starostlivosť v bánovskej nemocnici vykoná až 180 zákrokov mesačne

30.10.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce prevádzkuje jednodňovú zdravotnú starostlivosť od roku 2010 a pre pacientov poskytuje zdravotnú starostlivosť na 19 lôžkach. Zdravotnícky tím sa v nemocnici zaoberá širokým spektrom zákrokov, či už v lokálnej alebo celkovej anestézii, ktoré realizujú tými najmodernejšími metódami.

Celý článok


Na detskom oddelení v Levoči pripravili malému Samkovi oslavu prvých narodenín

30.10.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Vďaka personálu na detskom oddelení Nemocnice AGEL Levoča malý pacient Samko symbolicky oslávil svoj prvý rôčik. V nemocnici je hospitalizovaný už od polovice mája. Hoci sám si svoje prvé narodeniny ešte veľmi neuvedomuje a oslava, vzhľadom na pandémiu, bola podriadená prísnym protiepidemickým opatreniam, narodeniny sa podarili. Obrovská vďaka patrí aj NADÁCII AGEL, vďaka ktorej má malý Samko nové zdravotnícke pomôcky. Tie mu pri jeho diagnóze veľmi pomôžu. Antidekubitný matrac a odsávačku mu od NADÁCIE AGEL vysníval práve personál na detskom oddelení.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Po viac ako dvoch mesiacoch stavba Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti výrazne postúpila

29.10.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Prešli už takmer tri mesiace a výstavba Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) výrazne pokročila. Centrum, ktoré bude súčasťou komplexu, prepojeného s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku prinesie významné rozšírenie a skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov širšieho okolia. Tento projekt je financovaný mestom Kežmarok a práce pokračujú podľa plánovaného harmonogramu.

Celý článok


Mamičky si môžu v kežmarskej nemocnici pre bábätko požičať monitory dychu

29.10.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Dávajú sa detičkám po narodení do postieľok a zaznamenávajú pohyb hrudníka. Na novorodeneckom oddelení v nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku si môžu čerstvé mamičky pre svoje bábätko požičať monitory dychu. Tie pomáhajú pri syndróme náhleho úmrtia dojčiat v prvom roku života. Prečo je lepšou alternatívou zapožičanie prístroja a nie jeho kúpa

Celý článok


Levočská nemocnica realizuje testovanie v novom mobilnom odbernom mieste

27.10.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča je od dnes, 27. októbra, možné otestovať sa na ochorenie koronavírus COVID-19 v mobilnom odberovom mieste. To sa nachádza priamo v areáli nemocnice a testovanie sa bude realizovať zatiaľ každý utorok.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici pracuje už viac ako 40 rokov, spomína na časy minulé a hodnotí súčasnú spoločenskú situáciu

21.10.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Mgr. Janka Bartková pochádza z Liptovského Mikuláša a od roku 1977 pracuje v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá patrí do skupiny AGEL. Štyridsať rokov, takmer 15 tisíc dní, milióny obetavých hodín, tisíce pacientov, ktorým podala pomocnú ruku. Počas študentských čias ju lákali cudzie jazyky, ale osud to zariadil inak. Oblasťou, ktorá je jej životom, sa stalo zdravotníctvo. Bola inštrumentárkou, námestníčkou pre ošetrovateľskú starostlivosť a dnes pracuje v nemocnici ako manažér kvality a PR. Spomína na časy minulé, pekné i náročné dni, osudy pacientov a smelo hodnotí aj súčasnú situáciu.

Celý článok


Imunitu treba posilňovať aj vtedy, keď si myslíme, že nie je oslabená

20.10.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Správne fungovanie imunitného systému je pre naše telo veľmi dôležité, pretože jeho správne fungovanie ochráni ľudský organizmus pred vnútornými, ale aj vonkajšími negatívnymi vplyvmi. Hovorí sa, že ju treba posilňovať najmä s prichádzajúcou zimou, avšak je to pravda? Odpoveď na túto otázku, ale aj mnoho iných zaujímavostí o imunite, sa dočítate v rozhovore s MUDr. Stanislavom Lányim z Interného oddelenia v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Krompašská nemocnica vynovila svoje interné oddelenie

20.10.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy majú pre pacientov novinku. Po týždňovej prestávke sa dnes, 20. októbra, otvorilo interné lôžkové oddelenie, ktoré prešlo zmenami a ďalšie z nich sa chystajú.

Celý článok


Na chrbticu myslime denne a bolesti nepodceňujme

16.10.2020 / AGEL Clinic

Bolesťami chrbtice trpí množstvo z nás a pacientov s touto diagnózou pribúda. Dnešný deň, 16. október, je vyhlásený za Svetový deň chrbtice a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o týchto zdravotných problémoch. Na kľúčovú os nášho tela by sme však mali myslieť po celý rok.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce posilnila triáž pri vstupe do nemocnice. Zdravotníkom pomáhajú aj príslušníci Armády SR

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, promptne zareagovala a od 14. októbra spustila nový systém triáže – triedenia pacientov, ktorí prichádzajú do nemocnice. Na vstupe do nemocnice pomáhajú v čase od 6.00 hod do 22.00 hod príslušníci Ozbrojených síl SR.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Práca sanitára je plná nielen smutných, ale aj krásnych zážitkov

12.10.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Sanitári a ich obetavá práca sú pre fungovanie zdravotnej starostlivosti nevyhnutnosťou a výnimkou nie je ani Nemocnica AGEL Bánovce. Pracuje tam 21 sanitárov, o zákulisí ich práce sme sa s niektorými z nich porozprávali. Súčasťou ich dní je nielen náročná práca, ale smutné aj veselé príhody.

Celý článok


Depresia u seniorov si vyžaduje špeciálnu starostlivosť a liečbu Počet starších ľudí s depresiou pribúda

9.10.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pocity prázdnoty, beznádeje, strata chuti do jedla, energie či poruchy spánku. Aj takéto sú varovné signály, ktoré odlišujú bežný smútok od depresie. Tá je duševnou chorobou a netreba ju nikdy podceňovať. Upozorňuje na to aj zajtrajší Svetový deň duševného zdravia, 10. október, ktorý je zároveň aj Európskym dňom depresie. Táto duševná choroba neobchádza žiadnu vekovú kategóriu, trpia ňou aj starší ľudia a seniori. Preto sme sa na podrobnosti spýtali MUDr. Miny Bobockej, ktorá je nielen riaditeľkou Nemocnice AGEL Bánovce, ale aj primárkou Oddelenia dlhodobo chorých a s touto nepríjemnou diagnózou má množstvo skúseností.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zlúčila oddelenia JIS a OAIM

6.10.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v rámci zvyšovania a zabezpečovania kvality bezpečnosti poskytovanej zdravotnej starostlivosti pristúpila k zlúčeniu Jednotky intenzívnej starostlivosti a Oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny. Táto organizačná zmena pomôže nemocnici, personálu, ale najmä pacientom.

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

5.10.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na Novorodeneckom oddelení Nemocnice AGEL Krompachy majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica prístroj dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


Neurológia je ako detektívna práca

2.10.2020 / AGEL Clinic

Svoje 15 ročné skúsenosti v odbore neurológia sa rozhodla zúročiť od začiatku septembra ako nová posila AGEL Clinic Bratislava. MUDr. Ronnie Šandorová Traubnerová má medicínu v krvi a vo svojej ambulancii sa zaoberá širokou škálou diagnóz.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici dnes oslavujú lekári ,,svoj deň“

1.10.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce pracuje 24 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


V krompašskej nemocnici dnes lekári oslavujú ,,svoj deň“

1.10.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Krompachy pracuje 44 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


Zlaté Moravce majú laureátku ocenenia Biele srdce. Marta Rebová sa o pacientov starala 46 rokov

28.9.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek zorganizovala už po 13. krát výnimočné podujatie, ktoré bolo o sestrách a pre sestry. Všetky obetavé mamy, manželky, sestry, priateľky, jednoducho nezastupiteľné a mimoriadne dôležité nežné predstaviteľky zdravotníctva, prvé a posledné osoby, s ktorými sa pacient v nemocnici stretáva, sa stretli pri príležitosti Medzinárodného roku sestry a pôrodnej asistentky. Nevyhnutnou súčasťou zdravotníctva sú od nepamäti, no posledné roky a hlavne posledné mesiace ukázali, prečo sa na ich prácu pozeráme s ešte väčším rešpektom. Uznanie a obdiv za svoje nasadenie, trpezlivosť, obetavosť a nezlomnú vôľu pomáhať za každých okolností pacientom si preto právom zaslúžia.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce potrebuje aj naďalej najvzácnejšiu tekutinu

24.9.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj v tomto období potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. V letných mesiacoch sa v priestoroch nemocnice uskutočnili dve mimoriadne úspešné darovania krvi, preto sa vedenie nemocnice v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno rozhodlo túto udalosť opäť zopakovať a pomáhať tak záchrane ľudských životov zopakovať. Najbližší odber sa uskutoční v utorok 29. septembra.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


Alzheimer sa dá zachytiť včas, dôležité je spozorovať prvé príznaky

21.9.2020 / AGEL Clinic

Alzheimerova choroba začína nenápadne a pomaly. Potichu sa vkráda do života a neodchádza, naopak, rozvíja sa. Práve 21. september je vyhlásený za Svetový deň Alzheimerovej choroby, ktorý poukazuje na potrebu pochopenia a podpory ľudí, ktorí touto chorobou trpia.

Celý článok


Plánovaný odber krvi

21.9.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL oznamuje všetkým darcom krvi, že dňa 29 septembra 2020 v budove laboratórnej medicíny usporiada plánovaný odber krvi.

Celý článok


Testovanie na COVID-19 je v AGEL Clinic možné každý deň

18.9.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, realizuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Dni, kedy je možné sa na klinike otestovať, sa rozšírili na celý týždeň, pre klientov sú na to vyhradené ranné hodiny. Cena testu je 65 EUR.

Celý článok


Krompašská nemocnica dostala stovky plienok

18.9.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Krompachy takmer 370 plienok.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce otvára novú diabetologickú ambulanciu

14.9.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, pripravila pre svojich pacientov novinku. Od polovice septembra 2020 rozširuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti o úplne novú ambulanciu diabetológie, poruchy látkovej premeny a výživy. Cieľom bolo vyjsť v ústrety širokej skupine obyvateľov, ktorí si zriadenie ambulancie dlhšiu dobu žiadali, ako aj zvýšiť kvalitu poskytovaných služieb pre spádovú oblasť cca 40 tisíc obyvateľov.

Celý článok


Námestníčka nemocnice zachránila na turistike mužovi život

11.9.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Správne poskytnutá prvá pomoc môže za pár sekúnd zachrániť život. K rôznym situáciám, kedy je treba konať rýchlo a poskytnúť bezprostredne prvú pomoc, dochádza často aj mimo nemocníc. Podobná situácia sa len pred troma mesiacmi stala Mgr. Marte Müllerovej, námestníčke pre úsek ošetrovateľstva v Nemocnici AGEL Krompachy.

Celý článok


8. september je svetovým dňom fyziatrie V Nemocnici Zlaté Moravce má rehabilitácia vyše 60 ročnú tradíciu

9.9.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Ôsmy september je Svetovým dňom fyziatrie. Táto oblasť medicíny sa v poslednej dekáde dostala výrazne do popredia, fyzioterapeuti a odborníci na rehabilitáciu zdôrazňujú, aký obrovský pokrok môže dosiahnuť aj pacient v ťažkom stave pri systematickom cvičení pod správnym vedením odborníka. Bohatú históriu a skvelé výsledky má aj Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie/FRO/ Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Mladý lekár posilnil tím v krompašskej nemocnici

7.9.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má novú posilu, a to absolventa medicíny na chirurgickom oddelení, MUDr. Olivera Čekaňáka. Výber svojho pracoviska si vďaka skvelému kolektívu, možnostiam profesijného rastu a modernému vybaveniu veľmi chváli.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov je otestovaná

19.8.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, špecializovaná nemocnica so zameraním na športovú medicínu, v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja otestovali hráčov slovenskej reprezentácie do 17 rokov. Testovaní boli aj členovia realizačného tímu, celkovo bolo otestovaných 32 ľudí. Všetky výsledky sú negatívne.

Celý článok


Množstvo vrstiev, vysoké horúčavy, nemožnosť sa napiť, aj taká je práca zdravotníka pri testovaní na koronavírus

18.8.2020 / AGEL Clinic

Šíriaci sa koronavírus COVID-19 preveruje v mnohom sily zdravotníkov. Hrdinovia v prvej línii, lekári aj sestry, ktorí denne pacientov testujú, to majú najmä v letných horúčavách mimoriadne náročné. Vzhľadom na to, aby boli pred možnou nákazou pri testovaní chránení, musia mať niekoľko hodín okrem zdravotníckej uniformy oblečených aj sedem druhov ochranných pracovných prostriedkov. Podľa ich slov ide o fyzicky, ale aj psychicky vyčerpávajúce momenty.

Celý článok


Odborníci varujú pred možnými kolapsami z tepla

18.8.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Leto je typické vysokými horúčavami, ktoré na ľudský organizmus pôsobia nepriaznivo. Tropické teplá zasiahli v uplynulých týždňoch aj Slovensko a môžu spôsobiť aj vážnejšie zdravotné komplikácie. Točí sa nám hlava, dýchanie sa zrýchli a nezriedka dochádza aj k strate vedomia. V Nemocnici AGEL Krompachy s tým majú aj tento rok skúsenosti.

Celý článok


Otravu hubami nepodceňujte, patrí medzi najnebezpečnejšie druhy otráv

14.8.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Sezóna zbierania húb je v plnom prúde, avšak aj napriek tomu, že sú pre náš organizmus v mnohom prínosné, môžu byť aj veľmi nebezpečné. Ide najmä o prípady, kedy majú hubári slabé vedomosti a pozbierajú a následne zjedia práve tie jedovaté. Skúsenosti s tým majú aj v Nemocnici AGEL Krompachy.

Celý článok


Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov má negatívne výsledky

4.8.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, špecializovaná nemocnica so zameraním na športovú medicínu, v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja, otestovali v pondelok všetkých hráčov slovenskej reprezentácie do 18 rokov. Testovaní boli aj členovia realizačného tímu, celkovo bolo otestovaných 38 ľudí. Všetky výsledky sú negatívne.

Celý článok


Aj leto má svoje nástrahy, odborníci radia, ako sa im vyvarovať

30.7.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Leto je obdobím kúpalísk, grilovačiek alebo výletov, tieto aktivity však skrývajú pre deti, ale aj pre dospelých mnoho nástrah. Odborníci z Nemocnice AGEL Krompachy radia, čomu sa v lete vystríhať a ako reagovať v prípade komplikácií.

Celý článok


NADÁCIA AGEL prišla s projektom „Chráňme zdravie nás všetkých“ a svoju činnosť prispôsobila aktuálnej situácii poznačenej celosvetovou pandémiou

29.7.2020 / NADÁCIA AGEL

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých zaťažkávajúcou skúškou. NADÁCIA AGEL bola tiež vzhľadom na šíriacu sa epidémiu koronavírusu nútená zmeniť plány na rok 2020 a pozastaviť pripravované projekty. Namiesto toho však vymysleli nové projekty a pomáhali aj naďalej tam, kde ich potrebovali.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici sa za polroka narodilo viac ako 300 bábätiek

21.7.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Počas prvých šiestich mesiacov sa tu narodilo 303 bábätiek.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Potvrdilo sa, že naši zamestnanci sú profesionáli za každých okolností

16.7.2020 / AGEL Clinic

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod špecializovanej AGEL Clinic v Bratislave, a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, MUDr. Otom Lobodášom, MPH.

Celý článok


Ambulancia vnútorného lekárstva rozšírila vyšetrenia o ultrasonografiu brucha

18.6.2020 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú v Ambulancii vnútorného lekárstva novinku. Pacientom je k dispozícii aj ultrasonografické vyšetrenie, ktoré je bezpečné a najmä bezbolestné a má v medicíne široké spektrum využitia.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 20 EUR po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


Zbierka NADÁCIE AGEL ukážkou pomoci a spolupatričnosti

22.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL už po tretíkrát organizuje v Nemocnici Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, charitatívnu vianočnú zbierku šatstva a hračiek pre ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej sociálnej situácii. Zbierka trvá celý november a okrem zamestnancov nemocnice sa do nej môžu zapojiť aj obyvatelia Kežmarku a okolia. Už prvé dni zbierky ukázali veľkú spolupatričnosť a ochotu pomôcť dospelým aj deťom, o čom svedčia plné vrecia vyzbieraných vecí. Tie poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


Vianočná zbierka šatstva v kežmarskej nemocnici

11.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL v spolupráci s kežmarskou nemocnicou aj tento rok organizuje charitatívnu zbierku šatstva. Vianočná zbierka šatstva sa koná počas celého novembra a prioritne sa do nej zapájajú zdravotnícki pracovníci a ich rodiny, no v tomto období už i verejnosť avizuje svoj záujem prispieť do dobročinnej akcie. Vyzbierané veci poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


NADÁCIA AGEL začala zbierať chobotničky

28.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Drobná maličkosť môže byť niekedy veľkou pomocou, ako napríklad háčkovaná chobotnička, ktorá pomáha predovšetkým predčasne narodeným deťom. Kedže chceme, aby túto roztomilú a hlavne užitočnú hračku malo čo najviacej detí, rozhodli sme sa ich zbierať a distribuovať do nemocníc, do detských postieľok a každému, kto o ňu prejaví záujem.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Rehabilitácie zvyšujú šance na lepšiu mobilitu

23.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Daniela trpí od narodenia detskou mozgovou obrnou. Po mnohých operáciách sa rozhodla vyskúšať rehabilitačný pobyt v špecializovanom centre Svetielko, vďaka ktorému vidí na svojej chôdzy prvé pokroky. Nakoľko liečba je finančne nákladná, NADÁCIA AGEL sa rozhodla financovať rehabilitačné terapie ako oxygenoterapiu, neurostimulačnú masáž a špeciálnu metódu TheraSuit.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Tadeáš, Vilko a Riško na štartovej čiare Healthy run Košice

5.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Bežci z Košíc a okolia mali možnosť urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre deti, ktoré potrebujú pomoc. Účasťou na nesúťažnom charitatívnom behu Healthy run Košice a zaplatením štartovného totiž prispeli trom hendikepovaným deťom, konkrétne Tadeášovi Wagnerovi, Richardovi a Viliamovi Holendovcom. Tento ročník rodinného charitatívneho behu odštartoval v sobotu 5. októbra o 10:00 hod. v areáli Nad Jazerom v Košiciach.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


NADÁCIA AGEL na Dni otvorených dverí Rádia Regina Západ

7.9.2019 / NADÁCIA AGEL

V sobotu 7. septembra otvorilo svoje brány verejnosti Rádio Regina Západ. Súčasťou bohatého programu bola Rozhlasová kvapka krvi, ktorú zabezpečila Nemocnica Komárno so svojím odberovým tímom. NADÁCIA AGEL spolu s ligovými hráčmi AS Trenčín podporila túto zmysluplnú akciu, pretože si všetci uvedomujeme dôležitosť tejto vzácnej tekutiny a nikdy nevieme, kedy môžeme zachrániť ľudský život.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Rehabilitácie pomáhajú Janke zlepšovať pohyb a motoriku

2.7.2019 / NADÁCIA AGEL

Čoraz častejšie vidieť poruchy pohybového aparátu u detí školského a často aj predškolského veku. Fyzioterapia detí s hendikepom sa zameriava vytvorenie správnych pohybových návykov, dôležité je sa venovať aj fyzioterapii detí s nesprávnym držaním tela, plochými nohami, deformitami hrudníka, stavmi po úrazoch a operáciách.

Celý článok


NADÁCIA AGEL sa stala partnerom nesúťažného behu na nábreží Dunaja v Bratislave

24.6.2019 / NADÁCIA AGEL

Charitatívny beh sa konal 22. júna v popoludňajších hodinách priamo na nábreží Dunaja v blízkosti najväčšieho nákupného centra v Bratislave. Zúčastnilo sa ho 118 bežcov, vďaka ktorým sa nám podarilo vyzbierať celkovo 558 eur. Bezplatné diagnostické merania zastrešili počas celej akcie zdravotníci z AGEL Clinic. S prevenciou a zdravotníckou osvetou sa verejnosť zoznámila počas niekoľkohodinového sprievodného programu.

Celý článok


Zdolávanie bežeckej trate sa ponesie v znamení charity

15.6.2019 / NADÁCIA AGEL

V sobotu 22. júna o 15:00 hod. sa uskutoční nesúťažný beh, ktorý odštartuje na nábreží Dunaja. Okrem bezplatných diagnostických meraní, ktoré zabezpečia zdravotníci z AGEL Clinic počas celej akcie, nebude chýbať ani sprievodný program. Navrhnutá trať má 10 km, keďže však ide o nesúťažný beh, tak sa dá jej dĺžka upraviť podľa schopností a individuálnych preferencií.

Celý článok


NADÁCIA AGEL sa i tento rok stala partnerom HELPfestu

8.6.2019 / NADÁCIA AGEL

Každoročne sa NADÁCIA AGEL pridáva k myšlienke začleňovanie hendikepovaných ľudí do spoločenského diania. Je to jedna z príležitostí, kde sa možno priamo stretnúť s bezbariérovými, športovými a kultúrnymi aktivitami určených pre návštevníkov rôzneho veku. Cieľom HelpFestu, ktorý sa konal na Devíne v sobotu 8.júna, je priblížiť život vozíčkara bežným ľuďom a naopak, pomôcť hendikepovaným so zaradením do verejného života.

Celý článok


Druhý ročník športových hier pre hendikepované deti v znamení dobrej nálady

25.5.2019 / NADÁCIA AGEL

Vo Valčianskej doline sa v sobotu 25. mája uskutočnil druhý ročník športových hier zameraných na hendikepované deti. Cieľom športového dňa bolo ponúknuť príležitosť zábavne stráviť čas a nadviazať nové vzťahy a kamarátstva. Detských športovcov mal primäť k tomu, že sa sami budú chcieť zdokonaľovať po stránke fyziologickej, motorickej, koordinačnej a emocionálnej.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


Tadeáš trpí svalovou dystrofiou, ale jeho obrázky žnú jeden úspech za druhým

27.3.2019 / NADÁCIA AGEL

Tadeáš sa narodil so svalovou dystrofiou, ktorá ho pripútala na invalidný vozík. Každodennú radosť mu robia farebné perá. Kreatívne diela tohto šikovného ôsmaka môžu milovníci umenia vidieť od 1. marca do 1. mája 2019 v galérii Imobilio v Karlovej Vsi.

Celý článok


NADÁCIA AGEL podporila II. ročník Zimného kempu pre hendikepované deti

1.3.2019 / NADÁCIA AGEL

Lyžovanie, sánkovanie či korčuľovanie pod dohľadom skúsených inštruktorov a skipas zadarmo. Sen, ktorý sa tento mesiac splnil telesne a mentálne hendikepovaným deťom. Spolu so svojimi rodinami zažili na svahu v lyžiarskom stredisku Snowland vo Valčianskej doline nezabudnuteľné chvíle. Na II. ročníku Zimného kempu pre hendikepované deti si tak mohli vyskúšať aktivity, ktorým sa venujú ich zdraví rovesníci.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Dve percentá z dane za rok 2019

1.2.2019 / NADÁCIA AGEL

Verejnosť má raz za rok možnosť rozhodnúť sa, či a komu daruje časť svojich daní. Ide o dve, v istých prípadoch o tri percentá z dane, ktoré by inak patrili do priamo do štátnej pokladnice. Darovať percentá svojich daní môžu zamestnanci, živnostníci a za istých podmienok aj firmy, teda každý, kto platí dane z príjmu.

Celý článok


Darujte 2% percentá z dane

10.1.2019 / NADÁCIA AGEL

Aj tento rok majú daňovníci možnosť sa rozhodnúť, komu darujú 2% zo svojich daní. Je to pomoc, ktorá ich nič nestojí. Ak neviete, ako darovať svoju časť daní, v nasledujúcich riadkoch ponúkame krátky návod.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre média

Mgr. Martina Pavliková
Tlačový hovorca
tel: +421 911 169 377
e-mail: hovorca@agelsk.sk