Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

Bezplatné antigénové testovanie pri zlatomoraveckej nemocnici končí

22.6.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Bezplatné antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce bude od zajtra, 23. júna 2021, zrušené.

Celý článok


Letné horúčavy zvyšujú riziko prehriatia organizmu: Opatrní musia byť najmä ľudia užívajúci lieky

22.6.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vysoké letné teploty so sebou prinášajú nebezpečenstvo prehriatia organizmu a tepelného úpalu. Ako sa prejavujú, ktoré ochorenia zvyšujú riziko ich vzniku a čo robiť v prípade, ak k prehriatiu dôjde, vysvetľuje všeobecná lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Tímea Molek Dánielová.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici sa uskutoční ďalšie darovanie krvi

21.6.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj v tomto období potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Po májovom mimoriadne úspešnom darovaní sa aj 23. júna 2021 v budove laboratórií uskutoční v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno ďalšie darovanie.

Celý článok


Najmodernejšou liečbou hemoroidov je operácia laserom

21.6.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Téma, o ktorej sa verejnosť zdráha hovoriť, hoci táto diagnóza je pomerne rozšírená a dokáže veľmi znepríjemniť život. Diagnostika a liečba hemoroidov, laicky známej „zlatej žily“. Najdôležitejšie je neváhať, prekonať prvotných ostych a vyhľadať pomoc skúsených odborníkov. V Nemocnici AGEL Handlová je v rámci jednodňovej chirurgie možné zbaviť sa nepríjemného problému rýchlo a trvalo. O aspektoch hemoroidálneho ochorenia hovorí Iveta Bubláková, vedúca sestra Jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Psychologička Nemocnice AGEL Košice-Šaca: „Neodhalené psychické problémy sa môžu prejaviť telesnými ťažkosťami“

18.6.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Asi nikto z nás si pred viac ako rokom, keď sme na Slovensku zaznamenali prvý prípad ochorenia COVID-19, nedokázal predstaviť, čo všetko budeme musieť v súvislosti s koronavírusom podstúpiť a ako dlho to bude trvať. Strach z ochorenia, strata sociálnych kontaktov, obmedzenia, neustále sa meniace opatrenia, dlhodobá nedostupnosť dovtedy bežných vecí a služieb. Ak by nám predtým niekto povedal, že naše deti sa budú celý rok učiť z domu, vnúčatá nebudú môcť navštevovať starých rodičov a do prírody budeme potrebovať test, ťažko by sme mu uverili. Každý z nás sa so situáciou musel vysporiadať. Niekomu sa to darilo lepšie, inému ťažšie, no skúsenosť, ktorou sme prešli a ktorej ešte stále čelíme, nás všetkých ovplyvnila. O dopade koronavírusu na naše duševné zdravie hovorí klinická psychologička Nemocnice AGEL Košice-Šaca PhDr. Mária Humeníková.

Celý článok


Motorkári a hutníci pustili žilou: Darovali desiatky litrov krvi

18.6.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hematologicko-transfúzne oddelenia zaznamenávajú pokles darcov krvi. Nemocnica AGEL Košice-Šaca sa v rámci šírenia osvety pripojila k projektu „SOM TVOJA KRV, ZACHRÁNIM TI ŽIVOT,“ zameranému na účastníkov cestnej premávky. Najvzácnejšiu tekutinu darovali už tradične aj hutníci.

Celý článok


Lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca: Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta

17.6.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Slnečné lúče sú čoraz intenzívnejšie, a preto je nevyhnutné myslieť nielen na ochranu kože, ale aj očí. Existuje rozdiel medzi starostlivosťou o zrak počas zimných mesiacov a v lete? Podľa čoho si vybrať správne slnečné okuliare? Sú lepšie „obyčajné“ sklá alebo polarizačné? Prečo je ochrana proti UV žiareniu dôležitejšia u detí? Očná lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Jaroslava Zlacká v nasledujúcom rozhovore odpovedá na všetky otázky.

Celý článok


Kardiologička vyzýva: „Neváhajte s návštevou lekára“

17.6.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno po ústupe pandémie bez akýchkoľvek obmedzení prevádzkuje aj svoje ambulancie, vrátane tej kardiologickej. Po mesiacoch odkladania návštevy u lekára je dôležité, aby ľudia s ochorením, či podozrením na choroby srdca a kardiovaskulárneho systému navštívili čo najskôr odborníka.

Celý článok


Vedenie kežmarskej nemocnice zorganizovalo stretnutie s lekármi kežmarského okresu

16.6.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vedenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, zorganizovalo včera popoludní neformálne stretnutie s lekármi kežmarského okresu. Hlavným cieľom bolo oboznámenie lekárov, ktorí s nemocnicou aktívne spolupracujú o novom vybavení, možnostiach a benefitoch spolupráce s nemocnicou.

Celý článok


Námestníčka zo zlatomoravskej nemocnici o pandémii koronavírusu: „Neraz som siahala na dno svojich síl“

16.6.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Po 34 rokoch práce v nemocnici prijala funkciu námestníčky práve počas pandémie koronavírusu. Celý režim práce sa potom kvôli covidu úplne zmenil. Vlastne až po roku nasadenia v prvej línii v boji s koronavírusom a až na prvé výročie svojho pôsobenia vo funkcii námestníčky sa Beáta Králiková z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce dostáva k normálnemu výkonu svojej práce. Ako sa ma hovorí, všetci zdravotníci si zaslúžia obdiv, úctu a poďakovanie za to, čo dokázali.

Celý článok


Vakcinačné centrum v Krompachoch zaznamenáva veľký záujem o očkovanie

16.6.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy je vakcinačným centrom na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR len od 25. mája. Už prvé dni potvrdili trend veľkého záujmu o očkovanie v tomto regióne. Do dnešného dňa v nemocnici zaočkovali 1500 registrovaných záujemcov. V oblasti s veľkým podielom marginalizovaných skupín je preočkovanie čo najväčšieho počtu ľudí dôležité pri eliminácii prípadne ďalšej vlny koronavírusu.

Celý článok


Darovať krv znamená darovať život

15.6.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Krv je v zdravotníctve považovaná za najvzácnejšiu tekutinu, preto sú jej darcovia mimoriadne cenení. Aj v radoch Nemocnice AGEL Handlová sa nájdu zamestnanci, ktorí sa na darovaní krvi zúčastňujú pravidelne. 14. júna si pripomíname Svetový deň darcov krvi, je oslavou dobrovoľných darcov, ktorí nezištne a v mnohých prípadoch aj pravidelne darúvajú najvzácnejšiu tekutinu. Cieľom je tiež upozorniť na dôležitosť a obrovskú potrebu darcovstva krvi.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca pripravuje pre budúce mamičky novinku

15.6.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Čo je potrebné vedieť o dojčení po pôrode a ako sa starať o novorodenca? Vďaka plánovaným edukačným stretnutiam budú mať budúce mamičky odpovede na všetky otázky. Cieľovou skupinou sú ženy, ktoré plánujú rodiť práve v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice originálne skrášlila priestory vakcinačného centra Zdobí ho výstava detských kresieb

14.6.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice v spolupráci s NADÁCIOU AGEL, zorganizovala originálnu výstavu detských kresieb. Obrázky kreslili deti z Centra pre deti a rodiny v Leviciach a tieto milé umelecké výtvory skrášľujú priestory vakcinačného centra v nemocnici.

Celý článok


Štrnásty jún je Svetovým dňom darcov krvi

14.6.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Transfuziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča pocítilo počas posledného obdobia úbytok darcov krvi. Príčinou je pandemická situácia, ktorá obmedzila možnosti mobilných odberov a zhromažďovania. Darcov krvi preto vyzýva, aby sa odberov nebáli a prišli darovať najvzácnejšiu tekutinu. Najbližšie počas kvapky krvi s názvom „Som tvoja krv, zachránim ti život“, ktorá bude určená pre „prilbovaných“ účastníkov cestnej premávky.

Celý článok


„Krvi nie je nikdy dostatok,“ hovorí vedúca laborantka z komárňanskej nemocnice

14.6.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno potrebuje aj v období po pandémii vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva.

Celý článok


Bánovská nemocnica už podala 15 000 dávok proti koronavírusu

12.6.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce dosiahla významný medzník v rámci svojho očkovacieho centra. Dnes dopoludnia podala už 15 000 dávku vakcíny Pfizer/Biontech. Očkovacie centrum je v prevádzke od 15.januára 2021 a funguje bez akýchkoľvek problémov.

Celý článok


Psychologička levickej lemocnice radí, ako si udržať psychickú pohodu Obrátiť sa na odborníka nie je hanba

11.6.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Pandémia, strach z ochorenia, strach z neznámeho a o blízkych, stres z pracovnej neistoty. To všetko si tisíce ľudí zažívali za uplynulý rok. Teraz nastáva uvoľnenie, ale strach i stres zostávajú spolu s otázkami, čo bude ďalej, či sa dať očkovať, ako a kedy cestovať, do akej miery podstúpiť rôzne riziká. Všetky tieto a mnoho ďalších otázok zodpovedá Mgr. Barbara Budinská, klinická psychologička Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Detičky pokrstili nového maskota NADÁCIE AGEL

11.6.2021 / Nemocnica AGEL Levice

NADÁCIA AGEL v spolupráci s Nemocnicou AGEL Levice sa postarala o výnimočný Deň detí pre Centrum pre deti a rodiny v Leviciach. Okrem darčekov, ktoré detičky dostali, sa spolu s riaditeľkou centra stali krstnými rodičmi nového maskota nadácie – doktorky AGI.

Celý článok


Levická nemocnica obnovila predpôrodné kurzy pre budúce mamičky

10.6.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice sa vďaka zlepšenej pandemickej situácii vracia do bežného režimu. Jeho súčasťou je aj opätovné spustenie kurzov pre budúce mamičky. Tie boli a sú neustále žiadané, pandémia covidu však ich realizáciu dočasne znemožnila.

Celý článok


Zdravotníci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce si prevzali ocenenie primátora

10.6.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Zdravotníci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce počas oboch vĺn pandémie koronavírusu prejavili obrovskú oddanosť svojmu povolaniu, s obdivuhodnou trpezlivosťou, nasadením, ochotou a aj sebazaprením pomáhali v prvej línii, aby pomohli pacientom, ktorí boli v nemocnici hospitalizovaní s koronavírusom. Všetci zdravotníci si zaslúžia obdiv, úctu a poďakovanie za prácu, ktorú odviedli. Z kategórie lekár, sestra a iný pracovník v zdravotníctve boli vybraní zdravotníci, ktorí si včera prevzali ocenenie z rúk primátor Zlatých Moraviec.

Celý článok


Príbuzní pacientov v nemocnici AGE Bánovce ich môžu navštevovať bez obmedzení

10.6.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Príbuzní pacientov, ktorí sú hospitalizovaní v Nemocnici AGEL Bánovce, ich už môžu bez obmedzení navštevovať. V zmysle covid automatu sú Bánovce nad Bebravou oranžovým okresom, a teda tu platia už len mierne protiepidemické opatrenia. Pri návšteve nemocnice však stále platí, že všetci musia mať prekryté dýchacie cesty a používať dezinfekciu.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici sa narodilo 500. dieťatko v tomto roku

9.6.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

S postupným uvoľňovaním opatrení, krajšími a slnečnejšími dňami prichádza aj zvolenská nemocnica so stále pozitívnejšími správami. Jednou z nich je určite aj narodenie 500. dieťatka, ktoré sa narodilo v Nemocnici AGEL Zvolen v tomto roku.

Celý článok


Spoločnosť AGEL mení testovaciu stratégiu na ochorenie COVID-19. Centrálne laboratóriá AGELLAB sa zamerajú hlavne na metódy PCR a LAMP

8.6.2021 / AGELLAB SK

Aktuálna, stále sa zlepšujúca epidemiologická situácia ochorenia COVID-19, prináša so sebou potrebu zmeny testovacej stratégie. Pri nízkom výskyte ochorenia a nízkych hodnotách vírusovej nálože klesá citlivosť antigénových testov. Spoločnosť AGEL sa preto od júna zamerala na presnejšie diagnostické metódy zistenia prítomnosti koronavírusu, ktorých princípom je detekcia genetického materiálu - RNA vírusu. Ide hlavne o metódy PCR a LAMP.

Celý článok


Novorodenecké a Detské oddelenie kežmarskej nemocnice má nové postieľky

7.6.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Novorodenecké a Detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má nové postieľky pre detičky a novonarodené bábätká. Nemocnica má celkovo k dispozícii 20 mobilných postieľok na detské oddelenie a 15 mobilných postieľok na novorodenecké oddelenie, ktoré uľahčujú manipuláciu mamičkám aj personálu

Celý článok


Chcete sa okúpať v prírodných vodách? Lekárky Nemocnice AGEL Košice-Šaca upozorňujú na možné riziká

7.6.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Opatrenia sa uvoľňujú, teplota stúpa a rovnako tak aj záujem ísť sa schladiť. Viacerých lákajú bazény či prírodné vody. Na čo si však treba dávať pozor? Čo je dôležité urobiť po kúpaní a aké zdravotné riziká na nás môžu „číhať“? Na otázky odpovedajú lekárky Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Tím z levočskej nemocnice očkoval počas víkendu v okolitých obciach Najstarším očkovaným bol 98-ročný senior

7.6.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Tím zdravotníkov mobilnej očkovacej jednotky z Nemocnice AGEL Levoča vyrazil počas víkendu očkovať obyvateľov okolitých obcí. Hneď prvý víkend sa im podarilo zaočkovať až 525 ľudí. Vďaka spolupráci so starostami obcí sa podarilo zaočkovať aj imobilných občanov, onkologických pacientov, či ľudí s inými ochoreniami, pre ktorých by bola cesta do vakcinačného centra náročná. Vakcinácia je jediným spôsobom v boji proti koronavírusu a tiež najspoľahlivejšou metódou, ako sa vyvarovať tretej vlny pandémie.

Celý článok


Komárňanská nemocnica podala už sto tisíc vakcín proti koronavírusu

7.6.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno prekonala dôležitý medzník vo vakcinácii proti koronavírusu. Uplynulý víkend vo svojom očkovacom centre podala sto tisícu dávku vakcíny. Nemocnica očkuje ako jedna z prvých v rámci Slovenska už od 7. januára a výrazným spôsobom tak prispieva k preočkovanosti obyvateľov nielen v oblasti Komárna, ale vďaka veľkokapacitným očkovacím centrám aj v Nitre, Šali a Šamoríne. Sto tisícu dávky vakcíny dostala Komárňanka, ktorá cez víkend absolvovala preoočkovanie druhou dávkou vakcíny Pfizer/Biontech.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen získala prestížnu platinovú plaketu ANGELS AWARDS za liečbu cievnych mozgových príhod

7.6.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen napreduje v zvyšovaní kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Kým minulý rok jej European Stroke Organization udelila zlatú, tento rok nemocnica získala platinovú plaketu ANGELS za prístup v liečbe cievnych mozgových príhod. Najväčší podiel na ocenení má tím neurologického oddelenia zvolenskej nemocnice pod vedením primára MUDr. Erika Kiššimona.

Celý článok


Primár Erik Dosedla: Za mojím úspechom sa skrýva množstvo práce a odriekania

4.6.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca zasvätil celý svoj profesijný život tomu najkrajšiemu povolaniu. Za šestnásť rokov priviedol na svet približne 4000 detí. Doc. MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA (39), ktorý sa na pôrodnej sále cíti ako doma, neustále pracuje na svojom rozvoji a najnovšie sa tak môže pochváliť hodnosťou docent. Aké sú jeho ďalšie kariérne méty a čo by poradil dnešným študentom medicíny?

Celý článok


Najstaršia detská lekárka na Slovensku MUDr. Mária Slugeňová (91) z Levoče: „Nepracujem pre peniaze, ale preto, že potrebujem rozptýlenie a kontakt s ľuďmi“

4.6.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Najstaršia detská lekárka na Slovensku a zároveň prvá detská lekárka na Spiši. MUDr. Mária Slugeňová. Útla žena plná energie, vždy elegantne upravená, plná optimizmu, ale aj jednoznačných postojov či názorov podporených životnými skúsenosťami, vždy ochotná pomáhať a liečiť. Lebo tak hovorí Hippokratova prísaha, na ktorú pred vyše 67 rokmi prisahala. Presne taká je MUDr. Mária Slugeňová z Levoče, ktorá vo svojich 91 rokoch stále aktívne pracuje. Vďaka svojmu pozitívnemu životnému postoju, napriek prekážkam i ranám osudu prežíva plnohodnotný život plný entuziazmu a radosti s tým, že každý deň môže priniesť niečo pozitívne.

Celý článok


Malé kliešte sú veľkou hrozbou pre človeka. Spoľahlivou prevenciou proti kliešťovej encefalitíde je očkovanie

3.6.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Mesiace máj, jún každý rok bývajú tými, v ktorých zaznamenávame najvyššiu aktivitu kliešťov, a teda aj najvyšší počet problémov, spojených s chorobami, ktoré tieto malé, nenápadné, ale potencionálne nebezpečné parazity prenášajú. Pre človeka môžu byť niektoré z chorôb veľmi nebezpečné najmä z pohľadu možných komplikácií či trvalých následkov po prekonaní infekcie. Skúsenosti s tým majú aj odborníci v Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Handlovská nemocnica prepustila posledného pacienta s koronavírusom. Covid oddelenie sa znovu zmení na štandardné oddelenie

2.6.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová má definitívne za sebou obdobie pandémie koronavírusu. Dnes prepustila z nemocnice posledného pacienta s koronavírusom a od tohto dňa je nemocnica tzv. bielou. Z covidového oddelenia sa po dôslednej dezinfekcii a reprofilizácii znovu stane štandardné oddelenie dlhodobo chorých (ODCH).

Celý článok


Kristína o pôrode: Prečo si vybrala Nemocnicu AGEL Košice-Šaca a aké má skúsenosti?

2.6.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Speváčka Kristína Peláková (33) prežíva to najkrajšie obdobie svojho života. S manželom Mariánom sa začiatkom mája dočkali vytúženého bábätka, ktoré sa vypýtalo na svet v Nemocnici AGEL Košice-Šaca. Ako sa známa Slovenka pripravovala na pôrod a ako vyzerajú ich prvé spoločné chvíle so synčekom Radkom?

Celý článok


Levická nemocnica otvorila novú chirurgickú ambulanciu

1.6.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nová chirurgická ambulancia sa nachádza na 1. poschodí polikliniky a pacient má možnosť sa na vyšetrenie objednať cez call-centrum alebo priamo na telefonickej linke 0366379501. Odporúča sa, aby mal pacient na chirurgické odborné vyšetrenie odporúčanie praktického lekára alebo odborného lekára, ale bude vybavený k jeho spokojnosti aj bez odporúčania.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvorila špecializované neurologické centrum

1.6.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen dnes slávnostne otvorila Centrum pre liečbu parkinsonizmu a extrapyramídových porúch. Moderné priestory a špičkoví odborníci ponúknu pacientom služby na najvyššej úrovni a liečiť budú aj detských pacientov s takýmito poruchami.

Celý článok


Komárňanská nemocnica spúšťa predpôrodné kurzy pre budúce rodičky

31.5.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno vďaka ústupu koronavírusu mohla rozbehnúť novinky, ktorých realizáciu pandémia covid-19 znemožnila. Od 1. júna 2021 nemocnica ponúka mamičkám možnosť pripraviť sa na pôrod a šestonedelie formou kurzu psychofyzickej prípravy. Tieto kurzy sú veľmi populárne a mamičkami vyhľadávané a môžu sa ich zúčastniť aj budúci oteckovia.

Celý článok


Vakcinačné centrum v Krompachoch upravilo prevádzkovú dobu

31.5.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy za prvé štyri dni prevádzky svojho očkovacieho centra zaočkovala takmer 400 registrovaných záujemcov. Vakcinačné centrum funguje od 25.mája 2021 a očkuje sa vakcínou Pfizer/Biontech.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici pomáha rehoľná sestra: „Niekedy mám pocit, že sa tu spája nebo so zemou.“

28.5.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Na oddelení dlhodobo chorých v kežmarskej nemocnici dobrovoľne pomáha rehoľná sestra. Povolaním je zdravotná sestra a v kolektíve na oddelení si ju veľmi obľúbili. Mgr. Emília Novotná pochádza z Jarovníc, pred takmer 40 rokmi vstúpila do Kongregácie Milosrdných sestier Svätého kríža a prijala rehoľné meno sestra Benjamína. Cíti, že na oddelení dlhodobo chorých je dobrá atmosféra a dobrovoľnícku službu vníma ako zmysluplnú činnosť pre terajší úsek jej života.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca prebieha unikátne podujatie: Artroskopické operácie v špeciálnom kamióne

28.5.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Lekárom z Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa naskytla unikátna príležitosť pre nácvik artroskopických operačných techník. Priamo v areáli zdravotníckeho zariadenia sú 28. a 29. mája k dispozícii operačné sály v špeciálnom kamióne, v ktorom si skúšajú najmodernejšie metódy operácií kĺbov na humánnych preparátoch. Na Slovensko dorazilo toto mobilné laboratórium len po druhýkrát.

Celý článok


Študenti na Klinike liečebnej rehabilitácie v Šaci : Prax nám veľmi chýbala

28.5.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Na Klinike liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Košice-Šaca v týchto dňoch prebieha prax študentov tretieho ročníka diplomovaných fyzioterapeutov. Šiesti študenti sa v zdravotníckom zariadení učia všetko potrebné a netaja sa tým, že z návratu do nemocnice majú radosť.

Celý článok


Zvolenská nemocnica poskytuje pacientom intravenózne podávanie vitamínu C

28.5.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci rozširovania svojich služieb, zaviedla pre pacientov možnosť podávania vitamínu C prostredníctvom infúzií. Povzbudzujúce účinky známeho vitamínu prospievajú imunite, pleti, zmierňujú bolesti svalov a kĺbov a v neposlednom rade pomáha známe „céčko“ hojeniu rán, pri liečbe depresií, artritíde, alergiách a zápalom všeobecne.

Celý článok


28. máj patrí zdraviu žien. Rokmi a osvetou sa ženy stali zodpovednejšie, zdravotné problémy ich však neobchádzajú

28.5.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Dnešný deň patrí Medzinárodnému dňu akcií pre zdravie žien. Pri tejto príležitosti sme vyspovedali nášho dlhoročného odborníka v gynekológii a pôrodníctve MUDr. Petra Molitorisa. V Nemocnici AGEL Zvolen má na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení nielen ako primár, ale predovšetkým ako človek svoje nezastupiteľné miesto. Dlhoročné skúsenosti zúročil aj pri záchrane života mamičky a jej ešte nenarodeného dieťatka, keď matke v 15. týždni tehotenstva vyoperoval nádor z maternice. Dnes má krásne dievčatko už viac ako 4 mesiace.

Celý článok


Handlovská nemocnica ocenila svoje sestry. Pandémia ukázala, že povolanie sestry je jedno z najdôležitejších

26.5.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Takmer 50 sestier, ktorých celoživotným poslaním je starostlivosť o pacientov, si uctilo vedenie Nemocnice AGEL Handlová pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier. Povolanie, ktoré je za posledný rok asi najžiadanejším si všetci vážia a ako ukázala pandémia, skutočne si zaslúži byť v poradí dôležitosti na prvých priečkach. Väčšina zo sestier s trpezlivosťou, láskou a obetavosťou pracovala až takmer do úplného vysilenia a neraz aj na úkor vlastnej rodiny v prvej línii počas oboch vĺn pandémie. Všetky svorne tvrdia, že je to pre nich samozrejmosť.

Celý článok


Lekári o boji s koronavírusom: Naučil nás pokore a vážiť si každú minútu života

26.5.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Zdravotníci z Nemocnice AGEL Košice-Šaca za sebou majú niekoľkomesačné obdobie reprofilizácie, kedy zvádzali boj s ochorením COVID-19. Zlepšujúca sa epidemická situácia umožňuje lekárom a sestrám vydýchnuť si po náročnom období a postupný návrat nemocnice do štandardného režimu. O skúsenosti z kritického obdobia sa s nami podelili primár Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Kamil Kolesár a lekárka oddelenia MUDr. Nikoleta Hamašová. V rozhovore prezradili, ktoré chvíle prežívali najťažšie, čím ich covid prekvapil a prečo sa cítili bezmocní.

Celý článok


Skleróza multiplex sa nedá vyliečiť, ale aktivita tohto ochorenia sa dá potlačiť

26.5.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. Posledná májová streda, teda tento rok 26. máj, je Svetovým dňom sklerózy multiplex a má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


V Kežmarku otvorili vakcinačné centrum

25.5.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Očkovacie centrum v budove polikliniky zriadilo mesto Kežmarok v spolupráci s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku.

Celý článok


„Som tvoja krv, zachránim ti život“. V zlatomoraveckej nemocnici dnes daroval krv rekordný počet dobrovoľníkov

25.5.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj v tomto období potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Dnes, 25. mája, sa v budove laboratórií uskutočnilo v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno prvé darovanie krvi v tomto roku, čím sa spustil projekt s názvom ,,Som tvoja krv, zachránim ti život“. Toto darovanie krvi bolo mimoriadne úspešné, dobrovoľníkov bolo rekordných 59.

Celý článok


Bezplatné antigénové testovanie v bánovskej nemocnici bolo zrušené

24.5.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie pri Nemocnici AGEL Bánovce bolo po vyše pol roku od dnešného dňa zrušené. Možnosť dať sa v ňom otestovať mali obyvatelia regiónu naposledy v sobotu 22. mája 2021.

Celý článok


Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa naďalej zlepšuje. Zdravotnícke zariadenie postupne navyšuje operatívu.

24.5.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Pacientov s ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej ubúda. Zdravotnícke zariadenie aktuálne eviduje jediného suspektného pacienta. Zlepšujúca sa epidemiologická situácia umožňuje realizovať viac operačných výkonov.

Celý článok


Laboratórium levočskej nemocnice má nový analyzátor Dokáže vyšetriť až 135 rôznych parametrov

24.5.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Laboratórium Nemocnice AGEL Levoča má k dispozícii nový moderný analyzátor. Modulárna platforma analyzátorov série Cobas 6000 umožňuje zostavu rôznych výkonnostných stupňov. Rovnakou výmenou prechádzajú všetky laboratóriá siete nemocníc AGEL.

Celý článok


Krompašská nemocnica otvára svoje vakcinačné centrum

24.5.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy dňom 25.05.2021 otvára v pavilóne C na prízemí nemocnice svoje vakcinačné centrum. Očkovať sa bude v pracovných dňoch od 7:30 hod. do 15:30 hod. Na očkovanie sa každý záujemca musí vopred registrovať prostredníctvom webovej stránky www.korona.gov.sk a až po pridelení termínu a času prostredníctvom sms sa môže dostaviť na očkovanie. Platí to aj pre osobu sprevádzajúcu seniora nad 70 rokov.

Celý článok


Levickí fyzioterapeuti nastavujú pacientom liečbu individuálne

21.5.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Pacienti, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, či už je to dôsledok nesprávneho životného štýlu alebo operácií či úrazov, nájdu pomoc na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Levice. Zdravotnícky tím pod vedením primárky MUDr. Drahoslavy Rondíkovej sa zameriava na širokú škálu diagnóz a po pandémii sa konečne dostávajú do bežného režimu fungovania.

Celý článok


Primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky o preeklampsii: Vieme oddialiť zbytočný predčasný pôrod a ochrániť dieťa pred následkami

21.5.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Preeklampsia, ktorá sa vyskytuje u 3-10 percent všetkých tehotných žien, je aj dnes významnou príčinou novorodeneckej a materskej chorobnosti a úmrtí. Stanovenie špecifického rizika rozvoja preeklampsie, včasná predikcia a adekvátny liečebný zásah však môže pozitívne ovplyvniť výsledok tehotenstva. Pri príležitosti Svetového dňa preeklampsie, ktorý pripadá na 22. mája, sme sa na túto tému rozprávali s primárom Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca Doc. MUDr. Erikom Dosedlom PhD., MBA.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca získala najvyšší diamantový status ESO ANGELS AWARD za rok 2020

21.5.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca získalo za rok 2020 DIAMANTOVÝ STATUS ESO ANGELS AWARD. Po troch po sebe nasledujúcich rokoch (2017-2019), kedy nemocnica získala a obhájila GOLD STATUS, sa tak zdravotníckemu zariadeniu podarilo dosiahnuť najvyššie možné ocenenie ANGELS AWARDS, udeľované za liečbu a starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou. Primárka neurologického oddelenia MUDr. Eva Rozprávková poukazuje na nízke povedomie verejnosti a potrebu edukácie, nakoľko rýchla reakcia a včasná liečba ochorenia môže zachrániť veľa ľudských životov.

Celý článok


V levočskej nemocnici röntgenovali sochy z oltára

20.5.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča sa dnes realizovali röntgenové a CT snímky sochy Sv. Antona Pustovníka a ďalších troch menších sôch. Rádiodiagnostické oddelenie prvýkrát v nových priestoroch so špičkovou technikou pomáha k objavovaniu histórie. Realizovanie snímok je pre oddelenie raritou, ale nie úplnou novinkou. Čo pomocou snímok dokážu reštaurátori zistiť?

Celý článok


Komárňanská nemocnica má novú nemocničnú lekáreň. Príprava cystostatík pre onkologických pacientov spĺňa najprísnejšie európske kritériá

20.5.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má od dnes v prevádzke úplne novú Nemocničnú lekáreň AGEL Komárno. V zrekonštruovaných priestoroch, s novým moderným vybavením a predovšetkým s najmodernejším a bezpečným spôsobom prípravy cytostatík je táto lekáreň jednou z prvých, takto komplexne vybavených nemocničných lekární Slovensku. Nové priestory boli dnes dopoludnia slávnostne odovzdané do užívania. Verejná lekáreň pre širokú verejnosť zostáva plne v činnosti a jej pôsobisko sa nemení.

Celý článok


Bezplatné antigénové testovanie pri zvolenskej nemocnici končí Mobilné odberové miesto na Ferjenčíkovej ulici bude zrušené

20.5.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie na Ferjenčíkovej ulici vo Zvolene bude po vyše piatich mesiacoch zrušené. Možnosť dať sa v ňom otestovať bude už len v piatok, 21. mája 2021 od 8:00 do 16:00 hod.

Celý článok


Nový riaditeľ Nemocnice AGEL Levoča: „Bez oddaných a profesionálnych pracovníkov nikto nič nedokáže“

19.5.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Rozhovor s novým riaditeľom Nemocnice AGEL Levoča.

Celý článok


Zvolenská nemocnica čoskoro otvorí špecializované neurologické centrum. Liečiť v ňom budú aj detských pacientov

19.5.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zlepšovania a skvalitňovania zdravotnej starostlivosti otvorí v najbližších týždňoch Centrum pre liečbu parkinsonizmu a extrapyramídových porúch. Neurologické centrum bude súčasťou nových priestorov, ktoré vznikli po prestavbe bývalej lekárne. Moderné priestory a špičkoví odborníci budú poskytovať pacientom služby na najvyššej úrovni.

Celý článok


Levická nemocnica eviduje výrazný pokles pacientov s koronavírusom. Návštevy pacientov sú povolené pri dodržaní stanovených podmienok

18.5.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice za uplynulý týždeň eviduje výrazný pokles hospitalizovaných pacientov s koronavírusom, čo umožnilo aj viaceré organizačné zmeny. Od pondelka, 17. mája je možné navštíviť pacientov v nemocnici s výnimkou covidového oddelenia za dodržania stanovených podmienok. Od nedele, 23. nemocnica plánuje spustiť vo svojich priestoroch aj veľkokapacitné očkovacie centrum.

Celý článok


„Som tvoja krv, zachránim ti život“ Zlatomoravecká nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu a predstavuje nový projekt

18.5.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj v tomto období potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. V minulom roku sa v priestoroch nemocnice uskutočnili mimoriadne úspešné darovania krvi, preto sa vedenie nemocnice v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno rozhodlo túto udalosť opäť zopakovať a pomáhať tak záchrane ľudských životov. Najbližší odber sa uskutoční v utorok 25. mája.

Celý článok


Kežmarská nemocnica reaguje na uvoľňovanie opatrení. Viaceré zmeny nastanú v prípade návštevných hodín či antigénového testovania

17.5.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL reaguje na aktuálnu zlepšujúcu sa pandemickú situáciu a čakajú ju tri veľké zmeny. Zmena nastáva v prípade návštevných hodín aj antigénového testovania. Nemocnica k dnešnému dňu neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca a stará sa o menší počet covid pozitívnych pacientov ako minulý týždeň.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce povolila návštevy pacientov

17.5.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce od dnešného dňa povolila návštevy pacientov. Každý z príbuzných však musí dodržať stanovené pravidlá. Návštevy umožnila zlepšená pandemická situácia a nové usmernenie ministerstva zdravotníctva.

Celý článok


Nemocnica Handlová povolí návštevy pacientov

17.5.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová od budúceho týždňa povolí návštevy pacientov na oddeleniach. Umožňuje to zlepšenie pandemickej situácie a usmernenie Ministerstva zdravotníctva SR. Každý z príbuzných bude musieť pri návšteve v nemocnici dodržať stanovené pravidlá. Pandemická situácia v nemocnici má stále zlepšujúci sa vývoj, klesá počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom a zdravotníci majú ambíciu zvyšovať počet plánovaných operácií.

Celý článok


Bánovská nemocnica uvoľňuje opatrenia. Od dnes je možné navštíviť v nemocnici príbuzného za dodržania stanovených podmienok

17.5.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce pristúpila k zásadnej zmene svojho režimu. Po dlhých mesiacoch je možné od dnes navštíviť v nemocnici pacientov. Každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá aj časový harmonogram. Je to vďaka zlepšeniu pandemickej situácie a novému usmerneniu Ministerstva zdravotníctva SR.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej platí zákaz návštev: Výnimky majú stanovené pravidlá

17.5.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Počet hospitalizovaných COVID-19 pozitívnych pacientov v Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej klesá. Rovnako priaznivé sú čísla z mobilného odberného miesta aj Vakcinačného centra.

Celý článok


Levočská nemocnica reaguje na uvoľňovanie opatrení. Zmeny nastanú najmä v prípade návštev pacientov

17.5.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča reaguje na zlepšujúcu sa situáciu ohľadom pandémie. Zmena nastáva predovšetkým v povolení návštev u pacientov, tie sú od dnes možné za dodržania prísnych podmienok. Prioritou nemocnice ostáva očkovanie verejnosti, za minulý týždeň sa vo vakcinačnom centre zaočkovalo takmer 990 ľudí.

Celý článok


Počet pacientov s koronavírusom v komárňanskej nemocnici výrazne klesol

17.5.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno eviduje za posledný týždeň ďalšie výrazné zlepšenie pandemickej situácie. Významne sa znížil počet pacientov s diagnostikovaným koronavírusom, takže nemocnica môže pristúpiť aj k zníženiu počtu covid lôžok. Naopak, zvyšuje sa počet zaočkovaných ľudí, aj počet realizovaných operácií.

Celý článok


Dve zvolenské vakcinačné centrá sa zlučujú do jedného . Očkovať sa bude už len v budove Doprastavu

17.5.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Zvolen a Veľkokapacitné očkovacie centrum v budove Doprastavu sa zlučujú do jedného. Od 18. mája všetci registrovaní záujemcovia tak na prvú, ako aj druhú dávku vakcíny proti koronavírusu musia prísť už len do budovy Doprastavu. Uvedená zmena je výsledkom vyššej efektivity, lepšej logistiky a organizácie očkovania. Nemocnica naďalej eviduje zlepšovanie pandemickej situácie a pokles počtu pozitívnych pacientov.

Celý článok


Vedúca sestra z levickej pôrodnice pomáha bábätkám pri príchode na svet už 50-ty rok. „Pôrodníctvo je najkrajší odbor v zdravotníctve, rodí sa v ňom nový život“

14.5.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Päťdesiat rokov vstupuje pred začiatkom každej pracovnej zmeny do tej istej budovy levickej nemocnice. Vedúca sestra z Oddelenia gynekológie a pôrodníctva Eva Moravská začala v roku 1971 ako pôrodná asistentka a tomuto poslaniu venovala celý svoj život. Na oddelení ju usmiatu nájdete dodnes, kde naďalej pomáha pri príchode bábätiek na svet.

Celý článok


Levická nemocnica povolí návštevy pacientov pri splnení stanovených podmienok

14.5.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice od pondelka 17. mája 2021 pripravuje zásadnú zmenu chodu nemocnice. Po dlhých mesiacoch bude možné navštíviť v nemocnici pacientov. Každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá aj časový harmonogram. Je to vďaka zlepšeniu pandemickej situácie a novému usmerneniu Ministerstva zdravotníctva SR. Návštevy na covid oddelení sú naďalej zakázané.

Celý článok


17. máj je Svetovým dňom hypertenzie . Primárka handlovskej nemocnice: „Ľudia vysoký tlak podceňujú, lebo nebolí“

14.5.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Hypertenzia, vysoký krvný tlak, je najčastejšie kardiovaskulárne ochorenie, ktoré môže v prípade nedostatočnej liečby viesť k mnohým komplikáciám a vo výnimočných prípadoch až k smrti pacienta. Je preto veľmi dôležité ochorenie nepodceňovať, aj keď tisíce ľudí s ním bez problémov fungujú a pretože ho ,,nevidieť“, tak aj zľahčujú. 17. máj je Svetovým dňom hypertenzie, jeho zmyslom je podporiť verejné povedomie a pripomenúť verejnosti potrebu prevencie. Aj v Nemocnici AGEL Handlová liečia toto ochorenie každý deň, snažia sa však svojich pacientov edukovať, dôležité sú aj pravidelné kontroly, dôvera v lekárov a životospráva.

Celý článok


Posily na Internej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca: Študentky sa dočkali vytúženej praxe

14.5.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Konečne pri pacientoch. Sedem študentiek Lekárskej fakulty UPJŠ Košice, odbor Ošetrovateľstvo, pod vedením PhDr. Renáty Suchanovej, PhD., realizovalo pred záverečnými praktickými štátnicami klinickú ošetrovateľskú prax v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Komárňanská nemocnica cez víkend zaočkuje 2000 ľudí. Od pondelka bude možné navštíviť v nemocnici príbuzného za dodržania stanovených podmienok

14.5.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno sa pripravuje na zásadnú zmenu režimu. Po dlhých mesiacoch bude možné od budúceho týždňa navštíviť v nemocnici pacientov. Každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá aj časový harmonogram. Je to vďaka zlepšeniu pandemickej situácie a novému usmerneniu Ministerstva zdravotníctva SR. Po úspešnom minulotýždňovom víkendovom očkovaní, aj počas nastávajúcej soboty a nedele nemocnica bude v očkovacom centre vakcinovať registrovaných záujemcov. Celkovo počas víkendu nemocnica zaočkuje 2000 ľudí.

Celý článok


Krompašská nemocnica od pondelka povolí návštevy v nemocnici pri dodržaní stanovených podmienok

14.5.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Od pondelka, 17. mája, bude po dlhých mesiacoch zákazu opäť možné v Nemocnici AGEL Krompachy navštíviť svojich príbuzných. Každý z návštevníkov však musí splniť vopred stanovené podmienky. Návštevy umožnila zlepšená pandemická situácia a nové usmernenie ministerstva zdravotníctva. Návštevy pacientov na covidovom oddelení zostávajú naďalej zakázané.

Celý článok


Zvolenská nemocnica uvoľňuje opatrenia. Od pondelka bude možné navštíviť hospitalizovaných pacientov

14.5.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen prechádza na zmenu režimu a uvoľňuje opatrenia. Po dlhých mesiacoch bude možné od 17. mája navštíviť v nemocnici pacientov. Každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá. Zmierňovanie opatrení súvisí s novým usmernením Ministerstva zdravotníctva SR. Návštevy pacientov na covidovom oddelení však zostávajú naďalej zakázané.

Celý článok


„Naša práca má zmysel“, zhodujú sa fyzioterapeuti z AGEL Clinic. Liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi

13.5.2021 / AGEL Clinic

Po príchode na rehabilitáciu do AGEL Clinic sa neubránite úsmevu. Privíta vás veselý tím šiestich mladých fyzioterapeutov, ktorí robia každý deň všetko pre to, aby sa ich pacientom uľavilo. K dispozícii sú nielen individuálne liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi, ale aj rôzne druhy elektroliečby.

Celý článok


ORL ambulancia v komárňanskej nemocnici je v plnej prevádzke. Lekárka vyzýva pacientov, aby návštevu u odborníka neodkladali

13.5.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno od leta 2020 prevádzkuje 2 otorinolaryngologické ambulancie určené deťom aj dospelým. So skúsenými odborníkmi a moderným vybavením je plne k dispozícii pacientom s najrôznejšími diagnózami, realizuje aj operácie v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS). Pandémia návštevy u odborníkov v ambulanciách čiastočne spomalila. Dnes je pandemická situácia lepšia a lekári vyzývajú pacientov, aby návštevu u odborníka neodkladali.

Celý článok


Medzinárodný deň sestier - bez nich by zdravotníctvo nebolo

12.5.2021 / AGEL Clinic

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí dnešný deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V AGEL Clinic Bratislava pracuje 15 sestier, aj vďaka nim klinika od začiatku pandémie fungovala takmer bez obmedzení a svoju obrovskú úlohu zohráva aj pri testovaní na koronavírus.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce sa vracia do štandardného režimu. Prioritou nemocnice je očkovanie

12.5.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce už niekoľko týždňov eviduje zlepšovanie pandemickej situácie. Klesá počet pacientov a zamestnancov pozitívnych na koronavírus, zvyšuje sa počet plánovaných operácií a prioritou nemocnice je aj naďalej očkovanie.

Celý článok


Kežmarská nemocnica eviduje 14 covid pozitívnych pacientov

11.5.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu stará o štrnásť covid pozitívnych pacientov. Pozitivita PCR testov bola minulý týždeň na hranici 18,5%. V nemocnici naďalej platí zákaz návštev a prísne protipandemické opatrenia.

Celý článok


Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa výrazne zlepšila

11.5.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Pacientov s ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej ubúda. Zdravotnícke zariadenie aktuálne eviduje iba suspektných pacientov. Počet zaočkovaných vo vakcinačnom centre prekročil hranicu 10 tisíc klientov.

Celý článok


Levická nemocnica už zaočkovala 40 000 ľudí proti koronavírusu. Zvyšuje denný limit zaočkovaných až na 800

10.5.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice aj po ďalšom týždni eviduje priaznivé čísla v súvislosti s pandémiou koronavírusu, poklesol počet hospitalizovaných covid pacientov, zvyšuje sa počet zaočkovaných a tiež počet plánovaných operácií. V závere mája nemocnica pripravuje spustenie veľkokapacitného vakcinačného centra priamo v areáli nemocnice.

Celý článok


Handlovská nemocnica pripravuje spustenie Domu ošetrovateľskej starostlivosti

10.5.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová s.r.o. pripravuje otvorenie Domu ošetrovateľskej starostlivosti. Bude slúžiť pacientom, ktorí dlhodobo potrebujú kvalifikovanú ošetrovateľskú starostlivosť. DOS plánujú otvoriť od júna a zmluvne bude spolupracovať so všetkými zdravotnými poisťovňami.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca dostala nový inkubátor

10.5.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Moderné prístroje pomáhajú lekárom zachrániť tých najmenších. Najnovšie sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca nachádza aj ďalší inkubátor, ktorý zdravotnícke zariadenie dostalo v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Levoča: Takmer 9000 zaočkovaných a len 7 pacientov s covid-19

10.5.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča každým dňom zaznamenáva zlepšenie pandemickej situácie. K dnešnému dňu poskytuje zdravotnú starostlivosť piatim pacientom na oddelení covid-19 a dvom na umelej pľúcnej ventilácii. Vo vakcinačnom centre boli zaočkované tisíce ľudí a antigénové testovanie ukazuje za tento týždeň nulovú pozitivitu. V nemocnici naďalej platí zákaz návštev a prísne protipandemické opatrenia.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zvyšuje kapacity očkovania až na 700 ľudí denne

10.5.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno síce eviduje pandemickú situáciu ako stabilnú, počas víkendu však prijala desiatich covid suspektných pacientov. Prioritou nemocnice v boji s pandémiou ostáva očkovanie. Okrem víkendového očkovania, keď svoju vakcínu dostalo 2000 registrovaných záujemcov, navyšuje nemocnica denný počet zaočkovaných z 250 až na 700 ľudí. Je to extrémna záťaž pre zdravotníkov, farmaceutov aj ostatný personál, ale nemocnica robí všetko preto, aby čo najviac ľudí v regióne čo najskôr vakcínu proti koronavírusu dostalo.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zaznamenala ďalšie zlepšenie pandemickej situácie. Dve očkovacie centrá sa vo Zvolene zlúčia do jedného

10.5.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen aj po ďalšom týždni môže skonštatovať zlepšenie pandemickej situácie. Poklesol počet pacientov, zvyšuje sa počet plánovaných operácií a zmenu čakajú aj očkovacie centrá. Dve vakcinačné centrá - v nemocnici a v budove Doprastavu sa zlúčia do jedného, čo umožní efektívnejšie očkovanie registrovaných záujemcov z regiónu Zvolena a okolia.

Celý článok


Pandémiu covidu vystriedala v bánovskej nemocnici záťaž na interné oddelenie. Množia sa ťažké postcovidové stavy – tzv. long COVID

7.5.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pandémia koronavírusu pozvoľna každým dňom ustupuje. Paradoxne, objavuje sa nový fenomén, a to výrazne narastá počet postcovidových komplikácií u pacientov, ktorí aj týždne po prekonaní COVIDu majú vážne ťažkosti, prekonali súvisiace závažné diagnózy ako infarkt myokardu, ochorenia pečene, hrubého čreva, nevládzu byť aktívny tak, ako pred ochorením SARS-Cov-2 a návrat do normálu je veľmi ťažký a zdĺhavý. A výnimkou nie sú ani pacienti, ktorí mali ľahký priebeh ochorenia. O konkrétnych poznatkoch sa s nami podelila MUDr. Soňa Lobotková, lekárka Interného oddelenia Nemocnice AGEL Bánovce, ktorá spolu s kolegami každý deň takýchto pacientov lieči.

Celý článok


Artroskopická operácia môže zdravotné problémy vyriešiť už do polhodiny

6.5.2021 / AGEL Clinic

Bolestivé stavy po úrazoch kolena či ramena trápi mnoho ľudí a nezriedka aj dlhý čas. Odborníci v AGEL Clinic, špecializovanej nemocnici v Bratislave, vedia tieto problémy vyriešiť zákrokom, ktorý trvá nanajvýš pol hodiny. Reč je o artroskopických operáciách, ktoré sa realizujú v rámci jednodňovej chirurgie.

Celý článok


Handlovská nemocnica už operuje aj pacientov v rámci plánovanej operatívy

6.5.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová už v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti spustila aj plánované operácie. Umožnil to priaznivý vývoj pandemickej situácie. Aj keď v nemocnici ešte majú aj pacientov aj zamestnancov s koronavírusom, tieto čísla každým dňom klesajú. Zdravotníci teraz stoja pred ďalšou veľkou výzvou. Zvládnuť nápor pacientov, ktorí dlhé mesiace na svoje zákroky museli čakať.

Celý článok


Komárňanská nemocnica bude očkovať proti koronavírusu aj cez víkend

6.5.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno bude vo svojom očkovacom centre očkovať aj tento víkend. Vzhľadom na vyššie dodávky vakcíny Pfizer/Biontec v sobotu aj v nedeľu podajú zdravotníci vakcíny dvom tisíckam ľudí. Výrazne sa tak zníži počet čakajúcich, ktorí sú zaregistrovaní v čakárni kormárňanskej nemocnice, ale svoju vakcínu zatiaľ nedostali. Pomocnú ruku podalo aj mesto Komárno, ktoré zabezpečí usmerňovanie pacientov a dozor mestskou políciou a vypomôže aj s administratívnymi pracovníkmi.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen modernizuje aj menšiu nemocnicu v Krupine

6.5.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pod Nemocnicu AGEL Zvolen patrí aj o niečo menšia Nemocnica AGEL Krupina, v ktorej pracuje cez 60 zamestnancov. Počas druhej vlny pandémie zohrala aj krupinská nemocnica dôležitú úlohu, pretože tu bolo vytvorené COVID oddelenie pre pacientov s koronavírusom. Po zlepšení pandemickej situácie je už nemocnica celá ,,biela“ a môžu sa v nej realizovať nové modernizačné projekty. Tým prvým je vybudovanie nadštandardných izieb na oddelení dlhodobo chorých.

Celý článok


V skalickej pôrodnici zavinujú bábätká moderne, ale v duchu skúsenosti starých mám a tradícií

5.5.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica ponúka maminkám moderné zavinovacie perinky. Získala ich darom od bývalej sociálnej pracovníčky nemocnice pani Mgr. Veroniky Buc, PhD. Zavinutie v perinke navodzuje u dieťatka pocit bezpečia a pomáha mu lepšie sa adaptovať na prostredie mimo maternice. Perinky slúžia najmä na upokojenie dieťatka.

Celý článok


Svetový deň hygieny rúk: „Umývaj si ruky – zachrániš život“

5.5.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) patrí piaty máj rukám a ich hygiene. Umývanie rúk a dodržiavanie základných princípov ich ochrany je mimoriadne dôležité. Presvedčili sme sa o tom najmä v poslednom období. Dodržiavanie hygieny a dezinfekcie je nevyhnutné najmä v zdravotníckom prostredí. Prečo a kedy je hygiena rúk dôležitá?

Celý článok


Svetový deň hygieny rúk: Keď sa dotýkame kľučiek a nákupných košíkov, akoby sme si podávali ruky s neznámymi ľuďmi

5.5.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Boj s pandémiou ochorenia COVID-19 sa už dlhé mesiace nesie v znamení rúšok, odstupov a umývania rúk. A práve dnes, 5. mája, si prostredníctvom každoročného Svetového dňa hygieny rúk pripomíname, aká dôležitá je prevencia pri spomalení šírenia infekcií. Svetový deň hygieny rúk je súčasťou iniciatívy Svetovej zdravotníckej organizácie SAVE LIVES: Clean your hands. Cieľom kampaní WHO je pripomenúť význam hygieny rúk nielen pre zdravotníkov, ale aj širokú laickú verejnosť. Hygienička Nemocnice AGEL Košice-Šaca MVDr. Ľubomíra Bodnárová v nasledujúcich riadkoch podrobne vysvetľuje, kedy a ako často si je potrebné umývať ruky a ktorý spôsob je ten správny?

Celý článok


Svetový deň hygieny rúk: „Umývaj si ruky – zachrániš život“

5.5.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Piaty máj patrí podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) rukám a ich hygiene. Niet pochýb, že umývanie rúk a dodržiavanie základných princípov je dôležité. Presvedčili sme sa o tom najmä v období posledných mesiacov. Dodržiavanie hygieny a dezinfekcie je veľmi dôležité najmä v zdravotníckom prostredí. Prečo a kedy je hygiena rúk dôležitá?

Celý článok


Levická nemocnica má vývoj pandémie pod kontrolou

4.5.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice má vývoj pandemickej situácie pod kontrolou, aj keď počet pacientov s koronavírusom od minulého týždňa mierne stúpol. Vo veľmi vážnom stave je už len jeden pacient, koronavírus nemá aktuálne nikto zo zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Komárňanská nemocnica pripravuje nové oddelenia nemocničnej lekárne

4.5.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocničná lekáreň Nemocnice AGEL Komárno sa bude sťahovať do nových priestorov. Tie budú tak povediac šité na mieru požiadavkám nemocničnej lekárne, ktorá vyše 25 rokov funguje v starých priestoroch. V rámci modernizácie viacerých častí nemocnice a predovšetkým v súvislosti s rozvojom jej aktivít v oblasti prípravy cytostatík, zabezpečenia nedostatkových liekov, ako aj s prípravou očkovacích látok proti koronavírusu je táto zmena nevyhnutná.

Celý článok


Zvolenská nemocnica už nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca

4.5.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen môže po veľmi dlhom čase skonštatovať, že neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca. Klesli aj čísla v počte hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Naopak, stúpajú čísla tak zaočkovaných zamestnancov, ako aj záujemcov, ktorí využili možnosť dať sa zaočkovať buď v očkovacom centre priamo v nemocnici, alebo vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca zaznamenávajú znižovanie počtu pozitívnych pacientov

3.5.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa výrazne stabilizovala. Naďalej platia prísne protiepidemické opatrenia.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zaočkovala za minulý týždeň takmer 8750 ľudí

3.5.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno aj naďalej eviduje stabilnú pandemickú situáciu. Hoci minulý týždeň zaznamenali aj nové príjmy pacientov, nemocnica eviduje nižší celkový počet pacientov s koronavírusom. Uplynulý týždeň vďaka vakcinačnému centru v nemocnici a trom veľkokapacitným očkovacím centrám, kde zdravotníci poskytujú pomoc a súčinnosť, dostalo takmer 8700 očkovancov.

Celý článok


V nemocniciach AGEL zistia, či sa vám po očkovaní proti COVID-19 vytvorili v tele ochranné protilátky

30.4.2021 / AGEL SK

Ste očkovaní a chcete vedieť, či sa vám v tele vytvorili protilátky po vakcinácii? Pomôžeme Vám. Desať nemocníc zdravotníckej siete AGEL ponúka vyšetrenie z krvi, ktoré identifikuje, či v tele máte neutralizačné protilátky IgG S1/S2 . Stačí prísť, nechať si odobrať krv a do dvoch dní máte výsledok

Celý článok


Krompašská nemocnica rozširuje prevádzku chirurgického oddelenia

30.4.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy od pondelka, 3. mája 2021 opätovne rozširuje činnosť oddelenia chirurgie. Umožnilo to výrazné zlepšenie pandemickej situácie. Oddelenie stihli aj vynoviť a je plne pripravené prijať ďalších pacientov.

Celý článok


Levická nemocnica finišuje s výstavbou urgentného príjmu. Pacientom bude slúžiť už v tomto roku

29.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice bude mať už v tomto roku nový urgentný príjem. Pandémia koronavírusu jej výstavbu spomalila minimálne, oproti plánu nastal posun len o cca dva mesiace. Stavba, na ktorej sa podieľa spolufinancovaním Európska únia má už úplne dokončený jeden z troch stavebných objektov, na ďalších dvoch práce finišujú. Nový urgentný príjem s úplne novým technickým a prístrojovým vybavením bude znamenať výrazné skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre pacientov z viac ako 160 000 spádovej oblasti.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce už realizuje plánované operácie

29.4.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Pandemická situácia to umožnila, a tak Nemocnica AGEL Zlaté Moravce už realizuje aj plánované operácie pacientov, ktorí nespadali do urgentnej operatívy a počas II. vlny pandémie museli ich operácie počkať. Operácie sa realizujú za prísnych protiepidemických opatrení, aby riziko nákazy koronavírusom bolo znížené na minimum. Nemocnica naďalej očkuje registrovaných záujemcov, posledné týždne však len ľudí 2. dávkou vakcíny vzhľadom na nedostatok vakcín.

Celý článok


Pre skalickú pôrodnicu je pandémia obrovskou výzvou a skúškou. Všetky bábätká covid pozitívnych rodičiek sa narodili zdravé

28.4.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou, člen skupiny AGEL, má najťažšie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Okrem bežných covidových pacientov museli zdravotníci v Skalici riešiť aj osobitnú skupinu pacientov s koronavírusom – budúce mamičky a rodičky. Špecifický prístup, špecifická situácia, keď sa radosť z očakávania bábätka spája s obavou, či to zvládne matka a ako sa jej diagnóza podpíše na dieťatku bola obrovskou výzvou aj pre skúsených zdravotníkov z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Čo všetko táto epocha priniesla opísal v rozhovore primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia skalickej nemocnice MUDr. Peter Budinský.

Celý článok


Handlovská nemocnica sa pripravuje na rozbeh plánovaných operácií. Príprava na operáciu a psychická pohoda pacienta sú rovnako dôležité ako samotná operácia

28.4.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Hoci takmer rok trvajúca pandémia koronavírusu plánované operácie zastavila a všetka pozornosť sa sústredila na akútne a covidové prípady, spolu s uvoľňovaním opatrení sa začínajú realizovať aj plánové operácie vrátane jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS). Tu je veľmi dôležitá celková tzv. perioperačná starostlivosť. Čo všetko zahŕňa tak pre pacienta ako aj z pohľadu zdravotníka sme zisťovali v Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Cenu primátora Komárna získala aj vedúca farmaceutka Nemocnice AGEL Komárno „Mám obrovskú výhodu, že moje povolanie je aj moje hobby.“

28.4.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má vo svojich radoch kolegyňu, ktorá sa môže pochváliť Cenou primátora mesta Komárno za rok 2021. V pondelok poobede si ju priamo z rúk primátora Komárna Bélu Keszégha prevzala vedúca farmaceutka Nemocnice AGEL Komárno PharmDr. Hajnalka Komjáthy PhD.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen je pripravená liečiť postcovidových pacientov

28.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pacienti, ktorí trpia zdravotnými ťažkosťami po prekonaní COVIDU-19 nájdu pomoc vo zvolenskej nemocnici. Na Fyziatricko – rehabilitačnom oddelení sú školené a skúsené fyzioterapeutky pod vedením MUDr. Jany Kramerovej pripravené pomôcť všetkým, ktorých trápia respiračné, neurologické a pohybové ťažkosti.

Celý článok


Primárka psychiatrie v Levoči: „Pandémia a zmeny, ktoré s ňou súvisia, postihli takmer každého človeka Koronavírus a duševné zdravie sú úzko prepojené

27.4.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Pandémia koronavírusu a jej mimoriadne závažný priebeh v II. vlne pandémie je, zdá sa, na Slovensku na ústupe. Boj o zdravie sa postupne presúva na iné diagnózy, ktoré však v pandémiou priamo či nepriamo súvisia. Je to predovšetkým postcovidový syndróm, ale sú to aj diagnózy súvisiace s oblasťou našej duše. Ide o rôzne psychické ochorenia, depresie, úzkostné stavy, adaptačné poruchy. Ako pandémia zamávala s našim psychickým zdravím nám v rozhovore detailne priblížila primárka Oddelenia psychiatrie Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Erika Gernáthová.

Celý článok


Levická nemocnica stále v pozitívnom trende, pacientov s koronavírusom nepribúda

26.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice aj naďalej hlási pozitívne informácie o vývoji pandemickej situácie. Tá je ustálená, počet pacientov s koronavírusom nepribúda, nemocnica naďalej nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca. Postupne sa zvyšuje počet plánovaných operácií a levickí zdravotníci sa pripravujú na spustenie veľkokapacitného vakcinačného centra.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dnes otvára vynovené oddelenie dlhodobo chorých. Zdravotníci už zaočkovali takmer 38 000 ľudí proti koronavírusu

26.4.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno po dvoch týždňoch rekonštrukcie spúšťa dnes činnosť vynoveného oddelenia dlhodobo chorých. Štatistiky hlásia stabilnú pandemickú situáciu, nemocnica má už len dvoch covid pozitívnych zamestnancov. Zdravotníci z Komárna sa podieľali na víkendovom otvorení veľkokapacitných vakcinačných centier v Šali a Štúrove, kde sa očkuje vakcínou Moderna.

Celý článok


Nemocnica AGEL Krompachy hlási zlepšenie pandemickej situácie. Pripravuje spustenie vakcinačného centra

26.4.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy, rovnako ako väčšina nemocníc, zaznamenala zlepšenie pandemickej situácie a mierny pokles pacientov s koronavírusom. Po dlhom čase nemocnica nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva nemocnica pripravuje spustenie očkovacieho centra priamo v areáli nemocnice.

Celý článok


volenská nemocnica hlási ďalší pokles pacientov s koronavírusom. Vo veľkokapacitnom očkovacom centre by sa malo očkovať už vakcínou Pfizer/Biontech

26.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen môže aj po ďalšom týždni konštatovať zlepšenie pandemickej situácie. Obavy, ako sa prejaví Veľká noc sa teda nepotvrdili. Nemocnica postupne spúšťa aj plánovanú operatívu. K zmene však dôjde vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu. Vakcínu AstraZeneca by mala nahradiť po novom vakcína Pfizer/Biontech.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce spúšťa plánované operácie

23.4.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce už niekoľko týždňov hlási zásadné zlepšenie pandemickej situácie. To znamená pozitívne informácie nielen pre pacientov s koronavírusom, ale aj pre ostatných pacientov, ktorí dlhé mesiace čakajú na svoje operácie, ktoré museli pre pandémiu počkať. Nemocnica teda v zmysle usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR spúšťa plánované operácie, tento proces však bude postupný a začína sa jednoduchšími operáciami.

Celý článok


Operácie v Nemocnici AGEL Bánovce už v bežnom režime

23.4.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce vďaka výrazne zlepšenej pandemickej situácii mohla nabehnúť na štandardný režim a hlási návrat k normálnemu stavu aj v oblasti plánovaných operácií. Je to veľmi dobrá informácia pre pacientov, ktorých zákroky sa museli odložiť, keďže sa realizovali len akútne operácie. Nemocnica už nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca, takže aj po stránke personálnej a technickej je plne vybavená realizovať odložené operácie.

Celý článok


Levočská nemocnica má špičkové vybavenie Rádiodiagnostického oddelenia. Prešlo kompletnou premenou a rekonštrukciou

22.4.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Po roku rekonštrukcie Rádiodiagnostického oddelenia Nemocnice AGEL Levoča sa pacienti i zamestnanci dočkali dlho očakávanej veľkej zmeny. Zrekonštruované rádiodiagnostické oddelenie sa so svojou novou tvárou nachádza v priestoroch pod psychiatriou a zároveň je prepojené s pripravovaným urgentným príjmom. Najväčším prínosom pre oddelenie je zakúpenie nových diagnostických prístrojov, ktorými sú CT prístroj, sonograf, digitálny RTG prístroj a digitálny mamograf s tomosyntézou, ktoré zvyšujú úroveň a kvalitu diagnostiky.

Celý článok


Mladý medik sa rozhodol pomáhať v bánovskej nemocnici Str„ach som mal hlavne prvých pár dní“

21.4.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Videl, rozhodol sa a okamžite nezištne pomohol. Takto priamočiaro pristúpil k svojmu pocitu pomáhať mladý medik Miroslav Gulika (24) z Topoľčian. V zmysle Hippokratovej prísahy išiel do prvej línie, a to do mobilného odberového miesta v nemocnici. Jeho pomoc si jeho kolegovia aj pacienti vážia, jemu to prinieslo neoceniteľné skúsenosti z praxe a skvelý tréning na krízové situácie.

Celý článok


Výstavba nového urgentného príjmu v Nemocnici AGEL Komárno pokračuje napriek pandémii podľa plánu

21.4.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nový urgentný príjem Nemocnice AGEL Komárno nadobudol reálne kontúry. Na prvý pohľad je už viditeľný nový skelet budovy, ktorá prepojí tri budovy tak, aby pacienti ani personál nemocnice nemuseli medzi nimi prechádzať zvonku. Práce aj dodávateľov, ktorí sa na urgentnom príjme podieľajú sa podarilo skoordinovať aj počas pandémie tak, že nedošlo k žiadnemu oneskoreniu.

Celý článok


Kežmarská nemocnica má nové elektrické polohovacie lôžka

20.4.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGE,L bude mať postupne na všetkých oddeleniach nové elektrické polohovateľné lôžka. Zvyšujú komfort a ošetrujúcim zdravotníkom uľahčujú manipuláciu s pacientom. Na interné oddelenie už bolo privezených 32 kusov nových lôžok.

Celý článok


Situácia v komárňanskej nemocnici sa naďalej zlepšuje. Komárňanskí zdravotníci pomôžu pri zriadení veľkokapacitných vakcinačných centier v Šali a Štúrove

20.4.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má najhoršie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Druhý týždeň po sebe hlási potešujúce správy o celkovom zlepšení pandemickej situácie. Naďalej klesá počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom, závažné stavy už nepribúdajú, minimálny je aj počet zamestnancov s covidom. Červené, covidové, má nemocnica aktuálne len jedno svoje poschodie. Prioritou zostáva očkovanie verejnosti, po Veľkokapacitnom očkovacom centre v Nitre podá Nemocnica AGEL Komárno pomocnú ruku aj pri zriadení a prevádzke očkovacích centier v Šali a Štúrove, ktoré by svoju činnosť mali rozbehnúť už počas nastávajúceho víkendu.

Celý článok


Výstavba urgentného príjmu pokračuje podľa plánu. Pandémia stavbu ovplyvnila len minimálne

20.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

V areáli Nemocnice AGEL Zvolen vyrastá už druhý rok moderný urgentný príjem so zázemím a vybavením hodným tretieho tisícročia. Hoci pandémia poznačila aj mnohé stavby a najmä dodávky materiálu, dopad na výstavbu nového zvolenského urgentu bol minimálny. Samotná stavba je aktuálne ukončená a začal proces odovzdania stavby a jej kolaudácia. Je predpoklad, že spustenie prevádzky nového urgentu zvolenskej nemocnice môžu pacienti očakávať už koncom tohto leta.

Celý článok


Pandemická situácia v kežmarskej nemocnici sa výrazne zlepšila. Nemocnica už neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca

19.4.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má zrejme najhoršie pandemické obdobie za sebou. Nemocnica hlási pokles covidových pacientov, zo zamestnancov už nikto nemá koronavírus. Ak tento priaznivý vývoj bude pokračovať, nemocnica postupne začne aj s plánovanými operáciami.

Celý článok


Pozitívny vývoj pandemickej situácie v levickej nemocnici pokračuje Pozvoľna začne s plánovanými operáciami

19.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Aj tretí týždeň po sebe má Nemocnica AGEL Levice dobré správy o vývoji pandemickej situácie. Znovu klesol počet pacientov s koronavírusom, noví pacienti pribúdajú len sporadicky a nemocnica nemá žiadnych covidových zamestnancov. Prioritou je aj naďalej očkovanie verejnosti, nemocnica je pripravená poskytnúť súčinnosť pri spustení veľkokapacitného očkovacieho centra v Leviciach.

Celý článok


S hemofíliou sa človek narodí, ochorenie sa však prejavuje iba u mužov

19.4.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Je nenápadná, ale môže byť zákerná. Hemofília. Genetické ochorenie krvi, ktoré sa prejavuje len u mužov. Uplynulý víkend sme si pripomenuli Svetový deň hemofílie, ktorý sa každý rok oslavuje na počesť zakladateľa Svetovej federácie hemofílie Franka Shnabela. Aj v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce majú s pacientami s hemofíliou bohaté skúsenosti.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Zvolen sa naďalej zlepšuje Nemocnica postupne začne s plánovanými operáciami

19.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Zdravotníci Nemocnice AGEL Zvolen majú to najhoršie zrejme za sebou. Už druhý týždeň po sebe nemocnica hlási zlepšenie pandemickej situácie, pokles covid pozitívnych pacientov. Najpozitívnejšou správou je, že k dnešnému dňu sa v nemocnici nenachádza žiadny pacient, ktorý by potreboval napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a vysunuté pracovisko - Nemocnica AGEL Krupina - sa stala kompletne bielou nemocnicou. Ak tento veľmi dobrý vývoj bude pokračovať, nemocnica by mohla pozvoľna spustiť aj plánované operácie, ako prvé tie menej závažné, kde sa nepredpokladajú ťažké pooperačné stavy.

Celý článok


Dnes je Medzinárodný deň uvedomenia si stresu. Ako stres vnímajú a riešia v Nemocnici AGEL Handlová? Stres. Podľa všeobecnej klasifikácie nešpecifická obranná reakcia organizmu, ktorá je

16.4.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Stres. Podľa všeobecnej klasifikácie nešpecifická obranná reakcia organizmu, ktorá je objektívne zistiteľná podľa chemických a fyziologických prejavov tela. Podľa každodennej reality menšie či väčšie situácie, ktoré dokážu poriadne zatriasť našim životom. Tie menšie stresy berieme ako samozrejmosť, tie väčšie nám dávajú poriadne zabrať a výrazne ovplyvňujú náš život. Aby sme sa so stresom dokázali vysporiadať, alebo ten závažný prekonať, prvou podmienkou je si ho objektívne uvedomiť. Práve dnešný deň, 16. apríl je Medzinárodným dňom uvedomenia si stresu. Ako stres vnímajú a riešia zdravotníci aj pacienti v Nemocnici AGEL Handlová?

Celý článok


Cesta najvzácnejšej tekutiny od darcu po príjemcu. Viete, čo všetko sa deje s vašou krvou po darovaní?

16.4.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Pravidelní darcovia krvi vedia, čo ich čaká na transfuziologickom oddelení Nemocnice AGEL Levoča a ako prebieha proces darovania krvi. Noví darcovia sa to naučia už pri prvom odbere. Čo sa však deje s krvou potom? Aká je cesta krvi po darovaní? Prevedieme vás celým procesom a ukážeme vám, kde putuje vaša krv po jej darovaní na transfuziologickom oddelení.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala takmer 150 žiakov a učiteľov základnej školy v Krupine šetrnými testami PCR zo slín

16.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Minulotýždňová výborná skúsenosť s testovaním školákov a škôlkárov vo Zvolene šetrnými testami zo slín mala dnes pokračovanie v neďalekej Krupine. Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s mestom Krupina tu dnes otestovala takmer 150 detí a učiteľov prvého stupňa a žiakov 8. a 9. ročníka Základnej školy Jozefa Cígera Hronského, ktorí majú nastúpiť do školy od pondelka, 19. apríla. Samotné testovanie koordinovalo laboratórium AGELLAB, na testovanie boli použité PCR testy zo slín českej spoločnosti DIANA Biotechnologies.

Celý článok


Levické mamičky sa môžu tešiť z nových pôrodných postelí

15.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Levice patrí dlhodobo k vyhľadávanému miestu, kam chodia budúce mamičky zo širokého okolia priviesť na svet svoje bábätká. Toto oddelenie neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o svojich pacientov a má ďalšiu potešujúcu správu. Na rodičky čakajú na oddelení nové pôrodné postele.

Celý článok


Na mamografické vyšetrenie sa v komárňanskej nemocnici pacientky dostanú bez dlhého čakania

15.4.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Mamografia predstavuje dôležité vyšetrenie v prevencii rakoviny prsníka, ktoré by sa malo vykonávať u žien nad 40 rokov v dvojročných intervaloch. V Nemocnici AGEL Komárno je k dispozícii zrekonštruované mamografické pracovisko s digitálnym prístrojom a pacientky na vyšetrenie čakajú nanajvýš pár dní.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

13.4.2021 / AGELLAB SK

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici je stabilizovaná

13.4.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy pandemickú situáciu zvláda, počet pacientov už niekoľko týždňov rapídne nerastie. Priaznivé sú čísla v počte covid pozitívnych zdravotníkov, ktoré sa pohybujú v jednotkách. Je to zrejme už výsledok očkovania. Na povolenie navštíviť svojich príbuzných v nemocnici si však ešte musíme počkať.

Celý článok


Kežmarská nemocnica počas marca zvládla pomoc kolegom z Popradu Zaznamenali tu vyše 30% nárast pôrodov

12.4.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, mala počas mesiaca marec zvýšený počet rodičiek aj pôrodov. Bolo to spôsobené rekonštrukciou pôrodnice v Poprade, ktorej rodičky boli presmerované práve do kežmarskej nemocnice. Nárast pôrodov bol počas mesiace marec približne o 31%. Nemocnica však vďaka nasadeniu svojich zdravotníkov, ako aj vďaka spolupráci s popradskými kolegami všetko zvládla.

Celý článok


Pandemická situácia v levickej nemocnici sa zlepšuje najmä u závažných prípadov koronavírusu

12.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice nemá po dlhom čase niekoľkých mesiacov v tejto chvíli žiadneho pacienta s koronavírusom, ktorého stav si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Aj tento fakt, spolu s tým, že neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca dokazuje zlepšenie pandemickej situácie v nemocnici.

Celý článok


Komárňanská nemocnica hlási zlepšenie pandemickej situácie

12.4.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Na túto informáciu sme čakali niekoľko týždňov. Nemocnica AGEL Komárno hlási potešujúce správy o celkovom výraznom zlepšení pandemickej situácie. Poklesol počet pacientov s koronavírusom, nízke je aj číslo zdravotníkov s covidom. Objavil sa však nový fenomén, pribúda pacientov, ktorí sa vyliečili z covidu, ale ktorí majú závažné postcovidové komplikácie. Nemocnica má okrem starostlivosti o svojich pacientov naďalej ako jednu zo svojich priorít vakcináciu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica po týždňoch nasadenia všetkých síl a prostriedkov hlási zlepšenie pandemickej situácie

12.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pozitívny vývoj pandémie koronavírusu sa odrazil aj v reálnej situácii Nemocnice AGEL Zvolen. Za uplynulý týždeň tu poklesol počet covid pozitívnych pacientov i zamestnancov. Prioritou nemocnice zostáva vakcinácia, týždenne nemocnica zaočkuje vyše 2100 záujemcov či už priamo vo vakcinačnom centre v nemocnici alebo vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu vo Zvolene.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce už zaočkovala vyše 5600 záujemcov Celková pandemická situácia sa v nemocnici zlepšuje

9.4.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce aktívne očkuje vo svojom vakcinačnom centre záujemcov o podanie vakcíny proti koronavírusu. Od marca už celkovo podala vyše 5600 vakcín, nemocnica očkuje vakcínou PfizerBiontech.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021 / AGELLAB SK

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Gastroenterologická ambulancia v levickej nemocnici za polroka pomohla viac ako 400 pacientom

8.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice od vlaňajšieho 1. októbra prevádzkuje na 2. poschodí v budove polikliniky gastroenterologickú ambulanciu, ktorá sa zaoberá širokou škálou diagnóz dospelých. Pacienti sú s touto ambulanciou veľmi spokojní, pretože sa im dostane odborná pomoc a oceňujú aj to, že na potrebné vyšetrenia sa dostanú rýchlo.

Celý článok


Elektrikár venoval bánovskej nemocnici chrániče uší na respirátory

8.4.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Originálny nápad, nezvyčajné prevedenie a nezištný dar. Týmito slovami je možné vystihnúť super nápad mladého muža z Bánoviec. Pre potreby zdravotníkov aj verejnosti vyrába praktické plastové chrániče, ktoré zabraňujú tlaku na uši pri použití respirátorov. Nemocnica AGEL Bánovce si drobnú pomôcku pochvaľuje.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Pozitívny vývoj pandemickej situácie v levickej nemocnici Veľkonočné sviatky spomalili

7.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice môže po Veľkonočných sviatkoch skonštatovať, že pozitívny vývoj pandemickej situácie sa nateraz zabrzdil. Hoci celkovo počet pozitívnych pacientov len mierne narástol a nemocnica nemá žiadneho zamestnanca s koronavírusom, intenzivististické lôžka sú stále plné. To si vyžaduje stále enormné nasadenie zdravotníkov. Súčasná zatiaľ neumožňuje otvoriť nemocnicu aj pre príbuzných pacientov, takže návštevy zostávajú zakázané.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

7.4.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Spisovateľ sa Nemocnici AGEL Zlaté Moravce za očkovanie poďakoval originálnym darčekom

6.4.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce a jej vakcinačné miesto zaznamenali v posledných týždňoch mnoho poďakovaní od spokojných ľudí, ktorí v nemocnici absolvovali očkovanie proti koronavírusu. V rodinnej atmosfére menšieho miesta si pochvaľujú najmä ochotu, ústretovosť, bezproblémovosť a skvelú organizáciu. Každé poďakovanie zdravotníkov v neľahkej dobe poteší a povzbudí, jedno z nich však bolo originálne. Spisovateľ a historik Miroslav Pius venoval nemocnici a jej zdravotníkom z vďačnosti svoju knihu „Z detstva neujdeš.“

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa pandemická situácia zlepšuje

6.4.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno zaznamenala počas uplynulých dní mierne zlepšenie celkovej pandemickej situácie. Poklesol tak počet covidových pacientov, ako aj ubudlo zamestnancov, ktorí boli na PN z dôvodu pozitivity na koronavírus. Nemocnica už vo svojom vakcinačnom centre a pri výpomoci vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Nitre zaočkovala spolu vyše 32 000 ľudí.

Celý článok


Levická nemocnica a jej režim počas Veľkonočných sviatkov

1.4.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice bude počas nadchádzajúcich sviatkov fungovať v štandardnom režime ako počas voľných dní. Všetci pacienti, ktorým to zdravotný stav dovoľuje, budú prepustení do domáceho liečenia. V obmedzenom režime bude fungovať mobilné odberové miesto ako aj vakcinačné centrum v nemocnici.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie kežmarskej nemocnice má tri nové inkubátory, na ďalších oddeleniach pribudli nové USG prístroje

31.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL má na novorodeneckom oddelení tri nové inkubátory pre bábätká. Na príjmovej gynekologicko-pôrodníckej ambulancii a na internom oddelení zase pribudol nový USG prístroj pre dospelých a na detskej gastroenterologickej ambulancii je v prevádzke nový USG prístroj pre deti, ktorý slúži aj pre potreby detskej neurologickej ambulancie a detského oddelenia.

Celý článok


Ako bude fungovať Nemocnica AGEL Zlaté Moravce počas Veľkonočných sviatkov?

31.3.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa s blížiacimi Veľkonočnými sviatkami pripravuje na fungovanie v štandardnom režime ako v dňoch pracovného voľna. Pacientov, ktorým to dovoľuje zdravotný stav, prepustia do domáceho liečenie a tí môžu sviatky stráviť so svojimi príbuznými. Pracovný čas v mobilnom odberom mieste bude skrátený a vakcinačné centrum bude štyri dni zatvorené.

Celý článok


Mobilné odberové miesto v handlovskej nemocnici bude testovať aj počas Veľkonočných sviatkov

31.3.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová zabezpečila pre verejnosť bezplatné antigénové testovanie aj počas Veľkej noci s výnimkou Veľkonočnej nedele. Zdravotníci sa starajú, ako vždy počas sviatkov, o štandardné fungovanie nemocnice, všetci pacienti, ktorým to zdravotný stav dovolí, budú prepustení do domáceho liečenia.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce počas Veľkej noci zabezpečí štandardný režim fungovania ako počas voľných dní

31.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Veľkonočné sviatky v Nemocnici AGEL Bánovce budú v štandardnom režime, nemocnica zabezpečí zdravotnú starostlivosť pre všetkých hospitalizovaných pacientov, ktorých zdravotný stav neumožňuje prepustenie do domáceho liečenia. Mobilné odberové bude otvorené aj počas sviatkov, vakcinačné centrum bude pracovať v obmedzenom režime.

Celý článok


Nemocnica AGEL Krompachy bude počas Veľkej noci fungovať v štandardnom režime

31.3.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy bude počas Veľkonočných sviatkov fungovať v štandardnom režime ako v dňoch pracovného voľna. Pacientov, ktorým to dovoľuje zdravotný stav, prepustia do domáceho liečenia a tí môžu sviatky stráviť so svojimi príbuznými. Pracovný čas v mobilnom odberovom mieste bude skrátený.

Celý článok


Spoločnosť AGEL vo svojich vakcinačných centrách zaočkovala už vyše 65 000 ľudí proti koronavírusu

30.3.2021 / AGEL SK

Sieť nemocníc AGEL sa významným spôsobom podieľa na očkovaní verejnosti na Slovensku. Osem vakcinačných centier zriadených po celom Slovensku v Nemocniciach AGEL v Komárne, Leviciach, Skalici, Zvolene, Levoči, Košiciach-Šaci, Bánovciach a v Zlatých Moravciach od začiatku testovania vďaka svojim vyškoleným zdravotníkom a farmaceutom zaočkovala spolu už vyše 65 000 ľudí. Vo Zvolene a v Nitre spoločnosť AGEL výrazne pomohla aj pri spustení a činnosti tamojších veľkokapacitných očkovacích centier.

Celý článok


Levická nemocnica opäť zaznamenala zlepšenie pandemickej situácie

29.3.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice už druhý týždeň po sebe zaznamenala zlepšenie vo vývoji pandemickej situácie. Opäť poklesol počet pacientov s kroronavírusom a nemocnica má opäť nulu v počte covid pozitívnych zamestnancov. Nemocnica má výborné výsledky vo vakcinácii, prekročila už číslo 25 000 zaočkovaných registrovaných záujemcov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce zaznamenala pokles pacientov s koronavírusom

29.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce si po týždňoch extrémneho nasadenia môže aspoň z časti vydýchnuť. Za uplynulé dni totiž zaznamenala pokles pacientov s koronavírusom, pozitívne sú aj čísla zdravotníkov s covid-19. Všetci dúfajú, že situácia sa bude už len zlepšovať. V nemocnici však stále platia prísne protiepidemické opatrenia a zákaz návštev.

Celý článok


Vývoj pandémie v levočskej nemocnici kulminuje, nemocnica sa stará o 33 pacientov s koronavírusom

29.3.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča robí všetko preto, aby situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu zvládla. Oproti iným zariadeniam tu zatiaľ nezaznamenali pokles pacientov, ale chod nemocnice majú zdravotníci pod kontrolou. Vzhľadom na situáciu v regióne nemocnica vypomáha aj okolitým zdravotníckym zariadeniam. V nemocnici naďalej platia prísne protiepidemiologické opatrenia, zákaz návštev a nemocnica poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť.

Celý článok


Sociálna pracovníčka handlovského senior centra: „Je to pre mňa poslanie“

26.3.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

V apríli bude presne rok, odkedy pôsobí Mgr. Andrea Turčanová na pozícii sociálnej pracovníčky Nemocnice AGEL Handlová ako aj Senior centra Sv. Kataríny. Celý rok pracuje v podmienkach, ktoré výrazne ovplyvnila pandémia koronavírusu, stará sa o pacientov, klientov seniorcentra, aby vyriešila tie bežné aj neuveriteľné problémy. Poviete si: „Nevďačné povolanie.“ Mgr. Turčanová má však presne opačný názor, túto prácu miluje a považuje ju za poslanie.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce rozdala pacientom seniorom balíčky pomoci

26.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Aktuálna pandemická situácia veľmi negatívne postihla najmä seniorov. Okrem hrozby koronavírusu sú „uväznení“ doma, bez možnosti osobného kontaktu s rodinou, priateľmi, podľa ich aktuálneho zdravotné stavu nemajú mnohí ani možnosť si zabezpečiť všetko potrebné. O to horšie, ak sa ocitnú v nemocnici v súvislosti s dlhodobejšími diagnózami. S cieľom pomôcť hospitalizovaným seniorom v sieti zdravotníckych zariadení AGEL prišla NADÁCIA AGEL s originálnym projektom určeným práve pre týchto pacientov. Pripravila 1000 kusov tzv. „Balíčkov pohody“. Je v nich všetko, čo pacient, senior bude potrebovať a nemusí sa trápiť tým, kde a ako si veci zoženie. Balíčky pohody urobili radosť aj pacientom seniorom v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Operačné sály kežmarskej nemocnice majú nové vybavenie

24.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa neustále snaží zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti aj modernizáciou svojho prístrojového vybavenia. Poslednou novinkou je moderné technické a prístrojové zabezpečenie operačných sál. Tie majú nové operačné stoly s novým osvetlením s operačnými LED lampami. Pribudol aj laparoskopický prístroj, ktorý disponuje modernými funkciami a využíva sa nové laparoskopické inštrumentárium.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zaznamenala výrazné zlepšenie pandemickej situácie

24.3.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zaznamenala v uplynulých dňoch zlepšenie vývoja pandemickej situácie. Počet pacientov s koronavírusom klesol a aj v regióne je cítiť pokles počtu nových prípadov. Zlepšila sa aj situácia s covid pozitívnymi zdravotníkmi, je to zrejme už pozitívny efekt očkovania.

Celý článok


Handlovská nemocnica ponúka odbornú prax pre budúcich medikov a sestry

24.3.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová má vytvorené všetky podmienky, aby si ju študenti medicíny či budúce sestry a zdravotní asistenti mohli vybrať ako miesto, kde budú vykonávať svoju povinnú odbornú prax. Výhodou menšej regionálnej nemocnice je individuálny prístup, možnosť vidieť a pod dohľadom skúsených odborníkov sa podieľať na konkrétnych medicínskych úkonoch. Výhodou je tiež ochota a ústretovosť skúsených lekárov.

Celý článok


Covid oddelenia v levočskej nemocnici dostali veterníky napečené od študentov

22.3.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Na Interné oddelenie a Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Levoča, dostali zdravotníci sladkú posilu. Ako symbolické poďakovanie za ich prácu im bolo venovaných sto zákuskov - veterníkov. Napiekli ich pre nich mladí cukrári, študenti končiaceho ročníka Strednej odbornej školy služieb Majstra Pavla v Levoči.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici sa mierne zlepšila

22.3.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy patrí medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré za posledné dni eviduje mierne zlepšenie vo vývoji pandemickej situácie. Zdravotníci už rok bojujú s koronavírusom, obetavo poskytujú starostlivosť tak pacientom s koronavírusom, ale aj s inými diagnózami. Všetci veria, že pozitívny trend ustupovania covidu bude pokračovať.

Celý článok


Kežmarská nemocnica výrazne postúpila v ankete spokojnosti pacientov zdravotnej poisťovne Dôvera

19.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenala výrazný úspech v ankete o najlepšiu nemocnicu, ktorú organizuje zdravotná poisťovňa Dôvera. Jej poistenci hodnotili spokojnosť s poskytovanými službami nemocníc z pohľadu pacienta. V kategórii všeobecných nemocníc sa kežmarská nemocnica umiestnila na 8. mieste spomedzi 44. Po minuloročnej 26. pozícii je to posun nahor o 18. miest.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce má nové komunikačné prístroje na oddelení dlhodobo chorých

19.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Rýchla a efektívna komunikácie, ľahká obslužnosť pre každého pacienta. To sú základné predpoklady na to, aby pacientom, ktorí sú dlhodobo so závažnými diagnózami hospitalizovaní v Nemocnici AGEL Bánovce, mohli čo najskôr privolať službukonajúceho zdravotníka, ak sa ich zdravotný stav nečakane zhorší, alebo majú iný závažný problém. Hoci nemocnica má v tomto smere vybudované všetky potrebné komunikátory, posledné dni sa tak pacienti, ako aj zdravotníci tešia novinke. Na oddelení dlhodobo chorých pribudli nové komunikačné prístroje, ktoré nemocnici venovala Nadácia Gabor.

Celý článok


Krompašská nemocnica si polepšila v hodnotení nemocníc poistencami zdravotnej poisťovne Dôvera

18.3.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy zaznamenala úspech v podobe skvelého 6. miesta spomedzi 44 všeobecných nemocníc v ankete zdravotnej poisťovne Dôvera. Dotazovaní boli jej poistenci, ktorí hodnotili spokojnosť s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v tej ktorej nemocnici z pohľadu pacienta. Oproti vlaňajšku si nemocnica polepšila o tri miesta.

Celý článok


Seniori na oddelení dlhodobo chorých v kežmarskej nemocnici dostávajú balíčky pohody od NADÁCIE AGEL

17.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

NADÁCIA AGEL si tentokrát pripravila užitočnú pozornosť pre seniorov na oddelenia dlhodobo chorých. Balíčky pohody prišli aj do Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, a tešia sa obľube u starších pacientov. Balíček obsahuje rôzne drobnosti, ktoré sú nielen pre potešenie, ale najmä pre úžitok.

Celý článok


Pandemická situácia v handlovskej nemocnici je stále vážna, ale pod kontrolou

17.3.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Zdravotníci v handlovskej nemocnici sa starajú o takmer 40 pacientov s koronavírusom, čomu sa prispôsobil aj chod nemocnice. Očkovanie, ktoré už absolvovala väčšina zamestnancov, ktorí oň prejavili záujem, pomohlo v tom, že výrazne nepribúda počet infikovaných z radov zdravotníkov. Títo sa naplno môžu venovať poskytovaniu zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa od minulého týždňa očkuje už aj verejnosť

16.3.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V novovzniknutom vakcinačnom centre v Nemocnici AGEL Levoča sa od milého týždňa očkuje proti koronavírusu už aj verejnosť. Počas troch dní nemocnica zaočkovala vyše 460 ľudí a v očkovaní verejnosti bude pokračovať celý tento týždeň. Naďalej platí, že na očkovanie sa prihlasujú záujemcovia prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Lekáreň AGEL Levoča ponúka široký sortiment výživových doplnkov s obsahom vitamínov

15.3.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Lekáreň AGEL Levoča ponúka široký výber liečiv, zdravotníckych pomôcok a výživových doplnkov s obsahom vitamínov a minerálov. Dopĺňanie týchto látok je dôležité a mnohí to pociťujú najmä v tomto období. Pre správnu funkciu ľudského tela sú minerály a vitamíny nesmierne dôležité. To, čo neprijmeme v dostatočnom množstve v strave, môžeme jednoducho doplniť pomocou voľne dostupných vitamínov.

Celý článok


Krompašská nemocnica má pandemickú situáciu pod kontrolou

15.3.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy je stále v plnom nasadení čo sa týka aktuálnej pandemickej situácie. Zaťažkávajúcou skúškou sú pre nemocnicu najmä víkendy, kedy je privezených viac pacientov s covidom ako cez bežné dni v týždni. Pandémia v regióne zatiaľ nepoľavuje, nemocnica má kapacity pre covidových pacientov takmer naplnené.

Celý článok


„Za túto príležitosť som veľmi vďačná, práca v mobilnom odberovom mieste je pre mňa veľkým prínosom,“ hovorí medička Zuzka, ktorá pomáha v AGEL Clinic

12.3.2021 / AGEL Clinic

Pandémia koronavírusu, ktorá už rok sužuje Slovensko, priniesla okrem iného aj možnosť pre študentov medicíny a zdravotníkov naučiť sa priamo v teréne nové veci, na ktoré ich štúdium nepripraví. Medička Zuzka Fandlová sa rozhodla pomôcť našim zdravotníkom a jej pôsobiskom sa na istý čas stalo mobilné odberové miesto v bratislavskej AGEL Clinic.

Celý článok


Kežmarská pôrodnica je pripravená pomôcť po uzavretí popradskej pôrodnice

12.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je pripravená pomáhať s rodičkami, ktoré budú presmerované z popradskej nemocnice. Uzatvorenie popradskej pôrodnice si vyžiadala zásadná rekonštrukcia. Kežmarská nemocnica vyjde kolegom z Popradu v ústrety a poskytne budúcim mamičkám zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa aktuálny stav ohľadom pandemickej situácie výrazne nemení

12.3.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča je momentálne 21 covid pozitívnych pacientov na internom oddelení a na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny sú 3 pacienti napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Počet pozitívnych zamestnancov a zamestnancov v karanténe sa v období posledných týždňov pohybuje približne v rovnakých číslach. Nemocnica má vývoj pandémie pod kontrolou.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa stala vakcinačným miestom

11.3.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce sa stala oficiálnym vakcinačným miestom. Pre veľký záujem verejnosti o očkovanie proti koronavírusu a plne obsadené kapacity v okolitých centrách v regióne, Nemocnica AGEL Zlaté Moravce promptne zareagovala a od dnešného dňa realizuje očkovanie verejnosti proti koronavírusu.

Celý článok


Bánovská nemocnica obnovila činnosť oddelenia dlhodobo chorých

10.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce od 8. marca 2021 obnovila poskytovanie zdravotnej starostlivosti na Oddelení dlhodobo chorých. To bolo z dôvodu vysokého počtu covid pozitívnych zamestnancov a nedostatku zdravotníkov, ktorí by sa o pacientov mohli starať, dočasne zatvorené od 1. februára. Od včera teda oddelenie funguje v plnom režime a už prijíma pacientov, ktorí si vyžadujú dlhodobú následnú zdravotnú starostlivosť. Ide o necovidových pacientov.

Celý článok


Pandemická situácia v kežmarskej nemocnici je priaznivá

8.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, má aktuálnu pandemickú situáciu v porovnaní s inými zdravotníckymi zariadeniami priaznivú. Počet pacientov aj zamestnancov s koronavírusom nedosahuje vysoké čísla. Od minulého týždňa nemocnica zaviedla nové dva druhy testov na koronavírus pre samoplatcov šetrné antigénové testy výterom z prednej časti nosa a PCR testy zo slín.

Celý článok


Handlovská nemocnica pandemickú situáciu zvláda, hoci počet covidových pacientov neklesá

8.3.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová vďaka organizačným opatreniam a nasadeniu všetkých síl a prostriedkov má aktuálnu pandemickú situáciu pod kontrolou. Počet covid pozitívnych pacientov v regióne neklesá, v nemocnici sa starajú o vyše 30 pacientov. Dobrou správou je nízky počet zamestnancov s koronavírusom, čo je už výsledok očkovania.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce má vývoj pandémie koronavírusu pod kontrolou aj keď pacientov s koronavírusom je stále veľa

8.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce má vývoj pandémie koronavírusu pod kontrolou, aj keď v regióne stále narastá počet pozitívnych pacientov. Nemocnica má už niekoľko týždňov svoje kapacity naplnené takmer na maximum, vďaka viacerým organizačným opatreniam situáciu zvláda. Zlepšil sa stav zamestnancov, viacerí nosní lekári a sestry sa už vrátili z karantény, veľkým prínosom je aj zaočkovanie zamestnancov.

Celý článok


Pandémia je tu s nami už rok. Na ktorý deň bánovská lekárka nikdy nezabudne?

5.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok a zdravotníci si siahli na dno svojich ľudských síl. Presne 6. marca 2020 bol na Slovensku zaznamenaný prvý prípad koronavírusu. Počas prvých mesiacov nikto ani len nepredpokladal, že po roku budú prípady nakazených koronavírusom stúpať a už vôbec nie, že denne budú po celom Slovensku umierať desiatky ľudí. Lekárov a sestry zasiahla táto situácia profesijne, ale aj osobne a my sme sa pýtali doktorky z Nemocnice AGEL Bánovce, na ktorý deň počas pandémie nikdy nezabudne.

Celý článok


Koniec nepríjemnému testovaniu. Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy zo slín a antigénové testy výterom z prednej časti nosa

4.3.2021 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL prichádza na Slovensku hneď s dvomi novinkami v testovaní ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa si záujemcovia môžu overiť, či sú pozitívni na SARS CoV-2 antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a RT-PCR testom zo slín. Obidva testy znamenajú koniec nepríjemnému testovaniu z nosohltana, sú oveľa príjemnejšie najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade pozitívneho výsledku PCR zo slín je informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu.

Celý článok


Mamičky v kežmarskej nemocnici dostávajú knižočku spomienok

4.3.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vďaka spolupráci s poisťovňou UNION dostávajú mamičky v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, milé knižočky, do ktorých si budú môcť zapisovať prvé kroky a spomienky svojich bábätiek. Ku knižočke dostanú aj certifikát, na ktorom sú napísané úplne prvé údaje ich bábätka s mierami.

Celý článok


Smutné prvé výročie pandémie na Slovensku. Na ktorý deň pandémie primárka v Handlovej nikdy nezabudne?

4.3.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok, od kedy sa 6.marca 2020 objavil prvý prípad na Slovensku a počas ktorého si najmä zdravotníci siahli na dno svojich ľudských síl. Počas prvých mesiacov nikto ani len nepredpokladal, že po roku budú prípady nakazených koronavírusom stúpať a už vôbec nie, že denne budú po celom Slovensku umierať desiatky ľudí. Lekárov a sestry zasiahla táto situácia profesijne, ale aj osobne, ako nám prezradila primárka handlovskej nemocnice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce má nový anestéziologický prístroj

4.3.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce v rámci modernizácie svojho prístrojového vybavenia zabezpečila úplne nový anestéziologický prístroj. Moderný prístroj za vyše 22 000 EUR zadovážila nemocnica z vlastných zdrojov a patrí medzi špičkové stroje na trhu.

Celý článok


Na bezplatné antigénové testovanie v Nemocnici AGEL Krompachy sa dá objednať na presný čas

2.3.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy od polovice februára prevádzkuje bezplatné mobilné odberové miesto na základe zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva SR. Novinkou je, že od 1. marca majú záujemcovia o testovanie možnosť sa objednať na presný čas, čo odstráni prípadné dlhšie čakacie doby.

Celý článok


Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

1.3.2021 / AGEL SK

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, je pod kontrolou. Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s koronavírusom. Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa testuje od pondelka do nedele

1.3.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča je možnosť antigénového testovania už počas celého týždňa, vrátane víkendu. Časový harmonogram bezplatného antigénového testovania, ktoré možno absolvovať je od pondelka do nedele, v čase od 08:00 do 16:00. Registrácia je možná prostredníctvom webu wwwkorona.gov.sk. Taktiež je v nemocnici možnosť zistenia prítomnosti protilátok proti ochoreniu COVID-19.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa dá otestovať už aj sobotu

26.2.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je možnosť antigénového testovania už až počas soboty. Taktiež sa mení aj časový harmonogram bezplatného antigénového testovania, ktoré bude možné od pondelka do soboty od 08:00 do 16:00 hod. Registrácia je možná prostredníctvom webu www.korona.gov.sk.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce potrebuje trikrát viac kyslíka ako v lete pre pacientov s koronavírusom

26.2.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Aktuálna pandemická situácia si vyžiadala aj úplne inú logistiku a objednávanie zásob kyslíka pre nemocnice. Výrazne stúpla jeho každodenná spotreba, a to najmä pre pacientov s koronavírusom. Rovnaký trend zaznamenala aj Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, ktorej spotreba kyslíka stúpla oproti letu 2020 viac ako trojnásobne. Vedenie nemocnice robí všetko preto, aby zásoby kyslíka pre pacientov boli dostatočné a jeho dodávka bezproblémová.

Celý článok


V AGEL Clinic operujú kŕčové žily najmodernejšou metódou

25.2.2021 / AGEL Clinic

Kŕčové žily, ktoré sa nazývajú aj varixy, nie sú len estetickým problémom, ale môžu viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Práve toto ochorenie je častou príčinou návštevy AGEL Clinic, kde je možné operačne najmodernejšou metódou kŕčové žily odstrániť.

Celý článok


Nadácia Križovatka darovala kežmarskej nemocnici monitory dychu pre novorodencov

24.2.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nadácia Križovatka už po druhýkrát obdarovala novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, monitormi dychu pre bábätká. Sedem nových monitorov poslúži na novorodeneckom oddelení a budú mať na starosti monitorovanie dychu dieťatka. Vďaka nim sa prechádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku ich života. Lepšou alternatívou je zapožičanie prístroja a nie jeho zakúpenie. Prečo?

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce má nominantku na Slovenku roka v kategórii Zdravotníctvo

24.2.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce sa môže pochváliť, že v jej radoch pracuje Erika Mišiaková, námestníčka pre ošetrovateľstvo, ktorá je nominovaná v prestížnej ankete na Slovensku roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Skúsená zdravotníčka, vždy milá, usmievavá, ochotná pomôcť a poradiť, ale v krízových situáciách aj rozhodnúť a prijať zodpovednosť, patrí k nemocnici už 15 rokov. Nominácia na Slovensku roka je ocenením jej práce, ktoré je zároveň jej poslaním, ale aj skvelým menom pre nemocnicu.

Celý článok


V levočskej nemocnici prebiehalo druhé kolo očkovania zamestnancov proti ochoreniu COVID-19. Očkovali sa zamestnanci aj z iných nemocníc.

24.2.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Štyri dni, tri tímy a 732 zaočkovaných. Nemocnica AGEL Levoča počas minulého týždňa očkovala svojich zamestnancov a kolegov z iných nemocníc. V novozriadenom očkovacom centre sa očkovali zamestnanci levočskej, kežmarskej aj krompašskej nemocnice. Jednotlivé nemocnice vytvorili očkovacie tímy, ktoré sa podieľali na očkovaní druhou očkovacou dávkou svojich kolegýň a kolegov.

Celý článok


Aktuálny stav pandemickej situácie v Nemocnici AGEL Krompachy

23.2.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má za sebou prvý týždeň prevádzky bezplatného antigénového testovania v mobilnom odberovom mieste. Celkovo otestovali vyše 400 záujemcov. Pandemická situácia je v nemocnici pod kontrolou, aj keď v posledných dňoch znovu stúpol počet pacientov s koronavírusom v regióne.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa testuje už aj v sobotu

22.2.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča je možnosť antigénového testovania už aj počas soboty. Taktiež sa mení aj časový harmonogram bezplatného antigénového testovania, ktoré bude možné od pondelka do soboty od 08:00 do 16:00. Registrácia je možná prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce za minulý rok realizovala na röntgenológii takmer 10 000 vyšetrení pacientov

19.2.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Bez ohľadu na aktuálnu pandemickú situáciu patrí medzi najvyťaženejšie oddelenia Nemocnice AGEL Zlaté Moravce röntgenológia. Potreba akútnych vyšetrení za pomoci najmodernejšieho prístroja je vo dne i v noci a lekári si diagnostiku bez neho dnes už nevedia ani predstaviť. RTG vyšetrenie je štandardná, základná a najrozšírenejšia neinvazívna diagnostická metóda.

Celý článok


Posádky skalickej záchrannej zdravotnej služby zasahovali vlani viac ako 3 tisíc krát

18.2.2021 / AGEL SK

Prednemocničnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť zabezpečujú vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou Skalica dve posádky záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rýchla lekárska pomoc (RLP) má stanovisko v Skalici a Rýchla záchranná pomoc v Brodskom. Ambulancie ZZS FNsP Skalica ročne poskytnú pomoc v tiesni vo viac ako 3 tisíc prípadoch. Za vynikajúce výsledky vo sfére poskytovania zdravotnej starostlivosti získal kolektív skalických záchranárov v roku 2019 Cenu mesta Skalica.

Celý článok


Pracovať v AGEL-i sa oplatí

17.2.2021 / AGEL SK

V kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť sieť zdravotníckych zariadení AGEL zvíťazila v prestížnej ankete portálu Profesia.sk s názvom Najzamestnávateľ 2020. O tom, že pracovať v AGEL-i sa jednoznačne oplatí, vás určite presvedčia nasledujúce riadky.

Celý článok


Spoločnosť AGEL spúšťa testovanie expresnými PCR testami. Výsledok testovaný dostane do troch hodín po odbere vzorky

16.2.2021 / AGELLAB SK

Spoločnosť AGEL SK prináša možnosť mať výsledok PCR testu na prítomnosť koronavírusu covid-19 v expresnom čase. Testovaná osoba dostane výsledok už do troch hodín od odberu vzorky z nosohltana a hrdla. Záujemcovia o expresne rýchly a spoľahlivý PCR test sa môžu dať otestovať v mobilnom odberovom mieste v AGEL Clinic v Bratislave už od stredy, 17.februára 2021. Všetci záujemcovia sa musia prihlásiť prostredníctvom webového rezervačného systému na portáli www.agelclinic.sk alebo www.agellab.sk. Cena PCR express testu je 149 EUR.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce rozšírila prevádzku mobilného odberového miesta

16.2.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce kvôli veľkému záujmu verejnosti rozšírila prevádzkové hodiny mobilného odberového miesta. Vedenie nemocnice vyšlo v ústrety záujemcom o testovanie a mobilné odberové miesto bude v prevádzke v pracovných dňoch a v sobotu v osem hodín.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce rozšírila prevádzku mobilného odberového miesta

16.2.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce kvôli veľkému záujmu verejnosti rozšírila prevádzkové hodiny mobilného odberového miesta. Vedenie nemocnice vyšlo v ústrety záujemcom o testovanie a mobilné odberové miesto bude v prevádzke v pracovných dňoch a v sobotu po dobu osem hodín.

Celý článok


Aktuálny stav pandemickej situácie v Nemocnici AGEL Krompachy

15.2.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy zatiaľ pandemickú situáciu zvláda. Vďaka opatreniam, ktoré nemocnica prijala sa darí zvládnuť starostlivosť o covid pozitívnych aj necovidových pacientov. Nemocnica získala od Ministerstva zdravotníctva SR súhlas na vytvorenie mobilného odberového miesta na bezplatné antigénové testovanie.

Celý článok


Handlovská nemocnica pomohla pri celoplošnom skríningu vo viac ako 20 obciach

11.2.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Už takmer rok sú v neustálom nasadení, proti epidémii bojujú priamo v prvej línii. Keď ich Okresný úrad Prievidza požiadal o pomoc, vedenie, ani personál Nemocnice AGEL Handlová s.r.o. neváhali a pri celoplošnom skríningu priložili ruku k dielu. Aj vďaka ich pomoci a nasadeniu sa podarilo v priezvidzskom okrese otvoriť odberové miesta v 22 obciach a v 2 mestách.

Celý článok


Krompašská nemocnica má pre pacientov nové polohovateľné lôžka

11.2.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy aj v tejto neľahkej dobe pokračuje v plánovaných investíciách, ktoré prinášajú zvýšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov. Poslednou novinkou, ktorú sa podarilo v týchto dňoch zrealizovať, sú nové elektrické polohovateľné lôžka, určené pre pacientov na covid oddelení.

Celý článok


Handlovská nemocnica má pandemickú situáciu pod kontrolou

8.2.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová zatiaľ aktuálnu pandemickú situáciu zvláda. Hoci poskytuje zdravotnú starostlivosť takmer trom desiatkam pacientom s koronavírusom, potešujúce je nízke číslo zamestnancov s ochorením covid-19. Nemocnica poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť a pre verejnosť spustila aj vyšetrenie na prítomnosť protilátok proti koronavírusu.

Celý článok


V handlovskej nemocnici a Senior centre Sv. Kataríny pokračuje očkovanie zamestnancov proti koronavírusu

5.2.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová zaočkovala už takmer polovicu svojich zamestnancov proti koronavírusu COVID-19. Celkovo o očkovanie prejavilo záujem 69 zamestnancov, vrátane zamestnancov Senior centra Svätej Kataríny. K dnešnému dňu majú zaočkovaných 43 zamestnancov prvou dávkou vakcíny a u časti z nich bola podaná už aj druhá dávka.

Celý článok


Najťažšie na neurológii je dopátrať sa k správnej diagnóze

3.2.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, ako jedna z mála v tejto problematickej dobe funguje takmer bez obmedzení a darí sa jej eliminovať aj ochorenie na koronavírus medzi zamestnancami. Naopak, v rámci zvyšovania kvality poskytovanej starostlivosti sa jej podarilo získať do svojho tímu novú posilu. Je ňou MUDr. Jana Borovská, skúsená odborníčka s vyhľadávanou špecializáciou v neurológii, ktorej sa venuje už štrnásty rok.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pandemickú situáciu zatiaľ zvláda

2.2.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce má situáciu s vývojom pandémie koronavírusu pod kontrolou. Napriek ťažkej pandemickej situácii v celom regióne nemocnica dokáže zabezpečiť starostlivosť o covidových, ale aj necovidových pacientov. Priebežne sa dokončuje očkovanie zamestnancov, ktorí o vakcináciu prejavili záujem a nemocnica chystá aj rozšírenie služieb mobilného odberového miesta.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL rozšírujú testovanie na prítomnosť protilátok proti koronavíru

1.2.2021 / AGEL SK

Zdravotnícke zariadenia siete AGEL SK rozširujú portfólio sérologických vyšetrení na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2, na ktoré je možné veľmi jednoducho sa objednať prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť

29.1.2021 / AGEL SK

Zdravotnícka sieť AGEL zvíťazila v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť. Anketu už deviatykrát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a hlasovalo v nej vyše 100-tisíc ľudí. Do deviateho ročníka bolo nominovaných 237 spoločností. Víťazi boli vyhlásení v desiatich kategóriách. Spoločnosť AGEL zaznamenala od vlaňajška, kedy sa umiestnila v prvej desiatke, obrovský vzostup a porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


Krompašská nemocnica prevzala 18 covid pozitívnych pacientov z Košíc. Výrazne tak pomáha s riešením covid pandémie v regióne

28.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy výrazne pomáha s riešením aktuálnej pandemickej situácie v regióne a predovšetkým s veľkým počtom covid pozitívnych pacientov v okolitých nemocniciach. V rámci kooperácie nemocníc Košického samosprávneho kraja v súvislosti s opatreniami proti ochoreniu COVID-19 prevzala už 18 takýchto pacientov s ochorením COVID-19 a tým pomohla zvládnuť nápor prijímaných pacientov v Košiciach.

Celý článok


Laboratória zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie 94 tisíc PCR vzoriek na koronavírus. Riaditeľka laboratórií AGEL: „Pandémia je veľkou skúškou aj pre klinické laboratóriá“

26.1.2021 / AGELLAB SK

Laboratóriá Nemocnice AGEL Zvolen, v roku 2020 počas 9 mesiacov urobili celkovo 94 000 testov. Počas tohto obdobia úplne zmenili charakter svojej práce. Bolo potrebné nasadiť všetky svoje sily, prostriedky a zdokonaliť systém aj logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. A to všetko veľmi rýchlo, za pochodu, počas paralelnej prevádzky. Pandémia a situácia v súvislosti s testovaním ochorenia COVID-19 preverila schopnosti, flexibilitu, krízové nasadenie a aj fyzickú a psychickú odolnosť ľudí v prvej diagnostickej línii. ,,Pandémia bola a je veľkou komplexnou skúškou pre väčšinu zdravotníckych pracovníkov a laboratóriá nie sú výnimkou,“ povedala okrem iného v rozhovore riaditeľka laboratórií siete AGEL Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


AGEL Clinic získala certifikát kvality ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45001

25.1.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, získala certifikát kvality ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45001. Získanie certifikátov si vyžadovalo intenzívnu prípravu počas celého roka. Certifikát kvality, ktorý bol udelený spoločnosťou SGS Slovakia s.r.o., je platný do 19. januára 2024 a zostáva v platnosti v prípade úspešných dohľadových auditov.

Celý článok


Krompašská nemocnica začala s očkovaním svojich zamestnancov

14.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy dnes začala s očkovaním svojich zamestnancov proti koronavírusu Covid-19. Prvým zaočkovaným zamestnancom bol primár chirurgického oddelenia MUDr. Rudolf Pustay, ďalšími zaočkovanými sú lekári, sestry, zdravotnícky personál, ktorí sa starajú o pacientov s koronavírusom.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici môže byť aj počas pandémie koronavírusu otec pri pôrode

8.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy je stále viac obľúbeným miestom, ktoré si budúce rodičky vyberajú ako miesto, kde privedú na svet svoje bábätká. Činnosť Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia nie je nijakým spôsobom obmedzená ani počas pandémie koronavírusu, aj tu však platia prísne protiepidemiologické opatrenia. Tamojšia pôrodnica ako jedna z mála na Slovensku poskytuje možnosť oteckom, či iným sprevádzajúcim osobám po splnení vopred určených podmienok, byť pri pôrode.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici sa za minulý rok narodilo takmer 630 bábätiek

7.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Počas uplynulého roka sa tam narodilo 626 bábätiek.

Celý článok


NADÁCIA AGEL vstupuje do nového roku s novým logom

5.1.2021 / NADÁCIA AGEL

Srdce ako symbol starostlivosti o blížneho – to je hlavná myšlienka nového loga, ktoré sa stáva od nového roku 2021 symbolom NADÁCIE AGEL. Finálnu podobu vybrala komisia Správnej rady NADÁCIE v októbri 2020 zo 45 návrhov, ktoré jej zaslali zamestnanci Skupiny AGEL.

Celý článok


Krompašská nemocnica výrazne pomáha s riešením aktuálnej pandemickej situácie v regióne

5.1.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy výrazne pomáha v rámci aktuálnej pandemickej situácie v regióne. Od 29. decembra 2020 navýšila kapacitu covidového oddelenia na 27 lôžok, ktorého súčasťou je aj oddelenie OAIM. To je celou svojou kapacitou 4 lôžok s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu vyhradené pre pacientov s ochorením COVID. Nemocnica naďalej poskytuje akútnu zdravotnú starostlivosť pre ostatných pacientov, hospitalizuje akútne stavy na internom, chirurgickom aj detskom oddelení, oddelenie gynekologicko-pôrodnícke tiež poskytuje svoje služby priebežne s výnimkou plánovaných operácií.

Celý článok


Na stravu si dajme pozor aj na Vianoce

14.12.2020 / AGEL Clinic

Počas vianočných sviatkov sa nejednému z nás stane, že to preženieme s jedlom. Rôzne ťažké a mastné jedlá, ktoré ponúka štedrovečerný stôl a ich kombinácia s alkoholom sú pre naše telo veľkou záťažou, a s tým môžu byť spojené rôzne zdravotné komplikácie. Čo všetko môže prejedanie sa spôsobiť a ako sa tomu môžeme vyhnúť, sme sa opýtali internistky MUDr. Terézie Pázmanovej zo špecializovanej nemocnice AGEL Clinic Bratislava.

Celý článok


„Pre pacientov sme síce častokrát neviditeľní, ale zároveň nepostrádateľní,“ hovorí anestéziologička z AGEL Clinic

10.12.2020 / AGEL Clinic

Sú poslední, ktorých pred operačným zákrokom v celkovej anestézii vidíme a často aj prvými, ktorí sú s nami, keď sa po zákroku zobúdzame. Práca anestéziológa skrýva pred zrakmi pacientov množstvo zákutí, ktoré si my, ako laici, neuvedomujeme. Čo všetko je v ich náplni, ale napríklad aj aké chyby ľudia najčastejšie pred anestéziou robia, sme sa spýtali anestéziologičky MUDr. Kataríny Kneppovej, ktorá pracuje v bratislavskej špecializovanej nemocnici AGEL Clinic.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomáha pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

2.12.2020 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava, špecializovanej nemocnici v Bratislave, majú k dispozícii už takmer polroka na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie terapiu rázovou vlnou. Pacientom pomáha pri širokej škále ochorení a k dispozícii im je rýchlo, čakacia doba je maximálne týždeň.

Celý článok


V AGEL Clinic otestovali počas víkendu 283 ľudí

9.11.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 280 testovaným. AGEL Clinic testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR, otestovali tiež zamestnancov kliniky antigénovými testami.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


"Pacienti sú pod vplyvom situácie zodpovednejší," hovorí vedúca fyzioterapeutka z bratislavskej AGEL Clinic

5.11.2020 / AGEL Clinic

Epidémia šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 prišla tento rok nečakane a nikto z nás dovtedy podobnú situáciu nepoznal. Zdravotníci museli okamžite zareagovať, prijať nové opatrenia a systém ich práce sa takmer zo dňa na deň zmenil. Sú v privej línii a kedykoľvek môžu prísť do styku s nakazeným pacientom, ktorý vírus môže nevedome šíriť. Aj napriek tomu, že špecializovaná nemocnica AGEL Clinic Bratislava funguje aj dnes v nezmenenom režime a klientom vychádza v každom smere v ústrety, zamestnanci kliniky si zvýšené riziká uvedomujú denne.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


V AGEL Clinic otestovali počas víkendu 2526 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov.

2.11.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 2500 testovaným. AGEL Clinic testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR a v sobotu podvečer zamestnancov a rodinných príslušníkov kliniky antigénovými testami.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Na chrbticu myslime denne a bolesti nepodceňujme

16.10.2020 / AGEL Clinic

Bolesťami chrbtice trpí množstvo z nás a pacientov s touto diagnózou pribúda. Dnešný deň, 16. október, je vyhlásený za Svetový deň chrbtice a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o týchto zdravotných problémoch. Na kľúčovú os nášho tela by sme však mali myslieť po celý rok.

Celý článok


Neurológia je ako detektívna práca

2.10.2020 / AGEL Clinic

Svoje 15 ročné skúsenosti v odbore neurológia sa rozhodla zúročiť od začiatku septembra ako nová posila AGEL Clinic Bratislava. MUDr. Ronnie Šandorová Traubnerová má medicínu v krvi a vo svojej ambulancii sa zaoberá širokou škálou diagnóz.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


Alzheimer sa dá zachytiť včas, dôležité je spozorovať prvé príznaky

21.9.2020 / AGEL Clinic

Alzheimerova choroba začína nenápadne a pomaly. Potichu sa vkráda do života a neodchádza, naopak, rozvíja sa. Práve 21. september je vyhlásený za Svetový deň Alzheimerovej choroby, ktorý poukazuje na potrebu pochopenia a podpory ľudí, ktorí touto chorobou trpia.

Celý článok


Testovanie na COVID-19 je v AGEL Clinic možné každý deň

18.9.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, realizuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Dni, kedy je možné sa na klinike otestovať, sa rozšírili na celý týždeň, pre klientov sú na to vyhradené ranné hodiny. Cena testu je 65 EUR.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov je otestovaná

19.8.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, špecializovaná nemocnica so zameraním na športovú medicínu, v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja otestovali hráčov slovenskej reprezentácie do 17 rokov. Testovaní boli aj členovia realizačného tímu, celkovo bolo otestovaných 32 ľudí. Všetky výsledky sú negatívne.

Celý článok


Množstvo vrstiev, vysoké horúčavy, nemožnosť sa napiť, aj taká je práca zdravotníka pri testovaní na koronavírus

18.8.2020 / AGEL Clinic

Šíriaci sa koronavírus COVID-19 preveruje v mnohom sily zdravotníkov. Hrdinovia v prvej línii, lekári aj sestry, ktorí denne pacientov testujú, to majú najmä v letných horúčavách mimoriadne náročné. Vzhľadom na to, aby boli pred možnou nákazou pri testovaní chránení, musia mať niekoľko hodín okrem zdravotníckej uniformy oblečených aj sedem druhov ochranných pracovných prostriedkov. Podľa ich slov ide o fyzicky, ale aj psychicky vyčerpávajúce momenty.

Celý článok


Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov má negatívne výsledky

4.8.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, špecializovaná nemocnica so zameraním na športovú medicínu, v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja, otestovali v pondelok všetkých hráčov slovenskej reprezentácie do 18 rokov. Testovaní boli aj členovia realizačného tímu, celkovo bolo otestovaných 38 ľudí. Všetky výsledky sú negatívne.

Celý článok


NADÁCIA AGEL prišla s projektom „Chráňme zdravie nás všetkých“ a svoju činnosť prispôsobila aktuálnej situácii poznačenej celosvetovou pandémiou

29.7.2020 / NADÁCIA AGEL

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých zaťažkávajúcou skúškou. NADÁCIA AGEL bola tiež vzhľadom na šíriacu sa epidémiu koronavírusu nútená zmeniť plány na rok 2020 a pozastaviť pripravované projekty. Namiesto toho však vymysleli nové projekty a pomáhali aj naďalej tam, kde ich potrebovali.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 35 EUR (základný panel) alebo 48 EUR (rozšírený panel) po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky. Odber sa robí aj deťom od 10 rokov.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


Zbierka NADÁCIE AGEL ukážkou pomoci a spolupatričnosti

22.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL už po tretíkrát organizuje v Nemocnici Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, charitatívnu vianočnú zbierku šatstva a hračiek pre ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej sociálnej situácii. Zbierka trvá celý november a okrem zamestnancov nemocnice sa do nej môžu zapojiť aj obyvatelia Kežmarku a okolia. Už prvé dni zbierky ukázali veľkú spolupatričnosť a ochotu pomôcť dospelým aj deťom, o čom svedčia plné vrecia vyzbieraných vecí. Tie poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


Vianočná zbierka šatstva v kežmarskej nemocnici

11.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL v spolupráci s kežmarskou nemocnicou aj tento rok organizuje charitatívnu zbierku šatstva. Vianočná zbierka šatstva sa koná počas celého novembra a prioritne sa do nej zapájajú zdravotnícki pracovníci a ich rodiny, no v tomto období už i verejnosť avizuje svoj záujem prispieť do dobročinnej akcie. Vyzbierané veci poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


NADÁCIA AGEL začala zbierať chobotničky

28.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Drobná maličkosť môže byť niekedy veľkou pomocou, ako napríklad háčkovaná chobotnička, ktorá pomáha predovšetkým predčasne narodeným deťom. Kedže chceme, aby túto roztomilú a hlavne užitočnú hračku malo čo najviacej detí, rozhodli sme sa ich zbierať a distribuovať do nemocníc, do detských postieľok a každému, kto o ňu prejaví záujem.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Rehabilitácie zvyšujú šance na lepšiu mobilitu

23.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Daniela trpí od narodenia detskou mozgovou obrnou. Po mnohých operáciách sa rozhodla vyskúšať rehabilitačný pobyt v špecializovanom centre Svetielko, vďaka ktorému vidí na svojej chôdzy prvé pokroky. Nakoľko liečba je finančne nákladná, NADÁCIA AGEL sa rozhodla financovať rehabilitačné terapie ako oxygenoterapiu, neurostimulačnú masáž a špeciálnu metódu TheraSuit.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Tadeáš, Vilko a Riško na štartovej čiare Healthy run Košice

5.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Bežci z Košíc a okolia mali možnosť urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre deti, ktoré potrebujú pomoc. Účasťou na nesúťažnom charitatívnom behu Healthy run Košice a zaplatením štartovného totiž prispeli trom hendikepovaným deťom, konkrétne Tadeášovi Wagnerovi, Richardovi a Viliamovi Holendovcom. Tento ročník rodinného charitatívneho behu odštartoval v sobotu 5. októbra o 10:00 hod. v areáli Nad Jazerom v Košiciach.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


NADÁCIA AGEL na Dni otvorených dverí Rádia Regina Západ

7.9.2019 / NADÁCIA AGEL

V sobotu 7. septembra otvorilo svoje brány verejnosti Rádio Regina Západ. Súčasťou bohatého programu bola Rozhlasová kvapka krvi, ktorú zabezpečila Nemocnica Komárno so svojím odberovým tímom. NADÁCIA AGEL spolu s ligovými hráčmi AS Trenčín podporila túto zmysluplnú akciu, pretože si všetci uvedomujeme dôležitosť tejto vzácnej tekutiny a nikdy nevieme, kedy môžeme zachrániť ľudský život.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Rehabilitácie pomáhajú Janke zlepšovať pohyb a motoriku

2.7.2019 / NADÁCIA AGEL

Čoraz častejšie vidieť poruchy pohybového aparátu u detí školského a často aj predškolského veku. Fyzioterapia detí s hendikepom sa zameriava vytvorenie správnych pohybových návykov, dôležité je sa venovať aj fyzioterapii detí s nesprávnym držaním tela, plochými nohami, deformitami hrudníka, stavmi po úrazoch a operáciách.

Celý článok


NADÁCIA AGEL sa stala partnerom nesúťažného behu na nábreží Dunaja v Bratislave

24.6.2019 / NADÁCIA AGEL

Charitatívny beh sa konal 22. júna v popoludňajších hodinách priamo na nábreží Dunaja v blízkosti najväčšieho nákupného centra v Bratislave. Zúčastnilo sa ho 118 bežcov, vďaka ktorým sa nám podarilo vyzbierať celkovo 558 eur. Bezplatné diagnostické merania zastrešili počas celej akcie zdravotníci z AGEL Clinic. S prevenciou a zdravotníckou osvetou sa verejnosť zoznámila počas niekoľkohodinového sprievodného programu.

Celý článok


Zdolávanie bežeckej trate sa ponesie v znamení charity

15.6.2019 / NADÁCIA AGEL

V sobotu 22. júna o 15:00 hod. sa uskutoční nesúťažný beh, ktorý odštartuje na nábreží Dunaja. Okrem bezplatných diagnostických meraní, ktoré zabezpečia zdravotníci z AGEL Clinic počas celej akcie, nebude chýbať ani sprievodný program. Navrhnutá trať má 10 km, keďže však ide o nesúťažný beh, tak sa dá jej dĺžka upraviť podľa schopností a individuálnych preferencií.

Celý článok


NADÁCIA AGEL sa i tento rok stala partnerom HELPfestu

8.6.2019 / NADÁCIA AGEL

Každoročne sa NADÁCIA AGEL pridáva k myšlienke začleňovanie hendikepovaných ľudí do spoločenského diania. Je to jedna z príležitostí, kde sa možno priamo stretnúť s bezbariérovými, športovými a kultúrnymi aktivitami určených pre návštevníkov rôzneho veku. Cieľom HelpFestu, ktorý sa konal na Devíne v sobotu 8.júna, je priblížiť život vozíčkara bežným ľuďom a naopak, pomôcť hendikepovaným so zaradením do verejného života.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre média

Mgr. Martina Pavliková
Tlačový hovorca
tel: +421 911 169 377
e-mail: hovorca@agelsk.sk