Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

Asociácia na ochranu práv pacientov ocenila aj sestru kežmarskej nemocnice

7.12.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Asociácia na ochranu práv pacientov ocenila aj lekárov a sestry nemocníc AGEL. Medzi nimi bola aj sestra kežmarskej nemocnice, PhDr. Júlia Pitoňáková, ktorá pracuje na internom oddelení a jednotke intenzívnej starostlivosti. Ocenenie v kategórii „Moja sestra“ má pre ňu veľkú morálnu hodnotu a motiváciu v pôsobení v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Mikuláš navštívil dvakrát aj deti v Nemocnici AGEL Levice

6.12.2022 / Nemocnica AGEL Levice

6. december je výnimočným dňom pre najmladších pacientov v levickej nemocnici. Dnes v doobedňajších hodinách deti navštívil Mikuláš s čertom a neprišli s prázdnymi rukami. Detičky dostali krásne darčeky spolu s prianím skorého uzdravenia. Mikuláš však do nemocnice zavítal aj o deň skôr, prišiel aj 5. decembra a na pomoc si zavolal aj anjela, čerta a Grincha.

Celý článok


Mikuláš v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce rozdával radosť aj darčeky

6.12.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Ani tentokrát Mikuláš so svojimi vernými pomocníkmi, anjelikom a čertom nezabudol na svoju tradičnú návštevu a zavítal aj do Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, aby rozdal úsmev, dobrú náladu a maškrty. Tento rok bol jeho skvelý tím posilnený o rozprávkovo krásnu pani Santa Clausovú.

Celý článok


Bánovskú nemocnicu navštívil Mikuláš s heligónkou

6.12.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Hovorí sa, že úsmev lieči a práve psychická pohoda často vplýva aj na fyzické zdravie pacientov. Hospitalizáciu v predvianočnom období a odlúčenie od rodiny zvládajú ťažko nielen seniori, preto sa vedenie bánovskej nemocnice rozhodlo pacientom na lôžkových oddeleniach pripraviť prekvapenie práve na sviatok svätého Mikuláša.

Celý článok


Odborníci na chirurgiu nohy prezentovali najnovšie poznatky v Skalici

5.12.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Sekcia nohy a členka, najnovšie poznatky z oblasti ortopédie boli ústrednou témou a predmetom odborného sympózia, ktoré zorganizovala Fakultná nemocnica AGEL Skalica. Vyše 50 odborníkov z celého Slovenska aj zo zahraničia riešila túto dynamicky sa rozvíjajúcu oblasť ortopédie v rámci Foot and Ankle days v Skalici.

Celý článok


„Rehabilitácia je dôležitá súčasť života dcéry,“ hovorí matka šikovnej stredoškoláčky Lucky

5.12.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Život so zdravotným znevýhodnením nie je vôbec ľahký. Človek sa musí vedieť vyrovnať najmä s osudom a následne sa vedieť plnohodnotne začleniť do života zdravých. Pri príležitosti uplynulého medzinárodného dňa zdravotne postihnutých nám životný príbeh starostlivosti o vozíčkara vyrozprávala mamička, ktorá kvôli rehabilitácii dcéry dlhodobo navštevuje oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Čo obnáša starostlivosť o dcéru so zdravotným postihnutím? Akú školu navštevuje cieľavedomá Lucka? Dozviete sa z rozprávania pani Daniely.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dnes sprístupnila vynovený vchod do Polikliniky

5.12.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen pripravila pekný mikulášsky darček pre svojich pacientov. Presne dnes bol opätovne sprístupnený hlavný vstup do budovy Polikliniky, ktorého rekonštrukcia sa realizovala od júla tohto roku. Práce sa podarilo dokončiť presne podľa odsúhlaseného harmonogramu výstavby.

Celý článok


Neurologická ambulancia krompašskej nemocnice sa nachádza v zrekonštruovaných priestoroch

2.12.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Neurologická ambulancia Nemocnice AGEL Krompachy je v prevádzke už viac ako rok. Za toto obdobie v nej bolo viac ako 1000 návštev pacientov. Ordinačné hodiny pre pacientov sú dvakrát do týždňa a v súčasnosti sa nachádza v zrekonštruovaných priestoroch s moderným vybavením. Ambulancia bola spustená za účelom zlepšovania poskytovanej zdravotnej starostlivosti a rozširovania možností špecializovaných vyšetrení.

Celý článok


Prvý bariatrický pacient Nemocnice AGEL Košice-Šaca: Kedysi som zjedol 4 rezne, dnes mi stačí jeden, žalúdok ma už nepustí

1.12.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Keď mu ručička na váhe ukázala 160 kilogramov, myslel si, že je to jeho strop, ale nebolo to tak. Tá sa napokon zastavila až na čísle 192. Reč je o Marianovi Manasilovi (56), ktorý v roku 2018 podstúpil bariatrickú operáciu v Nemocnici AGEL Košice-Šaca. V tom čase sa 52-ročný kamionista obával, že jeho hmotnosť mu viac neumožní pracovať a cítil, že bez pomoci lekárov by pred sebou nemal dlhý život. Práve preto sa rozhodol pre zákrok. Ako sa mu darí dnes?

Celý článok


Skalická nemocnica je nútená obmedziť činnosť neurologického oddelenia Prioritou ostáva zachovanie fungovania tohto oddelenia pre pacientov

30.11.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica je nútená od 01. decembra 2022 pristúpiť k výraznému obmedzeniu činnosti neurologického oddelenia, neurologickej ambulancie a ústavnej pohotovostnej služby – urgentného príjmu v časti neurológie. Dôvodom na uvedený krok je výrazná redukcia personálu, keďže viacero zdravotníkov sa rozhodlo zmeniť svoje pôsobisko. Preto nemocnica, napriek enormnej snahe, vzhľadom na celkový nedostatok zdravotníkov na Slovensku nedokáže tento výpadok okamžite nahradiť a splniť tak požiadavky personálneho zabezpečenia doterajšieho chodu uvedených pracovísk.

Celý článok


„Respiračné infekty sa neoplatí podceňovať, len chrípka na Slovensku ročne zabije 800 ľudí,“ upozorňuje pneumológ

30.11.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Horúčka, nádcha, slabosť či kašeľ. Všetkým známe príznaky respiračných ochorení, ktoré sú obzvlášť v jesennom a zimnom období našimi vernými spoločníkmi. Niekedy nás na niekoľko dní zložia do postele, inokedy nad nimi mávneme rukou a pokračujeme vo svojich povinnostiach. Prečo sa respiračné ochorenia neoplatí podceňovať a ako sa ich zbaviť bez zbytočných komplikácií, vysvetlil pneumológ Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Daniel Paulovič, PhD.

Celý článok


Sedem statočných: Chlapi, nebojme sa, vyšetrenie prostaty nebolí

29.11.2022 / AGEL Clinic

V rámci kampane Movember podstúpili odber krvi zameraný na stanovenie zdravia prostaty ozajstní športoví majstri v seniorskom veku. Mnohí z nich stále súťažia vo veteránskych kategóriách a majú tituly majstrov Slovenska, Československa, Európy aj sveta.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice originálne skrášlila priestory rádiológie. Zdobí ho výstava detských kresieb

29.11.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice zorganizovala výstavu detských kresieb. Obrázky kreslili deti zo Spojenej školy internátnej v Leviciach a tieto milé umelecké výtvory skrášľujú priestory rádiológie a urgentného príjmu v nemocnici.

Celý článok


Návštevy pacientov hospitalizovaných v handlovskej nemocnici opätovne povolili

29.11.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová v súvislosti so zlepšenou epidemiologickou situáciou opätovne povolila návštevy hospitalizovaných pacientov. Toto rozhodnutie sa týka aj klientov Senior centra Sv. Kataríny.

Celý článok


Najväčšieho vzdelávacieho podujatia Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa zúčastnilo 240 zdravotníkov

28.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

V piatok 25. novembra 2022 sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca uskutočnil XV. ročník vzdelávacieho podujatia Šačiansky deň ošetrovateľstva. Celodenného odborného programu, pripraveného v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice III, sa zúčastnilo 240 sestier z košických nemocníc.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa tešia už 800. pôrodu v tomto roku. V magický dátum 22. 11. 2022 sa narodilo päť bábätiek

28.11.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa 25. novembra 2022 o 14.35 hod. narodilo dieťatko osemstého pôrodu. Malý Šimon prišiel na svet s mierami 3400 gramov a 53 centimetrov. Pár dní pred ním sa v neopakovateľný dátum, 22. 11. 2022, narodilo päť bábätiek. Aké dostali mená?

Celý článok


Burzy práce v Poprade sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

28.11.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Na burze práce v Poprade s názvom „Práca v regióne pre každého“, ktorú organizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad + pracovisko Levoča sa v zdravotníckom bloku predstavili aj nemocnice spišského klastra. Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnica AGEL Krompachy v zastúpení personálneho oddelenia uchádzačom predstavili voľné pracovné pozície. O ktoré ide?

Celý článok


Najväčšieho vzdelávacieho podujatia Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa zúčastnilo 240 zdravotníkov

28.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V piatok 25. novembra 2022 sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca uskutočnil XV. ročník vzdelávacieho podujatia Šačiansky deň ošetrovateľstva. Celodenného odborného programu, pripraveného v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice III, sa zúčastnilo 240 sestier z košických nemocníc.

Celý článok


Burzy práce v Poprade sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

28.11.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Na burze práce v Poprade s názvom „Práca v regióne pre každého“, ktorú organizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad + pracovisko Levoča sa v zdravotníckom bloku predstavili aj nemocnice spišského klastra. Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnica AGEL Krompachy v zastúpení personálneho oddelenia uchádzačom predstavili voľné pracovné pozície. O ktoré ide?

Celý článok


Burzy práce v Poprade sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

28.11.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Na burze práce v Poprade s názvom „Práca v regióne pre každého“, ktorú organizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad + pracovisko Levoča sa v zdravotníckom bloku predstavili aj nemocnice spišského klastra. Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnica AGEL Krompachy v zastúpení personálneho oddelenia uchádzačom predstavili voľné pracovné pozície. O ktoré ide?

Celý článok


Elektronizácia údajov prináša pacientom v Skalici väčšiu bezpečnosť nielen v chirurgickej liečbe

25.11.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Poskytovanie zdravotnej starostlivosti je nielen o kvalite diagnostiky a liečby. Viac ako v iných oblastiach sa v zdravotníctve vyžaduje aj veľmi precízne a systematické nakladanie s údajmi, a to nielen o zdravotnom stave pacientov do zdravotnej dokumentácie, ale aj o všetkých výkonoch, postupoch, osobách a používaných nástrojoch. Nový softvér na spracovávanie údajov DoctIS sa testuje v skalickej nemocnici pilotne pre ortopedické oddelenie. Informačný systém umožňuje rýchlejšie evidovať a archivovať údaje o zdravotníckych nástrojoch a vykonávaných činnostiach v operatíve aj pri ambulantnej liečbe.

Celý článok


Nádherný symbol adventu, adventný veniec, ticho naznačuje príchod Vianoc

25.11.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

S peknou myšlienkou potešiť našich pacientov a spestriť zamestnancom predvianočné chvíle strávené v práci, prišiel kolektív Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Živým adventným vencom započal novú tradíciu v zlatomoravskej nemocnici.

Celý článok


Malému bojovníkovi pomôžu cvičenia v špeciálnom obleku

25.11.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Svalový tonus, teda svalové napätie, je dôležité pre pohyb detí aj dospelých. Pri zníženom svalovom napätí, známom tiež pod pojmom hypotónia, dieťa zaostáva vo vývoji a kľúčové je včasné zahájenie adekvátnej terapie. Práve s financovaním takejto terapie sa rozhodla NADÁCIA AGEL pomôcť takmer dvojročnému Adamkovi z Bánoviec nad Bebravou, ktorého štart do života nebol celkom ideálny.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala žiakov Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy

25.11.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno v mesiaci november privítala žiakov 4. ročníka Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy s vyučovacím jazykom maďarským a slovenským.

Celý článok


AGEL na vysokoškolskej pôde ako atraktívny zamestnávateľ: Sme presvedčení, že mladej generácii chýba pocit reálnej vízie stabilného zamestnávateľa

24.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Dňa stáží, ktorý organizovalo Univerzitné poradenské centrum Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach, sa zúčastnila aj Skupina AGEL. Ako dvojnásobný víťaz prestížnej ankety Najzamestnávateľ na podujatí prezentovala budúcim lekárom atraktívne možnosti pracovných stáží v sieti svojich zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Na stav seboroickej dermatitídy výrazne vplýva aj stres

24.11.2022 / AGEL Clinic

S mazovými žľazami sa už rodíme. Ich základnou funkciou je tvorba špecifického tukového obsahu, ktorý sa spolupodieľa na vytváraní ochranného plášťa povrchu kože. Pokiaľ však dochádza k ich chronicky zvýšenej činnosti, porucha sa prejaví nadmernou tvorbou mazu. Tento príznak sa vyskytuje primárne pri akné, alebo ako sprievodný jav pri zápale kože – seboroickej dermatitíde.

Celý článok


Levická nemocnica privítala svoje tisíce narodené bábätko v tomto roku

24.11.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Pôrodnica Nemocnice AGEL Levice sa teší veľkému záujmu mamičiek, ktoré sa rozhodli priviesť na svet svoje bábätká práve tu. V stredu 23. novembra 2022 sa do tohtoročných štatistík zapísalo už tisíce narodené bábätko. Malý Šimonko sa prihlásil na svet v krásnom čase 15:15 hod. Jubilejný prírastok, narodený v tejto nemocnici v tomto roku a aj jeho maminka sú v poriadku a zdraví.

Celý článok


Rakovina prostaty postihuje až 60 % mužov nad 65 rokov, zásadným krokom v boji s ochorením je prevencia

24.11.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

November je každoročne mesiacom boja proti rakovine prostaty. Počet pacientov trpiacich týmto ochorením sa každoročne zvyšuje a pritom stačí tak málo – absolvovať preventívnu prehliadku u urológa. Rakovina prostaty totiž začína nenápadne, no až v 90 % prípadov je liečiteľná, ak je odhalená včas. O tom, ako sa ochorenia prostaty prejavujú, aj ako prebieha samotná preventívna prehliadka, porozprávala urologička Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Viola Filipovičová.

Celý článok


AGEL na vysokoškolskej pôde ako atraktívny zamestnávateľ: Sme presvedčení, že mladej generácii chýba pocit reálnej vízie stabilného zamestnávateľa

24.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Dňa stáží, ktorý organizovalo Univerzitné poradenské centrum Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach, sa zúčastnila aj Skupina AGEL. Ako dvojnásobný víťaz prestížnej ankety Najzamestnávateľ na podujatí prezentovala budúcim lekárom atraktívne možnosti pracovných stáží v sieti svojich zdravotníckych zariadení.

Celý článok


V Dome ošetrovateľskej starostlivosti zvolenskej nemocnice pacienti rehabilitujú na dennej báze

24.11.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Dom ošetrovateľskej starostlivosti - novootvorené zariadenie Nemocnice AGEL Zvolen poskytuje ošetrovateľskú starostlivosť a rehabilitáciu pre pacienta na lôžku po pobyte v nemocnici, alebo ako prevenciu pre podporu a uchovanie zdravia, predchádzanie možným komplikáciám, pre zmiernenie bolesti alebo iných prejavov ochorení. Súčasťou poskytovaných služieb je aj rehabilitácia, ktorú klientom DOS poskytuje kvalifikovaný personál fyziatricko-rehabilitačného oddelenia. Pacienti, ktorí vyžadujú nepretržitú zdravotnú starostlivosť tak majú možnosť cvičiť a rozvíjať mobilitu, sebestačnosť, silu a aj kondíciu.

Celý článok


Kežmarčania sa zúčastnili predčasnej mikulášskej kvapky krvi

23.11.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča opäť spustilo mobilnú odberovú jednotku. Od septembra sú vítaní darcovia krvi na Ulici Dr. Fischera č. 7 v Kežmarku v budove pohotovosti a mobilnej odberovej jednotky. Predčasnej mikulášskej kvapky krvi sa zúčastnili nielen Kežmarčania, ale aj darcovia z okolitých miest a obcí.

Celý článok


Levická nemocnica vychádza v ústrety rodičkám. Zaviedla bonding aj pre mamičky po cisárskom reze

23.11.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Bezprostredný kontakt mamičky a jej novonarodeného bábätka je asi najviac, čo môže žena zažiť. Tie rodičky, ktoré však podstúpili cisársky rez, bezprostredný kontakt so svojim dieťatkom mohli absolvovať až neskôr. Levická nemocnica však v súlade s modernými medicínskymi postupmi zaviedla novinku. Bonding, čiže priloženie dieťatka na hruď mamičky, umožňuje aj rodičkám, ktoré podstúpili cisársky rez.

Celý článok


Zvolenská pôrodnica privítala tisíce bábätko v tomto roku

23.11.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen sa môže pochváliť už tisícim bábätkom, ktoré sa v tamojšej pôrodnici narodilo v tomto roku. Šestnásteho novembra prišiel na svet malý Oliverko Pažický. Aj v tomto roku dominujú medzi bábätkami dievčatá. Zvolenská pôrodnica je medzi budúcimi mamičkami čoraz vyhľadávanejšia, je to aj vďaka viacerým extra službám – ako je VIP strava či rehabilitácie pre ženy po cisárskom reze a gynekologických operáciách.

Celý článok


Krompašská nemocnica dostala nové monitory dychu pre novorodencov

22.11.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nadácia Križovatka obdarovala novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy monitormi dychu pre bábätká. Päť nových monitorov poslúži na monitorovanie dychu novorodenca. Vďaka nim sa predchádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku ich života. Oddelenie ponúka mamičkám monitory aj na prenájom. Ako monitor dychu funguje?

Celý článok


Ako predísť chronickej obštrukčnej chorobe pľúc? Odpoveď je jednoznačná, skoncovať s fajčením

21.11.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP) je chronické zápalové ochorenie pľúc, ktorú spôsobuje obštrukciu prúdenia vzduchu z pľúc. Symptómy zahŕňajú ťažkosti z dýchaním, kašeľ, tvorbu hlienu (spúta) a sipot. Ochorenie je zvyčajne spôsobené dlhodobým vystavovaním sa dráždivým plynom alebo časticiam, najčastejšie z cigaretového dymu.

Celý článok


Komárňanská nemocnica obnovuje pacientske postele

21.11.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno aj v roku 2022 zvyšuje komfort pre svojich pacientov viacerými novinkami, Jednou z aktivít, ktorá výrazne prispieva k zlepšeniu úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti je postupná obnova pacientskych postelí za elektricky polohovateľné. Celkový počet obnovených postelí v mesiaci november je už 56.

Celý článok


Lekáreň AGEL Kežmarok bude otvorená už od pondelka

18.11.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, otvára v priestoroch Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) verejnú lekáreň s názvom Lekáreň AGEL Kežmarok. Otvorená bude od pondelka 21. novembra 2022. Otváracie hodiny budú od pondelka do piatka v čase 7:45 – 15:45 hod. V lekárni nájdu pacienti široký sortiment liekov na predpis aj liečivá voľnopredajného sortimentu.

Celý článok


Počet predčasne narodených detí vďaka prevencii a medicíne klesá

18.11.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Včerajší deň bol Svetovým dňom predčasne narodených detí. Bábätká, ktoré sa vypýtali na svet skôr, v minulosti boli takmer bez šance prežiť či viesť kvalitný život. Dnes už nie sú výnimkou ani zachránené detičky s plnohodnotným životom, ktorých pôrodná váha bola pod jeden kilogram. Medicína a predovšetkým skúsení pôrodníci a neonatológovia dnes dokážu malé zázraky. Čo všetko sa však zo strany lekárov a ošetrovateľov za tým skrýva, objasnil primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Levice MUDr. Gabriel Mančík, MBA.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila novú pediatrickú kardiologickú ambulanciu

16.11.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice stále realizuje projekty a inovácie, zamerané na skvalitnenie služieb pre verejnosť. Poslednou novinkou, ktorú sa podarilo spustiť dnes, je otvorenie novej pediatrickej kardiologickej ambulancie.

Celý článok


Až 85 % prípadov chronickej obštrukčnej choroby pľúc spôsobilo fajčenie. „Záchranou sa nestali ani moderné elektronické cigarety,“ hovorí pneumológ handlovskej nemocnice

16.11.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Chronická obštrukčná choroba pľúc je liečiteľná, ale nevyliečiteľná choroba postihujúca priedušky a pľúca. Viac než 85 % pacientov, ktorí trpia týmto vážnym ochorením, sú fajčiari alebo bývalí fajčiari. Pri príležitosti Svetového dňa CHOCHP, ktorým je 16. november, porozprával o priebehu a rizikách tejto diagnózy pneumológ Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Jozef Kubík.

Celý článok


Chronickou obštrukčnou chorobou pľúc trpia najčastejšie fajčiari a ľudia pracujúci v prašnom prostredí

16.11.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Tretia novembrová streda je dňom, kedy si pripomíname chronickú obštrukčnú chorobu pľúc. U nás ňou trpí viac ako 100-tisíc pacientov. Na tento deň nadväzuje Svetový deň bez fajčenia, ktorý pripadá na 20. novembra. Ročne vo svete na následky fajčenia zomiera predčasne asi 6 miliónov fajčiarov. O tom, aké problémy vznikajú pri chronickej obštrukčnej chorobe, ale aj aké dopady má fajčenie, hovorí pneumológ MUDr. Daniel Paulovič, PhD. z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Študenti košického gymnázia darovali krv: Vďaka prvodarcom sa podarilo získať viac ako 9 litrov krvi

16.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca zrealizovalo mobilný odber krvi na košickom gymnáziu. Od dobrovoľných darcov získali takmer 9,5 litra krvi.

Celý článok


„Empatia a radosť sú na mieste, keď všetko dobré skončí.“ Hovorí zdravotná sestra zo zvolenskej nemocnice

16.11.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Vďaka svojej mame vyrastala v nemocničnom prostredí. Prirodzene si tak svoju kariéru aj vybrala. Katarína Šefčíková, sestra na neonatologickom oddelení Nemocnice AGEL Zvolen, už 40 rokov ochotne pomáha pacientkam aj ich detičkám. Svoju prácu povýšila na poslanie a vďaka ochote a profesionalite získala aj ocenenie Biele srdce. Pred odchodom na zaslúžený dôchodok v rozhovore zaspomínala na svoje začiatky a čitateľom priniesla aj dobré rady do budúcnosti.

Celý článok


Nový odporúčaný postup v prípade patologického tehotenstva výrazne zlepší starostlivosť o tehotné ženy na Slovensku

15.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca doc. MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA sa môže pochváliť ďalším významným úspechom. Uznávaný odborník, ktorý za sedemnásť rokov pomohol priviesť na svet viac než 4000 detí, je hlavným autorom odporúčaného postupu s názvom Hypertenzné ochorenia v tehotnosti, ktorý bol úspešne prijatý Komisiou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky pre štandardné diagnostické postupy a štandardné terapeutické postupy.

Celý článok


Mladá kvapka krvi prilákala na odber študentov a ich pedagógov

15.11.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Darovanie krvi v každom veku je humanitný čin a pomáha zachraňovať životy po vážnych úrazoch, ťažkých operáciách a pôrodoch aj v iných situáciách. Darca odchádza s dobrým pocitom z darovania, lebo jediným odberom pomôže dvom až trom ľuďom, ale nie len to. Obnovuje si aj krvotvorbu a znižuje tlak krvi. Odbery dobrovoľných darcov krvi v Skalici sú v poslednom mesiaci mimoriadne tým, že sa do nich zapojili vo väčšej miere študenti a pedagógovia maturitných ročníkov stredných škôl.

Celý článok


Nový odporúčaný postup v prípade patologického tehotenstva výrazne zlepší starostlivosť o tehotné ženy na Slovensku

15.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca doc. MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA sa môže pochváliť ďalším významným úspechom. Uznávaný odborník, ktorý za sedemnásť rokov pomohol priviesť na svet viac než 4000 detí, je hlavným autorom odporúčaného postupu s názvom Hypertenzné ochorenia v tehotnosti, ktorý bol úspešne prijatý Komisiou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky pre štandardné diagnostické postupy a štandardné terapeutické postupy.

Celý článok


Novootvorená ortopedická ambulancia levočskej nemocnice ošetrila prvých pacientov

15.11.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča privítala 10. novembra v novootvorenej ortopedickej ambulancii prvých pacientov. V ambulancii ordinujú odborníci z Nemocnice AGEL Košice-Šaca, MUDr. Tomáš Ševčík, MPH a MUDr. Ján Perduk. Nemocnica aj vďaka nim zvyšuje kvalitu a rozširuje spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov okolitého regiónu. Ambulancia ordinuje každý štvrtok (okrem sviatkov) od 7.00 hod. do 15.00 hod. a od začiatku eviduje veľký záujem verejnosti.

Celý článok


Diabetická retinopatia sa môže týkať už škôlkarov

14.11.2022 / AGEL Clinic

Cukrovka je chronické metabolické ochorenie, ktoré môže ovplyvniť zrak prechodne, ale aj trvalo. Rozsah následkov primárnej diagnózy na oko pritom záleží od toho, ako dlho choroba trvá a či je hladina krvného cukru, teda glykémie, dobre kompenzovaná. Ťažkosti majú už aj deti.

Celý článok


Hrozba cukrovky? Rada odborníkov: „Ak sa rozhodneme žiť zdravo a nájdeme v sebe silu zmeniť zabehnuté nezdravé spôsoby života, je vysoká pravdepodobnosť, že zostaneme zdraví.“

14.11.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Štrnásty november je dňom, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Medzinárodná diabetická federácia vyhlásila za Svetový deň diabetu. Má za cieľ zvýšiť povedomie o všetkých typoch cukrovky a podporiť programy prevencie cukrovky 2. typu. Rozhovor s lekárom Vitalii Stilnykom z ambulancie diabetológie, porúch látkovej premeny a výživy a lekárkou MUDr. Máriou Prieložnou, MPH z oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Zlaté Moravce prináša odpovede na najčastejšie otázky vrátane odporúčaní, ako predchádzať cukrovke.

Celý článok


Cukrovku netreba podceňovať, vyskytuje sa v každom veku

14.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Chronické ochorenie diabetes mellitus, ktoré sa prejavuje zvýšením hladiny cukru v krvi, tzv. hyperglykémiou, je považované za epidémiu tretieho tisícročia a svedčia o tom aj čísla. Za uplynulý rok 2021 Diabetologická ambulancia Nemocnice AGEL Košice-Šaca zaznamenala celkovo viac než 18 300 návštev pacientov. V rozhovore vypracovanom pri príležitosti dnešného Svetového dňa diabetu (14. november) MUDr. Kamila Babjaková upozorňuje, že cukrovka sa nevyhýba ani deťom.

Celý článok


Cukrovkou trpí v súčasnosti približne 10 % populácie. Príznaky ochorenia môžu byť veľmi mierne alebo žiadne

14.11.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Lekár diabetologickej ambulancie Nemocnice AGEL Krompachy, MUDr. Juraj Gmitrov, PhD., približuje ochorenie, ktoré v súčasnosti postihuje 10 % populácie. Cukrovka, teda diabetes mellitus, je spôsobená poruchou vylučovania inzulínu, pôsobenia inzulínu alebo oboch porúch súčasne. S cieľom zvýšiť povedomie o tejto chorobe a o prevencii je 14. november vyhlásený za Svetový deň diabetu.

Celý článok


Počet diabetikov sa zvyšuje v každom veku

14.11.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Cukrovka. Diabetes mellitus. Diagnóza, ktorá postihuje ľudí v každom veku, dokonca aj deti. Počet diabetikov každým rokom narastá a hoci medicína v tomto smere urobila obrovské pokroky v podobe moderných technológií, čo sa týka kontroly aktuálneho stavu a správneho nastavenia liečby, cukrovka je výraznou komplikáciou v živote každého pacienta. Diabetologička Nemocnice AGEL Zvolen MUDr. Gabriela Hulinová zodpovedala najdôležitejšie otázky k tejto téme.

Celý článok


Obrazy kvetov pomôžu pacientom odbúrať stres pred vyšetrením

11.11.2022 / AGEL Clinic

Terapeutické účinky výtvarného umenia v zdravotníckych zariadeniach na psychickú pohodu i samotný proces liečby sú nesporné. Obrazy s priateľskými motívmi vytvárajú atmosféru bezpečia a podporujú redukciu stresu.

Celý článok


O krok bližšie k odstráneniu bolesti rázovou vlnou v levickej nemocnici

11.11.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Rázové vlny sú akustické (zvukové) impulzy, ktoré majú vysokú dávku energie, čiže rýchle sa zvyšujúci tlak, ktorý je schopný v tkanivách ľudského organizmu ako je koža, podkožie šľachy, svaly a kosti, aktivovať sériu lokálnych biochemických reakcií. Liečbu rázovou vlnou môžu využiť aj pacienti v Nemocnici AGEL Levice.

Celý článok


„Veľký význam v odhalení cukrovky majú preventívne prehliadky u všeobecného lekára,“ hovorí diabetologička handlovskej nemocnice

11.11.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nebolí, ale zabíja. Reč je o diagnóze diabetes mellitus, známej ako cukrovka, ktorou na Slovensku trpí každý štrnásty obyvateľ. Až 25 % pacientov trpiacich cukrovkou pritom o svojom ochorení ani netuší. S cieľom zvýšiť povedomie o tomto ochorení si každoročne pripomíname Svetový deň diabetu, ktorým je 14. november.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala pre svojich najmenších pacientov monitory dychu

11.11.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno dostala krásny darček pre najmenších. Na oddelení neonatológie slúžia novo narodeným bábätkám nové monitory dychu, ktoré nemocnica dostala od Nadácie Križovatka. Tie pomôžu zachraňovať životy bábätiek proti syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktorý je strašiakom mnohých rodičov, ale aj zdravotníkov v nemocniciach.

Celý článok


Dnes zachraňujú životy, zajtra hrdo príjmu zelené stužky dospelosti

10.11.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Dnes bolo na pracovisku hematológie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce rušno, krv tiekla doslova prúdom. Dobrovoľného darovania krvi sa zúčastnili najmä mladí prvodarcovia – študenti stredných škôl, ktorých doplnili aj pravidelní darcovia krvi. A nebolo ich vôbec málo.

Celý článok


Bánovská nemocnica uviedla do prevádzky zrekonštruované priestory aj nové výťahy

10.11.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

V uplynulých mesiacoch vládol v Nemocnici AGEL Bánovce čulý stavebný ruch. Vo februári sa začala rekonštrukcia hlavného vchodu a vestibulu nemocnice, koncom leta sa pridala aj výmena starých výťahov. Zrekonštruované priestory sú už dokončené a plne slúžia pacientom.

Celý článok


Rakovina prostaty môže byť v ranom štádiu bez príznakov: Akým vyšetrením sa dá odhaliť?

10.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Všimli ste si, že počas novembra niektorí muži vôbec nepoužívajú holiace strojčeky a nechávajú si narásť fúzy? Týmto spôsobom, v rámci kampane MOVEMBER (spojenie slov noVEMBER a anglického MOustache - fúzy), upozorňujú na vážne mužské ochorenia, ako je napríklad rakovina prostaty či semenníkov. O tom, ako prebieha diagnostika a aké sú prognózy, sme sa rozprávali s primárom Urocentra Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Igorom Milichovským.

Celý článok


Zvolenská nemocnica ponúka nadštandardnú službu pacientom. Vyšetrenie MR rýchlo a až do večera

9.11.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Mať jedno z najžiadanejších vyšetrení rýchlo a v čase, ktorý vyhovuje pacientovi. To bola hlavná myšlienka pri rozhodnutí vedenia Nemocnice AGEL Zvolen vyjsť v ústrety pacientom s úplnou novinkou v rámci vyšetrení magnetickou rezonanciou. Od 15. novembra majú indikovaní pacienti možnosť objednať sa na MR vyšetrenie dvakrát do týždňa až do 19. hodiny večer.

Celý článok


Naši odborníci boli súčasťou konferencie SlovakiaTech Forum – Expo 2022

8.11.2022 / AGEL Clinic

V dňoch 20. – 21. septembra sa v Košiciach uskutočnil štvrtý ročník medzinárodnej odbornej konferencie a inovačno-technologického veľtrhu firiem SlovakiaTech Forum – Expo 2022. Jeho cieľom bolo stretnutie slovenských a zahraničných odborníkov v oblasti inovácií, priemyslu a priemyselných technológií, energetiky, dopravy a logistiky, v oblasti životného prostredia a vzdelávania, ako aj prezentácie vedeckého a inovačného potenciálu slovenských technologických firiem. Na podujatí priblížilo svoju činnosť a rozvíjané aktivity ako jeden z hlavných partnerov podujatia aj CVTI SR, ktoré zároveň vytvorilo priestor aj pre prezentáciu najnovších poznatkov a inovatívnych riešení 5 slovenských univerzít.

Celý článok


Digitálny röntgen šetrí čas a prispieva k spoľahlivej diagnostike pohybového aparátu

8.11.2022 / AGEL Clinic

Zobrazovacie vyšetrenia sú nevyhnutné pri diagnostike mnohých ochorení pohybového aparátu, ale aj úrazov. Na rádiologické pracovisko v bratislavskej AGEL Clinic prichádzajú denne pacienti so žiadankou z ambulancie akútnych stavov, chirurgie ruky, ortopédie, reumatológie, chirurgie, fyziatrie, dermatovenerológie či neurológie. Každý mesiac tu vyšetria v priemere 150 ľudí, pričom väčšinu tvoria dospelí.

Celý článok


Preventívna prehliadka u urológa zvyšuje šance na úplne vyliečenie karcinómu prostaty

8.11.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Každý rok je na Slovensku diagnostikovaných viac ako 2.000 nových prípadov rakoviny prostaty, pričom toto číslo každým rokom stúpa. Zároveň každý rok zomrie na toto ochorenie viac ako 500 mužov. Význam preventívnych prehliadok pre včasný záchyt a priaznivú prognózu liečby karcinómu prostaty zdôrazňujú aj urológovia vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica.

Celý článok


Rádiologické oddelenie kežmarskej nemocnice vykonalo v tomto roku takmer 23 000 vyšetrení

8.11.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, nesie meno slávneho priekopníka v odbore rádiológie a symbolicky si pripomína Svetový deň rádiológie. Pracovníci tohto oddelenia spravili v tomto roku takmer 23 000 vyšetrení. Na oddelení sa stretávajú aj s rôznymi neobvyklými zraneniami. Výskyt ťažkostí, s ktorými pacienti navštevujú toto oddelenie často súvisí s ročným obdobím. Ako?

Celý článok


Rádiológovia – technológovia medicínskeho zobrazovania

8.11.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Takmer žiadny odbor medicíny sa bez nich pri diagnostike nezaobíde. Rádiológovia využívajú možnosti modernej techniky, zväčša sú nenápadní a mnohokrát pred zrakmi pacientov ukrytí, ich dôležitosť je však nezastupiteľná. Všetko odštartoval pred 127 rokmi nemecký fyzik Wilhelm Conrad Röntgen, ktorý 8. novembra 1895 vytvoril a zaznamenal elektromagnetické vlnenie, ktoré je dnes známe ako röntgenové žiarenie. Jeho objav následne viedol k výrobe prvých röntgenových snímkov.

Celý článok


Október bol pre mamografické pracovisko levočskej nemocnice rekordným mesiacom

8.11.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča počas októbra aktívne podporovala myšlienku „ružového októbra“, ktorý poznáme aj ako mesiac povedomia o rakovine prsníka. Na mamografickom pracovisku bolo v minulom mesiaci zaznamenané rekordné množstvo vykonaných vyšetrení od začiatku prevádzky v zrekonštruovaných priestoroch. Levočská nemocnica si vynikajúcou štatistikou pripomína Svetový deň rádiológie, odboru, ktorého súčasťou je aj mamografické pracovisko.

Celý článok


AGEL posilňuje v Bratislave, do portfólia získal rádiologické pracovisko AGEL Rádiológia

7.11.2022 / AGEL Clinic

Spoločnosť AGEL získala významnú akvizíciu v Bratislave. CT a MR pracovisko v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda UNB v Petržalke kúpila od spoločnosti Radiológia koncom septembra. Mení sa aj názov pracoviska na AGEL Rádiológia.

Celý článok


Zlatomoravská nemocnica otvorila jednodňovú zdravotnú starostlivosť pre gynekologické pacientky

7.11.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnice AGEL Zlaté Moravce dnes prijala historicky prvé pacientky jednodňovej zdravotnej starostlivosti v odbore gynekológia a pôrodníctvo. Operatívu, bez obmedzenia počtu výkonov, zlatomoravská nemocnica vykonáva každý pondelok.

Celý článok


Oddelenie rádiodiagnostiky krompašskej nemocnice vyšetrilo v tomto roku takmer 20 000 pacientov

7.11.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy si ôsmeho novembra pripomína Svetový deň rádiológie. Oddelenie rádiodiagnostiky je neoddeliteľnou súčasťou nemocnice pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Je rozdelené na tri pracoviská, a to CT, USG a RTG, na ktorých bolo v tomto roku doposiaľ ošetrených už 19 851 pacientov. Zdravotníci sa na pracovisku stretávajú aj s rôznymi kurióznymi prípadmi. Jedným z nich bola aj zaseknutá batéria v pažeráku 12-ročného dieťaťa.

Celý článok


Kosti sa lámu aj pri behu, problémom je najmä klzký povrch

4.11.2022 / AGEL Clinic

Beh je komplexný šport, a aby prinášal benefity, je dôležité tak zahriate pred samotnou pohybovou aktivitou, správna technika behu a následný strečing. Mnoho bežcov však môže podceniť svoje schopnosti najmä pri jednotlivých povrchoch. Problematickými obdobiami sú najmä jeseň a zima, keďže práve vtedy dochádza vo zvýšenej miere k pádom v exteriéri a úrazovým zlomeninám športovcov.

Celý článok


Nový kardiológ skalickej nemocnice ordinuje tri dni v týždni

4.11.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Ambulantná starostlivosť o pacientov s ochoreniami srdca v regióne Skalice a okolia sa od novembra posilnila. Nový kardiológ vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica vyšetruje pacientov od novembra v režime tri dni v týždni. Pacienti sa môžu na vyšetrenie objednávať cez rezervačný systém nemocnice ako doteraz.

Celý článok


Až jedna tretina ľudí má problém so spánkom

4.11.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Ľudia, ktorí trpia poruchami spánku a bdenia si obvykle sťažujú na kvalitu, načasovanie a množstvo spánku, výsledkom čoho je osobná nepohoda počas dňa. Poruchy spánku sú často sprevádzané depresivitou, úzkosťou a kognitívnymi zmenami. Pretrvávajúce poruchy spánku sú naviac rizikovým faktorom pre rozvoj duševných porúch a porúch užívania látok.

Celý článok


Handlovská nemocnica rozšírila možnosti terapie bolesti - plynové injekcie pomáhajú pri reumatických aj neurologických ochoreniach

4.11.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Handlovská nemocnica s cieľom neustáleho zlepšovania poskytovanej starostlivosti opäť rozšírila možnosti terapie bolesti pohybového aparátu. Pacientov oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie po novom odborníci liečia aj plynovými injekciami.

Celý článok


Návštevy pacientov hospitalizovaných v bánovskej nemocnici opätovne povolili

4.11.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce od 4. novembra 2022 po dvojtýždňovom zákaze opätovne povolila návštevy pacientov. Toto rozhodnutie súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou.

Celý článok


Mobilný odber krvi v Moldave nad Bodvou – od darcov získali vyše 7 litrov krvi

4.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Zamestnanci hematologicko-transfúzneho oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca včera vycestovali za darcami krvi do Moldavy nad Bodvou. Uskutočnil sa tam už 6. ročník mobilného odberu krvi, ktorý nemocnica realizuje v spolupráci s miestnym fitness centrom.

Celý článok


Levočská nemocnica otvára ortopedickú ambulanciu špičkovej úrovne

4.11.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča zvyšuje kvalitu svojich služieb a rozširuje spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti. V spolupráci so špičkovými odborníkmi z Nemocnice AGEL Košice-Šaca otvára ortopedickú ambulanciu. Ambulancia bude ordinovať každý štvrtok od 7.00 hod. do 15.00 hod. a nachádzať sa bude v nových priestoroch, vpravo od recepcie a chirurgickej ambulancie. Prvým ambulantným dňom ortopedickej ambulancie bude 10. november 2022.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK a Technická univerzita v Košiciach podpísali dodatok k Rámcovej zmluve o vzájomnej spolupráci

3.11.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

V záujme zvýšenia kvality vzdelávacieho procesu a vedeckovýskumnej činnosti s cieľom uplatňovania najmodernejších poznatkov vedy a vzdelávania sa spoločnosť AGEL SK a.s. a Technická univerzita v Košiciach, Strojnícka fakulta (SjF TUKE) dohodli na spoločnom postupe pri zabezpečení spolupráce v oblasti vedeckovýskumnej, vzdelávacej, podnikateľskej a prepojenia teórie a praxe. Zmluvu uzatvorili v auguste 2021 a dnešným dňom do procesu vstupuje aj Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n. o.

Celý článok


Opäť vás rozbolel žlčník? Operácia už nemusí byť strašiakom

3.11.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Bolesť v pravom boku, tráviace ťažkosti a nevoľnosť. Také sú najčastejšie príznaky problémov so žlčníkom, ktoré v mnohých prípadoch končia až nutnosťou tento orgán odstrániť. V dnešnej dobe však už ani operačný zákrok nemusí byť strašiakom. Bohaté skúsenosti s ním majú aj odborníci z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK a Technická univerzita v Košiciach podpísali dodatok k Rámcovej zmluve o vzájomnej spolupráci

3.11.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V záujme zvýšenia kvality vzdelávacieho procesu a vedeckovýskumnej činnosti s cieľom uplatňovania najmodernejších poznatkov vedy a vzdelávania sa spoločnosť AGEL SK a.s. a Technická univerzita v Košiciach, Strojnícka fakulta (SjF TUKE) dohodli na spoločnom postupe pri zabezpečení spolupráce v oblasti vedeckovýskumnej, vzdelávacej, podnikateľskej a prepojenia teórie a praxe. Zmluvu uzatvorili v auguste 2021 a dnešným dňom do procesu vstupuje aj Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n. o.

Celý článok


Kežmarská nemocnica úspešne obhájila certifikát kvality

2.11.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, bol počas októbra realizovaný periodický externý audit certifikačnou spoločnosťou Det Norske Veritas. Recertifikačný audit prebehol úspešne a nemocnica obhájila certifikát kvality pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti podľa požiadaviek normy ISO 9001:2015. Kežmarská nemocnica je držiteľom tohto certifikátu od roku 2007 a každoročne ho úspešne obhajuje. V kategórii nezhody nebol počas 15-tich rokov zaznamenaný ani jeden zápis.

Celý článok


Nezištný dar pre nemocnicu v Komárne pomôže s úsporou vody

2.11.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má obrovské šťastie aj na nezištnú pomoc ľudí, vďaka ktorým môže poskytovať ešte lepšie služby, zabezpečiť kvalitnejšiu prevádzku. Obrovskou nezištnou pomocou, ktorou tentokrát prekvapila rodina Keresztesová darom pre nemocnicu sú užitočné darčeky súvisiace s vodou. Vedenie nemocnice vyjadrilo štedrým darcom veľké poďakovanie.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica naplno rozbieha jednodňovú zdravotnú starostlivosť odbore gynekológia

31.10.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Od 1. novembra 2022 Nemocnice AGEL Zlaté Moravce ponúka výkony jednodňovej zdravotnej starostlivosti aj v odbore gynekológia a pôrodníctvo. A aké sú najväčšie výhody? Krátky pobyt v zdravotníckom zariadení, rýchly návrat do domáceho prostredia a psychická pohoda pacientov sú najväčším benefitom zákrokov jednodňovej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Handlovská nemocnica bola tiež ružová, čas investovaný do samovyšetrenia prsníka môže zachrániť život

31.10.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Október je na celom svete mesiacom povedomia o rakovine prsníka. Ružové odznaky ako symbol boja proti tomuto zákernému ochoreniu mali aj zamestnankyne. Nemocnice AGEL Handlová. Chceli tak nielen podporiť ženy, ktoré s rakovinou prsníka zápasia, ale aj upozorniť na dôležitosť prevencie, a to nielen počas práve sa končiaceho Pink októbra.

Celý článok


Levočská nemocnica podporuje študentskú kvapku krvi

31.10.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča víta študentských darcov krvi. Počas špeciálneho odberového dňa sa uskutočnila študentská kvapka krvi, do ktorej sa so svojou pedagogičkou zapojili študentky maturitného ročníka Strednej odbornej školy pedagogickej v Levoči. Darcovstvo krvi je ušľachtilá činnosť, ktorá spája všetkých tých, ktorí sú ochotní a môžu pomôcť. Študenti, spojte sily a pridajte sa k svojim spolužiakom a ostatným darcom krvi.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvára Dom ošetrovateľskej starostlivosti.

31.10.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Osemnásť lôžok je určených pre pacientov, ktorí vyžadujú nepretržitú starostlivosť Nemocnica AGEL Zvolen pripravila ďalší projekt, ktorý vychádza v ústrety požiadavkám pacientov v regióne. Od 7. novembra rozširuje rozsah svojich služieb a otvára nový Dom ošetrovateľskej starostlivosti. Nachádzať sa bude v priestoroch nemocnice s kapacitou 18 lôžok a je určený pre pacientov, ktorí potrebujú následnú zdravotnú starostlivosť. Ide o veľmi žiadané zariadenie, ktorých je na Slovensku stále málo, jeho pridanou hodnotou bude umiestnenie priamo v priestoroch nemocnice, takže v prípade akýchkoľvek komplikácií je urgentná pomoc bezprostredne na blízku.

Celý článok


Liečba psoriázy je beh na dlhú trať, no neustále napreduje

28.10.2022 / AGEL Clinic

Psoriáza je autoimunitná choroba, ktorá sa prejavuje chronickým zápalom kože. Hoci je pôvod diagnózy nejasný, významnú úlohu zohráva dedičnosť. Proces jej vzniku je však dobre popísaný. Imunitný systém neprimerane urýchľuje obnovu kožných buniek, ktorých cyklus u bežného človeka trvá 28 dní. Avšak u ľudí trpiacich psoriázou sa kožné bunky reprodukujú po troch až šiestich dní, čo vedie k zhrubnutiu kože a jej nadmernému olupovaniu. Ložiská sú červené, ohraničené a tvoria sa na nich biele či striebristé šupiny. Keďže koža je extrémne suchá, dôležité je jej ošetrovanie.

Celý článok


Jednodňovú chirurgiu preferujú skalickí gynekológovia vždy, keď je to možné

28.10.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Ročne je na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Fakultnej nemocnice AGEL Skalica vykonaných približne 550 až 600 výkonov jednodňovej chirurgie, plus laparoskopické operácie, ktoré poisťovňa k jednodňovej starostlivosti priraďuje. Výhodou mini-invazívnych zákrokov jednodňovej gynekologickej starostlivosti je okrem krátkeho zotrvania v nemocnici rýchla rekonvalescencia po zákroku, s čím súvisí aj rýchlejšie zaradenie ženy do pracovného procesu.

Celý článok


Svetový deň psoriázy: Liečbou je možné dosiahnuť až bezpríznakový stav

28.10.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Ostro ohraničené ružovočervené škvrny rôznej veľkosti, suché, ľahko sa odlučujúce šupiny na povrchu kože – psoriáza. Ložiská môžu byť veľkosti kvapky, mince, ale i väčších mapovitých rozmerov. Symptómy ochorenia bývajú ľahké, ale i tak závažné, že postihnutého privedú k invalidite. Najnovšiu a vysoko účinnú terapiu pre pacientov predstavuje biologická liečba. O nej a úskaliach nepríjemného kožného ochorenia sme sa pri príležitosti Svetového dňa psoriázy (29. 10.) zhovárali s MUDr. Katarínou Drotárovou, primárkou Estetique centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Nemocnicu AGEL Komárno navštívila štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Mgr. Lenka Dunajová Družkovská

28.10.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnicu AGEL Komárno poctil svojou návštevou významný predstaviteľ ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Mgr. Lenka Dunajová Družkovská, štátna tajomníčka MZ SR, ktorá prijala pozvanie a navštívila niekoľko pracovísk komárňanskej nemocnice.

Celý článok


Neutíchajúca bolesť brucha? Zbystrite pozornosť, môže ísť o pruh

27.10.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Hernia (prietrž) nastane, keď sa vnútorný orgán pretlačí cez otvor vo svale alebo spojivovom tkanive, ktoré ho drží na mieste. Črevá môžu napríklad preraziť oslabenú oblasť v brušnej stene. Veľa prietrží sa vyskytuje na bruchu a v slabinách, ale môžu sa objaviť aj v hornej časti stehna. Väčšina hernií nie je bezprostredne život ohrozujúca, ale sama nezmizne. Väčšinou vyžadujú operačné riešenie, aby sa predišlo prípadným komplikáciám.

Celý článok


Netradičné remeslo oslovilo aj zdravotnú sestru zo zvolenskej nemocnice

27.10.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

V jednej rodine ich žije niekoľko sto tisíc. V lete prežijú maximálne dva mesiace v zime udržiavajú domov nažive, preto sa dožívajú viac. Reč je o včelách, ktoré očarili aj sestru z Centra pre liečbu parkinsonu a extrapyramídových porúch Mgr. Luciu Baranovú. V Nemocnice AGEL Zvolen pracuje už 9 rokov. Včelárine sa aj s manželom venujú tri roky a okrem sladkého medu vyrábajú aj propolisovú tinktúru, sviečky z vosku, ale aj balzamy na pery.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala od Nadácie Križovatka nové monitory dychu

25.10.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nadácia Križovatka obdarovala novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, piatimi novými monitormi dychu. Nové zariadenia poslúžia bábätkám na novorodeneckom oddelení. Vďaka monitorom dychu sa predchádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku života dieťatka. Nemocnica ponúka aj možnosť ich zapožičania.

Celý článok


V Levickej nemocnici sa opäť realizujú predpôrodné kurzy pre budúce mamičky

25.10.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice sa vracia do bežného režimu. Jeho súčasťou je aj opätovné spustenie kurzov pre budúce mamičky. Tie boli a sú neustále žiadané, pandémia covidu však ich realizáciu dočasne znemožnila.

Celý článok


Bánovská nemocnica je ružová - kampaňou Pink október upozorňuje na rakovinu prsníka

25.10.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Október je na celom svete mesiacom povedomia o rakovine prsníka. Do kampane Pink október sa zapojila aj Nemocnica AGEL Bánovce. Takýmto spôsobom chcú jej pracovníčky nielen vyjadriť podporu ženám, ktoré so zákerným ochorením bojujú, ale aj upozorniť na dôležitosť prevencie. Jednou z jej foriem je sonografické vyšetrenie prsníkov, ktoré v rámci bánovskej nemocnice ročne absolvuje približne 1200 žien.

Celý článok


Pacientka Tatiana z oddelenia dlhodobo chorých odporúča: „Buďte v pohybe, fyzickom i mentálnom“

25.10.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prejavovať úctu starším je potrebné nielen počas októbra, ktorý je venovaný práve tým skôr narodeným, ale po celý rok. Ako sa vyjadrila pani Tatiana (79), pacientka oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Košice-Šaca, aj mladí ľudia potrebujú tých starších. S akými ďalšími životnými skúsenosťami sa v rozhovore podelila?

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno gastroenterológovia upozorňujú pacientov na dôležitosť preventívnych vyšetrení

25.10.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Rakovina hrubého čreva je medzi trojicou najčastejších onkologických diagnóz. Presnú príčinu, ktorá ochorenie vyvoláva nepoznáme, preto hovoríme o rizikových faktoroch, ktoré zvyšujú riziko vzniku rakoviny hrubého čreva. Aké sú, kedy a prečo je dôležité ísť na preventívne prehliadky, objasnil vedúci lekár gastroenterologickej ambulancie Nemocnice AGEL Komárno MUDr. Csaba Podlupszki.

Celý článok


Mamografické pracovisko levočskej nemocnice je zahalené do ružovej farby. Prispeli k tomu aj malí výtvarníci zo Základnej umeleckej školy v Levoči

24.10.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča počas celého mesiaca aktívne podporuje myšlienku „ružového októbra“, ktorý je pre verejnosť známy ako mesiac povedomia o rakovine prsníka. K vizuálnej realizácii sa pripojili aj detskí výtvarníci zo Základnej umeleckej školy v Levoči pod vedením výtvarníčky PaedDr. Kataríny Drahomireckej. Ich umelecké diela k téme „ružový október“ zdobia priestory celého rádiodiagnostického oddelenia.

Celý článok


Popôrodné zmeny na tele rodičkám v Skalici pomáha odstraňovať fyzioterapeut

21.10.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Tehotenstvo ako aj samotný  pôrod zanechávajú na ženskom tele výrazné zmeny. Správnou edukáciou fyzioterapeutom čo najskôr po pôrode a cieleným dýchaním a cvičením je možné oslabené svaly po pôrode dostať do pôvodného stavu. Prvoradý je dobrý psychický stav mamičky a správne návyky pri zvládaní každodenných činností. Najideálnejšie je začať aktívne s cvičením v spolupráci s fyzioterapeutom čo najskôr po šestonedelí.

Celý článok


Na prevenciu rakoviny prsníka v ružovom októbri upozorňujú aj zdravotnícke zariadenia

21.10.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Ružová farba, ružový mesiac október. Každoročne nám pripomína jednu z najčastejších rakovinových chorôb na Slovensku. Je to mesiac, kedy sa jednotlivci i organizácie snažia zvyšovať povedomie o rakovine prsníka. Tak, ako pri každej chorobe je dôležitá včasná diagnostika. V priemere 300 žien ročne zomiera na Slovensku zbytočne len preto, že neabsolvovali preventívne vyšetrenie, ktoré by odhalilo ochorenie včas. Aké vyšetrenia a ako často by sme mali postúpiť, hovorí onkologička Nemocnice AGEL Zvolen MUDr. Petronela Lalíková.

Celý článok


Osteoporóze sa dá predchádzať, ale aj zlepšiť jej stav

20.10.2022 / AGEL Clinic

Rednutie kostí prichádza spolu s vekom, ale postihuje aj mladšie ročníky. Na úbytok kostnej hmoty má výrazný vplyv dedičnosť, ale aj celková životospráva. Osteoporóza je označovaná ako zlodej kostí, a hoci ide o metaforické pomenovanie, nie je celkom výstižné. Vnútri zdravej kosti sa prirodzene nachádzajú drobné póry, ktoré ochorenie zväčšuje. Ako medzery rastú, postupom času prichádza kosť o pevnosť a hustotu. Zároveň je na povrchu slabšia, tenšia a celkovo je krehkejšia. Kostná hmota postupne ubúda po 35. roku života.

Celý článok


Osteoporóza – tichá choroba, čo láme kosti: Ohrozená je každá druhá žena nad päťdesiat rokov

20.10.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Svetový deň osteoporózy pripadá na 20. október a pripomíname si ho od roku 1997. Diagnóza signalizujúca rednutie kostí je považovaná za chorobu tretieho tisícročia.  Postihuje najmä ženy po menopauze a podľa odhadov ňou celosvetovo trpí až 200 miliónov žien. Na Slovensku sa na osteoporózu lieči približne 400 tisíc pacientov. Štatistiky hovoria, že každá 2. žena nad 50 rokov je ohrozená rizikom osteoporotickej zlomeniny. Vzhľadom na rastúci počet starších ľudí v populácii sa predpokladá, že počet zlomenín v dôsledku osteoporózy sa v najbližšom desaťročí zvýši dvoj- až trojnásobne. Téme sa venuje lekárka Internej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Zuzana Lörinczová.

Celý článok


Metličky v pokožke nemusia byť len estetický problém, niekedy signalizujú závažnejšie ochorenie

19.10.2022 / AGEL Clinic

Pohyb nie je viazaný iba na svaly, šľachy a kĺby. Rovnako dôležité je aj ich zásobenie krvou a živinami. Bezproblémovému toku krvi v dolných končatinách napomáha svalovo-žilová pumpa. Pokiaľ nefunguje tak, ako má, na nohách sa objavia opuchy a aj viditeľné drobné cievky. Najmä ženy poznajú metličky, ktoré zväčša považujú len za kozmetický problém. Avšak, nemusí tomu tak byť. Preto každý človek, u ktorého sa objaví typický pavučinový obrazec na nohách, by mal vyhľadať ambulanciu cievnej chirurgie.

Celý článok


Problémy s pamäťou, nedokončené vety a zmätenosť? Na vine môže byť starecká demencia

19.10.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Starecká demencia, ktorú možno poznáte aj ako chorobu starých ľudí, je vážne degeneratívne ochorenie mozgu postihujúce seniorov po 65. roku života. O skúsenosti s touto diagnózou sa podelila primárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca a Detská fakultná nemocnica Košice podpísali memorandum o partnerstve a vzájomnej spolupráci

19.10.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Memorandum o partnerstve a vzájomnej spolupráci podpísali dnes Nemocnica AGEL Košice-Šaca a Detská fakultná nemocnica Košice. Obsahom memoranda je spolupráca pri zabezpečení poskytovania komplexnej zdravotnej starostlivosti pre pacientov, a to podľa dostupných špecializácií, ktorými druhá strana memoranda nedisponuje.

Celý článok


Levočská nemocnica očkuje vakcínou proti variantu Omicron

19.10.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje v súčasnosti vakcinačné centrum dvakrát do mesiaca. Od 19. októbra ponúka levočská nemocnica záujemcom možnosť očkovania vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA. 4-5, zameranou proti variantu Omicron ochorenia covid-19. Vakcinačné centrum sa nachádza na druhom poschodí chirurgického pavilónu.

Celý článok


Krompašania darovali najvzácnejšiu tekutinu. Levočská nemocnica opäť sprevádzkovala mobilnú odberovú jednotku

19.10.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Levoča opäť spustila do prevádzky mobilnú odberovú jednotku na odber krvi. V priestoroch Nemocnice AGEL Krompachy sa po dlhšej prestávke realizoval 17. októbra 2022 odber krvi. Odberné miesto sa nachádza v priestoroch vakcinačného centra. Krompašania darovali celkom 11,2 litrov krvi. Ďalší odber najvzácnejšej tekutiny je plánový 14. novembra 2022.

Celý článok


Pri 600. pôrode v Skalici sa narodil chlapček Teo

18.10.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica privítala vďaka vynikajúcej odbornej starostlivosti a rešpektujúcemu prístupu personálu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v tomto roku už viac ako 600 detí. Na príjemné prostredie a ústretový personál si rodičky ľahko privykajú a pôrodnicu s obľubou vyhľadávajú.

Celý článok


Kežmarská nemocnica očkuje vakcínou proti variantu Omicron

18.10.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, prevádzkuje v súčasnosti vakcinačné centrum dvakrát do mesiaca. Od 19. 10. 2022 ponúka záujemcom možnosť očkovania vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA. 4-5, zameranou proti variantu Omicron. Vakcinačné centrum sa nachádza v priestoroch polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27.

Celý článok


Svetový deň menopauzy: Každá žena po poslednej menštruácii by mala absolvovať dôležité vyšetrenie zamerané na hustotu kostí

18.10.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Návaly na krku a hrudi, potenie, poruchy spánku, nervozita, bolesti hlavy, búšenie srdca či poruchy srdcového rytmu. Keďže „prechod“ je pre mnohé ženy obávaným obdobím, je potrebné upozorňovať nielen na klimaktérium, ale aj na menopauzu, postmenopauzu či senium. Téme sa venuje primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Otto Tomášů.

Celý článok


Zvolenská nemocnica začala s canisterapiou Pacientov v rámci podpornej liečby navštevujú zlaté retrievery

18.10.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Kačenka, Nadir, Natasha, Bajkal, Teddy, Amir. Šestica nádherných, pozorných, vnímavých a empatických štvornohých liečiteľov tvorí základ najnovšej metódy, ktorá dopĺňa liečbu pacientov v Nemocnici AGEL Zvolen. Novinku zaviedli od októbra a psíky si okamžite získali srdcia všetkých v nemocnici a nielen pacientov.

Celý článok


Zdravé prsníky, alebo inak povedané mamografické vyšetrenie

17.10.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Mať zdravé prsia je predovšetkým otázkou zodpovedného prístupu k svojmu zdraviu. Dnes nie je problém absolvovať špecializovanú diagnostiku prostredníctvom moderného mamografu. Ten, ktorý slúži pacientkám v Nemocnici AGEL Levice, dokáže odhaliť rakovinu prsníka už v jeho zárodku.

Celý článok


Na pôde bánovskej nemocnice sa vzdelávali sestry z celého okresu

17.10.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce bola po viac ako dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou opäť hostiteľom celookresného odborného seminára sestier, ktorý sa uskutočnil v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Bánovciach nad Bebravou.

Celý článok


Levočská nemocnica aktívne podporuje ružový október. Mamografia je zlatý štandard včasnej diagnostiky nádorových ochorení prsníka

17.10.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča má v prevádzke aj mamografické pracovisko v zrekonštruovaných priestoroch s modernou špičkovou technikou. Primárka rádiodiagnostického oddelenia, MUDr. Elena Loumová, je špecialistkou mamografického pracoviska, ktoré je pre ňu srdcovou záležitosťou. V rozhovore poskytuje dôležité informácie, prečo je mamografia dôležitá a kedy je potrebné vyšetrenie podstúpiť. Oddelenie počas celého mesiaca aktívne podporuje myšlienku ružového októbra, ktorý vnímame aj ako mesiac povedomia o rakovine prsníka.

Celý článok


Algeziológovia riešili najmodernejšie postupy v liečbe bolesti

17.10.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Takmer 200 lekárov, takmer 60 zdravotných sestier a mnohé farmaceutické firmy sa zúčastnili na kongresoch na tému liečby bolesti - XXIII. Česko-slovenské dialógy o bolesti a XXIX. Slovenské dialógy a o bolesti s medzinárodnou účasťou. Témou boli najnovšie poznatky v liečbe bolesti tak z pohľadu lekárov, ošetrovateľského personálu aj pacienta.

Celý článok


Poznáte chronický vred predkolenia? Navonok „banálne“ ochorenie, ktoré pri zanedbaní môže skončiť amputáciou nohy.

14.10.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Chronický vred predkolenia sa prejavuje chronickou bolesťou, spôsobenou porušením tkanív predkolenia. Obvykle sa vyvíja na vnútornej strane nohy, tesne nad členkom. Príznaky zahŕňajú bolesť, svrbenie a opuch v postihnutej končatine. Súčasťou ochorenia je aj zmena sfarbenia a zhrubnutie pokožky ale aj nepríjemne zapáchajúci výtok z rany. V ťažkých prípadoch dochádza k odumretiu tkaniva, rozšíreniu infekcie, kedy je nutná amputácia dolnej končatiny. Kedy vred predkolenia vzniká, prečo a akého lekára je potrebné navštíviť vám ozrejmi manažérka dennej zmeny chirurgického oddelenia zároveň erudovaná sestra v ambulancii nehojacich sa rán a stómií Nemocnice AGEL Zlaté Moravce Mgr. Ľubica Zlatňanská.

Celý článok


V bánovskej nemocnici platí zákaz návštev

14.10.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

V Nemocnici AGEL Bánovce začína od 14. októbra 2022 platiť zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Rozhodnutie vyplynulo zo zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie a snahy zabrániť ďalšiemu šíreniu ochorenia.

Celý článok


Levočská nemocnica prevádzkuje dva druhy lekární

14.10.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča má v prevádzke Nemocničnú lekáreň s právom výdaja verejnosti. Mgr. Lucia Gondová, MPH, vedúca lekárne levočskej nemocnice, vysvetľuje organizačnú štruktúru a pracovnú náplň farmaceutov jednotlivých oddelení. Farmaceuti levočskej nemocnice zabezpečujú lieky a zdravotný materiál pre verejnosť aj pre všetky tri nemocnice spišského klastra.

Celý článok


Za bolesťou hlavy býva často ďalekozrakosť

13.10.2022 / AGEL Clinic

Takmer každý človek na svete zažije počas svojho života problém so zrakom. Náš najdôležitejší zmysel má dokonca vlastný Svetový deň zraku, ktorý pripadá na druhý októbrový štvrtok. Aktuálny ročník má za cieľ poukázať na dôležitosť dostupnosti zdravotnej starostlivosti. Prax ukazuje, že mnohé očné vady sa zistia náhodne.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica spúšťa očkovanie vakcínou zameranou na variant Omicron

13.10.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V súvislosti s narastajúcim počtom prípadov ochorenia COVID-19 opäť stúpa záujem o očkovanie. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce už tento piatok, 14. októbra, zaočkuje verejnosť aj s upravenou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant Omicron.

Celý článok


V handlovskej nemocnici si uctili seniorov

13.10.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Od roku 1990 je október vyhlásený Organizáciou spojených národov za mesiac úcty k starším. Pri tejto príležitosti sa vedenie Nemocnice AGEL Handlová rozhodlo pre seniorov pripraviť príjemné posedenie.

Celý článok


PINK OCTOBER Ženy aj v súčasnosti odmietajú mamografiu: Lekárky z Kliniky rádiológie Nemocnice AGEL Košice-Šaca vysvetľujú, prečo sa nemusia báť

13.10.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Kampaň Pink october každoročne pripomína jednu dôležitú vec. Tento mesiac je zasvätený povedomiu o rakovine prsníka. Zapojiť sa môže každý, a to najmä objednaním sa na preventívne vyšetrenie alebo šírením osvety nosením ružovej stužky, ružového oblečenia či zdieľaním tejto myšlienky. Ako sa na vyšetrenie pripraviť a prečo sa ho ženy nemusia obávať? Je možné zachytiť rakovinu prsníka včas? Na otázky spoločne odpovedajú lekárka Kliniky rádiológie Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Nora Lešková a primárka kliniky MUDr. Tatiana Špakovská, PhD., MPH.

Celý článok


Ružový október upozorňuje na dôležitosť prevencie rakoviny prsníka

13.10.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Rakovina prsníka predstavuje u žien najčastejšie nádorové ochorenie. Každoročne je po celom svete diagnostikovaných viac ako 2 milióny nových prípadov. Odhaduje sa, že predstavuje takmer 30% všetkých nových druhov rakoviny u žien. Slovensko sa nachádza v hornej tretine poradia krajín, kde sú najvyššie hodnoty výskytu tohto karcinómu. Podľa posledných štatistických ukazovateľov bolo ku koncu roka 2020 na SR zaregistrovaných takmer 3 000 pacientok s touto diagnózou. Ročne je karcinóm prsníka diagnostikovaný aj asi 60 mužom na Slovensku, z ktorých každý piaty muž tejto chorobe podľahne.

Celý článok


Artritída sa netýka len starších ľudí, asi 100 miliónov Európanov s bolesťami kĺbov nemá stále správnu diagnózu

12.10.2022 / AGEL Clinic

Za bolestivými kĺbmi môže byť artritída, ktorá sa prejavuje najmä ich rannou stuhnutosťou a opuchmi. Svetový deň artritídy, ktorý si pripomíname už dvadsaťosem rokov, má za cieľ zvýšiť povedomie o tomto ochorení. Európska liga proti reumatizmu (EULAR) pri tejto príležitosti upozorňuje na to, že len v rámci Európy nie je diagnostikovaných približne 100 miliónov pacientov. Hoci sa snažia vyrovnať so symptómami, ktoré tento stav so sebou prináša, často sú bagatelizované alebo nesprávne diagnostikované.

Celý článok


Artroskopie ramena a kolena tvoria viac ako 40 percent jednodňovej zdravotnej starostlivosti skalickej ortopédie

12.10.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Jednodňová chirurgia je plánovaná, poisťovňou pacienta vopred odsúhlasená chirurgická liečba, pričom výkony jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS) sa realizujú ambulantne a pobyt pacienta v nemocnici nepresahuje 24 hodín. Rozsah výkonov jednodňovej zdravotnej starostlivosti je daný zmluvnými podmienkami poisťovní. Ortopedické oddelenie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica realizuje 40 výkonov jednodňovej chirurgie, pričom pacient čaká na zákrok 2 až 3 týždne od ortopedického vyšetrenia v Skalici.

Celý článok


89-ročný pacient kežmarskej nemocnice má pre mladých jasný odkaz

12.10.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnicu Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, navštevujú pacienti každého veku s rôznymi životnými skúsenosťami. Nedávnym pacientom chirurgickej ambulancie bol aj 89-ročný Ján. Absolvoval operáciu odstránenia nádoru/tumoru v tvárovej časti na Oddelení jednodňovej starostlivosti, ktorá si vyžadovala stehy v tvárovej oblasti. S personálom sa podelil o životné skúsenosti a pre mladú generáciu má jasný odkaz: „Šírte dobro, nie zlo.“

Celý článok


Zvolenská nemocnica prišla s novinkou Poskytuje rehabilitáciu aj pacientkám po gynekologických operáciách

12.10.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie Nemocnice AGEL Zvolen prišlo s ďalšou novinkou. Od septembra 2022 poskytuje individuálnu fyzioterapiu aj pacientkám hospitalizovaným na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Venuje sa ženám po gynekologických operáciách a po pôrode cisárskym rezom.

Celý článok


Pink október alebo mesiac boja proti rakovine prsníka

11.10.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Október je mesiacom prevencie v boji proti rakovine prsníka. Rakovina prsníka je najčastejším rakovinovým ochorením u žien, preto je prevencia a pravidelné vyšetrenia mimoriadne dôležitá súčasť starostlivosti o zdravie ženy. Vyšetrenie indikuje gynekológ, prípadne onkológ.

Celý článok


Vďaka „Humanite pre život“ získa detské oddelenie krompašskej nemocnice takmer 1500 eur

11.10.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Druhú októbrovú nedeľu sa v Kultúrnom dome mesta Krompachy konal koncert „Ozveny rodnej zeme“. Výťažok z kultúrno-folklórneho podujatia poputuje detskému oddeleniu Nemocnice AGEL Krompachy. Organizátormi podujatia je humanitná spoločnosť „Humanita pre život“ Spišské Vlachy a Košické folklórne štúdio. Výťažok jubilejného 30. ročníka tohto podujatia bol takmer 1500 eur. Účinkujúcimi v programe boli folklórne súbory s Krompách, Margecian, Kojšova, Očovej a Košíc.

Celý článok


Mamografia – najúspešnejšia prevencia proti rakovine prsníka

10.10.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Ružová farba, ružový mesiac október. Každoročne nám pripomína jednu z najčastejších ochorení na rakovinu na Slovensku. Je to mesiac, kedy sa jednotlivci i organizácie snažia zvyšovať povedomie o rakovine prsníka. Tak, ako pri každej chorobe, je dôležitá včasná diagnostika. Ružový október preto ženám pripomína, že by nemali zabúdať na preventívne mamografické vyšetrenie, ktoré dokáže ochorenie odhaliť včas tak, aby ho bolo možné úspešne liečiť.

Celý článok


Bežný smútok a depresiu by sme mali odlíšiť a včas vyhľadať odborníka

10.10.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Pocity prázdnoty, beznádeje, strata chuti do jedla, energie či poruchy spánku. Aj takéto sú varovné signály, ktoré odlišujú bežný smútok od depresie. Tá je duševným ochorením a netreba ju nikdy podceňovať. Upozorňuje na to aj dnešný Svetový deň duševného zdravia, ktorý je zároveň aj Európskym dňom depresie. Ako s ňou bojovať, kedy navštíviť odborníka a aké sú možnosti liečby, sme sa spýtali psychologičiek z Nemocnice AGEL Levice Mgr. Barbary Budinskej a Mgr. Slávky Pecárovej.

Celý článok


Svetový deň duševného zdravia: „Okolie reaguje až na prejavy, ktoré sú už silne mimo normy“

10.10.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

„Dobíjajme si ΄baterku΄. Vybíja sa ľahko, často a bez nášho úsilia, no dobiť ju je na nás,“ odporúča psychológ Nemocnice AGEL Košice-Šaca Mgr. Vlastimil Kolár v rozhovore pri príležitosti dnešného Svetového dňa duševného zdravia.

Celý článok


Desiaty október poznáme aj ako Svetový deň duševného zdravia

10.10.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje od marca tohto roku ambulanciu klinickej psychológie. Tím psychologičiek levočskej nemocnice si symbolicky pripomína Svetový deň duševného zdravia, opisujú, s čím sa v praxi najčastejšie stretávajú. Psychologičky Mgr. Monika Hasajová, Mgr. Zuzana Bizubová, Mgr. Elena Tokárová, Mgr. Terézia Gumuláková, Mgr. Michaela Ľubocká a Mgr. Jana Troppová približujú prácu psychológa.

Celý článok


Klinická psychologička: „Nemôžeme nikoho nútiť prijať pomoc, ak ju nechce“

10.10.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Občas aj naša duša potrebuje pomoc. Rovnako ako zlomená noha, zapálené slepé črevo, poranené koleno a pod. Hoci pre odborníkov je pomoc pri duševných ochoreniach samozrejmosťou, laici to stále považujú za niečo, čo treba skrývať, čo vyvoláva hanbu. Kedy je naša duša chorá natoľko, že už treba vyhľadať odborníka objasňuje pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia klinická psychologička Nemocnice AGEL Zvolen Mgr. Zuzana Brežná.

Celý článok


Jednodňová chirurgia je výhodným riešením urologických diagnóz aj u detí

7.10.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pri výkonoch jednodňovej zdravotnej starostlivosti pobyt v zdravotníckom zariadení nepresahuje 24 hodín, s čím súvisí aj menej stresu z hospitalizácie, menšie riziko prenosu nemocničných nákaz a menší zásah do pracovného procesu pacienta. Jednodňová chirurgia sa vyžíva najmä pri operačných výkonoch a zákrokoch v lokálnej anestézii a pri niektorých menej závažných operačných zákrokoch v celkovej anestézii. Na Urologickom oddelení Fakultnej nemocnice AGEL Skalica vykonajú mesačne približne 50 takýchto zákrokov.

Celý článok


V septembri sa v kežmarskej nemocnici narodilo najviac bábätiek

6.10.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa počas septembra narodilo najviac bábätiek v tomto roku. Z celkového počtu 97 novorodencov bolo 60,8 % narodených chlapcov a 39,2 % dievčat. Pri troch pôrodoch sa narodili dvojičky. Mená novorodencov mali tradičný i netradičný charakter.

Celý článok


Sezónna chrípka

6.10.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Chrípka je infekcia nosa, hrdla a pľúc, je vysoko infekčná, takže sa ľahko prenáša. Ešte pred samotným zistením príznakov chrípky už môže byť jednotlivec infekčný a rozširovať vírus. O víruse chrípky, prevencii a príznakoch viac prezradila lekárka ambulancie vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Levice Nikoletta Ryazanová.

Celý článok


Až 70 % pacientov neurologickej ambulancie trpí ochoreniami chrbtice

6.10.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

S funkčnými a degeneratívnymi ochoreniami chrbtice sa neurológovia stretávajú veľmi často. Inak tomu nie je ani v neurologickej ambulancii Nemocnice AGEL Handlová, kde až 70 % pacientov trpí jednou z foriem ochorení chrbtice.

Celý článok


Otrava hubami môže zapríčiniť trvalé poškodenie orgánov

6.10.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Jesenné počasie praje hubárom, pre ktorých začala sezóna zberu. Pozornosť preto dnes venujeme otrave hubami, ktorá môže spôsobiť nepríjemné, ale aj veľmi vážne zdravotné komplikácie, v najhoršom prípade smrť. Téme sa venuje lekár Internej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Martin Vrško, ktorý v rozhovore vysvetľuje, ako sa jednotlivé druhy otráv hubami líšia a upozorňuje na rizikové skupiny ľudí, pre ktorých môžu byť obzvlášť nebezpečné.

Celý článok


Epidémia modernej doby: Syndróm suchého oka má takmer každý druhý dospelý človek

5.10.2022 / AGEL Clinic

Syndrómom suchého oka trpí dnes už takmer každý druhý dospelý človek. Za epidémiou tohto fenoménu je prevažne životný štýl, kancelárska práca, umelé osvetlenie, ale aj hodiny strávené v klimatizovaných či vykurovaných priestoroch. Oku celkovo chýba pohyb v exteriéri. Prirodzené poveternostné podmienky a preostrovanie zraku raz do diaľky a raz do blízka sú najlepšími pomocníkmi v boji proti suchému oku.

Celý článok


Bratislava má novú polikliniku - Preventívne centrum AGEL Clinic

4.10.2022 / AGEL Clinic

Vysoko špecializovaná nemocnica AGEL Clinic, ktorá sa zameriava najmä na poruchy pohybového ústrojenstva, športovú medicínu a jednodňovú chirurgiu, otvorila prvý októbrový týždeň brány svojho ďalšieho zdravotníckeho zariadenia v Bratislave. Preventívne centrum AGEL Clinic so sídlom v budove Ružinovskej polikliniky poskytuje dospelým pacientom kvalitnú a efektívnu starostlivosť v ambulanciách prvého kontaktu, pričom zabezpečuje prevenciu, diagnostiku a liečbu chorôb.

Celý článok


Mamodiagnostické centrum Kliniky rádiológie Nemocnice AGEL Košice-Šaca získalo vzácne ocenenie

4.10.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Osvetový projekt ´Ja som už bola´, ktorý je zameraný na odstránenie psychologických bariér skríningovej mamografie na Slovensku, pokračuje udelením ocenenia pacientskych združení OZ Amazonky a Ružovej stužky n. f. preverenému skríningovému mamografickému pracovisku v Nemocnici AGEL Košice-Šaca. Podpora prevencie a včasného odhalenia ochorenia je dôležitou súčasťou boja s rakovinou prsníka.

Celý článok


Komárňanskí pacienti dostanú vianočný darček v podobe novej magnetickej rezonancie

4.10.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno pokračuje vo svojich rozvojových aktivitách, tento rok otvorila zrenovované Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie a pacientom od leta slúži aj úplne nový Urgentný príjem. Naňho nadväzuje aj ďalšia novinka, ktorá pacientov v regióne určite mimoriadne poteší – do Vianoc bude hotové pracovisko magnetickej rezonancie, prvých pacientov by sme mohli vyšetriť už v januári.

Celý článok


Vo zvolenskej Nemocničnej lekárni zabezpečujú cytostatiká pre onkologických pacientov

4.10.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Cytostatiká sú liečivá, ktoré sa používajú v liečbe nádorových ochorení. Vysoko špecializované oddelenie prípravy cytostatík sa stalo najnovšou súčasťou Nemocničnej lekárne Nemocnice AGEL Zvolen. Toto oddelenie vzniklo splnením prísnych legislatívnych materiálnych, technických a personálnych kritérií. Čo všetko zahŕňa ich príprava a aj samotná práca na oddelení, v rozhovore povedala odborná garantka a zároveň vedúca farmaceutka Nemocničnej lekárne Mgr. Melisa Švecová.

Celý článok


V levickej nemocnici oslavujú lekári „svoj deň“

3.10.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Sú tu pre nás, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí Medzinárodný deň lekárov.

Celý článok


Bánovská nemocnica rozšírila ordinačné hodiny vakcinačného centra

3.10.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

V mesiaci október budú zdravotníci v Nemocnici AGEL Bánovce z dôvodu zvýšeného záujmu o vakcináciu proti ochoreniu COVID-19 očkovať každý utorok. Od septembra je záujemcom k dispozícii aj adaptovaná vakcína Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant omicron.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce ruší zákaz návštev s obmedzeniami

30.9.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce od pondelka, 3. októbra, uvoľňuje opatrenia a zruší zákaz návštev pacientov. Každý z príbuzných však musí dodržať stanovené protiepidemiologické pravidlá. Návštevy umožnila zlepšená situácia akútnych respiračných ochorení, hlavne chrípky a nízky nárast chorobnosti v okrese za uplynulý týždeň.

Celý článok


Neurologické oddelenie levočskej nemocnice získalo diamantové ocenenie

30.9.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča opäť získalo pod vedením primára MUDr. Ladislava Gurčíka, PhD. najvyššie diamantové ocenenie ESO ANGELS AWARDS 2021. Toto ocenenie je udeľované za vysokokvalitnú liečbu a manažment pacientov v cievnou mozgovou príhodou.

Celý článok


Jediným spôsobom, ako sa zbaviť pruhu, je chirurgický zásah

29.9.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Príznaky prietrže, ktorú poznáme aj pod pomenovaním pruh, sa môžu objaviť postupne, ale aj náhle a vzniknutý stav môže spôsobovať rôzne stupne ťažkostí alebo bolesti. Väčšinou sú prietrže bezpríznakové a pacient si všimne iba vyklenutie pri námahe, kašli alebo tlaku pri stolici, už vtedy je ale dobré navštíviť lekára. Miniinvazívna  laparoskopická  technika  operácií prietrží je považovaná za zlatý štandard modernej chirurgie vo svete a ako taká je preferovaná aj u skalických chirurgov. Lekárka Chirurgického oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica Marianna Buletsa  v rozhovore objasňuje výhody laparoskopickej liečby pruhu v skalickej nemocnici

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých kežmarskej nemocnice má profesionálny rehabilitačný tím

29.9.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má k dispozícii tím rehabilitačných pracovníkov pod vedením atestovanej lekárky fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie MUDr. Jany Galkovej. Oddelenie má aj masérsku a rehabilitačnú miestnosť s potrebným materiálno-technickým vybavením. Okrem poskytovania rehabilitácie v týchto miestnostiach je starostlivosť poskytovaná aj pri lôžku pacienta. Zdravotníci sa tešia z pokrokov, ktoré pacienti vďaka rehabilitácii preukazujú.

Celý článok


Levická nemocnica vykonala špecializované prehliadky pre malých športovcov

29.9.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice vyšla v ústrety športovcom v regióne tým, že začala poskytovať v spolupráci s Nemocnicou AGEL Levoča špecializované lekárske prehliadky pre malých športovcov. Medzi prvými, kto si testovanie svojho zdravotného stavu vyskúšal u odborníkov, boli členovia športového klubu FK Slovan Levice, takmer 80 futbalových nádejí.

Celý článok


,,Kardiovaskulárne ochorenia sú hlavnou príčinou úmrtí ľudí starších ako 65 rokov,“ hovorí lekárka bánovskej nemocnice

29.9.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Výskyt ochorení srdca v posledných desaťročiach stúpa v každej vekovej kategórii, najmarkantnejší vzostup je u seniorov. Spôsobuje ho jednak starnutie celej populácie, ale aj lepšia dostupnosť a účinnosť liečby koronárnych príhod a účinnejšia prevencia kardiovaskulárnych chorôb v posledných dvoch desaťročiach. Pri príležitosti Svetového dňa srdca na dôležitosť zdravého životného štýlu poukazuje MUDr. Miriama Šatalová z Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Komárňanská nemocnica začína očkovanie vakcínou zameranou na variant Omicron

29.9.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

S narastajúcim počtom prípadov ochorenia COVID-19 opäť stúpa záujem o očkovanie. Nemocnica AGEL Komárno bude od piatku 30. septembra očkovať aj upravenou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant Omicron.

Celý článok


Rekonštrukcia vchodu do bánovskej nemocnice sa blíži do finále

28.9.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce začala vo februári tohto roku s rekonštrukciou hlavného vchodu do budovy nemocnice. Cieľom rekonštrukcie bolo vybudovať moderné priestory a poskytnúť pacientom vyšší komfort. Aj napriek nepriaznivým podmienkam a neustále sa zvyšujúcim cenám stavebného materiálu je prestavba vo finálnej fáze.

Celý článok


Nevhodne nastavený tréning a diéta môžu vážne poškodiť zdravie: U ktorých športovcov je riziko vyššie?

28.9.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Pravidelné zdravotné prehliadky a komplexná diagnostika nie sú dôležité iba pre profesionálnych športovcov. Podceňovať by ich rozhodne nemali ani rekreační milovníci športu a napriek mladému organizmu tiež deti, ktoré trénujú výkonnostne. Telovýchovný lekár z Kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Michal Fečík vysvetľuje, ako dokáže komplexná diagnostika podchytiť včas možné riziká, optimalizovať tréningový proces a zvýšiť výkonnosť. Prezradil tiež, akých chýb sa najčastejšie dopúšťajú amatérski športovci a prečo sa im nedarí schudnúť.

Celý článok


Detské oddelenie levočskej nemocnice navštívili klauni

28.9.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa opäť potešila návšteve netradičných lekárov. Clowndoctors z organizácie Červený nos liečia pacientov nevšedným, no efektívnym spôsobom. Na detské oddelenie so sebou priniesli smiech, radosť, hudbu a dobrú náladu. Príjemnou atmosférou potešili malých pacientov, rodičov aj personál oddelenia.

Celý článok


Levická nemocnica má pre mamičky skvelú novinku, začala poskytovať popôrodnú rehabilitáciu

27.9.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice neustále pre svojich pacientov zvyšuje komfort a zavádza mnohé novinky. Jednou z nich, ktorá určite mimoriadne poteší čerstvé mamičky, je popôrodná rehabilitácia.

Celý článok


Handlovská nemocnica spúšťa očkovanie vakcínou zameranou na variant Omicron

27.9.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

V súvislosti s narastajúcim počtom prípadov ochorenia COVID-19 opäť stúpa záujem o očkovanie. Nemocnica AGEL Handlová bude od stredy 28. septembra očkovať aj upravenou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant Omicron.

Celý článok


Jednodňovú zdravotnú starostlivosť preferujú lekári aj pacienti: O aké výkony je najväčší záujem?

27.9.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Jednodňová zdravotná starostlivosť (JZS) je považovaná za moderné, efektívne a diskrétne riešenie rôznych zdravotných komplikácií. Ďalšou z jej výhod je aj krátkosť času, ktorý pacient strávi v zdravotníckom zariadení, vďaka čomu sa eliminuje riziko takzvaných nozokomiálnych nákaz. Okrem iného dochádza aj k rýchlejšiemu začleneniu pacienta do jeho bežnej činnosti, keďže tento celosvetový trend umožňuje riešiť stavy, ktoré nie je možné realizovať v ambulancii, ale nevyžadujú si ani dlhodobú hospitalizáciu v nemocnici. V akých odboroch sa preferuje? Téme sa venuje primár Jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Tomáš Ševčík.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici zlepšili služby pre stomikov

27.9.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Stomická poradňa sa špecializuje na pacientov s vývodom z tenkého a hrubého čreva. Poskytuje im konzultácie, poradenstvo, kontroly a aj riešenia pri komplikáciách. Po novom bude ambulancia sídliť v moderných priestoroch spolu s upravenými ordinačnými hodinami.

Celý článok


Kedy pomôže fekálna transplantácia mikrobiómu?

26.9.2022 / AGELLAB SK

Poznatky z medicíny idú dopredu veľmi rýchlo. Rôzne lekárske postupy, ktoré boli pred niekoľkými desaťročiami tabu, sa v posledných rokoch osvedčili, prešli rozsiahlymi klinickými skúškami a aplikujú sa aj v zdravotníckych zariadeniach AGEL SK. Dôkazom je aj metóda transplantácie stolice, ktorú pripravujú laboratóriá AGELLAB získané od zdravých darcov od apríla minulého roka. Pomocou modernej techniky a prístrojového vybavenia dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu, za viac ako rok ich vyrobili viac ako 250 a priamo v sieti nemocníc AGEL SK pomohli viac ako 50 pacientom. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Kežmarčania darovali krv. Levočská nemocnica opäť spustila mobilnú odberovú jednotku

26.9.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica AGEL Levoča opäť spustila mobilnú odberovú jednotku. V spolupráci s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku sa po dlhšej prestávke realizoval 26. 9. 2022 odber krvi. Odberné miesto je na Ulici Dr. Fischera č. 7 v budove pohotovosti a mobilnej odberovej jednotky. Kežmarčania darovali celkom 4050 ml krvi. Ďalší odber je plánový o mesiac, a to 24. októbra 2022.

Celý článok


Prvý ročník charitatívneho behu NADÁCIE AGEL Skalická osmička absolvovalo 130 bežcov

25.9.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Skvelá atmosféra, stovky zvedavých tvárí malých aj veľkých, plejáda pestrofarebnej bežeckej výstroje, vynikajúce športové výkony a hlavne ochota nezištne pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Toto všetko charakterizovalo premiérový ročník Skalickej osmičky, ktorá vďaka NADÁCII AGEL začala písať svoju novú históriu v Skalici.

Celý článok


Zrekonštruovaná časť interného oddelenia levočskej nemocnice je v prevádzke

23.9.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča neustále vylepšuje podmienky pre pacientov a zamestnancov. Druhá fáza rekonštrukcie jej interného oddelenia je dokončená. Rozsah rekonštrukcie pozostával zo stavebných prác, rekonštrukcie podlahy, stien, stropov, montáže vzduchotechniky a ďalších potrebných zariadení. Kompletne zrekonštruovaná je aj jednotka intenzívnej starostlivosti. Investícia v oboch fázach tak rádovo predstavovala stá tisíce eur.

Celý článok


Pri zvolenskej nemocnici uzatvorili miestnu komunikácie a chodník. Dôvodom je havarijný stav starej, nevyužívanej kotolne

23.9.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Od dnešného dňa je pri Nemocnici AGEL Zvolen uzatvorená časť komunikácie a chodníka vedúcej k Poliklinike. Dôvodom je náhly havarijný stav budovy starej, nevyužívanej kotolne. Nemocnica v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom prijala okamžité opatrenia. Pacienti musia dočasne na vstup do Polikliniky a na detské oddelenia využívať hlavný vchod v areáli nemocnice.

Celý článok


Skalická nemocnica zavádza pre vybrané ambulancie elektronické objednanie liekov

22.9.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Skalická nemocnica vychádza v ústrety pacientom troch ambulancií a zjednoduší spôsob, ako získať lekársky predpis na dlhodobo užívané lieky. Lekári vybraných ambulancií Fakultnej nemocnice AGEL Skalica môžu od pondelka, 26. septembra 2022 predpisovať chronické lieky elektronicky. Ide o takzvané e-recepty na lieky pre dlhodobo liečených pacientov. Systém elektronického objednávania chronických liekov môžu využívať pacienti skalickej nemocnice ambulancie vnútorného lekárstva, neurologickej a ortopedickej ambulancie. Podmienkou objednania chronického lieku cez e-recept je, že pacient bol minimálne jedenkrát vyšetrený na danej ambulancii a na základe vyšetrenia u špecialistu skalickej nemocnice mu bol požadovaný liek aj predpísaný.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má nový USG prístroj

22.9.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy zvyšuje kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti. Novinkou je USG prístroj na novorodeneckom oddelení. Moderná technika v hodnote vyše 27 000 € slúži na prvotné vyšetrenie a diagnostiku novorodencov. Súčasťou prístroja je lineárna sonda, konvexná sonda, vozík a termotlačiareň.

Celý článok


V neurologických ambulanciách sa s Alzheimerovou chorobou stretávajú často, trpí ňou až 60 tisíc Slovákov

21.9.2022 / AGEL Clinic

Alzheimerova choroba začína nenápadne a pomaly. Potichu sa vkráda do života a neodchádza, naopak, rozvíja sa. Práve 21. september je vyhlásený za Svetový deň Alzheimerovej choroby, ktorý poukazuje na potrebu pochopenia a podpory ľudí s týmto ochorením. V AGEL Clinic sa týmto pacientom venuje neurologička MUDr. Ronnie Šandorová Traubnerová, ktorá nám o tom povedala viac.

Celý článok


Pociťujete príznaky respiračného ochorenia? Zodpovedné je zostať doma

21.9.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

S jeseňou sa okrem krásnej farebnej prírody neodmysliteľne spája aj nárast počtu respiračných ochorení. Aké respiračné ochorenia sa v tomto ročnom období vyskytujú najčastejšie, ako sa proti nim brániť, aj pre koho sú obzvlášť nebezpečné, v rozhovore vysvetľuje pneumológ Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Jozef Kubík.

Celý článok


S láskou pristupuje k pacientom aj k folklóru. Vedúca sestra zvolenskej nemocnice chcela pôvodne študovať konzervatórium

21.9.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Dlhoročná kolegyňa a vedúca sestra Neurologického oddelenia Nemocnice AGEL vo Zvolene Marta Hríbiková je verná svojmu pôsobisku už 36 rokov. Jej hlavným krédom je poskytnúť pacientovi takú ošetrovateľskú starostlivosť, ktorá vedie k jeho skorému uzdraveniu a návratu medzi svojich blízkych. Vidieť najbližšieho v každom pacientovi učí svojich kolegov aj študentov. Či si lásku k svojmu povolaniu pestuje aj vďaka vášni pre folklór a spev sa dočítate v rozhovore.

Celý článok


Zanedbaná rozcvička zvyšuje riziko zranenia – aj u detí

20.9.2022 / AGEL Clinic

Dnes má väčšina ľudí sedavý spôsob života a kým začnú cvičiť, je dôležité pripraviť telo na pohyb. Rozcvička zahreje svaly, zlepší ich flexibilitu a koordináciu tak, aby dokázali zvládnuť záťaž. A ako bonus pomáha odbúravať stres a napätie.

Celý článok


Študenti stredných zdravotníckych škôl majú od septembra 2022 v sieti AGEL nárok na poskytnutie štipendia vo výške 100,- Eur

19.9.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Nový štipendijný program predstavilo vedenie ľudských zdrojov a ošetrovateľstva Fakultnej nemocnice AGEL Skalica na priateľskom stretnutí študentom tretieho a štvrtého ročníka Strednej zdravotníckej školy v Skalici. O zaradenie do štipendijného programu môžu žiadať študenti už tento rok.

Celý článok


Bánovská nemocnica spúšťa očkovanie vakcínou zameranou na variant Omicron

19.9.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

V súvislosti s narastajúcim počtom prípadov ochorenia COVID-19 opäť stúpa záujem o očkovanie. Nemocnica AGEL Bánovce bude od piatku 23. septembra očkovať aj upravenou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant Omicron.

Celý článok


Rekonštrukcia vstupu do Polikliniky vo zvolenskej nemocnici pokračuje podľa plánu

19.9.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen pokračuje v rekonštrukcii vstupu do Polikliniky. Momentálne sa vykonávajú hydroizolačné práce na vytvorenom podklade, ktorý je vyspádovaný so zámerom na vytvorenie odtoku celej sanovanej plochy. Práce sú realizované za plnej prevádzky. Výsledkom bude významné zvýšenie komfortu, modernejšie priestory s praktickejším využitím.

Celý článok


Každá sekunda je rozhodujúca. V septembri si pripomíname Svetový deň prvej pomoci

16.9.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Viete podať prvú pomoc? V živote sa môže každý z nás ocitnúť v situácii, kedy ju bude potrebovať alebo ju bude musieť poskytnúť. Záchranca by mal pred podaním prvej pomoci vedieť zhodnotiť situáciu, pri ktorej musí dbať aj o vlastnú bezpečnosť. Námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Renáta Bičanovská, poskytuje v krátkom rozhovore odborné rady, ktoré by sme si mali osvojiť ako základy prvej pomoci.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno sa narodilo 600. bábätko

16.9.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno v sobotu 10. septembra 2022 privítala na svet šesťsté bábätko, narodené na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v roku 2022. Je to vďaka citlivému prístupu personálu a rešpektovaniu prianí rodičiek s následnou odbornou starostlivosťou o novonarodené bábätká. Hoci narodené detičky neposudzuje nemocnica z pohľadu čísiel, každé jedno zdravé dieťatko je pre lekárov veľkým zadosťučinením.

Celý článok


Prvá pomoc holými rukami je vždy rovnaká a dokáže zachrániť život

16.9.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Viete, čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? V septembri si pripomíname Svetový deň prvej pomoci. Námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú činnosť Nemocnice AGEL Krompachy, PhDr. Lenka Gajdošová, PhD., približuje základy poskytovania prvej pomoci. Záchranca musí vedieť zhodnotiť situáciu a dbať aj o vlastnú bezpečnosť.

Celý článok


Jeseň je najvhodnejšie obdobie na kontrolu znamienok

14.9.2022 / AGEL Clinic

Preventívna prehliadka u kožného lekára po letnej sezóne zachraňuje ľudské životy. Zhruba 90 % pacientov s melanómom, ktorý vzniká zo zmeneného znamienka, je diagnostikovaných ešte v čase bez výskytu metastáz. Vyšetrenie je rýchle a bezbolestné, pričom ho stačí absolvovať raz ročne. Ideálnym obdobím sú práve jesenné mesiace.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno už tretíkrát tento rok umožnila darovanie krvi v sobotu

14.9.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má vďaka nezištnej pomoci dobrovoľným darcom krvi, ktorí prišli v sobotu mimoriadne darovať krv zásoby pre tých pacientov, ktorí majú pred sebou náročné operácie, alebo ktorí utrpeli vážne úrazy. Hematologicko-transfúziologické oddelenie zorganizovalo sobotné darovanie už po tretíkrát v tomto roku. Tieto odbery sú organizované pre darcov krvi, ktorí pracujú mimo mesto a nevedia prísť darovať krv v pracovných dňoch, alebo pre tých, ktorým tento deň viacej vyhovuje pre ich každodenné pracovné povinnosti.

Celý článok


Chirurg Momir Vereš našiel na Slovensku rodinu i pracovné poslanie

14.9.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pochádza zo Srbska a hoci nie je z lekárskej rodiny, svoje pôsobenie našiel na Chirurgickom oddelení v Nemocnici AGEL vo Zvolene. Nerád sedí pri počítači a radšej pracuje manuálne. Preto rozhodnutie padlo na povolanie úrazového chirurga, ktorý je podľa neho akčnejší. Už 10 rokov MUDr. Momir Vereš pomáha nielen pacientom, ale aj zvolenským hokejistom.

Celý článok


Neliečená sepsa môže vyústiť až do septického šoku. Zlyháva krvný obeh a všetky životne dôležité orgány.

13.9.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Hoci si náš imunitný systém zvyčajne vie poradiť v boji proti akýmkoľvek baktériám, vírusom či hubám, aby zabránil vzniku infekcií, stáva sa, že niekedy prehnane reaguje na infekciu poškodením telesných tkanív a orgánov. Sepsa, čiže otrava krvi, je život ohrozujúca reakcia na infekciu. Pri príležitosti svetového dňa sepsy, 13. septembra, prinášame rozhovor s primárkou MUDr. Jarmilou Dekrétovou z oddelenia anestézie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


Nepodceňovanie zdravotného stavu, dezinfekcia rán a umývanie rúk - ako sa chrániť pred sepsou

13.9.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Sepsa, známa aj ako otrava krvi, je život ohrozujúca reakcia na infekciu. Každoročne 13. septembra na toto vážne ochorenie odborníci upozorňujú v rámci Svetového dňa sepsy. Ako sa sepse vyvarovať a prečo sú na ňu niektorí ľudia náchylnejší, vysvetlila v rozhovore primárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká.

Celý článok


„Liečba sepsy je náš každodenný chlebíček,“ vraví primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny krompašskej nemocnice

13.9.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Dnešok, 13. september, poznáme aj ako Svetový deň sepsy. Primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Krompachy, MUDr. Adriana Dzugasová, v rozhovore približuje zásadné príznaky a prevenciu voči tomuto ochoreniu. Na oddelení sa s týmto život ohrozujúcim ochorením zdravotníci stretávajú pomerne často. Sepsa postretne až 10 % všetkých kriticky chorých hospitalizovaných pacientov. Kto patrí k ohrozeným a ako sa dá ochoreniu predísť?

Celý článok


Kežmarskí zdravotníci sa zúčastnili XXI. Slovenského geriatrického kongresu

12.9.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vo Vysokých Tatrách sa 5. – 9. septembra konal XXI. Slovenský geriatrický kongres s medzinárodnou účasťou. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra bola spoluorganizátorom a jej zamestnanci mali na konferencii aj aktívnu účasť. Na konferencii odznelo viac ako 30 odborných prednášok.

Celý článok


Nový urgentný príjem v Komárne má za sebou mesiac prevádzky.

12.9.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nový urgentný príjem v Komárne má za sebou mesiac prevádzky. Zdravotníci poskytli zdravotnú starostlivosť vyše 6200 pacientom

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má nové postieľky a nábytok

12.9.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy dostalo od NADÁCIE AGEL nové mobilné postieľky pre novonarodené bábätká. Ide o dve postieľky s kolieskami, ktoré sú praktické kvôli dobrej manipulácii. Personálu tak zjednodušia prácu.

Celý článok


Prvá pomoc v rukách informovanej verejnosti zachraňuje životy

9.9.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

10. septembra si pripomíname Svetový deň prvej pomoci. Každý človek sa môže ocitnúť v situácii, kedy je odkázaný na pomoc druhého a správne poskytnutá prvá pomoc ešte pred príchodom záchranára môže človeku v život ohrozujúcej situácii zachrániť život. Ako správne postupovať pri záchrane života vo vybraných situáciách, priblížil v rozhovore primár Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny a lekár Záchrannej zdravotnej služby vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica MUDr. Rastislav Sabanoš.

Celý článok


Laboratóriá AGELLAB pripravili bezbolestný a preventívny test pre kardiovaskulárny systém

8.9.2022 / AGELLAB SK

Staráte sa dostatočne o zdravie svojho srdca? Čo vám môže povedať hladina cholesterolu a iných látok v krvi o zdraví vášho srdca? Laboratóriá AGELLAB ponúkajú komplexný balíček vyšetrenia s názvom KARDIO balík. V rámci tohtoročného Svetového dňa srdca, ktorý je 29. septembra, je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi a odpoveď na otázku, ako som na tom so zdravím srdca, dostanete do 2 - 3 pracovných dní.

Celý článok


Pacientom handlovskej nemocnice pomáha pri bolestiach chrbtice trakčný stroj

8.9.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Sedavý spôsob života, stres, nedostatok pohybu či nesprávne držanie tela. Všetky tieto okolnosti sa skôr či neskôr odzrkadlia aj na stave našej chrbtice. Odborníci na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Handlová denne liečia pacientov s bolesťami chrbtice pomocou trakčného lehátka. Ako táto terapia prebieha, nám pri príležitosti Svetového dňa fyzioterapie porozprávala primárka oddelenia MUDr. Mariana Strúčková.

Celý článok


"Malými zmenami dokážeme predísť veľkým problémom,“ hovorí vedúca fyzioterapeutka bánovskej nemocnice

8.9.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Fyzioterapia by mala byť známa každému, kto sa zaujíma o svoje zdravie. Ako jeden z mála odborov medicíny sa totiž naplno venuje nielen pacientom s problémami, ale aj celkom zdravým jedincom. Pri príležitosti Svetového dňa fyzioterapie túto oblasť priblížila vedúca fyzioterapeutka Nemocnice AGEL Bánovce Bc. Libuša Klamárová.

Celý článok


Odbor, ktorý pacientov vracia do bežného života. Ôsmy september je svetovým dňom fyzioterapie

8.9.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Dnešok, 8. september, patrí fyzioterapii. Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Levoča je v prevádzke už od 7. 2. 1972. Pod dlhým názvom sa ukrýva množstvo príjemných liečebných procesov, ktoré mnohí z nás poznajú. Čím sa primárne zaoberá rehabilitačné oddelenie a prečo je vnímané ako zážitkový odbor?

Celý článok


Zvolenská nemocnica poskytuje rehabilitáciu aj pre pacientov s Parkinsonovou chorobou. Pripravuje rehabilitáciu detí do jedného roka

7.9.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Každý z nás ich aspoň raz v živote potrebuje. Či už preventívne, alebo ako odborníkov, ktorí rozumejú nášmu telu a vedia, čo je preň dobré, aby mu prinavrátili požadovanú pohyblivosť, zlepšili zdravotný stav či ideálne človeka dostali do zdravej kondície. Reč je o fyzioterapeutoch Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen. Práve dnes je deň, keď si ich význam pripomíname v rámci Svetového dňa fyziatrie.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici si budúce mamičky môžu vybrať nadštandardnú izbu aj nadštandardnú stravu

6.9.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Kvalitné služby vo zvolenskej nemocnici sa rozšírili o ďalšiu škálu nadštandardov. Mamičky, ktoré prichádzajú na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie si môžu v prípade záujmu vybrať naštandardnú izbu, ale aj nadštandardnú stravu.

Celý článok


Antibiotická rezistencia je hrozbou pre dnešné i budúce generácie

5.9.2022 / AGELLAB SK

Laboratóriá AGELLAB patriace do Skupiny AGEL SK sa aktívne podieľajú na programe Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorý je zameraný na sledovanie rezistencie antibiotík a na jej znižovanie. Oddelenie klinickej mikrobiológie disponuje Antibiotickým pracoviskom, kde pravidelne sledujú vývoj rezistencie jednotlivých bakteriálnych kmeňov. Tieto údaje sa porovnávajú s údajmi Európskeho centra na prevenciu a kontrolu infekcií (ECDC).

Celý článok


Komárňanská nemocnica už 20 rokov operuje hernie laparoskopicky

5.9.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Komárňanská nemocnica už 20 rokov operuje hernie laparoskopicky. Výhodou sú malé čakacie časy a rýchla rekonvalescencia

Celý článok


Skalickí záchranári majú mesačne 200 až 250 výjazdov

31.8.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Počas leta je záchranná služba Fakultnej nemocnice AGEL Skalica volaná najčastejšie k pacientom s prekolapsovými a kolapsovými stavmi, ktoré vznikajú v nadväznosti na nedodržiavanie pitného režimu a u starších ľudí aj v súvislosti s nedodržiavaním liečby alebo s nedostatočným pocitom smädu. Veľmi časté sú volania k alergickým reakciám po uštipnutí hmyzom. Výjazdy k pacientom s koronavírusom boli počas leta skôr ojedinelé.

Celý článok


Levočská nemocnica sa stará o 15 covid pozitívnych pacientov

31.8.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa aktuálne stará o 15 covid pozitívnych pacientov, jeden z nich potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Vakcinačné centrum je otvorené každú párnu stredu v mesiaci. V nemocnici naďalej platí zákaz návštev platný od 15. júla. 2022. Pozitivita PCR testov vykonaných v mobilnom odberovom mieste za uplynulý týždeň predstavovala 20 %.

Celý článok


Rehabilitáciou pomáhajú v skalickej nemocnici odstraňovať komplikácie z imobility aj u kriticky chorých pacientov

25.8.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Kritický zdravotný stav pacienta si vyžaduje sledovanie základných vitálnych funkcií organizmu (krvný obeh a dýchanie) a pre personál oddelení intenzívnej medicíny značí komplexnú starostlivosť, ktorú okrem lekárov zabezpečujú sestry, rehabilitační pracovníci a sanitári na oddeleniach intenzívnej starostlivosti. Pri dlhodobom pobyte pacienta na oddelení intenzívnej medicíny alebo jednotky intenzívnej starostlivosti si zachovanie zdravotného stavu vyžaduje aj dôslednú rehabilitáciu. PhDr. Elena Klásková, ktorá je vedúcou sestrou na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica v rozhovore priblížila svoje skúsenosti s rehabilitáciou v ošetrovateľskej starostlivosti.

Celý článok


Chodenie naboso má mnoho benefitov, nie je však vhodné pre každého

24.8.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Jedni si ho nevedia vynachváliť, iní ho považujú za kontroverzné. Reč je o chodení naboso, ktoré je populárne najmä počas letných mesiacov. O jeho prínosoch pre zdravie, ale aj možných rizikách porozprávala vedúca fyzioterapeutka bánovskej nemocnice Libuša Klamárová.

Celý článok


Trombózy sú v letnom období častejšie ako v zime, ostražitosť treba zvýšiť najmä pred cestou lietadlom

22.8.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Trombóza alebo krvná zrazenina v cieve. Diagnóza, ktorá môže byť vážnou hrozbou pre život človeka bez ohľadu na vek a pohlavie. MUDr. Miriama Šatalová, lekárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce v rozhovore upozorňuje, ako trombóza vzniká, aké sú rizikové faktory a ako jej hrozbu minimalizovať.

Celý článok


Levočská nemocnica získala dve ocenenia mesta Levoča

22.8.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča má dvoch ocenených kolegov. V rámci ostatného, slávnostného zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta sa udeľovali aj Ceny mesta Levoča. Nemocnica sa tak môže pochváliť hneď dvomi oceneniami, ktorú získal kolektív interného oddelenia tiež primár tranfúziologického oddelenia MUDr. Rastislav Osif.

Celý článok


Nemocničná lekáreň v Komárne za rok pripravila 7000 chemoterapií pre onkologických pacientov

19.8.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Už rok v Nemocnici AGEL Komárno farmaceuti za prísnych podmienok čo sa týka legislatívy aj bezpečnosti realizujú centralizovanú prípravu cytostatík. Za tento čas na Oddelení prípravy cytostatík Nemocničnej lekárne bola pripravená cytostatická liečba pre vyše 3400 pacientov, a to aj hospitalizovaných aj ambulantných.

Celý článok


Prejavujte trpezlivosť svojim deťom a učte ich chrániť svoj život a zdravie

18.8.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

V Chirurgickej ambulancii Urgentného príjmu skalickej nemocnice počas leta týždenne ošetrujú 10 až 20 detí s úrazom. Najčastejšie ide o úrazy horných, dolných končatín a hlavy. Mnohým by sa dalo predísť väčšou opatrnosťou pri skákaní na trampolíne, pri jazde na kolobežke, bicykli a dôslednejším dohliadaním rodičov na svoje deti. Najčastejšou príčinou hospitalizácií detí počas leta boli úrazy hlavy, s odsledovaním detských pacientov na 24 hodín. Žiadne na urgentnom príjme ošetrené poranenie počas leta nemalo pre dieťa fatálne následky.

Celý článok


„Dlhodobé priemyselné zameranie regiónu a baníctvo sa podpísalo aj pod vznik respiračných ochorení,“ hovorí pneumológ handlovskej nemocnice

18.8.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Novootvorená pneumologicko-ftizeologická ambulancia Nemocnice AGEL Handlová má vo svojej evidencii už takmer stovku pacientov všetkých vekových kategórií. MUDr. Jozef Kubík, skúsený odborník upozorňuje, že z pohľadu respiračných ochorení je región okolo Handlovej typický priemyselným zameraním. Baníctvo a s ním súvisiace diagnózy sa podpísali pod celkový stav obyvateľstva.

Celý článok


Pediatrička vystríha: ,,Príčinou prehriatia dieťaťa môže byť aj kočík uzavretý plienkou“

18.8.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Aktuálne extrémne horúčavy môžu byť nebezpečné hlavne pre bábätká a deti. Možnosť výletov, dovoleniek, času stráveného pri vode s celou rodinou sú skvelou príležitosťou pre relax a oddych, jedným z najväčších rizík však predstavuje slnko. Práve preto musia najmä rodičia dávať veľký pozor na deti a ich zdravie. Skúsenosti s hrozbami horúčav u detí prezradila doktorka Oxana Loshak lekárka všeobecnej ambulancie pre deti a dorast Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Lesný kúpeľ v chránenej oblasti otestovali aj zamestnanci levočskej a kežmarskej nemocnice

17.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Národná prírodná rezervácia Morské oko privítala koncom minulého týždňa aj zdravotníkov z Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Ozdravná relaxačná terapia, tzv. „Lesný kúpeľ“, je podporená Nadáciou VSE a určená pre zdravotníckych zamestnancov z celého Slovenska. Karpatské bukové pralesy poskytujú pokoj, spomalenie, relax a žiadny signál.

Celý článok


Lesný kúpeľ v chránenej oblasti otestovali aj zamestnanci levočskej a kežmarskej nemocnice

17.8.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Národná prírodná rezervácia Morské oko privítala koncom minulého týždňa aj zdravotníkov z Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Ozdravná relaxačná terapia, tzv. „Lesný kúpeľ“, je podporená Nadáciou VSE a určená pre zdravotníckych zamestnancov z celého Slovenska. Karpatské bukové pralesy poskytujú pokoj, spomalenie, relax a žiadny signál.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa 8. augusta narodili dvojičky Straší braček prišiel na svet prirodzene, mladší sekciou

16.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa 8. 8. 2022 narodili dvojvaječné dvojičky. Ján a Adam prišli na svet 25 minút po sebe a každý iným spôsobom. Starší Ján sa narodil spontánne a prirodzeným spôsobom o 14.35 hod. Mladší Adam prišiel na svet cisárskym rezom o 15.00 hod. S ojedinelým prípadom sa mnohí v praxi ani nestretli.

Celý článok


Cukrovka je tichý zabijak, ktorý nebolí

11.8.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Cukrovka je závažné metabolické ochorenie, ktorého príznaky sa u rôznych typov ochorenia môžu líšiť. Kým pri cukrovke 1. typu sú lekári zvyknutí na dramatický priebeh a pacienti často končia na jednotkách intenzívnej starostlivosti, cukrovka 2. typu je nazývaná tichý zabijak, pretože príznaky môžu úplne chýbať a odhalí sa až pri preventívnej prehliadke. Pri akých prejavoch zbystriť pozornosť a ako prebieha vyšetrenie u diabetológa, nám prezradila diabetologička Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Viera Kubíková.

Celý článok


Počas siedmich mesiacov sa v krompašskej nemocnici narodilo 449 bábätiek

10.8.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy prišlo na svet v priebehu siedmich mesiacov 449 bábätiek. Len o malý kúsok vedie počet narodených dievčat. Napriek mesačnej prestávke vo februári, počas ktorej sa gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké oddelenie sťahovali, privítali na svet 227 dievčat a 222 chlapcov. Aké nezvyčajné mená novorodenci dostali?

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodilo 500. bábätko v tomto roku

8.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, prišlo na svet 500. bábätko v tomto roku. V prvom augustovou týždni, počas ktorého si nemocnice pripomínajú Svetový týždeň dojčenia, sa narodila malá Grétka s mierami 2600 g a 46 cm. Vedenie nemocnice mamičke darovalo darčekový kôš s užitočnými predmetmi.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno dnes oficiálne otvorili pre verejnosť priestory urgentného príjmu

8.8.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno cez víkend oficiálne otvorila pre verejnosť priestory nového, moderného a plne vybaveného urgentného príjmu. Ten spĺňa kritériá 3 tisícročia tak po stránke kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, zodpovedajúcej techniky, erudovaného a skúseného personálu, ako aj najmodernejších medicínskych postupov, stanovených pre urgentný príjem. V tejto súvislosti nemocnice zrealizovala aj viaceré organizačné zmeny. Prví pacienti si nové priestory, postupy a vybavovanie chvália.

Celý článok


Laboratórium levočskej nemocnice diagnostikuje aj zvieracie vzorky

5.8.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Tím laborantov z Nemocnice AGEL Levoča sa stretáva aj s diagnostikou zvieracích vzoriek. Najčastejšou analýzou prechádzajú vzorky biologického materiálu psov a mačiek, no diagnostikovaná bola už aj konská vzorka. S požiadavkou na diagnostiku týchto vzoriek prichádzajú ako samoplatcovia majitelia zvieracích maznáčikov. Niektorí záujemcovia vďaka diagnostike zisťujú hormonálny profil feniek.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici si pripomenuli Svetový týždeň dojčenia

4.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, si pripomenulo Svetový týždeň dojčenia. Rodičkám na oddelení pripravili krátku prezentáciu a prednášku o výhodách, technikách a polohách pri dojčení dieťatka. Dojčenie má pre novonarodené dieťa a matku množstvo výhod. Čo medzi nich patrí?

Celý článok


Detské oddelenie kežmarskej nemocnice dostane vďaka Charity golf cupu pod záštitou Petra Bondru nové vybavenie

3.8.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, bude mať vďaka charitatívnemu projektu Charity golf cup nové vybavenie. Projekt pod záštitou Petra Bondu prispeje na vybavenie detského oddelenia sumou 4992,36€. Peter Bondra odovzdal v Hoteli International zástupcom kežmarskej nemocnice symbolický šek.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno kladú dôraz na to, aby mamičky po pôrode dojčili, čo je najprirodzenejší spôsob výživy bábätka.

3.8.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Komárňanská nemocnica pomáha mamičkám pri dojčení. V rámci Svetového týždňa dojčenia majú možnosť sa mamičky poučiť o dojčení

Celý článok


Liečba biodermálnymi niťami spája modernú medicínu s alternatívnou akupunktúrou, doplnkovú terapiu aplikujú pacientom aj v handlovskej nemocnici

2.8.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Liečba bolesti pohybového aparátu biodermálnymi niťami je spojením modernej medicíny a alternatívnej akupunktúry. Táto doplnková forma terapie je už dostupná aj pre pacientov Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Na oddelení JZS chirurgia kežmarskej nemocnice vykonali v prvom polroku 2022 viac ako 300 operácií

29.7.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, vykonalo v prvom polroku 2022 viac ako 300 operačných zákrokov. K najčastejším zákrokom vykonávaným na centrálnych operačných sálach patria chirurgické, ortopedické a otorinolaryngologické operácie. Časť výkonov v rámci JZS vykonávajú aj gynekológovia v rámci svojej špecializácie. V máji tohto roku sa začal vykonávať aj menej častý typ operačného zákroku. O aký miniinvazívny výkon ide?

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno si pripomínajú Svetový deň hepatitídy

27.7.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno si pripomínajú Svetový deň hepatitídy 28. júla, si v Nemocnici AGEL Komárno pripomínajú Svetový deň hepatitídy (World Hepatitis Day), ktorý bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) v roku 2010 a odvtedy si ho pripomíname každoročne. Tento dátum nie je náhodný, pretože práve v tento deň sa v roku 1925 narodil americký lekár Baruch Blumberg, ktorý odhalil vírus hepatítídy B a podieľal sa aj na vývoji vakcíny proti tejto chorobe. Ochorenie, ktoré je laickej verejnosti skôr známe ako žltačka, nám priblížila lekárka infektologickej ambulancie komárňanskej nemocnice MUDr. Helena Kuchtová.

Celý článok


Psychofarmaká ovplyvňujú zložité mechanizmy v ľudskom tele, pomôcť môžu aj pacientom trpiacim chronickými bolesťami

26.7.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Problematika chronickej bolesti ako takej a liečby chronických bolestí je veľmi zložitá a často ju nie je možné zjednodušene vysvetliť. Liečba chronických bolestí závisí od typu bolesti a v neposlednej miere aj od individuálnej charakteristiky osobnosti konkrétneho pacienta. Pri každom predpísaní lieku lekár veľmi precízne zvažuje prínosy, ale aj prípadné komplikácie, ktoré môže liečba priniesť. O liečbe psychofarmakami hovorí MUDr. Miroslav Pastucha, MPH, algeziológ Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


„Pri operáciách detí je individuálny prístup veľmi dôležitý,“ hovorí vedúca sestra bánovskej JZS

25.7.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Operácia malého pacienta. Extrémna záťaž pre rodičov a príbuzných, stresujúca záležitosť pre dieťa. Pre lekárov však bežná prax, každodenná realita s dôslednou prípravou, náročnejšou na citlivý prístup k malému pacientovi a aj k zrozumiteľnému vysvetľovaniu odborných vecí. S tým všetkým majú skúsenosti na jednodňovej chirurgii Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Primár detského oddelenia levočskej nemocnice hovorí o vzniku porúch zdravia u detí a mladistvých v letnom období. S akými ochoreniami u detí sa stretávame v lete a kedy máme byť obozretní?

22.7.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Primár detského oddelenia Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Martin Tkáč približuje riziká porúch zdravia u detí rôznych vekových kategóriách. V najnižších vekových kategóriách sa u detí stretávame najčastejšie s hnačkovými ochoreniami spôsobenými prevažne vírusmi. Samostatnou kapitolou týkajúcou sa prevažne detí v dorastovom veku sú možné komplikácie s užívaním alkoholu. V poslednom období boli v nemocnici hospitalizované tri adolescentné dievčatá intoxikované alkoholom. Vedeli ste, že deti majú zúžené zorné pole?

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie krompašskej nemocnice má nové detské postieľky

20.7.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy má nové detské postieľky. Priestranné postieľky s prebaľovacím pultom sú umiestnené v nadštandardných izbách. Mamičky tak môžu prvé okamihy so svojimi ratolesťami pohodlne tráviť v ich bezprostrednej blízkosti.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce rekonštruuje hlavný vchod

19.7.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce začala s rekonštrukciou hlavného vchodu do budovy nemocnice. Z dôvodu rozsiahlych prác je v súčasnosti vstup do budovy uzatvorený, pacienti môžu využívať náhradný bočný vchod. Cieľom rekonštrukcie je vybudovať moderné priestory a poskytnúť pacientom vyšší komfort.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová platí zákaz návštev

15.7.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

V Nemocnici AGEL Handlová začína dnešným dňom, t.j. od 15. júla 2022 platiť zákaz návštev na lôžkových oddeleniach. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra bude platiť zákaz návštev

14.7.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, a Nemocnici AGEL Krompachy začne platiť od 15. júla 2022 zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová otvorila pneumologickú ambulanciu

12.7.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Hoci viaceré nemocnice počas leta dočasne obmedzujú činnosť niektorých svojich ambulancií, v Nemocnici AGEL Handlová je to naopak. Od začiatku júla opätovne spustila prevádzku pneumologickej ambulancie.

Celý článok


Detské oddelenie krompašskej nemocnice navštívili klauni

11.7.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy sa potešila netradičnej návšteve. Po dlhšom čase na Detské oddelenie krompašskej nemocnice opäť zavítali Clownodoctros z organizácie Červený nos. Priniesli so sebou zábavu, smiech a dobrou náladou navodili príjemnú atmosféru nielen malým pacientom, ale aj personálu oddelenia.

Celý článok


Spoznajte svoje alergie. Laboratóriá AGELLAB Vám vyšetria 160 alergénových zdrojov len z jednej vzorky

8.7.2022 / AGELLAB SK

Prejavujú sa u vás príznaky podobné alergiám? Trpíte niektorou z nich? Na čo ste alergický a do akej miery? Laboratória AGELLAB ponúkajú komplexný balíček vyšetrenia alergií. V rámci tohtoročného Svetového dňa alergií, ktorý je 8. júla, je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi a odpoveď na otázku, ako som na tom s 160 alergénmi, dostanete do 5 pracovných dní.

Celý článok


Test na drogy, čo je potrebné o ňom vedieť?

28.6.2022 / AGELLAB SK

Väčšina z nás ho nikdy nebude potrebovať, je však v mnohých situáciách mimoriadne dôležitý. Reč je o teste na drogy. Aký je to test, kedy a ako sa robí a čo nám povie výsledok objasnila riaditeľka laboratórií AGELLAB Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


„Prehriatie je pre seniorov nebezpečné rovnako ako infarkt,“ upozorňuje geriatrička z handlovskej nemocnice

20.6.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Leto a vysoké teploty nás všetkých vyháňajú z vyhriatych domov a kancelárii von. Väčšinu času tak trávime v bazéne, pri mori alebo na výletoch. Okrem ochrany SPF a správneho oblečenia je dôležitý aj pitný režim a pokrývka hlavy. Len tak sa dokážeme vyhnúť rôznym problémom, vrátane tých zdravotných. Aktuálne extrémne horúčavy okrem pôžitku z leta, tepla a oddychu hrozia aj nebezpečenstvom úpalu. Špeciálne u staršej generácie a seniorov je prehriatie organizmu mimoriadne nebezpečné. Bližšie informácie k tejto téme poskytla primárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


„Niekedy sme si pripadali ako čarodejnice.“ Kvetka pracuje v krompašskom laboratóriu 40 rokov, má zaujímavé koníčky a aktívny život

16.6.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Kvetoslava Ďorková, rodáčka z Krompách, pracuje v Nemocnici AGEL Krompachy. Veselá a energická laborantka začala v laboratóriu krompašskej nemocnice pracovať hneď po strednej škole a pracovisko nevymenila celých 40 rokov. O zmene by uvažovala jedine v tom prípade, keby mohla byť na potulkách prírodou.

Celý článok


Pokrok v liečbe defektov tvrdých tkanív a kože

9.6.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Vedecký tím z Ústavu materiálového výskumu SAV v Košiciach, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v spolupráci so Vzdelávacím, vedeckým a výskumným inštitútom AGEL n.o. a Nemocnicou AGEL Košice-Šaca a.s. po takmer 15-ročnej experimentálnej štúdii venujúcej sa problematike regeneračnej medicíny prichádzajú s významným riešením v terapii tvrdých tkanív a kože.

Celý článok


Súkromné siete nemocníc ProCare a Svet zdravia a AGEL sa dohodli na predaji piatich zdravotníckych zariadení v Banskobystrickom kraji

8.6.2022 / AGEL SK

Sieť ProCare a Svet zdravia sa dohodla so zdravotníckou sieťou AGEL na predaji piatich pracovísk banskobystrického regiónu. Konkrétne sa to týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Celá transakcia podlieha ešte súhlasu Protimonopolného úradu SR. Definitívne prevzatie sa predpokladá do konca roka 2022. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať.

Celý článok


Interné oddelenie krompašskej nemocnice je presťahované

24.5.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Interné oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy malo v posledných týždňoch náročnú úlohu. Počas plnej prevádzky sa realizovalo jeho sťahovanie. Zrekonštruované priestory pavilónu, ktorý sa nachádza oproti administratívnej budove, bude pacientom poskytovať vyšší komfort. Sťahovanie sa dotklo aj internej ambulancie, ktorá sa nachádza na prízemí pavilónu E. Bývalé priestory však neostanú prázdne a nemocnica plánuje zriadenie nového oddelenia.

Celý článok


Závažné ochorenie pankreasu môže odhaliť nové vyšetrenie. Stačí malá vzorka a laboratórny test určí hladinu pankreatickej elastázy

19.5.2022 / AGELLAB SK

Laboratórne vyšetrenia vďaka klinicko-biochemickým testom z odobratých vzoriek od pacienta vedia dať zhruba 60 – 70 % informácií o celkovom stave pacienta. Ich význam rastie s modernými poznatkami medicíny a neustále sa zavádzajú nové, stále citlivejšie a špecifickejšie testy, ktoré sa podieľajú na stanovení diagnóz a prognóz ochorení. Ich nezastupiteľná úloha nie je len pri stanovení diagnózy, ale tie pri určovaní a sledovaní liečby. Jedným z novozavedených vyšetrení v laboratóriách AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen je stanovenie hladiny pankreatickej elastázy, ktorá detekuje možné ochorenie pankreasu. Vyšetrenie sa robí zo vzorky stolice.

Celý článok


Justína a Oľga pracujú v krompašskej nemocnici ako sestry niekoľko desaťročí. Ako si spomínajú na svoje začiatky?

17.5.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Ani v Nemocnici AGEL Krompachy nechýbajú sestry, ktoré sú verné svojmu povolaniu úctyhodnú dobu. Justína pracuje v pneumologickej ambulancii od roku 1976. K tomuto povolaniu ju však v študentských časoch priviedla náhoda. Naopak, Oľga si svojím povolaním splnila detský sen. Ako si spomínajú na svoje začiatky či najťažšie chvíle?

Celý článok


Čo sa deje v laboratóriách s krvou pred transfúziou?

13.5.2022 / AGELLAB SK

Obete úrazov či nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na rôzne diagnózy, všetci potrebujú najvzácnejšiu tekutinu, ktorou je krv. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL nie je výnimkou, že dobrovoľníci darujú celkovo aj niekoľko litrov krvi počas jedného odberu. Nás však zaujímalo, čo sa s darovanou tekutinou deje následne v laboratóriách AGELLAB v Komárne a v Košiciach-Šaci.

Celý článok


Krompašskú nemocnicu navštívili študentky Prešovskej univerzity v Prešove

22.4.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Študentky pôrodnej asistencie navštívili Nemocnicu AGEL Krompachy. Budúce pôrodné asistentky a študentky Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity prišli navštíviť priestory potenciálneho pracovného pôsobenia. Krompašská nemocnica ponúka študentkám brigádnickú prax a absolventky odboru pôrodnej asistencie víta s otvorenou náručou.

Celý článok


AGEL Clinic Bratislava posilnil nový ortopéd

7.3.2022 / AGEL SK

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nie je ani AGEL Clinic Bratislava, ktorá aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii neustále zlepšuje a rozširuje svoje služby. Jednou z noviniek je príchod nového ortopéda MUDr. Pavla Žiga, PhD., ktorý tu zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti zo zahraničia.

Celý článok


Pre zdravie ženy je najdôležitejším prvým krokom prevencia. Laboratóriá AGELLAB pripravili akciu k MDŽ

1.3.2022 / AGELLAB SK

Najdôležitejším krokom, ktorý každá žena môže urobiť pre svoje zdravie, je absolvovať preventívne vyšetrenie. Laboratóriá AGELLAB ponúkajú špeciálny balíček, ktorý zodpovie základné otázky, ako na tom ženské zdravie po tridsiatke je. V rámci tohtoročného Medzinárodného dňa žien je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi, vzorka moču a stolice a odpoveď na otázku, ako je na tom moje zdravie, dostane testovaná do 3 pracovných dní.

Celý článok


Možnosť objednať sa navyšetrenia AGELLAB SK

17.12.2021 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL pripravila pre klientov/samoplatcov ponuku balíčkov vyšetrení určených na zistenie zdravotného stavu pre všetkých, ktorí majú záujem spoznať svoj zdravotný stav čo najpresnejšie.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021 / AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021 / AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021 / AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


V Olomouci sa po ročnej prestávke koná prestížne SYMPÓZIUM AGEL. Hlavnou zdravotníckou témou bude biologická liečba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roku nútenej prestávky sa v dňoch 22. – 23. septembra 2021 uskutoční jedna z najvýznamnejších zdravotníckych konferencií – SYMPÓZIUM AGEL 2021. Jeho štrnásty ročník sa bude konať v kongresovom hoteli NH Collection Olomouc Congress. Prestížna akcia je v aktuálnej situácii veľkou výzvou tak pre organizátorov, ako aj odborníkov z oblasti zdravotníctva. Napriek sťaženým podmienkam je potvrdených vyše 600 účastníkov vrátane významných zahraničných odborníkov z Izraela. Osobitosťou SYMPÓZIA je, že ako jedno z mála podujatí vystupuje vďaka svojej dlhoročnej filozofii ako spoločná akcia Česka a Slovenska. Rovnako, ako pôsobí súkromná zdravotnícka sieť AGEL tak v Čechách ako i na Slovensku.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


SFZ ocenil prácu zdravotníkov v prvej línii nezvyčajným darčekom. Zdravotníci siete AGEL navštívia kvalifikačné zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie

2.9.2021 / AGEL SK

Vyše roka zdravotníci nasadení v prvej línii nemali ani pomyslenie na oddych, dovolenku, alebo svoje súkromné aktivity. Na prvom mieste bolo zdravie pacientov a boj s koronavírusom v dvoch mimoriadne náročných vlnách pandémie. Zamestnanci siete AGEL počas uplynulého obdobia spolupracovali so Slovenským futbalovým zväzom, podieľali sa na pravidelných testovaniach hráčov futbalových klubov a ich funkcionárov, ako aj všetkých reprezentačných tímov od mužskej až po mládežnícke. S cieľom, aby sa aj šport mohol vrátiť aspoň z časti do režimu spred obdobia pandémie. SFZ teraz prišiel s milým nápadom, ako vyjadriť lekárom, sestrám i ostatným zdravotníckym pracovníkom poďakovanie a venoval im voľné vstupenky na zápasy kvalifikácie slovenskej reprezentácie s Chorvátskom a s Cyprom.

Celý článok


V nemocniciach AGEL sa môžu otestovať na koronavírus celé rodiny AGEL pripravil špeciálnu akciu, pri ktorej rodiny s deťmi za testy ušetria

5.8.2021 / AGELLAB SK

Chystáte sa na dovolenku, alebo sa vraciate z dovolenky aj s deťmi, a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Zdravotnícka skupina AGEL ponúka novinku, možnosť dať sa otestovať v nemocniciach AGEL pre celé rodiny formou zvýhodneného rodinného balíka PCR testov zo slín, alebo PCR testom, realizovaným výterom z nosohltana a hltana.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy pre samoplatcov za zvýhodnené letné ceny

7.7.2021 / AGELLAB SK

Cestujete, alebo chcete ísť na podujatie a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Keďže štát prešiel od 1. júla z antigénového testovania na presnejšie PCR testovanie, zdravotnícka sieť AGEL pripravila letnú akciu a šetrný PCR test zo slín alebo PCR test výterom z nosohltana a hltana ponúka za zvýhodnené ceny.

Celý článok


Spoločnosť AGEL mení testovaciu stratégiu na ochorenie COVID-19. Centrálne laboratóriá AGELLAB sa zamerajú hlavne na metódy PCR a LAMP

8.6.2021 / AGELLAB SK

Aktuálna, stále sa zlepšujúca epidemiologická situácia ochorenia COVID-19, prináša so sebou potrebu zmeny testovacej stratégie. Pri nízkom výskyte ochorenia a nízkych hodnotách vírusovej nálože klesá citlivosť antigénových testov. Spoločnosť AGEL sa preto od júna zamerala na presnejšie diagnostické metódy zistenia prítomnosti koronavírusu, ktorých princípom je detekcia genetického materiálu - RNA vírusu. Ide hlavne o metódy PCR a LAMP.

Celý článok


V skalickej pôrodnici zavinujú bábätká moderne, ale v duchu skúsenosti starých mám a tradícií

5.5.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica ponúka maminkám moderné zavinovacie perinky. Získala ich darom od bývalej sociálnej pracovníčky nemocnice pani Mgr. Veroniky Buc, PhD. Zavinutie v perinke navodzuje u dieťatka pocit bezpečia a pomáha mu lepšie sa adaptovať na prostredie mimo maternice. Perinky slúžia najmä na upokojenie dieťatka.

Celý článok


V nemocniciach AGEL zistia, či sa vám po očkovaní proti COVID-19 vytvorili v tele ochranné protilátky

30.4.2021 / AGEL SK

Ste očkovaní a chcete vedieť, či sa vám v tele vytvorili protilátky po vakcinácii? Pomôžeme Vám. Desať nemocníc zdravotníckej siete AGEL ponúka vyšetrenie z krvi, ktoré identifikuje, či v tele máte neutralizačné protilátky IgG S1/S2 . Stačí prísť, nechať si odobrať krv a do dvoch dní máte výsledok

Celý článok


Pre skalickú pôrodnicu je pandémia obrovskou výzvou a skúškou. Všetky bábätká covid pozitívnych rodičiek sa narodili zdravé

28.4.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou, člen skupiny AGEL, má najťažšie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Okrem bežných covidových pacientov museli zdravotníci v Skalici riešiť aj osobitnú skupinu pacientov s koronavírusom – budúce mamičky a rodičky. Špecifický prístup, špecifická situácia, keď sa radosť z očakávania bábätka spája s obavou, či to zvládne matka a ako sa jej diagnóza podpíše na dieťatku bola obrovskou výzvou aj pre skúsených zdravotníkov z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Čo všetko táto epocha priniesla opísal v rozhovore primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia skalickej nemocnice MUDr. Peter Budinský.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

13.4.2021 / AGELLAB SK

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021 / AGELLAB SK

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Spoločnosť AGEL vo svojich vakcinačných centrách zaočkovala už vyše 65 000 ľudí proti koronavírusu

30.3.2021 / AGEL SK

Sieť nemocníc AGEL sa významným spôsobom podieľa na očkovaní verejnosti na Slovensku. Osem vakcinačných centier zriadených po celom Slovensku v Nemocniciach AGEL v Komárne, Leviciach, Skalici, Zvolene, Levoči, Košiciach-Šaci, Bánovciach a v Zlatých Moravciach od začiatku testovania vďaka svojim vyškoleným zdravotníkom a farmaceutom zaočkovala spolu už vyše 65 000 ľudí. Vo Zvolene a v Nitre spoločnosť AGEL výrazne pomohla aj pri spustení a činnosti tamojších veľkokapacitných očkovacích centier.

Celý článok


Koniec nepríjemnému testovaniu. Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy zo slín a antigénové testy výterom z prednej časti nosa

4.3.2021 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL prichádza na Slovensku hneď s dvomi novinkami v testovaní ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa si záujemcovia môžu overiť, či sú pozitívni na SARS CoV-2 antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a RT-PCR testom zo slín. Obidva testy znamenajú koniec nepríjemnému testovaniu z nosohltana, sú oveľa príjemnejšie najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade pozitívneho výsledku PCR zo slín je informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu.

Celý článok


Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

1.3.2021 / AGEL SK

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, je pod kontrolou. Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s koronavírusom. Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

Celý článok


Posádky skalickej záchrannej zdravotnej služby zasahovali vlani viac ako 3 tisíc krát

18.2.2021 / AGEL SK

Prednemocničnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť zabezpečujú vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou Skalica dve posádky záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rýchla lekárska pomoc (RLP) má stanovisko v Skalici a Rýchla záchranná pomoc v Brodskom. Ambulancie ZZS FNsP Skalica ročne poskytnú pomoc v tiesni vo viac ako 3 tisíc prípadoch. Za vynikajúce výsledky vo sfére poskytovania zdravotnej starostlivosti získal kolektív skalických záchranárov v roku 2019 Cenu mesta Skalica.

Celý článok


Pracovať v AGEL-i sa oplatí

17.2.2021 / AGEL SK

V kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť sieť zdravotníckych zariadení AGEL zvíťazila v prestížnej ankete portálu Profesia.sk s názvom Najzamestnávateľ 2020. O tom, že pracovať v AGEL-i sa jednoznačne oplatí, vás určite presvedčia nasledujúce riadky.

Celý článok


Spoločnosť AGEL spúšťa testovanie expresnými PCR testami. Výsledok testovaný dostane do troch hodín po odbere vzorky

16.2.2021 / AGELLAB SK

Spoločnosť AGEL SK prináša možnosť mať výsledok PCR testu na prítomnosť koronavírusu covid-19 v expresnom čase. Testovaná osoba dostane výsledok už do troch hodín od odberu vzorky z nosohltana a hrdla. Záujemcovia o expresne rýchly a spoľahlivý PCR test sa môžu dať otestovať v mobilnom odberovom mieste v AGEL Clinic v Bratislave už od stredy, 17.februára 2021. Všetci záujemcovia sa musia prihlásiť prostredníctvom webového rezervačného systému na portáli www.agelclinic.sk alebo www.agellab.sk. Cena PCR express testu je 149 EUR.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL rozšírujú testovanie na prítomnosť protilátok proti koronavíru

1.2.2021 / AGEL SK

Zdravotnícke zariadenia siete AGEL SK rozširujú portfólio sérologických vyšetrení na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2, na ktoré je možné veľmi jednoducho sa objednať prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť

29.1.2021 / AGEL SK

Zdravotnícka sieť AGEL zvíťazila v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť. Anketu už deviatykrát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a hlasovalo v nej vyše 100-tisíc ľudí. Do deviateho ročníka bolo nominovaných 237 spoločností. Víťazi boli vyhlásení v desiatich kategóriách. Spoločnosť AGEL zaznamenala od vlaňajška, kedy sa umiestnila v prvej desiatke, obrovský vzostup a porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


Laboratória zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie 94 tisíc PCR vzoriek na koronavírus. Riaditeľka laboratórií AGEL: „Pandémia je veľkou skúškou aj pre klinické laboratóriá“

26.1.2021 / AGELLAB SK

Laboratóriá Nemocnice AGEL Zvolen, v roku 2020 počas 9 mesiacov urobili celkovo 94 000 testov. Počas tohto obdobia úplne zmenili charakter svojej práce. Bolo potrebné nasadiť všetky svoje sily, prostriedky a zdokonaliť systém aj logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. A to všetko veľmi rýchlo, za pochodu, počas paralelnej prevádzky. Pandémia a situácia v súvislosti s testovaním ochorenia COVID-19 preverila schopnosti, flexibilitu, krízové nasadenie a aj fyzickú a psychickú odolnosť ľudí v prvej diagnostickej línii. ,,Pandémia bola a je veľkou komplexnou skúškou pre väčšinu zdravotníckych pracovníkov a laboratóriá nie sú výnimkou,“ povedala okrem iného v rozhovore riaditeľka laboratórií siete AGEL Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


NADÁCIA AGEL vstupuje do nového roku s novým logom

5.1.2021 / NADÁCIA AGEL

Srdce ako symbol starostlivosti o blížneho – to je hlavná myšlienka nového loga, ktoré sa stáva od nového roku 2021 symbolom NADÁCIE AGEL. Finálnu podobu vybrala komisia Správnej rady NADÁCIE v októbri 2020 zo 45 návrhov, ktoré jej zaslali zamestnanci Skupiny AGEL.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


NADÁCIA AGEL prišla s projektom „Chráňme zdravie nás všetkých“ a svoju činnosť prispôsobila aktuálnej situácii poznačenej celosvetovou pandémiou

29.7.2020 / NADÁCIA AGEL

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých zaťažkávajúcou skúškou. NADÁCIA AGEL bola tiež vzhľadom na šíriacu sa epidémiu koronavírusu nútená zmeniť plány na rok 2020 a pozastaviť pripravované projekty. Namiesto toho však vymysleli nové projekty a pomáhali aj naďalej tam, kde ich potrebovali.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 35 EUR (základný panel) alebo 48 EUR (rozšírený panel) po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky. Odber sa robí aj deťom od 10 rokov.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL