Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

Skalická nemocnica má nový utrazvukový prístroj. Novú úroveň sonografického vyšetrenia vyskúšalo v Skalici prvých 370 pacientov

22.10.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Nový ultrazvukový prístroj na Rádiologickom oddelení Fakultnej nemocnice AGEL Skalica predstavuje významné zvýšenie úrovne diagnostiky pre pacientov v regióne. Prvých 370 vyšetrení sa podarilo zrealizovať u pacientov v počiatočných týždňoch užívania nového prístroja. Sonografické vyšetrenie je zamerané najmä na vyšetrenia brušných orgánov, prsníkov, Dopplerovské vyšetrenie ciev, vyšetrenie krku, lymfatických uzlín, pohybového aparátu, dostupných ložiskových lézií v koži a podkoží.

Celý článok


V levickej nemocnici potrebujú krv všetkých skupín

22.10.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Najvzácnejšia tekutina je stále nenahraditeľná, a tak zostáva len na darcoch, aby pomohli svojou troškou tým, ktorí z najrôznejších dôvodov krv potrebujú. Aktuálne majú v Nemocnici AGEL Levice akútny nedostatok krvi všetkých skupín a prosia všetkých, ktorým zdravie a životy ostatných ľudí nie sú ľahostajné, aby prišli darovať krv.

Celý článok


Ortopéd Michal Mitro odišiel z Ameriky: „Vedel som, že ak sa vrátim na Slovensko, bude to jedine do Nemocnice AGEL Košice-Šaca.“

22.10.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

MUDr. Michal Mitro má len 29 rokov, no počas svojej kariéry stihol toho už naozaj veľa. Úspešne pôsobil v Spojených štátoch amerických, kde získal neoceniteľné množstvo skúseností, pracoval so samými zvučnými menami v oblasti medicíny, pôsobil v prestížnych nemocniciach a súčasne si dopĺňal vzdelanie. Napokon ho však životná cesta zaviedla do Nemocnice AGEL Košice-Šaca, kde pracuje ako ortopéd. Prečo sa zamestnal práve v tomto zdravotníckom zariadení a ako porovnáva situáciu na Slovensku s možnosťami v Amerike?

Celý článok


Interné oddelenie levočskej nemocnice získalo Genersichovú cenu

22.10.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Interné oddelenie Nemocnice AGEL Levoča získalo Genersichovú cenu. Maďarský Nadačný fond Dr. Antala Genersicha ju každoročne udeľuje vybraným lekárom a študentom medicíny. V spolupráci s vedením mesta Levoča sa tentokrát rozhodli oceniť Interné oddelenie levočskej nemocnice a k poďakovaniu kolegom a pridalo aj vedenie levočskej nemocnice.

Celý článok


Pacienti na COVID oddelení sa opäť budú môcť spojiť s rodinami. Nemocnica AGEL Zvolen im umožní videohovory

22.10.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen napriek zákazu návštev, ktorý súvisí s preventívnymi opatreniami proti koronavírusu, umožní svojim pacientom, hospitalizovaným na covidovom oddelení kontakt s príbuznými. Nebude to však fyzická návšteva, na rozhovor s rodinnými príslušníkmi sa využije moderná technika. Nemocnica totiž pacientom v prípade záujmu sprostredkuje aj videohovory cez tablet. Obidve strany sa uvidia, budú sa môcť počuť a láskavým slovom povzbudiť, aj keď na osobné objatie si budú musieť počkať.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici zasadili lipu vďačnosti pre zdravotníkov

21.10.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V areáli Nemocnice AGEL Zlaté Moravce pribudla originálna lipa vďačnosti pre zdravotníkov. Unikátny projekt vznikol z podnetu prezidentky Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek Zlaté Moravce a okrem nemocnice sa na ňom podieľali aj Štátne lesy Topoľčianky, ktoré poskytli sadenicu lipy malolistej.

Celý článok


Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v handlovskej nemocnici má novú primárku Na oddelení pribudlo nové vybavenie pre pacientov

21.10.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Handlová majú novinku. Personál privítal novú primárku MUDr. Marianu Strúčkovú, ktorá vystriedala po mnohých rokoch primára MUDr. Júliusa Kádera, ktorý odišiel do dôchodku. Ako on hodnotí svoje pôsobenie na oddelení a aké výzvy čakajú novú vedúcu posilu?

Celý článok


Sedenie v škole má veľký vplyv na zdravý vývin chrbtice a pohybovú sústavu. Pre deti je nesmierne dôležité, ako v lavici sedia

21.10.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

V školskej lavici strávia deti hodiny a hodiny. Pre ich vývoj pohybového aparátu je zásadné, ako sedia, ako často v určitej polohe sedia. Čo im je príjemné ani zďaleka nemusí byť správne pre ich vývin. Aký vplyv má na chrbticu a pohybovú sústavu a jej vývin sedenie v škole, aké je správne sedenie a čo sú v tejto oblasti najnovšie poznatky, vysvetlila Libuša Klamárová, vedúca fyzioterapeutka Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Zvolenská nemocnica už operuje v nových priestoroch operačného traktu

20.10.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen už operuje v novom a po novom. Po dokončení a slávnostnom odovzdaní nového urgentného príjmu, OAIM a operačných sál sú pacienti zvolenskej nemocnice operovaní už v nových operačných sálach, vybavených najmodernejšou technikou. Prvá operácia sa uskutočnila v polovici októbra, prvým operovaným bol 81-ročný senior.

Celý článok


Imunokompromitované osoby dostávajú v Skalici tretiu dávku vakcíny

19.10.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica začlaa s očkovaním treťou dávky vakcíny proti koronavírusu. Zatiaľ sa to týka len imunokompromitovaných pacientov. Okres Skalica je zaradený naďalej do I. stupňa ostražitosti. Podmienky vstupu a zotrvania v priestoroch nemocnice zostávajú zachované. Pretrváva zákaz návštev pacientov na lôžkových oddeleniach, ale prítomnosť sprevádzajúcej osoby rodičky pri pôrode nie je zákazom obmedzená. Povolené sú aj návštevy kňazov za účelom podania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim. U pacienta sa môže návšteva zdržať maximálne 15 minút. Do budov nemocnice sa vstupuje výhradne s FFP2 respirátorom.

Celý článok


Bolesť chrbta naznačuje, že máme niečo z našich pohybových návykov zmeniť

19.10.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

S bolesťou krku či chrbta sa počas života stretne pravdepodobne každý človek. Problémy s chrbticou trápia veľkú časť populácie. Čo je ich príčinou, ako sa ich zbaviť či ešte lepšie, ako im predchádzať? Pred pár dňami sme si pripomenuli Svetový deň chrbtice a pri tejto príležitosti sme sa zamerali na prevenciu a odporúčania, ktoré pomáhajú udržiavať zdravý pohybový aparát. Ako na zdravý chrbát a život bez bolesti radí Mgr. Martina Jurčová, vedúca fyzioterapeutov z Kliniky liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Komárňanská nemocnica už zvládla všetky odložené operácie Plánované operácie sa realizujú priebežne a nemocnica má ešte voľné kapacity

19.10.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno počas prvej a druhej vlny pandémie, rovnako ako ostatné zdravotnícke zariadenia, nemohla realizovať plánované operácie. Súviselo to jednak s protipandemickými opatreniami, ale predovšetkým s nasadením všetkých zdravotníkov pri liečbe hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Po uvoľnení opatrení nemocnica rozbehla plánovanú operatívu medzi prvými a dnes hlási, že sa počas niekoľkých mesiacov podarilo všetky odložené operácie dobehnúť. A dokonca sú pripravení svoju operatívu navýšiť.

Celý článok


Krompašská nemocnica začala s 3. dávkou očkovania proti COVID-19

19.10.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy sa zaradila medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré v zmysle pokynov Ministerstva zdravotníctva SR začala s očkovaním treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Prvými zaočkovanými sú zdravotníci krompašskej nemocnice. Očkovať pre záujemcov z radov verejnosti sa bude dva dni v týždni, indikovaní imunokompromitovaní pacienti budú mať vyhradenú na očkovanie stredu.

Celý článok


Levická nemocnica začala očkovať treťou dávkou vakcíny proti COVID- 19

18.10.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice dnešným dňom začala očkovať treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Vakcinačným centrom je nemocnica od 7. januára, od tohto času podala celkovo takmer stotisíc dávok vakcín proti ochoreniu SARS – CoV-2 záujemcom z celého Slovenska.

Celý článok


Vo Vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca na Poliklinike VA U. S. Steel sa spúšťa očkovanie 3. dávkou

18.10.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená pandémiou koronavírusu. Okresy Košice I. – IV. a Košice-okolie sú podľa COVID automatu aj tento týždeň zaradené do II. stupňa ohrozenia (bordová farba), v zdravotníckom zariadení naďalej platí zákaz návštev a každý pacient pri vstupe do zdravotníckeho zariadenia musí mať riadne prekryté horné cesty dýchacie (nos a ústa) použitím respirátora FFP2.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa očkuje treťou dávkou a vykonáva aj expresné PCR testovanie

18.10.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno od dnešného dňa začala s očkovaním treťou dávkou proti koronavírusu COVID-19. Prvými zaočkovanými sa stali zdravotníci komárňanskej nemocnice. Následne nemocnica bude očkovať aj verejnosť na základe vopred stanovaných pravidiel NCZI a Ministerstva zdravotníctva SR.

Celý článok


Organizačné zmeny vo zvolenskej nemocnici. Geriatrická ambulancia je presťahovaná do budovy polikliniky, onkologická ambulancia pôsobí v spoločnom pavilóne

18.10.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zvyšovania kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti realizovala v uplynulých dňoch dve zásadné organizačné zmeny. Geriatrická ambulancia Nemocnice AGEL Zvolen, ktorá sa nachádzala v spoločnom pavilóne na prízemí je presťahovaná do budovy polikliniky na 2. poschodie. Naďalej v nej pôsobí MUDr. Martina Petrovská a sestra Lýdia Šemrová. Teraz už v bývalej ambulancii geriatrie, v spoločnom pavilóne je v súčasnosti onkologická ambulancia, kde pôsobí MUDr. Petronela Lalíková.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici pomáhajú štvornohí liečitelia. Vďaka profesionálnej pomoci psíkov sa pacienti tešia aplikovanej zooantropológii

15.10.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL prvýkrát privítalo štvornohých liečiteľov. Rotvajler Argo (8,5 roka) a kríženec plemena principessa italiana Nina(11 rokov) budú pacientov oddelenia navštevovať pravidelne. Primárnym cieľom ich návštev je dostať pacientov do psychosociálnej pohody, ktorá prispieva k liečbe a zlepšeniu ich zdravotného stavu. Pozitívne emočné vibrácie môžu priaznivo ovplyvniť všetky ostatné biologické systémy.

Celý článok


Svetový deň umývania rúk

15.10.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Pätnásteho októbra si každoročne milióny ľudí pripomína Svetový deň umývania rúk prostredníctvom celosvetových udalostí a propagačných kampaní. Umývanie rúk mydlom je jednoduchý a účinný spôsob prevencie chorôb a zaistenia celkového zdravia. Prvý svetový deň umývania rúk sa konal v roku 2008, keď si viac ako 120 miliónov detí z celého sveta umylo ruky mydlom vo viac ako 70 krajinách.

Celý článok


Sestra z Komárna už 50. rokov pomáha pacientom v nemocnici Helena Greisingerová: „Moja práca je pre mňa láskou a mojou záľubou“

15.10.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Jej povolanie jej vybral osud už ako malému dievčatku, keď bola pacientkou v nemocnici. Pomáhať pacientom v nemocnici sa jej páči aj po 50 rokoch praxe, je to jej poslaním aj celoživotnou láskou. Poznajú ju tisíce pacientov a ona ku každému z nich pristupuje s ochotou, pokorou a pochopením. Aj keď by si mohla užívať voľno na dôchodku, zvolila si, že v nemocnici bude pomáhať aj naďalej. Zoznámte sa, sestra Helena Greisingerová z Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých sa za dva roky prevádzky stalo nosným oddelením zlatomoravskej nemocnice. Hospitalizovali tu takmer 540 pacientov

14.10.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Takmer 540 hospitalizovaných pacientov, viac ako 7000 lôžkodní, spokojnosť pacientov, že nemusia chodiť ďaleko od svojho bydliska a že sa zdravotníci o nich adekvátne postarajú. Po dvoch rokoch od spustenia činnosti Oddelenia dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce pacienti jednoznačne uvádzajú, že je pre región obrovským prínosom. A toto rozhodnutie výrazne zdvihlo aj úroveň a kvalitu zlatomoraveckej nemocnice.

Celý článok


Zvolenská nemocnica kvôli covidu operácie neodkladá. Každý, kto potrebuje operačný zákrok, ho môže v nemocnici podstúpiť

14.10.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen všetky plánované operácie realizuje podľa plánu a tretia vlna pandémie zatiaľ nie je dôvodom, aby boli tiet zákroky odkladané. Pacienti sa teda nemusia báť, že by operačný úkon museli absolvovať neskôr alebo v inej nemocnici. V plnom rozsahu poskytuje nemocnica zdravotnú starostlivosť nemocnica aj v ambulanciách a na oddeleniach. Každý z pacientov, ktorý prichádza na plánovanú hospitalizáciu musí mať v rámci prevencie proti koronavírusu platný RT-PCR test.

Celý článok


Nemocnica AGEL Krompachy bude vykonávať PCR testy na ochorenie COVID-19

13.10.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy opätovne začne realizovať pre záujemcov testovanie RT-PCR testami. Vyjde tak v ústrety záujemcom, ktorí potrebujú testy zo zdravotných dôvodov, pri plánovaných hospitalizáciách, pre cesty do zahraničia.

Celý článok


Detská psychiatrička: Zvolenská nemocnica rozšírila svoje služby o detskú psychiatriu

13.10.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci skvalitňovania a rozširovania zdravotnej starostlivosti myslí aj na detských pacientov. Nedávno rady lekárov rozšírila detská psychiatrička MUDr. Marcela Šoltýsová. Spektrum práce s deťmi, ktoré potrebujú jej odbornú pomoc je veľké. Neoddeliteľnou súčasťou liečby sú však aj rodičia. V rozhovore sme sa odborníčky na detskú psychiatriu spýtali aj to, aké ochorenia detí lieči, ako sa s detským pacientom počas liečby pracuje a čo má na úspešnú liečbu vplyv.

Celý článok


12. október je Svetovým dňom artritídy

12.10.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Každoročne si pripomíname Svetový deň artritídy práve 12. októbra a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o všetkých aspektoch tejto choroby. Artritída je zastrešujúcim pojmom pre viac ako 100 typov reumatických ochorení. Medzi zoznam chorôb považovaných za patriace do skupiny artritíd patria chronické ochorenia, ako je ankylozujúca spondylitída, dna, reumatoidná artritída, lupus a osteoartritída. Aj v Nemocnici AGEL Levice sa venujú pacientom s týmto ochorením.

Celý článok


12. október je Svetovým dňom artritídy Záludná choroba napáda pohybový aparát, jej príčinu zatiaľ nepoznáme

12.10.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Dvanásty októbrový deň označila Svetová zdravotnícka organizácia za Svetový deň artritídy. Primárka oddelenia Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Ingrid Dzurňáková, MBA, vysvetľuje prejavy artritídy. Samotné ochorenie má mnoho prejavov, nepoznáme jeho príčiny, avšak dôsledky pre pacientov sú zásadné a výrazne ovplyvňujú kvalitu ich života. V posledných mesiacoch sa objavujú nové dôkazy o prítomnosti SARS-CoV-2 RNA v synoviálnej tekutine a rozvoji artritídy pri tomto ochorení COVID-19. Zvýšenie povedomia o artritíde, výmena najmodernejších poznatkov, ale aj povzbudenie a pochopenie pre pacientov je cieľom tohto svetového dňa.

Celý článok


Vo vakcinačnom centre kežmarskej nemocnice sa očkuje 2 dni v týždni. Možnosť očkovania je aj bez registrácie

11.10.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vo vakcinačnom centre Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, je možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 bez registrácie počas dvoch pracovných dní, a to v utorok a stredu. Nachádza v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27. Prevádzka vakcinačného centra je od 7.00 hod. do 15.30 hod. Posledný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 15.00 hod.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca evidujú zvýšený záujem o operačné výkony

11.10.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Na základe epidemiologickej situácie zostávajú podľa COVID automatu okresy Košice I. – IV. a Košice-okolie zaradené do II. stupňa ohrozenia (bordová farba). V Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej platí zákaz návštev a sprísnené opatrenia.

Celý článok


Vakcinačné centrum levočskej nemocnice bude v prevádzke 2 dni v týždni

11.10.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Levoča bude v prevádzke dva dni v týždni. Možnosť očkovania je v stredu a štvrtok od 08.00 hod. do 12.00 hod. a od 12.30 hod. do 14.00 hod. Stredajšie popoludnie je vyhradené pre vakcináciu detí od 12 do 17 rokov. Posledný neregistrovaný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 13.30 hod. Naďalej platí aj možnosť prihlásenia sa na očkovanie prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Komárňanskí lekárnici vydávajú mesačne vyše 82 000 produktov Pri príprave liekov v nemocnici je najdôležitejšia bezpečnosť pacienta

11.10.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Pri hospitalizácii pacienta v nemocnici je samozrejmosťou podávanie predpísaných medikamentov či zdravotníckych pomôcok. Nemocniční lekárnici Nemocničnej lekárne AGEL Komárno mesačne vydávajú vyše 82 000 rôznych liekov a zdravotníckych pomôcok, navyše aktuálne pripravujú vyše 200 rôznych individuálne pripravovaných liekov. Presne podľa predpisu lekára, v stanovenom dávkovaní, v presnom čase a objeme. O to, aby pacient mal riadne a včas pripravené všetky svoje lieky, aby mu boli bezpečne pripravené a presne pre jeho potreby, sa starajú nemocniční lekárnici. Práve oni zohrávajú významnú úlohu pri dodržiavaní bezpečnosti pacienta v zdravotníckych zariadeniach.

Celý článok


Pediatrička skalickej nemocnice apeluje na rodičov detí „Dôležitý je pohyb detí a zdravý životný štýl“

8.10.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

V posledných rokoch sa veľmi zmenil životný štýl mnohých detí. Z ihrísk sa presunuli do detských izieb k počítačom a mobilným telefónom, znížila sa ich pohybová aktivita na minimum, dokonca aj cesta do školy je viac jazdou ako chôdzou. To sa odzrkadľuje na zdraví detí, najmä v náraste obezity. Nielen s ochoreniami dýchacích ciest a následkami obezity na zdraví navštevujú deti Všeobecnú ambulanciu pre deti a dorast vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica. Ambulancia funguje v pavilóne pediatrie a pôrodnice od júna tohto roka v režime 5 dní v týždni a pacienti sú vybavovaní po predchádzajúcom objednaní.

Celý článok


Svetový deň duševného zdravia: Aj schopnosť občas nič nerobiť je dôležitá

8.10.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Desiaty október je Dňom duševného zdravia. Po prvýkrát sa tento deň oslavoval v roku 1992. Bol vytvorený s cieľom zvýšiť povedomie o tom, aké sú bežné problémy duševného zdravia, bojovať proti stigmatizácii a kampaň za lepšie podmienky a liečbu ľudí s duševným ochorením. Práve v dnešnej dobe je schopnosť zastaviť sa a poskytnúť si duševný relax mimoriadne dôležitá, čo potvrdzuje aj psychologička levickej nemocnice.

Celý článok


Jedinečná operácia umelej kĺbovej náhrady členka: V Nemocnici AGEL Košice-Šaca ju absolvovala už 5. pacientka

8.10.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Unikátny zákrok, ktorý sa v rámci celého Slovenska aj Česka realizuje len v Nemocnici AGEL Košice-Šaca, absolvovala 5. októbra 2021 ako piata v poradí pani Darina. Operácia umelej kĺbovej náhrady členka je indikovaná, ak má pacient kĺb nezvratne poškodený artrózou.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa mení časový harmonogram testovania na ochorenie covid-19

8.10.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča sa mení časový harmonogram testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesto covid-19 sa novým časovým harmonogramom muselo prispôsobiť druhu vykonávaných testov. Antigénové testovanie na odberovom mieste COVID-19 je možné počas pracovných dní aj bez registrácie od 07.00 hod. do 08.00 hod., a potom až od 10.45 hod. do 14.45 hod. Počas víkendov ostáva časový harmonogram bez zmeny. Manipulačný poplatok za antigénové testovanie je 5 eur.

Celý článok


Pacienti v krompašskej nemocnici dostali nové postele

7.10.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy neustále zvyšuje komfort pre svojich hospitalizovaných pacientov, čím zabezpečuje neustále zlepšovanie kvality zdravotnej starostlivosti. Ostatnou novinkou je aj zakúpenie nových postelí, ktoré pribudnú na štyri oddelenia nemocnice a to aj vrátane špeciálnych bariatrických pre pacientov s nadváhou.

Celý článok


Teplé nápoje, polievky, sezónne ovocie a zelenina Aj také by malo byť stravovanie v chladnejších mesiacoch

7.10.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Zmena ročného obdobia a prechod z teplejších dní do tých sychravejších je zmena nielen pre náš šatník, ale zmenou by mal prejsť aj náš jedálniček. Ten by mal byť stále vyvážený, nemali by sme zabúdať na sezónne ovocie a zeleninu a predovšetkým, zaradiť doň teplé nápoje a polievky. O tom, čo a ako jesť v jesenných mesiacoch, aby sme boli sýti a zároveň sa cítili pohodlne, sme sa porozprávali s nutričnou terapeutkou Nemocnice AGEL Zvolen, Ľubomírou Fraňovou.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce získala certifikáty integrovaného systému riadenia kvality a environmentálneho manažérstva

6.10.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce získala certifikát integrovaného systému riadenia kvality a environmentálneho manažérstva v zmysle noriem ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015. Získanie certifikátov si vyžadovalo intenzívnu prípravu počas celého roka a to aj napriek ťažkým pandemickým podmienkam. Certifikáty, ktoré boli udelené spoločnosťou SGS Slovakia s.r.o., sú platné do roku 2024 v prípade úspešných dohľadových auditov.

Celý článok


Profesor Michal Pichanič, významná osobnosť slovenskej ORL a zakladateľ chirurgie štítnej žľazy v Nemocnici AGEL Košice-Šaca, oslávil 90-ku

6.10.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca a Slovenská spoločnosť pre otorinolaryngológiu a chirurgiu hlavy a krku zorganizovala pri príležitosti životného jubilea prof. MUDr. Michala Pichaniča, DrSc. (90) Šačianske ORL popoludnie. Okrem odborného programu bolo popoludnie venované práve oslávencovi. Profesor, ktorý je dôležitým pilierom rozvoja slovenskej otorinolaryngológie, získal počas slávnostného podujatia Zlatú medailu a zároveň si zaspomínal na svoje začiatky.

Celý článok


Levická nemocnica má novú gama sondu. Vďaka nej poskytuje komplexnú starostlivosť pre ženy - od vyšetrenia až po chirurgiu nádorov prsníkov

5.10.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice získala do svojho prístrojového vybavenia na chirurgii novú gama sondu, čím výrazne zvýšila kvalitu a najmä komplexnosť poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Gama sonda má zásadný význam pre chirurgiu zhubných nádorov prsnej žľazy a kože. Nemocnica tak vďaka svojmu vybaveniu vie liečiť pacientky komplexne – od úvodného vyšetrenia lekárom s následnou sonografiou a mamografiou, cez stanovenie diagnózy a prípadného operačného riešenia s využití gama sondy. A to všetko bez dlhého čakania.

Celý článok


Pandemická situácia v bánovskej nemocnici je priaznivá

5.10.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce má zatiaľ priaznivú pandemickú situáciu, neeviduje žiadnych covid pozitívnych zamestnancov ani pacientov. Je pripravená v zmysle reprofilizovaných lôžok, ako aj s dostatočnými zásobami ochranných osobných pomôcok. Nemocnica od začiatku vakcinácie proti koronavírusu podala takmer 23 000 dávok vakcíny.

Celý článok


Počas uplynulého týždňa sa v mobilnom odbernom mieste Nemocnice AGEL Košice-Šaca realizovalo viac než 1000 antigénových testov: Koľko bolo pozitívnych?

4.10.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Oddnes, 4. októbra 2021, sú okresy Košice I. – IV. a Košice-okolie podľa COVID automatu zaradené do II. stupňa ohrozenia (bordová farba) na základe zhoršenia epidemiologickej situácie. Z uvedeného dôvodu sa aj naďalej nariaďuje všetkým osobám prekrytie horných dýchacích ciest (nos a ústa) použitím respirátora a v platnosti zostáva aj zákaz návštev. Ako vyzerá aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca?

Celý článok


Mobilné odberové miesto covid-19 kežmarskej nemocnice je presťahované. Od 4. októbra sídli na ulici Dr. Daniela Fischera č. 7

1.10.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Mobilné odberové miesto covid-19, ktoré prevádzkuje Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, je presťahované. Od pondelka 4. októbra 2021 bude sídliť na ulici Dr. Daniela Fischera č. 7, v budove pohotovosti. Presťahovanie má zaručiť lepšie priestorové podmienky pre personál a záujemcov o testovanie. Taktiež sa predpokladá redukcia motorových vozidiel v areáli nemocnice.

Celý článok


Medzinárodný deň lekárov

1.10.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Prvý október je Medzinárodným dňom lekárov. Deň, ktorý patrí tým najobetavejším z nás, ktorí sa denne starajú o to najcennejšie, čo máme, o naše zdravie. Posledné dva roky ukázali, že dokážu takmer nemožné, že neraz s nasadením vlastných životov bojujú o tie naše. V Nemocnici AGEL Levice pracuje takmer viac ako stovka lekárov a všetkým dnes patrí úprimné poďakovanie.

Celý článok


V handlovskej nemocnici sa otvára urologická ambulancia

1.10.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová neustále zvyšuje kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a svojim pacientom rozširuje služby. Jednou z aktuálnych noviniek je otvorenie urologickej ambulancie, ktorá začne svoju činnosť od 4. októbra pod vedením MUDr. Violy Filipovičovej.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca má ako jediná licenciu na implantáciu umelej náhrady menisku: Rozhovor s prvým pacientom

1.10.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Slavomír (46) z Košickej Polianky bol v októbri 2015 úplne prvým pacientom, ktorý v Nemocnici AGEL Košice-Šaca podstúpil jedinečnú operáciu menisku. Teraz, po takmer šiestich rokoch, sa vrátil do zdravotníckeho zariadenia, aby ukázal, ako sa mu darí, že jazvu na kolene nie je takmer ani vidieť a v súčasnosti ani „nevie“, že ho vôbec operovali.

Celý článok


Handlovská nemocnica zakázala návštevy pacientov. Je to preventívny krok kvôli pandemickej situácii

30.9.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová reaguje na aktuálnu pandemickú situáciu a rozhodla o zákaze návštev pacientov. Zákaz sa vzťahuje aj na Senior centrum sv. Kataríny. Zdravotnícke zariadenie zatiaľ nemá žiadnych pacientov s koronavírusom, nemocnica je však pripravená čo sa týka reprofilizácie lôžok, personálu aj ochranných osobných pomôcok.

Celý článok


Záujem o preventívne prehliadky rastie: Zamestnávatelia doprajú zamestnancom aj vyšetrenia navyše

30.9.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Zdravotnú lekársku prehliadku v Nemocnici AGEL Košice-Šaca podstupujú ročne tisícky klientov, ktorí si uvedomujú dôležitosť prevencie a včasného záchytu civilizačných ochorení. Záujem o prehliadky rastie zo strany zamestnávateľov aj individuálnych klientov. O ochoreniach, ktoré nás trápia najviac a príbehoch pacientov, ktorým včasná diagnostika zachránila život, hovorí PhDr. Erika Nagyová, manažérka Diagnostického centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca, ktoré v týchto dňoch oslavuje 15. výročie od svojho otvorenia.

Celý článok


Dobrovoľníci darovali v zlatomoraveckej nemocnici viac ako 13 litrov krvi

29.9.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce mala v posledných mesiacoch nedostatok krvi, preto sa dnes, 29. septembra, uskutočnilo v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno ďalšie darovanie najvzácnejšej tekutiny. Aj napriek zhoršujúcej sa pandemickej situácii, pri dodržaní prísnych opatrení, sa podarilo od darcov získať vyše 13 litrov krvi.

Celý článok


Univerzálnym liekom pre srdce a cievy sú kvalitná čokoláda a orechy

29.9.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Kardiovaskulárne ochorenia (KVO) sú zodpovedné za takmer polovicu všetkých úmrtí nielen v Európe, ale aj na Slovensku. Sú hlavnou príčinou invalidity a zníženej kvality života. Svetová zdravotnícka organizácia odhaduje, že mierny pokles tlaku krvi, obezity, cholesterolu a používania tabaku by incidenciu kardiovaskulárnych ochorení znížil o viac než polovicu. Keďže 29. septembra si každoročne pripomíname Svetový deň srdca, v rozhovore s kardiologičkou Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Natáliou Vaňovou, EMBA sa o tejto problematike môžete dočítať viac.

Celý článok


Skalická nemocnica oslavuje 80 rokov od svojho založenia

28.9.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica si v tomto roku pripomína významné výročie. V roku 1941 bola vložená zakladajúca listina novej nemocnice do základného kameňa. Pred 80 rokmi sa takto začala písať v regióne história poskytovania zdravotnej starostlivosti pod hlavičkou nemocnice. Zdravotnícke zariadenie v čase svojho vzniku spĺňalo nároky na nemocničnú starostlivosť. Hlásili sa vykonané zákroky (spôsob liečby), nemocnica mala potrebné laboratórne zariadenie, prístrojové vybavenie a aj dostatočný počet odborného, kvalifikovaného personálu. Počas celej svojej histórie sa Fakultná nemocnica AGEL Skalica snaží chrániť zdravie svojich pacientov a poskytovať úľavu od bolesti všetkým, ktorí to potrebujú.

Celý článok


Dva dni, 100 lekárov, 300 sestier a 58 prednášok. Vysoké Tatry privítali zdravotníkov z celého Slovenska

28.9.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, zorganizovala celoslovenskú odbornú konferenciu s medzinárodnou účasťou XXIII. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra. Uskutočnili sa v dňoch 24. – 25. septembra 2021 v Kongresovom centre Hotela Academia, Stará Lesná, Vysoké Tatry. Už tradične boli venované pamiatke slávneho kežmarského rodáka a priekopníka röntgenológie Dr. Vojtechovi Alexandrovi.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce má nové polohovateľné lôžka. Spĺňajú prísne európske normy a sú prínosom pre pacienta aj personál

28.9.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce má pre svojich pacientov desať nových lôžok. Ide o najmodernejšie polohovateľné postele s antidekubitnými matracmi, ktoré budú slúžiť pacientom na oddelení dlhodobo chorých. Celková investícia do nového zariadenia predstavuje takmer 16 tisíc EUR a nemocnica lôžka zaplatila z vlastných zdrojov.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa zaviedla triáž ambulantných pacientov. Nevzťahuje sa na pacientov s potvrdením „OTP“

28.9.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa prispôsobuje súčasnej zhoršujúcej sa pandemickej situácii a aktuálne platnému covid automatu. V súvislosti s tým sa opäť zaviedla triáž ambulantných pacientov. Triáž bude väčšina ambulancií vykonávať samostatne a netýka sa pacientov s „OTP“ a pacientov, ktorí idú na odbery.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno obhájila najviac diamantových plakiet ANGELS AWARDS za liečbu cievnych mozgových príhod

28.9.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno patrí medzi špičkové oddelenia nielen v rámci Čiech a Slovenska, ale aj v rámci celej Európy. Na 49. slovenskom a českom cerebrovaskulárnom kongrese v Hornom Smokovci získala Nemocnica AGEL Komárno uznanie, že obhájila najviac diamantových plakiet ANGELS AWARDS a taktiež liečila najviac pacientov na Slovensku intravenóznou trombolýzou.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca zaviedla triáž pacientov a obmedzila vstup do zdravotníckeho zariadenia

27.9.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca platí zákaz návštev a sprísnené opatrenia. Zdravotnícke zariadenie zaviedlo triáž pacientov. Hlavný vstup do budovy je počas pracovných dní otvorený do 16-tej hodiny. V neskorších hodinách a počas víkendov je možné vstupovať do budovy iba zadným vchodom.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno má dve sestry ocenené Bielym srdcom

27.9.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno sa môže pochváliť, že hneď dve jej sestry získala tento rok ocenenie Biele srdce. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek zorganizovala už po 14. krát výnimočné podujatie, ktoré bolo o sestrách a pre sestry. Všetky tie obetavé mamy, manželky, sestry, priateľky, jednoducho nezastupiteľné a mimoriadne dôležité nežné predstaviteľky zdravotníctva, prvé a posledné osoby, s ktorými sa pacient v nemocnici stretáva sa stretli počas slávnostného galavečera v Senci.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021 / AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021 / AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


V Starej Lesnej odštartovali XXIII. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra

24.9.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Po minuloročnej prestávke sa dnes podarilo slávnostne otvoriť XXIII. ročník Kežmarských lekárskych dní Dr. Vojtecha Alexandra. Konajú sa od 24. do 25. septembra pod záštitou primátora mesta Kežmarok PhDr. Mgr. Jána Ferenčáka, MBA. Hlavným organizátorom je Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL. Konferencia sa tradične koná v tatranskom prostredí Hotela Academia v obci Stará Lesná.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Levice platí od dnešného dňa zákaz návštev pacientov

24.9.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Vedenie Nemocnice AGEL Levice, vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu, rozhodlo o zákaze návštev pacientov, ktorý platí v nemocnici od dnešného dňa. Pacienti, ktorí prichádzajú na plánovanú hospitalizáciu musia byť všetci otestovaní, ak pacienti potrebujú ísť na ambulantné vyšetrenie, tu sa posudzuje, či ide o OTP pacientov (očkovaní, testovaní alebo prekonali koronavírus). Pandemická situácia v nemocnici je zatiaľ priaznivá, nemocnica uvedené kroky prijala ako preventívne.

Celý článok


Očná lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca radí: Ako sa správne starať o zrak a čím si najviac škodíme?

24.9.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Verejná zbierka Biela pastelka, ktorej cieľom je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím, prebieha počas piatka, t.j. 24. septembra aj na Poliklinike VA U. S. Steel. Pri tejto príležitosti sme oslovili očnú lekárku Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Jaroslavu Zlackú, ktorá v nasledujúcom rozhovore popisuje situáciu na Slovensku a poukazuje na viaceré dôležité témy.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici sú dvaja pacienti na umelej pľúcnej ventilácii. Na lôžkových oddeleniach sú návštevy zakázané

24.9.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Od začiatku tohto týždňa (20. 9. 2021) je Zvolen na základe zhoršenia epidemiologickej situácie a celoslovensky platného covid automatu zaradený do I. stupňa ohrozenia (červená farba). Z tohto dôvodu sú v Nemocnici AGEL Zvolen zakázané návštevy a je potrebné mať v interiéri prekryté horné dýchacie cesty (nos a ústa) respirátorom.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021 / AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


„Online výučba a mobilné telefóny zhoršujú detský zrak,“ hovorí očná lekárka

23.9.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Používanie mobilných telefónov, tabletov či počítačov u detí sa počas pandémie ešte zvýšilo. Žiaci mali často výučbu online formou, a to má za následok ich postupné zhoršovanie zraku. Detskému zraku sa venujú aj v Oftalmologickej ambulancii Nemocnice AGEL Krompachy.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvorí pre pacientov onkologickú ambulanciu

23.9.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen opäť skvalitňuje poskytovanie svojich služieb zdravotnej starostlivosti. Poslednou novinkou je, že začiatkom októbra otvorí pre svojich pacientov onkologickú ambulanciu. Pacientov bude liečiť onkologička, rodáčka z Badína, ktorá prichádza z pražskej Fakultnej Thomayerovej nemocnice. Okrem profesionality, odbornosti a odhodlania so sebou prináša aj skromnosť a ľudský prístup.

Celý článok


Hospitalizovaných pacientov skalickej nemocnice identifikujú prostredníctvom náramkov

22.9.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica má za cieľ poskytovať nielen kvalitnú, ale aj bezpečnú zdravotnú starostlivosť. Jedným z predpokladov poskytovania bezpečnej zdravotnej starostlivosti je správna identifikácia každého pacienta. K naplneniu tohto cieľa využíva nemocnica u hospitalizovaných pacientov identifikačné náramky, s použitím ktorých je totožnosť pacienta pred každým podaním lieku a každým výkonom personálom overiteľná.

Celý článok


Kežmarská nemocnica má nový parný sterilizátor. Akému oddeleniu slúži?

22.9.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, neustále vylepšuje svoje materiálno-technické vybavenie. Jednou z najnovších inovácií sa môžu pochváliť aj centrálne operačné sály. Nové parné sterilizátory získané vďaka príspevku z eurofondov majú výkonnejšie komory a počas jedného cyklu dokážu sterilizovať väčšie množstvo materiálu.

Celý článok


Doprajme si počas jesene sezónne potraviny

22.9.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Zmena ročného obdobia a prechod z teplejších dní do tých sychravejších je citeľná nielen pre náš šatník, ale aj pre náš organizmus. Práve takéto teplotné výkyvy pomáhajú množeniu vírusov. Dôležité je prispôsobiť tomu aj jedálniček, mal by byť stále vyvážený, nemali by sme zabúdať na sezónne ovocie a zeleninu a predovšetkým, doň zaradiť teplé nápoje a polievky. O tom, čo a, ako jesť v jesenných mesiacoch, aby sme boli sýti a zároveň sa cítili pohodlne, sme sa porozprávali s nutričnou terapeutkou Nemocnice AGEL Levice, Ing. Henrietou Loveckou.

Celý článok


V Olomouci sa po ročnej prestávke koná prestížne SYMPÓZIUM AGEL. Hlavnou zdravotníckou témou bude biologická liečba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roku nútenej prestávky sa v dňoch 22. – 23. septembra 2021 uskutoční jedna z najvýznamnejších zdravotníckych konferencií – SYMPÓZIUM AGEL 2021. Jeho štrnásty ročník sa bude konať v kongresovom hoteli NH Collection Olomouc Congress. Prestížna akcia je v aktuálnej situácii veľkou výzvou tak pre organizátorov, ako aj odborníkov z oblasti zdravotníctva. Napriek sťaženým podmienkam je potvrdených vyše 600 účastníkov vrátane významných zahraničných odborníkov z Izraela. Osobitosťou SYMPÓZIA je, že ako jedno z mála podujatí vystupuje vďaka svojej dlhoročnej filozofii ako spoločná akcia Česka a Slovenska. Rovnako, ako pôsobí súkromná zdravotnícka sieť AGEL tak v Čechách ako i na Slovensku.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce oddnes zakázala návštevy pacientov

21.9.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce oddnes zakázala návštevy pacientov na lôžkových oddeleniach. Rozhodnutie vedenia súvisí s aktuálnou situáciou v Nitrianskom kraji, kde nielenže pribúdajú pacienti pozitívne testovaní na koronavírus, ale predovšetkým sa výrazne zvýšil počet akútnych respiračných ochorení, hlavne chrípky.

Celý článok


V levočskej nemocnici platí zákaz návštev. V súlade s pravidlami covid automatu sú udelené niektoré výnimky

21.9.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa v súlade s covid automatom prispôsobuje pravidlám ohľadom návštev v nemocniciach. Od 20. septembra 2021 platí v nemocnici zákaz návštev. Výnimkou sú návštevy pacientov v terminálnom štádiu ochorenia či návšteva kňaza na požiadanie pacienta.

Celý článok


V ambulanciách krompašskej nemocnice sa budú príznakoví pacienti ošetrovať v neskorších ordinačných hodinách

21.9.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky usmernenie ohľadom ošetrovania ambulantných pacientov. Režim prevádzky ambulancií sa zmení v súlade s epidemiologickými opatreniami. Hlavným cieľom je zabrániť, aby sa v rovnakom čase stretávali pacienti s príznakmi s pacientmi bez klinických príznakov ochorenia COVID-19.

Celý článok


V levickej nemocnici je možné sa prihlásiť na očkovanie na presný termín, očkujú aj deti od 12 rokov

20.9.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Okres Levice je síce podľa covid automatu červeným okresom, ale pandemická situácia v Nemocnici AGEL Levice je zatiaľ priaznivá. Nemocnica nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca, hospitalizovaný je jeden pacient s koronavírusom, v zmysle príkazu ministerstva zdravotníctva sú reprofilizované covidové lôžka a personál má k dispozícii dostatok ochranných osobných pomôcok. V rámci prevencie proti koronavírusu nemocnica prišla s novinkou – možnosťou objednať sa na očkovanie na konkrétny deň a presný čas.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová je pripravená na nápor pacientov v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Jesenné obdobie je na tieto operácie najvhodnejším obdobím

20.9.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová je pripravená po stránke technickej aj personálnej realizovať naplno plánované operácie v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Vzhľadom na spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti je práve jeseň najvhodnejším obdobím. Pacienti, ktorí vyžadujú operačné zákroky v oblasti chirurgie, gynekológie a urológie oceňujú najmä krátky pobyt v nemocnici, šetrné a odborné prevedenie týchto zákrokov a krátky čas rekonvalescencie. Lekári zdôrazňujú, že je dôležité operácie neodkladať, ale nájsť si čas na ich absolvovanie. Dnešná technika, lekárska zručnosť, odbornosť a skúsenosti umožňujú menšie operácie absolvovať rýchlo, s elimináciou bolestivosti a času, vyžadujúceho PN.

Celý článok


Lekári varujú – huby sú veľká pochúťka, ale môžu spôsobiť smrteľnú otravu. Slovensko má unikátny protokol pri liečbe otravy smrteľne jedovatou muchotrávkou zelenou

20.9.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Huby. Výborná pochúťka, spojená s pobytom v prírode, spestrenie stravy, ale aj veľké nebezpečenstvo a ohrozenie života. Takéto dve tváre môžu mať huby v našom živote. Z pohľadu lekárov je najdôležitejšie, aby sme každú zozbieranú hubu dobre poznali, alebo ich kupovali len z overených zdrojov, bezpečne ich skladovali a správne ich upravili. V Nemocnici AGEL Bánovce každoročne riešia prípady otravy hubami. Najhoršou a najnebezpečnejšou pre človeka je otrava smrteľne jedovatou muchotrávkou zelenou.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa starajú o pacienta na umelej pľúcnej ventilácii, zákaz návštev platí aj naďalej

20.9.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Od minulého týždňa sú Košice I. – IV. podľa COVID automatu zaradené do I. stupňa ohrozenia (červená farba) na základe zhoršenia epidemiologickej situácie. Z uvedeného dôvodu sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca nariadilo prekrytie horných dýchacích ciest (nos a ústa) použitím respirátora a zakázali sa návštevy. Ako vyzerá aktuálna situácia v zdravotníckom zariadení?

Celý článok


Pri intoxikácii amoniakom v Skalici zasahovali obe posádky záchrannej zdravotnej služby skalickej nemocnice

17.9.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Celkovo sedem pacientov s ľahkými príznakmi otravy amoniakom ošetrili vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica v utorok vo večerných hodinách. Krajské operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby v Trnave reagovalo na tiesňový hovor z výrobnej spoločnosti v Skalici a vyslalo na miesto nehody záchranárov.

Celý článok


V ambulanciách kežmarskej nemocnice sa budú príznakoví pacienti ošetrovať v neskorších ordinačných hodinách, rozhodnutie vyplýva z usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR

17.9.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky usmernenie ohľadom ošetrovania ambulantných pacientov. Režim prevádzky ambulancií sa zmení v súlade s epidemiologickými opatreniami. Hlavným zámerom je zabrániť miešanie pacientov s príznakmi a pacientov bez klinických príznakov ochorenia covid-19.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce vytvorila nové lôžka pre pacientov, ktorí vyžadujú intenzívnu rehabilitáciu

17.9.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Moravce od septembra prevádzkuje desať lôžok pre pacientov, ktorých zdravotný stav si vyžaduje hospitalizáciu a intenzívnu fyziatricko-rehabilitačnú starostlivosť. Zdravotná poisťovňa UNION ako prvá vyšla v ústrety a promptne tak reagovala na dopyt pacientov v regióne. S ďalšími dvomi poisťovňami nemocnica rokuje.

Celý článok


V ambulanciách levočskej nemocnice sa budú príznakoví pacienti ošetrovať v neskorších ordinačných hodinách, rozhodnutie vyplýva z usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR

17.9.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky usmernenie ohľadom ošetrovania ambulantných pacientov. Režim prevádzky ambulancií sa zmení v súlade s epidemiologickými opatreniami. Hlavným cieľom je zabrániť, aby sa v rovnakom čase stretávali pacienti s príznakmi s pacientmi bez klinických príznakov ochorenia covid-19.

Celý článok


Ťažkosti s trávením vie odhaliť test na potravinové intolerancie

17.9.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Problematické trávenie, kožné ochorenia, ale aj problémy s nadváhou. Aj také môžu byť prejavy potravinovej intolerancie, ktoré dokážu odhaliť odborníci v laboratóriách AGELLAB z oddelenia klinickej mikrobiológie Nemocnice AGEL Zvolen. Ing. Jana Krokošová, vedúca tohto oddelenia nám o diagnostike a prejavoch potravinových intolerancií porozprávala viac.

Celý článok


Vďaka ktorým potravinám si budujeme lepšiu imunitu a čo zabaliť školákom na desiatu?

16.9.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Teplé dni čoskoro vystriedajú tie chladnejšie, a preto je na mieste myslieť nielen na vhodné vitamínové doplnky, ale aj na správnu a zdravú stravu. Ako by mal vyzerať ideálny jedálniček? Na otázky odpovedá nutričná terapeutka Nemocnice AGEL Košice-Šaca Jana Parnicová.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno privítala 12 nových lekárov, mladí medici majú v rukách budúcnosť nemocnice

16.9.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno vďaka svojim rozvojovým programom, zaujímavým investíciám, ktoré prinesú skvalitnenie poskytovanej zdravotnej starostlivosti získala v posledných mesiacoch až 12 nových absolventov po ukončení štúdia medicíny. Medzi nimi sú aj takí, ktorí v nemocnici v minulosti vykonávali aj lekársku prax, čo bolo asi najdôležitejším argumentom pri ich rozhodovaní. Čerstvých lekárov odteraz čaká dlhý a nikdy nekončiaci sa boj s diagnózami pacientov, ale majú v rukách aj budúcnosť nemocnice. V ňom sa ukážu nielen nadobudnuté vedomosti, ale aj sila myslenia každého z nich, odvaha, rozhodnosť, ale aj empatia s pacientom.

Celý článok


S príchodom jesene sú deti choré častejšie, odborník radí, ako sa tomu vyvarovať

16.9.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Jeseň je ročným obdobím, kedy nie sú výnimkou chladné rána a teplé dni. Zmena počasia môže vyvolať v organizme rôzne zdravotné problémy, veľmi často ide práve v týchto mesiacoch o prechladnutie.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno dostala srdce vďačnosti

14.9.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica Komárno AGEL má vo svojom areáli nové srdce. Ide o srdce vďačnosti, ktoré nemocnici podarovalo mesto Komárno. Je výrazom poďakovania za to, že sa nemocnica pripojila k zbierke vrchnáčikov pre Združenie na pomoc ľudom s mentálnym postihnutím v Komárne.

Celý článok


V skalickej nemocnici platí oddnes zákaz návštev

13.9.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Okres Skalica je zaradený od 13. septembra do I. stupňa ostražitosti. Ochorenie COVID -19 postihuje aktuálne najmä mladšie vekové skupiny, ktoré šíria infekciu v domácom, ale aj v komunitnom prostredí. Z uvedeného dôvodu je potrebné, aby zamestnanci nemocnice aj pacienti hospitalizovaní vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica boli chránení pred zanesením infekcie COVID-19 do zdravotníckeho zaradenia. Preto sú návštevy sú vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica zakázané s platnosťou od pondelka 13. septembra. Do budov je možné vstupovať len s FFP2 respirátorom.

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Zákaz návštev, vstup len s respirátorom a poučenie pre pacientov

13.9.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Oddnes, 13. septembra 2021, sú Košice I. – IV. podľa COVID automatu zaradené do I. stupňa ohrozenia (červená farba) na základe zhoršenia epidemiologickej situácie. Z uvedeného dôvodu sa od 13. septembra 2021 nariaďuje všetkým osobám prekrytie horných dýchacích ciest (nos a ústa) použitím respirátora. S účinnosťou od dnešného dňa platí v Nemocnici AGEL Košice-Šaca aj zákaz návštev.

Celý článok


Vďaka NADÁCII AGEL majú na krompašskom detskom oddelení dva nové prístroje

13.9.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Detské oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy dostalo od NADÁCIE AGEL dva nové prístroje, ktoré rozšíria možnosti kvalitnejšej diagnostiky a liečby najmenších pacientov a zároveň zvýšia štandard oddelenia. Detské oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy poskytuje zdravotnú starostlivosť detským pacientom zo spádovej oblasti 55 tisíc obyvateľov, každoročne hospitalizuje okolo tisíc detských pacientov.

Celý článok


Svetový deň prvej pomoci – naše poďakovanie patrí všetkým záchranárom Dlhoročný záchranár: Na„jťažšie je oznámiť príbuzným, že už nie je možné zvrátiť definitívny koniec“

10.9.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Záchrana života. Dve slová, ktoré znamenajú asi najvyššiu hodnotu. Dve slová, ktoré sa veľmi ľahko vyslovia, ale ťažko zrealizujú obzvlášť v rozhodujúcich životných situáciách, kedy ide doslova o sekundy. Všetci tí, ktorí si záchranu života vybrali za svoje celoživotné poslanie záchranu života berú ako bežnú súčasť svojej každodennej práce. My ostatní im môžeme len a len ďakovať a veriť, že vždy a za každých okolností sa k nám, v prípade, že ich budeme potrebovať, dostanú včas. Hoci to tak na prvý pohľad nevyzerá, aj záchranári sú citliví a empatickí ľudia so zaujímavými životnými príbehmi. V sobotu je Svetový deň prvej pomoci a my všetci máme možnosť našim záchranárom za ich obetavú prácu a nasadenie úprimne poďakovať. Zástupca primára Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny a vedúci lekár Záchrannej zdravotnej služby Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Vladimír Šteflík nám zákulisie záchranárstva prezradil v rozhovore.

Celý článok


Jedenásty september. Svetový deň prvej pomoci. Prvá pomoc holými rukami je vždy rovnaká, a pritom stačí na záchranu života.

10.9.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Viete, čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? Primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, MUDr. Serhiy Rak uvádza základy poskytovania prvej pomoci. Záchranca by mal predovšetkým podaním prvej pomoci vedieť zhodnotiť situáciu, kedy musí dbať aj o vlastnú bezpečnosť.

Celý článok


Jedenásty september je Svetovým dňom prvej pomoci. Aj laická pomoc je lepšia ako žiadna

10.9.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Viete čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? Lekár z Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Igor Slabak z Nemocnice AGEL Levice nám zhrnul zásady prvej pomoci, opísal aj situácie, kedy sám musel poskytnúť prvú pomoc.

Celý článok


Jedenásty september je Svetovým dňom prvej pomoci. Akákoľvek pomoc je lepšia ako žiadna

10.9.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Viete čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? Primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Jarmila Dekrétová z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce nám zásady prvej pomoci zhrnula.

Celý článok


Svetový deň prvej pomoci: Existuje jediný dôvod, prečo ju neposkytnúť

10.9.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Ovládať základy poskytovania prvej pomoci by malo patriť k „povinnej výbave“ každého človeka. Podľa lekárky z Nemocnice AGEL Košice-Šaca je záujem o kurzy prvej pomoci dostatočný, avšak absolvovať jedno školenie nestačí. Svetový deň prvej pomoci, pripadajúci tento rok na 11. september, je príležitosťou pripomenúť si dôležité informácie a zásady, ktoré je potrebné dodržať v život ohrozujúcich situáciách. Na otázky odpovedala lekárka Internej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca a školiteľka prvej pomoci MUDr. Katarína Hricová.

Celý článok


Jedenásty september. Svetový deň prvej pomoci. Čo by sme mali vedieť? Akákoľvek prvá pomoc je lepšia ako žiadna – rozhoduje každá sekunda.

10.9.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Každý z nás sa v živote môže ocitnúť v situácii, kedy bude potrebovať prvú pomoc alebo ju bude musieť poskytnúť. Vedeli by ste čo robiť? Záchranca by mal pred podaním prvej pomoci vedieť zhodnotiť situáciu, kedy musí dbať na vlastnú bezpečnosť bez ohrozenia vlastného života. Námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Renáta Bičanovská, nám poskytla odborné rady z teórie a praxe, ktoré by sme si mali osvojiť ako základy prvej pomoci.

Celý článok


Jedenásty september je Svetovým dňom prvej pomoci Aj laická pomoc je lepšia ako žiadna

10.9.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Viete čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? Lekárka z Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Zuzana Baluchová z Nemocnice AGEL Krompachy nám v rozhovore zhrnula zásady prvej pomoci, opísala aj situácie, kedy sama musela poskytnúť prvú pomoc.

Celý článok


Aj zvolenská nemocnica si pripomína Svetový deň prvej pomoci Najdôležitejšie je nebáť sa ju poskytnúť

10.9.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Ako hovoria odborníci, najdôležitejšie na prvej pomoci je nebáť sa ju poskytnúť. Na druhej strane však treba vždy starostlivo zvažovať stav pacienta a aké sú naše možnosti a schopnosti mu prvotne pomôcť. Svetový deň prvej pomoci si pripomíname na základe iniciatívy Medzinárodnej federácie spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRCCS). Pod týmto názvom sa pripomína od roku 2003 a jeho cieľom je zvýšenie povedomia verejnosti o dôležitej úlohe prvej pomoci v situáciách kedy môže byť práve prvá pomoc život zachraňujúca.

Celý článok


Levická nemocnica má pre pacientov ďalšiu novinku - zrekonštruované neurologické oddelenie

9.9.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice sa snaží neustále zlepšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Dôkazom toho je aj posledná novinka, zrekonštruované oddelenie neurológie, ktoré patrí medzi najžiadanejšie z hľadiska záujmu a diagnóz pacientov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno mala mimoriadne vyťažené leto, hospitalizovali vyše 1800 pacientov

9.9.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má za sebou leto v znamení testovania a očkovania proti koronavírusu a veľkého množstva urgentných zákrokov aj plánovaných operácií. Hoci nemocnica našťastie nemala v priebehu júla a augusta žiadneho hospitalizovaného pacienta, diagnózy, ktoré zdravotníci riešili najčastejšie boli väčšinou vážne.

Celý článok


Aké sú tie správne tašky a prezuvky pre školákov?

8.9.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Začiatok školského roka je aj dilemou pre rodičov školákov ako zabezpečiť pre deti školskú tašku a prezuvky tak, aby sa deťom páčili, ale predovšetkým, aby boli vyhovujúce aj z pohľadu zdravotného a správneho vývoja detského tela. Skĺbiť obe kritériá vôbec nie je jednoduché, o čom svedčia aj mnohé zdravotné problémy detí.

Celý článok


Na Klinike liečebnej rehabilitácie sa ročne starajú o tisíce pacientov: Čo ich trápi a ako im vedia pomôcť?

8.9.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Svetový deň fyzikálnej terapie (8. september) je príležitosťou pripomenúť si prácu tých, ktorí nám pomáhajú zostať mobilnými a aktívnymi. Možno nie každému je známe, že fyzioterapia a fyzikálna terapia sú dva rozdielne pojmy. To, aký je medzi nimi rozdiel, v čom spočíva práca fyzioterapeutov a aký dopad má na dnešné deti pohodlný spôsob života, vysvetľuje Mgr. Lena Klemová, manažérka dennej zmeny z Kliniky liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Košice-Šaca, na ktorej ročne preliečia viac ako 8-tisíc pacientov ambulantne a tisíc formou hospitalizácie.

Celý článok


Skalická nemocnica bude zabezpečovať zdravotnú službu počas návštevy pápeža Františka I. v Šastíne-Štrážoch

7.9.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica sa pripravuje na zabezpečenie služieb zdravotnej starostlivosti a ochrany zdravia návštevníkov na hromadnej akcii v Šaštíne-Strážoch počas návštevy pápeža Františka I. na Slovensku. Znamená to kontrolu a aktualizáciu traumatologického plánu, poskytnutie sanitiek záchrannej služby a predovšetkým posilnenie služieb zdravotníkov tak v mieste konania návštevy, ako aj v nemocnici.

Celý článok


Farmaceuti lekárne levočskej nemocnice sami vyrábajú niektoré lieky Naraz vedia vyrobiť aj 2000 kapsúl

7.9.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Lekárni AGEL Levoča vyrábajú niektoré lieky tamojší farmaceuti. Okrem kapsúl sú to aj rôzne roztoky, sirupy, kvapky, čapíky, masti a krémy. Najčastejšie pripravujú liečivé kapsuly, ktorých dokážu naraz vyrobiť aj 2000 kusov. Aký je postup ich výroby? Prečo a kedy si lieky v lekárni musia farmaceuti vyrábať?

Celý článok


Za rok činnosti diabetologickej ambulancie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce ošetrili takmer 820 pacientov

6.9.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Prvý rok činnosti má za sebou ambulancia diabetológie, látkovej premeny a výživy Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, ktorá začala pre pacientov fungovať od 1. septembra 2020. Tri dni v týždni špecialisti poskytujú starostlivosť pacientom zo širokej spádovej oblasti. Ako hovoria výsledky po roku prevádzky, ambulancia je značne vyťažená a pacienti jej existenciu veľmi uvítali.

Celý článok


Bánovská nemocnica vyžaduje testy pred operáciami pacientov aj pri návštevách

6.9.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce na základe usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 24. augusta prijala nové opatrenia pre hospitalizovaných aj ambulantných pacientov a tiež pre návštevy pacientov. Nové nariadenie platí od dnešného dňa.

Celý článok


Krompašská nemocnica bola počas letných mesiacov plne vyťažená. Hospitalizovali takmer 1200 pacientov, celkovo bolo 142 pôrodov

6.9.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy bola počas tohtoročných dovolenkových mesiacov plne vyťažená. Hoci vďaka priaznivej pandemickej situácii nemali už žiadneho hospitalizovaného pacienta s koronavírusom, naplno bežali plánované operácie, plné ruky práce mali na chirurgickej ambulancii, kde výrazne stúpol počet ambulantných pacientov. Nepretržite pokračovala aj vakcinácia proti koronavírusu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dostala dar pre bábätká

6.9.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

V Nemocnici AGEL Zvolen sa ročne narodí viac ako 1200 detí, o ktoré sa obetavo starajú sestry z oddelenia neonatológie. Bábätká však okrem zdravotnej starostlivosti potrebujú v pôrodnici aj praktické veci, ktoré sa časom opotrebúvajú a je potrebné ich vymeniť. O to milší bol neočakávaný dar, ktorý novorodeneckému oddeleniu poskytla Janka Bučková.

Celý článok


„Dermatológia je akčný odbor, kombinuje prácu s pacientami a s technikou“ hovorí lekárka z AGEL Clinic

3.9.2021 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava majú klienti možnosť navštíviť aj dermatologickú ambulanciu pod vedením MUDr. Denisy Dostálovej. Tá je skúsenou odborníčkou, preto nás zaujímalo, prečo si vybrala práve tento medicínsky odbor, čo je pre ňu výzvou a aké sú jej rady v starostlivosti o pokožku.

Celý článok


Levočská nemocnica je pripravená na prípadnú 3. vlnu pandémie

3.9.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Druhá vlna pandémie výrazne ovplyvnila aj menšie zdravotnícke zariadenia, medzi ktoré patrí aj Nemocnica AGEL Levoča. Počas prvej a druhej vlny sa nemocnica starala o takmer 480 covid pozitívnych pacientov. Nemocnica využila letné mesiace nielen na to, aby si ťažko skúšaní zdravotníci z prvej línie mohli z časti aj oddýchnuť a vybrať zaslúžené dovolenky, ale predovšetkým na zodpovednú prípravu na prípadnú tretiu vlnu pandémie. Ako je nemocnica na jeseň pripravená a ako opatrenia prijala zodpovedal riaditeľ levočskej nemocnice Ing. František Lešundák.

Celý článok


SFZ ocenil prácu zdravotníkov v prvej línii nezvyčajným darčekom. Zdravotníci siete AGEL navštívia kvalifikačné zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie

2.9.2021 / AGEL SK

Vyše roka zdravotníci nasadení v prvej línii nemali ani pomyslenie na oddych, dovolenku, alebo svoje súkromné aktivity. Na prvom mieste bolo zdravie pacientov a boj s koronavírusom v dvoch mimoriadne náročných vlnách pandémie. Zamestnanci siete AGEL počas uplynulého obdobia spolupracovali so Slovenským futbalovým zväzom, podieľali sa na pravidelných testovaniach hráčov futbalových klubov a ich funkcionárov, ako aj všetkých reprezentačných tímov od mužskej až po mládežnícke. S cieľom, aby sa aj šport mohol vrátiť aspoň z časti do režimu spred obdobia pandémie. SFZ teraz prišiel s milým nápadom, ako vyjadriť lekárom, sestrám i ostatným zdravotníckym pracovníkom poďakovanie a venoval im voľné vstupenky na zápasy kvalifikácie slovenskej reprezentácie s Chorvátskom a s Cyprom.

Celý článok


Zamestnanci nemocníc siete AGEL podporili finančne kolegyňu zo Skalice, ktorej hurikán vzal domov. Dobrovoľná finančná zbierka pre Janku Havlíkovú

2.9.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Tragédie si nevyberajú, koho postihnú. Jednou z obetí hurikánu, ktorý v závere júna postihol Moravu, je aj dlhoročná zdravotníčka z Fakultnej nemocnice AGEL Skalica. Z minúty na minútu, nečakane a bez prípravy sa jej rodine zmenil život a z toho doterajšieho nezostalo vôbec nič. V takýchto situáciách sa ukáže sila ľudskosti a pomoci. Prostredníctvom NADÁCIE AGEL bola v zdravotníckych zariadeniach nemocničnej siete AGEL vyhlásená dobrovoľná finančná zbierka pre kolegyňu a kamarátku Janku Havlíkovú – sestričku z Urologickej ambulancie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica, ktorú tornádo pripravilo o domov.

Celý článok


Bánovská nemocnica začína od septembra očkovať aj deti od 12 rokov

31.8.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce začína od 2. septembra 2021 v rámci svojho vakcinačného centra očkovať aj deti od 12 rokov. Vzhľadom na aktuálny záujem verejnosti o vakcináciu proti koronavírusu, nemocnica upravila očkovacie dni a časy.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce spolupracuje so samosprávami Na tretiu vlnu pandémie je pripravená

30.8.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Ako je Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pripravená na fungovanie počas núdzového stavu a spoluprácu so všetkými zložkami? Odpovede na tieto otázky riešilo na spoločnom stretnutí vedenie nemocnice, primátor mesta, zástupcovia odborných útvarov Zlatých Moraviec a okolitých obcí, ktoré zorganizoval Okresný úrad Zlaté Moravce. Nemocnica nechce nechať nič na náhodu a snaží sa zodpovedne pripraviť na všetky možné scenáre prípadnej tretej vlny pandémie.

Celý článok


Bánovská nemocnica má Slovenku roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Erika Mišiaková celý svoj život zasvätila pomoci seniorom

30.8.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nevídaný úspech dosiahla Nemocnica AGEL Bánovce počas víkendu. Práve v tejto nemocnici pracuje víťazka prestížnej ankety Slovenka roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Mgr. Erika Mišiaková, námestníčka pre ošetrovateľstvo zvíťazila počas víkendu v silnej konkurencii, jej práca je zároveň jej poslaním a zmyslom života. V bánovskej nemocnici pomáha pacientom, hlavne seniorom, už 15 rokov a je pravou rukou riaditeľky nemocnice. Svoju nezastupiteľnú úlohu mala počas oboch vĺn pandémie koronavírusu, kde nasadená v prvej línii pomáhala s testovaním a starostlivosťou o pacientov s COVID-19. Spoločnosť AGEL sa môže pochváliť, že mala v ankete hneď dve nominované finalistky.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno bude v utorok očkovať jednorazovou vakcínou Johnson & Johnson

30.8.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno po dohode s Ministerstvom zdravotníctva SR umožní záujemcom o očkovanie v utorok, 31. augusta očkovanie jednofázovou vakcínou od spoločnosti Johnson& Johnson. Celkovo bude nemocnici dodaných 800 dávok vakcíny. Objednať sa na očkovanie je možné cez portál www.korona.gov.sk, alebo prostredníctvom portal.agel.sk.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa mení čas testovania počas víkendov a sviatkov

26.8.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, nastáva zmena ohľadom testovania proti ochoreniu COVID-19. Vyplýva to z príkazu Ministerstva zdravotníctva SR. Počas víkendu bude možné sa dať otestovať proti koronavírusu od 7.00 hod. do 11.00 hod. Posledný odber bude realizovaný 15 minút pred koncom pracovnej doby. Počas sviatkov bude mobilné odberové miesto COVID-19 zatvorené.

Celý článok


Skalická nemocnica komunikuje s verejnosťou cez novú webovú stránku www.nemocnicaskalica.agel.sk

25.8.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Vyše 110.000 obyvateľov spádovej oblasti Fakultnej nemocnice AGEL Skalica, čo sú okresy Skalica, Senica a čiastočne i Myjava a Malacky, ale i ďalší záujemcovia môžu využívať novú internetovú stránku nemocnice. Koncepcia webového portálu je jednotná pre všetky zdravotnícke zariadenia nemocničnej siete AGEL. Responzivita zaručuje dobrú čitateľnosť obsahu webu na dostupných elektronických zariadeniach ako sú smartfóny, mobily, notebooky, netbooky či tablety. Prioritou stránky je šetriť čas používateľa.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici sa mení prevádzkový čas mobilného odberového miesta

25.8.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce od pondelka 16. augusta testuje verejnosť aj antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR, avšak od soboty 28. augusta sa mení prevádzkový čas MOM počas víkendov a sviatkov. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je zlatomoravecká nemocnica jednou zo sedem desiatok tých zdravotníckych zariadení, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

Celý článok


Mnohých pacientov trápi koronavírus aj niekoľko mesiacov po jeho prekonaní

25.8.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pacienti, ktorí prekonali koronavírus, ale tým sa ich zdravotné problémy neskončili, avšak naopak začali, nájdu pomoc aj na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Bánovce. Tím odborníkov pomáha počas nieľkomesačnej rehabilitácie vyriešiť všetky vzniknuté potiaže.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici sa mení prevádzkový čas mobilného odberového miesta

25.8.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno testuje verejnosť aj antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR, avšak tento týždeň sa mení prevádzkový čas MOM počas víkendov a sviatkov. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je komárňanská nemocnica jednou zo sedem desiatok tých zdravotníckych zariadení, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

Celý článok


Skalická nemocnica je pripravená na tretiu vlnu pandémie. Rozširujeme otváracie hodiny mobilného odberového miesta

24.8.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica využila letné mesiace na dôslednú prípravu na prípadnú tretiu vlnu pandémie. Priaznivá pandemická situácia umožnila, aby si zdravotníci z časti aj oddýchli a vybrali si dovolenky, ktoré počas prvej a druhej vlny pandémie kvôli ich permanentnému nasadeniu nemohli čerpať. Nemocnica má pripravený pandemický plán, kontrolou prešli technické a technologické zariadenia. V zmysle príkazu ministra zdravotníctva už nemocnica poskytuje od tohto týždňa aj možnosť verejnosti dať sa otestovať nielen komerčnými PCR testami, ale aj antigénovými testami.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie kežmarskej nemocnice má inkubátor od Nadačného fondu spoločnosti Lidl

24.8.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má na novorodeneckom oddelení inkubátor od Nadačného fondu Lidl v Nadácii Pontis. Nadácia Pontis je jednou z najväčších grantových a operačných nadácií na Slovensku. Nadačný fond Lidl v Nadácii Pontis zriadila spoločnosť Lidl Slovenská republika.

Celý článok


V levickej nemocnici sa mení prevádzkový čas mobilného odberového miesta

24.8.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice testuje verejnosť aj antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR, avšak od 24. augusta sa mení prevádzkový čas MOM počas víkendov a sviatkov. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je levická nemocnica jednou zo sedem desiatok tých zdravotníckych zariadení, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

Celý článok


Pacienti Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa môžu na vyšetrenie objednať už aj e-mailom

24.8.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca zavádza novinku v objednávaní pacientov. Na plánované ambulantné vyšetrenie sa po novom môžu záujemcovia objednať aj prostredníctvom e-mailu.

Celý článok


Nové otváracie hodiny Mobilného odberného miesta Nemocnice AGEL Košice-Šaca

24.8.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Na základe najnovšieho príkazu z Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky sa v Mobilnom odbernom mieste Nemocnice AGEL Košice-Šaca menia otváracie hodiny antigénového testovania verejnosti.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa mení čas testovania počas víkendov a sviatkov

24.8.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča nastáva zmena ohľadom testovania proti ochoreniu COVID-19. Vyplýva to z príkazu Ministerstva zdravotníctva SR. Počas víkendu bude možné testovanie od 7.00 hod. do 11.00 hod. Posledný odber bude realizovaný 15 minút pred koncom pracovnej doby. Počas sviatkov bude mobilné odberové miesto COVID-19 zatvorené.

Celý článok


V krompašskej nemocnici sa mení prevádzkový čas mobilného odberového miesta

24.8.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy testuje verejnosť antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR, avšak od 28. augusta sa mení prevádzkový čas MOM počas víkendov a sviatkov. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je krompašská nemocnica jednou zo sedem desiatok tých zdravotníckych zariadení, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

Celý článok


Zvolenská nemocnica pripravuje otvorenie detskej ambulancie

24.8.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o svojich pacientov a po mnohých novinkách má ďalšiu potešujúcu správu – už od 1.9.2021 bude jej súčasťou detská ambulancia pod vedením primárky detského oddelenia MUDr. Zuzany Krčíkovej.

Celý článok


AGEL Clinic otvára v septembri novú ambulanciu, ktorá pomôže pacientom s chirurgickými ťažkosťami

23.8.2021 / AGEL Clinic

Od 3. septembra sa v priestoroch AGEL Clinic Bratislava spustí nová ambulancia. Navštíviť ju môžu pacienti s akýmikoľvek chirurgickými problémami a zaujímavosťou je, že v nej bude ordinovať jej riaditeľ.

Celý článok


Levická nemocnica hlási nedostatok krvi, darovať ju môžete každý utorok

23.8.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Krv je v zdravotníctve nenahraditeľnou tekutinou a aj vzhľadom na pandémiu a prísnejšie podmienky darovania je jej momentálne kritický nedostatok. Výnimkou nie je ani Nemocnica AGEL Levice.

Celý článok


V lete nás môžu potrápiť problémy s ušami, aké sú ich príčiny?

23.8.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Aj napriek tomu, že leto patrí pre mnohých k najobľúbenejšiemu ročnému obdobiu, skrýva množstvo nástrah. Môže ísť o úpaly, letné úrazy alebo problémy s hydratáciou, zdravotné problémy nám môže vyvolať aj obyčajné kúpanie či prievan. Naše uši trpia dokonca v lete častejšie ako v iných mesiacoch roka.

Celý článok


V skalickej pôrodnici privítali tento týždeň 500. bábätko v roku

20.8.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

V pôrodnici Fakultnej nemocnice AGEL Skalica uzrie denné svetlo po prvýkrát v živote viac ako 750 novorodeniatok ročne. Tento týždeň sa v skalickej pôrodnici narodilo 500. dieťatko v tomto roku a je ním chlapec Július. V prevej päťstovke vedú chlapci nad dievčatami v pomere 282 ku 218.

Celý článok


Vo vakcinačnom centre kežmarskej nemocnice je možnosť očkovania bez registrácie

20.8.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vo vakcinačnom centre Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL je možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 bez registrácie. Vakcinačné centrum kežmarskej nemocnice je v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27. Prevádzka vakcinačného centra je každý pracovný deň od 7.00 hod. do 15.30 hod. Posledný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 15.00 hod.

Celý článok


Pre zdravie seniorov je správne stravovanie veľmi dôležité. Dôchodcov trápi podvýživa alebo obezita, nedostatok vitamínov a málo tekutín

20.8.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pre pokojný život seniorov je mimoriadne dôležité správne a zdravé, vyvážené stravovanie. Práve zlé stravovacie návyky, podvýživa, nedostatok vitamínov a na druhej strane obezita sú nielen fyzickým problémom pri každodenných činnostiach, ale tiež spúšťačom či podporovateľom rôznych diagnóz. Seniori, najmä tí osamelí, zvyknú stravovanie podceňovať, resp. „šetriť“ na vlastný úkor. Odborníčka z Nemocnice AGEL Bánovce vysvetľuje, prečo je správne stravovanie seniorov absolútny základ.

Celý článok


Mobilné odberové miesto Nemocnice AGEL Košice-Šaca rozširuje svoje otváracie hodiny. Otestovať sa je možné aj počas víkendu

20.8.2021 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca upravuje ordinačný čas odberného miesta pre antigénové testovanie. Zdravotnícke zariadenie realizuje testovanie už výhradne iba v mobilnom odberovom mieste. Verejnosti je k dispozícii 8 hodín denne, 7 dní v týždni aj počas sviatkov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica umožňuje návštevy pacientov, vyžaduje však preventívne protiepidemické opatrenia

20.8.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen umožňuje aj v súčasnosti návštevy pacienta v nemocnici. Hoci zatiaľ je pandemická situácia v nemocnici priaznivá a už dlhší čas nemali hospitalizovaného pacienta s koronavírusom, aby tento stav vydržal čo najdlhšie, je potrebné riadiť sa preventívnymi protiepidemickými opatreniami.

Celý článok


V letnom období rieši otorinolaryngológ v skalickej nemocnici najčastejšie zápaly vonkajšieho zvukovodu

19.8.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Návšteva lekára s odbornosťou v odbore otorinolaryngológia (ORL) súvisí zväčša s ťažkosťami v oblasti nosa a uší, a to najčastejšie u detí. Deti a dorast tvoria až 80% pacientov Ušno-nosovo-krčnej ambulancie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica. Okrem nosových a krčných mandlí, krivej nosovej priehradky alebo nosových polypov rieši otorinolaryngológ aj alergické nádchy alebo problémy s chrápaním.

Celý článok


Kritický nedostatok krvi pomohli dobrovoľníci v zlatomoraveckej nemocnici znížiť, darovali jej viac ako 7 litrov

19.8.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce apelovala na darcov, že aj v tomto období pacienti potrebujú vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Preto sa včera, 18. augusta, uskutočnilo v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno ďalšie darovanie krvi, ktoré bolo taktiež mimoriadne úspešné.

Celý článok


Veľký záujem o antigénové testy v komárňanskej nemocnici

19.8.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno medzi prvými začali už od minulého týždňa opätovne realizovať antigénové testy za poplatok 5 EUR. Hoci nie všade je u verejnosti o tieto testy záujem, v Komárne je situácia opačná. Zdravotníci, ktorí sú verejnosti v mobilnom odberovom mieste k dispozícii 7 dní v týždni, 8 hodín denne sú potešení zodpovedným prístupom ľudí.

Celý článok


Aj Nemocnica AGEL Levice ponúka opäť antigénové testy za poplatok 5 EUR

18.8.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice sa od stredy 18. augusta zaradila medzi sedem desiatok zdravotníckych zariadení, ktoré v rámci Slovenska znovu ponúkajú možnosť dať sa otestovať na koronavírus. V zmysle príkazu Ministerstva zdravotníctva SR sa testy budú realizovať sedem dní v týždni, osem hodín denne a stoja 5 eur, čo je ministerstvom zdravotníctva stanovený manipulačný poplatok.

Celý článok


Bánovská nemocnica znovu ponúka možnosť antigénových testov na koronavírus za poplatok 5 EUR

18.8.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce sa od dnešného dňa zaradila medzi sedem desiatok zdravotníckych zariadení, ktoré v rámci Slovenska znovu ponúkajú možnosť dať sa otestovať na koronavírus. V zmysle príkazu ministerstva zdravotníctva sa testy realizujú sedem dní v týždni, osem hodín denne a stoja 5 eur, čo je ministerstvom zdravotníctva stanovený manipulačný poplatok.

Celý článok


Kežmarská nemocnica opäť testuje antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 eur

17.8.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, je opäť možné sa dať otestovať antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Mobilné odberové miesto funguje sedem dní v týždni, v čase 07:00 – 12:00 a 12:30 – 15:30 a manipulačný poplatok za test je 5 eur.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová robí antigénové testovanie proti covidu za poplatok 5 EUR

17.8.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová od dnes spustila pre verejnosť možnosť dať sa otestovať antigénovými testami. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva bude mobilné odberové miesto priamo v nemocnici fungovať 7 dní v týždni, 8 hodín denne. Poplatok za antigénový test ministerstvo stanovilo na 5 EUR.

Celý článok


Levočská nemocnica realizuje antigénové testovanie na základe zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva SR

17.8.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča je opäť možné antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 na základe zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva SR. Antigénové testovanie na odberovom mieste COVID-19 je možné bez registrácie, od pondelka do nedele v čase od 7.00 hod. do 15.00 hod. za manipulačný poplatok 5 eur.

Celý článok


Vo zvolenskej aj krupinskej nemocnici vám urobia antigénový test proti koronavírusu za poplatok 5 EUR

17.8.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen je jednou z tých, ktoré v zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva opätovne ponúkajú antigénové testy pre verejnosť. Od utorka, 17. augusta je možné sa v mobilnom odberovom mieste v nemocnici dať otestovať za 5 EUR aj bez objednania. Rovnakú možnosť ponúka aj Nemocnica AGEL Krupina.

Celý článok


Dve sestry zlatomoraveckej nemocnice ocenili „Bielym srdcom“

16.8.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek ocenili v rámci slávnostného seminára prestížnou cenou „Biele srdce" dve zdravotné sestry z nemocnice. Jarmila Barátová a Mária Laktišová sú nemocnici a pacientom verné tri desiatky rokov. Ocenenie si vyslúžili najmä za ich pomoc a nasadenie počas pandémie covidu.

Celý článok


Komárňanská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

16.8.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Krv je v zdravotníctve nenahraditeľnou tekutinou a inak tomu nie je ani v Nemocnici AGEL Komárno. Najmä v lete pociťujú pokles darcov, čo môže byť spôsobené dovolenkovým obdobím a sprísnenými pravidlami darcovstva, ktoré priniesla epidémia.

Celý článok


Krompašská nemocnica je pripravená na tretiu vlnu pandémie. Od štvrtka začne testovať antigénovými testami za poplatok 5 eur

16.8.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy využila letné mesiace a priaznivú pandemickú situáciu na prípravu na prípadnú tretiu vlnu pandémie a tiež na dovolenky zdravotníkov, ktoré si v čase nasadenia v prvej línii počas prvej a druhej vlny nemohli vybrať. Od 19. augusta by nemocnica mala znovu spustiť antigénové testovanie pre verejnosť za poplatok 5 EUR.

Celý článok


V skalickej nemocnici môžu dobrovoľníci darovať najvzácnejšiu tekutinu dvakrát týždenne

13.8.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Krv je v zdravotníctve najvzácnejšou tekutinou a aj napriek tomu, že momentálne majú vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica potrebné zásoby, lekári a zdravotníci sa zhodujú – nikdy jej nie je dosť. Preto je umožnené dobrovoľníkom darovať krv dva razy za týždeň.

Celý článok


Slnko je dobrý sluha, ale zlý pán Ako sa pred slnkom chrániť, aká ochrana je vhodná pre malé deti?

13.8.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Leto ešte nekončí a tento rok je mimoriadne horúce. Láka nás to k vode či na slnko, avšak aj opaľovanie a pobyt na slnku má svoje pravidlá. Čo robiť pre bezpečné opálenie a ako postupovať, aby sme si neuškodili, nám prezradil Mgr. Michal Krammer, vedúci farmaceut Lekárne Steris z Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici začínajú testovať antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR

13.8.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce začne od pondelka 16. augusta testovať verejnosť aj antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR, a to 7 dní v týždni, 8 hodín denne. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je zlatomoravecká nemocnica jednou zo sedem desiatok tých zdravotníckych zariadení, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

Celý článok


Zdravotníctvo potrebuje krv. V zlatomoraveckej nemocnici sa uskutoční ďalšie darovanie

12.8.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj v lete potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv, zvýšená potreba krvi súvisí aj s rozbehnutými operačnými zákrokmi. Po predošlých mimoriadne úspešných darovaniach sa ďalšie uskutoční v stredu 18. augusta od 7:30 do 10:00 hodiny v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno. Dobrovoľníci môžu prísť do budovy laboratórií bez prihlásenia.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová pripravuje otvorenie urologickej ambulancie

12.8.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Vyjsť v ústrety pacientom, zvýšiť dostupnosť a rozsah poskytovaných služieb zdravotnej starostlivosti a jej kvalitu. To bol hlavný cieľ pri rozhodnutí Nemocnice AGEL Handlová s.r.o. otvoriť novú urologickú ambulanciu. S prípravami sa už začalo, prvých pacientov by mohli na urológii privítať v októbri.

Celý článok


Aké je správne stravovanie v lete? Alkohol a ťažké jedlá obmedziť preferujú sa ľahké jedlá a čistá voda

11.8.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Leto je obdobím, ktoré nás často láka k vode, k jazerám či na kúpaliská. Nebezpečné tam ale pre nás nemusí byť iba slnko, ale napríklad aj nevhodná strava, ktorá nášmu organizmu môže viac uškodiť ako pomôcť. Odborníkov z Nemocnice AGEL Levice sme sa teda spýtali, aké stravovanie je v lete vhodné a čomu sa naopak počas horúčav vyhnúť.

Celý článok


Mesto Zvolen pomáha zvolenskej nemocnici. Vďaka finančnej dotácii má nemocnica nové kyslíkové koncentrátory a postele

11.8.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Vďaka ústretovosti mesta Zvolen a dotácii z mestskej pokladnice mohla Nemocnica AGEL Zvolen v ostatných dňoch zakúpiť kyslíkové koncentrátory a polohovateľné lôžka. Nemocnica má za sebou náročné obdobie poznačené pandémiou koronavírusu a za každú podporu, ktorá je nasmerovaná k pomoci a uzdraveniu pacienta je mimoriadne vďačná.

Celý článok


Levická nemocnica začala so špecializovanými prehliadkami pre športovcov

10.8.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice vyšla v ústrety športovcom v regióne a začala poskytovať v spolupráci s Nemocnicou AGEL Levoča špecializované lekárske prehliadky pre malých športovcov. Medzi prvými, kto si testovanie svojho zdravotného stavu vyskúšal u odborníkov, boli členovia športového klubu FK Slovan Levice, takmer 80 futbalových nádejí vo veku 12 až 15 rokov.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce zaznamenali zvýšený záujem o testovanie detí proti koronavírusu

10.8.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zaznamenala počas leta enormný záujem o testovanie proti koronavírusu najmä u detí a tínedžerov. Dôvodom je hlavne prechod osôb cez hranice a tiež povinnosť mať test ak deti idú do detských táborov. Nemocnica má organizáciu a logistiku testovania zvládnutú, testovanie je napriek veľkému počtu žiadateľov bezproblémové.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno vydáva pre očkovaných aj vytlačené covid passy

10.8.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno sa rozhodla skvalitniť služby pre všetkých, ktorí sa prídu dať do nemocnice očkovať. Tí záujemcovia, ktorí v nemocnici absolvujú očkovanie, získajú rovno aj covid pass. Zdravotníci priamo na mieste zaočkovaným po druhej dávke vytlačia covid pass v papierovej podobe. Nemocnica stále ponúka aj možnosť objednať sa na očkovanie proti koronavírusu priamo na webe spoločnosti AGEL, pričom záujemca sa môže prihlásiť na konkrétny deň a hodinu.

Celý článok


Projekt Deň s vedúcou sestrou priniesol ovocie. Kežmarská nemocnica má novú posilu

9.8.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Spoločnosť AGEL a.s. pred časom v niektorých svojich nemocniciach vyhlásila možnosť prihlásenia sa na projekt s názvom Deň s vedúcou sestrou. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL bola jednou z nemocníc, ktoré sa zapojili. Mladá študentka Fakulty zdravotníckych odborov Katka neváhala a prihlásila sa. Dnes už pracuje ako zdravotná sestra na oddelení jednodňovej zdravotnej starostlivosti, chirurgickej a traumatologickej ambulancii v kežmarskej nemocnici.

Celý článok


Študent Denis prišiel do skalickej nemocnice pomáhať počas epidémie a zostal dodnes „Práca v nemocnici mi dala rôzne príležitosti si teóriu vyskúšať, vidieť na vlastné oči a hlavne zažiť“

6.8.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Denis Jánošík, 19-ročný študent Strednej zdravotníckej školy v Skalici, pochádza z malebnej dedinky Radimov. Do Fakultnej nemocnice AGEL Skalica prišiel pomáhať minulý rok, keď nemocnica potrebovala každú ruku a aj po uvoľnení situácie sa rozhodol v tejto práci popri škole pokračovať. Čo je jeho motiváciou, aké sú jeho zážitky a ako sa mu v nemocnici páči?

Celý článok


Dom ošetrovateľskej starostlivosti v Handlovej má za sebou prvý mesiac činnosti. Jeho najstaršia klientka má sto rokov

6.8.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Uplynul prvý mesiac, čo sa Nemocnica AGEL Handlová na základe početných žiadostí verejnosti rozhodla otvoriť Dom ošetrovateľskej starostlivosti. A okamžite sa stretol so záujmom klientov a ich príbuzných. Prvé týždne prevádzky potvrdili opodstatnenosť tohto rozhodnutia a aj perspektívu zariadenia do budúcnosti.

Celý článok


Na ťažké jedlá v lete radšej zabudnite V krompašskej nemocnici denne pripravujú 12 druhov diét

6.8.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Stačí päť dôležitých bodov zdravej výživy, ktoré by počas leta bolo vhodné dodržiavať, aby sme sa cítili zdravo, veľmi dobre a mali sme dostatok energie na naše obľúbené aktivity. Obzvlášť to platí aj u ľudí, ktorí majú zdravotné problémy, resp. sa nečakane ocitli v nemocnici. O ich správnu stravu sa starajú diétne sestry v nemocniciach. Čo všetko je potrebné zvažovať a zaradiť do svojej zdravej výživy, prezradila vedúca diétna sestra Nemocnice AGEL Krompachy Marta Kontrošová.

Celý článok


V nemocniciach AGEL sa môžu otestovať na koronavírus celé rodiny AGEL pripravil špeciálnu akciu, pri ktorej rodiny s deťmi za testy ušetria

5.8.2021 / AGELLAB SK

Chystáte sa na dovolenku, alebo sa vraciate z dovolenky aj s deťmi, a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Zdravotnícka skupina AGEL ponúka novinku, možnosť dať sa otestovať v nemocniciach AGEL pre celé rodiny formou zvýhodneného rodinného balíka PCR testov zo slín, alebo PCR testom, realizovaným výterom z nosohltana a hltana.

Celý článok


Prvý augustový týždeň je Svetovým týždňom podpory dojčenia

5.8.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Prečo je dojčenie pre dieťa také dôležité a čo ovplyvňuje nástup laktácie? Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia odpovedá na najčastejšie otázky vedúca sestra novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Krompachy Mgr. Klaudia Tatarková.

Celý článok


Voda je pre ľudský organizmus ako palivo Nedostatočný príjem tekutín oslabuje celý ľudský organizmus

5.8.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Najmä v letných mesiacoch, keď sa horúčava dokáže podpísať pod nejeden kolaps, je pitný režim mimoriadne dôležitý. Voda je pre ľudský organizmus ako palivo. Poháňač a vzpruha zároveň. Zásobuje každú bunku v tele a jej nedostatok má rôzne negatívne dopady. Trpí celé telo a atakované sú všetky orgány. O to, aká je pre človeka dôležitá voda a jej fyzický príjem sme sa porozprávali s vrchnou sestrou z Interného oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen PhDr. Zuzanou Bukovcovou.

Celý článok


Svetový týždeň podpory dojčenia. Materské mlieko je „elixírom múdrosti“

4.8.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Prečo je dojčenie pre dieťa tak dôležité a čo ovplyvňuje nástup laktácie? Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia odpovedá na najčastejšie otázky vedúca sestra Novorodeneckého oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica Mgr. Mária Srholcová.

Celý článok


Svetový týždeň na podporu dojčenia. Prečo je dojčenie dôležité? Materské mlieko možno nazvať aj „prvým očkovaním“

4.8.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Svetová aliancia dojčenia (WABA) vyhlásila prvý augustový týždeň od 1. do 7. augusta za Svetový týždeň podpory dojčenia, ktorý v rovnakom čase podporuje viac ako 120 krajín sveta. Vedúca lekárka novorodeneckého oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, MUDr. Katarína Sterczová opisuje dôležitosť dojčenia. Množstvo živín prijatých z materského mlieka funguje ako výborná prevencia voči mnohým ochoreniam ako je diabetes, obezita, ateroskleróza, nadváha či vysoký krvný tlak. Pre vysoký obsah vitamínov možno materské mlieko nazvať aj ako „prvé očkovanie“.

Celý článok


Tri ambulancie levočskej nemocnice sú presťahované do nových priestorov

4.8.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Pacienti, ktorí prichádzajú do Nemocnice AGEL Levoča, už nájdu tri najvyťaženejšie ambulancie presťahované do priestorov novej budovy pri psychiatrickom oddelení. Ide o chirurgickú ambulanciu, internú ambulanciu a všeobecnú ambulanciu pre dospelých. Nemocnica tak pokračuje vo svojich rozvojových aktivitách s cieľom modernizovať a skvalitňovať úroveň poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Dojčenie je najspoľahlivejšia výživa aj ochrana bábätka

3.8.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Tento týždeň je Svetovým týždňom podpory dojčenia. Prečo je tak dôležité dojčenie propagovať, budúce aj čerstvé mamičky ho správne naučiť, čo všetko prináša dojčenie nielen bábätku, ale aj samotnej matke a ako dojčenie učí a propaguje MUDr. Mária Križová, lekárka Pediatricko neonatologického oddelenia Nemocnice AGEL Levice, nám priblížila v rozhovore.

Celý článok


Svetový týždeň na podporu dojčenia. Materské mlieko má antibakteriálne, antivírusové a antiparazitové ochranné faktory

3.8.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Aj Nemocnica AGEL Zvolen sa v týchto dňoch zapája do Svetového týždňa podpory dojčenia. Svetová aliancia dojčenia (WABA) ho vyhlásila na prvý augustový týždeň od 1. do 7. augusta a dojčeniu venuje pozornosť v tomto čase viac ako 120 krajín sveta. Nemocnica AGEL Zvolen sa k nim pripája a celý tím sestier a lekárov z gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia a neonatológie robia všetko preto, aby mamičky a ich bábätká odchádzali z pôrodnice zdravé a schopné plne dojčiť svoje ratolesti.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa opäť rodí nový život

2.8.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Po niekoľkodňovej prestávke Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, opäť počuť mrnčanie novonarodených bábätiek. Jedno z prvých narodených detičiek bol malý Tobiasko, ktorý sa narodil mamičke Darine.

Celý článok


Všetko, čo je dôležité vedieť o dojčení

2.8.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Prečo je dojčenie pre dieťa tak dôležité a čo ovplyvňuje nástup laktácie? Pri príležitosti nadchádzajúceho Svetového týždňa dojčenia odpovedá na najčastejšie otázky vedúca sestra neonatológie Nemocnice AGEL Komárno Elvira Baková.

Celý článok


Infúzna liečba pomáha pri rôznych druhoch bolestí, ale aj pri budovaní imunitného systému

30.7.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava ponúka v modernom prostredí infúzneho stacionára klientom možnosť infúznej liečby, ktorá je veľkým prínosom pre liečbu bolestí, ale aj prevenciu napríklad pred chrípkou.

Celý článok


Urgentné príjmy v nových, moderných priestoroch sú už v prevádzke

30.7.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen, ktorá v júni otvorila kompletne zrekonštruovaný trakt urgentného príjmu, už v nových priestoroch ošetruje pacientov. Interný, neurologický a chirurgický urgentný príjem je plne k dispozícii pacientom. Nemocnica však apeluje na to, že pacientom je vo Zvolene stále k dispozícii aj ambulantná pohotovostná služba, do ktorej spadajú všetky stavy, ktoré nie sú život ohrozujúce. Urgentné príjmy sú zamerané predovšetkým na náhle zmeny zdravotného stavu, kolapsy, úrazy a také stavy, ktoré bezprostredne súvisia so záchranou ľudského života.

Celý článok


Na oddelení dlhodobo chorých kežmarskej nemocnice spríjemnili pacientom popoludnie umením

29.7.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Na Oddelení dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL bola počas piatkového popoludnia umelecká atmosféra. Projekt s názvom „Terapia umením“, ktorý vznikol medzi skúsenými zdravotníčkami ešte pred pandémiou, nenechali zapadnúť prachom. Zdravotníčky, moderátorka a umelkyne spríjemnili popoludnie pacientom hudbou, básnickým, hovoreným a spievaným slovom. Biblioterapia, muzikoterapia a arteterapia sa stávajú obľúbenými metódami liečby.

Celý článok


Prvý polrok handlovskej nemocnice sa niesol v znamení koronakrízy, nové projekty to však nezastavilo

29.7.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Prvý polrok 2021 bol obdobím, ktoré bolo pre vedenie aj zdravotníkov v Nemocnici AGEL Handlová mimoriadne náročné. Získané skúsenosti z minulého roka využili aj počas druhej vlny pandémie, prvoradou stále zostala záchrana životov covidových pacientov a tiež udržanie chodu nemocnice. Prvých šesť mesiacov ale prinieslo aj pozitívne novinky.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice spustila objednanie na očkovanie proti koronavírusu na presný čas na webe AGELu

28.7.2021 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice po dohode s Ministerstvom zdravotníctva SR spustila projekt a novú možnosť objednať sa na očkovanie proti koronavírusu priamo na webe spoločnosti AGEL. Záujemca sa môže prihlásiť na konkrétny deň a hodinu. Na základe veľmi dobrých skúseností z očkovania zdravotníci v Leviciach a okolí vychádzajú v ústrety záujemcom o očkovanie a chcú takto pomôcť zjednodušiť a urýchliť prihlásenie sa na vakcináciu. Celý proces je bezplatný a zaočkovaný dostane certifikát v zmysle platnej legislatívy Národného centra zdravotníckych informácií.

Celý článok


Vírusové hepatitídy sa prejavujú únavou či žltými očnými bielkami Prevencia sa zakladá na správnej hygiene

28.7.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Dnes, 28. júla, si pripomíname Svetový deň hepatitídy, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie o tomto ochorení, o jeho prenose či prevencii. So žltačkou sa stretávajú aj v Ambulancii infektológie v Nemocnici AGEL Komárno, počet pacientov našťastie nenarastá.

Celý článok


Pripomíname si Svetový deň hepatitídy

28.7.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

Dnes, 28. júla, si aj v Nemocnici AGEL Zvolen pripomíname Svetový deň hepatitídy (World Hepatitis Day), ktorý bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) v roku 2010 a odvtedy si ho pripomíname každoročne. Tento dátum nie je náhodný, pretože práve v tento deň sa v roku 1925 narodil americký lekár Baruch Blumberg, ktorý odhalil vírus hepatítídy B a podieľal sa aj na vývoji vakcíny proti tejto chorobe. My sme sa na ochorenie, ktoré je v laickej verejnosti skôr známe ako žltačka, pozreli s infektológom zo zvolenskej nemocnice, MUDr. Ladislavom Lužinským.

Celý článok


Vďaka kolegom z bánovskej nemocnici a NADÁCII AGEL pôjde ošetrovateľ Peter na rehabilitačný pobyt

27.7.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pandemická situácia bola náročná pre každého z nás. Zdravotníci z prvej línie denne čelili koronavírusu a Peter, ošetrovateľ z Oddelenia dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Bánovce, patril medzi nich. Začiatkom februára sa týmto vírusom nakazil a zmenil mu život na nepoznanie. Dodnes sa vyrovnáva so zdravotnými problémami, ktoré mu koronavírus spôsobil, avšak vďaka jeho kolegom a NADÁCII AGEL pôjde na rehabilitačný pobyt, ktorý mu pomôže tieto následky prekonať.

Celý článok


Vo vakcinačnom centre levočskej nemocnice je možnosť očkovania bez registrácie

27.7.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča je možnosť očkovanie bez registrácie. Od prvého augusta budú môcť záujemcovia prísť na očkovanie bez registrácie, a to v stredu, štvrtok a piatok od 08.00 hod. do 12.00 hod. Naďalej platí aj možnosť prihlásenia sa na očkovanie prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Prvý polrok 2021 bol v kežmarskej nemocnici v znamení boja proti koronavírusu

26.7.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Prvý polrok 2021 bol obdobím, ktoré bolo asi najťažším v celej histórii Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra. Pre pandémiu sa prvoradým stal boj proti koronavírusu, záchrana životov covidových pacientov a tiež udržanie chodu nemocnice kvôli veľkému výpadku zdravotníkov či už kvôli koronavírus alebo iným dôvodom. Napriek všetkému sa po organizačných zmenách podarilo chod nemocnice udržať, aj keď veľká časť plánovanej operatívy bola obmedzená.

Celý článok


Prvý polrok 2021 bol v bánovskej nemocnici náročný, vďaka spolupatričnosti zdravotníkov ale úspešne zvládnutý

26.7.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Prvý polrok 2021 bol obdobím, ktoré bolo pre vedenie aj zdravotníkov v Nemocnici AGEL Bánovce mimoriadne náročné. Kvôli pandémii sa prvoradým stal boj proti koronavírusu, záchrana životov covidových pacientov a tiež udržanie chodu nemocnice kvôli veľkému výpadku zdravotníkov či už kvôli koronavírusu alebo iným dôvodom.

Celý článok


Prvá polovica roku 2021 sa niesla v levočskej nemocnici v znamení boja s koronavírusom: Zvíťazí aj v boji o svoju budúcnosť?

26.7.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča čelila podstatnú časť prvého polroka pandémii koronavírusu, ktorá ovplyvnila celý chod nemocnice, plánovanú operatívu, ale aj rozvojové projekty a snahu zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a prilákať nových odborníkov či absolventov škôl. V tomto problematickom období došlo k výmene aj na poste riaditeľa nemocnice. ,,Prijať tento post v tomto období bolo asi najväčšou výzvou, ale ak začnete tým najťažším, všetko ostatné už môže byť len ľahšie,“ hovorí riaditeľ Nemocnice AGEL Ing. František Lešundák. Jeho ďalšou obrovskou skúškou však bude otázka, aký charakter bude mať nemocnica po realizácii plánovanej optimalizácie, ktorú chystá Ministerstvo zdravotníctva SR.

Celý článok


Vakcinačné centrum v Nemocnici AGEL Bánovce podalo už 20 000 dávok proti koronavírusu. Zaočkovať sa môžu už aj neregistrovaní záujemcovia

23.7.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce zaočkovala prvých záujemcov už 15. januára vakcínou Corminanty od spoločnosti Pfizer/Biontech. Prvými zaočkovanými boli zdravotníci nemocnice a okresu. Odvtedy vo vakcinačnom centre podali už viac ako 20 000 dávok vakcín. Od tohto týždňa je možné aj v tomto vakcinačnom centre sa zaočkovať proti koronavírusu aj bez registrácie.

Celý článok


V Levoči oceňovali darcov krvi. Medzi nimi bola aj vedúca sestra detského oddelenia levočskej nemocnice.

23.7.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Mesto Levoča a Slovenský Červený kríž, územný spolok Spišská Nová Ves oceňovali darcov krvi za rok 2020. Medzi ocenenými boli aj niektorí zamestnanci Nemocnice AGEL Levoča vrátane vedúcej sestry detského oddelenia Magdalény Lesňákovej.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce sa dnes uskutočnilo ďalšie úspešné darovanie krvi

22.7.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv a zorganizovala v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno odber, ktorý sa uskutočnil dnes ráno. Napriek tomu, že je dovolenkové obdobie, darcovia krvi nezostali k výzve na darovanie krvi ľahostajní.

Celý článok


Riaditeľ skalickej nemocnice hodnotí prvý polrok 2021

21.7.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

„Pandémia preverila naše schopnosti a odbúrala všetky očakávania“

Celý článok


Vo vakcinačnom centre levočskej nemocnice podali už 19 300 dávok vakcín

21.7.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Levoča je v prevádzke už viac ako päť mesiacov. Od 15. februára podali zdravotníci vakcinačného centra 19 300 dávok vakcín proti koronavírusu. Možnosť prihlásenia sa na očkovanie je stále aktuálne prostredníctvom webu www.korona.gov.sk. Ako prví sa vo vakcinačnom centre očkovali zamestnanci levočskej, kežmarskej a krompašskej nemocnice, ktorých bolo dokopy 732. Verejnosť začala nemocnica očkovať v polovici marca 2021.

Celý článok


Mesto Skalica si uctilo zdravotníkov skalickej nemocnice Slávnostný zápis do Pamätnej knihy mesta

20.7.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Prácu lekárov a zdravotných sestier si mesto Skalica váži a ako poďakovanie za ich profesionalitu, zodpovednosť, veľkú dávku trpezlivosti a ľudský prístup sa ich rozhodlo oceniť. Pri tejto príležitosti sa uskutočnilo stretnutie zdravotníkov s primátorkou mesta Annou Miernou a jej zástupkyňou Veronikou Buc na radnici a slávnostný zápis vybraných zdravotníkov z Fakultnej nemocnice AGEL Skalica do Pamätnej knihy mesta Skalica.

Celý článok


Mobilné očkovacie tímy levočskej a kežmarskej nemocnice zaočkovali počas uplynulých dní v okolitých obciach vyše 2800 ľudí.

20.7.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Tímy mobilnej očkovacej jednotky z Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, opäť vyrazili do okolitých obcí svojich okresov a očkovali záujemcov druhou ale aj prvou dávkou vakcíny. Podaných vakcín mobilnými očkovacími jednotkami za obe nemocnice bolo celkovo 2806. Zdravotníci zaočkovali na druhom výjazde aj ďalších ľudí, ktorí mali záujem o prvú dávku. Na druhú dávku vakcíny by sa mali dostaviť do vakcinačného centra prislúchajúcej nemocnice.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala v tomto roku už 500. bábätko

20.7.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno v polovici júla privítala v tomto roku už novorodenca s poradovým číslom 500. Pandémia koronavírusu túto oblasť takmer vôbec nezasiahla, naopak, komárňanská pôrodnica má u mamičiek stále zvučnejšie meno a popularitu. Je to vďaka citlivému prístupu personálu a rešpektovaniu prianí rodičiek s následnou odbornou starostlivosťou o novonarodené bábätká.

Celý článok


Komárňanská nemocničná lekáreň vyučuje päticu nádejných farmaceutov. Prax je prínosom pre študentov aj pre farmaceutov

19.7.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocničná lekáreň AGEL Komárno sa vďaka presťahovaniu do nových moderných priestorov a najmodernejšiemu vybaveniu stala jednou z prvých, takto komplexne vybavených nemocničných lekární Slovensku. Nové priestor už farmaceutom slúžia. Aby však mali dostatok kvalifikovaných farmaceutov, už dnes myslia na budúcnosť. Nemocničná lekáreň aktuálne zaúča päticu nádejných kolegov, ktorí tu v rámci leta praxujú. V nových priestoroch, s novými prístrojmi a vybavením a predovšetkým s ochotou skúsených kolegov si prax všetci pochvaľujú.

Celý článok


Zvolenská nemocnica bude mať nové oddelenie algeziológie

19.7.2021 / Nemocnica AGEL Zvolen

V Nemocnici AGEL Zvolen pribudne oddelenie algeziológie. Približne do dvoch mesiacov by mali byť hotové rekonštrukčné práce v detskom pavilóne, kde na prvom poschodí vznikne oddelenie pre pacientov, ktorí trpia bolesťou.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce zrekonštruovala sociálne zariadenia

16.7.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce zrealizovala v priebehu apríla až júna rozsiahlu rekonštrukciu sociálnych zariadení na prízemí nemocnice. Vyšla tak v ústrety pacientom a návštevníkom nemocnice a predovšetkým priblížila tieto základné služby na modernú úroveň. Samozrejmosťou sú aj pravidelné upratovacie služby vynovených priestorov a ich údržba.

Celý článok


Výjazdové tímy kežmarskej a levočskej nemocnice budú znovu očkovať v regióne

15.7.2021 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zdravotnícke očkovacie tímy Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnice AGEL Levoča nasledujúce dni opäť vyrazia do terénu, aby priamo v obciach zaočkovali čo najviac záujemcov o vakcináciu proti koronavírusu. Je to jediný spoľahlivý spôsob, ako predísť tretej vlne pandémie a ako zabezpečiť zaočkovanie pre ľudí, ktorí by sami do vakcinačných centier asi nikdy neprišli.

Celý článok


Výjazdové tímy kežmarskej a levočskej nemocnice budú znovu očkovať v regióne

15.7.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Zdravotnícke očkovacie tímy Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnice AGEL Levoča nasledujúce dni opäť vyrazia do terénu, aby priamo v obciach zaočkovali čo najviac záujemcov o vakcináciu proti koronavírusu. Je to jediný spoľahlivý spôsob, ako predísť tretej vlne pandémie a ako zabezpečiť zaočkovanie pre ľudí, ktorí by sami do vakcinačných centier asi nikdy neprišli.

Celý článok


Zdravotníčka komárňanskej nemocnice získala ocenenie Zlatý Aeskulap

15.7.2021 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má za sebou mimoriadne ťažké obdobie. Zdravotníci zažili kvôli pandémii koronavírusu režim ako nikdy doposiaľ. Ukázali svoju silu, odhodlanie, sebazaprenie a obrovskú dávku odvahy aj trpezlivosti pracovať vo veľmi ťažkých podmienkach dlhý čas. Vedúca sestra Oddelenia vnútorného lekárstva a čerstvá námestníčka pre úsek ošetrovateľskej starostlivosti Nemocnice AGEL Komárno Mgr. Monika Nesziová si v uplynulých dňoch v Prahe prevzala najvyššie ocenenie Skupiny AGEL – Zlatý Aeskulap v kategórii sestra roka 2020. Získala ho predovšetkým za prácu s pacientmi na covid oddelení.

Celý článok


Senior centrum Nemocnice AGEL Handlová má voľné miesta. Jeho výhodou je bezprostredná prítomnosť nemocnice

14.7.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Senior centrum Svätej Kataríny v Nemocnici AGEL Handlová je, podobne ako iné zariadenia tohto druhu, zvyčajne plne obsadené. Jeho obrovskou výhodou je kombinácia pobytového centra s možnosťou okamžitej zdravotnej starostlivosti v prípade akejkoľvek náhlej zmeny zdravotného stavu klienta. Aktuálne má Senior centrum niekoľko voľných miest.

Celý článok


Krompašská nemocnica má za sebou najťažší polrok v histórii. Hospitalizovala vyše 2500 pacientov, narodilo sa tu takmer 370 detí

13.7.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má za sebou najťažší polrok vo svojej histórii. Prvé tri mesiace sa niesli v znamení opatrení, ktoré priniesla pandémia koronavírusu. Na jednej strane sa nemocnica musela prispôsobiť novým podmienkam – potrebou vyčleniť časť lôžkového fondu pre takýchto pacientov, na druhej strane aj so zvýšenou chorobnosťou personálu, ktorý sa o COVID pozitívnych pacientov staral. Vďaka obrovskému nasadeniu a obetavosti všetkých zamestnancov sa podarilo chod nemocnice udržať a do druhého polroka nemocnica vstupuje s ambíciou úplného návratu do normálu a s cieľom rozvíjať ďalšie rozvojové projekty.

Celý článok


Skalická nemocnica má nové oficiálne meno Fakultná nemocnica AGEL Skalica a.s.

12.7.2021 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica bola premenovaná. Od 6. júla 2021 používa nový oficiálny názov Fakultná nemocnica AGEL Skalica a.s. Zmena názvu spoločnosti je prirodzeným krokom v slede udalostí, ktoré sú prijímané v nadväznosti na zmenu vlastníka nemocnice. Novou akvizíciou spoločnosti AGEL SK je skalická nemocnica od decembra minulého roka.

Celý článok


Hrozbami pre seniorov počas leta sú kliešte, plesňové ochorenia, pokazené potraviny. Najväčším problémom je nedostatok tekutín, seniori nepociťujú smäd

9.7.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce na svojom Oddelení dlhodobo chorých prísne dbá, aby extrémne horúčavy neohrozovali, resp. mali čo najmenší dopad na pacientov s ťažkými diagnózami. Najdôležitejší je pitný režim, ochrana pred priamym slnečným žiarením. Podľa skúsených odborníkov, počas leta seniorov ohrozujú aj kliešte s prenosnými ochoreniami, ďalej plesňové ochorenia a tiež potraviny po záruke.

Celý článok


Aký bude osud levočskej nemocnice po optimalizácii Ministerstva zdravotníctva SR? Mesto aj vedenie nemocnice bojujú za zachovanie jej súčasného charakteru

9.7.2021 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča, ktorú prevádzkuje zdravotnícka skupina AGEL, sa na základe medializovaných informácií ocitla na zozname nemocníc, ktoré by mali mať charakter len komunálnej nemocnice. Tým by sa podstatne znížil jej regionálny význam, rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti a tiež by zrejme došlo k zmareniu investície aktuálne dokončovaného nového urgentného príjmu. Vedenie nemocnice, spoločnosti AGEL, vedenie mesta, ale aj primátori a starostovia spádovej oblasti nemocnice vyjadrili svoj zásadný nesúhlas a bojujú za zachovanie súčasného charakteru.

Celý článok


V krompašskej nemocnici sa za polroka narodilo takmer 370 detí Najčastejšími menami boli Michal a Nela

8.7.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Prvý polrok bol v Nemocnici AGEL Krompachy mimoriadne plodný. Napriek pandémii koronavírusu sa na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení narodilo 363 detí, pričom prevažovalo zastúpenie chlapcov. Až v ôsmich prípadoch priviedli mamičky na svet dvojčatá.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy pre samoplatcov za zvýhodnené letné ceny

7.7.2021 / AGELLAB SK

Cestujete, alebo chcete ísť na podujatie a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Keďže štát prešiel od 1. júla z antigénového testovania na presnejšie PCR testovanie, zdravotnícka sieť AGEL pripravila letnú akciu a šetrný PCR test zo slín alebo PCR test výterom z nosohltana a hltana ponúka za zvýhodnené ceny.

Celý článok


„Rehabilitácia pomôže pacientom aj bez užívania liekov a zlepšuje kvalitu života,“ hovorí lekárka z AGEL Clinic

29.6.2021 / AGEL Clinic

Pacienti, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, či už je to dôsledok nesprávneho životného štýlu alebo operácií či úrazov, nájdu pomoc v AGEL Clinic v Ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Ordinujúca doktorka MUDr. Ingrid Štefanková sa zameriava na širokú škálu diagnóz a nás zaujímalo, ako vyšetrenie prebieha a čo sa po diagnostike pacienta deje ďalej.

Celý článok


Handlovská nemocnica otvorila Dom ošetrovateľskej starostlivosti

28.6.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová dnes slávnostne otvorila Dom ošetrovateľskej starostlivosti. Ten bude slúžiť pacientom, ktorí dlhodobo potrebujú kvalifikovanú ošetrovateľskú starostlivosť.

Celý článok


Koronavírus môže mať vplyv aj na vypadávanie vlasov

24.6.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Zhoršené dýchanie, obmedzenie telesnej aktivity, ale aj poškodenie pľúc či veľká únava. Tieto sprievodné znaky po prekonaní covidu sú verejnosti všeobecne známe. Už menej známou je súvislosť postcovidového stavu s vypadávaním vlasov. Vo väčšine prípadov ide, našťastie, o prechodný stav, ktorý súvisí so strachom a stresom v súvislosti s koronavírusom. Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká a zároveň primárka Oddelenia dlhodobo chorých však objasňuje, že aj vlasy a ochorenie odborne nazývané alopécia môže mať na svedomí COVID-19.

Celý článok


Krompašská nemocnica zaznamenala po zrušení pandemických opatrení nárast počtu úrazov

24.6.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy vďaka návratu do normálneho chodu po zrušení pandemických opatrení môže sústrediť svoju pozornosť na starostlivosť o bežných pacientov. Prioritou zostávajú plánované hospitalizácie a plánované zákroky, ktoré naplno zamestnávajú tamojších zdravotníkov. V posledných týždňoch však nemocnica zaznamenala novú skutočnosť a tou je výrazný nárast počtu úrazov.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce sa dnes uskutočnilo ďalšie úspešné darovanie krvi

23.6.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Dnes v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno zorganizovala ďalší úspešný odber krvi, pacienti tak v prípade potreby budú mať krv k dispozícii.

Celý článok


Bezplatné antigénové testovanie v handlovskej nemocnici končí

23.6.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Bezplatné antigénové testovanie pre verejnosť v Nemocnici AGEL Handlová po siedmich mesiacoch končí. Posledné testy zdravotníci vykonali v stredu, 23. júna 2021.

Celý článok


Bezplatné antigénové testovanie pri zlatomoraveckej nemocnici končí

22.6.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Bezplatné antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce bude od zajtra, 23. júna 2021, zrušené.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici sa uskutoční ďalšie darovanie krvi

21.6.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj v tomto období potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Po májovom mimoriadne úspešnom darovaní sa aj 23. júna 2021 v budove laboratórií uskutoční v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno ďalšie darovanie.

Celý článok


Najmodernejšou liečbou hemoroidov je operácia laserom

21.6.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Téma, o ktorej sa verejnosť zdráha hovoriť, hoci táto diagnóza je pomerne rozšírená a dokáže veľmi znepríjemniť život. Diagnostika a liečba hemoroidov, laicky známej „zlatej žily“. Najdôležitejšie je neváhať, prekonať prvotných ostych a vyhľadať pomoc skúsených odborníkov. V Nemocnici AGEL Handlová je v rámci jednodňovej chirurgie možné zbaviť sa nepríjemného problému rýchlo a trvalo. O aspektoch hemoroidálneho ochorenia hovorí Iveta Bubláková, vedúca sestra Jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Námestníčka zo zlatomoravskej nemocnici o pandémii koronavírusu: „Neraz som siahala na dno svojich síl“

16.6.2021 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Po 34 rokoch práce v nemocnici prijala funkciu námestníčky práve počas pandémie koronavírusu. Celý režim práce sa potom kvôli covidu úplne zmenil. Vlastne až po roku nasadenia v prvej línii v boji s koronavírusom a až na prvé výročie svojho pôsobenia vo funkcii námestníčky sa Beáta Králiková z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce dostáva k normálnemu výkonu svojej práce. Ako sa ma hovorí, všetci zdravotníci si zaslúžia obdiv, úctu a poďakovanie za to, čo dokázali.

Celý článok


Vakcinačné centrum v Krompachoch zaznamenáva veľký záujem o očkovanie

16.6.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy je vakcinačným centrom na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR len od 25. mája. Už prvé dni potvrdili trend veľkého záujmu o očkovanie v tomto regióne. Do dnešného dňa v nemocnici zaočkovali 1500 registrovaných záujemcov. V oblasti s veľkým podielom marginalizovaných skupín je preočkovanie čo najväčšieho počtu ľudí dôležité pri eliminácii prípadne ďalšej vlny koronavírusu.

Celý článok


Darovať krv znamená darovať život

15.6.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Krv je v zdravotníctve považovaná za najvzácnejšiu tekutinu, preto sú jej darcovia mimoriadne cenení. Aj v radoch Nemocnice AGEL Handlová sa nájdu zamestnanci, ktorí sa na darovaní krvi zúčastňujú pravidelne. 14. júna si pripomíname Svetový deň darcov krvi, je oslavou dobrovoľných darcov, ktorí nezištne a v mnohých prípadoch aj pravidelne darúvajú najvzácnejšiu tekutinu. Cieľom je tiež upozorniť na dôležitosť a obrovskú potrebu darcovstva krvi.

Celý článok


Bánovská nemocnica už podala 15 000 dávok proti koronavírusu

12.6.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce dosiahla významný medzník v rámci svojho očkovacieho centra. Dnes dopoludnia podala už 15 000 dávku vakcíny Pfizer/Biontech. Očkovacie centrum je v prevádzke od 15.januára 2021 a funguje bez akýchkoľvek problémov.

Celý článok


Príbuzní pacientov v nemocnici AGE Bánovce ich môžu navštevovať bez obmedzení

10.6.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Príbuzní pacientov, ktorí sú hospitalizovaní v Nemocnici AGEL Bánovce, ich už môžu bez obmedzení navštevovať. V zmysle covid automatu sú Bánovce nad Bebravou oranžovým okresom, a teda tu platia už len mierne protiepidemické opatrenia. Pri návšteve nemocnice však stále platí, že všetci musia mať prekryté dýchacie cesty a používať dezinfekciu.

Celý článok


Spoločnosť AGEL mení testovaciu stratégiu na ochorenie COVID-19. Centrálne laboratóriá AGELLAB sa zamerajú hlavne na metódy PCR a LAMP

8.6.2021 / AGELLAB SK

Aktuálna, stále sa zlepšujúca epidemiologická situácia ochorenia COVID-19, prináša so sebou potrebu zmeny testovacej stratégie. Pri nízkom výskyte ochorenia a nízkych hodnotách vírusovej nálože klesá citlivosť antigénových testov. Spoločnosť AGEL sa preto od júna zamerala na presnejšie diagnostické metódy zistenia prítomnosti koronavírusu, ktorých princípom je detekcia genetického materiálu - RNA vírusu. Ide hlavne o metódy PCR a LAMP.

Celý článok


Malé kliešte sú veľkou hrozbou pre človeka. Spoľahlivou prevenciou proti kliešťovej encefalitíde je očkovanie

3.6.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Mesiace máj, jún každý rok bývajú tými, v ktorých zaznamenávame najvyššiu aktivitu kliešťov, a teda aj najvyšší počet problémov, spojených s chorobami, ktoré tieto malé, nenápadné, ale potencionálne nebezpečné parazity prenášajú. Pre človeka môžu byť niektoré z chorôb veľmi nebezpečné najmä z pohľadu možných komplikácií či trvalých následkov po prekonaní infekcie. Skúsenosti s tým majú aj odborníci v Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Handlovská nemocnica prepustila posledného pacienta s koronavírusom. Covid oddelenie sa znovu zmení na štandardné oddelenie

2.6.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová má definitívne za sebou obdobie pandémie koronavírusu. Dnes prepustila z nemocnice posledného pacienta s koronavírusom a od tohto dňa je nemocnica tzv. bielou. Z covidového oddelenia sa po dôslednej dezinfekcii a reprofilizácii znovu stane štandardné oddelenie dlhodobo chorých (ODCH).

Celý článok


Vakcinačné centrum v Krompachoch upravilo prevádzkovú dobu

31.5.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy za prvé štyri dni prevádzky svojho očkovacieho centra zaočkovala takmer 400 registrovaných záujemcov. Vakcinačné centrum funguje od 25.mája 2021 a očkuje sa vakcínou Pfizer/Biontech.

Celý článok


Handlovská nemocnica ocenila svoje sestry. Pandémia ukázala, že povolanie sestry je jedno z najdôležitejších

26.5.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Takmer 50 sestier, ktorých celoživotným poslaním je starostlivosť o pacientov, si uctilo vedenie Nemocnice AGEL Handlová pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier. Povolanie, ktoré je za posledný rok asi najžiadanejším si všetci vážia a ako ukázala pandémia, skutočne si zaslúži byť v poradí dôležitosti na prvých priečkach. Väčšina zo sestier s trpezlivosťou, láskou a obetavosťou pracovala až takmer do úplného vysilenia a neraz aj na úkor vlastnej rodiny v prvej línii počas oboch vĺn pandémie. Všetky svorne tvrdia, že je to pre nich samozrejmosť.

Celý článok


Bezplatné antigénové testovanie v bánovskej nemocnici bolo zrušené

24.5.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie pri Nemocnici AGEL Bánovce bolo po vyše pol roku od dnešného dňa zrušené. Možnosť dať sa v ňom otestovať mali obyvatelia regiónu naposledy v sobotu 22. mája 2021.

Celý článok


Krompašská nemocnica otvára svoje vakcinačné centrum

24.5.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy dňom 25.05.2021 otvára v pavilóne C na prízemí nemocnice svoje vakcinačné centrum. Očkovať sa bude v pracovných dňoch od 7:30 hod. do 15:30 hod. Na očkovanie sa každý záujemca musí vopred registrovať prostredníctvom webovej stránky www.korona.gov.sk a až po pridelení termínu a času prostredníctvom sms sa môže dostaviť na očkovanie. Platí to aj pre osobu sprevádzajúcu seniora nad 70 rokov.

Celý článok


Nemocnica Handlová povolí návštevy pacientov

17.5.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová od budúceho týždňa povolí návštevy pacientov na oddeleniach. Umožňuje to zlepšenie pandemickej situácie a usmernenie Ministerstva zdravotníctva SR. Každý z príbuzných bude musieť pri návšteve v nemocnici dodržať stanovené pravidlá. Pandemická situácia v nemocnici má stále zlepšujúci sa vývoj, klesá počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom a zdravotníci majú ambíciu zvyšovať počet plánovaných operácií.

Celý článok


Bánovská nemocnica uvoľňuje opatrenia. Od dnes je možné navštíviť v nemocnici príbuzného za dodržania stanovených podmienok

17.5.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce pristúpila k zásadnej zmene svojho režimu. Po dlhých mesiacoch je možné od dnes navštíviť v nemocnici pacientov. Každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá aj časový harmonogram. Je to vďaka zlepšeniu pandemickej situácie a novému usmerneniu Ministerstva zdravotníctva SR.

Celý článok


17. máj je Svetovým dňom hypertenzie . Primárka handlovskej nemocnice: „Ľudia vysoký tlak podceňujú, lebo nebolí“

14.5.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Hypertenzia, vysoký krvný tlak, je najčastejšie kardiovaskulárne ochorenie, ktoré môže v prípade nedostatočnej liečby viesť k mnohým komplikáciám a vo výnimočných prípadoch až k smrti pacienta. Je preto veľmi dôležité ochorenie nepodceňovať, aj keď tisíce ľudí s ním bez problémov fungujú a pretože ho ,,nevidieť“, tak aj zľahčujú. 17. máj je Svetovým dňom hypertenzie, jeho zmyslom je podporiť verejné povedomie a pripomenúť verejnosti potrebu prevencie. Aj v Nemocnici AGEL Handlová liečia toto ochorenie každý deň, snažia sa však svojich pacientov edukovať, dôležité sú aj pravidelné kontroly, dôvera v lekárov a životospráva.

Celý článok


Krompašská nemocnica od pondelka povolí návštevy v nemocnici pri dodržaní stanovených podmienok

14.5.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Od pondelka, 17. mája, bude po dlhých mesiacoch zákazu opäť možné v Nemocnici AGEL Krompachy navštíviť svojich príbuzných. Každý z návštevníkov však musí splniť vopred stanovené podmienky. Návštevy umožnila zlepšená pandemická situácia a nové usmernenie ministerstva zdravotníctva. Návštevy pacientov na covidovom oddelení zostávajú naďalej zakázané.

Celý článok


„Naša práca má zmysel“, zhodujú sa fyzioterapeuti z AGEL Clinic. Liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi

13.5.2021 / AGEL Clinic

Po príchode na rehabilitáciu do AGEL Clinic sa neubránite úsmevu. Privíta vás veselý tím šiestich mladých fyzioterapeutov, ktorí robia každý deň všetko pre to, aby sa ich pacientom uľavilo. K dispozícii sú nielen individuálne liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi, ale aj rôzne druhy elektroliečby.

Celý článok


Medzinárodný deň sestier - bez nich by zdravotníctvo nebolo

12.5.2021 / AGEL Clinic

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí dnešný deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V AGEL Clinic Bratislava pracuje 15 sestier, aj vďaka nim klinika od začiatku pandémie fungovala takmer bez obmedzení a svoju obrovskú úlohu zohráva aj pri testovaní na koronavírus.

Celý článok


Handlovská nemocnica pripravuje spustenie Domu ošetrovateľskej starostlivosti

10.5.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová s.r.o. pripravuje otvorenie Domu ošetrovateľskej starostlivosti. Bude slúžiť pacientom, ktorí dlhodobo potrebujú kvalifikovanú ošetrovateľskú starostlivosť. DOS plánujú otvoriť od júna a zmluvne bude spolupracovať so všetkými zdravotnými poisťovňami.

Celý článok


Artroskopická operácia môže zdravotné problémy vyriešiť už do polhodiny

6.5.2021 / AGEL Clinic

Bolestivé stavy po úrazoch kolena či ramena trápi mnoho ľudí a nezriedka aj dlhý čas. Odborníci v AGEL Clinic, špecializovanej nemocnici v Bratislave, vedia tieto problémy vyriešiť zákrokom, ktorý trvá nanajvýš pol hodiny. Reč je o artroskopických operáciách, ktoré sa realizujú v rámci jednodňovej chirurgie.

Celý článok


V skalickej pôrodnici zavinujú bábätká moderne, ale v duchu skúsenosti starých mám a tradícií

5.5.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica ponúka maminkám moderné zavinovacie perinky. Získala ich darom od bývalej sociálnej pracovníčky nemocnice pani Mgr. Veroniky Buc, PhD. Zavinutie v perinke navodzuje u dieťatka pocit bezpečia a pomáha mu lepšie sa adaptovať na prostredie mimo maternice. Perinky slúžia najmä na upokojenie dieťatka.

Celý článok


V nemocniciach AGEL zistia, či sa vám po očkovaní proti COVID-19 vytvorili v tele ochranné protilátky

30.4.2021 / AGEL SK

Ste očkovaní a chcete vedieť, či sa vám v tele vytvorili protilátky po vakcinácii? Pomôžeme Vám. Desať nemocníc zdravotníckej siete AGEL ponúka vyšetrenie z krvi, ktoré identifikuje, či v tele máte neutralizačné protilátky IgG S1/S2 . Stačí prísť, nechať si odobrať krv a do dvoch dní máte výsledok

Celý článok


Pre skalickú pôrodnicu je pandémia obrovskou výzvou a skúškou. Všetky bábätká covid pozitívnych rodičiek sa narodili zdravé

28.4.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou, člen skupiny AGEL, má najťažšie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Okrem bežných covidových pacientov museli zdravotníci v Skalici riešiť aj osobitnú skupinu pacientov s koronavírusom – budúce mamičky a rodičky. Špecifický prístup, špecifická situácia, keď sa radosť z očakávania bábätka spája s obavou, či to zvládne matka a ako sa jej diagnóza podpíše na dieťatku bola obrovskou výzvou aj pre skúsených zdravotníkov z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Čo všetko táto epocha priniesla opísal v rozhovore primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia skalickej nemocnice MUDr. Peter Budinský.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

13.4.2021 / AGELLAB SK

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021 / AGELLAB SK

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Spoločnosť AGEL vo svojich vakcinačných centrách zaočkovala už vyše 65 000 ľudí proti koronavírusu

30.3.2021 / AGEL SK

Sieť nemocníc AGEL sa významným spôsobom podieľa na očkovaní verejnosti na Slovensku. Osem vakcinačných centier zriadených po celom Slovensku v Nemocniciach AGEL v Komárne, Leviciach, Skalici, Zvolene, Levoči, Košiciach-Šaci, Bánovciach a v Zlatých Moravciach od začiatku testovania vďaka svojim vyškoleným zdravotníkom a farmaceutom zaočkovala spolu už vyše 65 000 ľudí. Vo Zvolene a v Nitre spoločnosť AGEL výrazne pomohla aj pri spustení a činnosti tamojších veľkokapacitných očkovacích centier.

Celý článok


„Za túto príležitosť som veľmi vďačná, práca v mobilnom odberovom mieste je pre mňa veľkým prínosom,“ hovorí medička Zuzka, ktorá pomáha v AGEL Clinic

12.3.2021 / AGEL Clinic

Pandémia koronavírusu, ktorá už rok sužuje Slovensko, priniesla okrem iného aj možnosť pre študentov medicíny a zdravotníkov naučiť sa priamo v teréne nové veci, na ktoré ich štúdium nepripraví. Medička Zuzka Fandlová sa rozhodla pomôcť našim zdravotníkom a jej pôsobiskom sa na istý čas stalo mobilné odberové miesto v bratislavskej AGEL Clinic.

Celý článok


Koniec nepríjemnému testovaniu. Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy zo slín a antigénové testy výterom z prednej časti nosa

4.3.2021 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL prichádza na Slovensku hneď s dvomi novinkami v testovaní ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa si záujemcovia môžu overiť, či sú pozitívni na SARS CoV-2 antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a RT-PCR testom zo slín. Obidva testy znamenajú koniec nepríjemnému testovaniu z nosohltana, sú oveľa príjemnejšie najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade pozitívneho výsledku PCR zo slín je informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu.

Celý článok


Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

1.3.2021 / AGEL SK

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, je pod kontrolou. Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s koronavírusom. Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

Celý článok


V AGEL Clinic operujú kŕčové žily najmodernejšou metódou

25.2.2021 / AGEL Clinic

Kŕčové žily, ktoré sa nazývajú aj varixy, nie sú len estetickým problémom, ale môžu viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Práve toto ochorenie je častou príčinou návštevy AGEL Clinic, kde je možné operačne najmodernejšou metódou kŕčové žily odstrániť.

Celý článok


Posádky skalickej záchrannej zdravotnej služby zasahovali vlani viac ako 3 tisíc krát

18.2.2021 / AGEL SK

Prednemocničnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť zabezpečujú vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou Skalica dve posádky záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rýchla lekárska pomoc (RLP) má stanovisko v Skalici a Rýchla záchranná pomoc v Brodskom. Ambulancie ZZS FNsP Skalica ročne poskytnú pomoc v tiesni vo viac ako 3 tisíc prípadoch. Za vynikajúce výsledky vo sfére poskytovania zdravotnej starostlivosti získal kolektív skalických záchranárov v roku 2019 Cenu mesta Skalica.

Celý článok


Pracovať v AGEL-i sa oplatí

17.2.2021 / AGEL SK

V kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť sieť zdravotníckych zariadení AGEL zvíťazila v prestížnej ankete portálu Profesia.sk s názvom Najzamestnávateľ 2020. O tom, že pracovať v AGEL-i sa jednoznačne oplatí, vás určite presvedčia nasledujúce riadky.

Celý článok


Spoločnosť AGEL spúšťa testovanie expresnými PCR testami. Výsledok testovaný dostane do troch hodín po odbere vzorky

16.2.2021 / AGELLAB SK

Spoločnosť AGEL SK prináša možnosť mať výsledok PCR testu na prítomnosť koronavírusu covid-19 v expresnom čase. Testovaná osoba dostane výsledok už do troch hodín od odberu vzorky z nosohltana a hrdla. Záujemcovia o expresne rýchly a spoľahlivý PCR test sa môžu dať otestovať v mobilnom odberovom mieste v AGEL Clinic v Bratislave už od stredy, 17.februára 2021. Všetci záujemcovia sa musia prihlásiť prostredníctvom webového rezervačného systému na portáli www.agelclinic.sk alebo www.agellab.sk. Cena PCR express testu je 149 EUR.

Celý článok


Najťažšie na neurológii je dopátrať sa k správnej diagnóze

3.2.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, ako jedna z mála v tejto problematickej dobe funguje takmer bez obmedzení a darí sa jej eliminovať aj ochorenie na koronavírus medzi zamestnancami. Naopak, v rámci zvyšovania kvality poskytovanej starostlivosti sa jej podarilo získať do svojho tímu novú posilu. Je ňou MUDr. Jana Borovská, skúsená odborníčka s vyhľadávanou špecializáciou v neurológii, ktorej sa venuje už štrnásty rok.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL rozšírujú testovanie na prítomnosť protilátok proti koronavíru

1.2.2021 / AGEL SK

Zdravotnícke zariadenia siete AGEL SK rozširujú portfólio sérologických vyšetrení na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2, na ktoré je možné veľmi jednoducho sa objednať prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť

29.1.2021 / AGEL SK

Zdravotnícka sieť AGEL zvíťazila v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť. Anketu už deviatykrát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a hlasovalo v nej vyše 100-tisíc ľudí. Do deviateho ročníka bolo nominovaných 237 spoločností. Víťazi boli vyhlásení v desiatich kategóriách. Spoločnosť AGEL zaznamenala od vlaňajška, kedy sa umiestnila v prvej desiatke, obrovský vzostup a porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


Laboratória zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie 94 tisíc PCR vzoriek na koronavírus. Riaditeľka laboratórií AGEL: „Pandémia je veľkou skúškou aj pre klinické laboratóriá“

26.1.2021 / AGELLAB SK

Laboratóriá Nemocnice AGEL Zvolen, v roku 2020 počas 9 mesiacov urobili celkovo 94 000 testov. Počas tohto obdobia úplne zmenili charakter svojej práce. Bolo potrebné nasadiť všetky svoje sily, prostriedky a zdokonaliť systém aj logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. A to všetko veľmi rýchlo, za pochodu, počas paralelnej prevádzky. Pandémia a situácia v súvislosti s testovaním ochorenia COVID-19 preverila schopnosti, flexibilitu, krízové nasadenie a aj fyzickú a psychickú odolnosť ľudí v prvej diagnostickej línii. ,,Pandémia bola a je veľkou komplexnou skúškou pre väčšinu zdravotníckych pracovníkov a laboratóriá nie sú výnimkou,“ povedala okrem iného v rozhovore riaditeľka laboratórií siete AGEL Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


AGEL Clinic získala certifikát kvality ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45001

25.1.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, získala certifikát kvality ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45001. Získanie certifikátov si vyžadovalo intenzívnu prípravu počas celého roka. Certifikát kvality, ktorý bol udelený spoločnosťou SGS Slovakia s.r.o., je platný do 19. januára 2024 a zostáva v platnosti v prípade úspešných dohľadových auditov.

Celý článok


NADÁCIA AGEL vstupuje do nového roku s novým logom

5.1.2021 / NADÁCIA AGEL

Srdce ako symbol starostlivosti o blížneho – to je hlavná myšlienka nového loga, ktoré sa stáva od nového roku 2021 symbolom NADÁCIE AGEL. Finálnu podobu vybrala komisia Správnej rady NADÁCIE v októbri 2020 zo 45 návrhov, ktoré jej zaslali zamestnanci Skupiny AGEL.

Celý článok


Na stravu si dajme pozor aj na Vianoce

14.12.2020 / AGEL Clinic

Počas vianočných sviatkov sa nejednému z nás stane, že to preženieme s jedlom. Rôzne ťažké a mastné jedlá, ktoré ponúka štedrovečerný stôl a ich kombinácia s alkoholom sú pre naše telo veľkou záťažou, a s tým môžu byť spojené rôzne zdravotné komplikácie. Čo všetko môže prejedanie sa spôsobiť a ako sa tomu môžeme vyhnúť, sme sa opýtali internistky MUDr. Terézie Pázmanovej zo špecializovanej nemocnice AGEL Clinic Bratislava.

Celý článok


„Pre pacientov sme síce častokrát neviditeľní, ale zároveň nepostrádateľní,“ hovorí anestéziologička z AGEL Clinic

10.12.2020 / AGEL Clinic

Sú poslední, ktorých pred operačným zákrokom v celkovej anestézii vidíme a často aj prvými, ktorí sú s nami, keď sa po zákroku zobúdzame. Práca anestéziológa skrýva pred zrakmi pacientov množstvo zákutí, ktoré si my, ako laici, neuvedomujeme. Čo všetko je v ich náplni, ale napríklad aj aké chyby ľudia najčastejšie pred anestéziou robia, sme sa spýtali anestéziologičky MUDr. Kataríny Kneppovej, ktorá pracuje v bratislavskej špecializovanej nemocnici AGEL Clinic.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomáha pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

2.12.2020 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava, špecializovanej nemocnici v Bratislave, majú k dispozícii už takmer polroka na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie terapiu rázovou vlnou. Pacientom pomáha pri širokej škále ochorení a k dispozícii im je rýchlo, čakacia doba je maximálne týždeň.

Celý článok


V AGEL Clinic otestovali počas víkendu 283 ľudí

9.11.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, sa opäť počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 280 testovaným. AGEL Clinic testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR, otestovali tiež zamestnancov kliniky antigénovými testami.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


"Pacienti sú pod vplyvom situácie zodpovednejší," hovorí vedúca fyzioterapeutka z bratislavskej AGEL Clinic

5.11.2020 / AGEL Clinic

Epidémia šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 prišla tento rok nečakane a nikto z nás dovtedy podobnú situáciu nepoznal. Zdravotníci museli okamžite zareagovať, prijať nové opatrenia a systém ich práce sa takmer zo dňa na deň zmenil. Sú v privej línii a kedykoľvek môžu prísť do styku s nakazeným pacientom, ktorý vírus môže nevedome šíriť. Aj napriek tomu, že špecializovaná nemocnica AGEL Clinic Bratislava funguje aj dnes v nezmenenom režime a klientom vychádza v každom smere v ústrety, zamestnanci kliniky si zvýšené riziká uvedomujú denne.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


V AGEL Clinic otestovali počas víkendu 2526 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov.

2.11.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 2500 testovaným. AGEL Clinic testovala v piatok a v sobotu samoplatcov metódou PCR a v sobotu podvečer zamestnancov a rodinných príslušníkov kliniky antigénovými testami.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Na chrbticu myslime denne a bolesti nepodceňujme

16.10.2020 / AGEL Clinic

Bolesťami chrbtice trpí množstvo z nás a pacientov s touto diagnózou pribúda. Dnešný deň, 16. október, je vyhlásený za Svetový deň chrbtice a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o týchto zdravotných problémoch. Na kľúčovú os nášho tela by sme však mali myslieť po celý rok.

Celý článok


Neurológia je ako detektívna práca

2.10.2020 / AGEL Clinic

Svoje 15 ročné skúsenosti v odbore neurológia sa rozhodla zúročiť od začiatku septembra ako nová posila AGEL Clinic Bratislava. MUDr. Ronnie Šandorová Traubnerová má medicínu v krvi a vo svojej ambulancii sa zaoberá širokou škálou diagnóz.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


Alzheimer sa dá zachytiť včas, dôležité je spozorovať prvé príznaky

21.9.2020 / AGEL Clinic

Alzheimerova choroba začína nenápadne a pomaly. Potichu sa vkráda do života a neodchádza, naopak, rozvíja sa. Práve 21. september je vyhlásený za Svetový deň Alzheimerovej choroby, ktorý poukazuje na potrebu pochopenia a podpory ľudí, ktorí touto chorobou trpia.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


NADÁCIA AGEL prišla s projektom „Chráňme zdravie nás všetkých“ a svoju činnosť prispôsobila aktuálnej situácii poznačenej celosvetovou pandémiou

29.7.2020 / NADÁCIA AGEL

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých zaťažkávajúcou skúškou. NADÁCIA AGEL bola tiež vzhľadom na šíriacu sa epidémiu koronavírusu nútená zmeniť plány na rok 2020 a pozastaviť pripravované projekty. Namiesto toho však vymysleli nové projekty a pomáhali aj naďalej tam, kde ich potrebovali.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 35 EUR (základný panel) alebo 48 EUR (rozšírený panel) po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky. Odber sa robí aj deťom od 10 rokov.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


Zbierka NADÁCIE AGEL ukážkou pomoci a spolupatričnosti

22.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL už po tretíkrát organizuje v Nemocnici Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, charitatívnu vianočnú zbierku šatstva a hračiek pre ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej sociálnej situácii. Zbierka trvá celý november a okrem zamestnancov nemocnice sa do nej môžu zapojiť aj obyvatelia Kežmarku a okolia. Už prvé dni zbierky ukázali veľkú spolupatričnosť a ochotu pomôcť dospelým aj deťom, o čom svedčia plné vrecia vyzbieraných vecí. Tie poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


Vianočná zbierka šatstva v kežmarskej nemocnici

11.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL v spolupráci s kežmarskou nemocnicou aj tento rok organizuje charitatívnu zbierku šatstva. Vianočná zbierka šatstva sa koná počas celého novembra a prioritne sa do nej zapájajú zdravotnícki pracovníci a ich rodiny, no v tomto období už i verejnosť avizuje svoj záujem prispieť do dobročinnej akcie. Vyzbierané veci poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


NADÁCIA AGEL začala zbierať chobotničky

28.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Drobná maličkosť môže byť niekedy veľkou pomocou, ako napríklad háčkovaná chobotnička, ktorá pomáha predovšetkým predčasne narodeným deťom. Kedže chceme, aby túto roztomilú a hlavne užitočnú hračku malo čo najviacej detí, rozhodli sme sa ich zbierať a distribuovať do nemocníc, do detských postieľok a každému, kto o ňu prejaví záujem.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Rehabilitácie zvyšujú šance na lepšiu mobilitu

23.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Daniela trpí od narodenia detskou mozgovou obrnou. Po mnohých operáciách sa rozhodla vyskúšať rehabilitačný pobyt v špecializovanom centre Svetielko, vďaka ktorému vidí na svojej chôdzy prvé pokroky. Nakoľko liečba je finančne nákladná, NADÁCIA AGEL sa rozhodla financovať rehabilitačné terapie ako oxygenoterapiu, neurostimulačnú masáž a špeciálnu metódu TheraSuit.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Tadeáš, Vilko a Riško na štartovej čiare Healthy run Košice

5.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Bežci z Košíc a okolia mali možnosť urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre deti, ktoré potrebujú pomoc. Účasťou na nesúťažnom charitatívnom behu Healthy run Košice a zaplatením štartovného totiž prispeli trom hendikepovaným deťom, konkrétne Tadeášovi Wagnerovi, Richardovi a Viliamovi Holendovcom. Tento ročník rodinného charitatívneho behu odštartoval v sobotu 5. októbra o 10:00 hod. v areáli Nad Jazerom v Košiciach.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


NADÁCIA AGEL na Dni otvorených dverí Rádia Regina Západ

7.9.2019 / NADÁCIA AGEL

V sobotu 7. septembra otvorilo svoje brány verejnosti Rádio Regina Západ. Súčasťou bohatého programu bola Rozhlasová kvapka krvi, ktorú zabezpečila Nemocnica Komárno so svojím odberovým tímom. NADÁCIA AGEL spolu s ligovými hráčmi AS Trenčín podporila túto zmysluplnú akciu, pretože si všetci uvedomujeme dôležitosť tejto vzácnej tekutiny a nikdy nevieme, kedy môžeme zachrániť ľudský život.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Rehabilitácie pomáhajú Janke zlepšovať pohyb a motoriku

2.7.2019 / NADÁCIA AGEL

Čoraz častejšie vidieť poruchy pohybového aparátu u detí školského a často aj predškolského veku. Fyzioterapia detí s hendikepom sa zameriava vytvorenie správnych pohybových návykov, dôležité je sa venovať aj fyzioterapii detí s nesprávnym držaním tela, plochými nohami, deformitami hrudníka, stavmi po úrazoch a operáciách.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre média

Mgr. Martina Pavliková
Tlačový hovorca
tel: +421 911 169 377
e-mail: hovorca@agelsk.sk