Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

Ambulancia všeobecného lekárstva v Banskej Bystrici prijíma nových pacientov

23.5.2024 / AGEL Mammacentrum sv. Agáty

Ambulancia všeobecného lekárstva v AGEL Mammacentre sv. Agáty v Banskej Bystrici prijíma nových pacientov.

Celý článok


Vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica postavia nový lôžkový pavilón

23.5.2024 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Spoločnosť AGEL úspešne plní podmienky Plánu obnovy a odolnosti, vďaka čomu sa vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica oficiálne začalo s výstavbou nového lôžkového pavilónu internistických disciplín.

Celý článok


Najvyššie ocenenie pre sestry získalo päť sestier spoločnosti AGEL

20.5.2024 / AGEL SK

Aj tento rok si pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a pôrodných asistentiek Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek uctila prácu laureátok zo spoločnosti AGEL a udelila im to najvýnimočnejšie ocenenie Biele srdce na Republikovej úrovni v dvoch kategóriách, ktoré si prevzali 17. mája na slávnostnom galavečere v Senci.

Celý článok


Deň zdravia s Nemocnicou AGEL Zvolen lákal zaujímavými aktivitami aj ušľachtilým benefičným zámerom

17.5.2024 / Nemocnica AGEL Zvolen

Zvolenská fun zóna na námestí počas 15. mája ožila Dňom zdravia s Nemocnicou AGEL Zvolen. Zvolenčania mali možnosť preveriť si kondíciu svojho zdravia, prezrieť si sanitku, zažiť canisterapiu či naučiť sa, ako si správne umývať ruky. Nad celým dňom sa vznášala ušľachtilá myšlienka pomoci Centru pre deti a rodiny Tŕnie, ktorému bola okrem charitatívnej zbierky od zamestnancov nemocnice odovzdaná aj krásna vyzbieraná suma – 530 Eur.

Celý článok


Lucia žila štyri mesiace v strachu, že neprežije pôrod. V Nemocnici AGEL Košice-Šaca zachránili nielen ju, ale aj jej synčeka.

16.5.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Keď Lucia odchádzala z morfologického ultrazvuku, celú cestu domov preplakala. Gynekológ jej totiž povedal, že počas tehotenstva môže kedykoľvek vykrvácať a zomrieť. Našťastie, pomoc našla u prednostu Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca doc. MUDr. Erika Dosedlu, PhD., MBA, vďaka ktorému sa dnes môže tešiť zo zdravého synčeka Samka.

Celý článok


Celiakia je chameleón medzi chorobami. Podľa štatistík zatiaľ nie je diagnostikovaných až 80 % celiatikov

16.5.2024 / Nemocnica AGEL Bánovce

16. mája si pripomíname Medzinárodný deň celiakie. Na Slovensku je evidovaných viac ako 33-tisíc ľudí s touto diagnózou, ale podľa Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti je ich v skutočnosti omnoho viac. Odhaduje sa, že až 9 z 10 celiatikov je nediagnostikovaných.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca vzdala poctu svojim sestrám a pôrodným asistentkám. Ocenenie Biele srdce na regionálnej úrovni získali štyri z nich.

13.5.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Medzinárodný deň sestier (12. 5.) oslávili zamestnanci Nemocnice AGEL Košice-Šaca už tradične slávnostným popoludním v Dome umenia v Košiciach. Spoločenské podujatie bolo oslavou krásneho povolania a poďakovaním za neúnavnú a obetavú prácu sestier a pôrodných asistentiek. Ocenenie Biele srdce na regionálnej úrovni prevzali štyri sestry.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce Bielym srdcom prejavila úctu a vďačnosť svojim sestrám

13.5.2024 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Zlaté Moravce zorganizovala v piatok 10. mája odborný seminár spojený s udeľovaním prestížneho ocenenia „Biele srdce 2024". Medzi ocenenými boli štyri sestry zo zlatomoravskej nemocnice a dve navrhnuté Regionálnou komorou.

Celý článok


Chrípkové príznaky môžu značiť aj ochorenia prenášané kliešťami

10.5.2024 / Nemocnica AGEL Handlová

V mesiacoch máj a jún každoročne zaznamenávame najvyššiu aktivitu kliešťov, a teda aj najvyšší počet problémov spojených s chorobami, ktoré tieto nenápadné, ale potencionálne nebezpečné živočíchy prenášajú. Pre človeka môžu byť niektoré z chorôb veľmi nebezpečné najmä z pohľadu možných komplikácií či trvalých následkov po prekonaní infekcie. Skúsenosti s tým majú aj odborníci v Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca dostala nové monitory dychu pre novorodencov

7.5.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nadácia Križovatka opäť obdarovala Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca, tentokrát až 15 monitormi dychu, ktorých používanie je jedinou osvedčenou formou prevencie syndrómu náhleho úmrtia dojčiat.

Celý článok


Ďalší zázrak na Gynekologicko-pôrodníckej klinike: Mamička s cystickou fibrózou porodila v Nemocnici AGEL Košice-Šaca už druhé bábätko

3.5.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Cystická fibróza patrí k dedičným ochoreniam a prejavuje sa prevažne pľúcnym postihnutím. Svoje o tom vie aj mladá mamička Marcela (33), ktorá sa už počas prvého tehotenstva musela popasovať nielen s cystickou fibrózou, ale aj diabetom a ďalšími komplikáciami. A hoci je s touto diagnózou ojedinelé, ak žena otehotnie prirodzene, pretože hustý hlien sa nachádza aj v krčku maternice či vajcovodoch, Marcela priviedla na svet v Nemocnici AGEL Košice-Šaca už druhého synčeka.

Celý článok


Pacientky v skalickej nemocnici využívajú nový mamografický pristroj

2.5.2024 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Mamografia je lekárske vyšetrenie mäkkým röntgenovým žiarením, ktoré zobrazuje vnútorné tkanivo a žľazu prsníkov, a tým pomáha odhaliť mnohé prípady rakoviny prsníka v ranom štádiu. Mamografické vyšetrenie je v súčasnosti jediná metóda, vďaka ktorej je možné zachytiť už včasné štádium rakoviny prsníka vo veľkosti len niekoľkých milimetrov. A práve toto vyšetrenie môžu pacientky Nemocnice AGEL Skalica absolvovať na novom, špičkovom prístroji Mammomat inspiration.

Celý článok


Kežmarská nemocnica otvára špecializované pediatrické ambulancie

30.4.2024 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL otvára od 2. mája 2024 dve špecializované pediatrické ambulancie. Novootvorená ambulancia pediatrickej reumatológie bude jediná svojho druhu v celom Prešovskom kraji a jej ordinačné hodiny sú vyhradené na utorok. Znovuotvorená detská nefrologická ambulancia bude pre pediatrických pacientov k dispozícii v stredu. Obe ambulancie sa nachádzajú na prízemí ambulantnej časti hlavného objektu kežmarskej nemocnice.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Levice sa začína rozsiahla rekonštrukcia spolufinancovaná z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti

30.4.2024 / Nemocnica AGEL Levice

Požehnaním a poklepaním základného kameňa stavby za účasti ministerky zdravotníctva SR Zuzany Dolinkovej sa dnes v Nemocnici AGEL Levice oficiálne začala komplexná rekonštrukcia budovy lôžkového pavilónu a dobudovanie priestorov diagnostického pavilónu, v ktorom sa budú nachádzať nové centrálne operačné sály, nová jednotka intenzívnej starostlivosti a nová lôžková jednotka OAIM. Projekt spolufinancovaný z Plánu obnovy a odolnosti po splnení prvého míľnika v podmienkach plánu obnovy, ktorým bol podpis zmluvy so zhotoviteľom stavebných prác do konca prvého kvartálu 2024, tak vstupuje do realizačnej fázy.

Celý článok


Máte ploché nohy? Len ortopedická obuv vám stačiť nebude

30.4.2024 / Nemocnica AGEL Handlová

S termínom ploché nohy sa stretol takmer každý z nás, málokto však vie, že nejde o maličkosť, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Neriešenie tohto zdravotného problému môže časom spôsobovať veľké bolesti. Kedy je vhodný čas na liečbu odborníkom a existuje vôbec prevencia?

Celý článok


Pripravovaný kongres Nové trendy v artroskopickej operatíve získal finančnú podporu v rámci Programu Interreg VI-A Maďarsko-Slovensko

30.4.2024 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Občianske združenie AGEL ACADEMY v spolupráci so Vzdelávacím, vedeckým a výskumným inštitútom AGEL a Nemocnicou AGEL Košice-Šaca získalo vďaka úspešnému projektu finančnú podporu pre organizáciu Artroskopického kongresu s názvom: NOVÉ TRENDY V ARTROSKOPICKEJ OPERATÍVE. Hlavnou témou kongresu, ktorý sa uskutoční v dňoch 26. - 27. septembra 2024 v hoteli Yasmin v Košiciach, budú Moderné trendy v artroskopickej operatíve.

Celý článok


Problémy so spánkom nie sú prirodzenou súčasťou starnutia: Ako si vybudovať správne spánkové návyky?

29.4.2024 / Nemocnica AGEL Bánovce

Poruchy spánku sú u seniorov pomerne bežné, s pribúdajúcim vekom mnohí spia menej ako potrebujú. Môže to byť spôsobené liekmi, ktoré užívajú na svoje diagnózy, ale aj zdravotnými či psychickými ťažkosťami. Hoci sa spánkový režim s pribúdajúcim vekom mení, narušený spánok a pocit únavy po prebudení nie je prirodzenou súčasťou starnutia.

Celý článok


V Kardiocentre AGEL Košice-Šaca liečia srdcia pacientov zvnútra

29.4.2024 / Kardiocentrum AGEL

V Kardiocentre AGEL Košice-Šaca liečia srdcia pacientov zvnútra

Celý článok


Riaditeľ komárňanskej nemocnice sa stal čestným občanom Komárna

26.4.2024 / Nemocnica AGEL Komárno

Ocenenie si Mgr. Miroslav Jaška, MPH prevzal z rúk primátora pri príležitosti slávnostného zasadnutia mestského zastupiteľstva miest Komárno a Komárom.

Celý článok


V skalickej nemocnici preverovali správnu techniku umývania rúk

26.4.2024 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Ročne sa na celom svete podľa WHO vyskytne až 136 miliónov prípadov nozokomiálnych infekcií, teda infekcií spojených so zdravotnou starostlivosťou. Svetový deň hygieny rúk si každoročne pripomíname 5. mája. Nosnou myšlienkou je význam hygieny rúk v prevencii infekcií.

Celý článok


Blíži sa leto a naša pokožka bude opäť vystavená slnečným lúčom: Aké zmeny na svojej koži by sme si mali všímať a kedy je nevyhnutná operácia?

24.4.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Ako sa vyjadrila MUDr. Soňa Babjáková, lekárka Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca, mnohí ľudia sú ešte stále presvedčení, že z letnej dovolenky by sa mali vrátiť „dochrumkava“ opálení. A práve to môže byť chyba. Pri nechránenom opaľovaní dochádza k zápalovej reakcii kože s poškodením buniek a následným potenciálnym vznikom kožného nádoru. Chirurgickému odstraňovaniu rôznych druhov kožných a podkožných nádorov s následnou rekonštrukciou tkaniva sa venujú aj v šačianskom zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Zamestnanci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce pomáhajú nad rámec zdravotnej starostlivosti

23.4.2024 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Zamestnanci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce, ktorá sa v rámci siete AGEL radí medzi najmenšie nemocnice, majú srdcia na „dlani“. Hoci má toto zariadenie len niečo cez 150 zamestnancov, keď treba pomôcť iným, vždy sa vedia zomknúť a operatívne zareagovať. Prostredníctvom Jarnej charitatívnej zbierky NADÁCIE AGEL obdarovali deti Centra pre deti a rodiny Levice.

Celý článok


Oddelenie dlhodobej intenzívnej starostlivosti testovalo nové polohovacie kreslo

23.4.2024 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje oddelenie dlhodobej intenzívnej starostlivosti (ODIS), ktoré bolo otvorené v roku 2017. Doposiaľ je to jediné oddelenie tohto typu na východnom Slovensku a jedno zo štyroch v celej Slovenskej republike. Vďaka spolupráci s lekármi ostatných odborov bola využitá možnosť otestovať prístroj pre roboticky asistovanú vertikalizáciu a mobilizáciu pacientov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca darovala zachovalé lôžka a kreslá: Elektricky polohovateľná posteľ uľahčí opatrovanie chorej Natálky

22.4.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Jedenásťročná Natálka z Košíc prišla na svet predčasne. Nedostatočný prísun kyslíka pred narodením spôsobil dievčatku vážne zdravotné komplikácie. Natálkina mama sa o postihnutú dcéru a jej mladšiu sestru stará sama. Vďaka elektricky polohovateľnej posteli od Nemocnice AGEL Košice-Šaca pre ňu bude opatera dcéry odteraz o niečo jednoduchšia.

Celý článok


Hemofília postihuje až tretinu detskej populácie Slovákov

16.4.2024 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Hemofília je nenápadná a zákerná. Ide o ochorenie krvi, ktoré je zapríčinené nedostatkom alebo dysfunkciou faktorov zrážanlivosti krvi, čo znamená, že pri jej výskyte je zvýšené riziko nadmerného krvácania už aj pri malých zraneniach. V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce majú s liečením pacientov s touto chorobou dlhoročné skúsenosti.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca a Popáleninové oddelenie Klinického centra v Debrecíne zahájili odbornú cezhraničnú spoluprácu

12.4.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n.o. a Nemocnica AGEL Košice-Šaca a.s. v spolupráci s University of Debrecen, Medical Faculty zorganizovali popáleninový seminár v rámci cezhraničnej spolupráce. Toto podujatie bolo organizované ako prvé v danej oblasti.

Celý článok


„Najťažšie je, keď pacient odmieta pomoc, lebo už nevládze,“ hovorí ranová sestra bánovskej nemocnice

12.4.2024 / Nemocnica AGEL Bánovce

Vo svojich 33 rokoch sa stará o dokumentáciu a hojenie všetkých rán a dekubitov na 50-lôžkovom oddelení dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Bánovce. Hoci je medicína pokročilá a zdravotníci majú k dispozícii mnoho prostriedkov na prevenciu aj následnú liečbu dekubitov, nájdu sa pacienti, ktorí pomoc odmietajú. Práve to považuje Mariana Koláriková na svojej práci za najťažšie.

Celý článok


Simulovaná dopravná nehoda preverila pripravenosť zdravotníkov na udalosť s hromadným postihnutím osôb

11.4.2024 / Nemocnica AGEL Levice

Profesionálna pripravenosť a dobrá organizácia viacerých zložiek integrovaného záchranného systému (IZS), ako aj bezprostredná kooperácia na oddeleniach urgentného príjmu nemocnice je absolútnym základom pre záchranu života postihnutých osôb počas hromadnej nehody. Nemocnica AGEL Levice v spolupráci s edukačným a tréningovým centrom AGEL Merea preto zorganizovala simulovanú udalosť hromadného postihnutia osôb. Havária cisterny a autobusu, záchranárske práce a následný seminár dostatočne preverili, vycvičili a vyškolili zdravotníkov, záchranárov a lekárov, aby ich pri riešení podobných organizačne, fyzicky aj psychicky mimoriadne náročných situácií už nič nezaskočilo. Cvičenie sa konalo za plnej prevádzky urgentného príjmu.

Celý článok


Chlpáči ako terapeuti? V zlatomoraveckej nemocnici nič nevídané.

11.4.2024 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Je to už rok, čo pacientov Nemocnice AGEL Zlaté Moravce pravidelne navštevuje štvornohá liečiteľka. Za ten čas si zlatá retríverka Vivka vytvorila silné puto tak s pacientmi, ako aj so zamestnancami nemocnice. Tí potvrdzujú, že canisterapia úspešne pomáha v liečbe a zlepšovaní zdravotného stavu.

Celý článok


Tretiaci zo základných škôl v Skalici absolvovali v skalickej nemocnici kurz Mladý záchranár

9.4.2024 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Do osláv Svetového dňa zdravia, ktorý pripadá na 7. apríla, sa zapojila aj Fakultná nemocnica AGEL Skalica v spolupráci so Strednou zdravotníckou školou v Skalici. S aktivitami v oblasti starostlivosti o ochranu zdravia sa oboznámili žiaci tretích ročníkov základných škôl zo Skalice. Učili sa poskytovať prvú pomoc, obväzové techniky, správnu hygienu rúk a absolvovali aj prehliadku záchranárskeho vozidla.

Celý článok


Apríl je mesiacom povedomia o cisárskom reze

9.4.2024 / Nemocnica AGEL Zvolen

Moderná medicína pomáha skvalitniť každodenný život, liečiť čoraz vážnejšie a komplikovanejšie diagnózy či zjednodušiť príchod bábätka na svet. Sekcia, alebo cisársky rez, patrí rozhodne medzi vymoženosti modernej medicíny a aj vďaka tomuto zákroku je možné v mnohých prípadoch zabezpečiť zdravie či dokonca prežitie matky i novorodenca. Apríl je venovaný zvyšovaniu povedomia o tomto spôsobe pôrodu, s ktorým sa, okrem iného, spája aj mnoho mýtov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica v rámci Svetového dňa zdravia zorganizovala bezplatné vyšetrenia na urgentnom príjme

8.4.2024 / Nemocnica AGEL Komárno

7. apríla si pripomíname Svetový deň zdravia, ktorý sa zameriava na zvýšenie informovanosti o zdraví a zdravotnom životnom štýle. Nemocnica AGEL Komárno sa už po 2 krát zapojila do tejto kampane.

Celý článok


Krátky, ale veľmi úspešný príbeh Kardiocentra AGEL Košice-Šaca Od jeho spustenia koncom roka 2022 sa v ňom liečilo vyše 16 500 pacientov.

8.4.2024 / Kardiocentrum AGEL

Príbeh Kardiocentra AGEL Košice-Šaca je zatiaľ síce krátky, ale dynamický a veľmi úspešný. Od spustenia Kardiocentra koncom roka 2022 sa v ňom liečilo vyše 16 500 pacientov. Plný operačný a intervenčný program funguje od marca 2023 a od júla 2023 má Kardiocentrum štatút špecializovanej nemocnice. Doteraz bolo vykonaných vyše 3000 operačných a intervenčných výkonov s výsledkami plne porovnateľnými so špičkovými centrami.

Celý článok


Až 2 % detí do päť rokov pijú energetické nápoje

5.4.2024 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Energetické nápoje, tak ako ich poznáme dnes, vznikli v Japonsku v roku 1962, keď zamestnávatelia potrebovali zvýšiť výkon svojich zamestnancov a udržať ich dlhšie v bdelom stave. Vo Veľkej Británii sa už v roku 1929 snažili vyrobiť nápoj, ktorý by zvyšoval energiu chorých v zdravotníckych zariadeniach. Prípravok sa volal Lucozade a ako energetický nápoj sa začal označovať v roku 1983. A hoci tieto nápoje zvyšujú sústredenie, energiu a fyzickú aktivitu, sú určené výlučne pre dospelých. V praxi sa však odborníci stretávajú s nadmernou konzumáciou „energy drinkov“ aj u tínedžerov.

Celý článok


Jarnou kvapkou krvi Zlatomoravčania zachraňujú životy

5.4.2024 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Jarná kvapka krvi prilákala do Nemocnice AGEL Zlaté Moravce darcov zo Zlatých Moraviec aj priľahlých obcí požitavského regiónu. Takto pred štyrmi rokmi nemocnica po dlhej odmlke opäť oživila tradíciu darcovstva krvi, ktorú si ľudia rýchlo obľúbili. Aj včera darovali takmer 8 litrov krvi.

Celý článok


Novinka v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Korekcia kostnej deformity pomocou 3D plánovania v grafických programoch

3.4.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Pred pár dňami sa na ortopedickej sále Nemocnice AGEL Košice-Šaca vykonala skutočne unikátna operácia pod vedením primára Jednodňovej zdravotnej starostlivosti MUDr. Tomáša Ševčíka, MPH. Vďaka technologickej novinke sa docieli nielen presná korekcia, ale aj detailné umiestnenie implantátu v operovanom zápästí.

Celý článok


Všetko o pôrode a materstve len počas troch sedení

2.4.2024 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má pre budúce rodičky pripravený kurz predpôrodnej prípravy s pôrodnou asistentkou a laktačnou poradkyňou. Už pol roka sa teší veľkému záujmu mamičiek, ktoré sa počas troch sedení dozvedia všetky podstatné informácie o dôležitom okamihu ich života. Na kurze, v príjemnom prostredí, získajú užitočné vedomosti o pôrode, šestonedelí, aj o starostlivosti o novorodenca.

Celý článok


Pacienti spomedzi špecializovaných zdravotníckych zariadení 2 krát ohodnotili Kardiocentrum AGEL ako najlepšie

26.3.2024 / Kardiocentrum AGEL

„Dve prvé miesta v kategórii špecializované zdravotnícke zariadenia v hodnotení pacientov/poistencov nielen ZP Dôvera, ale aj Všeobecnej zdravotnej poisťovne hodnotím ako výnimočné úspechy nášho Kardiocentra aj celej spoločnosti AGEL. V centre všetkého nášho snaženia je pacient, preto víťazstvá v anketách pacientskej spokojnosti nielen súkromnej, ale aj štátnej poisťovne nás utvrdzujú v správnosti nastúpenej cesty."

Celý článok


Svetový deň boja proti tuberkulóze: Liečba pacienta je dlhodobá, počet prípadov v posledných rokoch mierne vzrástol

22.3.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila 24. marec za Svetový deň boja proti tuberkulóze. Odhady hovoria o 9 miliónoch nových prípadov ochorenia ročne, pričom jedna pätina postihnutých zomiera. Liečba tuberkulózy je zdĺhavá a na začiatku vyžaduje hospitalizáciu. O jej rizikových faktoroch, diagnostike a spôsobe liečby sme hovorili s lekárkou pneumologicko-ftizeologickej ambulancie Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Miroslavou Fečaninovou.

Celý článok


Seniori sú na dehydratáciu náchylnejší, pitný režim si musia strážiť

22.3.2024 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pri príležitosti Svetového dňa vody, ktorý si pripomíname 22. marca, je potrebné upriamiť pozornosť na dôležitosť pitného režimu, obzvlášť u starších ľudí. Mnohí seniori v dôsledku jeho podceňovania trpia dehydratáciou, čo môže skomplikovať ich zdravotný stav.

Celý článok


Pozor na prehýbajúce sa veľkonočné stoly, mnoho ochorení začína práve na tanieri

22.3.2024 / AGELLAB SK

Veľká noc je významný kresťanský sviatok, s ktorým sa v našich končinách spája množstvo tradícií. K ním neodmysliteľne patria i tradičné jedlá, ktoré, bohužiaľ, nie sú práve najdiétnejšie. Aj ich nadmerná konzumácia či precitlivenosť tela na rôzne potraviny môže zatriasť organizmom. Viete, na čo si dať pozor?

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen otvára pôrodnicu novej generácie

20.3.2024 / Nemocnica AGEL Zvolen

Rok v znamení rozsiahlej rekonštrukcie, 2,2 milióna preinvestovaných eur a hodiny mimoriadneho nasadenia mnohých odborníkov. Aj to stojí za pôrodnicou novej generácie, ktorú dnes oficiálne otvorila Nemocnica AGEL Zvolen. Rodičkám ponúka 4 nové samostatné pôrodné izby, ktoré nahradili klasické pôrodné sály. Poskytuje im tak pocit komfortu, bezpečia a intimity s možnosťou neustálej prítomnosti sprevádzajúcej osoby.

Celý článok


„To, čo nás naučí prax, sa v žiadnych knihách nájsť nedá,“ hovorí sociálna pracovníčka handlovského senior centra

19.3.2024 / Nemocnica AGEL Handlová

Úloha sociálnych pracovníkov je v mnohých oblastiach života celkom nenahraditeľná. Sociálna pracovníčka z handlovského Senior centra svätej Kataríny je presvedčená, že túto profesiu nestačí vyštudovať, treba mať na ňu, v prvom rade, osobnostné predpoklady. Na významný a jedinečný prínos tohto povolania každoročne upozorňuje Svetový deň sociálnej práce, ktorý pripadá na 19. marca.

Celý článok


Záchranárske vrtuľníky budú pristávať priamo v levickej nemocnici

15.3.2024 / Nemocnica AGEL Levice

Dlhoročným problém s pristávaním záchranárskych vrtuľníkov bude minulosťou. Od dnes totižto budú môcť pristávať na spevnenej ploche priamo pred urgentným príjmom. Zabezpečí sa tak rýchlejšia dostupnosť lekárskej pomoci v akútnych prípadoch.

Celý článok


„Kvôli alkoholu som zabudol na to, ako mám rád túto prácu.“ Metódy liečebnej pedagogiky odkrývajú psychiatrickým pacientom vlastné hodnoty

15.3.2024 / Nemocnica AGEL Levoča

Psychiatrické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča je jej najväčším oddelením s kapacitou vyše 100 lôžok a spádovou oblasťou viac ako 350 000 obyvateľov. V rámci zdravotnej starostlivosti pacienti tohto oddelenia podstupujú aj rôzne typy terapií akými sú biblioterapia, ergoterapia či arteterapia. Liečebné pedagogičky psychiatrického oddelenia levočskej nemocnice Mgr. Alena Suchareková a Bc. Zuzana Snopková v rozhovore priblížili ich prácu a skúsenosti z praxe.

Celý článok


Jarné sympózium Nemocnice AGEL Košice-Šaca: Špecialisti internej medicíny si vymenili vedecké poznatky a skúsenosti

15.3.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa uskutočnilo historicky 1. jarné sympózium internistov. Odborného podujatia zameraného na aktuálne trendy a inovácie v oblasti internej medicíny sa zúčastnilo viac ako sto lekárov a špecialistov.

Celý článok


Krompašská nemocnica zakúpila vankúše na dojčenie

14.3.2024 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy majú mamičky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia k dispozícii pohodlné vankúše na dojčenie. Oddelenie sa aj takto snaží neustále zlepšovať poskytované služieb pre mamičky počas ich pobytu v pôrodnici. Špeciálne navrhnuté vankúše poskytujú podporu a pohodlie pri dojčení dieťaťa a umožňujú dojčiť vo viacerých polohách. Mamičky si vankúše môžu zapožičať počas pobytu v nadštandardných izbách u službukonajúcej sestry.

Celý článok


Prepuknutie alergie v seniorskom veku už dnes nie je nič výnimočné. Ako ju rozoznať od obyčajného prechladnutia?

13.3.2024 / Nemocnica AGEL Handlová

Alergia sa môže rozvinúť v každom veku, aj v seniorskom. Obyčajne v jej začiatkoch ľudí zrazu začne trápiť senná nádcha, alergia na potraviny či na lieky, ktoré im predtým nespôsobovali problémy. Ani samotná liečba alergie u starších pacientov nie je jednoduchá, treba pri nej brať ohľad na ich ostatné diagnózy.

Celý článok


Pacienti Zlatomoravskej nemocnice majú nový operačný stôl

12.3.2024 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V snahe neustáleho skvalitňovania poskytovaných zdravotníckych služieb zakúpila Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pre centrálne operačné sály nový operačný stôl. Ide v poradí už o druhú investíciu do obnovy operačných stolov v krátkej dobe, ktorá poukazuje na postupnú modernizáciu oddelenia.

Celý článok


Riaditelia nemocníc sa stretli po včerajšej mimoriadnej situácii v UNLP

8.3.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Riaditeľ Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice (UNLP) MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD., MPH sa prišiel osobne poďakovať generálnemu riaditeľovi Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavlovi Rusnákovi, MBA za pomoc a spoluprácu s ošetrením zranených po včerajšom požiari v košickej nemocnici.

Celý článok


Pacienti spomedzi špecializovaných zdravotníckych zariadení ohodnotili Kardiocentrum AGEL ako najlepšie

7.3.2024 / Kardiocentrum AGEL

Pacienti za minulý rok z fakultných a univerzitných nemocníc najlepšie hodnotia Detskú fakultnú nemocnicu (DFN) Košice. Naopak, najhoršie sa umiestnila Fakultná nemocnica Trnava. Zo všeobecných nemocníc má najlepšie hodnotenie Hornooravská nemocnica s poliklinikou Trstená, najhoršie má Všeobecná nemocnica s poliklinikou Veľký Krtíš. Vyplýva to z rebríčka nemocníc súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera.

Celý článok


Majster sveta a najsilnejší Slovák po zranení rehabilitoval v bánovskej nemocnici

6.3.2024 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pred pár týždňami ho po vážnom zranení dostávali do formy fyzioterapeutky na rehabilitačnom oddelení Nemocnice AGEL Bánovce, dnes sa pripravuje na majstrovstvá sveta. Reč je Bánovčanovi Róbertovi Valachovi, ktorý reprezentuje Slovensko v silovom trojboji a má na svojom konte nejeden svetový úspech.

Celý článok


Prácou farmaceuta je aj výroba liekov. Nový prístroj skracuje tento proces o viac ako pol hodiny

5.3.2024 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje nemocničnú aj verejnú lekáreň. Jej farmaceuti vyrábajú niektoré lieky individuálne. Okrem najčastejšie pripravovaných kapsúl pripravujú rôzne roztoky, sirupy, kvapky, čapíky, masti a krémy pri splnení všetkých hygienických predpisov. Najčastejšie pripravujú liečivé kapsuly, ktorých dokážu naraz vyrobiť aj 2000 kusov. Aký je postup ich výroby? Prečo a kedy si lieky v lekárni musia vyrábať?

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca mapuje zdravotný stav bývalých reprezentantov

4.3.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca a Slovenský futbalový zväz (SFZ) sa dohodli na aktívnej spolupráci. Do Diagnostického centra postupne prichádzajú futbalisti s jasným zámerom – čo najdetailnejšie zmapovať svoj zdravotný stav. Za jeden deň a bez čakania.

Celý článok


Zlatomoravská nemocnica od dnes ruší zákaz návštev

4.3.2024 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Po mesiacoch platnosti zákazu návštev na oddeleniach ho dnes zlatomoravská nemocnica ruší. Od pondelka 4. marca môžu rodinní príslušníci a ich známi navštíviť pacientov hospitalizovaných v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce za predpokladu dodržania stanovených opatrení.

Celý článok


Stratu sluchu si seniori spočiatku vôbec neuvedomujú: Ako sa jej vyhnúť?

1.3.2024 / Nemocnica AGEL Bánovce

Tretí marcový deň je známy aj ako Svetový deň sluchu a počutia. Sluch je mimoriadne dôležitý zmysel, o ktorý seniori prichádzajú častejšie ako ľudia v produktívnom veku. Ako problémy so sluchom odhaliť už v počiatočných štádiách? Ako vznikajú? A sú vôbec liečiteľné? Aj na tieto otázky odpovedala MUDr. Miriama Šatalová, lekárka z Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Handlovská nemocnica investovala do nového operačného stola

29.2.2024 / Nemocnica AGEL Handlová

Dopyt po zákrokoch jednodňovej starostlivosti v handlovskej nemocnici neustále rastie. S cieľom zvyšovania komfortu a skvalitňovania zdravotnej starostlivosti sa preto postupne modernizuje aj vybavenie operačných sál. Tentoraz nemocnica zakúpila nový operačný stôl.

Celý článok


Hrebeň, masážne lopty, šatkovanie, náparka či bezkáblový monitoring: Budúce mamičky v Nemocnici AGEL Košice-Šaca majú na výber z množstva moderných pôrodných techník a pomôcok

29.2.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Začiatkom januára 2024 sa kolektív Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca zúčastnil kurzu Funkční přístupy k porodu pod vedením pôrodnej asistentky Anny Kohutovej a fyzioterapeutky Olgy Gruberovej s cieľom skvalitniť starostlivosť o rodiace ženy. Počas dvojdňovej vzdelávacej aktivity sa naučili, ako využiť aktivitu rodičky a dieťaťa, biomechaniku panvy a gravitáciu v prospech pôrodu.

Celý článok


Komárňanská nemocnica privítala žiakov Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy

29.2.2024 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno opätovne privítala žiakov 3. a 4. ročníka Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy s vyučovacím jazykom maďarským a slovenským s cieľom motivovať ich k práci v zdravotníctve a priblížiť im ju v praxi.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici na oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie rozšírili ponuku vykonávaných procedúr

27.2.2024 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno vďaka zakúpeniu nových prístrojov rozšírila ponuku poskytovaných procedúr fyziatricko-rehabilitačnej ambulancie. Zvýšila sa tak dostupnosť a rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Sestra a brat: Krátky príbeh o úseku ošetrovateľstva v Kardiocentre AGEL Košice-Šaca

27.2.2024 / Kardiocentrum AGEL

Bez sestier, sanitárov a laborantov by poskytovanie zdravotnej starostlivosti v nemocniciach, ani ambulanciách nebolo možné. V Kardiocentre AGEL Košice-Šaca zodpovedajú za úsek ošetrovateľstva Mgr. Diana Exelová, MPH a PhDr. Martin Vaľko. Porozprávali nám o tom, čo zažívali pri vytvorení ošetrovateľského kolektívu v novom zdravotníckom zariadení, o mimotelovom obehu, ale aj o drobných radostiach života.

Celý článok


Kežmarská nemocnica má k dispozícii mobilný RTG prístroj

27.2.2024 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL má pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti k dispozícii mobilný RTG prístroj. Toto mobilné zariadenie umožňuje vykonávať röntgenové snímky mimo röntgenového pracoviska. Využíva sa najčastejšie pri vyšetrovaní pacientov z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, JIS interného a JIS novorodeneckého oddelenia.

Celý článok


V nemocnici v Skalici operoval známy odborník

26.2.2024 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Štyri výkony implantácií veľkých končatinových kĺbov vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica sa vykonali za účasti doc. MUDr. Tomáša Tomáša, PhD, prednostu I. ortopedickej kliniky Fakultnej nemocnice sv. Anny v Brne, ktorý ich v tomto zariadení aj sám realizoval. Operačný prístup tohto špičkového operatéra je náročnejší a zložitejší pre lekára, ale šetrnejší pre pacienta.

Celý článok


Saunovanie a jeho účinky na zdravie

23.2.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V zimnom období patrí saunovanie medzi obľúbené relaxačné aktivity, ktoré majú priaznivý účinok na fyzické a psychické zdravie človeka. O správnom spôsobe saunovania a jeho zdravotných účinkoch sme sa rozprávali s lekárkou Kliniky liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Janou Zápachovou.

Celý článok


Nezisková organizácia Zdravie pre Záhorie venovala nemocnici nové vybavenie

22.2.2024 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Zariadenie pre rýchle (šokové) zachladenia jedla, tzv. šoker, a 18 prenosných tašiek Media Emergencies mohla nadácia zakúpiť Fakultnej nemocnici AGEL Skalica vďaka príspevkom z 2 % daní, ktoré ľudia venovali v roku 2023 neziskovej organizácii Zdravie pre Záhorie.

Celý článok


Skalická nemocnica má Majstra Slovenska v chôdzi

20.2.2024 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Bc. Milan Rízek, ktorý pôsobí v Nemocnica AGEL Skalica ako masér, zvíťazil v Halových pretekoch v Bratislave v kategórii veteránov v chôdzi na 3000 m s časom 12:56.46 čím prekonal 20 rokov starý rekord olympijského chodca a Majstra Európy z 1990 Pavla Blažeka 13:38.05.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bratislava: Nová éra rehabilitačnej starostlivosti na Slovensku

19.2.2024 / Nemocnica AGEL Bratislava

Neďaleko centra Bratislavy, v lokalite Krásna Hôrka, sa otvára nová kapitola modernej medicíny. Nemocnica AGEL Bratislava, novozaložené liečebné zariadenie, sa už teraz môže pýšiť tým, že je najväčším centrom robotickej rehabilitácie na Slovensku. Cieľom vedenia novej nemocnice je stať sa najlepšou rehabilitačnou nemocnicou v krajine, a to ako z hľadiska úrovne medicíny, tak aj technického vybavenia. Toto zariadenie ponúka nielen špičkové technológie, ale aj novú nádej pre pacientov, ktorí hľadajú cestu k zlepšeniu svojho zdravotného stavu. Celý projekt bol financovaný z vlastných zdrojov. Celková investícia do výstavby a vybavenia zdravotníckou technikou presiahla sumu 12 miliónov eur.

Celý článok


Deti pod vplyvom alkoholu tvoria až 10 % privezených prípadov

19.2.2024 / Nemocnica AGEL Levice

Na Slovensku žije takmer štyristotisíc ľudí, ktorí sú závislí od alkoholu a tento počet stále narastá. Cieľom kampane Suchý február je zvýšiť povedomie o jeho škodlivosti na zdravie a životy ľudí.

Celý článok


Úspešný rok plný inovácií a kvalitnej zdravotnej starostlivosti na rádiodiagnostickom oddelení v Nemocnici AGEL Komárno

16.2.2024 / Nemocnica AGEL Komárno

Rádiodiagnostické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno si za minulý rok pripísalo sériu významných míľnikov. Po slávnostnom odovzdaní MRI pracoviska sa 16. januára 2023 uskutočnilo prvé vyšetrenie. Školenie personálu, ktoré zdravotníkom zabezpečilo potrebné vedomosti a zručnosti na poskytovanie diagnostických služieb a uzatvorenie zmlúv so zdravotnými poisťovňami predstavovali základ pre uspokojenie dopytu po tejto zdravotnej starostlivosti v regióne.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca vykonávajú vonkajší obrat plodu: Inovatívny prístup Gynekologicko-pôrodníckej kliniky otvára mamičkám nové možnosti

16.2.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Gynekologicko-pôrodnícka klinika Nemocnice AGEL Košice-Šaca neustále napreduje, a to aj vďaka jej prednostovi doc. MUDr. Erikovi Dosedlovi, PhD., MBA, ktorý denne zlepšuje zdravotnícke postupy a techniky. Najnovšie sa tak šačianska gynekológia môže pochváliť implementáciou inovatívnych prístupov k vonkajšiemu obratu plodu. Ide o techniku, ktorá je známa svojimi výhodami v optimalizácii polohy plodu pred pôrodom, vďaka čomu sa budúcim mamičkám otvárajú ďalšie možnosti pre ich pôrodný plán.

Celý článok


Bezpečnosť pacienta: Aké sú riziká chirurgických zákrokov a úskalia práce personálu z operačných sál?

15.2.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Práca sestier z operačných sál je pre verejnosť anonymná, preto sa jej častokrát dostáva menej pozornosti, než si v skutočnosti zaslúži. Európsky deň perioperačnej ošetrovateľskej starostlivosti sestier (15. február) vyhlásený v roku 2006 Európskou asociáciou sestier z operačných sál (EORNA) je príležitosťou vyzdvihnúť ich náročnú a nezastupiteľnú prácu. Tento deň je zároveň určený na podporu maximálnej bezpečnosti pacientov na celom svete. O špecifickej práci vyžadujúcej vysoko profesionálne zručnosti, fyzickú a emocionálnu odolnosť a spôsobe, akým personál operačných sál zaisťuje bezpečnosť pacientov, sme sa zhovárali s vedúcou sestrou Operačného centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca Mgr. Petrou Gašparovou.

Celý článok


Perioperačná starostlivosť - kroky na kontrolu, uchovanie a zveľadenie zdravia v súvislosti s operáciou

15.2.2024 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Perioperačná starostlivosť je komplexný proces, ktorý zahŕňa rôzne aspekty starostlivosti s cieľom zaistiť bezpečnosť a pohodu pre pacienta počas celej chirurgickej procedúry v niekoľkých fázach. Jednoducho povedané, ide o starostlivosťou o pacienta pred operáciou, počas operačného zákroku a bezprostredne po ňom. Práve 15. február je venovaný tejto „špeciálnej“ ošetrovateľskej starostlivosti.

Celý článok


Krv darovaná s láskou: Valentínsky mobilný odber prilákal desiatky prvodarcov

14.2.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hematologicko-transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca v spolupráci s Univerzitným vedeckým parkom TECHNICOM včera zorganizovali valentínsky mobilný odber krvi. Na výzvu „Daruj kvapku krvi s láskou“ zareagovalo sedemdesiat dobrovoľníkov, vďaka ktorým sa podarilo získať takmer 28 litrov nenahraditeľnej tekutiny.

Celý článok


Krvnú plazmu je možné darovať už aj v levočskej nemocnici

14.2.2024 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča začala na Valentína odoberať krvnú plazmu. Prví dvaja dobrovoľníci majú prvé darovanie úspešne za sebou. Krvná plazma sa používa na priemyselné spracovanie liekov a liečiv, ktoré sú nevyhnutné pri liečbe ochorení. Proces darovania sa pohybuje v časovom rozmedzí 45 – 60 minút. Záujemcovia by mali mať viac ako 60 kilogramov a predchádzajúce skúsenosti s darovaním krvi. Frekvencia darovania krvnej plazmy je pre darcu minimálne každé dva týždne.

Celý článok


Pacientom bánovskej nemocnice prinesie úľavu bezbolestná rázová vlna

13.2.2024 / Nemocnica AGEL Bánovce

Bánovská nemocnica má vo svojej výbave ďalšiu novinku. Je ňou prístroj spájajúci bezbolestnú rázovú vlnu s diatermiou, teda hĺbkovým prehrievaním tkanív. Ošetrenie je obzvlášť vhodné pri bolestiach chrbta, kĺbov, svalov, pri pätovej ostrohe, problémoch s karpálnym tunelom či tenisovým lakťom.

Celý článok


Návštevy v Nemocnici AGEL Komárno sú opäť povolené

12.2.2024 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno po dlhých týždňoch platnosti dnes ruší zákaz návštev pacientov na oddeleniach. Od 12. februára 2024 je možné navštíviť v nemocnici príbuzného, a to za dodržania stanovených podmienok.

Celý článok


Projekt „Krv darovaná s láskou“ doplnila zlatomoraveckej nemocnici zásoby životodarnej tekutiny o 15 litrov

9.2.2024 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Láska má mnoho podôb a jedna z tých najkrajších je nezištná pomoc. Podať pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú, sa týždeň pred Valentínom rozhodlo až 36 dobrovoľných darcov, z toho 9 prvodarcov. Nemocnici AGEL Zlaté Moravce včera krv venovali súrodenci, spolužiaci, priatelia, ale aj jednotlivci.

Celý článok


Chirurgické oddelenie krompašskej nemocnice vykonalo v minulom roku vyše 1 800 operácií

7.2.2024 / Nemocnica AGEL Krompachy

Chirurgické oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy vykonalo v roku 2023 vyše 1 800 operácií. Najvyšší počet operačných zákrokov tvorili hernie (pruhy), a to až 11 % z celkového počtu. Chirurgická ambulancia vyšetrila 26 560 pacientov a oddelenie sa postaralo o 1 806 hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Negatívny vplyv mobilných zariadení na zrak

6.2.2024 / Nemocnica AGEL Levice

Svetový deň bez mobilu, ktorý si pripomíname 6. februára, poskytuje príležitosť na zastavenie sa a zamyslenie nad vplyvom mobilných zariadení na zdravie nášho zraku. Táto iniciatíva vyzýva ľudí k odpojeniu sa od digitálnych obrazoviek.

Celý článok


Revolučná operačná metóda v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Ako jediní na Slovensku operujú deformity nohy bez jaziev

6.2.2024 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca sa môže pochváliť ďalším úspechom na poli ortopédie. Primár Kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny UPJŠ LF MUDr. Roman Totkovič realizuje unikátnu operačnú techniku ako jediný na Slovensku. Nová metóda prináša riešenie pre mnohé diagnózy na nohe, nezanecháva jazvy a výrazne skracuje čas rekonvalescencie.

Celý článok


Najčastejšie liečenou onkologickou diagnózou je rakovina prsníka

5.2.2024 / Nemocnica AGEL Komárno

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. V Nemocnici AGEL Komárno už vyše 5 rokov funguje moderné onkologické stredisko. Vďaka výbornému technickému vybaveniu, skvelému manažmentu, špičkovým odborníkom a minimálnym čakacím lehotám, má onkologické centrum stabilne popredné miesto na onkologickej mape Slovenska.

Celý článok


Rehabilitácia prinavracia onkologickým pacientom stratené sebavedomie

5.2.2024 / Nemocnica AGEL Bánovce

Štvrtého februára si pripomíname Svetový deň boja proti rakovine. S onkologickými pacientami sa nezriedka stretávajú aj rehabilitační pracovníci bánovskej nemocnice. Práve rehabilitácie totiž pacientom s rakovinou pomáhajú obnoviť funkcie pohybového systému, ale aj vyrovnať sa s úzkosťou a prinavrátiť, častokrát, stratené sebavedomie.

Celý článok


Začína sa suchý február: „Kým u mladších ľudí majú problém s alkoholom skôr muži, v skupine seniorov sú to zasa ženy,“ hovorí primárka oddelenia dlhodobo chorých

1.2.2024 / Nemocnica AGEL Handlová

Ako ste na tom s alkoholom? Aj tento rok si to môžete preveriť v rámci iniciatívy Suchý február. Mnohých možno prekvapí, že problémy s alkoholom sa netýkajú len mladých ľudí a ľudí v produktívnom veku, ale aj seniorov. Práve o alkoholizme u staršej generácie porozprávala primárka oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


S potravinovými intoleranciami sa dá plnohodnotne žiť, treba ich však včas odhaliť

1.2.2024 / AGELLAB SK

Potravinové intolerancie nepatria medzi život ohrozujúce ochorenia, svojimi príznakmi však značne ovplyvňujú každodennú kvalitu života. Ich prejavy ľahko pripíšete stresu či rýchlemu životnému štýlu a keďže prichádzajú oneskorene, ich diagnostika nie je jednoduchá. Moderné technológie v laboratórnej diagnostike však dokážu spoľahlivo odhaliť intolerancie už z jedinej krvnej vzorky. Laboratóriá AGELLAB navyše od februára prinášajú ďalšie nové balíčky vyšetrení so zľavou.

Celý článok


Levočská nemocnica vykonala v roku 2023 vyše 1100 operácií

31.1.2024 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča vykonala v roku 2023 vyše 1100 operačných zákrokov. Oddelenie všeobecnej a úrazovej chirurgie v roku 2023 prešlo zásadnou zmenou a presťahovalo do zrekonštruovaných priestorov. V priestoroch urgentného príjmu bola spustená prevádzka novej a kompletne vybavenej operačnej sály zameranej na ortopedickú a traumatologickú operatívu. Koncom roka prebehlo zaškolenie personálu k používaniu novej artroskopickej veže.

Celý článok


Demencia: Boj s neodvrátiteľnou realitou

30.1.2024 / Nemocnica AGEL Levice

Demencia, postihujúca milióny ľudí po celom svete, je stav, ktorý ovplyvňuje život nielen diagnostikovaných pacientov, ale aj ich rodín. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie v roku 2020 trpelo demenciou viac ako 50 miliónov ľudí z celej svetovej populácie.

Celý článok


Spochybňovať potrebu a zaradenie Kardiocentra AGEL je hazard so životmi pacientov

29.1.2024 / Kardiocentrum AGEL

Na Slovensku ročne zomrie v dôsledku srdcovo-cievnych ochorení 25-tisíc ľudí a pacientov s týmito zdravotnými ťažkosťami každoročne pribúda. V európskom rebríčku odvrátiteľných úmrtí, na ktorých sa rozhodujúcou mierou podieľajú práve srdcovo-cievne ochorenia, sme na chvoste. Slovensko je krajinou s tretím najvyšším počtom ľudí, ktorí zomierajú zbytočne - na ochorenia, ktorým sa dá predchádzať, resp. úspešne ich liečiť. Dôvod? Stále nízka dostupnosť špecializovanej zdravotnej starostlivosti. V rámci Európskej únie patríme medzi štáty s najväčším nedostatkom kardiocentier. Je preto zarážajúce, že napriek týmto alarmujúcim skutočnostiam je opozičnými poslancami na čele s bývalým zamestnancom spoločnosti AGEL Petrom Stachurom spochybňovaná potreba špičkového zdravotníckeho zariadenia Kardiocentrum AGEL Košice-Šaca, ako aj jeho zaradanie v rámci kategorizácie nemocníc. Tým Petrom Stachurom, ktorý bol počas výstavby kardiocentra zamestnaný v spoločnosti AGEL na manažérskej pozícii, a proti výstavbe kardiocentra nikdy nenamietal. Naopak, za nadštandardných manažérskych podmienok, ktoré mu boli v AGELi vytvorené, mohol prispieť k zlepšovaniu slovenského zdravotníctva. Prispieť prácou. Očakávania vedenia spoločnosti však nenaplnil a zmluva s ním bola ukončená. Jeho osobná pomsta voči AGELu však má podobu, ktorá neškodí len menu spoločnosti, ale predovšetkým pacientom.

Celý článok


Pľúcna ambulancia handlovskej nemocnice rozšírila svoje vybavenie: nový prístroj zrýchli a zjednoduší diagnostiku

29.1.2024 / Nemocnica AGEL Handlová

Do výbavy pľúcnej ambulancie Nemocnice AGEL Handlová pribudol nový prenosný ultrazvuk. Prístroj, ktorý nemocnici darovala Nadácia AGEL, výrazne zrýchli a zjednoduší diagnostický proces.

Celý článok


Levická nemocnica má profesionálnu laktačnú konzultantku

29.1.2024 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice posilnila svoj tím o profesionálnu laktačnú konzultantku Rút Guťanovú, vyškolenú Inštitútom pre podporu dojčenia, ktorý vzdeláva výhradne zdravotnícky personál, teda sestry a lekárov. Cieľom je posilniť podporu pre matky v oblasti dojčenia. Nová laktačná konzultantka prináša bohaté skúsenosti a odbornosť, ktoré sú neoceniteľné pre mamičky z hľadiska jednoduchšieho a správneho dojčenia. Nové informácie ocenia nielen prvorodičky, ale aj mamičky, ktoré už s dojčením majú skúsenosti.

Celý článok


Spochybňovať potrebu a zaradenie Kardiocentra AGEL je hazard so životmi pacientov

29.1.2024 / AGEL SK

Na Slovensku ročne zomrie v dôsledku srdcovo-cievnych ochorení 25-tisíc ľudí a pacientov s týmito zdravotnými ťažkosťami každoročne pribúda. V európskom rebríčku odvrátiteľných úmrtí, na ktorých sa rozhodujúcou mierou podieľajú práve srdcovo-cievne ochorenia, sme na chvoste. Slovensko je krajinou s tretím najvyšším počtom ľudí, ktorí zomierajú zbytočne - na ochorenia, ktorým sa dá predchádzať, resp. úspešne ich liečiť. Dôvod? Stále nízka dostupnosť špecializovanej zdravotnej starostlivosti. V rámci Európskej únie patríme medzi štáty s najväčším nedostatkom kardiocentier. Je preto zarážajúce, že napriek týmto alarmujúcim skutočnostiam je opozičnými poslancami na čele s bývalým zamestnancom spoločnosti AGEL Petrom Stachurom spochybňovaná potreba špičkového zdravotníckeho zariadenia Kardiocentrum AGEL Košice-Šaca, ako aj jeho zaradenie v rámci kategorizácie nemocníc. Tým Petrom Stachurom, ktorý bol počas výstavby kardiocentra zamestnaný v spoločnosti AGEL na manažérskej pozícii, a proti výstavbe kardiocentra nikdy nenamietal. Naopak, za nadštandardných manažérskych podmienok, ktoré mu boli v AGELi vytvorené, mohol prispieť k zlepšovaniu slovenského zdravotníctva. Prispieť prácou. Očakávania vedenia spoločnosti však nenaplnil a zmluva s ním bola ukončená. Jeho osobná pomsta voči AGELu však má podobu, ktorá neškodí len menu spoločnosti, ale predovšetkým pacientom.

Celý článok


Dýchavičnosť či pískanie pri dýchaní nepodceňujte, môže ísť o signály závažného ochorenie dýchacích ciest

22.1.2024 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Pľúca, jeden z piatich životne dôležitých orgánov ľudského tela, ktorý je nevyhnutný pre udržanie života aj preto, lebo jeho hlavnou úlohou je výmena kyslíka a oxidu uhličitého v tele. Sú teda kľúčovým orgánom v procese dýchania a udržiavania homeostázy (rovnováha vnútorného prostredia) v tele. Jednou z najzávažnejších chorôb pľúc je chronická obštrukčná choroba, ktorú môže signalizovať aj zníženie fyzickej aktivity a vysoký krvný tlak.

Celý článok


Kežmarská nemocnica pokračuje v príprave žien na pôrod a materstvo

22.1.2024 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, otvorila v septembri 2023 Centrum predpôrodnej prípravy. Budúce rodičky kežmarskej nemocnice tu nájdu príjemné prostredie, v ktorom sa pripravia na praktické aspekty pôrodu, šestonedelia aj starostlivosti o novorodenca. Cieľom prípravy je odstrániť strach, obavy a navodiť pozitívny postoj ženy k celému pôrodu, čo sa darí vďaka individuálnemu prístupu personálu nemocnice. Kurz predpôrodnej prípravy odporúčajú aj mamičky, ktoré ho už absolvovali.

Celý článok


Chrípková sezóna sa ešte nekončí. Pre seniorov môže byť obzvlášť nebezpečná

19.1.2024 / Nemocnica AGEL Bánovce

Obdobie od októbra do mája sa každoročne označuje pojmom chrípková sezóna. Zmeny počasia, ale aj zvýšená chorobnosť na respiračné infekty v tomto období pravdepodobne potrápia všetky vekové kategórie – pre seniorov však môžu byť obzvlášť nebezpečné.

Celý článok


Levická nemocnica má akútny nedostatok krvi

18.1.2024 / Nemocnica AGEL Levice

Aj rok 2023 bol na hematológii a transfuziológii v Nemocnici AGEL Levice obdobím, kedy sa darcovia krvi spojili v jednotnom úsilí poskytnúť životodarnú kvapku nádeje pre tých, ktorí ju najviac potrebujú. Momentálne však toto zdravotnícke zariadenie eviduje nedostatok krvi všetkých krvných skupín, akútne však potrebujú najmä darcov s krvnou skupinou 0 negatív.

Celý článok


Ureaplazmy – skrytá hrozba intímnej starostlivosti

17.1.2024 / Nemocnica AGEL Levice

Ureaplazmy sú mikroorganizmy, ktoré sa stali z jedným z menej známych ochorení, no predsa im treba venovať zvýšenú pozornosť. Ich necharakteristické príznaky z nich môžu robiť „tichého zabijaka“.

Celý článok


Neznalosť, alebo politické ambície za životy pacientov?

17.1.2024 / AGEL SK

O zaradení Kardiocentra AGEL do IV. úrovne nemocníc podmienečne rozhodlo MZ SR na základe odporúčaní Rady pre tvorbu siete kategorizovaných nemocníc s ohľadom na jeho jedinečnosti, špecifiká a prínos pre zdravotníctvo na Slovensku, čo zákon nezakazuje. Spoločnosti Kardiocentrum AGEL teda bolo zákonným postupom vydané právoplatné rozhodnutie Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o podmienečnom zaradení do siete vo IV. úrovni. Navyše, zdravotnícke zariadenie má dva roky na obhájenie svojho podmienečného zaradenia na základe splnenia zákonných kritérií pre danú úroveň kategorizácie, pričom štatút špecializovanej nemocnice zariadenie dostalo už v júli 2023.

Celý článok


Skalická ortopédia oslavuje 30 rokov činnosti. Ročne vykoná približne 1 200 operácií

15.1.2024 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Písal sa dátum 10. 1. 1994, keď v dnešnej Fakultnej nemocnici AGEL Skalica začalo fungovať samostatné ortopedické oddelenie. Oddelenie zakladal MUDr. Ján Černý, ktorý v nemocnici stále pôsobí a spolu s ním pri zrode stáli aj sestry Miroslava Čemanová, Monika Černá a Marta Gulová, ktoré taktiež v nemocnici pracujú dodnes.

Celý článok


V roku 2023 pritieklo od darcov do levočskej nemocnice 883,8 litrov krvi Paradox: Mesiac s najnižším počtom dní bol historicky rekordným v počte darcov

15.1.2024 / Nemocnica AGEL Levoča

Darcovia krvi priniesli v minulom roku do Nemocnice AGEL Levoča úctyhodných 883 800 ml krvi. Je to až o 229 500 ml krvi viac ako v roku 2022. Oddelenie sa teší z rekordného mesiaca február, v ktorom privítali najviac darcov krvi v histórii fungovania oddelenia. Až 12 % evidovaných darcov tvorili prvodarcovia. Pod najmenší počet darcov sa podpísalo dovolenkové obdobie. Približne 2/3 darcov tvoria muži a 1/3 ženy.

Celý článok


Kežmarská nemocnica vykonala v minulom roku viac ako 1400 operácií

15.1.2024 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člena skupiny AGEL, sa v roku 2023 vykonalo 1428 operačných zákrokov. Gynekologické operácie tvorili viac ako polovicu z celkového počtu zákrokov. Najsilnejším mesiacom v rámci operačných výkonov bol október, v ktorom sa vykonalo dokopy 146 operácií. Desať percent chirurgických operácií bolo z odboru cievnej chirurgie, ktorej špecializovanú ambulanciu spustila kežmarská nemocnica do prevádzky v septembri 2023.

Celý článok


Pľúcne chlamýdie a mykoplazmy

12.1.2024 / Nemocnica AGEL Levice

Pľúcne chlamýdie a mykoplazmy sú mikroorganizmy spôsobujúce respiračné infekcie, ktoré môžu mať vážne zdravotné následky. V ambulancii pneumológie a ftizeológie ročne evidujú približne 15 % pacientov s podozrením práve na tieto ochorenia.

Celý článok


Krompašská nemocnica eviduje za vlaňajšok 843 pôrodov. Štvrtý rok po sebe sa narodilo viac chlapcov ako dievčat.

10.1.2024 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy sa v roku 2023 pri 843 pôrodoch narodilo 847 bábätiek. Trendom posledných štyroch rokov je vyšší počet narodených chlapcov. Krompašská nemocnica eviduje v roku 2023 o 23 pôrodov viac ako v roku 2022. Počet predčasne narodených detí v minulom roku predstavuje z celkového počtu pôrodov 4 %. Nevšednými menami medzi novorodencami boli napríklad Jeremiáš, Allaz či Melek.

Celý článok


V levickej nemocnici opäť vykonali špecializované prehliadky pre mladých športovcov

9.1.2024 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice v spolupráci s Nemocnicou AGEL Levoča už niekoľko rokov zabezpečuje špecializované prehliadky pre mladých športovcov. V januári sa ich zúčastnilo 73 členov športového basketbalového klubu ŠKB Junior Levice a športového futbalového klubu KFC Kalná nad Hronom.

Celý článok


Rok 2023 priniesol zvolenskej pôrodnici 1 112 bábätiek a množstvo noviniek

5.1.2024 / Nemocnica AGEL Zvolen

Uplynulý rok bol pre pôrodnicu v Nemocnici AGEL Zvolen plný zmien. Napriek tomu, že od konca marca sa kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii rodilo na dočasnej pôrodnej sále, pôrodnosť to nijako neovplyvnilo. Na svet prišlo 1 112 detí, čo je len o 9 novorodencov menej, ako v roku 2022.

Celý článok


V skalickej nemocnici platí zákaz návštev

5.1.2024 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica na základe zhoršenej epidemickej situácie vo výskyte vírusových ochorení, ktoré spôsobujú epidemické šírenie ochorení dýchacích ciest, pristupuje k zákazu návštev na lôžkových oddeleniach s účinnosťou od 5. januára 2024 až do odvolania.

Celý článok


Zdravotníci urgentného príjmu v levickej nemocnici mali počas Silvestra plné ruky práce

4.1.2024 / Nemocnica AGEL Levice

Posledný deň v roku bol na urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Levice rušnejší ako obyčajne. Oproti bežným dňom narástol počet pacientov, ktorí potrebovali lekársku pomoc. Situácia na Silvestra bola ďalšou skúškou pre zdravotnícky personál, ktorý čelil viacerým náročným prípadom a neustálemu tlaku. Počas silvestrovskej noci bolo na urgentnom príjme v levickej nemocnici ošetrených celkovo takmer 70 pacientov.

Celý článok


Vedúca sestra urgentného príjmu vo Zvolene venuje voľný čas deťom z detského domova

4.1.2024 / Nemocnica AGEL Zvolen

Fenomén voľného času je pre mnohých pracujúcich skľučujúcou témou, pretože sa zdá, že ho nikdy nie je dostatok. V zdravotníctve je to ešte o čosi citeľnejšie, keďže život zdravotníkov sa riadi službami, v ktorých nie je zakotvená pravidelnosť. Je preto obdivuhodné, ak sa títo ľudia rozhodnú svoj vzácny voľný čas venovať druhým. Medzi takých patrí aj Mgr. Katarína Liptáková, vedúca sestra urgentného príjmu Nemocnice AGEL Zvolen, ktorá sa venuje dobrovoľníctvu v centre pre deti a rodiny. V roku 2024 navyše plánuje pre deti novinky v spolupráci s Nadáciou AGEL.

Celý článok


Kežmarská nemocnica eviduje za minulý rok 726 pôrodov. Po troch rokoch chlapčenskej prevahy sa v roku 2023 narodilo viac dievčat.

4.1.2024 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá je členom skupiny AGEL, sa v roku 2023 pri 726 pôrodoch narodilo 732 bábätiek. Rok 2023 prerušil trojročnú šnúru, v ktorej bolo narodených viac chlapcov ako dievčat. Vyše 50 % percent detí sa narodilo vo váhovej kategórii 3000 – 3999 gramov. Minuloročné štatistiky evidujú takmer 30 % slobodných mamičiek a 6 % percent rodičiek pod vekovou hranicou 18 rokov. Trinásť novorodencov sa narodilo ešte pred príchodom do nemocnice.

Celý článok


Prvé novoročné bábätko v levickej nemocnici sa narodilo necelú hodinu po polnoci

3.1.2024 / Nemocnica AGEL Levice

V úvode roka 2024 mali v Nemocnici AGEL Levice o jeden dôvod na oslavu viac. Prvé novoročné bábätko sa vypýtalo na svet necelú hodinu po polnoci.

Celý článok


Levická pôrodnica posilňuje svoju pozíciu moderného zariadenia

22.12.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice pokračuje v posilňovaní špičkovej starostlivosti zakúpením ďalších prístrojov, ktoré zvýšia komfort nielen pacientom, ale aj personálu.

Celý článok


Dobrovoľní darcovia Vianočnou kvapkou krvi otvorili svoje srdcia ušľachtilým činom

21.12.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Predvianočné obdobie je čas, kedy majú ľudia k sebe bližšie nielen vľúdnym slovom, ale i dobrým skutkom. Potvrdilo sa to dnes, 21. decembra 2023, kedy sa na pracovisku hematológie a transfúziológie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce stretlo 22 dobrovoľných darcov s dobrým úmyslom a veľkým srdcom. Nemocnica tak symbolicky - Vianočnou kvapkou krvi zavŕšila odbery v tomto roku.

Celý článok


Prvá pomoc pri „sviatočných nehodách“

21.12.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Ako sa zachovať pri zapichnutej kosti v krku počas vianočnej večere? Viete podať prvú pomoc pri dusení sa s jedlom alebo ošetriť popáleniny? Poradí skúsený anestéziológ a intenzivista Nemocnice AGEL Zlaté Moravce MUDr. Milan Rebek.

Celý článok


Ambulancia pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých levočskej nemocnice bude presťahovaná

18.12.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča pristupuje k prevádzkovým zmenám. Od 20. 12. 2023, od 16:00 hod. (streda) bude Ambulancia pevnej ambulantnej pohotovostnej služby (PAPS) pre dospelých presťahovaná do bývalých priestorov chirurgickej ambulancie (budova starej chirurgie, prízemie).

Celý článok


Krompašská nemocnica má ako jedna z prvý na Slovensku pôrodný gauč

15.12.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy neustále vylepšuje služby a poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre svoje rodičky. Predvianočným darčekom pre gynekologicko-pôrodnícke oddelenie je pôrodný gauč. Jeho investícia predstavovala 5 500 eur.

Celý článok


Komárňanská nemocnica splnila najvyššie kritéria kvality a bezpečnosti Spojenej akreditačnej komisie. Predstavila tiež výsledok ďalšej fázy rekonštrukcie.

14.12.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno za účasti ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej dnes predstavila výsledok ďalšej rozsiahlej investície do rekonštrukcie zdravotníckeho zariadenia. Pavilón E sa vďaka reinvestícii Nitrianskeho samosprávneho kraja stal energeticky úspornou budovou, ktorá šetrí náklady, životné prostredie a zlepšuje podmienky pre pacientov aj personál. To, že nemocnica neustále napreduje nielen vo zvyšovaní štandardu, ale aj v medicínskom rozvoji potvrdzuje i skutočnosť, že splnila kritériá kvality Spojenej akreditačnej komisie (SAK) a získala vysoko uznávanú akreditáciu kvality zdravotníckeho zariadenia. Na Slovensku ju má aktuálne iba komárňanská nemocnica a Nemocnica AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Žiarska nemocnica je kvôli nedostatku personálu nútená pozastaviť prevádzku pôrodnice

14.12.2023 / Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom

Nedostatok personálu, ktorý je základným predpokladom pre poskytovanie bezpečnej zdravotnej starostlivosti, vyústil do nevyhnutného rozhodnutia dočasne pozastaviť činnosť pôrodnice v Nemocnici AGEL Žiar nad Hronom na obdobie troch mesiacov s účinnosťou od 15. decembra 2023. Starostlivosť o rodičky z regiónu bude kapacitne zabezpečená v špičkových zariadeniach v sieti - v Nemocnici AGEL Zvolen a v Nemocnici AGEL Levice.

Celý článok


Komárňanskú nemocnicu navštívili študenti slovenského gymnázia

12.12.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Vedúca farmaceutka Nemocnica AGEL Komárno predstavila poskytovanie farmaceutickej a klinicko- farmaceutickej starostlivosti študentom Gymnázia v Komárne. Aj takto sa AGEL snaží motivovať mladých ľudí k štúdiu farmácie a vychovávať si budúcich kolegov.

Celý článok


Skalická nemocnica dočasne sťahuje neurológiu

11.12.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL z dôvodu výstavby nových priestorov dočasne sťahuje neurologické oddelenie, ambulancie aj ambulancie klinickej psychológie a psychoterapie.

Celý článok


Humanitný koncert priniesol detskému oddeleniu krompašskej nemocnice viac ako 2 200 EUR

8.12.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Adventné obdobie v Krompachoch odštartovalo tradičným humanitárnym koncertom „Ozveny rodnej zeme“ v Kultúrnom dome. Organizátormi podujatia sú Humanitná spoločnosť „Humanita pre život“ Spišské Vlachy a Košické folklórne štúdio. Výťažok z 31. ročníka tohto podujatia vo výške viac ako 2 200 EUR poputuje detskému oddeleniu Nemocnice AGEL Krompachy. Účinkujúcimi v programe boli Jaroslav Dvorský, sólista Opery ŠD Košice či folklórny súbor Železiar z Košíc.

Celý článok


Výmenu ramenného kĺbu robia aj odborníci v levickej nemocnici

8.12.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Výmena ramenného kĺbu (RSA) je operačný zákrok, ktorý sa vykonáva v indikovaných prípadoch za účelom zlepšenia kvality života pacienta v prípade degeneratívnych ochorení kĺbu, alebo v úrazových indikáciách v prípade viacúlomkových zlomenín horného konca ramennej kosti u starších ľudí. V Nemocnici AGEL Levice takto ročne pomôžu približne dvom desiatkam pacientov.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK a Slovenská akadémia vied podpísali zmluvu o spolupráci

8.12.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Skupina AGEL, Slovenská akadémia vied a Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL podpísali rámcovú zmluvu o vzájomnej spolupráci. Kooperovať budú v oblasti vedy, výskumu a vývoja a pri príprave spoločných projektov.

Celý článok


Telocvičňa Nemocnice AGEL Zlaté Moravce dostala moderný šat

7.12.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce uplynulé dva mesiace pracovala na revitalizácii priestorov telocvične, ktorú využívajú prevažne pacienti nelôžkového oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Investovala do nej viac ako 7-tisíc eur.

Celý článok


Mikuláš vyčaroval úsmev na tvárach pacientov handlovskej nemocnice

6.12.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Hovorí sa, že úsmev lieči a práve psychická pohoda často vplýva aj na fyzické zdravie pacientov. Hospitalizácia v predvianočnom období a odlúčenie od rodiny môžu byť veľmi náročné, preto sa vedenie handlovskej nemocnice rozhodlo pacientom na lôžkových oddeleniach a klientom Senior centra Svätej Kataríny pripraviť prekvapenie práve na sviatok svätého Mikuláša.

Celý článok


Chladné počasie je rizikové aj z hľadiska ochorení močových ciest a mechúra

5.12.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Náhle ochladenie, nepredvídateľné počasie alebo nevhodné oblečenie. Toto všetko sa môže podpísať pod zdravotné komplikácie, ktoré často vyústia do zápalu močových ciest a močového mechúra. Koho najčastejšie postihujú, kedy navštíviť lekára a aké problémy môžu nastať, sme sa spýtali MUDr. Violy Filipovičovej, urologičky z Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Levočský lekársky deň 2023. Konferencia privítala po štvorročnej prestávke viac ako 100 účastníkov

1.12.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča usporiadala po štvorročnej prestávke Levočský lekársky deň, ktorý ma dlhoročnú tradíciu. Prvý ročník sa konal ešte v roku 1990 a jeho kontinuitu prerušila pandémia Covid-19. Ústredná téma má názov: Významné postavenie menších nemocníc pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti v regióne. Odborné prednášky pre lekárov sú rozdelené do štyroch blokov s rôznymi tematickými okruhmi.

Celý článok


Do výbavy bánovskej nemocnice pribudol nanoartroskop: Moderná metóda prispeje k výraznému zrýchleniu diagnostického procesu

1.12.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Rozšíri spektrum poskytovaných služieb a výrazne skráti diagnostický proces a čakanie na zákrok. Reč je o nanoartroskopii – modernej diagnostickej a terapeutickej metóde, ktorú vďaka novému prístroju realizujú odborníci v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Do levickej nemocnice pribudlo nové prístrojové vybavenie

30.11.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Levická nemocnica sa snaží stále vylepšovať a modernizovať nie len svoje priestory, ale aj prístroje, ktoré pomôžu zvýšiť kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti pre ambulantných alebo hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Na Slovensku sa ročne diagnostikuje 2 000 ochorení rakoviny prostaty. Dôležitú úlohu zohráva prevencia.

28.11.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Každý rok mesiac november spája mužov po celom svete. Symbolom hnutia Movember sa stali výrazné fúzy a brady. Kampaň Movember sa snaží odstrániť tabuizáciu diskusií o mužskom zdraví a podporovať preventívne prehliadky u urológa. A bojovať tak proti rakovine prostaty.

Celý článok


Novinky z operačnej sály. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce kúpila novú artroskopickú vežu

24.11.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nová artroskopická veža s príslušenstvom je k dispozícii lekárom na operačnej sále v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Celková čiastka vynaložených finančných prostriedkov do obnovy presiahla 70 tisíc eur. Nová zdravotná technika prešla technologicky veľkým posunom najmä v oblasti zobrazenia a bezpečnosti pacienta.

Celý článok


Komárňanská nemocnica bola hostiteľom významného stretnutia

24.11.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnicu AGEL Komárno poctili svojou návštevou významní hostia z oblasti vzdelávania, a to profesor Dr. Béla Merkely, PhD. rektor Univerzity Semmelweis z Budapešti a Dr. Melinda Nagy, PhD. prorektorka pre akreditáciu a zabezpečovanie kvality Univerzity Selyeho v Komárne.

Celý článok


Tradícia darovania krvi v Handlovej je obnovená „Medicína je plná inovácií, ale krv sa nedá ničím nahradiť,“ hovorí riaditeľka nemocnice

23.11.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Darcov krvi nikdy nie je dosť a od nenahraditeľnej tekutiny závisí život každého z nás. Aj to bol dôvod, prečo handlovská nemocnica spojila sily s radnicou mesta Handlová a mobilnou odbernou jednotkou AGEL Merea, aby možnosť darovať krv opäť priniesli aj do tohto regiónu. Posledný odber tohto roka je naplánovaný na december.

Celý článok


Skupina AGEL sa na vysokoškolskej pôde opäť predstavila ako atraktívny zamestnávateľ

23.11.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Dňa stáží, ktorý 23. novembra 2023 organizovalo Univerzitné poradenské centrum Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach, sa aj tentokrát zúčastnila Skupina AGEL. Ako trojnásobný víťaz prestížnej ankety Najzamestnávateľ budúcim lekárom odprezentoval atraktívne možnosti pracovných stáží v sieti svojich zdravotníckych zariadení.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Bánovce začne platiť zákaz návštev, dôvodom je zvýšený výskyt respiračných ochorení

21.11.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

V Nemocnici AGEL Bánovce začína od zajtra, t.j. od 22. novembra 2023, platiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Potreba dočasného zákazu návštev vyplynula zo zhoršenej epidemiologickej situácie. Rozhodnutie je platné do odvolania.

Celý článok


Rehabilitačné pracovisko Nemocnice AGEL Zlaté Moravce má unikátny prístroj

21.11.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V rámci rozšírenia spektra poskytovaných služieb, skvalitňovania zdravotnej starostlivosti a modernizácie rehabilitačného pracoviska zakúpila Nemocnica AGEL Zlaté Moravce viacero nových prístrojov za takmer 50 tisíc eur. Jeden z nich je aj rázová vlna fokusovaná - najmodernejšia neinvazívna alternatíva k chirurgickému zákroku. Pomáha liečiť chronické aj akútne bolesti. Využitie fokusovanej rázovej vlny je širokospektrálne.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila psychiatrickú ambulanciu

21.11.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice neustále pracuje na tom, aby svojim pacientom poskytovala vyšší komfort a aby rozširovala rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Otvorenie novej psychiatrickej ambulancie je ďalším krokom k tomu, aby nemocnica vyšla v ústrety pacientom.

Celý článok


Kežmarská nemocnica mení adresu prevádzky ambulancie pevnej pohotovostnej služby pre dospelých

20.11.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, pristupuje k prevádzkovým zmenám. Od 21. 11. 2023 (utorok) bude ambulancia pevnej pohotovostnej služby pre dospelých presťahovaná do bývalých priestorov vakcinačného centra na Hviezdoslavovej ulici č. 27 (budova polikliniky).

Celý článok


Zdravotnícky personál komárňanskej nemocnice prispieva k zníženiu antimikrobiálnej rezistencie aj terapeutickým monitorovaním hladín dvoch antibiotík - gentamicínu a vankomycínu

16.11.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Európsky deň povedomia o antibiotikách, ktorý vytvorilo Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb sa oslavuje 18. novembra 2023 v spolupráci so Svetovým týždňom povedomia o antimikrobiálnej rezistencií Svetovej zdravotníckej organizácie a trvá od 18. do 24. novembra 2023. Témou Svetového týždňa povedomia o antimikrobiálnej rezistencií tento rok ostáva Spoločná prevencia antimikrobiálnej rezistencie, podobne ako v roku 2022.

Celý článok


Bánovská nemocnica v rámci bezplatného screeningu diabetu odhalila viacerých rizikových pacientov

16.11.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Diabetes, ľudovo nazývaný cukrovka, je chronické nevyliečiteľné ochorenie, ktorého výskyt narastá nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Mnohí odborníci sa o cukrovke dokonca vyjadrujú, že je epidémiou tretieho tisícročia. V utorok 14. novembra si Svetový deň diabetu pripomenuli aj v bánovskej nemocnici, kde pri tejto príležitosti pripravili vo vestibule nemocnice screening pre verejnosť.

Celý článok


Jedinečná možnosť pre pacientov s rozsiahlym a dlhotrvajúcim poškodením kože: Inovatívny biomateriál podporuje hojenie

16.11.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Vedecký tím z Ústavu materiálového výskumu SAV v Košiciach, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v spolupráci so Vzdelávacím, vedeckým a výskumným inštitútom AGEL a Nemocnicou AGEL Košice-Šaca odprezentovali významné výsledky výskumu týkajúceho sa inovatívneho biomateriálu a jeho perspektívy v terapii defektov kože počas vedeckého seminára, ktorý sa uskutočnil dňa 15. novembra 2023 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca za účasti vedenia zdravotníckeho zariadenia.

Celý článok


MOVEMBER je o prevencii napriek absencii ťažkostí

15.11.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

November v zdravotníctve už tradične patrí iniciatíve MOVEMBER, ktorá pripomína dôležitosť prevencie pri diagnostike rakoviny prostaty a vyjadruje spolupatričnosť so všetkými, ktorí s touto diagnózou žijú. Na Slovensku každoročne diagnostikujú rakovinu prostaty 2 000 mužom, 600 z nich tomuto ochoreniu každý rok podľahne. Aj napriek tomu absolvuje pravidelnú preventívnu prehliadku u urológa iba približne 6 % Slovákov.

Celý článok


Kežmarská nemocnica má vďaka Nadácii AGEL nový prístroj

15.11.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

NADÁCIA AGEL použila výťažok 2 % z dane na nákup a darovanie desiatich špeciálnych prístrojov pre sedem nemocníc skupiny AGEL SK. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL získala vďaka tejto iniciatíve hysteroskop – špeciálne medicínske zariadenia používané na diagnostiku a liečbu gynekologických problémov vyskytujúcich sa v maternici. Využívajú sa na centrálnych operačných sálach v rámci gynekologických operačných výkonov.

Celý článok


Svetový deň diabetu: „Cukrovka nie je len o aplikácii inzulínu, ale aj o vhodnej diéte a fyzickej aktivite,“ hovorí diabetologička

14.11.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Nebolí, ale zabíja. Reč je o diagnóze diabetes mellitus, známej ako cukrovka, ktorou na Slovensku trpí každý štrnásty obyvateľ. Až 25 % pacientov trpiacich cukrovkou pritom o svojom ochorení ani netuší. S cieľom zvýšiť povedomie o tomto ochorení si každoročne pripomíname Svetový deň diabetu, ktorým je 14. november.

Celý článok


Levočská nemocnica má vďaka Nadácii AGEL nový prístroj

14.11.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

NADÁCIA AGEL použila výťažok z 2% z dane na nákup a darovanie desiatich špeciálnych prístrojov pre sedem nemocníc skupiny AGEL SK. Nemocnica AGEL Levoča získala prístroj Boso ABI (Ankle-Brachial Index). Je to diagnostické zariadenie určené na meranie Ankle-Brachial Indexu, čo je dôležitý ukazovateľ stavu krvného obehu v dolných končatinách. Prístroj sa nachádza vo všeobecnej ambulancii pre dospelých.

Celý článok


Príbeh novopečenej mamičky z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

10.11.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Pôrod je jedinečným a dôležitým okamihom v živote každej ženy a jej rodiny. Je to proces, ktorý si vyžaduje osobitnú pozornosť a odbornú starostlivosť. Prebieha niekoľkými fázami vrátane otvorenia krčka maternice, samotného pôrodu dieťaťa až po pôrod placenty. Priebeh pôrodu je veľmi individuálny a môže sa líšiť. O svoju skúsenosť na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice sa podelila aj mamička Nikoleta.

Celý článok


Pľúcna ambulancia bánovskej nemocnice vykonáva špeciálne vyšetrenia, ktoré prispeli k skvalitneniu diagnostiky

9.11.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pľúcnu ambulanciu Nemocnice AGEL Bánovce vyhľadávajú pacienti nielen z regiónu, ale aj zo širokého okolia. Vďaka skúsenej pneumologičke MUDr. Ľubici Schutovej a nadštandardnému prístrojovému vybaveniu ambulancie tam totiž môžu absolvovať viaceré špeciálne vyšetrenia, na ktoré sa v iných zdravotníckych zariadeniach čaká celé mesiace.

Celý článok


Movember je mesiacom povedomia o rakovine prostaty: „Pri ťažkostiach s močením zahoďte predsudky a vyhľadajte odborníka,“ vyzýva urologička

8.11.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

November je mesiacom, ktorý sa už tradične spája so zvyšovaním povedomia o rakovine prostaty. Počet pacientov trpiacich týmto ochorením sa každoročne zvyšuje, pritom stačí tak málo – absolvovať preventívnu prehliadku u urológa. Rakovina prostaty totiž začína nenápadne, no až v 90 % prípadov je liečiteľná, ak je odhalená včas. O tom, ako sa ochorenia prostaty prejavujú, aj ako prebieha samotná preventívna prehliadka, porozprávala lekárka urologickej ambulancie Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Viola Filipovičová.

Celý článok


Rehabilitačný tím kežmarskej nemocnice rozširuje svoje pôsobenie

7.11.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má od minulého roka k dispozícii tím rehabilitačných pracovníkov pod vedením atestovanej lekárky fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie MUDr. Jany Galkovej. Tím sa rozrástol o novú fyzioterapeutku a svoje pôsobenie rozšíril aj do novootvoreného Centra predpôrodnej prípravy.

Celý článok


AGEL Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici získalo ocenenie za skríning

6.11.2023 / AGEL Mammacentrum sv. Agáty

Mammacentrum spĺňa najvyšiu garantovanú kvalitu pre mamografický skríning na základe plnenia európskych indikátorov kvality mamografického skríningu vyhodnocovaných v Slovenskej republike v roku 2022.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová platí zákaz návštev, dôvodom je zvýšený výskyt respiračných ochorení

6.11.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

V Nemocnici AGEL Handlová začína dnešným dňom, t.j. od 6. novembra 2023, platiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach a tiež v Senior centre Svätej Kataríny. Potreba dočasného zákazu návštev vyplynula zo zhoršenej epidemiologickej situácie. Rozhodnutie je platné do odvolania.

Celý článok


Správna komunikácia s pacientom je dôležitá. Levická nemocnica preškolila celý personál

2.11.2023 / Nemocnica AGEL Levice

Komunikácia zdravotného pracovníka s pacientom a príbuznými môže byť občas náročná. Levická nemocnica sa snaží spraviť všetko preto, aby mala kvalifikovaný personál aj v tomto odvetví, a preto zorganizovala školenia komunikácie s pacientom pre celý personál, ktoré sa konali v etapách.

Celý článok


Žiarska nemocnica je kvôli nedostatku personálu nútená pozastaviť prevádzku pôrodnice. Kvôli kritériám optimalizácie siete nemocníc (OSN) nie je možne udržať personál

31.10.2023 / Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom

Dlhodobý problém nedostatku zdravotníckeho personálu prinútil vedenie Nemocnice AGEL Žiar nad Hronom pozastaviť nepretržitú 24-hodinovú prevádzku gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia predbežne na tri mesiace. Zmeny nastanú v druhej polovici decembra tohto roka. Prevádzka gynekologickej ambulancie aj plánovaných operačných výkonov sa nemení. Pre budúce rodičky však spoločnosť AGEL prináša viacero náhradných alternatív poskytnutia kvalitnej a dostupnej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Obľúbené aj zatracované – 1. november je svetový deň vegánstva

31.10.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Vegánstvo je veľmi diskutovaný spôsob stravovania, ktorý získal svoju popularitu najmä v posledných rokoch. Aj napriek tomu, že sa o ňom hovorí ako o novodobom trende, jeho základy siahajú až do starovekého Grécka. Spája sa s ním tiež mnoho mýtov či rozporuplných názorov, pravdou však zostáva, že vegánstvo samo o sebe neškodí, pokiaľ k nemu pristupujeme s rozvahou. Na Slovensku sa k vegánskemu spôsobu stravovania hlásia približne 2 % populácie.

Celý článok


Chorobnosť v regióne stúpa. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zakázala návštevy

31.10.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V účinnosťou od 1. novembra platí pre lôžkové oddelenia Nemocnice AGEL Zlaté Moravce zákaz návštev. Súhlas s návštevou, za predpokladu dodržania hygienicko-epidemiologických podmienok – návleky na obuv, nosenie ochranného rúška alebo respirátora, môže vo výnimočných prípadoch udeliť primár oddelenia alebo službukonajúci lekár. Rozhodnutie je platné do odvolania.

Celý článok


Imunita seniorov sa spamätáva omnoho dlhšie, ako imunita mladého človeka

30.10.2023 / Nemocnica AGEL Zvolen

Október je známy aj ako mesiac úcty k starším, počas ktorého vyjadrujeme uznanie a rešpekt zástupcom najstaršej generácie. Jeseň života, rovnako ako aj jeseň ako ročné obdobie však so sebou prináša mnoho nástrah v podobe civilizačných ochorení i sezónnych nákaz. Imunita seniorov je pritom omnoho zraniteľnejšia, ako imunita ľudí v produktívnom veku. Prečo je to tak?

Celý článok


Komárňanská nemocnica poskytuje rehabilitačné cvičenia po pôrode

30.10.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno neustále pre svojich pacientov zvyšuje komfort a zavádza mnohé novinky. Jednou z nich, ktorá určite mimoriadne poteší čerstvé mamičky, je popôrodná rehabilitácia priamo na oddelení gynekológie a pôrodníctva.

Celý článok


„Samovyšetrenie prsníkov a absolvovanie preventívnych prehliadok je dôležitejšie, ako si ženy myslia,“ hovorí v rámci kampane Pink október primárka bánovskej nemocnice

27.10.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Október je na celom svete mesiacom povedomia o rakovine prsníka. Do kampane Pink október sa zapojila aj Nemocnica AGEL Bánovce. Cieľom je nielen vyjadriť podporu ženám, ktoré so zákerným ochorením bojujú, ale aj upozorniť na dôležitosť prevencie. Jednou z jej foriem je sonografické vyšetrenie prsníkov, ktoré v rámci bánovskej nemocnice ročne absolvuje približne 1200 žien.

Celý článok


V krompašskej nemocnici platí zákaz návštev

26.10.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

V účinnosťou od 26. 10. 2023 platí pre lôžkové oddelenia Nemocnice AGEL Krompachy zákaz návštev. Súhlas s návštevou môže vo výnimočných situáciách udeliť primár oddelenia alebo službukonajúci lekár za dodržiavania hygienických podmienok – návleky na obuv, nosenie ochranného rúška alebo respirátora. Rozhodnutie je platné do odvolania.

Celý článok


Strava bohatá na vitamíny, spánok a zníženie stresu - podpora imunity v sychravom medziobdobí

26.10.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V jesennom a zimnom období je veľmi dôležité podporovať vlastnú obranyschopnosť, a to najmä vyváženou zdravou stravou bohatou na vitamíny a minerálne látky. Práve ňou telu dopĺňame potrebné živiny. Lekárka MUDr. Mária Eliášová z oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Zlaté Moravce nám porozprávala, ako podporiť imunitný systém počas sychravých, jesenných dní.

Celý článok


Správne umývanie rúk dokáže spomaliť šírenie infekcií v detských kolektívoch

26.10.2023 / AGELLAB SK

Detské choroby sú prirodzenou súčasťou vývoja imunitného systému. S novým školským rokom však dokážu potrápiť deti i rodičov, najmä vtedy, ak sa opakovane vracajú. Pobyt v detských kolektívoch je však nevyhnutný pre to, aby sa detská imunita oboznámila s možnými hrozbami a vedela na ne správne reagovať.

Celý článok


Mesiac zdravých pŕs: Technika samovyšetrovania v kombinácii s preventívnou prehliadkou u lekára a následnou preventívnou mamografiou predstavuje tú najlepšiu ochranu

25.10.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča má v prevádzke aj mamografické pracovisko v zrekonštruovaných priestoroch s modernou špičkovou technikou. Primárka rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Elena Loumová je špecialistkou mamografického pracoviska, ktoré je pre ňu srdcovou záležitosťou. V rozhovore poskytla informácie, prečo je mamografia dôležitá a kedy je potrebné vyšetrenie podstúpiť. Oddelenie počas celého mesiaca aktívne podporuje myšlienku ružového októbra, ktorý vnímame aj ako mesiac povedomia o rakovine prsníka.

Celý článok


Centrum predpôrodnej prípravy kežmarskej nemocnice zdobia fotografie od profesionálnej novorodeneckej fotografky Ľubky Čubanovej

23.10.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Ľubka Čubanová je certifikovaná fotografka novorodencov, ktorá Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra darovala množstvo svojich umeleckých diel. Priestory novootvoreného Centra predpôrodnej prípravy tak zdobia nádherné fotografie bábätiek a rodinných portrétov. Aká je najdôležitejšia vlastnosť novorodeneckej fotografky?

Celý článok


„Pacientky si často myslia, že sonografia a mamografia sú rovnocenné, niektoré nálezy sú však detekovateľné len mamograficky,“ upozorňuje pri príležitosti kampane Pink október lekárka handlovskej nemocnice

23.10.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Október je na celom svete mesiacom povedomia o rakovine prsníka. Do kampane Pink október sa zapojila aj Nemocnica AGEL Handlová. Cieľom je nielen vyjadriť podporu ženám, ktoré so zákerným ochorením bojujú, ale aj upozorniť na dôležitosť prevencie. Jednou z jej foriem je sonografické vyšetrenie prsníkov, ktoré v rámci handlovskej nemocnice ročne absolvuje približne tisíc žien.

Celý článok


Bánovská nemocnica začína budovať relaxačnú zónu: Prvým krokom sú búracie práce, ktoré dočasne obmedzia pohyb chodcov pred budovou

20.10.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Budúcim týždňom započnú práce, ktorých cieľom je vybudovanie oddychovej zóny pre pacientov a návštevníkov bánovskej nemocnice. Prvým krokom bude zbúranie rampy pred budovou, ktorá je v havarijnom stave.

Celý článok


Profesijný život zasvätil bánovskej nemocnici: „Každý deň je niečím iný,“ hovorí vedúci údržby Milan Šmidt

19.10.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

V bánovskej nemocnici začínal pracovať ako 24-ročný mládenec, pred pár dňami oslávil okrúhlu šesťdesiatku. Reč je o Milanovi Šmidtovi, ktorý sa už 36 rokov stará o technickú stránku nemocnice, aby v nej fungovalo všetko presne tak, ako má.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice spolu s AGELLAB usporiadali okresný pracovný seminár

19.10.2023 / AGELLAB SK

Sústavné celoživotné vzdelávanie je v zdravotníctve kľúčové pre udržanie vysokého štandardu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Okrem toho, že napreduje medicína ako veda, aj samotné zdravotnícke inštitúcie sa neustále posúvajú vpred, modernizujú a je dôležité, aby o nových možnostiach boli informovaní zdravotníci z celej spádovej oblasti. Nemocnica AGEL Levice sa preto v súčinnosti s laboratóriami AGELLAB rozhodla zorganizovať pracovný seminár, v rámci ktorého lekárom, sestrám i laborantom z okresu predstavili novinky v poskytovaných laboratórnych službách.

Celý článok


„Bolesť lakťa nezanedbávajte. Môže viesť k dlhodobým komplikáciám,“ apeluje smerom k verejnosti skúsený lekár zo zlatomoravskej nemocnice

18.10.2023 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Bolesť v lakťovom kĺbe môže byť spôsobená rôznymi faktormi. Najčastejšie sú to poúrazové stavy následkom športu, vykĺbenia či zlomeniny. Častou príčinou je aj nadmerná záťaž, a to nielen pri športe, ale aj v bežnom živote. Lekár ortopedickej ambulancie z Nemocnice AGEL Zlaté Moravce MUDr. Šimon Kónya objasňuje, že opakovaným a dlhodobým preťažovaním lakťovej oblasti dochádza k zápalovým, ako aj degeneratívnym ochoreniam lakťa.

Celý článok


Sychravé počasie a skracujúce sa dni prispievajú k vzniku jesennej depresie - ohrození sú predovšetkým seniori, osamelí a chorí ľudia

18.10.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Jesenné obdobie sa vo zvýšenej miere spája s pocitmi osamelosti, smútku až depresie. Najvýraznejšie tieto pocity vnímajú predovšetkým seniori, osamelí a chorí ľudia. A hoci sychravé počasie a skracujúce sa dni môžu byť ich spúšťačom, v prípade závažnejších a dlhotrvajúcich prejavov je nutné vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Ako sa s depresiou snažia vysporiadať na oddelení dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová, nám ozrejmila primárka MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno pozastavila návštevy pacientov

16.10.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Dôvodom pozastavenia návštevy pacientov je zvýšený výskyt respiračných ochorení a prevencia.

Celý článok


Ružový október: Spoločne pre silu a nádej

13.10.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Ružový október nie je len o farbe, ale predovšetkým o osvete, vzdelávaní a podpore. Každý rok symbolizuje boj proti rakovine prsníka a zdôrazňuje dôležitosť prevencie. Má za cieľ zvýšiť povedomie o rizikách dôležitosti samovyšetrovania a skríningu. Zároveň vyjadruje podporu tým, ktorí s ochorením bojujú a ich rodinám.

Celý článok


Aj AGEL Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici sa zapája do ružového októbra

12.10.2023 / AGEL Mammacentrum sv. Agáty

Október sa nazýva ružovým októbrom, pretože je to mesiac šírenia povedomia o rakovine prsníka. AGEL Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici sa tiež pridáva a organizuje niekoľko aktivít počas celého októbra.

Celý článok


AGEL dosiahol v kardiovaskulárnej liečbe niekoľko prvenstiev

12.10.2023 / AGEL SK

Až sedem stoviek účastníkov tento rok privítal už XVI. ročník odborného sympózia AGEL, ktorého hlavnou témou boli moderné trendy v kardiovaskulárnej liečbe. So svojimi príspevkami tu vystúpilo viacero špičkových odborníkov, a to zo skupiny AGEL, z fakultných nemocníc, prestížnych zahraničných pracovísk, ale aj lekárskych fakúlt. Na tému riadenia chirurgickej starostlivosti v 21. storočí prehovoril k hosťom napríklad vedúci lekár hrudnej chirurgie z Mayo Clinic Hospital v Spojených arabských emirátoch Norberto Santana Rodríguez. Hovorilo sa aj o početných úspechoch lekárov a sestier z komplexných kardiocentier AGEL v Třinci – Podlesí a Košiciach – Šaci.

Celý článok


Ženy dbajú na prevenciu menej. Jednoduché a dostupné vyšetrenia pritom dokážu zachraňovať životy

11.10.2023 / AGELLAB SK

Za posledných 12 mesiacov absolvovalo preventívne alebo diagnostické vyšetrenia pre samoplatcov v laboratóriách AGELLAB približne o 7,5 % menej žien ako mužov. V rámci PINK Októbra preto laboratórium pripravilo zľavu 20 % na vybrané vyšetrenia pre ženy, aby im pripomenulo dôležitosť prevencie v rámci závažných ochorení postihujúcich práve nežné pohlavie.

Celý článok


Žiarska nemocnica otvorila nové pracovisko spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek v odbore klinická biochémia

10.10.2023 / AGELLAB SK

Žiarska nemocnica rozšírila poskytovanie zdravotnej starostlivosti o pracovisko spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek v odbore klinická biochémia. Spôsobom nepretržitej prevádzky poskytuje odbornú laboratórnu diagnostiku, služby pre zariadenia nemocničnej a ambulantnej starostlivosti.

Celý článok


Komárňanská nemocnica otvorila novú ambulanciu klinickej psychológie

9.10.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má pre pacientov ďalšiu novinku, ktorá prispeje k dostupnejšej zdravotnej starostlivosti. V týchto dňoch otvorila novú ambulanciu klinickej psychológie, ktorá sa nachádza v budove urgentného príjmu. Ambulancia poskytuje aj psychodiagnostické vyšetrenie pre deti od 6 rokov.

Celý článok


V Skalici bežali pre tých, ktorí nemôžu

8.10.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Už druhý ročník charitatívneho behu SKALICKÁ OSMIČKA dnes odštartoval na Námestí slobody v Skalici. Do podujatia Nadácie AGEL, ktorého štartovné bolo odovzdané Filipkovi Veselému a deťom z Centra pre deti a rodiny v Skalici, sa zaregistrovalo až 252 bežcov vrátane 80 detí. Novinkou bola samostatná kategória Nordic walking a chodci. Behu sa zúčastnili aj futbalisti MFK Skalica a hendikepovaný úspešný športovec Ivo Koblasa, autor knihy Nikdy to nevzdám.

Celý článok


Handlovská nemocnica dnes slávnostne otvorila lôžkovú rehabilitáciu: Novovybudované lôžka odľahčia špecializované oddelenia v regióne

5.10.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Skvelá správa pre hornonitriansky región. Nemocnica AGEL Handlová vo štvrtok 5. októbra slávnostne otvorila novozriadené oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Jedna z najmodernejších rehabilitačných jednotiek na Slovensku bola odovzdaná do prevádzky za účasti vedenia spoločnosti AGEL aj primátorky mesta.

Celý článok


Nemocnice AGELu napredujú v projektoch plánu obnovy

3.10.2023 / AGEL SK

Nový supermoderný pavilón chirurgických disciplín v Nemocnici AGEL Zvolen, tzv. hot floor - centrálne pracovisko operačných sál a intenzívnej medicíny v Nemocnici AGEL Levice, ktorá by sa mala premeniť na tzv. monoblok, alebo nový lôžkový pavilón Nemocnice AGEL Skalica, kde pacient dostane komplexnú starostlivosť na jednom mieste. To sú v skratke schválené projekty z výzvy na financovanie veľkých investičných projektov na podporu výstavby a rekonštrukcie nemocníc z Plánu obnovy a odolnosti v celkovej hodnote 118,142 milióna eur s DPH vrátane spolufinancovania. Všetky tri nemocnice sú o krok bližšie k spusteniu stavebných prác, ktoré po dokončení pacientovi prinesú zvýšenie kvality zdravotníckych služieb na úrovni 3. tisícročia.

Celý článok


Vďačnosť môže zlepšiť deň, dokonca zmeniť život. V žiarskej a banskoštiavnickej nemocnici ju preto oslavujú spolu so zamestnancami.

2.10.2023 / Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom

Pocit vďačnosti nie je samozrejmosťou, ale rodí sa v súvislosti s prijatím, pokorou a budovaním zmyslu života. Mesiac október začína vzácnym dňom, venovaný tým, ktorí sa starajú o naše zdravie. V sieti nemocníc AGEL sa na Medzinárodný deň lekárov vyjadruje vďačnosť za ich dôležitú prácu úprimným poďakovaním a sladkou pozornosťou.

Celý článok


Svetový deň srdca: telo ocení, ak sa naučíte zvládať stres

29.9.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Kardiovaskulárne (srdcovo-cievne) ochorenia patria k najzávažnejším diagnózam a celosvetovo tvoria najväčší podiel hospitalizácií. Aby verejnosť poznala rizikové faktory vzniku srdcovo-cievnych ochorení a zároveň spôsoby, ako im predchádzať, vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) 29. september ako Svetový deň srdca.

Celý článok


Po roku sa na skalické námestie vracia SKALICKÁ OSMIČKA

28.9.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

NADÁCIA AGEL tento rok pripravila už druhý ročník charitatívneho behu SKALICKÁ OSMIČKA. Štartovné bude v plnej výške venované Filipkovi Veselému zo Skalice a deťom z Centra pre deti a rodiny Skalica. Zapojiť sa do osem kilometrového behu a pomôcť môžete aj vy, a to už 8. októbra o 10.00 hod.

Celý článok


Pacientom skalického regiónu už slúži nový prístroj magnetickej rezonancie

27.9.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica na rádiodiagnostickom oddelení spustila prevádzku nového prístroja magnetickej rezonancie. Nový prístroj a čiastočná rekonštrukcia pracoviska si vyžiadala investíciu takmer 1,2 milióna eur. Obyvateľom Záhoria sa vďaka nej výrazne skvalitní poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Kežmarská nemocnica otvorila Centrum predpôrodnej prípravy

27.9.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL otvorila Centrum predpôrodnej prípravy. Budúce rodičky kežmarskej nemocnice sa môžu tešiť na príjemné prostredie, v ktorom sa pripravia na praktické aspekty pôrodu, šestonedelia aj starostlivosti o novorodenca. Nové Centrum predpôrodnej prípravy sa nachádza v Centre integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS).

Celý článok


NADÁCIA AGEL darovala bánovskej rehabilitácii nový prístroj

25.9.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Intuitívny, priestorovo nenáročný, jednoduchý na ovládanie a využiteľný pri rôznorodých bolestiach pohybového aparátu. Taký je nový prístroj na dištančnú elektroliečbu, ktorý dostala bánovská nemocnica do daru od NADÁCIE AGEL.

Celý článok


Zamestnanci kežmarskej nemocnice sa aj tento rok zúčastnili Lesného kúpeľa

25.9.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku sa aj tento rok zúčastnili ozdravnej relaxačnej terapie „Lesný kúpeľ“. Konala sa v Národnej rezervácii Morské oko. Karpatské bukové pralesy sľúbia pokoj, spomalenie, relax a žiadny signál. Účastníci relaxačnej terapie sa môžu tešiť na nevšedné liečivé prechádzky lesom, dychové cvičenia a relaxačné techniky.

Celý článok


Vedenie oddelení nemocníc spišského klastra sa stretlo na veľkej gremiálnej porade

22.9.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča sa streli všetci vedúci pracovníci oddelení levočskej, krompašskej a kežmarskej nemocnice. Účelom stretnutia bola účasť na školení pod vedením riaditeľa Spojenej akreditačnej komisie. Spojená akreditační komisia vznikla v roku 1998 a jej poslaním je trvalé zvyšovanie kvality a bezpečia zdravotnej starostlivosti, akreditácia zdravotníckych zariadení, poradenské činnosti a publikačné aktivity.

Celý článok


Po roku sa na skalické námestie vracia SKALICKÁ OSMIČKA

22.9.2023 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL tento rok pripravila už druhý ročník charitatívneho behu SKALICKÁ OSMIČKA. Štartovné bude v plnej výške venované Filipkovi Veselému zo Skalice a deťom z Centra pre deti a rodiny Skalica. Zapojiť sa do osem kilometrového behu a pomôcť môžete aj vy, a to už 8. októbra o 10.00 hod.

Celý článok


Poruchy sluchu - ako ich liečiť a ako im predísť?

21.9.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Sluch je jedným z piatich zmyslov človeka a je mimoriadne dôležité sa oň starať počas celého života. S bolesťami ucha, ale aj s poruchami sluchu sa počas celého roka stretávajú aj odborníci v rámci otorinolaryngologickej (ORL) ambulancie Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Alzheimerova choroba – nepredvídateľný ničiteľ mozgových buniek

20.9.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Začína zmätenosťou a prerastá do úplnej straty logického myslenia. Reč je o Alzheimerovej chorobe, ktorá má svoj svetový deň práve 21. septembra. O tomto vážnom degeneratívnom ochorení mozgu porozprávala primárka oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


Lôžková rehabilitácia handlovskej nemocnice je pripravená privítať prvých pacientov

14.9.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

V apríli tohto roku začala handlovská nemocnica budovať nové lôžkové oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Rehabilitačná ošetrovacia jednotka, ktorá má odľahčiť chirurgické a ortopedické lôžka nemocníc v regióne, privíta prvých pacientov už v druhej polovici septembra.

Celý článok


Kežmarská nemocnica otvorila ambulanciu cievnej chirurgie

14.9.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, otvorila začiatkom septembra novú ambulanciu. Ide o ambulanciu cievnej chirurgie, ktorá sa nachádza v priestoroch Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti. Ordinačné hodiny ambulancie pre pacientov sú pondelok, utorok, štvrtok a piatok v časoch 8:00 – 12:00 a 12:30 – 14:00.

Celý článok


Krompašania darovali krv po prázdninovej prestávke

13.9.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia z Nemocnice AGEL Levoča opäť zavítala do Nemocnice AGEL Krompachy. Po dvojmesačnej prestávke, ktorá bola počas letných prázdnin, darovali Krompašania 4500 ml krvi. Najbližší odber krvi bude realizovaný 9. októbra 2023 v čase 8:00 – 10:30 v pavilóne C, v priestoroch nemocničnej kaplnky.

Celý článok


Svetový deň sepsy: Venózne vstupy, katétre, ale aj dekubity môžu byť vstupnou bránou pre infekciu

13.9.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Sepsa, známa aj ako otrava krvi, je život ohrozujúca reakcia na infekciu. Každoročne 13. septembra na toto vážne ochorenie odborníci upozorňujú v rámci Svetového dňa sepsy. Ako sa sepse vyvarovať a prečo sú na ňu niektorí ľudia náchylnejší? To objasnila primárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce PhDr. MUDr. Mina Bobocká, MBA, MPH.

Celý článok


Medzinárodné sympózium Kardiocentra AGEL Košice-Šaca spojilo odborníkov zo Slovenska a zahraničia

7.9.2023 / Kardiocentrum AGEL

Kardiocentrum AGEL Košice-Šaca zorganizovalo medzinárodné sympózium. Odborného podujatia sa 6. septembra 2023 zúčastnilo viac ako 100 pozvaných hostí vrátane špičkových domácich a zahraničných odborníkov z oblasti kardiovaskulárnej medicíny. Súčasťou odborného programu bola aj prezentácia operácie srdca z robotickej operačnej sály.

Celý článok


Najvhodnejším obdobím na zákroky jednodňovej chirurgie je jeseň

6.9.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová je pripravená po technickej aj personálnej stránke realizovať naplno plánované operácie v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Vzhľadom na spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti je práve nadchádzajúca jeseň najvhodnejším obdobím. Pacienti, ktorí vyžadujú operačné zákroky v oblasti chirurgie, gynekológie a urológie oceňujú najmä krátky pobyt v nemocnici, šetrné a odborné prevedenie týchto zákrokov a krátky čas rekonvalescencie. Lekári zdôrazňujú, že je dôležité operácie neodkladať, ale nájsť si čas na ich absolvovanie. Dnešná technika, lekárska zručnosť, odbornosť a skúsenosti umožňujú menšie operácie absolvovať rýchlo, s elimináciou bolestivosti a času vyžadujúceho PN.

Celý článok


Ambulancia klinickej logopédie kežmarskej nemocnice je presťahovaná

5.9.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Ambulancia klinickej logopédie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL je presťahovaná. Od 4. 9. 2023 sa nachádza na I. poschodí Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti na Huncovskej 40, ktorého hlavný vstup je z cesty od domova dôchodcov. Ambulancia sa venuje celej populácii, prevažne ju navštevujú detskí pacienti, pretože dospelí sú často časovo vyťažení a ostýchajú sa logopéda navštíviť.

Celý článok


Hlavnou zásadou pri hubárčení je zbierať len hríby, ktoré dobre poznáme

4.9.2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Hríby sú výbornou pochúťkou a záľuba v hubárčení má pozitívny vplyv na ľudský organizmus aj z hľadiska pobytu v prírode. Z pohľadu lekárov je však veľmi dôležité, aby sme každý zozbieraný hríb dobre poznali, alebo ich kupovali len z overených zdrojov, bezpečne ich skladovali a správne upravili. Aj lekári v Nemocnici AGEL Bánovce každoročne riešia prípady otravy hubami. Najhoršou a najnebezpečnejšou pre človeka je otrava smrteľne jedovatou muchotrávkou zelenou.

Celý článok


Odpad z liekov: problém pre ekológiu aj verejné financie

28.8.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Lekáreň AGEL Levoča prijíma lieky a liečivá po exspiračnej dobe kvôli správnemu triedeniu nebezpečného odpadu. Na Slovensku medziročne narastá množstvo odpadu z liekov o desiatky ton. Vedúca lekárne Mgr. Lucia Gondová, MPH približuje zásady správania pri likvidácii nespotrebovaných liekov. Spolupráca občanov je pri recyklácii a likvidácii kľúčová. Ako môžeme prispieť k správnemu triedeniu a čo k likvidácii do lekárne vôbec nepatrí?

Celý článok


9. Stredoeurópsky popáleninový kongres poctia svojimi prednáškami uznávaní odborníci zo Slovenska i zahraničia

28.8.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Ako sa vyjadrila MUDr. Soňa Babjáková, lekárka z Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca a členka organizačného výboru 9. Stredoeurópskeho popáleninového kongresu, odborného podujatia sa zúčastní viacero významných osobností súčasnej popáleninovej medicíny.

Celý článok


Komárňanská nemocnica predstavila svoj Rozvojový plán. Pacientov čakajú viaceré pozitívne zmeny

25.8.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Strategický rozvoj Nemocnice AGEL Komárno je už dlhšie podporovaný investíciami nielen z vlastných zdrojov, ale aj prostredníctvom eurofondov. Za posledných päť rokov do budovania nemocnica investovala viac ako 22 mil. eur. V minulom roku to bol napríklad nový urgentný príjem v hodnote 11 mil. eur, ktoré nemocnica vybudovala aj vďaka eurofondom. V roku 2023 predstavovala najväčšiu investíciu suma 1,5 milióna eur na vybudovanie špičkového MRi pracoviska. V priaznivo nastavených investíciách nemocnica plánuje pokračovať aj v týchto dňoch predstavila ďalšie zmeny, ktoré zlepšia komfort a zdravotnú starostlivosť pacientom.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice má k dispozícii nový diagnostický prístroj

25.8.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nový prístroj Bilirubínometer dokáže v priebehu niekoľkých sekúnd diagnostikovať novorodeneckú žltačku. Jeho výhodou nie je len rýchlosť výsledku, ale aj neinvazívny postup diagnostiky pri vyšetrovaní novorodencov.

Celý článok


Dom ošetrovateľskej starostlivosti v handlovskej nemocnici slúži pacientom už dva roky

25.8.2023 / Nemocnica AGEL Handlová

Uplynuli dva roky, čo sa Nemocnica AGEL Handlová rozhodla otvoriť Dom ošetrovateľskej starostlivosti ako chýbajúci medzičlánok následnej starostlivosti. Opodstatnenosť tohto rozhodnutia a perspektíva zariadenia do budúcnosti sa aj s dvojročným odstupom potvrdila.

Celý článok


Prvá roboticky asistovaná operácia srdca na Slovensku. Liečbu skráti z mesiacov na týždne

24.8.2023 / AGEL SK

Prof. MUDr. František Sabol, PhD., MPH, MBA: Kardiochirurg musí mať pokoru. Robotických operačných prístrojov je na Slovensku niekoľko. V kardiochirurgii sa prístroj da Vinci využíva iba v Kardiocentre AGEL v košickej Šaci. Telemanipulátor odstráni mikroskopický tras rúk chirurga, úkony sú preto presnejšie ako pri klasickej operácii srdca. (Text zdroj: Korzár Košice)

Celý článok


Chirurgia levočskej nemocnice je presťahovaná

23.8.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča presťahovala chirurgické oddelenie. Zrekonštruovaný Pavilón chirurgických odborov disponuje siedmimi nadštandardnými izbami s vlastným sociálnym zariadením, štandardnými izbami a operačnými sálami, nachádza sa v bývalom pavilóne urologického oddelenia. V priestoroch urgentného príjmu je poskytovaná chirurgická, traumatologická a ortopedická ambulantná starostlivosť. Ústavná pohotovostná služba (ÚPS) je prevádzkovaná v Pavilóne chirurgických odborov.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici pomáha štvornohý liečiteľ

16.8.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno neustále zlepšuje podmienky pre pacientov a prináša i netradičnejšie novinky, akou je aj animoterapia. Oddelenie dlhodobo chorých v rámci canisterapie prvýkrát privítalo štvornohého liečiteľa. Blue je 10 mesačný psík plemena zlatý retriever, ktorý po svojom dedkovi Roverovi zdedil svoju prítulnosť, veľkú empatiu a lásku k ľuďom.

Celý článok


Cesta do pôrodnice. Čo by si mala pribaliť budúca mamička?

16.8.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Každá budúca mamička chce prežiť svoje prvé chvíle s bábätkom v zdraví, pohodlí a bez zbytočných komplikácií tak, aby si z nemocnice odniesla tie najkrajšie spomienky. Jednou z vecí, ktorá jednoznačne pomôže celému procesu je správna príprava na pôrod, ale aj samotné zbalenie všetkých dôležitých vecí. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL si pre budúce rodičky pripravila prehľadný zoznam potrebných vecí, na ktoré by si nemali zabudnúť.

Celý článok


Spoločnosť AGEL, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach a Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL podpísali Rámcovú zmluvu o vzájomnej spolupráci

15.8.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Cieľom spolupráce subjektov je aplikácia poznatkov vedy a výskumu v rámci riešenia aktuálnych a koncepčných úloh, skvalitňovanie realizácie odborných aktivít a riešenie úloh vyplývajúcich z potrieb zmluvných strán. Slávnostný podpis zmluvy sa uskutočnil 14. augusta 2023 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Komárňanská nemocnica oslávila rok fungovania urgentného príjmu

10.8.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno pre rokom prvýkrát pre verejnosť oficiálne otvorila priestory moderného a plne vybaveného urgentného príjmu tretieho tisícročia. Jeho veľkým prínosom pre pacientov aj personál je prepojenie s interným a chirurgickým pavilónom tak, aby bola pacientovi v čo najrýchlejšom čase poskytnutá kvalitná zdravotná starostlivosť na jednom mieste.

Celý článok


Krompašská nemocnica eviduje zvýšený počet „letných“ zranení

10.8.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Zdravotníci z Nemocnice AGEL Krompachy sa počas prázdnin stretávajú so zvýšeným počtom úrazov, ktoré súvisia s letnými aktivitami. U detí sú to najčastejšie zranenia spôsobené pádmi z bicykla, trampolíny či kolobežky. Dospelí prichádzajú so zraneniami a úrazmi zo spoločenských akcií. Chirurgická ambulancia eviduje aj menej časté zranenia.

Celý článok


V levočskej nemocnici je možné darovať krv počas celého leta

10.8.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča neoddychuje ani počas dovolenkového obdobia. Darcovia krvi môžu prísť do levočskej nemocnice aj počas leta, ktoré je z hľadiska počtu darcov najslabším obdobím v roku. Nemocnice však krv potrebujú celoročne a darovanie krvi má benefity aj pre samotného darcu. V levočskej nemocnici je možné darovať krv každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


Módna prehliadka priniesla detskému oddeleniu kežmarskej nemocnice až 4300 eur

9.8.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vďaka finančným prostriedkom, ktoré podujatie prinieslo bude môcť detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, zakúpiť potrebné vybavenie. Benefičnú akciu zorganizovali CVČ Kežmarok, SOŠ Biela voda a Spring. To všetko v duchu príjemného posedenia a prezentácie módnej práce žiakov.

Celý článok


Komárňanská nemocnica trpí akútnym nedostatkom krvi. Zároveň prichádza s novinkou pre darcov

8.8.2023 / Nemocnica AGEL Komárno

Letné mesiace sú z hľadiska darovania krvi v slovenských nemocniciach náročné. Kvôli dovolenkám darcov ubúda, naopak, úrazov pribúda. V kritickom letnom období Nemocnica AGEL Komárno povzbudzuje na darovanie krvi aj novinkou – online rezervačným systémom.

Celý článok


Svetový týždeň dojčenia: V kežmarskej nemocnici si pre pacientky pripravili užitočnú prezentáciu

4.8.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Svetový týždeň dojčenia je významná celosvetová iniciatíva zameraná na podporu dojčenia a osvetu o jeho výhodách pre zdravie matiek a detí. Novorodenecké a gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, pri tejto príležitosti usporiadalo pre rodičky prednášku o výhodách, technikách a polohách pri dojčení dieťatka.

Celý článok


Skalická nemocnica privítala nové posily na rádiológii

3.8.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pracoviská siete AGEL ponúkaju nielen kvalitnú zdravotnú starostlivosť, ale aj stabilné pracovné prostredie a profesionálny tím pre absolventov. Dôkazom toho je aj rádiodiagnostické pracovisko Fakultnej nemocnice AGEL Skalica, ktoré v nedávnej dobe posilnili dvaja noví rádiodiagnostici. Tí zavítali do Skalice až z Rimavskej Soboty a Vranova nad Topľou.

Celý článok


Svetový týždeň dojčenia: Krompašská nemocnica odštartovala individuálne poradenstvo pre rodičky

2.8.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Prvý augustový týždeň patrí dojčeniu. Svetový týždeň dojčenia je významná celosvetová iniciatíva zameraná na podporu dojčenia a osvetu o jeho výhodách pre zdravie matiek a detí. Tohtoročné podujatie zdôrazňuje dôležitosť podpory dojčenia pre zdravý vývoj a dlhodobú pohodu detí a ich matiek. Nemocnica AGEL Krompachy počas výnimočného týždňa odštartovala individuálne poradenstvo.

Celý článok


Kežmarská nemocnica eviduje zvýšený počet zranení v súvislosti s letnými aktivitami

31.7.2023 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL sa v súčasnom prázdninovom období stretávajú so zvýšeným počtom „letných“ úrazov. Dôsledky pádov z kolobežky sa stávajú bežnou súčasťou ošetrovania chirurgickej ambulantnej starostlivosti. Úrazy, ktoré sa často vyskytujú počas letných mesiacov, zahŕňajú rôzne pády pri športových aktivitách.

Celý článok


Chirurgia levočskej nemocnice sa bude sťahovať

28.7.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča pripravuje sťahovanie chirurgického oddelenia. Od 4. augusta 2023 do 13. augusta 2023 bude v levočskej nemocnici pozastavený príjem hospitalizovaných pacientov a hospitalizácie budú presunuté do partnerských nemocníc. Sťahuje sa aj traumatologická ambulancia do priestorov budovy urgentného príjmu, napriek tomu však nedôjde k žiadnemu obmedzeniu a výpadku ambulantnej starostlivosti. Po odsúhlasení RÚVZ bude v blízkej dobe spustená do prevádzky aj operačná sála na urgentnom príjme.

Celý článok


Čo si má do pôrodnice pribaliť budúca mamička?

28.7.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Budúce mamičky sa istotne chcú dobre pripraviť na svoju dlho očakávanú chvíľu. K tomu určite patrí aj výbava, ktorú by si mali so sebou priniesť, aby mali ony aj bábätko všetko, čo budú potrebovať. Nemocnica AGEL Krompachy si pre budúce rodičky pripravila zoznam potrebných vecí, ktoré by si mali pribaliť do pôrodnice.

Celý článok


Mimoriadny odber krvi v žiarskej nemocnici

27.7.2023 / Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom

Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom v spolupráci s Mobilnou odberovou jednotkou partnerskej Nemocnice AGEL Komárno a tímom AGEL Merea zorganizovala pre svojich darcov mimoriadny odber krvi.

Celý článok


Vitamín D – viete, že ani počas leta ho nemusíte mať dostatok?

27.7.2023 / AGELLAB SK

Vitamín D je známy aj ako slnečný vitamín, ktorý získal popularitu najmä v období pandémie COVID-19. Jeho prítomnosť v organizme je nevyhnutná pre zdravé a pevné kosti, delenie buniek a správne fungovanie imunitného systému. Ľudský organizmus si ho vie vyprodukovať sám, má to však jednu podmienku – dopad slnečných lúčov na kožu.

Celý článok


Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny levočskej nemocnice má k dispozícii prístroj na kontinuálnu hemodialýzu (CVVHD)

20.7.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča má na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny k dispozícii prístroj pre CVVHD. Je určený pre kriticky chorých pacientov a slúži k náhrade funkcie obličiek u pacientov, ktorí nemôžu podstúpiť klasickú hemodialýzu pre závažnosť svojho stavu. Prístrojom CVVHD sa podarilo rozšíriť spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti pacientom v kritickom stave na OAIM. Aká pomoc pre pacienta je dialýza?

Celý článok


Žiarska nemocnica organizuje mimoriadny odber krvi

19.7.2023 / Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom

Žiarska nemocnica, po novom už s názvom Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom, organizuje pre svojich darcov mimoriadny letný odber krvi. Leto je obdobím, kedy je vzhľadom na dovolenky darcov najvzácnejšej tekutiny menej, ale potreba krvi neklesá, práve naopak. Zdravotníci vítajú každého jedného darcu aj prvodarcov.

Celý článok


V skalickej nemocnici sa počas prvého polroka 2023 narodilo viac ako 300 detí

18.7.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pôrodnica Fakultnej nemocnice AGEL Skalica sa aj tento rok teší obľúbenosti rodičiek nielen zo Skalice a okolia, ale aj napríklad z Bratislavy a dokonca aj z Čiech. Popularita sa odrazila aj na počte doteraz narodených bábätiek tohto roka, ktorých bolo 327.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých krompašskej nemocnice zorganizovalo pre seniorov olympiádu

17.7.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Oddelenie dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Krompachy pravidelne pripravuje pre svojich pacientov originálny program. Ergoterapia je účinnou metódou pomáhajúcou pacientom s rôznymi zdravotnými problémami. V dopoludňajších hodinách sa v spoločenskej miestnosti stretli dva tímy a zahrali sa na olympiádu. Personál podobnými aktivitami seniorom vytvára príjemné a socializačné prostredie, ktoré pozitívne vplývajú na zdravotný stav pacientov.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícka klinika získala ženské panvové trenažéry na nácvik lekárskych zručností, vyšetrenia a šitia

14.7.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Vďaka grantu z Nadácie Tatrabanka, o ktorý požiadal Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n.o., sa zlepší výučbový proces študentov všeobecného lekárstva v Nemocnici AGEL Košice-Šaca, ktorej Gynekologicko-pôrodnícka klinika je výučbovým pracoviskom Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, Lekárskej fakulty v Košiciach. Prostredníctvom projektu Inovácia predmetu gynekológie a pôrodníctva sa zabezpečí progres pregraduálnej a postgraduálnej výučby a zatraktívnenie priebehu praktických cvičení simuláciou na moderných zdravotníckych modeloch pre výučbu a nácvik lekárskych zručností.

Celý článok


Čas liečby novorodeneckej žltačky v krompašskej nemocnici klesol o 50%

13.7.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

S novorodeneckou žltačkou sa stretávajú aj zdravotníci v Nemocnici AGEL Krompachy. Je to bežné ochorenie bábätiek, ktoré nie je závažné a skríningom sa dá jednoducho diagnostikovať. Doba liečenia novorodeneckej žltačky sa vďaka novému prístrojovému vybaveniu znížila o polovicu. Nové prístrojové príslušenstvo a lampa zabezpečuje bábätkám so žltačkou modernú zdravotnú starostlivosť. Novorodeneckú žltačku spôsobuje vysoká koncentrácia bilirubínu v krvi. Čo to je?

Celý článok


Mobilná odberová jednotka levočskej nemocnice navštívila Lendak

7.7.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia z Nemocnice AGEL Levoča zavítala do Lendaku. Lendačania a Lendačanky darovali 15 750 ml krvi a až 37% percent z nich bolo prvodarcov. K odberom zavítali aj zvedaví škôlkari, ktorým zdravotníci s pedagogičkami vysvetlili základy darovania krvi. Letné mesiace sú z hľadiska počtu darcov najslabšie. V Levoči je možnosť darovania krvi každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


Komárňanskú nemocnicu navštívilo vedenie Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského

4.7.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Nemocnicu AGEL Komárno poctil svojou návštevou významný hosť, profesor PharmDr. Ján Klimas, PhD., MPH. Dekan Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave však nemocnicu nenavštívil prvýkrát. Prednášal na I. a II. Komárňanskej onkologickej konferencii, a taktiež sa zúčastnil na slávnostnom otvorení Nemocničnej lekárne v roku 2021, ktorá je jedna z prvých komplexne vybavených nemocničných lekární na Slovensku.

Celý článok


Alergie, kliešte aj parazity – Slováci si z dovoleniek vozia nechcené suveníry

4.7.2023 / AGELLAB SK

Dovolenka je čas bezstarostného relaxu, počas ktorého sa len málokto zamýšľa nad tým, že aj toto pohodové obdobie môže mať neblahý vplyv na naše zdravie. Aj počas dovolenky však prídete do kontaktu s nástrahami, ktoré môžu oslabiť imunitu či vykoľajiť celý chod organizmu. Ako sa vyhnúť nechcenému suveníru z dovolenkového obdobia?

Celý článok


„Prvý moment s dieťatkom bol očarujúci...“ Čerstvý otec Peter sa podelil o svoje dojmy z krompašskej pôrodnice

3.7.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Peter opisuje skúsenosť z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Krompachy. Čerstvý otec hovorí o pozitívnej skúsenosti, príjemných priestoroch a výbornej starostlivosti o rodičku a dieťatko. „Už pri vstupe ma privítala milá pani upratovačka, čo ma veľmi potešilo. Každou ďalšou návštevou som sa len presvedčil o správnom výbere pôrodníckeho zariadenia. Prostredie vždy čisté a personál pozitívne naladený,“ opisuje Peter Cibulka, otec malej Dorotky, ktorá sa narodila v krompašskej nemocnici. Je prítomnosť partnera v pôrodnici potrebná? Aký má na to názor?

Celý článok


Päť zdravotníckych zariadení na strednom Slovensku je už súčasťou Skupiny AGEL

3.7.2023 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL sa od prvého júla definitívne stala oficiálnym vlastníkom troch nemocníc a dvoch polikliník v Banskobystrickom kraji. Konkrétne sa to týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Transakcia medzi sieťou ProCare a Svet zdravia a zdravotníckou sieťou AGEL sa začala realizovať ešte vlani v júni, koncom apríla tohto roku ju odsúhlasil Protimonopolný úrad SR. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať. Ide o historicky jednu z najväčších transakcií v zdravotníctve a spoločnosť AGEL tak výrazným spôsobom posilnila svoje postavenie a aktivity na Slovensku.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca opätovne obhájila najvyšší status ocenenia ESO ANGELS AWARDS

30.6.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca získalo tretíkrát po sebe DIAMANTOVÝ STATUS ESO ANGELS AWARDS udeľovaný za úroveň starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou. Ocenenie prevzala na medzinárodnom kongrese IX. European Stroke Organisation Conference v Mníchove lekárka neurologického oddelenia MUDr. Ivana Trusinová. O závažnom dopade ochorenia na človeka, spôsobe liečby a dôležitosti jej rýchleho aplikovania podrobne informuje primárka neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Eva Rozprávková.

Celý článok


Infekcia kliešťovej encefalitídy môže častejšie prebehnúť bezpríznakovo, tvrdí infektológ

30.6.2023 / AGELLAB SK

Slovensko v posledných rokoch zažíva mimoriadne vysoký výskyt kliešťa obyčajného, ktorého epicentrá výskytu sa zväčšujú nielen plošne, ale aj smerom do vyšších nadmorských výšok. Aktuálna situácia na Horehroní navyše dokazuje, že je potrebné zachovať zvýšenú opatrnosť aj pri konzumácii nepasterizovaných výrobkov z ovčieho a kravského mlieka.

Celý článok


Skalická nemocnica otvára jednodňovú chirurgiu v odbore otorinolaryngológia

29.6.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Výborná správa pre všetkých pacientov. Fakultná nemocnica AGEL Skalica otvára jednodňovú chirurgiu v odbore otorinolaryngológia. Uvedené pracoviská v regióne chýbajú, čo sa odráža na dlhých čakacích časoch a ich maximálnom vyťažení. Skalická nemocnica teda od júla otvára túto možnosť. Jednodňová chirurgia má nesporný prínos pre pacienta, pretože v krátkom čase rieši zdravotný problém pacienta s minimálnym narušením jeho každodenného života. O čo presne ide hovorí MUDr. Martina Judáková. Výkony budú hradené zdravotnými poisťovňami, operáciu musí každému pacientovi indikovať lekár.

Celý článok


Školáci sa učili zásady prvej pomoci

27.6.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Zdravotníčka z Nemocnice AGEL Krompachy Mgr. Miriama Nemčíková sa zúčastnila špeciálneho vyučujúceho dňa. Školákom prvého stupňa základnej školy vysvetľovala základné princípy prvej pomoci. Okrem zdravotníčky mali deti zo Základnej školy s materskou školou, Maurerova 14 program aj s inými záchrannými zložkami. Čo všetko sa naučili o prvej pomoci?

Celý článok


V levočskej nemocnici ukončili tohtoročnú prax žiaci Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta

26.6.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča každoročne poskytuje prax žiakom Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta v Levoči. Na mesiac bolo pre nich študijným domovom najmä chirurgické a neurologické oddelenie. Získavanie praktických skúseností je pre budúcich zdravotníkov nevyhnutnou súčasťou štúdia. Stredná zdravotnícka škola Štefana Kluberta tento rok eviduje zvýšený záujem o štúdium a najvyšší počet žiakov v celej svojej histórii.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK, Košický klaster nového priemyslu a Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL podpísali Rámcovú zmluvu o vzájomnej spolupráci

23.6.2023 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Cieľom tejto spolupráce je zlepšenie kvality vzdelávania a výskumu, s dôrazom na najnovšie vedecké poznatky. Zmluvné strany sa dohodli na spoločnom postupe pri prepojení teórie a praxe vo vedeckovýskumnej a vzdelávacej oblasti. Slávnostné podpísanie zmluvy sa uskutočnilo 23. júna 2023 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Mnohonásobní darcovia krvi motivovali študentov k darcovstvu

22.6.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Minulotýždňový Deň darcov krvi využila aj Knižnica Jána Henkela v Levoči, ktorá pozvala na stretnutie mnohonásobných darcov krvi s mladými gymnazistami. Komorné stretnutie sa konalo na transfúziologickom oddelení Nemocnice AGEL Levoča. Svojimi skúsenosťami prispeli zamestnanci oddelenia aj mnohonásobní darcovia krvi. Cieľom stretnutia bolo priblížiť študentom dôležitosť darovania krvi a motivovať ich k darcovstvu.

Celý článok


Krompašania darovali takmer 10 litrov krvi

22.6.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia z Nemocnice AGEL Levoča opäť zavítala do Nemocnice AGEL Krompachy. Krompašania darovali takmer 10 litrov krvi a medzi nimi bolo aj 6 prvodarcov. V lete mobilná odberová jednotka pozastavuje svoju činnosť, no od septembra budú odbery opäť realizované.

Celý článok


Skalická nemocnica získala dve nové sanitky

19.6.2023 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica dnes uviedla do prevádzky dve nové vozidlá záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Využívať ich bude približne 35 zdravotníkov z dvoch stredísk ZZS skalickej nemocnice. Zakúpené boli vďaka Európskemu fondu regionálneho rozvoja. Sú vybavené špičkovou technikou, ktorá personálu výrazne pomôže k záchrane ľudského života.

Celý článok


Krompašská nemocnica pokračuje vo vzdelávaní lekárov. Intenzita pôrodných bolestí závisí od celkového nastavenia rodičky

16.6.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy opätovne organizuje lokálne odborné semináre pre lekárov. Permanentné vzdelávanie je v oblasti medicíny nesmierne dôležité. S príchodom neočakávanej pandémie koronavírusu sa vzdelávacia činnosť krompašskej nemocnice na istý čas zastavila. Dnes už je vzdelávanie opäť obnovené. Druhý odborný seminár sa konal pod záštitou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

Celý článok


Deň darcov krvi si pripomenula aj levočská nemocnica

14.6.2023 / Nemocnica AGEL Levoča

Dnes oslavujeme Svetový deň darcov krvi, dôležitý deň, ktorý si pripomíname každý rok, aby sme ocenili a povzbudili ľudí, ktorí sa dobrovoľne rozhodli darovať krv. Nemocnica AGEL Levoča pri tejto príležitosti obdarovala darcov krvi sladkou odmenou. Blíži sa dovolenkové obdobie, ktoré je z hľadiska počtu darcov najslabším obdobím. Transfúziologické oddelenie levočskej nemocnice darcov rado privíta aj naďalej každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


V nadštandardnej pôrodnej sále krompašskej nemocnice je k dispozícii ďalšia novinka

9.6.2023 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy má pre rodičky k dispozícii ďalšiu novinku. Je ňou vaňa, ktorá sa nachádza v priestoroch nadštandardnej pôrodnej sály. Miestnosť je vybavená vlastným sociálnym zariadením a mnohými užitočnými pomôckami pre pohodlie rodičiek. Inovatívna súčasť poskytuje nové možnosti rodičkám z blízkeho okolia aj vzdialenejších miest.

Celý článok


Sedem sestier AGELu získal najvyššie rezortné ocenenie. Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

22.5.2023 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL.

Celý článok


„Dobrá zdravotná sestra má mať súcit s človekom. Bez ohľadu na to, či je chorý alebo nie je.“ Mgr. Ildikó Somogyiová, vedúca sestra zariadenia Chronicare.

10.5.2023 / AGEL Clinic

Začínala ako sestra na internom oddelení. 20 rokov pracovala ako sestra na anestéziologicko-resuscitačnom oddelení. Teraz, vrchná sestra špecializovaného zdravotníckeho zariadenia Chronicare v Bratislave, dohliada na chronicky chorých pacientov, ktorí potrebujú dlhodobú ventilačnú a intenzívnu starostlivosť. Ildikó Somogyiová hovorí, že o každého pacienta s poruchou vedomia je možné sa postarať dôstojne, ľudsky a na vysokej úrovni.

Celý článok


Zvolenskí škôlkari oslávili Svetový deň čistých rúk interaktívnou výučbou s Minkom Špinkom

5.5.2023 / AGELLAB SK

5. máj je známy aj ako Svetový deň čistých rúk, kedy odborníci apelujú na dôležitosť správnej hygieny. Práve z rúk sa totiž do tela dostáva mnoho baktérií, vírusov, ale i parazitov, ktoré dokážu vyviesť organizmus z rovnováhy. Odborníci z laboratórií AGELLAB sa počas tohto dňa vybrali do Materskej školy Ďatelinka vo Zvolene, aby interaktívnou formou za pomoci bábky Minka Špinka učili deti už od útleho veku správnej hygiene rúk.

Celý článok


U takmer 40 % ľudí sa neobjavia typické príznaky ochorení, ktoré prenášajú kliešte

3.5.2023 / AGELLAB SK

Kliešťa obyčajného čoraz častejšie nájdeme aj na miestach, kde by ste ho ešte pred pár rokmi hľadali márne. Jeho výskyt je navyše na území Slovenska mimoriadne vysoký, čo zvyšuje nielen počet prípadov prisatia kliešťa, ale aj prípadov prenosu vážnych ochorení. Laboratóriá AGELLAB preto prichádzajú s novými balíčkami vyšetrení, ktoré si komplexne posvietia na kliešte a s nimi spojené ochorenia.

Celý článok


Lekárske preventívne prehliadky chránia zamestnanca aj zamestnávateľa

28.4.2023 / AGEL Clinic

Pracovisko je miesto, na ktorom trávime podstatnú časť dňa aj svojho života. Pracovná zdravotná služba pomáha zabezpečiť, aby ani po dlhých rokoch v práci neprišlo k poškodeniu zdravia zamestnancov, a to bez ohľadu na naše pracovné zaradenie u konkrétneho zamestnávateľa.

Celý článok


AGEL Rádiológia spúšťa ozónovú terapiu

20.4.2023 / AGEL Clinic

Jednou z moderných terapeutických metód liečby chrbtice, ktorá vyžaruje do dolných končatín, je ozónová terapia. Využíva počítačovú tomografiu na navigáciu ihly do postihnutej oblasti s postihnutým nervom. Na rádiologickom pracovisku AGEL Rádiológia ju zavádzajú ako novinku, ktorá doplní už etablovanú periradikulárnu terapiu. Objednávanie je možné na tel. čísle + 421 911 490 100 alebo prostredníctvom emailu info@rdl.agel.sk.

Celý článok


Vysoký krvný tlak je potrebné liečiť

18.4.2023 / AGEL Clinic

Hypertenzia, známa aj ako vysoký krvný tlak, je ochorenie, ktoré postihuje približne miliardu ľudí na celom svete. Napriek tomu, že ide o bežnú diagnózu, jej príznaky si pacienti často neuvedomujú a nechápu nebezpečenstvo, ktoré predstavuje. Pritom sa dá podchytiť v skorom štádiu.

Celý článok


Liečba kŕčových žíl rádiofrekvenčnou abláciou je stále populárnejšia

17.4.2023 / AGEL Clinic

Kŕčové žily sú v súčasnosti bežným ochorením, ktoré postihuje najmä ľudí so sedavým zamestnaním. Varixy predstavujú estetický problém, no môžu byť aj bolestivé a nepríjemné. Po vyčerpaní možností konzervatívnej liečby prichádza na rad chirurgické riešenie, pričom stúpa záujem o miniinvazívne procedúry, ku ktorým patrí aj rádiofrekvenčná ablácia.

Celý článok


Teplé počasie prebúdza kliešte a zvyšuje riziko prenosu kliešťovej encefalitídy – viete, ako ju rozpoznať a ako sa chrániť?

12.4.2023 / AGELLAB SK

Príjemné jarné počasie doplnené plusovými teplotami láka ľudí do prírody. Len málo z nich si pritom uvedomuje, že to isté teplo prebúdza i kliešte. Ich výskyt je na území Slovenska už niekoľko rokov mimoriadne vysoký, odborníci preto vyzývajú k opatrnosti a pripomínajú aj možnosť očkovania proti kliešťovej encefalitíde.

Celý článok


Parkinsonova choroba môže vyústiť do demencie

11.4.2023 / AGEL Clinic

Parkinsonova choroba je neurodegeneratívne ochorenie, ktoré postihuje nervový systém a spôsobuje postupné zhoršovanie pohybu a koordinácie tela. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie trpí touto chorobou viac ako 10 miliónov ľudí na celom svete a odhaduje sa, že v nasledujúcich rokoch sa ich počet bude neustále zvyšovať.

Celý článok


Zdravotnícka sieť AGEL novým vlastníkom spoločnosti MEREA. AGEL sa stal najväčším poskytovateľom dopravnej zdravotnej služby na Slovensku

3.4.2023 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL významným spôsobom posilňuje svoje pôsobenie na Slovensku v oblasti poskytovania zdravotníckych služieb. Do jej portfólia už patrí aj spoločnosť MEREA a.s., ktorá už funguje pod novým názvom AGEL Merea. Zlúčením oboch spoločností sa AGEL stal najväčším poskytovateľom a jednotkou v segmente dopravnej zdravotnej služby na Slovensku.

Celý článok


Operácie pruhu už aj v bratislavskej AGEL Clinic: Dostanete promptný termín a po zákroku ste rýchlo doma

29.3.2023 / AGEL Clinic

Bratislavská špecializovaná AGEL Clinic od apríla rozbieha ďalšiu službu pre pacientov. Vďaka novým posilám na chirurgii tu bude možné v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti absolvovať operácie rôznych druhov hernií – teda pruhov alebo prietrží, ďalej odstránenie znamienok či rôznych kožných deformít.

Celý článok


Predoperačné vyšetrenie môže odhaliť aj ochorenie srdca a iné vážnejšie ochorenia

20.3.2023 / AGEL Clinic

Dospelý človek, ktorý ide na plánovaný operačný zákrok, trebárs aj operáciu očí, potrebuje mať urobené predoperačné vyšetrenie. Keďže každý zdravotný výkon s potrebou celkovej alebo lokálnej anestézie predstavuje pre ľudský organizmus určité riziko, štandard v predoperačných vyšetreniach je daný odborným usmernením ministerstva zdravotníctva.

Celý článok


Črevné parazity sú rozšírenejšie, ako si myslíte

14.3.2023 / AGELLAB SK

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že ľudské telo je domovom pre množstvo mikroorganizmov. Výnimkou nie sú ani parazity – až 90 % ľudí sa aspoň raz za život stretne s nejakou formou parazita. Tie črevné sú obzvlášť nebezpečné, pretože oberajú hostiteľa o dôležité živiny a je im jedno, aký je váš vek či pohlavie.

Celý článok


Zdravý človek nepotrebuje jesť päťkrát denne

14.3.2023 / AGEL Clinic

Ľudia na Slovensku konzumujú množstvo sacharidov, veľa mastného a vyprážaného jedla, pričom s tým začínajú už deti v materskej škole. Na raňajky jedia často chlieb s nátierkou a takmer ku každému jedlu dostávajú sirupovú vodu alebo mliečne nápoje. Výsledkom je populácia s kardiovaskulárnymi a civilizačnými chorobami.

Celý článok


AGELLAB oslavuje mesiac venovaný ženám špecializovaným balíčkom vyšetrení

8.3.2023 / AGELLAB SK

Mesiac marec je v laboratóriách AGELLAB venovaný ženám a ich zdraviu. Špecializovaný balíček vyšetrení Zdravie ženy za zníženú cenu ponúka ženám odpoveď na otázku, či je ich celkové zdravie v dobrej kondícii. Vyšetrenie môžete aj podarovať.

Celý článok


Spoločnosť AGEL žiadala v Pláne obnovy financie pre tri nemocnice

7.3.2023 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL sa uchádza v rámci výzvy na financovanie veľkých investičných projektov na podporu výstavby a rekonštrukcie nemocníc o finančné prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti pre tri nemocnice v celkovej hodnote 118,142 milióna EUR s DPH vrátane spolufinancovania. V rámci projektov sa v Nemocnici AGEL Zvolen, vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica a v Nemocnici AGEL Levice výrazne zvýši kvalita a dostupnosť modernej zdravotnej starostlivosti, ako aj počet lôžok pre pacientov v danom regióne. Výber projektov sa realizoval na základe jasne definovaného výberového konania podľa stanovených podmienok Ministerstvom zdravotníctva SR. Žiadatelia museli splniť všetky podmienky stanovené vládou SR, ktorá na svojom zasadnutí v septembri 2022 schválila metodiku prioritizácie projektov tejto výzvy. Dané projekty výrazne navýšia a zveľadia majetok vo vlastníctve príslušných krajov. Z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti je pre krajské a regionálne nemocnice alokovaných 212 miliónov EUR. ,,Z pohľadu spoločnosti AGEL ide o strategické, rozvojové projekty do majetku príslušných krajov, ktoré svojim objemom, rozsahom a kvalitou znamenajú významný posun v rozvoji moderného zdravotníctva na Slovensku, čo má šancu pocítiť predovšetkým samotný pacient a zdravotnícky personál v danom regióne,“ vysvetlil Ing. Michal Pišoja, MPH, LL.M., predseda predstavenstva AGEL a. s.

Celý článok


AGEL Clinic ruší od marca svoje mobilné odberové miesto

1.3.2023 / AGEL Clinic

Koniec pandémie síce ešte nebol oficiálne vyhlásený, ale prax ukazuje, že o službu testovania na prítomnosť ochorenia COVID-19 je minimálny záujem. Mobilné odberové miesta (MOM), ktoré pôvodne vznikli za účelom masívneho testovania verejnosti, tak stratili svoje opodstatnenie.

Celý článok


Ženské zdravie je podmienené hormonálnymi zmenami

27.2.2023 / AGEL Clinic

Fakt, že muži a ženy sú rozdielni, je témou nielen pre psychológov a humoristov, ale aj pre lekárov. Keďže ženy prežijú väčšinu svojho života s pravidelným menštruačným cyklom, prechádzajú každý mesiac hormonálnymi zmenami. Samostatnou témou je aj tehotenstvo. O vplyve týchto zmien na telo, hojenie rán i na kvalitu života hovorí Neli Gheorghieva, všeobecná lekárka pre dospelých z Preventívneho centra AGEL Clinic v Bratislave.

Celý článok


Deň bez obilia – pre vás jeden deň, pre ľudí so zvýšenou vnímavosťou na lepok celý život

21.2.2023 / AGELLAB SK

21. február je v mnohých krajinách označovaný ako Deň bez obilia. Počas tohto dňa by sme sa mali vzdať jedál, ktoré obsahujú obilie, aby sme vyjadrili spolupatričnosť ľuďom, ktorí sú dennodenne nútení vylúčiť túto potravinu zo svojho jedálnička. Len na Slovensku trpí celiakiou 1 z 250 ľudí, pričom celiakia nie je jedinou formou neznášanlivosti lepku.

Celý článok


Po cievnej mozgovej príhode môžu niektorí pacienti trpieť centrálnou chronickou bolesťou

21.2.2023 / AGEL Clinic

Chronická bolesť je celosvetovo na jednom z popredných priečok ochorení, ktoré vedú k invalidite, výrazne znižujú kvalitu života a negatívne ovplyvňujú duševné zdravie. V liečbe bolestivých stavov sa zvyčajne uplatňuje multidisciplinárny prístup. Málokto však vie, že chronická bolesť môže vzniknúť aj u pacientok a pacientov po náhlej cievnej mozgovej príhode, pokiaľ zasiahne jedno konkrétne centrum mozgu.

Celý článok


Osýpky na Slovensku: Na protilátky sa môžete otestovať aj na vlastnú päsť

15.2.2023 / AGELLAB SK

Osýpky patria medzi vysoko nákazlivé vírusové ochorenia, ktoré postihujú najmä deti do veku 5 rokov. Nakaziť sa však môžu i dospelí s nízkou hladinou protilátok, ktorí prišli s infikovanými do kontaktu. Nedávne dva nové prípady výskytu osýpok preto zanechávajú otázku: Máte dosť protilátok proti osýpkam?

Celý článok


Potravinové intolerancie komplikujú život každému druhému Slovákovi

13.2.2023 / AGELLAB SK

Tráviace ťažkosti, nevoľnosť, kožné problémy či únava bez zjavného dôvodu – aj to môžu byť prejavy skrytej potravinovej intolerancie. Toto civilizačné ochorenie postihuje až 50 % Slovákov a aj keď priamo neohrozuje život, vie do značnej miery ovplyvniť jeho kvalitu.

Celý článok


Ste stále smädní? Oplatí sa pátrať po príčine

10.2.2023 / AGEL Clinic

Smäd sa zvyčajne dostaví v horúcom počasí, pikantnom jedle alebo pohybovej aktivite. Pokiaľ sa však hlási často a bez zjavnej príčiny, je dôležité spozornieť. Môže ísť o príznak ochorenia.

Celý článok


NADÁCIA AGEL pomohla príspevkom z 2 % daní zakúpiť moderné prístroje pre AGEL Clinic

3.2.2023 / AGEL Clinic

Tak, ako je srdce v logu NADÁCIE AGEL symbolom starostlivosti o blížneho, tak sa podarilo NADÁCII v uplynulom roku pomôcť zaobstarať moderné prístroje pre bratislavskú AGEL Clinic. Výťažok z 2 % z dane v celkovej hodnote takmer 35 500 eur poslúžil na nákup a darovanie dvoch špeciálnych prístrojov pre očnú ambulanciu, vďaka čomu môžu pacienti absolvovať odborné vyšetrenia zraku. Obidve novinky už plne slúžia pacientom.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom roka tretíkrát za sebou

27.1.2023 / AGEL SK

Excelentný úspech dosiahla spoločnosť AGEL. V prestížnej ankete Najzamestnávateľ v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť zvíťazila v silnej konkurencii tretíkrát po sebe. Anketu už 11. krát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a o víťazoch rozhodlo vyše 119-tisíc platných hlasov. Do 11. ročníka ankety bolo nominovaných 25 spoločností v každej kategórii. Spoločnosť AGEL zaznamenala za posledné roky obrovský vzostup, v ankete porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


AGEL Clinic pripravila pre pacientov komplimenty od svojich špecialistov

24.1.2023 / AGEL Clinic

Na Deň komplimentov pripravila bratislavská AGEL Clinic tematické trhacie komplimenty, ktoré umiestnila na dvere špecialistov z odborov ortopédia, neurológia, oftalmológia, vnútorné lekárstvo, dermatológia a chirurgia ruky. Spolu išlo o šesťdesiat rozmanitých vyznaní, ktoré korešpondovali s vyšetrovanou oblasťou.

Celý článok


AGEL Clinic obohatil rádiológ s výnimočnou praxou

23.1.2023 / AGEL Clinic

Neustále zlepšovanie služieb je zásadou bratislavskej AGEL Clinic, ktorá rozšírila ponuku ambulancií už začiatkom roka. V polovici januára privítala vo svojich priestoroch významnú osobnosť slovenskej rádiológie h.doc. MUDr. Rudolfa Kadlečíka, CSc., ktorý bude každý pondelok zabezpečovať sonografické vyšetrenia a popis RTG snímok.

Celý článok


Hypermobilní ľudia majú častejšie ploché nohy

13.1.2023 / AGEL Clinic

Bolesti kĺbov, šliach či natrhnuté väzy môžu mať príčinu v poruche kolagénu. Pomôcť môže pravidelný a správny pohyb.

Celý článok


Ján Kelemen vystavuje nové diela v bratislavskej klinike

11.1.2023 / AGEL Clinic

Grafiky uznávaného výtvarníka si majú možnosť vychutnať pacientky a pacienti v AGEL Clinic. Do priestoru ich inštaloval samotný umelec, čím nahradil svoje maľby, ktoré kultivovali čakárne niekoľko desiatok mesiacov.

Celý článok


AGEL Clinic má za sebou rekordný rok

3.1.2023 / AGEL Clinic

Ukončenie pandémie COVID - 19 sa prejavilo na počte vyšetrení aj operácií v bratislavskej AGEL Clinic. Ide o historicky najvyššie čísla.

Celý článok


Sviatky na vlastné oči: Na Vianoce a Silvestra si dávajte pozor na zrak

30.12.2022 / AGEL Clinic

Záver roka patrí oddychu a stretnutiam, no pokojné vianočné a silvestrovské oslavy predstavujú aj zvýšené riziko úrazu očí. Ide o mechanické poranenia o vetvičky stromčeka, vianočné dekorácie, alebo zranenia spôsobené nesprávnou manipuláciou so zábavnou pyrotechnikou. Akútne ťažkosti zo svojej bohatej praxe pozná oftalmologička MUDr. Slavomíra Hercová z bratislavskej AGEL Clinic.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK, Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL a Slovenská technická univerzita v Bratislave podpísali Rámcovú zmluvu o partnerstve a vzájomnej spolupráci

19.12.2022 / Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL

Spoločnosť AGEL SK a.s., Vzdelávací, vedecký a výskumný inštitút AGEL n. o. a Slovenská technická univerzita v Bratislave uzatvorili rámcovú zmluvu, v ktorej sa dohodli na spoločnom postupe pri zabezpečení spolupráce v oblasti vedeckovýskumnej, vzdelávacej, podnikateľskej a prepojenia teórie a praxe. Cieľom je zvýšenie kvality vzdelávacieho procesu a vedeckovýskumnej činnosti a uplatňovanie najmodernejších poznatkov vedy a vzdelávania v podmienkach slovenského zdravotníctva.

Celý článok


AGEL sa stal členom prestížnej zahraničnej obchodnej komory AmCham

7.12.2022 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL sa ako najúspešnejší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe stal v novembri 2022 novým členom AmCham Slovakia. Ide o prestížnu, najaktívnejšiu zahraničnú obchodnú komoru a obchodnú komunitu na Slovensku.

Celý článok


Súkromné siete nemocníc ProCare a Svet zdravia a AGEL sa dohodli na predaji piatich zdravotníckych zariadení v Banskobystrickom kraji

8.6.2022 / AGEL SK

Sieť ProCare a Svet zdravia sa dohodla so zdravotníckou sieťou AGEL na predaji piatich pracovísk banskobystrického regiónu. Konkrétne sa to týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Celá transakcia podlieha ešte súhlasu Protimonopolného úradu SR. Definitívne prevzatie sa predpokladá do konca roka 2022. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať.

Celý článok


AGEL Clinic Bratislava posilnil nový ortopéd

7.3.2022 / AGEL SK

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nie je ani AGEL Clinic Bratislava, ktorá aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii neustále zlepšuje a rozširuje svoje služby. Jednou z noviniek je príchod nového ortopéda MUDr. Pavla Žiga, PhD., ktorý tu zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti zo zahraničia.

Celý článok


Možnosť objednať sa navyšetrenia AGELLAB SK

17.12.2021 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL pripravila pre klientov/samoplatcov ponuku balíčkov vyšetrení určených na zistenie zdravotného stavu pre všetkých, ktorí majú záujem spoznať svoj zdravotný stav čo najpresnejšie.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021 / AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021 / AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021 / AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


V Olomouci sa po ročnej prestávke koná prestížne SYMPÓZIUM AGEL. Hlavnou zdravotníckou témou bude biologická liečba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roku nútenej prestávky sa v dňoch 22. – 23. septembra 2021 uskutoční jedna z najvýznamnejších zdravotníckych konferencií – SYMPÓZIUM AGEL 2021. Jeho štrnásty ročník sa bude konať v kongresovom hoteli NH Collection Olomouc Congress. Prestížna akcia je v aktuálnej situácii veľkou výzvou tak pre organizátorov, ako aj odborníkov z oblasti zdravotníctva. Napriek sťaženým podmienkam je potvrdených vyše 600 účastníkov vrátane významných zahraničných odborníkov z Izraela. Osobitosťou SYMPÓZIA je, že ako jedno z mála podujatí vystupuje vďaka svojej dlhoročnej filozofii ako spoločná akcia Česka a Slovenska. Rovnako, ako pôsobí súkromná zdravotnícka sieť AGEL tak v Čechách ako i na Slovensku.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


SFZ ocenil prácu zdravotníkov v prvej línii nezvyčajným darčekom. Zdravotníci siete AGEL navštívia kvalifikačné zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie

2.9.2021 / AGEL SK

Vyše roka zdravotníci nasadení v prvej línii nemali ani pomyslenie na oddych, dovolenku, alebo svoje súkromné aktivity. Na prvom mieste bolo zdravie pacientov a boj s koronavírusom v dvoch mimoriadne náročných vlnách pandémie. Zamestnanci siete AGEL počas uplynulého obdobia spolupracovali so Slovenským futbalovým zväzom, podieľali sa na pravidelných testovaniach hráčov futbalových klubov a ich funkcionárov, ako aj všetkých reprezentačných tímov od mužskej až po mládežnícke. S cieľom, aby sa aj šport mohol vrátiť aspoň z časti do režimu spred obdobia pandémie. SFZ teraz prišiel s milým nápadom, ako vyjadriť lekárom, sestrám i ostatným zdravotníckym pracovníkom poďakovanie a venoval im voľné vstupenky na zápasy kvalifikácie slovenskej reprezentácie s Chorvátskom a s Cyprom.

Celý článok


V skalickej pôrodnici zavinujú bábätká moderne, ale v duchu skúsenosti starých mám a tradícií

5.5.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica ponúka maminkám moderné zavinovacie perinky. Získala ich darom od bývalej sociálnej pracovníčky nemocnice pani Mgr. Veroniky Buc, PhD. Zavinutie v perinke navodzuje u dieťatka pocit bezpečia a pomáha mu lepšie sa adaptovať na prostredie mimo maternice. Perinky slúžia najmä na upokojenie dieťatka.

Celý článok


V nemocniciach AGEL zistia, či sa vám po očkovaní proti COVID-19 vytvorili v tele ochranné protilátky

30.4.2021 / AGEL SK

Ste očkovaní a chcete vedieť, či sa vám v tele vytvorili protilátky po vakcinácii? Pomôžeme Vám. Desať nemocníc zdravotníckej siete AGEL ponúka vyšetrenie z krvi, ktoré identifikuje, či v tele máte neutralizačné protilátky IgG S1/S2 . Stačí prísť, nechať si odobrať krv a do dvoch dní máte výsledok

Celý článok


Pre skalickú pôrodnicu je pandémia obrovskou výzvou a skúškou. Všetky bábätká covid pozitívnych rodičiek sa narodili zdravé

28.4.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou, člen skupiny AGEL, má najťažšie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Okrem bežných covidových pacientov museli zdravotníci v Skalici riešiť aj osobitnú skupinu pacientov s koronavírusom – budúce mamičky a rodičky. Špecifický prístup, špecifická situácia, keď sa radosť z očakávania bábätka spája s obavou, či to zvládne matka a ako sa jej diagnóza podpíše na dieťatku bola obrovskou výzvou aj pre skúsených zdravotníkov z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Čo všetko táto epocha priniesla opísal v rozhovore primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia skalickej nemocnice MUDr. Peter Budinský.

Celý článok


Spoločnosť AGEL vo svojich vakcinačných centrách zaočkovala už vyše 65 000 ľudí proti koronavírusu

30.3.2021 / AGEL SK

Sieť nemocníc AGEL sa významným spôsobom podieľa na očkovaní verejnosti na Slovensku. Osem vakcinačných centier zriadených po celom Slovensku v Nemocniciach AGEL v Komárne, Leviciach, Skalici, Zvolene, Levoči, Košiciach-Šaci, Bánovciach a v Zlatých Moravciach od začiatku testovania vďaka svojim vyškoleným zdravotníkom a farmaceutom zaočkovala spolu už vyše 65 000 ľudí. Vo Zvolene a v Nitre spoločnosť AGEL výrazne pomohla aj pri spustení a činnosti tamojších veľkokapacitných očkovacích centier.

Celý článok


Koniec nepríjemnému testovaniu. Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy zo slín a antigénové testy výterom z prednej časti nosa

4.3.2021 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL prichádza na Slovensku hneď s dvomi novinkami v testovaní ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa si záujemcovia môžu overiť, či sú pozitívni na SARS CoV-2 antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a RT-PCR testom zo slín. Obidva testy znamenajú koniec nepríjemnému testovaniu z nosohltana, sú oveľa príjemnejšie najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade pozitívneho výsledku PCR zo slín je informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu.

Celý článok


Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

1.3.2021 / AGEL SK

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, je pod kontrolou. Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s koronavírusom. Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

Celý článok


Posádky skalickej záchrannej zdravotnej služby zasahovali vlani viac ako 3 tisíc krát

18.2.2021 / AGEL SK

Prednemocničnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť zabezpečujú vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou Skalica dve posádky záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rýchla lekárska pomoc (RLP) má stanovisko v Skalici a Rýchla záchranná pomoc v Brodskom. Ambulancie ZZS FNsP Skalica ročne poskytnú pomoc v tiesni vo viac ako 3 tisíc prípadoch. Za vynikajúce výsledky vo sfére poskytovania zdravotnej starostlivosti získal kolektív skalických záchranárov v roku 2019 Cenu mesta Skalica.

Celý článok


Pracovať v AGEL-i sa oplatí

17.2.2021 / AGEL SK

V kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť sieť zdravotníckych zariadení AGEL zvíťazila v prestížnej ankete portálu Profesia.sk s názvom Najzamestnávateľ 2020. O tom, že pracovať v AGEL-i sa jednoznačne oplatí, vás určite presvedčia nasledujúce riadky.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL rozšírujú testovanie na prítomnosť protilátok proti koronavíru

1.2.2021 / AGEL SK

Zdravotnícke zariadenia siete AGEL SK rozširujú portfólio sérologických vyšetrení na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2, na ktoré je možné veľmi jednoducho sa objednať prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť

29.1.2021 / AGEL SK

Zdravotnícka sieť AGEL zvíťazila v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť. Anketu už deviatykrát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a hlasovalo v nej vyše 100-tisíc ľudí. Do deviateho ročníka bolo nominovaných 237 spoločností. Víťazi boli vyhlásení v desiatich kategóriách. Spoločnosť AGEL zaznamenala od vlaňajška, kedy sa umiestnila v prvej desiatke, obrovský vzostup a porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 35 EUR (základný panel) alebo 48 EUR (rozšírený panel) po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky. Odber sa robí aj deťom od 10 rokov.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL