Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

Závažné ochorenie pankreasu môže odhaliť nové vyšetrenie. Stačí malá vzorka a laboratórny test určí hladinu pankreatickej elastázy

19.5.2022 / AGELLAB SK

Laboratórne vyšetrenia vďaka klinicko-biochemickým testom z odobratých vzoriek od pacienta vedia dať zhruba 60 – 70 % informácií o celkovom stave pacienta. Ich význam rastie s modernými poznatkami medicíny a neustále sa zavádzajú nové, stále citlivejšie a špecifickejšie testy, ktoré sa podieľajú na stanovení diagnóz a prognóz ochorení. Ich nezastupiteľná úloha nie je len pri stanovení diagnózy, ale tie pri určovaní a sledovaní liečby. Jedným z novozavedených vyšetrení v laboratóriách AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen je stanovenie hladiny pankreatickej elastázy, ktorá detekuje možné ochorenie pankreasu. Vyšetrenie sa robí zo vzorky stolice.

Celý článok


Pozor na pľuzgiere: Dôležité fakty o opaľovaní, spálení a prvej pomoci po dlhom pobyte na slnku

19.5.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Stúpajúca teplota priam láka tráviť voľný čas vonku, na slnku, ktoré vyhrieva kožu a zasahuje ju žiarením celého spektra, od ultrafialového po infračervené. Okrem výhrevného účinku ide aj o pigmentáciu, prehrievaním zároveň dochádza k odparovaniu vody a jej stratám, čo pri nedostatku príjmu tekutín môže viesť i k dehydratácii organizmu. Tá predisponuje človeka k možnosti, že sa na slnku spáli. Aj preto je dôležité vedieť, ako postupovať, keď to s opaľovaním preženieme? Téme sa venuje prednosta Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Lengyel, PhD.

Celý článok


Klinická psychologička vo zvolenskej nemocnici pomáha ľudskej duši dospelých aj detí

19.5.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Súčasťou Centra pre liečbu Parkinsonizmu a extrapyramídových porúch v Nemocnici AGEL Zvolen je aj ambulancia klinickej psychológie. Vznikla najmä z dôvodu vytvorenia multidisciplinárneho prístupu k neurologickým pacientom s extrapyramídovými poruchami. Jej činnosť zabezpečuje klinická psychologička Mgr. Zuzana Brežná.

Celý článok


Skalická nemocnica získala medzinárodné ocenenie ANGELS AWARDS za výsledky v liečbe pacientov s cievnou mozgovou príhodou

18.5.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Primárne cerebrovaskulárne centrum Fakultnej nemocnice AGEL Skalica získava opakovane medzinárodné ocenenia za kvalitu poskytovania liečby pri cievnej mozgovej príhode (CMP). Získané ocenenia sú vyústením intenzívnej medziodborovej spolupráce vysoko angažovaného tímu odborníkov. Kolektív neurologického oddelenia v spolupráci s rádiologickým oddelením obhájil tento štatút kvality aj v roku 2021 a získali najvyššie, diamantové ocenenie.

Celý článok


Medicínsky fyzik levočskej nemocnice prednášal na University of Cambridge Na prestížnej anglickej univerzite sa tak objavili aj snímky z levočskej nemocnice

18.5.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Medicínsky fyzik Nemocnice AGEL Levoča, RNDr. Marek Chmelík, PhD., sa ako pozvaný prednášajúci zúčastnil workshopu na prestížnej anglickej Univerzite v Cambridge. Témou jeho prednášky bolo MR zobrazovanie a spektroskopia pečene. Jeho pozvanie na Metabolic MRI Workshop v UK bolo podporené aj jeho predchádzajúcou vedeckou publikačnou činnosťou z Viedne. Snímky z levočskej nemocnice sa tak objavili na pôde jednej z najlepších univerzít na svete. RNDr. Marek Chmelík, PhD. v súčasnosti pôsobí aj na Prešovskej univerzite v Prešove.

Celý článok


Hypertenia je nazývaná aj „tichý zabijak“ Dnes je svetový deň vysokého tlaku, až 50% populácie nevie o svojom ochorení

17.5.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Hypertenzia, alebo vysoký krvný tlak. Diagnóza, ktorú pacient nemusí cítiť, avšak na jeho zdravotný stav môže mať výrazný vplyv. Svetový deň hypertenzie si pripomíname každoročne 17. mája a cieľom tohto dňa je zvýšiť povedomie o tomto závažnom ochorení a poukázať na dôležitosť prevencie. Viac ako 50% populácie na celom svete nevie o tom, že trpí týmto ochorením. Čo je pri tejto diagnóze najdôležitejšie vysvetľuje Nikoletta Ryazanová z ambulancie vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Vysoký krvný tlak trápi dospelých aj deti. Každý dospelý by mal poznať svoje hodnoty krvného tlaku

17.5.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Artériová hypertenzia alebo vysoký tlak krvi je civilizačným ochorením a najčastejším kardiovaskulárnym ochorením vôbec. Je jedným z najčastejšie diagnostikovaných ochorení na Slovensku. Patrí spolu s obezitou, zvýšenou hladinou lipidov (tukov) v krvi, fajčením, cukrovkou k z najzávažnejším rizikovým faktorom pre ďalšie kardiovaskulárne ochorenia, predovšetkým ischemickú chorobu srdca, srdcové arytmie, obzvlášť fibriláciu predsiení, srdcové zlyhávanie a cievne mozgové príhody. Každý dospelý pacient by mal poznať svoje hodnoty krvného tlaku, 17. máj ako svetový deň hypertenzie je čas zmerať si svoj tlak krvi, chrániť si tak svoje cievy a tým všetky orgány vrátane srdca.

Celý článok


Biele srdce putovalo aj do Nemocnice AGEL Košice-Šaca

17.5.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier (12. 5. 2022) prijala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová sestry ocenené Bielym srdcom. Z Prezidentského paláca si uznanie odnieslo 28 sestier a pôrodných asistentiek, zastúpenie mala aj Nemocnica AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Justína a Oľga pracujú v krompašskej nemocnici ako sestry niekoľko desaťročí. Ako si spomínajú na svoje začiatky?

17.5.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Ani v Nemocnici AGEL Krompachy nechýbajú sestry, ktoré sú verné svojmu povolaniu úctyhodnú dobu. Justína pracuje v pneumologickej ambulancii od roku 1976. K tomuto povolaniu ju však v študentských časoch priviedla náhoda. Naopak, Oľga si svojím povolaním splnila detský sen. Ako si spomínajú na svoje začiatky či najťažšie chvíle?

Celý článok


„Dojčiace mamičky by sa mali vyhnúť diétam,“ hovorí odborníčka zo zvolenskej nemocnice

17.5.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nielen tehotenstvom sa strava budúcej mamičky mení, na rôzne zmeny sa musí pripraviť aj po príchode bábätka na svet. Strava pre dojčiace ženy má svoje špecifiká a obmedzenia, na podrobnosti sme sa spýtali nutričnej terapeutky Nemocnice AGEL Zvolen Ľubomíry Fraňovej.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce si z rúk prezidentky SR odniesla sestra Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

16.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Magický deň, piatok 13., sa zapíše do sŕdc a mysle 28 sestrám a pôrodným asistentkám Slovenska. Najväčším splneným snom každého zdravotníka je uznanie, tak zo strany pacientov a rodinných príslušníkov, ako aj zo strany odborníkov sektora zdravotníctva. Z rúk prezidentky Slovenskej republiky si prestížne ocenenie Biele srdce v kategórii Sestra a pôrodná asistentka – manažérka 13. mája 2022 prevzala Mgr. Beáta Králiková, sestra Nemocnice AGEL Zlaté Moravce

Celý článok


Čo sa deje v laboratóriách s krvou pred transfúziou?

13.5.2022 / AGELLAB SK

Obete úrazov či nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na rôzne diagnózy, všetci potrebujú najvzácnejšiu tekutinu, ktorou je krv. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL nie je výnimkou, že dobrovoľníci darujú celkovo aj niekoľko litrov krvi počas jedného odberu. Nás však zaujímalo, čo sa s darovanou tekutinou deje následne v laboratóriách AGELLAB v Komárne a v Košiciach-Šaci.

Celý článok


S láskou a pokorou sa takmer polstoročie stará o pacientov zlatomoraveckej nemocnice

13.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Poznajú ju stovky pacientov a ona zostáva skromná a ku každému pristupuje s úctou, ochotou a pochopením. Aj teraz, keď by si mohla užívať voľno na dôchodku, zvolila si, že naďalej bude pomáhať pacientom Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Myšlienka, že pomohla druhému ju hreje pri srdci. Od malého dievčatka sa riadi heslom, že človek poctivou prácou ďalej zájde. Rada si prečíta dobrú knihu, venuje sa ručným prácam a záhradke, je milujúcou manželkou, matkou a babičkou. Prosím, zoznámte sa so zdravotnou sestrou Martou Čulíkovou.

Celý článok


Dialógy v onkourológii

12.5.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Odborná vzdelávacia aktivita pod názvom Dialógy v onkourológii so zameraním na karcinóm prostaty sa po prvýkrát uskutočnila v Skalici. Odborným garantom podujatia bol primár Urologického oddelenia vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica a vedúci lekár spoločnosti AGEL pre odbor urológia MUDr. Ľubomír Uherčík, PhD.

Celý článok


Dnes je Medzinárodný deň zdravotných sestier. „Sestra v nemocnici nie je povolanie – je to životný údel“

12.5.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Medzinárodný deň sestier je každoročný sviatok, ktorý sa koná 12. mája a pripomína narodenie Florence Nightingalovej, základnej filozofky moderného ošetrovateľstva, v roku 1820. Podujatie, ktoré v roku 1974 založila Medzinárodná rada sestier, slúži aj na zdôraznenie dôležitej úlohy sestier v zdravotnej starostlivosti. Pri príležitosti medzinárodného dňa sestier Nemocnica AGEL Levice darovala na znak vďaky a úcty všetkým sestrám čokolády. Tento deň je dňom, kedy je možnosť trochu sa zastaviť a prejaviť im našu úctu aj porozmýšľať nad tým, aké sú pre nás sestry dôležité.

Celý článok


Viac ako 13 litrov darovanej krvi. To je bilancia z dnešného darovania krvi

12.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Dnes, na sviatok Medzinárodného dňa sestier, pripravila Nemocnica AGEL Zlaté Moravce ďalší zo svojich odberov krvi. Medzi dobrovoľnými darcami, ktorí prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, boli aj zdravotníci zlatomoraveckej nemocnice. Oslava tohto výnimočného dňa tak nemohla skončiť šľachetnejším gestom.

Celý článok


„Jéééj, moja sestrička,“ spomína si na náhodné stretnutie s pacientmi Magdaléna, ktorá pracuje v levočskej nemocnici 52 rokov

12.5.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Magdaléna Jarabová je najdlhšie pôsobiacou sestrou, ktorá v Nemocnici AGEL Levoča pracuje od roku 1970. Je matkou troch detí, teší sa z vnúčat a na dôchodok sa ešte nechystá. Chýbali by jej ľudia a pracovný kolektív chirurgického oddelenia. Má rada prírodu, turistiku a vo voľnom čase rada navštevuje nové miesta. Kolegovia ju hodnotia ako človeka s ľudským prístupom a neodmysliteľnou súčasťou ich ošetrovateľského tímu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica využíva na internej JIS nové prístrojové vybavenie

12.5.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen sa snaží modernizovať svoje prístrojové vybavenie. Na internom oddelení využívajú nový prístroj Prismaflex, určený pre kriticky chorých pacientov, ktorí vyžadujú dialýzu. Nemocnica má aj vyškolený personál, dve sestry, ktoré sa s novinkou naučili pracovať už na jar vďaka wordshopu na Morave a následne boli zaučené všetky kolegyne na OAIM a JIS. Prístroj uľahčuje a skvalitňuje starostlivosť o hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Vedúca sestra z levickej pôrodnice pomáha bábätkám pri príchode na svet už 51 rokov

11.5.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Neuveriteľných 51 rokov vstupuje pred začiatkom každej pracovnej zmeny do tej istej budovy levickej nemocnice. Vedúca sestra z Oddelenia gynekológie a pôrodníctva Eva Moravská začala v roku 1971 ako pôrodná asistentka a tomuto poslaniu venovala celý svoj život. Na oddelení ju usmiatu nájdete dodnes, kde naďalej pomáha pri príchode bábätiek na svet.

Celý článok


Hemofilici dnes dokážu vďaka pokroku medicíny žiť plnohodnotne, dôležitá je však rýchla diagnostika a liečba

11.5.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Zákerná choroba, ktorá je nebezpečná tým, že je nenápadná. Reč je o hemofílii, ktorá sa prejavuje iba u mužskej populácie a je možné ju liečiť, vyliečiť sa však nedá. S týmto ochorením majú skúsenosti aj v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


„Pri sedavom spôsobe života netrpí len naša chrbtica a kostrové svaly, ale aj vnútorné orgány,“ hovorí o dôležitosti pohybu MUDr. Štefanková

10.5.2022 / AGEL Clinic

Pohyb. Nášmu telu je prirodzený, avšak mnohými zanedbávaný. Práve dnešný deň, 10. máj, je známy ako Svetový deň Pohybom ku zdraviu a jeho cieľom je poukázať na sedavý spôsob života a na potrebu pohybovej aktivity. S doktorkou z AGEL Clinic MUDr. Ingrid Štefankovou, ktorá ordinuje v Ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, sme sa porozprávali o pohybe ako takom, o tom, koľko by sa mali hýbať manuálne pracujúci ľudia, koľko naopak pracujúci v kanceláriách a ako to s pohybom majú Slováci.

Celý článok


Sedavý spôsob života, nedostatočná pohybová aktivita - trend 3. milénia

10.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Desiaty máj je dňom, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila za Svetový deň Pohybom ku zdraviu. Poukazuje na súčasný sedavý spôsob života a nedostatočnú pohybovú aktivitu ako rizikový faktor mnohých chronických neprenosných ochorení. Rozhovor s lekárkou MUDr. Danou Polákovou z oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Zlaté Moravce vám zodpovie na otázky a najmä poradí mať zdravší chrbát, srdce a psychiku.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová otvorila diabetologickú ambulanciu

10.5.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová od mája rozšírila spektrum poskytovanej starostlivosti. Novootvorená diabetologická ambulancia MUDr. Viery Šuličovej bude ordinovať päť dní v týždni a pokryje tak potreby regiónu v starostlivosti o dospelých diabetikov. Touto novinkou vyšla nemocnica v ústrety pacientom, ktorí už dlhší čas adresovali nemocnici dopyt na vznik uvedenej odbornej ambulancie.

Celý článok


Dereprofilizácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

10.5.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca boli v uplynulých dňoch zrušené reprofilizované oddelenia vyhradené pre COVID-19 pozitívnych pacientov. V roku 2021 bolo v zdravotníckom zariadení hospitalizovaných 15 359 ľudí, z toho 355 s diagnózou koronavírusu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica vytvorila pre akútnych pacientov nadštandardné oddelenie

10.5.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zvyšovania kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti vytvorila pre pacientov tzv. nadštandardné oddelenie. Má kapacitu 20 lôžok a je určené pre pacientov interného a neurologického oddelenia. Samozrejmosťou je nadštandardné vybavenie, bezbariérovosť a erudovaný personál s dlhoročnou praxou. Za pobyt na tomto oddelení si pacient pripláca od 10 € do 20 € za deň.

Celý článok


Členov Slovenského červeného kríža nájdeme nenápadne skrytých kdekoľvek, aj v našich nemocniciach

9.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Počas včerajšieho dňa, 8. mája, sme si pripomenuli Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca. S hrdými dobrovoľnými členmi Slovenského červeného kríža sme sa stretli aj v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce. Sú skromne ukrytí v bielych zdravotníckych rovnošatách, ale aj v iných pracovných odevoch.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca obhájila zisk najvyššieho statusu ocenenia ESO ANGELS AWARDS

9.5.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca opätovne získala DIAMANTOVÝ STATUS ESO ANGELS AWARDS. Po prvenstve v roku 2020 obhájilo neurologické oddelenie najvyšší status ocenenia udeľovaného za liečbu a starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou aj za rok 2021. Zdravotnícke zariadenie získalo v predchádzajúcich rokoch trikrát po sebe tiež GOLD STATUS ESO ANGELS AWARDS za roky 2017-2019.

Celý článok


Hotelové služby nemocnice vyhľadávajú klienti najmä v letných mesiacoch

6.5.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica poskytuje okrem služieb a výkonov hradených z verejného zdravotného poistenia aj služby hotelového typu. Takouto službou na vlastnú žiadosť klienta je aj hosťovský pobyt. Krátkodobá opatera na lôžkovom oddelení nemocnice je určená pre klientov, ktorí sú odkázaní na starostlivosť iných - obvykle svojej rodiny, ale ich blízki sa o nich z rôznych dôvodov nemôžu na určitý čas postarať. Personál lôžkových oddelení prevezme na dobu hosťovského pobytu túto starostlivosť o klienta na seba. Podmienky poskytovania sú dané zmluvne a služba je spoplatnená podľa platného cenníka výkonov a služieb na vlastnú žiadosť.

Celý článok


Kežmarskí chirurgovia robia nový typ operácií Prvýkrát operovali pupočný pruh laparoskopicky

5.5.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, vykonalo pod vedením primára MUDr. Martina Novotného, MPH menej častý typ operačného zákroku. Laparoskopicky operovali pupočný pruh (umbilikálna hernia). Ide o stredne ťažkú operáciu, ktorá sa v blízkom okolí vykonáva len zriedkavo.

Celý článok


Irina z Ukrajiny dostala druhú šancu v levickej nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti

5.5.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Vojna na Ukrajine donútila státisíce ľudí nečakane rýchlo opustiť svoj domov a vydať sa na cestu, mnohokrát neznámo kam. Ukrajinskí utečenci najviac smerovali do Poľska a tiež na Slovensko. Veľkú skupinu tvoria aj zdravotníci, erudovaní lekári, sestry s dlhoročnou praxou. Aj Nemocnica AGEL Levice vyšla v ústrety viacerým zdravotníkom, medzi nimi je aj sestra Irina Laverská, ktorá prácu pre pacientov už od detstva vníma ako svoje poslanie. Je jednou z 34 Ukrajincov, ktorí dnes pracujú v nemocnici.

Celý článok


Návštevy pacientov lôžkových oddelení skalická nemocnica už povoľuje

4.5.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica sa obnovujú návštevy na lôžkových oddeleniach nemocnice. Hospitalizovaných pacientov je možné navštevovať denne v čase platných návštevných hodín oddelení za dodržania stanovených podmienok. Testovanie na ochorenie COVID-19 u hospitalizovaných a ambulantných pacientov nemocnice je v plnej kompetencii ošetrujúceho lekára špecialistu.

Celý článok


Prečo sú rádiológovia dnes takí dôležití?

4.5.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Takmer žiadny odbor medicíny sa bez nich pri diagnostike nezaobíde. Rádiológovia využívajú možnosti modernej techniky, zväčša sú nenápadní a mnohokrát pred zrakmi pacientov ukrytí, ich dôležitosť je však nezastupiteľná. Všetko odštartoval pred 127 rokmi nemecký fyzik Wilhelm Conrad Röntgen, ktorý 8. novembra 1895 vytvoril a zaznamenal elektromagnetické vlnenie, ktoré je dnes známe ako röntgenové žiarenie. Jeho objav následne viedol k výrobe prvých röntgenových snímkov.

Celý článok


Levočská nemocnica prijíma absolventov lekárskych fakúlt

4.5.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa teší záujmu z radov absolventov lekárskych fakúlt. Najneskôr od septembra nastúpi 7 mladých lekárov na interné a psychiatrické oddelenie. Nemocnica naďalej rokuje s ďalšími absolventmi a veľmi rada ich privíta aj na OAIM, rádiodiagnostickom a chirurgickom oddelení. V prípade záujmu môžu nemocnicu absolventi kontaktovať prostredníctvom personálneho oddelenia.

Celý článok


Melanóm je v onkologickej ambulancii čoraz častejšia diagnóza, zmeny na koži je dôležité nepodceňovať

4.5.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Máj je známy tým, že tento mesiac je celosvetovo venovaný prevencii rakoviny kože. V rámci neho vyhlásila dokonca Americká dermatologická akadémia (American Academy of Dermatology) prvý pondelok v mesiaci za Melanómový pondelok (Melanoma Monday), tento rok pripadol na 2. máj. Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s MUDr. Oľgou Rosinskou z ambulancie klinickej onkológie Nemocnice AGEL Komárno, ktorá nám prezradila, čo to melanóm je, ako je možné ho spoznať či ako sa lieči.

Celý článok


Rizikové skupiny by koncom leta nemali zabudnúť na preočkovanie, upozorňuje lekárka z bánovskej nemocnice

3.5.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Hoci téma vakcinácie proti koronavírusu dnes už nie je na programe dňa, vírus Sars-CoV-2 naďalej zostáva súčasťou každodennej reality. Očkovanie tak v ďalších mesiacoch bude skôr otázkou pre vybrané rizikové skupiny ľudí. Nemocnica AGEL Bánovce ponúka stále možnosť vakcinácie, očkuje sa vakcínami od spoločnosti Pfizer/Biontech a Novavax.

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

3.5.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej klesá počet hospitalizovaných pacientov s COVID-19. Zdravotnícke zariadenie pripomína, že s účinnosťou od 26. apríla 2022 sú so súhlasom riaditeľa spoločnosti povolené návštevy v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


„Ísť z kancelárie priamo na intenzívne slnko pri mori môže byť pre našu kožu veľmi nebezpečné,“ hovorí dermatologička z AGEL Clinic

2.5.2022 / AGEL Clinic

Máj je známy tým, že tento mesiac je celosvetovo venovaný prevencii rakoviny kože. V rámci neho vyhlásila Americká dermatologická akadémia (American Academy of Dermatology) prvý pondelok v mesiaci za Melanómový pondelok (Melanoma Monday). Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s dermatologičkou z AGEL Clinic MUDr. Ľudmilou Žigovou, ktorá nám prezradila, čo to melanóm je, ako je možné ho spoznať či ako sa lieči.

Celý článok


Dnes je deň melanómu – pozor na znamienka a slnenie

2.5.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Malígny melanóm. Diagnóza, ktorú si nikto z nás nechce vypočuť. Sme však zodpovední v prevencii, aby sme tomuto agresívnemu nádoru predišli? Za posledných 35 rokov sa výskyt melanómu zvýšil štvornásobne. Na Slovensku bolo podľa údajov z roku 2018 diagnostikovaných viac ako 7400 dospelých pacientov s melanómom. Zdieľaním faktov o nebezpečenstvách nechráneného slnenia a povzbudením ľudí, aby si skontrolovali svoju pokožku, či sa na nej nevyskytujú varovné signály, je možné predísť ochoreniu a zachrániť tak aj životy.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce už zrušila covidové oddelenie

2.5.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Výrazné zlepšenie pandemickej situácie a enormný pokles hospitalizácií COVID-19 pozitívnych pacientov. To je fakt, ktorý sa pozitívne dotýka zamestnancov, pacientov aj klientov Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Ruší sa totiž úplne COVID oddelenie, vstup k poskytovateľom zdravotnej starostlivosti nebude pre pacientov a návštevníkov podmienený očkovaním ani testovaním.

Celý článok


Malígny melanóm patrí medzi najagresívnejšie nádorové ochorenia

2.5.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Je sotva badateľný a pre svoju schopnosť rýchlo metastázovať je považovaný za najzákernejší typ rakoviny. Reč je o malígnom melanóme, ktorého výskyt v celosvetovom meradle postupne narastá. Včasný záchyt ochorenia je kľúčovým faktorom úspešnej liečby. Na dôležitosť prevencie rakoviny kože poukazuje Melanoma day, ktorý tento rok pripadá na 2. máj. O rizikových faktoroch rozvoja melanómu, prevencii a liečbe ochorenia spájaného s pigmentovými znamienkami hovorí dermatovenerologička MUDr. Katarína Drotárová, primárka Estetique centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Pozor na melanóm, je to jedna z najagresívnejších zhubných rakovín kože

2.5.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Melanóm, druh rakoviny kože. Agresívna, ťažká diagnóza, ktorá u každého vzbudzuje obrovské obavy a rešpekt. Počet prípadov tohto zhubného nádoru každým rokom narastá, pričom najvýznamnejším rizikovým faktorom je UV žiarenie. Dnešný svetový Melanoma day je realizovaný s cieľom zvýšiť povedomie o tejto chorobe a predovšetkým zacieliť na jej prevenciu, ktorú má každý z nás vo vlastných rukách.

Celý článok


„Alergie môžu potrápiť aj seniorov, ktorí nimi predtým netrpeli,“ hovorí lekárka handlovskej nemocnice

29.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Alergia nás môže postretnúť naozaj v každom veku. Nie je výnimkou, že sa alergická reakcia objaví aj u starších ľudí, ktorí zrazu začali trpieť sennou nádchou, alergiou na potraviny či na lieky, ktoré im predtým nespôsobovali problémy. Ani samotná liečba alergie u seniorov nie je jednoduchá a treba pri nej brať ohľad na ich ostatné diagnózy. Aká je realita, skúsenosti s diagnostikou a liečbou alergií u seniorov sme zisťovali u priamárky Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostkovej.

Celý článok


NADÁCIA AGEL pomáha dvojročnému Vilkovi, aby mohol žiť ako jeho zdraví rovesníci

29.4.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Dvojročný Vilko to už od narodenia nemal ľahké. Narodil sa v 37. týždni, nemal ešte ani dva dni a už bojoval o život. K detskej mozgovej obrne sa pridružili aj iné diagnózy a v nádeji, že Vilko bude žiť plnohodnotne ako iné detičky v jeho veku, oslovila jeho rodina NADÁCIU AGEL, ktorá mu prispela na liečbu 1 500 eurami.

Celý článok


Život s Parkinsonovou chorobou: „Osem rokov trvalo, kým mi chorobu diagnostikovali“

29.4.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Celý život roznášala ľuďom poštu. Nachodila každý deň kilometre, bola svižná, rezká, aktívny po, yb bol prirodzenou súčasťou jej života. Až prišli prvé problémy – nepatrné zakopnutie, neovládateľnosť ruky, nepekné písmo, zlý spánok. Do je života zasiahla nevyliečiteľná Parkinsonova choroba. Trvalo dlhých osem rokov, kým sa diagnóza potvrdila, aby mohla začať efektívna liečba v Centre pre liečbu parkinsonizmu a extrapyramídových závislostí v Nemocnici AGEL Zvolen. Päťdesiatpäťročná Vlasta Baranová však je statočná, a odhodlaná žiť život naplno, nevzdáva sa, aj keď už navždy bude Parkinson súčasťou jej života. Verí, že jej pocity, myšlienky a skúsenosti môžu pomôcť aj iným, ktorí sú dnes len v stave váhania, či ísť k lekárovi.

Celý článok


Vitamín D – obyčajný vitamín alebo dôležitý hormón?

28.4.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Vitamín D je dôležitý pre zdravý vývoj kostí a chrupu u detí. U dospelých a seniorov sa jeho nedostatok spája najmä s problematikou osteoporózy. Je preukázaný vplyv D vitamínu na imunitný systém, svalové a nervové funkcie, tiež ochranné účinky pri zápaloch a infekciách, ako aj preventívne účinky pri takých vážnych civilizačných ochoreniach, ako sú napr. nádorové ochorenia, cukrovka, autoimunitné ochorenia, depresie alebo demencie. Svoju dôležitú úlohu preukázal vitamín D aj počas aktuálnej pandémie - v podpornej liečbe a prevencii ochorenia COVID-19. Na otázky týkajúce sa úlohy vitamínu D v organizme v rozhovore odpovedala vedúca laboratórna diagnostička oddelenia klinickej biochémie a hematológie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica RNDr. Alžbeta Hunáková, PhD.

Celý článok


Vedúce sestry levočskej a kežmarskej nemocnice úzko spolupracujú

28.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V priestoroch Nemocnice AGEL Levoča sa uskutočnilo stretnutie vedúcich sestier hosťujúcej nemocnice a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Hlavným dôvodom spoločného stretnutia bolo vzájomné zoznámenie sa a odovzdávanie skúseností z jednotlivých pracovísk za účelom efektívneho využívania synergických efektov týchto zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Spektrum zákrokov handlovská nemocnica rozšírila o laparoskopickú operáciu prietrže

28.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Jednodňová zdravotná starostlivosť v Nemocnici AGEL Handlová fungovala bez obmedzení aj počas najťažších mesiacov pandémie. V priebehu minulého roka dokonca rozšírili poskytované výkony o laparoskopickú herniotómiu, teda o operácie prietrží.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca spustila prevádzku moderného urgentného príjmu tretieho tisícročia: Aké sú dojmy prvých pacientov?

28.4.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Na novom Urgentnom príjme Nemocnice AGEL Košice-Šaca boli prví pacienti ošetrení dnes, vo štvrtok, 28. apríla 2022. Najväčšia z nemocníc siete AGEL, ktorá sa stala trikrát po sebe Najlepšou všeobecnou nemocnicou roka podľa hodnotenia INEKO, vybudovaním moderných priestorov urobila ďalší dôležitý krok k podstatnému zvýšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti a zlepšeniu medicínskych procesov od prijatia, cez triedenie pacientov až po urgentné zákroky a hospitalizácie.

Celý článok


Vedúce sestry levočskej a kežmarskej nemocnice úzko spolupracujú

28.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

V priestoroch Nemocnice AGEL Levoča sa uskutočnilo stretnutie vedúcich sestier hosťujúcej nemocnice a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Hlavným dôvodom spoločného stretnutia bolo vzájomné zoznámenie sa a odovzdávanie skúseností z jednotlivých pracovísk za účelom efektívneho využívania synergických efektov týchto zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Prevencia v gynekológii je nesmierne dôležitá. Kedy ste naposledy navštívili svojho gynekológa?

27.4.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Pravidelná návšteva gynekológa je mimoriadne dôležitá pre zdravie a život každej ženy. Prevencia pomáha zistiť a riešiť už v zárodku prípadné diagnózy či nežiadúce zmeny v organizme ženy. Aj Nemocnica AGEL Levice informuje pravidelne svoje pacientky o dôležitosti gynekologických prehliadok. Zdravotníci zdôrazňujú, že vyšetrenie je predovšetkým zamerané na vyhľadávanie ochorení a ich včasnú diagnostiku.

Celý článok


Výrazné zlepšenie stavu a prechod do prvej fázy reprofilizácie v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce

27.4.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce prešla do prvej fázy reprofilizácie covid lôžok pre výrazné zníženie počtu pacientov chorých na ochorenie COVID-19. Znamená to, že sa nemocnica vracia k bežnému režimu a väčšina lôžok bude opätovne k dispozícii pre bežných pacientov. K tomuto kroku pristúpila na základe príkazu ministra zdravotníctva.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má vynovenú centrálnu sterilizáciu

27.4.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno, ktorá stále modernizuje a renovuje, prešli najnovšie obnovou priestory Oddelenia centrálnej sterilizácie. Tie sú síce pred zrakmi pacientov skryté, ale pre chod nemocnice o to dôležitejšie. Obnovu financovala nemocnica z eurofondov v celkovej hodnote 320 000 €. Oddelenie centrálnej sterilizácie svoje služby v oblasti sterilizácie ponúka aj viacerých ďalším zariadeniam.

Celý článok


Zvolenská nemocnica sa snaží pritiahnuť mladú generáciu zdravotníkov

27.4.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Študentom lekárskej fakulty predstavili nemocnicu tí najpovolanejší. Vedenie Nemocnice AGEL Zvolen sa snaží v rámci svojej perspektívy do budúcna motivovať študentov, aby po skončení štúdia zvážili prácu práve vo tamojšej nemocnici. Najlepším príkladom bol pre budúce nádeje zdravotníctva lekár, ktorý len vlani lekársku fakultu v Martine absolvoval a dnes je lekárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Celý článok


Skalická nemocnica oslovila s ponukou zamestnania a brigádnickej výpomoci stredoškolákov ešte pred maturitou

26.4.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Už tradične, niekoľko rokov, sa snaží vedenie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica motivovať študentov Strednej zdravotníckej školy v Skalici k nadviazaniu spolupráce hneď po skončení štúdia. Spolupráca so študentmi, ktorí zo svojej povinnej praxe poznajú prostredie nemocnice a prácu na jednotlivých oddeleniach, je pre nemocnicu veľmi výhodná. Snahou vedenia je presvedčiť študentov, že sú pre nemocnicu veľmi potrební a že práca v zdravotníckom zariadení má množstvo výhod a otvorených možností aj pre začínajúcich zdravotníkov samotných.

Celý článok


Kežmarskí lekári riešili kuriózny prípad. V uchu chlapčeka našli baterku

26.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Lekári Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, sa stretávajú s kurióznymi prípadmi. V uchu deväťročného chlapčeka napríklad objavili cudzie teleso – okrúhlu alkalickú baterku. V prevencii voči takýmto prípadom by mali byť u malých detí obozretní najmä rodičia. Prípady cudzích telies v detskom organizme nie sú ojedinelé a niektoré z nich môžu viesť až k operačnému zákroku. Ako dopadol prípad baterky v uchu? Na čo by si mali rodičia dávať pozor a aké symptómy sa môžu v takých prípadoch u detí vyskytovať? Na otázky odpovedá lekár Detského oddelenia kežmarskej nemocnice MUDr. Jozef Serafín.

Celý článok


Ľudí so zhoršeným sluchom je veľmi veľa, vyšetrenia netreba odkladať

26.4.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Otorinolaryngologická ambulancia, ktorá je známa aj ako ušno-nosovo-krčná ambulancia v Nemocnici AGEL Levice, ošetruje dospelých, ale aj detských pacientov. Zaoberajú sa rôznymi diagnózami, jednou z nich je aj strata sluchu. Čo je príčinou, ako sa sluch vyšetruje a lieči sme sa bližšie porozprávali s MUDr. Róbertom Hӧrӧmpӧlim, ktorý v ambulancii denne ordinuje.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa povoľujú návštevy a upravuje sa prevádzka vakcinačného centra

26.4.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca je počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 stabilizovaný. S účinnosťou od 26. apríla 2022 sú so súhlasom riaditeľa spoločnosti povolené návštevy v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Gynekologická ambulancia v Detve je v prevádzke len dva mesiace, pacientky ju však vyhľadávajú

26.4.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Prvé dva mesiace fungovania novej gynekologickej ambulancie v Detve, ktorej činnosť zastrešuje Nemocnica AGEL Zvolen ukázali, že to bol racionálny krok, ktorý privítali predovšetkým pacientky z Detvy a okolia. Záujem o poskytovanie zdravotnej starostlivosti v tomto odbore pretrváva, dokonca aj zo strany tehotných žien, ktoré prišli z Ukrajiny.

Celý článok


Kežmarská nemocnica povolila návštevy

25.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, už povoľuje návštevy pacientov lôžkových oddelení. Rozhodnutie je platné od pondelka 25. apríla 2022. Návštevníci nesmú mať príznaky ochorenia COVID-19, v zdravotníckom zariadení musia mať prekryté dýchacie cesty a maximálna doba trvania návštevy pacienta dvomi osobami súčasne je 30 minút. Povolenie návštev sa nevzťahuje na oddelenie COVID-19 a oddelenia s karanténnym režimom.

Celý článok


Handlovská nemocnica povolila návštevy pacientov

25.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová od 25. apríla 2022 povolila návštevy pacientov. Toto rozhodnutie, ktoré s malými prestávkami platilo takmer dva roky, súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou a novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva. Povolenie návštev sa týka aj klientov Senior centra Sv. Kataríny.

Celý článok


Bánovská nemocnica povolila návštevy pacientov

25.4.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce od 22. apríla 2022 povolila návštevy pacientov. Toto rozhodnutie, ktoré s malými prestávkami platilo takmer dva roky, súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou a novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva.

Celý článok


Levočská nemocnica povoľuje návštevy

25.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča povoľuje návštevy lôžkových oddelení. Rozhodnutie je platné od pondelka 25. apríla 2022. Návštevníci nesmú mať príznaky ochorenia COVID-19, v zdravotníckom zariadení musia mať prekryté dýchacie cesty a maximálna doba trvania návštevy pacienta dvomi osobami súčasne je 30 minút. Povolenie návštev sa nevzťahuje na psychiatrické oddelenie a oddelenie COVID-19.

Celý článok


Zvolenská nemocnica povolila návštevy pacientov

25.4.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen od 22. apríla 2022 povolila návštevy pacientov. Toto rozhodnutie, ktoré s malými prestávkami platilo takmer dva roky, súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou a novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva. Uvedené povolenie sa netýka pacientov na covidovom oddelení.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice rozbehla pilotný projekt identifikácie zamestnancov: Každý zdravotník bude farebne odlíšený podľa pracovného zaradenia

22.4.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Budú na prvý pohľad rozoznateľní. Nemocnica AGEL Levice prichádza s pilotným projektom. Všetci jej zamestnanci, ktorí prichádzajú do kontaktu s pacientmi, budú mať svoju určenú farbu zdravotníckej uniformy. Spoločnosť AGEL tak vychádza v ústrety jednak samotným zamestnancom, ktorí dostali nové, pekné ošatenie, ale aj pacientom, ktorí sa budú vedieť v toľkom počte zdravotníkov orientovať. Vysvetľujúce informačné letáky s názvom: „Kto sa o vás stará“ budú rozmiestnené aj po nemocnici.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce uvoľnila opatrenia pre návštevy pacientov

22.4.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce od dnešného dňa uvoľňuje opatrenia a zrušuje zákaz návštev pacientov. Každý z príbuzných však musí dodržať stanovené pravidlá. Návštevy umožnila zlepšená pandemická situácia a nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR

Celý článok


Komárňanská nemocnica od dnes povolila návštevy pacientov

22.4.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Pandémia ustúpila, Nemocnica AGEL Komárno urobila viaceré organizačné opatrenia. Najzásadnejšou informáciou je, že oddnes sú povolené návštevy pacientov v nemocnici. Výnimkou je, samozrejme, covidové oddelenie. Nemocnica realizovala organizačné zmeny, ktorých cieľom je návrat do normálneho režimu, aký bol pred vypuknutím pandémie. Naplno bežia aj plánované operácie.

Celý článok


Krompašskú nemocnicu navštívili študentky Prešovskej univerzity v Prešove

22.4.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Študentky pôrodnej asistencie navštívili Nemocnicu AGEL Krompachy. Budúce pôrodné asistentky a študentky Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity prišli navštíviť priestory potenciálneho pracovného pôsobenia. Krompašská nemocnica ponúka študentkám brigádnickú prax a absolventky odboru pôrodnej asistencie víta s otvorenou náručou.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala nové monitory dychu pre novorodencov

21.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nadácia Križovatka obdarovala Novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, monitormi dychu pre bábätká. Päť nových monitorov poslúži na monitorovanie dychu dieťatka na novorodeneckom oddelení. Vďaka nim sa prechádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku ich života. Ako taký monitor dychu vlastne funguje?

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach má vďaka dobrovoľníkom ďalšie zásoby krvi

21.4.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce dnes pripravila ďalší zo svojich odberov krvi. Dobrovoľní darcovia prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, ktorým ich krv pomôže pri operáciách či záchrane života.

Celý článok


Nedostatkom vitamínu D trpí až 60 % populácie Prečo je „slnečný vitamín“ dôležitý?

21.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Vedúca farmaceutka lekárne Nemocnice AGEL Levoča, Mgr. Lucia Gondová, približuje dôležitosť vitamínu D. Jeho nedostatok v organizme sa pripisuje vzniku viacerých ochorení, ako je napríklad osteoporóza, poruchy imunity či nádorové ochorenia. Ako dopĺňať vitamín D? Môžeme sa ním predávkovať?

Celý článok


NADÁCIA AGEL pomáha Milade z Handlovej žiť plnohodnotne aj napriek skleróze multiplex

20.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Štyridsaťdeväťročnej Milade Piroškovej z Handlovej sa takmer pred dvadsiatimi rokmi zmenil život na nepoznanie. V roku 2003, iba po 10 mesiacoch od narodenia dcérky, jej určili diagnózu roztrúsená skleróza multiplex. Na odporúčanie lekárov vyskúšala rôzne druhy liečby, jedna pomohla viac, iná menej, žiadna sa však nezaobišla bez nepríjemných a výrazných vedľajších účinkov. V súčasnosti jej pomáha kyslíková terapia a rehabilitácie v Nemocnici AGEL Handlová. Práve v tejto nemocnici pracovala neuveriteľných 46 rokov aj mamička pani Milady, ktorá ako pôrodná asistentka priviedla na svet tisícky Handlovčanov. Pomocnú ruku jej podala aj NADÁCIA AGEL.

Celý článok


Zvolenská nemocnica sa postupne vracia do bežného režimu fungovania

20.4.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Zvolen sa výrazne zlepšila. To dáva možnosť postupne sa vrátiť do bežného režimu fungovania čo sa týka najmä plánovaných operácií a chodu jednotlivých oddelení. Počas veľkonočných sviatkov zdravotníci zvládli nápor pacientov, ktorí prichádzali hlavne s rôznymi úrazmi.

Celý článok


Slnečný kúpeľ a vhodná strava pomáhajú doplniť vitamín D. Predávkovanie slnením však nehrozí

19.4.2022 / AGEL Clinic

Prečo je vitamín D tak dôležitý, aké sú jeho prirodzené zdroje a kedy by sme ho mali začať dopĺňať? MUDr. Terézia Pázmanová, internistka z AGEL Clinic, nám v rozhovore vysvetľuje, vďaka čomu je pre nás tento vitamín taký dôležitý a odpovedá na najčastejšie otázky.

Celý článok


So zlepšením epidemiologickej situácie vakcinačné centrum nemocnice prerušuje svoju činnosť

19.4.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Všetky hodnoty parametrov epidemiologického vývoja, ktoré sú sledované vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica, poukazujú na zlepšujúcu sa pandemickú situáciu. Počas sviatkov Veľkej noci bolo na urgentnom príjme nemocnice vyšetrených 231 pacientov. V nemocnici sa naplno rozbehla plánovaná operatíva. Pacienti čakajúci na otorinolaryngologické zákroky sa môžu prihlasovať telefonicky.

Celý článok


Pandemická situácia v levickej nemocnici má stále zlepšujúci sa vývoj. Počas Veľkej noci na urgente riešili hlavne úrazy a bolesti brucha

19.4.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nový urgentný príjem Nemocnice AGEL Levice po vianočnej premiére zažil aj prvé veľkonočné sviatky. Záchranári a zdravotníci mali naozaj plné ruky práce a o žiadnej sviatočnej atmosfére nemôže byť ani reč. Každý sviatočný deň ošetrili takmer šesť desiatok ľudí, ktorí potrebovali pomoc či už chirurga, traumatológia, internistu alebo gastroenterológa. Skvelou správou je, že aj po Veľkej noci nemocnica eviduje zlepšovanie pandémie či už ohľadom hospitalizovaných pacientov, alebo aj v radoch zamestnancov.

Celý článok


Počet hospitalizovaných s koronavírusom v Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej klesá

19.4.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V zdravotníckom zariadení opätovne klesol počet pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19.

Celý článok


Sanitárka zvolenskej nemocnice vyrába originálnych veľkonočných zajacov

15.4.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

extrémne vyťažení a posledné dva roky boli pre nich mimoriadne náročné, vo svojom voľnom čase relaxujú pri originálnych záľubách. Príkladom je aj sanitárka na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Zvolen Oľga Stehlíková, ktorá vyrába originálnych veľkonočných zajacov.

Celý článok


Na urgent levickej nemocnice príde počas sviatkov viac pacientov s úrazmi aj bolesťami brucha

14.4.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Urgentný príjem je neodmysliteľnou súčasťou každej nemocnice. V prevádzke je 24 hodín 365 dní v roku. Práca na urgentnom príjme je veľmi rôznorodá a zdravotnícky pracovníci sa stretávajú z rôznymi prípadmi, od ľahších stavov, až po stavy komplikované vyžadujúce si hospitalizáciu. Nie je tomu inak ani v Nemocnici AGEL Levice. Sviatky sú na príjme normálnym pracovným dňom, zdravie či záchrana života je prvoradá. Ako však vnímajú Veľkú noc tí, ktorí sú tu v tomto čase pre pacientov?

Celý článok


Lekár zo Sudánu obľubuje a oslavuje všetky slovenské sviatky

14.4.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce má vo svojich radoch aj viacerých kolegov pôvodom zo zahraničia, dokonca až z ďalekej Afriky. Slovensko a práca u nás im učarovala, pacienti ich majú radi, dokonca si u nás založili rodiny a naša krajina sa stala ich druhým domovom. Jedným z nich je aj lekár Oddelenia vnútorného lekárstva a Oddelenia dlhodobo chorých, ktoré má nemocnica dlhodobo reprofilizované na COVID oddelenie, MUDr. Stephen Zago Kenyi Andruga. Súčasťou tímu zlatomoravskej nemocnice je od septembra 2019, minulý rok sa u nás oženil a dnes je už hrdým otcom dcérky Sáry.

Celý článok


Motorkári darovali krv v levočskej nemocnici

14.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Motorkári z levočského klubu Nordic Eagles prišli dnes do Nemocnice AGEL Levoča darovať krv. Transfúziologické oddelenie privítalo hojnú účasť darcov rôznych motorkárskych klubov a priateľov aj z iných miest. Prišlo 34 aktívnych darcov, z ktorých nakoniec darovalo krv 31. Do levočskej nemocnice tak pritieklo 15 500 ml krvi. Cieľom podujatia je poukázať na dôležitosť darovania krvi najmä v tomto období, keď pre motorkárov začína sezóna.

Celý článok


V práci sa stará, aby v nemocnici všetko fungovalo, vo voľnom čase pletie košíky a korbáče

14.4.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Stará sa o chod nemocnice a popri tom skrýva malé tajomstvo svojho, dnes už trochu nezvyčajného hobby. Miroslav Slančík z Nemocnice AGEL Zvolen sa venuje tradičnému slovenskému remeslu – košikárstvu. Nedoviedli ho však k nemu korene, ale vymoženosť dnešnej doby – internet. A svoju nezvyčajnú záľubu spája aj s dnes už vzácnym chovom koníkov.

Celý článok


Personál v službe počas sviatkov Veľkej noci spríjemňuje atmosféru na oddelení

13.4.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Oddelenie vnútorného lekárstva Fakultnej nemocnice AGEL Skalica je aj pred sviatkami plné pacientov a služby sú pre personál mimoriadne náročné. Kým pre väčšinu verejnosti sú veľkonočné sviatky prísľubom stretnutí s rodinou a oddychu, pre pacientov a slúžiaci personál je to naopak čas odlúčenia od blízkych a zmeškaných tradícií. Bude to personál, kto sa pričiní o navodenie atmosféry sviatkov jari a radosti na oddeleniach nemocnice. K vytvoreniu pohody a dobrej nálady prispeje podľa možností každý svojou troškou, niekto sa postará o tradičnú veľkonočnú výzdobu, iný prinesie občerstvenie.

Celý článok


Aj levickí zdravotníci si zachovávajú tradičné veľkonočné tradície

13.4.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Veľká noc je sviatok, ktorý má pohyblivý dátum a každoročne pripadá vždy na nedeľu medzi 22. marcom a 25. aprílom. Veľká noc 2022 nastáva len jeden deň po aprílovom splne, čo je prvý spln po jarnej rovnodennosti, a preto je nazývaný aj ako veľkonočný spln. Aj keď sú tieto sviatky dnes už o čosi modernejšie a niektoré zvyky a tradície sa zmenili alebo upravili, v Nemocnici AGEL Levice stále prevláda veľké percento zamestnancov, ktorí oslavujú tento sviatok, varia tradičné jedlá a dodržujú zvyky.

Celý článok


Veľká noc v Senior centre svätej Kataríny v znamení zvykov a tradícií

13.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Seniori, ktorých trvalým domovom sa stalo Senior centrum svätej Kataríny v Nemocnici AGEL Handlová sa nedajú na Veľkú noc zahanbiť. Každoročne si pred sviatkami jari zaspomínajú na svoje tradície, ktoré dodržiavali, pripravia výzdobu a dobroty. Fyzicky zdatnejší zástupcovia silnejšieho pohlavia dodržujú tradíciu a nežnejšej časti Senior centra pripravia aspoň symbolickú šibačku.

Celý článok


Popáleninový úraz je jedným z najstrašnejších a najbolestivejších poranení Zanecháva trvalé následky nielen na tele, ale hlavne na duševnom zdraví

13.4.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Obarenie tekutinami, pracovné úrazy, hra s ohňom, nešťastia, ktoré vznikli z chvíľkovej nepozornosti... V Nemocnici AGEL Košice-Šaca každý rok ošetria približne 9000 pacientov s popáleninami rôzneho rozsahu. Vážne úrazy vyžadujúce hospitalizáciu predstavujú takmer 300 prípadov. Aj tento rok si jarné vypaľovanie trávy už stihlo vyžiadať niekoľko obetí. O najčastejších príčinách termických úrazov, náročnosti liečby popálených pacientov a trvalých následkoch poranení hovorí prednosta Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Lengyel, PhD.

Celý článok


Komárňanská nemocnica – ako bude fungovať počas Veľkej noci?

13.4.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno sa na nastávajúce veľkonočné sviatky pripravila, fungovať bude v režime, aby bola kompletne a nepretržite zabezpečená zdravotná starostlivosť pre pacientov, ktorým zdravotný stav nedovoľuje prepustiť ich domov, samozrejmosťou je aj urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Nemocnica upravuje režim testovania počas sviatkov Veľkej noci. Epidemiologická situácia v nemocnici sa pozvoľna zlepšuje

12.4.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Počas blížiacich sa veľkonočných sviatkov Fakultná nemocnica AGEL Skalica upravila režim fungovania mobilného odberového miesta. V MOM, ktorá sa v nemocnici nachádza pri patológii a infektologickej ambulancii, sa bude dať počas veľkonočných sviatkov otestovať v sobotu 16. apríla v dopoludňajších hodinách. Celková pandemická situácia sa v nemocnici zlepšila. Aj v minulom týždni sa potvrdil pokles pozitivity u testovaných na COVID-19 a nižší počet nových hospitalizácií.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici vytvárali malí pacienti veľkonočné vajíčka

12.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Na detskom oddelení Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, už vládne veľkonočná atmosféra. Pod vedením pedagogičky a zdravotníčky Mgr. Márie Veselovskej, vyfarbovali hospitalizovaní pacienti veľkonočné vajíčka. Pri kreatívnych činnostiach sa detskí pacienti rozptýlia, čím sa znižuje ich stres z nemocničného prostredia. Zapojili sa aj niektoré mamičky a podobné aktivity vítajú.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca klesá počet hospitalizovaných pacientov s COVID-19

12.4.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená pandémiou COVID-19. Dobrou správou je, že postupne sa znižuje nielen počet hospitalizovaných pozitívnych pacientov, ale aj neprítomných zamestnancov.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra sa počas Veľkej noci nebude testovať

11.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy počas veľkonočných sviatkov nebudú mať v prevádzke mobilné odberové miesta. V dňoch 15. – 18. apríla tak nebude možnosť PCR a antigénového testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesta covid-19 budú fungovať v štandardnej prevádzke od utorka 19. apríla.

Celý článok


V levickej nemocnici je situácia stabilizovaná

11.4.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice bojuje s treťou vlnou pandémie, počet ľudí s koronavírusom klesá a odzrkadľuje sa to aj v počtoch hospitalizovaných pacientov. Nemocnica naďalej poskytuje možnosť vakcinácie, ale aj testovania.

Celý článok


Fyzioterapia pacientom trpiacim Parkinsonovou pomáha zostávať nezávislými, zvyšuje rovnováhu a silu

11.4.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Parkinsonova choroba je pomenovaná po anglickom lekárovi Jamesovi Parkinsonovi, ktorý ako prvý publikoval podrobný popis choroby v roku 1817. Ide o degeneratívnu poruchu centrálneho nervového systému, ktorá postihuje najmä motorický systém. Poukázanie na toto závažné ochorenie je cieľom dnešného Svetového dňa Parkinsonovej choroby, ktorý každoročne pripadá práve na 11. apríl. Na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Bánovce sa venujú aj pacientom trpiacim touto chorobou, ktorí si vyžadujú špeciálnu terapiu.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra sa počas Veľkej noci nebude testovať

11.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy počas veľkonočných sviatkov nebudú mať v prevádzke mobilné odberové miesta. V dňoch 15. – 18. apríla tak nebude možnosť PCR a antigénového testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesta covid-19 budú fungovať v štandardnej prevádzke od utorka 19. apríla.

Celý článok


Komárňanská nemocnica si pripísala ďalší skvelý úspech Opäť získala Diamantový ANGELS AWARD za liečbu cievnych mozgových príhod

11.4.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Komárno opäť triumfovalo. Aj za rok 2021 získalo najvyššie ocenenie Diamantový status ANGELS AWARD. Cena sa udeľuje za vysokokvalitnú liečbu a manažment pacientov s cievnou mozgovou príhodou. Nemocnica dokonca vlani realizovala najvyšší počet zákrokov na záchranu pacientov s mozgovým infarktom.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra sa počas Veľkej noci nebude testovať

11.4.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy počas veľkonočných sviatkov nebudú mať v prevádzke mobilné odberové miesta. V dňoch 15. – 18. apríla tak nebude možnosť PCR a antigénového testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesta covid-19 budú fungovať v štandardnej prevádzke od utorka 19. apríla.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach má vďaka dobrovoľníkom ďalšie zásoby krvi

8.4.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pri príležitosti včerajšieho Svetového dňa zdravia pripravila ďalší zo svojich odberov krvi. Dobrovoľní darcovia prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, ktorým ich krv pomôže pri operáciách či záchrane života.

Celý článok


Farmaceut AGEL lekárne: Nedostatok vitamínu D sa týka väčšiny populácie

8.4.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prečo je vitamín D tak dôležitý, aké sú jeho prirodzené zdroje a kedy by sme ho mali začať dopĺňať? Farmaceut AGEL lekárne PharmDr. Dávid Ferko v nasledujúcom rozhovore vysvetľuje, vďaka čomu sa vitamín D počas pandémie ochorenia COVID-19 stal symbolom imunity a odpovedá na najčastejšie otázky.

Celý článok


Cukrovka je jednou z pandémií tretieho tisícročia

8.4.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Cukrovka. Ochorenie, ktoré sa v posledných rokoch šíri ako jedna z pandémií tretieho tisícročia. Nevyhýba sa deťom, tínedžerom, dospelým ani seniorom, postihuje mužov aj ženy. Veľmi dôležitá je včasná diagnostika a pre ďalší život potom správne nastavenie režimu, životosprávy, respektíve podávanie inzulínu. Aké druhy cukrovky poznáme, prečo vzniká, ako sa lieči a aké sú najnovšie poznatky prezradila MUDr. Gabriela Hulinová, diabetologička z Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Deň zdravia v skalickej nemocnici spojil študentov SZŠ a žiakov ZŠ. Študenti SZŠ na Deň zdravia v nemocnici edukovali žiakov ZŠ

7.4.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Do osláv Svetového dňa zdravia, ktorý pripadá na 7. apríla, sa zapojila aj Fakultná nemocnica AGEL Skalica v spolupráci so Strednou zdravotníckou školou v Skalici. S aktivitami v starostlivosti o ochranu zdravia sa oboznámili žiaci 1. stupňa základnej školy na Vajanského ulici v Skalici. Učili sa poskytovať prvú pomoc, obväzové techniky a správnu hygienu rúk. Pri príležitosti Dňa zdravia bola vyhlásená nemocnicou aj súťaž v kreslení na tému zdravá planéta. Nechýbala prezentácia činnosti Záchrannej zdravotnej služby a ukážka vybavenia vozidla záchranky.

Celý článok


7. apríl je Svetovým dňom zdravia. Šport už útleho detstva pomáha zlepšovať metabolizmus a predchádzať obezite

7.4.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Zdravie. Jediné krátke slov, ktoré znamená najväčšiu hodnotu v živote. Pre väčšinu z nás samozrejmosť, keď sme zdraví, pre všetkých chorých najdôležitejší cieľ, ktorý sa snažia dosiahnuť. 7. apríl je Svetovým dňom zdravia. Bol vyhlásený v roku 1950 Svetovou zdravotníckou organizáciou WHO a cieľom je zvýšenie povedomia o zdraví. Zdravie znamená nielen telesnú, ale aj duševnú a sociálnu pohodu. Aby bol človek zdravý, musí oň dbať systematicky už od detstva.

Celý článok


Neurogénne poruchy komunikácie. Ak človek nedokáže zrazu rozprávať, môže ísť o ochorenie mozgu

7.4.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Reč, prirodzená schopnosť človeka dorozumievať sa, vyjadriť svoje pocity, túžby, sformulovať požiadavky, povedať všetko, čo potrebuje. Hoci je schopnosť komunikácie človeku daná už od narodenia, rovnako od narodenia existujú aj rôzne poruchy komunikácie a reči. Táto oblasť medicíny nie je tak verejnosti známa, pre odborníkov je to však mimoriadne náročná a zaujímavá sféra medicíny s množstvom špecifík, ktorá si vyžaduje predovšetkým individuálny prístup. Akú sú najčastejšie neurogénne poruchy, ako sa prejavujú, čo človek s danými diagnózami objektívne nedokáže hovorí Mgr. Zuzana Mašlejová, klinická logopedička Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Pozitívna správa zo zvolenskej nemocnice Covid výrazne ustupuje, spúšťajú sa plánované operácie

7.4.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Na túto informáciu zvolenskí zdravotníci čakali niekoľko mesiacov. Po týždňoch enormného nasadenia, nevyhnutných mimoriadnych organizačných opatrení, každodenných vysokých čísiel covid pozitívnych pacientov aj zamestnancov konečne hlási výrazný ústup pandémie koronavírusu. Ďalšou pozitívnou správou je, že nemocnica naplno rozbieha plánované hospitalizácie pacientov, ktorí týždne čakajú na svoj plánovaný zákrok.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca dostala darom monitory dychu pre bábätká

6.4.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vďaka sponzorskej spolupráci Nadácie Križovatka a spoločnosti KiK textil dostalo Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca 20 monitorov dychu. Ich používanie je jedinou osvedčenou formou prevencie syndrómu náhleho úmrtia dojčiat.

Celý článok


Primár Neurologického oddelenia levočskej nemocnice: „Príčina epilepsie je multifaktoriálna. Predpokladá sa významný genetický podiel, ale aj v súčasnosti zostáva vysoké percento epileptických záchvatov bez objasnenej príčiny“

6.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Primár Neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Ladislav Gurčík, PhD., približuje okolnosti vzniku, liečby a prejavov epilepsie. Kvalifikovaný odborník s dlhoročnou praxou detailne opisuje príznaky a okolnosti ochorenia. Levočské neurologické oddelenie eviduje približne 200 pacientov s týmto ochorením. Epilepsia sa vyskytuje predovšetkým vo vekových skupinách detí a seniorov. Príčinou epileptického záchvatu nemusí byť samotné ochorenie epilepsia a jednorazovo sa môže prejaviť napríklad aj u osôb intoxikovaných alkoholom. Niektoré príznaky epilepsie imitujú psychiatrické ochorenia. Je však medzi nimi nejaký súvis? Ako by sme mali reagovať, v prípade, že sa staneme svedkami epileptického záchvatu?

Celý článok


Nemocnice spišského klastra už zamestnávajú 15 Ukrajincov

5.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocniciach spišského klastra, teda v Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici AGEL Krompachy a Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL je už zamestnaných 15 ukrajinských zdravotníkov, z toho 13 lekárov a 2 sestry. Stali sa novou posilou viacerých oddelení. V levočskej nemocnici majú zastúpenie na detskom, neurologickom a internom oddelení a na oddelení balneológie a liečebnej rehabilitácie. V krompašskej a kežmarskej nemocnici sú zamestnaní na gynekologicko-pôrodníckych oddeleniach. Cieľom do budúcna je však nielen kvantita, ale predovšetkým kvalita, odbornosť a zodpovedajúca komunikácia s pacientmi.

Celý článok


Levočská a kežmarská nemocnica očkuje vakcínou Nuvaxovid

5.4.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je možnosť očkovania vakcínou Nuvaxovid. Vakcína je určená pre dospelých záujemcov. Vakcinačné centrá oboch nemocníc sú v prevádzke len v stredu.

Celý článok


Rádiodiagnostické oddelenie handlovskej nemocnice má novú vedúcu lekárku

5.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová má novú lekársku posilu. Od marca je novou vedúcou lekárkou Rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Zuzana Šošková. Tá nahradila MUDr. Richarda Zachara, ktorý po siedmich rokoch svoje pôsobenie v nemocnici ukončil. Zdravotnícke zariadenie práve v oblasti diagnostiky plánuje pritiahnuť viac pacientov a vyjsť im v ústrety najmä tým, že nemusia cestovať ďaleko.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa starajú o 23 pacientov s koronavírusom

5.4.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená pandémiou COVID-19. Počet hospitalizovaných pacientov sa v porovnaní s uplynulým týždňom mierne zvýšil.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra už zamestnávajú 15 Ukrajincov

5.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocniciach spišského klastra, teda v Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici AGEL Krompachy a Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL je už zamestnaných 15 ukrajinských zdravotníkov, z toho 13 lekárov a 2 sestry. Stali sa novou posilou viacerých oddelení. V levočskej nemocnici majú zastúpenie na detskom, neurologickom a internom oddelení a na oddelení balneológie a liečebnej rehabilitácie. V krompašskej a kežmarskej nemocnici sú zamestnaní na gynekologicko-pôrodníckych oddeleniach. Cieľom do budúcna je však nielen kvantita, ale predovšetkým kvalita, odbornosť a zodpovedajúca komunikácia s pacientmi.

Celý článok


Levočská a kežmarská nemocnica očkuje vakcínou Nuvaxovid

5.4.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je možnosť očkovania vakcínou Nuvaxovid. Vakcína je určená pre dospelých záujemcov. Vakcinačné centrá oboch nemocníc sú v prevádzke len v stredu.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra už zamestnávajú 15 Ukrajincov

5.4.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocniciach spišského klastra, teda v Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici AGEL Krompachy a Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL je už zamestnaných 15 ukrajinských zdravotníkov, z toho 13 lekárov a 2 sestry. Stali sa novou posilou viacerých oddelení. V levočskej nemocnici majú zastúpenie na detskom, neurologickom a internom oddelení a na oddelení balneológie a liečebnej rehabilitácie. V krompašskej a kežmarskej nemocnici sú zamestnaní na gynekologicko-pôrodníckych oddeleniach. Cieľom do budúcna je však nielen kvantita, ale predovšetkým kvalita, odbornosť a zodpovedajúca komunikácia s pacientmi.

Celý článok


V skalickej nemocnici sa starajú o dve desiatky pacientov s koronavírusom. Hematologická starostlivosť je poskytovaná od apríla v onkologickom pavilóne

4.4.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Za uplynulý týždeň Fakultná nemocnica AGEL Skalica hlási mierne zlepšenie epidemiologickej situácie a pokles covid pozitívnych pacientov aj zamestnancov. Priemerná pozitivita PCR testov je na úrovni 44,8%.

Celý článok


Levická nemocnica zaznamenala zlepšenie dopadov pandémie

4.4.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice uplynulé týždne bojovala s ťažkými dopadmi pandémie. Mala veľké množstvo pacientov s covidom, mnohí zamestnanci boli na covidovej PN, čo si vyžiadalo viaceré organizačné opatrenia. Aktuálne sa zdá, že sa situácia predsa len obrátila a nemocnica eviduje výrazný posun k lepšiemu vo všetkých ukazovateľoch.

Celý článok


Handlovská nemocnica spustila očkovanie proti Covid-19

1.4.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová sa na základe súhlasu Ministerstva zdravotníctva SR stala oficiálnym vakcinačným centrom, kde je možné sa dať zaočkovať proti koronavírusu covid-19. Záujemcovia o očkovanie sa môžu vopred zaregistrovať na webovom portáli korona.gov.sk, očkuje sa však aj bez predošlej registrácie.

Celý článok


Komárňanská nemocnica rozšírila spektrum svojich služieb na fyziatrii

1.4.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Ambulancia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Komárno patrí medzi najvyťaženejšie, pacientov v poslednom období stále pribúda. Preto sa zdravotníci snažia prichádzať s novinkami a ponúkať pacientom rozšírenie poskytovaných služieb. Od apríla ambulancia ponúka aj liečbu prístrojovou lymfodrenážou.

Celý článok


Zvolenská nemocnica sa stále vyrovnáva s covidom, žiadny pacient však nie je na umelej pľúcnej ventilácii

1.4.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen stále čelí pandémii koronavírusu, zaznamenala však mierne zlepšenie svojej situácie. V nemocnici stále platí zákaz návštev a plánované operácie sú limitované starostlivosťou o covidových pacientov. Nemocnica od dnešného dňa očkuje už len v infekčnej a pediatrickej ambulancii.

Celý článok


Oftalmológovia upozorňujú: „Pozor na jarné slnko, oči si treba chrániť“

31.3.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Jar znamená viac svetla, predlžovanie dňa, viac slnka a tiež vystavovanie očí UV žiareniu. Oči nám slúžia nepretržite celý život, počas bdenia ich používame bez prestávky a málo z nás premýšľa o tom, či sú v pohode. Samozrejme do chvíle, kým nemáme s očami nejaký problém.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach mení režim anestéziologickej ambulancie

31.3.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Jedna z najvyhľadávanejších ambulancií Nemocnice AGEL Zlaté Moravce mení režim svojho fungovania. Od pondelka 4. apríla nastáva zmena jej ordinačných hodín. Všetci pacienti, ktorí potrebujú napríklad predoperačné vyšetrenie, tak môžu ambulanciu navštíviť v zmenenom časovom režime.

Celý článok


Skúsená geriatrička: „Verím, že v budúcnosti nebude platiť heslo, že staroba je len pre odvážnych“

31.3.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Staroba. Životná etapa, ktorú si v mladosti nikto z nás nepripúšťa, keď však príde ten čas, spája sa s najrôznejšími prejavmi. Pribúdajú zdravotné problémy, ale nesmierne závažnými sú aj individuálne pocity. Tie sú zvyčajne spájané so strachom z opustenia, samoty, ťažkých chorôb, nesebestačnosti. Sú však aj seniori, ktorí si starobu aktívne užívajú. Bohaté skúsenosti s fenoménom staroby majú aj v Nemocnici AGEL Zvolen.

Celý článok


Primár skalického Oddelenia vnútorného lekárstva: „Pandémiou vzrástli nároky na náš personál, veľké úsilie striedali pocity frustrácie“. Covid limitoval diagnostiku a liečbu ostatných závažných diagnóz

30.3.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Oddelenie vnútorného lekárstva Fakultnej nemocnice AGEL Skalica sa počas pandémie COVID-19 primárne venuje diagnostike a liečbe koronavírusového ochorenia, najmä liečbe pľúcnych prejavov COVID-19. Zo všetkých lôžkových oddelení práve na OVL sú lôžka najdlhšie a v najväčšom počte reprofilizované na úkor lôžok pre necovidové stavy pacientov s chronickými ochoreniami. Očakávania primára Oddelenia vnútorného lekárstva MUDr. Miroslava Červeňa v oblasti liečby týchto pacientov v najbližšom období súvisia so zlepšením epidemiologickej a personálnej situácie v nemocnici aj na oddelení ako takom.

Celý článok


V Senior centre svätej Kataríny si klienti cvičia nielen telo, ale aj mozog

30.3.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Senior centrum svätej Kataríny v Nemocnici AGEL Handlová je špecializovaným zariadením pre seniorov, kombináciou pobytového centra s možnosťou okamžitej zdravotnej starostlivosti v prípade akejkoľvek náhlej zmeny zdravotného stavu klienta. Zriadené bolo v roku 2014 a okrem iného dbá na to, aby si jeho klienti v rámci každodenného programu a rehabilitácie udržiavali v dobrej kondícii telo aj mozog.

Celý článok


Jaroslava Dávidová ošetruje bábätká na novorodeneckom oddelení už 32 rokov. „Najdôležitejšie je naučiť sa vnímať novorodenca očami. On vám nepovie, že ho niečo bolí“

30.3.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Neuveriteľných 32 rokov sa stará o novorodencov a edukuje maminky v starostlivosti o svoje bábätko. Mgr. Jaroslava Dávidová, manažérka dennej zmeny Novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen si svoje povolanie vybrala už ako malé dievčatko a ako absolventka zdravotníckej školy o svoju vysnenú prácu musela zabojovať. Ako sama tvrdí, jej práca je poslaním, vďaka ktorému je šťastná.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa starajú o 21 pacientov s koronavírusom

29.3.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená pandémiou COVID-19. Dobrou správou je, že počty hospitalizovaných pozitívnych pacientov a neprítomných zamestnancov v porovnaní s uplynulým týždňom klesli.

Celý článok


Zrekonštruovaná časť interného oddelenia levočskej nemocnice je už v prevádzke

29.3.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča začala v minulom roku s rekonštrukciou časti interného oddelenia. V súčasnosti je vynovená časť už v prevádzke a plnohodnotne slúži pacientom a personálu. Rekonštrukciou prešli tri štandardné a jedna nadštandardná pacientska izba, sociálne zariadenie, kúpeľňa, realizovali sa nové rozvody elektroinštalácie či kyslíka. Investícia tejto časti predstavovala 150 000 eur. V blízkej budúcnosti je plánovaná aj rekonštrukcia jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS).

Celý článok


Zamestnanci krompašskej nemocnice sa už postupne vracajú do práce Pozitivita PCR testovania však predstavuje viac ako 64%

29.3.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy sa na troch oddeleniach stará o 18 covid pozitívnych pacientov. Z toho dve pacientky sú na gynekologicko-pôrodníckom oddelení a jeden pacient na UPV. Pozitivita PCR testovania sa aj naďalej udržiava na vysokej úrovni, a to viac ako 64%. Nemocnica eviduje pre pozitivitu výpadok už len 7 zamestnancov. Záujem o očkovanie naďalej klesá.

Celý článok


Skalická nemocnica pripravuje presťahovanie hematologickej ambulancie

28.3.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Od apríla sa bude hematologická starostlivosť o pacientov realizovať v nových podmienkach. Pacienti Fakultnej nemocnice AGEL Skalica nájdu novú hematologickú ambulanciu od apríla v budove novej onkológie za pavilónom verejnej lekárne a pôrodnice v priestoroch bývalej onkologickej ambulancie MUDr. Adriána Nečasa. Režim hematologických vyšetrení ostáva nezmenený, ordinuje sa stredy, štvrtky a piatky. Prvé vyšetrenia v novej ambulancii budú zrealizované v stredu 6.4.

Celý článok


Levická nemocnica hlási zhoršenie pandemickej situácie. Kvôli výpadku zdravotníkov musela prijať organizačné opatrenia

28.3.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice stále nezaznamenáva zlepšenie pandemickej situácie, znovu stúplo číslo covid pozitívnych zamestnancov. Počet hospitalizovaných pacientov klesol len o malé množstvo, sú medzi nimi aj deti a tehotné ženy. Nemocnica musela zastaviť plánované operácie, ktoré sa rozbehli len pred pár dňami aj zlúčiť oddelenia. Zdravotníci upozorňujú, že variant omikron je stále veľmi rozšírený, aj keď s menším počtom fatálnych dôsledkov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca má moderný urgentný príjem tretieho tisícročia. Projekt spolufinancovala Európska únia a prvých pacientov nemocnica privíta už o pár dní

28.3.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca dnes slávnostne otvorili nový, moderný urgentný príjem. Najväčšia z nemocníc siete AGEL, ktorá sa stala trikrát po sebe Najlepšou všeobecnou nemocnicou roka podľa hodnotenia INEKO, tak urobila ďalší dôležitý krok k podstatnému zvýšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Náročnú výstavbu nezastavila ani pandémia koronavírusu. Prví pacienti na nový urgent prídu už o pár dní.

Celý článok


Epileptický záchvat môže vzniknúť aj v neepileptickom mozgu. Príčinou epilepsie môžu byť vývojová chyba mozgu, porucha prekrvenia niektorej jeho časti, ochorenie môže vzniknúť po úraze hlavy alebo infekcii

25.3.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Pri príležitosti Svetového dňa epilepsie, ktorý si pripomíname 26. marca, lekárka detskej neurologickej ambulancie a primárka pediatrie vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica MUDr. Erika Vávriková v rozhovore uviedla, aké sú mechanizmy vzniku a prejavy ochorenia u detí. Okrem špecifík diagnostiky a liečby epilepsie poskytla návod, ako sa zachovať v prípade, že sa človek ocitne v situácii, kedy treba poskytnúť prvú pomoc osobe s epileptickým záchvatom.

Celý článok


Pacienti s epilepsiou môžu napriek obmedzeniam viesť plnohodnotný život. Stretávajú sa však s predsudkami okolia

25.3.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Epilepsia je neurologické ochorenie mozgu, ktoré nie je možné vyliečiť, iba zmierniť. Snahou lekárov je znížiť počet epileptických záchvatov a zabezpečiť pacientom čo najlepšiu kvalitu života. O diagnostike, priebehu liečby a živote pacientov s týmto ochorením sme sa pri príležitosti Svetového dňa epilepsie (26. marec) zhovárali s primárkou neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Evou Rozprávkovou, ktorá okrem iného radí, čo robiť pri epileptickom záchvate a ako poskytnúť prvú pomoc.

Celý článok


Komárňanská nemocnica otvorila poradňu pre stomikov

25.3.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Informujú, poradia, pomôžu a ochotne vysvetlia. Nemocnica AGEL Komárno pripravila pre svojich pacientov a klientov ďalšiu novinku. Dnes premiérovo spustila činnosť poradne pre stomikov. Prevádzka poradne bude dvakrát do mesiaca osobne alebo aj prostredníctvom telefonickej konzultácie. Je Pandémia koronavírusu v regióne Komárna stále ovplyvňuje aj chod Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Svetový deň epilepsie sa označuje aj ako „fialový deň“ Epilepsia môže byť aj dedičná

25.3.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Zajtrajší deň, 26. marec je Svetovým dňom epilepsie. Označuje sa aj ako ,,fialový deň“ a predstavuje medzinárodnú kampaň, ktorá začala v roku 2008. Venuje sa zvyšovaniu povedomia o epilepsii na celom svete. Ide o chronické ochorenie mozgu, ktorým môžu trpieť všetky vekové kategórie. Ako sa epilepsia identifikuje, lieči, na čo treba dbať, ak sme svedkom, že má niekto epileptický záchvat a čo je pri tejto diagnóze najdôležitejšie, nám prezradila MUDr. Mária Holá z Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Kežmarská nemocnica prenajíma kyslíkový koncentrátor

24.3.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n.o., člen skupiny AGEL, ponúka pacientom novú službu, možnosť prenájmu prenosného kyslíkového koncentrátora OXY LIGHT. Oxygenoterapia sa aplikuje s cieľom okysličovania organizmu, celkovej regenerácie buniek, posilnenia imunity, naštartovanie bunkového metabolizmu, látkovej výmeny v organizme a revitalizácie správnej činnosti pľúc.

Celý článok


Dnes je svetový deň tuberkulózy, postihnúť môže nielen pľúca, ale aj ďalšie orgány.

24.3.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Dnešný deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Každý deň si ho pripomíname s cieľom zvýšiť povedomie o problematike a prevencií tohto závažného ochorenia. Slovensko má z pohľadu tuberkulózy situáciu roky stabilizovanú, patríme medzi krajiny s nízkym výskytom tuberkulózy a aj miera prenosu je v našej populácii nízka. Jednotlivé prípady sa však vyskytujú a skúsenosti s TBC majú aj v Nemocnici AGEL Levice.

Celý článok


„Problémy so spánkom nie sú prirodzenou súčasťou starnutia“, hovorí lekárka z bánovskej nemocnice

23.3.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Poruchy spánku sú u seniorov pomerne bežné, mnohí spia menej, ako potrebujú. Môže to byť spôsobené liekmi či zdravotnými ťažkosťami. Hoci sa spánkový režim s pribúdajúcim vekom mení, narušený spánok a pocit únavy po prebudení nie je prirodzenou súčasťou starnutia. Odborníčka z Nemocnice AGEL Bánovce prezradila aj ďalšie zaujímavosti o spánku aj recept, ako správne zaspávať.

Celý článok


Zvolenská nemocnica stále bojuje s pandémiou variantu omikron, zaznamenala však mierne zlepšenie situácie

23.3.2022 / Nemocnica AGEL Zvolen

Chod Nemocnice AGEL Zvolen stále výrazne ovplyvňuje pandémia koronavírusu a predovšetkým variant omikron. Nemocnica predsa len v posledných dňoch zaznamenala mierne zlepšenie situácie, aj keď sa stará o takmer 70 pacientov s covidom. V platnosti zostáva zákaz návštev pacientov.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa starajú o 32 pacientov s koronavírusom

22.3.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená pandémiou COVID-19. Počet hospitalizovaných pacientov aj neprítomných zamestnancov sa v porovnaní s uplynulým týždňom zvýšil.

Celý článok


Komárňanská nemocnica už ošetrila prvých ukrajinských pacientov. Pandemická situácia si stále vyžaduje organizačné zmeny

22.3.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Pandémia koronavírusu v regióne Komárna stále ovplyvňuje aj chod Nemocnice AGEL Komárno. Zdravotnícke zariadenie nemôže naplno realizovať plánovanú operatívu, hospitalizovaných je stále vyše dvadsať pacientov v covidom, chýba aj personál. V uplynulom týždni sa vplyvom vojny na Ukrajine objavili aj prví ukrajinskí pacienti, ktorých v nemocnici liečili. Platný je stále aj zákaz návštev.

Celý článok


Skalická nemocnica sa stará o 32 covid pozitívnych pacientov

21.3.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Epidemiologická situácia je vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica naďalej vážna, trend poklesu hospitalizácií covid pozitívnych pacientov sa v minulom týždni nepotvrdil. Vysoký počet pacientov s koronavírusom neumožňuje v plnej miere spustenie plánovanej operatívy. Od minulého týždňa platí pre verejnosť zvýhodnená cena za antigénový test 7,99 eur. Zákaz návštev pacientov na lôžkových oddeleniach zostáva v platnosti.

Celý článok


Pozitivita AG a PCR testov v kežmarskej nemocnici za minulý týždeň výrazne poklesla

21.3.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa stále pasuje s miernym výpadkom personálu a covid pozitívnymi pacientmi. Pozitivita antigénového testovania klesla z 10 % na 4 % a pozitivita PCR testov klesla takmer o 14 %. Nízky záujem o vakcináciu naďalej pretrváva.

Celý článok


Svetový deň Downovho syndrómu: V Nemocnici AGEL Košice-Šaca realizujú kompletnú prenatálnu diagnostiku chromozomálnych chýb

21.3.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Dvadsiaty prvý marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Oficiálne sa oslavuje od roku 2012, a to na základe rozhodnutia Organizácie spojených národov. Cieľom je zvýšenie povedomia verejnosti o Downovom syndróme a výzva OSN, aby sa práve v tento deň viac o Downovom syndróme písalo, hovorilo a diskutovalo. Čo je príčinou najčastejšieho genetického ochorenia a ako sa dá Downov syndróm odhaliť? Na otázky odpovedá primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca doc. MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA.

Celý článok


Poznáte svoju bežnú flóru? Bakteriálny komplex má každý človek unikátny

18.3.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Na každom centimetri povrchu nášho tela a slizníc sa nachádza približne milión baktérií. Je to desaťkrát viac mikroorganizmov, ako máme ľudských buniek. Podobne ako je to u odtlačkov prstov, aj z hľadiska zastúpenia bežnej flóry je každý jedinec unikátom. Tento bakteriálny komplex pomáha pri trávení, stimuluje imunitu organizmu a tvorbu protilátok. Zdravému človeku neškodí, naopak, má schopnosť s ním spolupracovať tak, aby to bolo obojstranne prospešné.

Celý článok


Levická nemocnica hlási zhoršenie pandemickej situácie. Kvôli výpadku zdravotníkov musela prijať organizačné opatrenia

18.3.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice v posledných dňoch zaznamenala výrazné zhoršenie pandemickej situácie. Zásadne stúplo číslo covid pozitívnych zamestnancov aj pacientov, sú medzi nimi aj deti a tehotné ženy. Nemocnica musela zastaviť plánované operácie, ktoré sa rozbehli len pred pár dňami aj zlúčiť oddelenia. Zdravotníci upozorňujú, že variant omikron je stále veľmi rozšírený, aj keď s menším počtom fatálnych dôsledkov.

Celý článok


Levočská nemocnica má pozitívnych pacientov aj na psychiatrickom oddelení

18.3.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča sa stará o 23 covid pozitívnych pacientov. V priebehu týždňa sa vyskytla pozitivita u pacientov psychiatrického oddelenia, ktoré sa stará o väčšinu z nich. V súčasnosti v nemocnici stále platí zákaz návštev. Počet pozitívnych zamestnancov nemocnice na ochorenie covid-19 je 19. Upravený časový harmonogram mobilného odberového miesta covid-19 a vakcinačného centra je stále aktualizovaný na webovej stránke nemocnice.

Celý článok


Handlovská nemocnica otvorila pracovisko cievnej chirurgie v Banskej Štiavnici

17.3.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová v rámci služieb pre svojich pacientov z okolia Banskej Štiavnice pripravila novinku. Aby nemuseli cestovať za svojim odborným lekárom až do Handlovej, ,,príde“ lekár za nimi. Nemocnica totiž zriadila ambulanciu cievnej chirurgie priamo v meste.

Celý článok


Malé uzlíky v dlani a na prstoch väčšinou nebolia, liečiť ich je ale dôležité

16.3.2022 / AGEL Clinic

Dupuytrenova kontraktúra je chronické ochorenie ruky charakterizované tvorbou uzlov a pruhov v dlani a na prstoch. Toto ochorenie náš život najprv neovplyvňuje, avšak v prípade, že sa nelieči, môže spôsobiť zdravotné problémy. Aké sú ďalšie príznaky, liečba či kedy je potrebné pristúpiť k operácii, sme sa opýtali MUDr. Tomáša Hegera, PhD., MPH, MHA z Centra chirurgie ruky AGEL Clinic Bratislava.

Celý článok


Kežmarská nemocnica ponúka nové typy operačných výkonov

16.3.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, ponúka nové typy operačných zákrokov v odbore chirurgia, ortopédia a traumatológia. Koncom februára prevzal primariát Oddelenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti MUDr. Martin Novotný, MPH, ktorého odborné pôsobenie rozšíri ponuku operačných výkonov. V kežmarskej nemocnici je tak možnosť okrem operácie hernie otvoreným prístupom, aj laparoskopicky, s použitím sieťky.

Celý článok


Levická nemocnica má nové prenosné čističky vzduchu Pomáhajú na oddeleniach traumatológie a ortopédie

16.3.2022 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice má nové čističky vzduchu. Ide o nezištný dar, ktorý sa nemocnici rozhodla spoločnosť Camfil a pomôcť tak zvýšiť komfort pacientov na dvoch oddeleniach. Novinky už slúžia svojmu účelu.

Celý článok


Bánovská nemocnica spúšťa očkovanie vakcínou Nuvaxovid

16.3.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce dnešným dňom začína s očkovaním vakcínou Nuvaxovid od spoločnosti Novavax. Je určená pre tých, ktorí sa doteraz dostupnými vakcínami nemohli dať zaočkovať z medicínskych dôvodov, alebo majú výhrady voči m RNA vakcínam.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa starajú o 28 pacientov s koronavírusom

15.3.2022 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená pandémiou COVID-19. Počet hospitalizovaných pozitívnych pacientov v porovnaní s uplynulým týždňom mierne narástol, zároveň sa ale znížil počet zamestnancov na PN.

Celý článok


Antigénové testy za 5 eur sa rušia aj v krompašskej nemocnici

15.3.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy ruší od 12. marca 2022 na základe mobilizačného príkazu MZ SR možnosť antigénového testovania v mobilnom odberovom mieste covid-19 za poplatok 5 eur. Antigénové testovanie je zrušené aj počas víkendov. Možnosť objednania sa na antigénové testovanie však nemocnica ponúka prostredníctvom webu www.agellab.sk.

Celý článok


Skalická nemocnica hlási stabilnú situáciu s koronavírusom

14.3.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Za uplynulý týždeň Fakultná nemocnica AGEL Skalica hlási zlepšenie pandemickej situácie a pokles covid pozitívnych pacientov aj zamestnancov. Nemocnica naplno rozbieha plánovanú operatívu, zatiaľ stále platí zákaz návštev pacientov v nemocnici. Na základe príkazu ministra zdravotníctva nemocnica od uplynulého piatku zrušila antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste za 5 EUR. Testovanie však bude možné aj naďalej, záujemcovia si ho však musia uhradiť.

Celý článok


Antigénové testy za 5 eur sa rušia aj v kežmarskej nemocnici

14.3.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, zrušila od 12. marca 2022 na základe mobilizačného príkazu MZ SR možnosť antigénového testovania v mobilnom odberovom mieste covid-19 za poplatok 5 eur. Antigénové testovanie je zrušené aj počas víkendov. Možnosť objednania sa na antigénové testovanie však nemocnica ponúka prostredníctvom webu www.agellab.sk.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach stále bojuje s pandémiou covidu

14.3.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce si stále nemôže vydýchnuť a poskytuje zdravotnú starostlivosť vyše dvom desiatkam pacientom s koronavírusom. Kvôli reprofilizácii lôžok pre covidových pacientov je naďalej zatvorené oddelenie dlhodobo chorých. Nemocnica od piatka 11.marca, na základe príkazu ministra zdravotníctva, zrušila antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste za manipulačný poplatok 5 eur, vyjde však záujemcom v ústrety a budú mať možnosť sa naďalej otestovať ako samoplatcovia.

Celý článok


Handlovská nemocnica má stále pacientov s koronavírusom, pandémia zatiaľ neskončila

14.3.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová stále zápasí s pandémiou koronavírusu, stará sa o vyše desiatku pacientov s covid-19. Na základe príkazu ministra zdravotníctva mobilné odberové miesto nemocnice ukončilo v piatok, 11. marca antigénové testovanie za 5 eur. Nemocnica však vychádza záujemcom o testovanie v ústrety, a tak PCR testy ako aj antigénové testovanie bude realizované pre samoplatcov. Zároveň nemocnica zabezpečuje aj PCR testovanie pre RUVZ.

Celý článok


Antigénové testy za 5 eur sa rušia aj v levočskej nemocnici

14.3.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča zrušila od 12. marca 2022 na základe mobilizačného príkazu MZ SR možnosť antigénového testovania v mobilnom odberovom mieste covid-19 za poplatok 5 eur. Antigénové testovanie je zrušené aj počas víkendov. Možnosť objednania sa na antigénové testovanie však nemocnica ponúka prostredníctvom webu www.agellab.sk.

Celý článok


Počet covidových pacientov v komárňanskej nemocnici poklesol

14.3.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno eviduje za uplynulý týždeň zlepšenie celkovej pandemickej situácie. Nemocnica rozbehla aj plánovanú operatívu, v nemocnici však stále platí zákaz návštev. Na základe príkazu ministra zdravotníctva je od piatku zrušené antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste za poplatok 5 EUR. Nemocnica však vyšla v ústrety záujemcom a otestovať antigénovými aj PCR testami bude aj naďalej možné pre samoplatcov.

Celý článok


Do výbavy urologickej ambulancie v handlovskej nemocnici pribudol nový prístroj

11.3.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová má vo svojej výbave nový moderný prístroj uroflow. Využívajú ho v urologickej ambulancii a slúži na diagnostiku porúch močenia. Tie môžu signalizovať ochorenia prostaty a močového mechúra.

Celý článok


Pre zistenie ochorení obličiek je dôležitá prevencia a dôvera nefrológovi. Pri narušenej funkcii obličiek sa telo dobre neprečisťuje od odpadových látok

10.3.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Cca 3,3 % populácie Slovenskej republiky trpí ochorením obličky a viac ako dve tretiny prípadov má na svedomí vysoký krvný tlak a cukrovka. Prevencia je zameraná na vyhľadávanie faktorov a procesov, ktoré môžu chorobu navodiť, prípadne zhoršiť, a ich včasné eliminovanie. Pacienti prichádzajú najčastejšie do nefrologickej ambulancie na odporúčanie všeobecného lekára (zvýšená hladina kreatinínu), prípadne diabetológa. Nefrológ je pri vyšetrovaní často znevýhodnený v porovnaní s inými odborníkmi, pretože obličkové choroby sa vyznačujú pomerne málo pestrým rozsahom klinických príznakov. Vďaka kvalitnejšej diagnostike sa nielen na Slovensku darí obličkové ochorenia lepšie odhaľovať. Bohaté skúsenosti s tým majú aj špecialisti vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach zorganizovala mimoriadne darovanie krvi

10.3.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

aktuálnu situáciu sa očakáva v najbližšom období vyššia spotreba najvzácnejšej tekutiny. Odber bol posledným, ktorý sa uskutočnil v pôvodných priestoroch, pretože pracovisko čaká v najbližšej dobe revitalizácia.

Celý článok


S tetániou bojujú najmä mladí a vystresovaní ľudia, najvýznamnejším rizikovým faktorom je dlhodobý stres

9.3.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Poruchy nálady, nervozita, úzkosť, tŕpnutie či bolestivé kŕče v končatinách. Toto všetko môžu byť príznaky ochorenia známeho ako tetánia. V populácii ide o rozšírenú diagnózu, súvisiacu s rýchlym životným štýlom 21. storočia. Zdanlivo závažné príznaky našťastie nie sú životu nebezpečné a spontánne odoznejú bez trvalých následkov. Skúsenosti s touto chorobou majú aj špecialisti Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa cez víkend narodila malá Ukrajinka Pozitivita PCR testov je stále veľmi vysoká

8.3.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, prijalo počas uplynulého víkendu rodičku z Ukrajiny, ktorá v sobotu, 5. marca priviedla na svet malú Eluzavetu. Nemocnica sa k dnešnému dňu stará o 25 covid pozitívnych pacientov a percento pozitivity PCR testov stále narastá a dosahuje výšku 68,22%.

Celý článok


AGEL Clinic Bratislava posilnil nový ortopéd

7.3.2022 / AGEL SK

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nie je ani AGEL Clinic Bratislava, ktorá aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii neustále zlepšuje a rozširuje svoje služby. Jednou z noviniek je príchod nového ortopéda MUDr. Pavla Žiga, PhD., ktorý tu zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti zo zahraničia.

Celý článok


AGEL Clinic Bratislava posilnil nový ortopéd

7.3.2022 / AGEL Clinic

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nie je ani AGEL Clinic Bratislava, ktorá aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii neustále zlepšuje a rozširuje svoje služby. Jednou z noviniek je príchod nového ortopéda MUDr. Pavla Žiga, PhD., ktorý tu zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti zo zahraničia.

Celý článok


Skalická nemocnica sa stará o 27 covid pozitívnych pacientov

7.3.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Počet hospitalizácií pacientov s koronavírusovým ochorením vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica druhý týždeň klesá. Klesajúci trend má aj počet pozitívne testovaných na COVID-19. V minulom týždni bolo vo vakcinačnom centre podaných len 18 dávok vakcíny Pfizer/BioNTech a v najbližšom období sa očkuje v režime jeden deň v týždni.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach sa stará o dve desiatky pacientov s covidom

7.3.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Pandémia koronavírusu postupne odchádza, zdravotníci Nemocnice AGEL Zlaté Moravce však stále majú plné ruky práce, keďže sa starajú o dve desiatky pacientov s covidom. Do toho sa nemocnica chystá v prípade potreby poskytnúť zdravotnú starostlivosť pacientom, ktorí utekajú pred vojnou na Ukrajine. Nemocnica svoje kroky koordinuje s mestom.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má stále vyše dve desiatky pacientov s covidom, pre nezáujem zredukuje vakcinačné hodiny

7.3.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno je stále v III. fáze reprofilizácie covidových lôžok a napriek celkovo lepšej pandemickej situácii, ochorenie ešte úplne neustupuje. Dokumentujú to čísla tak covid pozitívnych pacientov, ako aj zamestnancov. Nemocnica kvôli nezáujmu zo strany obyvateľov výrazne zredukuje časy určené na vakcináciu, klesá sa záujem o testovanie.

Celý článok


Krompašská nemocnica otvorila nové Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Pre budúce mamičky je pripravených 38 lôžok vrátane 11 nadštandardných

4.3.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy dnes slávnostne otvorila úplne nové Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie. Budúcim mamičkám prináša vynovené priestory s najmodernejším vybavením a medicínskou technikou. Projekt bol spolufinancovaný z eurofondov. Nové oddelenie od marca prijalo aj prvé rodičky a narodili sa tu už aj prvé bábätká.

Celý článok


V skalickej nemocnici sa zmenil harmonogram vakcinácie

3.3.2022 / Fakultná nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica zaznamenala pokles pozitivity na koronavírus medzi zamestnancami. Výsledky minulotýždňového PCR testovania poukazujú na klesajúci trend vo výskyte covid ochorenia aj u testovaných. Časový harmonogram vakcinácie sa v nemocnici od 28. februára zmenil. Všetky protiepidemické opatrenia nemocnice zostávajú v platnosti, plánované výkony a operácie sú naďalej pozastavené.

Celý článok


Tretí marcový deň je Svetovým dňom sluchu a počutia. Až tretina pacientov po 65. roku trpí ochorením sluchu

3.3.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Tretí marcový deň je Svetovým dňom sluchu a počutia. Svetová zdravotnícka organizácia ho stanovila, aby sme si uvedomili, aký je tento zmysel dôležitý, nepodceňovali príznaky ochorenia sluchu, ale predovšetkým, aby sme sa oň zodpovedne starali a chránili ho. Od tradičnej otázky ,,Počuješ ma?,“ až po diagnostiku niektorých zo závažných ochorení sluchu môže byť veľmi dlhá aj veľmi krátka cesta. Odborníci však upozorňujú, moderná doba prináša skvelé možnosti a pomôcky na liečbu poškodeného sluchu, ľudia však príznaky problémov často podceňujú.

Celý článok


Prečo seniori strácajú často sluch? Dnes je Svetový deň sluchu a počutia.

3.3.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Dnešný deň, 3. marec, je známy aj ako Svetový deň sluchu a počutia. Sluch je mimoriadne dôležitý zmysel, o ktorý seniori prichádzajú častejšie ako ľudia v produktívnom veku. Ako to odhaliť, prečo je to tak a či je to liečiteľné, sme sa spýtali MUDr. Miriamy Šatalovej, lekárky z Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Komárňanská nemocnica má nový prístroj na spracovanie krvi. Špeciálnu centrifúgu zakúpili z financií, ktoré venovali zamestnanci AGELu

3.3.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno má na Hematologicko-transfúziologickom oddelení nový špeciálny prístroj – centrifúgu na krvné vaky pre nemocničné laboratóriá. Zaujímavosťou je, že prístroj v hodnote takmer 42 000 EUR bolo možné zakúpiť vďaka 2 % z daní, ktoré od zamestnancov AGELu vyzbierala NADÁCIA AGEL. Prístroj sa používa na spracovanie krvi od bezpríspevkových darcov.

Celý článok


Levočská nemocnica sa stará o 11 covid pozitívnych pacientov. Pozitivita PCR testov presahuje 55%

2.3.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Mnoho pozitívne testovaných zamestnancov Nemocnice AGEL Levoča sa už postupne vracia do práce. K dnešnému dňu nemocnica eviduje 12 zamestnancov pozitívnych na ochorenie covid-19. Aktuálne sa na oddelení covid-19 stará o 11 pacientov. Pozitivita PCR testov za minulý týždeň je stále pomerne vysoká a presahuje 55%. Minulý týždeň sa vo vakcinačnom centre podalo len 34 dávok vakcín Pfizer/BioNTech a v mesiaci marec bude vyčlenená na očkovanie proti koronavírusu vždy streda.

Celý článok


Pre zdravie ženy je najdôležitejším prvým krokom prevencia. Laboratóriá AGELLAB pripravili akciu k MDŽ

1.3.2022 / AGELLAB SK

Najdôležitejším krokom, ktorý každá žena môže urobiť pre svoje zdravie, je absolvovať preventívne vyšetrenie. Laboratóriá AGELLAB ponúkajú špeciálny balíček, ktorý zodpovie základné otázky, ako na tom ženské zdravie po tridsiatke je. V rámci tohtoročného Medzinárodného dňa žien je možné si tento balíček zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Je to veľmi jednoduché, stačí jediný odber krvi, vzorka moču a stolice a odpoveď na otázku, ako je na tom moje zdravie, dostane testovaná do 3 pracovných dní.

Celý článok


Komárňanská nemocnica zrenovovala Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie vrátane onkostacionáru. Buduje aj pracovisko magnetickej rezonancie, ktoré v regióne chýba

28.2.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno pokračovala vo svojich rozvojových aktivitách aj napriek pandémii koronavírusu. Výsledkom tejto snahy a nasadenia všetkých zainteresovaných je zrenovované Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie. Podarilo sa to bez obmedzenia činnosti pre onkologických pacientov, ktorých podľa predpokladov odborníkov bude po ústupe pandémie výrazne pribúdať. Nemocnica má aj úplne nový onkologický denný stacionár pre pacientov, ktorí prichádzajú na chemoterapiu a je rozšírený o ďalších 6 lôžok. Treťou novinkou je, že dnes nemocnica začala s realizáciou pracoviska magnetickej rezonancie, ktoré v spádovej oblasti vyše 100 000 obyvateľov doposiaľ chýba.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach má vývoj pandémie pod kontrolou

24.2.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce už bez mála dva roky bojuje s pandémiou koronavírusu. Posledné týždne dominuje variant omikron, priebeh u hospitalizovaných pacientov je však miernejší a pobyt v nemocnici trvá v priemere kratšie ako v predchádzajúcich vlnách. Vakcinačné centrum zaznamenalo výrazný pokles záujmu o očkovanie.

Celý článok


Bánovská nemocnica vlani podala takmer 30 tisíc dávok vakcíny. Aktuálne eviduje výrazný pokles záujmu o očkovanie

24.2.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce v uplynulom roku vo svojom vakcinačnom centre podala takmer 30 tisíc dávok vakcíny proti koronavírusu. Väčšiu časť záujemcov o očkovanie tvorili ženy, záujem o očkovanie prechádzal rôznymi vlnami. Aktuálne aj v tejto nemocnici pocítili výrazný pokles záujmu o očkovanie.

Celý článok


Kežmarská a krompašská nemocnica evidujú rapídny pokles záujmu o očkovanie

21.2.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Boj s výpadkom personálu výrazne pretrváva aj v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnici AGEL Krompachy. Obe nemocnice evidujú neustály pokles záujmu o očkovanie. Vo vakcinačných centrách oboch nemocníc sa minulý týždeň podalo len 8 dávok vakcín prvej dávky. Pozitivita PCR testov v mobilných odberových miestach je rôzna. V Kežmarku evidujú pokles o 0,57%. Naopak, Krompachy hlásia zvýšenie pozitivita PCR testov až o 13,4%.

Celý článok


Kežmarská a krompašská nemocnica evidujú rapídny pokles záujmu o očkovanie

21.2.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Boj s výpadkom personálu výrazne pretrváva aj v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnici AGEL Krompachy. Obe nemocnice evidujú neustály pokles záujmu o očkovanie. Vo vakcinačných centrách oboch nemocníc sa minulý týždeň podalo len 8 dávok vakcín prvej dávky. Pozitivita PCR testov v mobilných odberových miestach je rôzna. V Kežmarku evidujú pokles o 0,57%. Naopak, Krompachy hlásia zvýšenie pozitivita PCR testov až o 13,4%.

Celý článok


Variant omikron stále ovplyvňuje chod komárňanskej nemocnice

18.2.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno aj napriek celkovému zlepšovaniu pandemickej situácie na Slovensku stále eviduje výpadok hlavne v radoch svojich zamestnancov, ktorý spôsobil variant omikron. Kvôli covid pozitívnym kolegom nemocnica musela zrealizovať viaceré organizačné opatrenia. Tie sa však len minimálne dotýkajú pacientov. Nemocnica kvôli poklesu záujmu o očkovanie od nasledujúceho týždňa upravila čas prevádzky vakcinačného centra.

Celý článok


Levočská nemocnica otvára ambulanciu klinickej psychológie

17.2.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča otvára od 21. februára 2022 ambulanciu klinickej psychológie. Ordinovať bude počas pracovných dní okrem stredy, od 7.30 hod. do 15.00 hod. Nachádzať sa bude v priestoroch interného oddelenia, v bývalej internej ambulancii. Ambulancia bude v tomto odbore poskytovať zdravotnú starostlivosť pre dospelých pacientov. V zdravotnej starostlivosti budú zaradené výkony na požiadanie lekára, sociálne účely či na vlastnú žiadosť pacienta. Ambulancia poskytne aj možnosť individuálnej, párovej a skupinovej psychoterapie.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra bojujú s výpadkom personálu

16.2.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy bojujú s výpadkom pracovných síl. Kežmarská nemocnica pristúpila k personálnemu zlúčeniu oddelení. Pozitivita PCR testov vo všetkých mobilných odberových miestach počas minulého týždňa stúpla. Pohybuje sa v rozmedzí od 49,5% – 55,8%. Záujem o očkovanie klesá. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 355 záujemcom, čo je o 129 menej ako prvý februárový týždeň.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra bojujú s výpadkom personálu

16.2.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy bojujú s výpadkom pracovných síl. Kežmarská nemocnica pristúpila k personálnemu zlúčeniu oddelení. Pozitivita PCR testov vo všetkých mobilných odberových miestach počas minulého týždňa stúpla. Pohybuje sa v rozmedzí od 49,5% – 55,8%. Záujem o očkovanie klesá. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 355 záujemcom, čo je o 129 menej ako prvý februárový týždeň.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra bojujú s výpadkom personálu

16.2.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy bojujú s výpadkom pracovných síl. Kežmarská nemocnica pristúpila k personálnemu zlúčeniu oddelení. Pozitivita PCR testov vo všetkých mobilných odberových miestach počas minulého týždňa stúpla. Pohybuje sa v rozmedzí od 49,5% – 55,8%. Záujem o očkovanie klesá. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 355 záujemcom, čo je o 129 menej ako prvý februárový týždeň.

Celý článok


Kardiológia je moja „srdcovka“: Lekár kežmarskej nemocnice hovorí o najčastejších príčinách kardiovaskulárnych ochorení

14.2.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Kardiológ Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, MUDr. Rudolf Potanko, hovorí o srdciach a približuje hlavné príčiny srdcovocievnych ochorení. Prevenciou voči týmto ochoreniam je zdravý životný štýl a stravovanie, ktorého prototypom je stredomorská kuchyňa. Väčšina pacientov sa po vyšetrení snaží dodržiavať doporučené opatrenia a liečbu. Sú však aj takí, ktorých od fajčenia neodradí ani infarkt. Veľa starších kardiologických pacientov sa ho pýta, či sa môžu dať zaočkovať proti vírusu COVID-19. Aké má odporúčanie?

Celý článok


„Neraz si aj poplačeme, keď nás nikto nevidí,“ hovorí sestra zo zlatomoraveckej nemocnice

11.2.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Dnešný deň, 11. február, patrí nevyliečiteľne chorým pacientom na celom svete. Hlavným odkazom tohto dňa je vytváranie podmienok pre chorých, aby mohli čeliť chorobe a smrti v dôstojných podmienkach. Je o rešpektovaní a uvedomovaní si existencie nevyliečiteľných ochoreniach okolo nás. Práca, často aj s nevyliečiteľne chorými pacientami, je náročná nielen pre nich, ale aj pre zdravotníkov.

Celý článok


Novinka v bánovskej nemocnici pomôže pri bolestiach kĺbov, väzov či svalov

11.2.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce opäť rozšírila poskytované služby, aby svojim pacientom zvýšila komfort a poskytla nové možnosti liečby. Novinkou je momentálne unikátna terapia pre kĺby, svaly a väzivá.

Celý článok


Nedostatok krvi pomohli znížiť dobrovoľníci v zlatomoraveckej nemocnici

10.2.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Po sérii nielen minuloročných, ale aj tohtoročných úspešných darovaniach krvi sa dnes, 10. februára, v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce uskutočnil ďalší. Niesol sa v znamení valentínskeho darovania. O dobrovoľníkov núdza nebola.

Celý článok


Pozitivita PCR testov v bánovskej nemocnici dosiahla 48 %

9.2.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Mobilné odberové miesto Nemocnice AGEL Bánovce v uplynulom týždni vykonalo celkom 321 PCR testov. Až 48 %, teda 154 z nich odhalilo pozitivitu pacientov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová otvorila zrekonštruované rádiodiagnostické oddelenie

8.2.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Počas uplynulých dvoch mesiacov prebiehala v Nemocnici AGEL Handlová rozsiahla rekonštrukcia rádiodiagnostického pracoviska. Prevádzka zmodernizovaného oddelenia bola opätovne spustená v pondelok 7. februára.

Celý článok


Počet pacientov a zamestnancov s ochorením Covid-19 rastie vo všetkých nemocniciach spišského klastra

7.2.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy sa dohromady starajú o 33 covid pozitívnych pacientov. Evidentný je aj výpadok z radov zamestnancov, ktorých je v domácej izolácii z dôvodu pozitivity a karantény celkovo 74. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 484 záujemcom. Pozitivita PCR testov vykonaných v mobilných odberových miestach sa pohybuje v rozmedzí 43 – 46%. Aktuálny časový harmonogram vakcinačných centier je zverejnený na webových stránkach jednotlivých nemocníc.

Celý článok


Počet pacientov a zamestnancov s ochorením Covid-19 rastie vo všetkých nemocniciach spišského klastra

7.2.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy sa dohromady starajú o 33 covid pozitívnych pacientov. Evidentný je aj výpadok z radov zamestnancov, ktorých je v domácej izolácii z dôvodu pozitivity a karantény celkovo 74. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 484 záujemcom. Pozitivita PCR testov vykonaných v mobilných odberových miestach sa pohybuje v rozmedzí 43 – 46%. Aktuálny časový harmonogram vakcinačných centier je zverejnený na webových stránkach jednotlivých nemocníc.

Celý článok


Počet pacientov a zamestnancov s ochorením Covid-19 rastie vo všetkých nemocniciach spišského klastra

7.2.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy sa dohromady starajú o 33 covid pozitívnych pacientov. Evidentný je aj výpadok z radov zamestnancov, ktorých je v domácej izolácii z dôvodu pozitivity a karantény celkovo 74. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 484 záujemcom. Pozitivita PCR testov vykonaných v mobilných odberových miestach sa pohybuje v rozmedzí 43 – 46%. Aktuálny časový harmonogram vakcinačných centier je zverejnený na webových stránkach jednotlivých nemocníc.

Celý článok


„S rakovinou kože sa stretávame často, môže za to životný štýl pacientov,“ hovorí dermatologička z AGEL Clinic

4.2.2022 / AGEL Clinic

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodná kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes, 4. februára. Dermatovenerologička z AGEL Clinic MUDr. Ľudmila Žigová nám opísala nielen príznaky tohto zákerného ochorenia, ktoré by sme na koži nemali ignorovať, ale aj možnosti prevencie a spôsoby diagnostiky.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa 02. 02. 2022 narodila Kristínka

4.2.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, prišlo na svet v magický dátum 02. 02. 2022 dievčatko. Kristínka sa narodila o 8.45 hod s mierami 2980g a 49cm mamičke Klaudii. Magický dátum so sebou priniesol 60. pôrod v roku 2022.

Celý článok


Príznaky nádoru močového mechúra často pripomínajú jeho zápal, upozorňuje urologička

4.2.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodná kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes, 4. februára. Urologička z Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Viola Filipovičová nám prezradila, s akými typmi rakoviny prichádza do kontaktu, aké sú ich príznaky či prevencia.

Celý článok


Rehabilitácia onkologických pacientov pomáha zabrániť aj návratu rakoviny

4.2.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodná kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes, 4. februára. Onkologickí pacienti si počas liečby alebo po nej častokrát vyžadujú rehabilitácie. O akých pacientov ide, ako rehabilitácia prebieha a v čom sa líši, nám vysvetlila Libuša Klamárová, vedúca fyzioterapeutka z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Najčastejšie liečenou onkologickou diagnózou je rakovina prsníka

4.2.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodnú kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes, 4. februára. Primára klinickej a radiačnej onkológie Nemocnice AGEL Komárno MUDr. Pavla Demetera sme sa spýtali na príznaky, prevenciu a iné podrobnosti z ich pracoviska.

Celý článok


Zlatomoravecká nemocnica zrekonštruovala chirurgickú ambulanciu

3.2.2022 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce neustále zvyšuje komfort svojim pacientom, čím zabezpečuje neustále zlepšovanie zdravotnej starostlivosti. Novinkou je zrekonštruovaná chirurgická ambulancia, ktorá poteší nielen pacientov, ale aj zdravotníkov.

Celý článok


Štyri bábätká z komárňanskej nemocnice budú mať v rodnom liste magický dátum

3.2.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno bolo včera na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení počas magického dátumu rušno. Štyria novorodenci budú mať tento dátum 2.2.2022 v rodnom liste a pre ich rodičov bude tento magický deň taktiež nezabudnuteľným.

Celý článok


Kežmarská nemocnica sa stará o 12 covid pozitívnych pacientov Pasuje sa aj so zvýšeným počtom covid pozitívnych zamestnancov

2.2.2022 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu stará o 12 covid pozitívnych pacientov. Situácia v nemocnici sa ohľadom starostlivosti o pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19 mení s rastúcou silou variantu omikron. Pribudol aj zvýšený počet covid pozitívnych zamestnancov, ktorých je 11 a 4 sú v karanténe.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno na oddelení klinickej biochémie realizovala v roku 2021 takmer dva milióny vyšetrení

2.2.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Oddelenie klinickej biochémie Nemocnice AGEL Komárno vlani dosiahlo historické maximá v počte realizovaných vyšetrení. Vďaka špičkovému prístrojovému vybaveniu dokázali urobiť rozbor takmer dvoch miliónov vzoriek. Portfólio vyšetrení zahŕňa 120 metód.

Celý článok


„Omicron sa nevyhýba ani ľuďom, ktorí covid už prekonali,“ hovorí zo skúseností lekárka z bánovskej nemocnice

1.2.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nová mutácia koronavírusu – Omicron naplno zasiahla aj Slovensko. Denné prírastky chorých dosahujú maximá v tisícoch novo nakazených. Okrem mnohonásobne väčšej infekčnosti sa u pacientov Omicron prejavuje aj osobitnými, novými príznakmi, ktoré sa pri predošlých mutáciách nevyskytovali. Napriek veľkej infekčnosti však zväčša neprináša extrémne ťažký priebeh ani úmrtnosť. Odlišnosti a nové informácie o Omicrone približuje MUDr. Miriam Šatalová, lekárka covidového oddelenia z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


V minulom roku pritieklo do levočskej nemocnice od darcov 562,5 litrov krvi

31.1.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Počet darcov a množstvo darovanej krvi v Nemocnici AGEL Levoča sa počas roka 2021 výrazne zmenil. Rok 2021, rok druhej a tretej vlny pandémie koronavírusu, sa pripísal na úbytku množstva darovanej krvi o viac ako 100 000 ml. Napriek tomu nemocnica od 1125 darcov získala 562,5 litrov krvi. Najmenej darcov je s krvnou skupinou AB.

Celý článok


Nitriansky kraj podporuje projekty pre zdravotníctvo z Plánu obnovy a odolnosti SK

31.1.2022 / Nemocnica AGEL Komárno

Rozhodujúce riešenia v oblasti zdravotníctva, ako sú spokojnosť pacientov a skvalitňovanie služieb v tomto rezorte, musia vychádzať z úzkej súčinnosti samosprávneho kraja a regionálnych nemocníc. Preto sa vedenie Nitrianskeho samosprávneho kraja intenzívne a priebežne zaujíma o situáciu v oblasti poskytovania služieb pacientom. Predseda NSK Milan Belica v tomto smere absolvoval pracovné stretnutia s predstaviteľmi ústavných zdravotníckych zariadení, či už Fakultnej nemocnice v Nitre alebo regionálnych nemocníc a verí, že pri akejkoľvek možnej forme podpory sa nezabudne práve na regionálne nemocnice, ktoré sú najbližšie k tomu, kto ich služby dennodenne potrebuje – k pacientovi.

Celý článok


„Po prekonaní covidu u pacientov často pozorujeme zhoršenie chronických ochorení,“ hovorí primárka oddelenia dlhodobo chorých v Handlovej

27.1.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Dva roky. Bez mála toľko trvá pandémia covidu. Lekári od prvej chvíle bojujú s ochorením, o ktorom už vieme dnes oveľa viac. Ako sa prejavuje, aké má riziká, ako zasahuje ktoré vekové kategórie, kto by sa mal báť diagnózy vzhľadom na svoj aktuálny stav a vek viac. Liečba akútneho stavu nás však za dva roky naučila, že rovnako dôležité a pre život o nič menej podstatné, je aj neraz zdĺhavá postcovidová etapa. A tá môže priniesť rovnako závažné komplikácie ako samotná akútna fáza. Covid sa jednoducho stále mení. V Nemocnici AGEL Handlová nám o komplikáciách po covide a poznatkoch o liečbe a po liečbe priblížila primárka oddelenia dlhodobo chorých a zároveň covid oddelenia MUDr. Miriam Kvostková, primárka ODCH a covid oddelenia

Celý článok


Levočská nemocnica spúšťa revitalizáciu chirurgického oddelenia Prinesie vyšší komfort a kvalitnejšie služby pre pacienta

27.1.2022 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča po významných zmenách, ktoré realizovala vlani, chystá ďalšie zásadné zmeny aj v tomto roku. V minulom roku to bolo dokončenie nových priestorov rádiodiagnostického oddelenia, spustenie prevádzky neurologickej, chirurgickej a internej ambulancie v nových priestoroch a začiatok rekonštrukcie lôžkovej časti interného oddelenia. Prvou zmenou v roku 2022 bude presťahovanie, rozšírenie a celková zmena chodu chirurgického oddelenia. Uvedené zmeny sú odrazom toho, aká je skladba najčastejších diagnóz a potrieb pacientov v Levoči a celej spádovej oblasti. Od 7. februára tak začnú rozsiahle práce na presťahovaní chirurgického oddelenia, ktoré bude zastrešovať aj jednodňovú zdravotnú starostlivosť v rámci urologických diagnóz. Ambulantná urologická starostlivosť zostáva v nezmenenej prevádzke.

Celý článok


Prevádzka Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia krompašskej nemocnice bude vo februári 2022 prerušená Bude sa sťahovať do nových, moderných priestorov

25.1.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Krompachy bude mať vo februári 2022 prevádzkovo-technickú prestávku. Od 4. februára 2022 bude prevádzka GPO do konca mesiaca prerušená. Dôvodom je sťahovanie oddelenia do nových, kompletne zrekonštruovaných priestorov. Posledný príjem pacientky na hospitalizáciu bude v doterajších priestoroch 31. januára 2022.

Celý článok


Riaditeľka bánovskej nemocnice: „Silným okamih je pre mňa každý, keď sa nám podarí zlepšiť kvalitu života pacienta hoci len o malý kúsok“

17.1.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Vedie regionálnu nemocnicu, zároveň pôsobí ako primárka Oddelenia dlhodobo chorých. Je zvyknutá riešiť veci od skorého rána do neskorého večera, ak treba aj v noci, či je piatok alebo sviatok. Uplynulý rok však bol obrovskou záťažou aj pre ňu, tak profesionálne, ako aj ľudsky, emocionálne. Aj toto je súčasťou života, ale ak by si mohla vybrať, pre seba aj svojich kolegov by si priala len dve veci – zdravie a nech sa môžu vrátiť k normálnej medicíne a životu. Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká úprimne zhodnotila rok 2021.

Celý článok


Počet laboratórnych vyšetrení sa v krompašskej nemocnici vlani výrazne zvýšil. Môže za to pandémia koronavírusu

12.1.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má za sebou ťažký pandemický rok, a to v každom smere. Nielen zdravotníci v prvej línii, ktorí poskytovali zdravotnú starostlivosť pacientom s covid-19 pracovali s plným nasadením a zo všetkých síl bojovali o ich životy, ale obrovský nápor mali aj laboranti, ktorí nie sú na očiach verejnosti, ale intenzívne pracovali pri rozbore rôznych vzoriek a testov.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic Bratislava: „Minulý rok sme fungovali bez obmedzení, za čo patrí vďaka nášmu personálu“

11.1.2022 / AGEL Clinic

V súvislosti s pandémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu. Výnimkou nebola v minulom roku ani AGEL Clinic Bratislava. Stáť v tejto dobe na čele zdravotníckeho zariadenia predstavuje obrovskú zodpovednosť a zároveň výzvu. Zaujímalo nás, ako riaditeľ vníma posledných 12 mesiacov a čo kliniku v tomto roku čaká.

Celý článok


Riaditeľka handlovskej nemocnice: „Keď sa spätne pozerám na rok 2021 mám úsmev na tvári, ale aj zimomriavky na chrbte“

11.1.2022 / Nemocnica AGEL Handlová

Rok 2021 si každý riaditeľ nemocnice asi navždy zapamätá. Nie preto, že by si to sám vybral, ale preto, že tak ťažký, neštandardný rok ešte nezažili. Druhý rok covidovej pandémie priniesol nezvyčajné prípady, obrovské nasadenie zdravotníkov, tlak na riešenie dosiaľ nezažitých situácií a hlavne obrovskú snahu o záchranu životov pacientov, ktorá sa veľakrát skončila neúspechom. Do toho rôzne krízové situácie, nové príkazy a nariadenia, ale aj nové skúsenosti s ochorením covid-19 a hlavne absolútne neštandardné správanie pacientov – v dobrom i v tom negatívnom slova zmysle. Ako uplynulý rok hodnotí riaditeľka Nemocnica AGEL Handlová Ing. Marta Eckhardtová, MPH, nám prezradila v rozhovore.

Celý článok


Imunologička a pediatrička radí: „Očkovanie detí má dva zásadné aspekty – ochranu dieťaťa a kolektívnu imunitu“

7.1.2022 / Nemocnica AGEL Bánovce

Očkovanie detí je od júna 2021 realitou aj na Slovensku. V prvej fáze sa realizovalo očkovanie detí vo veku 12 – 18 rokov, aktuálne je spustená registrácia na očkovanie najmladšej vekovej kategórie od 5 rokov. Ako však prebiehalo očkovanie detí, aké sú skúsenosti zdravotníkov, aký má priebeh po očkovaní u detí a prečo je vhodné dať deti očkovať i mnohé ďalšie otázky zodpovedala MUDr. Petra Siváková, pediatrička pracujúca v oblasti imunoalergológie zaradená v príprave na špecializáciu imunoalergológa, ktorá štyri mesiace, od septembra do decembra spolupracovala s Nemocnicou AGEL Bánovce pri očkovaní detí.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici je stabilizovaná

7.1.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má pandemickú situáciu pod kontrolou a stabilizovanú. Pozitívne je, že pacientov mierne ubudlo, na prílišný optimizmus však nie je zatiaľ dôvod, všetci čakajú, čo prinesie nová mutácia koronavírusu Omikron. Naďalej zostáva najspoľahlivejším spôsobom boja proti covid-19 očkovanie, nemocnica stále poskytuje možnosť vakcinácie a v prevádzke je aj mobilné odberové miesto kvôli testovaniu.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici sa za minulý rok narodilo 771 bábätiek. Napriek pandémii nemocnica zaznamenala nárast pôrodov

5.1.2022 / Nemocnica AGEL Krompachy

Mimoriadne úspešný rok zaznamenala pôrodnica v Nemocnici AGEL Krompachy. V roku 2021 sa na tunajšom gynekologicko-pôrodníckom oddelení prihlásilo na svet 771 bábätiek, z toho 12 krát sa narodili dvojičky. Oproti roku 2020 bol zaznamenaný nárast pôrodov, keďže v roku 2020 to bolo 626 bábätiek.

Celý článok


Pandemická situácia v krompašskej nemocnici sa postupne zlepšuje Nový rok strávi v nemocnici približne 70 pacientov

29.12.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy zvládla tohtoročné neštandardné vianočné dni bez problémov, aj keď sa musela vysporiadať už druhý rok po sebe s pandémiou koronavírusu. Pozitívne je, že počet pacientov s koronavírusom postupne klesá, aj keď je otázne, aký bude ďalší vývoj kvôli mutácii omikron. Počas Vianoc sa v nemocnici narodilo 12 bábätiek. Silvester a Nový rok strávi v nemocnici približne sedem desiatok pacientov.

Celý článok


Krompašská nemocnica zmodernizovala prístrojové vybavenie očnej ambulancie

23.12.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má aj takto pred Vianocami v rámci zvyšovania kvality poskytovaných zdravotníckych služieb pre pacientov očnej ambulancie novinku. Aby vybavenie oddelenia bolo modernejšie a komplexnejšie, zakúpila nový počítačový perimeter a bezkontaktný tonometer.

Celý článok


Ako trávi Vianoce riaditeľka handlovskej nemocnice? „Chcela by som, aby láska a pokoj zavítali do našich životov“

22.12.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnicu AGEL Handlová vedie už vyše roka skúsená manažérka Ing. Marta Eckhardtová MPH, ktorá má za sebou pôsobenie v zdravotníckom zariadení v Zlatých Moravciach, v Nitre na Zobore, Leviciach a v Topoľčanoch. Aj keď nemocnica neoddychuje ani jediný deň v roku a jej šéfka musí byť na telefóne 24 hodín denne, Vianoce sú ten čas, kedy sa aj ona stáva predovšetkým manželkou a mamou, ktorá pripravuje rodinnú atmosféru a všetky dobroty, aby rodina spolu zasadla k štedrovečernému stola a aspoň na chvíľu zabudla na svoju prácu. Tá je však pre ňu, ako sama hovorí, poslaním a celoživotnou prirodzenou súčasťou.

Celý článok


Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce prezradila, ako trávi Vianoce MUDr. Bobocká: „Nikdy nepoužívam slová – volajte, len keď bude horieť“

22.12.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká okrem toho, že má na starosti chod celej nemocnice, organizačné zabezpečenie a zvládnutie vianočného režimu a už druhý rok aj pandémie, je tiež ženou, ktorá sa doma snaží vytvoriť kúzlo rodinnej atmosféry počas Vianoc. Prezradila nám, kde a ako ich trávi, čo je pre ňu najväčšou srdcovkou a aké zvyky dodržuje.

Celý článok


Počas Vianoc nás môžu potrápiť tráviace ťažkosti

20.12.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Blížiace sa vianočné sviatky okrem oddychu a času stráveného s rodinou prinášajú aj riziko zdravotných komplikácií v podobe množstva jedál, ktoré konzumujeme a často nevhodne kombinujeme a sú pre naše telo enormnou záťažou. Skúsenosti s nepríjemnými dôsledkami vianočného prejedania majú aj v Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Možnosť objednať sa navyšetrenia AGELLAB SK

17.12.2021 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL pripravila pre klientov/samoplatcov ponuku balíčkov vyšetrení určených na zistenie zdravotného stavu pre všetkých, ktorí majú záujem spoznať svoj zdravotný stav čo najpresnejšie.

Celý článok


Krompašská nemocnica má nové dovybavenie CT pracoviska

15.12.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má v rámci zvyšovania kvality svojich zdravotníckych služieb pre pacientov novinku. V uplynulé dni tam bolo dovybavené CT pracovisko doplnkovým zariadením. Jeho výsledkom bude CT obraz s detailným vyobrazením s možnosťou úpravy snímok, čo umožní presnejšiu diagnostiku.

Celý článok


Najviac postcovidových pacientov potrebovalo rehabilitácie koncom jari a v lete, po zime handlovskí zdravotníci opäť očakávajú ich nárast

9.12.2021 / Nemocnica AGEL Handlová

Pandémia koronavírusu priniesla nový, predtým nepoznaný fenomén – postcovidový syndróm. Pacienti, ktorí sa z covidu vyliečili, najmä tí s ťažším priebehom, pociťujú ešte dlhé týždne ťažkosti rôzneho druhu, celkovú slabosť, malú výkonnosť, problémy s dýchaním a pod. Nemocnica AGEL Handlová a jej Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie má po takmer dvoch rokoch covidu už s uvedenou diagnózou bohaté skúsenosti. Ako vysvetľuje vedúca fyzioterapeutka Mgr. Katarína Klátiková najdôležitejšie je postcovidový syndróm nepodceňovať a obrátiť sa na odborníkov.

Celý článok


Krompašská nemocnica má novú kyslíkovú stanicu. Inštalovali ju v rekordnom čase a zásobovať kyslíkom bude najmä pacientov s covidom

7.12.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Pandémia koronavírusu v rámci zdravotníckych zariadení priniesla nový fenomén. Väčšina zdravotníckych zariadení kvôli výrazne vyššej spotrebe kyslíka renovovala a rozširovala svoje kyslíkové kapacity a rozvody kyslíka. Nemocnica AGEL Krompachy sa môže pochváliť, že zásobovanie kyslíkovými bombami už o pár dní prevezme nová moderná kyslíková stanica.

Celý článok


Bánovská nemocnica poskytuje len urgentnú medicínu

26.11.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce od 25. novembra 2021 poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku. Znamená to úplné zastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny. Povolená zostáva následná ambulantná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Krompašská nemocnica obmedzuje plánované operácie Zostáva len urgentná medicína a liečba covidových pacientov

25.11.2021 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy od dnešného dňa poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku. Znamená to úplné zastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny.

Celý článok


Na jeseň sa u seniorov zvyšuje riziko chrípky

15.11.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Jesenné mesiace sú obdobím, kedy sa náhla zmena počasia môže prejaviť na našom zdraví. Rizikovými môžu byť najmä seniori, u ktorých sa zvyšuje pravdepodobnosť nakazenia respiračnými infekciami ako chrípka alebo bakteriálny zápal pľúc. Pre starších ľudí môžu byť tieto ochorenia nebezpečné.

Celý článok


Bánovská nemocnica očkuje dva dni v týždni Pre veľký nápor však zdravotníci odporúčajú sa vopred zaregistrovať

9.11.2021 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce má ako jedna z mála nemocníc v priebiehajúcej III. vlne pandémie priaznivú pandemickú situáciu. K dnešnému dňu neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca a má len troch suspektných pacientov. Vzhľadom na zvýšený záujem ľudí o očkovanie nemocnica upravila režim vakcinácie proti koronavírusu.

Celý článok


Na vzniku psoriázy sa podieľa nielen genetika, ale aj stres a životný štýl

29.10.2021 / AGEL Clinic

Psoriáza je kožné autoimunitné ochorenie, ktoré dokáže veľmi znepríjemniť život či už psychicky, alebo fyzickými prejavmi. Pri príležitosti Svetového dňa psoriázy, ktorý pripadá práve na 29. októbra, sme sa porozprávali s dermatologičkou z AGEL Clinic Bratislava o tom, ako sa táto choroba lieči, komu hrozí, aké sú jej prejavy a kedy je potrebné vyhľadať odborníka.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021 / AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021 / AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021 / AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021 / AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021 / AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


V Olomouci sa po ročnej prestávke koná prestížne SYMPÓZIUM AGEL. Hlavnou zdravotníckou témou bude biologická liečba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roku nútenej prestávky sa v dňoch 22. – 23. septembra 2021 uskutoční jedna z najvýznamnejších zdravotníckych konferencií – SYMPÓZIUM AGEL 2021. Jeho štrnásty ročník sa bude konať v kongresovom hoteli NH Collection Olomouc Congress. Prestížna akcia je v aktuálnej situácii veľkou výzvou tak pre organizátorov, ako aj odborníkov z oblasti zdravotníctva. Napriek sťaženým podmienkam je potvrdených vyše 600 účastníkov vrátane významných zahraničných odborníkov z Izraela. Osobitosťou SYMPÓZIA je, že ako jedno z mála podujatí vystupuje vďaka svojej dlhoročnej filozofii ako spoločná akcia Česka a Slovenska. Rovnako, ako pôsobí súkromná zdravotnícka sieť AGEL tak v Čechách ako i na Slovensku.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021 / AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


„Dermatológia je akčný odbor, kombinuje prácu s pacientami a s technikou“ hovorí lekárka z AGEL Clinic

3.9.2021 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava majú klienti možnosť navštíviť aj dermatologickú ambulanciu pod vedením MUDr. Denisy Dostálovej. Tá je skúsenou odborníčkou, preto nás zaujímalo, prečo si vybrala práve tento medicínsky odbor, čo je pre ňu výzvou a aké sú jej rady v starostlivosti o pokožku.

Celý článok


SFZ ocenil prácu zdravotníkov v prvej línii nezvyčajným darčekom. Zdravotníci siete AGEL navštívia kvalifikačné zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie

2.9.2021 / AGEL SK

Vyše roka zdravotníci nasadení v prvej línii nemali ani pomyslenie na oddych, dovolenku, alebo svoje súkromné aktivity. Na prvom mieste bolo zdravie pacientov a boj s koronavírusom v dvoch mimoriadne náročných vlnách pandémie. Zamestnanci siete AGEL počas uplynulého obdobia spolupracovali so Slovenským futbalovým zväzom, podieľali sa na pravidelných testovaniach hráčov futbalových klubov a ich funkcionárov, ako aj všetkých reprezentačných tímov od mužskej až po mládežnícke. S cieľom, aby sa aj šport mohol vrátiť aspoň z časti do režimu spred obdobia pandémie. SFZ teraz prišiel s milým nápadom, ako vyjadriť lekárom, sestrám i ostatným zdravotníckym pracovníkom poďakovanie a venoval im voľné vstupenky na zápasy kvalifikácie slovenskej reprezentácie s Chorvátskom a s Cyprom.

Celý článok


AGEL Clinic otvára v septembri novú ambulanciu, ktorá pomôže pacientom s chirurgickými ťažkosťami

23.8.2021 / AGEL Clinic

Od 3. septembra sa v priestoroch AGEL Clinic Bratislava spustí nová ambulancia. Navštíviť ju môžu pacienti s akýmikoľvek chirurgickými problémami a zaujímavosťou je, že v nej bude ordinovať jej riaditeľ.

Celý článok


V nemocniciach AGEL sa môžu otestovať na koronavírus celé rodiny AGEL pripravil špeciálnu akciu, pri ktorej rodiny s deťmi za testy ušetria

5.8.2021 / AGELLAB SK

Chystáte sa na dovolenku, alebo sa vraciate z dovolenky aj s deťmi, a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Zdravotnícka skupina AGEL ponúka novinku, možnosť dať sa otestovať v nemocniciach AGEL pre celé rodiny formou zvýhodneného rodinného balíka PCR testov zo slín, alebo PCR testom, realizovaným výterom z nosohltana a hltana.

Celý článok


Infúzna liečba pomáha pri rôznych druhoch bolestí, ale aj pri budovaní imunitného systému

30.7.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava ponúka v modernom prostredí infúzneho stacionára klientom možnosť infúznej liečby, ktorá je veľkým prínosom pre liečbu bolestí, ale aj prevenciu napríklad pred chrípkou.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy pre samoplatcov za zvýhodnené letné ceny

7.7.2021 / AGELLAB SK

Cestujete, alebo chcete ísť na podujatie a zatiaľ ste neboli zaočkovaný a potrebujete PCR test? Zároveň však nespĺňate indikačné kritéria na vyšetrenie hradené z verejného zdravotníctva? Keďže štát prešiel od 1. júla z antigénového testovania na presnejšie PCR testovanie, zdravotnícka sieť AGEL pripravila letnú akciu a šetrný PCR test zo slín alebo PCR test výterom z nosohltana a hltana ponúka za zvýhodnené ceny.

Celý článok


„Rehabilitácia pomôže pacientom aj bez užívania liekov a zlepšuje kvalitu života,“ hovorí lekárka z AGEL Clinic

29.6.2021 / AGEL Clinic

Pacienti, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, či už je to dôsledok nesprávneho životného štýlu alebo operácií či úrazov, nájdu pomoc v AGEL Clinic v Ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Ordinujúca doktorka MUDr. Ingrid Štefanková sa zameriava na širokú škálu diagnóz a nás zaujímalo, ako vyšetrenie prebieha a čo sa po diagnostike pacienta deje ďalej.

Celý článok


Spoločnosť AGEL mení testovaciu stratégiu na ochorenie COVID-19. Centrálne laboratóriá AGELLAB sa zamerajú hlavne na metódy PCR a LAMP

8.6.2021 / AGELLAB SK

Aktuálna, stále sa zlepšujúca epidemiologická situácia ochorenia COVID-19, prináša so sebou potrebu zmeny testovacej stratégie. Pri nízkom výskyte ochorenia a nízkych hodnotách vírusovej nálože klesá citlivosť antigénových testov. Spoločnosť AGEL sa preto od júna zamerala na presnejšie diagnostické metódy zistenia prítomnosti koronavírusu, ktorých princípom je detekcia genetického materiálu - RNA vírusu. Ide hlavne o metódy PCR a LAMP.

Celý článok


„Naša práca má zmysel“, zhodujú sa fyzioterapeuti z AGEL Clinic. Liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi

13.5.2021 / AGEL Clinic

Po príchode na rehabilitáciu do AGEL Clinic sa neubránite úsmevu. Privíta vás veselý tím šiestich mladých fyzioterapeutov, ktorí robia každý deň všetko pre to, aby sa ich pacientom uľavilo. K dispozícii sú nielen individuálne liečebné terapie „na mieru“ každému pacientovi, ale aj rôzne druhy elektroliečby.

Celý článok


Medzinárodný deň sestier - bez nich by zdravotníctvo nebolo

12.5.2021 / AGEL Clinic

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí dnešný deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V AGEL Clinic Bratislava pracuje 15 sestier, aj vďaka nim klinika od začiatku pandémie fungovala takmer bez obmedzení a svoju obrovskú úlohu zohráva aj pri testovaní na koronavírus.

Celý článok


Artroskopická operácia môže zdravotné problémy vyriešiť už do polhodiny

6.5.2021 / AGEL Clinic

Bolestivé stavy po úrazoch kolena či ramena trápi mnoho ľudí a nezriedka aj dlhý čas. Odborníci v AGEL Clinic, špecializovanej nemocnici v Bratislave, vedia tieto problémy vyriešiť zákrokom, ktorý trvá nanajvýš pol hodiny. Reč je o artroskopických operáciách, ktoré sa realizujú v rámci jednodňovej chirurgie.

Celý článok


V skalickej pôrodnici zavinujú bábätká moderne, ale v duchu skúsenosti starých mám a tradícií

5.5.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica ponúka maminkám moderné zavinovacie perinky. Získala ich darom od bývalej sociálnej pracovníčky nemocnice pani Mgr. Veroniky Buc, PhD. Zavinutie v perinke navodzuje u dieťatka pocit bezpečia a pomáha mu lepšie sa adaptovať na prostredie mimo maternice. Perinky slúžia najmä na upokojenie dieťatka.

Celý článok


V nemocniciach AGEL zistia, či sa vám po očkovaní proti COVID-19 vytvorili v tele ochranné protilátky

30.4.2021 / AGEL SK

Ste očkovaní a chcete vedieť, či sa vám v tele vytvorili protilátky po vakcinácii? Pomôžeme Vám. Desať nemocníc zdravotníckej siete AGEL ponúka vyšetrenie z krvi, ktoré identifikuje, či v tele máte neutralizačné protilátky IgG S1/S2 . Stačí prísť, nechať si odobrať krv a do dvoch dní máte výsledok

Celý článok


Pre skalickú pôrodnicu je pandémia obrovskou výzvou a skúškou. Všetky bábätká covid pozitívnych rodičiek sa narodili zdravé

28.4.2021 / AGEL SK

Fakultná nemocnica s poliklinikou, člen skupiny AGEL, má najťažšie pandemické obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou už za sebou. Okrem bežných covidových pacientov museli zdravotníci v Skalici riešiť aj osobitnú skupinu pacientov s koronavírusom – budúce mamičky a rodičky. Špecifický prístup, špecifická situácia, keď sa radosť z očakávania bábätka spája s obavou, či to zvládne matka a ako sa jej diagnóza podpíše na dieťatku bola obrovskou výzvou aj pre skúsených zdravotníkov z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Čo všetko táto epocha priniesla opísal v rozhovore primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia skalickej nemocnice MUDr. Peter Budinský.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

13.4.2021 / AGELLAB SK

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021 / AGELLAB SK

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Spoločnosť AGEL vo svojich vakcinačných centrách zaočkovala už vyše 65 000 ľudí proti koronavírusu

30.3.2021 / AGEL SK

Sieť nemocníc AGEL sa významným spôsobom podieľa na očkovaní verejnosti na Slovensku. Osem vakcinačných centier zriadených po celom Slovensku v Nemocniciach AGEL v Komárne, Leviciach, Skalici, Zvolene, Levoči, Košiciach-Šaci, Bánovciach a v Zlatých Moravciach od začiatku testovania vďaka svojim vyškoleným zdravotníkom a farmaceutom zaočkovala spolu už vyše 65 000 ľudí. Vo Zvolene a v Nitre spoločnosť AGEL výrazne pomohla aj pri spustení a činnosti tamojších veľkokapacitných očkovacích centier.

Celý článok


„Za túto príležitosť som veľmi vďačná, práca v mobilnom odberovom mieste je pre mňa veľkým prínosom,“ hovorí medička Zuzka, ktorá pomáha v AGEL Clinic

12.3.2021 / AGEL Clinic

Pandémia koronavírusu, ktorá už rok sužuje Slovensko, priniesla okrem iného aj možnosť pre študentov medicíny a zdravotníkov naučiť sa priamo v teréne nové veci, na ktoré ich štúdium nepripraví. Medička Zuzka Fandlová sa rozhodla pomôcť našim zdravotníkom a jej pôsobiskom sa na istý čas stalo mobilné odberové miesto v bratislavskej AGEL Clinic.

Celý článok


Koniec nepríjemnému testovaniu. Nemocnice siete AGEL ponúkajú PCR testy zo slín a antigénové testy výterom z prednej časti nosa

4.3.2021 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL prichádza na Slovensku hneď s dvomi novinkami v testovaní ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa si záujemcovia môžu overiť, či sú pozitívni na SARS CoV-2 antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a RT-PCR testom zo slín. Obidva testy znamenajú koniec nepríjemnému testovaniu z nosohltana, sú oveľa príjemnejšie najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade pozitívneho výsledku PCR zo slín je informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu.

Celý článok


Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

1.3.2021 / AGEL SK

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, je pod kontrolou. Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s koronavírusom. Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

Celý článok


V AGEL Clinic operujú kŕčové žily najmodernejšou metódou

25.2.2021 / AGEL Clinic

Kŕčové žily, ktoré sa nazývajú aj varixy, nie sú len estetickým problémom, ale môžu viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Práve toto ochorenie je častou príčinou návštevy AGEL Clinic, kde je možné operačne najmodernejšou metódou kŕčové žily odstrániť.

Celý článok


Posádky skalickej záchrannej zdravotnej služby zasahovali vlani viac ako 3 tisíc krát

18.2.2021 / AGEL SK

Prednemocničnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť zabezpečujú vo Fakultnej nemocnici s Poliklinikou Skalica dve posádky záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rýchla lekárska pomoc (RLP) má stanovisko v Skalici a Rýchla záchranná pomoc v Brodskom. Ambulancie ZZS FNsP Skalica ročne poskytnú pomoc v tiesni vo viac ako 3 tisíc prípadoch. Za vynikajúce výsledky vo sfére poskytovania zdravotnej starostlivosti získal kolektív skalických záchranárov v roku 2019 Cenu mesta Skalica.

Celý článok


Pracovať v AGEL-i sa oplatí

17.2.2021 / AGEL SK

V kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť sieť zdravotníckych zariadení AGEL zvíťazila v prestížnej ankete portálu Profesia.sk s názvom Najzamestnávateľ 2020. O tom, že pracovať v AGEL-i sa jednoznačne oplatí, vás určite presvedčia nasledujúce riadky.

Celý článok


Spoločnosť AGEL spúšťa testovanie expresnými PCR testami. Výsledok testovaný dostane do troch hodín po odbere vzorky

16.2.2021 / AGELLAB SK

Spoločnosť AGEL SK prináša možnosť mať výsledok PCR testu na prítomnosť koronavírusu covid-19 v expresnom čase. Testovaná osoba dostane výsledok už do troch hodín od odberu vzorky z nosohltana a hrdla. Záujemcovia o expresne rýchly a spoľahlivý PCR test sa môžu dať otestovať v mobilnom odberovom mieste v AGEL Clinic v Bratislave už od stredy, 17.februára 2021. Všetci záujemcovia sa musia prihlásiť prostredníctvom webového rezervačného systému na portáli www.agelclinic.sk alebo www.agellab.sk. Cena PCR express testu je 149 EUR.

Celý článok


Najťažšie na neurológii je dopátrať sa k správnej diagnóze

3.2.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, ako jedna z mála v tejto problematickej dobe funguje takmer bez obmedzení a darí sa jej eliminovať aj ochorenie na koronavírus medzi zamestnancami. Naopak, v rámci zvyšovania kvality poskytovanej starostlivosti sa jej podarilo získať do svojho tímu novú posilu. Je ňou MUDr. Jana Borovská, skúsená odborníčka s vyhľadávanou špecializáciou v neurológii, ktorej sa venuje už štrnásty rok.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL rozšírujú testovanie na prítomnosť protilátok proti koronavíru

1.2.2021 / AGEL SK

Zdravotnícke zariadenia siete AGEL SK rozširujú portfólio sérologických vyšetrení na prítomnosť protilátok proti vírusu SARS-CoV-2, na ktoré je možné veľmi jednoducho sa objednať prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk.

Celý článok


Spoločnosť AGEL sa stala Najzamestnávateľom 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť

29.1.2021 / AGEL SK

Zdravotnícka sieť AGEL zvíťazila v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť. Anketu už deviatykrát zorganizoval pracovný portál Profesia.sk a hlasovalo v nej vyše 100-tisíc ľudí. Do deviateho ročníka bolo nominovaných 237 spoločností. Víťazi boli vyhlásení v desiatich kategóriách. Spoločnosť AGEL zaznamenala od vlaňajška, kedy sa umiestnila v prvej desiatke, obrovský vzostup a porazila aj stabilných veľkých hráčov v tejto ankete.

Celý článok


Laboratória zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie 94 tisíc PCR vzoriek na koronavírus. Riaditeľka laboratórií AGEL: „Pandémia je veľkou skúškou aj pre klinické laboratóriá“

26.1.2021 / AGELLAB SK

Laboratóriá Nemocnice AGEL Zvolen, v roku 2020 počas 9 mesiacov urobili celkovo 94 000 testov. Počas tohto obdobia úplne zmenili charakter svojej práce. Bolo potrebné nasadiť všetky svoje sily, prostriedky a zdokonaliť systém aj logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. A to všetko veľmi rýchlo, za pochodu, počas paralelnej prevádzky. Pandémia a situácia v súvislosti s testovaním ochorenia COVID-19 preverila schopnosti, flexibilitu, krízové nasadenie a aj fyzickú a psychickú odolnosť ľudí v prvej diagnostickej línii. ,,Pandémia bola a je veľkou komplexnou skúškou pre väčšinu zdravotníckych pracovníkov a laboratóriá nie sú výnimkou,“ povedala okrem iného v rozhovore riaditeľka laboratórií siete AGEL Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


AGEL Clinic získala certifikát kvality ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45001

25.1.2021 / AGEL Clinic

AGEL Clinic, špecializovaná nemocnica v Bratislave, získala certifikát kvality ISO 9001, ISO 14 001 a ISO 45001. Získanie certifikátov si vyžadovalo intenzívnu prípravu počas celého roka. Certifikát kvality, ktorý bol udelený spoločnosťou SGS Slovakia s.r.o., je platný do 19. januára 2024 a zostáva v platnosti v prípade úspešných dohľadových auditov.

Celý článok


NADÁCIA AGEL vstupuje do nového roku s novým logom

5.1.2021 / NADÁCIA AGEL

Srdce ako symbol starostlivosti o blížneho – to je hlavná myšlienka nového loga, ktoré sa stáva od nového roku 2021 symbolom NADÁCIE AGEL. Finálnu podobu vybrala komisia Správnej rady NADÁCIE v októbri 2020 zo 45 návrhov, ktoré jej zaslali zamestnanci Skupiny AGEL.

Celý článok


Na stravu si dajme pozor aj na Vianoce

14.12.2020 / AGEL Clinic

Počas vianočných sviatkov sa nejednému z nás stane, že to preženieme s jedlom. Rôzne ťažké a mastné jedlá, ktoré ponúka štedrovečerný stôl a ich kombinácia s alkoholom sú pre naše telo veľkou záťažou, a s tým môžu byť spojené rôzne zdravotné komplikácie. Čo všetko môže prejedanie sa spôsobiť a ako sa tomu môžeme vyhnúť, sme sa opýtali internistky MUDr. Terézie Pázmanovej zo špecializovanej nemocnice AGEL Clinic Bratislava.

Celý článok


V nemocniciach siete AGEL je možné sa naďalej otestovať aj PCR testom

5.11.2020 / AGEL SK

Sieť vybraných zdravotníckych zariadení AGEL na Slovensku stále umožňuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovať sa prostredníctvom tejto najspoľahlivejšej metódy sa dá v aktuálne v ôsmich zdravotníckych zariadeniach, cena komerčného testu je 65 EUR. Spoločnosť AGEL touto službou vychádza v ústrety mnohým žiadostiam verejnosti.

Celý článok


Spoločnosť AGEL pomohla Slovensku pri celoplošnom testovaní. Nemocnice siete AGEL otestovali takmer 20 tisíc ľudí

2.11.2020 / AGEL SK

Dvanásť nemocníc zdravotníckej siete AGEL výrazne pomohli pri celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus COVID-19. Od piatku za tri dni otestovali takmer 20 tisíc ľudí. Boli to pacienti nemocníc, zamestnanci a ich blízki rodinní príslušníci. Nemocnice realizovali testovanie antigénovými testami s vystavením certifikátov, ktoré boli do zdravotníckych zariadení dodaných od štátu. Vyše pät stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov sa promptne zmobilizovali a pomohli aj v odberových tímoch miest a obcí.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL mobilizujú svojich zamestnancov a podávajú pomocnú ruku Slovensku

29.10.2020 / AGEL SK

Vyše päť stoviek zdravotníkov - lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov súkromnej nemocničnej siete AGEL sa rozhodli pomôcť. Promptne zareagovali na požiadavku zo strany vlády Slovenskej republiky, ministerstiev zdravotníctva a obrany a zmobilizovali svoje sily na celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus COVID-19. Aj keď aj nemocnice siete AGEL zápasia s množstvom pozitívnych pacientov aj svojich zamestnancov, vyjadrili odhodlanie a ochotu nad rámec svojich pracovných povinností byť súčasťou odberových tímov.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


NADÁCIA AGEL prišla s projektom „Chráňme zdravie nás všetkých“ a svoju činnosť prispôsobila aktuálnej situácii poznačenej celosvetovou pandémiou

29.7.2020 / NADÁCIA AGEL

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých zaťažkávajúcou skúškou. NADÁCIA AGEL bola tiež vzhľadom na šíriacu sa epidémiu koronavírusu nútená zmeniť plány na rok 2020 a pozastaviť pripravované projekty. Namiesto toho však vymysleli nové projekty a pomáhali aj naďalej tam, kde ich potrebovali.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 35 EUR (základný panel) alebo 48 EUR (rozšírený panel) po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky. Odber sa robí aj deťom od 10 rokov.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


Zbierka NADÁCIE AGEL ukážkou pomoci a spolupatričnosti

22.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL už po tretíkrát organizuje v Nemocnici Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, charitatívnu vianočnú zbierku šatstva a hračiek pre ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej sociálnej situácii. Zbierka trvá celý november a okrem zamestnancov nemocnice sa do nej môžu zapojiť aj obyvatelia Kežmarku a okolia. Už prvé dni zbierky ukázali veľkú spolupatričnosť a ochotu pomôcť dospelým aj deťom, o čom svedčia plné vrecia vyzbieraných vecí. Tie poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


Vianočná zbierka šatstva v kežmarskej nemocnici

11.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL v spolupráci s kežmarskou nemocnicou aj tento rok organizuje charitatívnu zbierku šatstva. Vianočná zbierka šatstva sa koná počas celého novembra a prioritne sa do nej zapájajú zdravotnícki pracovníci a ich rodiny, no v tomto období už i verejnosť avizuje svoj záujem prispieť do dobročinnej akcie. Vyzbierané veci poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL