Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Tlačové správy

Nemocnica AGEL Košice-Šaca pomáha pri celoplošnom testovaní

30.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Na plošnom testovaní obyvateľov Slovenska, ktoré sa uskutoční počas víkendu, participuje aj Nemocnica AGEL Košice-Šaca. V prvom kole testovania boli na prítomnosť ochorenia COVID-19 otestovaní všetci hospitalizovaní pacienti a zamestnanci nemocnice. Následne antigénové testovanie podstúpia aj rodinní príslušníci zamestnancov.

Celý článok


Po viac ako dvoch mesiacoch stavba Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti výrazne postúpila

29.10.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Prešli už takmer tri mesiace a výstavba Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) výrazne pokročila. Centrum, ktoré bude súčasťou komplexu, prepojeného s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku prinesie významné rozšírenie a skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov širšieho okolia. Tento projekt je financovaný mestom Kežmarok a práce pokračujú podľa plánovaného harmonogramu.

Celý článok


Mamičky si môžu v kežmarskej nemocnici pre bábätko požičať monitory dychu

29.10.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Dávajú sa detičkám po narodení do postieľok a zaznamenávajú pohyb hrudníka. Na novorodeneckom oddelení v nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku si môžu čerstvé mamičky pre svoje bábätko požičať monitory dychu. Tie pomáhajú pri syndróme náhleho úmrtia dojčiat v prvom roku života. Prečo je lepšou alternatívou zapožičanie prístroja a nie jeho kúpa

Celý článok


Levická nemocnica zriadila ,,COVID oddelenie“

29.10.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Zdravotnícke zariadenia na Slovensku sa museli rýchlo a zásadne prispôsobiť situácii spojenej s pandémiou vírusu COVID19. Nemocnica AGEL Levice nie je výnimkou, a preto prispôsobila chod nemocnice aktuálnym podmienkam.

Celý článok


Prejavy psoriázy je možné potlačiť natoľko, že pacienti dosahujú až bezpríznakový stav

29.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Napriek tomu, že psoriáza nepatrí k život ohrozujúcim ochoreniam, kvalitu života pacientov, ktorí sa na ňu liečia, ovplyvňuje veľmi výrazne. O úskaliach tohto kožného ochorenia a možnostiach jeho liečby sme sa pri príležitosti Svetového dňa psoriázy, pripadajúceho na 29. október, zhovárali s MUDr. Katarínou Drotárovou, primárkou Estetique centra z Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Malí pacienti sú v komárňanskej detskej ambulancii vítaní

29.10.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

V Nemocnici AGEL Komárno je aj napriek nedostatku detských lekárov o najmenších pacientov postarané. Nemocnici sa podarilo tento problém vyriešiť už v lete a otvoriť okrem už zabehnutého detského oddelenia aj detskú ambulanciu. V ambulancii pracuje tím lekárov pod vedením skúsenej pediatričky MUDr. Vandy Beňovej. Dobrou správou je, že ambulancia ešte stále prijíma pacientov.

Celý článok


Levická nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

27.10.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Krv je v zdravotníctve nenahraditeľnou tekutinou a každý jeden dobrovoľník je najmä v týchto časoch vítaný. Nemocnica AGEL Levice narozdiel od mnohých zdravotníckych zariadení po celom Slovensku tento rok eviduje dostatočný počet darcov, avšak chýbajú darcovia Rh negatívnych skupín.

Celý článok


Problémy s chrbticou sú novodobým civilizačným ochorením. Až polovicu pacientov v Handlovej na rehabilitácii trápi práve chrbtica

27.10.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Pacientov s problémami s chrbticou každým rokom pribúda. Je to spôsobené dnešným konzumným spôsobom života. Ochorenia chrbtice je možné už dnes považovať za civilizačné ochorenie. Odborníci z Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Nemocnice AGEL Handlová priznávajú, že okrem pacientov, ktorí ich navštevujú kvôli rehabilitácií po úrazoch, operáciách, takmer rovnako veľkú skupinu tvoria tí, ktorých trápi chrbtica.

Celý článok


Levočská nemocnica realizuje testovanie v novom mobilnom odbernom mieste

27.10.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

V Nemocnici AGEL Levoča je od dnes, 27. októbra, možné otestovať sa na ochorenie koronavírus COVID-19 v mobilnom odberovom mieste. To sa nachádza priamo v areáli nemocnice a testovanie sa bude realizovať zatiaľ každý utorok.

Celý článok


Hanka je 1000. dieťatko narodené v Nemocnici AGEL Zvolen v tomto roku

27.10.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Hoci je epidemiologická situácia na Slovensku stále vážna, život okolo nás denne prináša aj krásne momenty. Jedným z nezabudnuteľných je určite narodenie malého človiečika. V Nemocnici AGEL Zvolen sú tieto dni náročné, radostné chvíle však zaznamenávajú aj tu. Na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení v týchto dňoch prišlo na svet 1000. dieťatko v tomto roku. Dievčatko s krásnym slovenským menom, Hanka.

Celý článok


,,Práca so starými ľuďmi je poslanie, ktoré si vyžaduje celého človeka,“ hovorí nová vrchná sestra z handlovského seniorcentra

26.10.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Mesiac október je aj mesiacom úcty k starším, avšak nielen počas neho, ale aj počas celého roka by sme starším ľuďom mali vyjadrovať úctu a pochopenie. V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice AGEL Handlová, sa momentálne starajú o 20 klientov, a tí si svoju ,,druhú rodinu“ nevedia vynachváliť.

Celý článok


Vďaka bariatrickej operácii v Levoči schudol takmer 100kg a prišiel sa poďakovať darovaním krvi

26.10.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Ladislav Berecz z Komárna je príkladom človeka, ktorý sa skutočne popasoval so svojím životom. A hlavne so svojou váhou. Svoj život, dá sa povedať, na pokraji smrti, zmenil od základu a tak rázne, že sa nám to zdá neuveriteľné. Vypracoval sa totiž na neuveriteľných 250 kilogramov hmotnosti a zachránilo ho jediné. Bariatrická operácia v Nemocnici AGEL Levoča. Ako výraz obrovskej vďaky sa prišiel odvďačiť úžasným spôsobom – darovaním krvi.

Celý článok


Nemocnica v Komárne dostala štyri nové umelé pľúcne ventilácie

26.10.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno disponuje štyrmi úplne novými umelými pľúcnymi ventilátormi, ktoré použije na liečbu pacientov s ťažkým priebehom koronavírusu. Nemocnica ich dostala zapožičané od štátu v rámci pomoci v boji s pandémiou koronavírusu. Ďalších 33 lôžok nemocnica reprofilizovala pre pozitívnych pacientov s miernym priebehom ochorenia, z toho sú 2 detské lôžka. V súvislosti s aktuálnym vývojom pandémie v Komárne a okolí, nemocnica prijala aj ďalšie organizačné opatrenia. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov a zabrániť tak ďalšiemu šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Levická nemocnica má pre pacientov ďalšiu novinku – otvorila ortopedickú ambulanciu

23.10.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice neustále zlepšuje úroveň a kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre svojich pacientov a dôkazom toho je aj otvorenie ďalšej novej ambulancie. V októbri medzi novinky pribudla aj novootvorená ortopedická ambulancia, ktorú pacienti nájdu v budove polikliniky na 4. poschodí.

Celý článok


Z darovania krvi netreba mať obavy ani v čase pandémie. Lekári ju potrebujú pri operáciách akútnych stavov, úrazoch, pre onkologických pacientov aj rodičky

23.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hematologicko-transfúzne oddelenie v Nemocnici AGEL Košice-Šaca od začiatku roka zaregistrovalo viac ako 2200 darcov, vďaka ktorým sa podarilo získať takmer tisíc litrov život zachraňujúcej tekutiny. Vplyvom pandémie koronavírusu evidujú pokles darcov. O aktuálnej situácii, epidemických opatreniach, ale aj zdravotných pozitívach darovania krvi sme sa rozprávali s primárkou Hematologicko-transfúzneho oddelenia MUDr. Annamáriou Bratkovou.

Celý článok


O nemocničnej lekárni verejnosť zvyčajne nevie. Súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen je však už 43 rokov

22.10.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocničná lekáreň AGEL Zvolen zabezpečuje pre oddelenia a ambulancie zvolenskej nemocnice ročne viac ako 3,5 milióna balení liekov, diagnostických prípravkov a špeciálneho zdravotníckeho materiálu. „Pred očami verejnosti je táto lekáreň takmer vždy skrytá. Stará sa totiž o zabezpečenie všetkých liekov, ktoré lekári v nemocnici naordinujú hospitalizovaným pacientom. Každá zdravotnícka pomôcka je zabezpečená prostredníctvom nemocničnej lekárne, a to od malej ihly, až po veľké chirurgické nástroje používané pri operáciách,“ vysvetľuje vedúca lekárne, Mgr. Melisa Švecová.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici pracuje už viac ako 40 rokov, spomína na časy minulé a hodnotí súčasnú spoločenskú situáciu

21.10.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Mgr. Janka Bartková pochádza z Liptovského Mikuláša a od roku 1977 pracuje v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá patrí do skupiny AGEL. Štyridsať rokov, takmer 15 tisíc dní, milióny obetavých hodín, tisíce pacientov, ktorým podala pomocnú ruku. Počas študentských čias ju lákali cudzie jazyky, ale osud to zariadil inak. Oblasťou, ktorá je jej životom, sa stalo zdravotníctvo. Bola inštrumentárkou, námestníčkou pre ošetrovateľskú starostlivosť a dnes pracuje v nemocnici ako manažér kvality a PR. Spomína na časy minulé, pekné i náročné dni, osudy pacientov a smelo hodnotí aj súčasnú situáciu.

Celý článok


Levočská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu, darcov krvi je menej

21.10.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Krv je v zdravotníctve považovaná za najvzácnejšiu tekutinu a vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu je darcov tento rok menej. V Nemocnici AGEL Levoča sú však všetci dobrovoľníci vítaní každý utorok a štvrtok od 7,00 hod.

Celý článok


Levočská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu, darcov krvi je menej

21.10.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Krv je v zdravotníctve považovaná za najvzácnejšiu tekutinu a vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu je darcov tento rok menej. V Nemocnici AGEL Levoča sú však všetci dobrovoľníci vítaní každý utorok a štvrtok od 7,00 hod.

Celý článok


Komárňanská nemocnica urgentne potrebuje krvnú skupinu 0 Rh negatív

21.10.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Krv je v zdravotníctve nenahraditeľnou tekutinou a každý jeden dobrovoľník je najmä v týchto časoch vítaný. Nemocnica AGEL Komárno narozdiel od mnohých zdravotníckych zariadení po celom Slovensku tento rok eviduje dostatočný počet darcov, avšak momentálne urgentne potrebuje krvnú skupinu 0 Rh negatív.

Celý článok


Cievna chirurgia v handlovskej nemocnici ročne zoperuje viac ako 600 pacientov s kŕčovými žilami

20.10.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Kŕčové žily, ktoré sa nazývajú aj varixy, nie sú len estetickým problémom, ale môžu viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Práve kŕčové žily sú častou príčinou návštevy Cievnej chirurgie v Nemocnici AGEL Handlová, kde na ich operáciu a liečbu využívajú najmodernejšie metódy. Ročne vykonajú na tomto oddelení viac ako 600 operácií varixov.

Celý článok


Imunitu treba posilňovať aj vtedy, keď si myslíme, že nie je oslabená

20.10.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Správne fungovanie imunitného systému je pre naše telo veľmi dôležité, pretože jeho správne fungovanie ochráni ľudský organizmus pred vnútornými, ale aj vonkajšími negatívnymi vplyvmi. Hovorí sa, že ju treba posilňovať najmä s prichádzajúcou zimou, avšak je to pravda? Odpoveď na túto otázku, ale aj mnoho iných zaujímavostí o imunite, sa dočítate v rozhovore s MUDr. Stanislavom Lányim z Interného oddelenia v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Život prvého bariatrického pacienta Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa po operácii radikálne zmenil: Smrť mu dýchala na krk, teraz bez problémov behá

20.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Marian Manasil (54) bol prvým pacientom, ktorý v roku 2018 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca podstúpil bariatrickú operáciu. A pred pár dňami sa sem opäť vrátil - na kontrolu. Pri tejto príležitosti sme ho vyspovedali a Marian, z ktorého je dva roky po zákroku celkom iný človek, na všetky naše otázky odpovedal naozaj úprimne. Rozhodol sa totiž vyrozprávať svoj príbeh, aby sa ostatní ľudia mohli poučiť na jeho chybách.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno skvalitňuje svoje služby. V novej budove bude časť vyhradená aj pre Onkologické centrum

20.10.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno napriek pandémii koronavírusu naďalej investuje do svojho plánovaného rozvoja. Nemocničná lekáreň, ako aj Onkologické centrum Nemocnice AGEL Komárno sa konečne dočkali dlho očakávanej zmeny. V uplynulých dňoch sa totiž zrealizovala kúpa jednej z budov v areáli nemocnice, ktorá výrazne pomôže v skvalitnení poskytovaných služieb a k zavedeniu moderných technológii, čo najvýraznejšie pocíti najmä pacient.

Celý článok


Krompašská nemocnica vynovila svoje interné oddelenie

20.10.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

V Nemocnici AGEL Krompachy majú pre pacientov novinku. Po týždňovej prestávke sa dnes, 20. októbra, otvorilo interné lôžkové oddelenie, ktoré prešlo zmenami a ďalšie z nich sa chystajú.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen získala prestížnu plaketu ANGELS AWARDS za liečbu cievnych mozgových príhod

20.10.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

V uplynulých dňoch získala Nemocnica AGEL Zvolen významné ocenenie. European Stroke Organization jej udelila zlatú plaketu ANGELS AWARDS za prístup v liečbe cievnych mozgových príhod (CMP). Najväčšiu zásluhu na ocenení má celý tím Neurologického oddelenia zvolenskej nemocnice pod vedením primára MUDr. Erika Kiššimona.

Celý článok


Všetko, čo by ste mali vedieť o menopauze

19.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Keďže menopauza je pre mnohé ženy obávaným obdobím, primár Jednodňovej zdravotnej starostlivosti MUDr. Otto Tomašu z Nemocnice AGEL Košice-Šaca nám pri príležitosti Svetového dňa menopauzy poskytol rozhovor. Dozviete sa v ňom, s akými negatívnymi sprievodnými javmi sa stretáva v praxi, ako sa dajú mierniť a čo má vplyv na priebeh samotnej menopauzy?

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen posilnila triáž pri vstupe do nemocnice. Zdravotníkom pomáhajú aj príslušníci Ozbrojených síl

19.10.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen sú od dnes, 19. októbra 2020, vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, aj vojaci Ozbrojených síl SR. Tí sú nemocnici nápomocní aj tým, že do nemocnice nepustia nikoho so zvýšenou teplotou. V Nemocnici AGEL Krupina je taktiež jeden príslušník armády, ktorý vykonáva rovnakú činnosť.

Celý článok


Na chrbticu myslime denne a bolesti nepodceňujme

16.10.2020 / AGEL Clinic

Bolesťami chrbtice trpí množstvo z nás a pacientov s touto diagnózou pribúda. Dnešný deň, 16. október, je vyhlásený za Svetový deň chrbtice a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o týchto zdravotných problémoch. Na kľúčovú os nášho tela by sme však mali myslieť po celý rok.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila novú gastroenterologickú ambulanciu

16.10.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice má pre pacientov novinku. Od 1. októbra nájdu na 2. poschodí v budove polikliniky novú gastroenterologickú ambulanciu, ktorá sa zaoberá širokou škálou diagnóz dospelých.

Celý článok


Ako škodíme našej chrbtici a prečo by sme mali sedieť na labilnej stoličke?

16.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vedeli ste, že 16. október patrí Svetovému dňu chrbtice, ktorého cieľom je zvýšiť informovanosť o chrbtici a problémoch spojených s ňou? A keďže si tento medzinárodný deň pripomíname práve dnes, prinášame vám rozhovor s prednostom Kliniky liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Ľudovítom Želinským, PhD., ktorý v nasledujúcich riadkoch vysvetlil, prečo chrbtica nie je geneticky pripravená na vekové kategórie, aké máme dnes, kedy je najvyšší čas vyhľadať pri problémoch odborníka a popísal chyby, ktoré najčastejšie robíme.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca odštartovali antigénové testovanie

16.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca dnes spustili antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 už aj pre verejnosť. Prvé vzorky rýchleho testovania patrili hráčkam basketbalového klubu Young Angels Košice. Po zamestnancoch a pacientoch vyžadujúcich urgentnú zdravotnú starostlivosť ide o prvý komerčný subjekt, ktorý v šačianskej nemocnici podstúpil testovanie týmto spôsobom.

Celý článok


Členovia Zboru väzenskej a justičnej stráže prišli darovať krv

16.10.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Tento týždeň bol na transfuziologickom oddelení výnimočný. Špeciálny deň darovania krvi bol vyhradený pre členov Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktorí Nemocnici AGEL Levoča prispeli svojou kvapkou krvi. Medzi ostrieľanými darcami a skúsenými darcami sa objavili a takí, ktorí boli krv darovať po prvýkrát.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno získala prestížnu plaketu ANGELS AWARDS za liečbu cievnych mozgových príhod

16.10.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Obrovský úspech dosiahla Nemocnica AGEL Komárno v uplynulých dňoch. European Stroke Organization jej udelila diamantovú plaketu ANGELS za prístup v liečbe cievnych mozgových príhod. Najväčšiu zásluhu na ocenení má celý tím Neurologického oddelenia komárňanskej nemocnice pod vedením primárky MUDr. Evy Hanáčkovej, ktorý je mimoriadne úspešný v liečbe mozgových príhod

Celý článok


Svetový deň umývania rúk má v tomto období mimoriadny význam

15.10.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

hygieny sú nám bežne vštepované od útleho detstva a stávajú sa prirodzenou súčasťou našej existencie. Dodržiavanie základných princípov hygieny je dôležité bez ohľadu na spoločenské okolnosti. V súčasnej pandemickej situácii však naberá svetový deň umývania rúk a dezinfekcia omnoho väčší a dôležitejší rozmer nielen v zdravotníckom prostredí.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce posilnila triáž pri vstupe do nemocnice. Zdravotníkom pomáhajú aj príslušníci Armády SR

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, promptne zareagovala a od 14. októbra spustila nový systém triáže – triedenia pacientov, ktorí prichádzajú do nemocnice. Na vstupe do nemocnice pomáhajú v čase od 6.00 hod do 22.00 hod príslušníci Ozbrojených síl SR.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Ako na správnu hygienu rúk

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Učíme to malé deti, no spôsob, ako si umývať ruky správne a dôkladne, si častokrát potrebujú osvojiť aj dospelí. A to nielen v dobe, kedy bojujeme s pandémiou. Svetový deň umývania rúk (15. október) určila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v roku 2008 s cieľom zvyšovať povedomie o význame uplatňovania hygienických návykov. O tom, prečo je hygiena rúk dôležitá a ako ju správne vykonávať, sme sa rozprávali s hygieničkou Nemocnice AGEL Košice-Šaca MVDr. Ľubomírou Bodnárovou.

Celý článok


Svetový deň umývania rúk má v tomto období mimoriadny význam

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Pätnásty deň v októbri je označovaný ako Svetový deň umývania rúk. Niet pochýb o tom, že umývanie rúk a dodržiavanie základných princípov hygieny je dôležité bez ohľadu na spoločenské okolnosti. V súčasnej pandemickej situácii však naberá svetový deň umývania rúk omnoho väčší a dôležitejší rozmer. Základné princípy hygieny sú nám bežne vštepované od útleho detstva a stávajú sa pre nás prirodzenou súčasťou existencie. Dodržiavanie hygieny a dezinfekcie je veľmi dôležité najmä v zdravotníckom prostredí.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Detské oddelenie v levickej nemocnici má novú primárku

14.10.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Pediatrické oddelenie Nemocnice AGEL Levice má novú primárku. Je ňou MUDr. Kristína Apostolov, ktorá má v tomto odbore dlhoročné skúsenosti. Rozhodla sa zúročiť ich práve v levickej nemocnici a pediatrické oddelenie si zobrať ,,pod svoje krídla“.

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno posilnila triáž pri vstupe do nemocnice. Zdravotníkom pomáhajú aj príslušníci Armády SR

14.10.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno, vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, promptne zareagovala a od 14. októbra spustila nový systém triáže – triedenia pacientov, ktorí prichádzajú do nemocnice. V stane a na mobilnom odberovom mieste pracujú v čase od 6.00 hod do 22.00 hod príslušníci Armády SR.

Celý článok


V levickej nemocnici komplexne vyšetrili 65 malých futbalistov

13.10.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Tri dni, 65 malých športovcov, špecializované vyšetrenia a odborníci z Detského oddelenia Nemocnice AGEL Levice a Nemocnice AGEL Levoča. V priebehu uplynulých dní sa na základe spolupráce s nemocnicami realizovalo odborné vyšetrenie zdravotného stavu malých futbalistov zo športového klubu FK Slovan Levice.

Celý článok


Kto sa skrýva pod „maskou“

13.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Vykonávajú prácu, ktorú im rozhodne nikto nezávidí a zaslúžia si obdiv širokej verejnosti. Reč je o zdravotníkoch, ktorí si každé ráno obliekajú ochranné obleky, aby zabezpečili testovanie ľudí. Napríklad aj pred Nemocnicou AGEL Košice-Šaca, kde sa v mobilnom odberovom mieste vykonávajú výtery na dôkaz PCR SARS CoV-2. Ak ste rozmýšľali nad tým, kto sa vlastne skrýva pod „maskou“ a ako vyzerá ich bežný deň, vedúca sestra Ušno-nosno-krčného oddelenia Bc. Mária Šoltésová nám prezradila nielen to.

Celý článok


Práca sanitára je plná nielen smutných, ale aj krásnych zážitkov

12.10.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Sanitári a ich obetavá práca sú pre fungovanie zdravotnej starostlivosti nevyhnutnosťou a výnimkou nie je ani Nemocnica AGEL Bánovce. Pracuje tam 21 sanitárov, o zákulisí ich práce sme sa s niektorými z nich porozprávali. Súčasťou ich dní je nielen náročná práca, ale smutné aj veselé príhody.

Celý článok


12. október je Svetovým dňom artritídy Záludná choroba napáda pohybový aparát, jej príčinu zatiaľ nepoznáme

12.10.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Dvanásty októbrový deň označila Svetová zdravotnícka organizácia za Svetový deň artritídy. Samotné ochorenie má mnoho prejavov, nepoznáme jej príčiny, dôsledky pre pacientov sú však zásadné a výrazne ovplyvňujú kvalitu ich života. Práve zvýšenie povedomia o tomto ochorení, výmena najmodernejších poznatkov, ale aj povzbudenie a pochopenie pre pacientov je cieľom tohto svetového dňa.

Celý článok


Bežný smútok a depresiu by sme mali odlíšiť a včas vyhľadať odborníka

9.10.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Pocity prázdnoty, beznádeje, strata chuti do jedla, energie či poruchy spánku. Aj takéto sú varovné signály, ktoré odlišujú bežný smútok od depresie. Tá je duševnou chorobou a netreba ju nikdy podceňovať. Upozorňuje na to aj zajtrajší Svetový deň duševného zdravia, 10. október, ktorý je zároveň aj Európskym dňom depresie. Ako s ňou bojovať, kedy navštíviť odborníka a aké sú možnosti liečby, sme sa spýtali psychologičiek z Nemocnice AGEL Levice Mgr. Barbary Budinskej a Mgr. Slávky Pecárovej.

Celý článok


Depresia u seniorov si vyžaduje špeciálnu starostlivosť a liečbu Počet starších ľudí s depresiou pribúda

9.10.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pocity prázdnoty, beznádeje, strata chuti do jedla, energie či poruchy spánku. Aj takéto sú varovné signály, ktoré odlišujú bežný smútok od depresie. Tá je duševnou chorobou a netreba ju nikdy podceňovať. Upozorňuje na to aj zajtrajší Svetový deň duševného zdravia, 10. október, ktorý je zároveň aj Európskym dňom depresie. Táto duševná choroba neobchádza žiadnu vekovú kategóriu, trpia ňou aj starší ľudia a seniori. Preto sme sa na podrobnosti spýtali MUDr. Miny Bobockej, ktorá je nielen riaditeľkou Nemocnice AGEL Bánovce, ale aj primárkou Oddelenia dlhodobo chorých a s touto nepríjemnou diagnózou má množstvo skúseností.

Celý článok


Stresová reakcia je ako plynový pedál v aute

9.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Rýchle životné tempo, pracovná záťaž, povinnosti, stres. Je čoraz náročnejšie zvládnuť tlak, ktorý prirodzene vyplýva z veľkého množstva úloh a vysokých nárokov, ktoré sú na človeka kladené. Chceme byť dobrými rodičmi, pozornými partnermi, úspešnými v práci, žiť zdravým životným štýlom a zároveň mať čas aj na seba. Je vôbec možné skĺbiť toto všetko plnohodnotne dohromady a zachovať si pritom duševné zdravie?

Celý článok


Nemocnica AGEL Komárno dočasne presťahovala Neurologické oddelenie

9.10.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno od 8. októbra 2020 dočasne presťahovala Neurologické oddelenie do priestorov bývalého oddelenia v Pavilóne ,,P“. Toto zásadné a rýchle rozhodnutie vzniklo z dôvodu nárastu pozitívnych testov na COVID-19 v okrese Komárno.

Celý článok


Nové lekárky zhodnotili prvé dni v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

8.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Začiatkom septembra rady našich lekárov posilnili dve doktorky. Jedna nastúpila na Kliniku muskuloskeletárnej a športovej medicíny a druhá na Očné oddelenie. A keďže obe už majú za sebou svoj prvý mesiac v práci, spýtali sme sa ich, ako sa im v Nemocnici AGEL Košice-Šaca páči?

Celý článok


Stratu sluchu je možné liečiť, odborníka však treba navštíviť včas

8.10.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Otorinolaryngologickú ambulanciu v Nemocnici AGEL Komárno navštevuje veľké množstvo nepočujúcich pacientov či pacientov s oslabeným sluchom. Starostlivosť o sluch alebo prípadné problémy netreba podľa odborníkov podceňovať, spýtali sme sa preto MUDr. Richarda Hudáka, čo stratu sluchu ovplyvňuje a ako je možné tomu zabrániť.

Celý článok


Nutričná terapeutka zvolenskej nemocnice dohliada na jedlá pacientov 29 rokov. Ľubomíra Fraňová: ,,U nás doma by ste vyprážané jedlá nenašli“

8.10.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Jedným z najdôležitejších podmienok zdravia, resp. liečby v prípade choroby je správny životospráva. V Nemocnici AGEL vo Zvolene poskytujú svojim pacientom až 40 druhov diét, a to presne podľa ich potrieb a diagnózy. Každý deň na správnu výživu, stravovanie a ich dodržiavanie tak zo strany nemocnice ako aj samotných pacientov dohliada špecialistka – nutričná terapeutka Ľubomíra Fraňová.

Celý článok


,,Najkrajšie na našej práci je možnosť pomáhať pacientom,“ zhodujú sa sanitárky z handlovskej nemocnice

7.10.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Sanitári a ich obetavá práca sú pre fungovanie zdravotnej starostlivosti nevyhnutnosťou a výnimkou nie je ani Oddelenie dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Handlová. Pracuje tam 17 sanitárov, o zákulisí ich práce sme sa s niektorými z nich porozprávali. Súčasťou ich dní je nielen náročná práca, ale aj veselé príhody.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zlúčila oddelenia JIS a OAIM

6.10.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v rámci zvyšovania a zabezpečovania kvality bezpečnosti poskytovanej zdravotnej starostlivosti pristúpila k zlúčeniu Jednotky intenzívnej starostlivosti a Oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny. Táto organizačná zmena pomôže nemocnici, personálu, ale najmä pacientom.

Celý článok


V bánovskej algeziologickej ambulancii pacientom pomôžu modernými metódami

6.10.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Algeziologická ambulancia v Nemocnici AGEL Bánovce sa zaoberá liečbou chronických bolestí rôzneho pôvodu. Vyšetrenie v tejto ambulancii z dôvodu liečby bolesti odporúča odborný lekár a pacient musí byť príslušným odborným lekárom kompletne vyšetrený a diagnosticky uzavretý. Akými diagnózami sa najčastejšie zaoberajú a akými metódami ich liečia, sme sa spýtali lekárky MUDr. Anny Zelenákovej.

Celý článok


Nemocnica v Košiciach-Šaci je nielen najlepšia, ale aj voňavá

6.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

V útrobách Nemocnice AGEL Košice-Šaca by ste márne hľadali typický nemocničný pach. Jej chodbami sa totiž nesú vône od výmyslu sveta. Okrem nedávno získaného víťazstva v ankete Košičan roka by jej preto pokojne mohol prináležať aj štatút „prvej voňavej nemocnice.“

Celý článok


Desiatky kíl pomáhajú levočskí lekári odstrániť nadmerne obéznym pacientom Bariatrická operácia dáva šancu na nový život

6.10.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Levočská nemocnica ide ruka v ruke s modernými trendmi. Jedným z nich je riešenie fenoménu dnešnej doby – nadmernej morbidity. Touto oblasťou sa zaoberá špeciálna oblasť chirurgie – bariatria. Tá dnes dokáže doslova zázraky. V priebehu zhruba dvoch hodín sa vďaka operačnému zákroku dokáže človek zmeniť tak, že doslova stráca kilá pred očami. V Nemocnici AGEL Levoča liečia pacientov s morbídnou obezitou z celého Slovenska, doba hospitalizácie je priemerne len tri dni. V čom teda spočíva princíp tohto zázraku

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

6.10.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na Novorodeneckom oddelení Nemocnice AGEL Komárno majú lekári k dispozícii moderný prístroj na podporu dýchania bábätiek. Nemocnica prístroj dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku má k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku pre novorodencov

5.10.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na novorodeneckom oddelení Nemocnice Dr.Vojtecha Alexandra Kežmarok majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica ho dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

5.10.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na Pediatrickom oddelení Nemocnice AGEL Levice majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica ho dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

5.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na Novorodeneckom oddelení Nemocnice AGEL Košice-Šaca majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica ho dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno operovali COVID pozitívneho pacienta

5.10.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Život prináša aj takéto situácie. Chirurgovia Nemocnice AGEL Komárno boli postavení pred nečakanú realitu, keď museli v nedeľu popoludní operovať muža, pozitívneho na koronavírus, ktorý utrpel zlomeninu krčka bedrového kĺbu. Operácia trvala niekoľko hodín, realizovala sa v tzv. červenej COVID zóne za prísnych epidemiologických opatrení. Pacient je po operácii v poriadku a nemocnica ukázala plnú pripravenosť na takéto situácie.

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

5.10.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na Novorodeneckom oddelení Nemocnice AGEL Krompachy majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica prístroj dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

5.10.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na oddelení Nemocnice AGEL Zvolen majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica ho dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


Neurológia je ako detektívna práca

2.10.2020 / AGEL Clinic

Svoje 15 ročné skúsenosti v odbore neurológia sa rozhodla zúročiť od začiatku septembra ako nová posila AGEL Clinic Bratislava. MUDr. Ronnie Šandorová Traubnerová má medicínu v krvi a vo svojej ambulancii sa zaoberá širokou škálou diagnóz.

Celý článok


Svetový deň lekárov si pripomíname aj v našej nemocnici

1.10.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Tridsaťšesť sŕdc, 72 rúk, 360 prstov a tisíce hodín skúseností v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku spája jedna profesia. Desiaty mesiac v roku sa začína špeciálnym dňom. Prvý október je venovaný tým, ktorí sa starajú o naše zdravie. Napriek súčasnej situácii, ktorá sa týka pandémie, nestrácajú profesionalitu a odhodlanie. Veľká vďaka patrí všetkým lekárom, ktorým je venovaný tento deň.

Celý článok


V levickej nemocnici dnes oslavuje takmer 90 lekárov ,,svoj deň“

1.10.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Levice pracuje 86 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


V zlatomoraveckej nemocnici dnes oslavujú lekári ,,svoj deň“

1.10.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce pracuje 24 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


V handlovskej nemocnici dnes oslavujú lekári ,,svoj deň“

1.10.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Handlová pracuje 16 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


V bánovskej nemocnici dnes oslavujú lekári ,,svoj deň“

1.10.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Bánovce pracuje 32 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


O zdravie pacientov v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa stará 236 lekárov

1.10.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Hoci si každý želá, aby bol hlavne zdravý, bez lekárov si náš život už nevieme ani len predstaviť. A aj preto oslavujeme ich prácu, ktorá ide ruka v ruke s poslaním, 1. októbra, kedy si pripomíname Medzinárodný deň lekárov. Pri tejto príležitosti sme sa pozreli na to, ako to vyzerá u nás - v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Svetový deň lekárov sme si pripomíname aj v našej nemocnici

1.10.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Stojedenásť sŕdc, 222 rúk, 1110 prstov a tisíce hodín skúseností v Nemocnici AGEL Levoča spája jedna profesia. Desiaty mesiac v roku sa začína špeciálnym dňom. Prvý október je venovaný tým, ktorí sa starajú o naše zdravie. Napriek súčasnej spoločenskej situácii, ktorá sa týka pandémie, nestrácajú profesionalitu a odhodlanie. Veľká vďaka patrí všetkým lekárom, ktorým je venovaný tento deň.

Celý článok


V komárňanskej nemocnici dnes oslavuje ,,svoj deň“ takmer stovka lekárov

1.10.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Komárno pracuje takmer stovka lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


V krompašskej nemocnici dnes lekári oslavujú ,,svoj deň“

1.10.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Krompachy pracuje 44 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici dnes oslavuje ,,svoj deň“ viac ako 130 lekárov

1.10.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Zvolen pracuje viac ako stovka lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


Vitamín D je potrebné nahrádzať najmä u starších ľudí

30.9.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Prvý jesenný deň je za nami, dni sa skracujú a slnečných dní ubúda. Tento faktor má vplyv aj na naše zdravie, pretože nedostatok vitamínu D, ktorý sa tvorí na koži prostredníctvom pôsobenia slnečného žiarenia, môže spôsobiť zdravotné komplikácie. Výnimkou nie sú ani seniori, v ich prípade je potrebné dopĺňanie tohto vitamínu formou doplnkov výživy alebo medikamentov, nakoľko v bežnej potrave ho prijímajú iba malé, nedostatočné množstvo. Spýtali sme sa geriatra MUDr. Vladimíra Lakatoša z Nemocnice AGEL Handlová, prečo je pre nás D-čko dôležité a čo jeho deficit spôsobuje.

Celý článok


Komárňanský lekár medzi víťazmi TOP Lekári 2020

30.9.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Patrí medzi slovenskú lekársku špičku. Nemocnica AGEL Komárno sa môže pochváliť svojim gastroenterológom MUDr. Csabom Podlupszkim. V ankete TOP Lekári 2020 sa umiestnil na druhom mieste v špecializácii gastroenteorológia. Anketa sa realizovala už po šiestykrát a konečné poradie je výsledkom hlasovania odborníkov a čitateľov Zdravotníckych novín v rámci projektu TOP lekári na Slovensku.

Celý článok


Levická nemocnica má nové prístroje

29.9.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice má záujem o systematické zvyšovanie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Investícia do modernej zdravotnej techniky je neoddeliteľnou súčasťou tohto procesu, a preto na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny pribudli nové prístroje. Tie prispejú k starostlivosti o pacientov, ktorí vyžadujú intenzívnu resuscitačnú liečbu.

Celý článok


Lekáreň pri nemocnici v Komárne prijala nové opatrenia

29.9.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu opätovne prijala preventívne opatrenia, jedným z nich sú aj novinky v Lekárni pri nemocnici, ktoré sú platné od dnes, 29. septembra. Ich cieľom je ochrániť pacientov a zamestnancov lekárne a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Dom ošetrovateľskej starostlivosti prešiel čiastočnou rekonštrukciou

28.9.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Súčasťou Nemocnice AGEL Levice je aj Dom ošetrovateľskej starostlivosti, ktorý sa sústreďuje na nepretržitú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť a rehabilitáciu osobám, ktorých zdravotný stav si neustálu starostlivosť vyžaduje. V uplynulých mesiacoch prešiel čiastočnou rekonštrukciou, ktorá je prínosom pre pacientov, ale i pre personál.

Celý článok


Zlaté Moravce majú laureátku ocenenia Biele srdce. Marta Rebová sa o pacientov starala 46 rokov

28.9.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek zorganizovala už po 13. krát výnimočné podujatie, ktoré bolo o sestrách a pre sestry. Všetky obetavé mamy, manželky, sestry, priateľky, jednoducho nezastupiteľné a mimoriadne dôležité nežné predstaviteľky zdravotníctva, prvé a posledné osoby, s ktorými sa pacient v nemocnici stretáva, sa stretli pri príležitosti Medzinárodného roku sestry a pôrodnej asistentky. Nevyhnutnou súčasťou zdravotníctva sú od nepamäti, no posledné roky a hlavne posledné mesiace ukázali, prečo sa na ich prácu pozeráme s ešte väčším rešpektom. Uznanie a obdiv za svoje nasadenie, trpezlivosť, obetavosť a nezlomnú vôľu pomáhať za každých okolností pacientom si preto právom zaslúžia.

Celý článok


Na jeseň a v zime sa vitamín D netvorí, je potrebné ho nahrádzať najmä u starších pacientov

28.9.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Prvý jesenný deň je za nami, dni sa skracujú a slnečných dní ubúda. Tento faktor má vplyv aj na naše zdravie, pretože nedostatok vitamínu D, ktorý sa tvorí na koži prostredníctvom pôsobenia slnečného žiarenia, môže spôsobiť zdravotné komplikácie. Kedy je čas ho začať dopĺňať, pre ktoré skupiny pacientov je to dôležité a v akej forme, sme sa opýtali MUDr. Soni Lobotkovej, lekárky z interného oddelenia v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Prešovskí extraligoví volejbalisti testovali svoju výkonnosť

28.9.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov dnes absolvovali v Košiciach každoročné diagnostické vyšetrenia. Lekári z ambulancie športového lekárstva na poliklinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca si pred začiatkom extraligovej volejbalovej sezóny „posvietili“ na ich výkonnosť.

Celý článok


Nemocnica v Komárne je v rámci druhej vlny koronavírusu pripravená

28.9.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno v súvislosti s druhom vlnou pandémie koronavírusu opätovne prijala preventívne opatrenia a prijala potrebné kroky, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov a zabrániť tak ďalšiemu prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


,,Ani raz v mojej profesionálnej praxi som neoľutovala, že som sa stala sestrou,“ hovorí Mgr. Elena Malatincová po 41 rokoch vo zvolenskej nemocnici

28.9.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

September je pre sestru Mgr. Elenu Malatincovú každý rok výnimočný aj tým, že naň spomína aj ako na mesiac nástupu do zvolenskej nemocnice. Písal sa rok 1979, kedy ako mladá absolventka Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene nastúpila na oddelenie nedonosených a patologických novorodencov. Aj po uplynutí 41 rokov každé ráno vchádza s úsmevom do tej istej nemocnice a výber svojho povolania neľutuje.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier

26.9.2020 / AGEL SK

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Hneď šesť ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach skupiny AGEL.

Celý článok


Biele srdce putovalo aj do Košíc

25.9.2020 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré aj v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 25. september patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky. A jedno také ocenenie putovalo aj do Nemocnice AGEL KošiceŠaca.

Celý článok


Darovať krv – ísť či neísť? Prevažujú jednoznačne benefity.

25.9.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Ísť či neísť darovať krv? Ak vám táto otázka dookola prechádza hlavou a odhodlávate sa stať darcom krvi, máme pre vás jednoduchú odpoveď. Choďte. Nemusíte sa báť. Vďaka tomuto stručnému manuálu budete všetci oboznámení s tým, čo vás pri darovaní krvi čaká. A čo z toho? Benefit je najväčším darom, ktorý môžete inému poskytnúť – môžete mu zachrániť život.

Celý článok


Pred očami pacientov sú skrytí, bez nich by však žiadna nemocnica nefungovala

25.9.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Pred zrakmi pacientov sú často skrytí, ale aj napriek tomu sú mimoriadne dôležitou súčasťou fungovania nielen lekární, ale aj celkovej zdravotnej starostlivosti. Práve farmaceutom je venovaný dnešný deň, 25. september, kedy si pripomíname Svetový deň lekárnikov. V sieti AGEL SK je zamestnaných 28 farmaceutov, ktorí poskytujú lekárenskú starostlivosť a bez ich práce by nebolo možné pacientom poskytnúť bezpečnú, účinnú a efektívnu farmakoterapiu. Porozprávali sme sa s jednou z nich, PharmDr. Hajnalkou Komjáthy, PhD., ktorá je vedúcou farmaceutkou v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvára Dom ošetrovateľskej starostlivosti

25.9.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen od 1. októbra rozširuje rozsah svojich služieb a otvára úplne nový Dom ošetrovateľskej starostlivosti. Nachádzať sa bude v priestoroch nemocnice s kapacitou 18 lôžok a je určený pre pacientov, ktorí potrebujú následnú zdravotnú starostlivosť. Ide o veľmi žiadané zariadenia, ktorých je na Slovensku stále málo, jeho pridanou hodnotou bude umiestnenie priamo v priestoroch nemocnice.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce potrebuje aj naďalej najvzácnejšiu tekutinu

24.9.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce aj v tomto období potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. V letných mesiacoch sa v priestoroch nemocnice uskutočnili dve mimoriadne úspešné darovania krvi, preto sa vedenie nemocnice v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno rozhodlo túto udalosť opäť zopakovať a pomáhať tak záchrane ľudských životov zopakovať. Najbližší odber sa uskutoční v utorok 29. septembra.

Celý článok


Medicína a šachy majú aj spoločných menovateľov – logiku, napätie aj adrenalín

24.9.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Práca lekára je dynamická a energická, lekári sa často nezastavia ani celú svoju zmenu. Naopak šach je strategický šport, ktorý pôsobí naoko veľmi pokojne a hráči mimoriadne vyrovnane. Tieto dva paradoxy sa spájajú u MUDr. Vladimíra Lakatoša, ktorého pacienti poznajú z geriatrickej ambulancie v Nemocnice AGEL Handlová, avšak ruch ambulancie vo voľnom čase mení za ticho pri šachovnicovej súprave.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL začala s modernizáciou prístrojového vybavenia, špičkovú diagnostiku sprístupní aj pacientom v menších mestách.

22.9.2020 / AGEL SK

Špičkové rádiodiagnostické prístroje za viac ako 7,4 milióna EUR nainštaluje vo svojich zdravotníckych zariadeniach v Čechách a na Slovensku zdravotnícka skupina AGEL. Vďaka rozsiahlemu investičnému projektu budú vymenené nielen staršie prístroje, ale novými prístrojmi magnetickej rezonancie budú vybavené tiež nemocnice v regiónoch, kde táto vyšetrovacia metóda doposiaľ chýbala. To skvalitní diagnostické možnosti lekárov nielen v samotných nemocniciach, ale aj ostatným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v regiónoch.

Celý článok


Komárňanská nemocnica dostala stovky plienok

22.9.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Komárno takmer 370 plienok.

Celý článok


Alzheimer sa dá zachytiť včas, dôležité je spozorovať prvé príznaky

21.9.2020 / AGEL Clinic

Alzheimerova choroba začína nenápadne a pomaly. Potichu sa vkráda do života a neodchádza, naopak, rozvíja sa. Práve 21. september je vyhlásený za Svetový deň Alzheimerovej choroby, ktorý poukazuje na potrebu pochopenia a podpory ľudí, ktorí touto chorobou trpia.

Celý článok


Oplotenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra dostáva novú farbu

21.9.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Zamestnanci Mestského úradu v Kežmarku začali týždeň aktívnou brigádou. Hneď v pondelok ráno sa rozhodli zrekonštruovať oplotenie nemocnice a vdýchnuť mu nový lesk a farbu. Svetlohnedé oplotenie s pozostatkami iných farieb bude zjednotené a vymaľované antracitovou farbou. Svojou aktívnou pomocou prispeli aj primátor mesta Kežmarok PhDr. Mgr. Ján Ferenčák, MBA a riaditeľ nemocnice Ing. Viktor Halíř.

Celý článok


Plánovaný odber krvi

21.9.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL oznamuje všetkým darcom krvi, že dňa 29 septembra 2020 v budove laboratórnej medicíny usporiada plánovaný odber krvi.

Celý článok


Pätnásť rokov každý deň usmerňuje a radí pacientom v nemocnici. Jej zdravotným nástrojom je vľúdne slovo a milý úsmev

21.9.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Pätnásty rok prichádza každý deň do svojej nemocnice, aby ľuďom poradila, pomohla s požiadavkami, usmernila ich, vysvetlila im kde, čo a ako nájdu. Sama síce nelieči, ale niekedy je liekom aj vľúdne slovo, ochota a milý úsmev. Je prvou kontaktnou osobou, keď pacient zavíta do nemocnice a nevie, ako ďalej. Ako vlastne vyzerá práca dlhoročnej recepčnej v nemocnici AGEL Bánovce nám prezradila Anna Rychtárechová.

Celý článok


Testovanie na COVID-19 je v AGEL Clinic možné každý deň

18.9.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, realizuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Dni, kedy je možné sa na klinike otestovať, sa rozšírili na celý týždeň, pre klientov sú na to vyhradené ranné hodiny. Cena testu je 65 EUR.

Celý článok


Levická pôrodnica má dva nové monitory

18.9.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Vzhľadom na stúpajúci počet pôrodov v Nemocnici AGEL Levice zvyšuje Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie neustále kvalitu zdravotnej starostlivosti, tentokrát na oddelenie pribudli dva nové CTG prístroje, ktoré mnohé budúce mamičky poznajú pod pojmom ,,pásy“.

Celý článok


Krompašská nemocnica dostala stovky plienok

18.9.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Krompachy takmer 370 plienok.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dostala stovky plienok

18.9.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Zvolen takmer 370 plienok.

Celý článok


Mladí študenti z Čiech si vyskúšali realitu zvolenskej nemocnice

17.9.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Desať dní, desať študentov, nové skúsenosti, nová prax. V rámci projektu ERASMUS+ navštívilo desať študentov AGEL Střední školy zdravotnické a vyšší odborné školy zdravotnické z Ostravy Nemocnicu AGEL Zvolen. Prví maturanti a praktické sestry po skúškach boli rozdelení na zvolenskú chirurgiu, traumatológiu, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, OAIM a pediatriu. Aj do tohto výmenného pobytu zasiahla pandémia koronavírusu

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala stovky plienok

16.9.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Novorodeneckému oddeleniu Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL SK, celkovo 370 plienok.

Celý článok


"Napriek neustálemu stresu a únave ma chirurgia stále baví," hovorí nový primár levického chirurgického oddelenia

16.9.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Chirurgické oddelenie Nemocnice AGEL Levice má od septembra nového primára. Je ním MUDr. Karol Macúch, ktorý má v tomto odbore dlhoročné skúsenosti a rozhodol sa túto profesijnú výzvu prijať a zobrať si celé oddelenie ,,pod svoje krídla“.

Celý článok


V Levickej nemocnici si môžete prísť ošetriť akútnu bolesť zubov. Súkromná ambulancia nahrádza aj zubnú prvú pomoc

14.9.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Urgentná bolesť zubov v okres Levice už má riešenie. Od 3. septembra môžu pacienti s akútnymi problémami využívať v rámci novootvorenej súkromnej zubnej ambulancie aj prvú pomoc v tejto oblasti. Otvorili ju v priestoroch Nemocnice AGEL Zvolen. Pacienti zubnú ambulanciu nájdu na prízemí v poliklinike, v priestoroch bývalej zubnej pohotovosti.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zlaté Moravce otvára novú diabetologickú ambulanciu

14.9.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, pripravila pre svojich pacientov novinku. Od polovice septembra 2020 rozširuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti o úplne novú ambulanciu diabetológie, poruchy látkovej premeny a výživy. Cieľom bolo vyjsť v ústrety širokej skupine obyvateľov, ktorí si zriadenie ambulancie dlhšiu dobu žiadali, ako aj zvýšiť kvalitu poskytovaných služieb pre spádovú oblasť cca 40 tisíc obyvateľov.

Celý článok


Zdravotníci zachraňujú životy aj mimo práce

11.9.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Správne poskytnutá prvá pomoc môže za pár sekúnd zachrániť život. K rôznym situáciám, kedy je treba konať rýchlo a poskytnúť bezprostredne prvú pomoc, dochádza často aj mimo nemocníc. Svoje o tom vie aj sanitár Miroslav Tóth z Nemocnice AGEL Handlová, ktorý aj počas voľna dvakrát zachránil ľudský život.

Celý článok


Anestéziologické sestry z bánovskej nemocnice zachránili vďaka prvej pomoci životy aj mimo svojej práce. Obe sa zhodujú: "Pociťovali sme obrovskú zodpovednosť“

11.9.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Správne poskytnutá prvá pomoc môže za pár sekúnd zachrániť život. K rôznym situáciám, kedy je treba konať rýchlo a poskytnúť bezprostredne prvú pomoc, dochádza často aj mimo nemocníc. Zdravotníci sú síce na podobné situácie zvyknutí, avšak zachraňovať život bez potrebného vybavenia a počas voľných chvíľ, je aj pre nich stresujúce a náročné. Svoje o tom vedia aj dve anestéziologické sestry z Jednodňovej zdravotnej starostlivosti z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Námestníčka nemocnice zachránila na turistike mužovi život

11.9.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Správne poskytnutá prvá pomoc môže za pár sekúnd zachrániť život. K rôznym situáciám, kedy je treba konať rýchlo a poskytnúť bezprostredne prvú pomoc, dochádza často aj mimo nemocníc. Podobná situácia sa len pred troma mesiacmi stala Mgr. Marte Müllerovej, námestníčke pre úsek ošetrovateľstva v Nemocnici AGEL Krompachy.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen organizovala V. celoslovenskú vedeckú konferenciu Hlavnými témami bola problematika Clostridium difficile v zdravotníckych zariadeniach, periférne a centrálne invazívne vstupy

11.9.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Kvalitná zdravotná starostlivosť záruka spokojnosti hospitalizovaného pacienta. Pod týmto názvom zorganizovala Nemocnica AGEL Zvolen v uplynulých dňoch V. celoslovenskú vedeckú konferenciu vo Vígľaši. Hoci sa konferencia každoročne koná na jar, kvôli pandémii koronavírusu bol jej termín presunutý až na september.

Celý článok


Dispečeri dopravnej zdravotnej služby. Čo robia a akí sú, ako sa učia komunikovať?

10.9.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Ich prácou je dvíhať telefóny, promptne reagovať, empaticky vysvetľovať, byť neustále k dispozícii, aj keď väčšina z nás ich tvár nikdy nespozná. Dispečeri dopravnej zdravotnej služby, muži aj ženy, mladí aj tí starší, skúsenejší. Aj keď sa zdá, že ide ,,len o telefonovanie“ je to náročný proces, v ktorom sa musia stále zdokonaľovať. Dispečeri dopravnej zdravotnej služby siete AGEL SK takéto komunikačné školenie už majú za sebou.

Celý článok


"Sterilizácia nepozná kompromis,“ hovorí vedúca sestra centrálnej sterilizácie a operačných sál

10.9.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Sterilizácia nástrojov a zdravotníckych pomôcok je dôležitá súčasť fungovania nemocníc, výnimkou nie je ani Nemocnica AGEL Levice, v ktorej sa o to stará samostatné Oddelenie centrálnej sterilizácie. Od septembra tohto roka má nemocnica vybudované nové priestory pre centrálnu sterilizáciu.

Celý článok


Seniori komunikujú s príbuznými prostredníctvom videohovorov

10.9.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Pandémia koronavírusu závažným spôsobom oklieštila aj rodinné kontakty v domoch pre seniorov. Zákaz návštev v rámci preventívnych epidemiologických opatrení však spôsobil, že babičky a dedkovia sa cítia viac opustení, nemôžu vidieť svoje rodiny, chýba im objatie, milé slovo pri návštevách. V Senior centre Svätej Kataríny v Handlovej prišli s originálnym riešením. Seniori sa môžu so svojimi príbuznými vidieť a počuť, a objať aspoň na diaľku.

Celý článok


Sestry a pôrodné asistentky z komárňanskej nemocnice sa neustále vzdelávajú a absolvovali ďalší odborný seminár

10.9.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Práca sestier v nemocniciach, na jednotlivých oddeleniach či v ambulanciách, je neodmysliteľnou súčasťou zdravotnej starostlivosti. Sestry a pôrodné asistentky z Nemocnice AGEL Komárno sa systematicky vzdelávajú, dôkazom toho je aj ďalší odborný seminár, na ktorom sa zúčastnili 8. septembra. Seminár s názvom ,,Ošetrovateľská starostlivosť v Nemocnici AGEL Komárno a blízkom okolí“ sa uskutočnil v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok


Zdravotníci z Levíc otestovali zamestnancov úradu práce

9.9.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice otestovala v priebehu pondelka a utorka na zistenie prítomnosti vírusu COVID-19 zamestnancov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Leviciach, ako aj na jeho pobočkách v Želiezovciach a v Šahách. Odberový tím spolu vykonal 200 rýchlotestov, všetky boli našťastie negatívne.

Celý článok


8. september je svetovým dňom fyziatrie V Nemocnici Zlaté Moravce má rehabilitácia vyše 60 ročnú tradíciu

9.9.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Ôsmy september je Svetovým dňom fyziatrie. Táto oblasť medicíny sa v poslednej dekáde dostala výrazne do popredia, fyzioterapeuti a odborníci na rehabilitáciu zdôrazňujú, aký obrovský pokrok môže dosiahnuť aj pacient v ťažkom stave pri systematickom cvičení pod správnym vedením odborníka. Bohatú históriu a skvelé výsledky má aj Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie/FRO/ Nemocnice AGEL Zlaté Moravce.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová sa ročne zrehabilituje 7 000 pacientov

8.9.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Ôsmy september je Svetovým dňom fyziatrie. Táto oblasť medicíny sa v poslednej dekáde dostala výrazne do popredia, fyzioterapeuti a odborníci na rehabilitáciu zdôrazňujú, aký obrovský pokrok môže dosiahnuť aj pacient v ťažkom stave pri systematickom cvičení pod správnym vedením odborníka. Bohatú históriu a skvelé výsledky má aj Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie/FRO/ Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


8. september je Svetovým dňom fyzikálnej terapie Fyziatri sa zhodujú: ,,Ak človek poctivo cvičí, dokáže sa aj úplne vyliečiť“

8.9.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Majú za sebou 18 mesiacov úspešného fungovania, takmer 360 hospitalizovaných pacientov. Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Bánovce každým dňom získava stále väčšiu popularitu u pacientov, čo potvrdzuje, aký má cielená rehabilitácia a správne cvičenie význam pri doliečovaní diagnóz, súvisiacich s pohybovým ústrojenstvom. Pri príležitosti Svetového dňa fyzikálnej terapie, nám viaceré tajomstvá tohto odboru objasnili odborníčky z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levoča má ekologickú strechu so 7200 rastlinami

8.9.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Levočská nemocnica ide ruka v ruke s modernými trendmi. Na budove jej nového urgentného príjmu, ktorého výstavba stále pokračuje, je už niekoľko dní zrealizovaná nezvyčajná a plne ekologická strecha. Táto, pre nemocnicu nezvyčajná, úprava sa realizovala na podnet investora a architektov.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen pokračuje výstavba nového urgentného príjmu

8.9.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen pokračuje vo výstavbe úplne nového komplexu urgentného príjmu. Stavbu, ktorá sa začala vlani koncom septembra, pribrzdila pandémia koronavírusu, aktuálne už naplno pokračuje a návštevníci nemocnice môžu postup prác sledovať aj navonok.

Celý článok


V Komárne vedie Oddelenie vnútorného lekárstva primár z Palestíny ,,Slovensko je krásna krajina, Slováci sú kamarátski“

7.9.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Ľudské aj lekárske cesty sú nevyspytateľné. Mestečko Qalquilia v Palestíne a Komárno delí vyše tritisíc kilometrov. Napriek tomu sa primár Oddelenia vnútorného lekárstva MUDr. Shadi Jadaa pred 17 rokmi vďaka štúdiu medicíny na Slovensko nielen dostal, ale sa tu aj usadil a už deväť rokov pomáha pacientom na juhu Slovenska v Nemocnici AGEL Komárno.

Celý článok


Mladý lekár posilnil tím v krompašskej nemocnici

7.9.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy má novú posilu, a to absolventa medicíny na chirurgickom oddelení, MUDr. Olivera Čekaňáka. Výber svojho pracoviska si vďaka skvelému kolektívu, možnostiam profesijného rastu a modernému vybaveniu veľmi chváli.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Komárno používajú niekoľko druhov ochranných rukavíc Najdôležitejší je výber správneho typu a veľkosti, ročne ich spotrebujú stovky tisíc

3.9.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Používanie ochranných rukavíc v zdravotníckych zariadeniach je jeden zo základných pilierov z hľadiska bezpečnosti personálu i bezpečnosti pacientov. Práve o niekoľko dní, 17. septembra sa oslavuje Svetový deň bezpečnosti pacientov (World Patient safety day). Nemocnica AGEL Komárno nie je v tomto smere výnimkou. Vedeli ste však, že sa tu používa hneď niekoľko typov rukavíc rôznych vlastností a materiálov? A minulosť a súčasnosť sa v tomto smere vôbec nedá porovnať.

Celý článok


Zvolenská nemocnica významne rozšírila kapacitu interného oddelenia

3.9.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen operatívne zareagovala na aktuálne potreby pacientov a v rámci zvyšovania kvality svojich služieb významným spôsobom zvýšila kapacitu tamojšieho Interného oddelenia až na 80 lôžok.

Celý článok


Ortopéd radí rodičom, ako správne pripraviť deti do školy

31.8.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nový školský rok je za dverami a žiaci už o pár dní opäť zasadnú do školských lavíc. Ťažké školské tašky, správne sedenie v lavici, vhodné prezuvky či adekvátna pohybová aktivita detí. Aj to sú témy, ktoré rodičov najmä mladších žiakov trápia. Porozprávali sme sa preto s MUDr. Mariánom Nosáľom, ortopédom z Nemocnice AGEL Bánovce, ako deti do školy pripraviť čo najlepšie.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici absolvovala pôrod mamička v karanténe

31.8.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen prijala už na začiatku epidémie koronavírusu všetky potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. V uplynulých dňoch si pripravenosť na výnimočné situácie, súvisiace s koronavírusom odskúšali v reálnom živote. V nemocnici totiž absolvovala pôrod mamička, ktorá bola kvôli manželovi v karanténe pre možné podozrenie na COVID-19. Celý pôrod sa realizoval v tzv. červenej covidovej zóne nemocnice a v osobitne vyčlenenej pôrodnej sále. Všetci lekári museli pôrod realizovať v ochranných oblekoch, ochrannú rúšku musela mať aj rodička a muselo sa prísne dbať o to, aby pri pôrode bolo čo najviac eliminované riziko možnej nákazy predovšetkým bábätka, ale aj lekárov a sestier.

Celý článok


NADÁCIA AGEL zorganizovala športové hry pre deti 90 detí si užilo deň plný zábavy a smiechu

27.8.2020 / AGEL SK

90 detí, 15 vychovávateľov, množstvo športových disciplín na čerstvom vzduchu, výborná nálada a radosť z hry. Takto by sa dal charakterizovať 3. ročník letných športových hier pre deti z centier pre deti a rodiny, ktorý NADÁCIA AGEL zorganizovala 22. augusta.

Celý článok


Šľachetný čin len 5-ročného Miška. Svoje hračky daroval deťom v nemocnici.

27.8.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Malý, len 5-ročný Miško zo Šurian sa zachoval ako veľký chlap. Nezištne sa podelil o svoje hračky a chorým detičkám v Nemocnici AGEL Levice pripravil veľké prekvapenie. Spolu s maminkou vytriedili všetky hračky, ktoré využíval málo, aby potešili malých chorých pacientov.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici poskytujú až 40 druhov diétnej stravy

27.8.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Výživa patrí medzi základné potreby človeka. Dobrý nutričný stav človeka má priamy vplyv na jeho rast a vývoj, na udržiavanie a podporu zdravia s dôrazom na kvalitu života. Výživa hrá dôležitú úlohu v liečebnom procese väčšiny ochorení. Hlavná pozornosť je pritom venovaná potravinám, ktorým by sme sa mali vyhýbať, prípadne ich príjem obmedziť. Dôležitou súčasťou správne nastavenej liečby je aj zodpovedajúca strava, resp. diéta, vytvorená presne na mieru podľa stanovenej diagnózy. Nemocnica AGEL Zvolen poskytuje svojim pacientom stravu na mieru presne podľa ich potrieb.

Celý článok


Vedúcou sestrou v nemocnici AGEL Zlaté Moravce je muž. V práci sa venuje pacientom, vo voľnom čase novofunlandským psom.

26.8.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Pätnásť rokov pomáha svojim pacientom, ktorí si ho pochvaľujú, obľúbený je aj medzi svojimi kolegami. K povolaniu ho priviedla mama, a to napriek tomu, že nie je zdravotníčka. Mal byť z neho ekonóm, ale zlákalo ho ošetrovateľstvo. V Nemocnici AGEL Zlaté Moravce funkciu vedúcej sestry na Oddelení vnútorného lekárstva a dlhodobo chorých, vykonáva muž – Karol Szendrei.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodilo už 600. dieťatko

25.8.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, privítala šesťsté bábätko, narodené na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v roku 2020. Malý Marek sa narodil mamičke Zuzane zo Starej Lesnej 18. augusta o 21:05 obaja sú zdraví a spokojní a z nemocnice smerovali domov do Lendaku.

Celý článok


V levickej nemocnici simulovali pôrod pacientky s koronavírusom

25.8.2020 / Nemocnica AGEL Levice

Nemocnica AGEL Levice prijala už na začiatku epidémie koronavírusu všetky potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. V rámci snahy nemocnice, aby bola dobre pripravená na najbližšie obdobie možnej II. vlny pandémie a na situácie, ktoré môže priniesť život, si dnes tamojší zdravotníci vyskúšali simulovaný pôrod pacientky, pozitívne testovanej na koronavírus. Celý pôrod sa realizoval v tzv. červenej covidovej zóne nemocnice a v osobitne vyčlenenej pôrodnej sále. Všetci lekári museli pôrod realizovať v ochranných oblekoch, ochrannú rúšku musela mať aj ,,rodička“, a prísne dbať o to, aby pri pôrode nedošlo k nakazeniu bábätka, lekárov a sestier.

Celý článok


Zvolenská nemocnica rozširuje online objednávanie pacientov. Do siete pribudli ďalšie ambulancie.

25.8.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zvyšovania kvality svojich služieb a zavádzania moderných metód komunikácie s pacientom rozšírila online objednávanie pre pacientov o ďalšie ambulancie. Od augusta 2020 je možné sa online objednať aj na ambulanciu vnútorného lekárstva, obe gynekologické ambulancie, neurologickú ambulanciu a ortopedickú ambulanciu. O pár dní pribudne aj ambulancia HTO a algeziologická ambulancia. Projekt pohodlného a rýchleho objednávania teda funguje celkovo už v desiatich ambulanciách nemocnice.

Celý článok


Intímne problémy trápia ženy najmä v lete

21.8.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Prázdniny a s nimi spojené dovolenky či víkendy strávené v bazéne sa môžu odraziť na zdraví ženy, práve v tomto období bojuje nežnejšie pohlavie s rôznymi intímnymi zdravotnými problémami. Najčastejšie ide práve o mykózy, o ktorých koluje v spoločnosti aj množstvo mýtov. Porozprávali sme sa o nich s gynekológom MUDr. Andrejom Jenčom z Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


,,Som nesmierne šťastná, keď vidím za nami ten kus cesty, ktorou si naša nemocnica prešla,“ hovorí nová námestníčka zlatomoraveckej nemocnice

20.8.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

V zlatomoraveckej nemocnici pracuje nepretržite už 34 rokov, od júna tohto roka je námestníčkou pre úsek ošetrovateľskej starostlivosti. Reč je o Mgr. Beáte Králikovej, ktorá nám v rozhovore povedala, čo je pre ňu na práci v zdravotníctve najkrajšie, čo naopak najťažšie a aké sú jej ciele v Nemocnici AGEL Zlaté Moravce v najbližšom období.

Celý článok


Levočská nemocnica urgentne potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

20.8.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Nemocnica AGEL Levoča v týchto dňoch potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia.

Celý článok


Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov je otestovaná

19.8.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, špecializovaná nemocnica so zameraním na športovú medicínu, v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja otestovali hráčov slovenskej reprezentácie do 17 rokov. Testovaní boli aj členovia realizačného tímu, celkovo bolo otestovaných 32 ľudí. Všetky výsledky sú negatívne.

Celý článok


„Najkrajšie je, keď od nás po svojich vlastných nohách odchádza vyliečený pacient,“ hovorí po 30 rokoch pôsobenia na neurologickom oddelení vedúca sestra

19.8.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Jej prvou voľbou v študentských časoch bola pedagogika. Osud to však zariadil inak. Mgr. Dana Jeseňáková pôsobí v Nemocnici AGEL Levoča na Neurologickom oddelení od roku 1990. Za toto obdobie sa mnohé zmenilo, zažila rozdelenie pred trinástimi rokmi, aj sťahovanie oddelenia v roku 2013. „V minulosti bolo všetko iné. Na pacientov bolo asi o polovicu menej personálu, neboli počítače a všetko sme vypisovali ručne,“ hovorí.

Celý článok


Množstvo vrstiev, vysoké horúčavy, nemožnosť sa napiť, aj taká je práca zdravotníka pri testovaní na koronavírus

18.8.2020 / AGEL Clinic

Šíriaci sa koronavírus COVID-19 preveruje v mnohom sily zdravotníkov. Hrdinovia v prvej línii, lekári aj sestry, ktorí denne pacientov testujú, to majú najmä v letných horúčavách mimoriadne náročné. Vzhľadom na to, aby boli pred možnou nákazou pri testovaní chránení, musia mať niekoľko hodín okrem zdravotníckej uniformy oblečených aj sedem druhov ochranných pracovných prostriedkov. Podľa ich slov ide o fyzicky, ale aj psychicky vyčerpávajúce momenty.

Celý článok


Kolektív gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia ponúka psycho-fyzickú prípravu pre budúce mamičky

18.8.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Je to už takmer rok, od kedy sa môžu mladé mamičky prihlásiť na predpôrodný kurz. Tie, ktoré sa rozhodnú rodiť v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, majú jedinečnú príležitosť tento kurz absolvovať. Konzultácia pôrodného plánu a predstáv o pôrode pomohla už viacerým mamičkám, ktoré boli na svoj životný okamih vopred pripravené.

Celý článok


Odborníci varujú pred možnými kolapsami z tepla

18.8.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Leto je typické vysokými horúčavami, ktoré na ľudský organizmus pôsobia nepriaznivo. Tropické teplá zasiahli v uplynulých týždňoch aj Slovensko a môžu spôsobiť aj vážnejšie zdravotné komplikácie. Točí sa nám hlava, dýchanie sa zrýchli a nezriedka dochádza aj k strate vedomia. V Nemocnici AGEL Krompachy s tým majú aj tento rok skúsenosti.

Celý článok


Seniori si pochvaľujú pracovné terapie, ale aj precvičovanie pamäte

17.8.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré patrí pod Nemocnicu AGEL Handlová, nepokazila atmosféru ani epidemiologická situácia či vysoké horúčavy. Aj napriek všetkým opatreniam, ktoré sa v centre vzhľadom na aktuálnu situáciu dodržiavajú, pripravuje personál neustále nové aktivity.

Celý článok


Otravu hubami nepodceňujte, patrí medzi najnebezpečnejšie druhy otráv

17.8.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Sezóna zbierania húb je v plnom prúde, avšak aj napriek tomu, že sú pre náš organizmus v mnohom prínosné, môžu byť aj veľmi nebezpečné. Ide najmä o prípady, kedy majú hubári slabé vedomosti a pozbierajú a následne zjedia práve tie jedovaté. Skúsenosti s tým majú aj v Nemocnici AGEL Zvolen, kde ročne, najmä počas leta, hospitalizujú desiatky otrávených pacientov.

Celý článok


Otravu hubami nepodceňujte, patrí medzi najnebezpečnejšie druhy otráv

14.8.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Sezóna zbierania húb je v plnom prúde, avšak aj napriek tomu, že sú pre náš organizmus v mnohom prínosné, môžu byť aj veľmi nebezpečné. Ide najmä o prípady, kedy majú hubári slabé vedomosti a pozbierajú a následne zjedia práve tie jedovaté. Skúsenosti s tým majú aj v Nemocnici AGEL Krompachy.

Celý článok


Nebezpečné prázdninové zábavy mladistvých sa môžu skončiť aj v nemocnici

14.8.2020 / Nemocnica AGEL Zvolen

Letné prázdniny sú obdobím, kedy školáci trávia viac času s rovesníkmi, avšak ich zábava sa občas končí v nemocnici. Neraz popíjajú alkoholické nápoje, ktoré sú pre ich organizmus mimoriadne nebezpečné a môžu si spôsobiť otravu. Skúsenosti s tým majú aj na Detskom oddelení v Nemocnici AGEL Zvolen, kde počas prázdnin takéto prípady evidujú. Kedy je potrebná hospitalizácia, ako sa tomu vyvarovať a prečo je pitie alkoholu u detí a tínedžerov také nebezpečné, sme sa opýtali primárky detského oddelenia zvolenskej nemocnice MUDr. Zuzany Krčíkovej.

Celý článok


Mamičky v kežmarskej pôrodnici potešia darčekové balíčky

13.8.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Mamičky, ktoré privedú na svet bábätká na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, dostanú v rámci projektu Zdravá plienka darčekový balíček pre bábätko. Obsahuje množstvo milých užitočných drobností, ktoré mamičky po pôrode určite ocenia.

Celý článok


Komárňanská nemocnica opäť potrebuje krv Darcovia môžu prísť už budúcu sobotu

13.8.2020 / Nemocnica AGEL Komárno

Nemocnica AGEL Komárno potrebuje aj v auguste vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a najbližší odber sa uskutoční v sobotu 22. augusta.

Celý článok


Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra je vlastníkom 150. rádiologického systému PACS na Slovensku

12.8.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa môže pochváliť technologickou novinkou – 150-tym rádiologickým systémom s názvom TomoCon PACS (Picture Archiving and Communication System) na Slovensku. Je to systém pre správu, archiváciu a distribúciu digitálnej obrazovej zdravotnej dokumentácie pacientov. Práca rádiologických technikov je tak rýchlejšia a efektívnejšia, čo určite ocenia aj pacienti nemocnice.

Celý článok


Pomáhať ľudským srdciam sa mu stalo celoživotnou srdcovou záležitosťou

11.8.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Takmer polovicu svojho života strávil v Nemocnici AGEL Bánovce, aby pomohol tým, ktorí za ním prišli nielen s bolesťami srdiečka. Obdivuhodne, takmer tri desaťročia, vykonával funkciu primára. Je len málo takých, ktorí by v Bánovciach nad Bebravou a okolí nepoznali meno doktora Petra Trnovského. Sympatický lekár, skvelý odborník a kolega so zmyslom pre humor, milujúci otec a starý otec.

Celý článok


Jednodňová chirurgia v bánovskej nemocnici už funguje v štandardnom režime

11.8.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Jednodňová zdravotná služba v Nemocnici AGEL Bánovce sa od pondelka 10. augusta vrátila k štandardnému režimu, avšak s jednou novinkou. Pred samotným zákrokom musí pacient byť testovaný na COVID-19 s negatívnym výsledkom.

Celý článok


Intoxikácia alkoholom je veľkou hrozbou u detí a mládeže

7.8.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Alkohol je síce bežnou súčasťou nášho života, ale môže sa stať obrovskou hrozbou pre všetkých, ktorí sa s ním stretnú prvýkrát, popíjajú ho v nadmernom množstve, alebo podľahnú davu či nátlaku skupiny. Svoje o tom vedia aj lekári z Nemocnice AGEL Levoča, ktorí bežne zachraňujú opité deti, či tínedžerov, dievčatá nevynímajúc. Potvrdzuje to v rozhovore primár Detského oddelenia Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Martin Tkáč.

Celý článok


V letných horúčavách môže byť pre seniorov nebezpečný smäd, ktorý ani nepociťujú

5.8.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Leto je spojené s množstvom rizík pre nás všetkých, vysoké, niekedy až tropické horúčavy môžu spôsobiť zdravotné komplikácie deťom aj dospelým. V mnohých prípadoch sú rizikovou skupinou najmä seniori, pre ktorých organizmus môže byť teplo veľkou záťažou. Primárka Oddelenia dlhodobo chorých z Nemocnice AGEL Handlová radí, na čo si práve v najbližších týždňoch treba dávať najväčší pozor.

Celý článok


Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov má negatívne výsledky

4.8.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic Bratislava, špecializovaná nemocnica so zameraním na športovú medicínu, v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja, otestovali v pondelok všetkých hráčov slovenskej reprezentácie do 18 rokov. Testovaní boli aj členovia realizačného tímu, celkovo bolo otestovaných 38 ľudí. Všetky výsledky sú negatívne.

Celý článok


Nové Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti bude súčasťou Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku

3.8.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Posledný júlový deň so sebou priniesol nový začiatok. V areáli Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok prebehlo odovzdanie staveniska stavby Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti Kežmarok. Projekt jeho výstavby bude financovaný mestom Kežmarok a do budúcnosti so sebou prinesie skvalitnenie ambulantných služieb. Nový zdravotný komplex bude súčasťou areálu nemocnice.

Celý článok


V lete pozor na potraviny, ale aj na dostatočný príjem tekutín

31.7.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Leto je obdobím kúpalísk, grilovačiek alebo výletov, tieto aktivity však skrývajú pre deti, ale aj pre dospelých mnoho nástrah. Primárka interného oddelenia Nemocnice AGEL Bánovce radí, čomu sa v lete vystríhať a ako reagovať v prípade komplikácií.

Celý článok


Aj leto má svoje nástrahy, odborníci radia, ako sa im vyvarovať

30.7.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Leto je obdobím kúpalísk, grilovačiek alebo výletov, tieto aktivity však skrývajú pre deti, ale aj pre dospelých mnoho nástrah. Odborníci z Nemocnice AGEL Krompachy radia, čomu sa v lete vystríhať a ako reagovať v prípade komplikácií.

Celý článok


NADÁCIA AGEL prišla s projektom „Chráňme zdravie nás všetkých“ a svoju činnosť prispôsobila aktuálnej situácii poznačenej celosvetovou pandémiou

29.7.2020 / NADÁCIA AGEL

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých zaťažkávajúcou skúškou. NADÁCIA AGEL bola tiež vzhľadom na šíriacu sa epidémiu koronavírusu nútená zmeniť plány na rok 2020 a pozastaviť pripravované projekty. Namiesto toho však vymysleli nové projekty a pomáhali aj naďalej tam, kde ich potrebovali.

Celý článok


Kyslíková terapia pôsobí priaznivo na množstvo diagnóz

29.7.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

V Algeziologickej ambulancii Nemocnice AGEL Handlová je liečba kyslíkom ,,v plnom prúde“. Využiť oxygénoterapiu môžu pacienti priamo v budove polikliniky. Ide o metódu, ktorá má množstvo pozitívnych účinkov.

Celý článok


Vášňou interného lekára z bánovskej nemocnice je beh: ,,Myšlienku „hýbať sa“ sa snažím odovzdávať aj svojím pacientom“

28.7.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

MUDr. Mário Drozdík je námestníkom pre liečebno-preventívnu starostlivosť v Nemocnici AGEL Bánovce, pacientom sa venuje v Ambulancii vnútorného lekárstva a medzi svojimi kolegami je známy tým, že dbá o svoje zdravie. Jeho celoživotnou vášňou je beh a ročne odbehne 3 až 4 polmaratóny.

Celý článok


Kedy by sme deti nemali dávať do táborov a čo robiť, aby boli zdravé aj v lete

27.7.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Pediatra z detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, MUDr. Jozefa Serafína, sme sa spýtali na základné princípy zdravotnej prevencie detí počas letného obdobia. Vďaka jednoduchým pravidlám sa vaše ratolesti môžu vyhnúť zdravotným nepríjemnostiam. Netreba zabudnúť ani na to, že nie je úplne v poriadku, ak rodičia prídu za obvodným lekárom s tým, že potrebujú „iba podpísať papier do tábora“.

Celý článok


Zdravotník 3v1 má rovnakú odpoveď na dve protichodné otázky Baví ho kontakt s ľuďmi, ale zároveň je to aj náročné

27.7.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Čo Vás na Vašej práci najviac baví? Čo je na nej najťažšie? „Kontakt s ľuďmi,“ odpovedá vedúca sestra urologického oddelenia, certifikovaný školiteľ prvej pomoci a zdravotník poverený testovaním na Covid-19, Mgr. Marek Nahalka. Energiu získava v Nízkych Tatrách a prvú pomoc by privítal ako povinný predmet na školách.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava opätovne úspešne prešiel testovaním na koronavírus

23.7.2020 / AGEL SK

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava absolvovali v utorok, 21. júla 2020 testovanie na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím Nemocnice AGEL Komárno otestoval 29 hráčov a 15 členov realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava. Všetky testované vzorky boli negatívne, a tak slovanisti môžu odštartovať letnú prípravu na 2020/2021.

Celý článok


Kežmarská nemocnica opätovne zakázala návštevy pacientov

22.7.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce sa dnes uskutočnilo ďalšie úspešné darovanie krvi

22.7.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. V spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno zorganizovala odber, ktorý sa uskutočnil dnes ráno a darcovia krvi tak pomohli doplniť zásoby krvi.

Celý článok


V handlovskej nemocnici poskytujú mladým lekárom možnosti na sebarealizáciu a kariérny rast

22.7.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica AGEL Handlová poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre tisícky obyvateľov spádovej oblasti. Ako svoje pracovisko si ju vyberajú aj mladí lekári priamo po skončení štúdia, v handlovskej nemocnici sú spokojní a majú možnosť kariérneho rastu. Dôkazom toho je aj tamojšia námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Lucia Radvanská.

Celý článok


Levočská nemocnica zakázala návštevy pacientov

22.7.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica Zlaté Moravce opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Handlová opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Krompachy prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Krompachy opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


V krompašskej pôrodnici sa za polroka narodilo viac ako 300 bábätiek

21.7.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Krompachy je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Počas prvých šiestich mesiacov sa tu narodilo 303 bábätiek.

Celý článok


Testovanie na COVID-19 je v AGEL Clinic možné každý utorok a štvrtok

20.7.2020 / AGEL Clinic

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, realizuje komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Dni, kedy je možné sa na klinike otestovať, sa rozšírili na utorok a štvrtok, pre klientov sú na to vyhradené ranné hodiny. Cena testu je 65 EUR.

Celý článok


Personál ťahal za jeden koniec a statočne sa vyrovnal so všetkými problémami, ktoré so sebou koronavírus priniesol

20.7.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, Ing. Viktorom Halířom.

Celý článok


Na Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie sa objednáte za "pár klikov“

20.7.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie Nemocnice Zlaté Moravce spustilo novinku – rýchle a jednoduché elektronické objednávanie. Pacienti sa teda na vyšetrenia môžu objednať doslova pár klikmi na webovej stránke rezervacie.agel.sk.

Celý článok


Zdravotnícka skupina AGEL hospodárila v roku 2019 so ziskom

19.7.2020 / AGEL SK

Konsolidovaný zisk zdravotníckej skupiny AGEL dosiahol za rok 2019 pred zdanením 31,6 milióna EUR. Skupina AGEL využíva synergiu, ktorú jej poskytuje široké zastúpenie v Českej republike a na Slovensku. U poskytovateľov zdravotných služieb v oboch republikách sa realizuje celý rad spoločných zdravotníckych projekotv ako je napríklad automatizácia laboratórií alebo plánované zaobstaranie nových prístrojov magnetickej rezonancie.

Celý článok


V kežmarskej pôrodnici sa za polroka narodilo viac ako 450 bábätiek Počet pôrodov stúpol

17.7.2020 / Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Dôkazom toho je, že aj napriek šíriacej sa epidémii, sa tu v prvom polroku narodilo o päť bábätiek viac ako v rovnakom období minulého roka.

Celý článok


Nemocnica Zlaté Moravce potrebuje aj naďalej najvzácnejšiu tekutinu

17.7.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, potrebuje aj naďalej vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. V júni sa v priestoroch nemocnice uskutočnilo mimoriadne úspešné darovanie krvi, preto sa vedenie nemocnice v spolupráci s Nemocnicou AGEL Komárno rozhodlo túto udalosť zopakovať. Najbližší odber sa uskutoční v stredu 22. júla.

Celý článok


Potvrdilo sa, že naši zamestnanci sú profesionáli za každých okolností

16.7.2020 / AGEL Clinic

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod špecializovanej AGEL Clinic v Bratislave, a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, MUDr. Otom Lobodášom, MPH.

Celý článok


Personál sa zomkol a získal na sebavedomí, že vie zvládnuť aj ťažké situácie

16.7.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnica AGEL Krompachy, a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, MUDr. Miroslavom Krausom.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce prijala v súvislosti s výskytom COVID pozitívnych občanov mimoriadne opatrenia

15.7.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Vzhľadom na zhoršenie regionálnej epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 v Bánovciach nad Bebravou, Nemocnica AGEL Bánovce opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia, na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Lekár Carlo Schiavano (29) – z Talianska priamo do levočskej nemocnice

15.7.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Mladý, sympatický lekár z Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Levoči si splnil sen – stal sa lekárom. Prácu na Slovensku, v Levoči, považuje za obohacujúcu, pretože u nás už tri roky zachraňuje ľudské životy.

Celý článok


V krompašskej nemocnici odliečili v prvom polroku viac ako 350 detských pacientov

15.7.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Súčasťou Nemocnice AGEL Krompachy je aj Detské oddelenie, ktoré má za sebou dlhú históriu a je súčasťou nemocnice od roku 1953. Je teda stabilnou a neodmysliteľnou súčasťou tohto zdravotníckeho zariadenia, na oddelení sa nachádza 25 lôžok pre všetky deti do 19 rokov. V minulom roku sa tu zdravotný personál postaral o 1100 pacientov, za prvý polrok tohto roku ich bolo viac ako 350. Zníženie počtu odliečených pacientov bolo podmienené opatreniami v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19, keď bola krompašská nemocnica v centre karanténnej oblasti.

Celý článok


Pacienti sa naučili trpezlivosti a ohľaduplnosti

14.7.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice AGEL Handlová a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, Ing. Petrom Kovaříkom.

Celý článok


Pacienti sa naučili byť zodpovední voči sebe aj ostatným

13.7.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice AGEL Bánovce a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľkou, MUDr. Minou Bobockou.

Celý článok


Libor a Július Hudáčkovci absolvovali v levočskej nemocnici test na koronavírus

9.7.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Hokejisti, bratia Libor a Július Hudáček, dnes ráno absolvovali vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, odber vzoriek na testovanie na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Rodáci z Levoče potrebujú testovanie, pretože ich čaká náročná cesta do svojich aktuálnych hokejových klubov v Rusku.

Celý článok


Nemocnica v Zlatých Moravciach pripravuje spustenie diabetologickej ambulancie

8.7.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica Zlaté Moravce, ktorá je súčasťou siete AGEL, pripravuje pre svojich pacientov novinku. Od augusta plánuje rozšíriť poskytovanie zdravotnej starostlivosti o úplne novú, diabetologickú ambulanciu. Cieľom je rozšíriť služby pre pacientov a vyjsť v ústrety širokej skupiny obyvateľov, ktorí si zriadenie ambulancie dlhšiu dobu žiadali.

Celý článok


V bánovskej nemocnici poskytujú mladým lekárom možnosti na sebarealizáciu a kariérny rast

7.7.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre takmer 40-tisíc obyvateľov spádovej oblasti. Uplatnenie v nej našli mnohí mladí lekári priamo po skončení štúdia. Zhodujú sa v jednom – v bánovskej nemocnici sú spokojní, oceňujú prístup vedenia, moderné vybavenie nemocnice a možnosti kariérneho rastu.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch má nový digitálny röntgen

2.7.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica AGEL Krompachy ukončila stavebnú rekonštrukciu priestorov rádiodiagnostického oddelenia, do ktorých sa inštaluje nový digitálny rӧntgenový prístroj, ktorý nemocnica získala nákupom z eurofondov. Pacientom bude slúžiť od pondelka 13. júla 2020.

Celý článok


Seniori v lete vôbec nemusia cítiť smäd a môže im byť aj v horúčavách zima

1.7.2020 / Nemocnica AGEL Bánovce

Horúčavy, ktoré sprevádzajú letné mesiace, môžu byť závažnou zdravotnou hrozbou pre staršie generácie. Riziko komplikácií sa zvyšuje u tých seniorov, ktorí majú dlhotrvajúce zdravotné problémy, alebo sú hospitalizovaní v nemocniciach. Zvládnuť kombináciu extrémnych teplôt, konkrétnej diagnózy a celkového režimu je obrovskou výzvou pre oddelenia dlhodobo chorých pacientov v zdravotníckych zariadeniach. Musia totiž zvažovať čo najlepšiu kombináciu optimálnej teploty, pitného režimu, individuálnych pocitov zimy a tepla u jednotlivých pacientov a liečbu konkrétnej diagnózy.

Celý článok


V levočskej nemocnici podporujú mladé lekárske talenty

30.6.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL SK, poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť na 8 lôžkových oddeleniach a na viac ako 300 funkčných lôžkach. Ako svoje pracovisko si ju vyberajú aj mladí lekári priamo po skončení štúdia, pretože v levočskej nemocnici oceňujú možnosť kariérneho rastu. Mladé lekárske talenty tu podporujú aj v sebarealizácii.

Celý článok


O pacientov v Nemocnici Zlaté Moravce sa s láskou stará 46 rokov

29.6.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Hneď, ako v roku 1974 skončila strednú zdravotnícku školu, nastúpila ako sestra do Nemocnice Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, a zostala jej po celý čas verná. Rukami Mgr. Marty Rebovej prešli tisíce pacientov a koncom júna odchádza z miesta námestníčky pre ošetrovateľstvo do zaslúženého dôchodku.

Celý článok


V Nemocnici Zlaté Moravce dnes darovalo krv mimoriadne veľa darcov

26.6.2020 / Nemocnica AGEL Zlaté Moravce

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv a zorganizovala v spolupráci s Nemocnicou Komárno odber, ktorý sa uskutočnil dnes ráno. Dobrovoľníkov bolo celkovo 29, čo je mimoriadne priaznivé číslo.

Celý článok


Nemocnica Levoča zmenila režim triáže pacientov

19.6.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v súvislosti s uvoľňovaním opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu ukončila doterajší režim centrálneho triedenia pacientov (triáže) pri vstupe do nemocnice, ktorá bola situovaná na tamojšom urologickom oddelení. Celý proces pri návšteve nemocnice je tak pre pacienta jednoduchší a rýchlejší.

Celý článok


Ambulancia vnútorného lekárstva rozšírila vyšetrenia o ultrasonografiu brucha

18.6.2020 / AGEL Clinic

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú v Ambulancii vnútorného lekárstva novinku. Pacientom je k dispozícii aj ultrasonografické vyšetrenie, ktoré je bezpečné a najmä bezbolestné a má v medicíne široké spektrum využitia.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy majú nový CT prístroj

18.6.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, obnovila po výmene CT prístroja prevádzku tohto pracoviska v skúšobnom režime, počas neho sú v nemocnici schopní v nepretržitej prevádzke vykonávať väčšinu akútnych vyšetrení.

Celý článok


Výstavba nového urgentu v levočskej nemocnici pokračuje podľa harmonogramu

17.6.2020 / Nemocnica AGEL Levoča

Aj napriek pandémii koronavírusu pokračuje výstavba nového urgentného príjmu vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, podľa harmonogramu. Práce koronakríza z časti spomalila, ale dnes už je budúci stav vidieť na prvý pohľad.

Celý článok


Dopravná zdravotná služba AGEL SK už pracuje v plnom nasadení Pacienti s oslabenou imunitou sa musia prevážať osobitne

16.6.2020 / AGEL SK

Dopravná zdravotná služba, ktorú prevádzkuje sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK sa po pandémii, spôsobenej koronavírusom, vracia do bežnej prevádzky. Platia však ešte isté obmedzenia, ktoré musia dodržiavať tak vodiči, ako aj prevážaní pacienti.

Celý článok


Laboratóriá zvolenskej nemocnice otestovali počas pandémie takmer 7000 vzoriek na koronavírus

10.6.2020 / AGEL SK

Laboratóriá AGELLAB Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, počas trojmesačného obdobia pandémie koronavírusu nasadili všetky svoje sily, prostriedky a zdokonalili logistiku na testovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Celkovo počas 2 mesiacov vyšetrili takmer 7000 vzoriek PCR testami, sérologické testy na prítomnosť protilátok tvorili menšiu časť.

Celý článok


Oxygénoterapia pôsobí priaznivo nielen na telo, ale aj na dušu

9.6.2020 / Nemocnica AGEL Handlová

V Algeziologickej ambulancii Nemocnice Handlová, 2. súkromná nemocnica,s.r.o. člen skupiny AGEL, poskytujú ako jednu z možností liečby oxygénoterapiu. Ide o účinnú liečbu kyslíkom, ktorá má množstvo pozitívnych účinkov.

Celý článok


Všetky testované kluby Fortuna ligy a II. ligy negatívne na koronavírus

8.6.2020 / AGEL SK

Všetky výsledky testov dvanástich klubov Fortuna ligy a vybraných mužstiev II. ligy, ktoré boli testované na koronavírus COVID-19 sú negatívne. Vzorky testovali laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL.

Celý článok


V Nemocnici Krompachy pokračuje rekonštrukcia priestorov oddelenia gynekológie a pôrodníctva

8.6.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, pokračuje v modernizácii svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, práce sa začali vo februári tohto roka a epidemiologická situácia ich nespomalila. Z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, z Integrovaného regionálneho operačného programu na túto rekonštrukciu získala 3,71 milióna EUR. Stavba pod názvom ,,Modernizácia pracovísk akútnej zdravotnej starostlivosti Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Krompachy spol. s r.o.“ by mala byť hotová v júni budúceho roka a nemocnica sa na financovaní bude podieľať 10%.

Celý článok


Všetky kluby Fortuna ligy otestované na koronavírus

5.6.2020 / AGEL SK

Spoločnosť AGEL SK prostredníctvom odberových tímov z viacerých svojich nemocníc v priebehu piatka dokončila testovanie všetkých klubov futbalovej Fortuna ligy. Testovania najspoľahlivejšou metodou PCR sa zúčastnili všetci hráci a vybraní funkcionári, celkovo išlo o vyše 600 osôb. Kompletné výsledky odobratých vzoriek budú známe do 48 hodín od testovania. Akcia sa uskutočnila na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK. Negatívne testy na COVID-19 sú totiž podmienkou pokračovania Fortuna ligy.

Celý článok


Nemocnica v Krompachoch opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov

5.6.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica Krompachy, člen skupiny AGEL, vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní. Platia však pri nich určité obmedzenia. Zákaz návštev trval od 6. marca 2020.

Celý článok


ŠK Slovan Bratislava prvým kompletne otestovaným klubom na koronavírus

4.6.2020 / AGEL SK

ŠK Slovan Bratislava je prvým klubom Fortuna ligy, ktorá sa podrobil testovaniu na koronavírus COVID-19. Špeciálny odberový tím AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, otestoval dnes dopoludnia hráčov a vybraných funkcionárov klubu. Výsledky budú známe do 48 hodín. V priebehu dvoch dní sa na základe spolupráce Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a spoločnosti AGEL SK uskutoční testovanie celkovo vyše 600 hráčov a funkcionárov všetkých klubov Fortuna ligy.

Celý článok


Terapia rázovou vlnou pomôže pacientom najmä pri bolestiach alebo zápaloch

1.6.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, majú na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie novinku. Pacientom bude od júna pomáhať aj terapia pomocou rázovej vlny, ktorá má širokú škálu využitia.

Celý článok


Skleróza multiplex sa v začiatkoch tvári ako únava či prepracovanie Príznaky neignorujte a navštívte neurológa

26.5.2020 / AGEL SK

Sclerosis multiplex, po slovensky roztrúsená skleróza, je známa aj ako ochorenie tisícich tvárí. Jej príznaky sa vyskytujú už u mladých ľudí a vývoj je často nepredvídateľný. 27. máj je Svetovým dňom sklerózy multiplex, má za cieľ na toto závažné neurologické ochorenie upozorniť a zároveň o ňom zvyšovať informovanosť.

Celý článok


Na pigmentové znamienka dbajte aj pred letom

25.5.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, ponúka v kožnej ambulancii možnosť dať si vyšetriť a skontrolovať pigmentové znamienka. Preventívna starostlivosť je veľmi dôležitá nielen pred prichádzajúcim letným obdobím, ale o najväčší orgán ľudského tela, kožu, by sme sa mali starať celoročne.

Celý článok


AGEL Clinic spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

22.5.2020 / AGEL SK

V AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria od zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 02/482 52 300 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 20 EUR po vykonaní odberu priamo na recepcii kliniky.

Celý článok


Nemocnica Krompachy sa postupne vracia k bežnému režimu

20.5.2020 / Nemocnica AGEL Krompachy

Nemocnica Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, vzhľadom na šíriaci sa koronavírus COVID-19, prijala v posledných dvoch mesiacoch množstvo opatrení. Tie zaisťovali bezpečnosť nielen zdravotníckeho personálu, ale aj pacientov. Po uvoľnení situácie sa režim nemocnice vracia postupne do normálu, niektoré opatrenia však aj napriek stúpajúcemu počtu pacientov zostávajú v platnosti.

Celý článok


Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020 / AGEL SK

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celý článok


AGEL Clinic začína opätovne realizovať plánované operácie

4.5.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, ktoré patrí do siete AGEL, začína od 4. mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, operácie sa na klinike nevykonávali od 11.3.2020.

Celý článok


Na komerčné testovanie v sieti AGEL je možné sa prihlásiť cez web

4.5.2020 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Od dnešného dňa je možné sa na testovanie samoplatcov prihlásiť prostredníctvom rezervačného systému a nového webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL začnú opätovne realizovať plánované operácie

29.4.2020 / AGEL SK

Všetky nemocnice a zdravotnícke zariadenia, patriace do siete AGEL, začínajú od pondelka 4.mája 2020 opätovne realizovať plánované operácie. Tie boli odložené v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Sieť AGEL SK poskytuje zdravotníkom v prvej línii psychosociálnu pomoc

24.4.2020 / AGEL SK

V období šírenia pandémie COVID-19 je dôležitá nielen starostlivosť o pacientov, ale aj o zdravotnícky personál, ktorý stojí v prvej línii a denne zabezpečuje plynulý chod nemocníc a nasadzuje pri tom vlastné zdravie. Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK spustila práve pre nich program psychosociálnej pomoci, ktorý im pomáha vyrovnať sa so vzniknutou situáciou a s náporom stresu.

Celý článok


AGEL Clinic spúšťa komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

21.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, začína od štvrtka, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa na klinike bude možné každý štvrtok v ranných hodinách. Cena testu bude 65 EUR.

Celý článok


Kuchyne v nemocniciach siete AGEL dodržiavajú prísny režim, pacienti aj zamestnanci majú stravu naďalej zabezpečenú

20.4.2020 / AGEL SK

V čase šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 ovplyvnili prijaté opatrenia všetky nemocnice siete AGEL SK nielen v zdravotníckych profesiách, ale aj v tých, ktoré primárne nesúvisia so zdravotnou starostlivosťou, napríklad kuchyne či jedálne. V zdravotníckych zariadeniach siete AGEL SK sa aj napriek sprísneným opatreniam naďalej pripravuje a distribuuje strava pre pacientov a zamestnancov.

Celý článok


Špecialisti v AGEL Clinic sa venujú klientom aj napriek šíriacemu sa koronavírusu

15.4.2020 / AGEL SK

AGEL Clinic, centrum pohybovej medicíny, člen skupiny AGEL, prijala tiež potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu kliniky. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. Počet pacientov sa síce znížil, avšak všetky ambulancie sú otvorené.

Celý článok


Keď sa ruky vypomstia, je čas na chirurgiu ruky

7.4.2020 / AGEL SK

Plastická chirurgia je medicínskym odvetvím, ktoré sa nezaoberá iba estetickými zákrokmi, ale nemenej dôležité sú zákroky v oblasti chirurgie ruky. Bolestivé problémy s rukami zaznamenáva čoraz viac pacientov a môžu byť pre náš bežný život veľmi obmedzujúce. MUDr. Lukáš Šimko, PhD., ktorý pôsobí ako plastický chirurg a špecialista na chirurgiu ruky na AGEL Clinic, vysvetľuje nielen to, ako sa im vyhnúť, ale pacientom už dlhé ruky pomáha tieto životné komplikácie i riešiť.

Celý článok


Nemocnica v Krupine sprísnila v súvislosti s COVID-19 opatrenia

2.4.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

Nemocnica Krupina, ktorá je prevádzkou Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zdravotnícke zariadenia siete AGEL na Slovensku pokračujú v mimoriadnych opatreniach

16.3.2020 / AGEL SK

Dvanásť zdravotníckych zariadení siete AGEL na Slovensku pokračuje v prijímaní opatrení v súvislosti s výskytom COVID-19 a od dnešného dňa, t.j. od 16. marca 2020 budú pracovať v mimoriadnom režime. Vzhľadom na nariadenie Vlády SR zo dňa 15. marca 2020, krízový štáb COVID-19 AGEL SK na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. marca 2020 schválil kroky a opatrenia platné pre zdravotnícke zariadenia skupiny AGEL SK - Nemocnicu Komárno, Nemocnicu Levice, Nemocnicu Zvolen, Nemocnicu Krupina, Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Handlová, Nemocnicu Bánovce, Nemocnicu Kežmarok, Nemocnicu Levoča, Nemocnicu Krompachy, Nemocnicu Košice – Šaca a AGEL CLINIC Bratislava.

Celý článok


V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020 / Nemocnica AGEL Krupina

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Posilňovanie imunitného systému v zimnom období pacienti riešia aj infúznou liečbou vitamínom C

12.2.2020 / AGEL SK

Zvýšený výskyt chrípky je pre toto ročné obdobie typický, preto je potrebné posilniť obranyschopnosť organizmu a telu dodať potrebné vitamíny. Jedným z moderných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnej chorobe vyhnúť, je aj infúzna terapia vitamínom C, ktorú je možné absolvovať na AGEL Clinic Bratislava, ktorá je členom skupiny AGEL.

Celý článok


Rakovina sa dá poraziť, dôležitá je prevencia. Slovensko má najmodernejšie prístroje na liečbu rakoviny

3.2.2020 / AGEL SK

Štvrtý február je Svetovým dňom proti rakovine. Tento rok si ho pripomíname už 20-ty krát. Hoci výskyt rakoviny každým rokov rastie, potešujúcou správou je, že aj na Slovensku máme vysokokvalifikovaných odborníkov a moderné technické vybavenie, ktoré pomáha v boji s touto diagnózou zvíťaziť.

Celý článok


V Nemocnici Komárno dokážu nedostatok liekov riešiť adekvátnymi vlastnými náhradami

9.1.2020 / AGEL SK

Nemocničná lekáreň Nemocnice Komárno, člen skupiny AGEL, sa zatiaľ ako jeden z mála slovenských subjektov zapojila do tohtoročného medzinárodného prieskumu o nedostatkových liekoch. Prieskum realizuje Európska asociácia nemocničných lekárnikov (EAHP) a potrvá do 13. januára. Cieľom je, aby sa doň zapojilo čo najviac farmaceutov, ale aj iných zdravotníckych pracovníkov, napr. sestier, lekárov, či iných zdravotníckych pracovníkov. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke EAHP. Nedostatok liekov je totiž obrovský problém celej Európy a stoviek nemocničných zariadení. Nedostatkové lieky sa riešia aj v nemocniciach siete AGEL na dennej báze. V Komárne však situáciu riešia proaktívne. Tamojšia nemocničná lekáreň dokáže niektoré nedostatkové lieky nahradiť vlastnými, ktoré sami pripravujú.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Prvé bábätko v sieti nemocníc AGEL sa narodilo v prvej minúte Nového roka

1.1.2020 / AGEL SK

Nový rok im priniesol ten najkrajší dar – nový prírastok do rodiny. Vo viacerých nemocniciach, patriacich do siete AGEL, sa v priebehu prvých hodín nového roka tešili maminky z narodenia svojich bábätiek. Tie budú mať vo svojom dátume narodenia magické číslo, a to 1.1. 2020. Najviac sa poponáhľala malá Viktória Lévaiová, ktorá sa narodila v Nemocnici Komárno už v prvej minúte nového roka.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL získali na svoj rozvoj 50 miliónov EUR v projektoch EÚ

11.12.2019 / AGEL SK

Nemocnice, patriace do siete AGEL, sú úspešné v čerpaní fondov z Európskej únie. Aktuálne sa realizuje sedem samostatných projektov v siedmich nemocniciach v rámci celého Slovenska. Sú to nemocnice v Košiciach-Šaci, Kežmarku, Levoči, Krompachoch, Zvolene, Leviciach a v Komárne. Celková hodnota projektov predstavuje takmer 50 miliónov EUR. V troch z nich (Levoča, Zvolen a Levice) sa už začalo s výstavbou nových objektov urgentných príjmov, súčasťou ktorých bude aj moderné prístrojové vybavenie. Cieľom projektov je po ich dokončení zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby pacient dostal starostlivosť na úrovni tretieho tisícročia.

Celý článok


Zbierka NADÁCIE AGEL ukážkou pomoci a spolupatričnosti

22.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL už po tretíkrát organizuje v Nemocnici Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, charitatívnu vianočnú zbierku šatstva a hračiek pre ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej sociálnej situácii. Zbierka trvá celý november a okrem zamestnancov nemocnice sa do nej môžu zapojiť aj obyvatelia Kežmarku a okolia. Už prvé dni zbierky ukázali veľkú spolupatričnosť a ochotu pomôcť dospelým aj deťom, o čom svedčia plné vrecia vyzbieraných vecí. Tie poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


Vianočná zbierka šatstva v kežmarskej nemocnici

11.11.2019 / NADÁCIA AGEL

NADÁCIA AGEL v spolupráci s kežmarskou nemocnicou aj tento rok organizuje charitatívnu zbierku šatstva. Vianočná zbierka šatstva sa koná počas celého novembra a prioritne sa do nej zapájajú zdravotnícki pracovníci a ich rodiny, no v tomto období už i verejnosť avizuje svoj záujem prispieť do dobročinnej akcie. Vyzbierané veci poputujú do Centra sociálnych služieb a Domu sociálnych služieb Ľubica.

Celý článok


V Nemocnici Krupina otvorili vynovené rádiodiagnostické oddelenie

29.10.2019 / Nemocnica AGEL Krupina

V krupinskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL SK, dnes slávnostne odovzdali do užívania vynovené rádiodiagnostické oddelenie. Celý priestor prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá trvala 4 mesiace. Stavebné úpravy si vyžiadali investíciu takmer 60 tisíc eur.

Celý článok


NADÁCIA AGEL začala zbierať chobotničky

28.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Drobná maličkosť môže byť niekedy veľkou pomocou, ako napríklad háčkovaná chobotnička, ktorá pomáha predovšetkým predčasne narodeným deťom. Kedže chceme, aby túto roztomilú a hlavne užitočnú hračku malo čo najviacej detí, rozhodli sme sa ich zbierať a distribuovať do nemocníc, do detských postieľok a každému, kto o ňu prejaví záujem.

Celý článok


Výcvikový kemp brankárov SZĽH za účasti reprezentačného lekára Ota Lobodáša

25.10.2019 / AGEL SK

Už túto nedeľu 27. októbra sa v Dolnom Kubíne zíde 34 brankárov a 2 brankárky do 18 rokov, ktoré sa pod vedením desiatich odborníkov zúčastnia výcvikového kempu zameraného na rozvoj zručností jednotlivca. Intenzívny kemp bude trvať až do utorka 29.októbra a záštitu nad podujatím má Slovenský zväz ľadového hokeja a bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák.

Celý článok


Rehabilitácie zvyšujú šance na lepšiu mobilitu

23.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Daniela trpí od narodenia detskou mozgovou obrnou. Po mnohých operáciách sa rozhodla vyskúšať rehabilitačný pobyt v špecializovanom centre Svetielko, vďaka ktorému vidí na svojej chôdzy prvé pokroky. Nakoľko liečba je finančne nákladná, NADÁCIA AGEL sa rozhodla financovať rehabilitačné terapie ako oxygenoterapiu, neurostimulačnú masáž a špeciálnu metódu TheraSuit.

Celý článok


Riaditeľ AGEL Clinic sa ako reprezentačný lekár zúčastnil kempu brankárov SZĽH

8.10.2019 / AGEL SK

Na prelome septembra a októbra sa v Dolnom Kubíne zišiel realizačný tím, nominovaný Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), vo výcvikovom tábore brankárov v Dolnom Kubíne. Tréningových stretnutí nádejí, ako ich nazval bývalý brankár a majster sveta z Göteborgu Ján Lašák, sa po prvýkrát zúčastnili aj dievčatá - reprezentantky do 18 rokov.

Celý článok


Beh zdravia naprieč Slovenskom podporil hendikepované deti

5.10.2019 / AGEL SK

Séria troch behov na podporu prevencie zdravia sa skončila dnes na košickom sídlisku Nad Jazerom, kde zástupcovia AGEL SK a.s., NADÁCIE AGEL a Active life odovzdali výťažok zo všetkých troch behov hendikepovaným chlapcom Tadeáškovi, Riškovi a Vilkovi. HEALTHY RUN alebo beh zdravia je projekt spoločnosti AGEL SK a Active Life, ktorého cieľom je dvíhať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti prevencie zdravia. Vďaka NADÁCII AGEL sa II. ročník niesol aj v znamení charity a pomoci tým, ktorých stretol neľahký osud.

Celý článok


Tadeáš, Vilko a Riško na štartovej čiare Healthy run Košice

5.10.2019 / NADÁCIA AGEL

Bežci z Košíc a okolia mali možnosť urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre deti, ktoré potrebujú pomoc. Účasťou na nesúťažnom charitatívnom behu Healthy run Košice a zaplatením štartovného totiž prispeli trom hendikepovaným deťom, konkrétne Tadeášovi Wagnerovi, Richardovi a Viliamovi Holendovcom. Tento ročník rodinného charitatívneho behu odštartoval v sobotu 5. októbra o 10:00 hod. v areáli Nad Jazerom v Košiciach.

Celý článok


Odborníci na sympóziu AGEL: ,,Zásadná zmena zdravotníctva je nevyhnutná“

2.10.2019 / AGEL SK

Významné, 30. výročie začiatku zásadných politicko-ekonomických zmien v na Slovensku a v Čechách sa stalo hlavnou témou 13. ročníka odborného sympózia AGEL, na ktorom sa v Olomouci zišli poprední predstavitelia zdravotníctva z celej Českej a Slovenskej republiky. Diskusia sa týkala horúcich tém, predovšetkým objemu financií určených pre rezort zdravotníctva. Odborníci sa zhodli, že pokiaľ nedôjde k zásadnej zmene financovania zdravotnej starostlivosti, je udržanie súčasnej kvality zdravotnej starostlivosti neudržateľné.

Celý článok


NADÁCIA AGEL na Dni otvorených dverí Rádia Regina Západ

7.9.2019 / NADÁCIA AGEL

V sobotu 7. septembra otvorilo svoje brány verejnosti Rádio Regina Západ. Súčasťou bohatého programu bola Rozhlasová kvapka krvi, ktorú zabezpečila Nemocnica Komárno so svojím odberovým tímom. NADÁCIA AGEL spolu s ligovými hráčmi AS Trenčín podporila túto zmysluplnú akciu, pretože si všetci uvedomujeme dôležitosť tejto vzácnej tekutiny a nikdy nevieme, kedy môžeme zachrániť ľudský život.

Celý článok


Skupina AGEL hospodárila v roku 2018 so ziskom 34,5 milióna eur

16.7.2019 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2018 konsolidovaný zisk 34,5 milióna eur.

Celý článok


Rehabilitácie pomáhajú Janke zlepšovať pohyb a motoriku

2.7.2019 / NADÁCIA AGEL

Čoraz častejšie vidieť poruchy pohybového aparátu u detí školského a často aj predškolského veku. Fyzioterapia detí s hendikepom sa zameriava vytvorenie správnych pohybových návykov, dôležité je sa venovať aj fyzioterapii detí s nesprávnym držaním tela, plochými nohami, deformitami hrudníka, stavmi po úrazoch a operáciách.

Celý článok


NADÁCIA AGEL sa stala partnerom nesúťažného behu na nábreží Dunaja v Bratislave

24.6.2019 / NADÁCIA AGEL

Charitatívny beh sa konal 22. júna v popoludňajších hodinách priamo na nábreží Dunaja v blízkosti najväčšieho nákupného centra v Bratislave. Zúčastnilo sa ho 118 bežcov, vďaka ktorým sa nám podarilo vyzbierať celkovo 558 eur. Bezplatné diagnostické merania zastrešili počas celej akcie zdravotníci z AGEL Clinic. S prevenciou a zdravotníckou osvetou sa verejnosť zoznámila počas niekoľkohodinového sprievodného programu.

Celý článok


Zdolávanie bežeckej trate sa ponesie v znamení charity

15.6.2019 / NADÁCIA AGEL

V sobotu 22. júna o 15:00 hod. sa uskutoční nesúťažný beh, ktorý odštartuje na nábreží Dunaja. Okrem bezplatných diagnostických meraní, ktoré zabezpečia zdravotníci z AGEL Clinic počas celej akcie, nebude chýbať ani sprievodný program. Navrhnutá trať má 10 km, keďže však ide o nesúťažný beh, tak sa dá jej dĺžka upraviť podľa schopností a individuálnych preferencií.

Celý článok


NADÁCIA AGEL sa i tento rok stala partnerom HELPfestu

8.6.2019 / NADÁCIA AGEL

Každoročne sa NADÁCIA AGEL pridáva k myšlienke začleňovanie hendikepovaných ľudí do spoločenského diania. Je to jedna z príležitostí, kde sa možno priamo stretnúť s bezbariérovými, športovými a kultúrnymi aktivitami určených pre návštevníkov rôzneho veku. Cieľom HelpFestu, ktorý sa konal na Devíne v sobotu 8.júna, je priblížiť život vozíčkara bežným ľuďom a naopak, pomôcť hendikepovaným so zaradením do verejného života.

Celý článok


Druhý ročník športových hier pre hendikepované deti v znamení dobrej nálady

25.5.2019 / NADÁCIA AGEL

Vo Valčianskej doline sa v sobotu 25. mája uskutočnil druhý ročník športových hier zameraných na hendikepované deti. Cieľom športového dňa bolo ponúknuť príležitosť zábavne stráviť čas a nadviazať nové vzťahy a kamarátstva. Detských športovcov mal primäť k tomu, že sa sami budú chcieť zdokonaľovať po stránke fyziologickej, motorickej, koordinačnej a emocionálnej.

Celý článok


Prestížne ocenenie Biele srdce putuje do rúk sestrám manažérkam

17.5.2019 / AGEL SK

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra – manažér, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získali toho roku okrem iných i PhDr. Zuzana Bukovcová, DiS., vedúca sestra Interného oddelenia Nemocnice Zvolen a manažérka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK Mgr. Alena Cerovská, MPH.

Celý článok


Tadeáš trpí svalovou dystrofiou, ale jeho obrázky žnú jeden úspech za druhým

27.3.2019 / NADÁCIA AGEL

Tadeáš sa narodil so svalovou dystrofiou, ktorá ho pripútala na invalidný vozík. Každodennú radosť mu robia farebné perá. Kreatívne diela tohto šikovného ôsmaka môžu milovníci umenia vidieť od 1. marca do 1. mája 2019 v galérii Imobilio v Karlovej Vsi.

Celý článok


NADÁCIA AGEL podporila II. ročník Zimného kempu pre hendikepované deti

1.3.2019 / NADÁCIA AGEL

Lyžovanie, sánkovanie či korčuľovanie pod dohľadom skúsených inštruktorov a skipas zadarmo. Sen, ktorý sa tento mesiac splnil telesne a mentálne hendikepovaným deťom. Spolu so svojimi rodinami zažili na svahu v lyžiarskom stredisku Snowland vo Valčianskej doline nezabudnuteľné chvíle. Na II. ročníku Zimného kempu pre hendikepované deti si tak mohli vyskúšať aktivity, ktorým sa venujú ich zdraví rovesníci.

Celý článok


AGEL SK predstavil štipendijný program medikom a ošetrovateľom na univerzitách

21.2.2019 / AGEL SK

Zástupcovia spoločnosti AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje 9 nemocníc na Slovensku, sa stretli s medikmi a ošetrovateľmi na prvých univerzitách v Košiciach a v Nitre, aby im predstavili štipendijný program. Ten je určený študentom denného štúdia I. alebo II. stupňa vysokej školy v odbore všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, ošetrovateľstvo a urgentná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Dve percentá z dane za rok 2019

1.2.2019 / NADÁCIA AGEL

Verejnosť má raz za rok možnosť rozhodnúť sa, či a komu daruje časť svojich daní. Ide o dve, v istých prípadoch o tri percentá z dane, ktoré by inak patrili do priamo do štátnej pokladnice. Darovať percentá svojich daní môžu zamestnanci, živnostníci a za istých podmienok aj firmy, teda každý, kto platí dane z príjmu.

Celý článok


Darujte 2% percentá z dane

10.1.2019 / NADÁCIA AGEL

Aj tento rok majú daňovníci možnosť sa rozhodnúť, komu darujú 2% zo svojich daní. Je to pomoc, ktorá ich nič nestojí. Ak neviete, ako darovať svoju časť daní, v nasledujúcich riadkoch ponúkame krátky návod.

Celý článok


Zamestnanci zvolenskej nemocnice vyzbierali šatstvo pre miestne komunitné centrum

5.12.2018 / NADÁCIA AGEL

Zamestnanci zvolenskej nemocnice vyzbierali počas vianočnej zbierky NADÁCIE AGEL pre Komunitné centrum „Romano Jilo" viac ako 200 kilogramov šatstva. Oblečenie pre deti aj dospelých, obuv, posteľná bielizeň a dokonca skrinky či televízor pomôžu a spríjemnia život občanom, ktorí sa prežívajú ťaživú situáciu.

Celý článok


Skupina AGEL v minulom roku hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

16.7.2018 / AGEL SK

Skupina AGEL, ktorá je najväčším a najúspešnejším súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur.

Celý článok


7.Medzinárodný JOB DAYS LEKÁRSTVO A ZDRAVIE, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.-10.3.2018.

28.2.2018 / AGEL SK

Prídete sa opýtať na pracovné príležitosti, na platové ohodnotenie a možnosť sebarealizácie! Naši kolegovia vám odpovedia na všetky otázky v piatok od 10:30 hod. do 17:00 hod. a v sobotu od 10.30 do 16.00 hod. na prvom poschodí v konferenčnej miestnosti. Nájdete nás v Bratislave v Austria Trend Hotel na ulici Vysoká 2A.

Celý článok


Najlepšie pôrodnice podľa hodnotenia mamičiek má AGEL v Košickom a Nitrianskom kraji

29.7.2017 / AGEL SK

Slovenské mamičky sú spokojné s pôrodnicami, ktoré riadi skupina AGEL. Vyplýva to z aktuálneho hodnotenia, ktoré už po šiesty krát spracoval Stredoeurópsky inštitút pre zdravotnú politiku (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk.

Celý článok


AGEL rozširuje zdravotnícku starostlivosť v Nitrianskom samosprávnom kraji

17.7.2017 / AGEL SK

AGEL vstupuje do Nemocnice s poliklinikou Levice a pokračuje v správe Všeobecnej nemocnice Komárno na ďalších 20 rokov.

Celý článok


Majoritným vlastníkom Nemocnice Zlaté Moravce sa stala spoločnosť AGEL SK

13.2.2017 / AGEL SK

Nemocnica Zlaté Moravce má od 23. decembra nového majoritného vlastníka, ktorým je spoločnosť AGEL SK a.s.. Získaním majoritného podielu v Nemocnici Zlaté Moravce sa stáva v poradí 9 zdravotníckym zariadením skupiny AGEL SK, ktorá chce ponúknuť kvalitnú a komplexnú zdravotnú starostlivosť a taktiež zázemie silného a stabilného zamestnávateľa. Skupina AGEL plánuje nemocnicu rozvíjať a investovať do nej viac ako 2 milióny EUR.

Celý článok


Vianočná zbierka Nadácie AGEL pomôže stovkám ľuďom bez domova

16.12.2016 / AGEL SK

Stovky zamestnancov, pacientov zo zdravotníckych zariadení, spoločnosti skupiny AGEL SK a taktiež široká verejnosť sa zapojila do Vianočnej zbierky, ktorá bola učená pre ľudí bez domova a tým, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb. Akciu zorganizovala Nadácia AGEL, ktorá v týchto dňoch odovzdala Domu charity sv. Rafaela v Nitre a Domu charity sv. Vincenta v Žiline dokopy 600 kilogramov odevov, zimných doplnkov a obliečok.

Celý článok


Nadácia AGEL zhromaždila vďaka Vianočnej zbierke 1,2 tony odevov

9.12.2016 / AGEL SK

Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, v týchto dňoch odovzdala Krízovému centru v Košiciach 1,2 tony odevov, zimných doplnkov a obliečok. Do Vianočnej zbierky Nadácie AGEL, ktorá prebiehala v Nemocnici Košice-Šaca počas celého novembra 2016, sa zapojili zamestnanci nemocnice, pacienti a dobrovoľníci. Odevy, ktoré boli pobalené do 99 vriec, pomôžu stovkám ľudí bez strechy nad hlavou či ich v momentálnej životnej situácii.

Celý článok


Nová Nadácia AGEL zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja

23.9.2016 / AGEL SK

Nová Nadácia AGEL, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, včera 22. septembra 2016 zorganizovala prvý ročník charitatívneho golfového turnaja v Malej Ide. Výťažok z charitatívneho podujatia bude použitý pre tých, ktorí to najviac potrebujú. NADACE AGEL, ktorá pôsobí v Českej republike päť rokov je neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora humanitárnych aktivít v nadväznosti na sféru zdravotníctva.

Celý článok


Skupina AGEL SK vlastní ďalšie tri zdravotnícke zariadenia

11.8.2016 / AGEL SK

Tri slovenské nemocnice, Nemocnicu Košice – Šaca 1. súkromná nemocnica, NEMOCNICU Handlová - 2. súkromná nemocnica a NEMOCNICU Bánovce - 3. súkromná nemocnica, od dnes vlastní spoločnosť AGEL SK a.s. Skupina AGEL a.s. tieto tri zdravotnícke zariadenia manažérsky riadila od 1. novembra 2015.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015 / Nemocnica AGEL Krupina

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Kontakt pre média

Mgr. Martina Pavliková
Tlačový hovorca
tel: +421 0911 169 377
e-mail: hovorca@agelsk.sk