Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Podcast Pre vaše zdravie

Spotify Listen on Google Play Music

Infektologická ambulancia - MUDr. Ladislav Lužinský

Infektologická ambulancia - MUDr. Ladislav Lužinský

Nemocnica AGEL Zvolen, Infektologická ambulancia - MUDr. Ladislav Lužinský. V tomto dieli podcastu Pre vaše zdravie, sme sa rozprávali s infektológom Ladislavom Lužinským. Povedal nám, ako sa menila infektológia za posledných skoro 50 rokov. Vo svojej dlhoročnej praxi toho zažil mnoho a podelil sa s nami o tieto skúsenosti. Spomenuli sme aj to, ako vníma vzťah lekára a pacienta, a čo môžeme urobiť preto, aby táto spolupráca bola čo najlepšia. Príjemné počúvanie!

Fyziatria, balneólogia a liečebná rehabilitácia - Orsolya Éder

Fyziatria, balneólogia a liečebná rehabilitácia - Orsolya Éder

Nemocnica AGEL Komárno, neurologické oddelenie - MUDr. Orsolya Éder. V tomto dieli podcastu Pre vaše zdravie, sme sa rozprávali s pani doktorkou Orsolya Éder. Je lekárkou v odbore fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Pani doktorka sa konkrétne venuje hipoterapii, teda v rehabilitácii využíva kone a jazdu na nich. Priblížila nám, aký to má vplyv na telo človeka pri rehabilitácii a do akej miery to dokáže ovplyvniť aj psychiku pacienta. V tomto odbore je veľmi zanietená a rada by ho rozvíjala ešte viac. Príjemné počúvanie!

Urológia - Ľubomír Uherčík

Urológia - Ľubomír Uherčík

Fakultná nemocnica AGEL Skalica, Urológia - MUDr. Ľubomír Uherčík, PhD. V tomto dieli podcastu Pre vaše zdravie, sme sa rozprávali s urológom Ľubomírom Uherčíkom. Povedal nám o mýtoch, ktoré kolujú okolo urológie o tom, čo ho k nej priviedlo a prečo je urológia na pomedzí internej medicíny a chirurgie. Ako bonus spomenul aj svoje zážitky z Kene a Sudánu, kde pôsobil ako lekár. Príjemné počúvanie!

Detská gynekologická ambulancia - Ľubica Olajcová

Detská gynekologická ambulancia - Ľubica Olajcová

Nemocnica AGEL Zvolen, Detská gynekologická ambulancia - MUDr. Ľubica Olajcová. V tomto dieli podcastu Pre vaše zdravie, sme sa rozprávali s pani doktorkou Ľubicou Olajcovou. Povedala nám o svojej práci detskej gynekologičky v Nemocnici AGEL Zvolen. Predstavila nám túto špecializáciu, problémy, s ktorými sa každý deň stretáva a rozprávala aj o tom, ako sa líši prístup k pacientom v porovnaní so štandardnou gynekologickou praxou. Príjemné počúvanie!

Chirurgia ruky - Tomáš Heger

Chirurgia ruky - Tomáš Heger

AGEL Clinic Bratislava, Chirurgia ruky - MUDr. Tomáš Heger, PhD., MPH, MHA. S pánom doktorom sme sa rozprávali o tom, aké rôzne výkony robia na chirurgii ruky, ako sa vôbec dostal k tomuto odboru a ako dlho v ňom pôsobí. Dozviete sa tiež, ako práca s počítačom a mobilným telefónom môže spôsobiť problémy so zápästím, a kedy vyhľadať odbornú pomoc pri problémoch ako bolesť, alebo tŕpnutie prstov. Príjemné počúvanie!

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie - Ingrid Dzurňáková

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie - Ingrid Dzurňáková

Primárka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v nemocnici AGEL Levoča - MUDr. Ingrid Dzurňáková, MBA. S pani primárkou sme sa rozprávali o tom, aké rôzne liečebné postupy sa používajú na tomto oddelení, a ako sa prepája rehabilitácia s ďalšími špecializáciami. Tiež sme sa rozprávali o pacientmi vyhľadávaných kúpeľoch, kedy sú indikované a pri akých ochoreniach môžu pomôcť. Nakoniec sa dozviete, ako sa môžeme o seba ešte lepšie starať, aby sme si pravidelne udržiavali naše zdravie.

Vedúca sestra urgentného príjmu - Magdaléna Leváková

Vedúca sestra urgentného príjmu - Magdaléna Leváková

Vedúca sestra urgentného príjmu v Nemocnici Agel Levice - Mgr. Magdaléna Leváková. V tomto rozhovore budete počuť z prvej ruky, ako to vyzerá na modernom urgentnom príjme z pohľadu skúsenej sestry. Ako sa vysporiadavajú s hraničnými situáciami, ktoré neraz v nočných službách nastanú, a čo všetko do seba musí zapadnúť, aby tento dobre naolejovaný stroj mohol fungovať.

Oddelenie dlhodobo chorých - Peter Bárta

Oddelenie dlhodobo chorých - Peter Bárta

MUDr. Peter Bárta – primár oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku. Práca na oddelení dlhodobo chorých si vyžaduje veľký cit k pacientom. Ten rozhodne pán primár Bárta má a priblížil nám jeho dlhoročné skúsenosti. Vysvetlil aký je rozdieľ medzi interným oddelením a takýmto ODCH a ako vníma seniorov a ich prežívanie.

Vakcinačné centrum - Anna Zelenáková

Vakcinačné centrum - Anna Zelenáková

MUDr. Anna Zelenáková – Doktorka z vakcinačného centra. V tretej epizóde podstatu Pre vaše zdravie sme sa rozprávali o tom, ako prebieha očkovanie v očkovacích centrách, a s akými postojmi a správaním ľudí sa lekári stretávajú. Venovali sme sa aj tomu, ako funguje očkovanie, vysvetlili sme, čo je nepravdy na hoaxoch a aké vedľajšie účinky by sa mohli vyskytnúť po vakcinácii.

O športovej medicíne - Peter Polan

O športovej medicíne - Peter Polan

MUDr. Peter Polan, PhD., MPH – Prednosta kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny. V druhej epizóde podcastu Pre vaše zdravie sme sa rozprávali o starostlivosti o profesionálnych, ale aj rekreačných športovcov. Aké sú najnovšie poznatky a trendy v tejto oblasti vo svete, a ktoré sa realizujú aj u nás? Dozviete sa už v našom rozhovore.

Ako laboratóriá pomáhajú lekárom a pacientom - Elena Gaboňová

Ako laboratóriá pomáhajú lekárom a pacientom - Elena Gaboňová

Zákulisie nemocníc, laboratórií, operačných sál či ambulancií. Zaujímavosti zo života lekárov z celého Slovenska a neobvyklé medicínske témy vrátane najnovších poznatkov zo sveta medicíny. Rady skúsených špecialistov pre laikov aj odborníkov, fenomén doby z pohľadu človeka a diagnóz. Čo všetko lekári dnes vedia diagnostikovať, liečiť a čo všetko by sme my sami vedeli spraviť pre svoje zdravie. Toto všetko vám ponúkne nový podcast Pre vaše zdravie. Ten je určený nielen pre zdravotníkov, ale aj pre všetkých ostatných, ktorých svet medicíny a najmä vlastné zdravie zaujíma. Hosťami budú odborníci z nemocníc AGEL SK.