Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Sieť AGEL SK zakúpila 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu Pacientom bude slúžiť 18 nových sanitiek

5.5.2020

Sieť zdravotníckych zariadení AGEL SK zmodernizovala svoj vozový park a zakúpila celkovo 23 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu, ktorú prevádzkuje. Poputujú do rôznych kútov Slovenska a poskytnú vyšší komfort nielen pacientom, ale aj vodičom dopravnej zdravotnej služby.

Celkovo je zakúpených 23 vozidiel, z toho až 18 sú úplne nové sanitky. Patria sem aj dva nové mikrobusy a tri osobné motorové vozidlá, ktoré budú slúžiť na prevoz bio materiálov a krvných derivátov a v niektorých prípadoch aj na prevoz pacientov.

Dopravná zdravotná služba spoločnosti AGEL SK má momentálne 3 prevádzky, a to v Leviciach, v Levoči a v Kežmarku, kde sa nachádza aj centrálny dispečing. ,,Nové sanitky sa rozdelia medzi tieto prevádzky, v Leviciach už prvých päť z nich jazdí. Takto postupne chceme vymeniť celý vozový park, ktorý už nebol vo vyhovujúcom stave a servis a údržba boli veľmi nákladné,“ hovorí Jozef Rušin, manažér z Dopravnej zdravotnej služby. Zároveň dodáva, že všetky nové vozidlá poukazujú na trend, kam sa posúva spoločnosť AGEL SK, dôraz je aj na komfort pacientov a vodičov. ,,Do obnovy vozového parku sa investovalo 764 tisíc €, čo obnáša jednak nákup nových vozidiel, ale aj dodržanie všetkých zákonom stanovených podmienok na prevádzkovanie dopravnej zdravotnej služby, teda materiálovo-technické vybavenie sanitných vozidiel a vodičov. Bezpečný, rýchly a spoľahlivý prevoz či už pacientov, alebo aj biomateriálu, je pre nás veľmi dôležitý,“ uviedol Jozef Rušin. V priebehu minulého týždňa boli dokonca na koronavírus COVID-19 otestovaní aj všetci zamestnanci Dopravnej zdravotnej služby, všetci s negatívnym výsledkom. ,,V apríli sme mali pokles prevozov asi o 30 percent, okrem dialýzovaných pacientov, ktorých musíme prevážať nezávisle na situácii. Ale po upokojení stavu a postupným rušením opatrení  sa to vracia do normálu. Čo sa týka prevozov s podozrením na  COVID-19, tak  tých bolo niekoľko, no našťastie sa nepotvrdili,“ hovorí manažér Jozef Rušin.

Dopravná zdravotná služba AGEL SK najazdí ročne približne 1,5 milióna kilometrov.

zpět na novinky

Kontakt pre médiá

E-mail: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL