Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

V Olomouci sa po ročnej prestávke koná prestížne SYMPÓZIUM AGEL. Hlavnou zdravotníckou témou bude biologická liečba

21.9.2021

Po roku nútenej prestávky sa v dňoch 22. – 23. septembra 2021 uskutoční jedna z najvýznamnejších zdravotníckych konferencií – SYMPÓZIUM AGEL 2021. Jeho štrnásty ročník sa bude konať v kongresovom hoteli NH Collection Olomouc Congress. Prestížna akcia je v aktuálnej situácii veľkou výzvou tak pre organizátorov, ako aj odborníkov z oblasti zdravotníctva. Napriek sťaženým podmienkam je potvrdených vyše 600 účastníkov vrátane významných zahraničných odborníkov z Izraela. Osobitosťou SYMPÓZIA je, že ako jedno z mála podujatí vystupuje vďaka svojej dlhoročnej filozofii ako spoločná akcia Česka a Slovenska. Rovnako, ako pôsobí súkromná zdravotnícka sieť AGEL tak v Čechách ako i na Slovensku.

SYMPÓZIUM AGEL sa koná pod záštitou pána Tomáša Chreneka a jeho hlavnou témou bude „Biologická liečba naprieč odbormi.“ V rámci modernej podoby SYMPÓZIA budú realizované dve moderované panelové diskusie na tému Problematika doplnkového zdravotného poistenia a Elektronizácia zdravotníctva. Na podujatí nebude chýbať minister zdravotníctva Českej republiky Mgr. et Mgr. Adam Vojtech, štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky MUDr. Kamil Száz, či český exminister zdravotníctva a aktuálny riaditeľ Nemocnice AGEL Říčany prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D. a ďalší hostia.

Téma biologickej liečby sa bude rozoberať samostatne v oblasti onkológie, v interných odboroch a ostatných odboroch. Spoločnou lekárskou aj nelekárskou témou bude bolesť. Odborníci sú pripravení prezentovať najnovšie poznatky a skúsenosti z oblasti akútnej bolesti, chronickej nádorovej i nenádorovej a potom v oblasti neuropatickej bolesti. Úplnou novinkou je zaujímavé poňatie empatie v medicíne, ktorú budú rozoberať odborníci v dvoch nelekárskych sekciách.

„Štrnásty ročník SYMPÓZIA AGEL je v prvom rade synonymom odvahy. Odvahy organizátorov, že dokázali dlhé týždne plánovať akciu, ktorá je dlhé roky vlajkovou loďou spoločnosti AGEL, platformou, kde sa riešia najnovšie výzvy a vízie modernej medicíny. Odvaha sa prelína na SYMPÓZIU AGEL tiež ako motív poďakovania ľuďom, ktorí ešte pred pár mesiacmi stáli v prvej línii v boji s pandémiou a obetovali všetko pre záchranu ľudských životov a dnes svoje odborné znalosti a novinky v liečbe prezentujú v odbornej rovine svojim kolegom. SYMPÓZIUM znamená možnosť, ako prepojiť medicínskych odborníkov, pozrieť sa spoločne dopredu a hľadať nové strategické výzvy v oblasti modernej medicíny, ktoré pandémia ešte len otvorila a potvrdila dôležitosť ich rozvoja, ako je napríklad digitalizácia zdravotníctva alebo otázka biologické liečby. „Všetkým našim hosťom a účastníkom nielen z radov zdravotníkov a odborníkov Skupiny AGEL by som rád úprimne poďakoval za ich odvahu a odhodlanie. Verím, že stretnutie po dlhých mesiacoch pomôže v prehlbovaní odborných aktivít, ale tiež dá príležitosti hľadať nové výzvy a témy v oblasti modernej medicíny, na ktorej je postavené poskytovanie zdravotnej starostlivosti našim pacientom,“ uviedol predseda predstavenstva AGEL a.s. Ing. Michal Pišoja, MPH.

zpět na novinky

Kontakt pre médiá

E-mail: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL