Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

,,Zdravotníctvo je oblasť s vyšším poslaním,“ hovorí nová HR riaditeľka AGEL SK Mgr. Dana Križankovičová

27.7.2020

Od prvého júla 2020 má AGEL SK novú HR riaditeľku. Stala sa ňou Mgr. Dana Križankovičová, pre ktorú oblasť zdravotníctva nie je žiadnou novinkou.

Do druhého polroku 2020 ste v AGEL SK vstúpili ako riaditeľka Odboru ľudských vzťahov. Ako dlho pracujete v AGELi a celkovo v tomto odbore? Prezraďte nám Váš background.

Do AGEL-u som prišla začiatkom tohto roka. V oblasti zdravotníctva pracujem od roku 2003, s krátkou prestávkou, počas ktorej som pôsobila ako HR BP v poisťovníctve. Vyštudovala som andragogiku v Prahe. Viedla som menšie zdravotnícke zariadenie v období vzniku zásadných legislatívnych zmien, keď väčšina súkromných zdravotníckych zariadení tiež začínala. Neskôr ako manažérka vzdelávania som mala možnosť implementovať procesy vzdelávania a prispievať tak k skvalitňovaniu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Čo Vás viedlo k návratu do zdravotníctva (k profesionálnej zmene)?

Zo zdravotníctva som v skutočnosti nikdy neodišla. Považujem ho za oblasť s vyšším poslaním, ku ktorému som vždy inklinovala.

Oblasť ľudských zdrojov je v súčasnosti, a najmä v zdravotníctve, obrovskou výzvou. Čím je zdravotníctvo v oblasti HR špecifické?

Veľkou výzvou pre mňa je udržať mladých a šikovných ľudí v sektore, vytvoriť im motivujúce podmienky, aby ostali na Slovensku, prípadne aby sa na Slovensko zo zahraničia vrátili.  

Aké sú Vaše najbližšie ciele v tejto oblasti v AGELi?

V AGELi poskytujeme v našich zariadeniach kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Mojím cieľom je posilniť už vytvorené prostredie založené na dôvere. Ak si budú zamestnanci navzájom dôverovať a zároveň dôverovať aj vedeniu, znamená to pre mňa spokojného pacienta a teda aj profesionálne poskytnutú zdravotnú starostlivosť.

Za posledné roky sa oblasť HR, formy a nástroje práce zásadným spôsobom zmenili, čo je podľa Vás v tejto oblasti rozhodujúce?

Znie to možno na prvý pohľad banálne, ale kľúčová je komunikácia, už spomínaná dôvera a v neposlednom rade autenticita – uveriteľnosť. Koučingový prístup je výborný nástroj pre manažérov, ale aj pre zamestnancov navzájom. Výsledkom uplatnenia tohto prístupu je spokojný pacient.

zpět na novinky

Kontakt pre média

Mgr. Martina Pavliková
Tlačový hovorca
tel: +421 911 169 377
e-mail: hovorca@agelsk.sk