Logo

Skupina AGEL je najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Médiá

Kto je Martina Pavlíková, tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.?

25.9.2019

Spoločnosť AGEL SK má od septembra novú tlačovú hovorkyňu.

Miesto tlačovej hovorkyne AGEL SK a.s. zastávate od septembra 2019? Aké sú Vaše doterajšie skúsenosti z oblasti komunikácie?

Po polročnom pôsobení v Prahe bolo pre mňa veľkou výzvou sa znovu vrátiť na Slovensko a pracovať pre prestížnu sieť nemocníc. Vždy som sa zaujímala o oblasť zdravotníctva či už v pozícii novinárky, alebo neskôr v pozícii hovorkyne a som veľmi rada, že som dostala ponuku, ktorá spája medicínu a komunikáciu. Z môjho pohľadu ide o ponuku, ktorá sa neodmieta a človek ju dostane raz za život. Vzhľadom na rozsiahlosť nemocníc AGEL SK si uvedomujem, že je to obrovské množstvo práce s rôznymi typmi zariadení, čo však túto prácu robí o to zaujímavejšou. Som rada, že mám možnosť nadviazať na dlhoročnú spoluprácu s médiami a konkrétnymi novinármi, s ktorými sme vždy mali veľmi korektné vzťahy, ktoré prerástli až do priateľstva.

Čo Vás motivovalo k zmene vo Vašom kariérnom živote a prijať post hovorkyne 9tich nemocníc?

V oblasti komunikácie pracujem pätnásty rok. Oblasť zdravotníctva je špecifická v tom, že to vnímam ako poslanie, pretože zdravie a život človeka je najviac.

Čo je v novej práci pre Vás najväčšia výzva?

Najväčšou výzvou je naučiť medicínske kapacity, lekárov a zdravotníkov, že oblasť komunikácie a vzťahov s médiami je veľmi dôležitá a ich prácu môže pomôcť zviditeľniť a otvorenosť a úprimnosť vo vzťahu k médiám, môže zvýšiť dôveryhodnosť našej práce.

Čo Vás udržiava „pri živote“ alebo z čoho čerpáte energiu?

Mojou životnou filozofiou je byť pozitívny v každej situácii a snažiť sa nájsť racionálny optimistický prístup. Život a zdravie je dar a je na našej voľbe, ako sa k tomu daru postavíme každý deň. Z mojej osobnej skúsenosti, pokiaľ nejde o život, všetky problémy majú svoje riešenie. Ako protipól tejto hektickej práce sa teším z práce v prírode, zo svojich zvierat, o ktoré sa starám a zo stretnutí s priateľmi a rodinou.

zpět na novinky

Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL